6b - 20231123 Peutz gewijzigde aanmeldnotitie m.e.r..pdf
Tekst van het document
Type norm
Concentratie in μg/m 3
NO2
Jaargemiddelde
40
Uurgemiddelde dat 18 keer per jaar mag worden overschreden
200
Jaargemiddelde
40
Daggemiddelde dat 35 keer per jaar mag worden overschreden
50
Jaargemiddelde
25
PM10 PM2,5
2.2 M i n i s t e r i ë l e R e g e l i n g ' B e o o r d e l i n g l u c h t k w a l i t e i t 2 0 0 7 '
In de Regeling 'Beoordeling luchtkwaliteit 2007 (RBL 2007)' zijn regels vastgelegd voor de wijze van uitvoering van luchtkwaliteitsonderzoeken. De regeling bevat bepalingen over de plaats waarbij wegen of inrichtingen beoordeeld dienen te worden. In de RBL 2007 is het ''toepasbaarheidsbeginsel'' opgenomen. Dit beginsel geeft aan op welke plaatsen de luchtkwaliteitseisen toegepast moeten worden: de werkingssfeer en de beoordelingssystematiek. De belangrijkste consequenties van het toepasbaarheidsbeginsel zijn: − geen beoordeling van de luchtkwaliteit op plaatsen waar het publiek geen toegang heeft en waar geen bewoning is; − geen beoordeling van de luchtkwaliteit op bedrijfsterreinen of terreinen van industriële inrichtingen (hier gelden de Arboregels). Dit omvat mede de (eigen) bedrijfswoning; − geen beoordeling van de luchtkwaliteit op de rijbaan van wegen en op de middenberm van wegen, tenzij voetgangers normaliter toegang tot de middenberm hebben.
F 22572-15-RA 5
Voor het bepalen van de rekenpunten speelt het "blootstellingscriterium" een rol. Het blootstellingscriterium houdt in dat de luchtkwaliteit alleen wordt beoordeeld op plaatsen waar een significante blootstelling aan mensen plaatsvindt. Het gaat dan om een blootstellingsperiode die in vergelijking met de middelingstijd van de grenswaarde (jaar, etmaal, uur) significant is. In de toelichting bij de RBL 2007 is ten aanzien van het blootstellingscriterium het volgende opgenomen. Voor uitwerking van de verplichting tot beoordeling van de luchtkwaliteit, daar waar mensen worden blootgesteld gedurende een periode die significant is ten opzichte van de bepaalde middelingstijd, kan het volgende worden gehanteerd: Significant ten opzichte van middelingstijd van een jaar: − woningen en andere voor wonen bestemde gebouwen en woonboten; − kinderopvang, scholen, verzorgings- en bejaardentehuizen; − revalidatie-instellingen; − overige gebouwen als penitentiaire inrichtingen en asielzoekerscentra. Significant ten opzichte van middelingstijd van een etmaal: − tuinen bij woningen; − recreatiewoningen en campings; − sport- en recreatieterreinen, zwembaden et cetera; − havens voor recreatievaartuigen.
Significant ten opzichte van middelingstijd van een uur Voor een belangrijk deel gaat het hierbij om weggebonden activiteiten of activiteiten die in het verlengde van gebruik van de weg liggen, zoals bijvoorbeeld stations en haltes openbaar vervoer, parkeerterreinen en winkels. Relevant in dit kader zijn ook voetpaden, trottoirs en fietspaden. Echter, binnen tien meter van de wegrand is ingevolge de RBL 2007 toetsing niet aan de orde. Op de rijbaan van wegen wordt evenmin getoetst. In de RBL 2007 is de manier opgenomen waarop het aantal dagen bepaald wordt dat de PM10-concentratie een daggemiddelde waarde van 50 µg/m 3 overschrijdt. Dit dient voor inrichtingen te gebeuren door directe telling van het gemiddelde aantal overschrijdingsdagen per jaar in een verspreidingsberekening, waarbij gebruik wordt gemaakt van een tienjarige meteorologische database. Indien sprake is van een verkeersaantrekkende werking dient het aantal verspreidingsdagen dat hiervan het gevolg is ook berekend te worden op basis van berekende concentratiebijdragen en een in de wijziging gegeven relatie. De som van beide berekeningen geeft het totaal aantal overschrijdingsdagen dat getoetst dient te worden aan de grenswaarde van 35 overschrijdingen per jaar, zoals weergegeven in tabel 2.1.
F 22572-15-RA 6
2.3 N i e t i n b e t e k e n e n d e m a t e
Onderdeel van de Wet milieubeheer is het begrip "niet in betekenende mate (Besluit NIBM)". Indien een nieuw initiatief in niet betekenende mate bijdraagt aan de heersende achtergrondconcentratie kan toetsing aan de wettelijke grenswaarden achterwege blijven. Sinds de inwerkingtreding van het Nationaal Samenwerkingsprogramma Luchtkwaliteit (NSL) op 1 augustus 2009 is, conform de algemene maatregel van bestuur (Besluit NIBM) en de ministeriële regeling (Regeling NIBM), het begrip NIBM als 3% van de grenswaarde voor PM10 en NO2 gedefinieerd.
F 22572-15-RA 7
3
Uitgangspunten
3.1 A l g e m e e n
In overleg met Cloetta is de representatieve bedrijfssituatie vastgesteld. Relevant voor de luchtkwaliteit in de omgeving zijn de transportbewegingen van en naar de inrichting en diverse stofafzuigingen in het proces. 3.2 T r a n s p o r t b e w e g i n g e n
De inrichting van Cloetta wordt gemiddeld aangedaan door 25 vrachtwagens per etmaal. Tijdens het laden en lossen is de vrachtwagenmotor uitgeschakeld. Voor medewerkers en bezoekers is uitgegaan van gemiddeld 109 personenwagens per dag. Een overzicht van de aantallen transportbewegingen is gegeven in tabel 3.1. t3.1 Overzicht voertuigen per etmaal Bronnr.
