Bijlage 5c - Bijlagen bij de regels
Tekst van het document
VOORONTWERP | BESTEMMINGSPLAN
Kerkweg Korteweg GEMEENTE PIJNACKER-NOOTDORP Bijlagen bij de regels | 07-09-2020
voorontwerp | bestemmingsplan Kerkweg Korteweg gemeente Pijnacker-Nootdorp status: voorontwerp datum: 07-09-2020 IMRO-IDN: NL.IMRO.1926.bp000200129-2001
Opgesteld door:
od205 | bestemmingsplan Kerkweg Korteweg
Inhoudsopgave Bijlagen bij de regels
5
Bijlage 1
Staat van bedrijfsactiviteiten
7
Bijlage 2
Nota Parkeernormen
31
3
gemeente Pijnacker-Nootdorp
4
od205 | bestemmingsplan Kerkweg Korteweg
Bijlagen bij de regels
5
gemeente Pijnacker-Nootdorp
6
od205 | bestemmingsplan Kerkweg Korteweg
Bijlage 1
Staat van bedrijfsactiviteiten
7
54
Bijlage 1 Staat van Bedrijfsactiviteiten Deze bijlage is ontleend aan "Bedrijven en milieuzonering", Sdu Uitgevers bv, Den Haag (2009). Categorale bedrijfsindeling AmerAdviseurs bv R.O. Amersfoort (v1; d.d. 2009) AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
LANDBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. DE LANDBOUW
016
Dienstverlening t.b.v. de landbouw:
016
- algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o. > 500 m²
30
10
50 10
3.1
2
016
- algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o.<= 500 m² 30
10
30 10
2
1
016
- plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. > 500 m²
30
10
50 10
3.1
2
016
- plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. <= 500 m²
30
10
30 10
2
1
0162
KI-stations
30
10
30 0
2
1
03
VISSERIJ- EN VISTEELTBEDRIJVEN
0312
Binnenvisserijbedrijven
50
0
50 10
3.1
1
032
Vis- en schaaldierkwekerijen
032
- visteeltbedrijven
50
0
50 0
3.1
1
08
WINNING VAN ZAND, GRIND, KLEI, ZOUT, E.D.
0812
Steen-, grit- en krijtmalerijen (open lucht):
0812
- algemeen
10
100 200 10
4.1
2
Tabel 1: Bedrijven
10, 11 VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN 101, 102
Slachterijen en overige vleesverwerking:
101, 102
- slachterijen en pluimveeslachterijen
100 0
100 50 R
3.2
2
101
- bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval
300 0
100 50 R
4.2
2
101
- vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. 100 0 > 1000 m²
100 50 R
3.2
2
101
- vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. 50 <= 1000 m²
0
50 30
3.1
1
101
- vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. 30
0
50 10
3.1
1
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
LUCHT
GELUID
01
IE
BODEM
STOF
CATEGOR
GEUR
CODE
VERKEER
OMSCHRIJVING GEVAAR
SBI-
55
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
IE
<= 200 m² 101, 102
- loonslachterijen
50
0
50 10
3.1
1
108
- vervaardiging van snacks en vervaardiging van 50 kant-en-klaar-maaltijden met p.o. < 2.000 m²
0
50 10
3.1
2
102
Visverwerkingsbedrijven:
102
- conserveren
200 0
100 30
4.1
2
102
- roken
300 0
50 0
4.2
1
102
- verwerken anderszins: p.o.> 1000 m²
300 10
50 30
4.2
2
102
- verwerken anderszins: p.o. <= 1000 m²
100 10
50 30
3.2
1
102
- verwerken anderszins: p.o. <= 300 m²
50
30 10
3.1
1
1031
Aardappelprodukten fabrieken:
1031
- vervaardiging van aardappelproducten
200 50 R
4.2
2
1031
- vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m² 50
10
50 50 R
3.1
1
10
300 30
1032, Groente- en fruitconservenfabrieken: 1039 1032, - jam 1039
50
10
100 10
3.2
1
1032, - groente algemeen 1039
50
10
100 10
3.2
2
1032, - met koolsoorten 1039
100 10
100 10
3.2
2
1032, - met drogerijen 1039
300 10
200 30
4.2
2
1032, - met uienconservering (zoutinleggerij) 1039
300 10
100 10
4.2
2
10410 - p.c. < 250.000 t/j 1
200 30
100 30 R
4.1
3 B
10410 - p.c. >= 250.000 t/j 1
300 50
300 50 R
4.2
3 B
10410 - p.c. < 250.000 t/j 2
200 10
100 100 R
4.1
3 B
10410 - p.c. >= 250.000 t/j
300 10
300 200 R
4.2
3 B
10410 Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlij1 ke oliën en vetten:
10410 Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en 2 vetten:
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
LUCHT
CATEGOR
BODEM
VERKEER
STOF
GEUR
GEVAAR
OMSCHRIJVING
CODE
GELUID
SBI-
56
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
IE
2 1042
Margarinefabrieken:
1042
- p.c. < 250.000 t/j
100 10
200 30 R
4.1
3
1042
- p.c. >= 250.000 t/j
200 10
300 50 R
4.2
3 B
1051
Zuivelprodukten fabrieken:
1051
- melkprodukten fabrieken v.c. < 55.000 t/j
50
0
100 50 R
3.2
2
1051
- melkprodukten fabrieken v.c. >= 55.000 t/j
100 0
300 50 R
4.2
3
1051
- overige zuivelprodukten fabrieken
50
50
300 50 R
4.2
3
1052
Consumptie-ijsfabrieken: p.o. > 200 m²
50
0
100 50 R
3.2
2
1052
- consumptie-ijsfabrieken: p.o. <= 200 m²
10
0
30 0
2
1
1061
Meelfabrieken:
1061
- p.c. >= 500 t/u
200 100 300 100 R
4.2
2
1061
- p.c. < 500 t/u
100 50
4.1
2
1061
Grutterswarenfabrieken
50
4.1
2
1062
Zetmeelfabrieken:
1062
- p.c. < 10 t/u
200 50
200 30 R
4.1
1
1062
- p.c. >= 10 t/u
300 100 300 50 R
4.2
2
1091
Veevoerfabrieken:
1091
- drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. < 10 t/u water
300 100 200 30
4.2
2
1091
- mengvoeder, p.c. < 100 t/u
200 50
4.1
3
1091
- mengvoeder, p.c. >= 100 t/u
300 100 300 50 R
4.2
3
1092
Vervaardiging van voer voor huisdieren
200 100 200 30
4.1
2
1071
Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen:
1071
- v.c. < 7500 kg meel/week, bij gebruik van charge-ovens
30
10
30 10
2
1
1071
- v.c. >= 7500 kg meel/week
100 30
100 30
3.2
2
1072
Banket, biscuit- en koekfabrieken
100 10
100 30
3.2
2
10821 - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. < 2.000 m²
100 30
50 30
3.2
2
10821 - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. <= 200 m²
30
30 10
2
1
10821 - Suikerwerkfabrieken met suiker branden
300 30
50 30 R
4.2
2
200 50 R
100 200 50
200 30
10821 Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk:
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
10
LUCHT
CATEGOR
BODEM
VERKEER
STOF
GEUR
GEVAAR
OMSCHRIJVING
CODE
GELUID
SBI-
57
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
IE
10821 - Suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. > 200 m²
100 30
50 30 R
3.2
2
10821 - suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. <= 200 m²
30
10
30 10
2
1
1073
Deegwarenfabrieken
50
30
10 10
3.1
2
1083
Koffiebranderijen en theepakkerijen:
1083
- theepakkerijen
100 10
30 10
3.2
2
10840 Vervaardiging van azijn, specerijen en kruiden 1
200 30
50 10
4.1
2
1089
Vervaardiging van overige voedingsmiddelen
200 30
50 30
4.1
2
1089
Bakkerijgrondstoffenfabrieken
200 50
50 50 R
4.1
2
1089
Soep- en soeparomafabrieken:
1089
- zonder poederdrogen
100 10
50 10
3.2
2
1089
- met poederdrogen
300 50
50 50 R
4.2
2
1089
Bakmeel- en puddingpoederfabrieken
200 50
50 30
4.1
2
300 30
200 30
4.2
2
11010 - p.c. < 5.000 t/j 2
200 30
200 30 R
4.1
1
11010 - p.c. >= 5.000 t/j 2
300 50
300 50 R
4.2
2 B
1102 t/m 1104
Vervaardiging van wijn, cider e.d.
