CConstaterende datPapendrecht
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 3 - Bijlagenboek Bestemmingsplan Kraaihoek fase 1.pdf

Gemeenteraad Papendrecht 24 februari 2022, gemeente PapendrechtBij agendapunt: 12: Vaststelling bestemmingsplan Kraaihoek fase 1 - Voorstel39.153 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 4

2.2

Analyse autobezit doelgroep SENIOR+

Voor het bepalen van de meest passende parkeernorm voor de Senior+ woningen is het autobezit van de specifieke doelgroep maatgevend. Onderstaand is het autobezit van de doelgroep beschouwd aan de hand van de twee kenmerken voor de doelgroep: inkomen en huishoudsamenstelling.

Autobezit naar linkomen (gespecificeerd naar sociale ondergrens) Woonkracht 10 zal haar woningen aanbieden tot de huur grens van € 633,25 per maand. Dit is huurgrens van 2019/2020 die ieder jaar per 1 juli nationaal wordt herzien door het ministerie van BZ. Bij de toewijzing van de woningen wordt voor een eenpersoonshuishoudens een maximaal bruto inkomen van € 23.725,- per jaar gehanteerd. Voor tweepersoonshuishoudens geldt een maximaal bruto inkomen van € 32.200,- per jaar. Ook dit betreft prijspeil 2020 en wordt ieder jaar herzien door het Ministerie van BZ.

1

www.goudappel.nl

Gemeente Papendrecht (2018) Parkeernormennota Papendrecht 2018. Gemeenteblad Nr. 29421. Papendrecht, d.d. 14 februari 2018.

Parkeerkundige onderbouwing ontwikkeling Kraaihoek Papendrecht

3

De specifieke doelgroep sociale huur kent een lager dan gemiddeld autobezit. Voor deze analyse is gebruik gemaakt van de tabel van CBS/Statline; ‘Huishoudens in bezit van auto of motor; huishoudkenmerken; 2015’. Tabel 2.2 geeft de inkomensverdeling per huishouden weer. Uit de tabel blijkt dat bewoners met een maximaal inkomen tot € 23.725,- in de 1e, 2e en 3 e 10%-inkomensgroep vallen. inkomensgroep

hoogste inkomen (x 1.000)

gemiddeld inkomen (x 1.000)

17,3

10,2

2 10%-groep

22,6

19,8

3e 10%-groep

28,7

25,7

4 10%-groep

36,4

32,4

5e 10%-groep

45,8

41,1

1e 10%-groep (laag inkomen) e

e

Tabel 2.2: Hoogte inkomen per inkomensgroep

Figuur 2.1 geeft het autobezit naar gestandaardiseerd inkomen weer. Uit de figuur blijkt een sterke relatie tussen inkomen en autobezit. De maximale inkomensgrens van de toekomstige bewoners ligt in de onderzijde van de 3e 20%-groep. Het gemiddelde autobezit van de 3e 20%-groep ligt hiermee hoger dan die voor de daadwerkelijke toekomstige bewoners van het SENIOR+ concept. De verdeling van de bewoners voor de toekomstige SENIOR+ woningen is niet bekend. Ervan uitgaande dat alle bewoners in de tweede 20%-groep vallen, is het gemiddelde autobezit van de specifieke doelgroep 72% van het gemiddelde autobezit per huishouden (0,71 auto per huishouden ten opzichte van 0,99 auto per huishouden). Uit onderzoek blijkt dat met name in de laagste inkomensgroepen in Nederland huishoudens ook relatief vaak geen auto bezitten2.

autobezit naar gestandaardiseerde inkomensgroep 1,60 1,40 1,20 1,00 0,80 0,60 0,40 0,20 -

Figuur 2.1: Autobezit naar inkomensgroep (CBS/Statline, bewerkt) 2

www.goudappel.nl

https://www.verkeersnet.nl/mobiliteitsbeleid/26881/kwart-van-nederlandse-huishoudens-heeftgeen-motorvoertuig/

Parkeerkundige onderbouwing ontwikkeling Kraaihoek Papendrecht

4

Autobezit naar huishoudsamenstelling De woningen van het concept Senior+ worden toegewezen aan ouderen. Deze doelgroep heeft een kleinere huishoudsamenstelling dan gemiddeld. Om het autobezit van verschillende typen huishoudens te analyseren, is gebruik gemaakt van de volgende tabel van CBS/Statline: ‘Huishoudens in bezit van auto of motor; huishoudkenmerken, 2015’. Figuur 2 geeft het gemiddelde aantal auto’s per type huishouden weer3. Uit figuur 2.2 blijkt dat de huishoudsamenstelling van grote invloed is op het gemiddelde autobezit. Binnen het concept Senior+ zijn de appartementen geschikt voor 1- tot 2persoonshuishoudens. De categorieën eenpersoonshuishoudens, eenouderhuishoudens en paren zonder kinderen vallen in de doelgroep 1- tot 2-persoonshuishoudens. De appartementen zijn vanwege de specifieke criteria die gelden voor de doelgroep niet geschikt voor gezinnen. Uitgaande van de specifieke doelgroep 1- tot 2persoonshuishoudens is het gewogen gemiddelde autobezit 0,79 per huishouden. Dit is 80%4 van het landelijk gemiddeld autobezit per huishouden. autobezit naar type huishouden 1,60 1,40 1,20 1,00 0,80 0,60 0,40 0,20 -

Figuur 2.2: Gemiddeld autobezit naar type huishouden (bron: CBS/Statline, bewerkt)

2.3

Passende parkeernorm

Categorie sociale huur, onderzijde bandbreedte: 0,8 parkeerplaats per woning Het concept van SENIOR+ is nieuw en dermate specifiek dat hiervoor geen goede vergelijkbare referenties beschikbaar. Voor het vaststellen van de meest passende 3

4

www.goudappel.nl

Bij deze analyse is aangenomen dat het aantal huishoudens dat drie of meer auto’s bezit, gemiddelde drie auto’s bezit. https://opendata.cbs.nl/statline/#/CBS/nl/dataset/81845NED/table?ts=1512381491442

Parkeerkundige onderbouwing ontwikkeling Kraaihoek Papendrecht

5

parkeernorm voor de Senior+ woningen is het autobezit van de specifieke doelgroep bepalend. Het concept Senior+ richt zich op een specifieke doelgroep van ouderen met een lichte zorgvraag. Het gemiddelde eigen autobezit van deze doelgroepen is op basis van huishoudsamenstelling en inkomen lager dan bij reguliere huishoudens. Daarnaast wordt voor de toewijzing van de woningen onder andere een inkomensplafond ingesteld. Hiermee wordt geborgd dat de woningen ook toegewezen worden aan de specifieke beoogde doelgroep. Hiermee is voor dit type woningen de categorie ‘sociale huur’ uit het gemeentelijk parkeerbeleid het best passend. Gedurende de periode van bewonen zal het autobezit van de bewoners naar verwachting verder afnemen door de leeftijd5, (lichte) zorgvraag en de verminderde mobiliteit van de specifieke doelgroep. Hierdoor is hanteren van de onderzijde van de bandbreedte van de parkeernormen voor sociale huur passend. Conform de ligging, categorie en de bandbreedte in het gemeentelijk parkeerbeleid is hiermee een parkeernorm van 0,8 parkeerplaats per wooneenheid passend voor de specifieke woningen die binnen deze ontwikkeling worden gerealiseerd binnen het Senior+ concept.

