Koekamperweg 6 Bijlagen toelichting
Tekst van het document
bestemmingsplan Koekamperweg 6 ontwerp
bestemmingsplan Bijlagen toelichting
Koekamperweg 6 ontwerp 17-11-2023
bestemmingsplan Koekamperweg 6
Inhoudsopgave
Bijlagen toelichting
5
Bijlage 1
Stikstof
7
Bijlage 2
Watertoets
21
Bijlage 3
Verkeersonderzoek Koekamperweg
25
3
bestemmingsplan Koekamperweg 6
4
bestemmingsplan Koekamperweg 6
Bijlagen toelichting
5
bestemmingsplan Koekamperweg 6
6
bestemmingsplan Koekamperweg 6
Bijlage 1 Stikstof
7
Memo Van Datum
21 juni 2023
Referentie
D40201/21062023/FN
Betreft
Invoergegevens Aerius Koekamperweg 6
’t Hoge Eind houdt geen nertsen meer. In de stallen van de nertsen worden nu bedrijfshallen gerealiseerd. De vervoersbewegingen naar de hallen stoten stikstof uit waardoor er een Aerius berekening voor de gebruiksfase gemaakt moet worden. Ook heeft de familie aangegeven in de toekomst een woning te willen realiseren. De bouw van deze woning brengt ook stikstofuitstoot met zich mee. De vervoersbewegingen van de bedrijfshallen én de bouwfase van de woning zijn ingevoerd als beoogde situatie in Aerius. Vervoersbewegingen bedrijfshallen De vervoersbewegingen zijn bepaald in het rapport ‘Wijziging bestemmingsplan Koekamperweg Putten- verkeer’ opgesteld door Goudappel. In dit rapport worden de geschatte vervoersbewegingen door de ondernemer weergegeven en de verkeersgeneratie op basis van kengetallen van het CROW. Door de ondernemer opgegeven bewegingen
Volgens CROW:
1/4
De verkeersgeneratie volgens CROW ligt ruim hoger dan de vervoersbewegingen die opgegeven zijn door de ondernemer. Om een worst-case scenario te berekenen gaan wij uit van de kengetallen van CROW. Wij gaan uit van de benadering per bedrijventerrein:
2/4
Het terrein is 0,815 ha groot. Weekdag, lichtverkeer:
135*0,815=
110
Weekdag, zwaar verkeer:
35*0,815=
29
Werkdag, lichtverkeer:
110*1,33=
146
Werkdag, zwaar verkeer:
29*1,33=
38
Totaal licht verkeer/etmaal:
256
Totaal zwaar verkeer/ etmaal:
66
Bouwfase vrijstaande woning Voor de bouwfase van een vrijstaande woning heb ik de volgende vervoersbewegingen ingevoerd:
3/4
Ammoniak over voor verkoop Niet alle ammoniak uit de vergunning is nodig in de beoogde situatie. De ammoniak wat niet nodig is, kan verkocht worden. In onderstaande tabel is de hoeveelheid ammoniak dat vergund is, de benodigde hoeveelheid ammoniak in de beoogde situatie en de ammoniak dat overblijft voor de verkoop weergegeven:
Onderliggende NB vergunning
Benodigde hoeveelheid ammoniak beoogde situatie
Beschikbare ammoniak voor verkoop
NH3norm
aantal
NH3
aantal
NH3
aantal
NH3
0,25
3.000
750,00
50
12,50
2.550
637,50
5,00
1
5,00
1
5,00
0,00
2,10
1
2,10
1
2,10
0,00
Aantallen dieren, diercategorie en stalsysteem
Stal nr
RAV nr
1 H 1.2 2
K1.100
2
K2.100
2
K3.100
Diercategorie
Omschrijving stalsysteem
nertsen, per dagontmesting met afvoer naar een fokteef gesloten opslag Volwassen ov. huisvestingssystemen paarden > 3 jr Paarden in opfok ov. huisvestingssystemen < 3 jaar Volwassen pony's ov. huisvestingssystemen > 3 jr
GL en BWL nr BB 94.02.013
3,10
Totaal
4/4
1
3,10
1
3,10
3.003
760,20
53
22,70
0,00 2.550
637,50
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
De Omgevingsadviseurs Koekamperweg 6, 3882 TC Putten 't Hoge Eind B.V. Beoogde situatie
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RVBH8xNbF92B 21 juni 2023, 12:05 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Vergunning Wet natuurbescherming - Referentie Beoogde situatie - Beoogd Vergunning Wet natuurbescherming - Referentie Beoogde situatie - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RVBH8xNbF92B (21 juni 2023)
2023 2023
0,39 mol/ha/j 0,07 mol/ha/j 0,00 ha 3.503,30 ha 0,00 mol/ha/j 0,32 mol/ha/j
22,7 kg/j 1,8 kg/j 5022134 5022134
42,7 kg/j Veluwe Veluwe
2/9
Projectberekening
Vergunning Wet natuurbescherming (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 2
Landbouw | Stalemissies | Nertsenhallen Landbouw | Stalemissies | Paardenstallen
RVBH8xNbF92B (21 juni 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
12,5 kg/j 10,2 kg/j
-
3/9
Projectberekening
Beoogde situatie (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwfase woning - mobiele bronnen 4 Energie | Energie | CV ketel Verkeersnetwerk
RVBH8xNbF92B (21 juni 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,4 kg/j 1,4 kg/j