10
30 0
2
1
1105
Bierbrouwerijen
300 30
100 50 R
4.2
2
1106
Mouterijen
300 50
100 30
4.2
2
1107
Mineraalwater- en frisdrankfabrieken
10
100 50 R
3.2
3
12
VERWERKING VAN TABAK
120
Tabakverwerkende industrie
200 30
50 30
4.1
2
13
VERVAARDIGING VAN TEXTIEL
131
Bewerken en spinnen van textielvezels
10
50
100 30
3.2
2
132
Weven van textiel:
132
- aantal weefgetouwen < 50
10
10
100 0
3.2
2
132
- aantal weefgetouwen >= 50
10
30
300 50
4.2
3
11010 Destilleerderijen en likeurstokerijen 1 11010 Vervaardiging van ethylalcohol door gisting: 2
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
0
0
LUCHT
CATEGOR
BODEM
VERKEER
STOF
GEUR
GEVAAR
OMSCHRIJVING
CODE
GELUID
SBI-
58
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
IE
LUCHT
CATEGOR
BODEM
VERKEER
STOF
GEUR
GEVAAR
OMSCHRIJVING
CODE
GELUID
SBI-
133
Textielveredelingsbedrijven
50
0
50 10
3.1
2 B
139
Vervaardiging van textielwaren
10
0
50 10
3.1
1
1393
Tapijt-, kokos- en vloermattenfabrieken
100 30
200 10
4.1
2 B L
139, 143
Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen 0 en artikelen
10
50 10
3.1
1
14
VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT
141
Vervaardiging kleding van leer
30
0
50 0
3.1
1
141
Vervaardiging van kleding en -toebehoren (excl. 10 van leer)
10
30 10
2
2
142, 151
Bereiden en verven van bont; vervaardiging van 50 artikelen van bont
10
10 10
3.1
1 B L
15
VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. KLEDING)
151,15 Lederfabrieken 2
300 30
100 10
4.2
2 B L
151
Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel)
50
10
30 10
3.1
2
152
Schoenenfabrieken
50
10
50 10
3.1
2
16
HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK E.D. 0
50
100 50 R
3.2
2
16101 Houtzagerijen 16102 Houtconserveringsbedrijven: 16102 - met creosootolie
200 30
50 10
4.2
2 B L
16102 - met zoutoplossingen
10
30
50 10
3.1
2 B
1621
Fineer- en plaatmaterialenfabrieken
100 30
100 10
3.2
3 B
162
Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout²
0
30
100 0
3.2
2
162
Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout, p.o. < 200 m²
0
30
50 0
3.1
1
10
10
30 0
2
1
4.1
3
16290 Kurkwaren-, riet- en vlechtwerkfabrieken 2 17
VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER- EN KARTONWAREN
1711
Vervaardiging van pulp
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
200 100 200 50 R
59
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
STOF
GELUID
1712
Papier- en kartonfabrieken:
1712
- p.c. < 3 t/u
50
30
50 30 R
3.1
1
1712
- p.c. 3 - 15 t/u
100 50
200 50 R
4.1
2
1712
- p.c. >= 15 t/u
200 100 300 100 R
4.2
3
172
Papier- en kartonwarenfabrieken
30
30
100 30 R
3.2
2
17212 - p.c. < 3 t/u
30
30
100 30 R
3.2
2
17212 - p.c. >= 3 t/u
50
30
200 30 R
4.1
2
IE
LUCHT
GEUR
CATEGOR
BODEM
VERKEER
OMSCHRIJVING
CODE
GEVAAR
SBI-
17212 Golfkartonfabrieken:
58
UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUKTIE VAN OPGENOMEN MEDIA
1811
Drukkerijen van dagbladen
30
0
100 10
3.2
3 B L
1812
Drukkerijen (vlak- en rotatie-diepdrukkerijen)
30
0
100 10
3.2
3 B
18129 Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen
10
0
30 0
2
1 B
1814
Grafische afwerking
0
0
10 0
1
1
1814
Binderijen
30
0
30 0
2
2
1813
Grafische reproduktie en zetten
30
0
10 10
2
2 B
1814
Overige grafische aktiviteiten
30
0
30 10
2
2 B
182
Reproduktiebedrijven opgenomen media
0
0
10 0
1
1
19
AARDOLIE-/STEENKOOLVERWERK. IND.; BEWERKING SPLIJT/KWEEKSTOFFEN
19202 Smeeroliën- en vettenfabrieken
50
0
100 30 R
3.2
2 B L
19202 Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie
300 0
100 50 R
4.2
2 B L
19202 Aardolieproduktenfabrieken n.e.g.
300 0
200 50 R
4.2
2 B L
200 0
200 200 R
4.1
3 B L
100 30
300 300 R
4.2
2 B L
300 10
200 300 R
4.2
2 B L
20141 - p.c. < 100.000 t/j
100 0
200 100 R
4.1
2 B
20141 - p.c. >= 100.000 t/j
200 0
300 200 R
4.2
3 B
20
VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUKTEN
2012
Kleur- en verfstoffenfabrieken
2012
Anorg. chemische grondstoffenfabrieken:
2012
- niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn"
20141 Organ. chemische grondstoffenfabrieken: 20141 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" 20141 Methanolfabrieken:
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
60
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
IE
LUCHT
CATEGOR
BODEM
VERKEER
STOF
GEUR
GEVAAR
OMSCHRIJVING
CODE
GELUID
SBI-
20149 Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synth.): 20149 - p.c. < 50.000 t/j
300 0
200 100 R
4.2
2 B L
203
Verf, lak en vernisfabrieken
300 30
200 300 R
4.2
3 B L
2110
Farmaceutische grondstoffenfabrieken:
2110
- p.c. < 1.000 t/j
200 10
200 300 R
4.2
1 B L
2120
Farmaceutische produktenfabrieken:
2120
- formulering en afvullen geneesmiddelen
50
10
50 50 R
3.1
2 B L
2120
- verbandmiddelenfabrieken
10
10
30 10
2
2
2041
Zeep-, was- en reinigingsmiddelenfabrieken
300 100 200 100 R
4.2
3 B
2042
Parfumerie- en cosmeticafabrieken
300 30
50 50 R
4.2
2
2052
Lijm- en plakmiddelenfabrieken:
2052
- zonder dierlijke grondstoffen
100 10
100 50
3.2
3 B L
20590 Fotochemische produktenfabrieken 2
50
10
100 50 R
3.2
3 B L
20590 Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken 3
50
10
50 50 R
3.1
3 B
20590 Overige chemische produktenfabrieken n.e.g. 3
200 30
100 200 R
4.1
2 B L
2060
Kunstmatige synthetische garen- en vezelfabrieken
300 30
300 200 R
4.2
3 B L
22
VERVAARDIGING VAN PRODUKTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF 300 50
300 100 R
4.2
2 B
22110 - vloeropp. < 100 m² 2
50
30 30
3.1
1
22110 - vloeropp. >= 100 m² 2
200 50
100 50 R
4.1
2 B
2219
Rubber-artikelenfabrieken
100 10
50 50 R
3.2
1
222
Kunststofverwerkende bedrijven:
222
- zonder fenolharsen
200 50
100 100 R
4.1
2
222
- met fenolharsen
300 50
100 200 R
4.2
2 B L
222
- productie van verpakkingsmateriaal en assem- 50 blage van kunststofbouwmaterialen
50 30
3.1
2
22110 Rubberbandenfabrieken 1 22110 Loopvlakvernieuwingsbedrijven: 2
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
10
30
61
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS VERKEER
OMSCHRIJVING
VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT-, KALK- EN GIPSPRODUKTEN
231
Glasfabrieken:
231
- glas en glasprodukten, p.c. < 5.000 t/j
30
30
100 30
3.2
1
L
231
- glas en glasprodukten, p.c. >= 5.000 t/j
30
100 300 50 R
4.2
2
L
231
- glaswol en glasvezels, p.c.< 5.000 t/j
300 100 100 30
4.2
1
L
231
Glasbewerkingsbedrijven
10
30
50 10
3.1
1
232, 234
Aardewerkfabrieken:
232, 234
- vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW
10
10
30 10
2
1
L
232, 234
- vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW 30
50
100 30
3.2
2
L
233
Baksteen en baksteenelementenfabrieken
30
200 200 30
4.1
2
L
233
Dakpannenfabrieken
50
200 200 100 R
4.1
2
30
200 200 30 R
4.1
2
30
200 200 30 R
4.1
2
10
100 200 30
4.1
2 B
23611 - met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. < 10 100 t/d
100 300 30
4.2
2 B
23520 Kalkfabrieken: 1 23520 - p.c. < 100.000 t/j 1 23520 Gipsfabrieken: 2 23520 - p.c. < 100.000 t/j 2 23611 Betonwarenfabrieken: 23611 - zonder persen, triltafels en bekistingtrille
23612 Kalkzandsteenfabrieken: 23612 - p.c. < 100.000 t/j
10
50
100 30
3.2
2
23612 - p.c. >= 100.000 t/j
30
200 300 30
4.2
3
2362
50
50
100 30
3.2
2
2363, - p.c. < 100 t/u 2364
10
50
100 10
3.2
3
2363, - p.c. >= 100 t/u
30
200 300 10
4.2
3
Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken
2363, Betonmortelcentrales: 2364
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
LUCHT
GELUID
23
IE
BODEM
STOF
CATEGOR
GEUR
CODE
GEVAAR
SBI-
62
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
STOF
GELUID
2365, - p.c. < 100 t/d 2369
10
50
100 50 R
3.2
2
2365, - p.c. >= 100 t/d 2369
30
200 300 200 R
4.2
3 B
IE
BODEM
GEUR
CATEGOR
LUCHT
VERKEER
OMSCHRIJVING
CODE
GEVAAR
SBI-
2364 2365, Vervaardiging van produkten van beton, (ve2369 zel)cement en gips:
237
Natuursteenbewerkingsbedrijven:
237
- zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 10 m²
30
100 0
3.2
1
237
- zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m²
30
50 0
3.1
1
237
- met breken, zeven of drogen, v.c. < 100.000 10 t/j
100 300 10
4.2
1
2391
Slijp- en polijstmiddelen fabrieken
30
50 10
3.1
1
2399
Bitumineuze materialenfabrieken:
2399
- p.c. < 100 t/u
300 100 100 30
4.2
3 B L
2399
Isolatiematerialenfabrieken (excl. glaswol):
2399
- steenwol, p.c. >= 5.000 t/j
100 200 300 30
4.2
2
2399
- overige isolatiematerialen
200 100 100 50
4.1
2
2399
Minerale produktenfabrieken n.e.g.