3

Parkeren ontwikkeling Kraaihoek

3.1

Uitgangspunten

Functiegegevens (aantal)

Bij het opstellen van de parkeerkundige onderbouwing van de ontwikkeling wordt een parkeerbalans opgesteld. Hierbij wordt de parkeervraag van een ontwikkeling afgezet tegen de (te realiseren) parkeercapaciteit. De parkeervraag wordt berekend door de omvang van elke functie te vermenigvuldigen met de bijbehorende parkeernorm (het aantal benodigde parkeerplaatsen per woning).

In figuur 3.1 is de berekening van de parkeervraag schematisch weergegeven. Door de berekende parkeervraag af te zetten tegen de te realiseren parkeercapaciteit, ontstaat de parkeerbalans.

Parkeervraag

parkeervraag

Niet elke functie genereert op alle momenten van de dag en week een even grote parkeervraag. Zo kennen bewoners van de woningen de hoogste parkeervraag gedurende de nacht, terwijl het maatgevende moment voor bezoekers op de zaterdagavond is. De meeste parkeerplaatsen kunnen door verschillende parkeerders (doelgroepen) worden gebruikt; ook wel dubbelgebruik van parkeerplaatsen genoemd. Door toepassing van aanwezigheidspercentages wordt rekening gehouden met dit effect.

Parkeernormen (ppl per woning)

tijd

Figuur 3.1: Berekening parkeervraag

Functieprogramma

5

www.goudappel.nl

https://longreads.cbs.nl/trends19/maatschappij/cijfers/verkeer/

Parkeerkundige onderbouwing ontwikkeling Kraaihoek Papendrecht

6

Binnen de ontwikkeling worden in totaal 139 appartementen gerealiseerd. Hiervan worden 61 appartementen gerealiseerd conform het concept Senior+. De resterende 78 appartementen worden gerealiseerd binnen het sociale huursegment. In tabel 3.1 is het functieprogramma uiteengezet. categorie

aantal

Senior+

61

sociaal huursegment

78

totaal

139

Tabel 3.1: Functieprogramma ontwikkeling

Parkeercapaciteit Binnen de ontwikkeling worden 169 parkeerplaatsen gerealiseerd. Het aantal parkeerplaatsen kan nog wijzigen richting DO. In principe zijn alle parkeerplaatsen voor zowel de bewoners als de bezoekers te gebruiken. Vanwege de specifieke doelgroep van Senior+ mag worden verwacht dat deze op enig moment aanspraak kan maken op een eigen parkeerplaats op kenteken (invalidekaart). Hierbij wordt aangehaakt op het vigerende beleid over gehandicapten parkeren.

Parkeernormen Uit de analyse in hoofdstuk 2 blijkt dat een norm van 0,8 passend is voor de appartementen die worden gerealiseerd voor het concept Senior+. Voor de overige appartementen binnen deze ontwikkeling, de sociale huurappartementen, is in een eerder stadium tussen de opdrachtgever en de gemeente overeengekomen dat een norm van 1,4 kan worden gehanteerd. Het gemeentelijk parkeerbeleid van Papendrecht hanteert voor de parkeernormen voor sociale huurappartementen op deze locatie een bandbreedte van 0,8 tot 1,6. De norm van 1,4 ligt hiermee boven het gemiddelde van de bandbreedte. Bovenstaande normen zijn inclusief een bezoekersdeel van 0,3 per woning. In tabel 3.2 zijn de te hanteren parkeernormen voor de woningtypen binnen deze ontwikkeling weergegeven. categorie

functie conform gemeentelijk beleid

norm

eenheid

bewoners appartementen sociale huur

huur; sociale huur

1,1

woning

bewoners appartementen Senior+

huur; sociale huur

0,5

woning

bezoekers

aandeel bezoekers

0,3

woning

Tabel 3.2: Te hanteren parkeernormen voor de ontwikkeling

Aanwezigheidspercentages Het gemeentelijk parkeerbeleid heeft eigen aanwezigheidspercentages opgenomen. Voorwaarde voor het gebruik maken van aanwezigheidspercentages is dat de verschillende doelgroepen in de praktijk van elkaars parkeerplaatsen gebruik kunnen

www.goudappel.nl

Parkeerkundige onderbouwing ontwikkeling Kraaihoek Papendrecht

7

maken. In principe zijn alle parkeerplaatsen voor zowel de bewoners als de bezoekers te gebruiken. Vanwege de specifieke doelgroep van Senior+ mag worden verwacht dat deze aanspraak kan maken op een eigen parkeerplaats op kenteken (invalidekaart). Deze zijn uitsluitend door de specifieke gebruikers (bewoners Senior+) te gebruiken. In dit specifieke geval gaat het dubbelgebruik niet op voor de parkeerplaatsen op kenteken. Het is onbekend hoeveel van deze bewoners uiteindelijk aanspraak maken op een eigen parkeerplaats op kenteken. In deze studie is als uitgangspunt gehanteerd dat de volledige parkeervraag van de bewoners van het Senior+ concept een eigen parkeerplaats krijgen. Hiermee wordt uitgegaan van een worst case scenario. De te hanteren aanwezigheidspercentages conform het gemeentelijk parkeerbeleid zijn gepresenteerd in tabel 3.3. Door de aanwezigheidspercentages van de bewoners van het Senior+ concept in de berekeningen altijd op 100% te zetten, wordt rekening gehouden met het hebben van een eigen parkeerplaats op kenteken. werkdag-

werkdag-

werkdag-

koop-

werkdag-

zaterdag-

zaterdag-

zondag-

ochtend

middag

avond

avond

nacht

middag

avond

middag

woningen bewoners Senior+

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

woningen bewoners

50%

50%

90%

80%

100%

60%

80%

70%

woningen bezoekers

10%

20%

80%

70%

0%

60%

100%

70%

functie

Tabel 3.3: Aanwezigheidspercentages

3.2

Parkeerbalans

Op basis van het functieprogramma en de bijbehorende kencijfers en aanwezigheidspercentages is de parkeervraag van deze ontwikkeling voor de toekomstige situatie berekend. De parkeerbalans is vergeleken met de te realiseren parkeercapaciteit bij de ontwikkeling. Zo ontstaat inzicht in hoeverre voldoende parkeerplaatsen in de plannen zijn opgenomen. In tabel 3.4 is de parkeerbalansberekening uiteengezet. werkdag-

