[24bb003183] Bijlage 8 behorende bij 24bb003196 over aangepast stikstofonderzoek Mallegat
Tekst van het document
dQmR Plot Mallegat Rotterdam Onderzoek stikstofdepositie
Status
definitief
Versie Rapport Datum
002
M.2022.1339.12.R001 7 maart 2024
s s
SâK\
Adviseurs voor bouw, industrie, verkeer, milieu en software
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
Colofon Opdrachtgever
Stichting GO aan de Maas Graafsebaan 65 5248 JT Rosmalen
Contactpersoon opdrachtgever
mevrouw M. Lammens de heer J. Slob
Project
Stigam woningbouwplots Stadskant en Mallegat Onderzoek stikstofdepositie
Betreft Uw kenmerk Rapport
Datum Versie Status
M.2022.1339.12.R001 7 maart 2024 002 definitief DGMR Industrie, Verkeer en Milieu B.V. Wee rdj esstraat 70 6811 JE Arnhem Postbus 153 6800 AD Arnhem
Contactpersoon
H.D. (Herman) Jager MSc 088 346 78 21 hja@dgmr.nl
Auteur
J.T.M. (Jeroen) Velthuizen 088 346 78 28 jvlt@dgmr.nl
Projectadviseur
ing. M.H.M. (Michel) van Kesteren 088 346 78 00 ks@dgmr.nl
2e lezer/secr.
H JA | BDI
2
k:\doc\m\2022\133912\m2022133912r001v2 onderzoek stikstofdepositie mallegat.docx 07-03-2024
Uitgevoerd door
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
ínhoud 1. Inleiding
4
2. Situatie
5
2.1 Omgeving 2.2 Plan Mallegat
5 5
3. Beoordelingskader
7
3.1 Wet natuurbescherming 3.2 Beoordeling stikstofdepositie 3.3 Interne en externe saldering
7 7 7
4. Uitgangspunten
8
4.1 Gebruiksfase 4.2 Bouwfase 4.3 Invoergegevens 4.4 Rekenmethode
8 8 9 10
5. Resultaten en conclusie
11
Bijlagen
k:\doc\m\2022\133912\m2022133912r001v2 onderzoek stikstofdepositie mallegat.docx 07-03-2024
Bijlage 1 Bijlage 2 Bijlage 3
Uitgangspunten AERIUS-berekening gebruiksfase AERIUS berekening bouwfase
3
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
1. Inleiding De Stichting Gebiedsontwikkeling aan de Maas (Stigam) is van plan om het plan Mallegat te ontwikkelen in Rotterdam. Mogelijk veroorzaakt het plan stikstofdepositie op de Natura 2000-gebieden in de omgeving. DGMR Industrie, Verkeer en Milieu B.V. onderzoekt daarom wat het effect is van het plan op deze natuurgebieden. Voor het ontwikkelen van het gebouw met woningen en gemengde functies is een aanpassing of wijziging van het bestemmingsplan nodig. Dit onderzoek wordt daarom uitgevoerd in het kader van een planologische procedure. In dit onderzoek is beoordeeld of het plan een significant negatief effect heeft op de stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden in de omgeving. De stikstofdepositie is berekend voor zowel de bouwfase als de gebruiksfase. De berekeningen zijn gemaakt met AERIUS.
k:\doc\m\2022\133912\m2022133912r001v2 onderzoek stikstofdepositie mallegat.docx 07-03-2024
4
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
2. Situatie 2.1 Omgeving
k:\doc\m\2022\133912\m2022133912r001v2 onderzoek stikstofdepositie mallegat.docx 07-03-2024
De planlocatie ligt aan de weg Persoonshaven aan de zuidoostzijde van Rotterdam. Het dichtst bijzijnde stikstofgevoelige Natura 2000-gebied is De Biesbosch. Dit Natura 2000-gebied ligt op ongeveer 19 kilometer afstand ten zuidoosten van het plangebied. Op onderstaande kaart zijn de ligging van de planlocatie (1) en de Natura 2000-gebieden in de omgeving weergegeven. De paarse vlakken zijn de voor stikstofgevoelige delen van een natuurgebied.
figuur 1: ligging planlocatie en Natura 2000-gebieden (Bron: AERIUS Calculator)
2.2 Plan Mallegat
Het plan bestaat uit de realisatie van ongeveer 193 woningen en 1.200 m2 BVO met gemengde functies. In de kelder van het gebouw wordt een parkeergarage aangelegd, voor het parkeren van personenwagens. De voertuigen rijden van en naar het plan via een aansluiting op de weg Persoonshaven. Op het huidige terrein is geen bebouwing aanwezig. De aanlegfase bestaat daarom enkel uit bouwen. Op onderstaande afbeelding staat de kaart van het plan weergegeven.
