21bb4741 Bijlage 4 behorende bij 21bb4272 over BURAP informatie GRJR
Tekst van het document
D 724 430 417 826 324 591 564 613 532 635 414 780 518 533 1.089 683
E 207 209 157 236 168 165 188 214 195 221 229 228 227 216 199 217
29
9.2 Aantal cliënten De bron voor onderstaande tabellen zijn de indicaties van de gemeenten. A 1.455 1.876 1.974
3 maanden 2020 6 maanden 2020 9 maanden 2020
B
C 605 722 823
D 197 251 289
581 706 861
E Totaal 6.331 9.169 7.345 10.054 8.346 11.180
Dit is het aantal cliënten dat in de betreffende periode zorg heeft of heeft gehad per perceel. NB cliënten die zorg krijgen in meer dan één perceel tellen meerdere keren mee. In onderstaande tabel zijn de klanten die in de eerste negen maanden van 2020 zorg hebben gehad opgesplitst naar zorgaanbieder. A GGZ Delfland Horizon Mentaal Beter Middin Parnassia Prokino Enver Jeugdformaat Pameijer Pluryn Schakenbosch Timon TTJ William Schrikker Yulius Totaal
B
C
D
E 558
63
207
1.540 39
119
29
122 85 97
1 98 107
362
88 50 63 77
48
119
84 823
7 289
861
2.457 60 2.188 4 637
396
459 1.002
231 1.974
1.227 8.346
Totaal 558 299 2.457 60 2.549 175 2.604 39 88 50 63 718 1.002 231 1.290 11.180
In onderstaande tabel zijn de klanten die in de eerste negen maanden van 2020 zorg hebben gehad opgesplitst naar gemeente. A Albrandswaard Barendreacht Brielle Capelle aan den Ijssel Goeree-Overflakkee Hellevoetsluis Krimpen aan den Ijssel Lansingerland Maassluis Nisselwaard Ridderkerk Rotterdam Schiedam Vlaardingen Westvoorne Totaal
21 50 21 108 59 65 67 76 43 143 67 1.102 95 107 13 1.974
B
C 2 13 11 50 28 23 18 22 21 82 24 454 50 47 4 823
D 0 4 5 23 9 10 3 8 3 30 4 178 9 14 2 289
E 10 22 4 40 19 13 28 38 13 69 33 472 46 57 2 861
177 353 80 457 370 367 299 528 170 707 301 3.807 322 401 69 8.346
Totaal 198 412 98 631 440 447 376 628 233 909 385 5.451 486 588 85 11.180
30
In onderstaande tabel wordt de instroom van nieuwe klanten (indicaties) in de eerste negen maanden van 2020 per maand per perceel weergegeven. Instroom A B C D E
jan-20 feb-20 mrt-20 apr-20 mei-20 jun-20 jul-20 aug-20 sep-20 70 68 72 55 41 65 69 47 20 105 94 85 55 76 75 71 49 23 29 18 29 19 22 26 20 13 7 92 70 76 49 67 78 51 85 55 754 603 754 562 485 706 465 478 216
Ter vergelijking zijn hieronder de instroomcijfers opgenomen zoals weergegeven in de tweede Burap. Instroom jan-20 feb-20 mrt-20 apr-20 mei-20 jun-20 A 62 60 61 37 31 32 B 85 83 84 47 55 29 C 16 15 23 17 20 10 D 77 68 63 44 57 45 E 637 552 678 474 352 297 Uit de vergelijking van bovenstaande overzichten blijkt dat ook het aantal nieuwe indicaties in de huidige cijfers voor de eerste drie maanden is toegenomen. Bijvoorbeeld: in de tweede Burap waren er in januari 2020 85 nieuwe indicaties voor perceel B. In de derde Burap is het aantal nieuwe indicaties voor perceel B in de maand januari gestegen naar 105. Het financiële effect van deze ‘nieuwe’ indicaties is: 20 indicaties x gemiddeld weektarief van € 2.517 x de gemiddelde indicatieduur van 142 dagen = € 1 mln.
9.3 Indicatieduur In onderstaande tabel een vergelijking tussen de gemiddelde indicatieduur uit de indicaties van de gemeenten en de info van de zorgaanbieders. Gemiddelde indicatieduur
Bron gemeenten Bron zorgaanbieders Verschil in %
A
B
C
D
E
272 832 -206%
142 248 -74%
181 358 -98%
139 274 -96%
179 318 -78%
Het verschil in indicatieduur tussen de info van de gemeenten en de info van de zorgaanbieders wordt veroorzaakt doordat voor de gemeenten gekeken wordt naar het aantal dagen zorg in 2020 en voor de zorgaanbieders wordt gekeken naar de totale looptijd van de indicatie. In de volgende burap worden deze overzicht aangepast zodat ze beter vergelijkbaar zijn.
