CConstaterende datRenswoude
Koppel je AI →
Document · PDF

Verkeersonderzoek Goudappel Dorpshart

Gemeenteraad 18 januari 2022, gemeente RenswoudeBij agendapunt: Raadsvoorstel tot vaststelling omgevingsaanvraag bouwen 8 tijdelijke wooneenheden Het Binnenveld / Vendelier1.805 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Deventer

Den Haag

Eindhoven

Snipperlingsdijk 4

Anna van Buerenplein 46

Emmasingel 15

7417 BJ Deventer

2595 DA Den Haag

5611 AZ Eindhoven

7400 AD Deventer

Leeuwarden

Amsterdam

T +31 (0)570 666 222

F. HaverSchmidtwei 2

De Ruyterkade 143

goudappel@goudappel.nl

8914 BC Leeuwarden

1011 AC Amsterdam

Postbus 161

Gemeente Renswoude

Parkeren in Dorpshart Renswoude

Datum Kenmerk

27 maart 2020 006368.20200327.N1.01

Eerste versie

1

Inleiding

Aanleiding In de afgelopen jaren is in Renswoude gewerkt aan het Dorpshart. Inmiddels is het merendeel van de winkels, voorzieningen en woningen gerealiseerd. Voorafgaand aan de ontwikkeling van het laatste deel wil de gemeente Renswoude inzicht in de parkeersituatie. Deze notitie beschrijft de parkeersituatie aan de hand van een drietal vragen.

Vragen De gemeente Renswoude heeft Goudappel Coffeng opdracht gegeven drie onderzoeksvragen te beantwoorden: ■ Wat is het benodigde aantal parkeerplaatsen op basis van de parkeerkencijfers gebruikt tijdens de planontwikkeling van het Dorpshart (2012)? ■ Wat is het benodigde aantal parkeerplaatsen op basis van de Nota Parkeernormen van de gemeente Renswoude (2016)? ■ Wat is het feitelijke gebruik op straat van de aanwezige parkeerplaatsen?

Leeswijzer In hoofdstuk 2 is het programma per bouwdeel opgenomen en in hoofdstuk 3 een overzicht van de parkeerplaatsen. Hoofdstuk 4 en 5 gaan in op de eerste twee onderzoeksvragen. Het vijfdzesdee hoofdstuk gaat over de derde onderzoeksvraag. Dit hoofdstuk is nu nog niet ingevuld en volgt na uitvoering van de parkeerdrukmeting.

www.goudappel.nl goudappel@goudappel.nl

2

Programma

Bij het beantwoorden van de vragen zijn de hiernavolgende uitgangspunten gehanteerd wat betreft de omvang en het functietype: ■ Bouwdeel 1: - 1.981 m2 commercieel, waarvan 1.238 m2 supermarkt; - 20 appartementen sociale huur, op dek 34 parkeerplaatsen (waarvan 11 onder de overkapping). ■ Bouwdeel 2: (wordt nog gebouwd): - 11 appartementen koop duur; - 415 m2 commercieel. ■ Bouwdeel 3: vervallen. ■ Bouwdeel 4: - 10 woningen, 8 parkeerplaatsen (eigen terrein) + 1 garage eigen terrein en 1 gereserveerde parkeerplaats openbaar gebied. ■ Bouwdeel 5: - 575 m2 ELGC (zorgcentrum: huisarts/apotheek/fysiotherapeut) (geen bibliotheek); - 10 appartementen (koop, middelduur) + 6 grondgebonden woningen (koop, middelduur). ■ Ontwikkelingen Vinkenborgh: - 8 appartementen (middelduur koop), 11 parkeerplaatsen op eigen terrein, 1 vervallen parkeerplaats openbaar gebied. ■ Ontwikkelingen Willigenburg: - 5 appartementen (middelduur koop), 6 parkeerplaatsen particulier terrein, 2 in openbaar gebied. ■ Ondergrondse containers (nabij de Oude Holleweg). ■ Ontwikkeling Taets van Amerongenweg: eigen parkeerbalans, maar deel van de woningen met voorzijde tegenover bouwdeel 5 gelegen. ■ Tussen bouwdeel 4 en bouwdeel 5 liggen 10 bestaande appartementen.

3

Parkeeraanbod

Het parkeeraanbod is een inventarisatie van de beschikbare parkeerplaatsen. Door middel van Cyclomedia-beelden is in kaart gebracht hoeveel openbare parkeerplaatsen er in het Dorpshart van Renswoude zijn (zie figuur 3.1). De volgende aspecten zijn van belang voor het bepalen van het aantal openbare parkeerplaatsen: ■ Tussen bouwdeel 4 en 5 ligt een appartementencomplex (Taets van Amerongenweg 1.01 - 1.10) met aan de achterzijde een parkeerterrein met 24 privéparkeerplaatsen (lichtgroen). Van de 24 parkeerplaatsen zijn 8 parkeerplaatsen bestemd voor woningen van bouwdeel 4. De overige 16 voor het appartementencomplex. ■ Het appartementencomplex Vinkenborgh heeft aan de achterzijde een privéparkeerterrein voor bewoners met 11 parkeerplaatsen. Ditzelfde geldt voor de Willigenburg, maar dan met 6 parkeerplaatsen.

www.goudappel.nl

Parkeren in Dorpshart Renswoude

2

■ De sociale huurwoningen van bouwdeel 1 hebben op het parkeerdek 34 parkeerplaatsen. In het Dorpshart van Renswoude zijn in totaal 212 parkeerplaatsen geteld, waarvan 75 (34+24+11+6) niet-openbare parkeerplaatsen. Het aantal openbare parkeerplaatsen is 137 parkeerplaatsen.

