CConstaterende datRotterdam
Koppel je AI →
Document · PDF

[24bb004981] Bijlage 1 behorende bij 24bb005642 - Ontwerpbestemmingsplan GrootHandelsgebouw

Commissie Bouwen, Wonen en Buitenruimte (2022-2026) 18 september 2024, gemeente RotterdamBij agendapunt: Bouwen en Wonen31.877 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 4 van 4

Onderwerp

(Toets ja/nee? | Aanwezig ja/nee?)

T

A

Wie is de aanvrager? Welke partij heeft het voornemen tot vestiging of uitbreiding? Beoordeling op economische en juridische aspecten. Wat is er bekend over deze partij uit eerdere activiteiten op andere locaties? Wat weet Bureau Biosafety en Bureau Biosecurity over deze partij? Printdatum: 15 Augustus 2016 Beleid- en Toetsingskader Biologische laboratoria ML 3 en ML 4 regio Rotterdam-Rijnmond V0.9

11

Welke samenwerking is er met andere (internationale) partijen? Met welk belang is de beoogde vestiging voorgenomen? Welke doelstellingen en welke ambitie heeft deze partij? Door wie wordt de partij gefinancierd? Inzet instrument BIBOP door het RIEC.

Welke informatie ontbreekt van de aanvrager en dient tenminste beschikbaar te zijn om tot een voldoende duidelijk beeld te komen van de aanvrager? Onderwerp

(Toets ja/nee? | Aanwezig ja/nee?)

T

A

T

A

T

A

Voorgenomen onderzoek Waarop richt zich het onderzoek: diagnostiek, wetenschappelijke onderzoek, beide? Wat wordt onderzocht? Virussen/bacteriën, wildtypen/GGO's. Welke advisering is gevraagd en gegeven t.a.v. de ethische aspecten van het voorgenomen onderzoek en mogelijk Dual Use Concern? Is de uitkomst van deze adviesaanvraag ingezien?

Welke informatie ontbreekt over het voorgenomen onderzoek die een beoordeling van het risico ten aanzien van de vestiging van deze instelling niet mogelijk maakt? Onderwerp

(Toets ja/nee? | Aanwezig ja/nee?)

Kwaliteit van werken Wordt er gewerkt volgens de hoogste internationale standaarden op dit gebied? Welke zijn dat? Hoe beoordeeld DCMR deze standaard? Is deze kwaliteitstandaard extern door een gerenommeerd accreditatie-instituut vastgesteld, of is deze toetsing voorgenomen en wanneer? Welk instituut voert of zal de accreditatie uitvoeren? Deze toetsing richt zich op processen en procedures binnen de instelling. Is het bewijs van certificering ingezien? Hoe is de periodieke heraccreditatie voorgenomen? Met welke frequentie? Wie is de BVF/zijn de BVF'en? Wat zijn de contactgegevens? Hoe verliep het eerste contact met de BVF? Hoe wordt de VRR op de hoogte gehouden bij wijziging in de functies van de BVF?

Welke maatregelen zijn wenselijk en welke maatregelen dienen zeker nog getroffen te worden t.a.v. de kwaliteit van werken? Onderwerp

(Toets ja/nee? | Aanwezig ja/nee?)

Veiligheid Is het terrein waarop de voorziening is gevestigd afgesloten? Als het niet is afgesloten, welke beveiligingsmaatregelen zijn er in en om het gebouw aanwezig? Zijn de plattegronden in het dossier aanwezig? Is het gebouw/zijn de gebouwen besloten, dus niet toegankelijk voor anderen dan medewerkers van de instelling? Zo niet: wie hebben nog meer toegang tot het gebouw? Worden alle gebruikers van het gebouw geregistreerd, zodat op enig moment bekend is wie gebruik maakten van het gebouw? Is er bij een incident vast te stellen wie in het gebouw waren? Welk registratiesysteem legt vast wie zich in het gebouw bevinden? Welke beveiligingsmaatregelen zijn er ten aanzien van het betreden van het laboratorium, specifiek t.a.v. de (iris-controle, sluis-draaideur) toegang tot het ingeperkte gebied? Wie hebben er allemaal toegang tot dit gebied? Is de procedure voor het verschaffen van toegang in het dossier aanwezig? Welk personeel wordt volgens welke procedure gescreend en door wie? Welke toeleveranciers vallen eveneens onder de screening? Welke personen of toeleveranciers zijn uitgezonderd van deze screening en waarom? Is de procedure toegang voor personeel in het dossier aanwezig? Justis biedt advies en screeningsmogelijkheden.