Omschrijving
Aantal voertuigen per etmaal Dag
Avond
Nacht
M01 & M02 Personenwagens
55
27
27
M03 & M04 Vrachtwagens materialen
2
0
0
M05 & M06 Vrachtwagens inbound
9
2
2
M07 & M08 Vrachtwagens outbound
8
1
1
M09
Personenwagens openbare weg
110
54
54
M10
Vrachtwagens openbare weg
38
6
6
De vervoersbewegingen binnen de inrichting zijn in Geomilieu gemodelleerd als wegen met als voertuigtype lichte motorvoertuigen (voor personenwagens) en zware motorvoertuigen (voor vrachtwagens). De transportbewegingen kennen een gemiddelde snelheid van 20 km/u binnen de inrichting en 50 km/u buiten de inrichting. 3.3 T e c h n i s c h e i n s t a l l a t i e s
Bij verschillende processen binnen de inrichting vinden emissies van PM 10 en PM2,5 plaats. De emissie van de PM10 vindt hoofdzakelijk plaats vanuit diverse afzuigingen. Deze installaties zijn voorzien van filters teneinde te voldoen aan de emissie eis uit het Activiteitenbesluit van 5 mg/Nm3. Binnen de inrichting zijn geen gasgestookte installaties aanwezig. In tabel 3.2 is een overzicht van alle stationaire emissiebronnen gegeven.
F 22572-15-RA 8
t3.2 Emissies stationaire installaties Bron nr.
Omschrijving
Debiet
Bedrijfstijd
[m3/u]
[u/jaar]
NO x
Emissie [kg/u] PM10
B01 – B04
Uitblaas inpakafdeling
5.000
2.190
–
0,025
B05 – B09
Uitblaas droger/koeler
5.000
8.760
–
0,025
B10 – B17
Uitblaas gietlijnen
5.000
8.760
–
0,025
B18 – B19
Uitblaas suikertransport
522
8.760
–
0,0026
B20 – B22
Uitblaas overige poeders
522
8.760
–
0,0026
B23 – B29
Uitblaas bulksilo
522
1.059
–
0,0026
F 22572-15-RA 9
4
Berekeningen
4.1 M o d e l v o r m i n g
De berekeningen zijn uitgevoerd met Geomilieu versie 2022.4. In het verspreidingsmodel is gebruikgemaakt van de volgende aannamen c.q. gegevens: − voor de karakteristieke ruwheidslengte van de omgeving van de inrichting is gebruikgemaakt van Stacks versie 2022.1 (PreSRM 2.201); − gebruik is gemaakt van de meteogegevens over de jaren 2005-2014; − voor de afgasstroom geldt dat 5% van de NO x-fractie uit NO2 bestaat. De invoergegevens van het rekenmodel zijn opgenomen in bijlage 1. 4.2 R e k e n r e s u l t a t e n
In tabel 4.1 zijn de berekende concentraties inclusief de bijdrage van Cloetta ter plaatse van de toetspunten gegeven, alsmede het aantal verwachte keren dat de (24 -)uurgemiddelde waarde hoger is dan 200 μg/m3 voor NO2 en 50 μg/m3 voor PM10. De gegeven concentraties zijn inclusief achtergrondconcentraties, tussen haakjes is de bijdrage van Cloetta opgenomen. De berekeningen zijn uitgevoerd voor het referentiejaar 2024. In bijlage 2 is de gedetailleerde uitvoer opgenomen. t4.1 Berekende concentraties (2024) Toetspunt Jaargemiddelde concentratie Aantal maal uur gemiddelde Jaargemiddelde concentratie
Aantal maal 24-uur
NO 2
concentratie hoger dan
PM10
gemiddelde concentratie
[µg/m3]
200 µg/m3 NO2
[µg/m3]
hoger dan 50 µg/m3 PM10
T01
13,6 (0,0)
0
16,5 (1,1)
6
T02
13,5 (0,0)
0
16,0 (0,6)
6
T03
13,5 (0,0)
0
15,7 (0,3)
6
T04
13,5 (0,0)
0
15,7 (0,3)
6
T05
13,5 (0,0)
0
16,2 (0,8)
6
T06
13,5 (0,0)
0
16,0 (0,6)
7
T07
13,5 (0,0)
0
15,7 (0,3)
6
T08
13,5 (0,0)
0
15,7 (0,3)
6
T09
13,5 (0,0)
0
15,7 (0,3)
6
T10
13,5 (0,0)
0
16,0 (0,7)
6
F 22572-15-RA 10
5
Beoordeling en conclusie Uit de resultaten van het onderzoek volgt dat de jaargemiddelde concent ratie NO2 en PM10 ter hoogte van de beschouwde toetspunten ten hoogste respectievelijk 13,6 en 16,5 µg/m3 bedraagt (jaargemiddelde waarde). Dit is ruim lager dan de grenswaarde van 40 µg/m3 zoals opgenomen in de Wet milieubeheer. Ook blijkt uit deze tabellen dat aan het maximaal toegestane aantal overschrijdingen van de (24-)uurgemiddelde grenswaarden voor NO 2 en PM10 wordt voldaan. Voor wat betreft PM2,5 kan worden geconcludeerd dat, gezien de concentratie PM 10, aan de grenswaarde wordt voldaan. PM2,5 is immers een fractie van PM 10. De hoogst berekende waarde voor PM10 bedraagt 16,5 µg/m3. De grenswaarde van PM2,5 bedraagt 25 µg/m3. Geconcludeerd kan worden dat het aspect luchtkwaliteit geen belemmering vormt voor het verlenen van de vergunning OBM.
Zoetermeer, Dit rapport bevat 11 pagina's en 2 bijlagen.