31
In onderstaande tabellen wordt de gemiddelde indicatieduur in dagen per perceel per zorgaanbieder weergegeven met als bron de info van de gemeenten en de info van de zorgaanbieders. Bron gemeenten Zorgaanbieder GGZ Delfland Horizon Mentaal Beter Cure B.V. Middin Parnassia Prokino Stichting Enver Stichting Jeugdformaat Stichting Pameijer Stichting Pluryn Hoenderloo Groep (Intermetzo) Stichting Schakenbosch Stichting Timon ThuisTeamJeugd William Schrikker Pleegzorg Yulius Eindtotaal
A
B
C
262
134
232
282 262
196
D
110 171 167
89 175 172
142
186 171 120 149
182
164
105 142
201 181
139
130
E 166 182 174 180 188 155
171 191
256 272
179 179
Bron zorgaanbieders Rijlabels Enver GGZDELFLAND Horizon Jeugdzorg en Onderwijs Mentaal Beter Middin Pameijer Parnassia Groep Pluryn Schakenbosch Stichting Jeugdformaat Stichting Timon William Schrikker Gezinsvormen Yulius Stichting Prokino Zorg ThuisTeamJeugd Eindtotaal
A 924
B 355
C 415
684
224
449
D 260
E 297 277 337 321
351 190 313 152 1.051 483 594
832
550
267
303
304
368
327
307
184 236
317 242
248
358
340
274
331 318
32
In onderstaande tabellen wordt de gemiddelde indicatieduur in dagen per perceel per gemeente weergegeven. Bron gemeenten Zorgaanbieder Albrandswaard Barendrecht Brielle Capelle aan den IJssel Goeree-Overflakkee Hellevoetsluis Krimpen aan den IJssel Lansingerland Maassluis Nissewaard Ridderkerk Rotterdam Schiedam Vlaardingen Westvoorne Eindtotaal
A 292 288 256 281 272 279 308 278 301 243 314 270 266 264 239 272
B 243 122 142 148 126 149 86 115 138 168 142 141 149 157 151 142
C
D 126 100 212 130 194 114 96 159 140 149 142 142 132 131 218 139
293 106 147 206 195 81 108 183 205 151 185 237 152 243 181
E 199 189 192 186 190 204 161 178 172 198 177 173 166 164 194 179
Bron zorgaanbieders Rijlabels Albrandswaard Barendrecht Brielle Capelle aan den IJssel Goeree-Overflakkee Hellevoetsluis Krimpen aan den IJssel Lansingerland Maassluis Nissewaard Ridderkerk Rotterdam Schiedam Vlaardingen Westvoorne Eindtotaal
A 751 860 627 870 887 894 1.088 804 1.083 613 901 797 812 1.050 796 832
B 279 215 219 258 273 280 253 240 248 273 198 243 271 249 226 248
C 389 199 295 438 469 230 351 150 351 300 360 375 444 486 358
D 247 246 365 300 339 346 166 305 296 298 272 282 229 250 348 274
E 329 333 309 332 354 341 203 315 284 322 315 323 306 305 309 318
Het verschil in indicatieduur tussen de info van de gemeenten en de info van de zorgaanbieders wordt veroorzaakt doordat voor de gemeenten gekeken wordt naar het aantal dagen zorg in 2020 en voor de zorgaanbieders wordt gekeken naar de totale looptijd van de indicatie. In de volgende burap worden deze overzicht aangepast zodat ze beter vergelijkbaar zijn.
33
10. Analyse clientadministratie (Zachte) Kwartaal afsluiting Naar aanleiding van het jaarrekeningresultaat 2019 is afgesproken om met (zachte) kwartaalafsluitingen te gaan werken. De eerste analyses hebben al inzicht gegeven in de afwijkingen en een gedeelte is ook opgepakt en afgestemd. Bij de tweede kwartaal afsluiting heeft er ook een overlap plaatsgevonden met het afrekentraject 2019. Dit heeft de voorkeur gekregen in het afstemmen. Hierdoor is er geen uitgebreide afstemming geweest op de Q2 cijfers. De afstemming van Q3 vindt momenteel plaatst tussen gemeenten en Zorgaanbieders.
