CConstaterende datRenswoude
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 10. Memo AERIUS-berekening

Gemeenteraad 20 juni 2023, gemeente RenswoudeBij agendapunt: Raadsvoorstel tot vaststelling van het Bestemmingsplan herstelbesluit Beekweide II3.277 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Ede, 8 februari 2021 Onze referentie :

22000621.b01

Betreft

Stikstofdepositie Beekweide II Renswoude

Behandeld door :

De heer ing. D.J. Hobert

Geachte heer Van Drie, Hierbij ontvangt u de resultaten van het onderzoek stikstofdepositie in het kader van de ruimtelijke procedure voor het woningbouwplan Beekweide II in Renswoude. Het doel van dit onderzoek is het bepalen of de beoogde situatie leidt tot een vergunningplicht voor Natura 2000-gebieden in het kader van de Wet natuurbescherming (Wnb). Resultaat: geen vergunningplicht

IN

Uit de AERIUS-berekening(en) volgt dat er geen natuurgebieden zijn met rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. Er is geen aanvullende verplichting voor een Wnb-vergunning. Situatie De ontwikkeling bestaat uit de realisatie van 181 grondgebonden woningen aan de Beekweide in Renswoude. In de huidige situatie is het plangebied deels bebouwd. Het plangebied wordt in vijf fasen ontwikkeld. Het dichtstbijzijnde stikstofgevoelige Natura 2000gebied (Veluwe) bevindt zich op circa 6 kilometer afstand van het plangebied. Afbeelding 1 geeft een weergave van het plangebied en de beoogde fasering.

Klinkenbergerweg 30a | 6711 MK EDE | 0318 614 383 Vrijlandstraat 33-c | 4337 EA MIDDELBURG | 0118 227 466 Hoenderkamp 20 | 7812 VZ EMMEN | 0591 238 110

info@SPAWNP.nl | SPAWNP.nl | kvk 0909.2661 ISO 9001:2015 | btw NL8053.02.530.B01

DENKKRACHT

:

BOUW - MILIEU - RUIMTE

Gemeente Renswoude De heer ing. F. van Drie Postbus 8 3927 ZL RENSWOUDE f.van.drie@renswoude.nl

SPA WNP ingenieurs

22000621.b01

Uit de afbeelding blijkt dat er voor 8 woningen nog niet bekend is binnen welke fase deze worden gerealiseerd. In dit onderzoek is het uitgangspunt dat deze woningen in fase 2 worden gerealiseerd. Voor fase 2 is om die reden uitgegaan van 44 woningen. De woonwagens zijn reeds aanwezig en om die reden niet meegenomen in dit onderzoek. Afbeelding 1: Plangebied en beoogde fasering

Pagina 2

SPA WNP ingenieurs

22000621.b01

Onderzoek Het onderzoek is onderdeel van het op te stellen bestemmingsplan. De stikstofdepositieberekeningen zijn uitgevoerd met de AERIUS versie 2020. In de berekeningen zijn de stikstofemissies voor de aanlegfase- en de gebruiksfase opgenomen. Daarbij bestaan de aanlegfases uit een bouwfase en deels uit een sloopfase. Aanlegfase De stikstofemissies tijdens de aanlegfase ontstaan door de inzet van dieselwerktuigen en de aan- en afvoer van personeel en materieel. De gebruikte werktuigen, aantallen transporten en de duur van het gebruik zijn met u afgestemd en gebaseerd op informatie uit referentieprojecten die bij SPA WNP ingenieurs beschikbaar zijn. De stikstofemissies zijn bepaald op basis van de werktuigcodes en emissiefactoren, afhankelijk van het bouwjaar van het materieel, zoals gepubliceerd door TNO1. Daarnaast zijn voor fase 2 t/m 5 de emissies van het wegverkeer meegenomen dat ontstaat door de ingebruikname van de woningen in eerder fases. Voor de doorlooptijd per fase is uitgegaan van 11(werk)maanden, bestaande uit 239 werkdagen. Het eerste rekenjaar 2022 is afgestemd op de verwachte start van fase 1. Een onderbouwing van de emissiebronnen van alle aanlegfases is bijgesloten in bijlage 1. Gebruiksfase Voor de woningen is in de berekening niet uitgegaan van het optreden van gebouw gebonden stikstofemissies.