F 22572-15-RA 11
Bijlage 1 Invoergegevens
F 22572-15-RA 1.1
Model: Groep:
Luchtkwaliteit September 23 definitieve rapporten - Cloetta (hoofdgroep) Lijst van Schoorstenen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS
Naam B01 B02 B03 B04 B05
Omschr. Uitblaas inpak Uitblaas inpak Uitblaas inpak Uitblaas inpak Uitblaas droger/koeler
X 93412,48 93448,35 93484,39 93519,71 93500,40
Y 394313,32 394309,64 394305,96 394301,91 394339,43
Hoogte 12,50 12,50 12,50 12,50 12,50
Int.diam. 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00
Ext.diam. 1,10 1,10 1,10 1,10 1,10
Emis NOx 0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000
B06 B07 B08 B09 B10
Uitblaas droger/koeler Uitblaas droger/koeler Uitblaas droger/koeler Uitblaas droger/koeler Uitblaas gietlijnen
93501,32 93488,99 93478,14 93468,94 93469,86
394349,37 394350,84 394352,12 394353,41 394361,87
15,50 15,50 15,50 15,50 15,50
1,00 1,00 1,00 1,00 1,00
1,10 1,10 1,10 1,10 1,10
0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000
B11 B12 B13 B14 B15
Uitblaas gietlijnen Uitblaas gietlijnen Uitblaas gietlijnen Uitblaas gietlijnen Uitblaas gietlijnen
93478,69 93490,28 93502,42 93503,52 93491,57
394360,77 394359,48 394358,56 394363,71 394365,00
15,50 15,50 15,50 15,50 15,50
1,00 1,00 1,00 1,00 1,00
1,10 1,10 1,10 1,10 1,10
0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000
B16 B17 B18 B19 B20
Uitblaas gietlijnen Uitblaas gietlijnen Uitblaas suikertransport Uitblaas suikertransport Uitblaas overige poeders
93479,24 93470,60 93468,03 93493,59 93475,93
394366,47 394367,39 394388,73 394385,78 394387,81
15,50 15,50 20,50 20,50 20,50
1,00 1,00 1,00 1,00 1,00
1,10 1,10 1,10 1,10 1,10
0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000
B21 B22 B23 B24 B25
Uitblaas overige poeders Uitblaas overige poeders Uitblaas bulksilo Uitblaas bulksilo Uitblaas bulksilo
93481,64 93487,89 93494,88 93498,74 93502,24
394387,07 394386,52 394412,08 394411,53 394411,16
20,50 20,50 14,00 14,00 14,00
1,00 1,00 1,00 1,00 1,00
1,10 1,10 1,10 1,10 1,10
0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000
B26 B27 B28 B29
Uitblaas bulksilo Uitblaas bulksilo Uitblaas bulksilo Uitblaas bulksilo
93506,47 93510,70 93515,29 93519,16
394410,24 394409,51 394409,32 394408,77
14,00 14,00 14,00 14,00
1,00 1,00 1,00 1,00
1,10 1,10 1,10 1,10
0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000
Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Peutz bv
15-09-2023 11:30:58
F 22572-15-RA 1.2
Model: Groep:
Luchtkwaliteit September 23 definitieve rapporten - Cloetta (hoofdgroep) Lijst van Schoorstenen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS
Naam B01 B02 B03 B04 B05
Emis PM10 0,00000694 0,00000694 0,00000694 0,00000694 0,00000694
Emis PM2.5 0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000
Flux 0,100 0,100 0,100 0,100 0,100
Gas temp 285,0 285,0 285,0 285,0 285,0
Warmte 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000
Geb.bron Nee Nee Nee Nee Nee
Bedr. uren 2190,00 2190,00 2190,00 2190,00 8760,00
B06 B07 B08 B09 B10
0,00000694 0,00000694 0,00000694 0,00000694 0,00000694
0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000
0,100 0,100 0,100 0,100 0,100
285,0 285,0 285,0 285,0 285,0
0,000 0,000 0,000 0,000 0,000
Nee Nee Nee Nee Nee
8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00
B11 B12 B13 B14 B15
0,00000694 0,00000694 0,00000694 0,00000694 0,00000694
0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000
0,100 0,100 0,100 0,100 0,100
285,0 285,0 285,0 285,0 285,0
0,000 0,000 0,000 0,000 0,000
Nee Nee Nee Nee Nee
8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00
B16 B17 B18 B19 B20
0,00000694 0,00000694 0,00000073 0,00000073 0,00000073
0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000
0,100 0,100 0,100 0,100 0,100
285,0 285,0 285,0 285,0 285,0
0,000 0,000 0,000 0,000 0,000
Nee Nee Nee Nee Nee
8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00
B21 B22 B23 B24 B25
0,00000073 0,00000073 0,00000073 0,00000073 0,00000073
0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000
0,100 0,100 0,100 0,100 0,100
285,0 285,0 285,0 285,0 285,0
0,000 0,000 0,000 0,000 0,000
Nee Nee Nee Nee Nee
8760,00 8760,00 1059,00 1059,00 1059,00
B26 B27 B28 B29
0,00000073 0,00000073 0,00000073 0,00000073
0,00000000 0,00000000 0,00000000 0,00000000
0,100 0,100 0,100 0,100
285,0 285,0 285,0 285,0
0,000 0,000 0,000 0,000
Nee Nee Nee Nee
1059,00 1059,00 1059,00 1059,00
Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Peutz bv
15-09-2023 11:30:58
F 22572-15-RA 1.3
Model: Groep:
Luchtkwaliteit September 23 definitieve rapporten - Cloetta (hoofdgroep) Lijst van Wegen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS
Naam M01 M02 M03 M04 M07
Omschr. Personenwagens Personenwagens Vrachtwagens inkomend materialen Vrachtwagens uitgaand materialen Vrachtwagens inkomend outbound
Lengte 97,55 115,20 187,47 185,34 171,46
Type Verdeling Verdeling Verdeling Verdeling Verdeling
Wegtype Normaal Normaal Normaal Normaal Normaal
V 20 20 20 20 20
Breedte 7,00 7,00 7,00 7,00 7,00
Hweg 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
M08 M05 M06 M09 M10
Vrachtwagens uitgaand outbound Vrachtwagens inkomend inbound Vrachtwagens uitgaand inbound Personenwagens buiten terrein Vrachtwagens buiten terrein inkomend
173,68 379,50 380,96 111,28 122,30
Verdeling Verdeling Verdeling Verdeling Verdeling
Normaal Normaal Normaal Normaal Normaal
20 20 20 50 50
7,00 7,00 7,00 7,00 7,00
0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Peutz bv
15-09-2023 11:30:58
F 22572-15-RA 1.4
Model: Groep:
Luchtkwaliteit September 23 definitieve rapporten - Cloetta (hoofdgroep) Lijst van Wegen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS
Naam M01 M02 M03 M04 M07
Totaal aantal 109,00 109,00 2,00 2,00 10,00
%Int(D) 4,20 4,20 8,33 8,33 6,67
%Int(A) 6,19 6,19 --2,50
%Int(N) 3,10 3,10 --1,25
%LV(D) 100,00 100,00 ----
%LV(A) 100,00 100,00 ----
%LV(N) 100,00 100,00 ----
%ZV(D) --100,00 100,00 100,00
%ZV(A) ----100,00
%ZV(N) ----100,00
M08 M05 M06 M09 M10
10,00 13,00 13,00 218,00 50,00
6,67 5,77 5,77 4,20 6,33
2,50 3,85 3,85 6,19 3,00
1,25 1,92 1,90 3,10 1,50
---100,00 --
---100,00 --
---100,00 --
100,00 100,00 100,00 -100,00
100,00 100,00 100,00 -100,00
100,00 100,00 100,00 -100,00
Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Peutz bv
15-09-2023 11:30:58
F 22572-15-RA 1.5
Model: Groep:
Naam T01 T02 T03 T04 T05 T06 T07 T08 T09 T10
Luchtkwaliteit September 23 definitieve rapporten - Cloetta (hoofdgroep) Lijst van Toetspunten, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS Omschr.
