CConstaterende datRoosendaal
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage bij motivering 5 - Stikstofdepositieberekening (Geanonimiseerd)

Gemeenteraad 24 september 2026, gemeente RoosendaalBij agendapunt: 5h: Raadsvoorstel Omgevingsplanwijziging Bredaseweg 88 Roosendaal5.024 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

STIKSTOFDEPOSITIEONDERZOEK BREDASEWEG 88 ROOSENDAAL 1 OEVER OMGEVINGSADVIES De Roever | Omgevingsadvies Rembrandtlaan | 4 5462 | CH | Veghel T 073 | 594 | 10 11 E info@deroever.nl W | www.deroever.nl (geanonimiseerd)(geanonimiseerd) Advies- | en ingenieursbureau J.G. | de | Roever | B.V. KvK | 16068733 BTW | NL | 8015.63.136.B.01 Titel document: | Stikstofdepositieonderzoek | Bredaseweg | 88 Roosendaal Referentie: | 20240857.v03 Datum: | 7 oktober | 2025 Opdrachtgever: | Aveco | de Bondt Stikstofdepositieonderzoek Bredaseweg | 88 Roosendaal Datum: | 7 oktober 2025 ; Referentie: 20240857.v03 INHOUDSOPGAVE 1. INLEIDING . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 1. 1. 1. 2. Algemeen . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 Ligging van het plangebied . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . 5 2. WETTELIJK KADER . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 2. 1. 2. 1. 1. 2. 1. 2. Omgevingswet . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 Besluit kwaliteit leefomgeving (Bkl) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 Besluit activiteiten leefomgeving (Bal) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 2. 2. 2. 3. Beleidsregels intern en extern salderen . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 Referentiesituatie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 3. REKENONDERZOEK . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 3. 1. Uitgangspunten aanlegfase . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 3. 1. 1. 3. 1. 2. Mobiele werktuigen . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 Bouwverkeer . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11 3. 2. Uitganspunten gebruiksfase . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 13 3. 2. 1. 3. 2. 2. Verkeer . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 13 Stookinstallaties . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14 3. 3. Berekeningswijze . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14 4. CONCLUSIES . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15 BIJLAGE I. BIJLAGE II. TEKENINGEN . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 16 AERIUS-BEREKENING AANLEGFASE + GEBRUIKSFASE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

17 Stikstofdepositieonderzoek Bredaseweg 88 Roosendaal Datum: 7 oktober 2025 ; Referentie: 20240857. v03 3 1. INLEIDING 1. 1. Algemeen Initiatiefnemer heeft het voornemen om op het perceel naast de Bredaseweg 88 in Roosendaal 9 grondgebonden woningen (middelduur) te realiseren. De bestaande bebouwing binnen het plangebied wordt gesloopt ten aanzien van dit project. In het kader van deze ontwikkeling moet een stikstofdepositieonderzoek voor de aanlegfase en gebruiksfase worden uitgevoerd. Het plangebied is kadastraal bekend als percelen 9384 en 4798 , sectie C te RSD00 (Roosendaal). Op afbeelding 1 is de locatie van het plangebied weergegeven. De situatietekening van de beoogde situatie is weergegeven op afbeelding 2. Deze situatietekening en meerdere detailtekeningen zijn vergroot te zien in bijlage I. Afbeelding 1. Locatie plangebied. Bron: kadastalekaart. com Stikstofdepositieonderzoek Bredaseweg 88 Roosendaal Datum: 7 oktober 2025 ; Referentie: 20240857. v03 4 Afbeelding 2. Situatietekening beoogde situatie. Bron: Algra & Marechal Architecten B. V. Voor dit onderzoek is gebruik gemaakt van de volgende gegevens: informatie versterkt door de initiatiefnemer ; via internet toegankelijke informatie en digitale ondergronden (PDOK) ; gegevens en bureauexpertise de Roever Omgevingsadvies. - - - N. B. De gehanteerde uitgangspunten zijn realistisch doch worst-case. 1. 2.

Ligging van het plangebied De ligging van het plangebied en de dichtstbijzijnde Natura 2000-gebieden met stikstof gevoelige habitattypen zijn weergegeven op afbeelding 3. Het dichtstbijzijnde Natura 2000- gebied betreft ‘Brabantse wal’ en is gelegen op een afstand van circa 9 kilometer vanaf het plangebied. Dit is tevens een Natura 2000-gebied met stikstofgevoelige habitats. Stikstofdepositieonderzoek Bredaseweg 88 Roosendaal Datum: 7 oktober 2025 ; Referentie: 20240857. v03 5 Afbeelding 3. Ligging van het plangebied ten opzichte van Natura 2000-gebieden. Bron: AERIUS Calculator Stikstofdepositieonderzoek Bredaseweg 88 Roosendaal Datum: 7 oktober 2025 ; Referentie: 20240857. v03 6 2. WETTELIJK KADER 2. 1. Omgevingswet Per 1 januari 2024 is de Omgevingswet in werking getreden. In artikel 5. 1 lid 1 van deze wet is opgenomen dat het verboden is om zonder omgevingsvergunning Natura 2000-activiteiten te verrichten. Dit zijn projecten die niet direct verband houden of nodig zijn voor het beheer van Natura 2000-gebieden , maar welke significante gevolgen kunnen hebben voor Natura 2000-gebieden zijn aangewezen als Natura 2000-activiteiten. Verder is in artikel 4. 3 lid 1 van deze wet is opgenomen dat voor Natura 2000-activiteiten bij algemene maatregel van bestuur regels moeten worden gesteld.

