Bijlage 6 Verkeersplan Buro BOOT d.d. 10 maart 2026
Tekst van het document
NOTITIE PROJECT
:
Renswoude, De Schalm 9
PROJECTNUMMER
:
P26-0174
ONDERWERP
:
Verkeer en afwikkeling, Schalm 9
DATUM
:
10 maart 2026
OPGESTELD DOOR
:
J. Hoekstra
1 Inleiding Aan de Schalm 9 was voorheen een pelshouderij gevestigd. Deze vorm van bedrijfsvoering is begin 2021 beëindigd wegens het verbod op het houden van pelsdieren. De eigenaar van de Schalm 9 is van voornemens om de bedrijfsvoering om te zetten naar statische slag. Hiervoor is een principeverzoek ingediend bij de gemeente, Omdat deze wijziging niet binnen het vigerende Omgevingsplan Renswoude past is een wijziging noodzakelijk. De gewijzigde bedrijfsvoering heeft gevolgen voor het verkeer naar en van de locatie. In deze notitie gaan wij in op de gevolgen voor het verkeer. Hierbij worden de volgende onderdelen behandeld:
Omvang toekomstig verkeer Verkeerdruk Schalm en bruikbaarheid Oprijdbaarheid N224
Afbeelding 1.1; ligging planlocatie (kaart: Openstreetmap.org)
PROJECT
1 / 10
DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM
Renswoude, De Schalm 9 P26-0174-003 10 maart 2026
2 Omvang toekomstig verkeer 2.1
Algemeen Op de locatie is een bestaande loods aanwezig welke gehandhaafd wordt. De bestaande (lage) gebouwen voor nertsenhuisvesting worden vervangen door nieuwe bedrijfsbebouwing met een reguliere hoogte welke passend is binnen het bestemmingsplan. De loodsen kunnen voor statische opslag. Deze vorm van opslag is omschreven in het TAM-omgevingsplan: Binnenopslag van volumnieuze goederen zoals (seizoen)stalling van (antieke) auto's, boten, caravans, campers en dergelijke, alsmede opslag van grove partijen handelsgoederen, winkel-inventaris, bouwmaterialen, landbouwwerktuigen, of naar aard en omvang te vergelijken goederen.
In deze notitie gaan wij nader in op twee mogelijke vormen van opslag, namelijk de inzet als caravanstalling en de opslag van goederen. 2.2
Caravanstalling Indien alle ruimte aangewend wordt voor het stallen van caravans en campers biedt dit ruimte voor 300 voertuigen. In de afgelopen jaren is de populariteit van de caravan toegenomen. Ook het recreëren zelf zit in de lift waarbij ook in de wintermaanden afgelopen jaren zoals zichtbaar is in afbeelding 2.1, dit betreft zowel kamperen met de tent als caravan. Hiermee neemt het gebruik van de caravan door het jaar heen ook toe.
Afbeelding 2.1; cijfers CBS gasten kampeerterreinen1
De groep caravangebruikers is zeer divers, hiermee is ook sprake van divers gebruik. Van gepensioneerden die meerdere keren per jaar op pad gaan, tot jonge gezinnen die alleen in de zomervakantie voor een langere periode de caravan gebruiken. Harde cijfers zijn hiervan niet beschikbaar, maar met de langere periode van relatief goed weer neemt het gebruik van de caravan aantoonbaar toe. Als uitgangspunt voor de ritgeneratie van de 1
Zie ook: https://opendata.cbs.nl/#/CBS/nl/dataset/82058NED/tablebron
PROJECT
2 / 10
DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM
Renswoude, De Schalm 9 P26-0174-003 10 maart 2026
stalling nemen wij dan ook dat iedere caravan of camper 2 keer per jaar uit de stalling gehaald zal worden. Dit levert een totaal van 1.200 ritten per jaar. Voor een functie die duidelijke pieken kent zegt een gemiddelde weinig voor de gevolgen voor de weg. Om verkeerdruk op de weg en het terrein zelf te beperken zal gewerkt worden met gereserveerde tijden om een caravan te halen. Hierbij geldt dat per uur maximaal 4 caravans gehaald dan wel gebracht kunnen worden. Hierbij is halen en brengen op werkdagen in de spitsuren niet mogelijk. MAANDAG