X 93617,58 93355,24 93873,95 93940,97 93330,59
Y 394493,42 394509,70 394354,49 394374,54 394283,77
93321,05 93275,89 93486,53 93639,61 93355,25
394236,87 394087,08 394033,95 394025,39 394441,02
Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Peutz bv
15-09-2023 11:30:58
F 22572-15-RA 1.6
F 22572-15-RA 1.7
Bijlage 2 Rekenresultaten
F 22572-15-RA 2.1
Rapport: Model: Resultaten voor model: Stof: Referentiejaar:
Resultatentabel Luchtkwaliteit Luchtkwaliteit NO2 - Stikstofdioxide 2024
Naam T01 T02 T03 T04 T05
NO2 Concentratie [µg/m³] 13,6 13,5 13,5 13,5 13,5
NO2 Achtergrond [µg/m³] 13,5 13,5 13,5 13,5 13,5
NO2 Bronbijdrage [µg/m³] 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0
T06 T07 T08 T09 T10
13,5 13,5 13,5 13,5 13,5
13,5 13,5 13,5 13,5 13,5
0,0 0,0 0,0 0,0 0,0
Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Peutz bv
20-09-2023 08:40:21
F 22572-15-RA 2.2
Rapport: Model: Resultaten voor model: Stof: Referentiejaar:
Resultatentabel Luchtkwaliteit Luchtkwaliteit NO2 - Stikstofdioxide 2024
Naam T01 T02 T03 T04 T05
NO2 # Overschrijdingen uur limiet [-] 0 0 0 0 0
T06 T07 T08 T09 T10
0 0 0 0 0
Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Peutz bv
20-09-2023 08:40:21
F 22572-15-RA 2.3
Rapport: Model: Resultaten voor model: Stof: Zeezoutcorrectie: Referentiejaar:
Resultatentabel Luchtkwaliteit Luchtkwaliteit PM10 - Fijnstof Nee 2024
Naam T01 T02 T03 T04 T05
PM10 Concentratie [µg/m³] 16,5 16,0 15,7 15,7 16,2
PM10 Achtergrond [µg/m³] 15,4 15,4 15,4 15,4 15,4
PM10 Bronbijdrage [µg/m³] 1,1 0,6 0,3 0,3 0,8
T06 T07 T08 T09 T10
16,0 15,7 15,7 15,7 16,0
15,4 15,4 15,4 15,4 15,4
0,6 0,3 0,3 0,3 0,7
Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Peutz bv
20-09-2023 08:40:38
F 22572-15-RA 2.4
Rapport: Model: Resultaten voor model: Stof: Zeezoutcorrectie: Referentiejaar:
Resultatentabel Luchtkwaliteit Luchtkwaliteit PM10 - Fijnstof Nee 2024
Naam T01 T02 T03 T04 T05
PM10 # Overschrijdingen 24 uur limiet [-] 6 6 6 6 6
T06 T07 T08 T09 T10
7 6 6 6 6
Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Peutz bv
20-09-2023 08:40:38
F 22572-15-RA 2.5
Bijlage 3 Onderzoek naar stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden
F 22572-5-RA-003 3. 1
Nieuwbouw Cloetta Roosendaal; stikstofdepositie-onderzoek bouw- en gebruiksfase Onderzoek naar stikstofdepositie op Natura 2000gebieden
Rapportnummer F 22572-7-RA-008 d.d. 5 oktober 2023
Nieuwbouw Cloetta Roosendaal; stikstofdepositie-onderzoek bouw- en gebruiksfase Onderzoek naar stikstofdepositie op Natura 2000gebieden
opdrachtgever
Cloetta Holland B.V.