5
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
6
k:\doc\m\2022\133912\m2022133912r001v2 onderzoek stikstofdepositie mallegat.docx 07-03-2024
figuur 2: plankaart Mallegat (bron: opdrachtgever)
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
3. Beoordelingskader 3.1 Wet natuurbescherming
De bescherming van Natura 2000-gebieden is verankerd in de Wet natuurbescherming (Wnb). Voor de Natura 2000-gebieden zijn aanwijzingsbesluiten opgesteld. In deze aanwijzingsbesluiten staat de exacte begrenzing van het gebied weergegeven, voor welke soorten en habitattypen het betreffende gebied is aangewezen en welke instandhoudingsdoelstellingen er gelden. Voor plannen (binnen en buiten Natura 2000-gebieden) waarvan niet op voorhand zeker is dat ze geen gevaar voor de instandhoudingsdoelstellingen vormen, geldt mogelijk een vergunningplicht. 3.2 Beoordeling stikstofdepositie
k:\doc\m\2022\133912\m2022133912r001v2 onderzoek stikstofdepositie mallegat.docx 07-03-2024
Om toestemming voor een plan te kunnen verkrijgen, moet worden aangetoond dat geen significant negatief effect op een stikstofgevoelig Natura 2000-gebied ontstaat, als gevolg van de beoogde activiteiten. Op de volgende manieren kan worden aangetoond dat een project geen significant negatief effect op een Natura 2000-gebied veroorzaakt: » De stikstofdepositie in de toekomstige situatie inzichtelijk maken met een AERIUS-berekening. Als de stikstofdepositie voldoet aan de afgeronde grenswaarde van 0,00 mol/ha/jaar, dan kunnen significante negatieve effecten op het Natura 2000-gebied op voorhand worden uitgesloten. » Door interne of externe saldering aantonen dat er geen sprake is van een significante toename van de stikstofdepositie ten opzichte van de referentiesituatie. » Stikstofruimte wordt verkregen via een stikstofbank » Uitvoeren van een aanvullende ecologische onderbouwing, passende beoordeling of ADC-toets, waarmee wordt aangetoond dat geen nadelige gevolgen voor de instandhoudingsdoelen van het Natura 2000-gebied ontstaat. Dit aanvullende onderzoek dient uitgevoerd te worden als geen andere opties mogelijk zijn. 3.3 Interne en externe saldering
Als de berekende stikstofdepositie in de toekomstige situatie hoger is dan 0,00 mol/ha/jaar en significant negatieve effecten niet kunnen worden uitgesloten, dan kan een activiteit toch toestemming verkrijgen op basis van intern of extern salderen. Met salderen maak je inzichtelijk of er sprake is van een relevante toename van de stikstofdepositie, ten opzichte van de referentie situatie. Een plan kan toestemming verkrijgen als: » door middel van interne saldering aangetoond kan worden dat geen significante toename van de stikstofdepositie ontstaat. Met de uitspraak van de Afdeling van 20 januari 2021 (ECLI:NL:RVS:2021:71) staat vast dat voor intern salderen géén natuurvergunningplicht bestaat. Bij interne saldering bestaat de referentiesituatie uit activiteiten binnen de begrenzing van het project. » door middel van externe saldering significant negatieve effecten kunnen worden voorkomen. Voor externe saldering is een natuurvergunning vereist. Bij extern salderen bestaat de referentiesituatie uit activiteiten buiten de begrenzing van het project. Referentiesituatie
In het planspoor wordt de referentiesituatie bepaald op basis van de feítelijke, planologisch legale situatie voorafgaand aan de vaststelling van het plan.