DINSDAG
WOENSDAG
DONDERDAG
VRIJDAG
ZATERDAG
9u - 16u
9u - 16u
9u - 16u
9u - 16u
9u - 16u
8u - 18u
18u -21u
18u - 21u
18u - 21u
18u - 21u
18u -21u
Dag
56 ritten
56 ritten
56 ritten
56 ritten
56 ritten
80 ritten
Avond
24 ritten
16 ritten
16 ritten
16 ritten
16 ritten
0
Totaal
80 ritten
80 ritten
80 ritten
80 ritten
80 ritten
80 ritten
Tijden
Tabel 2.1; verwacht verkeer caravanstalling, drukste dag
Op basis van 2x halen en 2x brengen van de caravan per jaar kan deze drukste dag maximaal 15 per jaar voorkomen. Doordat caravangebruik sterk over het brede zomerseizoen verdeeld is zal het verkeer in de praktijk meer verdeeld zijn en zal de piekdag slechts sporadisch voorkomen. MOMENT
AANTAL
Jaarrond
EENHEID 1.200
Mvt/jaar
Gemiddelde weekdag
3,3
Mvt/etmaal
Gemiddelde gebruiksdag
3,8
Mvt/etmaal
Piekdag
80
Mvt/etmaal
Piekuur
8
Mvt/uur
(6 dagen)
Tabel 2.2; omvang verkeer stalling 2.3
Opslag goederen Een tweede manier waarop de loodsen aangewend kan worden is de opslag van zaken. Hierbij kan gedacht worden aan incourant materieel van een loonwerkbedrijf zoals een sneeuwschuiver (winterperiode) of materieel voor het bestrijden van onkruid. Hierbij kan sprake zijn van zelfrijdende voertuigen of zaken die aan bestaande voertuigen gekoppeld worden. Anderzijds kan sprake zijn van opslag van goederen al dan niet op pallet opgeslagen. Ongeacht of het goederen of materieel betreft, het is niet de bedoeling dat het om kortstondige opslag of regulier materieel gaat. Voor materieel is op voorhand geen inschatting te geven, mede omdat dit weersafhankelijk is. Uitgaand van goederen kan gesteld worden dat het beschikbare oppervlak ruimte biedt aan ongeveer 10.000 pallets. Uitgaand van een trekker-opleggercombinatie betekent
PROJECT
3 / 10
DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM
Renswoude, De Schalm 9 P26-0174-003 10 maart 2026
dit circa 300 vrachtwagens benodigd zijn voor het vullen of ledigen van het totale oppervlak. Als goederen voor een periode van ongeveer 4 maanden gestald worden leidt dit tot een totale ritgeneratie van 1.800 voertuigbewegingen2 jaarrond. MOMENT
AANTAL
Jaarrond
EENHEID 1.800
Mvt/jaar
Gemiddelde weekdag
4,9
Mvt/etmaal
Gemiddelde werkdag
7,0
Mvt/etmaal
Piekdag
56
Mvt/etmaal
Piekuur
8
Mvt/uur
Tabel 2.2; omvang verkeer goederen
Voor het vrachtverkeer is de piek gelijkgesteld aan die van het caravanverkeer. Het eenmaal volledig vullen van de opslag leidt tot ongeveer 6 werkdagen intensief verkeer. Hiervoor zullen afspraken gemaakt moeten worden met de huurders. Uitgaand van 3 perioden van vullen en ledigen leidt dit iets minder dan 7 weken met piekdrukte. In de praktijk zal het naar verwachting meer verdeeld zijn.
2
Uitgangspunt is dat voertuigen die goederen brengen leeg vertrekken en bij halen van goederen
leeg arriveren.
PROJECT
4 / 10
DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM
Renswoude, De Schalm 9 P26-0174-003 10 maart 2026
3 Situatie Schalm en bruikbaarheid De Schalm is een erftoegangsweg buiten bebouwde kom met een breedte van circa 3.5 meter. Deels zijn langs de weg aan beide zijden bomen aanwezig. Deels is dit aan een zijde. Tussen de weg en de bomen is een berm met een breedte van ongeveer 1 meter aanwezig.
