CConstaterende datRenswoude
Koppel je AI →
Document · PDF

Ontwerpbegroting 2023-2026

Raadscommissie 31 mei 2022, gemeente RenswoudeBij agendapunt: Voorstel tot instemming met de jaarstukken en de ontwerpbegroting 2023-2026 van de Valleihopper3.725 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

VALLEIHOPPER ONTWERPBEGROTING 2023-2026

Beheerbureau, maart 2022

Inhoud 1. Inleiding

3

2. Terugblik 2021 2.1. Corona 2.2. Financieel aspect 2.3. Beheerbureau in nieuwe gemeenschappelijke regeling 2.4. Start onderzoek toekomst bestendigheid Valleihopper

4 4 4 4 4

3. Perspectief 2022 3.1. Corona 3.2. Duurzaamheid 3.3. Indexering 3.4. Einde huidige vervoersvorm OV-vangnet

5 5 5 5 5

4. Perspectief 2023-2026 4.1. Nieuwe vorm mobiliteit provincie Gelderland haltetaxiRRReis 4.2. Toekomst bestendigheid Valleihopper

6 6 6

5. Begroting Valleihopper 2023-2026 5.1. Inleiding 5.2. Toelichting begroting 5.2.1. Kosten callcenter vraagafhankelijk vervoer 5.2.2. Kosten vervoer vraagafhankelijk vervoer 5.2.3. Kosten beheerbureau 5.3. Samenvatting kosten per gemeente

7 7 8 8 8 11 12

1.

Inleiding

Het doel van deze begroting is om inzicht te geven in de geraamde kosten van Valleihopper vanaf 2023 en de daarop volgende jaren. Dit geldt ook voor de taken van het beheerbureau en de benodigde middelen hiervoor. De gemeente Barneveld zorgt voor de facilitaire middelen. Deze begroting is gebaseerd op de eerder in maart 2021 vastgestelde begroting 2022-2025, waarin de nieuwste ontwikkelingen zijn meegenomen, zoals de gevolgen van genomen maatregelen omtrent COVID-19, met name voor de uitvoering van Valleihopper. Eind december 2021 is de kaderbrief aangeboden aan de Foodvalley colleges en raden. De begroting 2023-2026 wordt uiteen gezet in dit document. Tussen de financiële kaders in de kaderbrief en de begroting zitten per gemeente kleine verschuivingen. Dit wordt veroorzaakt door een lichte stijging van de begrote beheerskosten (+ €25.000) en een lichte daling/bijstelling van de reizigersbijdrage (-/- €11.000). Indien de vervoerskosten en/of de kosten van het beheerbureau in de loop van 2022 dusdanig veranderen dat dit mogelijk veranderingen geeft ten opzichte van de opgestelde begroting, dan wordt deze begroting middels een begrotingswijziging bijgesteld. Daar waar mogelijk, is in de toelichting op de begroting aangegeven met welke uitgangspunten en ontwikkelingen rekening is gehouden.

In hoofdstuk 5 is de complete begroting van de Valleihopper voor 2023 opgenomen, met een toelichting op de vervoerskosten, de kosten van het callcenter en de kosten van het beheerbureau. De verdeling van de kosten over de deelnemende gemeenten is ook aangegeven.

Ontwerpbegroting Valleihopper 2023-2026

Pagina 3 van 12

2.

Terugblik 2021 2.1.

Corona

Niet alleen 2020 werd overheerst door COVID-19, dit gold ook voor 2021. Meerdere keren een lockdown en er werden strikte voorwaarden aan het vervoer opgesteld door de KNV/RIVM in het sectorprotocol. Onder strikte voorwaarden was alleen in de busjes, zeer beperkt, gecombineerd vervoer mogelijk. De vervoersvraag schommelde tussen de 50% en 75% van het oorspronkelijk verwachtte volume gedurende het afgelopen jaar. In het begin van het 3e kwartaal liep de vervoersvolume gestaag op naar 75%. Door een nieuwe lockdown medio december was het vervoersvolume opnieuw gezakt naar 55%.

2.2.