rapportnummer
F 22572-7-RA-008
datum
5 oktober 2023
referentie
EBa/DKo/CJ/F 22572-7-RA-008
verantwoordelijke ing. E. Barendregt opsteller
bc. D. Kouwenhoven-Vrolijk 085 8228720 d.kouwenhoven@peutz.nl
peutz bv, postbus 696, 2700 ar zoetermeer, +31 85 822 87 00, zoetermeer@peutz.nl, www.peutz.nl kvk 12028033, opdrachten volgens DNR 2011, lid NLingenieurs, btw NL.004933837B01, ISO-9001:2015 mook – zoetermeer – groningen – eindhoven – düsseldorf – dortmund – berlijn – nürnberg – leuven – parijs – lyon
F 22572-7-RA-008 2
Inhoudsopgave 1
Inleiding
4
2
We t - e n re g e l g ev i n g
5
3
Uitgangspunten
7
3.1
Standaard
7
3.2
Jaar 1: aanlegfase
7
3.2.1
Algemeen
7
3.2.2
Mobiele werktuigen
7
3.2.3
Tr a n s p o r t b e w e g i n g e n
9
Jaar 2: installatie productielijnen en gebruiksfase
11
3.3.1
3.3
Algemeen
11
3.3.2
Mobiele werktuigen
11
3.3.3
Tr a n s p o r t b e w e g i n g e n
11
4
Berekeningen
14
4.1
Modelvorming
14
4.2
Rekenresultaten
14
Beoordeling en conclusie
15
5
F 22572-7-RA-008 3
1
Inleiding In opdracht van Cloetta is een onderzoek uitgevoerd naar de stikstofdepositie op stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden ten gevolge de nieuwe productielocatie van Cloetta aan het Spectrum te Roosendaal. Het meest nabijgelegen Natura 2000-gebied is Brabantse Wal op circa 10 km van de locatie waar de nieuwe productielocatie beoogd is. In figuur 1.1 is de locatie weergegeven waar de nieuwe productielocatie gerealiseerd zal worden.
f1.1 Ligging beoogde ontwikkeling
Middels dit onderzoek wordt inzicht gegeven in de stikstofemissie en -depositie ten gevolge van aanleg- en gebruiksfase van de nieuwe de productielocatie van Cloetta. Het onderzoek is gebaseerd op een opgave van de toekomstige activiteiten door Cloetta. De uitkomsten van het onderzoek zijn beoordeeld in het kader van de Wet natuurbescherming. Voorliggende rapportage maakt onderdeel uit van een vergunningaanvraag in het kader van de Wet natuurbescherming teneinde een positieve weigering van bevoegd gezag te verkrijgen.
F 22572-7-RA-008 4
2
We t - e n r e g e l g e v i n g Sinds 1 januari 2017 is de Wet natuurbescherming (verder genoemd Wnb) in werking getreden. De Wnb biedt de juridische basis voor de vergunningverlening met betrekking tot te beschermen natuurgebieden. In het kader van een toets aan de Wnb wordt bepaald of bedrijfsactiviteiten (mogelijke) significant negatieve effecten veroorzaken op de instandhoudingsdoelstellingen van Natura 2000-gebieden. Hiertoe dienen de mogelijke effecten op soorten, habitats van soorten en op habitattypen waarvoor het gebied is aangewezen in beeld te worden gebracht. Vanwege emissies van luchtverontreinigende stoffen is de storende factor 'vermesting' en 'verzuring' mogelijk relevant. Vermesting is de 'verrijking' van ecosystemen door met name stikstof en fosfaat, verzuring van bodem of water is een gevolg van de emissie van vervuilende gassen. De effecten van verzurende stoffen zijn niet altijd te scheiden van die van vermestende stoffen, omdat een deel van de verzurende stoffen ook vermestend werkt (aanvoer van stikstof ). Diverse habitattypen in de Natura 2000-gebieden zijn gevoelig tot zeer gevoelig voor vermesting en verzuring. De gevoeligheid wordt uitgedrukt in een kritische depositiewaarde (KDW) per habitattype.
Deze kritische depositiewaarde is de grens waarboven de kwaliteit van het habitattype significant wordt aangetast als gevolg van verzurende en/of vermestende invloed van de atmosferische stikstofdepositie. Ten behoeve van toetsing van de mogelijke effecten dient de stikstofdepositie in Natura 2000-gebieden vanwege de voorgenomen activiteiten derhalve gekwantificeerd te worden. Als een activiteit stikstofdepositie veroorzaakt op een Natura 2000-gebied, dient de initiatiefnemer van de activiteit te onderzoeken of de activiteit vergunningplichtig is op grond van de Wet natuurbescherming (Wnb). Er kan sprake zijn van de volgende situaties: 1. De betreffende activiteit bestond op de referentiedatum van het Natura 2000-gebied en is sindsdien ongewijzigd voortgezet (kortom de betreffende activiteit is exact hetzelfde gebleven): voor deze situatie geldt geen vergunningplicht. 2. De beoogde activiteit is conform een reeds verleende Wnb-vergunning en kan daarom plaatsvinden zonder verdere toetsing. 3. Indien er sprake is van een nieuwe of gewijzigde activiteit kan op basis van een Aeriusberekening bepaald worden of er een toestemmingsbesluit noodzakelijk is: Indien uit de Aerius-berekening blijkt dat, eventueel na intern salderen, significante effecten zijn uitgesloten (stikstofdepositie (≤ 0,00 mol/ha/j)), dan is er geen vergunningplicht.
F 22572-7-RA-008 5
Indien uit de Aerius-berekening blijkt dat na intern salderen significante effecten niet zijn uitgesloten (stikstofdepositie groter dan 0,00 mol/ha/j), volgt een vergunningplicht. Vergunningverlening is mogelijk na het opstellen van een voortoets, een passende beoordeling of via een ADC toets met compensatie, zie ook figuur 2.1. f2.1 Schema beoordeling effecten stikstofdepositie van plannen en projecten (bron Handreiking Voortoets Stikstof BIJ12)
Tot de uitspraak van de Raad van State van 2 november 2022 gold voor bouwactiviteiten en vergelijkbare activiteiten een vrijstelling. Echter is sinds deze uitspraak, ook voor tijdelijke activiteiten (zoals bouwen), onderzoek naar de gevolgen van de stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitats binnen Natura 2000-gebieden van de activiteit noodzakelijk.