Bij besluit van 26 april 20182 is bepaald dat nieuwbouwwoningen per 1 juli 2018 aardgasvrij moeten zijn. Hierdoor worden woningen elektrisch verwarmd en wordt er elektrisch gekookt. Dit betekent er geen brandstoffen worden gebruikt. Voor de gebruiksfase blijft enkel gemotoriseerd bestemmingsverkeer over. De verkeersgeneratie is bepaald op basis kengetallen van het kennisplatform CROW. Voor de verkeersverdeling is de applicatie VI-Lucht en Geluid gehanteerd. Deze applicatie is ontwikkeld in opdracht van het toenmalige ministerie van VROM. Het rekenjaar 2026 is afgestemd op de verwachte ingebruikname van alle woningen. Een onderbouwing van de emissiebronnen voor de gebruiksfase is bijgesloten in bijlage 2. Resultaten Uit de AERIUS-berekeningen volgt dat voor zowel de aanlegfase en de gebruiksfase geen natuurgebieden zijn met rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. De pdf-files met de rekenbestanden (separaat meegezonden met deze briefrapportage) kunt u verstrekken aan het bevoegd gezag om aan te tonen dat uw project een stikstofdepositie heeft van minder dan 0,00 mol/ha/jaar.

1 1 TNO webpagina, zie: https://www.tno.nl/nl/aandachtsgebieden/mobiliteit-logistiek/roadmaps/sustainable-traf-

fic-and-transport/sustainable-mobility-and-logistics/emissiefactoren-voor-stikstofdepositieberekeningen/ 2 Staatsblad 2018, nr. 109 en 129; Wijziging van de Elektriciteitswet 1998 en van de Gaswet (voortgang energietransitie)

Pagina 3

SPA WNP ingenieurs

22000621.b01

Conclusie Het onderdeel stikstofdepositie is daarmee verder niet relevant voor de ruimtelijke procedure van het bouwplan. Gezien de afstand tot Natura-2000 gebieden zijn geen andere milieuverstoringen te verwachten, zoals verstoring door trillingen, geluid en/of licht of aan bodem, grondwater.

Met vriendelijke groet, SPA WNP ingenieurs

De heer ing. H. Groothedde

Bijlagen: 1 Onderbouwing bronnen aanlegfase 1 t/m 5 2 Onderbouwing bronnen gebruiksfase 22000621 aanlegfase jaar 2022 S5pdor71a387 (pdf apart meegestuurd in e-mail) 22000621 aanlegfase jaar 2023 RqjgcjGcjyus (pdf apart meegestuurd in e-mail) 22000621 aanlegfase jaar 2024 S3woKnPci2T1 (pdf apart meegestuurd in e-mail) 22000621 aanlegfase jaar 2025 RpzZMtnRcHee (pdf apart meegestuurd in e-mail) 22000621 aanlegfase jaar 2026 Ra7uTGM1bdQ9 (pdf apart meegestuurd in e-mail) 22000621 gebruiksfase RqGjt5UXfiet (pdf apart meegestuurd in e-mail)

Pagina 4

BIJLAGEN

22000621 Bijlage 1.1 aanlegfase

SPA WNP ingenieurs

Uitgangspunten stikstofemissies aanlegfase - fase 1 Algemeen projectduur (maanden) 11