Printdatum: 15 Augustus 2016 Beleid- en Toetsingskader Biologische laboratoria ML 3 en ML 4 regio Rotterdam-Rijnmond V0.9

12

Welke beveiligingsmaatregelen zijn er nodig en welke zijn noodzakelijk ten aanzien van de toegankelijkheid van het terrein en het gebouw aanwezig of dienen nog getroffen te worden? Is het advies t.a.v. de verbetering van de beveiliging en welke maatregelen zijn noodzakelijk om te worden getroffen aanwezig in het dossier? Hoe vindt de selectie plaats van transporteurs? Wat is het protocol voor incidenten tijdens transport, met name ook waar wet- en regelgeving onduidelijk of onvolledig is, b.v. het lopend transport tussen vervoermiddel en het laboratorium? Zijn deze protocollen in het dossier aanwezig? Hoe is de beveiliging praktisch ingericht? Is er gecompartimenteerd (ringensysteem)? Uiteraard met slechts toegang voor een beperkte groep die met een irisscan of vingerafdruk binnen komen in de binnenste ring met het hoogste inperkingsniveau. Is er een schil om het gebouw waarbinnen zich het laboratorium bevindt? Als er virussen ontsnappen, dan zijn in de eerste plaats alle gebruikers van het gebouw verdacht drager te zijn. Die tweede schil zou vrijwel direct na een alarm automatisch moeten sluiten. Er moet een goede registratie zijn van alle gebruikers van het gebouw en hun bezoekers. Daarnaast dient een procedure uitgewerkt te worden voor het acteren onder dwang, b.v. dat er met andere toegangscodes wordt gewerkt in een dergelijke situatie, als manier van alarmering.

Zijn de procedures en protocollen t.a.v. bovenstaande processen in het dossier aanwezig?

Welke maatregelen zijn wenselijk en welke maatregelen dienen zeker nog getroffen te worden t.a.v. de veiligheid en toegankelijkheid van het gebouw en de voorzieningen? Onderwerp

(Toetsbaar ja/nee? | Aanwezig ja/nee?)

T

A

T

A

Gebouwkenmerken Welke risico's zijn er op dit object bij brand? Welke verschillende scenario's t.a.v. brand zijn uitgewerkt? Is deze scenario-analyse in het dossier aanwezig? Kunnen er/zijn er gebouwtechnische/constructieve aanpassingen mogelijk om een reductie van de verspreiding van risico te realiseren? Is de inventarisaties daarvan en het advies daarover aanwezig in het dossier? Hoe en door wie zijn risico's in kaart gebracht? Welke rapportages zijn beschikbaar?

Welke maatregelen zijn wenselijk en welke maatregelen dienen zeker nog getroffen te worden t.a.v. de fysieke voorziening van vestiging? Onderwerp

(Toetsbaar ja/nee? | Aanwezig ja/nee?)

Toegankelijkheid en bereikbaarheid Wat is de (voorgenomen) locatie van het lab? Is dit landelijk (bos, akkerbouw, veeteelt), dicht of beperkte verstedelijkt gebied of anders (water/natuurgebied etc)? Hoe goed is deze locatie bereikbaar voor hulpdiensten? Denk aan toegangswegen (ook in de spits), omstandigheden bij slecht weer, aanrijtijden, aanwezigheid van meerdere corpsen in de buurt. Is de afstemming met de brandweer uitgevoerd en is dit gedocumenteerd? Hoe is de toegankelijkheid op het terrein? Zijn er meerdere gebouwen, kunnen hulpdiensten makkelijk het gebouw waarin zich het laboratorium bevindt bereiken? Zijn de plattegronden aanwezig? Hoe toegankelijk is het gebouw? Zijn er meerdere etages? Als er meerdere etages zijn, is het mogelijk om deze makkelijk te bereiken? Zijn er liften? Zijn deze liften specifiek bedoeld voor het lab, of worden deze voor meerdere doelen gebruikt? Zijn de plattegronden aanwezig? Kan de omgeving, het terrein en het gebouw eenvoudig worden afgezet in het geval van een situatie/calamiteit? Wat is de impact van een eventuele afzetting van het terrein? Is dit opgenomen in het incidentbestrijdingsplan van deze locatie (van de instelling of de hulpdiensten)?

Printdatum: 15 Augustus 2016 Beleid- en Toetsingskader Biologische laboratoria ML 3 en ML 4 regio Rotterdam-Rijnmond V0.9

13

Is het mogelijk op de locatie direct in de directe omgeving een opstelplaats in te richten voor de hulpverleners, met een aan-en afvoerroute? De opstelplaats ligt ruim buiten de tweede ring. Zijn de plattegronden hiervan in het dossier aanwezig? Is het mogelijk op locatie mensen in afzondering te plaatsen en te behandelen binnen het gebouw of in de directe omgeving, in afwachting van externe advisering en om verdere mogelijk besmetting te voorkomen? Is deze procedure vastgelegd in het incidentbestrijdingsplan? Wat zijn eventuele beperkingen voor hulpdiensten voortkomend uit de locatie en het gebouw waarin het laboratorium gevestigd is? Waar is vastgelegd welke maatregelen nodig en mogelijk zijn om met deze omstandigheid om te gaan? Wat is de aan rijtijd naar een specialistisch ziekenhuis? Wat is het gevolg van de afzetting van de omgeving, als dat bij een incident, calamiteit of ongeval nodig blijkt te zijn? In welk incidentbestrijdingsplan is dit vastgelegd? Dienen afspraken voor het handelen bij calamiteiten of incidenten met buren vooraf gemaakt worden, zodat deze hierop eveneens voorbereid zijn en adequaat kunnen handelen in die situaties? Waar zijn deze afspraken vastgelegd?

