Bijlage 5.3 - Bijlage bij de toelichting 3 - Stikstofdepositie berekening.pdf
Tekst van het document
ARKEL » Vlietskade 1509 4241 WH ARKEL NEER » Steeg 27
Benjamin Vos
6086 EJ NEER
BPI Vastgoed B.V. NUENEN »
Tuindersweg 34
Collse Heide 48
2991 LR BARENDRECHT
5674 VN NUENEN PRINSENBEEK » Groenstraat 27
Per e-mail
:
l.corsten@planros.nl
Vestiging, datum
:
Nuenen, 15 januari 2021
Ons Kenmerk
:
1910/226/ROS-02, versie A
4841 BA PRINSENBEEK RIJKEVOORT » Veldweg 11 5447 BH RIJKEVOORT
Uw Kenmerk
:
-
Behandeld door
:
Roman Schumacher
Telefoonnummer
:
06 53 24 57 08
Gecontroleerd door
:
Tessa Aanhane
Betreft
:
berekening stikstofdepositie Vondellaan 164 e.o. te Papendrecht
T. 088 44 02 900 E. info@tritium.nl I. www.tritium.nl
Inleiding U bent voornemens om aan de Vondellaan 164 e.o. te Papendrecht (de kadastrale percelen gemeente Papendrecht, sectie A, nummers 3179, 3797, 6038, 7077 en 7078) de bestaande bebouwing (waaronder showrooms, autogarages, tankstation en een sleepdienst en bergingscentrale) te slopen. In plaats hiervan worden in totaal 94 appartementen gerealiseerd met bijhorende parkeer- en groenvoorzieningen. Om naar aanleiding van de uitspraak van de Raad van State in het kader van het PAS zekerheid te verkrijgen ten aanzien van een eventuele stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden is onderhavige berekening uitgevoerd. In onderhavig briefrapport komen de volgende aspecten aan de orde: 1.
wettelijk kader;
2.
opzet onderzoek;
3.
uitgangspunten gebruiksfase;
4.
uitgangspunten aanlegfase;
5.
modellering;
6.
resultaten;
7.
conclusie.
1.
Wettelijk kade
In Nederland zijn ruim 160 Natura 2000-gebieden. Dit zijn natuurgebieden met een Europese beschermingsstatus. Dit Natura 2000-netwerk bestaat uit gebieden die zijn aangewezen onder de Vogelrichtlijn en de Habitatrichtlijn. Beide Europese richtlijnen zijn belangrijke instrumenten om de Europese biodiversiteit te waarborgen. Alle Vogel- of Habitatrichtlijngebieden zijn geselecteerd op grond van het voorkomen van soorten en habitattypen die vanuit Europees oogpunt bescherming nodig hebben. Veel van de gebieden zijn gevoelig voor stikstofdepositie. Een verdere toename van de stikstofdepositie kan leiden tot ‘significante (negatieve) effecten’ op het beschermde natuurgebied. Indien er sprake is van ‘significante effecten’ is een Wet natuurbescherming vergunning (Wnb-vergunning) noodzakelijk.
1910/226/ROS-02, versie A pagina 1 van 10
Figuur 1:
Locatie beoogde ontwikkeling (rood omcirkeld) met nabij gelegen Natura 2000-gebieden. De meest nabij gelegen stikstofgevoelige habitat ligt in het Natura 2000-gebied “Biesbosch” (gebiedsnummer 112) op circa 6,0 km afstand.