werkbare dagen 239

aantal woningen 27

Mobiele werktuigen - slopen, bouwrijp, grondwerk- en fundatie Bronnr. 1

Benodigde werktuigen Graafmachine Wiellaadschop

Werktuigcode B_GRAAFMA_200_2014 B_LAADSCH_BAND_200_2014

Brandstof Diesel Diesel

Emissie NOX belast

Duur (uur/jaar) 320 160

Stationair Vermogen (%) (kW) 30% 200 30% 200

Belasting (%)* 69% 55%

(g/kWh)* 0,8 0,9

Duur (uur/jaar) 640 200 44 44

Stationair Vermogen (%) (kW) 30% 200 30% 100 30% 10 30% 28

Belasting (%)* 69% 74% 55% 69%

(g/kWh)* 1,0 0,9 5,60 7,00

(g/uur) (kg/jaar) 111 24,8 99 11,1 kg NOX 35,92

Emissie NOX onbelast (g/l/uur)* 10,0 10,0

(g/uur) 100 100

(kg/jaar) 9,6 4,8 14,40

Emissie NH3

NOX (kg/jaar) 34,4 15,9 50,32

(g/kWh)* 0,0024 0,0027

NOX (kg/jaar) 81,3 12,3 1,00 4,39 98,97

(g/kWh)* 0,0028 0,0028 0,00 0,00

(g/uur) (kg/jaar) 0,3 0,1 0,3 0,0 kg NH3 0,15

Mobiele werktuigen - bouw vanaf maaiveld Bronnr.

1

Benodigde werktuigen Hijskraan Ruwterreinheftruck Trilplaten/stampers Minigraafmachine

Werktuigcode B_HIJSKR_200_2014 B_RUW_HEF_100_2015 B_TRILPL_STAM_10_2019 B_GRAAFMA_28_2007

Brandstof Diesel Diesel Diesel Diesel

Emissie NOX belast (g/uur) (kg/jaar) 139 62,1 66 9,3 30,80 0,94 135,80 4,14 kg NOX 72,31

Emissie NOX onbelast (g/l/uur)* 10,0 10,0 10,00 14,20

(g/uur) 100 50 5,00 19,88

(kg/jaar) 19,2 3,0 0,07 0,26 22,27 Totaal kg NOX

149

Emissie NH3 (g/uur) (kg/jaar) 0,4 0,2 0,2 0,0 0,02 0,00 0,05 0,00 kg NH3 0,29

Totaal kg NH3

Wegverkeer - bouwverkeer Bronnr.

2+3

Werkzaamheden

Verkeerscategorie

Aan-/afvoer materiaal Zwaar vrachtverkeer Aan-/afvoer materiaal Licht verkeer Persoonsvervoer werknemers Licht verkeer

Duur (dagen) 239 239 239

Aantal bewegingen (vtg/dag) (vtg/jaar) 4 956 8 1.912 14 3.346

* bron: TNO emissiefactoren voor stikstofdepositieberekeningen d.d. 8 oktober 2020. Voor het bepalen van de emissie tijdens stationair draaien (onbelast) is aangehouden dat de cilinderinhoud (in liters) gelijk is aan 5% van het maximaal motorvermogen (in kW).

0,4

22000621 Bijlage 1.2 aanlegfase

SPA WNP ingenieurs

Uitgangspunten stikstofemissies aanlegfase - fase 2 Algemeen projectduur (maanden) 11

werkbare dagen 239

aantal woningen 44

Mobiele werktuigen - slopen, bouwrijp, grondwerk- en fundatie Bronnr.

1

Benodigde werktuigen Sloopkraan Graafmachine Wiellaadschop

Werktuigcode B_HIJSKR_200_2014 B_GRAAFMA_200_2014 B_LAADSCH_BAND_200_2014

Brandstof Diesel Diesel Diesel

Duur (uur/jaar) 40 320 160

Stationair Vermogen (%) (kW) 30% 250 30% 200 30% 200

Belasting (%)* 69% 69% 55%

Duur (uur/jaar) 720 200 44 44

Stationair Vermogen (%) (kW) 30% 200 30% 100 30% 10 30% 28

Belasting (%)* 69% 74% 55% 69%

Emissie NOX belast (g/kWh)* 1,0 0,8 0,9

(g/uur) (kg/jaar) 173 4,8 111 24,8 99 11,1 kg NOX 40,77

Emissie NOX onbelast

Emissie NH3

(kg/jaar) 1,5 9,6 4,8 15,90

NOX (kg/jaar) 6,3 34,4 15,9 56,67

(g/kWh)* 0,0028 0,0024 0,0027

Emissie NOX onbelast (g/l/uur)* (g/uur) (kg/jaar) 10,0 100 21,6 10,0 50 3,0 10,00 5,00 0,07 14,20 19,88 0,26 24,67

