CConstaterende datRhenen
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 2c ¿ Bijlagen bij de regels Bestemmingsplan Franseweg Sportweg te Elst.pdf

Raadsvergadering 14 december 2021, gemeente RhenenBij agendapunt: raadsvoorstel Ongewijzigd vaststellen bestemmingsplan Franseweg/ Sportweg Elst4.238 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

SBI-

SBI-2008

OMSCHRIJVING

1993 -

AFSTANDEN

CATEGORIE

IN METERS -

nummer

GEUR

STOF GELUID

GEVAAR

GROOTSTE AFSTAND

01

-

LANDBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. DE LANDBOUW

01 014

0

Dienstverlening t.b.v. de landbouw:

1

- algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o. > 500

016 014 016 014

m² 3

016 014

30 10

50

50 10

10

D 3.1

- plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: 30 b.o. > 500 m²

4

10

50

50

3.1

- plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: 30

10

30

b.o. <= 500 m² 016 02

10 -

30

2

BOSBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. BOSBOUW

02 020

021, 022,

Bosbouwbedrijven

10

-

VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN

024 15

DRANKEN 10, 11

10

50

0

50

3.1

151

0

Slachterijen en overige vleesverwerking:

7

- loonslachterijen

50

8

- vervaardiging van snacks en vervaardiging

50

101, 102 151

101, 102

151

0

50

10

50

10

50

3.1

van kant-en-klaar-maaltijden met p.o. < 2.000 m² 108 152

0 6

- verwerken anderszins: p.o. <= 300 m²

0 1071

1581

1585

1

10

30

10

30

10

30

30

10

50 3.1

Broodfabrieken, brood- en

- v.c. < 7500 kg meel/week, bij gebruik van

30

charge-ovens 6

10

p.o. <= 200 m²

1073

Deegwarenfabrieken

50

Vervaardiging van wijn, cider e.d.

10

30

C

- suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: 30

10821

1593 t/m 1595

10

banketbakkerijen:

1071 1584

3.1

50

102 1581

50

2 10

30 2

C

10

50

0

30

3.1

1102 t/m 1104

17

-

0

30

0

50

2

VERVAARDIGING VAN TEXTIEL

13 173

133

174, 175

139

Textielveredelingsbedrijven

50

Vervaardiging van textielwaren

10 0

50

10

50

10

50

3.1

3.1

176, 177

Vervaardiging van gebreide en 139, 143

18

0

gehaakte stoffen en artikelen -

10 10

50

Vervaardiging kleding van leer

30

0

50

Vervaardiging van kleding en -toebehoren

10 10

30

50 3.1

VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT

14 181

141

182 141 183

(excl. van leer) Bereiden en verven van bont;

50

0

50

10

30

3.1

2 10

50

vervaardiging van artikelen van 142, 151 19

bont -

10

10

3.1

VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. KLEDING)

15 192

193

Lederwarenfabrieken (excl. kleding en 151

schoeisel)

152

Schoenenfabrieken

20

-

50

10

50

D

10

30

3.1

50

10

50

10

50

3.1

10

30

50

10

50

3.1

HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK E.D.

16 2010.2

16102

0

Houtconserveringsbedrijven:

2010.2

16102

2

- met zoutoplossingen

Kurkwaren-, riet- en

10

205 162902

vlechtwerkfabrieken

0 10

30

30 2

21

-

VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER- EN KARTONWAREN

17 2112

1712

0

Papier- en kartonfabrieken:

2112

1712

1

- p.c. < 3 t/u

-

UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN

22

50

30

50

Uitgeverijen (kantoren)

0

0

10

Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen

10

C

30

R

50

3.1

0

10

1

0

30

REPRODUKTIE VAN OPGENOMEN MEDIA 58 221

581

2222.6 18129

0

30

2

2223

1814

A

Grafische afwerking

0

0

10

0

10

1

2223

1814

B

Binderijen

30

0

30

0

30

2

2224

1813

Grafische reproduktie en zetten

30

0

10

10

30

2

2225

1814

Overige grafische aktiviteiten

30

0

30

10

30

D 2

Reproduktiebedrijven opgenomen media

0

0

10

0

10

223 182 24

20

2442

1

VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUKTEN

0

Farmaceutische produktenfabrieken:

1

- formulering en afvullen geneesmiddelen

2120 2442

50

50

R

50

2120 2442

2120

2

- verbandmiddelenfabrieken

2462

2052

0

Lijm- en plakmiddelenfabrieken:

A

Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken

2466

10

-

50

10

30

50

205903 25

10

3.1 10

50

30

R

2

50

10

50

3.1

50

10

30

30

50

3.1

10

30

50

10

50

3.1

10

30

10

30

VERVAARDIGING VAN PRODUKTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF

22 2512

221102

0

Loopvlakvernieuwingsbedrijven:

2512

221102

1

- vloeropp. < 100 m2

-

VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK,

26

CEMENT-, KALK- EN GIPSPRODUKTEN 23 261

231

2615

231

262, 263

Glasfabrieken: Glasbewerkingsbedrijven

0

Aardewerkfabrieken:

1

- vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW 10

232, 234

262, 263

0

232, 234

267

0

2

Natuursteenbewerkingsbedrijven:

237 2681

Slijp- en polijstmiddelen fabrieken 2391

10

10 30

50

50

D 3.1

30

-

VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS

26, 28, 33 30

A 26, 28, 33

31

Kantoormachines- en computerfabrieken incl. 30 reparatie

-

10 10

30

10

30

30 2

VERVAARDIGING VAN OVER. ELEKTR. MACHINES, APPARATEN EN BENODIGDH.

26, 27, 33 316

Elektrotechnische industrie n.e.g.

30

293 32

-

10

30 2

VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOM-APPARATEN EN -BENODIGDH.

26, 33 321 t/m

Vervaardiging van audio-, video- 30

323

en telecom-apparatuur e.d. incl. 261, 263,

reparatie

30 0

50 D

50

3.1

264, 331 3210

Fabrieken voor gedrukte bedrading

50

2612 33

30 10

-

50

50

3.1

VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN

26, 32, 33 33

A

Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten e.d. incl.

30

0

30

26, 32, 33 35

reparatie -

0

30

30

50

2

VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S, AANHANGWAGENS)

30 351

0

Scheepsbouw- en reparatiebedrijven:

1

- houten schepen

-

VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE

301, 3315 351

301, 3315

36

30

10

50

0

10

3.1

GOEDEREN N.E.G. 31 361

2

Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m2

0

9524 362

Fabricage van munten, sieraden e.d.

10

10

10

10

30

321

1 10

30 2

363

322

Muziekinstrumentenfabrieken

30

10

30

10

30

2

364

323

Sportartikelenfabrieken

30

10

50

30

50

3.1

365

324

Speelgoedartikelenfabrieken

30

10

50

30

50

3.1

3663.1

32991

Sociale werkvoorziening

0

30

30

0

30

2

Vervaardiging van overige goederen n.e.g.

30

30

50

3663.2 32999 45

41, 42, 43

45 41, 42, 43

10 -

BOUWNIJVERHEID

1

- bouwbedrijven algemeen: b.o. <= 2.000 m²

50

10

3.1

10 30

50

D

50 3.1

45

2 41, 42, 43

45

1000 m² 3

41, 42, 43 51

Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 10 30

50

50

- aannemersbedrijven met werkplaats: b.o.< 0 1000 m²

-

10

3.1 10

10

30

0

10

30 2

GROOTHANDEL EN HANDELSBEMIDDELING

46 511

461

5121

0

Handelsbemiddeling (kantoren)