8,8 kg/j 0,9 kg/j 33,0 kg/j
4/9
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
1000 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RVBH8xNbF92B (21 juni 2023)
5/9
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Beoogde situatie" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
3.503,30
Per gebied
Berekend (ha gekarteerd)
Veluwe (57)
3.503,30
RVBH8xNbF92B (21 juni 2023)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
2.716,69
2.716,69
0,00
0,00
0,00
0,00
3.503,30
3.503,30
0,32
0,32
6/9
Projectberekening
Vergunning Wet natuurbescherming, Rekenjaar 2023 1
Landbouw | Stalemissies
Naam Nertsenhallen Uittreedhoogte Locatie X:169890 Y:472894 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
BWL-code
Landbouw | Stalemissies
Naam Paardenstallen Uittreedhoogte Locatie X:169884 Y:472781 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
RVBH8xNbF92B (21 juni 2023)
K1.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder)) K2.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; paarden in opfok (jonger dan 3 jaar)) K3.100 - overige huisvestingssystemen (Paarden; volwassen pony's (3 jaar en ouder))
3,0 m 0,000 MW BWLcode
NH₃
12,5 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
H1.2 - dagontmesting met afvoer naar BB94.02.013 50 een gesloten opslag (Pelsdieren; nertsen, per fokteef )
2
2,6 m 0,000 MW
NH₃ 0,25
-
NH₃
12,5 kg/j
10,2 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
Overig 1
NH₃ 5
-
5,0 kg/j
Overig 1
NH₃ 2,1
-
2,1 kg/j
Overig 1
NH₃ 3,1
-
3,1 kg/j
7/9
Projectberekening
Beoogde situatie, Rekenjaar 2023 1
Wegverkeer | Weg
Verkeersbewegingen bedrijventerrein X:169989,52 Y:472758,63 Type scherm 338,07 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Max. snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Voertuigbewegingen
In file
256,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal 66,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Bouwfase woning mobiele bronnen X:169870,92 Y:472763,9 0,14 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Mobiele kraan bouwput uitgraven
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Mobiele torenkraan fundering
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
220 l/j
Betonstorterfundering
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
110 l/j
Mobiele torenkraan grondvloer
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
220 l/j
Mobiele kraan aanvullen bouwput
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
330 l/j
Mobiele torenkraan verdiepingsvloer
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
176 l/j
Mobiele torenkraan plaatsen Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, kap diesel, SCR: ja
264 l/j
RVBH8xNbF92B (21 juni 2023)
330 l/j
8,8 kg/j 0,4 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
15 u/j
20 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
10 u/j
13 l/j
NOₓ NH₃
5 u/j
7 l/j
NOₓ NH₃
10 u/j
13 l/j
NOₓ NH₃
15 u/j
20 l/j
NOₓ NH₃
8 u/j
11 l/j
NOₓ NH₃
12 u/j
32,9 kg/j 9,4 kg/j 1,4 kg/j
16 l/j
NOₓ NH₃
1,8 kg/j 79,2 g/j 1,3 kg/j 52,8 g/j 0,4 kg/j 26,4 g/j 1,3 kg/j 52,8 g/j 1,8 kg/j 79,2 g/j 0,8 kg/j 42,2 g/j 1,4 kg/j 63,4 g/j 8/9
Projectberekening
3
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bouwfase woning - externe vervoersbewegingen X:170004,23 Y:472762,81 Type scherm 309,06 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4
Energie | Energie
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:169887,14 Warmteinhoud Y:472762,8 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie
4,0 m 0,220 MW
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Voertuigbewegingen
0,2 kg/j 38,7 g/j 12,8 g/j
In file
1.600,0 p/jaar 0,0 p/jaar 56,0 p/jaar 0,0 p/jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ
0,9 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022.1_20230606_5e1adbf5a8 Database versie 2022.1_5e1adbf5a8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RVBH8xNbF92B (21 juni 2023)
9/9
bestemmingsplan Koekamperweg 6
Bijlage 2 Watertoets
21
Digitale Watertoets
Digitale watertoets De watertoets helpt u om aan de hand van de locatie van uw ruimtelijke plan en een aantal vragen te toetsen of u de belangen van het Waterschap raakt. Indien dit het geval is krijgt u tekst en uitleg over het vervolg proces.
