3. Stikstofonderzoek.pdf
Tekst van het document
ONDERZOEK STIKSTOFDEPOSITIE QUOOKER REIJERWAARD
1
De Roever Omgevingsadvies Rembrandtlaan 4 5462 CH Veghel T 073 594 10 11 E info@deroever.nl W www.deroever.nl NL97 RABO 0122 6903 11 Advies- en ingenieursbureau J.G. de Roever B.V. KvK 16068733 BTW NL 8015.63.136.B.01
Titel document: Referentie: Datum: Opdrachtgever:
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard 20230461.v03 11 oktober 2023 DAR Bouwadvies
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
2
INHOUDSOPGAVE 1.
INLEIDING ....................................................................................................................................... 4
1.1. 1.2.
Algemeen ..................................................................................................................................... 4 Ligging van het plan .................................................................................................................... 5
2.
WETTELIJK KADER ...................................................................................................................... 6
2.1. 2.2. 2.3. 2.4. 2.5.
Wet natuurbescherming .............................................................................................................. 6 Programma Aanpak Stikstof (PAS) ............................................................................................. 6 Beleidsregels intern en extern salderen ...................................................................................... 6 Referentiesituatie ......................................................................................................................... 7 Wet stikstofreductie en natuurverbetering ................................................................................... 7
3.
REKENONDERZOEK ..................................................................................................................... 8
3.1. Uitgangspunten aanlegfase ......................................................................................................... 8 3.1.1. Mobiele werktuigen .............................................................................................................. 8 3.1.2. Bouwverkeer ...................................................................................................................... 10 3.2. Uitgangspunten gebruiksfase .................................................................................................... 11 3.2.1. Verkeer .............................................................................................................................. 11 3.2.2. Sprinklerinstallaties ............................................................................................................ 12 3.2.3. Mobiele werktuigen ............................................................................................................ 13 3.2.4. Stookinstallaties ................................................................................................................. 13 3.3.
Berekeningswijze ....................................................................................................................... 13
4. CONCLUSIES ............................................................................................................................... 14 BIJLAGE I. INSCHATTING DRAAIUREN MATERIEEL EN TRANSPORTBEWEGINGEN QUOOKER FASE 1 .............................................................................................................................. 15 BIJLAGE II. AERIUS BEREKENING AANLEG (FASE 1) ............................................................... 16 BIJLAGE III. AERIUS BEREKENING GEBRUIK ......................................................................... 17
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
3
1.
INLEIDING
1.1.
Algemeen
DAR Bouwadvies onderzoekt de mogelijkheden voor de realisatie van het nieuwe hoofdkantoor van Quooker, een fabrikant van kranen, op bedrijventerrein Nieuw Reijerwaard in Ridderkerk. Het hoofdkantoor zal bestaan uit productie, kantoren en het distributiecentrum. Het plan zal in verschillende deelfases worden ontwikkeld, waarbij de volgende fasering voorzien: - realisatie van 30.000 m2 DC en 26.000 m2 fabriek in 2024/2025 (fase 1); - realisatie van 30.000 m2 fabriek (productie/alg/R&D/office) vanaf 2028 (fase 2); - realisatie van 30.000 m2 fabriek (productie/alg/R&D/office) vanaf 2031 (fase 3). Het plangebied is gelegen tussen de Bieslookweg, Verbindingsweg en Krommeweg. Op afbeelding 1 is de locatie van het plangebied weergegeven.
Afbeelding 1. Beoogde indeling terrein Bron: PDOK
Voor de ruimtelijke onderbouwing van de omgevingsvergunning moet een stikstofdepositieonderzoek voor de aanlegfase en gebruiksfase worden uitgevoerd.
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
4
Voorliggend stikstofdepositieonderzoek ziet enkel toe op de realisatie van fase 1 van het plan. Voor dit onderzoek is gebruik gemaakt van de volgende gegevens: - informatie versterkt door de initiatiefnemer; - via internet toegankelijke informatie en digitale ondergronden (PDOK); - gegevens en bureauexpertise de Roever Omgevingsadvies. N.B. De gehanteerde uitgangspunten zijn realistisch doch worst-case.
1.2.
Ligging van het plan
De ligging van de inrichting en de dichtstbijzijnde Natura 2000-gebieden met voor stikstof gevoelige habitattypen zijn weergegeven op afbeelding 2. De dichtstbijzijnde voor stikstof gevoelige habitattypen liggen op ongeveer 15 kilometer van het plangebied en zijn gelegen binnen het Natura 2000-gebied ‘Biesbosch’.
Afbeelding 2. Ligging van de inrichting ten opzichte van Natura 2000-gebieden Bron: AERIUS Calculator
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
5
2.
WETTELIJK KADER
2.1.
