d-advies-arcadis-kostendekkingsplan-gemeente-purmerend-2025-02-27
Tekst van het document
Kostendekkingsplan gemeente Purmerend 2024-2028 27 februari 2025
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
Contactpersoon Projectleider Water en Klimaatadaptatie
T E
2
Arcadis Nederland B.V. Postbus 1018 5200 BA 'sHertogenbosch Nederland
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
Inhoudsopgave 1
Kostendekkingsplan gemeente Purmerend
4
1.1
Inleiding
4
1.2
Financieringsvarianten
4
1.3
Uitgangspunten
6
1.4
Uitgaven
8
1.5
Kostendekking
8
1.6
Vergelijking varianten
11
1.7
Risico’s
12
Bijlagen Bijlage A – Variant 50% activeren, 50% sparen
13
Colofon
17
3
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
1
Kostendekkingsplan gemeente Purmerend
1.1
Inleiding
Het voorliggende kostendekkingsplan licht de resultaten van verschillende kostendekkingsberekeningen voor de gemeente Purmerend toe. Deze rapportage dient als bouwsteen van het Water- en Rioleringsprogramma 2025-2030.
1.2
Financieringsvarianten
Om tot een kostendekkend heffingstarief te komen hebben we een financiële doorrekening van de rioolheffing over 60 jaar gemaakt. Om de verschillen tussen de financieringsmethodieken ‘Activeren’ en ‘Sparen vooraf’ in beeld te brengen, hebben we drie verschillende varianten uitgewerkt. Onderscheid in directe exploitatiekosten en investeringsuitgaven In het kostenoverzicht maken we onderscheid in exploitatiekosten en investeringsuitgaven. Bij de exploitatiekosten gaat het om jaarlijkse uitgaven voor beheer- en onderhoudsactiviteiten die nodig zijn voor een goed en doelmatig rioleringsbeheer. De kosten van deze uitgaven worden toegeschreven aan het boekjaar waarin deze worden uitgegeven. De kosten voor beheer en onderhoud worden jaarlijks hoger door algemene prijsstijgingen, stijgingen van de lonen, vergroting van het areaal en uitbreiding van werkzaamheden. Investeringsuitgaven bestaan uit vervangingsinvesteringen (bijvoorbeeld rioolvervanging) en verbeteringsinvesteringen (bijvoorbeeld buisvergroting of afkoppelmaatregelen). Investeringen zijn uitgaven voor zaken die meerdere jaren meegaan en vaak worden gekapitaliseerd. De jaarlijkse kosten die daaruit voortkomen, -de kapitaallasten- bestaan uit rente en afschrijvingen.
4
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
Activeren of sparen? Op een zeker moment zijn riolen in de gemeente Purmerend aan vervanging toe. De aankomende jaren gaan we veel riolen vervangen of renoveren. Grote investeringen in de riolering worden doorgaans gekapitaliseerd. Dit betekent dat de investering wordt afgeschreven over de verwachte gebruiksduur. De jaarlijkse afschrijving en rente vormen een last in de rioolbegroting. Naar analogie van een woninghypotheek zijn de kapitaalslasten (vanwege de optredende rentelasten) hierdoor hoger dan het investeringsbedrag. Een alternatief is om te sparen voor toekomstige investeringen. Wanneer de rente stijgt, voorkomen we met sparen (hoogoplopende) rentelasten als gevolg van hoge boekwaardes. De koepelorganisatie van riolerend Nederland ‘Stichting RIONED’ beveelt gemeenten aan om de financieringswijze van investeringen om te vormen naar ‘sparen vooraf’. Toelichting spaarsystematiek De spaarsystematiek vindt zijn grondslag in de specifieke regels zoals opgenomen door de Commissie BBV in de Notitie Riolering (2014). Deze notitie is in 2021 vervangen door de Notitie lokale heffingen, met de bedoeling dat dit vanaf boekjaar 2022 wordt aangehouden in de begroting / dekkingsmodellen. De spaarmogelijkheid is hierin behouden, te weten: •
In het tarief mogen spaarbedragen voor toekomstige vervangingsinvesteringen worden meegenomen. Deze worden als last in de exploitatie [kostendekkingsplan: kolom D] toegevoegd aan een voorziening ex. artikel 44, lid 1d BBV;
•
Bij realisatie van de vervangingsinvestering wordt deze voor het volle bedrag geactiveerd. Het bedrag voor toekomstige vervangingsinvesteringen in de rioolvoorziening wordt op het te activeren bedrag in mindering gebracht (afboeking in de balanssfeer: artikel 62, lid 4 BBV).
•
In het jaar dat de gemeente de vervangingsinvesteringen realiseert moet de gemeente de investering voor de volle omvang activeren (artikel 62, lid 1 BBV). Het bedrag dat de gemeente in de spaarvoorziening (44.1d) heeft gespaard middels de (via het tarief geïnde) spaarbedragen voor toekomstige vervangingsinvesteringen moet op grond van artikel 62, lid 4 BBV daarop in mindering worden gebracht.