werkdag-

werkdag-

koop-

werkdag-

ochtend

middag

avond

avond

nacht

zaterdag- zaterdag- zondagmiddag

avond

middag

bewoners Senior+

30,5

30,5

30,5

30,5

30,5

30,5

30,5

30,5

bewoners

42,9

42,9

77,2

68,6

85,8

51,5

68,6

60,1

bezoekers

4,2

8,3

33,4

29,2

0,0

25,0

41,7

29,2

totale parkeervraag

77,6

81,7

141,1

128,3

116,3

107,0

140,8

119,8

parkeercapaciteit

169,0

169,0

169,0

169,0

169,0

169,0

169,0

169,0

saldo

91,4

87,3

27,9

40,7

52,7

62,0

28,2

49,3

Tabel 3.4: Parkeerbalansberekening

www.goudappel.nl

Parkeerkundige onderbouwing ontwikkeling Kraaihoek Papendrecht

8

3.3

Conclusie

Uit de parkeerbalansberekening in tabel 3.4 tabel blijkt dat de werkdagavond het parkeerkundig maatgevend moment is. Op de werkdagavond bedraagt de parkeervraag (afgerond) 141 parkeerplaatsen. Binnen de ontwikkeling worden 169 parkeerplaatsen gerealiseerd; het exacte aantal parkeerplaatsen kan nog wijzigen richting DO. . Hiermee wordt binnen de ontwikkeling voldoende parkeercapaciteit gerealiseerd om te voorzien in de volledige eigen parkeervraag. Gelet op de eerder aangegeven vergrijzing wordt met de 169 beschikbare parkeerplaatsen ruimschoots voorzien in de eigen parkeervraag.

www.goudappel.nl

Parkeerkundige onderbouwing ontwikkeling Kraaihoek Papendrecht

9

Bijlage 3 Akoestisch onderzoek wegverkeerslawaa



%HVWHPPLQJVSODQ.UDDLKRHNIDVH YDVWJHVWHOG

Opdrachtgever: Projectnr: Datum:

BRO BRO081-0001 26 april 2021

Opdrachtgever: Projectnr: Rapportnr: Status: Datum:

BRO BRO081-0001 20210426-BRO081-AKO-WVL-2.0 Definitief 26 april 2021

Opsteller: J. Schuddeboom -+C

T 088 - 33 66 333 F 088 - 33 66 099 E info@kragten.nl

Verificatie: D. van de Moere

0J. +R0D. van de

Validatie: D. van de Moere

© 2021 Kragten Niets uit dit rapport mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt door middel van druk, fotokopie, microfilm of op welke andere wijze dan ook zonder voorafgaande toestemming van Kragten. Het is tevens verboden informatie en kennis verwerkt in dit rapport ter beschikking te stellen aan derden of op andere wijze toe te passen dan waaraan in de overeenkomst toestemming wordt verleend.

-+ V0D. van de

INHOUDSOPGAVE

2.1 2.2 2.3 2.4 2.5

Situering .................................................................................................................................................................. 9 Omschrijving ............................................................................................................................................................. 9 Onderzoeksopzet ..................................................................................................................................................... 10 Verkeersgegevens .................................................................................................................................................... 10 Rekenmethode ........................................................................................................................................................ 11

3.1 3.1.1 3.1.2 3.1.3 3.2 3.3 3.4

Wet geluidhinder...................................................................................................................................................... 13 Algemeen ............................................................................................................................................................... 13 Wegverkeerslawaai .................................................................................................................................................. 13 Cumulatie............................................................................................................................................................... 14 Ruimtelijke ordening ................................................................................................................................................. 14 Gemeentelijk geluidbeleid .......................................................................................................................................... 15 Bouwbesluit ............................................................................................................................................................ 15

4.1 4.2 4.3 4.4

Wet geluidhinder...................................................................................................................................................... 17 Goede ruimtelijke ordening ........................................................................................................................................ 17 Toetsing en beoordeling geluidbelastingen..................................................................................................................... 17 Gemeentelijk geluidbeleid .......................................................................................................................................... 18

BIJLAGEN

5

1

INLEIDING In opdracht van BRO is een akoestisch onderzoek naar de geluidbelasting vanwege wegverkeer uitgevoerd ten behoeve van woningbouwplan Kraaihoek fase 1 Papendrecht. Het plan omvat om sloop van een deel van bestaande woonwijk en nieuwbouw van 78 grondgebonden woningen en 61 appartementen. In verband met de realisatie van het woningbouwplan wordt een ruimtelijke procedure doorlopen. In het kader hiervan dient conform het gestelde in de Wet geluidhinder (Wgh) een onderzoek naar de geluidbelasting ten gevolge van de zoneringsplichtige geluidbronnen waarvan de zone het plangebied overlapt uitgevoerd te worden. Het plangebied is gelegen binnen de wettelijk vastgestelde zone van meerdere gemeentelijke wegen. Daarnaast is het plan gelegen in de directe nabijheid van 30 km/uur-wegen. Vanuit planologisch oogpunt (beoordeling van het woon- en leefklimaat op basis van de gecumuleerde geluidbelasting) is tevens een onderzoek uitgevoerd naar de geluidbelasting vanwege deze -wegen. Het onderzoek is uitgevoerd volgens de regels van het Reken- en meetvoorschrift geluid 2012 waarbij de geluidbelastingen zijn getoetst aan het stelsel van voorkeurswaarde en maximale ontheffingswaarden uit de Wet geluidhinder. In voorliggende rapportage zijn de uitgangspunten, rekenresultaten en conclusies van het onderzoek beschreven.

7

2

UITGANGSPUNTEN

2.1

Situering Het plangebied ligt ten oosten van het centrum van Papendrecht aan de Weteringsingel, de Boomgaardstraat en de Badhuisstraat. In de huidige situatie zijn woningen gelegen. Deze zullen worden gesloopt, waarna nieuwbouw (van woningen en appartementen) beoogd is. De ligging van de planlocatie (rode omlijning) is weergegeven in afbeelding 1.

Afbeelding 1

2.2

Schematische ligging van het plangebied

Omschrijving Het plan betreft de nieuwbouw (na sloop) van 10 bouwblokken, onderverdeeld in twee appartementenblokken (61 appartementen) en acht woningblokken (met 78 grondgebonden woningen). In navolgende afbeelding is de indeling van het plan weergegeven.