In 2009 werd afgesproken het stikstofprobleem ‘programmatisch’ te gaan aanpakken. Dit heeft geleid tot het ‘Programma Aanpak Stikstof’ (PAS). Met het PAS is ontwikkelingsruimte beschikbaar gesteld voor nieuwe economische ontwikkelingen (projecten). Tegelijkertijd zijn met het PAS maatregelen vastgesteld waarmee geborgd wordt dat de natuurlijke kenmerken van de natuurgebieden niet worden aangetast. Naar aanleiding van de uitspraak van de Raad van State op 29 mei 2019 is de basis voor het verlenen van vergunningen onder het PAS komen te vervallen. Derhalve moet worden gesteld dat vergunningen nog slechts kunnen worden verleend indien is aangetoond dat er géén sprake is van (een toename van) stikstofdepositie op een Natura 2000gebied. In dat geval is er in ieder geval geen sprake van significant negatieve effecten ten aanzien van stikstof en is een vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming (verder: Wnb) niet aan de orde. Uit het rekeninstrument AERIUS Calculator 2020 blijkt of er sprake is van stikstofdepositie ten gevolge van het plan in de gebruiksfase en/of de aanlegfase. In het kader van de in de Wnb opgenomen instandhoudingsdoelstellingen van Natura 2000gebieden dient onderzocht te worden wat de gevolgen zijn van het plan en de beoogde sloop- en bouwwerkzaamheden.
Voor de referentiesituatie dient daarbij uitgegaan te worden van de feitelijke en planologisch legale situatie ten tijde van de vaststelling van het plan. In AERIUS kan het planeffect bepaald worden door de plansituatie te vergelijken met de referentiesituatie. Ten aanzien van de feitelijke (huidige) situatie zijn er in het onderhavige onderzoek geen emissies van een referentiesituatie beschouwd. 1910/226/ROS-02, versie A pagina 2 van 10
2.
Opzet onderzoek
Voor het berekenen van de stikstofdepositie op de relevante Natura 2000-gebieden in de omgeving van het plangebied is gebruik gemaakt van AERIUS Calculator 2020 (uitgebracht op 15 oktober 2020). In de berekeningen zijn de emissies van NOX en NH3 van de relevante bronnen meegenomen. Het gaat hierbij om: •
Verkeersbewegingen binnen en buiten het plangebied (gebruiksfase en aanlegfase);
•
Sloop- en bouwwerkzaamheden (aanlegfase).
In de volgende paragrafen worden de uitgangspunten ten aanzien van de berekening weergegeven en worden de emissies berekend die als input dienen voor de stikstofdepositieberekening in AERIUS Calculator 2020. Zowel de depositie in de gebruiksfase als in de aanlegfase is berekend.
3.
Uitgangspunten gebruiksfase
Het plan voorziet in de ontwikkeling van in totaal 94 koopappartementen. Hiervan vallen 47 appartementen in het midden koopsegment en 47 appartementen in het dure koopsegment. AERIUS rekent met standaard emissiegetallen voor woningen, waarbij uitgegaan wordt van een gemiddeld aardgasverbruik. Omdat de te realiseren appartementen binnen het plangebied geen aardgasaansluiting krijgen, zullen vanuit deze appartementen logischerwijs geen stikstofemissies optreden vanwege aardgasverbruik (stookinstallaties). Voor de verwarming (woning en tapwater) zullen alternatieve en bij voorkeur duurzame / hernieuwbare energiebronnen gebruikt worden. De bijdrage van toekomstige bewoners is dermate klein dat deze verwaarloosbaar wordt geacht. Er kan echter stikstofdepositie plaatsvinden ten gevolge van verkeersbewegingen (tabel 2, bron 1). De depositie ten gevolge van de door de nieuwe woningen te verwachten verkeersbewegingen zijn derhalve berekend in AERIUS. Voor het bepalen van de verkeersgeneratie van de nieuwe woningen is gebruik gemaakt van de CROW publicatie 381 ‘Toekomstbestendig parkeren; van parkeerkencijfers naar parkeernormen’. Tabel 1: Verkeersgeneratie planvoornemen Object
Aantal
Stedelijkheid
Ligging
*
Verkeersbewegingen
Totaal
**
bewegingen / etmaal
Koop, appartement,
47
Sterk stedelijk
Centrum
3,7 – 4,5
220,9
47
Sterk stedelijk
Centrum
5,4 – 6,2
291,4
midden Koop, appartement, duur Totaal verkeersbewegingen per etmaal *
513
Voor het bepalen van de stedelijkheidsgraad is uitgegaan van het aantal omgevingsadressen van de gemeente Papendrecht in 2020 (1920 per km2).