50
50
100 50
3.2
2
2399
Asfaltcentrales: p.c.< 100 ton/uur
100 50
200 30
4.1
3 B L
2399
- asfaltcentrales, p.c. >= 100 ton/uur
200 100 300 50
4.2
3 B L
24
VERVAARDIGING VAN METALEN
243
Draadtrekkerijen, koudbandwalserijen en profielzetterijen:
243
- p.o. < 2.000 m²
30
4.2
2
244
Non-ferro-metaalfabrieken:
244
- p.c. < 1.000 t/j
100 100 300 30 R
4.2
1 B
100 50
300 30 R
4.2
1 B
100 50
300 30 R
4.2
1 B
10
10
30
300 30
2451, IJzer- en staalgieterijen/ -smelterijen: 2452 2451, - p.c. < 4.000 t/j 2452 2453, Non-ferro-metaalgieterijen/ -smelterijen: 2454 2453, - p.c. < 4.000 t/j 2454
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
63
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS VERKEER
OMSCHRIJVING
Constructiewerkplaatsen
251, 331
- gesloten gebouw
30
30
100 30
3.2
2 B
251, 331
- gesloten gebouw, p.o. < 200 m²
30
30
50 10
3.1
1
251, 331
- in open lucht, p.o. < 2.000 m²
30
50
200 30
4.1
2 B
251, 331
- in open lucht, p.o. >= 2.000 m²
50
200 300 30
4.2
3 B
2529, - p.o. < 2.000 m² 3311
30
50
300 30 R
4.2
2 B
2521, Vervaardiging van verwarmingsketels, radiato2530, ren en stoomketels 3311
30
30
200 30
4.1
2 B
255, 331
Stamp-, pers-, dieptrek- en forceerbedrijven
10
30
200 30
4.1
1 B
255, 331
Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d. 50
30
100 30
3.2
2 B
255, 331
Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d., p.o. < 200 m²
30
30
50 10
3.1
1 B
2561, - algemeen 3311
50
50
100 50
3.2
2 B L
2561, - stralen 3311
30
200 200 30
4.1
2 B L
2561, - metaalharden 3311
30
50
100 50
3.2
1 B
2561, - lakspuiten en moffelen 3311
100 30
100 50 R
3.2
2 B L
2561, - scoperen (opspuiten van zink) 3311
50
100 30 R
3.2
2 B L
2561, - thermisch verzinken
100 50
100 50
3.2
2 B L
LUCHT
GELUID
251, 331
IE
BODEM
STOF
CATEGOR
GEUR
CODE
GEVAAR
SBI-
25, 31 VERVAARD. EN REPARATIE VAN PRODUKTEN VAN METAAL (EXCL. MACH./TRANSPORTMIDD.)
2529, Tank- en reservoirbouwbedrijven: 3311
2561, Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven: 3311
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
50
64
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
LUCHT
IE
BODEM
CATEGOR
VERKEER
STOF
GEUR
GEVAAR
OMSCHRIJVING
CODE
GELUID
SBI-
3311 2561, - thermisch vertinnen 3311
100 50
100 50
3.2
2 B L
2561, - mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, 30 3311 polijsten)
50
100 30
3.2
2 B
2561, - anodiseren, eloxeren 3311
50
10
100 30
3.2
2 B
2561, - chemische oppervlaktebehandeling 3311
50
10
100 30
3.2
2 B
2561, - emailleren 3311
100 50
100 50 R
3.2
1 B L
2561, - galvaniseren (vernikkelen, verchromen, ver3311 zinken, verkoperen ed)
30
30
100 50
3.2
2 B
2562, Overige metaalbewerkende industrie 3311
10
30
100 30
3.2
1 B
2562, Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, 10 3311 p.o. <200 m²
30
50 10
3.1
1 B
259, 331
Grofsmederijen, anker- en kettingfabrieken:
259, 331
- p.o. < 2.000 m²
30
50
200 30
4.1
2 B
259, 331
Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.
30
30
100 30
3.2
2 B
259, 331
Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig, 30 p.o. <200 m²
30
50 10
3.1
1 B
27, VERVAARDIGING VAN MACHINES 28, 33 EN APPARATEN 27, 28, Machine- en apparatenfabrieken incl. reparatie: 33 27, 28, - p.o. < 2.000 m² 33
30
30
100 30
3.2
2 B
27, 28, - p.o. >= 2.000 m² 33
50
30
200 30
4.1
3 B
28, 33 - met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 50 MW
30
300 30
4.2
3 B
26, VERVAARDIGING VAN 28, 33 KANTOORMACHINES EN COMPUTERS
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
65
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS VERKEER
OMSCHRIJVING
10
30 10
2
1
271, 331
Elektromotoren- en generatorenfabrieken incl. 200 30 reparatie
30 50
4.1
1 B L
271, 273
Schakel- en installatiemateriaalfabrieken
200 10
30 50
4.1
1 B L
273
Elektrische draad- en kabelfabrieken
100 10
200 100 R
4.1
2
272
Accumulatoren- en batterijenfabrieken
100 30
100 50
3.2
2 B L
274
Lampenfabrieken
200 30
30 300 R
4.2
2 B L
293
Elektrotechnische industrie n.e.g.
30
10
30 10
2
1
LUCHT
GELUID
30
26, 28, Kantoormachines- en computerfabrieken incl. 33 reparatie
IE
BODEM
STOF
CATEGOR
GEUR
CODE
GEVAAR
SBI-
26, VERVAARDIGING VAN OVER. 27, 33 ELEKTR. MACHINES, APPARATEN EN BENODIGDH.
L
26, 33 VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOM-APPARATEN EN BENODIGDH. 261, 263, 264, 331
Vervaardiging van audio-, video- en telecomapparatuur e.d. incl. reparatie
30
0
50 30
3.1
2 B
2612
Fabrieken voor gedrukte bedrading
50
10
50 30
3.1
1 B
26, 32, Fabrieken voor medische en optische apparaten 30 33 en instrumenten e.d. incl. reparatie
0
30 0
2
1
26, VERVAARDIGING VAN MEDISCHE 32, 33 EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN
29
VERVAARDIGING VAN AUTO'S, AANHANGWAGENS EN OPLEGGERS
291
Autofabrieken en assemblagebedrijven
291
- p.o. < 10.000 m²
100 10
200 30 R
4.1
3 B
291
- p.o. >= 10.000 m²
200 30
300 50 R
4.2
3 B L
29201 Carrosseriefabrieken
100 10
200 30 R
4.1
2 B
29202 Aanhangwagen- en opleggerfabrieken
30
10
200 30
4.1
2 B
293
Auto-onderdelenfabrieken
30
10
100 30 R
3.2
2
30
VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S, AANHANGWAGENS)
301,
Scheepsbouw- en reparatiebedrijven:
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
66
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
50 10
3.1
2 B
100 50 R
3.2
2 B
100 200 30
4.1
2 B
50
30
100 30
3.2
2 B
50
30
300 30 R
4.2
2 B
- zonder proefdraaien motoren
50
30
200 30
4.1
2 B
309
Rijwiel- en motorrijwielfabrieken
30
10
100 30 R
3.2
2 B
3099
Transportmiddelenindustrie n.e.g.
30
30
100 30
3.2
2 B
31
VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN N.E.G.
310
Meubelfabrieken
50
50
100 30
3.2
2 B
9524
Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m²
0
10
10 0
1
1
321
Fabricage van munten, sieraden e.d.
