CConstaterende datSchagen
Koppel je AI →
Document · PDF

21. Bijlagen bij de toelichting; Bijlage 15; Notitie stikstofdepositie

Oordeelsvormende vergadering 3 september 2024, gemeente SchagenBij agendapunt: Vaststellen bestemmingsplan Muggenburg Zuid13.481 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

Notitie

23-11-2023

Onderzoek stikstofdepositie Muggenburg-Zuid Projectnummer: 51008724 Onderwerp: Onderzoek stikstofdepositie Muggenburg-Zuid

1

Klant: BPD Ontwikkeling BV

Aanleiding

Ten zuiden van de huidige woonwijk Muggenburg in de gemeente Schagen wordt een nieuwe woonwijk Muggenburg-Zuid gerealiseerd door BPD Ontwikkeling BV. Binnen dit plangebied van circa 32,3 ha worden maximaal 750 woningen gebouwd. Ook wordt er een basisschool gerealiseerd. Ter onderbouwing van het bestemmingsplan is een onderzoek naar stikstofdepositie benodigd. De locatie van de planontwikkeling Muggenburg-Zuid is weergegeven in Figuur 1. De stedenbouwkundige opzet is weergegeven in Figuur 2. In deze notitie is het onderzoek stikstofdepositie beschreven. Hierbij is in het kader van de wet- en regelgeving voor natuur nagegaan of er vanuit deze wet- en regelgeving mogelijke belemmeringen zijn voor de planontwikkeling. Als onderdeel hiervan dienen de effecten van het plan op de stikstofdepositie in stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden inzichtelijk te worden gemaakt. Daarbij dient te worden nagegaan of ten gevolge van het plan significante negatieve effecten optreden op 1) stikstofgevoelige habitattypen en/of 2) stikstofgevoelige leefgebieden. In deze notitie zijn de uitgangspunten en resultaten opgenomen van de berekeningen van de stikstofdepositie als gevolg van de voorgenomen planontwikkeling. Hierbij is rekening gehouden met zowel de gebruiksfase als de aanlegfase.

Figuur 3 toont een beslisboom voor de toestemmingsverlening stikstofdepositie bij nieuwe activiteiten conform de recente beleidslijnen. In deze notitie is een beschouwing gemaakt van stap 1 (AERIUS-berekening stikstofuitstoot) en stap 2 (intern salderen).

Sweco

Postbus 214

Sweco Nederland B.V.

NL 1800 AE Alkmaar

Handelsregister 30129769

Netherlands

Statutair gevestigd te: De Bilt

T +31 88 811 6600 www.sweco.nl

1/16

23-11-2023

Figuur 1 - Ligging plangebied Muggenburg-Zuid

2/16

23-11-2023

Figuur 2 – Stedenbouwkundige schetsontwerp van Muggenburg-Zuid (d.d. oktober 2023).

3/16

23-11-2023

Figuur 3 - Stappenplan toestemmingverlening stikstofdepositie bij nieuwe activiteiten

4/16

2

Ligging ten opzichte van Natura 2000gebieden

23-11-2023

Rondom het plangebied zijn de volgende Natura 2000-gebieden met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden aanwezig: • • • • • •

Zwanenwater & Pettemerduinen Duinen Den Helder-Callantsoog Schoorlse Duinen Noordhollands Duinreservaat Waddenzee Eilandspolder

(circa 7,4 kilometer van plangebied) (circa 8,7 kilometer van plangebied) (circa 10,4 kilometer van plangebied) (circa 12,0 kilometer van plangebied) (circa 13,9 kilometer van plangebied) (circa 19,6 kilometer van plangebied)

De gebieden en de ligging van het plangebied zijn in Figuur 4 weergegeven. De nabijgelegen Natura 2000-gebieden Abtskolk & De Putten (op circa 8,3 km), Noorderzeekustzone (op circa 8,9 km), IJsselmeer (op circa 20,2 km) en Markermeer & IJmeer (op circa 21,2 km) kennen geen stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden.

Figuur 4 - Ligging plangebied t.o.v. nabijgelegen Natura 2000-gebieden

5/16

3

Werkwijze

23-11-2023

De berekeningen van de toename aan stikstofdepositie voor de verschillende scenario’s zijn uitgevoerd met de AERIUS Calculator 2023.0.1. De berekeningen zijn opgesteld conform de ‘Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2023’ van Bij12 (versie 2, november 2023).

Referentiesituatie De referentiesituatie van een (planologsiche) plan zoals een bestemmingsplan betreft de feitelijk aanwezige, planologisch legale situatie voorafgaand aan het vaststellen van het plan. In deze situatie vinden stikstofemissies plaats als gevolg van bemesting van de aanwezige agrarische percelen.

Aanlegfase Tijdens de aanlegfase wordt materieel ingezet om het plangebied bouwrijp te maken, de gebouwen te bouwen en het plangebied woonrijp te maken. De draaiuren van de machines zijn ingeschat op basis van praktijkervaringen en soortgelijke woningbouwontwikkelingen. Op basis van de draaiuren van verschillende mobiele werktuigen en de voertuigbewegingen van bouwverkeer zijn de stikstofemissies gedurende de aanlegfase berekend. Hierbij is tevens het maken van de aansluiting op de provinciale weg N245 opgenomen.

Gebruiksfase De gebruiksfase leidt mogelijk tot extra effecten van stikstofdepositie omdat er sprake is van een verkeersaantrekkende werking. Aan de hand van de CROW richtlijnen is een berekening gemaakt van het aantal voertuigbewegingen in de gebruiksfase.

6/16

4

Beoordeling effecten stikstofdepositie

4.1

Mogelijke effecten van stikstofdepositie

23-11-2023

Stikstofdepositie bestaat in gereduceerde vorm (NH3, ammoniak) en geoxideerde vorm (stikstofoxide, NOx). Beide vormen van stikstof kunnen worden omgezet tot de nutriënten ammonium (NH4) en nitraat (NO3). De extra aanvoer van deze voedingsstoffen kan vooral bedreigend zijn voor voedselarme habitattypen. Door de verrijking kan de vegetatie verruigen en kunnen kenmerkende soorten van schrale milieus verdwijnen. Daarnaast kan depositie van stikstof en dan vooral depositie van ammoniak, leiden tot een daling van de bodem-pH. Door verzuring verdwijnen gevoelige soorten en neemt de soortenrijkdom en kwaliteit van zuurgevoelige habitattypen af. Voor de toetsing van de effecten is het van belang om vast te stellen of de kritische depositiewaarde (KDW) van de betreffende habitattypen wordt overschreden. De KDW is de grens waarboven het risico bestaat dat de kwaliteit van het habitat significant wordt aangetast door de verzurende en/of vermestende invloed van atmosferische stikstofdepositie. Een overschrijding van de KDW betekent niet direct dat dit leidt tot een daadwerkelijke verslechtering van de kwaliteit, dit is afhankelijk van lokale situatie, waarbij er sprake kan zijn van buffering ten aanzien verzuring of vermesting.