**
Voor het bepalen van het aantal verkeersbewegingen is uitgegaan van het maximale aantal verkeersbewegingen (worst-case).
Conform de instructie gegevensinvoer AERIUS Calculator van BIJ12 dient het verkeer meegenomen te worden totdat het opgaat in het heersend verkeersbeeld. Dit is het moment dat het verkeer zich qua rij- en stopgedrag niet meer onderscheidend maakt aan het overige verkeer. In de regel wordt het verkeer ten gevolge van de ontwikkeling in de berekening betrokken tot het zich verdund heeft tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer. In onderhavige berekening is ervan uitgegaan dat al het verkeer aankomt / vertrekt in noordelijke richting via de Vondellaan en de Veerweg en ter hoogte van de Burgemeester Keijzerweg opgaat in het heersend verkeersbeeld.
1910/226/ROS-02, versie A pagina 3 van 10
In AERIUS wordt de emissie berekend op basis van de lengte van de ingetekende rijroute, het aantal en type voertuigen, het wegtype en de mate van stagnatie (file). De gehanteerde wegkarakteristieken, alsmede het aantal verkeersbewegingen van iedere voertuigklasse, is weergegeven in navolgende tabel 2. Tabel 2: Gehanteerde wegkarakteristiek Bron
Omschrijving
Wegtype
1
Noordelijke
Binnen bebouwde kom
Stagnatie
Voertuigklasse
Bewegingen / etmaal
10 %
Licht wegverkeer
513
richting Totaal
4.
513
Uitgangspunten aanlegfase
Onderhavige berekening is uitgevoerd in het kader van de sloop van de bestaande bebouwing en de realisatie van in totaal 94 appartementen. Derhalve zijn in deze berekening in overleg met de opdrachtgever gefundeerde aannames gedaan ten aanzien van de aanlegfase: -
de duur van de sloop- en bouwwerkzaamheden wordt geschat op 20 maanden, 88 weken;
-
gebruik van materieel op de bouwplaats (bron 1) zal bestaan uit het gebruik van een graafmachine, shovel, heimachine, mobiele hijskraan, hijskraan / torenkraan, hoogwerker, trilplaten, truckmixer en betonpomp én het stationair draaien van dit materieel;
-
verkeersbewegingen van licht verkeer (bron 2) zal bestaan uit verkeersbewegingen van aannemers en onderaannemers met (bestel)busjes;
-
verkeersbewegingen van middelzwaar vrachtverkeer (bron 3) zal bestaan uit verkeersbewegingen ten behoeve van levering middelzware goederen;
-
verkeersbewegingen van zwaar vrachtverkeer (bron 4) zal bestaan uit verkeersbewegingen ten behoeve van levering zware goederen en materieel;
-
het manoeuvreren en het stationair draaien van vrachtwagens op het bouwterrein (bron 5).
Materieel Het gebruik van materieel op de bouwplaats zorgt voor NOx en NH3 emissie op grofweg twee manieren: door het verrichten van werkzaamheden en door het stationair draaien van het materieel. De emissie volgende uit deze twee hoofdzaken wordt op verschillende wijze berekend. Om de totale emissie vast te stellen moet echter de emissie tijdens de belasting (werkzaamheden) en de emissie als gevolg van het stationair draaien bij elkaar worden opgeteld. Voor het berekenen van de emissie tijdens de werkzaamheden wordt op basis van het vermogen, de belasting en het aantal draaiuren de emissie berekend. De emissie als gevolg van stationair draaien wordt op basis van de cilinderinhoud, de daaraan verbonden emissiefactor en het aantal draaiuren berekend. In tabel 3 wordt de bedrijfsduur van het te gebruiken materieel voor de aanlegfase wegegeven, alsmede het onderscheid van de bedrijfstijd voor enerzijds het verrichten van de werkzaamheden en anderzijds het stationair draaien. Hierbij geldt, conform de Klimaat- en Energieverkenning 2019 en in overeenstemming met de invoerinstructie, dat ervan uit wordt gegaan dat de 70% van de bedrijfstijd bestaat uit het verrichten van werkzaamheden en 30% bestaat uit het stationair draaien van het materieel. Van de te gebruiken machines is de leeftijd en de reikwijdte van het vermogen bekend (bouwjaar > 2014).