Afbeelding 3.1; wegbeeld Schalm nabij N224 (beeld: Cyclomedia)
De weg is uitgevoerd in elementenverharding en niet voorzien van snelheidsbeperkende maatregelen. Vanaf de zijde van de N224 staat een bord doodlopend (L08) langs de weg. In theorie kan wel doorgereden worden, hierbij gaat de weg na 1,3 km over in een onverharde weg. Via deze onverharde weg kan na 700 meter de Kooiweg worden bereikt. In de praktijk zal zeer beperkt sprake zijn van doorgaand verkeer, dit omdat doorgaand verkeer de Schalm niet aanbevolen krijgt als doorgaande route3. Aan de Schalm zijn diverse bestemmingen gelegen zoals in tabel 3.1 getoond: ADRES
TYPE
Arnhemseweg 4
Woning, vrijstaand
Schalm 1
Woning, vrijstaand
Schalm 3
Woning, vrijstaand
Schalm 5
Woning, vrijstaand
Schalm 5a
Woning, vrijstaand
Schalm 7
Boerderij met woongebruik
Schalm 9
Woning, vrijstaand
Schalm 11
Woning, vrijstaand
Schalm 11
Paardenhouderij, 50 paarden
Schalm 2
Woning, vrijstaand
Schalm 4
Woning, vrijstaand
Schalm 6
Woning, vrijstaand
Schalm 6a
Woning, vrijstaand
Schalm 6b
Woning, vrijstaand
Schalm 8
Woning, vrijstaand
Schalm 10
Woning, vrijstaand
Tabel 3.1; bestemmingen aan Schalm
3
Obv test 3 routes in Google maps naar Kooiweg 6, vanas centrum Renswoude, De Klomp en KP
N224 – Schalm, allen gaan via parallelgelegen Emminkhuizerlaan
PROJECT
5 / 10
DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM
Renswoude, De Schalm 9 P26-0174-003 10 maart 2026
Op basis van deze bestemmingen is de verwachte ritgeneratie ingeschat op basis van de CROW-kencijfers, hierbij is de gemiddelde ritgeneratie gehanteerd. TYPE
RITGENERATIE
OMVANG/AANTAL
Woning vrijstaand
8,2 rit/won
14 stuks
114,8 ritten
Paardenhouderij
4,0 per box
50 boxen
200,0 ritten
13,3 rit/boed.
1 stuks
13,3 ritten
2,0 ritten
2 stuks
4,0 ritten
Boerderij met woning
4
Kleinschalige functies5 Totaal
TOTAAL
332,1 ritten
Tabel 3.2 Ritgeneratie bestaand
Zoals aangegeven is de Schalm een erftoegangsweg buiten de bebouwde kom met een breedte van 3.5 meter. Vanuit de oude publicatie ‘Handboek Wegontwerp’ van het CROW was hiervoor een voorschrift bij gegeven dat een dergelijke weg geschikt zou zijn voor een etmaalintensiteit van circa 400 motorvoertuigen per uur. Zie hiervoor ook afbeelding 3.2.
Afbeelding 3.2 Uitsnede Handboek wegontwerp, deel erftoegangswegen
In de nieuwe publicatie is deze vuistregel niet meer opgenomen. Dergelijke vuistregels waren veelal gebaseerd op een drukste uur waarbij een standaardspits van 10% werd gehanteerd. In dit geval zou dit 35 tot 40 voertuigen per uur betreffen. Deze intensiteit is ingegeven door het voorkomen van veelvuldige passeerbewegingen op het wegvak. Het
4
Geen CROW-kencijfer, inschatting obv 3 vrachttransporten en 14 personeelstransporten per week
5
Betreft functies bij Schalm 5 en 5a. Beiden B&B uitgangspunt 2 ritten per B&B per locatie
PROJECT
6 / 10
DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM
Renswoude, De Schalm 9 P26-0174-003 10 maart 2026