De bij algemene maatregel van bestuur vastgestelde regels ten aanzien van Natura 2000-activiteiten zijn opgenomen in diverse besluiten: 2. 1. 1. Besluit kwaliteit leefomgeving (Bkl) Indien een project zou kunnen voorzien in significante gevolgen voor Natura 2000-gebieden , dan dient een omgevingsvergunning voor de Natura 2000-activiteit aangevraagd te worden. In artikel 8. 74b van het Bkl zijn de beoordelingsregels opgenomen waaraan de aanvraag moet voldoen. De aanvraag moet vergezeld worden van een passende beoordeling waaruit met zekerheid blijkt dat het project de natuurlijke kenmerken van het Natura 2000-gebied niet zal aantasten. Indien deze zekerheid niet kan worden verkregen , dan kan de omgevingsvergunning alsnog worden verleend indien er geen alternatieve oplossingen zijn , het project nodig is om dwingende regenen van groot openbaar belang en de nodige compenserende maatregelen worden getroffen om te waarborgen dat de algehele samenhang van Natura 2000 bewaard blijft. 2. 1. 2. Besluit activiteiten leefomgeving (Bal) In het Bal zijn een scala aan activiteiten opgenomen die gevolgen kunnen hebben voor de leefomgeving. Aan deze activiteiten zijn regels gesteld , waarbij in het Bal is aangeven uit welk oogmerk deze regels zijn gesteld.

Tevens is in het Bal opgenomen wie het bevoegd gezag is bij de desbetreffende activiteit , of er een specifieke zorgplicht geldt , of aan de activiteit maatwerkvoorschriften gesteld kunnen worden en welke gegevens moeten worden verstrekt bij een melding , een verzoek , een aanvraag en dergelijke. In afdeling 11. 1 van het Bal zijn regels opgenomen voor activiteiten met mogelijke gevolgen voor Natura 2000- gebieden of bijzondere nationale natuurgebieden 2. 2. Beleidsregels intern en extern salderen Vanwege de vernietiging van het Programma Aanpak Stikstof (PAS) is het voor het bevoegd gezag niet mogelijk om toestemmingen te verlenen voor projecten waarvoor ontwikkelingsruimte nodig is. Om aan te tonen dat een project geen significant effect heeft op de stikstofdepositie ter plaatse van stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden bestaan de volgende mogelijkheden: aantonen dat in de beoogde situatie geen effect (stikstofdepositie < 000 , mol/ha/jaar) op de omliggende stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden optreedt. middels intern of extern salderen aantonen dat in de beoogde situatie geen sprake is van een stikstoftoename met significante gevolgen voor Natura 2000-gebieden ten opzichte van de referentiesituatie. middels een ecologische voortoets onderzoeken of significante negatieve effecten op instandhoudingsdoelstellingen kunnen worden uitgesloten.

Een ecologische voortoets is een mogelijkheid voor activiteiten die enkel zorgen voor een stikstofdepositie op hectares waarvan de kritische depositiewaarde (KDW) niet wordt overschreden. - - - Stikstofdepositieonderzoek Bredaseweg 88 Roosendaal Datum: 7 oktober 2025 ; Referentie: 20240857. v03 7 Met behulp van een voortoets kan het bevoegd gezag bepalen of op voorhand negatieve gevolgen uit te sluiten zijn. Hiervoor kan met het rekenprogramma AERIUS Calculator berekend worden wat de depositie op de stikstofgevoelige natuurgebieden is. Hoe de resultaten worden beoordeeld , is aan het bevoegd gezag. Hierbij moet voor de gewenste situatie worden uitgegaan van de maximale planologische mogelijkheden. Voor plannen die ten opzichte van de uitgangssituatie op het referentiemoment geen significante toename in stikstofdepositie veroorzaken , zijn negatieve effecten ten aanzien van dit aspect uit te sluiten. In dat geval hoeft geen passende beoordeling te worden opgesteld. Als de stikstofdepositie in de beoogde situatie wel hoger is dan 000 mol/ha/jaar , dan is een , verdere inhoudelijke beoordeling van de te verwachten stikstofdepositie noodzakelijk. Het is dan mogelijk om toestemming te krijgen op basis van intern of extern salderen.

Voor extern salderen geldt een vergunningplicht omdat van de beoogde activiteit op zichzelf negatieve effecten niet op voorhand kunnen worden uitgesloten. Met salderen wordt inzichtelijk gemaakt of in de beoogde situatie sprake is van een stikstoftoename met significante gevolgen voor Natura 2000-gebieden ten opzichte van de referentiesituatie. Of sprake is van een significante toename van de stikstofdepositie hangt af van de toegestane depositie in de referentiesituatie. 2. 3. Referentiesituatie Wanneer sprake is van de wijziging of uitbreiding van een bestaande activiteit , gelden voor [1] projecten de volgende referentiesituaties , een: vigerende vergunning die verleend is op basis van de Wet natuurbescherming ; vigerende vergunning die verleend is op basis van de Natuurbeschermingswet 1998 ; vigerende omgevingsvergunning die verleend is op basis van de Wabo met een verklaring van geen bedenkingen (VVGB) op grond van één van de twee hierboven genoemde wetten ; tracébesluit , wegaanpassingsbesluit of kavelbesluit waaraan een passende beoordeling is gekoppeld ; (milieu-)toestemming op de Europese referentiedatum , zie afbeelding 4. - - - - - [1] Afbeelding 4. Stappenplan voor het bepalen van de referentiesituatie Van een (planologisch) plan , zoals een bestemmingsplan of omgevingsplan , is de huidige feitelijk aanwezige , planologisch legale situatie de referentiesituatie.

