CConstaterende datRotterdam
Koppel je AI →
Document · PDF

[22bb006765] Bijlage behorende bij 22bb6759 over Monitor Werk en Inkomen, 2e tertaal 2022

Commissie Werk & Inkomen, Onderwijs, Samenleven, Schuldhulpverlening & Armoedebestrijding, NPRZ 2 november 2022, gemeente RotterdamBij agendapunt: Daarbij betrekken1.141 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Monitor Werk & Inkomen Tertaal II - stand t/m augustus 2022 Effect indicatoren 1.

Deze collegeperiode daalt het aantal bijstandsuitkeringen in Rotterdam naar 30.000 (Collegetarget) Indicator/kengetal

31-12-2021

30-4-2022

31-8-2022

34.624

34.218

33.666

norm 31-12-2022 33.375

2021 t/m 31-08-'21 -510

2021 t/m 31-12-'21 -1.579

2022 t/m 31-08-'22 -958

norm 2022 t/m 31-12-'22 -1.249

Bijstandsvolume Rotterdam

Indicator/kengetal Ontwikkeling volume in kalenderjaar

Bestandsontwikkeling 2022 (index 1-1-2022 =100) 107,0 106,0 105,0 104,0 103,0 102,0 101,0 100,0 99,0 98,0 97,0 start

jan

feb

mrt

Rotterdam

apr G4

mei

jun

landelijk *

NPRZ

jul

aug

* % landelijk april tot en met juni zijn voorlopige cijfers

2.

NPRZ (aandeel) in de bijstand (%) Indicator/kengetal Bijstandsvolume NPRZ Aandeel NPRZ in BUIG-volume

3.

31-12-2021

30-4-2022

31-8-2022

norm 31-12-2022 n.v.t. 37,40%

14.365 40,25%

13.973 40,36%

13.835 40,43%

13.578 40,33%

31-8-2021

31-12-2021

30-4-2022

31-8-2022

2.792

2.480

2.339

2.351

31-8-2021

31-12-2021

30-4-2022

31-8-2022

2.111

2.180

2.339

2.316

norm 31-12-2022 1.507

t/m T2 2021 5.426 16,6%

geheel 2021 8.264 14,2%

T1 2022 3.186 7,7%

T2 2022 2.037 9,0%

t/m T2 2022 5.223 8,2%

norm 2022 8.426 n.v.t.

1.502 11,0%

2.041 11,1%

538 10,2%

565 12,9%

1.103 11,3%

n.v.t. n.v.t.

Jongeren in de bijstand Indicator/kengetal Aantal jongeren (< 27 jaar) in bijstand

4.

31-8-2021

norm 31-12-2022 2.080

Statushouders in de bijstand Indicator/kengetal Aantal statushouders in bijstand

Prestatie indicatoren 5.

Instroom in de bijstand (aantal) Indicator/kengetal Totale instroom Instroom vanuit de WW (als % van instroom Participatiewet) Instroom jongeren t/m 27 jaar Herinstroom*

* aantal nieuwe uitkeringen van werkzoekenden die minder dan 12 maanden geleden vanuit de bijstand waren uitgestroomd naar betaald werk, als percentage van de totale instroom.

6.

Uitstroom naar werk (aantal) Indicator/kengetal Totale uitstroom Uitstroom naar werk

t/m T2 2021 5.936 2.896

geheel 2021 9.843 4.649

T1 2022 3.593 1.406

T2 2022 2.588 1.278

t/m T2 2022 6.181 2.684

norm 2022 9.675 4.675

7.

Parttime werk (€ mln) Indicator/kengetal Besparing op de uitkering door parttime werk in de bijstand

€

t/m T2 2021 10,2 €

geheel 2021 14,8 €

T1 2022 4,5 €

T2 2022 t/m T2 2022 * 4,6 € 9,1 €

norm 2022 16,5

t/m T2 2021 1.286 244 658

geheel 2021 2.002 413 1.019

T1 2022 521 52 239

T2 2022 429 91 190

t/m T2 2022 950 143 429

norm 2022 1.150 n.v.t. n.v.t.

geheel 2021 1.919 13,7%

T1 2022 588 4,3%

T2 2022 530 3,9%

t/m T2 2022 1.118 8,2%

norm 2022 2.200 n.v.t.

Begroting 2022

1e herziening 2022 100,4%

2e herziening 2022 99,4%

* voorlopige cijfers

8.

Uitstroom jongeren (aantal) Indicator/kengetal Uitstroom jongeren - waarvan naar opleiding - waarvan naar werk

9.

