Bijlage 1.7 Rapportage grote brandcompartimenten
Tekst van het document
Buro Appel
Padelbanen Sportlaan 3 te Pijnacker Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060
085 - 06 06 163
info@buro-appel.nl
buro-appel.nl
PADELBANEN SPORTLAAN 3 TE PIJNACKER Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060
Buro Appel
Padelbanen Sportlaan 3 te Pijnacker Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060 Projectnummer Document Versie Datum
26.674 NEN6060 A 3 maart 2026
Opdrachtgever
Alles voor Padel Schutweg 47 8243 PC Lelystad
Contactpersoon
Christian Stam
Opdrachtnemer
Buro Appel www.buro-appel.nl info@buro-appel.nl
Auteur
Ing. K. Bakker
© 2026 Ingenieursburo Appel
Alle rechten voorbehouden aan Ingenieursburo Appel. Alle opdrachten worden aanvaard en uitgevoerd overeenkomstig de DNR 2011, inclusief alle bijlagen en aanvullingen tot op heden.
Rapport 26.674_NEN6060_A | 3 maart 2026 | Pagina 1
www.buro-appel.nl
PADELBANEN SPORTLAAN 3 TE PIJNACKER Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060
Buro Appel
Inhoudsopgave 1
Inleiding
3
1.1
Aanpak en wijze van beoordelen
3
1.2
Documenten en integraliteit
3
2
Uitgangspunten en beschrijving bouwwerk
4
2.1
Situering
4
2.2
Bestemming en gebruik
4
2.3
Bouwkundige situatie
4
3
Beoordeling
5
3.1
Methode van de NEN 6060
5
3.2
Maatregelpakketten
5
3.3
Controle toepassingsgebied
6
3.4
Vuurbelasting
8
3.5
Voorzieningen
8
4
Conclusie
11
4.1
Compartimentsgrootte
11
4.2
Eisen aan de omhulling
11
4.3
Toezichtarrangement
11
Bijlagen 1 | Berekeningen 2 | Tekeningen 3 | Documentatie
Rapport 26.674_NEN6060_A | 3 maart 2026 | Pagina 2
www.buro-appel.nl
Buro Appel
PADELBANEN SPORTLAAN 3 TE PIJNACKER Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060
1
INLEIDING Alles voor Padel heeft Buro Appel opdracht gegeven om een rapportage grote brandcompartimenten op te stellen voor de realisatie van overdekte padelbanen aan de Sportlaan 3 te Pijnacker.
1.1
AANPAK EN WIJZE VAN BEOORDELEN Voor de beoordeling hiervan is gebruik gemaakt van de norm NEN 6060/A1 – Brandveiligheid van grote brandcompartimenten [2018]. Deze norm geeft in het kader van artikel 4.51 van het Bbl een aantal maatregelpakketten waarmee brandcompartimenten die groter zijn dan de standaardprestatie-eis, kunnen voldoen aan de eisen voor beperking van uitbreiding van brand. Dit rapport heeft betrekking op de toegestane compartimentsgrootte en rechtstreeks hiermee verband houdende voorschriften. Een toetsing van de overige voorschriften brandveiligheid uit het Bbl 2024 is opgenomen in een apart rapport van Buro Appel, zoals vermeldt in paragraaf 1.2. Ook geldt dat dit rapport alleen gaat over de publiekrechtelijke brandveiligheidseisen vanuit het Bbl. Privaatrechtelijke eisen van verzekeraars, mogelijke maatregelen ten behoeve van schadebeperking of het voorkomen van bedrijfsstilstand zijn in dit rapport niet behandeld, tenzij expliciet benoemd.
1.2
DOCUMENTEN EN INTEGRALITEIT Voor de beoordeling van het ontwerp is gebruik gemaakt van de tekeningen van Allesvoorpadel met projectnummer 1001 van 22 januari 2026. In de bijlagen zijn deze opgenomen. Deze rapportage maakt onderdeel uit van de aanvraag omgevingsvergunning voor bouwen, waarvoor Buro Appel de volgende documenten heeft opgesteld: NEN 6060 - Grote brandcompartimenten: 26.674_NEN6060_A_3 maart 2026 (dit rapport);
Rapport 26.674_NEN6060_A | 3 maart 2026 | Pagina 3
www.buro-appel.nl
PADELBANEN SPORTLAAN 3 TE PIJNACKER Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060
2
UITGANGSPUNTEN EN BESCHRIJVING BOUWWERK
2.1
SITUERING
Buro Appel
Het project is gelegen aan de Sportlaan 3 (2641 AZ) te Pijnacker. Het betreft de realisatie van meerdere overdekte padelbanen. De padelbanen komen te liggen ter plaatse van bestaande tennisbanen die worden opgeheven. Op figuur 2.1 is de bestaande situatie weergegeven en de locatie van de nieuwe padelbanen. Figuur 2.1 | Overzicht bestaande situatie (bron: BAG/Kadaster)
2.2
BESTEMMING EN GEBRUIK Het complex is in gebruik als tennis- en padelclub. De nieuwbouw bestaat uit een overkapping van de padelbanen door middel van stalen spanten die worden voorzien van sandwichpanelen. In bijlage 1 zijn de plattegronden van het gebouw opgenomen. De maximale hoogte (nok) ligt 9.868mm boven peil. De gebruiksfunctie van het gebouw is sportfunctie. Het gehele gebouw wordt beschouwd als één NEN 6060-compartiment met een grootte van circa 1.775 m².
