CConstaterende datRucphen
Koppel je AI →
Document · PDF

9 VNG lbr 21-071 Uitnodiging najaars alv 26 november 2021

commissie Algemeen Bestuur en Middelen 2 december 2021, gemeente RucphenBij agendapunt: Ingekomen stukken28.826 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 4 van 4

80

8 – ondersteuning organisatie

GGU-ontwikkel- en besluitvormingsproces Gezamenlijke uitvoering | Structurele diensten

Incidenteel treden we op als strategisch adviseur bij het bevorderen van de interne procesgang en het doorbreken van vastgelopen processen. We vertegenwoordigen daarbij vooral het perspectief van de VNG-directie, de TSO en het CvD. Het ontwikkel- en besluitvormingsproces is uitgewerkt en volledig geïmplementeerd om de GGU voor gemeenten voorspelbaar, inzichtelijk en kosteneffectief te maken. > In 2022 doorloopt elke GGU-propositie hetzelfde gestructureerde ontwikkelproces, waarbij transparant en uniform aan een reeks voorwaarden moet worden voldaan, of kan worden toegelicht waarom hiervan is afgeweken.

GGU Store & GGU Labs Gezamenlijke uitvoering | Ontwikkelingen in 2022

Gemeenten hebben behoefte aan, en inzicht in de verschillende beschikbare GGU-proposities, in relatie tot de maatschappelijke opgaven en de ontwikkelfase waarin deze verkeren. > In 2022 wordt de GGU Store gepubliceerd en organiseren we diverse GGU Labs, waarmee een beproefd en herkenbaar instrumentarium voor gemeenten beschikbaar komt, op basis waarvan ze tijdig gerichte keuzes kunnen maken binnen het GGU-portfolio.

81

Bijlagen > VNG begroting 2022 > GGU begroting 2022 > Gesubsidieerde activiteiten

82

Bijlage 1 | VNG Begroting Inleiding Voor u ligt de begroting 2022 van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Deze begroting bevat de organisatie van de VNG, waarbij VNG Diensten B.V. en dochterbedrijven buiten beschouwing zijn gelaten. De bedrijven stellen voor 2022 hun eigen begroting op, welke zal worden vastgesteld in de aandeelhoudersvergadering met VNG Diensten B.V. Op basis van de in de ALV van juni 2018 vastgestelde contributiesystematiek (en daaruit volgende begrotingsgrondslagen) wordt de bestemming van het resultaat van de bedrijven en beleggingsportefeuille bij het vaststellen van de jaarrekening in de ALV vastgesteld. Omdat het treasurybeleid en het verwachte resultaat van de VNG-bedrijven geen direct onderdeel zijn van deze begroting, worden ze apart toegelicht.

Algemene ledenvergadering

Bestuur

VNG Connect

VNG Commissies

VNG Diensten

VNG Risicobeheer

VNG International

Communicatie Algemene directie

Bedrijfsvoering

VNG Naleving

Concernstaf VNG Realisatie

Directie beleid Leefomgeving

Inclusieve samenleving

Informatie samenleving

Ontwikkelingen De begroting is in de afgelopen jaren flink gestegen door GGU gefinancierde projecten en rijkssubsidies. De belangrijkste fluctuatie (wijziging van omvang) in de begroting ontstaat vanuit deze stijgende subsidie geldstroom. Subsidieprojecten en het Fonds Gezamenlijke Gemeentelijke Uitvoering worden concernbreed uitgevoerd, waarbij rollen en verantwoordelijkheden tussen de verschillende onderdelen ontstaan. Het bestuur zal conform de afspraken uit de ALV van 2018 de beleggingsportefeuille afbouwen tot een minimale reserve zoals is geadviseerd door PWC. Het geld uit de reserve dat door de afbouw beschikbaar komt wordt ingezet voor de kerntaken van de VNG. Vanuit dit perspectief heeft het bestuur in het contributievoorstel 2022 voorgesteld om voor het begrotingsjaar 2022 de ingroei vast te stellen op 0%. Voor 2022 zal alleen de compensatie voor de loon- en prijsontwikkeling van toepassing zijn. Deze komt uit op 1,7%. Het percentage is een combinatie van de loonvoetsector van de overheid (1,8%) en het HICP index (1,4%), afgezet tegen de kosten van de basisorganisatie van de VNG. De dekking voor de ingroei zal de VNG zelf middels een structurele taakstelling in haar begroting 2022 opnemen. Deze taakstelling is aanvullend op de eerder opgelegde (structurele) taakstelling conform het contributievoorstel 2021.

