CConstaterende datPijnacker Nootdorp
Koppel je AI →
Document · PDF

Stikstofberekening (compleet)

Raad Oordeelvorming 23 maart 2023, gemeente Pijnacker NootdorpBij agendapunt: Vaststelling bestemmingsplan Kruispunt Katwijkerlaan/Nieuwkoopseweg/ Vlielandseweg1.600 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Kruispunt Katwijkerlaan/ Nieuwkoopseweg 000764_M01_D02 C. de Gaaij 21 februari 2023

STIKSTOFBEREKENING 1. 2. 3. 4.

INLEIDING NATURA 2000-GEBIEDEN REALISATIEFASE CONCLUSIE BIJLAGEN

1.

INLEIDING

De herinrichting van het kruispunt Vlielandseweg/Katwijkerlaan/Nieuwkoopseweg maakt deel uit van het project Herstructurering Katwijkerlaan fase 1. In dit deelproject wordt het kruispunt Vlielandseweg/Katwijkerlaan/ Nieuwkoopseweg heringericht waardoor een verbeterd en verkeersveilig kruispunt gerealiseerd wordt. Langs de Boezem zal een nieuwe damwand worden geplaatst voor de bestaande damwand. Voor dit plan moet, op basis van de Wet natuurbescherming, de uitstoot van stikstof en de neerslag daarvan op Natura 2000-gebieden worden berekend. Dit gebeurt met het rekeninstrument AERIUS. In de calculator moeten alle relevante bronnen die stikstof uitstoten worden ingevoerd. Met de uitkomsten is te beoordelen of op voorhand significant negatieve effecten op Natura 2000-gebieden vanwege stikstofdepositie zijn uitgesloten. In dit plan is sprake van de herinrichting van het bestaande kruispunt. Dit is geen ontwikkeling die leidt tot extra verkeer. Het plan zelf heeft geen verkeersaantrekkende werking. De weg wordt aangepast voor een betere afwikkeling van het bestaande verkeer. Om die reden is de gebruiksfase niet meegenomen in de berekening. 2.

NATURA 2000-GEBIEDEN

In de omgeving van het plangebied zijn nauwelijks Natura 2000-gebieden gelegen. De dichtstbij gelegen Natura 2000-gebieden betreffen: • Meijendel & Berkheide (ca. 11,4 kilometer afstand) • De Wilck (ca. 11,7 kilometer afstand); 3.

REALISATIEFASE

In de realisatiefase is onderscheid gemaakt tussen de sloopfase en aanlegfase. Op basis van gegevens aangeleverd door de gemeente is een realistische inschatting gedaan van de inzet van de mobiele werktuigen en het bouwverkeer. Gedurende de looptijd van deze fase levert de werkzaamheden een tijdelijke bijdrage aan de stikstofdepositie. Naar verwachting start de realisatiefase in september 2023 en is de bouwtijd circa 128 werkbare dagen. In de berekening is als worstcasescenario uitgegaan van alle activiteiten in één jaar. Als rekenjaar is 2023 aangehouden.

1

3.1 SLOOPFASE

Mobiele werktuigen sloopfase Voor het uitvoeren van de sloopwerkzaamheden worden diverse mobiele werktuigen ingezet. De draaiuren van de mobiele werktuigen uit onderstaande tabel zijn gebaseerd op expert judgement. De deelwerkzaamheden zijn gericht op onder andere het verwijderen van de bestaande verharding. MOBIEL WERKTUIG

STAGEKLASSE

BRANDSTOFVERBRUIK (l/j)

DRAAIUREN

Graafmachine 340 kW

stageklasse IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel stageklasse IV, 2014-2018, <56 kW, diesel stageklasse IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel stageklasse IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel

2640

176

140

40

400

40

240

16

Graafmachine 30 kW Laadschop op banden Asfaltfreesmachine 470 kW

3.2 AANLEGFASE

Mobiele werktuigen aanlegfase Voor werkzaamheden in het openbaar gebied worden diverse mobiele werktuigen ingezet. De draaiuren van de mobiele werktuigen uit onderstaande tabel zijn gebaseerd op expert judgement. De deelwerkzaamheden in deze fase zijn grondwerkzaamheden, het aanbrengen van verhardingen en het aanbrengen van een damwand. MOBIEL WERKTUIG

STAGEKLASSE

BRANDSTOFVERBRUIK (l/j)

DRAAIUREN

Graafmachine 340 kW

stageklasse IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel stageklasse IV, 2014-2018, <56 kW, diesel stageklasse IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel stageklasse IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel

5280

352

616

176

640

80

1600

160

Graafmachine 30 kW Laadschop op banden Mobiele kraan 130 kW

3.3 REALISATIEFASE TOTAAL

Mobiele werktuigen realisatiefase (emissiebron 1) In onderstaande tabel zijn het totaal aantal draaiuren en brandstofverbruik weergegeven. Deze totalen zijn ingevoerd in de AERIUS-calculator. MOBIEL WERKTUIG

STAGEKLASSE

BRANDSTOFVERBRUIK (l/j)

DRAAIUREN

Graafmachine 340 kW

stageklasse IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel stageklasse IV, 2014-2018, <56 kW, diesel stageklasse IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel stageklasse IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel stageklasse IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel

7920

528

756

116

1040

120

240

16

1600

160

Graafmachine 30 kW Laadschop op banden Asfaltfreesmachine 470 kW Mobiele kraan 130 kW

2

Bouwverkeer realisatiefase (emissiebron 2) Voor de realisatiefase is naast de inzet van mobiele werktuigen ook sprake van verkeersbewegingen van en naar het bouwterrein. Tijdens de realisatiefase vinden er ritten plaats van zwaar vrachtverkeer voor het aan- en afvoeren bouwmateriaal en materieel. Daarnaast is ervan uitgegaan dat de bouwvakkers/het personeel met personenauto’s en busjes van- en naar het bouwterrein rijden. In dit geval is sprake van licht verkeer. In onderstaande tabel is het totaal aantal ritten aangegeven. Omdat een rit zowel de heenweg als terugweg bevat, is dit aantal verdubbeld om het totaal aantal verkeersbewegingen te berekenen. Het totaal aantal verkeersbewegingen is ingevoerd in de calculator. TYPE VERKEER

AANTAL RITTEN (P/J)

VERKEERSBEWEGINGEN (P/J)

Licht verkeer

650

1300

Middelzwaar vrachtverkeer

20

40

Zwaar vrachtverkeer

175

350

Voor de bouwroute is uitgegaan van de route Katwijkerlaan – Zijdeweg – N470. Vanaf de N470 gaat het bouwverkeer op in het heersende verkeersbeeld. 4.

CONCLUSIE

Op basis van de voorgaande gegevens is een AERIUS-berekening uitgevoerd voor de realisatiefase. De uitkomst is dat er geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/j zijn. Het project heeft daarmee geen negatief effect op de instandhoudingsdoelstellingen van de Natura 2000-gebieden. Er is geen vergunning op grond van de Wet natuurbescherming nodig, er geldt ook geen ‘aanhaakplicht’ in het kader van het verlenen van een omgevingsvergunning.

BIJLAGEN: 1. AERIUS-berekening realisatiefase (2023)

3

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

Realisatiefase - Beoogd

Resultaten

Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

RTsicqyaNBpY (21 februari 2023)

Juust bv. Katwijkerlaan, 2641PN Pijnacker-Nootdorp Kruispunt Katwijkerlaan/Nieuwkoopseweg Stikstofberekening realisatiefase RTsicqyaNBpY 21 februari 2023, 14:13 Wnb-rekengrid Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

2023 -

2,8 kg/j

381,7 kg/j

2/7

Projectberekening

Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen - realisatiefase  Verkeersnetwerk

RTsicqyaNBpY (21 februari 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,6 kg/j 376,2 kg/j 0,2 kg/j 5,4 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.

RTsicqyaNBpY (21 februari 2023)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RTsicqyaNBpY (21 februari 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

-

-

5/7

Projectberekening

Realisatiefase, Rekenjaar 2023 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Mobiele werktuigen - realisatiefase X:89597,71 Y:449311,31 0,21 ha

NOₓ NH₃

Stageklasse

Graafmachine 340 kW Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

376,2 kg/j 2,6 kg/j

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik

7920 l/j

528 u/j 0 l/j

Graafmachine 30 kW Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

756 l/j

116 u/j

Laadschop op banden

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1040 l/j

120 u/j 0 l/j

Asfaltfreesmachine 470 kW

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

240 l/j

16 u/j

Mobiele kraan 130 kW

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1600 l/j

160 u/j 0 l/j

2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Transport X:90605,42 Y:448829,79 3.198,99 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

0 l/j

Stof Emissie

NOₓ 264,0 kg/j NH₃ 1,9 kg/j NOₓ 15,7 kg/j NH₃ 5,7 g/j NOₓ 34,9 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 8,0 kg/j NH₃ 57,6 g/j NOₓ 53,6 kg/j NH₃ 0,4 kg/j

Links Rechts NOₓ 5,4 kg/j Type scherm - NO₂ 1,5 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigen

1300 p/jaar 40 p/jaar 350 p/jaar 0 p/jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. RTsicqyaNBpY (21 februari 2023)

6/7

Projectberekening

Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230126_290cbff6e8 Database versie 2022_290cbff6e8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RTsicqyaNBpY (21 februari 2023)

7/7

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12510794/1