30
10
10 10
2
1 B
322
Muziekinstrumentenfabrieken
30
10
30 10
2
2
323
Sportartikelenfabrieken
30
10
50 30
3.1
2
324
Speelgoedartikelenfabrieken
30
10
50 30
3.1
2
32991 Sociale werkvoorziening
0
30
30 0
2
1
32999 Vervaardiging van overige goederen n.e.g.
30
10
50 30
3.1
2
38320 - v.c. < 100.000 t/j 2
30
100 300 10
4.2
2
38320 Rubberregeneratiebedrijven 2
300 50
4.2
2
38320 Afvalscheidingsinstallaties
200 200 300 50
4.2
3 B
301, 3315
- houten schepen
30
301, 3315
- kunststof schepen
100 50
301, 3315
- metalen schepen < 25 m
50
302, 317
Wagonbouw- en spoorwegwerkplaatsen:
302, 317
- algemeen
302, 317
- met proefdraaien van verbrandingsmotoren >= 1 MW
303, 3316
Vliegtuigbouw en -reparatiebedrijven:
303, 3316
IE
BODEM
GELUID
30
GEUR
STOF
CATEGOR
3315
38
VOORBEREIDING TOT RECYCLING
38320 Puinbrekerijen en -malerijen: 2
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
100 50 R
LUCHT
VERKEER
OMSCHRIJVING
CODE
GEVAAR
SBI-
67
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
IE
LUCHT
CATEGOR
BODEM
VERKEER
STOF
GEUR
GEVAAR
OMSCHRIJVING
CODE
GELUID
SBI-
2 35
PRODUKTIE EN DISTRIB. VAN STROOM, AARDGAS, STOOM EN WARM WATER
35
bio-energieinstallaties electrisch vermogen < 50 MWe:
35
- covergisting, verbranding en vergassing van mest, slib, GFT en reststromen voedingsindustrie
35
- vergisting, verbranding en vergassing van ove- 50 rige biomassa
35
Elektriciteitsdistributiebedrijven, met transformatorvermogen:
35
- < 10 MVA
35
100 30 R
3.2
2
L
50
100 30 R
3.2
2
L
0
0
30 10
2
1 B
- 10 - 100 MVA
0
0
50 30
3.1
1 B
35
- 100 - 200 MVA
0
0
100 50
3.2
1 B
35
- 200 - 1000 MVA
0
0
300 50
4.2
1 B
35
Gasdistributiebedrijven:
35
- gascompressorstations vermogen < 100 MW 0
0
300 100
4.2
1
35
- gas: reduceer-, compressor-, meet- en regelinst. Cat. A
0
0
10 10
1
1
35
- gasdrukregel- en meetruimten (kasten en gebouwen), cat. B en C
0
0
30 10
2
1
35
- gasontvang- en -verdeelstations, cat. D
0
0
50 50 R
3.1
1
35
Warmtevoorzieningsinstallaties, gasgestookt:
35
- stadsverwarming
30
10
100 50
3.2
1
35
- blokverwarming
10
0
30 10
2
1
35
windmolens:
35
- wiekdiameter 20 m
0
0
100 30
3.2
1
35
- wiekdiameter 30 m
0
0
200 50
4.1
1
35
- wiekdiameter 50 m
0
0
300 50
4.2
1
36
WINNING EN DISTRIBUTIE VAN WATER
36
Waterwinning-/ bereiding- bedrijven:
36
- bereiding met chloorbleekloog e.d. en/of stra- 10 ling
0
50 30
3.1
1
36
Waterdistributiebedrijven met pompvermogen:
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
100 50
68
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
IE
36
- < 1 MW
0
0
30 10
2
1
36
- 1 - 15 MW
0
0
100 10
3.2
1
36
- >= 15 MW
0
0
300 10
4.2
1
41, 42, Bouwbedrijven algemeen: b.o. > 2.000 m² 43
10
30
100 10
3.2
2 B
41, 42, - bouwbedrijven algemeen: b.o. <= 2.000 m² 43
10
30
50 10
3.1
2 B
41, 42, Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 43 1000 m²
10
30
50 10
3.1
2 B
41, 42, - aannemersbedrijven met werkplaats: b.o.< 43 1000 m²
0
10
30 10
2
1 B
451, 452, 454
Handel in auto's en motorfietsen, reparatie- en 10 servicebedrijven
0
30 10
2
2 B
451
Handel in vrachtauto's (incl. import en repara- 10 tie)
10
100 10
3.2
2
LUCHT
CATEGOR
BODEM
VERKEER
STOF
GEUR
GEVAAR
OMSCHRIJVING
CODE
GELUID
SBI-
41, BOUWNIJVERHEID 42, 43
45, 47 HANDEL/REPARATIE VAN AUTO'S, MOTORFIETSEN; BENZINESERVICESTATIONS
45204 Autoplaatwerkerijen
10
30
100 10
3.2
1
45204 Autobeklederijen
0
0
10 10
1
1
45204 Autospuitinrichtingen
50
30
30 30 R
3.1
1 B L
45205 Autowasserijen
10
0
30 0
2
3
453
Handel in auto- en motorfietsonderdelen en accessoires
0
0
30 10
2
1
46
GROOTHANDEL EN HANDELSBEMIDDELING
461
Handelsbemiddeling (kantoren)
0
0
10 0
1
1
4621
Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders
30
30
50 30 R
3.1
2
4621
Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders 100 100 300 50 R met een verwerkingscapaciteit van 500 ton/uur of meer
4.2
2
4622
Grth in bloemen en planten
10
10
30 0
2
2
4623
Grth in levende dieren
50
10
100 0
3.2
2
4624
Grth in huiden, vellen en leder
50
0
30 0
3.1
2
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
69
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS VERKEER
OMSCHRIJVING
30
10
30 50 R
3.1
2
4632, Grth in vlees, vleeswaren, zuivelprodukten, 4633 eieren, spijsoliën
10
0
30 50 R
3.1
2
4634
Grth in dranken
0
0
30 0
2
2
4635
Grth in tabaksprodukten
10
0
30 0
2
2
4636
Grth in suiker, chocolade en suikerwerk
10
10
30 0
2
2
4637
Grth in koffie, thee, cacao en specerijen
30
10
30 0
2
2
4638, Grth in overige voedings- en genotmiddelen 4639
10
10
30 10
2
2
464, Grth in overige consumentenartikelen 46733
10
10
30 10
2
2
10
0
30 10 V
2
2
46499 - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag 10 tot 10 50 ton
0
30 50 V
3.1
2
46499 - munitie
0
0
30 30
2
2
10
50
50 30
3.1
2
46712 - vloeistoffen, o.c. < 100.000 m³
50
0
50 200 R
4.1
2 B L
46712 - tot vloeistof verdichte gassen
50
0
50 300 R
4.2
2
46713 Grth minerale olieprodukten (excl. brandstoffen)
100 0
30 50
3.2
2 B
LUCHT
GELUID
46217, Grth in ruwe tabak, groenten, fruit en con4631 sumptie-aardappelen
IE
BODEM
STOF
CATEGOR
GEUR
CODE
GEVAAR
SBI-
46499 Grth in vuurwerk en munitie: 46499 - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag < 10 ton
46711 Grth in vaste brandstoffen: 46711 - klein, lokaal verzorgingsgebied 46712 Grth in vloeibare en gasvormige brandstoffen:
46721 Grth in metaalertsen: 46721 - opslag opp. < 2.000 m²
30
300 300 10
4.2
3 B
46722, Grth in metalen en –halffabrikaten 46723
0
10
100 10
3.2
2
4673
Grth in hout en bouwmaterialen:
4673
- algemeen: b.o. > 2000 m²
0
10
50 10
3.1
2
4673
- algemeen: b.o. <= 2000 m²
0
10
30 10
2
1
46735 - algemeen: b.o. > 200 m²
0
30
100 0
3.2
2
46735 - algemeen: b.o. <= 200 m²
0
10
30 0
2
1
46735 zand en grind:
4674
Grth in ijzer- en metaalwaren en verwarmings-
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
70
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
IE
apparatuur: 4674
- algemeen: b.o. > 2.000 m²
0
0
50 10
3.1
2
4674
- algemeen: b.o. < = 2.000 m²
0
0
30 0
2
1
46751 Grth in chemische produkten
50
10
30 100 R
3.2
2 B
46752 Grth in kunstmeststoffen
30
30
30 30 R
2
1
4676
Grth in overige intermediaire goederen
10
10
30 10
2
2
4677
Autosloperijen: b.o. > 1000 m²
10
30
100 30
3.2
2 B
4677
- autosloperijen: b.o. <= 1000 m²
10
10
50 10
3.1
2 B
4677
Overige groothandel in afval en schroot: b.o. > 10 1000 m²
30
100 10
3.2
2 B
4677
- overige groothandel in afval en schroot: b.o. <= 1000 m²
10
10
50 10
3.1
2 B
466
Grth in machines en apparaten:
466
- machines voor de bouwnijverheid
0
10
100 10
3.2
2
466
- overige
0
10
50 0
3.1
2
466, 469
Overige grth (bedrijfsmeubels, emballage, vak- 0 benodigdheden e.d.
0
30 0
2
2
47
DETAILHANDEL EN REPARATIE T.B.V. PARTICULIEREN
4791
Postorderbedrijven
0
0
50 0
3.1
2
952
Reparatie t.b.v. particulieren (excl. auto's en motorfietsen)
0
0
10 10
1
1
55
LOGIES-, MAALTIJDEN- EN DRANKENVERSTREKKING
562
Cateringbedrijven
10
0
30 10
2
1
49
VERVOER OVER LAND
493
Taxibedrijven
0
0
30 0
2
2
493
Touringcarbedrijven
10
0
100 0
3.2
2
494
Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks): b.o. > 1000 m²
0
0
100 30
3.2
3
494
- Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks) b.o. <= 1000 m²
0
0
50 30
3.1
2
495
Pomp- en compressorstations van pijpleidingen 0
0
30 10
2
1 B
52
DIENSTVERLENING T.B.V. HET VERVOER
52242 Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. binnenvaart:
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
LUCHT
CATEGOR
BODEM
VERKEER
STOF
GEUR
GEVAAR
OMSCHRIJVING
CODE
GELUID
SBI-
71
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
0
10
300 50 R
4.2
2
52242 - tankercleaning
300 10
100 200 R
4.2
1 B
52242 - stukgoederen
0
100 50 R
3.2
2 B
10
IE
BODEM
GELUID
52242 - containers
GEUR
STOF
CATEGOR
52242 - ertsen, mineralen, e.d., opslagopp. < 2.000 m² 30
200 300 30
4.2
2 B
52242 - granen of meelsoorten , v.c. < 500 t/u
50
300 200 50 R
4.2
2
52242 - steenkool, opslagopp. < 2.000 m²
50
300 300 50
4.2
2 B
52102, Distributiecentra, pak- en koelhuizen 52109
30
10
50 50 R
3.1
2
52109 Opslaggebouwen (verhuur opslagruimte)
0
0
30 10
2
2
5221
Autoparkeerterreinen, parkeergarages
10
0
30 0
2
3
5221
Stalling van vrachtwagens (met koelinstallaties) 10
0
100 30
3.2
2
53
POST EN TELECOMMUNICATIE
531, 532
Post- en koeriersdiensten
0
0
30 0
2
2
61
Telecommunicatiebedrijven
0
0
10 0
1
1
61
zendinstallaties:
61
- LG en MG, zendervermogen < 100 kW (bij groter vermogen: onderzoek!)