1 Handreiking intern en extern salderen ; https://www. bij12. nl/wp-content/uploads/2023/11/Handreiking-intern-extern-salderen-en-verleasen-BIJ12- 4-maart-2021. pdf. Stikstofdepositieonderzoek Bredaseweg 88 Roosendaal Datum: 7 oktober 2025 ; Referentie: 20240857. v03 8 3. REKENONDERZOEK De voor stikstof relevante bronnen voor de aanlegfase en gebruiksfase van de beoogde ontwikkeling worden hieronder toegelicht. 3. 1. Uitgangspunten aanlegfase De aanlegfase bestaat uit het slopen van de bestaande bebouwing en de realisatie van 9 grondgebonden woningen. De aanlegfase zal niet langer dan 1 jaar duren. De NO- x en NH- 3 emissies zijn afkomstig van de inzet van mobiele werktuigen en (bouw-)verkeer. 3. 1. 1. Mobiele werktuigen Bij aanvang van voorliggend stikstofdepositieonderzoek was bij de opdrachtgever niet bekend welke diesel- , benzine of lpg aangedreven (mobiele) werktuigen in de aanlegfase ingezet zullen worden bij de bouwwerkzaamheden. Daarmee is ook over dieselverbruik , bedrijfstijden , bouwjaar en vermogen van de werktuigen nog geen specifieke informatie beschikbaar. De in deze paragraaf vermelde inzet van de mobiele werktuigen is daarom een worst-case inschatting van adviesbureau De Roever op basis van bureauexpertise en informatie van vergelijkbare bouwprojecten.

De NO- x en NH-emissies als gevolg van de inzet van mobiele werktuigen zijn bepaald door 3 middel van het brandstofverbruik (formule 1) en de AUB-methode (formule 2) , afkomstig van het TNO-rapport “AUB (AdBlue verbruik , Uren , en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NO x en NH 3 uitstoot van mobiele werktuigen” , projectnummer: 060.47477 , d. d. 10 december 2021. Hierbij is uitgegaan van de actuele parameters overeenkomstig de [2] gegevens van de TNO-factsheet. Het brandstofverbruik is weergegeven in tabel 1 en de emissies zijn weergegeven in tabel 2. 1) LBPJ = P max * D * (F v + F) e * R LBPJ F v F e P max D R Brandstofverbruik [liter/jaar] ; Fractie van het volle motorvermogen dat verloren gaat aan interne verliezen [-] ; De fractie van het volle motorvermogen dat gemiddeld wordt gebruikt [-] ; Het maximale vermogen van het werktuig [kW] ; Aantal draaiuren per jaar [uur/jaar] ; Motorefficiëntie ; liter brandstof per geleverde kilowattuur [liter/kWh]. F v Range van 2% - 15% van het maximale vermogen. Lage waarden: grote , moderne machines met transmissie. Hoge waarden: kleinere , oudere machines met een vaste as waarop pompen en dynamo’s meedraaien. [2] Gemiddeld 35% overeenkomstig TNO-factsheet. [2] Standaardwaarde 025 , overeenkomstig TNO-factsheet. F e R 2) Emissie NO = Q b * B + Q u * D + Q a * AB x 2 https://www. aerius.

nl/nl/factsheets/mobiele-werktuigen-stage-klasse-categorie%C3%ABn/13-01-2022 Stikstofdepositieonderzoek Bredaseweg 88 Roosendaal Datum: 7 oktober 2025 ; Referentie: 20240857. v03 9 Emissie | NH | 3 | = | P | b | * B | + | P u | * | D Emissie | Emissie | NO- | x | en | NH | 3 | [kg/jaar] | ; D | Tijd | dat | het | werktuig | draait | [uur/jaar] | ; B | Brandstofverbruik | [liter/jaar] | ; Q | b | Coëfficiënt | brandstofverbruik | NO | x | [kg/liter] | ; Q | u | Coëfficiënt | uren | NO | x [kg/uur] | ; Q | a | Coëfficiënt | AdBlue | NO | x | [kg/liter] | ; AB | Het | AdBlue | verbruik | [liter | AdBlue/jaar] | ; Stage | III | 3% | van | het | brandstofverbruik | (max. | 4%) > | Stage | III | 6% | van | het | brandstofverbruik | (max. | 7%) P | b | Coëfficiënt | brandstofverbruik | NH | 3 ; P | u | Coëfficiënt | uren | NH. | 3 Tabel | 1.