veelvuldig voorkomen van passeerbewegingen leidt tot bermschade, welke, bij langdurig optreden voor gevaarlijke situaties kan zorgen doordat een hoogteverschil tussen rijbaan en berm ontstaat. Gaan we uit van de standaardverdeling dan zijn in het drukste uur circa 33 voertuigbewegingen aanwezig6. Doordat het halen en brengen van caravans en goederen in de spits in beginsel niet is toegestaan wordt de weg in het drukste uur niet zwaarder belast. Op piekdagen neemt het aantal voertuigbewegingen in de uren buiten de spits met maximaal 8 toe. Hiermee blijft de verkeersdruk ook in de rustigere uren naar verwachting onder de 35 voertuigen per uur. 3.1
Toename door caravanstalling Het is denkbaar dat, mede door de aanwezige paardenhouderij de ritten zich meer over de dag verdelen en er minder sprake is van een echte spits. De paardenhouderij is 12 uur per werkdag geopend. Personeel zal eerder op de locatie aanwezig zijn, en ook later vertrekken. Als we de 200 ritten van de paardenhouderij evenwichtig over 13 uur verdelen TIJD
PAARDENHOUDE-
OVERIGE
TOTAAL HUIDIG
RIJ
TOEVOEGING CARAVANSTALLING
7:00 – 8:00
10
13
23
0
8:00 – 9:00
15
13
28
0
9:00 -10:00
15
9
24
8
10:00- 11:00
15
7
22
8
11:00 – 12:00
15
6
21
8
12:00 – 13:00
15
6
21
8
13:00 - 14:00
15
6
21
8
14:00 – 15:00
15
7
22
8
15:00 – 16:00
15
9
24
8
16:00 – 17:00
15
13
28
0
17:00 - :18:00
15
13
28
0
18:00 - :19:00
15
9
24
8
19:00 – 20:00
15
7
22
8
20:00 – 21:00
10
4
14
8
21:00 – 22:00
0
4
4
0
Totaal
200
1247
324
80
Op drukke dagen, waarbij maximaal 8 voertuigen per uur worden toegevoegd zal sprake zijn van hooguit enkele extra voertuigen op de weg. De totale aantallen blijven rond de 30 voertuigen per uur. Hiermee zal incidenteel sprake zijn van passeerbewegingen. Voor de caravanstalling geldt dat de piekdrukte zoals getoond in tabel x.x. maar beperkt zal voorkomen. Een toename van bermschade door structurele passeerbewegingen zullen hierdoor naar verwachting niet optreden. Een periode van 8 piekdagen is voldoende op
6
Het is de verwachting dat ook het verkeer van de paardenhouderij zich meer over de dag verdeelt
7
Overige 8 ritten vinden plaats tussen 22u en 7u
PROJECT
7 / 10
DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM
Renswoude, De Schalm 9 P26-0174-003 10 maart 2026
alle caravans uit de stalling te halen (of te retourneren) in de praktijk zal dit over een langere periode verdeeld zijn. 3.2
Toename door opslag goederen Voor het toepassen van grootschalige opslag geldt in beginsel hetzelfde als voor de caravanstalling. Verkeer zal in principe niet tijdens de spitsuren rijden. Echter, door bijvoorbeeld een file elders is het mogelijk dat dit incidenteel wel gebeurt voor een enkel voertuig. Voor nu is uitgegaan van transporten alleen tussen de ochtendspits en avondspits. In theorie is het ook denkbaar dat in de avonduren nog goederen gehaald of gelost worden. Hiermee neemt het aantal piekdagen verder af.
3.3
Deelconclusie toename verkeer De gemiddelde toename is van dusdanig beperkte omvang, 5 ritten op de bestaande ruim 300 ritten, dat het effect voor omwonenden op de meeste dagen niet merkbaar zal zijn. Op maximale piekdagen is wel sprake van een duidelijke toename. Echter, door de beperkingen van maximaal 4 bezoekers per uur en het beperken van verkeer in het spitsuur wordt ook hier de overlast voor de omgeving tot een minimum beperkt. In de praktijk kan het voorkomen dat er sprake is van extra passeerbewegingen, maar ook dit zal door de relatief lage intensiteit op de Schalm geen significante toename zijn.