F 22572-7-RA-008 6
3
Uitgangspunten
3.1 S t a n d a a r d
Cloetta is voornemens een nieuwe productielocatie te realiseren aan het Spectrum te Roosendaal. In voorliggend onderzoek zal de aanleg- en gebruiksfase beschouwd worden. De aanlegfase neemt in totaal circa 76 weken in beslag en is is opgedeeld in een viertal fasen: 1. Grondwerk (10 weken); 2. ruwbouw (14 weken); 3. afbouw (26 weken); 4. installatie productielijnen (26 weken). Vooruitlopend op voorliggend onderzoek, blijkt het maatgevende jaar (het jaar dat de meeste stikstofemissie kent), het jaar waarin het grondwerk, de ruwbouw en de afbouw plaatsvinden. Uitgangspunt is dat de installaties van de productielijnen in het tweede bouwjaar geplaatst zullen worden, waarna de fabriek zal proefdraaien. Gedurende het derde jaar zal de productielocatie volledig in bedrijf zijn. Relevant voor het aspect stikstof zijn de inzet van materieel gedurende de aanlegfase en de transportbewegingen. Cloetta zal geen gebruik maken van gasgestookte installaties voor de verwarming van het gebouw en/of voor de productie. Gezien elektrische installaties geen stikstofemissie kennen, worden deze buiten beschouwing gelaten. Navolgend zal in paragraaf 3.2 tot en met 3.3 het eerste en het tweede jaar beschouwd worden. 3.2 J a a r 1 : a a n l e g f a s e
3.2.1 A l g e m e e n
Gedurende het eerste jaar zal de nieuwe productielocatie gerealiseerd worden. Relevante activiteiten voor het aspect stikstof gedurende de aanlegfase zijn de inzet van mobiele werktuigen en de transportbewegingen. 3.2.2 M o b i e l e w e r k t u i g e n
Uitgangspunt is dat een werkweek 5 werkdagen betreft waarbij gedurende 8 uur gewerkt wordt en dat het materieel 50% van de tijd effectief in bedrijf is. Het brandstofverbruik van het materieel is berekend conform Ligterink et al., 2021 1, zoals opgenomen in paragraaf 8.5.1 van de 'Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2023'. Op basis van paragraaf 8.5.2 is 6% AdBlue verbruik gehanteerd. 1 Ligterink et al., 2021. 'AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste inschatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen'. TNO_2021_R12305 p. 15; bij dit rapport heeft TNO een Excel spreadsheet gepubliceerd met daarin de rekenmodules. F 22572-7-RA-008 7
Grondwerk Gedurende het grondwerk wordt het terrein geschikt gemaakt voor de bouw van de productielocatie met behulp van drie shovels en een graafmachine. De door Cloetta aangeleverde informatie over het gebruikte materieel staat weergegeven in tabel 3.1. De gebruiksduur van het materieel is bij elkaar opgeteld. Tevens is de totale emissie van NO x en NH3 gegeven, welke berekend zijn met Aerius Calculator 2023 met rekenjaar 2024. t3.1 Emissies ten gevolge van het materieel tijdens het grondwerk Materieel
Stageklasse /
Vermogen
bouwjaar
[kW]
Gemiddelde Dieselverbruik motor-
[l/u]
belasting [%]
Totale
Totale
bedrijfstijd dieselverbruik
Totale emissie Totale emissie N0x
NH3
[u]
[l/jr]
[kg/jr]
[kg/jr]
4.003
22,8
1,0
941
5,5
0,2
Totaal:
28,3
1,2
Shovel
IV / 2014
171
36,7
17,79
225
Graafmachine
IV / 2014
202
36,7
20,92
45
Ruwbouw
Gedurende de ruwbouw worden de heipalen, de fundatie en de prefab constructies geplaatst. In deze fase worden drie heimachines, een mobiele kraan en vier hoogwerkers gebruikt. Tevens worden een elektrische mobiele kraan en elektrische hoogwerkers ingezet. De door Cloetta aangeleverde informatie over het gebruikte materieel, welke stikstofemissie kent, staat weergegeven in tabel 3.2. De gebruiksduur van het materieel is bij elkaar opgeteld. Tevens is de totale emissie van NO x en NH3 gegeven, welke berekend zijn met Aerius Calculator 2023 met rekenjaar 2024. t3.2 Emissies ten gevolge van het materieel tijdens de ruwbouw Materieel
Stageklasse
Vermogen [kW]
Gemiddelde Dieselverbruik motor-
[l/u]
belasting [%]
Totale
Totale
bedrijfstijd dieselverbruik
Totale emissie Totale emissie N0x
NH3
[u]
[l/jr]
[kg/jr]
[kg/jr]
Heimachine
IV / 2014
231
36,7
23,84
588
14.018
78,7
3,4
Mobiele kraan
IV / 2014
165
36,7
17,18
340
5.841
33,5
1,4
Hoogwerker
IV / 2014
60
36,7
6,59
600
3.954
24,5
0,9
Totaal:
136,6
5,7
Afbouw
Gedurende de afbouw worden de productielocatie en het terrein gereed gemaakt. Ten behoeve van de afbouw worden twee mobiele kranen, vier hoogwerkers, een graafmachine, twee shovels, een asfalteermachine en een walsmachine ingezet. Tevens worden elektrische hoogwerkers ingezet. De door Cloetta aangeleverde informatie over het gebruikte materieel, welke stikstofemissie kent, staat weergegeven in tabel 3.3. De gebruiksduur van het materieel is bij elkaar opgeteld. Tevens is de totale emissie van NO x en NH3 gegeven, welke berekend zijn met Aerius Calculator 2023 met rekenjaar 2024.