Op basis van de check is onderstaande nodig 1. Geen belang procedure
Op basis van onderstaande locatie
14-11-2023 13:23
1
https://dewatertoets.nl
Digitale Watertoets
Vragen en antwoorden uit de check Gaat het om een ruimtelijk plan dat uitsluitend een functiewijziging betreft van bestaande bebouwing zonder fysieke aanpassing van bebouwing en ruimte?
ja
Wordt er in de huidige situatie wateroverlast ervaren binnen het plangebied?
nee
14-11-2023 13:23
2
https://dewatertoets.nl
Digitale Watertoets
Details 1. Geen belang procedure Wat moet ik doen? "U kunt de volgende tekst in uw ruimtelijke plan opnemen:
De initiatiefnemer heeft Waterschap Vallei en Veluwe geïnformeerd over het onderhavige plan via de Digitale Watertoets (www.dewatertoets.nl). Hiermee is bepaald dat het plan geen invloed heeft op de waterhuishouding en/of de afvalwaterketen. Verder overleg met het waterschap is niet nodig. Het Waterschap Vallei en Veluwe geeft een positief wateradvies.
LET OP: Het (concept)wateradvies is geen aanvraag voor een watervergunning. Onze conclusie en wateradvies mogen alleen gebruikt worden tijdens de (ruimtelijke) planvormingfase. Eventueel benodigde vergunningen worden niet binnen de watertoetsprocedure of met deze Digitale Watertoets geregeld en zullen via daarvoor bedoelde procedures verkregen moeten worden. Een watervergunning van het waterschap is bijvoorbeeld nodig voor het dempen en/of vergraven van watergangen, het lozen van water op oppervlaktewater en het onttrekken van grondwater. Informatie over een watervergunning kunt u vinden op de website van het waterschap (https:// www.vallei-veluwe.nl/toptaken/vergunning-aanvragen/). Op www.omgevingsloket.nl kunt u een watervergunning aanvragen. "
Waar moet ik op letten? "U dient deze aanvraag in te dienen door op de knop ""DIRECT AANVRAGEN"" te drukken. Als u dit niet doet, wordt de aanvraag niet doorgezet naar het waterschap en zijn wij nog niet op de hoogte van uw plan. Ook in het geval van geen waterschapsbelangen vragen wij u de watertoets wel aan te vragen zodat wij op de hoogte worden gesteld van uw plan.
Met deze watertoets is uw plan naast het beleid van het waterschap gelegd. Hieruit is de conclusie naar voren gekomen dat het plan geen invloed heeft op de waterhuishouding en/of de afvalwaterketen. Deze beoordeling heeft plaats gevonden vanuit het beleid van het waterschap. Voor het waterschap leidt een toename van verharding alleen tot een watercompensatieopgave (noodzaak tot waterberging) als er een toename is van 1500 m2 of meer. Een groot aantal gemeenten stelt ook eisen bij de realisatie van nieuw verhard oppervlak of bij herontwikkeling van bestaand verhard gebied. Het kan dan ook zijn dat de gemeente wel eisen aan uw plan stelt. Het is van belang om dit na te vragen bij de betreffende gemeente. "
14-11-2023 13:23
3
https://dewatertoets.nl
bestemmingsplan Koekamperweg 6
Bijlage 3 Verkeersonderzoek Koekamperweg
25
Opdrachtgever
VanWestreenen
Datum
8 november 2023
Auteur Kenmerk
014621.N1.03
Status
Definitief
Pagina
1/6
Wijziging bestemmingsplan Koekamperweg Putten - verkeer 1.
Inleiding
Aan de Koekamperweg in Putten werden tot voor kort op de huisnummers 3 en 6 nertsen gehouden. In verband met het beëindigen van die activiteit is het de wens de agrarische bestemming om te zetten in een niet-agrarische bestemming. Daarbij gaat het voornamelijk om opslag en daarnaast kleinschalige bedrijvigheid. Om deze bestemmingsplanwijziging te kunnen toetsen vraagt de gemeente Putten om analyse van de verkeerssituatie en verkeersveiligheid op de Koekamperweg. In deze notitie gaan we daar op in.