0
0
0
100
3.2
1
61
- FM en TV
0
0
0
10
1
1
61
- GSM en UMTS-steunzenders (indien omgevingsvergunningplichtig)
0
0
0
10
1
1
77
VERHUUR VAN TRANSPORTMIDDELEN, MACHINES, ANDERE ROERENDE GOEDEREN
7711
Personenautoverhuurbedrijven
10
0
30 10
2
2
10
0
50 10
3.1
2
773
Verhuurbedrijven voor machines en werktuigen 10
0
50 10
3.1
2 B
772
Verhuurbedrijven voor roerende goederen n.e.g.
10
10
30 10
2
2
62
COMPUTERSERVICE- EN INFORMATIETECHNOLOGIE
62
Computerservice- en informatietechnologiebureau's e.d.
0
0
10 0
1
1
0
0
30 0
2
1
7712, Verhuurbedrijven voor transportmiddelen 7739 (excl. personenauto's)
58, 63 Datacentra 72
SPEUR- EN ONTWIKKELINGSWERK
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
LUCHT
VERKEER
OMSCHRIJVING
CODE
GEVAAR
SBI-
L
72
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
STOF
GELUID
721
Natuurwetenschappelijk speur- en ontwikkelingswerk
30
10
30 30 R
2
1
722
Maatschappij- en geesteswetenschappelijk onderzoek
0
0
10 0
1
1
50
10
30 30
3.1
1 B
10
0
30 10
2
2 B
82991 Veilingen voor landbouw- en visserijprodukten 50
30
200 50 R
4.1
3
82992 Veilingen voor huisraad, kunst e.d.
0
0
10 0
1
2
0
0
50C 0
3.1
1
IE
BODEM
GEUR
CATEGOR
LUCHT
VERKEER
OMSCHRIJVING
CODE
GEVAAR
SBI-
63, OVERIGE ZAKELIJKE 69tm7 DIENSTVERLENING 1, 73, 74, 77, 78, 80tm8 2 812
Reinigingsbedrijven voor gebouwen
74203 Foto- en filmontwikkelcentrales
84
OPENBAAR BESTUUR, OVERHEIDSDIENSTEN, SOCIALE VERZEKERINGEN
8425
Brandweerkazernes
37, MILIEUDIENSTVERLENING 38, 39 3700
RWZI's en gierverwerkingsinricht., met afdekking voorbezinktanks:
3700
- < 100.000 i.e.
200 10
100 10
4.1
2
3700
- 100.000 - 300.000 i.e.
300 10
200 10
4.2
2
3700
Rioolgemalen
30
0
10 0
2
1
381
Vuilophaal-, straatreinigingsbedrijven e.d.
50
30
50 10
3.1
2
381
Gemeentewerven (afval-inzameldepots)
30
30
50 30 R
3.1
2 B
381
Vuiloverslagstations
200 200 300 30
4.2
3 B
382
Afvalverwerkingsbedrijven:
382
- kabelbranderijen
100 50
30 10
3.2
1 B L
382
- pathogeen afvalverbranding (voor ziekenhui- 50 zen)
30 10
3.1
1
382
- oplosmiddelterugwinning
100 0
10 30 R
3.2
1 B L
382
- afvalverbrandingsinrichtingen, thermisch vermogen > 75 MW
300 200 300 50
4.2
3 B L
382
- verwerking fotochemisch en galvano-afval
10
2
1 B L
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
10
10
30 30 R
L
73
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
IE
LUCHT
CATEGOR
BODEM
GELUID
STOF
GEUR
VERKEER
OMSCHRIJVING
CODE
GEVAAR
SBI-
382
Composteerbedrijven:
382
- niet-belucht v.c. < 5.000 ton/jr
300 100 50 10
4.2
2 B
382
- belucht v.c. < 20.000 ton/jr
100 100 100 10
3.2
2 B
382
- belucht v.c. > 20.000 ton/jr
200 200 100 30
4.1
3 B
382
- GFT in gesloten gebouw
200 50
100 100 R
4.1
3 B L
59
CULTUUR, SPORT EN RECREATIE
591, 592, 601, 602
Studio's (film, TV, radio, geluid)
0
0
30 10
2
2
931
Skelter- en kartbanen, in een hal
10
0
50 10
3.1
2
931
Sportscholen, gymnastiekzalen
0
0
30 0
2
2
96
OVERIGE DIENSTVERLENING
96011 Wasserijen en strijkinrichtingen
30
0
50 30
3.1
2
96011 Tapijtreinigingsbedrijven
30
0
50 30
3.1
2
96012 Chemische wasserijen en ververijen
30
0
30 30 R
2
2 B L
96013 Wasverzendinrichtingen
0
0
30 0
2
1
96013 Wasserettes, wassalons
0
0
10 0
1
1
9602
0
0
10 0
1
1
9313, Fitnesscentra, badhuizen en sauna-baden 9604
10
0
30 0
2
1
9609
Dierenasiels en -pensions
30
0
100 0
3.2
1
9609
Persoonlijke dienstverlening n.e.g.
0
0
10 0
1
1
Kappersbedrijven en schoonheidsinstituten
Tabel 2: Opslagen en installaties 0
OPSLAGEN
1
butaan, propaan, LPG (in tanks):
1
- bovengronds, < 2 m³
-
-
-
30
2
-
1
- bovengronds, 2 - 8 m³
-
-
-
50
3.1
-
1
- bovengronds, 8 - 80 m³
-
-
-
100
3.2
-
1
- bovengr., 80 - 250 m³
-
-
-
300
4.2
-
1
- ondergronds, < 80 m³
-
-
-
50
3.2
-
1
- ondergr., 80 - 250 m³
-
-
-
200
4.1
-
2
niet reactieve gassen (incl. zuurstof), gekoeld
-
-
-
50
3.1
-
3
brandbare vloeistoffen (in tanks):
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
L
74
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
10
-
-
10
1
- B
3
- bovengronds, K1/K2-kl.: < 10 m³
10
-
-
50
3.1
- B
3
- bovengronds, K1/K2-kl.: 10 - 1000 m³
30
-
-
100
3.2
- B
3
- bovengronds, K3-klasse: < 10 m³
10
-
-
10
2
- B
3
- bovengronds, K3-klasse: 10 - 1000 m³
30
-
-
50
3.1
- B
4
Overige gevaarlijke stoffen in tanks:
4
- bovengronds < 10 m³ en onder drempelwaarde BRZO
10
-
-
10
1
-
4
- overige opslagen onder drempelwaarde BRZO
30
-
-
50
3.1
-
5
Gevaarlijke stoffen (incl. bestrijdingsmiddelen) in emballage of in gasflessen:
5
- kleine hoeveelheden < 10 ton
-
-
-
10
1
-
5
- beperkte hoeveelheden (< 150 ton) en hoog beschermingsniveau
-
-
-
30
2
-
6
ontplofbare stoffen en munitie:
6
- < 250.000 patronen en < 25 kg NEM (netto explosieve massa) overig gevarensubklasse 1.4
-
-
-
10
1
-
6
- >= 250.000 patronen en >= 25 kg NEM (netto explosieve massa) overig gevarensubklasse 1.4
-
-
30
2
-
8
kunstmest, niet explosief
-
50
-
30 D
3.1
-
11
INSTALLATIES
12
gasflessenvulinstallaties (butaan, propaan)
10
0
30 100
3.2
2
13
laadschoppen, shovels, bulldozers
30
30
50 10
3.1
1
14
laboratoria:
14
- chemisch / biochemisch
30
0
30 10 D
2
1
14
- medisch en hoger onderwijs
10
0
30 10
2
1
15
luchtbehandelingsinst. t.b.v. detailhandel
10
0
10 0
1
1
16
keukeninrichtingen
30
0
10 0
2
1
17
koelinstallaties freon ca. 300 kW
0
0
50 0
3.1
1
18
koelinstallaties ammoniak < 400 kg
0
0
30 10
2
1
19
koelinstallaties ammoniak > 400 kg
0
0
50 50
3.1
1
20
total energy installaties (gasmotoren) ca. 100 kW
10
0
50 10
3.1
1
21
afvalverbrandingsinstallatie, kleinschalig
100 50
50 30 D
3.2
1
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
STOF
IE
BODEM
GEVAAR
- ondergronds, K1/K2/K3-klasse
GELUID
3
GEUR
CATEGOR
LUCHT
OMSCHRIJVING
CODE
VERKEER
SBI-
L
75
AFSTANDEN
INDICES
IN METERS
IE
LUCHT
CATEGOR
BODEM
VERKEER
STOF
GEUR
GEVAAR
OMSCHRIJVING
CODE
GELUID
SBI-
22
noodaggregaten t.b.v. elektriciteitsopwekking
10
0
30 10 D
2
1
23
verfspuitinstallaties en moffel- en emailleerovens
50
30
50 30
3.1
1
24
vorkheftrucks met verbrandingsmotor
10
10
50 0
3.1
1
25
vorkheftrucks, elektrisch
0
10
30 0
2
1
26
transformatoren < 1 MVA
0
0
10 10
1
1
28
vatenspoelinstallaties
50
10
50 30
3.1
1 B
29
hydrofoorinstallaties
0
0
30 0
2
1
30
windmolens:
31
- wiekdiameter 20 m
0
0
100 30
3.2
1
31
- wiekdiameter 30 m
0
0
200 50
4.1
1
31
- wiekdiameter 50 m
0
0
300 50
4.2
1
31
stookinstallaties>900kW thermisch vermogen:
32
- gas, < 2,5 MW
10
0
30 10
2
1
32
- gas, 2,5 - 75 MW
30
0
50 30
3.1
1
32
- gas, >= 75 MW
30
0
200 50
4.1
1
32
- olie, < 2,5 MW
30
0
30 10
2
1
32
- olie, 2,5 - 75 MW
30
10
50 30
3.1
1
32
- olie, >= 75 MW
50
30
200 50
4.1
1 B L
32
- kolen, 2,5 - 75 MW
30
100 100 30
3.2