Wijziging uitgangspunten Commissie BBV Wat gewijzigd is in de opvattingen van de Commissie BBV, is de omgang met restboekwaarde (in geval van onvoldoende spaarsaldo). Waar het voorheen – op basis van de voorgaande notities – mogelijk was om deze restboekwaarde versneld af te boeken met de spaarbedragen uit latere jaren, wordt deze mogelijkheid nu niet meer gegeven. Wat rest is de volgende werkwijze: Als het gespaarde bedrag in de spaarvoorziening niet voldoende is om het volledige bedrag van de vervangingsinvesteringen te dekken blijft het resterende deel [van de investering] als boekwaarde van het actief staan. De kapitaallasten daarvan [rente en afschrijving] worden vervolgens in de berekening van het tarief meegenomen. Samenvattend: In het geval dat het actuele spaarsaldo (per 1/1) + dotatie in een gegeven jaar niet toereikend is om het – in dat jaar te activeren – investeringsbedrag volledig tot 0 te reduceren, bereikt of behoudt de spaarvoorziening per 31/12 van dat jaar een nulsaldo. Daarnaast ontstaat dan een lijst met nieuwe activa, gebaseerd op de door de gemeente vastgestelde termijnen. Volledigheidshalve moet hierbij opgemerkt worden dat de spaarvoorzienings- werkwijze wel als zodanig opgenomen zou moeten zijn / worden in de Financiële verordening ex. art. 212 Gemeentewet. Dit om juridische discussies voor te zijn.
5
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
Met variant 1 (activeren) onderzoeken we het heffingsverloop bij voortzetting van het huidige beleid (financieringsmethodiek ‘activeren’) met geactualiseerde gegevens. Met variant 2 (sparen) onderzoeken we het effect van overstappen op de financieringsmethodiek ‘sparen vooraf’. Hierbij streven we ernaar het activeren van investeringen zoveel mogelijk te reduceren via de spaarvoorziening. De restboekwaarde bouwen we bij deze variant in zijn geheel af aan het eind van de beschouwde periode. We beperken in deze variant de stijging in restboekwaarde en groeiende rentelasten, en kunnen hierdoor het tarief op termijn omlaag brengen. In variant 2 wordt vanaf 2031 voor 100% van de investeringen gespaard. Omdat de heffing in variant 2 geleidelijk stijgt om de verhoging in 2031 op te vangen is er tussen 2024 en 2031 ook wat ruimte om spaarbedragen te genereren.
1.3
Uitgangspunten
Ten behoeve van de financiële doorrekening hanteren we de volgende uitgangspunten en randvoorwaarden: Rente & inflatie • De rente op nieuwe investeringen en boekwaarden bedraagt in 2024 1,25%, in 2025 1,4%, en wordt daarna in gelijke stappen verhoogd tot 3,0% rente in 2030. Deze 3% rente wordt gehandhaafd in de overige modeljaren; • Er vindt geen toerekening van rente plaats op positieve saldi van reserves en/of voorzieningen; BTW • Jaarlijks rekenen we de BTW (21%) van op alle belastbare directe exploitatiekosten en de toerekening van 80% van de afschrijvingen aan BTW (21%) door aan de rioolheffing. Voor de jaren 2025, 2026 en 2027 is in het model gerekend met €1,0 miljoen BTW, en voor 2028 en verder met € 1,3 miljoen BTW. Deze is daarna gefixeerd. Investeringen • Het meerjareninvesteringsplan voor vrijvervalriolering is opgesteld aan de hand van een vervangingsschema dat is bepaald op basis van het jaar van vervanging, technische levensduur en kosten op basis van nacalculatie. Om een realistisch verloop van investeringen te krijgen, zijn de kosten vervolgens gemiddeld over de gehele doorgerekende periode. • Nieuwe perceelaansluitingen op het gemeentelijke riool worden bekostigd door de aanvrager.
• We hanteren bij het activeren van investeringen de volgende afschrijvingstermijnen: – De afschrijvingstermijn op vervangingsinvesteringen voor vrijvervalriolering en bouwkundige delen van gemalen, drukriolering en persleiding bedraagt 45 jaar; – Voor de afschrijvingstermijn op vervangingsinvesteringen voor elektro-/mechanische delen van gemalen, en drukriolering is gerekend met 15 jaar (in de financiële verordening is dit nog 20 jaar, dit behoeft aanpassing); • De afschrijving vindt lineair plaats, startend aan het begin van het jaar volgend op de investering. Voorzieningen • Het saldo van de Voorziening Gemeentelijke Watertaken (BBV 44.2) bedraagt per 1 januari 2024: € 2.392.953. • Het saldo van de Voorziening Gemeentelijke Watertaken (BBV 44.2) en de Spaarvoorziening Rioolvervanging (BBV 44.1d) mogen gedurende de gehele beschouwde periode (60 jaar) niet negatief zijn; • Er is geen maximum gesteld aan het saldo dat gedurende de beschouwde periode in de Voorziening Gemeentelijke Watertaken (BBV 44.2) en Spaarvoorziening Rioolvervanging (BBV 44.1d) wordt begroot. Heffingseenheden • Gemeente Purmerend hanteert vanaf 2022 een eigenarentarief en een grootverbruik tarief. Het fictieve aantal heffingseenheden bedraagt per 1 januari 2024: 45.685.
Dit is berekend door de inkomsten te delen door het werkelijke eigenarentarief; • Dit aantal stijgt met 595 naar 2025, en dan 4 jaren met 500 per jaar. Daarna blijft het aantal heffingseenheden gelijk.