Financieel aspect

Gedurende 2021 hebben het callcenter en de vervoerders minder opbrengsten door minder ritten, vanwege de door de overheid opgelegde COVID-19 maatregelen. Tot 1 oktober 2021 zijn zij hiervoor door de Foodvalley gemeenten gecompenseerd door middel van een continuiteitsbijdrage. Bij de start van 2022 zijn opnieuw de vervoerspartners en het beheerbureau Valleihopper, namens de Foodvalley gemeenten, in gesprek met elkaar. Dit omdat de vervoerders geen verlaging in de vaste kosten meer kunnen genereren en verzocht hebben om de continuiteitsbijdrage voorlopig te verlengen. Voor de variabele kosten is er wel een vermindering in de kosten, mede door minder gebruik van brandstof. De continuiteitsbijdrage bestaat uit een opslag op het overeengekomen tarief per declarabele kilometer/rit. De opslag is afhankelijk van de volumedaling. Deze daling wordt berekend aan de hand van de gerealiseerde volumes en de volumes die bij de aanbesteding zijn meegeleverd. Naarmate er minder gereden wordt, is die opslag dus hoger. Naarmate er meer gereden wordt, is die opslag lager.

2.3.

Beheerbureau in nieuwe gemeenschappelijke regeling

Per 1 januari 2021 is het beheerbureau in een GR Bedrijfsvoeringorganisatie (BVO) Valleihopper, die wordt gefaciliteerd door de gemeente Barneveld. De drie medewerkers van het beheerbureau Valleihopper werken zelfstandig, maar leggen verantwoording af aan de teammanager Sociaal Domein in Barneveld. Wanneer ondersteuning nodig is, voor bijvoorbeeld juridische zaken, ICT, communicatie e.d., kan gebruik worden gemaakt van betreffende afdelingen binnen de gemeente Barneveld. Tussen de gemeente Barneveld en de BVO is een dienstverleningsovereenkomst afgesloten.

2.4.

Start onderzoek toekomst bestendigheid Valleihopper

Sinds 2021 worden de suppletiegelden met de provincie afgebouwd en zal per 2024 de subsidie voor het vervoer € 0,00 zijn. Om de vermindering van inkomsten op te kunnen vangen, is bestuurlijk afgesproken te onderzoeken of mogelijke beheersmaatregelen kunnen worden uitgevoerd. Medio 2021 hebben de Foodvalley gemeenten samen met het beheerbureau onderzocht op welke WMO-vervoersonderdelen maatregelen kunnen worden genomen om de kosten beheersbaar te houden en/of te kunnen verlagen. Hieruit volgend zijn zes mogelijke maatregelen aangedragen die in 2022 verder worden uitgewerkt.

Ontwerpbegroting Valleihopper 2023-2026

Pagina 4 van 12

3.

Perspectief 2022

3.1.

Corona

Op dit moment is de verwachting dat in de nabije toekomst geen significante wijzigingen zullen plaatsvinden in toename van ritvolumes. Mede vanwege het tot nu toe in stand houden van het sector protocol doelgroepenvervoer, waarbij max. 2 personen in een voertuig mogen, zijn de kosten voor de vervoerders hoger, dan wanneer meerdere personen in een bus plaatsnemen. Tenslotte hoeven dan minder ritten te worden gereden, zijn minder chauffeurs nodig en is er minder verbruik van brandstof. Door de hoge inflatie en hoge(re) brandstof- en energieprijzen, zijn de kosten voor alle partijen significant hoger dan werd begroot voor de komende jaren. Zie ook 5.1. Momenteel wordt gekeken naar mogelijkheden om de eerder gemaakte financiële afspraken met de contractpartners opnieuw aan te gaan vanaf 1 oktober 2021 t/m 31 maart 2022. Een mogelijkheid tot verlenging naar 30 juni 2022 is ambtelijk geadviseerd. Dit kan alleen na goedkeuring door de bestuurscommissie, tenzij het percentage van de ritvolumes weer minimaal 80% is van de bij de aanbesteding opgegeven ritvolumes in 2018. De kosten voor de gemeenten worden hiermee niet hoger dan is begroot.

3.2.

Duurzaamheid

Doelstelling is dat de voertuigen in 2022 voor 90% elektrisch zijn en voor de overige 10% op groen gas rijden. Bovenstaande is vastgelegd in de overeenkomsten met de vervoerders.

3.3.

Indexering

Voor jaarlijkse indexatie wordt uitgegaan van de NEA index. Voor de indexatie van het prijspeil 2022 is in de begroting 2021 uitgegaan van een percentage van 2%. Uiteindelijk heeft NEA de index op 3,5% vastgesteld voor dit jaar. 1,5% hoger dan is begroot. Zie ook 5.1.