Worst-case is het maximale aangegeven vermogen aangehouden in onderhavige berekening. Daarnaast zal gebruik worden gemaakt van elektrisch materieel (hijskraan/torenkraan en hoogwerker). Elektrisch materieel wordt niet voortbewogen door (fossiele) brandstoffen en heeft
1910/226/ROS-02, versie A pagina 4 van 10
derhalve geen stikstofemissie tot gevolg van de bouwplaats. Dit materieel maakt derhalve geen onderdeel uit van onderhavige berekening Tabel 3: In te zetten materieel en verdeling bedrijfstijd Gebruik machine (aanduiding
Bedrijfstijd in dagen (uren)
in AERIUS)
Bedrijfstijd (uren)
Bedrijfstijd (uren)
werkzaamheden
stationair draaien
Graafmachine (graafmachine)
15 dagen (120 uur)
84
36
Shovel (laadschop op banden)
10 dagen (80 uur)
56
24
Heimachine (hijskraan)
25 dagen (200 uur)
140
60
Mobiele hijskraan (hijskraan)
8 dagen (64 uur)
45
19
Trilplaat (trilplaat)
4 dagen (32 uur)
22
10
Truckmixer (betonstorter)
28 dagen (224 uur)
157
67
Betonpomp (betonstorter)
15 dagen (120 uur)
84
36
Op basis van de aannames ten aanzien van de te gebruiken machines gedurende de bouwwerkzaamheden en de gebruiksduur (tabel 3) kan met behulp van de emissiegegevens (tabel 4 en 5) de totale emissie van de aanlegfase worden berekend (bron 1). De emissiegegevens in tabel 4 en 5 zijn, in overeenstemming met de in AERIUS opgenomen rekenmethodiek en de invoerinstructie, gebaseerd op de gegevens uit een publicatie van TNO (TNO getallen voor AERIUS 2020 mobiele werktuigen, 2020). In deze publicatie zijn onder andere de NOx en NH3 emissiefactoren van mobiele werktuigen, op basis van onder andere leeftijd en vermogen, weergegeven door TNO. Indien mobiele werktuigen die tijdens de aanlegfase worden gebruikt niet in de TNO-publicatie zijn vermeld, wordt aangesloten op vergelijkbaar materieel met een vergelijkbaar vermogen en bouwjaar. Enkele mobiele werktuigen komen niet voor in de TNOpublicatie (heimachine en truckmixer). De NOx en NH3 emissiefactoren van deze werktuigen zijn conform de invoerinstructie (worst-case) bepaald op basis van vergelijkbare werktuigen die wel voorkomen in de TNO-publicatie die onderdeel van de standaard in AERIUS opgenomen rekenmethodiek. Met betrekking tot de emissiefactor van de heimachine is aangesloten bij een hijskraan en voor de truckmixer is aangesloten bij een betonstorter.
Met betrekking tot het bouwjaar en de daarmee verbonden emissiefactor geldt dat ten aanzien van de trilplaat (eveneens bouwjaar > 2014) in AERIUS is aangesloten bij het jaar 2008. NOx en NH3 emissie verrichten werkzaamheden van het materieel De stikstofemissie ten gevolge van het verrichten van werkzaamheden door het in te zetten materieel is berekend in tabel 4. De deellastfactor (belasting) geeft aan welk deel van het vermogen gemiddeld wordt gebruikt wanneer het werktuig in werking is. Deellastfactoren zijn overwegend overgenomen uit voornoemde TNO-publicatie. De deellastfactor van truckmixers staan niet genoemd in de publicatie van TNO. Een truckmixer gebruikt echter slechts een klein deel van het vermogen wanneer deze gebruikt wordt, derhalve is hiervoor een deellastfactor van 25% aangehouden gedurende het gebruik.