6
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
Rioolheffing • De rioolheffing per fictieve heffingseenheid bedraagt in 2024 (startjaar) € 215,14; • Er wordt rekening gehouden met jaarlijks € 20.000 aan oninbaar; • De rioolheffing mag maximaal kostendekkend zijn: de geraamde opbrengsten mogen de geraamde lasten niet overstijgen (Gemeentewet artikel 229b); • Reserveren voor toekomstige vervangingsinvesteringen - door dotaties aan de reserves en/of (spaar)voorziening is - toegestaan; • Reserveren enkel voor uitbreiding van het voorzieningenniveau is niet toegestaan; • De opbrengsten van de rioolheffing mogen niet voor andere doeleinden dan voor het gemeentelijk rioolstelsel (inclusief grond- en hemelwatervoorzieningen) worden aangewend ofwel hebben een relatie met de verbrede watertaken.
7
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
1.4
Uitgaven
De beschreven uitgangspunten, voorziene planmaatregelen en jaarlijkse werkzaamheden leiden tot het volgende uitgavenpatroon (exclusief BTW) voor de gemeente Purmerend in de periode 2024 t/m 2083.
Figuur 1: Verwacht uitgavenpatroon gemeente Purmerend periode 2024-2083 (prijspeil 2024).
1.5
Kostendekking
In variant 1 (activeren) activeren we al onze vervangingsinvesteringen. De geactiveerde investeringen leiden tot een boekwaarde. Uit de boekwaarde volgen kapitaallasten (rente- en afschrijvingslasten) voor een bepaalde duur. In variant 2 (sparen) brengen we spaarbedragen in mindering op vervangingsinvesteringen. De spaarvoorziening gebruiken we om de te activeren investeringsuitgaven zoveel mogelijk te reduceren. Spaarbedragen worden in mindering gebracht op de te activeren bedragen. Als het gespaarde bedrag hiertoe niet voldoende is, wordt het resterende investeringsbedrag alsnog geactiveerd. Dit leidt dan tot boekwaarden en van daaruit nieuwe kapitaallasten (rente en afschrijving). Bovendien leiden de resterende boekwaarden van in het verleden geactiveerde investeringen in de beschouwde periode nog tot kapitaallasten. Het gecombineerde boekwaardeverloop van de varianten is weergegeven in Figuur 2.
8
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
Figuur 2: Boekwaardeverloop in twee varianten gemeente Purmerend periode 2024-2083 (prijspeil 2024).
Als we al onze vervangingsinvesteringen activeren (variant 1 - activeren), leidt ons uitgavenpatroon in combinatie met onze financiële uitgangspunten tot het lastenpatroon zoals in Figuur 3 is weergegeven.
Figuur 3: Lastenpatroon versus inkomsten in variant 1 (activeren) in periode 2024 – 2083 (prijspeil 2024)
Als we onze vervangingsinvesteringen zoveel mogelijk financieren vanuit spaarbedragen leidt ons uitgavenpatroon in combinatie met onze financiële uitgangspunten tot het lastenpatroon zoals in Figuur 4 is weergegeven.
9
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
Figuur 4: Lastenpatroon versus inkomsten in variant 2 (sparen) in periode 2024 – 2083 (prijspeil 2024)
De benodigde inkomsten voor de twee berekende varianten zoals weergegeven in bovenstaande figuren, zijn in Figuur 5 vertaald naar de benodigde heffing.
Figuur 5: Heffingsverloop van twee varianten gemeente Purmerend periode 2024-2083 (prijspeil 2024).
10
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
In onderstaande tabel is de heffing vertaald in getallen. Tabel 1: Heffing tot en met 2028 in twee varianten, op basis van vast prijspeil 2024.
Jaar 2024 2025 2026 2027 2028
Variant 1 (activeren) € 215,14 (+6,90%) € 229,98 (+6,90%) € 245,84 (+2,85%) € 252,84 (+2,85%) € 260,05 (+2,85%)
Variant 2 (sparen) € 215,14 € 233,75 (+8,65%) € 253,97 (+8,65%) € 275,94 (+8,65%) € 299,81 (+8,65%)
Ter bevordering van lastenegalisatie worden verschillen tussen totale baten en lasten verwerkt op de tariefsegalisatievoorziening Riolering (art. 44.2 BBV). In de spaarvariant wordt ook een spaarvoorziening gebruikt (art. 44.1d BBV). Het verwachte saldoverloop van de tariefsegalisatievoorziening is weergegeven in Figuur 6. Hierbij is rekening gehouden met het beleidsuitgangspunt om het saldo in de tariefsegalisatievoorziening Riolering in te zetten om de benodigde stijging in heffing te dempen.