3.4.

Einde huidige vervoersvorm OV-vangnet

De samenwerkingsovereenkomst met de provincie Gelderland en de Gelderse gemeenten komt te vervallen per 3 april 2022. Zo worden reizigers niet meer van deur tot deur vervoerd maar van halte tot halte. Huidige pashouders van het OV-vangnet kunnen alleen onder de nieuwe voorwaarden reizen met deze vorm van OV-vervoer. Dit betekent dat het OV-vangnet hiermee komt te vervallen en er geen directe relatie meer is met de provincie Gelderland. Daarbij worden de drie Utrechtse gemeenten uitgezonderd. Zij mogen onder de vlag van de provincie Utrecht vanaf 3 april 2022 gebruik blijven maken van het OV-vangnet in de huidige vorm. Het beheerbureau blijft uitvoeringsverantwoordelijk voor deze gemeenten met betrekking tot het OV-vangnet.

Ontwerpbegroting Valleihopper 2023-2026

Pagina 5 van 12

4.

Perspectief 2023-2026

4.1.

Nieuwe vorm mobiliteit provincie Gelderland haltetaxiRRReis

Op 3 april 2022 start een nieuwe vorm van OV-vervoer in Gelderland onder de naam haltetaxiRRReis. De provincie heeft hiervoor in 2021 een aanbesteding gehouden en de opdracht is gegund aan het Nederlandse bedrijf Qarin. De nieuwe vorm van mobiliteit in Gelderland brengt een aantal veranderingen met zich mee. Deze vorm van vervoer is als halte-tot-haltetaxi systeem een aanvulling op het reguliere openbaar vervoer (OV). HaltetaxiRRReis is een deeltaxi zonder vaste route die mensen binnen een straal van twee tot vijftien kilometer vervoert van een halte naar een trein-of busstation, of naar een andere halte op tijdstippen dat de (buurt)bus niet meer rijdt. Na 3 april 2022 wordt zowel door de provincie/gemeente als door het beheerbureau Valleihopper regelmatig gemonitord via data-analyses hoe het vervoer zich ontwikkelt, zowel voor het openbaar vervoer als voor het WMO-vervoer. Bij (grote) afwijkingen wordt door het beheerbureau contact opgenomen met de provincie voor overleg. De uitkomst hiervan wordt gerapporteerd aan de regiogemeenten.

4.2.

Toekomst bestendigheid Valleihopper

Vanwege het wegvallen van het provinciale subsidiedeel en bijdrage in de begrotingen in de komende jaren, is in 2021 de notitie “Visie op Valleihopper toekomst 2022” opgesteld. Daarin staat onder andere beschreven wat de gemeente zelf zou kunnen initiëren en organiseren om de kosten terug te dringen. Doel is om burgers te stimuleren in hun zelfredzaamheid en hen alleen maatwerk voorzieningen aan te bieden wanneer geen gebruik kan worden gemaakt van de algemene voorzieningen. Hierbij is (conform de Wmo) de sociale omgeving (hulp uit eigen netwerk) een voorliggende voorziening (samenredzaamheid) het gebruik van bijvoorbeeld een brommobiel e.d. De ambtelijke werkgroep gaat in de komende periode de zes mogelijke maatregelen verder uitwerken. Deze maatregelen zijn: 1. Tegengaan van oneigenlijk gebruik Valleihopper. 2. Geen vervoer van inwoners met een indicatie scootmobiel voor ritten van < 5 km met Valleihopper (idem voor indicatie driewielers enz.). 3. Maximaal aantal reis km per jaar verlagen naar van 2500 naar 1500 km. 4. Aanpassing klanttarieven Valleihopper naar het tarief van haltetaxiRRReis. 5. Laatboek opslag. Breng extra kosten in rekening voor ritboeking/-mutatie na 18.00 uur de dag ervoor. 6. Het gebruik haltetaxiRRReis stimuleren. Iedere gemeente zal een keuze maken welke maatregel voor hen het meest positieve financiële effect kan genereren.

Dit zonder de belangen van de burger uit het oog te verliezen.

Ontwerpbegroting Valleihopper 2023-2026

Pagina 6 van 12

5.