4.2

Referentiesituatie

De referentiesituatie van een plan betreft de huidige feitelijke aanwezige, planologisch legale situatie voorafgaand aan het vaststellen van het plan. Het vigerende bestemmingsplan ter hoogte van het plangebied is “Bestemmingsplan Muggenburg 1978”, vastgesteld op 27-03-1979. Hieruit volgt dat de gronden als volgt bestemd zijn: grotendeels als “woongebied”, met daarnaast de bestemmingen “verkeersdoeleinden”, “groenvoorziening 1” en “recreatieve doeleinden (…)”. Deze bestemmingen maken het agrarisch gebruik niet mogelijk. Echter, uit de uitspraak ECLI:NL:RVS:2022:3886 van RvS (21-12-2022) blijkt dat gesaldeerd mag worden met agrarisch gebruik dat onder het overgangsrecht toegestaan is. In Paragraaf 4, artikel 15 Overgangsbepaling van het bestemmingsplan wordt gesteld dat: “Bouwwerken en gronden, welke op het tijdstip van het van kracht worden van dit plan op andere wijze in gebruik zijn dan in dit plan is bepaald, mogen, onverminderd het bepaalde in enig wettelijk voorschrift, als zodanig in gebruik blijven.”. Hieruit volgt dat de agrarische gronden planologisch legaal zijn conform het overgangsrecht, indien er reeds een agrarisch gebruik was op het moment van vaststelling van het huidig bestemmingsplan. Er wordt vanuit gegaan dat dit het geval is, gegeven kaarten uit 1978 die een agrarische functie aanduiden ter hoogte van het plangebied1.

Binnen het plangebied is in de referentiesituatie sprake van agrarisch gebruik in de vorm van grasland en bouwland (Figuur 5), zoals volgt uit de Basisregistratie Gewaspecelen 2. Bij het bemesten van agrarische percelen komen emissies van ammoniak (NH3) vrij. Elk gewas kent een maximaal aantal kg N/ha/jaar mest die mag worden toegediend 3. Deze hoeveelheid is mede afhankelijk van de grondsoort. Voor Muggenburg Zuid geldt dat het overgrote deel van het plangebied bestaat uit de grondsoort kleigrond4. Op basis van de geldende mestnormen is berekend dat de jaarlijkse emissie in de referentiesituatie circa 747 kg NH3 per jaar bedraagt. De berekening van de emissies is nader uiteengezet voor de berekening, zie Tabel 1 en Bijlage 1.

1

Zie www.topotijdreis.nl Basisregistratie Gewaspercelen (BRP) 3 Tabel 2 Stikstof landbouwgrond (rvo.nl) 4 BRO - Bodemkaart van Nederland 1:50.000 2

7/16

De in de referentiesituatie aanwezige emissies in het plangebied kunnen worden gemodelleerd in de AERIUS Calculator in een projectberekening, waarbij rekening gehouden wordt met intern salderen. De emissies zijn ingevoerd als vlakbestand, in Sector “Landbouwgrond – Mestaanwending (dierlijke mest)” met een uittreedhoogte van 0,5 m en een spreiding van 0,3 m.

23-11-2023

Tabel 1 - Stikstofemissies in de referentiesituatie voor elk gewassoort

Maïs Grasland, blijvend, volledig maaien Grasland, tijdelijk Totaal

Oppervlak ha 9,6

Emissies bemesting kg NH3/ha/jaar 26,26

Totaal emissies kg NH3/jaar 252,3

17,2

27,29

470,0

1,5

16,84

24,6

28,3

747,0

Figuur 5 - Gewaspercelen binnen plangebied in het jaar 2023 conform BRP Gewaspercelen

8/16

4.3

Berekening effecten stikstofdepositie

23-11-2023

Aanlegfase Met het plan Muggenburg-Zuid worden maximaal 750 woningen en een basisschool gerealiseerd. In de berekening is uitgegaan van een totaal oppervlakte van 1.500 m2 BVO voor de school. Fasering De start van de aanlegfase is ingesteld op 2024. Voor de fasering van de aanlegfase zijn twee scenario’s uitgewerkt: 1. Een aanlegfase van 6 jaar 2. Een aanlegfase van 9 jaar*

uitvoeringstempo van 120 woningen per jaar uitvoeringstempo van 80 woningen per jaar

* De duur van de aanlegfase is geoptimaliseerd om tot een scenario te komen waarin, zonder gebruik te maken van intern salderen, geen toename aan stikstofdepositie > 0,00 mol/ha/jaar in omliggende Natura 2000-gebieden plaatsvindt.

Er is een onderscheid gemaakt in de scenario’s om 1) de maximale stikstofdepositie te berekenen bij een minimum duur van de aanlegfase van 6 jaar, en 2) te bepalen wat het optimale uitvoeringstempo is zonder een depositietoename >0,00 mol/ha/jaar in omliggende Natura 2000-gebieden (scenario 2). Hierbij is nog geen rekening gehouden met de mogelijkheden om intern te salderen. Emissies Tijdens de aanlegfase van de planontwikkeling wordt materieel ingezet voor de voorbelasting en om het plangebied bouwrijp te maken, de verkeersontsluiting op de provinciale weg N245 te maken, de gebouwen te bouwen en het plangebied woonrijp te maken. Om de stikstofuitstoot en -depositie gedurende de aanlegfase te berekenen zijn een aantal uitgangspunten genomen. In Bijlage 2 is een overzicht weergeven van de berekeningen van emissies gedurende de aanlegfase. In deze bijlage is ook een inschatting gemaakt van de inzet van materieel (uren) en transport (bewegingen) tijdens het voorbelasten, bouwrijp maken, de bouw en het woonrijp maken. De inschatting is gebaseerd op soortgelijke woningbouwontwikkelingen en ervaringskengetallen. In de berekening is uitgegaan van materieel in Stage-klasse IV (bouwjaar 2014) en het gebruik van een elektrische telekraan (zonder stikstofemissies). Dit type materieel wordt hedendaags veelvoudig ingezet bij bouwprojecten en daarom wordt dit realistisch geacht.

