CConstaterende datRoosendaal
Koppel je AI →
Document · PDF

04b-99-Bijlage 1A Roosendaals Isolatieprogramma.pdf

Gemeenteraad 15 juni 2023, gemeente RoosendaalBij agendapunt: 4.b: Voorstel 99: Raadsvoorstel Roosendaals Isolatie Programma4.553 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Roosendaals Isolatieprogramma Colofon Malu Hilverink Rob Geldhof

Projectleider

Inleiding

Het Roosendaals Isolatieprogramma (RIP) is een uitvoeringsprogramma voor de gemeente Roosendaal om energiebesparing in de gebouwde omegving te stimuleren en faciliteren. Het RIP vertaalt beleidsambities naar concrete doelstellingen voor energiebesparing en doelgroepen die prioriteit nodig hebben. Het RIP bevat een uitvoeringsprogramma op het detailniveau van programmalijnen en projecten, met daaraan gekoppeld een planning en begroting van baten en lasten, zodat de gemeente het RIP eenvoudig in uitvoering kan brengen. Overzicht en beschrijving van tabbladen

Voorblad Versie_control Invoerwaarden Doelstelling Doelgroepen Uitvoeringsprogramma Begroting

Versie control Versie

4,0

Versie

Datum 1,0 2,0 3 4

Veranderd door 21-aug-22 Rob Geldhof 11-dec-22 Rob Geldhof 5-jan-23 Rob Geldhof 7-3-2023 Elise en Rob

Organisatie

Veranderingen

Over Morgen Over Morgen Over Morgen Over Morgen Over Morgen

Interne werkversie versie deelbaar met opdrachtgever aanpassingen n.a.v. feedback opdrachtgever aanpassen n.a.v. neutraal budget. Gedane aanpassingen; spuk gelden toegevoegd bij baten uitvoeringsprogramma percentage van NIP gelden verhoogd naar 95% > totaal NIP gelden : conversie doelstelling 852 = €1252 per isolatievouchers

Invoerwaarden Activiteiten Activiteit

Naam binnen Excel

Brief op naam Brief met aanbellen Inzet één energiecoach voor één jaar VvE-ondersteuning Collectieve inkoopactie isolatie eigenaar-bewoners Inzet één energieklusser voor één jaar incl. materialen Volledig ontzorgingsaanbod (out of pocket) Volledig ontzorgingsaanbod (maatregel) Soortenmanagementplan Exploitatie mobiel energieloket, kosten per jaar

brief_naam_1 brief_aanbellen coach vve_onderst collactie klusser vol_ontzorg_oop vol_ontzorg_maatr SMP mobloket_kost

Bereik per jaar

Conversie 1 1 40 1 1 45

Kosten (OoP) p/eenheid 3% 5% 30% 50% 100%

Zekerheid kengetal

Toelichting

€ 2,00 Kosten hoog, conversie hoog € 13,00 Kosten hoog, conversie hoog € 800,00 Kosten hoog, conversie laag € 1.250,00 Kosten laag, conversie laag € 5.000,00 Kosten hoog € 9.675,00 Kosten laag, conversie laag € 500,00 Kosten hoog € 1.250,00 Kosten hoog, conversie laag € 250.000,00 Kosten laag € 2.520,00 Kosten hoog

Bron: REL Bron: REL, PowerCoalition Bron: StER (400 bezoeken per jaar met 10 coaches, 20,- kosten per bezoek) Aantal en bereik: het aantal woningen dat behoort tot VvE's waar zich woningen bevinden. Kosten: traject met quickscan en maatwerkadvies. Bron: REL Conversie op 100% omdat energieklussers op aanvraag zijn. Kosten: 45 weken * 3u/w. Materiaalkosten zijn inschatting Brom: REL, voorbeeld Groningen Bron: REL, voorbeeld Groningen

Soortenmanagementplannen (provincie-utrecht.nl) Bron: StER (14 wijken, 3 bezoeken per wijk, 6 uur per bezoek, 2 vrijwilligers per bezoek)

Arbeidskosten Netto productieve uren per fte per jaar

1.410 Bron: Handleiding Overheidstarieven 2021

Schaal

HOT 2021 incl. overhead

Schaal 7 (ondersteuner) Schaal 8 Schaal 9 (participatie, communicatie, omgevingsman.) Schaal 10 Schaal 11 (projectleider, inhoudelijk expert) Schaal 12 Vrijwilligersvergoeding (maximum Belastingdienst)