| Brandstofverbruik | van | de | mobiele | werktuigen | gedurende | de | aanlegfase Mobiele | werktuigen | P max | D | F v | F e | R | Brandstofverbruik kW | uur/jaar | - | - | liter/kWh | liter/jaar Kiepwagen/Tractor | (deels | sloop) | 250 | 56 | 0085 , | 035 , | 025 , | 6770 Verreiker | 100 | 40 | 0085 , | 035 , | 025 , | 1016 Betonpomp | 200 | 40 | 0085 , | 035 , | 025 , | 1004 Mobiele | kraan | (deels | sloop) | 75 | 80 | 0085 , | 035 , | 025 , | 420 Grote | graafmachine | 128 | 60 | 0085 , | 035 , | 025 , | 1200 Kleine | graafmachine | 19 | 60 | 0085 , | 035 , | 025 , | 320 Trilplaat | 10 | 24 | 0085 , | 035 , | 025 , | 24 Totaal | 10. 754 Tabel | 2.

| NO-en x | NH-emissies 3 | van | de | mobiele | werktuigen | gedurende | de | aanlegfase Mobiele | werktuigen | P max | D | Stage | Klasse | Q b | Brandstof | Q u | Q a | AdBlue* | Emissie | NO | x | Pb | Pu | Emissie | NH | 3 kW | uur/jaar | - | - | liter/jaar | - | - | liter/jaar | kg/j | - | - | kg/j Kiepwagen/Tractor | (deels | sloop) | 250 | 56 | IV | 0033 , | 6770 | 0005 , | -046 , | 40620 , | 368 , | 000024 , | - | 162 , Verreiker | 100 | 40 | IV | 0033 , | 1016 | 0005 , | -046 , | 6096 , | 57 , | 000024 , | - | 024 , Betonpomp | 200 | 40 | IV | 0033 , | 1004 | 0005 , | -046 , | 6024 , | 56 , | 000024 , | - | 024 , Mobiele | kraan | (deels | sloop) | 75 | 80 | IV | 0033 , | 420 | 0005 , | -046 , | 2520 , | 27 , | 000024 , | - | 010 , Grote | graafmachine | 128 | 60 | IV | 0033 , | 1200 | 0005 , | -046 , | 7200 , | 68 , | 000024 , | - | 029 , Kleine | graafmachine | 19 | 60 | IV | 0033 , | 320 | 0005 , | -046 , | 1920 , | 20 , | 000024 , | - | 008 , Trilplaat | 10 | 24 | Benzine | 0004 , | 24 | - | - | - | 01 , | 00000075 , | - | 000 , Totaal | 597 , | 258 , * Voor | het | AdBlue | verbruik | is de | (conform | de | AUB | rekenmethode) | gangbare | hoeveelheid | AdBlue | verbruik | aangehouden | van | 6% van | het | dieselverbruik.

Dit | geeft | een | totale | hoeveelheid | emissie | die | vrijkomt | bij | de | realisatie | van | het | project | aan Bredaseweg | 88 | in | Roosendaal | van | 597 | , | kg | NO | x en | 258 , | kg | NHvoor 3 | de | gehele | aanlegfase. De | mobiele | werktuigen | zullen | actief | zijn | op | de | bouwlocatie | en | daar | rondrijden. | Daarom | zijn de | emissies | gemodelleerd | als | vlakbron | gelijk | aan | de | projectlocatie. | De | vlakbron | is | in Stikstofdepositieonderzoek | Bredaseweg | 88 | Roosendaal | 10 Datum: | 7 oktober | 2025 | ; Referentie: | 20240857. | v03 AERIUS | gemodelleerd | als | bron | van | de | sectorgroep | ‘Mobiele | werktuigen’ | met | de standaardwaarden | van | het | bronkenmerk. 3. 1. 2. | Bouwverkeer Vervoer | van | personeel | van | en | naar | de | locatie | vindt | plaats | met | bestelbusjes | en/of personenauto’s. | Materieel | wordt | aangevoerd | middels | vrachtwagens. | Het | aantal | ritten | van vrachtwagens | en | personenauto’s/bestelbusjes | is een | inschatting | van | adviesbureau | De Roever | op | basis | van | informatie | van | vergelijkbare | woningbouwprojecten. | Tabel | 3 geeft | het aantal | voertuigen | en | voertuigbewegingen | voor | de | gehele | aanlegfase. Tabel | 3.

Aantal | voertuigbewegingen | gedurende | de | aanlegfase Type | voertuig | Totaal | aantal | ritten | Totaal | aantal | vervoersbewegingen | [] 3 Voor | totale | woningbouwproject Personenauto’s | en | bestelbussen | 725 | 1. 450 Vrachtwagens | 265 | 530 De | voertuigbewegingen | zijn | gemodelleerd | als | lijnbronnen | met | licht | en | zwaar | (vracht)verkeer met | de | actuele | emissiefactoren | voor | wegverkeer | die | in het | rekenprogramma | AERIUS Calculator | zijn | opgenomen. | De | vrachtwagenbewegingen | zijn | in AERIUS | worst-case | allemaal gemodelleerd | als | ‘zwaar | vrachtverkeer’. | Er | is uitgegaan | van | een | weg | binnen | de | bebouwde kom | met | 10% | stagnatie. | Het | manoeuvreren | van | de | vrachtwagens | is ondervangen | door | een extra | rijlijn op | het | terrein | van | de | projectlocatie | met | 100% | stagnatie. De | emissies | bij het | stationair | draaien | van | de | vrachtwagens | tijdens | het | laden/lossen | en grondverzet | in de | aanlegfase | zijn | berekend | volgens | de | aanbevolen | rekenmethode | van TNO | [4] , zie tabel | 4. | Aangenomen | wordt | dat | de | vrachtwagens | per | bezoek | 10 | minuten stationair | draaien. | Er | is gerekend | met | in totaal | 265 | vrachtwagens | , waarbij | worst-case | alle vrachtwagens | zijn | beschouwd | als | ‘zwaar | vrachtverkeer’. Tabel | 4.