Wet natuurbescherming
Op 1 januari 2017 is de Wet natuurbescherming in werking getreden. In deze wet worden drie eerdere wetten vervangen. Het gaat om de Natuurbeschermingswet 1998 (Nb-wet) inclusief het Programma Aanpak Stikstof, de Boswet en de Flora- en faunawet. De bescherming van de Natura 2000-gebieden is ondervangen in onderdeel gebiedsbescherming (vervangt Nb-wet). Voor bestemmingsplannen is het toetsingskader voor deze gebieden in de basis ongewijzigd gebleven ten opzichte van de Nb-wet. Als (een wijziging van) een bestemmingsplan negatieve gevolgen heeft voor de Natura 2000gebieden kan het plan in beginsel niet worden vastgesteld. In dat geval moet het bevoegd gezag volgens artikel 2.8, van de Wet natuurbescherming (Wnb) eerst een passende beoordeling opstellen. Uit de passende beoordeling moet blijken dat de instandhoudingsdoelstellingen van de betreffende gebieden niet aangetast worden door het plan. Eventueel worden maatregelen opgenomen die getroffen worden om dit te bereiken. Als niet aangetoond wordt dat aan de instandhoudingsdoelstellingen voldaan wordt, kan het plan geen doorgang vinden. Met behulp van een voortoets kan het bevoegd gezag bepalen of op voorhand negatieve gevolgen uit te sluiten zijn. Hierbij moet voor de gewenste situatie worden uitgegaan van de maximale planologische mogelijkheden.
Voor plannen die ten opzichte van de uitgangssituatie op het referentiemoment geen significante toename in stikstofdepositie veroorzaken, zijn negatieve effecten ten aanzien van dit aspect uit te sluiten. In dat geval hoeft geen passende beoordeling te worden opgesteld.
2.2.
Programma Aanpak Stikstof (PAS)
Gelet op de uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State van 29 mei 2019, kan de PAS niet meer worden gehanteerd als toetsingskader op grond van de Wet natuurbescherming. Inmiddels is een nieuwe versie van het rekenprogramma AERIUS Calculator uitgebracht. Met deze nieuwe tool is de depositie op de stikstofgevoelige natuurgebieden berekend. Hoe de resultaten worden beoordeeld, is aan het bevoegd gezag.
2.3.
Beleidsregels intern en extern salderen
Vanwege de vernietiging van het PAS is het voor het bevoegd gezag niet mogelijk om toestemmingen te verlenen voor projecten waarvoor ontwikkelingsruimte nodig is. Om aan te tonen dat een project geen significant effect heeft op de stikstofdepositie ter plaatse van stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden bestaan de volgende mogelijkheden: - aantonen dat in de beoogde situatie geen effect (stikstofdepositie < 0,00 mol/ha/jaar) op de omliggende stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden optreedt. - middels intern of extern salderen aantonen dat in de beoogde situatie geen sprake is van een stikstoftoename met significante gevolgen voor Natura 2000-gebieden ten opzichte van de referentiesituatie. - middels een ecologische voortoets onderzoeken of significante negatieve effecten op instandhoudingsdoelstellingen kunnen worden uitgesloten. Een ecologische voortoets is een mogelijkheid voor activiteiten die enkel zorgen voor een stikstofdepositie op hectares waarvan de kritische depositiewaarde (KDW) niet wordt overschreden.
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
6
Als de stikstofdepositie in de beoogde situatie hoger is dan 0,00 mol/ha/jaar, dan is een verdere inhoudelijke beoordeling van de te verwachten stikstofdepositie noodzakelijk. Het is dan mogelijk om toestemming te krijgen op basis van intern of extern salderen. Voor extern salderen geldt een vergunningplicht omdat van de beoogde activiteit op zichzelf negatieve effecten niet op voorhand kunnen worden uitgesloten. Met salderen wordt inzichtelijk gemaakt of in de beoogde situatie sprake is van een stikstoftoename met significante gevolgen voor Natura 2000-gebieden ten opzichte van de referentiesituatie. Of sprake is van een significante toename van de stikstofdepositie hangt af van de toegestane depositie in de referentiesituatie.
2.4.
Referentiesituatie
Wanneer sprake is van de wijziging of uitbreiding van een bestaande activiteit, gelden voor projecten de volgende referentiesituaties[1], een: - vigerende vergunning die verleend is op basis van de Wet natuurbescherming; - vigerende vergunning die verleend is op basis van de Natuurbeschermingswet 1998; - vigerende omgevingsvergunning die verleend is op basis van de Wabo met een verklaring van geen bedenkingen (VVGB) op grond van één van de twee hierboven genoemde wetten; - tracébesluit, wegaanpassingsbesluit of kavelbesluit waaraan een passende beoordeling is gekoppeld; - (milieu-)toestemming op de Europese referentiedatum, zie afbeelding 3.
Afbeelding 3. Stappenplan voor het bepalen van de referentiesituatie[1]
Van een (planologisch) plan, zoals een bestemmingsplan of omgevingsplan, is de huidige feitelijk aanwezige, planologisch legale situatie de referentiesituatie.
2.5.