0

Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders

30

4621

0 30

30

50

10 R

1

50 3.1

5122

4622

Grth in bloemen en planten

10

10

30

0

30

2

5124

4624

Grth in huiden, vellen en leder

50

0

30

0

50

3.1

10

30

5125, 5131

Grth in ruwe tabak, groenten,

30

46217, 4631 fruit en consumptie-

50 R

50 3.1

aardappelen 5132,

Grth in vlees, vleeswaren,

5133

zuivelprodukten, eieren, 4632, 4633

10

spijsoliën

50 R 0

30

50 3.1

5134

4634

Grth in dranken

0

0

30

0

30

2

5135

4635

Grth in tabaksprodukten

10

0

30

0

30

2

Grth in suiker, chocolade en suikerwerk

10

0

30

5136 4636 5137

Grth in koffie, thee, cacao en specerijen 4637

10

30

10

30

30

2 0

30 2

5138, 5139

Grth in overige voedings- en 4638, 4639

514

10

genotmiddelen Grth in overige

10

consumentenartikelen

5153

4673

0

Grth in hout en bouwmaterialen:

5153.4

46735

6

- algemeen: b.o. <= 200 m²

0

Grth in ijzer- en metaalwaren en

4674 5154

4674

2 10

30

10

30

2

0

10

30

0

30

2

- algemeen: b.o. < = 2.000 m²

0

0

30

0

30

2

Grth in overige intermediaire goederen

10

10

30

verwarmingsapparatuur: 2

5156 4676 518

466

0

Grth in machines en apparaten:

518

466

2

- overige

Overige grth (bedrijfsmeubels,

0

519

30

30

10

464, 46733

5154

10

0

10

30

10

50

2

0 0

50

3.1

30

emballage, vakbenodigdheden 466, 469

e.d.

60

49

-

6022

493

6024

1

0

30

Taxibedrijven

0

0

- Goederenwegvervoerbedrijven (zonder

0

2

VERVOER OVER LAND 30

C

0

30

C

30

50

2

schoonmaken tanks) b.o. <= 1000 m² 494 63

0 -

52

DIENSTVERLENING T.B.V. HET VERVOER

50

3.1

6312

52102,

A

Distributiecentra, pak- en koelhuizen

30

52109 6312

10 B

Opslaggebouwen (verhuur opslagruimte)

-

POST EN TELECOMMUNICATIE

50

R

50

D

50

0

52109 64

C

3.1 C

0

30

10

30 2

53 641

531, 532

Post- en koeriersdiensten

0

0

30

C

642

61

A

Telecommunicatiebedrijven

0

0

10

-

VERHUUR VAN TRANSPORTMIDDELEN,

Personenautoverhuurbedrijven

10

0

30

Verhuurbedrijven voor transportmiddelen

10

71

0 C

30

2

0

10

1

10

30

2

10

50

MACHINES, ANDERE ROERENDE GOEDEREN 77 711

7711

712

D

(excl. personenauto's) 7712, 7739 713

Verhuurbedrijven voor machines en 773

Verhuurbedrijven voor roerende goederen 772

72 62 72

0

50

10

30

3.1 10

10

n.e.g. -

50

10

werktuigen

714

0

50

3.1 10

30

COMPUTERSERVICE- EN

Computerservice- en informatietechnologie- 0 bureau's e.d.

D 2

INFORMATIETECHNOLOGIE A

D

0

10

62 73

0 -

10

1

SPEUR- EN ONTWIKKELINGSWERK

72 731

Natuurwetenschappelijk speur- en 721

30

ontwikkelingswerk

732

Maatschappij- en geesteswetenschappelijk

30 10

R

30

30

2

0

0

10

onderzoek 722 74

0

63, 69tm71, -

10

1

OVERIGE ZAKELIJKE DIENSTVERLENING

73, 74, 77, 78, 80tm82 747

Reinigingsbedrijven voor gebouwen

50

812 7481.3

74203

7484.4

Foto- en filmontwikkelcentrales

10

Veilingen voor huisraad, kunst e.d.

0

82992 75

-

OPENBAAR BESTUUR, OVERHEIDSDIENSTEN, SOCIALE VERZEKERINGEN

84 80

85

-

ONDERWIJS

90

37, 38, 39

-

MILIEUDIENSTVERLENING

A0

RWZI's en gierverwerkingsinricht., met

9001

afdekking voorbezinktanks: 3700

30 10

30

0

30

0

10

50

D 3.1

C

10

30

0

10

2

1

9002.1

A

Vuilophaal-, straatreinigingsbedrijven e.d.