1910/226/ROS-02, versie A pagina 5 van 10
Tabel 4: Emissie verrichten werkzaamheden aanlegfase (emissie NOx en NH3 in kg / jaar) Machine (bouwjaar
Bedrijfstijd
Vermogen
Deellast-
Emissiefactor
Emissiefactor
Emissie
Emissie
aangehouden in
(tabel 3)
(KW)
factor
(g NOx/kWh)
(g NH3/kWh)
NOx
NH3
AERIUS)
(%)
Graafmachine (2015)
84
130
69
0,8
0,00251
6,05
0,01899
Shovel (2015)
56
130
55
0,9
0,00283
3,60
0,01133
Heimachine (2014)
140
560
69
1,0
0,00276
54,33
0,14995
Mobiele hijskraan (2015)
45
130
61
0,9
0,00246
3,21
0,00878
Trilplaat (2008)
22
75
40
5,6
0,00050
3,70
0,00033
Truckmixer (2014)
157
400
25
1,0
0,00276
15,70
0,04333
Betonpomp (2014)
84
130
69
1,0
0,00276
7,57
0,02089
94,16
0,25360
Emissie van de aanlegwerkzaamheden
NOx en NH3 emissie stationair draaien van materieel De stikstofemissie ten gevolge van het stationair draaien van het materieel is berekend in tabel 5. De emissie wordt berekend door het aantal draaiuren te vermenigvuldigen met de emissiefactor tijdens het stationair draaien (onbelast) per liter cilinderinhoud (gram / l / uur) en de cilinderinhoud. De emissiefactor is bepaald op basis van de TNO-publicatie aan de hand van de gehanteerde leeftijd alsmede het vermogen van het betreffende materieel. De cilinderinhoud van het te gebruiken materieel is niet bekend. Indien de cilinderinhoud van een werktuig niet bekend is, kan deze conform de invoerinstructie voor werktuigen op diesel berekend worden door het vermogen te delen door 20. Tabel 5: Emissie stationair draaien aanlegfase (emissie NOx en NH3 in kg / jaar) Machine (bouwjaar
Bedrijfstijd
aangehouden in
(tabel 3)
Vermogen (KW)
Emissiefactor
Emissiefactor
Emissie
Emissie
(g NOx/l/uur)
(g NH3/l/uur)
NOx
NH3
AERIUS) Graafmachine (2015)
24
130
10,0
0,00315
2,34
0,00074
Shovel (2015)
60
130
10,0
0,00315
1,56
0,00049
Heimachine (2014)
19
560
10,0
0,00314
16,8
0,00528
Mobiele hijskraan (2015)
10
130
10,0
0,00315
1,24
0,00039
Trilplaat (2008)
67
75
14,2
0,00330
0,53
0,00012
Truckmixer (2014)
36
400
10,0
0,00314
13,4
0,00421
Betonpomp (2014)
36
130
10,0
0,00314
2,34
0,00074
38,21
0,01197
Emissie van het stationair draaien
Totale emissie materieel In bovenstaande tabellen zijn de emissies volgende de werkzaamheden met het materieel alsmede volgende het stationair draaien van het materieel beschouwd. De totale emissie ten gevolge van het in te zetten materieel (bron 1) in de aanlegfase bedraagt derhalve: -
132,37 kg NOx en;
-
0,26557 kg NH3.