€ € € € € €

Managementopslag 78.000 83.000 91.000 98.000 108.000 121.000

Coördinatieverlies 6% 6% 6% 6% 6% 6%

Ondersteun. middelen 15% 15% 15% 15% 15% 15%

7,5% 7,5% 7,5% 7,5% 7,5% 7,5%

Per FTE € € € € € €

Per uur 100.230 106.655 116.935 125.930 138.780 155.485

Regelingen Activiteit

Naam binnen Excel

Percentage NIP-gelden voor isolatiemaatregelen NIP-regeling bedrag per woning Witgoedregeling

NIP_dekkingsbijdrage NIP_dekkingsbijdrage_bedrag witgoed

Dekkingsbijdrage incl. 5% uitvoeringskosten

Toelichting

95% Welk percentage van de NIP-gelden uitgegeven wordt aan isolatievouchers € 1.460,00 Conform regeling € 420,00 Hoogte van de witgoedregeling per uitkering

Overig Activiteit

Naam binnen Excel

Gemiddelde omvang VvE

vve_omvang

Waarde

Toelichting 6,3 Gemiddeld aantal woningen per VvE waarvan de woningen een label C of slechter hebben

Naam in Excel € 71 schaal7 € 76 schaal8 € 83 schaal9 € 89 schaal10 € 98 schaal11 € 110 schaal12 € 5 vrijwil

Doelstelling Berekening van de doelstelling van het isolatieprogramma

Uitgangspunten 36.140 Bron: BAG 08-2022 (incl. dubbelfuncties zoals zorg-wonen; mogelijk geringe overschatting)

Totaal aantal woningen Aantal woningen reeds op de Standaard (bouwjaar >= 2005 OF die beschikken over afgebeld energielabel A of beter Woningen nog niet op Standaard Waarvan eengezinswoningen (EGW) Waarvan meergezinswoningen (MGW) MGW verdeeld over hoeveel panden Verhoudingen NIP-actielijnen

5.662 Bron: RVO 08-2022 (EP-Online Register. Bekend is dat er een vertraging zit tussen aanleveren labels en opname in het register) 30.478 23.989 6.489 732 Roosendaal

Aandeel 'Koopwoningen eigen initiatief' Aandeel 'Sociale huur' Aandeel 'Particuliere huur' Aandeel 'Lokale aanpak koopwoningen' Bouwdelen Gemiddeld aantal bouwdelen per woning Benodigd aantal bouwdelen voor de Standaard Aantal bouwdelen eengezinswoningen Aantal bouwdelen meergezinswoningen Verhouding MGW/EGW Totaal aantal bouwdelen Aantal bouwdelen per ingreep Aantal ingrepen tot de Standaard (EGW) Aantal ingrepen tot de Standaard (MGW) Aantal ingrepen tot de Standaard (totaal)

51,1% 27,8% 9,8% 11,3% Het aandeel 'lokale aanpak' voor Roosendaal is bepaald op basis van de verdeelsleutel van de verdeling NIP-gelden over alle gemeentes. Die verdeelsleutel heeft het CBS bepaald op basis van koopwoningen met slechte labels en lage inkomens en vermogens. Waarde 4 Dak, glas, gevel, vloer 2,5 Aanname dat er al e.e.a. is geïsoleerd en dat we Streefwaarden hanteren. Bij hanteren streefwaarden hoef je niet per se alle bouwdelen te isoleren (maar 2 of 3, afhankelijk van bouwjaar en eedere ingrepen). 59.973 1.830 Bij meergezinswoningen nemen we aan dat een bouwdeel voor het hele pand in één keer wordt gedaan, dus niet per woning. Bijv. in één keer het hele dak, of de hele gevel. 3,1% 61.803 Het aantal bouwdelen in woningen die nog niet op de Standaard zitten. 1,2 Veruit de meeste eigenaren doen maar één bouwdeel per verbouwing. Alleen koplopers en verhuurders doen soms meerdere bouwdelen in één keer. 49.977 1.525 51.502

Jaarschijven Periode Groeifactor t/m 2030

Groeifactor 1,208015

Totaal aantal ingrepen cumulatief Jaarschijf Lineair tempo Tempo met versnellingscurve Opgave NIP 2030 (naar rato)