83

Bijlage 1 | VNG Begroting 2022

Financiële kaders Voor de begroting 2022 gelden een aantal financiële kaders: • De ontwikkeling van de contributie is conform besluit contributievoorstel 2022. – Voor 2022 zal alleen de compensatie voor de loon- en prijsontwikkeling van toepassing zijn. Deze komt uit op 1,7%. Het percentage is een combinatie van de loonvoetsector van de overheid (1,8%) en het HICP index (1,4%), afgezet tegen de kosten van de basisorganisatie van de VNG. – De ingroei naar een kostendekkende contributie voor de kernorganisatie van de VNG is voor 2022 gelijk aan 0%. • De begrote salarislasten zijn doorgerekend op basis van de formatie zoals deze is vastgesteld voor de begroting van 2021. Eventuele aanpassingen op deze formatie zullen worden vastgesteld door de algemene directie. • Voor de invulling van prioriteiten wordt in basis een bedrag gereserveerd van € 1,7 miljoen. Dit is € 0,85 miljoen voor de Directie Beleid en € 0,85 miljoen voor de staf- en ondersteuningsafdelingen. Dit is een daling van € 0,3 miljoen ten opzichte van eerdere jaren, waarmee dekking wordt gecreëerd voor de aanvullende taakstelling in de begroting 2022. Als bij het opstellen van de begroting 2022 de opgelegde taakstelling elders in de begroting wordt gevonden (structureel) kan de algemene directie de budgetten voor de invulling van prioriteiten alsnog vaststellen op een hoger bedrag.

• Naast de contributie en de inzet van het eigen vermogen zijn er ook andere bronnen waaruit de kosten van de organisatie als geheel worden gedekt. Subsidies en bijdragen aan het fonds GGU vormen hierbij een wezenlijke bron van inkomsten. • Voor het fonds GGU wordt het jaarplan voorgelegd aan de Algemene Ledenvergadering. De in de meerjarenraming gepresenteerde omvang van het GGU is, op basis van de voorgelegde plannen, € 56,070 miljoen. • Op basis van het contributievoorstel 2022 is de inzet van het eigen vermogen 16% waarmee de begroting sluitend is. De ingroei naar deze 16% wordt door een aanvullende taakstelling in de begroting 2022 door de Vereniging gefinancierd. Daarmee is de begroting voor 2022 sluitend. • De resultaten van de effectenportefeuille en de VNG-bedrijven worden toegevoegd aan het resultaat. Dit zal een drukkend effect hebben op het tekort van de begroting. Bijdra

84

Bijlage 1 | VNG Begroting 2022

Begroting Omschrijving (Bedragen x € 1.000)

Begroting 2022

Begroting 2021

Realisatie 2020

Contributie

24.978

24.500

23.480

Bijdragen projecten

70.870

77.817

93.078

Overige bedrijfsopbrengsten

5.242

5.404

6.850

Som van bedrijfsopbrengsten

101.090

107.721

123.408

Salariskosten (inclusief sociale lasten)

28.006

26.737

25.135

Overige personeelskosten

1.887

1.880

14.136

Afschrijvingen

1.500

1.650

1.151

Activiteitskosten

68.620

76.443

80.403

Kantoor- en huisvestingskosten

4.872

4.867

4.948

Overige bedrijfskosten

1.396

1.501

452

Som van bedrijfslasten

106.281

113.078

126.225

-5.191

-5.357

-2.817

Bedrijfsopbrengsten

Bedrijfslasten

Resultaat gewone bedrijfsuitoefening Dekking uit bestemmingsreserve Dekking uit eigen vermogen Ongedekt resultaat van de Vereniging

607

607

4.584

4.750

2.817

–

–

–

Toelichting begroting Contributie De contributie-inkomsten voor 2022 nemen toe met € 0,478 miljoen. De vastgestelde contributiestijging bedraagt 1,7%. Dit is, conform de vastgestelde contributiesystematiek, een indexatie voor loon- en prijsstijging.

85

Bijlage 1 | VNG Begroting 2022

Bijdragen projecten In de tabel op de volgende pagina staan projecten waarvoor de VNG vrijwel zeker subsidie krijgt. Verplichtingen ten laste van de onderstaande subsidies worden pas aangegaan als toezegging definitief is. Hierdoor worden mogelijke risico’s geminimaliseerd.