9

Afbeelding 2

2.3

Verkaveling van het plangebied [bron: Kraaihoek Fase 1 Papendrecht – Verkaveling van Studio Hartzema d.d. 6 januari 20201]

Onderzoeksopzet Volgens artikel 76 en 77 van de Wet geluidhinder (Wgh) en artikel 4.1 van het Besluit geluidhinder (Bgh) dient bij het nieuwe planologische regime, waarin woningen of andere geluidgevoelige bestemmingen mogelijk worden gemaakt binnen de zones van (spoor)wegen, een akoestisch onderzoek worden verricht. De geluidbelastingen ter plaatse van de nieuwe woningen vanwege de zoneplichtige wegen dienen te worden getoetst aan de normen uit de Wet geluidhinder. Daarnaast worden de geluidbelastingen getoetst aan de voorwaarden uit het gemeentelijk geluidbeleid. De planlocatie is (deels) gelegen binnen de wettelijk vastgestelde geluidzone van de Pontonniersweg en de Veerweg. Daarnaast is het plan gelegen in de directe nabijheid van onder andere de Weteringsingel, de Boomgaardstraat, de Badhuisstraat, De Overtoom, Muilwijckstraat en de Bosch (30 km/uur-wegen).

2.4

Verkeersgegevens De verkeersgegevens (intensiteiten en verdelingen) zijn verstrekt door de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid middels een e-mail (FW: Levering verkeersgegevens Boomgaardstraat te Papendrecht d.d. 9 november 2020) met daarin meerdere bijlagen. -

shapebestand Wegen Boomgaardstraat 2030L.xlsx Knooppunten.pdf

In bijlage B1 is de mail opgenomen. De verkeersgegevens zijn afkomstig uit de Regionale VerkeersMilieuKaart Drechtsteden 2018 (RVMK DS 2018). Hierin zijn de Boomgaardstraat, de Badhuisstraat en de overige (nieuwe) binnen het plangebied gelegen woningen niet opgenomen. Hiervoor is uitgegaan van de voor het plangebied berekende verkeersgeneratie op basis van de CROW-publicatie 381 (439 motorvoertuigen per weekdag en 83 motorvoertuigen per weekdag indien gesaldeerd wordt op basis van aanwezig te slopen woningen; zie bijlage B1) en de ligging en inrichting (deels éénrichtingsweg) van de wegen. Voor de verkeersverdeling in aangesloten bij die van de Muilwijckstraat, een vergelijkbare weg nabij het plangebied. De ten behoeve van het akoestisch onderzoek gebruikte gegevens zijn in navolgende tabel samengevat.

1 Gezien de naam van het document (210106 Kraaihoek Fase I - A3 1_1000) is de bedoelde datum 6 januari 2021

10

Tabel 1

Verkeersgegevens (etmaal; weekdag 2030) Weg(vak)

Pontonniersweg Veerweg Badhuisstraat Boomgaardstraat Bosch

2.5

Etmaalintensiteit [mvt/etm]

Snelheid [km/uur]

Wegdekverharding

3.493 – 3.654

50

DAB

3.601 Max 439

50 / 30 30

DAB / Elementenverharding Elementenverharding

Max 439 411 – 761

30

Elementenverharding

30 30

DAB Elementenverharding

30 30 30

Elementenverharding Elementenverharding

De Overtoom Mulwijckstraat Nieuwe wegen

1.011 – 1.534 397 Max 439/2

Weteringsingel

1.683 – 3.459

Elementenverharding

Rekenmethode De te verwachten geluidbelastingen vanwege het wegverkeer zijn bepaald conform Standaard Rekenmethode II zoals beschreven in het Reken- en meetvoorschrift geluid 2012. Hiervoor is gebruik gemaakt van het computerprogramma Geomilieu, versie V2020.2. Voor de wegen waarop de maximum toegestane snelheid 30 km/uur bedraagt, is de Standaard Rekenmethode niet toepasbaar en is de berekening uitgevoerd volgens de CROW publicatie 965 “Handreiking berekenen verkeerslawaai bij 30 km/uur”. De omgeving van het plan is gemodelleerd overeenkomstig door de opdrachtgever de aangeleverde tekeningen, de Basisregistratie Grootschalige Topografie (BGT) en het Actueel Hoogte Bestand Nederland (AHN3). Zachte gebieden, zoals groenstroken en bos, zijn ingevoerd als akoestisch absorberend (bodemfactor 1,0). Erven en tuinen zijn vanwege de combinatie van bestrating en beplanting als half-verhard gebied gemodelleerd (bodemfactor 0,5). Buiten de opgegeven bodemgebieden is gerekend met een bodemfactor van 0,0 (akoestisch volledig reflecterend), net en ter plaatse van het gehele plangebied (worst-case). De geluidbelastingen zijn berekend op de grenzen van de bouwvlakken.

Afbeelding 3 Bouwvlakken [bron: Kraaihoek Fase 1 Papendrecht – Bouwvlakken van Studio Hartzema d.d. 6 januari 2021]

11

De nieuwe bebouwing zal bestaand uit meerdere bouwlagen. De grondgebonden woningen worden uitgevoerd in 2 lagen met kap (goothoogte 7 meter, bouwhoogte 11 meter). Voor de appartementen is het aantal lagen afhankelijk van de maximale bouwhoogte (A: 17 meter, overeenkomend met maximaal 5 bouwlagen; B: 11/14 meter, maximaal 3/4 bouwlagen). De geluidbelastingen zijn invallend bepaald op een rekenhoogte van 1,5 meter boven de verdiepingsvloer van iedere relevante bouwlaag. Uitgegaan is van een hoogte van 3,5 meter per bouwlaag. In de navolgende afbeelding is de ligging van de rekenpunten weergegeven.

Afbeelding 4

Ligging rekenpunten

Voor een overzicht van de invoergegevens van het rekenmodel wordt verwezen naar bijlage B1 Invoergegevens.