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

2034

2035

2036

2037

2038

2039

2040

2041

2042

2043

2044

2045

2046

2047

2048

2049

2050

0

1 1.839 920 1.839

2 3.679 2.125 3.679

3 5.518 3.467 5.518

4 7.357 4.908 7.357

5 9.197 6.427 9.197

6 11.036 8.010 11.036

7 12.876 9.650 12.876

8 14.715 11.339 14.715

9 16.554 13.073 16.554

10 18.394 14.847 18.394

11 20.233 16.659 20.233

12 22.072 18.506 22.072

13 23.912 20.384 23.912

14 25.751 22.293 25.751

15 27.590 24.231 27.590

16 29.430 26.196 29.430

17 31.269 28.186 31.269

18 33.108 30.201 33.108

19 34.948 32.240 34.948

20 36.787 34.301 36.787

21 38.627 36.383 38.627

22 40.466 38.486 40.466

23 42.305 40.609 42.305

24 44.145 42.752 44.145

25 45.984 44.913 45.984

26 47.823 47.092 47.823

27 49.663 49.289 49.663

28 51.502 51.502 51.502

-

-

Opgave per jaar lineair

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

2034

2035

2036

2037

2038

2039

2040

2041

2042

2043

2044

2045

2046

2047

2048

2049

2050

Totaal Aandeel 'Koopwoningen eigen initiatief' Aandeel 'Sociale huur' Aandeel 'Overige huur' Aandeel 'Lokale aanpak gemeente'

-

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

Opgave per jaar exponentieel

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

2034

2035

2036

2037

2038

2039

2040

2041

2042

2043

2044

2045

2046

2047

2048

2049

2050

Totaal Aandeel 'Koopwoningen eigen initiatief' Aandeel 'Sociale huur' Aandeel 'Overige huur' Aandeel 'Lokale aanpak gemeente'

-

920 470 256 90 104

1.205 616 335 118 136

1.343 686 373 132 152

1.441 736 401 141 163

1.519 776 422 149 172

1.583 809 440 155 179

1.640 838 456 161 185

1.689 863 470 166 191

1.734 886 482 170 196

1.774 907 493 174 201

1.812 926 504 178 205

1.846 944 513 181 209

1.879 960 522 184 212

1.909 976 531 187 216

1.938 990 539 190 219

1.965 1004 546 193 222

1.990 1017 553 195 225

2.015 1030 560 197 228

2.038 1042 567 200 230

2.061 1053 573 202 233

2.082 1064 579 204 235

2.103 1075 585 206 238

2.123 1085 590 208 240

2.142 1095 596 210 242

2.161 1104 601 212 244

2.179 1114 606 214 246

2.197 1122 611 215 248

2.214 1131 615 217 250

Opgave NIP per jaar lineair

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

2034

2035

2036

2037

2038

2039

2040

2041

2042

2043

2044

2045

2046

2047

2048

2049

2050

Totaal Aandeel 'Koopwoningen eigen initiatief' Aandeel 'Sociale huur' Aandeel 'Overige huur' Aandeel 'Lokale aanpak gemeente'

-

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

1.839 940 511 180 208

Opgave 2023-2026 in aantal ingrepen Aandeel 'Koopwoningen eigen initiatief' Aandeel 'Sociale huur' Aandeel 'Overige huur' Aandeel 'Lokale aanpak gemeente'

Landelijk tempo lineair

Groeicurve 2.508 1.365 481 555

3.760 2.045 721 831

60000

Lineair 3.760 2.045 721 831

50000 40000 30000 20000 10000 0 2023 2025 2027 2029 2031 2033 2035 2037 2039 2041 2043 2045 2047 2049 Lineair tempo

Tempo met versnellingscurve

Doelgroepen Overzicht van geïnventariseerde doelgroepen en woningaantallen Doelgroepen voor 2023-2026 Doelgroep DEFG-labels Verhoogd risico op energiearmoede

Monumenten

Particulier verhuurde woningen (energelabel <A)

Koop 6.345

Particuliere huur Sociale huur Onbekend Totaal 459 2.928 1.748

Toelichting 11.480 Alle woningen met een energielabel D, E, F of G. Indien geen afgemeld label bekend, dan inschatting op basis van bouwjaar.

Query op de GIS-data energielabel IN ('D', 'E', 'F', 'G') AND gemeente = 'Roosendaal'

1.799

302

2.736

592

5.429 Inkomens laag tot midden met energielabel D of slechter. Bij deze M_INKHH IN ('00-20 laag', '00-40 laag tot onder midden', '00-60 woningen is verhoogd risico op energiearmoede. Gecorrigeerd laag tot midden', '20-40 onder midden', '20-60 onder midden tot voor woningen die in ongeclassificeerde vierkanten vallen naar midden', '20-80 onder midden tot boven midden') And rato van totaal. energielabel IN ('D', 'E', 'F', 'G') AND gemeente = 'Roosendaal'