50

381 9002.1

30 B

Gemeentewerven (afval-inzameldepots)

382

9002.2

A0

Afvalverwerkingsbedrijven:

A4

- pathogeen afvalverbranding (voor

382 9002.2

- verwerking fotochemisch en galvano-afval

30 10

30

96

-

OVERIGE DIENSTVERLENING

9301.1

96011

A

Wasserijen en strijkinrichtingen

30

0

50

9301.1

96011

B

Tapijtreinigingsbedrijven

30

0

50

Chemische wasserijen en ververijen

30

9301.3

96013

A

Lijst van afkortingen - niet van toepassing of niet relevant < kleiner dan > groter dan = gelijk aan cat. categorie e.d. en dergelijke kl. klasse n.e.g. niet elders genoemd o.c. opslagcapaciteit

Wasverzendinrichtingen

3.1

10

96012 0

50

30

93

9301.2

50 3.1

10 10

382

R

50

50

ziekenhuizen) A7

3.1 30

30

50

50

30

381 9002.2

10

30

0

30

30 2

C

30

50

3.1

30

50

3.1

30 0

R

R

30 2

0

30

2

p.c. productiecapaciteit p.o. productieoppervlak b.o. bedrijfsoppervlak v.c. verwerkingscapaciteit u uur d dag w week j jaar B bodemverontreiniging, de activiteit geeft een verhoogde kans op bodemverontreiniging C continu, bij de betreffende milieubelastende activiteiten zijn de voor geluid bepalende activiteiten meestal continu (dag en nacht) in bedrijf D divers, de activiteit kan een grote variatie in milieubelasting vertonen, dit dient per geval nader te worden bezien L luchtverontreiniging Z zonering op basis Wet geluidhinder R risico (Besluit externe veiligheid inrichtingen mogelijk van toepassing) V vuurwerkbesluit van toepassing G goederenvervoer P personenvervoer

Voorwaardelijke verplichting sloop: Te slopen bebouwing Franseweg – Sportweg.

NOTITIE PROJECT

:

Elst, Ontwikkeling Verbindingsweg-Sportweg

PROJECTNUMMER

:

P19-0254

ONDERWERP

:

Water- en verkeersparagraaf

DATUM

:

16 december 2019

OPGESTELD DOOR

:

L.C. van den Dikkenberg

Algemeen Op grond van de afspraken uit de startovereenkomst WB21 dienen decentrale overheden in de toelichting op ruimtelijke plannen een waterparagraaf op te nemen. In die paragraaf dient te worden uiteengezet wat voor gevolgen het plan in kwestie heeft voor de waterhuishouding, dat wil zeggen het grondwater en het oppervlaktewater. Deze waterparagraaf bevat zowel het wateradvies als enkele randvoorwaarden waaraan het plan moet voldoen.

Beschrijving plangebied Het plan betreft de ontwikkeling van 5 woningen op de hoek van de Sportweg-FransewegVerbindingsweg in Elst (Ut.). Dit betreffen twee tweekappers langs de Franseweg en een vrijstaande woning georiënteerd op de Sportweg, zie bijlage A voor een overzichtstekening. Het plangebied heeft een oppervlak van circa 0,2 ha en is in de huidige situatie nagenoeg volledig groen en onverhard ingericht.

Bestaande geohydrologische gesteldheid Om de toestand van de geohydrologische gesteldheid in beeld te krijgen, is gebruik gemaakt van de gegevens uit het Actueel Hoogtebestand Nederland 3 (AHN3) en een uit Dinoloket. Hieruit volgen onderstaande conclusies: Binnen het plangebied loopt het maaiveld af van circa NAP +16,60 m aan de zuidoostzijde naar circa NAP +15,70 m aan de noordwestzijde. De Franseweg ligt op een niveau van circa NAP +16,50 m en de Sportweg op een niveau van circa NAP +16,00 m. De bodem bestaat tot circa 30 m onder maaiveld uit voornamelijk zand. Hierbij wisselen fijne en grove zandlagen elkaar af. Dicht onder maaiveld bevindt zich fijn zand. Op circa 30 m onder maaiveld is de eerste slecht doorlatende laag aanwezig met een dikte van enkele meters. Op basis van een grondwatermeetpunt (circa 1 km ten noordwesten van het plangebied) varieerde de grondwaterstand de afgelopen 8 jaar tussen NAP +5,95 m en NAP +6,39 m. In de nabije omgeving van het plangebied is geen oppervlaktewater aanwezig.