12

3

TOETSINGSKADER

3.1

Wet geluidhinder

3.1.1

Algemeen Conform het gestelde in de Wet geluidhinder wordt de geluidbelasting van een weg in de Europese dosismaat L day-evening-night (Lden, in dB) bepaald. De Wet geluidhinder geeft grenswaarden ten aanzien van de geluidbelasting op de gevels van geluidgevoelige bestemmingen gelegen binnen de geluidzone

3.1.2

Wegverkeerslawaai Geluidzones Overeenkomstig artikel 74 van de Wet geluidhinder heeft een weg een zone die zich uitstrekt vanaf de as van de weg. De breedte van de zone wordt, overeenkomstig artikel 75 van de Wet, aan weerszijden van de weg gemeten vanaf de buitenste begrenzing van de buitenste rijstrook. De ruimte boven en onder de weg behoort ook tot de zone van de weg. Binnen deze zones worden eisen gesteld aan de geluidbelasting. Buiten de zones worden geen eisen gesteld. De ruimte boven en onder de weg behoort tot de zone van de weg. Een weg is niet zoneplichtig indien deze is gelegen binnen een woonerf (artikel 74 lid 2a Wgh) of als voor de weg een maximum snelheid van 30 km/h geldt (artikel 74 lid 2b Wgh). De breedte van de geluidzone van een weg is afhankelijk van het aantal rijstroken van de weg en de stedelijke of buitenstedelijke ligging van de weg. In tabel 2 zijn de zonebreedtes samengevat. Gebieden binnen de bebouwde kom, met uitzondering van de gebieden binnen de bebouwde kom gelegen binnen de zone langs een autoweg of autosnelweg als bedoeld in het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, worden als stedelijk aangemerkt. Als buitenstedelijk gebied worden gebieden buiten de bebouwde kom, evenals het bovengenoemde uitgezonderde gebied binnen de bebouwde kom aangemerkt.

Tabel 2 Breedte geluidzones aan weerszijden van de weg in meters Gebied Aantal rijstroken Stedelijk Buitenstedelijk

1 of 2 rijstroken 3 of meer rijstroken 1 of 2 rijstroken 3 of 4 rijstroken 5 of meer rijstroken

Breedte geluidzones in meter (art. 74) 200 350 250 400 600

Relevante wegen De Pontonniersweg en de Veerweg zijn stedelijk gelegen en hebben 2 rijstroken, waardoor de zonebreedte 200 meter bedraagt. Op de overige wegen in (de directe omgeving van) het plangebied bedraagt de maximumsnelheid 30 km/uur. Deze wegen hebben geen wettelijke zone. Voorkeurswaarde en ontheffingswaarden In onderhavige situatie is sprake van nieuwe woningen in stedelijk gebied. De voorkeursgrenswaarde voor de geluidbelasting op de gevel van woningen bedraagt 48 dB (art. 82 Wgh). Onder bepaalde voorwaarden kunnen door het bevoegd gezag hogere waarden worden vastgesteld. De maximale ontheffingswaarde bedraagt 63 dB in stedelijk gebied (art. 83, lid 2 Wgh).

13

Indien niet aan de maximale ontheffingswaarde kan worden voldaan en maatregelen gericht op het terugbrengen van de geluidbelasting tot de maximale ontheffingswaarde onvoldoende doeltreffend zijn of stuiten op overwegende bezwaren van stedenbouwkundige, verkeerskundige, landschappelijke of financiële aard, is het mogelijk om geluidgevoelige bebouwing c.q. bestemmingen te realiseren door het toepassen van dove gevels of gevels van geluidwerende schermen te voorzien. Aftrek artikel 110g Op grond van verdere ontwikkelingen in de techniek en het treffen van geluidreducerende maatregelen aan de motorvoertuigen is te verwachten dat het wegverkeer in de toekomst minder geluid zal produceren dan momenteel het geval is. Binnen de Wet geluidhinder is in artikel 110g juncto artikel 3.4 van het Reken- en meetvoorschrift geluid 2012 de mogelijkheid geschapen om deze vermindering van de geluidproductie in de geluidbelasting door te voeren. Deze aftrek bedraagt: -

-

-

3 dB voor wegen waarvoor de representatief te achten snelheid van lichte motorvoertuigen 70 km/uur of meer bedraagt en de geluidbelasting vanwege de weg zonder toepassing van artikel 110g van de Wet geluidhinder 56 dB is; 4 dB voor wegen waarvoor de representatief te achten snelheid van lichte motorvoertuigen 70 km/uur of meer bedraagt en de geluidbelasting vanwege de weg zonder toepassing van artikel 110g van de Wet geluidhinder 57 dB is; 2 dB voor wegen waarvoor de representatief te achten snelheid van lichte motorvoertuigen 70 km/uur of meer bedraagt en de geluidbelasting afwijkt van de eerder genoemde waarden; 5 dB voor de overige wegen; 0 dB bij de bepaling van de geluidwering van de gevel.

De snelheid op alle wegen bedraagt minder dan 70 km/uur, waardoor de aftrek 5 dB is.

3.1.3

Cumulatie Artikel 110f van de Wet geluidhinder schrijft voor dat bij het vaststellen van hogere grenswaarden rekening gehouden dient te worden met cumulatie van meerdere geluidbronnen. De wijze waarop de cumulatieve geluidbelasting dient te worden bepaald is beschreven in het Reken- en meetvoorschrift geluid 2012. Deze rekenmethode wordt toegepast als er sprake is van blootstelling aan meer dan één geluidbron. Allereerst dient te worden vastgesteld of van een relevante blootstelling door meerdere bronnen sprake is. Dit is alleen het geval indien de zogenaamde voorkeurswaarde van die te onderscheiden bronnen wordt overschreden. In dat geval berekent de methode de gecumuleerde geluidbelasting rekening houdend met de verschillen in hinderbeleving van de verschillende geluidsbronnen.

3.2

Ruimtelijke ordening In het kader van een goede ruimtelijke ordening zijn de geluidbelastingen vanwege zowel de Pontonniersweg en de Veerweg als de niet-zoneplichtige wegen (30 km/uur-wegen) inzichtelijk gemaakt. Voor niet-zoneplichtige wegen zijn de normen uit de Wet geluidhinder niet van toepassing. Voor de 30 km/uur-wegen worden de geluidbelastingen ter vergelijking beoordeeld aan de hand van de voorkeursgrenswaarde (48 dB) en de maximale ontheffingswaarde (63 dB) uit de Wet geluidhinder voor een vergelijkbare 50 km/uur-weg. Er wordt op deze manier getoetst of er sprake is van een goede ruimtelijke ordening. De hoogste toelaatbare geluidbelasting voor nieuwe woningen in stedelijk gebied bedraagt 63 dB (artikel 83 lid 2 van de Wet geluidhinder. Tevens zijn de gecumuleerde geluidbelastingen door het wegverkeer berekend.