De inzet van duurzamer (schoner) materieel is niet meegenomen, zodat een conservatieve aanname van de emissies gedurende de aanlegfase wordt gehanteerd. De inzet van duurzamer materieel dan in deze berekening is in de (nabije) toekomst reëel omdat verwacht wordt dat aannemers steeds meer elektrisch materieel zullen inzetten De vervoersbewegingen van de mobiele werktuigen zijn opgedeeld in externe en interne bewegingen. Voor de externe bewegingen (circa maximaal 7.700 voertuigbewegingen per jaar ofwel 30 voertuigbewegingen per dag) is uitgegaan van een ontsluiting via de provinciale weg N245 (circa 15.000 voertuigen per etmaal), alwaar het verkeer opgaat in het heersend verkeersbeeld. Voor de interne bewegingen is er uitgegaan van twee richtingen in het plangebied: één richting het noordelijk deel van het plangebied voor 30% van de interne bewegingen en één richting het zuidelijk deel van het plangebied voor 70% van de interne bewegingen. In Tabel 2 is deze verdeling weergegeven. Er wordt uitgegaan van enkel externe bewegingen voor het licht verkeer. Het aantal vervoersbewegingen is ook te vinden in Bijlage 2.

9/16

Tabel 2 - Voertuigbewegingen gedurende de aanlegfase

23-11-2023

Voertuigbewegingen per jaar aanlegfase 6 jaar uitvoering

9 jaar uitvoering

Totaal extern

46.200

46.200

Per jaar

7.700

5.133

Totaal intern

35.800

35.800

Per jaar

5.967

3.978

Zuid 70%

4.177

2.785

Noord 30%

1.790

1.193

5.200

5.200

Zwaar verkeer

Licht verkeer Totaal

Op basis van deze gegevens is de uitstoot van de mobiele werktuigen en zijn de vervoerbewegingen ingevoerd in AERIUS Calculator 2023. Hierbij is de uitstoot van mobiele werktuigen ingevoerd als vlakbestand met Sector ‘Mobiele werktuigen’, een uittreedhoogte van 2,5 meter en een spreiding van 1,25 meter. Het laden/lossen is ingevoerd als vlakbestand met Sector ‘Anders’, een uittreedhoogte van 2,5 meter en een spreiding van 2,5 meter. De emissies van het licht en zwaar verkeer worden door het rekenprogramma automatisch bepaald op basis van de ingevoerde parameters. Er wordt daarbij uitgegaan van gemiddelde waarden voor het wagenpark in Nederland.

Gebruiksfase In het plan Muggenburg-Zuid worden de woningen en de basisschool niet aangesloten op het gasnet, deze worden op een duurzame manier verwarmd. Hierdoor ontstaan bij de verwarming van de woningen geen emissies van stikstof. De gebruiksfase is beschouwd voor meerdere rekenjaren, namelijk 2029 en 2030. In 2029 wordt het laatste deel van de aanleg van het gebied afgerond, en vindt circa 5/6 e van de verkeersbewegingen in de gebruiksfase plaats. Begin 2030 zijn alle woningen en de school gerealiseerd en daarom wordt in dit rekenjaar de volledige gebruiksfase beschouwd. Bij een bouwfasering > 6 jaar wordt ervan uitgegaan dat de totale emissies afnemen ten opzichte van bovenstaande maatgevende jaren. De verkeersgeneratie in de gebruiksfase is berekend op basis van de maximale kengetallen conform de CROW-richtlijnen5, met locatie Schagen (stedelijkheidsgraad: weinig stedelijk). Daarbij is aangenomen dat aan het plangebied de categorie ‘Rest bebouwde kom’ kan worden toegekend (Tabel 3). Dit betreft een conservatieve aanname, omdat er ook kan worden uitgegaan van de ligging in ‘schil centrum’, ofwel ‘schil/overloopgebied’ volgens de parkeernota van de gemeente Schagen. Tabellen 4 en 5 geven de totale verkeersgeneratie weer in de gebruiksfase. Deze bedraagt maximaal 5.122 voertuigbewegingen per etmaal. Tabel 3 - Stedelijkheidsgraad en ligging van het plangebied

5

Locatie:

Gemeente Schagen

Stedelijkheidsgraad gemeente (2023):

Weinig Stedelijk (4)

Ligging binnen gemeente:

Rest bebouwde kom

CROW-publicatie 381 ‘Toekomstbestendig parkeren’

10/16

Tabel 4 - Berekening verkeersgeneratie in de gebruiksfase - woningen Aantal woningen

Categorie CROW Wonen

23-11-2023

Kengetal verkeersgeneratie (max.) conform CROW-richtlijnen

Verkeersgeneratie per woning (max.) conform CROWrichtlijnen Totaal

Per woning/100 m2 BVO

Motorvoertuigen per etmaal

Koop, huis, vrijstaand

73

8,6

627,8

Koop, huis, twee-onder-een-kap

74

8,2

606,8

Koop, huis, tussen/hoek

293

7,8

2.285,4

Huur, huis, vrije sector

19

7,8

148,2

Huur, appartement, midden/ goedkoop incl. sociale huur

249

4,5

1.120,5

Huur, appartement, duur

42 (18)*

6,4

268,8

Subtotaal

750

5.058

* In het huidige schetsontwerp zijn 726 woningen opgenomen, waarvan 18 dure huur appartementen. Mogelijk wordt het plan uitgebreid met appartementen. Bij het maximale aantal van 750 woningen zijn daarom de overige woningen toegevoegd als huur, appartement, duur. Dit betreft een conservatieve aanname, gezien de hoge verkeersgeneratie van deze woningtypologie. Tabel 5 - Berekeningen verkeersgeneratie in de gebruiksfase - basisschool

Categorie CROW

Basisschool

m2 BVO Parkeercijfers gebouwAantal per lokaal oppervlakt lokalen (max.) e

1.500

indicat ief

Benodigde aantal parkeerplaats en

8

1

Turnover Factoor voor gemiddeld (aantal heen- en keer per dat terugreis parkeerplaats bezet is) Per etmaal

Verkeergeneratie totaal (max.) conform CROWrichtlijnen Motorvoertuigen per etmaal

4

64

2

De toekomstige wijk Muggenburg Zuid wordt ontsloten via de nieuwe verkeersontsluiting aan de provinciale weg N245, alwaar het verkeer opgaat in het heersend verkeersbeeld. Net als in de aanlegfase is uitgegaan van twee richtingen in het plangebied: één vanuit het noorden van het plangebied voor 30% (maximaal 1.537 verkeersbewegingen) en één vanuit het zuiden voor 70% (maximaal 3.586 verkeersbewegingen). Er is voor de gebruiksfase uitgegaan van voertuigen in de categorie ‘licht verkeer’. De emissies van het wegverkeer worden door de AERIUS Calculator 2023 automatisch bepaald op basis van de ingevoerde parameters. Er wordt daarbij uitgegaan van gemiddelde waarden voor het wagenpark in Nederland.