Bijdrage projecten (Bedragen * € 1.000) VUM Dennis en Eva

868 887

UMW

2.134

Totaal Driedimensionaal

3.018

Schulden

795

Proefaansluiting Machtigen

69

Uitvoeringstoetsen WDO

49

Woonplaatsbeginsel

43

Implementatie Lokaal Spoor VN-verdrag 2017-2022

340

Doorontwikkeling cliëntondersteuning 2019-2022

502

Ondersteuningstraject lokale preventieakkoorden 2019-2022

187

Ondersteuning crisisdienstverlening VNG

197

Ondersteuningstraject Rookvrije Omgeving

150

Verbeteragenda Hulpmiddelen

6

Samenwerken aan een betere Toegang Sociaal Domein 2020 - 2022

73

Privacy en gegevensdeling zorg- en veiligheidsdomein 2021-2023

6

Programma Betere Dienstverlening en Regelgeving 2020-2023

248

Klimaatneutraal en circulair opdrachtgeverschap

101

Regionale kennispilots

606

Wet Kwaliteitborging Bouw

775

Omgevingswet

1.450

Programma ADS

590

Implementatie subsidie Omgevingswet

400

inzet TAZ WSGO

143

Programma Handhaving Participatiewet 2020-2023

663

Totaal Subsidiebijdragen

14.800

Collectief gefinancierde activiteiten: Fonds GGU

54.886

Overige geldstromen

1.184

Totaal collectief gefinancierde activiteiten

56.070

Totaal bijdragen projecten (subsidie + GGU)

70.870

Subsidieprojecten De omvang van de subsidieprojecten is meegenomen voor de op dit moment vrijwel zekere projecten. De projecten hebben geen resultaatseffect. Voor bovengenoemde projecten geldt dat ook de bijbehorende kosten in de begroting zijn opgenomen. Deze kosten zijn gespecificeerd bij de rubriek activiteitskosten.

86

Bijlage 1 | VNG Begroting 2022

Bij het opstellen van de begroting 2022 bedragen de bijdragen van de gesubsidieerde projecten € 14,800 miljoen (in 2021 was dat € 29,732 miljoen). Ten tijde van het opstellen van deze begroting vinden er gesprekken plaats over nieuwe subsidies en/of het wijzigen van bestaande subsidies. De verwachting is dat de omvang van de gesubsidieerde projecten hierdoor nog zal stijgen met in elk geval een bedrag tussen de € 15 miljoen en € 20 miljoen Zoals gesteld hebben deze projecten geen resultaatseffect. Collectief gefinancierde activiteiten Tijdens de ALV van 15 juni 2017 besloten de leden nagenoeg unaniem dat de gezamenlijke gemeentelijke uitvoering (GGU) een prioriteit voor alle gemeenten is, en dus een belangrijke prioriteit en taak voor de VNG. Alle gemeenten dragen daar naar rato van het aantal inwoners bij. In de ALV van juni 2021 zijn de leden akkoord gegaan met de bijdrage van €3,141 excl btw (€3,80 incl btw). De begroting van het Fonds GGU 2022 is gelijk aan € 56,070 miljoen (€ 48,085 miljoen in 2021).

In de begroting is de volgende bijdrage van de leden opgenomen: • Op basis van de indexatie en een toename van het inwonertal van gemeenten, stijgt het Fonds GGU ten opzichte van vorig jaar met € 0,936 miljoen euro naar € 45,3 miljoen (in 2021 was de bijdrage gelijk aan € 44,4 miljoen); Verder is in de begroting van het Fonds GGU 2022 het volgende opgenomen: • de budgetneutrale toevoeging van structurele diensten op gebied van naleving sociaal domein, conform eerder besluit in de ALV van 2020 (€ 3,050 miljoen); • de toevoeging (conform Verkenning verbreding en beheer GGU op de BALV 2019) van structurele diensten op gebied van de nieuwe ketens Werk, Inkomen, Schulden en Inburgering, en 24x7 ondersteuning van GGI-netwerk (€1 miljoen); • De toevoeging van de drie proposities op het gebied van Fysiek Domein (€ 4 miljoen), Publieke gezondheid (€ 0,470 miljoen) en Rechtmatigheid Zorg (€ 1,050 miljoen); • Verwacht onderhandenwerk uit eerdere jaren van € 1,184 miljoen. Door de hierboven genoemde redenen stijgt de begroting van het Fonds GGU in 2022 met € 7,985 miljoen ten opzichte van 2021. Overige bedrijfsopbrengsten Ten opzichte van de begroting 2022 dalen de overige bedrijfsopbrengsten met € 0,162 miljoen. Dit wordt voornamelijk veroorzaakt door de daling van een aantal kleinere opbrengsten, zoals de opbrengst belastingadviezen.