173

31

15

36

255 Woningen met status als Rijksmonument of gemeentelijk monument. Niet alle monumenten kunnen goed gekoppeld worden met de BAG, waardoor het aantal monumenten waarschijnlijk wordt onderschat. Dit komt bijv. omdat monumenten een gemengde of onduidelijke gebruiksfunctie hebben, en omdat gemeentelijke monumentenlijst niet direct koppelbaar is met de BAG. 1.166 Particulier verhuurde woningen die waarschijnlijk nog niet op de Standaard zitten. 21.546 Woningen met minimaal energielabel C, niet aangesloten op een warmtenet, en niet in een startbuurt van de TVW waar een andere oplossing is voorzien dan hybride. Westrand is de eerste buurt in Roosendaal waar gestart wordt met een wijkgerichte aanpak voor aardgasvrij. 3.398 Alle woningen waarvan die onderdeel zijn van een VvE-complex en die waarschijnlijk nog niet op de Standaard zitten.

gemeente = 'Roosendaal' And (gemeentelijk_monument = 1 Or rijksmonument = 1)

-

1.166

-

-

Spijtvrije hybride warmtepompen

13.806

663

5.886

1.191

(Gemengde) VvE's (energielabel <A)

1.506

773

421

698

Westrand

1.422

117

731

418

2.688 Alle woningen in de Westrand die nog niet op label B zitten. Label bu_naam IN ('Scherpdeel', 'Borchwerf-Zuid', 'Ettingen', 'Herreweg', B is minstens nodig voor het warmtenetconcept van Westrand 'Heerma van Vossstraat-Molenbeek') AND energielabel IN (warmtepomp + LT-warmtenet). ('C','D','E','F','G')

Gespikkeld bezit

2.367

482

1.602

530

4.981 Alle woningen met een energielabel slechter dan A, die in een gemeente = 'Roosendaal' And Gespikkeld_bezit IN ('Corporatie en aaneengesloten blok bebouwing liggen, waarbinnen er meerdere particuliere huur', 'Koop en corporatie', 'Koop en particuliere huur', typen eigenaren voorkomen. 'Koop, corporatie en particuliere huur') And energielabel IN ('B', 'C', 'D', 'E', 'F', 'G')

Doelgroepen kunnen overlappen, een woning kan in meerdere doelgroepen vallen of in geen één

gemeente = 'Roosendaal' And ROO_HUURKOOP = 'HUUR' And energielabel NOT IN ('A', 'A+', 'A++', 'A+++', 'A++++') gemeente = 'Roosendaal' And energielabel IN ('A', 'A+', 'A++', 'A+++', 'A++++', 'B', 'C') And warmtenet_aangesloten = 0 AND bu_naam NOT IN ('Scherpdeel', 'Borchwerf-Zuid', 'Ettingen', 'Herreweg', 'Heerma van Vossstraat-Molenbeek') And Bouwjaar < 2019 gemeente = 'Roosendaal' And energielabel NOT IN ('A', 'A+', 'A++', 'A+++', 'A++++') And vve = 1

Ongeclassificeerde woningen 2.900

20 à 40 objecten die volgens de gemeentelijke monumentenlijst een woning zijn maar niet gekoppeld kunnen worden met de BAG

Uitvoeringsprogramma 2023-2026 Dit tabblad geeft het uitvoeringsprogramma weer

Ondersteunende activiteiten Beschrijving en effect Nr.

Activiteit

Kosten en capaciteit i

Aantal

Projectmanagement en ondersteuning Verduurzamingsplatform (kosten en uren buiten dit programma) StER: Energiecoaches incl. vergoeding en onkosten StER: Vergoeding overige vrijwilligersinzet (uur) StER: Out-of-pocketkosten (materiaal, digitaal, comms, etc.) Digitaal energieloket en klantenservice voor particulieren Exploitatie mobiel energieloket Monitoring (incl. dashboard) Totalen

2023

Nr.

Activiteit

Nr.

Activiteit

Nr.

Activiteit

i

Aantal

S7

S8

Baten S9

S10

S11

S12

Arbeid

Bereik

Conversie

Vrijw.

S7

80 80

S8

S9

80 S10

S11

S12

40 40 i

Aantal

Bereik

Conversie

Vrijw.

S7

80 80

S8

S9

80 S10

S11

S12

40 40

i

Aantal

Bereik

Conversie

Vrijw.

S7

80 80

S8

S9

80 S10

S11

S12

40 40 -

-

80 80

-

80

-

€ € € € € € € € €

€ € € € € € € € €

-

€ € € € € € € € €

€ € € € € € € € €

€ € € € € € € € €

€ € € € € € € € €

€ € € € € € € € €

-

-

€

-

€

Nr.