34
11. Betalingsgraad Perceel Producten
A B C D E
Te declareren Declaraties t/m Betalingsgraad budget t/m September per Perceel September A tm E
Gewoon opgroeien buiten gezien (Pleeghulp) Weer naar huis (Opname) Opgroeien met blijvende ondersteuning Steun, hulp of behandeling overdag (Daghulp) Pakket thuis (Ambulante hulp)
15.188.188 43.278.894 6.495.677 10.090.709 30.509.022
Totaal
105.562.489
10.824.864 37.901.362 5.635.570 6.874.044 23.090.771 84.326.611
71,3% 87,6% 86,8% 68,1% 75,7% 79,9%
Definitie: Met de betalingsgraad wordt het aantal succesvol ingediende, verwerkte en daadwerkelijk uitbetaalde declaraties bedoeld. De betalingen m.b.t. een bepaalde periode worden afgezet tegen het budget waarop declaratie mogelijk is voor dezelfde periode. De begroting van de GRJR kent ook enkele posten waarop geen declaraties plaatsvinden bijvoorbeeld de subsidies aan VTRR (Veilig Thuis Rotterdam Rijnmond) en de Gecertificeerde Instellingen. De betalingsgraad t/m 30 september 2020 bedraagt 79,9%. De norm t/m september is 77.8% en we lopen dus iets voor op schema. De betalingsgraad dient om als grondslag voor betrouwbare sturingsinformatie en om als grondslag voor het opbouwen van een jaarrekening gebruikt te worden minimaal 95% te zijn op het moment van het afsluiten van de boekhouding.
Gemeente Albrandswaard Barendrecht Brielle Capelle ad IJssel Goeree-Overflakkee Hellevoetsluis Krimpen ad IJssel Lansingerland Maassluis Nissewaard Ridderkerk Schiedam Vlaardingen Westvoorne Rotterdam Totaal
Contractwaarde per Gemeente 9M 1.168.507 2.971.061 815.232 5.739.951 2.555.259 2.803.134 2.657.858 3.373.826 2.209.738 8.149.956 2.935.964 6.826.597 6.491.412 1.046.995 55.816.999 105.562.489
Declaratie t/m 9M 615.512 2.326.949 774.299 4.855.203 1.983.150 2.048.106 1.754.229 2.804.214 1.891.826 5.901.526 2.544.039 4.407.082 5.005.111 438.014 46.977.351 84.326.611
Declaratiegra ad 52,7% 78,3% 95,0% 84,6% 77,6% 73,1% 66,0% 83,1% 85,6% 72,4% 86,7% 64,6% 77,1% 41,8% 84,2% 79,9%
In bovenstaande tabel is per gemeente de werkelijke declaratie weergegeven versus contractwaarde. Door van de contractwaarde uit te gaan en deze af te zetten tegen de betalingen wil een lage declaratiegraad niet alleen iets over de tijdigheid van het afhandelen van de declaraties zeggen. Het aandeel in de GRJR wordt namelijk op de contractwaarden toegepast en deze is gebaseerd op historische productiecijfers. Een dalende productie in 2020 kan dus ook een oorzaak zijn van een lage declaratiegraad. Beste voorbeeld hiervan is Westvoorne die tot 35
2019 een voogdij-instelling binnen de gemeentegrenzen had en daardoor vanwege de BRPwetgeving een hogere productie. Met het sluiten van deze instelling daalt deze voogdij productie wat in de betalingen zichtbaar zal zijn. Zorgaanbieder Enver Parnassia Groep B.V. Stichting Horizon Jeugdzorg en Speciaal Onderwijs Stichting Yulius Prokino Mentaal Beter Cure B.V. Timon Schakenboschzorg voor Jeugdigen BV. Pameijer William Schrikker Pleegzorg Stichting Pluryn Hoenderloo Groep GGZ Delfland Middin ThuisTeamjeugd Stichting Jeugdformaat Totaal
Contractwaarde 9M 28.178.720 14.793.289 10.958.957 10.422.409 9.092.269 6.075.123 7.474.264 4.903.094 3.597.303 1.995.480 1.973.905 1.813.470 498.704 3.450.000 335.501 105.562.489
Declaratie t/m 9M
Declaratiegraad
20.262.685 10.701.481 12.706.098 6.361.441 3.872.411 4.597.221 9.715.067 3.428.004 4.318.396 1.581.407 2.360.748 1.479.575 495.678 2.254.809 191.591 84.326.611
71,9% 72,3% 115,9% 61,0% 42,6% 75,7% 130,0% 69,9% 120,0% 79,2% 119,6% 81,6% 99,4% 65,4% 57,1% 79,9%
In bovenstaande tabel zijn per zorgaanbieder de betaalde declaraties weergegeven versus de contractwaarde. Er zijn grote verschillen tussen zorgaanbieders in de declaratiegraad.
36