1
L
32
- kolen, >= 75 MW
50
300 300 50
4.2
2
L
32
stoomwerktuigen
0
0
50 30 D
3.1
1
33
luchtcompressoren
10
10
30 10 D
2
1
34
liftinstallaties
0
0
10 10
1
1
35
motorbrandstofpompen zonder LPG
30
0
30 10
2
2 B
36
afvalwaterbehandelingsinstallaties < 100.000 i.e. 200 10
100 10 D
4.1
1
Standaardregels Pijnacker-Nootdorp 2012
L
gemeente Pijnacker-Nootdorp
30
od205 | bestemmingsplan Kerkweg Korteweg
Bijlage 2
Nota Parkeernormen
31
Nota Parkeernormen 2012 Versie waarin het ontwerpbesluit tot 1e wijziging is verwerkt
Gemeente Pijnacker-Nootdorp
Inleiding Het aantal parkeerplaatsen dat ten behoeve van een te ontwikkelen functie of gebied dient te worden gerealiseerd, wordt bepaald aan de hand van parkeernormen. Een parkeernorm geeft het aantal parkeerplaatsen bij een functie. De binnen de Gemeente Pijnacker-Nootdorp gebruikte parkeernormen lagen voorheen vast in het Integraal Parkeerbeleidsplan, vastgesteld op 26 oktober 2006. De Nota Parkeernormen is tegenwoordig een aparte beleidsregel en wordt als bijlage opgenomen in bestemmingsplannen en de standaardregels stedelijk gebied. Daarnaast wordt de nota ook als bijlage opgenomen in de Bouwverordening die nog altijd een aanvullende werking heeft als (m.n. oudere) bestemmingsplannen niet voorzien in parkeernormen.
Doel van de Nota Doel van de Nota is te zorgen dat bij nieuwbouw of functiewijzigingen van een gebouw of terrein voldoende parkeerruimte op eigen terrein aanwezig is voor de eigen parkeerbehoefte en daarmee parkeeroverlast in de openbare ruimte te voorkomen.
Hoogte van de parkeernormen De parkeernormen in deze nota zijn gebaseerd op de parkeerkencijfers van het CROW1 (CROWpublicatie 182 ‘Parkeerkencijfers, basis voor parkeernormering’). De kencijfers van het CROW zijn nagenoeg de enige kencijfers die landelijk door verkeerskundigen worden gebruikt en die met enige regelmaat worden herzien op basis van parkeeronderzoeken voor de diverse functies. De cijfers hebben daardoor een hoge betrouwbaarheid. Het CROW gebruikt kencijfers en bandbreedtes voor verschillende gebiedstyperingen. Het CROW hanteert verschillende klassen voor de stedelijkheidsgraad van de gemeente. De Gemeente PijnackerNootdorp is daarbij ingedeeld in ‘matig stedelijk’. Daarnaast maakt de CROW binnen de gemeente onderscheid tussen verschillende gebiedstyperingen. Voor de Gemeente Pijnacker-Nootdorp is bepaald dat de hele gemeente in ‘rest bebouwde kom’ valt.2 De reden om van het gemiddelde kencijfer uit te gaan en binnen de gemeente niet verder onderscheid te maken in gebiedstyperingen is dat de gemeente Pijnacker-Nootdorp een relatief hoog autobezit kent. Er is echter geen reden om als gemeente midden in de Randstad met een zekere mate van verstedelijking en redelijk openbaar vervoer, maar ook met veel buitengebied, het hoogste of het laagste kencijfer als norm te hanteren. Minder realiseren dan de vaste norm mag niet. De parkeernormen zijn in de tabel 2 opgenomen.
Deze Parkeernormen inclusief de tabel voor parkeren op eigen terrein zijn afkomstig uit het Integraal Parkeerbeleidsplan, vastgesteld door de Raad op 26 oktober 2006. Een wijziging van deze normen dient ook vastgesteld te worden door de Raad.
1 CROW staat voor Centrum voor Regelgeving en Onderzoek in de Grond-, Water- en Wegenbouw en de Verkeerstechniek. Het
is het nationale kennisplatform voor infrastructuur, verkeer, vervoer en openbare ruimte. 2 De verstedelijkingsgraad van de gemeente en de locatie binnen de gemeente bepalen welke kencijfers toegepast moeten worden: de gemeente Pijnacker-Nootdorp wordt door het CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek) gecategoriseerd als ‘matig stedelijk’ Tevens is er onderscheid in soort gebied (centrumgebied, schil/overloopgebied, rest bebouwde kom). Het aanbod en kwaliteit van andere vervoerswijzen dan de auto is bepalend voor de keuze van het soort gebied en is derhalve gesteld op ‘rest bebouwde kom’.
2
Gebruik van de parkeernormen Ten aanzien van het gebruik van de parkeernormering zijn de volgende kaders aangegeven: Het goed kunnen parkeren bij de woonfunctie is van belang. Het streven daarbij is onder normale omstandigheden binnen circa 1 à 2 minuten lopen van de voordeur (ca. 150 meter). Parkeernormen worden in nieuwe situaties toegepast, evenals bij verbouw en functiewijzigingen. De parkeercapaciteit moet voldoen aan de parkeernorm en parkeerplaatsen moeten op eigen terrein of binnen het te ontwikkelen plangebied worden aangelegd. De in tabel 2 aangegeven parkeeraantallen voor bezoekers dienen openbaar toegankelijk te zijn. Voor diverse parkeervoorzieningen op eigen terrein dienen berekeningsaantallen uit tabel 1 worden gehanteerd. Bedacht moet worden dat het hanteren van deze berekeningsaantallen een zeker risico met zich meebrengt: als bewoners de eigen parkeerplaats (tuinparkeerplaats/carport/ garage/oprit) niet als zodanig gebruiken, dan ontstaan parkeertekorten. De gemeente zal indien parkeerproblemen gemeld worden moeten onderzoeken op het kunnen gebruiken van de eigen parkeerplaats van bewoners, om daarmee een goede parkeerbalans te behouden of te herstellen.
Om vooraf problemen te voorkomen dient verplicht te worden gesteld dat bewoners van een koop- of huurwoningen verplicht een parkeerplaats in het complex zelf huren of kopen, zodat extra parkeerdruk in de omgeving wordt voorkomen.
Parkeervoorziening
Berekeningsaantal Opmerking
Enkele oprit zonder garage/carport
0,8
oprit minimaal 6,0 meter diep3
Lange oprit zonder garage/carport
1,0
oprit minmaal 10 meter diep
Dubbele oprit zonder garage/carport
1,7
oprit minimaal 4,5 meter breed
Garage/carport zonder oprit (bij woning)
0,4
Garagebox (niet bij woning)
0,5
Garage/carport met enkele oprit
1,0
oprit minimaal 6,0 meter diep 4
Garage/carport met lange oprit
1,3
oprit minmaal 10 meter diep
Gezamenlijk parkeerterrein of parkeergarage onder wooncomplex
1,0
Garage/carport met dubbele oprit
1,8
oprit minimaal 4,5 meter breed
Tabel 1. Berekeningsaantallen parkeervoorzieningen (Bron: CROW, publicatie 182)
Bij de uitgifte van parkeervergunningen wordt het aantal parkeerplaatsen op eigen terrein in mindering gebracht op het aantal vergunningen dat uitgegeven kan worden. Op deze wijze wordt de beschikbare parkeercapaciteit zowel op eigen terrein maximaal benut en wordt de capaciteit op maaiveld uitsluitend gebruikt door voertuigen die niet op eigen terrein geparkeerd kunnen worden. Door de kadastrale koppeling kan door de gemeente snel worden gecontroleerd of het perceel beschikt over eigen parkeerplaatsen of niet.