Begroting Valleihopper 2023-2026 5.1.

Inleiding

In dit hoofdstuk is de meerjarenbegroting 2023-2026 van de Valleihopper opgenomen. De bedragen in dit hoofdstuk en in de tabellen zijn exclusief BTW. De kosten voor het vraagafhankelijk vervoer en het callcenter zijn gebaseerd op de volumes 2019 en de basistarieven van 2022. De klantbijdragen zijn gebaseerd op de tarieven van 2022. Voor de berekening van de kosten van de jaren 2023-2026 is rekening gehouden met een jaarlijkse index van 2%. De huidige verwachting is dat voor de komende jaren het percentage van de NEA-index hoger zal uitvallen, vanwege de hoge(re) inflatie en hoge brandstof- en energieprijzen sinds begin 2022, o.a. vanwege tekorten op de markt, grotendeels veroorzaakt door de onrusten in Rusland en Oekraïne. Momenteel wordt besproken of deze jaarlijkse indexering de komende jaren in de begroting moet worden verhoogd (3-3,5%). De Coronacrisis heeft in 2020 en 2021 voor een sterke daling in de vervoer volumes gezorgd. We zijn met de opstelling van de begrotingen uitgegaan van de vervoervolumes 2019, dus voor de uitbraak van de Coronapandemie. Of de volumes ooit nog tot datzelfde niveau zullen terugkeren, is op dit moment nog onduidelijk. De huidige verwachting is dat een mogelijke hogere indexering in 2023 gecompenseerd gaat worden door de lagere volumes ten opzichte van het peiljaar 2019. TABEL 1: BEGROTING 2023-2026 KOSTEN EN OPBRENGSTEN VALLEIHOPPER Omschrijving

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

2023

2024

2025

2026

Kosten callcenter:

€ 250.271

€ 255.277

€ 260.382

€ 265.590

Kosten vervoer:

€ 4.208.615

€ 4.292.788

€ 4.378.643

€ 4.466.216

€ 360.644

€ 367.857

€ 375.214

€ 382.720

€ 4.819.530

€ 4.915.922

€ 5.014.239

€ 5.114.526

€ 4.036.279

€ 4.362.853

€ 4.450.109

€ 4.539.113

Klantbijdrage Valleihopper

€ 542.224

€ 553.069

€ 564.130

€ 575.413

Bijdrage Provincie Gelderland

€ 241.027 € 4.819.530

€ 4.915.922

€ 5.014.239

€ 5.114.526

€0

€0

€0

€0

LASTEN Valleihopper

Kosten beheerbureau Totaal lasten BATEN Specifieke bijdrage gemeenten

Totaal baten Totaal saldo baten en lasten

Ontwerpbegroting Valleihopper 2023-2026

Pagina 7 van 12

5.2.

Toelichting begroting

In onderstaande toelichting wordt kort ingegaan op: - Kosten callcenter - Vervoerskosten - Kosten beheerbureau Per onderdeel wordt ook een uitsplitsing van de kosten per gemeente weergegeven.

5.2.1. Kosten callcenter vraagafhankelijk vervoer

Bij de aanbesteding van het vraagafhankelijk vervoer is uitgegaan van het callcenter model. Voor het bepalen van de kosten van het callcenter is uitgegaan van een tarief per uitgevoerde rit. Het aantal ritten is gebaseerd op het daadwerkelijk aantal uitgevoerde ritten in 2019. De kosten van het callcenter worden over de gemeenten verdeeld op basis van het aantal uitgevoerde ritten per gemeente. Voor de kosten in 2023 en volgende jaren is rekening gehouden met prijspeil 2022 en een indexering van 2% per jaar. In onderstaande tabel is de verdeling van de kosten van het callcenter weergegeven. TABEL 2: VERDELING KOSTEN CALLCENTER VAV VERVOER BEGROTING 2023-2026. Omschrijving LASTEN