14

3.3

Gemeentelijk geluidbeleid Het gemeentelijk geluidbeleid wordt gepubliceerd op de gemeentelijke website of op de overheidswebsite voor lokale wet- en regelgeving (www.overheid.nl). De gemeente Papendrecht hanteert het ‘Geluidbeleid hogere waarden Wgh en 30 km/uur-wegen gemeente Papendrecht’ d.d. 29 april 2009. In het beleid is vastgesteld onder welke voorwaarden de gemeente Papendrecht hogere waarden vaststelt. Tevens gebruikt de gemeente dit beleid bij de beoordeling van geluid afkomstig van 30 km/uur-wegen. Geluidluwe gevel Hogere waarden kunnen worden verleend als een woning ook een geluidluwe gevel (gevel waarvoor geen hogere waarde hoeft te worden vastgesteld) heeft, of indien dit niet mogelijk is een geluidluwe buitenruimte. Totale geluidbelasting Hogere waarden worden vastgesteld per geluidbron. Voor een woning kunnen dus meerdere hogere waarden worden vastgesteld. De vaststelling van meerdere hogere waarden mag niet leiden tot een onaanvaardbare cumulatieve geluidbelasting (alle bronnen opgeteld). De gemeente beoordeelt verzoeken om hogere waarden op basis van de cumulatieve geluidbelasting LCUM* (berekend op basis van het Reken- en meetvoorschrift geluidhinder 2006, inclusief aftrek voor het stiller worden van het verkeer). Opgemerkt wordt dat het Reken- en meetvoorschrift geluid 2012 inmiddels vigerend is.

In overleg met de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) is dit afgestemd en is overeengekomen het vigerende Reken- en meetvoorschrift te hanteren. Kleinschalige ontwikkelingen Voor kleinschalige ontwikkelingssituaties, met ten hoogste 25 woningen, kan een onderzoek naar bron- en overdrachtsmaatregelen om de geluidbelasting te verminderen achterwege blijven. In grootschalige ontwikkelingssituaties moet dit onderzoek wel gebeuren. 30 km/uur-wegen De gemeente Papendrecht beoordeelt 30 km/uur- wegen hetzelfde als gezoneerde wegen. Het beleid geeft aan onder welke voorwaarden een hogere geluidbelasting dan 48 dB aanvaardbaar is. Door toepassing van dit beleid wordt een goed woon- en leefklimaat gewaarborgd. De belangrijkste 30 km/uur- wegen zijn opgenomen op de geluidkaart. Bouwbesluit Uitgangspunt voor de berekening van het binnenniveau is het cumulatieve geluidniveau exclusief de aftrek artikel 110g van de Wet geluidhinder

3.4

Bouwbesluit Overeenkomstig artikel 3.2 van het Bouwbesluit 2012 volgt dat een uitwendige scheidingsconstructie van een verblijfsgebied een volgens NEN 5077 bepaalde karakteristieke geluidwering heeft met een minimum van 20 dB. Conform artikel 3.3, eerste lid van het Bouwbesluit 2012, blijkt dat bij een krachtens de Wet geluidhinder of de Tracéwet vastgesteld hogere-waardenbesluit, de geluidwering van de uitwendige scheidingsconstructie bepaald volgens de NEN 5077 niet kleiner mag zijn dan het verschil tussen de in dat besluit opgenomen hoogst toelaatbare geluidbelasting voor (spoor)weglawaai en 33 dB. Artikel 3.3 van het Bouwbesluit is niet van toepassing op woningen die niet zijn gelegen binnen een zone van een (spoor)weg.

15

4

REKENRESULTATEN

4.1

Wet geluidhinder Uit onderzoek blijkt dat de geluidbelastingen (inclusief aftrek ex artikel 110g Wet geluidhinder) vanwege de gezoneerde wegen de Pontonniersweg en de Veerweg ruim minder bedragen dan 48 dB. De hoogste geluidbelastingen inclusief aftrek artikel 110g Wet geluidhinder treden op ter plaatse van blok C1 (Pontonniersweg; 34 dB) en blok A (Veerweg; 31 dB).

4.2

Goede ruimtelijke ordening In het kader van een goede ruimtelijke ordening en op grond van het geluidbeleid van de gemeente Papendrecht zijn tevens de geluidbelastingen vanwege de nabijgelegen 30 km/uur-wegen en de gecumuleerde geluidbelastingen inzichtelijk gemaakt. In navolgende tabel zijn de maatgevende geluidbelastingen per bouwvlak weergegeven. Voor een volledig overzicht van de rekenresultaten wordt verwezen naar bijlage B2 (rekenresultaten wegverkeerslawaai). Tabel 3 Geluidbelastingen wegverkeerslawaai 30 km/uur-wegen (in Lden inclusief aftrek ex artikel 110g Wgh) Geluidbelasting L den Bouwvlak Rekenhoogte[m] DO-WS OV TOT (LCUM*) A 1,5 t/m 15,5 ≤ 53 < 48 ≤ 53 B 1,5 t/m 12 < 48 < 48 C1 1,5 t/m 8,5 ≤ 52 ≤ 52 C2 < 48 < 48 C3 < 48 < 48 C4 ≤ 48 ≤ 49 C5 < 48 < 48 C6 < 48 < 48 C7 < 48 < 48 C8 < 48 < 48 DO-WS: De Overtoom - Wetersingel (liggen in elkaars verlengde en zijn daarom in het onderzoek als één weg beschouwd); OV: Overige 30 km/uur-wegen (per afzonderlijke weg); TOT: Alle wegen (gezoneerd en niet-gezoneerd) gecumuleerd

4.3

Toetsing en beoordeling geluidbelastingen Pontonniersweg en de Veerweg (beide 50 km/uur) De geluidbelasting bedraagt ter plaatse van alle bouwvlakken niet meer dan de voorkeursgrenswaarde. Er hoeft niet verzocht te worden om een hogere waarde. De Overtoom - Wetersingel (beide 30 km/uur) De geluidbelasting ter plaatse van de maatgevende (zuid- en west)zijden van bouwvlak A en de maatgevende westzijde van bouwvlak C1 bedragen meer dan de voorkeursgrenswaarde, echter niet meer dan de maximale ontheffingswaarde. De voorkeursgrenswaarde (die enkel voor gezoneerde wegen van toepassing is) wordt met maximaal dan 5 dB overschreden. Er hoeft en kan echter geen hogere waarde te worden aangevraagd. Aan de door het college van burgemeester en wethouders hieraan verbonden voorwaarde bij ontheffingverlening, dat bij het geluidgevoelige object minimaal één geluidluwe gevel aanwezig moet zijn (uitvoeringseis) kan worden

17

voldaan. Hierop wordt in paragraaf 4.4 nader ingegaan. Hierin is ook, zoals voorgeschreven in het gemeentelijk geluidbeleid, onderzocht of maatregelen te treffen zijn die de geluidsbelasting kunnen reduceren tot de voorkeursgrenswaarde. Overige 30 km/uur-wegen De geluidbelasting ter plaatse van alle bouwvlakken bedraagt niet meer dan de voorkeursgrenswaarde van 48 dB die de Wet geluidhinder voor 50 km/uur-wegen stelt. Er is sprake van een goed woon- en leefklimaat.