Figuur 6: Verwacht saldoverloop van de tariefsegalisatievoorziening voor de periode 2024-2083. Bedragen op prijspeil 2024 (exclusief indexatie)
1.6
Vergelijking varianten
Onderstaand beschrijven we de voor- en nadelen van de varianten voor de gemeente Purmerend. Tabel 2: Samenvatting resultaten varianten gemeente Purmerend (prijspeil 2024)
Variant 1 (activeren) 2 (sparen)
Start heffing 2024 € 215,14 € 215,14
Heffing 2028
Heffing 2083 € 260,05 € 299,81
€ 446,72 € 385,39
Rentelasten 2024 t/m 2083 € 264 MLN € 48 MLN
Restboekwaarde 2083 € 187 MLN € 0 MLN
In variant 1 activeren we investeringen en gebruiken we de financiële ruimte die de voorziening biedt om de heffing omlaag te brengen. Omdat we investeringen activeren schuiven we een groot deel van de lasten die voortkomen uit investeringen buiten de beschouwde periode. De restboekwaarde (ofwel restschuld) groeit tot maximaal € 187 miljoen en is aan het einde van de beschouwde periode tevens € 187 miljoen. Dit is meer dan een verdrievoudiging van de huidige restschuld (€ 50 miljoen). Volgende generaties zullen deze lasten moeten aflossen. 11
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
In spaarvariant variant gebruiken we de financiële ruimte die de voorziening biedt om een spaarvoorziening op te bouwen. Met deze spaarvoorziening beperken we hoge restschulden in de toekomst. Hierbij is resterende boekwaarde aan het eind van de beschouwde periode in zijn geheel afgelost. In variant 2 besparen we € 116 miljoen aan rentelasten ten opzichte van variant 1. In de beoordeling van de resultaten dient rekening te worden gehouden met de huidige, lage rentestand. In het model is de rente in de komende vijf jaren opgebouwd van 1,4 naar 3,0%. Als de rente meer stijgt pakt variant 1 eerder ongunstiger uit dan de spaarvariant (het omslagpunt wanneer de spaarvariant voordeliger wordt schuift naar voren in de tijd). De rente op geactiveerde investeringen zal immers meestijgen, waardoor de rentelasten als gevolg van aanwezige boekwaarde evenredig toe zullen nemen. Een lastenverhoging als gevolg van een stijgende rente dan direct en volledig ten laste van de rioolheffing. Door gebruik te maken van een spaarsystematiek worden we als gemeente – voor wat betreft de rioolheffing – aanzienlijk minder afhankelijk van veranderingen op de financiële markten. De verlaging van de boekwaarde riolering leidt tot meer zekerheid in de lastenontwikkeling en meer stabiliteit in het benodigde heffingstarief.
Het blijven hanteren van een activeringssystematiek leidt bij lage rentestanden tot een lastenvoordeel, maar bij rentestijgingen juist tot een sterkere (en snellere) lasten- en tariefsverhoging. AANVULLENDE VARIANT Na oplevering van dit rapport heeft de gemeente verzocht om een aanvullend scenario. Hierin wordt toegewerkt naar structureel 50% activeren, 50% sparen. De ontwikkeling van zowel de heffing als de boekwaarden komen hiermee in essentie tussen de resultaten van variant 1 en 2 in te liggen. Zie Bijlage A voor meer details.
1.7
Risico’s
Bij de interpretatie van de resultaten dient rekening te worden gehouden onzekerheden in de toekomst die de rioolheffing zullen beïnvloeden. Het vervangingsschema voor investeringen hebben we bepaald op basis van een inschatting van de restlevensduur en inzicht in de kwaliteit van ons areaal. In werkelijkheid kan het moment van vervanging anders uitpakken. De komende jaren staat de gemeente voor een grote vervangingsopgave. Het uiteindelijke tempo van de vervanging bepaalt voor een groot deel de ontwikkeling van de lasten en daarmee het verloop van de voorziening. Bijvoorbeeld: als de heffing volgens plan stijgt maar de vervangingen worden vertraagd, dan zal dit leiden tot een hogere voorziening. Daarnaast is het onzeker hoe financiële markten zich gaan ontwikkelen en wat daarmee de impact op kostenontwikkelingen van (bouw)materialen en loonkosten gaat zijn. Verder is het nog onduidelijk in hoeverre ontwikkelingen rond klimaatadaptieve maatregelen op de rioolheffing gaan drukken. Tot slot is de rente op dit moment nog laag. Zoals beschreven in paragraaf 1.6, heeft een potentiële rentestijging aanzienlijke impact op de rioolheffing. De grootte van die impact is afhankelijk van de manier van financiering.
Mochten onvoorziene ontwikkelingen, calamiteiten, strengere regelgeving of bijvoorbeeld wijzigingen in financiële uitgangspunten aan de orde zijn, actualiseren we het kostendekkingsplan.
12
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
Bijlage A – Variant 50% activeren, 50% sparen
13
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
PILOOT Directe kosten Nieuwe kapitaallasten