Activiteit Collectieve acties voor inkoop en advies isolatie en ventilatie Brief met aanbellen in Westrand Algemene brief gemeentebreed

Kosten en capaciteit i

Aantal

Bereik

Conversie

Vrijw.

S7

S8

-

€

Baten S9

S10

S11

S12

Arbeid

Out-of-pocket

Regelingen

-

-

Baten

Lokale aanpak koopwoningen Beschrijving en effect

-

Baten

Regelingen

12.800 3.500 1.000 6.500 2.520 3.000 29.320 €

€ Baten

Regelingen

11.200 3.000 1.000 6.500 2.520 3.000 27.220 €

Out-of-pocket

3.572 3.572 6.635 13.780

Baten

Regelingen

9.600 2.500 1.000 6.500 2.520 3.000 25.120 €

Out-of-pocket

3.572 3.572 6.635 13.780

Regelingen

8.000 2.000 1.000 6.500 2.520 3.000 23.020 €

Out-of-pocket

3.572 3.572 6.635 13.780

Arbeid

16 700

-

3.572 3.572 6.635 13.780

Arbeid

14 600

-

€ € € € € € € € €

Out-of-pocket

Arbeid

12 500

Projectmanagement en ondersteuning Verduurzamingsplatform (kosten en uren buiten dit programma) StER: Energiecoaches incl. vergoeding en onkosten StER: Vergoeding overige vrijwilligersinzet (uur) StER: Out-of-pocketkosten (materiaal, digitaal, comms, etc.) Digitaal energieloket en klantenservice voor particulieren Exploitatie mobiel energieloket Monitoring (incl. dashboard) Totalen

2026

Vrijw.

40 40

Projectmanagement en ondersteuning Verduurzamingsplatform (kosten en uren buiten dit programma) StER: Energiecoaches incl. vergoeding en onkosten StER: Vergoeding overige vrijwilligersinzet (uur) StER: Out-of-pocketkosten (materiaal, digitaal, comms, etc.) Digitaal energieloket en klantenservice voor particulieren Exploitatie mobiel energieloket Monitoring (incl. dashboard) Totalen

2025

Conversie

10 400

Projectmanagement en ondersteuning Verduurzamingsplatform (kosten en uren buiten dit programma) StER: Energiecoaches incl. vergoeding en onkosten StER: Vergoeding overige vrijwilligersinzet (uur) StER: Out-of-pocketkosten (materiaal, digitaal, comms, etc.) Digitaal energieloket en klantenservice voor particulieren Exploitatie mobiel energieloket Monitoring (incl. dashboard) Totalen

2024

Bereik

Baten

Acties per jaar, op verschillende 2 bouwdelen met verschillende selecties op subdoelgroepen € € 10.000 bu_naam IN ('Scherpdeel', 1.008 'Borchwerf-Zuid', 1.008 'Ettingen', 'Herreweg', 50 'Heerma van Vossstraat-Molenbeek') And energielabel IN ('D', 'E',€'F', 'G') And ROO_HUURKOOP € = 'KOOP' 13.104And vve = 0 AND bouwjaar > 1910 bu_naam NOT IN ('Scherpdeel', 4.400 'Borchwerf-Zuid', 4.400 'Ettingen', 'Herreweg', 132 'Heerma van Vossstraat-Molenbeek') And energielabel IN ('D', € 'E', 'F', 'G') And - ROO_HUURKOOP € 8.800 = 'KOOP' And vve = 0 AND bouwjaar > 1910

-

VvE-begeleiding Selectie: alle woningen die 20 zich bevinden in panden 20 waarin zich10 woningen bevinden die behoren tot een VvE Volledig ontzorgingsaanbod Volledig ontzorging meest 30 hulpbehoevenden,30 incl. dekken kosten. 30 Communicatiecampagne (o.a. social media, buitenruimte etc.) 25 Activatie makelaars & hypotheekadviseurs 25 Collectieve ontheffing Wnb en soortenmanagementplan Westrand 150

2023

NIP-regeling (inkomsten 2023 en 2024 verdeeld over programmaperiode) Beschikbaar stellen NIP-vouchers (eis: minstens 70% NIP-gelden) Totalen Nr.

Activiteit Collectieve acties voor inkoop en advies isolatie en ventilatie Brief met aanbellen in Westrand Algemene brief gemeentebreed VvE-begeleiding Volledig ontzorgingsaanbod Communicatiecampagne (o.a. social media, buitenruimte etc.) Activatie makelaars & hypotheekadviseurs

2024

222 i

Aantal

Bereik

Conversie

2025

2026

216 i

S10

S11

S12

Arbeid

Aantal

Bereik

Conversie

Vrijw.