Welke maatregelen zijn noodzakelijk teneinde een minimale bereikbaarheid van de locatie te borgen? Welke maatregelen dienen getroffen te worden om het laboratorium op het terrein voldoende goed en snel te kunnen bereiken? Op welke manier kunnen eventuele knelpunten voor de opvang en het vervoer van slachtoffers worden weggenomen? Onderwerp

(Toetsbaar ja/nee? | Aanwezig ja/nee?) Omgeving. Welke interactie is er met de omgeving mogelijk of waarmee rekening gehouden dient te worden?

T

A

Zijn er andere mensen die toegang hebben tot het terrein, welke personen hebben toegang en hoeveel personen kunnen (maximaal) op het terrein verkeren? Hoe is dit vastgesteld? Is het gebouw waarin het lab gevestigd is publiek toegankelijk? En zo ja, welke personen hebben toegang en hoeveel personen kunnen in het gebouw verkeren? Is het mogelijk, in het geval van een calamiteit en ongeval, het terrein direct te betreden of dienen hiertoe werkinstructies van de instelling te worden bijgesteld? Welke effecten op de externe omgeving kunnen worden verwacht in het geval van: -

brand of explosie in het laboratorium?

-

Technisch falen van installaties?

Impact van een extern object op het laboratorium? Is deze analyse in het dossier aanwezig? Is er een effect te verwachten op de omgeving door de nabije aanwezigheid van: -

andere gebruikers van het gebouw

-

andere gebruikers van het terrein

-

woningen

-

bedrijven

-

haven

-

wegen

-

spoor (goederen/passagiers)

dieren (vee, concentraties van vogels, al dan niet in de vee-industrie) en zo ja, welk effect? Is deze effectanalyse in het dossier aanwezig? Welke maatregelen dienen getroffen te worden om de impact op de omgeving zo ver mogelijk te beperken? Dit gaat verder dan de maatregelen die al zijn getroffen uit hoofde van biosafety (zie Kwaliteit van werken) en richten zich (uitsluitend) op de effecten buiten het laboratorium wanneer er (mogelijk) een virus/bacteriën buiten het lab terecht komen. Is de analyse van deze impactanalyse en de voorgestelde/getroffen maatregelen in het dossier aanwezig? Printdatum: 15 Augustus 2016 Beleid- en Toetsingskader Biologische laboratoria ML 3 en ML 4 regio Rotterdam-Rijnmond V0.9

14

Wat is er geregeld rondom transport? Met name t.a.v. het transport binnen een inrichting (dus tussen vervoersmiddel en ruimten binnen de barrière? Door wie wordt dit uitgevoerd? Is er een protocol t.a.v. het transport en in het geval van een incident? Hoe is de beveiliging georganiseerd hiervan? Waar is dit vastgelegd en zijn de protocollen in het dossier aanwezig?

Welke maatregelen zijn wenselijk en welke maatregelen dienen zeker nog getroffen te worden en/of voorzieningen te worden gerealiseerd ten aanzien van de omgevingseffecten die kunnen voortkomen uit de vestiging van het laboratorium?

Onderwerp

(Toetsbaar ja/nee? | Aanwezig ja/nee?)

T

A

Samenwerking. Hierbij gaat het om afstemming in de voorfase (gezamenlijk optrekken bij het opstellen van de risicoanalyses) als de samenwerking met de Lokaal Publiek Bestuur ten aanzien van planvorming (locatie-specifieke draaiboeken), OTO (ook op locatie), periodiek overleg en afstemming over nieuwe ontwikkelingen ten aanzien van veiligheid. Aansluiting van de werkprocessen van de instelling op de mogelijkheden van de hulpdiensten voor veilig werken binnen afgesproken grenzen. Periodiek wordt vastgesteld of aan de voorwaarden zoals gesteld voorafgaand aan het proces nog steeds wordt gedaan en of het nodig is documentatie te vernieuwen. Is er een samenwerking met de instelling of is er het commitment afgegeven door de instelling om samen te werken aan: -

het beperken van risico's zoals hiervoor beschreven

-

het opstellen van een locatie-specifiek draaiboek voor ongevallen- en rampenbestrijding

-

het mogelijk maken en deelname aan OTO, voor de start en periodiek

-

het up-to-date houden van en de uitwisseling van kennis wederzijds t.a.v. risico's en risico-beperkende maatregelen