2.3
BOUWKUNDIGE SITUATIE Constructief De hoofddraagconstructie bestaat uit een staalconstructie met betonnen vloeren. Gevels en daken Het dak en de gevels bestaan uit sandwichpanelen van het type Falk 1100 TR3 30/60. In bijlage 3 zijn de materiaalgegevens opgenomen. Vloer De betonnen vloer is geheel voorzien van kunstgras.
Rapport 26.674_NEN6060_A | 3 maart 2026 | Pagina 4
www.buro-appel.nl
Buro Appel
PADELBANEN SPORTLAAN 3 TE PIJNACKER Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060
3
BEOORDELING
3.1
METHODE VAN DE NEN 6060 Kern van de NEN 6060 is dat de verwachte brandduur binnen een groot compartiment niet meer mag zijn dan de brandwerendheid van de omhulling toelaat. Er moet dus sprake zijn van een zelfstandige brandstop voordat de omhulling bezwijkt, of de brand overslaat naar een ander brandcompartiment of gebouw. Het voorkomen van branduitbreiding moet kunnen worden bereikt met een beperkte repressieve inzet van de brandweer. In de beoordeling speelt de vuurbelasting respectievelijk de vuurlast in de inrichting een belangrijke rol. Het gaat hierbij om de verbrandingswaarde van goederen in het gebouw en in de constructie ervan. In deze rapportage wordt de verbrandingswaarde uitgedrukt in kilogrammen of tonnen 'vurenhoutequivalent' (VH). Een kilo vurenhout staat daarbij voor 19 MJ aan verbrandingsenergie. Brandbaar materiaal is op basis van zijn verbrandingsenergie vertaald in kilogrammen vurenhout. De reden dat voor het gebruik van de eenheid [kg vh/m²] in plaats van SI-eenheden is dat een relatie gelegd kan worden met de brandduur: Eén kilogram vurenhout per vierkante meter vloeroppervlakte brand ongeveer één minuut. Opgemerkt wordt dat bij erg hoge of lage vuurbelastingen de relatie tussen vuurbelasting en brandduur anders uitpakt dan beschreven. Daarnaast speelt de samenstelling van het materiaal en de wijze van opslag een rol.
3.2
MAATREGELPAKKETTEN De NEN 6060 onderscheidt vier maatregelpakketten voor de beperking van uitbreiding van brand: I. Het basispakket, waarin enkel door een gebruiksbeperking aan de maximaal toelaatbare totale vuurlast en de daarop afgestemde omhullingseisen, grotere brandcompartimenten mogelijk zijn; II. Door aanvullende eisen aan het brandgedrag van de inventaris en het aanbrengen van automatische detectie en een installatie voor rook- en warmteafvoer zijn hier grotere compartimenten mogelijk dan bij pakket I; III. Een pakket speciaal voor compartimenten bestemd voor bulkopslag, uitgaande van een relatief lage afbrandsnelheid van ene ontwikkelde brand, installatietechnische eisen en een hoge eis aan de WBDBO naar andere ruimten; IV. Compartimenten met een gecertificeerd automatisch vastopgesteld brandbeheersings- of brandblusstysteem (VBB-systeem), en met daarop afgestemde eisen ter plaatse van de omhulling.