2019

Valleihopper

Aantal ritten

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

2023

2024

2025

2026

Barneveld

22.348

€ 24.619

€ 25.111

€ 25.613

€ 26.125

Ede

97.329

€ 107.218

€ 109.362

€ 111.549

€ 113.780

Nijkerk

23.021

€ 25.360

€ 25.867

€ 26.384

€ 26.912

Renswoude

1.720

€ 1.895

€ 1.933

€ 1.971

€ 2.011

Rhenen

11.750

€ 12.944

€ 13.203

€ 13.467

€ 13.736

Scherpenzeel

3.132

€ 3.450

€ 3.519

€ 3.590

€ 3.661

Veenendaal

43.847

€ 48.302

€ 49.268

€ 50.253

€ 51.258

Wageningen

24.042

€ 26.485

€ 27.014

€ 27.555

€ 28.106

227.189

€ 250.271

€ 255.277

€ 260.382

€ 265.590

Provincie Totaal Wmo

De in tabel 2 opgenomen bedragen zijn exclusief BTW. De BTW op deze kosten is voor gemeenten verrekenbaar. (Een en ander overeenkomstig de met de Belastingdienst in 2018 gemaakte afspraken over de BTW). 5.2.2. Kosten vervoer vraagafhankelijk vervoer

Voor de begroting 2023 is het gemiddeld geoffreerde tarief geïndexeerd met de NEA-index van 2020 (6,7%), de index van 2021 (1,0%) en de index van 2022 (3,5%). Voor 2023 en volgende jaren is een NEA-index van 2% aangehouden. De kosten voor het vraagafhankelijk vervoer zijn voor wat betreft het aantal gereden ritten gebaseerd op de daadwerkelijke gegevens van 2019. Dat geldt ook voor het aantal declarabele persoonskilometers. Daarbij is rekening gehouden met een vaste opstap per rit van 4 kilometer en extra kilometer toeslagen voor speciale indicaties. Die kilometertoeslagen zijn: • Verplicht individueel vervoer: 6 kilometer • Gezinsvervoer: 6 kilometer • Kamer tot kamer vervoer: 6 kilometer • Personenauto: 2 kilometer

Ontwerpbegroting Valleihopper 2023-2026

Pagina 8 van 12

• •

Taxibus: Voorin:

2 kilometer 2 kilometer

Voor 2023 en volgende jaren is vooralsnog geen rekening gehouden met eventuele effecten van de doorontwikkeling van het vervoersysteem of met eventuele maatregelen die de individuele gemeenten mogelijk nemen om volumes te beperken. Ook zijn nog geen structurele gevolgen van de Coronacrisis in relatie tot de volumes bekend. Het voor 2022 geraamde aantal ritten bedraagt 227.189. Het geraamde aantal declarabele kilometers is in tabel 3 weergegeven. TABEL 3: BASISGEGEVENS VRAAGAFHANKELIJK VERVOER BEGROTING 2023-2026 Omschrijving

BEGROTING

BASISGEGEVENS

2023

Valleihopper

Aantal kilometers

Barneveld

312.612

Ede

1.086.597

Nijkerk

338.896

Renswoude

24.173

Rhenen

153.982

Scherpenzeel

53.390

Veenendaal

496.156

Wageningen

284.923

Provincie Totaal

2.750.729

Het geraamde aantal kilometers vermenigvuldigd met het gemiddelde tarief leidt tot de in tabel 4 genoemde bruto kosten per gemeente voor het vraagafhankelijke vervoer. Voor de jaren 2023 en verder is rekening gehouden met het prijspeil 2022 en een indexering van 2% per jaar. TABEL 4: VERDELING KOSTEN VRAAGAFHANKELIJK VERVOER BEGROTING 2023-2026 ex BTW Omschrijving LASTEN Valleihopper

Barneveld

2019

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

2023

2024

2025

2026

Aantal declarabele kilometers 312.612

€ 478.296

€ 487.862

€ 497.620

€ 507.572

1.086.597

€ 1.662.493

€ 1.695.743

€ 1.729.658

€ 1.764.251

Nijkerk

338.896

€ 518.511

€ 528.881

€ 539.459

€ 550.248

Renswoude

24.173

€ 36.985

€ 37.724

€ 38.479

€ 39.248

Rhenen

153.982

€ 235.592

€ 240.304

€ 245.110

€ 250.013

Ede

Scherpenzeel

53.390

€ 81.687

€ 83.320

€ 84.987

€ 86.687

Veenendaal

496.156

€ 759.119

€ 774.301

€ 789.787

€ 805.583

Wageningen

284.923

€ 435.932

€ 444.651

€ 453.544

€ 462.615

2.750.729

€ 4.208.615

€ 4.292.788

€ 4.378.643

€ 4.466.216

Provincie Totaal

Ontwerpbegroting Valleihopper 2023-2026

Pagina 9 van 12

Tabel 5 geeft een overzicht van de geraamde klantbijdrage voor het vraagafhankelijk vervoer. De WMO klantbijdrage bedraagt voor 2022 € 1,01 opstap en € 0,18 kilometertarief. Voor 2023 en verder is rekening gehouden met het prijspeil 2022 en een indexering van 2% per jaar. TABEL 5: VERDELING KLANTBIJDRAGE VRAAGAFHANKELIJK VERVOER BEGROTING 2023-2026 ex BTW. Omschrijving BATEN