Wet stikstofreductie en natuurverbetering
Door de uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State van 2 november 2022 is bouwvrijstelling, die onderdeel was van de Wet stikstofreductie en natuurverbetering, komen te vervallen. Voor ieder plan of project dient ook de aanlegfase (bouwfase) weer doorgerekend te worden. 1
Handreiking intern en extern salderen; https://www.bij12.nl/wp-content/uploads/2020/09/Handreiking-intern-extern-salderen-en-verleasen22092020.pdf
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
7
3.
REKENONDERZOEK
De voor stikstof relevante emissiebronnen van de aanlegfase en gebruiksfase van de beoogde ontwikkeling worden hieronder nader toegelicht.
3.1.
Uitgangspunten aanlegfase
De aanlegfase van fase 1 bestaat uit de realisatie van 30.000 m2 DC en 26.000 m2 fabriek in 2025. De NOx- en NH3-emissies zijn afkomstig van de inzet van mobiele werktuigen en (bouw-)verkeer.
3.1.1.
Mobiele werktuigen
Volgens opgave door de ontwikkelaar wordt in de aanlegfase van fase 1 gebruik gemaakt van de diesel aangedreven mobiele werktuigen uit tabel 1. Een uitgebreid overzicht van deze inschatting is te vinden in bijlage I. De NOx- en NH3-emissies als gevolg van de inzet van deze diesel aangedreven mobiele werktuigen zijn bepaald door middel van het brandstofverbruik (formule 1) en de AUBmethode (formule 2), afkomstig van het TNO-rapport “AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen”, projectnummer: 060.47477, d.d.10 december 2021. Hierbij is uitgegaan van de actuele parameters overeenkomstig de gegevens van de TNO-factsheet[2]. De initiatiefnemer werkt samen met moderne aannemers die allemaal de laatste technologie in hun voer- en werktuigen hebben en die dat ook verlangen van hun onderaannemers. Daarom kan worden aangenomen dat de mobiele werktuigen daadwerkelijk gebruik maken van AdBlue, en dat alle mobiele werktuigen een goed functionerende SCR-katalysator hebben. Hierdoor is een AdBlue verbruik van 7% aannemelijk, wat ook door de initiatiefnemer kan worden gegarandeerd. 1)
LBPJ
LBPJ Fv Fe Pmax D R
Brandstofverbruik [liter/jaar]; Fractie van het volle motorvermogen dat verloren gaat aan interne verliezen [-]; De fractie van het volle motorvermogen dat gemiddeld wordt gebruikt [-]; Het maximale vermogen van het werktuig [kW]; Aantal draaiuren per jaar [uur/jaar]; Motorefficiëntie; liter brandstof per geleverde kilowattuur [liter/kWh].
Fv
Range van 2% - 15% van het maximale vermogen. Lage waarden: grote, moderne machines met transmissie. Hoge waarden: kleinere, oudere machines met een vaste as waarop pompen en dynamo’s meedraaien. Gemiddeld 35% overeenkomstig TNO-factsheet[2]. Standaardwaarde 0,25 overeenkomstig TNO-factsheet[2].
Fe R
2
=
Pmax * D * (Fv + Fe) * R
https://www.aerius.nl/nl/factsheets/mobiele-werktuigen-stage-klasse-categorie%C3%ABn/13-01-2022
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
8
2)
Emissie NOx Emissie NH3
Emissie D B Qb Qu Qa AB
Emissie NOx- en NH3 [kg/jaar]; Tijd dat het werktuig draait [uur/jaar]; Brandstofverbruik [liter/jaar]; Coëfficiënt brandstofverbruik NOx [kg/liter]; Coëfficiënt uren NOx [kg/uur]; Coëfficiënt AdBlue NOx [kg/liter]; Het AdBlue verbruik [liter AdBlue/jaar]; Stage III 3% van het brandstofverbruik (max. 4%) > Stage III 6% van het brandstofverbruik (max. 7%) Coëfficiënt brandstofverbruik NH3; Coëfficiënt uren NH3.