De overige bedrijfsopbrengsten zijn opgebouwd uit de volgende opbrengsten: • interne omzet dochterbedrijven door middel van de dienstverleningsovereenkomsten • opbrengsten van derden • royaltyvergoedingen • vacatiegelden • doorbelaste salariskosten van de gelieerde instellingen • opbrengst reprorecht

Bedrijfslasten Salariskosten inclusief sociale lasten De begrote salarislasten zijn doorgerekend op basis van de cao voor het rijk (2018- 2020). Ten tijde van het opstellen van deze begroting lopen de gesprekken tussen het rijk en de vakbonden over de cao-ontwikkeling voor de komende jaren. De uitkomsten hiervan zijn nog niet bekend. Daarom is er in deze begroting op de salarislasten een marge aangehouden om daar waar nodig een stijging van de kosten op te vangen. Het ABP verwacht dat de premie van het ouderdoms- en nabestaandenpensioen per 1 januari 2022 stijgt met 1,5%-punt van 25,9% naar 27,4%. Om invulling te kunnen geven aan de ambities en de groei van de organisatie heeft bij Directie Beleid een verdere versterking plaatsgevonden van de vaste formatie gefinancierd vanuit subsidie

87

Bijlage 1 | VNG Begroting 2022

en GGU geldstromen. De groei bedroeg 7 fte. Voor 2022 blijft deze formatie gehandhaafd. Ten opzichte van 2021 stijgen de salariskosten met € 1,269 miljoen, wat vooral wordt veroorzaakt door een grotere flexibele schil (tijdelijke inzet op gesubsidieerde taken). Overige personeelskosten De overige personeelskosten zijn ten opzichte van de begroting 2021 vrijwel gelijk gebleven. Wel worden er ontwikkelingen verwacht vanuit de cao-onderhandelingen tussen het rijk en de vakbonden. In 2021 heeft de VNG directie tijdelijke afspraken gemaakt over het verstrekken van een internetvergoeding. Voor 2022 zullen er nog afspraken worden gemaakt over een eventuele thuiswerkvergoeding. Omdat de arbeidsvoorwaardenregeling van de VNG zoveel mogelijk de CAO Rijk volgt, zal besluitvorming hierover afhangen van de uitkomsten van de cao-onderhandelingen.

Omschrijving (Bedragen x € 1.000)

Begroting 2022

Begroting 2021

Realisatie 2020

Uitzendkrachten en personeel van derden

163

163

12.474

Arbokosten

42

42

54

Studiekosten

516

505

299

Rechtspositionele kosten

448

327

410

Reis-en verblijfskosten personeel

207

207

80

Onttrekkingen/Dotatie voorzieningen

252

260

236

Werving- en selectie

75

75

48

Overige personeelskosten Totaal Overige Personeelskosten

184

301

535

1.887

1.880

14.136

Ten opzichte van de realisatie 2020 valt op dat de post uitzendkrachten en personeel van derden fors hoger is dan begroot. Deze post uitzendkrachten en personeel van derden bestaat voor een groot deel uit project gerelateerde inhuur van personeel. Daarnaast wordt een deel veroorzaakt door de tijdelijke invulling van vacatures met extern personeel. De kosten die hiermee gepaard gaan, worden gecompenseerd vanuit de vacatureruimte die gedurende het boekjaar is ontstaan. Dat compenseren wordt ook nagestreefd in 2022. Afschrijvingen Zoals in de realisatie van 2020 al zichtbaar is, wordt niet het volledige bedrag dat gereserveerd is voor de afschrijvingslasten benut. De afgelopen jaren blijken de investeringen achter te blijven bij dat wat er in de begroting verondersteld wordt. Voor 2021 is de begroting daarom naar beneden bijgesteld. Toch is de verwachting dat ook in 2021 de afschrijvingslasten niet de omvang zullen hebben van het in de begroting opgenomen bedrag. Op basis van hernieuwde investeringsplannen zal de begroting voor 2022 daarom opnieuw verder aangescherpt worden. Hierdoor zal de afschrijvingslast in 2022 met € 0,150 miljoen dalen ten opzichte van 2021. Activiteitskosten De post activiteitskosten is de grootste kostenpost in de begroting en bestaat voor het merendeel uit kosten van subsidieprojecten en projecten uit het fonds GGU.