7
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
4. Uitgangspunten In dit hoofdstuk staan de uitgangspunten voor het onderzoek beschreven. In bijlage 1 is een volledige uitwerking van de uitgangspunten opgenomen. Voor dit onderzoek hebben wij een berekening gemaakt van de gebruiksfase en de bouwfase. Het plan wordt in gebruik genomen na de afronding van de werkzaamheden. Voor plot Mallegat ontstaat daarom geen combinatie van emissie als gevolg van gebruiks- en bouwactiviteiten. 4.1 Gebruiksfase
Het plan bestaat uit de realisatie van een toren met 193 woningen en 1.200 m2 BVO met gemengde functies. Het gebouw wordt volledig voorzien van elektrische verwarming (aardgasvrij). De installaties van het plan veroorzaken daarom geen emissie van stikstof. Voor het berekenen van de stikstofdepositie in de gebruiksfase zijn daarom alleen de vervoersbewegingen van personenwagens relevant die van en naar het plan rijden. De verkeersgeneratie is overgenomen uit het verkeersonderzoek dat RHDHV voor het bestemmingsplan heeft opgesteld1. In totaal ontstaan 486 vervoersbewegingen van lichte motorvoertuigen, als gevolg van de functies die met het plan Mallegat mogelijk worden gemaakt. Daarnaast gaan wij in het onderzoek uit van vier zware motorvoertuigen per etmaal (acht vervoersbewegingen), vanwege de aan- en afvoer van afval en goederen. 4.2 Bouwfase
Materieel
In onderstaande tabel staat de prognose van de dieselaangedreven werktuigen voor de bouwfase. Daarbij hebben wij het motorvermogen en de ureninzet van het materieel voor het hele project aangegeven.* 8 tabel 1: materieelinzet werktuigen Materieel
Heistelling Damwanden Graafmachine Transport bouwplaats dumper en tractor Betonpompen Asfaltmachine Mobiele kraan
Motorvermogen (kW)
Aantal uur project
400 400 200 250
200 160 200 600
300 250 300
208 80 880
1 RHDHV (2023), Verkeerseffecten gebiedsontwikkeling 3 Plots Feyenoord City, kenmerk: BG7020-128-MI-NT-230112-1139
8
k:\doc\m\2022\133912\m2022133912r001v2 onderzoek stikstofdepositie mallegat.docx 07-03-2024
Voor de bouwfase heeft de ontwikkelaar de gegevens voor de berekening aangeleverd. Volgens de huidige planning duurt de bouwfase ongeveer drie jaar. In dit onderzoek hebben wij de stikstof depositie voor de totale bouwfase berekend. Het uitgangspunt voor deze beoordelingsmethode is, dat als in de gehele bouwperiode geen negatieve significante effecten op een Natura 2000-gebied ontstaan, significante effecten ook voor de maatgevende twaalf maanden van de bouwfase op voorhand uit te sluiten zijn. De bouwfase bestaat voor dit plan uit de volgende werkzaamheden: » Verwijderen van aanwezige beplanting en andere objecten. » Bouwrijp maken plangebied. » Aanleggen fundering. » Realiseren van de gebouwonderdelen. » Aanleggen verharding binnen plangebied.
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
Voertuigen
In onderstaande tabel staat een prognose van de wegvoertuigen die nodig zijn om het plan te kunnen realiseren. Hierbij is onderscheid gemaakt tussen het aantal zware motorvoertuigen (vrachtwagens) en lichte motorvoertuigen (bestelwagens en personenwagens). Wij gaan ervan uit dat de vrachtwagens gemiddeld 1 minuut stationair draaien op de bouwplaats. tabel 2: aantal voertuigen bouwfase___________________________________________________ Materieel_________________________________________________ _______________Aantal voertuigen project Lichte motorvoertuigen_____________________________________________________________12.500________________________ Zware motorvoertuigen 2.200
4.3 Invoergegevens
Bij de berekening van de depositiebijdrage maakt AERIUS gebruik van standaard gegevens die centraal zijn vastgesteld, voor onder andere de meteorologische condities, de terreinruwheid en emissiekenmerken van onder andere wegverkeer en schepen. Wegverkeer
De rijbewegingen van de personenwagens en vrachtwagens zijn als wegverkeer in AERIUS ingevoerd. In AERIUS wordt hiermee de emissie berekend op basis van de route en het aantal vervoersbewegingen.