Pb Pu
= =
Qb * B + Qu * D + Qa * AB Pb * B + Pu * D
Het brandstofverbruik van de mobiele werktuigen is te vinden in tabel 1 en de berekende emissies zijn weergegeven in tabel 2. Tabel 1. Brandstofverbruik van de mobiele werktuigen gedurende fase 1 van de aanlegfase. Pmax
D
Fv
Fe
R
Brandstofverbruik
Brandstofverbruik
Mobiele werktuigen kW
uur/jaar
-
-
liter/kWh
liter/uur
liter/jaar
Autolaadkraan
260
40
0,085
0,35
0,25
28,3
1131
Verreiker
200
600
0,085
0,35
0,25
21,8
13050
Graafmachine
150
1500
0,085
0,35
0,25
16,3
24469
Heistelling
300
720
0,085
0,35
0,25
32,6
23490
Hijskraan
250
480
0,085
0,35
0,25
27,2
13050
Vlinder machine
5
64
0,085
0,35
0,25
0,5
35
Montagekraan
150
1520
0,085
0,35
0,25
16,3
24795
Hoogwerkers
100
3520
0,085
0,35
0,25
10,9
38280
Torenkraan
300
32
0,085
0,35
0,25
32,6
1044
Totaal
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
139.344
9
Tabel 2. NOx-en NH3-emissies van de mobiele werktuigen gedurende fase 1 van de aanlegfase. Pmax D
Stage Klasse
Qb
Brandstof
Qu
Qa
AdBlue*
Emissie NOx
Pb
Pu
Emissie NH3
kW
uur/jaar
-
-
liter/jaar
-
-
liter/jaar
kg/j
-
-
kg/j
Autolaadkraan
260
40
IV
0,033
1131
0,005
-0,46
79,2
1,1
0,00024
-
0,27
Verreiker
200
600
IV
0,033
13050
0,005
-0,46
913,5
13,4
0,00024
-
3,13
Graafmachine
150
1500
IV
0,033
24469
0,005
-0,46
1712,8
27,1
0,00024
-
5,87
Heistelling
300
720
IV
0,033
23490
0,005
-0,46
1644,3
22,4
0,00024
-
5,64
Hijskraan
250
480
IV
0,033
13050
0,005
-0,46
913,5
12,8
0,00024
-
3,13
Vlinder machine
5
64
IV
0,020
35
0,005
0,00
2,4
1,0
0,0000075
-
0,00
Montagekraan
150
1520
IV
0,033
24795
0,005
-0,46
1735,7
27,4
0,00024
-
5,95
Hoogwerkers
100
3520
IV
0,033
38280
0,005
-0,46
2679,6
48,2
0,00024
-
9,19
Torenkraan
300
32
IV
0,033
1044
0,005
-0,46
73,1
1,0
0,00024
-
0,25
Mobiele werktuigen
Totaal
154,5
33,43
* Voor het AdBlue verbruik is de (conform de AUB rekenmethode) maximale hoeveelheid AdBlue verbruik aangehouden van 7% het dieselverbruik.
Dit geeft een totale hoeveelheid emissie die vrijkomt bij de realisatie van 30.000 m2 DC en 26.000 m2 fabriek van 154,5 kg NOx en 33,43 kg NH3 voor fase 1 van de aanlegfase. De mobiele werktuigen zullen actief zijn op de bouwlocatie en daar rondrijden. Daarom zijn de emissies gemodelleerd als vlakbron gelijk aan de bouwlocatie. De vlakbron is in AERIUS gemodelleerd als bron van de sectorgroep ‘Mobiele werktuigen’ en sector ‘Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning’ met de standaardwaarden van het bronkenmerk.
3.1.2.
Bouwverkeer
Vervoer van personeel van en naar de locatie vindt plaats met bestelbusjes en/of personenauto’s. Materieel wordt aangevoerd middels vrachtwagens. Het aantal ritten van vrachtwagens en personenauto’s/bestelbusjes is een worst-case inschatting van De Roever op basis van bureauexpertise en informatie van vergelijkbare bouwprojecten. Tabel 3 geeft het aantal voertuigen en voertuigbewegingen voor fase 1 van de aanlegfase. Tabel 3. Aantal voertuigbewegingen gedurende fase 1 van de aanlegfase.
Type voertuig
Totaal aantal ritten
Totaal aantal voertuigbewegingen[3]
Voor fase 1 Personenauto’s en bestelbussen Middelzware vrachtwagens Zware vrachtwagens
6.298 774 326
12.596 1.548 652
De voertuigbewegingen zijn gemodelleerd als lijnbron met licht, middelzwaar en zwaar (vracht)verkeer met de actuele emissiefactoren voor wegverkeer die in het rekenprogramma AERIUS Calculator zijn opgenomen. Er is uitgegaan van een buitenweg met 10% stagnatie. Het manoeuvreren van de vrachtwagens is ondervangen door een extra rijlijn op het terrein van de planlocatie met 100% stagnatie.
3
Het aantal voertuigbewegingen is het aantal ritten maal twee; een voertuig rijdt heen en terug naar de locatie.
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
10
De vrachtwagens die sporadisch de planlocatie aandoen zijn uitgerust met een start-stop systeem dat ervoor zorgt dat de motor wordt uitgeschakeld op het moment dat de vrachtwagens stilstaan. Deze vrachtwagens zullen dus niet stilstaan met een draaiende motor op het terrein. Hierdoor treden er geen emissies op als gevolg van het stationair draaien van de vrachtwagens Het verkeer is gemodelleerd tot het punt waarop de voertuigen in het heersende verkeersbeeld van de openbare weg zijn opgenomen[4]. Voor het bouwverkeer is dit het geval op de Verbindingsweg. De Verbindingsweg heeft een verkeersintensiteit van circa 4.178 auto’s per etmaal en 117 vrachtauto’s per etmaal. Hiervoor is de kaart van het Centraal Instrument Monitoring Luchtkwaliteit van het RIVM geraadpleegd[5].