Figuur 1: Koekamperweg tussen de nummers 3 en 6 (foto Cyclomedia 2022)
2.
Verkeersgeneratie nertsenhouderij
De verkeersgeneratie op basis van de voormalige functie is door de ondernemers opgegeven. Hieronder staat dat per locatie onder elkaar.
Goudappel BV werkt vanuit Amsterdam, Den Haag, Deventer, Eindhoven en Leeuwarden en via onze partners in het buitenland
Snipperlingsdijk 4
Postbus 161
+31(0) 570 666 222
BTW
NL 0072 11 879 B01
7417 BJ Deventer
7400 AD Deventer
info@goudappel.nl
KVK
3801 7479
Nederland
Nederland
www.goudappel.nl
IBAN NL09 INGB 0001 2746 32
Koekamperweg 3 •
Dagelijks 5 vrachtwagens
•
Dagelijks 8 personenauto’s
•
Dagelijks 6 bestelbussen per dag
Koekamperweg 6 •
Dagelijks 1 vrachtwagen (brengen voer)
•
2 vrachtwagens per week (divers)
•
8 auto’s en 2 bestelbussen per dag (bewoners / personeel / etc.)
•
Gedurende 2 maanden per jaar extra aanvullende vervoersbewegingen (pelstijd) -
8 bestelbussen per dag
-
1 vrachtwagen per dag
Per saldo rijden er op werkdagen 7 vrachtwagens per dag en 24 lichtere voertuigen (personenauto’s en bestelbussen). Voor de voormalige functie kunnen we geen controleberekening uitvoeren op basis van CROW-kentallen, nertsenhouderij is een zodanig specifieke en weinig voorkomende bedrijfsactiviteit dat het CROW daarvoor geen kentallen geeft.
2
3.
Verkeersgeneratie nieuwe bestemming
3.1
Opgave verkeersbewegingen door initiatiefnemers
Voor de toekomstige situatie worden de volgende verkeersbewegingen verwacht: Koekamperweg 3 => maximaal per dag/etmaal: •
8 vrachtwagens
•
20 bestelauto’s
•
20 personenauto’s
•
Bedrijfswoning: 4 personenauto’s per dag / 1 vrachtwagen per week (ophalen afval)
Koekamperweg 6 => maximaal per dag/etmaal: •
8 vrachtwagens
•
16 bestelauto’s
•
8 personenauto’s
•
Bedrijfswoning: 4 personenauto’s per dag / 1 vrachtwagen per week (ophalen afval)
Daarmee neemt het verkeer toe tot 16 vrachtwagens per dag en 54 lichtere voertuigen (personenauto’s en bestelbussen (verkeer gerelateerd aan de bedrijfswoning laten we buiten beschouwing). De netto toename is 9 vrachtauto’s per dag en 30 lichtere voertuigen per dag.
3.2
Verkeersgeneratie op basis van kentallen
Om zicht te krijgen op het verkeer dat zal samenhangen met de nieuwe functie hanteren we kencijfers van het CROW. We beschouwen de categorie Bedrijf arbeidsextensief/bezoekersextensief (loods, opslag, transportbedrijf). We gaan uit van kencijfers voor de stedelijkheidsgraad 4 (weinig stedelijk) en een ligging in het buitengebied. Voor het kencijfer voor de verkeersgeneratie geldt een bandbreedte van 3,9 – 5,7 voertuigen per 100m² BVO per weekdag, inclusief (zakelijke) bezoekers en vrachtauto's. Voor deze categorie bedrijvigheid geldt de vuistregel dat de verkeersgeneratie voor een werkdag kan worden berekend door de kencijfers te vermenigvuldigen met 1,33. De hal Koekamperweg 3a heeft een omvang van 7207,25 m² (BAG) De gebouwen achter Koekamperweg 6 hebben een omvang van in totaal 5.365,37 m² (BAG)
3
omvang (m²)
Kental/100m²
ritgeneratie
min
max
gem
weekdag
werkdag
Koekamperweg 3a
7207,25
3,9
5,7
4,8
345,9
460,1
Koekamperweg 6
5365,37
3,9
5,7
4,8
257,5
342,5
603,5
802,6
Tabel 1: Berekende verkeersgeneratie op basis van de CROW-kencijfers
Het CROW geeft ook kencijfers per netto ha bedrijfsterrein. Koekamperweg 3 is 10.240 m² (BAG), Koekamperweg 6 8.150 m² (BAG), samen ruim 1,84 ha. Die kencijfers voor bedrijventerrein zijn: Type werkmilieu III Distributieterrein
Personenauto
vrachtauto
totaal
135
35
170
Tabel 2: Gemiddeld aantal motorvoertuigbewegingen per netto ha bedrijventerrein per weekdagetmaal Op basis van deze kencijfers is de ritgeneratie 313 ritten per weekdag etmaal, 416 per werkdagetmaal.