PROJECT
8 / 10
DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM
Renswoude, De Schalm 9 P26-0174-003 10 maart 2026
4 Oprijdbaarheid N224 In beginsel zal verkeer van naar en van de locatie buiten de spitsuren rijden. Het is denkbaar dat door een incident op de weg een vrachtwagen of caravan toch in de spits aankomt. In dit hoofdstuk wordt gekeken naar de oprijdbaarheid van de N224 en in hoeverre het laat aankomen en/of vertrekken leidt tot onacceptabele wachttijden op de Schalm en op de N224. Via het dataportaal van de Provincie Utrecht zijn gegevens ingewonnen over de omvang van het verkeer op de N224. Voor de berekening zijn deze voertuigen omgezet naar PAE (personenauto-equivalent) waarbij voor middelzware voertuigen omrekenfactor 1,5 is gehanteerd en voor zware voertuigen 2,3. De waarden vanuit de Provincie betreffen het gemiddelde spitsuur, deze waarde is met 10% verhoogd om tot het maatgevende spitsuur te komen. OCHTENDSPITS
OCHTENDSPITS
AVONDSPITS
AVONDSPITSRICH-
RICHTING NOORD
RICHTING ZUID
RICHTING NOORD
TING ZUID
Licht
360 mvt
380 mvt
300 mvt
360 mvt
Middel
30 mvt
30 mvt
20 mvt
20 mvt
Zwaar
10 mvt
10 mvt
10 mvt
10 mvt
PAE
470 PAE
490 PAE
390 PAE
450 PAE
Tabel 4.1; omvang verkeer N224
Voor het verkeer van en naar de Schalm is opgenomen dat in totaal 80 voertuigen van en naar de Schalm gaan. Gezien de verwachte totale omvang van verkeer uit hoofdstuk 3 is dit een overschatting. Voor de N224 is een rijsnelheid van 80km/u aangehouden, omdat deze in de toekomst wordt afgewaardeerd naar 60km/u is ook hiervoor een berekening uitgevoerd. De berekeningen zijn uitgevoerd met rekenprogramma Capacito, hierbij wordt middels methode Harders de gemiddelde wachttijd van voertuigen bepaald. GEMIDDELDE WACHTTIJD OP DE
GEMIDDELDE WACHTTIJD OP DE
SCHALM
N224 (AFSLAAN KOMEND VANUIT ZUIDELIJKE RICHTING)
Ochtendspits (80km/u)
15 seconden
15 seconden
Avondspits (80km/u)
<15 seconden
<15 seconden
Ochtendspits (60km/u)
<15 seconden
<15 seconden
Avondspits (60km/u)
<15 seconden
<15 seconden
Tabel 4.2; wachttijden
Hierbij tekenen wij aan dat doordat de Schalm in een scherpe hoek op de N224 aansluit het oprijden in de praktijk iets meer tijd kan kosten. Andersom geldt dat de gehanteerde aantallen voertuigen van en naar de Schalm een sterke overschatting zijn.
PROJECT
9 / 10
DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM
Renswoude, De Schalm 9 P26-0174-003 10 maart 2026
5 Conclusie Het realiseren van een statische opslag, voor goederen of caravans leidt tot 1.200 tot 1.800 ritten per jaar. Worst case uitgaand van 1.800 ritten is dit nog steeds een geringe toename van minder dan twee procent ten opzichte van het bestaande verkeer op de Schalm. Gezien de beperkte breedte van de Schalm is het wenselijk om sterke pieken te voorkomen. De vanuit de ondernemer aangeven beperkingen leidt tot een maximale toename van 8 voertuigen per uur op een drukke dag. Doordat verkeer in beginsel niet in de spits mag arriveren en vertrekken is deze toename, ook met het smalle profiel van de Schalm, acceptabel te noemen. In de praktijk zal soms gebruik gemaakt moeten worden van de berm, maar daar dit niet structureel is zal dit niet tot overmatige bermschade leiden. Voor oprijdbaarheid van de N224 geldt dat deze voor overige voertuigen ín het spitsuur goed is. Voor het verkeer buiten het spitsuur zijn hier dan ook geen problemen te verwachten. Mocht door omstandigheden een enkel voertuig toch in de spits aankomen of vertrekken heeft dit geen invloed op de oprijdbaarheid vanuit de Schalm of de afwikkeling van verkeer op de N224. Op basis van de bevinden zien wij, bij het hanteren van een maximum van vier bezoekers (of transporten) per uur en het zo veel mogelijk voorkomen van verkeer in de spitsuren, geen verkeerskundige bezwaren tegen de voorgenomen ontwikkeling.