Rapport 26.674_NEN6060_A | 3 maart 2026 | Pagina 5
www.buro-appel.nl
PADELBANEN SPORTLAAN 3 TE PIJNACKER Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060
3.3
Buro Appel
CONTROLE TOEPASSINGSGEBIED Om de NEN 6060 te kunnen gebruiken is er sprake van een toepassingsgebied en -voorwaarden. In deze paragraaf is hierop ingegaan en in tabel 3.1 is de controle hierop samengevat. Waar nodig is een toelichting gegeven. In deze situatie wordt getoetst aan: Maatregelpakket I. Tabel 3.1 | Controle toepassingsgebied en -voorwaarden Onderdeel (*) Verwerking (**) 7.2.1 Bouwwerkfase 3.3.1 Verbouw: NEN 6060 Nieuwbouw 7.2.2.1 Gebruiksfunctie 3.3.2 Sportfunctie, deze gebruiksfunctie is toelaatbaar: 7.2.2.2 Beperking kantoorfunctie 3.3.3 Er is geen sprake van een kantoorgebouw 7.2.2.4 Gevaarlijke stoffen Niet aanwezig. 3.3.4 3.3.5 De gebruiksfunctie(s) is/zijn gelegen 7.2.3.2 Vormgeving NEN 6060binnen 1 NEN 6060-compartiment. compartiment 7.2.3.3 Celvormige indeling 3.3.6 Er is geen sprake van een celvormige indeling. 3.3.7 7.2.3.4 Inwendige hoogte <15 m, toelaatbaar 7.2.3.5 Gebruiksoppervlakte op 3.3.8 Er is geen sprake van verdiepingen (<50%) verdieping(en) (*) De nummering refereert aan de desbetreffende paragraaf in de NEN 6060 (**) De nummering refereert aan de desbetreffende paragraaf in dit rapport
3.3.1 Nieuwbouw/bestaande bouw In een verbouwsituatie volgt de norm het Bbl voor de bepaling van het aan te houden veiligheidsniveau. Wanneer de analyse hiervan uitkomt op een verwijzing naar eerdere regels of richtlijnen, dan geldt het volgende: Voor brandcompartimenten die zijn vergund op basis van het Bouwbesluit 2003 of later, de methode BvB 2007 of op basis van de NEN 6060 geldt: NEN 6060 nieuwbouw; Voor brandcompartimenten die zijn vergund op basis van een eerdere versie van het Bouwbesluit 2003 geldt: NEN 6060 bestaande bouw. 3.3.2 Gebruiksfuncties De methode is nadrukkelijk niet bedoeld om te worden toegepast op gebruiksfuncties die voor overnachten of voor het verblijf van niet-zelfredzame personen zijn bedoeld. De volgende functies mogen niet voorkomen binnen een NEN 6060-compartiment: Woonfunctie; Logiesfunctie; Celfunctie; Gezondheidszorgfunctie voor bedgebonden patiënten; Bijeenkomstfunctie voor bedrijfsmatige kinderopvang 3.3.3 Beperking aan de kantoorfunctie met celvormige indeling Maatregelpakket I is niet van toepassing op gebouwen met een celvormige indeling. 3.3.4 Gevaarlijke stoffen Wanneer er gevaarlijke stoffen (mogen) voorkomen in het NEN 6060-compartiment dan moet de verbrandingswaarde van die stoffen worden meegerekend in de vuurbelasting wanneer deze kunnen deelnemen of bijdragen aan een brand.
Rapport 26.674_NEN6060_A | 3 maart 2026 | Pagina 6
www.buro-appel.nl
PADELBANEN SPORTLAAN 3 TE PIJNACKER Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060
Buro Appel
3.3.5 Een NEN 6060-compartiment moet zich in één gebouw bevinden De norm is niet uitgewerkt voor een NEN 6060-compartiment dat zich over meerdere gebouwen uitstrekt. Overigens staat het Bouwbesluit/Bbl wel toe dat een brandcompartiment uit meer gebouwen bestaat. 3.3.6 NEN 6060-compartiment met celvormige indeling en maatregelpakket I Het is onder voorwaarden mogelijk om een celvormige indeling toe te staan binnen een NEN 6060compartiment: a. De gebruiksfuncties worden bij een gezamenlijke gebruiksoppervlakte van in totaal meer dan 500 m2 met 30 minuten brandwerendheid afgescheiden van de rest van het compartiment; b. Bij een gezamenlijke gebruiksoppervlakte van meer dan 1.000 m2 worden voor deze celvormige gebruiksfuncties met 60 minuten brandwerendheid afgescheiden van de rest van het compartiment; c. Voor een celvormig ingedeeld oppervlakte van ten hoogste 50 m² geldt een vrijstelling In het gebouw is geen sprake van een celvormige indeling. 3.3.7 Beperking aan de netto inwendige hoogte Voor de maatregelpaketten I, II en III is de netto inwendige hoogte begrensd tot 15 meter. Voor matregelpakket IV zijn er geen beperkingen aan de netto inwendige hoogte. De maximale inwendige hoogte van het NEN 6060-compartiment bedraagt circa 10 meter en is toelaatbaar.