NOX (kg/jaar) 91,4 12,3 1,00 4,39 109,13

(g/kWh)* 0,0028 0,0028 0,00 0,00

(g/l/uur)* 10,0 10,0 10,0

(g/uur) 125 100 100

(g/uur) (kg/jaar) 0,5 0,0 0,3 0,1 0,3 0,0 kg NH3 0,17

Mobiele werktuigen - bouw vanaf maaiveld Bronnr.

1

Benodigde werktuigen Hijskraan Ruwterreinheftruck Trilplaten/stampers Minigraafmachine

Werktuigcode B_HIJSKR_200_2014 B_RUW_HEF_100_2015 B_TRILPL_STAM_10_2019 B_GRAAFMA_28_2007

Brandstof Diesel Diesel Diesel Diesel

Emissie NOX belast (g/kWh)* (g/uur) (kg/jaar) 1,0 139 69,8 0,9 66 9,3 5,60 30,80 0,94 7,00 135,80 4,14 kg NOX 80,07

Totaal kg NOX

166

Emissie NH3 (g/uur) (kg/jaar) 0,4 0,3 0,2 0,0 0,02 0,00 0,05 0,00 kg NH3 0,32

Totaal kg NH3

Wegverkeer - bouwverkeer Bronnr.

2+3

Werkzaamheden

Verkeerscategorie

Aan-/afvoer materiaal Zwaar vrachtverkeer Aan-/afvoer materiaal Licht verkeer Persoonsvervoer werknemers Licht verkeer

Duur (dagen) 239 239 239

Aantal bewegingen (vtg/dag) (vtg/jaar) 4 956 10 2.390 16 3.824

Wegverkeer - gebruiksfase - fase 1 (uitwerking zie bijlage 2) Bronnr.

Verkeerscategorie

4

Zwaar vrachtverkeer Middelzwaar verkeer Licht verkeer

Aantal bewegingen 1.293 1.293 78.226

* bron: TNO emissiefactoren voor stikstofdepositieberekeningen d.d. 8 oktober 2020. Voor het bepalen van de emissie tijdens stationair draaien (onbelast) is aangehouden dat de cilinderinhoud (in liters) gelijk is aan 5% van het maximaal motorvermogen (in kW).

0,5

22000621 Bijlage 1.3 aanlegfase

SPA WNP ingenieurs

Uitgangspunten stikstofemissies aanlegfase - fase 3 Algemeen projectduur (maanden) 11

werkbare dagen 239

aantal woningen 34

Mobiele werktuigen - slopen, bouwrijp, grondwerk- en fundatie Bronnr. 1

Benodigde werktuigen Graafmachine Wiellaadschop

Werktuigcode B_GRAAFMA_200_2014 B_LAADSCH_BAND_200_2014

Brandstof Diesel Diesel

Duur (uur/jaar) 320 160

Stationair Vermogen (%) (kW) 30% 200 30% 200

Belasting (%)* 69% 55%

Duur (uur/jaar) 680 200 44 44

Stationair Vermogen (%) (kW) 30% 200 30% 100 30% 10 30% 28

Belasting (%)* 69% 74% 55% 69%

Emissie NOX belast (g/kWh)* 0,8 0,9

(g/uur) (kg/jaar) 111 24,8 99 11,1 kg NOX 35,92

Emissie NOX onbelast

Emissie NH3

(kg/jaar) 9,6 4,8 14,40

NOX (kg/jaar) 34,4 15,9 50,32

(g/kWh)* 0,0024 0,0027

Emissie NOX onbelast (g/l/uur)* (g/uur) (kg/jaar) 10,0 100 20,4 10,0 50 3,0 10,00 5,00 0,07 14,20 19,88 0,26 23,47

NOX (kg/jaar) 86,4 12,3 1,00 4,39 104,05

(g/kWh)* 0,0028 0,0028 0,00 0,00

(g/l/uur)* 10,0 10,0

(g/uur) 100 100

(g/uur) (kg/jaar) 0,3 0,1 0,3 0,0 kg NH3 0,15

Mobiele werktuigen - bouw vanaf maaiveld Bronnr.