S7

25 S8

S9

200 225 S10

S11

S12

€ € € € € € € Arbeid

25 25

25.000 15.000 € 1.000 1.000 250.000

€

€ 323.904 €

Out-of-pocket

37.500

€ 229.193 266.693 €

Regelingen

280.729 280.729

Baten

1.891 € 2.233 € 17.862 21.986 €

1.000 1.000

€ 72.985 €

Out-of-pocket

€ 229.193 266.693 €

Regelingen

280.729 280.729

Baten

210 i

Aantal

Bereik

Conversie

Vrijw.

S7

25 S8

S9

200 225 S10

S11

S12

€ € € € € € € Arbeid

1.891 € 2.233 € 17.862 21.986 €

1.000 1.000

€ 72.106 €

Out-of-pocket

€ 229.193 266.693 €

Regelingen

280.729 280.729

Baten

Acties per jaar, op verschillende 2 bouwdelen met verschillende selecties op subdoelgroepen € € 10.000 bu_naam IN ('Scherpdeel',864 'Borchwerf-Zuid',864 'Ettingen', 'Herreweg', 43 'Heerma van Vossstraat-Molenbeek') And energielabel IN ('D', 'E',€'F', 'G') And ROO_HUURKOOP € = 'KOOP' 11.235And vve = 0 AND bouwjaar > 1910 bu_naam NOT IN ('Scherpdeel', 4.016 'Borchwerf-Zuid', 4.016 'Ettingen', 'Herreweg', 120 'Heerma van Vossstraat-Molenbeek') And energielabel IN ('D', € 'E', 'F', 'G') And - ROO_HUURKOOP € 8.032 = 'KOOP' And vve = 0 AND bouwjaar > 1910 Selectie: alle woningen die 20 zich bevinden in panden 20 waarin zich10 woningen bevinden die behoren tot een VvE € € 25.000 Volledig ontzorging meest 30 hulpbehoevenden,30 incl. dekken kosten. 30 € € 15.000 € 37.500

NIP-regeling (inkomsten 2023 en 2024 verdeeld over programmaperiode) Beschikbaar stellen NIP-vouchers Totalen

25 25

204

Conversie koopwoningen vs. doelstelling lokale aanpak Conversie in aantal ingrepen na vier jaar Doelstelling lokale aanpak in isolatie-ingrepen Verschil met doelstelling lineair scenario

S9

-

€ € € € €

Acties per jaar, op verschillende 2 bouwdelen met verschillende selecties op subdoelgroepen € € 10.000 bu_naam IN ('Scherpdeel',910 'Borchwerf-Zuid',910 'Ettingen', 'Herreweg', 45 'Heerma van Vossstraat-Molenbeek') And energielabel IN ('D', 'E',€'F', 'G') And ROO_HUURKOOP € = 'KOOP' 11.826And vve = 0 AND bouwjaar > 1910 bu_naam NOT IN ('Scherpdeel', 4.140 'Borchwerf-Zuid', 4.140 'Ettingen', 'Herreweg', 124 'Heerma van Vossstraat-Molenbeek') And energielabel IN ('D', € 'E', 'F', 'G') And - ROO_HUURKOOP € 8.280 = 'KOOP' And vve = 0 AND bouwjaar > 1910 Selectie: alle woningen die 20 zich bevinden in panden 20 waarin zich10 woningen bevinden die behoren tot een VvE € € 25.000 Volledig ontzorging meest 30 hulpbehoevenden,30 incl. dekken kosten. 30 € € 15.000 € 37.500

Activiteit Collectieve acties voor inkoop en advies isolatie en ventilatie Brief met aanbellen in Westrand Algemene brief gemeentebreed VvE-begeleiding Volledig ontzorgingsaanbod Communicatiecampagne (o.a. social media, buitenruimte etc.) Activatie makelaars & hypotheekadviseurs

S8

-

25

NIP-regeling (inkomsten 2023 en 2024 verdeeld over programmaperiode) Beschikbaar stellen NIP-vouchers Totalen Nr.

S7

25

25

Activiteit Collectieve acties voor inkoop en advies isolatie en ventilatie Brief met aanbellen in Westrand Algemene brief gemeentebreed VvE-begeleiding Volledig ontzorgingsaanbod Communicatiecampagne (o.a. social media, buitenruimte etc.) Activatie makelaars & hypotheekadviseurs

Vrijw.