3.3.8 Beperking van de gebruiksoppervlakte op verdiepingen Voor maatregelpaketten I, II en III zijn beperkingen gesteld aan het gedeelte van het gebruiksoppervlakte dat ligt op verdiepingen en tussenvloeren: Bij maatregelpakket I en II mag het aandeel vloeroppervlakte van verdiepingen en tussenvloeren niet meer dan 50% bedragen van het totale gebruiksoppervlak van het NEN 606compartiment; In maatregelpakket III mag slechts een verwaarloosbaar deel van het gebruiksoppervlakte op een verdiepingsvloer of tussenverdieping liggen.
Rapport 26.674_NEN6060_A | 3 maart 2026 | Pagina 7
www.buro-appel.nl
Buro Appel
PADELBANEN SPORTLAAN 3 TE PIJNACKER Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060
3.4
VUURBELASTING Uitgangspunt is nieuwbouw voor maatregelpakket I uit de NEN 6060. Op basis van de gebruiksfunctie betekent een maximale vuurlast van 300 ton VH. Er is een inventarisatie uitgevoerd naar het beoogde gebruik en de bouwkundige situatie. Verder heeft de opdrachtgever/architect gegevens en tekeningen omtrent de constructie en de bouwkundige situatie aangeleverd. Deze gegevens zijn vervolgens vertaald naar een bijdrage aan de permanente en variabele vuurbelasting. De permanente vuurbelasting is gebaseerd op de uitgangspunten van de bouwkundige situatie in combinatie met een veiligheidsmarge van 10%. Voor de variabele vuurlast van de diverse gebouwfuncties zijn kentallen aangehouden afkomstig uit bijlage B van de NEN 6060 in combinatie met de eigen expertise. Hierbij is een veiligheidsmarge gehanteerd van 10%. De rekenkundige bepaling van de vuurlast van de beoordeling is opgenomen in bijlage 2. In tabel 3.1 is hiervan de samenvatting opgenomen. Tabel 3.1 | Vuurlastgegevens, maatregelpakket IV, overig Omschrijving Vuurlast
Vuurbelasting
[MJ]
[VH x1000kg]
[MJ/m²]
[kg VH/m²]
Permanent
63.561
3
36
1,9
Variabel
251.843
13
142
7,5
Totaal
315.404
17
178
9
Wanneer de vuurlast binnen de relevante grenswaarde valt (< 300 ton VH), is de grootte toelaatbaar. De vuurlast in het NEN 6060-compartiment bedraagt 17 ton vh en valt daarmee binnen het kader van maatregelpakket I. De compartimentsgrootte is toelaatbaar.
3.5
VOORZIENINGEN
3.5.1
Maatgevende vuurbelasting – Basiseis WBDBO De eisen aan een omhulling van een brandcompartiment worden volgens de norm bepaald door een combinatie van maatgevende vuurbelasting en de afmetingen van de gevels en andere scheidingsoppervlakken. De minimumeis aan de omhulling is een WBDBO van 60 minuten. De WBDBO wordt gevormd door een combinatie van afstand en brandwerendheid. Voor de maatgevende vuurbelasting is bepalend hoe de vuurlast over het compartiment verdeeld is. Het gaat daarbij over de 1000 aaneengesloten vierkante meters waarin zich de hoogste vuurlast bevindt. De norm verbindt hieraan eisen aan de omhulling c.q. afscheiding van het compartiment (afstandsbijdragen tellen mee in de omhulling). De minimumeis is 60 minuten of de hoogte van de maatgevende vuurbelasting in de getalswaarde in minuten verhoogd met een marge die afhangt van de gevelmaten. De zone van de maatgevende vuurlast is aangegeven op figuur 3.1. Deze is gelijkmatig verdeeld en gelijk aan de gemiddelde vuurbelasting en bedraagt 11 kg VH/m² (60 minuten).
Rapport 26.674_NEN6060_A | 3 maart 2026 | Pagina 8
www.buro-appel.nl
Buro Appel
PADELBANEN SPORTLAAN 3 TE PIJNACKER Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060
Figuur 3.1 | Gebied maatgevende vuurbelasting
3.5.2
WBDBO-toeslag Wanneer compartimenten (vrijwel) aan elkaar zijn gebouwd, dient bepaald te worden of er een veiligheidsmarge bovenop de basiseis voor de WBDBO voor een deel van de omhulling van het NEN 6060-compartiment noodzakelijk is. Wanneer er sprake is van gevels of opslag (op het eigen terrein) die op meer dan 5 meter van de perceelsgrens gesitueerd zijn wordt de marge geacht aanwezig te zijn en bedraagt deze dus 0 minuten. Voor iedere maatgevende vuurlast kan de oppervlakte waarbij een marge benodigd is bepaald worden: • Sprong 1: 36.000 / qm [m²]: marge 30 minuten • Sprong 2: 48.000 / qm [m²]: marge 60 minuten (vanaf qm > 60 kg VH) Voor alle gevels is er sprake van een afstand tot aan de perceelsgrens of gebouwen op het eigen perceel van meer dan 5 meter en is geen marge noodzakelijk. Deze bedraagt dus 0 minuten.