k:\doc\m\2022\133912\m2022133912r001v2 onderzoek stikstofdepositie mallegat.docx 07-03-2024
Bij het berekenen van het effect van de voertuigen is ook rekening gehouden met de verkeersaantrekkende werking. De verkeersaantrekkende werking is gemodelleerd tot het punt dat de wegvoertuigen van het plan zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Gebruiksfase De verkeersaantrekkende werking is voor de gebruiksfase gemodelleerd tot de eerste kruisende weg, met een significante verkeersintensiteit in verhouding tot de verkeersgeneratie van het plan. Voor de gebruiksfase gaan wij ervan uit dat alle verkeer in westelijke richting over de weg Persoonshaven rijdt. Dit verkeer is ingevoerd als wegtype stagnerend verkeer vanwege de lage rijsnelheid en omdat voertuigen op dit traject vaker optrekken en remmen. Na de kruising van de weg Persoonshaven met de Korte Stadionweg/Oranjeboomstraat, is het verkeer gelijkmatig verdeeld over de noordelijke en zuidelijke rijroute. Het verkeer is op deze wegen ingevoerd als wegtype doorstromend verkeer omdat het niet aannemelijk is dat voor de voertuigen enige vorm van stagnatie op het traject ontstaat. De zuidelijke rijroute is ingevoerd tot de kruising van de Korte Stadionweg met de Burgenhoutstraat. Bouwfase De verkeersaantrekkende werking is voor de bouwfase gemodelleerd tot de eerste kruisende weg, met een significante verkeersintensiteit in verhouding tot het bouwverkeer van het plan.
Voor de bouwfase gaan wij ervan uit dat alle verkeer via de weg Persoonshaven in zuidelijke richting over de Korte Stadionweg rijdt. De verkeersaantrekkende werking is gemodelleerd tot de kruising van de Korte Stadionweg met de Burgenhoutstraat. Het verkeer van de planlocatie tot aan de Korte Stadionweg is ingevoerd als wegtype stagnerend verkeer, omdat de voertuigen die goederen komen aanleveren met een lagere snelheid over het bouwterrein rijden en/of moeten manoeuvreren op een bepaalde locatie. Het verkeer van de Korte Stadionweg tot aan de Burgenhoutstraat is ingevoerd als wegtype doorstromend verkeer, omdat het niet aannemelijk is dat voor de voertuigen enige vorm van stagnatie op het traject ontstaat.
9
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
Werktuigen
De emissie van de werktuigen is voor de bouwfase berekend op basis van de AUB-methodiek van TNO2 die als standaard is opgenomen in de AERIUS Calculator. De werktuigen zijn ingevoerd als één oppervlaktebron binnen de bouwlocatie. Op het moment van het opstellen van het bestemmingsplan is nog niet bekend welke werktuigen voor de realisatie gebruikt gaan worden. Voor de stage klasse gaan wij daarom voor alle werktuigen uit van de volgende representatieve verdeling: . Stage II: 25K . Stage III: 5056 . Stage IV: 2596 4.4 Rekenmethode
Voor het berekenen van de stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden hebben wij gebruikgemaakt van AERIUS Calculator (versie 2023.1). AERIUS berekent de stikstofdepositie in mol per hectare per jaar op de stikstofgevoelige natuurgebieden in de omgeving. De stikstofdepositie is voor de bouw- en gebruiksfase berekend op basis van rekenjaar 2024. Dit is het verwachte jaar van besluitvorming.
10
k:\doc\m\2022\133912\m2022133912r001v2 onderzoek stikstofdepositie mallegat.docx 07-03-2024
2 AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen, TNO 2021 R12305d.d. 10 december 2021
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
5. Resultaten en conclusie Stigam heeft het voornemen om een plan met woningen en gemengde functies in Rotterdam te ontwikkelen. Mogelijk veroorzaakt het plan Mallegat stikstofdepositie op de Natura 2000-gebieden in de omgeving. In dit onderzoek is daarom beoordeeld of in de gebruiks- of bouwfase een significant effect optreedt op de stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden in de omgeving. In bijlage 2 (gebruiksfase) en bijlage 3 (bouwfase) zijn de berekeningen uit AERIUS toegevoegd. Uit de berekeningen volgt dat het plan Mallegat geen significant negatief effect veroorzaakt op de stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden in de omgeving. De berekende stikstofdepositie voldoet zowel voor de gebruiks- als bouwfase aan de grenswaarde van afgerond 0,00 mol/ha/jaar. Op basis van de resultaten kunnen daarom vanwege de ontwikkeling die het plan mogelijk maakt, significante negatieve effecten op voorhand worden uitgesloten.
k:\doc\m\2022\133912\m2022133912r001v2 onderzoek stikstofdepositie mallegat.docx 07-03-2024
ing. M.H.M. (Michel) van Resteren DGMR Industrie, Verkeer en Milieu B.V.