Opdrachtgever: Gemeente Purmerend Project: Kostendekkingsplan 2024 Projectnummer: ###
Hulpgetallen percentages 512.793 1.299.209 1.886.159 2.888.209 3.869.499 5.152.378 6.640.398 8.348.582 10.000.000
8,65% 5,50%
5,0
7 8
2079
2074
2069
2064
6
Factor 0,750 2059
0,0
2054
6,49% 4,13% 0,30% -0,57%
21 5
2049
10
0,500
10,0
2044
5
Percentage / jaar
2039
15
4
Veranderen
2034
3
Hulpgetallen dotaties
15,0
2029
2
Oude kapitaallasten
Factor
2024
ICpos
Investeringen worden direct afgeboekt zolang saldo voorziening positief is. Boekwaarde op voorziening niet toegestaan. 1
BTW Inkomsten
20,0
Sparen
Wachten
Overhead Spaarbedragen
25,0
maximum: € minimum: €
1.640.696 (in 2024) -0 (in 2083)
maximum: € minimum: €
5.000.000 -
(in 2034)
€ €
-
(in 2024)
(in 2024)
eind: €
-0 (in 2083)
eind: €
5.000.000
(in 2083)
€
-
(in 2083)
(in 2024)
9 10
Rioolheffing
2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 2059 2060 2061 2062 2063 2064 2065 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2073 2074 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2083
€
19.779
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
Heffing per 1/1 215,14 229,10 243,96 259,79 276,64 294,59 313,70 334,05 355,73 378,80 403,38 404,59 405,80 407,02 408,24 409,47 410,70 411,93 413,16 414,40 415,65 416,89 418,14 419,40 420,66 421,92 423,18 424,45 425,73 427,00 428,28 429,57 429,57 429,57 429,57 429,57 429,57 429,57 429,57 429,57 429,57 429,57 429,57 429,57 429,57 429,57 429,57 427,14 424,73 422,33 419,94 417,57 417,57 417,57 417,57 417,57 417,57 417,57 417,57 417,57
############# Stijging per 31/12 6,49% 6,49% 6,49% 6,49% 6,49% 6,49% 6,49% 6,49% 6,49% 6,49% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% 0,30% -0,57% -0,57% -0,57% -0,57% -0,57% -
Tariefsegalisatievoorziening (BBV 44.2) start: € 2.392.953 (2024)
SUBTOTAAL € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
9.828.567 10.602.525 11.412.361 12.282.651 13.217.829 14.222.652 15.145.370 16.127.951 17.174.279 18.288.488 19.474.984 19.533.409 19.592.009 19.650.785 19.709.738 19.768.867 19.828.174 19.887.658 19.947.321 20.007.163 20.067.184 20.127.386 20.187.768 20.248.332 20.309.076 20.370.004 20.431.114 20.492.407 20.553.884 20.615.546 20.677.393 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.622.223 20.505.683 20.389.802 20.274.576 20.160.001 20.160.001 20.160.001 20.160.001 20.160.001 20.160.001 20.160.001 20.160.001 20.160.001
Dotatie € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
-752.257 -417.561 -211.835 -124.771 -204.385 -147.738 -172.195 -121.244 -62.209 1.064 205.088 162.956 128.554 84.749 44.808 14.108 -6.452 -36.707 -61.558 -66.216 36.782 33.921 26.857 19.163 12.039 8.799 13.061 11.013 11.965 15.670 22.434 90.582 71.307 54.903 56.507 58.939 63.759 61.610 19.304 -8.870 -50.228 -43.323 -33.298 -23.690 -42.665 64.277 121.966 77.074 27.092 -29.318 -90.784 -159.428 -120.910 -91.202 -71.096 -61.425 -61.425 -61.425 -61.425 -61.425
Spaarvoorziening Rioolvervanging (BBV 44.1d) €
Saldo 31/12 € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
1.640.696 1.198.888 969.336 830.239 613.584 456.779 277.833 152.483 88.020 87.784 291.574 450.221 572.121 648.415 683.640 687.646 671.031 624.407 553.621 479.224 508.924 535.324 554.270 565.242 568.928 569.319 573.966 576.498 579.943 587.042 600.800 682.503 743.724 787.636 832.503 879.140 929.906 977.774 982.628 959.237 894.832 838.285 792.599 757.195 703.340 757.223 867.999 932.245 945.560 902.268 798.150 626.926 496.751 398.208 321.227 255.054 189.860 125.629 62.347 -0
2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 2059 2060 2061 2062 2063 2064 2065 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2073 2074 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2083
498.500.000
44,3%
Totaal investeringen € 8.500.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000 € 10.000.000
% direct 2,6% 6,5% 9,4% 14,4% 19,3% 25,8% 33,2% 41,7% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0% 50,0%
Percentages €
Saldo 1/1 € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
-
265.298.614 Dotatie
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
256.397 649.605 943.079 1.444.105 1.934.750 2.576.189 3.320.199 4.174.291 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000
€ -265.298.614 Afboekingen via spaarvoorz. € € € -256.397 € -649.605 € -943.079 € -1.444.105 € -1.934.750 € -2.576.189 € -3.320.199 € -4.174.291 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000 € -5.000.000
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
Saldo 31/12
-