3.5.3
Afstandsbijdrage Zoals gesteld kan ook in de WBDBO voorzien worden door de afstand. Wanneer een gevel op voldoende afstand is gelegen van een naburige gevel zal immers nooit brandoverslag plaatsvinden. De WBDBO is dan ten minste even groot als de brandduur. De relevante gevel in deze situatie is de zuidgevel van de padelhal die is gelegen naar de perceelsgrens. De overige gevels zijn gericht naar de omringende tennisbanen gelegen op het eigen perceel en de afstanden naar bebouwing en/of perceelsgrenzen is ruim voldoende om in de afstandsbijdrage te voorzien (>15m). Op figuur 3.2 is overzicht weergegeven van het compartiment en de afstanden tot aan de perceelsgrens aan de zuidzijde en in tabel 3.2 is de afstandsbijdrage en de resulterende eis aan de brandwerendheid weergegeven. Tabel 3.2 | Overzicht afstandsbijdrage en brandwerendheid gevels Omhullingseis AfstandsOmschrijving (basis + toeslag) X* bijdrage
Bijdrage eigen perceel
Resulterende eis gevel
[minuten]
[minuten]
[minuten]
[minuten]
240
0
0
[m]
I. Zuid
60 24 * De afstand van de gevel tot aan het beoordelingspunt.
Rapport 26.674_NEN6060_A | 3 maart 2026 | Pagina 9
www.buro-appel.nl
PADELBANEN SPORTLAAN 3 TE PIJNACKER Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060
Buro Appel
Door de aanwezige afstanden gelden er voor de gevels geen brandwerendheidseisen. In bijlage 2 is de stralingsberekening opgenomen. Figuur 3.2 | Bepaling afstandsbijdrage
Rapport 26.674_NEN6060_A | 3 maart 2026 | Pagina 10
www.buro-appel.nl
PADELBANEN SPORTLAAN 3 TE PIJNACKER Rapportage Grote Brandcompartimenten – NEN 6060
4
Buro Appel
CONCLUSIE In opdracht van Alles voor Padel is een beoordeling uitgevoerd voor de omvang van een groter dan toegestaan brandcompartiment volgens de prestatie-eisen van het Besluit bouwwerken leefomgeving. Voor de beoordeling hiervan is gebruik gemaakt van de bepalingsmethode zoals die is beschreven in de NEN 6060: Brandveiligheid van grote brandcompartimenten. Op basis hiervan kan eveneens worden voldaan aan artikel 4.53 van het Bbl.
4.1
COMPARTIMENTSGROOTTE Er is gekozen voor maatregelpakket I. De totale vuurlast van 17 ton VH is lager dan grenswaarde (300 ton VH) en de compartimentsgrootte is daarmee toelaatbaar. De brand is beheersbaar conform de methodiek van de NEN 6060 en de consequenties voor de omgeving in geval van brand vallen binnen de kaders van het redelijke (paragraaf 3.1).
4.2
EISEN AAN DE OMHULLING Door de aanwezige afstanden gelden er voor de gevels geen brandwerendheidseisen voor wat betreft de WBDBO richting de perceelsgrenzen.
4.3
TOEZICHTARRANGEMENT Door gebruik te maken van de NEN 6060 neemt de gebruiker/eigenaar de verplichting tot een toezichtarrangement op zich. Dit houdt in dat met een bepaalde frequentie door een onafhankelijke en deskundige instelling een controle wordt uitgevoerd. Hierbij wordt beschouwd of de gebruiksbeperkingen en voorzieningen die volgen uit deze rapportage nog in overeenstemming zijn met het gekozen maatregelpakket. De werkwijze hiervoor is beschreven in paragraaf 6.3.4 van NEN 6060. De rapportage van deze controle dient aan het bevoegd gezag te worden verstrekt. De voorgestelde frequentie hiervan is eens per 3 jaar.
