CConstaterende datRhenen
Koppel je AI →
Document · PDF

Beantwoording vragen ontwerpbegroting FV en werkprogramma Strategische Agenda

Raadsvergadering 8 juli 2025, gemeente RhenenBij agendapunt: Raadsvoorstel Ontwerpbegroting 2026-2029 en Jaarstukken 2024 Regio Foodvalley454 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Vraag 1: De bijdrage van Rhenen voor het programma landelijk gebied is hoger dan andere gemeenten. Hoe komt dit? Antwoord: De bijdrage voor het programma landelijk gebied wordt met een andere verdeelsleutel berekend. De verdeelsleutel gaat aan de hand van het aantal inwoners en aantal agrarische bedrijven (volgens CBS) per gemeente. De bijdrage is berekend met een 20/80 verhouding. Oftewel voor 20% het aantal inwoners en voor 80% agrarische bedrijven. In onderstaande tabel ziet u de precieze berekening voor de bijdrage.

Bron: 1-1-25 volgens CBS Barneveld Ede Nijkerk Renswoude Rhenen Scherpenzeel Veenendaal Wageningen Totaal

Inwoners 63.160 124.262 45.725 5.781 20.399 10.541 70.339 42.802

16,49% 32,44% 11,94% 1,51% 5,33% 2,75% 18,36% 11,18%

Landbouwbedrijven 490 620 140 70 70 30 10 30

33,56% 42,47% 9,59% 4,79% 4,79% 2,05% 0,68% 2,05%

30,15% 40,46% 10,06% 4,14% 4,90% 2,19% 4,22% 3,88%

383.009

100,00%

1.460

100,00%

100,00%

Door het stellen van de vraag is duidelijk dat voor het programma landelijk gebied een uitzondering geldt ten opzichte van andere programma’s. Deze ‘ongelijkheid’ in benadering van de bekostiging van de programma’s zal het College nader onderzoeken en, zoals gevraagd in de commissievergadering, ook voorleggen in het AB en het BO Landelijk Gebied. Vraag 2: Kan er een toelichting komen op de samenstelling van de bijdrage aan het Regiokantoor? Hoe is deze opgebouwd? Antwoord: De saldi (uitgaven -/- inkomsten) van alle programma’s, inclusief de saldi van het Regiobureau, worden verdeeld op basis van het aantal inwoners. Er is alleen een uitzondering voor het programma Landelijk Gebied. Deze wordt verdeeld op basis van 20% inwoners en 80% landbouwbedrijven, zie eerdere vraag en antwoord.

TOTALE BIJDRAGE 2026 PER GEMEENTE PER ONDERDEEL Gemeente Regiobureau Mobiliteitsfonds Barneveld Ede Nijkerk Renswoude Rhenen Scherpenzeel Veenendaal Wageningen Totaal

384.342 756.161 278.247 35.179 124.132 64.144 428.028 260.459 2.330.693

Inwoneraantal 1-1-25 volgens CBS Barneveld Ede Nijkerk Renswoude Rhenen Scherpenzeel Veenendaal Wageningen Totaal

69.920 137.561 50.619 6.400 22.582 11.669 77.867 47.383 424.000

63.160 124.262 45.725 5.781 20.399 10.541 70.339 42.802

383.009

Strategische agenda 306.624 525.254 173.295 33.767 79.021 39.434 220.019 139.306 1.516.719

16,49% 32,44% 11,94% 1,51% 5,33% 2,75% 18,36% 11,18% 100,00%

Totaal 760.886 1.418.977 502.160 75.346 225.735 115.247 725.914 447.148 4.271.412

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/15742970/1