2019

Valleihopper

Barneveld

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

2023

2024

2025

2026

Aantal declarabele kilometers 312.612

€ 60.810

€ 62.026

€ 63.267

€ 64.532

1.086.597

€ 215.965

€ 220.284

€ 224.690

€ 229.183

Nijkerk

338.896

€ 65.641

€ 66.954

€ 68.293

€ 69.658

Renswoude

24.173

€ 4.700

€ 4.794

€ 4.890

€ 4.988

Rhenen

153.982

€ 30.127

€ 30.729

€ 31.344

€ 31.971

Scherpenzeel

53.390

€ 10.225

€ 10.430

€ 10.638

€ 10.851

Veenendaal

496.156

€ 98.473

€ 100.443

€ 102.452

€ 104.501

Wageningen

284.923

€ 56.283

€ 57.409

€ 58.557

€ 59.728

2.750.729

€ 542.224

€ 553.069

€ 564.130

€ 575.413

Ede

Provincie Totaal

Alle bedragen zijn exclusief BTW

In de bijdrage van de Provincie Gelderland is rekening gehouden met de afbouw, in drie jaar, van de bijdrage in de kosten van het vraagafhankelijk vervoer (Wmo) en in de kosten van het beheerbureau. Daarbij is uitgegaan van de te ontvangen bijdrage over 2020. Dit bedrag wordt ieder jaar geïndexeerd met 2,5%. Vervolgens wordt het afbouwpercentage toegepast (75%, 50%, 25%) De bijdrage van de provincie Gelderland bestond in 2020 uit: • •

bijdrage in de kosten van het vraagafhankelijk vervoer (Wmo)€ 765.925,00 bijdrage in de kosten van het beheerbureau € 129.348,00

Op basis van die gegevens is de bijdrage in de kosten van het Wmo vervoer en in de kosten van het beheerbureau voor: • 2020: € 895.273,00 • 2021: € 688.241,00 • 2022: € 470.298,00 • 2023: € 241.028,00 In onderstaande tabel is een overzicht weergegeven van de geraamde bijdrage van de provincie in de kosten van het vraagafhankelijk vervoer, waarbij rekening is gehouden met deze afbouw. Het andere deel van de afbouw is meegenomen in de kosten voor het beheerbureau.

Ontwerpbegroting Valleihopper 2023-2026

Pagina 10 van 12

TABEL 6: VERDELING PROVINCIALE BIJDRAGE VRAAGAFHANKELIJK VERVOER (WMO) BEGROTING 20232026 Omschrijving LASTEN Valleihopper

2019

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

2023

2024

2025

2026

Aantal declarabele kilometers

Barneveld

312.612

€ 23.434

€0

€0

€0

1.086.597

€ 81.455

€0

€0

€0

Nijkerk

338.896

€ 25.405

€0

€0

€0

Renswoude

24.173

€ 1.812

€0

€0

€0

Rhenen

153.982

€ 11.543

€0

€0

€0

Scherpenzeel

53.390

€ 4.002

€0

€0

€0

Veenendaal

496.156

€ 37.194

€0

€0

€0

Wageningen

284.923

€ 21.359

€0

€0

€0

2.750.728

€ 206.204

€0

€0

€0

Ede

Provincie Totaal

5.2.3. Kosten beheerbureau In onderstaande tabel zijn de kosten van het beheerbureau voor de begroting 2023-2026 opgenomen. De basis is de (concept) begroting van het beheerbureau, die in de zomer van 2020 bij het raadvoorstel voor de instelling van de Bedrijfsvoeringorganisatie als bijlage was toegevoegd. Voor de meerjarenbegroting is rekening gehouden met een indexering van de kosten van 2% per jaar. TABEL 7: KOSTEN BEHEERBUREAU BEGROTING 2023-2026 Omschrijving