Uitstroom naar werk in Rotterdam Zuid (NPRZ) Indicator/kengetal Uitstroom naar werk in R'dam Zuid (NPRZ) Uitstroom naar werk per tertaal als % van bijstandsvolume in R'dam Zuid (NPRZ)

t/m T2 2021 1.212 8,4%

Effect indicatoren 10. Saldo BUIG (in € mln) 2021 Indicator/kengetal Uitkeringslasten als percentage van het rijksbudget Totale uitkeringslasten* € Rijksbudget (incl. BBZ en vangnetregeling BUIG) €

95,0%

100,4%

539,9 € 567,8 €

566,0 € 563,7 €

566,0 € 563,7 €

524,8 528,1

Saldo BUIG (+ = overschot; - = tekort)

28,5 €

2,3- €

2,3- €

3,3

€

* Inclusief uitgaven BBZ en loonkostensubsidies; gesaldeerd voor ontvangsten uit parttime werk en verhaal.

11. Rechtmatige verstrekking van bijstand (%) Indicator/kengetal Rechtmatige verstrekking van bijstand (%)*

2020 98,85%

2021 99,99%

Norm ≥ 97%

* aandeel van de uitgaven BUIG dat na rechtmatigheidscontrole als 'niet fout' en 'niet onzeker' wordt beoordeeld

12. Klachten over bejegening (in relatie tot klachten totaal) Indicator/kengetal Aantal ingediende klachten Tijdigheid afhandeling klachten (% binnen norm van 4 weken) Aantal ingediende klachten bejegening (fatsoenlijke bejegening)

t/m T2 2021 510

2021 712

T1 2022 198

T2 2022 260

t/m T2 2022 458

94%

94%

87%

90%

89%

40

64

22

14

36

t/m T2 2021 9.187

2021 13.490

T1 2022 5.353

T2 2022 4.063

t/m T2 2022 9.416

95,3%

95,3%

94,6%

90,4%

92,9%

Prestatie indicatoren 13. Percentage besluiten bijstandsaanvraag binnen 8 weken Indicator/kengetal Totaal aantal aanvragen* (Participatiewet, IOA, BBZ) Afhandeltermijn aanvragen (% binnen termijn)

Norm n.v.t. ≥ 90%

* Voorlopig cijfer, omdat door invoering van een nieuw klantaanvraagsysteem (Thomas ALO) tijdelijk een deel van de tellingen handmatig tot stand is gekomen (vanaf 13-06) om een zo betrouwbaar mogelijk totaalbeeld te geven van het aantal bijstandsaanvragen.

14. Tijdig (binnen 4 weken) verwerken van inkomstenverrekeningen t/m T2 2021 Indicator/kengetal % tijdige verwerking inkomstenverrekeningen 96,7% (binnen 4 weken)

2021 96,3%

T1 2022 99,0%

T2 2022 99,0%

t/m T2 2022 99,0%

Norm ≥ 90%

15. Heronderzoeken Indicator/kengetal Aantal heronderzoeken Percentage beëindigingen

t/m T2 2021 2.999 3,9%

2021 4.478 3,2% 1,4% *

T1 2022 881

T2 2022 672 2,8%

t/m T2 2022 1.553 2,0%

Norm

Norm

6.400 n.v.t.

* In het 1ste tertaal hebben wij u geïnformeerd dat het % beëindigingen 1,5% was. Dit blijkt 1,4% te zijn.

16. Telefonische bereikbaarheid Indicator/kengetal Telefonische bereikbaarheid W&I % tijdig terugbellen W&I

t/m T2 2021 90% 85%

2021 87% 82%

T1 2022 87% 83%

T2 2022 85% 81%

t/m T2 2022 85% 82%

T3 2021

Taakstelling 2021 443,3

T1 2022

T2 2022

467,8 (92%)

496,4 (98,3%)

Taakstelling 2022 505,2

Prestatie indicatoren 17. Gerealiseerde garantiebanen gemeentelijk Indicator/kengetal Aantal (quotum) gerealiseerde gemeentelijke garantiebanen

446,3 (100,7%)

* Dit is het absolute aantal gerealiseerde garantiebanen. De target is een quotumaantal.

18. Gerealiseerde garantiebanen regionaal Indicator/kengetal Aantal gerealiseerde garantiebanen (arbeidsmarktregio Rijnmond)

31-12-2021 Taakstelling 3112-2021 10.182 (80,2%) 12.716

31-3-2022 Taakstelling 3112-2022 10.203 (74.5%) 13.702

19. Aantal gerealiseerde werkplekken nieuw beschut Indicator/kengetal

Aantal gerealiseerde werkplekken Nieuw Beschut Werk (cumulatief)

T3 2021

Taakstelling 2021 (absoluut)

T1 2022

T2 2022

Taakstelling 2022 (absoluut)

199 (105%)

190

211 (79,6%)

235 (89%)

265

≥ 90% ≥ 90%

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api1.ibabs.eu/publicdownload.aspx?site=RotterdamRaad&id=aab694d9-aba3-4915-83f7-66cfac6e26b0