2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 2059 2060 2061 2062 2063 2064 2065 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2073 2074 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2083
Rente
Inflatie
1,25% 1,40% 1,72% 2,04% 2,36% 2,68% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00%
1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50% 1,50%
1,0000 1,0150 1,0302 1,0457 1,0614 1,0773 1,0934 1,1098 1,1265 1,1434 1,1605 1,1779 1,1956 1,2136 1,2318 1,2502 1,2690 1,2880 1,3073 1,3270 1,3469 1,3671 1,3876 1,4084 1,4295 1,4509 1,4727 1,4948 1,5172 1,5400 1,5631 1,5865 1,6103 1,6345 1,6590 1,6839 1,7091 1,7348 1,7608 1,7872 1,8140 1,8412 1,8688 1,8969 1,9253 1,9542 1,9835 2,0133 2,0435 2,0741 2,1052 2,1368 2,1689 2,2014 2,2344 2,2679 2,3020 2,3365 2,3715 2,4071
gemPurmerend_KDP_2024_VAR02_bw80miljoen.xlsb Kostendekkingsplan
Kostendekkingsplan v4.11
YAG€R
Opdrachtgever: Gemeente Purmerend Project: Kostendekkingsplan 2024 Projectnummer: ######
Financieringsmethode: Sparen
Heffing in startjaar: € 215,14
LASTEN - vast prijspeil (2024)
Jaar
Inflatie
2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 2059 2060 2061 2062 2063 2064 2065 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2073 2074 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2083
1,0000 1,0150 1,0302 1,0457 1,0614 1,0773 1,0934 1,1098 1,1265 1,1434 1,1605 1,1779 1,1956 1,2136 1,2318 1,2502 1,2690 1,2880 1,3073 1,3270 1,3469 1,3671 1,3876 1,4084 1,4295 1,4509 1,4727 1,4948 1,5172 1,5400 1,5631 1,5865 1,6103 1,6345 1,6590 1,6839 1,7091 1,7348 1,7608 1,7872 1,8140 1,8412 1,8688 1,8969 1,9253 1,9542 1,9835 2,0133 2,0435 2,0741 2,1052 2,1368 2,1689 2,2014 2,2344 2,2679 2,3020 2,3365 2,3715 2,4071
Spaarvoorz. (BBV 44.1d)
Voorz. GO (BBV 44.1c)
€ 265.298.614
€
Dotatie
factor
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
256.397 649.605 943.079 1.444.105 1.934.750 2.576.189 3.320.199 4.174.291 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000 5.000.000
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
BATEN - vast prijspeil (2024)
Dotatie
-
Kapitaallasten € 51.022.610
Oud, vóór BCF
Oud, na BCF
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
€ incl. BTW
-
Heffing in eindjaar: € 417,57
-
€ 311.385.284
€ 236.849.220
Nieuw
BTW plichtig
excl. BTW
2.167.471 2.178.394 2.118.946 2.061.897 2.007.698 1.952.245 1.894.876 1.843.678 1.788.331 1.733.464 1.689.861 1.638.571 1.584.465 1.544.570 1.505.514 1.461.820 1.412.487 1.377.252 1.340.920 1.288.607 1.132.760 1.086.802 1.048.988 1.015.660 985.531 955.205 920.981 896.592 872.651 849.325 826.235 744.983 692.083 639.205 571.140 505.002 439.162 382.913 369.377 344.204 334.649 279.202 222.949 169.369 146.572 -
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
303.339 710.501 1.157.567 1.633.084 2.135.687 2.649.587 2.990.975 3.289.605 3.541.316 3.741.682 3.893.530 4.040.638 4.183.114 4.321.062 4.454.586 4.583.786 4.708.761 4.829.606 4.946.418 5.059.289 5.168.310 5.273.569 5.375.155 5.473.153 5.567.647 5.658.718 5.746.449 5.830.916 5.912.198 5.990.371 6.065.507 6.137.681 6.206.964 6.273.424 6.337.131 6.398.151 6.456.549 6.512.390 6.565.737 6.616.651 6.665.193 6.711.421 6.755.393 6.797.166 6.836.795 6.779.105 6.706.796 6.640.239 6.580.768 6.527.007 6.481.077 6.442.558 6.412.851 6.392.745 6.383.074 6.383.074 6.383.074 6.383.074 6.383.074
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487 3.947.487
Directe kosten - € 128.331.180 Niet Loonkosten BTW plichtig € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 € € 2.138.853 €
€
85.920.780 Overhead
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013 1.432.013
############# €
afschrijvingen BTW compensatie 76.675.000 #############
SUBTOTAAL
BTW
SUBTOTAAL
875.000 1.000.000 1.000.000 1.000.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000 1.300.000
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
excl. BTW
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
9.685.824 10.000.085 10.604.196 11.387.422 12.102.214 13.050.390 13.997.566 14.929.195 15.916.488 16.967.424 17.949.897 18.050.453 18.143.456 18.246.037 18.344.930 18.434.759 18.514.626 18.604.365 18.688.879 18.753.379 18.710.402 18.773.465 18.840.911 18.909.168 18.977.037 19.041.205 19.098.052 19.161.394 19.221.920 19.279.876 19.334.959 19.328.843 19.348.117 19.364.522 19.362.917 19.360.486 19.355.666 19.357.815 19.400.121 19.428.294 19.469.653 19.462.748 19.452.723 19.443.115 19.462.090 19.355.148 19.297.458 19.225.149 19.158.592 19.099.121 19.045.360 18.999.430 18.960.911 18.931.204 18.911.098 18.901.427 18.901.427 18.901.427 18.901.427 18.901.427
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
Tariefsegalisatievoorziening (BBV 44.2) €