De kosten voor de inzet op deze projecten zijn opgenomen onder Advies derden. Daarnaast zijn er kosten meegenomen voor bijv. het congres, de ALV, media zoals het VNG Magazine en verschillende jaarlijkse bijdrages. Ten opzichte van de begroting van 2021 nemen de totale activiteitskosten af met € 7,823 miljoen. Deze daling ontstaat met name door de lagere omvang van de gesubsidieerde projecten en wordt versterkt door de hogere dekking uren (inzet ten laste van subsidie).

88

Bijlage 1 | VNG Begroting 2022

Omschrijving (Bedragen x € 1.000)

Begroting 2022

Begroting 2021

Realisatie 2020

Voorlichting en publicaties

491

491

1.073

Bijeenkomsten

230

230

1.779

Onderzoek en beleidsontwikkeling

3.473

3.861

1.251

Advies derden

70.900

77.817

75.762

Bijdragen en lidmaatschappen

559

553

538

Dekking uren en toegerekend

-7.033

- 6.509

–

Totaal Activiteitskosten

68.620

76.443

80.403

Kantoor- en huisvestingskosten De begrote kantoor- en huisvestingskosten zijn ten opzichte van de begroting 2021 vrijwel gelijk gebleven. Op de posten waar de begroting voor 2022 iets hoger uitkomt heeft indexatie ten behoeve van de verwachte prijsontwikkeling plaatsgevonden. Het merendeel van de kantoor- en huisvestingskosten blijft gelijk of daalt zelfs. In vergelijking met de realisatie van 2020 vallen de posten automatisering en bibliotheekkosten op. De automatiseringskosten zijn voor een deel project gerelateerde kosten. Omdat in de begroting deze project gerelateerde kosten onder de activiteitskosten zijn meegenomen, laat de realisatie hier een afwijkend beeld zien ten opzichte van de begroting. De afwijking van de realisatie ten opzichte van de begroting van de bibliotheekkosten ontstaat doordat de kosten voor het reprorecht in de realisatie van 2020 opgenomen zijn onder de overige bedrijfskosten (algemene lidmaatschappen). In de realisatie van 2021 zullen de kosten voor het reprorecht weer worden opgenomen onder de bibliotheekkosten en zal deze post weer in lijn zijn met de begroting.

Omschrijving (Bedragen x € 1.000)

Begroting 2022

Begroting 2021

Realisatie 2020

Huisvestingskosten

721

721

767

Onderhoudskosten en inventaris

375

375

328

2.516

2.489

3.515

Bibliotheekkosten

774

794

153

Restauratieve kosten

387

382

273

Telecommunicatie

64

64

-116

Drukwerk

35

42

28

4.872

4.867

4.948

Automatiseringskosten

Totaal Kantoor en huisvestingskosten

Overige bedrijfskosten Ten opzichte van de begroting van 2021 nemen de overige bedrijfskosten af met € 0,105 miljoen. Omschrijving (Bedragen x € 1.000)

Begroting 2022

Begroting 2021

Realisatie 2020

Accountantskosten

85

85

121

Algemene Lidmaatschappen

280

264

704

Resultaat BTW

120

120

-336

Declaraties derden

17

18

312

Inleen chauffeur/taxi

125

124

45

Overige bedrijfskosten

769

890

-394

1.396

1.501

452

Totaal Overige bedrijfskosten

89

Bijlage 1 | VNG Begroting 2022

Ondanks dat de realisatie 2020 op een aantal onderdelen afwijkt van de begroting, is er geen directe reden om de begroting aan te passen. De meeste posten zijn incidentele zaken. Voorbeelden hiervan zijn: • In de realisatie 2020 heeft het BTW resultaat een uiteindelijk positief resultaat opgeleverd tegenover het in de begroting verwachtte negatieve resultaat. Meerjarig wordt hier een negatief resultaat, en dus een kostenpost, verwacht. • In de overige bedrijfskosten is in de realisatie 2020 een positief resultaat voorgaande jaren opgenomen van € 1,379 miljoen. Dekking uit bestemmingsreserve Onder de dekking uit de bestemmingsreserve is een onttrekking opgenomen t.b.v. de afschrijvingslasten van de Willemshof (incl. verbouwing begane grond). Het resultaat uit 2016 dekt deze herinrichtingskosten. De onttrekking vindt plaats tot en met het jaar 2029.