Figuur 3.1: Parkeeraanbod Dorpshart Renswoude.

4

Parkeerbalans kencijfers 2012

In dit hoofdstuk wordt de eerste onderzoeksvraag beantwoord: Wat is het benodigde aantal parkeerplaatsen op basis van de parkeerkencijfers gebruikt tijdens de planontwikkeling van het Dorpshart (2012)? In tabel 4.1 is de parkeervraag opgenomen per bouwdeel. Elk bouwdeel bestaat uit één of meerdere functies. Daarbij is uitgegaan van het meest recente programma, zoals ook opgenomen in hoofdstuk 2. Aan de hand van deze parkeerkencijfers en aanwezigheidspercentages gebruikt in 2012 (op basis van CROW-publicatie 317) is de parkeervraag berekend voor de verschillende momenten van de week.

www.goudappel.nl

Parkeren in Dorpshart Renswoude

3

743

m2 bvo

4,00

100 m2 bvo

30

30

60

appartementen sociale huur

20

woning

1,30

woning

26

50

50

subtotaal bouwdeel 1 2

appartementen koop duur

11

woning

1,60

woning

commercieel

415

m2 bvo

4,00

100 m2 bvo

10

75

90

80

parkeerplaatsen 15

30

100

9

60

13

18

50

50

90

80

60

17

30

60

10

75

100

34

woningen grondgebonden

10

woning

1,50

woning

ELGC (zorgcentrum)

575

m2 bvo

1,65

100 m2 bvo

appartementen (koop, middelduur)

10

woning

1,40

grondgebonden woningen (koop, middelduur)

6

woning

15

5

37

50

18

3

22

30

13

23

21

16

37

61

31

80

95

9

9

16

14

11

5

10

2

12

17

14

19

18

27

27

8

8

14

12

9 9

50

50

90

80

60

8

8

14

12

9

100

75

10

10

10

9

7

1

1

1

woning

14

50

50

90

80

60

7

7

13

11

8

1,50

woning

9

50

50

90

80

60

5

5

8

7

5 15

subtotaal bouwdeel 4 5

100

105

subtotaal bouwdeel 2 4

75

zat- mid

commercieel overig

10

koopavond

60

avond

pp

30

aanwezigheidspercentages

middag

eenheid

50

ochtend

per

100 m2 bvo

Zat- mid

p-norm 4,00

koopavond

eenheid m2 bvo

avond

aantal 1238

middag

functie supermarkt

ochtend

bouwdeel 1

15

21

19

22

19

Vinkenborgh

subtotaal bouwdeel 5 appartementen (koop, middelduur)

8

woning

1,40

woning

32 11

50

50

90

80

60

6

6

10

9

7

Willigenburg

appartementen (koop, middelduur)

5

woning

1,40

woning

7

50

50

90

80

60

4

4

6

6

4

88

115

100

153

157

totaal alle functies

205

Tabel 4.1: Parkeervraag met parkeernormering 2012 en nieuw programma.

De totale parkeervraag op het maatgevende moment (zaterdagmiddag) bedraagt 157 parkeerplaatsen. Een deel van deze parkeervraag parkeert op eigen terrein. Dit betreft de sociale huurappartementen in bouwdeel 1 (16 p.p.), een deel van de woningen in bouwdeel 4 (9 p.p.) en appartementen Vinkenborgh (7 p.p.) en Willigenburg (4 p.p.). Voor een deel van deze parkeervraag is niet voldoende ruimte beschikbaar op eigen terrein. Dit betreft 1 p.p. voor bouwdeel 4. Deze parkeervraag komt dus terecht op de openbare parkeerplaatsen. De parkeervraag voor de openbare parkeerplaatsen is dus 122 parkeerplaatsen (157-16-9-7-4+1 p.p.). Het aantal openbare parkeerplaatsen bedraagt 137 parkeerplaatsen. Op basis van de parkeerkencijfers zoals gebruikt in 2012 zijn er dus voldoende parkeerplaatsen.