3.2.
Uitgangspunten gebruiksfase
In de beoogde situatie is het volledige hoofdkantoor in gebruik. Dit hoofdkantoor bestaat uit: - 30.000 m2 opslag + VAL; - 50.000 m2 productie; - 20.000 m2 productieomgeving: engineering/R&D/supply chain/automatisering; - 10.000 m2 kantoren; - 6.000 m2 algemene voorzieningen. De NOx- en NH3-emissies worden veroorzaakt door verkeersbewegingen en het gebruik van een sprinklerinstallatie.
3.2.1.
Verkeer
Met betrekking tot het verkeer dat in de gebruiksfase kan worden toegerekend aan het volledige hoofdkantoor is uitgegaan van gegevens aangeleverd door de opdrachtgever. Hieruit blijken de volgende voertuigbewegingen voor de beoogde situatie: - dagelijks maximaal 608 bewegingen met licht verkeer; - dagelijks maximaal 38 bewegingen met zwaar vrachtverkeer (zowel inkomend als uitgaand). De voertuigbewegingen zijn gemodelleerd als lijnbronnen met licht en zwaar (vracht)verkeer met de actuele emissiefactoren voor wegverkeer die in het rekenprogramma AERIUS Calculator zijn opgenomen. Er is uitgegaan van een buitenweg met 10% stagnatie. Het manoeuvreren van het zwaar vrachtverkeer is ondervangen door een extra rijlijn op het terrein van het plangebied met 100% stagnatie.
4
Dit is het geval op het moment dat het aan- en afvoerende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. Hierbij weegt ook mee hoe de verhouding is tussen de hoeveelheid verkeer dat door de voorgenomen ontwikkeling wordt aangetrokken en het reeds op de weg aanwezige verkeer. In de regel wordt het verkeer meegenomen tot het zich verdund heeft tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer. 5
https://www.cimlk.nl/kaart.
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
11
Het verkeer is gemodelleerd tot het punt waarop de voertuigen in het heersende verkeersbeeld van de openbare weg zijn opgenomen. Voor het verkeer tijdens de gebruiksfase is dit het geval op de A15. De A15 heeft een verkeersintensiteit van circa 27.926 auto’s per etmaal en 1.822 vrachtauto’s per etmaal. Hiervoor is de kaart van het Centraal Instrument Monitoring Luchtkwaliteit van het RIVM geraadpleegd[6]. De emissies bij stationair draaien van het zwaar vrachtverkeer zijn berekend volgens de aanbevolen rekenmethode van TNO[7], zie tabel 4. Aangenomen wordt dat de vrachtwagens (dagelijks 38 vrachtwagenbewegingen = 19 vrachtwagens) hooguit 5 minuten per bezoek stationair draaien. Er is gerekend met 365 dagen in een jaar, omdat de verkeersaantallen ook zijn gegeven als jaargemiddelde cijfers. Tabel 4. Emissie stationair draaien zwaar vrachtverkeer. Emissieduur
Emissiefactor NOx
Emissiefactor NH3
Emissie NOx
Emissie NH3
uur/jaar
g/uur
g/uur
kg/jaar
kg/jaar
578
78,4628
0,9164
45,35
0,530
Voertuigen Vrachtauto’s > 20 ton GVW
Deze emissies zijn gemodelleerd als vlakbron op het terrein van het plangebied in de sectorgroep ‘Anders’ met als temporele variatie ‘Zwaar verkeer’.
3.2.2.
Sprinklerinstallaties
Binnen de inrichting is een sprinklerinstallatie met agitator aanwezig. Deze sprinklerinstallatie met STAGE V-motor heeft een vermogen van 75 kW en brandstofverbruik van 50 liter per uur. Tabel 5 geeft het totale jaarlijkse brandstofverbruik van de sprinklerinstallatie. De NOxen NH3-emissies als gevolg van het gebruik van de sprinklerinstallatie zijn bepaald door middel van de AUB-methode (formule 2 paragraaf 3.1.1.), afkomstig van het TNO-rapport “AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen”, projectnummer: 060.47477, d.d.10 december 2021. Hierbij is wederom uitgegaan van de actuele parameters overeenkomstig de gegevens van de TNO-factsheet[8]. De berekende emissies zijn weergegeven in tabel 6. Tabel 5. Brandstofverbruik van de sprinklerinstallatie. Pmax
D
Brandstofverbruik
Brandstofverbruik
kW
uur/jaar
liter/uur
liter/jaar
75
12
50
600
Mobiele werktuigen Sprinklerinstallatie
Tabel 6. NOx-en NH3-emissies van de sprinklerinstallatie. Pmax
D
Stage Klasse
Qb
Brandstof
Qu
Qa
AdBlue*
Emissie NOx
Pb
Pu
Emissie NH3
kW
uur/jaar
-
-
liter/jaar
-
-
liter/jaar
kg/j
-
-
kg/j
75
12
V
0,033
600
0,005
-0,46
36,0
3,3
0,00024
-
0,14
Mobiele werktuigen Sprinklerinstallatie Totaal
3,3
0,14
* Conform de AUB rekenmethode is 6% AdBlue van het dieselverbruik aangehouden, wat standaard is voor STAGE IV en Vklasse werktuigen met een vermogen tussen 56 en 560 kW. 6
https://www.cimlk.nl/kaart.