4.4

Gemeentelijk geluidbeleid Zoals uit het onderzoek is gebleken bedraagt de geluidbelasting ten gevolge van verkeer op De Overtoom Wetersingel (beide 30 km/uur) ter plaatse van de maatgevende (zuid- en west)zijden van bouwvlak A en de maatgevende westzijde van bouwvlak C1 bedragen meer 48 dB. Op basis van het geluidbeleid van de gemeente dient de mogelijkheid tot geluidreducerende maatregelen onderzocht te worden. Bronmaatregelen Het terugdringen van de verkeersintensiteit op De Overtoom - Wetersingel stuit op overwegende bezwaren van verkeerskundige aard, aangezien dit een ontsluitingsweg is van het (winkel)centrum van Papendrecht. Een verlaging van de maximumsnelheid is niet mogelijk aangezien op de wegen al een snelheid van 30 km/uur geldt. Op De Overtoom - Wetersingel is een klinkerverharding aanwezig. Ook bij toepassing van een stillere wegdekverharding zal de geluidbelasting niet op alle bouwvlakken te verlagen zijn tot de voorkeursgrenswaarde. Wel is het mogelijk om in het kader van de herinrichting van De Overtoom rekening te houden met de aan te brengen wegdekverharding (bijvoorbeeld stille klinkers op het deel van de weg De Overtoom dat vanwege plan aangepast wordt). Dit zorgt voor een afname van de geluidbelasting (ter plaatse van de maatgevende (zuid- en west)zijden van bouwvlak A) van 1 à 2 dB.

Het vergroten van de afstand tussen de bebouwing en De Overtoom - Wetersingel is, zonder aanpassing van het stedenbouwkundig plan, gezien de optredende geluidbelastingen niet effectief genoeg om de overschrijdingen van de voorkeursgrenswaarde teniet te doen. Indien bouwvlak A komt te vervallen, treden ten gevolge van verkeer op De Overtoom - Wetersingel geen hogere geluidbelastingen op dan 48 dB. Overdrachtsmaatregelen Een afscherming tussen het plangebied en de wegen waarmee de geluidbelastingen gereduceerd worden tot de voorkeursgrenswaarde, dient gezien de toegestane hoogte van de beoogde bebouwing op bouwvlak A (maximaal 17 meter) dusdanige afmetingen te hebben dat een dergelijk scherm in de onderhavige situatie zal stuiten op bezwaren van stedenbouwkundige aard. Randvoorwaarden De gemeente Papendrecht beoordeelt verzoeken om hogere waarden (en geluidbelastingen vanwege 30 km/uur-wegen) op basis van de cumulatieve geluidsbelasting LCUM* op een woning (inclusief aftrek voor het stiller worden van het verkeer). In het beleid wordt onderscheid gemaakt tussen verschillende situaties waarin een hogere waarde kan worden vastgesteld. Voor elke situatie geldt een ander beoordelingskader. Onderscheid tussen kleinschalige en grootschalige ontwikkelingen Allereerst wordt onderscheid gemaakt tussen kleinschalige en grootschalige ontwikkelingen.

De grens tussen kleinschalige en grootschalige ontwikkelingen ligt bij 25 woningen. 

18

Gezien de omvang van het plan is sprake van een grootschalige ontwikkeling.

Hoogte cumulatieve geluidsbelasting Binnen deze twee typen ontwikkelingsprojecten, worden in het beleid van de gemeente Papendrecht drie situaties onderscheiden, namelijk: 1. Een of meerdere geluidbronnen veroorzaken gezamenlijk een cumulatieve geluidsbelasting LCUM* van ten hoogste 53 dB, 2. Een of meerdere geluidbronnen veroorzaken gezamenlijk een cumulatieve geluidsbelasting LCUM* hoger of gelijk aan 54 dB maar niet hoger dan 64 dB. 3. Een of meerdere geluidbronnen veroorzaken gezamenlijk een cumulatieve geluidsbelasting LCUM* hoger of gelijk aan 65 dB. 

Er is sprake van een cumulatieve geluidsbelasting van ten hoogste 53 dB

De gemeente Papendrecht stelt bij grootschalige ontwikkelingssituaties met een cumulatieve geluidsbelasting LCUM* lager of gelijk aan 53 dB de benodigde hogere waarde(n) vast, indien is aangetoond dat geluidsreducerende maatregelen onvoldoende doeltreffend zijn of uitvoering daarvan op ernstige bewaren. Bij deze ontwikkelingen moet worden gestreefd naar de realisatie van een geluidluwe gevel of, indien dit niet mogelijk is (dit moet worden gemotiveerd), worden gestreefd naar de realisatie van een geluidluwe buitenruimte. Indien ook dit niet mogelijk is (dit moet worden gemotiveerd) kan van het treffen van deze maatregelen worden afgezien. Onder een geluidluwe gevel wordt verstaan ‘Een (deel van een) gevel waarvoor geen hogere waarde hoeft te worden vastgesteld. De geluidsbelasting op deze gevel overschrijdt de voorkeursgrenswaarden uit de Wet geluidhinder niet.’. Het is mogelijk om binnen alle bouwvlakken woningen te realiseren die beschikken over een geluidluwe gevel. Ter plaatse van bouwvlak A zal de geluidluwe gevel binnen de beoogde stedenbouwkundige opzet (carrévorm; zie afbeelding 2 en resultaten berekeningen in bijlage B2) gerealiseerd worden.

Op basis van de methodiek uit (het Stroomschema beleidsproces uit) het gemeentelijk geluidbeleid kan, aangezien de cumulatieve geluidbelastingen LCUM* niet meer bedragen dan 53 dB, gesteld worden dat er sprake is van een acceptabel woon- en leefklimaat.

19

5

SAMENVATTING EN CONCLUSIE In opdracht van BRO is een akoestisch onderzoek naar de geluidbelasting vanwege wegverkeer uitgevoerd ten behoeve van woningbouwplan Kraaihoek fase 1 Papendrecht. Het plan omvat om sloop van een deel van bestaande woonwijk en nieuwbouw van 78 grondgebonden woningen en 61 appartementen. In verband met de realisatie van het woningbouwplan wordt een ruimtelijke procedure doorlopen. In het kader hiervan dient conform het gestelde in de Wet geluidhinder (Wgh) een onderzoek naar de geluidbelasting ten gevolge van de zoneringsplichtige geluidbronnen waarvan de zone het plangebied overlapt uitgevoerd te worden. Het plangebied is gelegen binnen de wettelijk vastgestelde zone van meerdere gemeentelijke wegen. Daarnaast is het plan gelegen in de directe nabijheid van 30 km/uur-wegen. Vanuit planologisch oogpunt (beoordeling van het woon- en leefklimaat op basis van de gecumuleerde geluidbelasting) is tevens een onderzoek uitgevoerd naar de geluidbelasting vanwege deze -wegen. Het onderzoek is uitgevoerd volgens de regels van het Reken- en meetvoorschrift geluid 2012 waarbij de geluidbelastingen zijn getoetst aan het stelsel van voorkeurswaarde en maximale ontheffingswaarden uit de Wet geluidhinder. Geluidbelastingen Pontonniersweg en de Veerweg (beide 50 km/uur) De geluidbelasting bedraagt ter plaatse van alle bouwvlakken niet meer dan de voorkeursgrenswaarde.