Emissies | stationair | draaien | vrachtwagens | in de aanlegfase Emissieduur | Emissiefactor | NOx | Emissiefactor | NH3 | Emissie | NOx | Emissie | NH3 Voertuigen | uur/jaar | g/uur | g/uur | kg/jaar | kg/jaar Vrachtauto’s | > 20 ton GVW | en trekkers | 442 , | 908384 , | 09664 , | 402 , | 0043 , Totaal | 402 , | 0043 , Deze | emissies | zijn | gemodelleerd | als | vlakbron | op | het | terrein | van | de | projectlocatie | in de sectorgroep | ‘Anders’ | met | de | standaardwaarden | van | het | bronkenmerk. Verder | is in dit onderzoek | voor | het | licht | verkeer | uitgegaan | van | gemiddeld | 2 koude | starts | per voertuig. | Deze | emissies | zijn | gemodelleerd | als | vlakbron | op | het | terrein | van | de | projectlocatie | in de | sectorgroep | ‘Verkeer’ | onder | ‘Koude | start: | overig’ | met | de | standaardwaarden | van | het 3 Het aantal voertuigbewegingen | is het aantal ritten maal twee ; een voertuig rijdt heen en terug naar de locatie. 4 Instructie gegevensinvoer | voor AERIUS | Calculator 2024 (pagina | 72-74 , zichtjaar 2024) , BIJ12 , oktober 2024. Stikstofdepositieonderzoek | Bredaseweg | 88 Roosendaal | 11 Datum: | 7 oktober | 2025 | ; Referentie: | 20240857. | v03 bronkenmerk. De vrachtwagens zullen niet langer dan twee uur stilstaan op de projectlocatie waardoor voor deze voertuigen geen sprake is van een koude start.

Het verkeer is gemodelleerd tot het punt waarop de voertuigen in het heersende verkeersbeeld van de openbare weg zijn opgenomen. Er zijn twee rijlijnen ingetekend , omdat is aangenomen dat het verkeer zich in zowel oostelijke als westelijke richting ontsluit. Voor iedere rijlijn is de helft van de totale verkeersgeneratie aangehouden. Het verkeer in oostelijke richting gaat vanaf het plangebied naar het kruispunt van de Bredaseweg en Strausslaan. Het verkeer in westelijke richting gaat vanaf het plangebied via de Bredaseweg naar Griendweg. Op de Bredaseweg en Griendweg is het bouwverkeer verdund tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer en is het dus opgenomen in het heersende [5] verkeersbeeld. Dit is overeenkomstig de verkeersgegevens van het CIMLK , zie afbeelding 5 en 6. Afbeelding 5. Ontsluiting wegverkeer in oostelijke richting op het gemarkeerde wegvak (Bredaseweg). Het plangebied is met rood omcirkeld. Bron: CIMLK 5 Verkeersintensiteiten Centraal Instrument Monitoring Luchtkwaliteit: https://www. cimlk. nl/kaart Stikstofdepositieonderzoek Bredaseweg 88 Roosendaal Datum: 7 oktober 2025 ; Referentie: 20240857. v03 12 Afbeelding | 6. Ontsluiting | wegverkeer | in westelijke | richting | op het gemarkeerde | wegvak | (Griendweg). | Het | plangebied | is met rood | omcirkeld. Bron: | CIMLK 3. 2.

| Uitganspunten | gebruiksfase In de | beoogde | situatie | zijn | de | grondgebonden | woningen | in gebruik. | De | NO- | x en | NH- | 3 emissies | worden | enkel | veroorzaakt | door | verkeersbewegingen. 3. 2. 1. | Verkeer Met | betrekking | tot | het | verkeer | dat | in de | gebruiksfase | kan | worden | toegerekend | aan | het project | is uitgegaan | van | gegevens | uit de | ASVV | 2021 | van | kennisplatform | CROW. | [6] Er | is uitgegaan | van | de | ligging | ‘rest | bebouwde | kom’ | in de | gemeente | Roosendaal | (‘sterk | stedelijk’). Hierbij | is voor | de | grondgebonden | woningen | de | functie | ‘koop | , huis | , tussen/hoek’ aangehouden. | Voor | dit type | woning | wordt | uitgegaan | van | de | verkeersaantallen | zoals genoemd | in tabel | 5. Tabel | 5. Verkeersgeneratie | (in vtb/etmaal) | per | woning | , ASVV | 2021 | CROW Koop | , huis | , tussen/hoek | Rest | bebouwde | kom Sterk | stedelijk | minimaal | maximaal 67 , | 75 , Voor | één | tussen-/hoekwoning | is de | maximale | (worst-case) | verkeersgeneratie | 75 , voertuigbewegingen | (vtb) | per | etmaal. | Het | project | voorziet | in de | realisatie | van | 9 grondgebonden | woningen | (middelduur). | De | totale | verkeersgeneratie | komt | daarmee | uit | op naar | boven | afgerond | 75 , vtb/etmaal | * 9 = | 68 | lichte | voertuigbewegingen | per | etmaal.