3 Dit cijfer wijkt bewust af van het cijfer
in de CROW publicatie 182. Gebleken is dat een oprit van 5 meter te kort is om als volwaardige parkeerplaats te kunnen meetellen 4 Ook dit cijfer wijkt bewust af van het cijfer in de CROW publicatie 182.
3
Te volgen stappen in verschillende situaties
Toevoegen nieuwe functie inclusief grootschalige ontwikkelingen Bij een nieuwe functie dient de parkeerbehoefte te worden berekend en dienen de berekende plaatsen door de ontwikkelde partij te worden gerealiseerd. De parkeerbehoefte wordt bepaald aan de hand van de norm uit tabel 2. Alle parkeerplaatsen ten behoeve van het plan worden betaald door de ontwikkelende partij. Dit zijn dus de parkeerplaatsen die uiteindelijk op eigen terrein worden gerealiseerd en de parkeerplaatsen die uiteindelijk in openbaar gebied komen te liggen. De plaatsen in openbaar gebied zijn onder meer bedoeld voor bezoekers, waarbij sprake kan zijn van dubbelgebruik van parkeerplaatsen door verschillende functies.
Vervanging bestaande functie door nieuwe Bij functiewijziging wordt de parkeersituatie getoetst aan de parkeernorm in het bestemmingsplan als: De functie past binnen het bestemmingsplan, maar de gebruiksfunctie wijzigt en/of er vindt een wijziging van aantal m² bvo of het aantal woningen plaats. De parkeerbehoefte moet worden opgevangen op eigen terrein waarbij de parkeernormen worden gehanteerd uit tabel 2. De functie niet past binnen het bestemmingsplan: er is een wijziging nodig van het bestemmingsplan waarbij de parkeernorm uit de vigerende Nota Parkeernormen wordt gehanteerd. Bij functiewijziging of sloop van bestaande functies komt de parkeerbehoefte van de nieuwe functie in de plaats van de parkeerbehoefte van de oude functie. In principe mag de behoefte van de oude functie worden afgetrokken van de parkeerbehoefte van de nieuwe functie. De benodigde parkeerplaatsen moeten op eigen terrein worden gerealiseerd. Hierbij gelden de volgende kanttekeningen: De parkeerbehoefte van de oude functie is niet altijd bekend omdat deze lang geleden met oude (meestal lagere) normen is vastgesteld. Voor de oude functie worden vaak bestaande parkeerplaatsen (al of niet in het openbaar gebied) gebruikt, die ook door andere te handhaven functies in het gebied worden gebruikt, vaak in dubbelgebruik.
Bij het vervangen van een oude door een nieuwe functie moet daarom altijd de parkeerdruk uit de omgeving in beeld zijn om vast te stellen in hoeverre bestaande parkeerplaatsen de druk van de nieuwe functie kunnen opvangen. Bij het bepalen van de behoefte van de nieuwe functie dienen de volgende stappen te worden gevolgd: 1. Wat is de parkeerbehoefte van de oude functie? Als deze niet meer te achterhalen is dient deze te worden bepaald aan de hand van de meest recente norm. 2. Wat is de parkeerbehoefte van de nieuwe functie? Hiervoor de norm uit de Nota Parkeernormen gebruiken die is opgenomen in het bestemmingsplan. Als hierin geen norm is opgenomen geldt de norm uit de bouwverordening. 3. Is de behoefte van de nieuwe functie groter dan de oude functie, dan moeten deze extra plekken op eigen terrein worden gerealiseerd. 4. Is de behoefte van de nieuwe functie lager dan de oude functie, dan hoeven in principe geen extra plekken op eigen terrein te worden aangelegd. Als de resterende behoefte voor de nieuwe functie in openbaar gebied moet worden gevonden, dient gekeken te worden of die resterende plekken in openbaar gebied daadwerkelijk aanwezig en beschikbaar zijn. Anders dienen alsnog extra plekken op eigen terrein te worden gerealiseerd. 5.
In hoeverre ligt de behoefte van de oude functie die ook voor de nieuwe functie geldt op eigen terrein of in openbaar gebied? Als dit plekken in openbaar gebied zijn dan kunnen zij alleen aan de nieuwe functie worden toegerekend als andere functies in de omgeving deze plekken niet nodig hebben. Anders dienen alsnog extra plekken op eigen terrein te worden gerealiseerd. De parkeerdruk en de mate van dubbelgebruik van functies uit de omgeving dient dus bekend te zijn.
4
Kleine functiewijzigingen Bij kleine functiewijzigingen die passen binnen het bestemmingsplan kunnen de volgende stappen worden onderscheiden: 1. Wat is de parkeerbehoefte na functiewijziging? Hiertoe de parkeerbehoefte uitrekenen aan de hand van de Nota Parkeernormen die is opgenomen als bijlage in het bestemmingsplan. 2. Maak een inschatting van de te verwachten extra parkeerdruk. Op welke momenten treedt die op en om welk soort voertuigen gaat het? 3. Bestaat de mogelijkheid om op eigen terrein deze parkeerdruk op te vangen? Zo ja, dan zijn er geen belemmeringen. Zo nee of slechts gedeeltelijk, dan moet de inschatting worden gemaakt of door dubbelgebruik van bestaande parkeerplaatsen geen parkeeroverlast van de functiewijziging is te verwachten. Bij dubbelgebruik vormen aanwezigheidspercentages die zijn opgenomen in bijlage 3 een hulpmiddel. Als er geen overlast is te verwachten, dan zijn er geen belemmeringen, behalve dan dat de gemeente een beperking kan stellen aan het aantal vrije openbare plaatsen (door het hanteren van het maximale kencijfer voorzien van een aannemelijke onderbouwing) voor die nieuwe functie. Dit laatste biedt de mogelijkheid om ook aan anderen die op een later tijdstip een functiewijziging aanvragen, kans te bieden op beschikbare openbare parkeerplaatsen.
Het is belangrijk om bij de vergunning aan te geven welke parkeerafspraken er zijn gemaakt. Indien er wel parkeeroverlast te verwachten is, dan kan dat een reden zijn om de aanvraag af te wijzen.
Eigenschappen van parkeerplaatsen Naast het realiseren van voldoende parkeerplaatsen in de verschillende hierboven genoemde gevallen is het van belang dat de parkeerplaatsen daadwerkelijk gebruikt kunnen worden. Hiervoor is het noodzakelijk dat ze van voldoende afmeting zijn, over voldoende manoeuvreerruimte om in te parkeren beschikken en vanaf de openbare weg goed bereikbaar zijn. De afmetingen van parkeerplaatsen zijn: ten minste 2,00 m. bij 5,50 m. bij langsparkeerplaatsen; ten minste 2,50 m. bij 5,00 m. bij insteekparkeren; ten minste 3,50 m. bij 5,00 m. bij een gereserveerde parkeerruimte voor een gehandicapte (voor zover die ruimte niet in de lengterichting aan een trottoir grenst). Voor de manoeuvreerruimte gelden de richtlijnen uit de ASVV 2004 5.
Hardheidsclausule ex. Artikel 4.84 Awb Het college handelt overeenkomstig de Nota Parkeernormen, tenzij dat voor één of meer belanghebbenden gevolgen zou hebben die wegens bijzondere omstandigheden onevenredig zijn in verhouding tot de met deze Nota Parkeernormen te dienen doelen. Bovendien dient de toepassing van de hardheidsclausule zo beperkt mogelijk te worden gehouden en een algemeen belang te dienen.
5 ASVV staat voor de publicatie “Aanbevelingen voor verkeersvoorzieningen binnen de bebouwde kom” van de
CROW.
5
Tabel 2 Parkeernormen Parkeernormen woningen Stedelijke zone rest bebouwde kom Woning duur [per woning] 1) norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
2,0
0,3 pp per woning
zowel koop als huur
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
1,8
0,3 pp per woning
zowel koop als huur
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
1,55
0,3 pp per woning
zowel koop als huur
matig stedelijk Woning midden [per woning] 1) matig stedelijk Woning goedkoop [per woning]
1)
matig stedelijk
Kleine woning tot maximaal 65 m2 gebruiksvloeroppervlakte norm
aandeel bezoekers
1,2
0,3 pp per woning
norm
aandeel bezoekers
0,45
0,3 pp per woning
norm
aandeel bezoekers
0,4
0,2 pp per woning
matig stedelijk
opmerkingen
Serviceflat/aanleunwoning 2) [per woning] matig stedelijk
opmerkingen
Kamer verhuur [per kamer] matig stedelijk
opmerkingen
Koopprijsgrenzen “goedkoop, “midden” en “duur” zoals jaarlijks vastgesteld door het stadsgewest Haaglanden bij de regionale prestatieafspraken woningbouw. 2) Zelfstandige woning met beperkte zorgvoorzieningen (veel gereserveerde gehandicaptenplaatsen, dus minder gecombineerd gebruik mogelijk).