Zijn werkprocessen intern afgestemd op de mogelijkheden van hulpverleningsdiensten in de situaties dat inzet van hen wordt verwacht? Zijn de afspraken duidelijk over hoe de verantwoordelijken met voldoende inhoudelijke kennis van zaken binnen de instelling kan worden bereikt in het geval van een calamiteit? Is bereikbaarheid 7 x 24 uur geborgd en wat zijn de afspraken over beschikbaarheid wanneer zich medewerkers in het lab bevinden? Zijn deze gegevens verwerkt in het locatiespecifieke incidentbestrijdingsplan? Is er een afspraak met de arts IZ van de GGD om meldingen aan Bureau GGO ook door te geven aan de GGD, zodat deze op de hoogte is van een incident? Waar is dit vastgelegd en hoe is deze procedure geborgd? Zijn er voldoende en voldoende heldere werkafspraken over het handelingsperspectief ten zijde van een ongeval, incident of calamiteit wat betreft de aanwezigheid van een bevoegd en deskundig adviseur (BVF)? Randvoorwaardelijk is die aanwezigheid om repressief binnen de barrière te kunnen optreden. Zijn de werkafspraken in het dossier opgenomen?

Aan welke randvoorwaarden in de samenwerking is nog niet voldaan zoals hiervoor benoemd, waardoor er nog voldoende sprake is van een gedeelde verantwoordelijkheid ten aanzien van risicobeheersing en een voldoende voorbereiding voor risicobeperking en effectbestrijding in het geval er een ongeval of calamiteit is binnen het lab? Welke interne werkprocessen dienen nog verder te worden afgestemd wil er voldoende duidelijkheid zijn over rollen, taken, verantwoordelijkheden en afstemming met de Veiligheidsrisico ?

Printdatum: 15 Augustus 2016 Beleid- en Toetsingskader Biologische laboratoria ML 3 en ML 4 regio Rotterdam-Rijnmond V0.9

15

3. Vergunningaanvraag en -verlening Pas nadat uit voorgaande toetsing door de VRR een positief advies komt op basis van de weging van eventuele risico's, het vaststellen van risico-beperkende maatregelen die worden doorgevoerd, is het wenselijk dat er een vergunning wordt aangevraagd, waaraan het positieve advies kan worden toegevoegd. Via bestuurlijk en ambtelijk overleg met de instelling zal gewerkt worden aan het bereiken van samenwerking op het niveau dat het verlenen van de vergunning inhoudelijk en bestuurlijk gedragen is, en risico's op alle mogelijke manier is geborgd. Weegt en beoordeelt de instelling de risico's van het hoog-risico laboratorium anders dan de betrokken ambtenaren, of is de instelling niet voornemens de risico-beperkende maatregelen dor te voeren of de beoogde locatie te wijzigen, dan is een bestuurlijke advies geïndiceerd. De eerste inzet zal zijn om op bestuurlijk niveau met de organisatie te overleggen om de knelpunten te bespreken, uiteraard met als doel de ruimte voor de bijstelling van de instelling in de goede richting te bewegen. De bestuurlijke kracht zal maximaal worden ingezet om tot een betere, zo niet de beste uitkomst te komen voor de publieke gezondheid en veiligheid. 4. Voorbereidingsfase voorafgaand aan operationeel worden Dit richt zich op het operationaliseren van de in het toetsingskader genoemde onderdelen, namelijk: 1.

Periodiek overleg over de voortgang van de bouw en validatie van de nieuwe voorziening; 2. Het treffen van risico-beperkende maatregelen in aanvulling op de voorzieningen in het lab (met name gericht op de omgeving en veiligheid waaronder de screening van personeel en toeleveranciers); 3. Opstellen locatie-specifiek draaiboek en OTO op dit draaiboek; 4. Het vaststellen of de in het toetsingskader genoemde onderdelen, maatregelen, opgestelde protocollen en procedures ook worden of zijn uitgevoerd en of documentatie is aangeleverd en of deze up-to-date is. 5. Lopende operatie Belangrijkste aandachtspunten: 1. Regelmatig contact ten aanzien van reguliere werkzaamheden en bijzonderheden. 2. OTO gericht op de operatie en mogelijk ook fysiek op de locatie voor medewerkers die aldaar moeten optreden in het geval van een oproep. 3. Onderhoud draaiboeken. 4. Toetsing van de aansluiting van werkprocessen van de instelling en de hulpdiensten en het draaiboek. 5. Vaststellen of onderdelen uit het Toetsingskader nog steeds actueel zijn en bij wijzigingen in afstemming met hulpdiensten zijn aangepast.