11/16

Rekenresultaten

23-11-2023

In de AERIUS Calculator 2023 zijn de bovengenoemde rekengegevens ingevoerd: de huidige situatie als referentiesituatie, de gebruiksfase en de aanlegfase (2 scenario’s). Voor de specificering van de berekening wordt verwezen naar de export van de AERIUSberekeningen (Bijlage 3). In Tabel 6 zijn de hoogste bijdrage mol in N/ha/jaar weergegeven per situatie. Tabel 6 - Resultaten uit AERIUS Calculator 2023

Hoogste afname mol N/ha/jaar

Referentiesituatie

Hoogste bijdrage mol N/ha/jaar 0,05

Aanlegfase 6 jaar (zonder intern salderen)

0,01

-

Aanlegfase 9 jaar (zonder intern salderen) Gebruiksfase + aanlegfase 2029 (zonder intern salderen) Gebruiksfase 2030 (zonder intern salderen)

-

-

0,01

-

-

-

Aanlegfase 6 jaar (t.o.v. referentiesituatie)

-

0,04

Aanlegfase 9 jaar (t.o.v. referentiesituatie) Gebruiksfase + aanlegfase 2029 (t.o.v. referentiesituatie) Gebruiksfase 2030 (t.o.v. referentiesituatie)

-

0,05

-

0,04

-

0,05

Situatie

12/16

5

Conclusie

23-11-2023

In deze notitie is een berekening gemaakt van de stikstofuitstoot en -depositie als gevolg van de woningbouwontwikkeling Muggenburg Zuid. Daarbij zijn zowel de gebruiksfase als de aanlegfase beschouwd. Voor de aanlegfase is een analyse gemaakt van een volledige uitvoering in 6 jaar en een volledige uitvoering in 9 jaar. Er is in de gebruiksfase van de woningbouwontwikkeling geen toename berekend van de stikstofdepositie >0,00 mol/ha/jaar in de omliggende Natura 2000-gebieden, op basis van de gehanteerde uitgangspunten. Negatieve effecten van stikstofdepositie op Natura 2000gebieden zijn daarmee in de gebruiksfase op voorhand uit te sluiten. Er is in de aanlegfase van de woningbouwontwikkeling met een duur van 9 jaar geen toename berekend van de stikstofdepositie >0,00 mol/ha/jaar in de omliggende Natura 2000-gebieden, op basis van de gehanteerde uitgangspunten. Negatieve effecten van stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden zijn daarmee in de aanlegfase (9 jaar) op voorhand uit te sluiten. Hierbij wordt geen gebruik gemaakt van intern salderen. Er is in de aanlegfase van de woningbouwontwikkeling met een duur van 6 jaar wel een toename berekend van de stikstofdepositie >0,00 mol/ha/jaar in de omliggende Natura 2000-gebieden, op basis van de gehanteerde uitgangspunten.

Uit een projectberekening (intern salderen) volgt echter dat voor een dergelijk uitvoeringstempo geen sprake is van een netto toename van stikstofdepositie ten opzichte van de referentiesituatie. Negatieve effecten van stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden zijn na beschouwing van intern salderen daarmee in de aanlegfase (<9 jaar) eveneens op voorhand uit te sluiten. Voor de planontwikkeling is geen Wnb-vergunning benodigd voor het onderdeel stikstofdepositie, op basis van de gehanteerde uitgangspunten in deze notitie. Daarmee is aangetoond dat het plan uitvoerbaar is in relatie tot stikstofdepositie.

13/16

Bijlage 1 - Standaardberekening emissies agrarische percelen

23-11-2023

14/16

Toegestane stikstoftoediening (=stikstofgebruiksruimte)

Bemesting met dierlijke mest (rundvee) en kunstmest Mais* Grasland, blijvend, volledig maaien Grasland, tijdelijk Totaal

* In tabel 2 wordt onderscheid gemaakt tussen maïs, bedrijven met en zonder derogatie. In de berekening is gerekent met maïs, bedrijven zonder derogatie

ha 9,61 17,22 1,46 28,30

kg N/ha/jaar 160,00 385,00 110,00

Bron: Tabel 2 RVO.

% TAN-aandeel in toegediende mest Gebruiksnorm (uitgangspunt: vaste dierlijke mest (zonder mest; zoog-, mest- en derogatie) weidekoeien) kg N/ha/jaar 170,00 170,00 170,00

Bron: RVO. Uitgangspunt: geen derogatie.

53,00% 48,00% 48,00%

Vervluchtigingspercentage (% van TAN, o.b.v . zodenbemesting) 24,00% 17,00% 17,00%

Bron: Velthof et. al Bron: WUR-rapport 203, 2009, bijlage 12. Beide Van Bruggen et al. waarden zijn ook een (2021). Check ook: Tabel van de de laagste B.17.3 voor bouwland. waarden in de tabel, dus dat is een conservatief Uitgangspunt: sleufjes in uitgangspunt. de grond. Uitgangspunt voor grasland: vaste mest; zoog-, mest- en weidekoeien. Uitgangspunt voor bouwland: dunne mest; zoog-, mest- en weidekoeien.