11
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
Bijlage 1 Titel
Uitgangspunten
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
Bijlage 2 Titel
AERIUS-berekening gebruiksfase
AERIUS
Projectberekening
CALCULATOR
Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden,op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
"
Overzicht
" Samenvatting situaties "
Resultaten
"
Détailgegevens per emissiebron
Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
A
Projectberekening
AERIUS CALCULATOR
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Stigam
» xxxx Rotterdam
Activiteit Omschrijving
Mallegat
Toelichting
Gebruiksfase Mallegat
Berekening AERIUS kenmerk
RdoVBqwKTqkT
Datum berekening
28 februari 2024,15:12
Rekenconfiguratie
Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH3
Emissie NO
Gebruiksfase Mallegat - Beoogd
2024
1,9 kg/j
63,0 kg/j
Hexagon
Gebied
Resultaten
Hoogste bijdrage
Gebruiksfase Mallegat - Beoogd
-
Gekarteerd oppervlak met toename (ha)
-
Gekarteerd oppervlak met afname (ha)
-
Grootste toename
-
Grootste afname
-
RdoVBqwKTqkT (28 februari 2024)
2/7
A
Projectberekening
AERIUS CALCULATOR
Gebruiksfase Mallegat (Beoogd), rekenjaar 2024
Emissiebronnen ^
Verkeersnetwerk
RdoVBqwKTqkT (28 februari 2024)
Emissie nh3
Emissie NO*
1,9 kg/j
63,0 kg/j
3/7
A
Projectberekening
AERIUS CALCULATOR
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
] Habitatrichtlijn
Grootste toename (projectberekening)
] Vogelrichtlijn Grootste afname (projectberekening) ] Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn ] Niet bepaald
Hoogste totaal (achtergrond + project be re ke ni ng)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RdoVBqwKTqkT (28 februari 2024)
4/7
A
Projectberekening
AERIUS CALCULATOR
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase Mallegat" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha
Hoogste totale
Met toename
Grootste
Met afname (ha
Grootste afname
gekarteerd)
depositie (mol
(ha gekarteerd)
toename (mol
gekarteerd)
(mol N/ha/jr)
N/ha/jr) Totaal
RdoVBqwKTqkT (28 februari 2024)
-
N/ha/jr) -
-
-
-
-
5/7
A
Projectberekening
AERIUS CALCULATOR
Gebruiksfase Mallegat, Rekenjaar 2024 ^9 Wegverkeer ļ Weg Naam
Route 1 binnen plan Mallegat
Locatie
X:94866,81Y:435380,73
Type scherm
NO2
1,7 kg/j
Lengte
116,41 m
Hoogte
NHb
0,3 kg/j
Wegtype
Binnen bebouwde kom (stagnerend)
Afstand tot de weg
Rijrichting
Beide richtingen
Tunnelfactor
1
Typehoogteligging
Normaal
Weghoogte t.o.v. maaiveld
0m
Links Rechts NO.