PROJECT

1/6

DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM

Elst, Ontwikkeling Verbindingsweg-Sportweg P19-0254-002 10 maart 2020

Beleid Het algemene waterbeleid dat op het plangebied van toepassing is, staat beschreven in het Waterbeleid in de 21e eeuw (WB21) van de rijksoverheid, de Omgevingsvisie van de Provincie Utrecht en de Waterkoers 2016-2021 van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden. Op Europees, nationaal en stroomgebiedsniveau wordt gewerkt aan de Kaderrichtlijn Water (KRW). De KRW streeft naar duurzame en robuuste watersystemen. Basisprincipes van het nationaal en Europees beleid zijn: meer ruimte voor water, voorkomen van afwenteling van de waterproblematiek in ruimte of tijd en stand-still (géén verdere achteruitgang in de huidige (2000) chemische en ecologische waterkwaliteit). Het bovenstaande resulteert in twee drietrapsstrategieën die zijn vastgelegd in de Nota Ruimte (2006): Waterkwantiteit (vasthouden, bergen, afvoeren) Waterkwaliteit (schoonhouden, scheiden, zuiveren) De trits voor waterkwantiteit betekent dat neerslag bij voorkeur wordt vastgehouden op de plaats waar het valt. Indien vasthouden niet mogelijk is, wordt neerslag geborgen in oppervlaktewater. De trits voor waterkwaliteit houdt in dat gestreefd moet worden naar het voorkomen van verontreinigingen. Indien schoonhouden niet mogelijk is, worden schone en vervuilende bronnen gescheiden.

De Deltabeslissing Ruimtelijke adaptatie, onderdeel van het Deltaprogramma 2015, schrijft voor dat rijk, provincies, gemeenten en waterschappen het klimaatbestendig en water robuust inrichten van de ruimtelijke omgeving moeten opnemen in het beleid. Doel van de Deltabeslissing Ruimtelijke adaptatie is het sturen van het veranderingsproces om het klimaatbestendig en water robuust inrichten van Nederland een vanzelfsprekend onderdeel te maken van ruimtelijke (her)ontwikkeling. Hierbij wordt het uitgangspunt gehanteerd dat bij (her)ontwikkelingen geen extra risico op schade en slachtoffers mag ontstaan voor zover dat redelijkerwijs haalbaar is. Met ingang van 1 januari 2016 is de Waterkoers 2016-2021 van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden van kracht. De Waterkoers beschrijft wat het waterschap in de planperiode wil bereiken en hoe ze dat wil doen. Verder beschikt Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden over een verordening: Keur. Hierin staan de geboden en verboden voor de manier van inrichten, gebruik en onderhoud van waterkeringen, oppervlaktewaterlichamen, bergingsgebieden, ondersteunende kunstwerken en grondwater. Van alle verboden werken en/of werkzaamheden die niet voldoen aan de criteria van de algemene regels, kan een vergunning worden aangevraagd.

Voor het versneld afvoeren van hemelwater richting een oppervlaktewaterlichaam door toename aan verhard oppervlak geldt vanuit de Keur Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden een vergunningsplicht. Vrijstelling hierop wordt verleend door het realiseren van 15% oppervlaktewater over de toename van verharding. Wanneer voor een alternatieve wijze wordt gekozen dient een vergunning aangevraagd te worden.