1

Benodigde werktuigen Hijskraan Ruwterreinheftruck Trilplaten/stampers Minigraafmachine

Werktuigcode B_HIJSKR_200_2014 B_RUW_HEF_100_2015 B_TRILPL_STAM_10_2019 B_GRAAFMA_28_2007

Brandstof Diesel Diesel Diesel Diesel

Emissie NOX belast (g/kWh)* (g/uur) (kg/jaar) 1,0 139 66,0 0,9 66 9,3 5,60 30,80 0,94 7,00 135,80 4,14 kg NOX 76,19

Totaal kg NOX

154

Emissie NH3 (g/uur) (kg/jaar) 0,4 0,3 0,2 0,0 0,02 0,00 0,05 0,00 kg NH3 0,30

Totaal kg NH3

Wegverkeer - bouwverkeer Bronnr.

2+3

Werkzaamheden

Verkeerscategorie

Aan-/afvoer materiaal Zwaar vrachtverkeer Aan-/afvoer materiaal Licht verkeer Persoonsvervoer werknemers Licht verkeer

Duur (dagen) 239 239 239

Aantal bewegingen (vtg/dag) (vtg/jaar) 4 956 8 1.912 14 3.346

Wegverkeer - gebruiksfase - fase 1 + 2 (uitwerking zie bijlage 2) Bronnr.

Verkeerscategorie

4

Zwaar vrachtverkeer Middelzwaar verkeer Licht verkeer

Aantal bewegingen 3.401 3.401 205.703

* bron: TNO emissiefactoren voor stikstofdepositieberekeningen d.d. 8 oktober 2020. Voor het bepalen van de emissie tijdens stationair draaien (onbelast) is aangehouden dat de cilinderinhoud (in liters) gelijk is aan 5% van het maximaal motorvermogen (in kW).

0,5

22000621 Bijlage 1.4 aanlegfase

SPA WNP ingenieurs

Uitgangspunten stikstofemissies aanlegfase - fase 4 Algemeen projectduur (maanden) 11

werkbare dagen 239

aantal woningen 32

Mobiele werktuigen - slopen, bouwrijp, grondwerk- en fundatie Bronnr. Benodigde werktuigen 1

Graafmachine Wiellaadschop

Werktuigcode B_GRAAFMA_200_2014 B_LAADSCH_BAND_200_2014

Brandstof Diesel Diesel

Duur (uur/jaar) 320 160

Stationair Vermogen (%) (kW) 30% 200 30% 200

Belasting (%)* 69% 55%

Duur (uur/jaar) 680 200 44 44

Stationair Vermogen (%) (kW) 30% 200 30% 100 30% 10 30% 28

Belasting (%)* 69% 74% 55% 69%

Emissie NOX belast (g/kWh)* 0,8 0,9

(g/uur) 111 99 kg NOX

(kg/jaar) 24,8 11,1 35,92

Emissie NOX onbelast

Emissie NH3

(kg/jaar) 9,6 4,8 14,40

NOX (kg/jaar) 34,4 15,9 50,32

(g/kWh)* 0,0024 0,0027

Emissie NOX onbelast (g/l/uur)* (g/uur) (kg/jaar) 10,0 100 20,4 10,0 50 3,0 10,00 5,00 0,07 14,20 19,88 0,26 23,47