7
202201-Emissiefactoren-voor-de-berekening-stationaire-emissie-wegverkeer (richtjaar 2024).
8
https://www.aerius.nl/nl/factsheets/mobiele-werktuigen-stage-klasse-categorie%C3%ABn/13-01-2022.
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
12
Deze emissies zijn gemodelleerd als puntbron ter plaatse van het hoofdkantoor in de sectorgroep ‘Mobiele werktuigen’ en sector ‘Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning’ met de standaardwaarden van het bronkenmerk.
3.2.3.
Mobiele werktuigen
In en rondom het hoofdkantoor wordt gebruik gemaakt van (lichte) elektrische mobiele machines. De inzet van deze elektrische mobiele machines zal echter geen stikstofemissie veroorzaken.
3.2.4.
Stookinstallaties
Het hoofdkantoor wordt geheel gasloos uitgevoerd. Er zal dus geen stikstofemissie uitgestoten worden als gevolg van het stoken van gasgestookte installaties.
3.3.
Berekeningswijze
De stikstofdepositie door de huidige activiteiten op de Natura 2000-gebieden is berekend met AERIUS Calculator (2023). Het plan zal in verschillende deelfases worden ontwikkeld. Voorliggend stikstofdepositieonderzoek ziet enkel toe op de realisatie van fase 1 van het plan. Er zijn daarom (slechts) twee AERIUS-berekeningen uitgevoerd met de emissies als gevolg van de aanlegfase (fase 1) en de gebruiksfase (totale beoogde situatie). Voor beide berekeningen is als rekenjaar worst-case 2024 gekozen. De rekenresultaten en de ingevoerde gegevens van de berekeningen zijn te vinden in bijlage II en III.
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
13
4.
CONCLUSIES
In dit stikstofdepositieonderzoek is voor de realisatie van fase 1 van het nieuwe hoofdkantoor van Quooker op bedrijventerrein Nieuw Reijerwaard in Ridderkerk de te verwachten stikstofdepositie ter plaatse van de Natura 2000-gebieden berekend. Uit de berekeningen van de aanlegfase (fase 1) blijkt dat de stikstofdepositie op de stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden niet hoger is dan 0,00 mol N/ha/jaar. Uit de berekening van de gebruiksfase (totale beoogde situatie) blijkt dat de stikstofdepositie op de stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden niet hoger is dan 0,00 mol N/ha/jaar. Er is geen sprake van vergunningplicht op grond van de Wet natuurbescherming. Het aspect stikstofdepositie vormt dus geen belemmering voor fase 1 van het plan.
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
14
BIJLAGE I.
INSCHATTING DRAAIUREN MATERIEEL EN TRANSPORTBEWEGINGEN QUOOKER FASE 1
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
15
Inschattting draaiuren materieel en transportbewegingen Quooker fase 1 Omschrijving werkzaamheden
Hoeveelheid/ eenheid
Mobiele werktuigen Bouwmachine
Stage klasse (indicatie)
Draaiuren (uur/jaar)
12/06/2023
transportbewegingen naar bouwplaats (obv enkele reis) licht verkeer
middelzwaar verkeer
zwaar verkeer
Bouwplaats Bouwplaatsinrichting / inrichting ketenpark verreiker
6
autolaadkraan
300dgn
40
6
6
600
1
1
60
60
bouwplaatsmedewerkers, deels carpool
300dgn
Bouwplaatspersoneel - uitvoerder
300 dgn
900 600
Bouwplaatspersoneel - projectleider
150
300
Grondwerk- en straatwerk leveringen materiaal
60
Diverse grondwerkzaamheden
12 wkn kranen
Aan- en afvoer graafmachine
3 vrcht
Woon- werkverkeer grondwerkers
52 dgn
2x Graafmachine (3/4 dag)
IV
960
`
2
2
3
3
120
Plaatsen betonplaten Uitzetten funderingspalen Heistelling
4dgn 12wkn * 2
8 Heistelling (3/4 dag)
IV
720
Aan- en afvoer heistelling
4 vrcht
Aan- en afvoer bijwagen met draglineschotten
2 vrcht
1
1
vibro, betonmixers
20
20 1
Aan- en afvoer betonmixer
4
Mini-graafmachine / shovel
12
Graafmachine (3/4 dag)
IV
240
1
Koppensnellen heipalen
2wkn
Graafmachine (3/4 dag)