© 2026-Ingenieursburo Appel
Rapport 26.674_NEN6060_A | 3 maart 2026 | Pagina 11
www.buro-appel.nl
Buro Appel
BIJLAGEN
085 - 06 06 163
info@buro-appel.nl
buro-appel.nl
N
tel: 0651603582 E-mail: roy@allesvoorpadel.nl
Bestaande fietsenstalling Nieuwe fietsenrekken tel: 0320 331 588 E-mail: info@allesvoorpadel.nl
PROJECT - 1001 Sportlaan 3, 2641 AZ Pijnacker
ONDERWERP Fietsenstalling uitbreiding
SCHAAL
DATUM January 22, 2026 FORMAAT A3
HANDTEKENING ALLESVOORPADEL
DATUM:
HANDTEKENING OPDRACHTGEVER
ALLE MAATVOERING IN HET WERK CONTROLEREN January 22, 2026
DATUM:
Project Location
A
02
Leveringsvoorwaarden volgens DNR-2011. Deze tekening blijft ons eigendom en mag zonder toestemming niet worden gecopieerd, of ter inzage worden gegeven aan derden.
N
tel: 0651603582 E-mail: roy@allesvoorpadel.nl
tel: 0320 331 588 E-mail: info@allesvoorpadel.nl
PROJECT - 1001 Sportlaan 3, 2641 AZ Pijnacker
ONDERWERP -
Realisatie
SCHAAL 1mm:500mm (1:500)
DATUM January 22, 2026 FORMAAT 24 m
A3
HANDTEKENING ALLESVOORPADEL
570
74 m 12 m
DATUM:
I. Zuid
HANDTEKENING OPDRACHTGEVER
DATUM:
January 22, 2026
Project Location
A
02
Leveringsvoorwaarden volgens DNR-2011. Deze tekening blijft ons eigendom en mag zonder toestemming niet worden gecopieerd, of ter inzage worden gegeven aan derden.
N
tel: 0651603582 E-mail: roy@allesvoorpadel.nl
tel: 0320 331 588 E-mail: info@allesvoorpadel.nl
PROJECT - 1001 2000
3300
1200
900
Sportlaan 3, 2641 AZ Pijnacker
1100
1070
ONDERWERP
199
199
30
Maatvoering
SCHAAL 1 mm:250 mm (1:250)
3500
DATUM
2002
2002
2400
January 22, 2026
1.000 m²
FORMAAT A3
199
199
HANDTEKENING ALLESVOORPADEL
70
1005
200
1005
200
1005
315
1005
315
1005
200
1005
70
7400
HANDTEKENING OPDRACHTGEVER
ALLE MAATVOERING IN HET WERK CONTROLEREN January 22, 2026
DATUM:
DATUM:
Project Location
A
02
Leveringsvoorwaarden volgens DNR-2011. Deze tekening blijft ons eigendom en mag zonder toestemming niet worden gecopieerd, of ter inzage worden gegeven aan derden.
RENDERS ZIJN TER IMPRESSIE EN ZIJN NIET BESTEMD VOOR UITVOERING
January 22, 2026
Project Location
A
02
RENDERS ZIJN TER IMPRESSIE EN ZIJN NIET BESTEMD VOOR UITVOERING
January 22, 2026
Project Location
A
02
RENDERS ZIJN TER IMPRESSIE EN ZIJN NIET BESTEMD VOOR UITVOERING
January 22, 2026
Project Location
A
02
NEN 6060 - Brandveiligheid van grote brandcompartimenten Project: Locatie:
26.674 Padelbanen Sportlaan 3 te Pijnacker
Bouwwerkfase: Gebruiksfunctie: Maatregelpakket: Maximale vuurlast:
Nieuwbouw (voor brandcompartimenten die zijn/worden vergund op basis van het Bbl, Bouwbesluit 2003 of later, BvB 2007 of op basis van de NEN 6060 ) Overig I. (Basispakket) 300 ton VH
Omvang NEN 6060-compartiment:
Datum: Versie:
3 maart 2026 A
1.776 m²
Permanente vuurbelasting (PV) Dak / gevel Bijdrage Materiaal [d] / [g]
[qm] *
g d g
82% 68% 50%
10%
Sandwichpaneel; PIR, 30 mm Sandwichpaneel; PIR, 30 mm Flexlight Cristable 400 (PVC 540 gr/m²)
Veiligheidsmarge
Permanente vuurbelasting
Toelichting wand: Falk 1100 TR3 30/60 dak: Falk 1100 TR3 30/60 schuifbare doeken
installaties, verlichting, etc
Aantal 995 1880 125
10 %
Eenheid 1,7 kg/m2 1,7 kg/m2 0,54 kg/m2
Verbrandingswaarde Vuurlast [MJ]
Aandeel in vuurbel.