NOX (kg/jaar) 86,4 12,3 1,00 4,39 104,05

(g/kWh)* 0,0028 0,0028 0,00 0,00

(g/l/uur)* 10,0 10,0

(g/uur) 100 100

(g/uur) 0,3 0,3 kg NH3

(kg/jaar) 0,1 0,0 0,15

Mobiele werktuigen - bouw vanaf maaiveld Bronnr. Benodigde werktuigen

1

Hijskraan Ruwterreinheftruck Trilplaten/stampers Minigraafmachine

Werktuigcode B_HIJSKR_200_2014 B_RUW_HEF_100_2015 B_TRILPL_STAM_10_2019 B_GRAAFMA_28_2007

Brandstof Diesel Diesel Diesel Diesel

Emissie NOX belast (g/kWh)* (g/uur) (kg/jaar) 1,0 139 66,0 0,9 66 9,3 5,60 30,80 0,94 7,00 135,80 4,14 kg NOX 76,19

Totaal kg NOX

154

Wegverkeer - bouwverkeer Bronnr. Werkzaamheden

2+3

Verkeerscategorie

Aan-/afvoer materiaal Zwaar vrachtverkeer Aan-/afvoer materiaal Licht verkeer Persoonsvervoer werknemers Licht verkeer

Duur (dagen) 239 239 239

Aantal bewegingen (vtg/dag) (vtg/jaar) 4 956 8 1.912 14 3.346

Wegverkeer - gebruiksfase - fase 1 t/m 3 (uitwerking zie bijlage 2) Bronnr. Verkeerscategorie 4

Zwaar vrachtverkeer Middelzwaar verkeer Licht verkeer

Aantal bewegingen 5.029 5.029 304.209

* bron: TNO emissiefactoren voor stikstofdepositieberekeningen d.d. 8 oktober 2020. Voor het bepalen van de emissie tijdens stationair draaien (onbelast) is aangehouden dat de cilinderinhoud (in liters) gelijk is aan 5% van het maximaal motorvermogen (in kW).

Emissie NH3 (g/uur) (kg/jaar) 0,4 0,3 0,2 0,0 0,02 0,00 0,05 0,00 kg NH3 0,30

Totaal kg NH3

0,5

22000621 Bijlage 1.5 aanlegfase

SPA WNP ingenieurs

Uitgangspunten stikstofemissies aanlegfase - fase 5 Algemeen projectduur (maanden) 11

werkbare dagen 239

aantal woningen 44

Mobiele werktuigen - slopen, bouwrijp, grondwerk- en fundatie Bronnr. Benodigde werktuigen 1

Graafmachine Wiellaadschop

Werktuigcode B_GRAAFMA_200_2014 B_LAADSCH_BAND_200_2014

Brandstof Diesel Diesel

Duur (uur/jaar) 320 160

Stationair Vermogen (%) (kW) 30% 200 30% 200

Belasting (%)* 69% 55%

Duur (uur/jaar) 720 200 44 44

Stationair Vermogen (%) (kW) 30% 200 30% 100 30% 10 30% 28

Belasting (%)* 69% 74% 55% 69%

Emissie NOX belast (g/kWh)* 0,8 0,9

(g/uur) 111 99 kg NOX

(kg/jaar) 24,8 11,1 35,92

Emissie NOX onbelast

Emissie NH3

(kg/jaar) 9,6 4,8 14,40

NOX (kg/jaar) 34,4 15,9 50,32

(g/kWh)* 0,0024 0,0027

Emissie NOX onbelast (g/l/uur)* (g/uur) (kg/jaar) 10,0 100 21,6 10,0 50 3,0 10,00 5,00 0,07 14,20 19,88 0,26 24,67

NOX (kg/jaar) 91,4 12,3 1,00 4,39 109,13

(g/kWh)* 0,0028 0,0028 0,00 0,00

(g/l/uur)* 10,0 10,0

(g/uur) 100 100

(g/uur) 0,3 0,3 kg NH3

(kg/jaar) 0,1 0,0 0,15

Mobiele werktuigen - bouw vanaf maaiveld Bronnr. Benodigde werktuigen

1

Hijskraan Ruwterreinheftruck Trilplaten/stampers Minigraafmachine

Werktuigcode B_HIJSKR_200_2014 B_RUW_HEF_100_2015 B_TRILPL_STAM_10_2019 B_GRAAFMA_28_2007