5

Parkeerbalans Nota Parkeernormen 2016

In dit hoofdstuk wordt de tweede onderzoeksvraag beantwoord: Wat is het benodigde aantal parkeerplaatsen op basis van de Nota Parkeernormen van de gemeente Renswoude (2016)? In 2016 is de Nota Parkeernomen vastgesteld. De parkeernomen hierin zijn op een aantal onderdelen anders dan de pakeerkencijfers die in 2012 gebruikt zijn. Daarom is ook de parkeervraag berekend op basis van deze nieuwe parkeernormen en

www.goudappel.nl

Parkeren in Dorpshart Renswoude

4

woning 2,00

woning

commercieel

415

m2 bvo 3,40

100 m2 bvo

22

50

50

14

30

60

middag 50

ochtend

60

50

per

30

28

subtotaal bouwdeel 1 2

subtotaal bouwdeel 2 4

10

woning 1,90

woning

subtotaal bouwdeel 4 5

100

10

75

100

8

15

90

80

60

14

14

29

49

90

80

60

11

11

10

75

100

36

woningen grondgebonden

19

parkeerplaatsen

75

95

50

50

90

80

60

15

100

75

10

10

10

19

zat- mid

11

25

woning

koopavond

appartementen koop duur

100 m2 bvo

10

avond

woning 1,40

60

aanwezigheidspercentages

middag

m2 bvo 3,40

20

30

ochtend

743

appartementen sociale huur

42

zat-mid

commercieel overig

100 m2 bvo

koopavond

m2 bvo 3,40

avond

eenheid

1238

pp

aantal

supermarkt

eenheid

functie

1

p-norm

bouwdeel

aanwezigheidspercentages. De parkeervraag is opgenomen in tabel 5.1. Daarbij zijn de volgende uitgangspunten gehanteerd: ■ Het gezondheidscentrum ELGC bestaat uit een huisartsenpost, fysiotherapeutpraktijk en een apotheek. Daarbij is uitgegaan van 5 behandelkamers voor artsen, 4 behandelkamers voor fysiotherapeuten en 1 apotheek. Dit is gebaseerd op de ontwerptekening die gevoegd is bij de omgevingsvergunningaanvraag. ■ Voor de functie ‘commercieel’ is in de Nota Parkeernomen geen parkeernorm opgenomen. De categorie ‘buurtsupermarkt’ is gebruikt, omdat dit het meest aansluit bij de aanwezige functies: een supermarkt als trekker en diverse kleinschalige commerciële functies, zoals een kapper. ■ Voor ‘appartementen sociale huur’ is de categorie ‘huur etage (midden/goedkoop)’ gebruikt; ■ Voor ‘grondgebonden woningen’ is de categorie ‘Koop, tussen/hoek >€180.000’ gebruikt; ■ Voor de appartementen met kenmerk ‘koop, middelduur’ is de categorie ‘koop, etage, midden’ gebruikt.

13

25

4

32

42

3

19

25

25

22

17

23

65

78

20

18

13

4

8

1

11

14

15

19

21

28

27

10

10

17

15

11

10

10

17

15

11

15

11

1

1

1

huisarts

5 behandelkamer 2,90 behandelkamer

fysiotherapeut

4 behandelkamer

7

100

75

10

10

10

7

5

1

1

1

apotheek

1

apotheek 3,00

apotheek

3

100

75

10

10

10

3

2

0

0

0

appartementen (koop, middelduur)

10

woning 1,80

woning

18

50

50

90

80

60

9

9

16

14

11

grondgebonden woningen (koop, middelduur)

6

woning 1,90

woning

11

50

50

90

80

60

6

6

10

9

7

39

33

29

26

20

Vinkenborgh appartementen (koop, middelduur)

8

woning 1,80

woning

14

50

50

90

80

60

7

7

13

12

9

Willigenburg appartementen (koop, middelduur)

5

woning 1,80

woning

9

50

50

90

80

60

5

5

8

7

5

110

128

120

161

157

1,70 behandelkamer

subtotaal bouwdeel 5

54

totaal alle functies

209

Tabel 5.1: Parkeervraag op basis van Nota Parkeernormen Renswoude (2016).

www.goudappel.nl

Parkeren in Dorpshart Renswoude

5

De totale parkeervraag op het maatgevende moment (koopavond) bedraagt 161 parkeerplaatsen. Een deel van deze parkeervraag parkeert op eigen terrein. Dit betreft de sociale huurappartementen in bouwdeel 1 (22 p.p.), een deel van de woningen in bouwdeel 4 (15 p.p.) en appartementen Vinkenborgh (12 p.p.) en Willigenburg (7 p.p.). Voor een deel van deze parkeervraag is niet voldoende ruimte beschikbaar op eigen terrein. Dit betreft 7 p.p. voor bouwdeel 4, 1 p.p. voor Vinkenborgh en 1 p.p. voor Willigenburg. Deze parkeervraag komt dus terecht op de openbare parkeerplaatsen. De parkeervraag voor de openbare parkeerplaatsen is 114 parkeerplaatsen (161-22-15-127+7+1+1 p.p.). Het aantal openbare parkeerplaatsen bedraagt 137 parkeerplaatsen. Op basis van de Nota Parkeernomen 2016 zijn er dus voldoende parkeerplaatsen.

6

Parkeerdrukmeting

In dit hoofdstuk wordt de derde onderzoeksvraag beantwoord: Wat is het feitelijke gebruik op straat van de aanwezige parkeerplaatsen? Dit hoofdstuk is nu nog niet ingevuld en volgt na uitvoering van de parkeerdrukmeting.

www.goudappel.nl

Parkeren in Dorpshart Renswoude

6

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10989531/1