Verkeersbewegingen De werkzaamheden in de aanlegfase brengen eveneens verkeersbewegingen met zich mee. Door deze verkeersbewegingen kan tevens stikstofdepositie plaatsvinden. De stikstofuitstoot ten gevolge van de te verwachten verkeersbewegingen is derhalve betrokken in de berekening van stikstofdepositie gedurende de aanlegfase. Navolgende tabel 6 geven de aannamen ten aanzien van de te verwachten verkeersbewegingen gedurende de aanlegfase weer. In AERIUS wordt zoals
1910/226/ROS-02, versie A pagina 6 van 10
eerder aangegeven de emissie berekend op basis van de lengte van de ingetekende rijroute, het aantal en type voertuigen, het wegtype en de mate van stagnatie (file). Tabel 6: Verkeersgeneratie aanlegfase beoogde ontwikkeling Type
Bron
Verkeer
Periode
Aantal
Wegtype
Stagnatie
/ week Licht verkeer
1
Totaal *** bewegingen / jaar
Aannemer
88 wk
15
Binnen
Onderaannemer
88 wk
40
bebouwde
10 %
2640 7040
kom
Totaal verkeersbewegingen licht verkeer Middelzwaar
2
vrachtverkeer
Levering div.
88 wk
15
goederen
Binnen
10 %
9680 2640
bebouwde kom Totaal verkeersbewegingen middelzwaar vrachtverkeer
Zwaar
3
vrachtverkeer
Levering goederen
88 wk
7
en materieel
Binnen
10 %
2640 1232
bebouwde kom
Aan- en afvoer
25 x
1
50
graafmachine, kraan, etc. Totaal verkeersbewegingen zwaar vrachtverkeer ***
1282
Het aantal bezoekende (vracht)auto’s levert 2 verkeersbewegingen per bezoek op (aankomen en vertrekken). Er is uitsluitend gerekend gedurende doordeweekse (5 werkbare) werkdagen.
Het verkeer is gemodelleerd totdat het opgaat in het heersend verkeersbeeld, uitgangspunt is dat al het bouwverkeer wederom aankomt / vertrekt in noordelijke richting via de Vondellaan en de Veerweg en ter hoogte van de Burgemeester Keijzerweg opgaat in het heersend verkeersbeeld. Daarnaast is rekening gehouden met het manoeuvreren en het stationair draaien van de vrachtwagens op het bouwterrein (bron 5). Hiervoor is een aanvullende bron met verkeersbewegingen gemodelleerd binnen het bouwterrein waarbij rekening wordt gehouden met het aantal verkeersbewegingen van het middelzwaar en zwaar vrachtverkeer. Er wordt hierbij uitgegaan van een stagnatiefactor van 100 procent.
5.
Modellering
Gelet op het feit dat de bouwfase en de gebruiksfase niet gelijktijdig plaatsvinden zijn beide fases separaat berekend. De verspreiding en depositie is op 13 januari 2021 berekend met het model AERIUS Calculator 2020. AERIUS rekent in hele (kalender)jaren, uitgangspunten in onderhavig rapport en in de berekening zijn daar op afgestemd. Bij de berekening van de depositiebijdragen in de aanlegfase is in AERIUS Calculator uitgegaan van het rekenjaar 2021. Bij de berekening van de depositiebijdragen in de gebruiksfase is in AERIUS Calculator uitgegaan van het rekenjaar 2023. De diverse bronnen zijn in AERIUS ingetekend op basis van aangeleverde kaarten, de in AERIUS opgenomen achtergrondkaart en de hiervoor genoemde aannames. De werkzaamheden in de aanlegfase zijn gemodelleerd als oppervlaktebronnen (bron 1 in de aanlegfase) van de te verwachten bouwplaats aangezien de bouwwerkzaamheden binnen dit gehele terrein plaatsvinden. Er is gebruikgemaakt van de broncategorie ‘mobiele werktuigen’ en de sector ‘bouw en industrie’. De verkeersbewegingen (bron 1 in de gebruiksfase en bron 2, 3, 4 en 5 in de aanlegfase) zijn gemodelleerd als lijnbronnen. Voor de emissie eigenschappen zijn de, voor zover niet anders dan hiervoor beschreven, default-waarden voor deze sector aangehouden. Gelet op de afstand tussen
1910/226/ROS-02, versie A pagina 7 van 10
het plangebied en het dichtstbijzijnde Natura-2000 gebied (> 3 kilometer) hoeft conform de invoerinstructie van BIJ12 geen rekening gehouden te worden met ‘gebouwinvloed’. AERIUS genereert een uitgebreid rapport met de ingevoerde gegevens. Deze is opgenomen als bijlage bij dit rapport. In de resultaten is een afdruk van de rekenresultaten opgenomen. Het separate GML bestand met de gegevensinvoer is bij de levering van dit briefrapport eveneens meegestuurd.