1)
Berekeningsaantallen parkeervoorzieningen (Bron: CROW, publicatie 182) Parkeervoorziening Enkele oprit zonder garage/carport
Berekeningsaantal Opmerking
Lange oprit zonder garage/carport
0,8 1,0
oprit minimaal 6,0 meter diep6 oprit minmaal 10 meter diep
Dubbele oprit zonder garage/carport
1,7
oprit minimaal 4,5 meter breed
Garage/carport zonder oprit (bij woning)
0,4
Garagebox (niet bij woning)
0,5
Garage/carport met enkele oprit Garage/carport met lange oprit
1,0 1,3
Gezamenlijk parkeerterrein of parkeergarage onder wooncomplex
1,0
Garage/carport met dubbele oprit
1,8
6 Dit cijfer wijkt bewust af van het cijfer
oprit minimaal 6,0 meter diep 7 oprit minmaal 10 meter diep
oprit minimaal 4,5 meter breed
in de CROW publicatie 182. Gebleken is dat een oprit van 5,0 meter te kort is in volwaardige parkeerplaats te kunnen meetellen. 7 Ook dit cijfer wijkt bewust af van het cijfer in de CROW publicatie 182.
6
Parkeernormen winkels Stedelijke zone rest bebouwde kom Binnensteden/hoofdwinkelgebieden [per 100 m2 bvo1)] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
3,3
85%
1 arbeidsplaats = 40 m2bvo
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
3,25
85%
1 arbeidsplaats = 40 m2bvo
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
7,0
85%
1 arbeidsplaats = 40 m2bvo
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
1,7
35%
1 arbeidsplaats = 30 -50 m2bvo
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
0,2
85%
1 m2 marktkraam = 6 m2 bvo (indien geen parkeren achter kraam dan + 1,0 pp per standhouder extra)
2
Wijk-, buurt- en dorpscentra [per 100 m bvo] matig stedelijk
Grootschalige detailhandel2 [per 100 m2 bvo] matig stedelijk 2
Showroom [per 100 m bvo] matig stedelijk 2
(Week)markt [per 1 m marktkraam]
matig stedelijk 1
bvo = bruto vloeroppervlak; 100 m2 bvo = 60-80 m2 vvo (verkoop (netto) vloeroppervlak). Grootschalige detailhandel: winkelformules die vanwege de omvang en aard van het assortiment een groot oppervlak nodig hebben en welke bij voorkeur gelegen zijn op perifere locaties (bijvoorbeeld grote publiekstrekkende tuin/meubelcentra met (boven)regionale functie. Het gaat niet om standaard bouwmarkten of tuincentra, waarvoor een norm van 2,2 – 2,7 pp per 100 m2 bvo kan worden aangehouden). Perifeer: alle terreinen of locaties binnen de bebouwde kom die niet binnen of nabij een bestaand of gepland winkelgebied liggen. 2
Parkeernormen werkgelegenheid Stedelijke zone rest bebouwde kom (Commerciële) dienstverlening (kantoren met baliefunctie) [per 100 m2 bvo] norm matig stedelijk
aandeel bezoekers
opmerkingen
20%
1 arbeidsplaats = 25 - 35 m2bvo
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
1,75
5%
1 arbeidsplaats = 25 - 35 m2bvo
3,05 2
Kantoren zonder baliefunctie [per 100 m bvo] matig stedelijk
Arbeidsextensieve/bezoekersextensieve bedrijven (loods, opslag, groothandel, transportbedrijf, et cetera) [per 100 m2 bvo] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
0,85
5%
1 arbeidsplaats = 30 - 50 m2 vo
Arbeidsintensieve/bezoekersextensieve bedrijven (industrie, garagebedrijf, laboratorium, werkplaats, et cetera) [per 100 m 2 bvo] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
2,65
5%
1 arbeidsplaats = 25 - 35 m2 vo
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
1,25
10%
1 arbeidsplaats = 25 - 35 m2bvo
2
Bedrijfsverzamelgebouw [per 100 m bvo] matig stedelijk
7
Parkeernormen onderwijsvoorzieningen Stedelijke zone Rest bebouwde kom Beroepsonderwijs dag (MBO, ROC, WO, HBO) [per collegezaal] norm matig stedelijk
aandeel bezoekers
opmerkingen totale parkeervraag = collegezalen + leslokalen collegezaal = circa 150 zitplaatsen
20,0
Beroepsonderwijs dag (MBO, ROC, WO, HBO) [per leslokaal] norm matig stedelijk
aandeel bezoekers
opmerkingen totale parkeervraag = collegezalen + leslokalen leslokaal = circa 30 zitplaatsen
6,0
Voorbereidend dagonderwijs (VWO, HAVO, VMBO) [per leslokaal] norm matig stedelijk
aandeel bezoekers
0,75
opmerkingen leslokaal = circa 30 zitplaatsen
Avondonderwijs [per student] norm matig stedelijk
aandeel bezoekers
opmerkingen
aandeel bezoekers
opmerkingen
0,75
Basisonderwijs [per leslokaal] norm matig stedelijk
leslokaal = circa 30 zitplaatsen exclusief Kiss & Ride (zie [6.14])
0,75
Crèche/peuterspeelzaal/kinderdagverblijf [per arbeidsplaats] norm matig stedelijk
aandeel bezoekers
opmerkingen arbeidsplaats = maximaal gelijktijdig aanwezig aantal werknemers exclusief Kiss & Ride (zie [6.14])
0,7
Parkeernormen zorgvoorzieningen Stedelijke zone rest bebouwde kom Ziekenhuis1) [per bed] norm matig stedelijk
aandeel bezoekers
1,6
opmerkingen bij vaste bezoektijden het maximum hanteren
Verpleeg-/verzorgingstehuis2) [per wooneenheid] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
0,6
60%
opmerkingen
Arts/maatschap/therapeut/kruisgebouw [per behandelkamer]
matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
1,75
65%
met minimum van 3 parkeerplaatsen per praktijk huisartsenpost ook in avond parkeervraag
1
Voor meer gedetailleerde kencijfers: Bouwmaatstaven voor parkeervoorzieningen in de zorgsector (College voor ziekenhuisvoorzieningen). 2 Niet zelfstandige woning met zorgvoorzieningen. Kencijfers zijn inclusief personeel.
8
Parkeernormen horecagelegenheden Stedelijke zone rest bebouwde kom Café/bar/discotheek/cafetaria [per 100 m2 bvo] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
6,0
90%
norm
aandeel bezoekers
13,0
80%
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
Restaurant [per 100 m2 bvo] matig stedelijk
opmerkingen
Hotel [per kamer] matig stedelijk
opmerkingen
1,0
Parkeernormen sociaal culturele voorzieningen Stedelijke zone rest bebouwde kom Museum [per 100 m2 bvo] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
1,1
95%
norm
aandeel bezoekers
1,1
95%
opmerkingen
Bibliotheek [per 100 m2 bvo] matig stedelijk
opmerkingen
Bioscoop/theater/schouwburg [per zitplaats] norm matig stedelijk
aandeel bezoekers
opmerkingen
0,35
Sociaal cultureel centrum/wijk-/verenigingsgebouw [per 100 m2 bvo] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
2,0
90%
opmerkingen
Parkeernormen sportvoorzieningen Stedelijke zone rest bebouwde kom Gymlokaal [per 100 m2 bvo] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
2,75
95%
gymlokalen zonder avondfunctie: parkeervraag = 0
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
2,75
95%
bij sporthal met wedstrijdfunctie: + 0,1 - 0,2 pp. per bezoekersplaats
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
20
95%
Sporthal (binnen) [per 100 m2 bvo]
matig stedelijk
Sportveld (buiten) [per ha netto speelveldterrein] matig stedelijk
Dansstudio/sportschool [per 100 m2 bvo] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
3,5
95%
9
opmerkingen
Squashhal [per baan] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
1,5
90%
opmerkingen
Tennisbanen [per baan] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
2,5
90%
norm
aandeel bezoekers
7,0
95%
opmerkingen
Golfbaan [per hole] matig stedelijk
opmerkingen
Bowlingcentrum/biljartzaal [per baan/tafel] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
2,0
95%
norm
aandeel bezoekers
0,12
99%
opmerkingen
stadion [per zitplaats] matig stedelijk
opmerkingen
Zwembad [per 100 m2 oppervlak bassin] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
11,0
90%
norm
aandeel bezoekers
0,4
90%
opmerkingen
Manege [per box] matig stedelijk
opmerkingen
Parkeernormen overige voorzieningen Stedelijke zone rest bebouwde kom Evenementenhal/beursgebouw/congresgebouw [per 100 m2 bvo] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
8,5
99%
opmerkingen
Themapark/pretpark [per ha netto terrein] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
8,0
99%
opmerkingen
Overdekte speeltuin/hal [per 100 m2 bvo] matig stedelijk
norm
aandeel bezoekers
7,5
90%
norm
aandeel bezoekers
opmerkingen
Volkstuin [per perceel] matig stedelijk
opmerkingen
0,3
Religiegebouw (kerk, moskee, et cetera) [per zitplaats] norm matig stedelijk
aandeel bezoekers
opmerkingen
0,15
Begraafplaats/crematorium [per gelijktijdige begrafenis/crematie] norm matig stedelijk
aandeel bezoekers
22,5
10
opmerkingen
Tabel 3 Aanwezigheidspercentages
(Bron CROW Publicatie 182)
11