Dotatie
incl. BTW
Pagina 2 van 3
10.560.824 11.000.085 11.604.196 12.387.422 13.402.214 14.350.390 15.297.566 16.229.195 17.216.488 18.267.424 19.249.897 19.350.453 19.443.456 19.546.037 19.644.930 19.734.759 19.814.626 19.904.365 19.988.879 20.053.379 20.010.402 20.073.465 20.140.911 20.209.168 20.277.037 20.341.205 20.398.052 20.461.394 20.521.920 20.579.876 20.634.959 20.628.843 20.648.117 20.664.522 20.662.917 20.660.486 20.655.666 20.657.815 20.700.121 20.728.294 20.769.653 20.762.748 20.752.723 20.743.115 20.762.090 20.655.148 20.597.458 20.525.149 20.458.592 20.399.121 20.345.360 20.299.430 20.260.911 20.231.204 20.211.098 20.201.427 20.201.427 20.201.427 20.201.427 20.201.427
-1.836.718 #############
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
-752.257 -417.561 -211.835 -124.771 -204.385 -147.738 -172.195 -121.244 -62.209 1.064 205.088 162.956 128.554 84.749 44.808 14.108 -6.452 -36.707 -61.558 -66.216 36.782 33.921 26.857 19.163 12.039 8.799 13.061 11.013 11.965 15.670 22.434 90.582 71.307 54.903 56.507 58.939 63.759 61.610 19.304 -8.870 -50.228 -43.323 -33.298 -23.690 -42.665 64.277 121.966 77.074 27.092 -29.318 -90.784 -159.428 -120.910 -91.202 -71.096 -61.425 -61.425 -61.425 -61.425 -61.425
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
TOTAAL
Jaar
9.808.567 10.582.525 11.392.361 12.262.651 13.197.829 14.202.652 15.125.370 16.107.951 17.154.279 18.268.488 19.454.984 19.513.409 19.572.009 19.630.785 19.689.738 19.748.867 19.808.174 19.867.658 19.927.321 19.987.163 20.047.184 20.107.386 20.167.768 20.228.332 20.289.076 20.350.004 20.411.114 20.472.407 20.533.884 20.595.546 20.657.393 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.719.425 20.602.223 20.485.683 20.369.802 20.254.576 20.140.001 20.140.001 20.140.001 20.140.001 20.140.001 20.140.001 20.140.001 20.140.001 20.140.001
2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 2059 2060 2061 2062 2063 2064 2065 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2073 2074 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2083
2.889.176 Heffingseenheden 45.685 46.280 46.780 47.280 47.780 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280 48.280
Rioolheffing 23.957 Heffing Stijging per 1/1 per 31/12 € 215,14 6,5% € 229,10 6,5% € 243,96 6,5% € 259,79 6,5% € 276,64 6,5% € 294,59 6,5% € 313,70 6,5% € 334,05 6,5% € 355,73 6,5% € 378,80 6,5% € 403,38 0,3% € 404,59 0,3% € 405,80 0,3% € 407,02 0,3% € 408,24 0,3% € 409,47 0,3% € 410,70 0,3% € 411,93 0,3% € 413,16 0,3% € 414,40 0,3% € 415,65 0,3% € 416,89 0,3% € 418,14 0,3% € 419,40 0,3% € 420,66 0,3% € 421,92 0,3% € 423,18 0,3% € 424,45 0,3% € 425,73 0,3% € 427,00 0,3% € 428,28 0,3% € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 € 429,57 -0,6% € 427,14 -0,6% € 424,73 -0,6% € 422,33 -0,6% € 419,94 -0,6% € 417,57 € 417,57 € 417,57 € 417,57 € 417,57 € 417,57 € 417,57 € 417,57 € 417,57 €
############# SUBTOTAAL € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
9.828.567 10.602.525 11.412.361 12.282.651 13.217.829 14.222.652 15.145.370 16.127.951 17.174.279 18.288.488 19.474.984 19.533.409 19.592.009 19.650.785 19.709.738 19.768.867 19.828.174 19.887.658 19.947.321 20.007.163 20.067.184 20.127.386 20.187.768 20.248.332 20.309.076 20.370.004 20.431.114 20.492.407 20.553.884 20.615.546 20.677.393 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.739.425 20.622.223 20.505.683 20.389.802 20.274.576 20.160.001 20.160.001 20.160.001 20.160.001 20.160.001 20.160.001 20.160.001 20.160.001 20.160.001
€ Kwijtschelding € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € -
-
€
€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € € €
-1.200.000 ############# Overige TOTAAL baten 9.808.567 -20.000 € -20.000 € 10.582.525 -20.000 € 11.392.361 -20.000 € 12.262.651 -20.000 € 13.197.829 -20.000 € 14.202.652 -20.000 € 15.125.370 -20.000 € 16.107.951 -20.000 € 17.154.279 -20.000 € 18.268.488 -20.000 € 19.454.984 -20.000 € 19.513.409 -20.000 € 19.572.009 -20.000 € 19.630.785 -20.000 € 19.689.738 -20.000 € 19.748.867 -20.000 € 19.808.174 -20.000 € 19.867.658 -20.000 € 19.927.321 -20.000 € 19.987.163 -20.000 € 20.047.184 -20.000 € 20.107.386 -20.000 € 20.167.768 -20.000 € 20.228.332 -20.000 € 20.289.076 -20.000 € 20.350.004 -20.000 € 20.411.114 -20.000 € 20.472.407 -20.000 € 20.533.884 -20.000 € 20.595.546 -20.000 € 20.657.393 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.719.425 -20.000 € 20.602.223 -20.000 € 20.485.683 -20.000 € 20.369.802 -20.000 € 20.254.576 -20.000 € 20.140.001 -20.000 € 20.140.001 -20.000 € 20.140.001 -20.000 € 20.140.001 -20.000 € 20.140.001 -20.000 € 20.140.001 -20.000 € 20.140.001 -20.000 € 20.140.001 -20.000 € 20.140.001