13,0 kg/j
-
Verkeer
Max. snelheid
Aantal voertuigbewegingen
In file
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
486,0/etmaal
O.Oo/o
Middelzwaarvrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /etmaal
0,0 o/o
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
8,0 /etmaal
0,0 o/o
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /etmaal
0,0 o/o
^9 Wegverkeer ļ Weg Naam
VAW1 Mallegat
Locatie
X:94809,61 Y:435384,47
Type scherm
NO2
1,2 kg/j
Lengte
82,32 m
Hoogte
NHb
0,2 kg/j
Wegtype
Binnen bebouwde kom (stagnerend)
Afstand tot de weg
Rijrichting
Beide richtingen
Tunnelfactor
1
Typehoogteligging
Normaal
Weghoogte t.o.v. maaiveld
0m
Links Rechts NO*
9,2 kg/j
-
Verkeer
Max. snelheid
Aantal voertuigbewegingen
In file
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
486,0/etmaal
0,0 o/o
Middelzwaarvrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /etmaal
0,0 o/o
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
8,0 /etmaal
0,0 o/o
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /etmaal
0,0 o/o
O Wegverkeer ļ Weg Naam
VAW2 Mallegat
Locatie
X:94633,4 Y :435602,7
Type scherm
NO2
3,0 kg/j
Lengte
549,94 m
Hoogte
NHb
0,5 kg/j
Wegtype
Binnen bebouwde kom (doorstromend)
Afstand tot de weg
Rijrichting
Beide richtingen
Tunnelfactor
1
Typehoogteligging
Normaal
Weghoogte t.o.v. maaiveld
0m
Links Rechts NO* 16,1 kg/j
-
Verkeer
Max. snelheid
Aantal voertuigbewegingen
In file
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
243,0/etmaal
0,0 o/o
Middelzwaarvrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /etmaal
0,0 o/o
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
4,0 /etmaal
0,0 o/o
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /etmaal
0,0 o/o
RdoVBqwKTqkT (28 februari 2024)
6/7
A
Projectberekening
AERIUS CALCULATOR
^9 Wegverkeer ļ Weg Naam
VAW3 Mallegat
Locatie
X:94950,92 Y:434984,12
Type scherm
NŨ2
4,6 kg/j
Lengte
849,72 m
Hoogte
NH3
0,8 kg/j
Wegtype
Binnen bebouwde kom (doorstromend)
Afstand tot de weg
Rijrichting
Beide richtingen
Tunnelfactor
1
Typehoogteligging
Normaal
Weghoogte t.o.v. maaiveld
0m
Links Rechts NO, 24,8 kg/j
-
Verkeer
Max. snelheid
Aantal voertuigbewegingen
In file
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
243,0/etmaal
O.Oo/o
Middelzwaarvrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /etmaal
0,0 o/o
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
4,0 /etmaal
0,0 o/o
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /etmaal
0,0 o/o
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de Ínhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie
2023.1-20240207-C93f01d6e8
Database versie
2023.1-C93f01d6e8-CalculatorjiLstable
Voor meer informatie over de gebruikte methodieken data zie: https://link.aerius.nl/website
RdoVBqwKTqkT (28 februari 2024)
7/7
dQmR Plot Mallegat Rotterdam
Bijlage 3 Titel
AERIUS berekening bouwfase
AERIUS
Projectberekening
CALCULATOR
Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden,op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
"
Overzicht
" Samenvatting situaties "
Resultaten
"
Détailgegevens per emissiebron
Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
A
Projectberekening
AERIUS CALCULATOR
Contactgegevens Rechtspersoon
Stigam
Inrichtingslocatie
i Rotterdam
Activiteit Omschrijving
Mallegat
Toelichting
Bouwfase Mallegat
Berekening AERIUS kenmerk
S5eSxsoETBmS
Datum berekening
01 maart 2024,12:18
Rekenconfiguratie
Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH3
Emissie NO
Bouwfase Mallegat - Beoogd
2024
3,0 kg/j
546,4 kg/j
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Bouwfase Mallegat - Beoogd
-
Gekarteerd oppervlak met toename (ha)
-
Gekarteerd oppervlak met afname (ha)
-
Grootste toename
-
Grootste afname
-
S5eSxsoETBmS (01 maart 2024)
2/7
Projectberekening
AERIUS CALCULATOR
Bouwfase Mallegat (Beoogd), rekenjaar2024
Emissiebronnen
^
Emissie Nhh
Emissie NO*
Anders... ļ Anders... ļ Werktuigen Mallegat
2,4 kg/j
517,2 kg/j