Emissie NH3-N dierlijke mest

Toegestane aanvulling kunstmest (= stikstofgebruiksruimte gebruiksnorm dierlijke mest)

kg NH3-N/ha/jaar 21,62 13,87 13,87

kg kunstmest/ha/jaar 0,00 215,00 0,00

Bron: RVO

Vervluchtigingspercentage kunstmest (gemiddeld %) Emissie NH3-N kunstmest 4,00% 4,00% 4,00%

Betreft gemiddelde van alle emissiefactoren voor diverse soorten kunstmest. Bron: WUR-rapport 203, Van Bruggen et al. (2021), tabel 3.1.

kg NH3-N/ha/jaar 0,00 8,60 0,00

Totaal emissies bemesting omrekening NH3-N naar NH3 (17/14 ) o.b.v. Totaal emissies bemesting moleculair gewicht) kg NH3-N/ha/jaar 21,62 22,47 13,87

kg NH3/ha/jaar 26,26 27,29 16,84

Bron: RIVM report 20210008, T. van der zee et al. (2021), tabel 2.7.

Totaal emissies kg NH3/jaar 252,34 470,02 24,60 746,96

Bijlage 2 - Berekening aanlegfase stikstof

23-11-2023

15/16

BEREKENING STIKSTOFEMISSIES INZET MATERIEEL AANLEGFASE Muggenburg-Zuid 51008724

Datum:

23-11-2023

BPD Ontwikkeling BV

Status:

DEFINITIEF

Overzicht verkeersbewegingen Losse invoer voor AERIUS Zwaar vervoer SLOOP

Berekening ureninzet materieel

SLOOP Hydraulische kraan Hydraulische kraan midi Shovel Wals Trekker Bronbemaling Telekraan Asfaltfrees Heistelling TOTAAL

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

VB 3.700 0 250 480 95 0 0 0 0 4.525

BRM 5.600 2.100 3.100 760 760 850 25 0 0 13.195

BOUW 0 0 7.700 0 0 0 15.000 0 3.100 25.800

WRM 1.600 1.900 2.700 1.600 300 0 0 30 0 8.130

TOTAAL 10.900 uur 4.000 uur 13.750 uur 2.840 uur 1.155 uur 850 uur 15.025 uur 30 uur 3.100 uur 51.650 uur

uur

uur

uur

uur

uur

uur

Berekening emissies inzet materieel

Totaal

Categorie

Draaiuren

Bouwjaar

BRM BOUW WRM TOTAAL

Licht vervoer TOTAAL

Vermogen

Belasting

kW

fractie

0 0

Extern Intern Extern Intern Extern Intern Extern Intern Extern Intern

5.300 7.100 8.700 7.500 7.300 1.700 1.800 1.600 23.100 17.900

1.500 m2 BVO

Grootte plangebied: Sloop:

323.000 m2 0 woningen

Rekenjaar: Jaren uitvoering:

2024 6 jaren

Heen en weer Per jaar 0 0 bewegingen 0 0 bewegingen 10.600 14.200 17.400 15.000 14.600 3.400 3.600 3.200 46.200 35.800

1.767 bewegingen 2.367 bewegingen 2.900 bewegingen 2.500 bewegingen 2.433 bewegingen 567 bewegingen 600 bewegingen 533 bewegingen 7.700 bewegingen 5.967 bewegingen

Extern

Motorefficientie

750 woningen

Aantal m2 BVO:

Licht vervoer: Waarvan Werkdagen per jaar: Totaal auto's: Duurzame inzet materieel

Mobiele werktuigen: Telekraan elektrisch elektrisch elektrisch

5.200 bewegingen

Dieselverbruik

adblue (l/jaar)

l/uur

liter

Cat C

NOx Cat D

10 per dag 0% elektrisch 260 dagen 2.600 per jaar

NH3

Qb

Qu

Qa

Pb

Pu

NOx

NH3

kg

kg

Naam

Stage

Hydraulische kraan

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

10.900

2014

200

0,4

0,96

22,5

244.996

17.150

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

250,5

Hydraulische kraan midi

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

4.000

2014

100

0,4

0,96

11,5

46.038

2.992

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

162,7

11,05

Shovel

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

13.750

2014

110

0,4

0,96

12,6

173.335

12.133

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

207,4

41,60

Wals

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

2.840

2014

110

0,4

0,96

12,6

35.802

2.506

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

42,8

8,59

Trekker

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

1.155

2014

100

0,4

0,96

11,5

13.293

864

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

47,0

3,19

Bronbemaling

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

850

2014

350

0,4

0,96

38,9

33.088

2.316

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

30,7

7,94

D

15.025

2014

350

0,4

0,96

38,9

584.886

40.942

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

0,0

0,00

Telekraan

uren totaal

VB

Extern Intern

Uitgangspunten overig Aantal woningen:

58,80

Asfaltfrees

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

30

2014

200

0,4

0,96

22,5

674

47

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

0,7

0,16

Heistelling

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

3.100

2014

200

0,4

0,96

22,5

69.678

4.877

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

71,2

16,72

TOTAAL KG

813,11

148,06

Berekening emissies laden/lossen Naam

Stage

Laden/lossen intern

-

Laden/lossen extern

Categorie

Draaiuren uren totaal

ZUT

emissiefactoren 2023 NOx g/uur

NH3 g/uur 0

1.492 1.925

80,670

0,2

0

0

0,0015

0,900 TOTAAL KG

NOx

NH3

kg

kg 298,3

2,19

155,3

1,73

453,62

3,93

kg Nox

kg NH3

TOTAAL AANLEGFASE

totaal

1266,73

151,98

TOTAAL INZET MATERIEEL PER JAAR (BIJ 6 JAAR UITVOERING)

per jaar

135,52

24,68

TOTAAL LADEN EN LOSSEN PER JAAR (BIJ 6 JAAR UITVOERING)

per jaar

75,60

0,65

TOTAAL PER JAAR (BIJ 6 JAAR UITVOERING)

per jaar

211,12

25,33

BEREKENING STIKSTOFEMISSIES INZET MATERIEEL AANLEGFASE Muggenburg-Zuid 51008724

Datum:

23-11-2023

BPD Ontwikkeling BV

Status:

DEFINITIEF

Overzicht verkeersbewegingen Losse invoer voor AERIUS Zwaar vervoer SLOOP

Berekening ureninzet materieel

SLOOP Hydraulische kraan Hydraulische kraan midi Shovel Wals Trekker Bronbemaling Telekraan Asfaltfrees Heistelling TOTAAL