IV
60
2
Aan- en afvoer koppensneller
2 vrcht
Aan- en afvoer container t.b.v. betonresten
4 vrcht
Woon- werkverkeer medewerkers heibedrijf
12 wkn
2 2
2
8 vrcht
3
3
40
40
240
Funderingsbalken en poeren Aan- en afvoer Materieel Levering materiaal Graafmachine zaxis 170
60 dhn
Graafmachine (3/4 dag)
IV
240
hijskraan
60 dgn
Hijskraan (1/2 dag)
IV
240
Woon- werkverkeer medewerkers auto's
12wkn
2
2
25
25
2
2
110
110
20
20
720
Monolietvloer Levering materiaal/materieel Vlinderen vloer Woon- werkverkeer medewerkers
50 vrachten 2arbeidsgangen
Vlinder machine
IV
64
40dgn
320
Kanaalplaatvloeren Levering 2160 m² Kanaalplaatvloeren
229
Prefab betonwanden + P-/T-stukken Levering betonelementen
40 vrcht
Montage prefab betonelementen
4wkn
Woon- werkverkeer montageploeg
40 dgn
Hijskraan (1/2 dag)
IV
80 160
Staalconstructie levering materieel
6 vrachten
2
2
levering staalconstructie
50vrachten
50
50
montage incl verd vloeren
22 wkn
2x kraanuren (1/.2 dag)
IV
880
montage incl verd vloeren
22 wkn
4 hooogwerkers (3/4)
IV
2640
woon- werk verkeer montage
22wkm
880
Gevelopeningen Leveringen materiaal
40
leveringen materieel
6 vrachten
80 3
montageuren hoogwerkers
8wkn
2 hooogwerkers (3/4 dag)_
IV
640
montage uren kranen
8wkn
kraanuren (3/4 dag)
IV
640
Woon- werkverkeer montageploeg + materiaal
8wkn
3
120
Dock equipment Levering dock equipment
15
vrachten
hoogwerkers
4wkn
hooogwerkers
Woon- werkverkeer montageploeg
4wkn
12 IV
80
2 40
Dak- en gevelbeplating Levering dakplaten
25 vrachten
60
Levering HSB
30 vrachten
60
Levering metalen gevelbeplating
20 vrachten
hijskraan
draaiuren
Hijskraan
IV
160
montage
draaiuren
Hoogwerker
IV
160
Levering hoogwerker
2 vrachten
Woon- werkverkeer montageploeg
200 dgn
40 2 1
1
2
2
500
Dakbedekking levering materiaal
40
Levering 48m Torenkraan
8x
Woon- werkverkeer montageploeg Isolatie
30 draaiuren
IV
32
12 wkn
2 180
E- & W-installaties levering materiaal montage uren materieel woon-werk verkeer medewerkers
80 30wkn 4 hoogwerkers 30wkn
80 elektrisch
nvt 750
Liftinstallatie Levering liftinstallatie
4 vrcht
Woon- werkverkeer montageploeg
20 dgn
8 200
Afbouw leveringen materiaal woon-werk medewerkerns
20 vrachten 12wkn
40 240
poorten / slagbomen Levering materiaal Woon- werkverkeer montageploeg
2 vrachten 2wkn
4 20
BIJLAGE II.
AERIUS BEREKENING AANLEG (FASE 1)
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
16
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
de Roever Omgevingsadvies Bieslookweg, - Ridderker Quooker Reijerwaard Realisatie van het nieuwe hoofdkantoor van Quooker, een fabrikant van kranen, op bedrijventerrein Nieuw Reijerwaard in Ridderkerk. AERIUS-berekening van de aanlegfase (fase 1).
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RouHaLgNLuZB 11 oktober 2023, 21:11 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Aanlegfase (fase 1) - Beoogd Aanlegfase (fase 1) - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RouHaLgNLuZB (11 oktober 2023)
2024 -
33,8 kg/j
172,9 kg/j
2/7
Projectberekening
Aanlegfase (fase 1) (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 2
Anders... | Anders... | Plangebied Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Inzet mobiele werktuigen Verkeersnetwerk
RouHaLgNLuZB (11 oktober 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
33,4 kg/j 156,2 kg/j 0,4 kg/j 16,7 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RouHaLgNLuZB (11 oktober 2023)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase (fase 1)" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RouHaLgNLuZB (11 oktober 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/7
Projectberekening
Aanlegfase (fase 1), Rekenjaar 2024 1
Anders... | Anders...