PROJECT
10 / 10
DOCUMENTNUMMER REVISIEDATUM
Renswoude, De Schalm 9 P26-0174-003 10 maart 2026
Bijlage A Kruispuntberekeningen, N224 80km/u
Capacito 3.1 Licentie: BOOT
Bijlage 1 Berekening ochtendspits
Capaciteitsberekening met methode Harders Omschrijving kruispunt: N224 - Schalm 2◄ 3▼
Arm 1: N224 (zuid)
Arm 1
Arm 2: N224 (noord)
Arm 3
Arm 3: Schalm
►8 ▼7 6 ◄
4 ►
Arm 2
INTENSITEITEN
DIMENSIE
Ochtendspits
Linksafslaand verkeer rijdt voor elkaar langs Snelheid op de hoofdweg (arm 1-3): 80 km/u
Richting 2: 470 pae/uur
Voorrangsregeling op de zijweg(en): B6 RVV: verleen voorrang
Richting 3: 20 pae/uur
Helling arm 1: De weg ligt even hoog als het kruispunt
Richting 4: 20 pae/uur
Helling arm 2: De weg ligt even hoog als het kruispunt Helling arm 3: De weg ligt even hoog als het kruispunt
Richting 6: 20 pae/uur Richting 7: 20 pae/uur
Geen richtingen met een eigen rijstrook
Richting 8: 490 pae/uur
Aantal rechtdoorgaande rijstroken van arm 1 naar 3: 1 Aantal rechtdoorgaande rijstroken van arm 3 naar 1: 1
BEREKENING Richting
Intensiteit
Gecor. cap.
Restcap.
Wachttijd
Acceptabel
pae/u
pae/u
pae/u
3
20
650
630
0 sec.
Ja
4
20
284
244
15 sec.
Ja
6
20
284
244
15 sec.
Ja
GRENSWAARDEN Grootte van de wachttijd
Restcap. kenwaarde
Restcap. grenzen
Overbelasting
<0
<0
Erg lange wachttijd
50
0-75
Lange wachttijd
>20 sec.
100
76-125
Matige wachttijd
20 sec.
150
126-175
Kleine wachttijd
15 sec.
200
176-250
Bijna geen wachttijd
<15 sec.
400
251-600
Geen wachttijd
0 sec.
>600
>600
Capacito, Copyright © Trenso, www.trenso.nl
Capacito 3.1 Licentie: BOOT
Bijlage 1 Verkeersberekening
Capaciteitsberekening met methode Harders Omschrijving kruispunt: N224 - Schalm 2◄ 3▼
Arm 1: N224 (zuid)
Arm 1
Arm 2: N224 (noord)
Arm 3
Arm 3: Schalm
►8 ▼7 6 ◄
4 ►
Arm 2
INTENSITEITEN
DIMENSIE
Avondspits
Linksafslaand verkeer rijdt voor elkaar langs Snelheid op de hoofdweg (arm 1-3): 80 km/u
Richting 2: 390 pae/uur
Voorrangsregeling op de zijweg(en): B6 RVV: verleen voorrang
Richting 3: 20 pae/uur
Helling arm 1: De weg ligt even hoog als het kruispunt
Richting 4: 20 pae/uur
Helling arm 2: De weg ligt even hoog als het kruispunt Helling arm 3: De weg ligt even hoog als het kruispunt
Richting 6: 20 pae/uur Richting 7: 20 pae/uur
Geen richtingen met een eigen rijstrook
Richting 8: 450 pae/uur
Aantal rechtdoorgaande rijstroken van arm 1 naar 3: 1 Aantal rechtdoorgaande rijstroken van arm 3 naar 1: 1
BEREKENING Richting
Intensiteit
Gecor. cap.
Restcap.
Wachttijd
Acceptabel
pae/u
pae/u
pae/u
3
20
670
650
0 sec.
Ja
4
20
324
284
<15 sec.
Ja
6
20
324
284
<15 sec.
Ja
GRENSWAARDEN Grootte van de wachttijd
Restcap. kenwaarde
Restcap. grenzen
Overbelasting
<0
<0
Erg lange wachttijd
50
0-75
Lange wachttijd
>20 sec.
100
76-125
Matige wachttijd
20 sec.
150
126-175
Kleine wachttijd
15 sec.
200
176-250
Bijna geen wachttijd
<15 sec.
400
251-600
Geen wachttijd
0 sec.