-

1.891 2.233 13.397 17.862 35.383

Acties per jaar, op verschillende 2 bouwdelen met verschillende selecties op subdoelgroepen € € 10.000 bu_naam IN ('Scherpdeel',958 'Borchwerf-Zuid',958 'Ettingen', 'Herreweg', 48 'Heerma van Vossstraat-Molenbeek') And energielabel IN ('D', 'E',€'F', 'G') And ROO_HUURKOOP € = 'KOOP' 12.449And vve = 0 AND bouwjaar > 1910 bu_naam NOT IN ('Scherpdeel', 4.268 'Borchwerf-Zuid', 4.268 'Ettingen', 'Herreweg', 128 'Heerma van Vossstraat-Molenbeek') And energielabel IN ('D', € 'E', 'F', 'G') And - ROO_HUURKOOP € 8.536 = 'KOOP' And vve = 0 AND bouwjaar > 1910 Selectie: alle woningen die 20 zich bevinden in panden 20 waarin zich10 woningen bevinden die behoren tot een VvE € € 25.000 Volledig ontzorging meest 30 hulpbehoevenden,30 incl. dekken kosten. 30 € € 15.000 € 37.500

NIP-regeling (inkomsten 2023 en 2024 verdeeld over programmaperiode) Beschikbaar stellen NIP-vouchers Totalen Nr.

-

200 375

€ € € € € € € € €

852 831 20

-

-

25

-

200 225

-

Let op: hoewel de conversies exacte getallen zijn, zijn er allerlei onzekerheden die invloed hebben. Daardoor liggen de werkelijke conversies waarschijnlijk in een

-

€ € € € € € €

1.891 € 2.233 € 17.862 21.986 €

1.000 1.000

€ 71.267 €

€ 229.193 266.693 €

280.729 280.729

Verschil met doelstelling groeicurve scenario

297

Lange termijnmaatregelen energiearmoede Beschrijving en effect Nr.

Activiteit Vrijwil. energieklussers (incl. spullen aanbrengen) (StER?) Witgoedregeling Uitbreiden formulierenhulp naar duurzaamheidsregelingen Restant SPUK januari '22

2023

Kosten en capaciteit i

Aantal

Bereik

Conversie

Vrijw.

1 45 1800 totaal met conversie225 van 50%, delen door 4 jaar

Activiteit Vrijwil. energieklussers (incl. spullen aanbrengen) (StER?) Witgoedregeling Restant SPUK juli '22 (incl. voorschot NIP)

2024

Aantal

Bereik

Activiteit Vrijwil. energieklussers (incl. spullen aanbrengen) (StER?) Witgoedregeling

Conversie

2025

Bereik

Activiteit Vrijwil. energieklussers (incl. spullen aanbrengen) (StER?) Witgoedregeling

2026

Bereik

S7

Conversie

0

250 S8

0 S9

50 S10

Vrijw.

0 S7

50 S8

0

S11

S9

S10

S12

S12

25

Conversie

Vrijw.

1 45 1800 totaal met conversie225 van 50%, delen door 4 jaar

0 S7

50 S8

0 S9

25 S10

0 S11

S12

50

45

0

0

50

0

0

Arbeid

€ € € € 0 €

45

Totalen

Arbeid

€ € € € 0 €

50

0

Arbeid

€ € € € 0 €

0 S11

Arbeid

€ € € € € 0 €

0

25

45

45 Aantal

S12

50

1 45 1800 totaal met conversie225 van 50%, delen door 4 jaar

i

S11

25

45 Aantal

0

45

Totalen Nr.

0 Vrijw.

1 45 1800 totaal met conversie225 van 50%, delen door 4 jaar

i

S10

50 200

Totalen Nr.

S9

50

45 i

Baten

S8

45

Totalen Nr.

S7

0

Out-of-pocket

4.466 € 3.782 15.128 23.376 €

Regelingen

€

9.675 €

Out-of-pocket

2.233 € 3.782 6.015 €

€

250.000

94.500 €

250.000

Regelingen

€

9.675 €

Baten

94.500 €

985.715

94.500 €

985.715

Regelingen

Baten

9.675 €

9.675 €

Out-of-pocket

€ 3.782 3.782 €

94.500

9.675

Out-of-pocket

2.233 € 3.782 6.015 €

Baten

9.675

94.500

94.500 €

Regelingen

-

Baten

9.675 €

9.675 €

94.500

94.500 €

-

Particuliere verhuurders, gespikkeld bezit en erfgoed Beschrijving en effect Nr.

Activiteit

Kosten en capaciteit i

Aantal

Bereik

Conversie

Activatie particuliere verhuurders Expositie erfgoed + opleiding energiecoaches Procesaanpak gespikkeld bezit Totalen

2023

Nr.

