CConstaterende datRidderkerk
Koppel je AI →
Document · PDF

2021-10-29 RIB Wonen - 2b. Monitor Prestatieafspraken 2020 - Woningvoorraad.pdf

Commissie Samen wonen RK 2 december 2021, gemeente RidderkerkBij agendapunt: 10: Ter kennisneming: raadsinformatiebrieven492 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Bijlage 2b. Monitor Prestatieafspraken 2020 - Woningvoorraad opbouw woningvoorraad Wooncompas in Ridderkerk naar prijs, per 31 december 2020 # goedkoop onder eerste aftoppingsgrens onder tweede aftoppingsgrens onder huurtoeslaggrens vrije sector

omvang sociale voorraad

%

2019 #

2018 %

2017

2016

#

%

#

%

#

538

7%

627

8%

801

10%

783

10%

679

% 9%

4.399

55%

4.154

53%

4.134

51%

4.162

52%

4.272

55%

859

11%

613

8%

805

10%

791

10%

813

10%

1.232

15%

1.508

19%

1.407

17%

1.389

17%

1.365

17%

946

12%

998

12%

931

12%

856

11%

688

9%

7.974

100%

7.900

100%

8.078

100%

7.981

100%

7.817

100%

7.028

88%

6.901

87%

7.147

88%

7.125

89%

7.129

91%

passende en kwalitatief goede woningvoorraad: ontwikkeling aantal gesloopte woningen aantal woningen in renovatie aantal opgeleverde woningen aantal verkochte woningen aantal toegevoegde woningen

0 woningen 0 woningen 93 woningen -19 woningen 0 woningen

-195 woningen 0 woningen 31 woningen -14 woningen 0 woningen

0 woningen 0 woningen 42 woningen -15 woningen 70 woningen

-24 woningen 0 woningen 203 woningen -15 woningen 0 woningen

0 woningen -42 woningen 69 woningen -33 woningen 0 woningen

opbouw woningvoorraad Wooncompas in Ridderkerk naar type, per 31 december 2020 #

%

#

%

#

%

#

%

#

%

eengezinswoning

3.078

39%

3.004

37%

2.987

37%

2.932

37%

2.944

38%

appartement zonder lift

1.541

19%

1.541

21%

1.736

21%

1.736

22%

1.678

21%

appartement met lift

3.355

42%

3.355

41%

3.355

42%

3.313

42%

3.195

41%

7.974

100%

7.900

100%

8.078

100%

7.981

100%

7.817

100%

opbouw woningvoorraad Wooncompas in Ridderkerk naar toegankelijkheid, per 31 december 2020 #

%

#

%

#

%

#

%

#

%

0 sterren

4.476

56%

4.402

57%

4.611

57%

4.556

57%

4.496

58%

1-2 sterren

1.864

23%

1.864

23%

1.864

23%

1.864

23%

1.878

24%

3-4 sterren

1.634

20%

1.634

20%

1.603

20%

1.561

20%

1.443

18%

7.974

100%

7.900

100%

8.078

100%

7.981

100%

7.817

100%

opbouw woningvoorraad Wooncompas in Ridderkerk naar energielabel, per 31 december 2020* #

%

#

%

#

%

#

%

#

%

A, A+, A++

2.200

28%

2.000

25%

1.686

21%

1.663

21%

1.446

18%

B

1.800

23%

1.550

19%

1.297

16%

1.305

16%

1.060

14%

C

2.700

34%

2.950

36%

3.080

38%

2.996

38%

3.191

41%

12%

1.059

13%

1.173

15%

1.129

14%

8%

815

10%

844

11%

991

13%

100%

8.078

100%

7.981

100%

7.817

100%

D E-G

1.300

16%

1.400

8.000

100%

7.900

* De methodiek voor het in beeld brengen van de energiekwaliteit van woningen is gewijzigd. De aangeleverde aantallen geven een indicatie van de positieve ontwikkeling in ons woningbezit, maar zijn eigenlijk niet echt te vergelijken met voorgaande jaren.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://raad.ridderkerk.nl/api/v1/meetings/782/documents/30582