PROJECT

2/6

DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM

Elst, Ontwikkeling Verbindingsweg-Sportweg P19-0254-002 10 maart 2020

Hemelwater en riolering De oppervlakken zijn als volgt te verdelen in het plangebied: OMSCHRIJVING

HUIDIGE SITUATIE

HUIDIGE SITU-

TOEKOMSTIGE

TOEKOMSTIGE SI-

ONVERHARD

ATIE VERHARD

SITUATIE ON-

TUATIE VERHARD

VERHARD

Bebouwing

-

35

Kavel

-

-

565

Wegen, parke-

-

80

-

-

25

4.460

-

1.025

1.230

1.230 475

ren en trottoir Grastegels Groen Totaal

4.575

25 4.575 2.180 m2

Toename:

Binnen het plangebied is sprake van een toename van verhard oppervlak van circa 2.180 m². Op basis van de eisen van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden dient hiervoor circa 327 m² wateroppervlak gerealiseerd te worden ter compensatie. Op basis van de eisen vanuit de gemeente Rhenen dient 60 mm water vastgehouden te worden. Doordat het realiseren van openwater niet mogelijk is wordt op alternatieve wijze waterberging gerealiseerd. Hierbij wordt uitgegaan van de bergingseisen van de gemeente wat resulteert in een bergingsbehoefte van 131 m³. De gemeente Rhenen heeft naar aanleiding van de resultaten uit de ‘Wateragenda Elst’ aangegeven dat op de locatie van de ontwikkeling wateroverlast door afstromend water voorkomen dient te worden. In de huidige situatie wordt hemelwater oppervlakkig geborgen in de noordwest hoek van het plangebied. Dit afstromende hemelwater is deels afkomstig vanaf de Sportweg en voor een groot deel afkomstig van de Franseweg/Verbindingsweg. Het water vanaf de Franseweg/Verbindingsweg stroomt van zuid naar noord door het plangebied. Het hemelwater stroomt oppervlakkig over maaiveld door de overbelasting van het bestaande stelsel en het bestaande stelsel benedenstrooms.

Het plangebied wordt verhoogt en om te voorkomen dat bij de ontwikkeling van de woningen binnen het plangebied het hemelwater op een andere locatie tot overlast gaat leiden, wordt aan de oostzijde van het plangebied een IT-streng aangelegd. Aan de noordzijde van het plangebied wordt een wadi gerealiseerd met een berging van circa 400 m³. Daarnaast wordt onder de rijbaan centraal door het plangebied een IT-buis aangelegd die zorgt voor berging en afvoer richting de IT-streng aan de oostzijde. Langs de Franseweg wordt een molgoot met kolken gerealiseerd. Deze kolken worden aangesloten op het toekomstig hemelwaterriool in de Franseweg. Daarnaast wordt aan de oostzijde van het plan, langs de Franseweg, een instroomput aangebracht die afvoert richting de wadi aan de noordwestzijde.

PROJECT

3/6

DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM

Elst, Ontwikkeling Verbindingsweg-Sportweg P19-0254-002 10 maart 2020

Door het verhogen van de zuidzijde van het plangebied ten behoeve van de realisatie van de woningen neemt de bergingscapaciteit van deze oppervlakkige waterberging af. Echter wordt door het verlagen van de groenzone ten behoeve van de wadi weer extra waterberging gerealiseerd. In tabel 1 is de balans voor de waterberging in het noorden van het plangebied weergegeven. Hieruit komt naar voren dat voldoende watercompensatie aanwezig is voor de toename van verharding en daarnaast extra waterberging wordt gerealiseerd ten opzichte van de huidige situatie. De extra beschikbare waterberging voor afstromend water vanaf de Franseweg/Verbindingsweg bedraagt 26 m³, exclusief de benodigde waterberging voor de toename van verharding.

Tabel 1: Overzicht benodigde en beschikbare berging huidige en toekomstige situatie

HUIDIGE SITUATIE [M3]

TOEKOMSTIGE SITUATIE [M3]

615

359

Natuurlijke oppervlakkige waterberging aan noordzijde van plangebied Waterberging in te realiseren wadi

391

Waterberging in IT-riool binnen plan-

22

gebied Totaal aanwezige waterberging

615

772

Benodigde waterberging voor toe-

-131

name van verharding Aanwezige waterberging voor oppervlakkige afvoer vanaf Franse-

615

641

weg en Sportweg Toename waterberging

26 m3

Vuilwater Het vuilwater wordt gescheiden van het hemelwater ingezameld en afgevoerd op het vuilwaterstelsel in de Franseweg en de Sportweg.