Activiteit

Vrijw.

S7

Baten

S8

S9

S10

25 i

Aantal

Bereik

Conversie

-

25

Vrijw.

S7

0 S8

0 S9

S11

50 25 100 175 S10

S12

€ € € 0 €

0 S11

S12

100

Procesaanpak gespikkeld bezit

-

Nr.

Activiteit

i

Aantal

Bereik

Conversie

0 Vrijw.

0 S7

S9

100 S10

-

Nr.

Activiteit Activatie particuliere verhuurders Procesaanpak gespikkeld bezit

i

Aantal

Bereik

Conversie

0 Vrijw.

25 S7

0 S11

S12

25 50

Procesaanpak gespikkeld bezit Totalen

2026

S8

0

25

Evenement & info-pakket particuliere verhuurders 2025

0

0 S8

0 S9

75 S10

Arbeid

€ € € 0 €

0 S11

25 50

Arbeid

€ € € 0 €

2024 Totalen

Arbeid

S12

Arbeid

€ €

Out-of-pocket

4.466 € 4.010 € 8.931 17.407 €

Regelingen

3.500 1.500 5.000 €

Out-of-pocket

8.931 8.931 €

-

€

€

-

Baten

-

Regelingen

€

-

Baten

5.000

5.000 €

Out-of-pocket

2.233 € 4.466

-

Regelingen

Out-of-pocket

4.010 € 4.466 8.476 €

Baten

2.000

Regelingen

-

€ Baten

-

Totalen

-

0

0

0

0

75

0

€ 0 €

6.698 €

2.000 €

-

€

-

Begroting Programmalijn

Baten

Lasten

Totaal

Arbeid 2023

€0 € 280.729 € 250.000 €0 € 530.729 €0 € 280.729 € 985.715 €0 € 1.266.444 €0 € 280.729 €0 €0 € 280.729 €0 € 280.729 €0 €0 € 280.729 € 2.358.632

Ondersteunende activiteiten Lokale aanpak koopwoningen Lange termijnmaatregelen energiearmoede Particuliere verhuurders, gespikkeld bezit en erfgoed

Jaartotaal 2024

Ondersteunende activiteiten Lokale aanpak koopwoningen Lange termijnmaatregelen energiearmoede Particuliere verhuurders, gespikkeld bezit en erfgoed

Jaartotaal 2025

Ondersteunende activiteiten Lokale aanpak koopwoningen Lange termijnmaatregelen energiearmoede Particuliere verhuurders, gespikkeld bezit en erfgoed

Jaartotaal 2026

Ondersteunende activiteiten Lokale aanpak koopwoningen Lange termijnmaatregelen energiearmoede Particuliere verhuurders, gespikkeld bezit en erfgoed

Jaartotaal Totaal

Specificatie NIP-regeling Inkomsten Vergoeding maatregelen (minstens 70%) Ondersteuning + uitvoering (max. 30%) Saldo

Out of pocket

€ 13.780 € 35.383 € 23.376 € 17.407 € 89.945 € 13.780 € 21.986 € 6.015 € 8.931 € 50.712 €0 € 21.986 € 6.015 € 8.476 € 36.477 € 13.780 € 21.986 € 3.782 € 6.698 € 46.246 € 223.380

€ 23.020 € 323.904 € 9.675 € 5.000 € 361.599 € 25.120 € 72.985 € 9.675 €0 € 107.780 € 11.200 € 72.106 € 9.675 € 5.000 € 97.981 € 29.320 € 71.267 € 9.675 € 2.000 € 112.262 € 679.622

Regelingen

€0 € 266.693 € 94.500 €0 € 361.193 €0 € 266.693 € 94.500 €0 € 361.193 €0 € 266.693 € 94.500 €0 € 361.193 €0 € 266.693 € 94.500 €0 € 361.193 € 1.444.771

-€ 36.800 -€ 345.251 € 122.449 -€ 22.407 -€ 282.008 -€ 38.900 -€ 80.935 € 875.525 -€ 8.931 € 746.760 -€ 11.200 -€ 80.056 -€ 110.190 -€ 13.476 -€ 214.922 -€ 43.100 -€ 79.216 -€ 107.957 -€ 8.698 -€ 238.971 € 10.859

Bedrag

€ 1.122.917 € 1.066.771 € 540.262 Waarvan 250k SMP Westrand. Als SMP buiten het RIP gehouden kan worden, dan is het programma bijna budgetneutraal met NIP-regeling voor onderdeel koopwoningen.

-€ 484.116

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://raad.roosendaal.nl/api/v1/meetings/1431/documents/38428