Anders... ļ Anders... ļ Stationair draaien vrachtwagens Mallegat
30,0 g/j
3,0 kg/j
Verkeersnetwerk
0,6 kg/j
26,2 kg/j
S5eSxsoETBmS (01 maart 2024)
3/7
A
Projectberekening
AERIUS CALCULATOR
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
] Habitatrichtlijn
Grootste toename (projectberekening)
] Vogelrichtlijn Grootste afname (projectberekening) ] Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn ] Niet bepaald
Hoogste totaal (achtergrond + project be re ke ni ng)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). S5eSxsoETBmS (01 maart 2024)
4/7
A
Projectberekening
AERIUS CALCULATOR
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Bouwfase Mallegat" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha
Hoogste totale
Met toename
Grootste
Met afname (ha
Grootste afname
gekarteerd)
depositie (mol
(ha gekarteerd)
toename (mol
gekarteerd)
(mol N/ha/jr)
N/ha/jr)
N/ha/jr)
Totaal
S5eSxsoETBmS (01 maart 2024)
5/7
Projectberekening
AERIUS CALCULATOR
Bouwfase Mallegat, Rekenjaar 2024 ^B Anders... I Anders... Naam Locatie
Werktuigen
Uittreedhoogte
2,5 m
NOx
517,2 kg/j
Mallegat
Warmteinhoud
0,035 MW
NHa
2,4 kg/j
X:94875,14
Spreiding
1m
Y:435390,46 Oppervlakte
0,18 ha
Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie
O Wegverkeer ļ Weg Naam
Verkeer bouw Mallegat stagnerend
Locatie
X:94870,02Y:435383,58
Type scherm
-
NO2
1,3 kg/j
Lengte
266,69 m
Hoogte
-
NHs
91,5 g/j
Wegtype
Binnen bebouwde kom (stagnerend)
Afstand tot de weg
-
Rijrichting
Beide richtingen
Tunnelfactor
1
Typehoogteligging
Normaal
Weghoogtet.o.v. maaiveld
0m
Links Rechts NOx
5,7 kg/j
Verkeer
Max. snelheid
Aantal voertuigbewegingen
In file
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
12.500,0/jaar
O.Oo/o
Middelzwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /jaar
0,0 0/ū
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
2.200,0/jaar
O.Oo/o
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /jaar
O.Qo/o
O Anders... ļ Anders... Naam
Locatie
Stationair draaien
Uittreedhoogte
3,0 m
NOx
3,0 kg/j
vrachtwagens
Warmteinhoud
0.000 MW
NHa
30,0 g/j
Mallegat
Spreiding
3m
X:94875,28 Y:435390,59
Oppervlakte
0,18 ha
Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Zwaar Verkeer
^B Wegverkeer ļ Weg Naam
Verkeer naar bouw Mallegat doorstromend
Locatie
X:94950,04Y:434986,71
Type scherm
NO2
2,6 kg/j
Lengte
842,07 m
Hoogte
NHs
0,2 kg/j
Wegtype
Binnen bebouwde kom (doorstromend)
Afstand tot de weg
Rijrichting
Beide richtingen
Tunnelfactor
1
Typehoogteligging
Normaal
Weghoogte t.o.v. maaiveld
0m
Links Rechts NOx 10,3 kg/j
-
Verkeer
Max. snelheid
Aantal voertuigbewegingen
In file
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
12.500,0/jaar
O.Oo/o
Middelzwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /jaar
0,0 0/ū
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
2.200,0/jaar
0,0 0/ū
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /jaar
O.Qo/o
S5eSxsoETBmS (01 maart 2024)
6/7
A
Projectberekening
AERIUS CALCULATOR
^9 Wegverkeer ļ Weg Naam
Verkeer vanaf bouw Mallegat doorstromend
Locatie
X:94948,76Y:434983,98
Type scherm
NŨ2
2,6 kg/j
Lengte
848,26 m
Hoogte
NH3
0,2 kg/j
Wegtype
Binnen bebouwde kom (doorstromend)
Afstand tot de weg
Rijrichting
Beide richtingen
Tunnelfactor
1
Typehoogteligging
Normaal
Weghoogte t.o.v. maaiveld
0m
Links Rechts NO, 10,3 kg/j
-
Verkeer
Max. snelheid
Aantal voertuigbewegingen
In file
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
12.500,0/jaar
O.Oo/o
Middelzwaarvrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /jaar
0,0 o/o
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
2.200,0/jaar
0,0 o/o
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
0,0 /jaar
0,0 o/o
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de Ínhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie
2023.1-20240207-C93f01d6e8
Database versie
2023.1-C93f01d6e8-CalculatorjiLstable
Voor meer informatie over de gebruikte methodieken data zie: https://link.aerius.nl/website
S5eSxsoETBmS (01 maart 2024)
7/7