Grondwater De aanlegpeilen van de woningen en de openbare verharding binnen het plangebied worden afgestemd op de bestaande woningen, straatpeilen en maaiveldhoogten. Hierdoor wijzigt de huidige oppervlakkige waterafvoer, maar hiervoor worden aanvullende maatregelen getroffen zodat dit niet leidt tot wateroverlast. Het grondwater zit voldoende diep, circa 10,0 m-mv, waardoor hiermee geen rekening gehouden hoeft te worden met de aanlegpeilen. Het plan is niet gelegen in een grondwaterbeschermingsgebied. In en om het plangebied is geen grondwateroverlast bekend. Ingrepen voorkomend uit dit plan zullen geen bodemlagen aantasten als gevolg waarvan het grondwatersysteem verandert.

Oppervlaktewater Het plan ligt niet binnen de kern- of beschermingszone van een waterkering. Het is daarom niet te verwachten dat de ontwikkelingen van het plan van invloed zullen zijn op de veiligheid van een waterkering.

PROJECT

4/6

DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM

Elst, Ontwikkeling Verbindingsweg-Sportweg P19-0254-002 10 maart 2020

In de directe omgeving van het plangebied is geen oppervlaktewater aanwezig. Het plan veroorzaakt geen nadelige gevolgen voor of door het oppervlaktewatersysteem in de omgeving.

Verkeersparagraaf Parkeren Het plan omvat de realisatie van vijf woningen. Eén vrijstaande woning en vier 2-onder-1kapwoningen wat resulteert in vijf woningen. Voor het bepalen van de parkeervraag is de norm van de gemeente Rhenen gehanteerd welke te vinden is in het parkeerbeleidsplan d.d. 21 november 2008. De woningen staan buiten het centrumgebied. De vrijstaande woning valt onder de categorie ‘woning duur’ de overige vier onder ‘woning midden’. Dit levert de hierna in tabel volgende parkeervraag op: TYPE

AANTAL

Woning duur

1

Woning midden

4

Totaal

5

PARKEERNORM

PARKEERNORM

PLAATSEN

PLAATSEN

MINIMUM

MAXIMUM

MINIMUM

MAXIMUM

2,0

2,2

2,0

2,2

1,8

1,9

7,2

7,6

9,2

9,8

Het totaal te realiseren plaatsen ligt tussen de 9,2 en 9,8. Op iedere kavel wordt 1 parkeerplaats voor de bewoners gerealiseerd. Deze vakken tellen, conform CROW-norm, voor 0,8 plaats mee in de balans. Van de parkeervraag van 10 vakken worden op deze wijze al 4 stuks op eigen terrein gerealiseerd. De overige 6 vakken worden in openbaar gebied gerealiseerd. Dit gebeurt voor de woningen in de vorm van langsparkeren ter plaatse van de Franseweg. Daarnaast wordt een parkeerstrook aangelegd langs de wadi in de vorm van grastegels. Deze parkeerstrook met 3 parkeerplaatsen dient tijdelijk als incidentele parkeerplaats voor bezoekers van de vrijstaande woning. Bij de herinrichting van de Sportweg kan deze situatie vervolgens definitief gemaakt worden.

Verkeersgeneratie Naast een parkeervraag zal de ontwikkeling ook tot meer verkeer leiden. Op basis van CROW-publicatie ‘toekomstbestendig parkeren’ is de minimale en maximale ritgeneratie bepaald. Hierbij is uitgegaan van volgende uitgangspunten: -

Type woningen: koop, huis, vrijstaand en koop (1), huis twee-onder-een-kap (4).

-

Gebied: rest bebouwde kom.

-

Stedelijkheidsgraad: niet stedelijk. TYPE

AANTAL

Woning duur

1

Woning midden

4

Totaal

5

PROJECT

5/6

DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM

RITGENERATIE

RITGENERATIE

RITTEN

RITTEN MAXI-

MINIMUM

MAXIMUM

MINIMUM

MUM

7,8

8,6

7,8

8,6

7,4

8,2

29,6

32,8

37,4

41,4

Elst, Ontwikkeling Verbindingsweg-Sportweg P19-0254-002 10 maart 2020

Uitgaand van een spitsaandeel van 12% zal de theoretische toename 6 ritten in het spitsuur. Dit is het totaal van autoritten van en naar de woningen in het spitsuur. De bestaande infrastructuur beschikt over voldoende capaciteit om deze toename te kunnen verwerken.