F 22572-7-RA-008 8
t3.3 Emissies ten gevolge van gebruikt materieel tijdens de afbouw Materieel
Stageklasse /
Vermogen
bouwjaar
[kW]
Gemiddelde Dieselverbruik
Mobiele kraan
IV / 2014
165
36,7
Hoogwerker
IV / 2014
35
Graafmachine
IV / 2014
202
Shovel
IV / 2014
Asfalteermachine Walsmachine
motor-
[l/u]
Totale
Totale
Totale emissie Totale emissie
bedrijfstijd dieselverbruik
belasting [%]
N0x
NH3
[u]
[l/jr]
[kg/jr]
[kg/jr]
17,18
140
2.405
13,8
0,6
36,7
6,59
240
1.582
9,7
0,4
36,7
20,92
60
1.255
7,2
0,3
171
36,7
17,79
160
2.846
16,1
0,7
IV / 2014
142
47,3
14,86
28
416
2,4
0,1
IV / 2014
75
47,3
10,22
60
613
3,5
0,1
Totaal:
52,7
2,2
3.2.3 Tr a n s p o r t b e w e g i n g e n
Ten gevolge van de aanlegfase van de nieuwe productielocatie aan het Spectrum worden tijdens de bouwwerkzaamheden diverse transportbewegingen verwacht. Het verwachtte verkeer, conform opgaaf van de aannemer, per aanlegfase en in totaal staat in tabel 3.4 gegeven. t3.4 Verkeer gedurende de aanlegfase jaar 1 Verkeer
Aantal gedurende
Aantal gedurende
Aantal gedurende
Totaal jaar 1
grondwerk
ruwbouw
afbouw
Licht verkeer (personenwagens en bestelbusjes)
400
1.260
11.700
13.360
Zwaar verkeer
375
1.932
810
3.117
Rijroutes
De transportbewegingen zijn opgenomen tot waar het verkeer in het heersende verkeersbeeld opgenomen is. In voorliggende situatie is dit het geval vanaf de A58. Het verkeer kan via westelijke en noordelijke richting de locatie aandoen. Gedurende de aanlegfase is het uitgangspunt dat de helft van het personenverkeer via westelijke richting en de helft van het personenverkeer via noordelijke richting de locatie aandoet en weer verlaat. De vrachtwagens dienen de rijroute in noordelijke richting te volgen voor het aandoen en het verlaten van de locatie. In figuur 3.1 zijn de gehanteerde rijroutes weergegeven.
F 22572-7-RA-008 9
f3.1 Gehanteerde rijroutes
Stationair draaien en manoeuvreren
Het rijden, stationair draaien en manoeuvreren van vrachtwagens binnen het plangebied kent geen vaste rijroutes. Er is als duur voor het manoeuvreren en stationair draaien één minuut per vrachtwagen gehanteerd, aangezien een vrachtwagen deze tijd nodig heeft om bij de betreffende locatie te parkeren. Op basis van standaard kentallen van BIJ12 2 is de emissiefactor van vrachtwagens zwaarder dan 20 ton voor stationair draaien per rekenjaar bepaald. Gedurende het laden en lossen op het terrein is het niet toegestaan de vrachtwagen stationair te laten draaien. In tabel 3.5 is de emissie voor het manoeuvreren en stationair draaien van het vrachtverkeer opgenomen. t3.5 Emissie stationair draaien zwaar vrachtverkeer aan de Spectrum per jaar Jaar Jaar 1 / 2024
Emissiefactor NO x
Emissiefactor NH3
Duur manoeuvreren
NOx -emissie
NH3-emissie
[g/u]
[g/u]
[u/jr]
[kg/jr]
[kg/jr]
71,0
0,905
52,0
3,7
0,05
2 https://www.bij12.nl/wp-content/uploads/2023/10/Instructie-gegevensinvoer-voor-AERIUS-Calculator-2023.pdf Bijlage 1, p. 63. F 22572-7-RA-008 10
3.3 J a a r 2 : i n s t a l l a t i e p r o d u c t i e l i j n e n e n g e b r u i k s f a s e
3.3.1 A l g e m e e n
Gedurende het tweede jaar, vindt de installatie van de productielijnen plaats en en zal de nieuwe productielocatie proefdraaien. Er zal geen gebruik worden gemaakt van gasgestookte installaties voor de verwarming van het gebouw en/of de productie. Navolgend zal de inzet van mobiele werktuigen en de transportbewegingen beschouwd worden. 3.3.2 M o b i e l e w e r k t u i g e n
Gedurende het laatste deel van de aanlegfase worden de productielijnen geïnstalleerd, hiervoor wordt een mobiele kraan gebruikt. De door Cloetta aangeleverde informatie over het gebruikte materieel staat weergegeven in tabel 3.6. Tevens is de totale emissie van NO x en NH3 gegeven, welke berekend zijn met Aerius Calculator 2023 met rekenjaar 2024. Uitgangspunt is dat een werkweek 5 werkdagen betreft waarbij gedurende 8 uur gewerkt wordt en dat het materieel 50% van de tijd effectief in bedrijf is. Het brandstofverbruik van het materieel is berekend conform Ligterink et al., 2021 3, zoals opgenomen in paragraaf 8.5.1 van de 'Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2023'. Op basis van paragraaf 8.5.2 is 6% AdBlue verbruik gehanteerd. t3.6 Emissies ten gevolge van gebruikt materieel tijdens de installatie productielijnen Materieel
Stageklasse
Vermogen [kW]
Mobiele kraan
IV / 2014
165
Gemiddelde Dieselverbruik Totale Totale Totale emissie Totale emissie motor[l/u] bedrijfstijd dieselverbruik N0x NH3 belasting [%] [u] [l/jr] [kg/jr] [kg/jr] 36,7
17,18
40
687
4,0
0,2
Totaal:
4,0
0,2
3.3.3 Tr a n s p o r t b e w e g i n g e n Aantal transpor tbewegingen
Ten gevolg van de installatie van de productielijnen zullen in het tweede jaar 11.700 personenwagens/bestelbusjes en 385 vrachtwagens de locatie aandoen. De maximale productiecapaciteit van Cloetta aan het Spectrum bedraagt 50.000 ton per jaar. Uitgangspunt is dat tevens 50.000 ton grondstoffen aangeleverd zullen worden. Uitgaande van een belading van 20 ton per vrachtwagen, komt dit neer op circa 5.000 zware voertuigen die per jaar, tijdens de gebruiksfase, de locatie aandoen. Conform opgaaf van Cloetta doen per etmaal maximaal 150 personenwagens en bestelbusjes per etmaal de locatie aan. In tabel 3.7 is de specificatie van het aantal lichte voertuigen gegeven. Worstcase uitgangspunt is dat de medewerkers en bezoekers 365 dagen per jaar per 3 Ligterink et al., 2021. 'AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste inschatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen'. TNO_2021_R12305 p. 15; bij dit rapport heeft TNO een Excel spreadsheet gepubliceerd met daarin de rekenmodules. F 22572-7-RA-008 11
