CConstaterende datRenswoude
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 7.1 AERIUS berekening Realisatiefase

Gemeenteraad 16 juni 2026, gemeente RenswoudeBij agendapunt: Raadsvoorstel tot vaststelling TAM-omgevingsplan Schalm 91.442 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Dhr. J.J. Boonzaaijer Schalm 9, 3927EH Renswoude Realisatiefase Realisatiefase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RtwsmNUMQMnj 19 maart 2026, 10:00 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Realisatiefase - Beoogd Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RtwsmNUMQMnj (19 maart 2026)

2026 -

0,9 kg/j

37,3 kg/j

2/9

Projectberekening

Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 4 Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein Realisatiefase 5 Mobiele werktuigen | IV: Interne vervoersbewegingen - Realisatiefase 6 Verkeer | Koude start: overig | Koude starts - Realisatiefase  Verkeersnetwerk

RtwsmNUMQMnj (19 maart 2026)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

19,7 g/j 0,8 kg/j 17,5 g/j 9,5 g/j

1,7 kg/j 34,8 kg/j 0,5 kg/j 0,3 kg/j

3/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RtwsmNUMQMnj (19 maart 2026)

4/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.

RtwsmNUMQMnj (19 maart 2026)

5/9

Projectberekening

Realisatiefase, Rekenjaar 2026

1 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) - Realisatiefase LinksRechtsNOₓ Locatie X:165956,98 Y:451843,09 Type scherm - - NO₂ Lengte 250,67 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

286,0 /jaar 30,0 /jaar 46,0 /jaar 0,0 /jaar

2 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) - Realisatiefase LinksRechtsNOₓ Locatie X:166072,95 Y:452065,16 Type scherm - - NO₂ Lengte 250,39 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

286,0 /jaar 30,0 /jaar 46,0 /jaar 0,0 /jaar

3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam II: Manouvreren op terrein - Realisatiefase Links Rechts NOₓ Locatie X:166110,78 Y:451907,32 Type scherm - NO₂ Lengte 212,90 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RtwsmNUMQMnj (19 maart 2026)

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

572,0 /jaar 60,0 /jaar 92,0 /jaar 0,0 /jaar

57,8 g/j 14,2 g/j 2,9 g/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 57,8 g/j 14,2 g/j 2,9 g/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,2 kg/j 46,1 g/j 3,7 g/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

6/9

Projectberekening

4

Naam

Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Realisatiefase Locatie X:166148,7 Y:451821,92 Oppervlakte 1,75 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport

RtwsmNUMQMnj (19 maart 2026)

4,0 m 0,000 MW 4,0 m

NOₓ NH₃

1,7 kg/j 19,7 g/j

7/9

Projectberekening

5

Naam

Mobiele werktuigen

Locatie Oppervlakte

Naam/Stageklasse

IV: Interne vervoersbewegingen - Realisatiefase X:166148,7 Y:451821,92 1,75 ha

34,8 kg/j 0,8 kg/j

Brandstof­Draaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik

verreiker 100 kW, 502 l/j bouwjaar 2015 30 l/j Stage-IV, 20142018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja laadschoppen op 108 l/j banden 70 kW, 0 l/j bouwjaar 2012 Stage-IIIB, 20112013, 56-75 kW, diesel, SCR: nee graafmachine 100 201 l/j kW, bouwjaar 2015 12 l/j Stage-IV, 20142018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja graafmachine 100 151 l/j kW, bouwjaar 2015 9 l/j Stage-IV, 20142018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja laadschoppen op 36 l/j banden 70 kW, 0 l/j bouwjaar 2012 Stage-IIIB, 20112013, 56-75 kW, diesel, SCR: nee laadschoppen op 1.172 l/j banden 200 kW, 70 l/j bouwjaar 2014 Stage-IV, 20142018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja verreiker 100 kW, 703 l/j bouwjaar 2012 0 l/j Stage-IIIB, 20112013, 75-560 kW, diesel, SCR: nee trilplaten 10 kW, 30 l/j bouwjaar 2019 0 l/j alle werktuigen op benzine, 2takt betonstorter 200 391 l/j kW, bouwjaar 2014 23 l/j Stage-IV, 20142018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja RtwsmNUMQMnj (19 maart 2026)

NOₓ NH₃

50 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

3,0 kg/j 0,1 kg/j

15 u/j 2,5 m 0,011 MW

0,4 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2,2 kg/j 0,0 kg/j

20 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

1,2 kg/j 48,2 g/j

15 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

0,9 kg/j 36,2 g/j

5 u/j

2,5 m 0,011 MW

0,4 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

0,7 kg/j 0,0 kg/j

60 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

6,8 kg/j 0,3 kg/j

70 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

10,9 kg/j 5,3 g/j

20 u/j 0,7 m 0,000 MW

0,0 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

0,1 kg/j 0,0 kg/j

20 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2,4 kg/j 93,8 g/j

8/9

Projectberekening

Naam/Stageklasse

Brandstof­Draaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik

hijskranen 100 kW, 402 l/j bouwjaar 2015 24 l/j Stage-IV, 20142018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja hoogwerker 60 kW, 624 l/j bouwjaar 2015 37 l/j Stage-IV, 20142018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja 6

40 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2,4 kg/j 96,5 g/j

100 u/j 2,5 m 0,011 MW

0,4 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

4,1 kg/j 0,1 kg/j

NOₓ NH₃

0,5 kg/j 17,5 g/j

Verkeer | Koude start: overig

Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig

Koude starts Realisatiefase X:166148,7 Y:451821,92 1,75 ha

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Koude starts

286,0 /jaar 10,0 /jaar 10,0 /jaar 0,0 /jaar

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.2_20260206_f42eba0c64 Database versie 2025.2_f42eba0c64_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RtwsmNUMQMnj (19 maart 2026)

9/9

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16946061/1