Daarnaast | is nog | eens | rekening | gehouden | met | 8 voertuigbewegingen | zwaar | vrachtverkeer per | maand | (wekelijks | één | vrachtwagen | die | het | plangebied | aandoet | ter | bevoorrading | of voor 6 Aanbevelingen | voor Verkeersvoorzieningen | Binnen de Bebouwde | Kom | (ASVV) , CROW | , 2021 Stikstofdepositieonderzoek | Bredaseweg | 88 Roosendaal | 13 Datum: | 7 oktober | 2025 | ; Referentie: | 20240857. | v03 het ophalen van afval). Ander verkeer zal niet gegenereerd worden door het onderliggende project. De voertuigbewegingen zijn gemodelleerd met dezelfde lijnbronnen en verdeling als in de aanlegfase. Het gaat hierbij om licht en zwaar (vracht)verkeer met de actuele emissiefactoren voor wegverkeer die in het rekenprogramma AERIUS Calculator zijn opgenomen. Er is uitgegaan van een weg binnen de bebouwde kom met 10% stagnatie. Het manoeuvreren van het vrachtverkeer is ondervangen door een extra lijnbron op het terrein van het plangebied met 100% stagnatie. Verder is in dit onderzoek voor het licht verkeer uitgegaan van gemiddeld 2 koude starts per voertuig. Deze emissies zijn gemodelleerd als vlakbron op het terrein van het plangebied in de sectorgroep ‘Verkeer’ onder ‘Koude start: overig’ met de standaardwaarden van het bronkenmerk.

Het vrachtverkeer niet langer dan twee uur stilstaan binnen het plangebied waardoor voor deze voertuigen geen sprake is van een koude start. 3. 2. 2. Stookinstallaties De grondgebonden woningen worden gasloos gerealiseerd en worden opgeleverd zonder haard en rookgaskanaal. Als gevolg daarvan zal geen stikstofemissie plaatsvinden door het stoken van stookinstallaties. 3. 3. Berekeningswijze De stikstofdepositie door de gewenste activiteiten op de Natura 2000-gebieden is berekend met AERIUS Calculator (versie 2025). Binnen een straal van 25 kilometer van het plangebied zijn ook enkele Belgische Natura 2000-gebieden gelegen. Om een duidelijk beeld te krijgen van de stikstofdepositie op deze Belgische Natura 2000-gebieden zijn extra eigen rekenpunten ingevoerd ter hoogte van deze gebieden. De aanlegfase zal niet langer dan 1 jaar duren en mogelijk vindt in datzelfde jaar ook het gebruik al plaats. Er is daarom één AERIUS-berekening uitgevoerd met de gecombineerde emissies als gevolg van de aanlegfase en gebruiksfase. Als rekenjaar is worst-case 2024 aangehouden. De rekenresultaten en de ingevoerde gegevens van de berekening zijn te vinden in bijlage II. Stikstofdepositieonderzoek Bredaseweg 88 Roosendaal Datum: 7 oktober 2025 ; Referentie: 20240857. v03 14 4.

| CONCLUSIES In dit stikstofdepositieonderzoek | is voor | de | aanlegfase | en | gebruiksfase | van | het | project | aan de | Bredaseweg | 88 | in | Roosendaal | de | te verwachten | stikstofdepositie | ter | plaatse | van | de relevante | Natura | 2000-gebieden | berekend. Uit de | gecombineerde | berekening | van | de | aanlegfase | en | gebruiksfase | blijkt | dat | de stikstofdepositie | op | de | stikstofgevoelige | Natura | 2000-gebieden | niet | hoger | is dan | 000 , | mol N/ha/jaar. Daarnaast | blijkt | uit deze | berekening | dat | de | stikstofdepositie | ter | plekke | van | de | eigen rekenpunten | (de | Belgische | Natura | 2000-gebieden | binnen | een | straal | van | 25 | kilometer | van het | plangebied) | ook | niet | hoger | is dan | 000 , | mol | N/ha/jaar. Ten | aanzien | van | stikstofdepositie | ondervinden | stikstofgevoelige | habitats | binnen | Natura 2000-gebieden | dus | geen | negatieve | effecten | als | gevolg | van | de | ontwikkeling. | Het | project | is daarmee | in het | kader | van | stikstofdepositie | niet | aan | te | merken | als | een | Natura | 2000-activiteit. Stikstofdepositieonderzoek | Bredaseweg | 88 Roosendaal | 15 Datum: | 7 oktober | 2025 | ; Referentie: | 20240857. | v03 BIJLAGE I. TEKENINGEN Stikstofdepositieonderzoek Bredaseweg 88 Roosendaal Datum: 7 oktober 2025 ; Referentie: 20240857.