6.
Resultaten
Gebruiksfase Uit de rekenresultaten van de gebruiksfase blijkt dat er geen stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden ten gevolge van het plan plaatsvindt. Er zijn geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar.
Figuur 2:
rekenresultaten gebruiksfase
1910/226/ROS-02, versie A pagina 8 van 10
Aanlegfase Uit de rekenresultaten van de aanlegfase blijkt dat er geen stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden ten gevolge van het plan plaatsvindt. Er zijn geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar.
Figuur 3:
7.
rekenresultaten aanlegfase
Conclusie
Uit de rekenresultaten van AERIUS Calculator 2020 blijkt dat er ten gevolge van de beoogde planontwikkeling geen stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden plaatsvindt. Derhalve zijn ‘significante (negatieve) effecten’ op beschermde natuurgebieden ten aanzien van stikstofdepositie uit te sluiten. Bovendien moet worden opgemerkt dat in de berekening géén rekening is gehouden met (interne) saldering, een worst-case benadering ten aanzien van het vermogen is aangehouden en dat bij realisatie de verwachting is dat materieel zal worden gebruikt met een minder hoog vermogen én de werkzaamheden en daarmee verbonden verkeersbewegingen in de aanlegfase worst-case binnen één rekenjaar gemodelleerd zijn en er ondanks geen stikstofdepositie op nabijgelegen Natura-2000 gebieden plaatsvindt. De berekening toont aan dat het aspect stikstofdepositie geen beperkingen oplevert ten aanzien voor het beoogde planvoornemen. Wij gaan ervan uit u hiermee op passende wijze van dienst te zijn geweest. Met vriendelijke groet, Tritium Advies B.V. drs. R. Schumacher Projectleider Ruimtelijke Ordening Bijlagen: 1.
PDF rapport rekenresultaten AERIUS Calculator 2020 gebruiksfase
2.
PDF rapport rekenresultaten AERIUS Calculator 2020 aanlegfase 1910/226/ROS-02, versie A pagina 9 van 10
Dit document is digitaal gegenereerd en derhalve niet voorzien van een handtekening. De inhoud is aantoonbaar gecontroleerd en vrijgegeven. Het document mag uitsluitend in zijn geheel worden gereproduceerd. Door derden aangebrachte wijzigingen en/of toevoegingen dan wel oneigenlijk gebruik van het document vallen niet onder de verantwoording van Tritium Advies.
1910/226/ROS-02, versie A pagina 10 van 10
BIJLAGE 1:
Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.
Berekening Gebruiksfase Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens
Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. Rt1R2eFBhNNt (13 januari 2021) pagina 1/5
Resultaten
Contact
Activiteit
Rechtspersoon
Inrichtingslocatie
BPI Vastgoed
Vondellaan 164, 3351 HG Papendrecht
Omschrijving
AERIUS kenmerk
Vondellaan 164
Rt1R2eFBhNNt
Datum berekening
Rekenjaar
Rekenconfiguratie
13 januari 2021, 21:56
2023
Berekend voor natuurgebieden
Totale emissie
Resultaten Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)
Situatie 1
NOx
54,00 kg/j
NH3
3,75 kg/j
Natuurgebied
Uw berekening heeft geen depositieresultaten opgeleverd boven 0,00 mol/ha/jr.
