CConstaterende datSchagen
Koppel je AI →
Document · PDF

AERIUS bijlage 20221220115841 RealisatiefaseRWvqnw8F1Txy

Gemeenteraad 20 december 2022, gemeente SchagenBij agendapunt: Bestemmingsplan Recreatiepark Corfwater1.842 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Corfwater Petten Camping Corfwater, Petten

Omschrijving Toelichting

Ontwikkeling vakantiepark Berekening verschil huidige situatie - realisatiefase 2023

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RWvqnw8F1Txy 20 december 2022, 12:03 Wnb-rekengrid incl. eigen rekenpunten

Berekening

Totale emissie

Huidige situatie - Referentie Realisatiefase - Beoogd

Resultaten

Huidige situatie - Referentie Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

RWvqnw8F1Txy (20 december 2022)

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste depositie

Hexagon

Gebied

2023 2023

2.066,89 mol/ha/j 1.884,71 mol/ha/j 0,00 ha 2.022,91 ha 0,00 mol/ha/j 51,60 mol/ha/j

90,2 kg/j 12,6 kg/j 6303087 6511039

913,4 kg/j 372,6 kg/j

Noordhollands Duinreservaat Schoorlse Duinen

2/11

Projectberekening

Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Werktuigen  Verkeersnetwerk

RWvqnw8F1Txy (20 december 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

11,7 kg/j 361,0 kg/j 0,9 kg/j 11,7 kg/j

3/11

Projectberekening

Huidige situatie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 7 Wonen en Werken | Recreatie | warmte-ketels 8 Wonen en Werken | Woningen | beheerderswoning 9 Wonen en Werken | Recreatie | Huis ter Duin (Hotel) 10 Wonen en Werken | Recreatie | Safaritenten 11 Wonen en Werken | Recreatie | Camping 12 Landbouw | Stalemissies | Manege 13 Wonen en Werken | Recreatie | Experience center  Verkeersnetwerk

RWvqnw8F1Txy (20 december 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

84,8 kg/j 5,4 kg/j

141,4 kg/j 79,8 kg/j 440,0 kg/j 32,4 kg/j 2,6 kg/j 48,0 kg/j 169,2 kg/j

4/11

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie. RWvqnw8F1Txy (20 december 2022)

5/11

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

2.022,91

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Noordhollands Duinreservaat 641,46 (87) Schoorlse 641,22 Duinen (86) Zwanenwater & Pettemerduinen 380,65 (85) Duinen Den Helder359,59 Callantsoog (84) Per eigen rekenpunt Naam

697 696 698

RWvqnw8F1Txy (20 december 2022)

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

2.066,87

0,00

0,00

2.022,91

51,60

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

2.066,87

0,00

0,00

641,46

0,02

1.916,12

0,00

0,00

641,22

0,03

1.708,52

0,00

0,00

380,65

51,60

1.744,15

0,00

0,00

359,59

0,04

Coördinaat

Projectbijdrage (mol N/ha/jr)

84) Duinen Den Helder-Callantsoog: H2190B X:110530 Y:550237 -0,01 84) Duinen Den Helder-Callantsoog: H2150 X:110251 Y:550291 -0,01 84) Duinen Den Helder-Callantsoog: H6230 X:109507 Y:539330 -0,03

6/11

Projectberekening

Realisatiefase, Rekenjaar 2023

1 Wegverkeer | Weg Naam Route Zuiderhazedwarsdijk Wegtype Buitenweg Type scherm Rijrichting Beide richtingen Hoogte Tunnelfactor 1 Afstand tot de weg Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

RWvqnw8F1Txy (20 december 2022)

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

-

Voertuigen

48 p/etmaal 0 p/etmaal 2 p/etmaal 0 p/etmaal

Links Rechts NOₓ NO₂ NH₃

-

-

Voertuigen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

3 Wegverkeer | Weg Naam Verkeer richting camping Wegtype Buitenweg Type scherm Rijrichting Beide richtingen Hoogte Tunnelfactor 1 Afstand tot de weg Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

2 Wegverkeer | Weg Naam Verkeer richting hotel Wegtype Buitenweg Type scherm Rijrichting Beide richtingen Hoogte Tunnelfactor 1 Afstand tot de weg Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ NO₂ NH₃

26 p/etmaal 0 p/etmaal 1 p/etmaal 0 p/etmaal

Links Rechts NOₓ NO₂ NH₃

-

-

Voertuigen

22 p/etmaal 0 p/etmaal 1 p/etmaal 0 p/etmaal

9,5 kg/j 1,6 kg/j 0,8 kg/j In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,8 kg/j 0,1 kg/j 63,6 g/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 1,4 kg/j 0,2 kg/j 0,1 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/11