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

VB 3.700 0 250 480 95 0 0 0 0 4.525

BRM 5.600 2.100 3.100 760 760 850 25 0 0 13.195

BOUW 0 0 7.700 0 0 0 15.000 0 3.100 25.800

WRM 1.600 1.900 2.700 1.600 300 0 0 30 0 8.130

TOTAAL 10.900 uur 4.000 uur 13.750 uur 2.840 uur 1.155 uur 850 uur 15.025 uur 30 uur 3.100 uur 51.650 uur

uur

uur

uur

uur

uur

uur

Berekening emissies inzet materieel

Totaal

Categorie

Draaiuren

Bouwjaar

BRM BOUW WRM TOTAAL

Licht vervoer TOTAAL

Vermogen

Belasting

kW

fractie

0 0

Extern Intern Extern Intern Extern Intern Extern Intern Extern Intern

5.300 7.100 8.700 7.500 7.300 1.700 1.800 1.600 23.100 17.900

1.500 m2 BVO

Grootte plangebied: Sloop:

323.000 m2 0 woningen

Rekenjaar: Jaren uitvoering:

2024 9 jaren

Heen en weer Per jaar 0 0 bewegingen 0 0 bewegingen 10.600 14.200 17.400 15.000 14.600 3.400 3.600 3.200 46.200 35.800

1.178 bewegingen 1.578 bewegingen 1.933 bewegingen 1.667 bewegingen 1.622 bewegingen 378 bewegingen 400 bewegingen 356 bewegingen 5.133 bewegingen 3.978 bewegingen

Extern

Motorefficientie

750 woningen

Aantal m2 BVO:

Licht vervoer: Waarvan Werkdagen per jaar: Totaal auto's: Duurzame inzet materieel

Mobiele werktuigen: Telekraan elektrisch elektrisch elektrisch

5.200 bewegingen

Dieselverbruik

adblue (l/jaar)

l/uur

liter

Cat C

NOx Cat D

10 per dag 0% elektrisch 260 dagen 2.600 per jaar

NH3

Qb

Qu

Qa

Pb

Pu

NOx

NH3

kg

kg

Naam

Stage

Hydraulische kraan

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

10.900

2014

200

0,4

0,96

22,5

244.996

17.150

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

250,5

Hydraulische kraan midi

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

4.000

2014

100

0,4

0,96

11,5

46.038

2.992

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

162,7

11,05

Shovel

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

13.750

2014

110

0,4

0,96

12,6

173.335

12.133

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

207,4

41,60

Wals

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

2.840

2014

110

0,4

0,96

12,6

35.802

2.506

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

42,8

8,59

Trekker

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

1.155

2014

100

0,4

0,96

11,5

13.293

864

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

47,0

3,19

Bronbemaling

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

850

2014

350

0,4

0,96

38,9

33.088

2.316

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

30,7

7,94

D

15.025

2014

350

0,4

0,96

38,9

584.886

40.942

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

0,0

0,00

Telekraan

uren totaal

VB

Extern Intern

Uitgangspunten overig Aantal woningen:

58,80

Asfaltfrees

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

30

2014

200

0,4

0,96

22,5

674

47

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

0,7

0,16

Heistelling

STAGE IV, 2014-2018, 75-560kW, diesel, SCR: ja

D

3.100

2014

200

0,4

0,96

22,5

69.678

4.877

0,033

0,005

-0,46

0,00024

0

71,2

16,72

TOTAAL KG

813,11

148,06

Berekening emissies laden/lossen Naam

Stage

Laden/lossen intern

-

Laden/lossen extern

Categorie

Draaiuren uren totaal

ZUT

emissiefactoren 2023 NOx g/uur

NH3 g/uur 0

1.492 1.925

80,670

0,2

0

0

0,0015

0,900 TOTAAL KG

NOx

NH3

kg

kg 298,3

2,19

155,3

1,73

453,62

3,93

kg Nox

kg NH3

TOTAAL AANLEGFASE

totaal

1266,73

151,98

TOTAAL INZET MATERIEEL PER JAAR (BIJ 9 JAAR UITVOERING)

per jaar

90,35

16,45

TOTAAL LADEN EN LOSSEN PER JAAR (BIJ 9 JAAR UITVOERING)

per jaar

50,40

0,44

TOTAAL PER JAAR (BIJ 9 JAAR UITVOERING)

per jaar

140,75

16,89

Bijlage 3 - Export AERIUS-berekeningen

23-11-2023

Exclusief intern salderen: • • • •

Aanlegfase (6 jaar) Aanlegfase (9 jaar) Gebruiksfase 2029 Gebruiksfase 2030

Inclusief intern salderen: • • • •

Aanlegfase (6 jaar) Aanlegfase (9 jaar) Gebruiksfase 2029 Gebruiksfase 2030

16/16

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Sweco -, -Muggenburg-Zuid Berekening aanlegfase (2024, 6 jaar) van planontwikkeling Muggenburg-Zuid. Exclusief intern salderen.

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Rbb2vrAo5pLp 23 november 2023, 18:31 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Aanlegfase 2024 - 6 jaar - Beoogd Aanlegfase 2024 - 6 jaar - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

Rbb2vrAo5pLp (23 november 2023)

2024

0,01 mol/ha/j 24,67 ha 0,00 ha 0,01 mol/ha/j 0,00 mol/ha/j

25,6 kg/j 6709807

225,7 kg/j

Zwanenwater & Pettemerduinen

2/7

Projectberekening

Aanlegfase 2024 - 6 jaar (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen; Mobiele werktuigen 5 Anders... | Anders... | LADEN/LOSSEN  Verkeersnetwerk

Rbb2vrAo5pLp (23 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

24,7 kg/j 135,5 kg/j 0,7 kg/j 75,6 kg/j 0,3 kg/j 14,6 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

2 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rbb2vrAo5pLp (23 november 2023)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase 2024 - 6 jaar" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

24,67

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Schoorlse Duinen (86) Duinen Den HelderCallantsoog (84) Zwanenwater & Pettemerduinen (85)

Rbb2vrAo5pLp (23 november 2023)

18,65

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

1.802,36

24,67

0,01

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

0,00

0,00

Hoogste totale Met toename Grootste Met afname (ha Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol gekarteerd) afname (mol N/ha/jr) N/ha/jr) N/ha/jr)

1.802,36

18,65

0,01

0,00

0,00

3,70

1.675,79

3,70

0,01

0,00

0,00

2,32

1.579,37

2,32

0,01

0,00

0,00

5/7

Projectberekening

Aanlegfase 2024 - 6 jaar, Rekenjaar 2024 1

Naam

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Mobiele Uittreedhoogte werktuigen; Warmteinhoud Mobiele werktuigen Spreiding Locatie X:115480,72 Y:531913,29 Oppervlakte 31,90 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Intern zuid X:115511,38 Y:532056,07 584,24 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

2,5 m 0,000 MW 1m

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Extern X:115207,33 Y:532043,05 71,90 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Rbb2vrAo5pLp (23 november 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ NH₃

135,5 kg/j 24,7 kg/j

Links Rechts NOₓ 9,9 kg/j Type scherm - - NO₂ 2,9 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

0,0 /jaar 0,0 /jaar 4.177,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 2,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 45,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

5.200,0 /jaar 0,0 /jaar 7.700,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

6/7

Projectberekening

4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Intern noord X:115409,19 Y:532071,88 331,46 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5

Anders... | Anders...