Naam Plangebied Uittreedhoogte Locatie X:98563,08 Warmteinhoud Y:431430,44 Spreiding Oppervlakte 9,36 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
0,0 m 0,000 MW 0m
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Inzet mobiele werktuigen X:98563,08 Y:431430,44 9,36 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
156,2 kg/j 33,4 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 13050 l/j SCR: ja
600 u/j 913 l/j
Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 24469 l/j SCR: ja
1500 u/j 1712 l/j
Heistelling
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 23490 l/j SCR: ja
720 u/j 1644 l/j
Hijskraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 13050 l/j SCR: ja
480 u/j 913 l/j
Autolaadkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1131 l/j SCR: ja Verreiker
40 u/j
79 l/j
Vlindermachine Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 35 l/j SCR: nee
64 u/j
Montagekraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 24795 l/j SCR: ja
1520 u/j 1735 l/j
Hoogwerkers
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 38280 l/j SCR: ja
3520 u/j 2679 l/j
Torenkraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1044 l/j SCR: ja
32 u/j
RouHaLgNLuZB (11 oktober 2023)
73 l/j
Stof Emissie
NOₓ 1,2 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 13,7 kg/j NH₃ 3,1 kg/j NOₓ 27,5 kg/j NH₃ 5,9 kg/j NOₓ 22,5 kg/j NH₃ 5,6 kg/j NOₓ 13,1 kg/j NH₃ 3,1 kg/j NOₓ 1,0 kg/j NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 27,7 kg/j NH₃ 6,0 kg/j NOₓ 48,5 kg/j NH₃ 9,2 kg/j NOₓ 1,0 kg/j NH₃ 0,3 kg/j
6/7
Projectberekening
3
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Verkeer aanlegfase (fase 1) X:98653,91 Y:431337,28 682,29 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
-
-
Aantal voertuigbewegingen
12.596,0 /jaar 1.548,0 /jaar 652,0 /jaar 0,0 /jaar
Manoeuvreren vrachtwagens X:98440,48 Y:431555,78 Type scherm 785,17 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
0,0 /jaar 1.548,0 /jaar 652,0 /jaar 0,0 /jaar
5,7 kg/j 1,3 kg/j 0,3 kg/j
In file
10,0 % 10,0 % 10,0 % 0,0 %
11,1 kg/j 2,8 kg/j 0,1 kg/j
In file
0,0 % 100,0 % 100,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023_20231004_fd8d865135 Database versie 2023_fd8d865135_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RouHaLgNLuZB (11 oktober 2023)
7/7
BIJLAGE III.
AERIUS BEREKENING GEBRUIK
Onderzoek stikstofdepositie Quooker Reijerwaard Datum: 11 oktober 2023 ; Referentie: 20230461.v03
17
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
de Roever Omgevingsadvies Bieslookweg, - Ridderker Quooker Reijerwaard Realisatie van het nieuwe hoofdkantoor van Quooker, een fabrikant van kranen, op bedrijventerrein Nieuw Reijerwaard in Ridderkerk. AERIUS-berekening van de gebruiksfase (totale beoogde situatie).
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RfNXGdVyV62w 11 oktober 2023, 21:11 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RfNXGdVyV62w (11 oktober 2023)
2024 -
13,0 kg/j
326,2 kg/j
2/7
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 2 5
Anders... | Anders... | Plangebied Anders... | Anders... | Stationair draaien zwaar vrachtverkeer Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Sprinklerinstallatie Verkeersnetwerk
RfNXGdVyV62w (11 oktober 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,5 kg/j 45,4 kg/j 0,1 kg/j 3,3 kg/j 12,3 kg/j 277,6 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RfNXGdVyV62w (11 oktober 2023)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RfNXGdVyV62w (11 oktober 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/7
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar 2024 1
Anders... | Anders...
Naam Plangebied Uittreedhoogte Locatie X:98563,08 Warmteinhoud Y:431430,44 Spreiding Oppervlakte 9,36 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
Naam
Anders... | Anders...
Stationair draaien Uittreedhoogte zwaar Warmteinhoud vrachtverkeer Spreiding Locatie X:98431,64 Y:431550,93 Oppervlakte 1,67 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Zwaar Verkeer 3
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RfNXGdVyV62w (11 oktober 2023)
0,0 m 0,000 MW 0m
0,0 m 0,000 MW 0m
Verkeer gebruiksfase X:98563,78 Y:431196,34 2.089,60 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
NOₓ NH₃
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
608,0 /etmaal 0,0 /etmaal 38,0 /etmaal 0,0 /etmaal
Manoeuvreren zwaar vrachtverkeer X:98440,48 Y:431555,78 Type scherm 785,17 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
45,4 kg/j 0,5 kg/j
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 38,0 /etmaal 0,0 /etmaal
195,5 kg/j 51,8 kg/j 11,5 kg/j
In file
10,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %
82,0 kg/j 22,2 kg/j 0,8 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 100,0 % 0,0 %
6/7
Projectberekening
5
Naam Locatie
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam
Sprinklerinstallatie X:98552 Y:431420,31
Sprinklerinstallatie met agitator
Stageklasse
Stage-V, >= 2019 , 56-75 kW, diesel, SCR: ja
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
600 l/j
3,3 kg/j 0,1 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
12 u/j
36 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
3,3 kg/j 0,1 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023_20231004_fd8d865135 Database versie 2023_fd8d865135_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RfNXGdVyV62w (11 oktober 2023)
7/7