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

2023

2024

2025

2026

Personeel

€ 148.985

€ 151.965

€ 155.004

€ 158.104

Inhuur derden

€ 34.333

€ 35.020

€ 35.720

€ 36.434

Klachtaanname

€ 12.000

€ 12.240

€ 12.485

€ 12.734

Huisvesting en overhead

€ 74.493

€ 75.983

€ 77.503

€ 79.053

Applicaties data, registratie en klachtafhandeling

€ 41.616

€ 42.448

€ 43.297

€ 44.163

Website en overige communicatie

€ 20.808

€ 21.224

€ 21.649

€ 22.082

Klanttevredenheidsonderzoek

€ 10.404

€ 10.612

€ 10.824

€ 11.041

Accountantskosten

€ 13.005

€ 13.265

€ 13.530

€ 13.801

Kosten RC / Bankkosten

€ 5.000

€ 5.100

€ 5.202

€ 5.306

€ 360.644

€ 367.857

€ 375.214

€ 382.718

LASTEN Valleihopper

Totaal kosten

De kosten Personeel en Huisvesting/overhead zijn gebaseerd op de begroting behorend bij het instellingbesluit van de DVO. Daarbij is rekening gehouden met 2,5 fte in dienst van de BVO en

Ontwerpbegroting Valleihopper 2023-2026

Pagina 11 van 12

de kosten conform de Dienst Verlening Overeenkomst (DVO) tussen de BVO Valleihopper en de gemeente Barneveld. De post ‘Inhuur derden’ betreft de kosten van inhuur van een flexibele schil en de kosten voor de inhuur van specialistische kennis. In tabel 8 is de verdeling van de kosten van het beheerbureau over de gemeenten weergegeven. Conform afspraak worden deze kosten, na aftrek van de provinciale bijdrage, verdeeld op basis van het aantal inwoners op peildatum 1 januari 2021. TABEL 8: VERDELING KOSTEN BEHEERBUREAU BEGROTING 2023-2026 Omschrijving

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

2023

2024

2025

2026

LASTEN Valleihopper

Aantal inwoners

Barneveld

59.992

€ 53.618

€ 60.535

€ 61.746

€ 62.981

Ede

118.530

€ 105.936

€ 119.603

€ 121.995

€ 124.435

Nijkerk

43.600

€ 38.967

€ 43.995

€ 44.875

€ 45.772

Renswoude

5.556

€ 4.966

€ 5.606

€ 5.718

€ 5.833

Rhenen

20.203

€ 18.056

€ 20.386

€ 20.794

€ 21.210

Scherpenzeel

10.128

€ 9.052

€ 10.220

€ 10.424

€ 10.633

Veenendaal

66.912

€ 59.802

€ 67.518

€ 68.868

€ 70.246

Wageningen

39.635

€ 35.424

€ 39.994

€ 40.794

€ 41.610

€ 367.857

€ 375.214

€ 382.720

Provincie

€ 34.823

Totaal

5.3.

364.556

€ 360.644

Samenvatting kosten per gemeente

Onderstaand is per gemeente aangegeven wat de totale kosten per gemeenten zijn voor de begroting 2023-2026. TABEL 9: TOTAAL OVERZICHT KOSTEN PER GEMEENTE BEGROTING 2023-2026

Barneveld

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

BEGROTING

2023

2024

2025

2026

€ 472.289

€ 511.482

€ 521.712

€ 532.146

€ 1.578.227

€ 1.704.424

€ 1.738.512

€ 1.773.283

Nijkerk

€ 491.792

€ 531.789

€ 542.425

€ 553.274

Renswoude

€ 37.334

€ 40.469

€ 41.278

€ 42.104

Rhenen

€ 224.922

€ 243.164

€ 248.027

€ 252.988

Ede

Scherpenzeel

€ 79.962

€ 86.629

€ 88.363

€ 90.130

Veenendaal

€ 731.556

€ 790.644

€ 806.456

€ 822.586

Wageningen

€ 420.199

€ 454.250

€ 463.336

€ 472.603

Totaal in €

€ 4.036.281

€ 4.362.851

€ 4.450.109

€ 4.539.114

Ontwerpbegroting Valleihopper 2023-2026

Pagina 12 van 12

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/11493123/1