personenwagen of bestelbus de locatie aandoen, wat neerkomt op 54.750 lichte voertuigen per jaar. t3.7 Aantal lichte voertuigen per etmaal en per jaar Voertuigtype
Omschrijving
Aantal voertuigen per etmaal
Aantal voertuigen per jaar
Lichte voertuigen
Ploegdienst
66
24.090
Dagdienst
42
15.330
Kantoor
18
6.570
Bezoekers Totaal:
24
8.760
150
54.750
Het totaal verwachtte verkeer gedurende het tweede jaar staat in tabel 3.8 gegeven. Als worst-case benadering wordt de installatie van de productielijnen samen met een volledig jaar gebruiksfase beschouwd. t3.8 Verkeer gedurende het tweede jaar Verkeer
Aantal gedurende installatie productielijnen
Aantal gedurende gebruiksfase
Totaal jaar 2
Licht verkeer (personenwagens en bestelbusjes)
11.700
54.750
66.450
Zwaar verkeer
385
5.000
5.385
Rijroutes
De transportbewegingen zijn opgenomen tot waar het verkeer in het heersende verkeersbeeld opgenomen is. In voorliggende situatie is dit het geval vanaf de A58. Het verkeer kan via westelijke en noordelijke richting de locatie aandoen. Gedurende het eerste jaar zal een parkeerplaats aan de zuidkant van de inrichting gerealiseerd worden voor het personenvervoer. De personenwagens en bestelbusjes zullen de inrichting aandoen en verlaten via de zuidelijke oprit. Uitgangspunt is dat de helft een rijroute hanteert in westelijke richting en de helft in noordelijke richting. Daarnaast hanteert het vrachtverkeer een rijroute in noordelijke richting, waarna zij middels een oprit aan de oostzijde het terrein oprijdt. Na een ronde over het terrein verlaat het vrachtverkeer de inrichting via dezelfde route. De rijroutes zijn weergegeven in figuur 3.2.
F 22572-7-RA-008 12
f3.2 Gehanteerde rijroutes
Stationair draaien en manoeuvreren
Het rijden, stationair draaien en manoeuvreren van vrachtwagens binnen het plangebied kent geen vaste rijroutes. Er is als duur voor het manoeuvreren en stationair draaie twee minuten per vrachtwagen gehanteerd. Op basis van standaard kentallen van BIJ12 4 is de emissiefactor van vrachtwagens zwaarder dan 20 ton voor stationair draaien per rekenjaar bepaald. Gedurende het laden en lossen op het terrein is het niet toegestaan de vrachtwagen stationair te laten draaien. In tabel 3.9 is de emissie voor het manoeuvreren en stationair draaien van het vrachtverkeer opgenomen. t3.9 Emissie stationair draaien zwaar vrachtverkeer aan de Spectrum per jaar Activiteit
Jaar
Emissiefactor NO x Emissiefactor NH3 [g/u]
[g/u]
Duur
NOx -emissie
NH3-emissie
manoeuvreren
[kg/jr]
[kg/jr]
[u/jr] Installatie productielijnen
Jaar 2 / 2025
63,0
0,904
96,1
6,1
0,09
Gebruiksfase
Jaar 2 / 2025
63,0
0,9
166,7
10,5
0,2
4 https://www.bij12.nl/wp-content/uploads/2023/10/Instructie-gegevensinvoer-voor-AERIUS-Calculator-2023.pdf Bijlage 1, p. 63 F 22572-7-RA-008 13
4
Berekeningen
4.1 M o d e l v o r m i n g
De beoogde situatie is ingevoerd in Aerius Calculator 2023. De emissies van de beoogde activiteiten en referentiesituaties worden door Aerius bepaald. Het rekenjaar en de totale stikstofemissies per fase zijn gegeven in tabel 4.1. t4.1 Stikstofemissies per situatie Omschrijving
Rekenjaar
NOx [kg/jr]
NH3 [kg/jr]
Jaar 1 – aanlegfase
2024
272,8
10,3
Jaar 2 – installatie productielijnen + gebruiksfase
2025
183,5
4,5
4.2 R e k e n r e s u l t a t e n
In tabel 4.2 is een overzicht gegeven van de rekenresultaten van de uitgevoerde Aerius-berekeningen. In bijlagen 1 en 2 zijn uitgebreide overzichten van de berekeningen en resultaten opgenomen van respectievelijk jaar 1 en 2. t4.2 Rekenresultaten Aerius 2023 Omschrijving
Maximale stikstofdepositie [mol N/ha/jr]
Jaar 1 – aanlegfase
0,00
Jaar 2 – installatie productielijnen + gebruiksfase
0,00
De beoogde activiteiten in jaar 1 en 2 leiden niet tot een stikstofdepositie van hoger dan 0,005 mol N/ha/jaar op Natura 2000-gebieden.
F 22572-7-RA-008 14
5
Beoordeling en conclusie Uit de berekeningen volgt dat er geen stikstofdepositie van meer dan 0,005 mol N/ha/jaar in de relevante Natura 2000-gebieden ten gevolge van de beoogde activiteiten in jaar 1 en 2 wordt berekend. Geconcludeerd wordt dat er als gevolg van de aanleg- en gebruiksfase geen stikstofdepositie op de Natura 2000-gebieden wordt berekend, waardoor significante effecten kunnen worden uitgesloten. Een vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming is voor de ontwikkeling niet verplicht.
Zoetermeer, Dit rapport bevat 15 pagina's en 2 bijlagen.
F 22572-7-RA-008 15
Bijlage 1 Aerius – jaar 1 Aanlegfase
F 22572-7-RA-008 1.1
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Cloetta xx, xx Roosendaal F 22572 - jaar 1 F 22572-7-RA-008
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Rz1iLXDfQBgN 05 oktober 2023, 11:36 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Jaar 1 - Bouwfase - Beoogd Jaar 1 - Bouwfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
Rz1iLXDfQBgN (05 oktober 2023)
2024 -
10,3 kg/j
272,8 kg/j
2/8