v03 16 78 | 88 | 90 49 51 47 53 wijz. | datum | :22-08-2024 datum | :16-11-2023 werkno. | :2021-1567 schaal | : | 1:100 formaat | :A0 A | L | G | R | A | M | A | R | E | C | H | A | L | get. | : | jm A | R | C | H | I T E | C | T | E | N | B . V . | bladno. | : Opdrachtgever | : | Hopmans | Groep Project | : | Woningbouw | Bredaseweg | naast | 88 | te | Roosendaal Onderdeel | :Ontwerp S | C | H | I E | K | A | D | E | 8 3 | 0 , | P | O | S | T | B | U | S | 2 | 9 | 9 , | 3 | 0 | 0 | 0 | A | G | R | O | T | T | E | R | D | A | M | T | E | L | : 0 | 1 | 0 | - 2 | 4 | 3 | 0 | 9 | 7 | 0 | F | A | X | : 0 | 1 | 0 | - | 2 | 4 | 3 | 0 | 9 | 1 | 7 M | A | R | N | I X | L | A | A | N | 1 | 4 , | 4 | 7 0 | 7 | H | Z | R | O | O | S E | N | D | A | A | L | T | E | L : | 0 | 1 | 6 | 5 - | 5 | 7 | 0 | 7 | 4 | 0 | F | A | X | : 0 | 1 6 | 5 - | 5 | 7 | 0 | 7 4 | 1 I | N | T | E | R | N | E | T | : | W | W | W | . A | L | G | R | A | - | M | A | R | E | C | H | A | L | . N | L | E | - M | A | I L | : | I N | F | O | @ | A | L | G | R | A | - | M | A | R | E | C | H | A | L . N | L BIJLAGE II. AERIUS-BEREKENING AANLEGFASE + GEBRUIKSFASE Stikstofdepositieonderzoek Bredaseweg 88 Roosendaal Datum: 7 oktober 2025 ; Referentie: 20240857. v03 17 Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator.

De berekening is uitgevoerd binnen Natura - gebieden , op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden , gekoppeld aan een aangewezen soort , of nog onbekend maar mogelijk wel relevant , en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie. Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de handleidingen of op onze website. Projectberekening Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie De Roever Omgevingsadvies Bredaseweg , KV Roosendaal Activiteit Omschrijving Toelichting Ontwikkeling Bredaseweg Roosendaal Woningbouwproject dat voorziet in de realisatie van grondgebonden woningen (middelduur). De bestaande bebouwing binnen het plangebied wordt gesloopt ten aanzien van dit project Gecombineerde AERIUS-berekening van de aanlegfase en gebruiksfase . Berekening AERIUS kenmerk Datum berekening Rekencon guratie RNZFqrw do g oktober , : OwN -rekengrid incl.

eigen rekenpunten Rekenjaar Emissie NH₃ Emissie NOₓ Totale emissie Aanlegfase + gebruiksfase - Beoogd , kg/j , kg/j Hoogste bijdrage - - - - - Hexagon Gebied Resultaten Aanlegfase + gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname RNZFqrw9do3g (07 oktober 2025) 2/10 Projectberekening Aanlegfase + gebruiksfase (Beoogd) , rekenjaar Emissie NH₃ Emissie NOₓ Emissiebronnen Anders. . . | Plangebied Mobiele werktuigen | Inzet mobiele werktuigen Anders. . . | Stationair draaien vrachtwagens aanlegfase Verkeer | Koude start: overig | Koude start licht verkeer aanlegfase en gebruiksfase Verkeersnetwerk - , kg/j , g/j , kg/j , kg/j - , kg/j , kg/j , kg/j , kg/j RNZFqrw9do3g (07 oktober 2025) 3/10 Projectberekening Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura gebieden. m © OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Grootste afname (projectberekening) Vogelrichtlijn , Habitatrichtlijn Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening) Niet bepaald De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B) , referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S).

RNZFqrw9do3g (07 oktober 2025) 4/10 Projectberekening Resultaten stikstofgevoelige Natura gebieden situatie " Aanlegfase + gebruiksfase " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave. RNZFqrw9do3g (07 oktober 2025) 5/10 Projectberekening Per eigen rekenpunt Naam Kalmthoutse Heide ( km) De Maatjes , Wuustwezelheide en Groot Schietveld ( km) Kalmthoutse Heide ( km) Klein en Groot Schietveld ( km) Heesbossen , Vallei van Marke en Merkske en Ringven met valleigronden langs de Heerlese Loop ( km) Historische fortengordels van Antwerpen als vleermuizenhabitat. ( km) Schelde- en Durmeëstuarium van de Nederlandse grens tot Gent ( km) Schorren en Polders van de Beneden-Schelde ( km) Coördinaat X: Y: X: Y: X: Y: X: Y: X: Y: X: Y: X: Y: X: Y: Projectbijdrage (mol N/ha/jr) - - - - - - - - RNZFqrw9do3g (07 oktober 2025) 6/10 Projectberekening Aanlegfase + gebruiksfase , Rekenjaar Anders. . . Naam Locatie Plangebied X: , Y: , , ha Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding , m , MW , m Oppervlakte Wijze van ventilatieNiet geforceerd Temporele variatieContinue Emissie Mobiele werktuigen Naam Inzet mobiele werktuigen X: , Y: , , ha NOₓ , kg/j , kg/j NH₃ Locatie Oppervlakte Naam/Stageklasse Brandstof - verbruik/AdBlue verbruik .