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Naam LADEN/LOSSEN Uittreedhoogte Locatie X:115480,72 Warmteinhoud Y:531913,29 Spreiding Oppervlakte 31,90 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

2,5 m 0,000 MW 3m

Links Rechts NOₓ 2,4 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 44,4 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

0,0 /jaar 0,0 /jaar 1.790,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

75,6 kg/j 0,7 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

Rbb2vrAo5pLp (23 november 2023)

7/7

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Sweco -, -Muggenburg-Zuid Berekening aanlegfase (2024, 9 jaar) van planontwikkeling Muggenburg-Zuid. Exclusief intern salderen.

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RWEbQQP52yNG 23 november 2023, 18:31 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Aanlegfase 2024 - 9 jaar - Beoogd Aanlegfase 2024 - 9 jaar - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RWEbQQP52yNG (23 november 2023)

2024 -

17,1 kg/j

150,5 kg/j

2/7

Projectberekening

Aanlegfase 2024 - 9 jaar (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen; Mobiele werktuigen 5 Anders... | Anders... | LADEN/LOSSEN  Verkeersnetwerk

RWEbQQP52yNG (23 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

16,5 kg/j 0,4 kg/j 0,2 kg/j

90,4 kg/j 50,4 kg/j 9,8 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RWEbQQP52yNG (23 november 2023)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase 2024 - 9 jaar" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RWEbQQP52yNG (23 november 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/7

Projectberekening

Aanlegfase 2024 - 9 jaar, Rekenjaar 2024 1

Naam

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Mobiele Uittreedhoogte werktuigen; Warmteinhoud Mobiele werktuigen Spreiding Locatie X:115480,72 Y:531913,29 Oppervlakte 31,90 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Intern zuid X:115511,38 Y:532056,07 584,24 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

2,5 m 0,000 MW 1m

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Extern X:115207,33 Y:532043,05 71,90 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RWEbQQP52yNG (23 november 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ NH₃

90,4 kg/j 16,5 kg/j

Links Rechts NOₓ 6,6 kg/j Type scherm - - NO₂ 1,9 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,1 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

0,0 /jaar 0,0 /jaar 2.785,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 1,6 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,5 kg/j Hoogte - - NH₃ 31,3 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

5.200,0 /jaar 0,0 /jaar 5.133,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

6/7

Projectberekening

4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Intern noord X:115409,19 Y:532071,88 331,46 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5

Anders... | Anders...

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Naam LADEN/LOSSEN Uittreedhoogte Locatie X:115480,72 Warmteinhoud Y:531913,29 Spreiding Oppervlakte 31,90 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

2,5 m 0,000 MW 3m

Links Rechts NOₓ 1,6 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,5 kg/j Hoogte - - NH₃ 29,6 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

0,0 /jaar 0,0 /jaar 1.193,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

50,4 kg/j 0,4 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RWEbQQP52yNG (23 november 2023)

7/7

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Sweco -, -Muggenburg-Zuid Berekening aanlegfase (2029, 6 jaar) van planontwikkeling Muggenburg-Zuid. Exclusief intern salderen.

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RmsfJCnCWQr6 23 november 2023, 18:32 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Gebruiksfase + aanlegfase 2029 - Beoogd Gebruiksfase + aanlegfase 2029 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RmsfJCnCWQr6 (23 november 2023)

2029

0,01 mol/ha/j 466,81 ha 0,00 ha 0,01 mol/ha/j 0,00 mol/ha/j

32,8 kg/j 6709807

404,6 kg/j

Zwanenwater & Pettemerduinen

2/8

Projectberekening

Gebruiksfase + aanlegfase 2029 (Beoogd), rekenjaar 2029 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen; Mobiele werktuigen 7 Anders... | Anders... | LADEN/LOSSEN  Verkeersnetwerk

RmsfJCnCWQr6 (23 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

24,7 kg/j 135,5 kg/j 0,7 kg/j 75,6 kg/j 7,5 kg/j 193,5 kg/j

3/8

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RmsfJCnCWQr6 (23 november 2023)

4/8

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase + aanlegfase 2029" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

466,81

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Schoorlse Duinen (86) Zwanenwater & Pettemerduinen (85) Duinen Den HelderCallantsoog (84) Noordhollands Duinreservaat (87)

RmsfJCnCWQr6 (23 november 2023)

236,87

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

1.861,52

466,81

0,01

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

0,00

0,00

Hoogste totale Met toename Grootste Met afname (ha Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol gekarteerd) afname (mol N/ha/jr) N/ha/jr) N/ha/jr)

1.802,36

236,87

0,01

0,00

0,00

199,89

1.579,38

199,89

0,01

0,00

0,00

24,20

1.675,79

24,20

0,01

0,00

0,00

5,85

1.861,52

5,85

0,01

0,00

0,00

5/8

Projectberekening

Gebruiksfase + aanlegfase 2029, Rekenjaar 2029 1

Naam

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Mobiele Uittreedhoogte werktuigen; Warmteinhoud Mobiele werktuigen Spreiding Locatie X:115480,72 Y:531913,29 Oppervlakte 31,90 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Intern zuid X:115511,38 Y:532056,07 584,24 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

2,5 m 0,000 MW 1m

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Extern X:115207,33 Y:532043,05 71,90 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RmsfJCnCWQr6 (23 november 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ NH₃

135,5 kg/j 24,7 kg/j

Links Rechts NOₓ 9,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 3,1 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

0,0 /jaar 0,0 /jaar 4.177,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 44,9 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

5.200,0 /jaar 0,0 /jaar 7.700,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

6/8

Projectberekening

4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Intern noord X:115409,19 Y:532071,88 331,46 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5

Gebruiksfase zuid X:115498,65 Y:532085,02 656,18 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

gebruiksfase noord X:115372,73 Y:532066,05 405,31 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 7

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

6

Max. snelheid

Anders... | Anders...