3.3
Vergelijking opgave met berekening
De berekende verkeersgeneratie op basis van de kencijfers is voor beide benaderingswijzen veel hoger dan de opgave van de initiatiefnemers. Aangezien de initiatiefnemers een goed beeld hebben van de daadwerkelijke activiteiten ter plaatse gaan we van die cijfers uit.
4
4.
Verkeersafwikkeling Koekamperweg
Figuur 2: Koekamperweg gezien vanaf de Voorthuizerstraat (foto Cyclomedia 2022)
De Koekamperweg is een 60 km/h erftoegangsweg in het buitengebied van Putten, een weg met een ontsluitende functie voor de aanliggende woningen, percelen en bedrijven. De breedte van de asfaltrijbaan is ongeveer 3,0m, aan beide zijden is 0,5m bermverharding aanwezig in de vorm van grasbetonsteen. De rijbaan wordt gebruikt door voetgangers, fietsers en gemotoriseerd verkeer, de gebruikelijke situatie voor rustige wegen in het buitengebied. Bij dit soort smalle wegen moeten de gebruikers rekening houden met elkaar, auto’s en vrachtauto’s wijken uit in de berm of gebruiken een inrit tot een erf of een perceel als passeerplek. Fietsers moeten soms afstappen als er een groot landbouwvoertuig passeert. De weg geeft verbinding met de Voorthuizerstraat (N303). De verkeersintensiteit1 ligt vlak bij de Voorthuizerstraat op 402 auto’s per werkdagetmaal, waarvan 42 bestelauto’s en lichte vrachtauto's en 22 zware vrachtauto's. Ter hoogte van het plangebied is dat 307 auto’s per werkdag waarvan 21 bestelauto’s en lichte vrachtauto's en 18 zware vrachtauto's. De verkeersintensiteit op de Voorthuizerstraat bedraagt 10.400 motorvoertuigen per etmaal (beide richtingen samen, telcijfers 2022, bron: Atlas Gelders Verkeer).
1
Verkeerstelling door Meetel in opdracht van de gemeente Putten augustus/september 2023. Vracht-
verkeer is onderverdeeld in middelzwaar verkeer (2 assen, as-afstand > 3,7 m) en zwaar verkeer (3 of meer assen).
5
Figuur 3: aansluiting van de Koekamperweg op de Voorthuizerstraat (foto Cyclomedia 2022)
Door de in deze notitie beschreven ontwikkelingen neemt het verkeer toe met 9 vrachtauto’s per dag en 30 lichtere voertuigen per dag. Daarmee komt de totale verkeersintensiteit op de Koekamperweg ter hoogte van het plangebied op ongeveer 350 motorvoertuigen per dag , ter plaatse van de aansluiting op de Voorthuizerstraat N303 op ongeveer 440 motorvoertuigen per dag. Voor de verkeersveiligheid op de Koekamperweg levert deze beperkte toename geen andere situatie op, de verkeersintensiteit blijft laag en net als in de huidige situatie moeten verkeersdeelnemers rekening houden met elkaar. Voor dit type weg wordt de maximumintensiteit bepaald door het risico op schade aan de berm, aangezien elkaar tegemoetkomende voertuigen moeten uitwijken in de berm. Uitgaande van een totale verhardingsbreedte van 4,0m (asfalt en bermverharding) geeft CROW Handboek Wegontwerp voor deze wegen een maximumintensiteit van 500 tot 575 motorvoertuigen per etmaal (afhankelijk van de draagkracht van de ondergrond). De huidige en toekomstige intensiteit ligt onder deze grenswaarde. Desondanks verdient het aanbeveling om ter plaatse van de bedrijfstoegangen de inritten voldoende breed te maken zodat in- en uitdraaiend vrachtverkeer ter plaatse van de inrit geen gebruik van de berm hoeft te maken. De intensiteit op de Koekamperweg blijft laag.
Voor de verkeersafwikkeling op de aansluiting met de Voorthuizerstraat treden door de ontwikkeling geen wijzigingen op. Maatregelen zijn in dat licht niet nodig.
6