Printdatum: 15 Augustus 2016 Beleid- en Toetsingskader Biologische laboratoria ML 3 en ML 4 regio Rotterdam-Rijnmond V0.9

16

Bijlage 3 Vaststelling Beleid- en Toetsingskader Biologische laboratoria Aldus vastgesteld in de vergadering van het Algemeen Bestuur van de Veiligheidsregio RotterdamRijnmond op 14 december 2015. Het Algemeen Bestuur

Namens deze, ing. A. Aboutaleb Voorzitter Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond

Printdatum: 15 Augustus 2016 Beleid- en Toetsingskader Biologische laboratoria ML 3 en ML 4 regio Rotterdam-Rijnmond V0.9

17

Bijlage 2 3.1

T oelichting lijst van bedrijfsactiviteiten categorie 1 t/m

De Lijst van Bedrijfsactiviteiten geeft aan welke bedrijven binnen het plangebied in beginsel zijn toegestaan. Alle bedrijfsactiviteiten zijn ingedeeld in milieucategorieën, waarbij milieucategorie 1 betekent dat een bedrijfstype weinig potentiële milieuhinder veroorzaakt en milieucategorie 5 of 6 veel milieuhinder veroorzaakt. De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft de lijst van bedrijfstypen ingedeeld aan de hand van de Standaard Bedrijfsindeling uit 1993 (SBI'93) van het CBS. Voor de zonering en de bij de zones behorende bedrijfscategorieën is uitgegaan van de VNG-publicatie "Bedrijven en milieuzonering - 2009". Per type bedrijf zijn afstanden gegeven met betrekking tot de milieuhinderaspecten geur, stof, geluid en gevaar. Voor geluid is aangegeven of sprake is van continu geluid en van activiteiten die op een gezoneerd terrein thuishoren. Voor wat betreft verkeersaantrekkende werking en usuele hinder zijn indices gegeven. De lijst van bedrijfsactiviteiten volgt de publicatie van de VNG, maar met een algemeen verschil. De lijst gaat alleen over activiteiten die in een bedrijfsbestemming zijn toegestaan. Zo zijn bijvoorbeeld sport- en recreatieve voorzieningen niet opgenomen, omdat die in Rotterdam een aparte bestemming zijn. Voor een uitsplitsing naar afstanden per categorie wordt verwezen naar de VNG-publicatie.

In de tabel behorend bij het bestemmingsplan bepaalt de grootste indicatieve afstand de milieucategorie.

De aanbevolen indicatieve afstand tussen een bedrijf en woningen: categorie 1: categorie 2: categorie 3.1: categorie 3.2: categorie 4.1: categorie 4.2: categorie 5.1: categorie 5.2: categorie 5.3: categorie 6:

afstand tot woningen 0 of 10 meter afstand tot woningen 30 meter afstand tot woningen 50 meter afstand tot woningen 100 meter afstand tot woningen 200 meter afstand tot woningen 300 meter afstand tot woningen 500 meter afstand tot woningen 700 meter afstand tot woningen 1000 meter afstand tot woningen 1500 meter

Plangebied Voor dit plangebied zijn geen bedrijven toegelaten uit een categorie hoger dan categorie 3.1 deze zijn dan ook niet in de lijst opgenomen.

Strategische milieubeoordeling Wanneer de bedrijvenlijst behorend bij het bestemmingsplan mogelijkheden biedt om MER-(beoordelings)plichtige bedrijven te vestigen geeft het bestemmingsplan daarmee het kader, zoals bedoeld in de Europese richtlijn (2001/42EG) en zal in dat geval voor het bestemmingsplan een planm.e.r. gevoerd moeten worden. De richtlijn voor de planm.e.r. is bedoeld om milieu-effecten van plannen en programma's tijdens de voorbereiding daarvan in beeld te brengen in een milieurapport (een PlanMER). Voor de zwaardere milieucategorieën is in de meeste gevallen een planm.e.r. nodig. Door het toestaan van enkele activiteiten uit de oorspronkelijke VNG-lijst categorie 3.1 is in die gevallen voor het plan een planm.e.r. nodig. De lijst van categorie 3.1 is voor dit plan geschoond van activiteiten die MER-(beoordelings)plichtig zijn. Daarnaast is van een aantal activiteiten uit de standaard VNG-lijst de hoeveelheid of productiecapaciteit beperkt, deze aanpassing is aangegeven met een "a" in de derde kolom. Het gebruik van een aangepaste lijst voorkomt dat dit plan onbedoeld toch het kader biedt en een planm.e.r. noodzakelijk is om de milieu-effecten in beeld te brengen.

90

Bijlage 3

Lijst van bedrijfsactiviteiten categorie 1 t/m 3.1

91

CATEGORIE

GROOTSTE AFSTAND

GEVAAR

GELUID

STOF

GEUR

05

Farmaceutische productenfabrieken:

aangepast planmer

'

03

05

03

0501.2

0312

VISSERIJ- EN VISTEELTBEDRIJVEN Binnenvisserijbedrijven, productiecapaciteit

0502

032

Vis- en schaaldierkwekerijen

0502

032

15

10, 11

15

10, 11

VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN

151

101, 102

Slachterijen en overige vleesverwerking:

151

101

a

- vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: productieoppervlak ^ 1000 m2 en productiecapaciteit < 10.000 ton / jaar

151

101

a

151

101, 102

a

151 152 152

102

1531

1031

Aardappelproducten fabrieken:

1531

1031

- vervaardiging van snacks met productieoppervlak < 2.000 m2

1551

1051

Zuivelproducten fabrieken:

1552

1052

1581

1071

Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen:

1581

1071

- verdampingscapaciteit < 7.500 kg meel/week, bij gebruik van charge-ovens

50

0

50

10

50

3.1

50

0

50

0

50

3.1

50

0

50

30

50

3.1

- vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: productieoppervlak ^ 200 m2 en productiecapaciteit < 10.000 ton / jaar

30

0

50

10

50

3.1

- loonslachterijen, productiecapaciteit < 25.000 ton vlees / jaar

50

0

50

10

50

3.1

108

- vervaardiging snacks en vervaardiging kant-en-klaar-maaltijden met productieoppervlak < 2.000 m2

50

0

50

10

50

3.1

102

Visverwerkingsbedrijven: 50

10

30

10

50

3.1

50

10

50

50

50

3.1

10

0

30

0

30

2

30

10

30

10

30

2

a

a

a

- visteeltbedrijven productiecapaciteit van < 1000 ton vis per jaar

- verwerken anderszins: productieoppervlak ^ 300 m2 en productiecapaciteit < 10.000 ton / jaar

- consumptie-ijsfabrieken: productieoppervlak ^ 200 m2 en productiecapaciteit < 30.000 ton / jaar

10821

Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk:

1584

10821

- cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken, productieoppervlak ^ 200 m2

30

10

30

10

30

2

1584

10821

- suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: productieoppervlak ^ 200 m2 en productiecapaciteit < 15.000 ton Z jaar

30

10

30

10

30

2

1586

1083

1589.2

1089

Soep- en soeparomafabrieken:

1592

110102

Vervaardiging van ethylalcohol door gisting:

1102 t/m 1104

Vervaardiging van wijn, cider e.d.

10

0

30

0

30

2

a

Koffiebranderijen en theepakkerijen:

3

cn cn CD CD cn co

1584

17

13

17

13

VERVAARDIGING VAN TEXTIEL

172

132

Weven van textiel:

173

133

Textielveredelingsbedrijven

50

0

50

10

50

3.1

174, 175

139

Vervaardiging van textielwaren

10

0

50

10

50

3.1

176, 177

139, 143

Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen

0

10

50

10

50

3.1

18

14

18

14

VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT

181

141

Vervaardiging kleding van leer

30

0

50

0

50

3.1

182

141

Vervaardiging van kleding en kledingtoebehoren (excl. van leer)

10

10

30

10

30

2

183

142, 151

Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont indien afvalwaterstroom van < 2.500 inwonerequivalenten

50

10

10

10

50

3.1

19

19

a

19

15

VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. KLEDING)

192

151

Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel)

50

10

30

10

50

3.1

193

152

Schoenenfabrieken

50

10

50

10

50

3.1

20

16

HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK E.D.

2010.2

16102

Houtconserveringsbedrijven:

2010.2

16102

- met zoutoplossingen

10

30

50

10

50

3.1

203, 204, 205 162

Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout, productieoppervlak < 200 m2

0

30

50

0

50

3.1

205

162902

Kurkwaren-, riet- en vlechtwerkfabrieken

10

10

30

0

30

2

21

17

21

17

2112

1712

Papier- en kartonfabrieken:

2112

1712

- productiecapaciteit < 3 ton/uur

50

30

50

30

50

3.1

20

VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER- EN KARTONWAREN

22

58

22

58

UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUCTIE VAN OPGENOMEN MEDIA

2222.6

18129

Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen

10

0

30

0

30

2223

1814

Grafische afwerking

0

0

10

0

10

1

2223

1814

Binderijen

30

0

30

0

30

2

2224

1813

Grafische reproductie en zetten

30

0

10

10

30

2

2225

1814

Overige grafische activiteiten

30

0

30

10

30

2

223

182

Reproductiebedrijven opgenomen media

0

0

10

0

10

1

24

20

2

24

20

2442

2120

Farmaceutische productenfabrieken:

2442

2120

- formulering en afvullen geneesmiddelen

50

10

50

50

50

3.1

2442

2120

- verbandmiddelenfabrieken

10

10

30

10

30

2

2462

2052

Lijm- en plakmiddelenfabrieken:

2466

205903

Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken

50

10

50

50

50

3.1

25

22

50

10

30

30

50

3.1

50

30

50

30

50

3.1

10

30

50

10

50

3.1

10

10

30

10

30

2

VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUCTEN

25

22

VERVAARDIGING VAN PRODCTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF

2512

221102

Loopvlakvernieuwingsbedrijven:

2512

221102

- vloeroppervlak c 100 m2

252

222

Kunststofverwerkende bedrijven:

252

222

- productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststofbouwmaterialen

26

23

26

23

VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT-, KALK- EN GIPSPRODUCTEN

261

231

Glasfabrieken:

2615

231

Glasbewerkingsbedrijven

262, 263

232, 234

262, 263

232, 234

267

237

Natuursteenbewerkingsbedrijven:

267

237

- zonder breken, zeven en drogen: productieoppervlak cs 2.000 m2

10

30

50

0

50

3.1

2681

2391

Slijp- en polijstmiddelen fabrieken

10

30

50

10

50

3.1

28

25

28

25, 31

281

251,331

Constructiewerkplaatsen

281

251,331

- gesloten gebouw, productieoppervlak c 200 m2

30

30

50

10

50

3.1

Aardewerkfabrieken: a

- vermogen elektrische ovens totaal c 40 kW en productiecapaciteit c 100 ton / dag

VERVAARD. EN REPARATIE PRODUCTEN VAN METAAL (EXCL. MACH./TRANSPORTMIDD.)

2821

2529, 3311

284

255, 331

2852

Tank- en reservoirbouwbedrijven: Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d., productieoppervlak < 200 m2 of productiecapaciteit 15.000 ton per jaar

30

30

50

10

50

3.1

2562, 3311

Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, productieoppervlak < 200 m2

10

30

50

10

50

3.1

287

259, 331

Grofsmederijen, anker- en kettingfabrieken: Overige metaalwarenfabrieken niet elders genoemd; inpandig, productieoppervlak < 200 m2

30

30

50

10

50

3.1

30

10

30

10

30

2

30

10

30

10

30

2

a

287

259, 331

30

26, 28, 33

30

26, 28, 33

VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS

30

26, 28, 33

Kantoormachines- en computerfabrieken incl. reparatie

31

26, 27, 33

31

26, 27, 33

VERVAARDIGING VAN OVER. ELEKTR. MACHINES, APPARATEN EN BENODIGDH.

316

293

Elektrotechnische industrie niet elders genoemd

32

26, 33

32

VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOM-APPARATEN EN -BENODIGDH.

321 t/m 323

26, 33 261,263, 264, 331

Vervaardiging van audio-, video- en telecom-apparatuur e.d. incl. reparatie

30

0

50

30

50

3.1

3210

2612

Fabrieken voor gedrukte bedrading

50

10

50

30

50

3.1

33

26, 32, 33

33

26, 32, 33

VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN

33

26, 32, 33

Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten e.d. incl. reparatie

30

0

30

0

30

2

35

30

35

30

351

301,3315

Scheepsbouw- en reparatiebedrijven:

351

301,3315

- houten schepen

30

30

50

10

50

3.1

36

31

36

31

VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN niet elders genoemd

361

9524

Meubelstoffeerderijen bedrijfsoppervlak < 200 m2

0

10

10

0

10

1

362

321

Fabricage van munten, sieraden e.d.

30

10

10

10

30

2

363

322

Muziekinstrumentenfabrieken

30

10

30

10

30

2

364

323

Sportartikelenfabrieken

30

10

50

30

50

3.1

365

324

Speelgoedartikelenfabrieken

30

10

50

30

50

3.1

3663.1

32991

Sociale werkvoorziening

0

30

30

0

30

2

3663.2

32999

Vervaardiging van overige goederen niet elders genoemd

30

10

50

30

50

3.1

45

41, 42, 43

45

41, 42, 43

VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S, AANHANGWAGENS)

BOUWNIJVERHEID

45

41, 42, 43

- bouwbedrijven algemeen: bedrijfsoppervlak ^ 2.000 m2

10

30

50

10

50

3.1

45

41, 42, 43

Aannemersbedrijven met werkplaats: bedrijfsoppervlak > 1000 m2

10

30

50

10

50

3.1

45

41, 42, 43

- aannemersbedrijven met werkplaats: bedrijfsoppervlakc 1000 m2

0

10

30

10

30

2

51

46

51

46

GROOTHANDEL EN HANDELSBEMIDDELING

5121

4621

Grth in akkerbouwproducten en veevoeders

30

30

50

30

50

3.1

5122

4622

Grth in bloemen en planten

10

10

30

0

30

2

5124

4624

Grth in huiden, vellen en leder

50

0

30

0

50

3.1

5125, 5131

46217, 4631

Grth in ruwe tabak, groenten, fruit en consumptie-aardappelen

30

10

30

50

50

3.1

5132, 5133

4632, 4633

Grth in vlees, vleeswaren, zuivelproducten, eieren, spijsoliën

10

0

30

50

50

3.1

5134

4634

Grth in dranken

0

0

30

0

30

2

5135

4635

Grth in tabaksproducten

10

0

30

0

30

2

5136

4636

Grth in suiker, chocolade en suikerwerk

10

10

30

0

30

2

5137

4637

Grth in koffie, thee, cacao en specerijen

30

10

30

0

30

2

5138, 5139

4638, 4639

Grth in overige voedings- en genotmiddelen

10

10

30

10

30

2

10

50

50

30

50

3.1

5151.1

46711

Grth in vaste brandstoffen:

5151.1

46711

- klein, lokaal verzorgingsgebied

5153

4673

Grth in hout en bouwmaterialen:

5153

4673

- algemeen: bedrijfsoppervlak > 2000 m2

0

10

50

10

50

3.1

5153

4673

- algemeen: bedrijfsoppervlak ^ 2000 m2

0

10

30

10

30

2

5153.4

46735

zand en grind:

5153.4

46735

- algemeen: bedrijfsoppervlak ^ 200 m2

0

10

30

0

30

2

5154

4674

Grth in ijzer- en metaalwaren en verwarmingsapparatuur:

5154

4674

- algemeen: bedrijfsoppervlak > 2.000 m2

0

0

50

10

50

3.1

5154

4674

- algemeen: bedrijfsoppervlak c = 2.000 m2

0

0

30

0

30

2

5155.2

46752

Grth in kunstmeststoffen

30

30

30

30

30

2

5156

4676

Grth in overige intermediaire goederen

10

10

30

10

30

2

518

466

Grth in machines en apparaten:

518

466

- overige

0

10

50

0

50

3.1

519

466, 469

Overige grth (bedrijfsmeubels, emballage, vakbenodigdheden e.d.

0

0

30

0

30

2

52

47 0

0

10

10

10

1

52

47

DETAILHANDEL EN REPARATIE T.B.V. PARTICULIEREN

527

952

Reparatie t.b.v. particulieren (excl. auto's en motorfietsen)

55

55

55

55

LOGIES-, MAALTIJDEN- EN DRANKENVERSTREKKING

5551

5629

Kantines

10

0

10

10

10

1

5552

562

Cateringbedrijven

10

0

30

10

30

2

60

49

60

49

VERVOER OVER LAND

6022

493

Taxibedrijven

0

0

30

0

30

2

6024

494

- Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks) bedrijfsoppervlak ^ 1000 m2

0

0

50

30

50

3.1

603

495

Pomp- en compressorstations van pijpleidingen

0

0

30

10

30

2

63

52

63

52

DIENSTVERLENING T.B.V. HET VERVOER

6312

52109

Opslaggebouwen (verhuur opslagruimte)

0

0

30

10

30

2

6321

5221

Autoparkeerterreinen, parkeergarages, met een oppervlakte van 100 ha of meer of een bedrijfsvloeroppervlakte van 200.000 m3 of meer

10

0

30

0

30

2

64

64

64

53

642

61

Telecommunicatiebedrijven

0

0

10

0

10

1

642

61

zendinstallaties:

642

61

- FM en TV

0

0

0

10

10

1

642

61

- GSM en UMTS-steunzenders (indien bouwvergunningplichtig)

0

0

0

10

10

1

71

77

71

77

711

7711

Personenautoverhuurbedrijven

10

0

30

10

30

2

712

7712, 7739

Verhuurbedrijven voor transportmiddelen (excl. personenauto's)

10

0

50

10

50

3.1

713

773

Verhuurbedrijven voor machines en werktuigen

10

0

50

10

50

3.1

714

772

Verhuurbedrijven voor roerende goederen niet elders genoemd

10

10

30

10

30

2

72

62

72

62

COMPUTERSERVICE- EN INFORMATIETECHNOLOGIE

72

62

Computerservice- en informatietechnologie-bureaus e.d.

0

0

10

0

10

1

72

Datacentra

0

0

30

0

30

2

74

58, 63 63, 69tm71, 73, 74, 77, 78, 80tm82 63, 69tm71, 73, 74, 77, 78, 80tm82

OVERIGE ZAKELIJKE DIENSTVERLENING

747

812

Reinigingsbedrijven voor gebouwen

50

10

30

30

50

3.1

74

a

POST EN TELECOMMUNICATIE

VERHUUR VAN TRANSPORTMIDDELEN, MACHINES, ANDERE ROERENDE GOEDEREN

7481.3

74203

Foto- en filmontwikkelcentrales

10

0

30

10

30

2

7484.4

82992

Veilingen voor huisraad, kunst e.d.

0

0

10

0

10

1

93

93

93

96

OVERIGE DIENSTVERLENING

9301.1

96011

Wasserijen en strijkinrichtingen

30

0

50

30

50

3.1

9301.1

96011

Tapijtreinigingsbedrijven

30

0

50

30

50

3.1

9301.2

96012

Chemische wasserijen en ververijen

30

0

30

30

30

2

9301.3

96013

Wasverzendinrichtingen

0

0

30

0

30

2

9301.3

96013

Wasserettes, wassalons

0

0

10

0

10

1

9302

9602

Kappersbedrijven en schoonheidsinstituten

0

0

10

0

10

1

9305

9609

Persoonlijke dienstverlening niet elders genoemd

0

0

10

0

10

1

99

Bijlage 4

Kernwaarden monument

100

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api1.ibabs.eu/publicdownload.aspx?site=RotterdamRaad&id=36117eda-ee4f-4876-a810-0d286e81b264