l/j DraaiurenUittreedhoogte/WarmteinhoudSpreiding/TemporeleStofEmissie variatie Kiepwagen/Tractor Stage-IV , - l/j - kW , diesel , SCR: ja Verreiker Stage-IV , - l/j - kW , diesel , SCR: ja Betonpomp Stage-IV , - l/j - kW , diesel , SCR: ja Mobiele kraan Stage-IV , - l/j - kW , diesel , SCR: ja Grote graafmachine . l/j , Stage-IV , - l/j - kW , diesel , SCR: ja Kleine graafmachine l/j , Stage-IV , - l/j - kW , diesel , SCR: ja Trilplaat alle werktuigen op benzine , takt u/j , m , MW , m Standaard Pro el Industrie NOₓ , kg/j , kg/j , NH₃ . l/j u/j , m , MW , m Standaard Pro el Industrie NOₓ , kg/j , kg/j , NH₃ . l/j u/j , m , MW , m Standaard Pro el Industrie NOₓ , kg/j , kg/j , NH₃ l/j u/j , m , MW , m Standaard Pro el Industrie NOₓ , kg/j , kg/j , NH₃ u/j , m , MW , m Standaard Pro el Industrie NOₓ , kg/j , kg/j NH₃ u/j , m , MW , m Standaard Pro el Industrie NOₓ , kg/j , g/j NH₃ l/j l/j u/j , m , MW , m Standaard Pro el Industrie NOₓ , g/j , kg/j NH₃ RNZFqrw9do3g (07 oktober 2025) 7/10 Projectberekening Verkeer | Rijdend verkeer Naam Verkeer aanlegfase oost X: , Y: , , m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen Normaal Weghoogte t. o. v.

maaiveld m LinksRechtsNOₓ , kg/j , g/j , g/j Locatie Type scherm - - Afstand tot de weg- - - - NO₂ Lengte Hoogte NH₃ Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen In le Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren , /jaar , /jaar , /jaar , /jaar , % , % , % , % Verkeer | Rijdend verkeer Naam Verkeer aanlegfase west X: , Y: , , m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen Normaal Weghoogte t. o. v. maaiveld m LinksRechtsNOₓ , kg/j , kg/j , g/j Locatie Type scherm - - Afstand tot de weg- - - - NO₂ Lengte Hoogte NH₃ Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen In le Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren , /jaar , /jaar , /jaar , /jaar , % , % , % , % Verkeer | Rijdend verkeer Naam Manoeuvreren vrachtwagens aanlegfase X: , Y: , , m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen Normaal m LinksRechtsNOₓ , kg/j , kg/j , g/j Locatie Type scherm - - Afstand tot de weg- - - - NO₂ Lengte Hoogte NH₃ Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t. o. v.

maaiveld Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen In le Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren , /jaar , /jaar , /jaar , /jaar , % , % , % , % Anders. . . Naam Stationair draaienUittreedhoogte Warmteinhoud vrachtwagens Spreiding aanlegfase X: , Y: , , ha , m , MW , m NOₓ , kg/j , g/j NH₃ Locatie Oppervlakte Wijze van ventilatieNiet geforceerd Temporele variatieContinue Emissie RNZFqrw9do3g (07 oktober 2025) 8/10 Projectberekening Verkeer | Rijdend verkeer Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Verkeer gebruiksfase oost X: , Y: , , m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen Normaal Weghoogte t. o. v.

maaiveld m LinksRechtsNOₓ , kg/j , g/j , g/j Type scherm Hoogte - - Afstand tot de weg- - - - NO₂ NH₃ Verkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Maximum snelheid Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Aantal voertuigbewegingen , /etmaal , /etmaal , /etmaal , /etmaal In le , % , % , % , % Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren , /maand , /maand , /maand , /maand , % , % , % , % Verkeer | Rijdend verkeer Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Verkeer gebruiksfase west X: , Y: , , m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen Normaal Weghoogte t. o. v.

maaiveld m LinksRechtsNOₓ , kg/j , kg/j , g/j Type scherm Hoogte - - Afstand tot de weg- - - - NO₂ NH₃ Verkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Maximum snelheid Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Aantal voertuigbewegingen , /etmaal , /etmaal , /etmaal , /etmaal In le , % , % , % , % Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren , /maand , /maand , /maand , /maand , % , % , % , % Verkeer | Rijdend verkeer Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t. o. v.

maaiveld Manoeuvreren vrachtverkeer gebruiksfase Type scherm X: , Y: , Hoogte , m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen Normaal m LinksRechtsNOₓ , kg/j , g/j , g/j - - Afstand tot de weg- - - - NO₂ NH₃ Verkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Maximum snelheid Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Aantal voertuigbewegingen , /maand , /maand , /maand , /maand In le , % , % , % , % RNZFqrw9do3g (07 oktober 2025) 9/10 Projectberekening Verkeer | Koude start: overig Naam Koude start licht verkeer aanlegfase en gebruiksfase X: , , Y: , ha NOₓ , kg/j , kg/j NH₃ Locatie Oppervlakte Type voertuig Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Koude starts . , /jaar , /jaar , /jaar , /jaar , /etmaal , /etmaal , /etmaal , /etmaal Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag , kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa.

Alle rechten die niet expliciet worden verleend , zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van _ _ a a f AERIUS versie _ a a f _calculator_nl_stable Database versie Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link. aerius. nl/website RNZFqrw9do3g (07 oktober 2025) 10/10

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://raad.roosendaal.nl/api/v1/meetings/1948/documents/54103