Kostendekkendheid 92,9% 96,2% 98,2% 99,0% 98,5% 99,0% 98,9% 99,3% 99,6% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 99,8% 99,7% 99,7% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 99,8% 99,8% 99,8% 99,9% 99,8% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 99,9% 99,6% 99,2% 99,4% 99,5% 99,6% 99,7% 99,7% 99,7% 99,7% 99,7%
Grafieken Opdrachtgever: Gemeente Purmerend
Project: Kostendekkingsplan 2024
v4.11
YAG€R
Projectnummer: ########
Uitgavenpatroon
Lastenpatroon versus inkomsten
25,0
25,0
20,0
20,0
Rioolheffing € 500
€ 150
5,0
€ 100
Lastenverdeling (relatief) 10,0 bedrag in miljoen euro
80% 60% 40%
Tariefsegalisatievoorziening (BBV 44.2)
Spaarvoorziening Rioolvervanging (BBV 44.1d)
2079
2074
2069
2064
2119
2114
2109
2104
2099
Nieuwe kap.last - boekwaarde
Spaarvoorziening
Egalisatievoorziening GO
Oude kap.last - rente
Nieuwe kap.last - rente
Spaarvoorziening
2079
2074
2079
2074
2069
2064
2059
0,0
2054
0,0
2049
0,5
2069
1,0
20,0
Oude kap.last - boekwaarde
2079
2074
2069
2064
2059 2059
1,5
2064
40,0
2,0
2034
60,0
2,5
2029
80,0
2024
bedrag in miljoen euro
3,0
2044
2079
2074
2069
2064
2059
2054
2049
2044
2039
2034
0,0
2029
0,2
100,0
2039
0,4
Rentelasten (rest)investeringen 3,5
2029
0,6
2094
Boekwaarde 31/12 (restinvesteringen)
Saldo 31/12
120,0
2024
bedrag in miljoen euro
0,8
2024
bedrag in miljoen euro
1,0
2089
Rente opbrengst
Afboekingen
Boekwaarden (rest)investeringen
1,2
2054
Dotaties GO
Boekwaarde 31/12 (restinvesteringen)
Saldi voorzieningen
1,4
2054
Rente opbrengst
Afboekingen Saldo 31/12
1,6
2049
Spaarbedragen
2059
Saldo 31/12
1,8
-0,2
0,0
0,0
2084
0,0
0,0
0,0
2079
0,0
0,0
0,0 2074
1,0
0,0
0,0
2054
Rente opbrengst
0,0
2034
Dotaties voorziening (BBV 44.2)
0,0
0,0
0,0
2069
-50,0
0,0
2,0
0,0
0,0
2049
-2,0
0,0
3,0
0,0
0,0
2044
0,0
0,0
0,0
0,0
2054
0,0
4,0
0,0
0,0
2049
50,0
0,0
0,0
0,0
2039
2,0
0,0
2034
100,0
5,0
0,0
0,0
2029
4,0
0,0
0,0
2024
150,0
Uitbreidings-investeringen
Egalisatievoorziening Groot Onderhoud (BBV 44.1c) 0,0
Boekwaarde, Saldo bedrag in miljoen euro
6,0
Spaarbedragen, Rente, Afbekingen bedrag in miljoen euro
200,0
8,0
Saldo reserve bedrag in miljoen euro
Rente opbrengst, Jaarresultaat bedrag in miljoen euro
250,0
10,0
Direct afschrijven
Egalisatievoorziening GO
Boekwaarde, Saldo bedrag in miljoen euro
Spaarvoorziening Rioolvervanging (BBV 44.1d) 6,0
300,0
Spaarbedragen, Rente, Afbekingen bedrag in miljoen euro
Voorziening Beklemde Middelen Derden (BBV 44.2)
2049
2079
Activeren
Dotaties voorziening (BBV 44.2)
2044
Spaarbedragen
0,0
2064
Nieuwe kapitaallasten
2,0
2059
Oude kapitaallasten
4,0
2039
BTW
6,0
2029
Overhead
8,0
2024
Directe kosten
2074
2069
2064
2059
2054
2049
2044
2039
2034
2029
2024
20%
12,0
2044
Investeringen: activeren vs. direct afschrijven 12,0
-20%
2039
Rioolheffing
100%
0%
2034
2079
2074
2069
Oude kapitaallasten
2034
Inkomsten
2029
BTW
Spaarbedragen
2024
Overhead
Nieuwe kapitaallasten
2064
2059
2054
2049
Directe kosten
€0
2044
Inkomsten
2044
€ 50 2039
2079
2074
€ 200
2039
Investeringen
2069
2064
2059
2054
2049
2044
2039
2034
Directe kosten (incl. overhead)
€ 250
10,0
0,0 2029
0,0
€ 300
2034
5,0
€ 350 15,0
2029
10,0
€ 400
2024
bedrag in miljoen euro
15,0
2024
bedrag in miljoen euro
€ 450
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
Colofon KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND 2024-2028 AUTEUR ONZE REFERENTIE YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 DATUM 27 februari 2025 STATUS Definitief
17
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal
KOSTENDEKKINGSPLAN GEMEENTE PURMEREND
Over Arcadis Arcadis is de leidende wereldwijd opererende datagedreven duurzame ontwerp-, advies- en consultancyorganisatie op het gebied van de natuurlijke en gebouwde omgeving. Wij zijn met 36.000 architecten, data-analisten, ingenieurs, projectplanners, water- en duurzaamheidexperts. Onze gedeelde passie is: Improving quality of life. Toewijding aan de strategie ‘accelerating a planet positive future’ onderschrijft onze wereldwijde samenwerking met klanten en hoe we hen helpen met duurzame projectkeuzes. We combineren digitale met mensgerichte innovaties en omarmen toekomstgerichte vaardigheden op het gebied van milieu, energie, water, gebouwen, transport en infrastructuur. We werken vanuit meer dan dertig landen en rapporteerden in 2023 een bruto omzet van 5 miljard euro. www.arcadis.com www.arcadis.com
Arcadis Nederland B.V. Postbus 1018 5200 BA 's-Hertogenbosch Nederland T +31 (0)88 4261 261
Arcadis. Improving quality of life 18
Onze referentie: YATHDDCD4NYD-41653000-134:1 - Datum: 27 februari 2025 - Internal