Begroting per organisatieonderdeel In de onderstaande tabel zijn de kosten per organisatieonderdeel inzichtelijk gemaakt. Het gaat om Alge­mene Directie, Communicatie, Concernstaf, Bedrijfsvoering en Directie Beleid. De in het overzicht genoemde salariskosten onder directie en bestuur betreffen 2,0 fte. Deze salariskosten zijn WNT getoetst. Omschrijving (Bedragen x € 1.000)

Begroting 2022

Directie en Bestuur

ConcernCommunicatie staf

Bedrijfsvoering

Contributie

24.978

24.978

Bijdragen projecten

70.870

Overige bedrijfsopbrengsten

5.242

Directie Beleid

Bedrijfsopbrengsten

Som van bedrijfsopbrengsten

70.870

45

193

4.758

246

101.090

-

45

193

29.736

71.116

Salariskosten (inclusief sociale lasten)

28.006

353

2.960

2.702

4.655

17.336

Overige personeelskosten

1.887

113

158

120

1.277

219

Afschrijvingen

1.500

1.500

Activiteitskosten

68.620

1.662

1.446

449

-601

Kantoor- en huisvestingkosten

4.872

22

50

4.788

12

Overige bedrijfskosten

1.396

453

33

15

779

116

Som van bedrijfslasten

106.281

2.581

4.619

3.336

12.398

83.347

-5.191

-2.581

-4.574

-3.143

17.338

-12.231

607

607

Bedrijfslasten

Resultaat bedrijfsuitoefening Dekking uit bestemmingsreserve Dekking uit eigen vermogen Ongedekt resultaat van de Vereniging

90

4.584

4.584

–

2.003

-4.574

-3.143

17.945

65.664

-12.231

Bijlage 1 | VNG Begroting 2022

VNG-formatie 2022 De VNG kent voor haar organisatie meerdere financieringsstromen. In hoofdlijn zijn deze in twee delen op te splitsen: contributie en projecten. Onder projecten wordt verstaan de gesubsidieerde taken door het rijk en GGU. Ook de inkomensstroom vanuit de projecten kent, ondanks dat deze flexibel is, een vaste basis. Voor de beleidsteams van het VNG Bureau is er in de vaste formatie een aantal fte gefinancierd vanuit deze geld-stromen. Bij de staf en ondersteuningsteams wordt hiervoor ook inzet geleverd, deze wordt gedekt vanuit de overheadkosten die ten laste van de projecten worden gebracht. Vaste formatie Contributie (in fte’s)

Projecten / GGU

Totaal Contributie 2021

Projecten GGU

Totaal 2022

Directie

2,00 2,00

2,00

2,00

Communicatie

31,38

2,00

33,38

31,38

2,00

33,38

Bedrijfsvoering algemeen

1,00

1,00

1,00

1,00

I&A

6,60 6,60

6,60

6,60

Financiën en Control

11,90

2,00

13,90

11,90

2,00

13,90

HR

8,20

1,00

9,20

8,20

1,00

9,20

Facilitaire Dienst

14,21

14,21

14,21

14,21

Beleidsteams

118,09

137,70

115,29

141,90

Concernstaf

28,30 28,30

31,10

31,10

Participatiebudget

6,00 6,00

6,00

6,00

Totaal

227,68

19,61

24,61

252,29

227,68

26,61

31,61

Opmerkingen op basis van de weergegeven formatie: 1. De directie bestaat uit een algemeen directeur en een plaatsvervangend algemeen directeur. 2. De teams Financiën & Control, Human Resource Management, Informatisering & Automatisering en Facilitaire Dienst vormen samen het geheel van Bedrijfsvoering, welke wordt aangestuurd door het hoofd Bedrijfsvoering. 3. De VNG geeft invulling aan de Participatiewet. We streven naar het in dienst hebben van zes medewerkers (6 fte).

91

259,29

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10809072/1