Toelichting
Gebruiksfase
Resultaten
Gebruiksfase
Rt1R2eFBhNNt (13 januari 2021) pagina 2/5
Resultaten
Locatie Gebruiksfase
Emissie Gebruiksfase
Bron Sector
Bron 1 Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
Resultaten
Gebruiksfase
Emissie NH3
Emissie NOx
3,75 kg/j
54,00 kg/j
Rt1R2eFBhNNt (13 januari 2021) pagina 3/5
Resultaten
Emissie (per bron)
Naam Locatie (X,Y)
Gebruiksfase
NOx NH3
Resultaten
Bron 1 106859, 427238 54,00 kg/j 3,75 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
513,0 / etmaal NOx NH3
54,00 kg/j 3,75 kg/j
Gebruiksfase
Rt1R2eFBhNNt (13 januari 2021) pagina 4/5
Resultaten
Disclaimer
Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis
Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2020_20201216_c759386971 Database versie 2020_20201216_c759386971 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2020
Resultaten
Gebruiksfase
Rt1R2eFBhNNt (13 januari 2021) pagina 5/5
BIJLAGE 2:
Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.
Berekening Aanlegfase Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens
Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. RmP18DUefxQD (13 januari 2021) pagina 1/6
Resultaten
Contact
Activiteit
Rechtspersoon
Inrichtingslocatie
BPI Vastgoed
Vondellaan 164, 3351 HG Papendrecht
Omschrijving
AERIUS kenmerk
Vondellaan 164
RmP18DUefxQD
Datum berekening
Rekenjaar
Rekenconfiguratie
13 januari 2021, 21:55
2021
Berekend voor natuurgebieden
Totale emissie
Resultaten Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)
Situatie 1
NOx
159,57 kg/j
NH3
< 1 kg/j
Natuurgebied
Uw berekening heeft geen depositieresultaten opgeleverd boven 0,00 mol/ha/jr.
Toelichting
Aanlegfase
Resultaten
Aanlegfase
RmP18DUefxQD (13 januari 2021) pagina 2/6
Resultaten
Locatie Aanlegfase
Emissie Aanlegfase
Resultaten
Bron Sector
Aanlegfase
Emissie NH3
Emissie NOx
Bron 1 Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie
< 1 kg/j
132,37 kg/j
Bron 2 Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
2,50 kg/j
Bron 3 Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
6,63 kg/j
Bron 4 Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
4,60 kg/j
Bron 5 Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
13,47 kg/j
RmP18DUefxQD (13 januari 2021) pagina 3/6
Resultaten
Emissie (per bron)
Bron 1 106686, 427080 132,37 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y)
Aanlegfase
NOx NH3
Voertuig
Omschrijving
AFW
Sloop- en bouwwerkzaamhed en
Uitstoot hoogte (m)
Spreiding (m)
Warmte Stof inhoud (MW)
Emissie
4,0
4,0
0,0 NOx NH3
132,37 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
9.680,0 / jaar NOx NH3
2,50 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
Bron 2 106907, 427342 2,50 kg/j < 1 kg/j
Bron 3 106908, 427344 6,63 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Middelzwaar vrachtverkeer
2.640,0 / jaar NOx NH3
6,63 kg/j < 1 kg/j
Aanlegfase
RmP18DUefxQD (13 januari 2021) pagina 4/6
Resultaten
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Zwaar vrachtverkeer
1.282,0 / jaar NOx NH3
4,60 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
Bron 4 106914, 427343 4,60 kg/j < 1 kg/j
Bron 5 106696, 427082 13,47 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Middelzwaar vrachtverkeer
2.640,0 / jaar NOx NH3
8,89 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Zwaar vrachtverkeer
1.282,0 / jaar NOx NH3
4,58 kg/j < 1 kg/j
Aanlegfase
RmP18DUefxQD (13 januari 2021) pagina 5/6
Resultaten
Disclaimer
Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis
Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2020_20201216_c759386971 Database versie 2020_20201216_c759386971 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2020
Resultaten
Aanlegfase
RmP18DUefxQD (13 januari 2021) pagina 6/6