Brandstof Diesel Diesel Diesel Diesel

Emissie NOX belast (g/kWh)* (g/uur) (kg/jaar) 1,0 139 69,8 0,9 66 9,3 5,60 30,80 0,94 7,00 135,80 4,14 kg NOX 80,07

Totaal kg NOX

159

Wegverkeer - bouwverkeer Bronnr. Werkzaamheden

2+3

Verkeerscategorie

Aan-/afvoer materiaal Zwaar vrachtverkeer Aan-/afvoer materiaal Licht verkeer Persoonsvervoer werknemers Licht verkeer

Duur (dagen) 239 239 239

Aantal bewegingen (vtg/dag) (vtg/jaar) 4 956 10 2.390 16 3.824

Wegverkeer - gebruiksfase - fase 1 t/m 4 (uitwerking zie bijlage 2) Bronnr. Verkeerscategorie 4

Zwaar vrachtverkeer Middelzwaar verkeer Licht verkeer

Aantal bewegingen 6.561 6.561 396.920

* bron: TNO emissiefactoren voor stikstofdepositieberekeningen d.d. 8 oktober 2020. Voor het bepalen van de emissie tijdens stationair draaien (onbelast) is aangehouden dat de cilinderinhoud (in liters) gelijk is aan 5% van het maximaal motorvermogen (in kW).

Emissie NH3 (g/uur) (kg/jaar) 0,4 0,3 0,2 0,0 0,02 0,00 0,05 0,00 kg NH3 0,32

Totaal kg NH3

0,5

22000621 Bijlage 2 gebruiksfase

SPA WNP ingenieurs Uitgangspunten stikstofemissies gebruiksfase Verkeersverdeling VI lucht en geluid (v4 uit 2016) Gemeente

Ligging

Wegcategorie

Wegvoorzieningen

Renswoude

Bebouwde kom

1x2; snelheid max. 30 km/h

zonder parkeer- en fietsvoorzieningen

Fracties

Fractie

Personenauto's

0,968

Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer

0,016 0,016

Verkeersgeneratie CROW publicatie 381 Voorziening wonen

Stedelijkheidsgraad

Ligging

(aantal woningen) 181

Weinig stedelijk

Rest bebouwde kom

* worstcase doordat programma overwegend bestaat uit rij- en twee onder-een-kap-woningen

Invoer wegverkeer in AERIUS - totaal - fase 1 t/m 5 - 181 woningen Bronnr.

2+3

Aantal bewegingen

Verkeerscategorie

(per etmaal)

(per jaar)

Zwaar vrachtverkeer

23,75

8.668

Middelzwaar vrachtverkeer

23,75

8.668

Licht verkeer

1436,71

524.398

Wegverkeer fase 1 - 27 woningen Aantal bewegingen

Verkeerscategorie

(per etmaal)

(per jaar)

Zwaar vrachtverkeer

3,54

Middelzwaar vrachtverkeer

3,54

1.293

Licht verkeer

214,32

78.226

1.293

Wegverkeer fase 1 + 2 - 71 woningen Verkeerscategorie

Aantal bewegingen (per etmaal)

Zwaar vrachtverkeer

9,32

(per jaar) 3.401

Middelzwaar vrachtverkeer

9,32

3.401

Licht verkeer

563,57

205.703

Wegverkeer fase 1 t/m 3 - 105 woningen Verkeerscategorie

Aantal bewegingen (per etmaal)

(per jaar)

Zwaar vrachtverkeer

13,78

5.029

Middelzwaar vrachtverkeer

13,78

5.029

Licht verkeer

833,45

304.209

Wegverkeer fase 1 t/m 4 - 137 woningen Verkeerscategorie

Aantal bewegingen (per etmaal)

(per jaar)

Zwaar vrachtverkeer

17,97

6.561

Middelzwaar vrachtverkeer

17,97

6.561

Licht verkeer

1087,45

396.920

Kengetal

Motorvoertuigbewegingen

vrijstaand*

(per etmaal)

8,2

1484,2

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12844566/1