[MJ/eenheid]
[MJ]
PV [%]
Tot. [%]
26 MJ/kg 26 MJ/kg 17 MJ/kg
29.319 27.699 765 5.778
46%
9%
44%
9%
1%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
9%
2%
63.561 MJ
100%
20%
Permanente vuurbelasting op basis van de NEN 6090 (Bbl artikel 4.7):
72 MJ/m²
In de kolom Bijdrage [q m ] * is voor de permanente en variabele vuurbelasting het percentage materiaal weergegeven dat bijdraagt aan de maatgevende of piekvuurbelasting. Hiertoe is het percentage van de vuurlast bepaald dat zich binnen de ongunstigste 1.000 m2 van het grondoppervlak bevind (in de rapportage is beschreven waar deze is gelegen). Dit betekent dat de vuurlast van zowel de begane grond als eventuele verdiepingen die zich boven dit oppervlak bevinden hierin meetellen.
BIJLAGE 2
NEN 6060 - Brandveiligheid van grote brandcompartimenten Project: Locatie:
26.674 Padelbanen Sportlaan 3 te Pijnacker
Datum: Versie:
3 maart 2026 A
Verbrandingswaarde Vuurlast [MJ] [MJ/eenheid] [MJ]
Aandeel in vuurbel. VV [%] Tot. [%]
Variabele vuurbelasting (VV) Product# [-] 10 689
690
Bijdrage Materiaal [qm] * 68% 68%
10%
Diversen Kunstgras padel (latex/PP)
Toelichting
Hoeveelheid
aankleding kunstgras
500 kg 1776 m2
Veiligheidsmarge
21 MJ/kg 123 MJ/m2
10.500 218.448 22.895
10 %
Variabele vuurbelasting
251.843 MJ
4%
3%
87%
69%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
9%
7%
100%
80%
Toetsing vuurlast en compartimentsgrootte Permanente vuurbelasting
63.561 MJ
3 ton VH
36 MJ/m²
1,9 kg VH/m²
Variabele vuurbelasting
251.843 MJ
13 ton VH
142 MJ/m²
7,5 kg VH/m²
Totale en gemiddelde vuurbelasting (q) Maatgevende of piekvuurbelasting (qm)
315.404 MJ
17 ton VH
178 MJ/m²
9 kg VH/m² 11 kg VH/m²
Omvang NEN 6060-compartiment: Maximale compartimentsgrootte (Amax)
1.776 m² 32.096 m²
Vuurlast lager dan toegestaan? Omvang NEN 6060-compartiment toegestaan?
Ja Ja
BIJLAGE 2
NEN 6060 - Brandveiligheid van grote brandcompartimenten Project: Locatie:
26.674 Padelbanen Sportlaan 3 te Pijnacker
Datum: Versie:
Bepaling afstandsbijdrage (gevel naar gevel) # Gevel I. Zuid II. III. IV. V. VI.
Breedte b [m]
Hoogte h [m]
Afstand [m]
ten opzichte van
74,0
5,5
12,0
Perceelsgrens
Maatgevende of piekvuurlast (q m ):
11 kW/m²
Vermogensdichtheid:
45 kW/m²
x [m]
[ kW/m²]
Afstands-bijdrage Ca [min]
Toeslag Wt [min]
Buurcomp. Cb [min]
WBDBO-eis We [min]
WBDBO-gevel (bi --> bu)
24,0
4,5
240
0
0
60
0 minuten
ϕdoel
Bepaling afstandsbijdrage (gevel naar dak) # Gevel
Hoogte gevel hv [m]
Breedte b [m]
3 maart 2026 A
Vermogensdichtheid:
Hoogte dak Hd [m]
Hoogte stralend vlak hv - Hd [m]
Afstand x [m]
ϕdoel [ kW/m²]
Afstandsbijdrage Ca
WBDBO-eis We [min]
WBDBO-dak (bu --> bi)
60 60 60
0 minuten 0 minuten 0 minuten
0,0 0,0 0,0
Bepaling WBDBO-toeslag o.b.v. piekvuurlast, Wt
240
60
180
45
WBDBO-toeslag, Wt [min]
Afstandsbijdrage . Ca [min]
Relatie warmtestraling en afstandsbijdrage
120 60 0 0
3
6
9
45 kW/m²
12
Warmtestraling op ontvangerpunt, ϕdoel [kW/m²]
15
18
21
24
120 90 60 45
30 30 t/m 20
15 0 0
200
400
600
800
1000
1200
1400
1600
1800
2000
Oppervlakte wand [m²]
BIJLAGE 2
BIJLAGE 3
Doorsnede PRODUCTSPECIFICATIES Dit paneel is aan de onderzijde voorzien van een wit stuccofolie en heeft daardoor geen profilering.
FALK 1100 TR3+ EKO
Kenmerken EKO B
PV GESCHIKT
EKO B-panelen in deze uitvoering voldoen aan brandklasse B. Deze panelen worden met name toegepast in de agrarische sector.