>600
>600
Capacito, Copyright © Trenso, www.trenso.nl
Bijlage B Kruispuntberekeningen, N224 60km/u
Capacito 3.1 Licentie: BOOT
Bijlage 1 Berekening ochtendspits
Capaciteitsberekening met methode Harders Omschrijving kruispunt: N224 - Schalm 2◄ 3▼
Arm 1: N224 (zuid)
Arm 1
Arm 2: N224 (noord)
Arm 3
Arm 3: Schalm
►8 ▼7 6 ◄
4 ►
Arm 2
INTENSITEITEN
DIMENSIE
Ochtendspits
Linksafslaand verkeer rijdt voor elkaar langs Snelheid op de hoofdweg (arm 1-3): 60 km/u
Richting 2: 470 pae/uur
Voorrangsregeling op de zijweg(en): B6 RVV: verleen voorrang
Richting 3: 20 pae/uur
Helling arm 1: De weg ligt even hoog als het kruispunt
Richting 4: 20 pae/uur
Helling arm 2: De weg ligt even hoog als het kruispunt Helling arm 3: De weg ligt even hoog als het kruispunt
Richting 6: 20 pae/uur Richting 7: 20 pae/uur
Geen richtingen met een eigen rijstrook
Richting 8: 490 pae/uur
Aantal rechtdoorgaande rijstroken van arm 1 naar 3: 1 Aantal rechtdoorgaande rijstroken van arm 3 naar 1: 1
BEREKENING Richting
Intensiteit
Gecor. cap.
Restcap.
Wachttijd
Acceptabel
pae/u
pae/u
pae/u
3
20
700
680
0 sec.
Ja
4
20
352
312
<15 sec.
Ja
6
20
352
312
<15 sec.
Ja
GRENSWAARDEN Grootte van de wachttijd
Restcap. kenwaarde
Restcap. grenzen
Overbelasting
<0
<0
Erg lange wachttijd
50
0-75
Lange wachttijd
>20 sec.
100
76-125
Matige wachttijd
20 sec.
150
126-175
Kleine wachttijd
15 sec.
200
176-250
Bijna geen wachttijd
<15 sec.
400
251-600
Geen wachttijd
0 sec.
>600
>600
Capacito, Copyright © Trenso, www.trenso.nl
Capacito 3.1 Licentie: BOOT
Bijlage 1 Verkeersberekening
Capaciteitsberekening met methode Harders Omschrijving kruispunt: N224 - Schalm 2◄ 3▼
Arm 1: N224 (zuid)
Arm 1
Arm 2: N224 (noord)
Arm 3
Arm 3: Schalm
►8 ▼7 6 ◄
4 ►
Arm 2
INTENSITEITEN
DIMENSIE
Avondspits
Linksafslaand verkeer rijdt voor elkaar langs Snelheid op de hoofdweg (arm 1-3): 60 km/u
Richting 2: 390 pae/uur
Voorrangsregeling op de zijweg(en): B6 RVV: verleen voorrang
Richting 3: 20 pae/uur
Helling arm 1: De weg ligt even hoog als het kruispunt
Richting 4: 20 pae/uur
Helling arm 2: De weg ligt even hoog als het kruispunt Helling arm 3: De weg ligt even hoog als het kruispunt
Richting 6: 20 pae/uur Richting 7: 20 pae/uur
Geen richtingen met een eigen rijstrook
Richting 8: 450 pae/uur
Aantal rechtdoorgaande rijstroken van arm 1 naar 3: 1 Aantal rechtdoorgaande rijstroken van arm 3 naar 1: 1
BEREKENING Richting
Intensiteit
Gecor. cap.
Restcap.
Wachttijd
Acceptabel
pae/u
pae/u
pae/u
3
20
720
700
0 sec.
Ja
4
20
400
360
<15 sec.
Ja
6
20
400
360
<15 sec.
Ja
GRENSWAARDEN Grootte van de wachttijd
Restcap. kenwaarde
Restcap. grenzen
Overbelasting
<0
<0
Erg lange wachttijd
50
0-75
Lange wachttijd
>20 sec.
100
76-125
Matige wachttijd
20 sec.
150
126-175
Kleine wachttijd
15 sec.
200
176-250
Bijna geen wachttijd
<15 sec.
400
251-600
Geen wachttijd
0 sec.
>600
>600
Capacito, Copyright © Trenso, www.trenso.nl