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Naam LADEN/LOSSEN Uittreedhoogte Locatie X:115480,72 Warmteinhoud Y:531913,29 Spreiding Oppervlakte 31,90 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

RmsfJCnCWQr6 (23 november 2023)

2,5 m 0,000 MW 3m

Links Rechts NOₓ 2,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 44,9 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

0,0 /jaar 0,0 /jaar 1.790,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 142,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 19,4 kg/j Hoogte - - NH₃ 5,7 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

2.989,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 37,6 kg/j Type scherm - - NO₂ 5,1 kg/j Hoogte - - NH₃ 1,5 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

1.281,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

75,6 kg/j 0,7 kg/j

7/8

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RmsfJCnCWQr6 (23 november 2023)

8/8

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Sweco -, -Muggenburg-Zuid Berekening gebruiksfase (2030) van planontwikkeling Muggenburg-Zuid. Exclusief intern salderen.

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RfrR5hnGyWBg 23 november 2023, 18:31 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Gebruiksfase 2030 - Beoogd Gebruiksfase 2030 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RfrR5hnGyWBg (23 november 2023)

2030 -

8,2 kg/j

195,9 kg/j

2/6

Projectberekening

Gebruiksfase 2030 (Beoogd), rekenjaar 2030 Emissiebronnen 

Verkeersnetwerk

RfrR5hnGyWBg (23 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

8,2 kg/j

195,9 kg/j

3/6

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RfrR5hnGyWBg (23 november 2023)

4/6

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase 2030" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RfrR5hnGyWBg (23 november 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/6

Projectberekening

Gebruiksfase 2030, Rekenjaar 2030 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Noord X:115379,78 Y:532067,85 414,47 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Zuid X:115482,37 Y:532082,67 619,84 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 43,6 kg/j Type scherm - - NO₂ 5,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 1,8 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

1.537,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 152,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 19,8 kg/j Hoogte - - NH₃ 6,4 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

3.586,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RfrR5hnGyWBg (23 november 2023)

6/6

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Sweco -, -Muggenburg-Zuid Berekening aanlegfase (2024, 6 jaar) van planontwikkeling Muggenburg-Zuid. Inclusief intern salderen.

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Ria4WgPZ45bd 23 november 2023, 18:32 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Aanlegfase 2024 - 6 jaar - Beoogd

0,01 mol/ha/j 0,00 ha 2.404,02 ha 0,00 mol/ha/j 0,04 mol/ha/j

6709807

Huidige situatie 2023 - Referentie Aanlegfase 2024 - 6 jaar - Beoogd Huidige situatie 2023 - Referentie Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

Ria4WgPZ45bd (23 november 2023)

2023 2024

0,05 mol/ha/j

747,0 kg/j 25,6 kg/j 6709807

225,7 kg/j

Zwanenwater & Pettemerduinen Zwanenwater & Pettemerduinen

2/9

Projectberekening

Huidige situatie 2023 (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1

Landbouw | Landbouwgrond | Agrarisch

Ria4WgPZ45bd (23 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

747,0 kg/j

-

3/9

Projectberekening

Aanlegfase 2024 - 6 jaar (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen; Mobiele werktuigen 5 Anders... | Anders... | LADEN/LOSSEN  Verkeersnetwerk

Ria4WgPZ45bd (23 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

24,7 kg/j 135,5 kg/j 0,7 kg/j 75,6 kg/j 0,3 kg/j 14,6 kg/j

4/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

10 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Ria4WgPZ45bd (23 november 2023)

5/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase 2024 - 6 jaar" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

2.404,02

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Noordhollands Duinreservaat (87) Schoorlse Duinen (86) Zwanenwater & Pettemerduinen (85) Duinen Den HelderCallantsoog (84) Waddenzee (1) Eilandspolder (89)

Ria4WgPZ45bd (23 november 2023)

1.277,49

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

2.084,46

0,00

0,00

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

2.404,02

0,04

Hoogste totale Met toename Grootste Met afname (ha Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol gekarteerd) afname (mol N/ha/jr) N/ha/jr) N/ha/jr)

2.084,46

0,00

0,00

1.277,49

0,03

618,99

1.802,31

0,00

0,00

618,99

0,04

312,05

1.579,32

0,00

0,00

312,05

0,04

194,81

1.675,75

0,00

0,00

194,81

0,04

0,57 0,09

1.393,86 999,13

0,00 0,00

0,00 0,00

0,57 0,09

0,03 0,01

6/9

Projectberekening

Huidige situatie 2023, Rekenjaar 2023 1

Landbouw | Landbouwgrond

Naam Agrarisch Locatie X:115481,93 Y:531912,8 Oppervlakte 31,92 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen

Type

Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding

Mestaanwending (dierlijke mest)

Ria4WgPZ45bd (23 november 2023)

0,5 m 0,000 MW 0m

NH₃

747,0 kg/j

Stof

NOₓ NH₃

Emissie

0,0 kg/j 747,0 kg/j

7/9

Projectberekening

Aanlegfase 2024 - 6 jaar, Rekenjaar 2024 1

Naam

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Mobiele Uittreedhoogte werktuigen; Warmteinhoud Mobiele werktuigen Spreiding Locatie X:115480,72 Y:531913,29 Oppervlakte 31,90 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Intern zuid X:115511,38 Y:532056,07 584,24 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

2,5 m 0,000 MW 1m

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Extern X:115207,33 Y:532043,05 71,90 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Ria4WgPZ45bd (23 november 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ NH₃

135,5 kg/j 24,7 kg/j

Links Rechts NOₓ 9,9 kg/j Type scherm - - NO₂ 2,9 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

0,0 /jaar 0,0 /jaar 4.177,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 2,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 45,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

5.200,0 /jaar 0,0 /jaar 7.700,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/9

Projectberekening

4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Intern noord X:115409,19 Y:532071,88 331,46 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5

Anders... | Anders...

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Naam LADEN/LOSSEN Uittreedhoogte Locatie X:115480,72 Warmteinhoud Y:531913,29 Spreiding Oppervlakte 31,90 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

2,5 m 0,000 MW 3m

Links Rechts NOₓ 2,4 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 44,4 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

0,0 /jaar 0,0 /jaar 1.790,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

75,6 kg/j 0,7 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14868189/1