Projectberekening

4

Naam

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning Werktuigen

Naam

Stageklasse

betonstorter

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

vrachtwagen

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

NOₓ NH₃

361,0 kg/j 11,7 kg/j

BrandstofverbruikDraaiurenAdBlue verbruik

4876 l/j

320 u/j 293 l/j

12117 l/j

400 u/j 727 l/j

graaf-laad combinatie

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

583 l/j

72 u/j 35 l/j

graafmachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

9534 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

13358 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

2134 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

5955 l/j

telekraan 45T

torenkraan

RWvqnw8F1Txy (20 december 2022)

NOₓ 67,4 kg/j NH₃ 2,9 kg/j

930 u/j

Telekraan 60T

NOₓ 27,7 kg/j NH₃ 1,2 kg/j

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: 4015 l/j nee

compact trekker

Stof Emissie

NOₓ 85,0 kg/j NH₃ 30,1 g/j NOₓ 3,5 kg/j NH₃ 0,1 kg/j

620 u/j 572 l/j

NOₓ 54,6 kg/j NH₃ 2,3 kg/j

600 u/j 802 l/j

NOₓ 74,9 kg/j NH₃ 3,2 kg/j

220 u/j 128 l/j

NOₓ 12,6 kg/j NH₃ 0,5 kg/j

580 u/j 357 l/j

NOₓ 35,2 kg/j NH₃ 1,4 kg/j

8/11

Projectberekening

Huidige situatie, Rekenjaar 2023

1 Wegverkeer | Weg Naam Route Zuiderhazedwarsdijk Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m

2 Wegverkeer | Weg Naam Route Zuiderhazedwarsdijk - Camping Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m

3 Wegverkeer | Weg Naam Route Zuiderhazedwarsdijk - hotel Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m 4 Wegverkeer | Weg Naam Route Spreeuwendijk Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m

5 Wegverkeer | Weg Naam Route Spreeuwendijk - Hotel Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m 6 Wegverkeer | Weg Naam Route Spreeuwendijk - Camping Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m 7

Wonen en Werken | Recreatie

Naam warmte-ketels Uittreedhoogte Wijze van ventilatie Niet geforceerd Warmteinhoud Temporele variatie Continue Emissie

RWvqnw8F1Txy (20 december 2022)

3,0 m 0,000 MW

Links Rechts NOₓ 108,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 9,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 3,4 kg/j Afstand tot de weg - -

Links Rechts NOₓ 21,8 kg/j Type scherm - NO₂ 1,7 kg/j Hoogte - NH₃ 0,6 kg/j Afstand tot de weg - -

Links Rechts NOₓ 3,3 kg/j Type scherm - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Links Rechts NOₓ 15,6 kg/j Type scherm - NO₂ 1,4 kg/j Hoogte - NH₃ 0,5 kg/j Afstand tot de weg - -

Links Rechts NOₓ 0,7 kg/j Type scherm - NO₂ 0,1 kg/j Hoogte - NH₃ 50,1 g/j Afstand tot de weg - -

Links Rechts NOₓ 19,6 kg/j Type scherm - NO₂ 1,5 kg/j Hoogte - NH₃ 0,5 kg/j Afstand tot de weg - -

NOₓ

141,4 kg/j

9/11

Projectberekening

8

Wonen en Werken | Woningen

Naam beheerderswoning Uittreedhoogte Wijze van ventilatie Niet geforceerd Warmteinhoud Temporele variatie Continue Emissie 9

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Huis ter Duin Uittreedhoogte (Hotel) Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 10

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Safaritenten Uittreedhoogte Wijze van ventilatie Niet geforceerd Warmteinhoud Temporele variatie Continue Emissie 11

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Camping Uittreedhoogte Wijze van ventilatie Niet geforceerd Warmteinhoud Temporele variatie Continue Emissie 12

Landbouw | Stalemissies

Naam Manege Uittreedhoogte Locatie 106169, 531890 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven DiersoortRAV-code - Omschrijving

3,0 m 0,000 MW

NOₓ

79,8 kg/j

3,0 m 0,000 MW

NOₓ

440,0 kg/j

1,0 m 0,000 MW

NOₓ

32,4 kg/j

1,0 m 0,000 MW

NOₓ

2,6 kg/j

5,0 m 0,000 MW

NH₃

84,8 kg/j

BWLcode

Aantal Stof Emissiefactor ReductieEmissie dieren (kg/dier/j)

 volwassen paarden (3 jaar en ouder))

K1.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; Overig 12

NH₃ 5

-

60,0 kg/j

 volwassen pony's (3 jaar en ouder))

K3.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; Overig 8

NH₃ 3,1

-

24,8 kg/j

NOₓ

48,0 kg/j

13

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Experience center Uittreedhoogte Wijze van ventilatie Niet geforceerd Warmteinhoud Temporele variatie Continue Emissie

1,0 m 0,000 MW

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.

RWvqnw8F1Txy (20 december 2022)

10/11

Projectberekening

Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2021.2_20221219_f040e7fca7 Database versie 2021.2_f040e7fca7 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RWvqnw8F1Txy (20 december 2022)

11/11

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14646680/1