Deze producten zijn geschikt om zonnepanelen op te monteren.
FM-GECERTIFICEERD Dit paneel is FM-gecertificeerd.*
BRANDVEILIG Leverbaar met brandwerende eigenschappen en geclassificeerd als brandklasse B-s2,d0.
*Indien je het FM-certificaat op je bestelling wenst, dien je dit bij de aanvraag bekend te maken zodat we hier tijdens de productie rekening mee kunnen houden.
De circulaire isolatieoplossing falk.com/cradlecore
Optioneel kun je kiezen voor de circulaire CradleCore® isolatiekern bij FALK.
AMMONIAKBESTENDIG & EXTRA BREED Neonstraat 23 6718 WX Ede Holland
FALK.com
(0318) 670 670 info@falkbouwsystemen.nl www.falk.com
Aan de documentatie en technische informatie is veel aandacht besteed. Er kunnen echter geen rechten aan worden ontleend. Versie: 2025-02
FALK.com
BIJLAGE 3
Snelle montage dankzij maximale lengte en breedte!
FALK 1100 TR3+ EKO Eigenschappen
* op aanvraag beschikbaar
Kerndikte [mm]
Totale hoogte [mm]
U-waarde [m²K/W]
Rc-waarde NTA 8800 [m²K/W]
Gewicht* [kg/m²]
Brandklasse [-]
30
60
0,573
1,61
6,2
B-S2-D0
40 ***
70
0,449
2,09
6,6
B-S2-D0
50 *
80
0,370
2,57
7,0
B-S2-D0
Snelle montage, hoge kwaliteit. Dat kenmerkt het FALK 1100 TR3+ EKO paneel. Dit paneel
60
90
0,314
3,04
7,4
B-S2-D0
wordt veel toegepast in de agrarische sector, vooral op een hellend dak en is geschikt
100 *
130
0,196
4,94
9,0
B-S2-D0
voor zowel nieuwbouw als renovatie.
FALK 1100 TR3+ EKO Standaard uitvoering Breed inzetbaar en hoge brandwerendheid
HPS200 Ultra® / Colorcoat Prisma®). Deze coatings
Werkende breedte:
1.100 mm
De geschiktheid voor de agrarische sector is onder
bieden het paneel een gegarandeerde bescherming
H.o.h. afstand kronen:
367 mm
meer te danken aan de hoge brandwerendheid
tot 40 jaar en vallen onder de Confidex®-garantie.
Profielhoogte:
30 mm
Kernmateriaal:
PIR-isolatieschuim / CradleCore®
Eindoverlap:
Eindoverlap tussen de 5 mm en 300 mm.
(brandklasse B-s2,d0) en de afwerking met een ammoniakbestendige aluminiumfolie. De FALK
Leverbaar tot 25 meter
1100 TR3+ EKO is uitstekend te combineren met
De FALK 1100 TR 3+ EKO is leverbaar in lengtes tot
zowel zonnepanelen als lichtoplossingen. Mét
25 meter. De minimale productielengte is 2,3
Legrichting:
Linkse en rechtse uitvoering
behoud van de kwaliteit en de garanties.
meter. Maatwerk onder de 2,3 meter? Dat wordt
Coating:
Buitenzijde: Colorcoat HPS200 Ultra® / Colorcoat Prisma® (andere coatings op aanvraag) Binnenzijde: Witte stucco aluminiumfolie (ca. RAL 9002)
Staaldikte:
Buiten: 0,5 mm (standaard) Binnen: Aluminium folie (De witte aluminium stucco binnenzijde dient als functionele afwerking. Deze kan lichte rimpelvorming bevatten. Als uitstraling aan de binnenzijde van een pand een rol speelt adviseren we om te kiezen voor een stalen binnenplaat, in dit geval de FALK 1100 TR3+)
Minimale lengte:
2.300 mm (korter op aanvraag)
Maximale lengte:
25.000 mm in overleg (vanaf 15.000 mm specifieke montagevaardigheden vereist)
Verpakking:
Optioneel geleverd met beschermfolie
Geluidsisolatie:
Circa 27 dB(A)
Lichtcassettes:
Vanaf kerndikte 40 mm t/m 60 mm leverbaar in dezelfde profilering
Hoge kwaliteit met garantie Het paneel wordt standaard uitgevoerd met de hoogste kwaliteit buitencoating (Colorcoat
geleverd door FALK Bewerking. Wij leveren de panelen verpakt op de bouwplaats en transporteren met eigen chauffeurs en zelfs met zelflossers.
Toepassingsgebied:
FALKULATOR Bereken eenvoudig de overspanning via falk.com/falkulator