Ontsluiting gebied Tussen de twee-onder-een-kap woningen en de vrijstaande woning komt een pad om de achterzijde van de woningen te ontsluiten. De breedte van dit pad is vastgesteld op 6,0 m zodat de parkeerplaatsen op eigen terrein goed bereikbaar zijn voor de bewoners. Het pad sluit aan op de Sportweg. Deze aansluiting wordt vormgegeven als een inritconstructie waarbij alleen aan de zijde van de Sportweg inritblokken worden toegepast. Met deze inrichting wordt de voorrangssituatie voor gebruikers van de Sportweg en het pad duidelijk gemaakt. Een punt van aandacht bij deze aansluiting is het zicht vanuit het pad op de Sportweg. Om goed zicht te bieden op de Sportweg wordt geadviseerd contractueel vast te leggen dat op deze locatie over een lengte van 5,0 m geen hoge erfscheiding geplaatst mag worden.

PROJECT

6/6

DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM

Elst, Ontwikkeling Verbindingsweg-Sportweg P19-0254-002 10 maart 2020

Bijlage A: Overzicht verkeer en water

BIJLAGEN

LEGENDA Nieuwe bebouwing 1

Projectgrens Nieuwe erfgrens Uitgeefbaar gebied +16.65

Vloerpeil in m t.o.v. NAP (indicatief)

+15.30

Afwerkhoogte in m t.o.v. NAP Bestaande hoogte in m t.o.v. NAP

+15.6

0

Parkeervakken Rijbaan

+15.1

0

Voetpad Grastegels

1:4

talu

d1

23.4 2

talud

:4

Gazon/wadi Put met roosterdeksel

+15.9

5

Infiltratieleiding in lavapakket

+15.1

0

H 6512

641m ² +15.

10

+15.

80

wadi

talu

4 +15.10

+16.4

0

27.8

4

4

27.4

42.5

talu

d 1:

4

d 1:4

1.41

H 7607 +16.20

5.00

inritconstructie met inritblokken

Spo

rtw

eg

1290m ²

K

I

lage erfscheiding ivm rijzicht vanuit nieuwe rijbaan

H 5070

RIJB

AA

N

H 3182

H 3183

35.1

4

1.41

460m ² H 2864 0.06

0.15

0

405m ² 70.1

1.50

0.15

4.8

0

1.20

0.06

405m ² K

AB KS

VB

K

CAI

I

ST

+16.65

V

KS

444m ²

6.00

K

7

VB

KS

5

1.9 0 1.50 0 1.5.06 0

V

1

+17.05 V

0 5.70 0.20 .20

KS

BR

K

0.20

KS

H 7663

3

KS

VB

0.06

K

1.50

KS KS

K KS

LSK

Fra

nse

weg

K

I KS

K

H 7664

K

KS

I

I

KS

114

K

PROJECT

KS

KS KS

Elst, Ontwikkeling Verbindingsweg-Sportweg ONDERWERP : Waterhuishoudkundig Plan

K

KS

VB

HT

K

:

VB

ST

112

Wijzigingen

H 6256

K

KS

ST

H 4448

68

KS

ST

1.80

110

106

71

6.00

108

HT K

Veenendaal

ruimtelijke informatie ruimtelijke inrichting ruimtelijk beheer

tel. 0318 - 52 76 00

Elst (Gld)

tel. 0481 - 37 71 65 http://www.buroboot.nl

Tekeninggegevens

Datum

Get.

Documentsoort :

16-12-2019

hab

Datum

:

23 oktober 2019

10-03-2020

jwe

Tekenaar

:

jze

Gecontroleerd :

bdi

Tekening

Schaal

:

1:250

Formaat

:

A1

Bestand

:

Blad

:

K19-0254-001 01

Status

V Concept Definitief N.V.I. Voor uitvoering Revisie

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10741514/1