Er hoeft niet verzocht te worden om een hogere waarde. De Overtoom - Wetersingel (beide 30 km/uur) De geluidbelasting ter plaatse van de maatgevende (zuid- en west)zijden van bouwvlak A en de maatgevende westzijde van bouwvlak C1 bedragen meer dan de voorkeursgrenswaarde, echter niet meer dan de maximale ontheffingswaarde. De voorkeursgrenswaarde (die enkel voor gezoneerde wegen van toepassing is) wordt met maximaal dan 5 dB overschreden. Er kan en hoeft echter geen hogere waarde te worden aangevraagd. Mogelijk te treffen maatregelen die de geluidsbelasting kunnen reduceren (tot de voorkeursgrenswaarde) zijn onderzocht. Deze stuiten, met uitzondering van het toepassen van een stille wegdekverharding, op overwegende bezwaren op bezwaren van stedenbouwkundige aard. In het kader van de herinrichting van De Overtoom is het mogelijk rekening te houden met de aan te brengen wegdekverharding (bijvoorbeeld stille klinkers op het deel van de weg De Overtoom dat vanwege plan aangepast wordt). Overige 30 km/uur-wegen De geluidbelasting ter plaatse van alle bouwvlakken bedraagt niet meer dan de voorkeursgrenswaarde van 48 dB die de Wet geluidhinder voor 50 km/uur-wegen stelt.

Gemeentelijke geluidbeleid Op basis van de methodiek uit (het Stroomschema beleidsproces uit) het gemeentelijk geluidbeleid kan, aangezien de cumulatieve geluidbelastingen LCUM* niet meer bedragen dan 53 dB en het mogelijk is om binnen alle bouwvlakken woningen te realiseren die beschikken over een geluidluwe gevel, gesteld worden dat er sprake is van een acceptabel woon- en leefklimaat.

21

BIJLAGEN

B1 INVOERGEGEVENS

B1-1

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht

Bijlage B1

Invoergegevens

Algemene opzet rekenmodel Wegen Bodemgebieden Gebouwen Hoogtelijnen

426800

0m

80 m schaal = 1 : 2000

426600

426400

106600 Wegverkeerslawaai - RMW-2012, [Definitief v2 - Basismodel bouwvlakken] , Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

106800

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht Invoergegevens Rapport: Model:

Bijlage B1 Rekenparameters

Lijst van model eigenschappen Basismodel bouwvlakken

Model eigenschap Omschrijving Verantwoordelijke Rekenmethode

Basismodel bouwvlakken jschu #2|Wegverkeerslawaai|RMW-2012|

Aangemaakt door Laatst ingezien door Model aangemaakt met

jschu op 17-12-2020 jschu op 26-4-2021 Geomilieu V2020.2

Dagperiode Avondperiode Nachtperiode Samengestelde periode Waarde Standaard maaiveldhoogte Rekenhoogte contouren Detailniveau toetspunt resultaten Detailniveau resultaten grids Zoekafstand [m] Max. reflectie afstand tot bron [m] Max. reflectie afstand tot ontvanger [m] Standaard bodemfactor Zichthoek [grd] Maximale reflectiediepte Reflectie in woonwijkschermen Geometrische uitbreiding Luchtdemping Luchtdemping [dB/km] Meteorologische correctie Waarde voor C0

07:00 - 19:00 19:00 - 23:00 23:00 - 07:00 Lden Gem(Dag, Avond + 5, Nacht + 10) 0 4 Bronresultaten Groepsresultaten ---0,00 2 1 Ja Volledige 3D analyse Conform standaard 0,00; 0,00; 1,00; 2,00; 4,00; 10,00; 23,00; 58,00 Conform standaard 3,50

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

26-4-2021 16:22:08

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht Invoergegevens

Bijlage B1 Rekenparameters

Commentaar

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

26-4-2021 16:22:08

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht

Bijlage B1

Invoergegevens

Bodemgebieden Wegen Bodemgebieden, Thema: Bodemfactor 0,5 1 Gebouwen

426800

0m

80 m schaal = 1 : 2000

426600

426400

106600 Wegverkeerslawaai - RMW-2012, [Definitief v2 - Basismodel bouwvlakken] , Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

106800

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht

Bijlage B1

Invoergegevens

Gebouwen Wegen Toetspunten Bodemgebieden Gebouwen, Thema: Hoogte 0-5 5-10 10-99 Overig 12,23

426800

0,00

7,21 6,94 2,77 7,072,58 7,03 2,80 7,072,86 7,05 2,65 7,032,74 7,08 2,60 7,092,59 7,12 2,70 2,73

6,92 3,617,51

6,89 2,416,72 2,38 6,71 3,186,45

5,93

10,76

6,99 3,23 7,483,05 5,50 2,67 7,49 3,17 3,16 3,22 7,36 3,25 3,13 7,43 7,31 3,13 7,30 6,83 7,483,06 7,30 10,03 9,08 3,133,13 6,84 7,43 3,29 7,45 3,20 6,82 6,873,273,28 3,29 7,473,09 7,45 6,693,05 3,21 3,26 6,83 3,40 7,37 3,06 3,27 7,50 7,31 3,12 6,84 6,76 3,32 7,32 0m 80 m 3,45 7,473,22 7,35 7,00 3,18 6,72 3,16 3,14 6,76 3,09 7,44 3,21 3,17 7,53 6,85 3,23 6,78 3,24 6,91 6,77 3,47 3,22 3,32 7,513,17 6,84 3,29 6,873,21 6,673,13 3,21= 1 : 2000 7,38 3,20 3,33 6,86 schaal 3,19 3,25 7,28 3,22 7,29 3,18 6,82 6,81 6,71 7,56 3,35 3,29 6,76 6,94 7,32 3,26 7,29 6,73 3,37 6,82 6,86 6,763,03 3,23 7,27 3,23 3,21 6,71 3,05 3,16 3,34 6,75 6,81 6,75 3,21 6,79 3,27 3,17 6,90 3,24 6,79 3,36 6,73 3,26 6,783,09 6,823,12 6,613,10 3,12 3,00 3,25 6,75 3,123,14 3,15 3,18 6,70 6,80 3,17 3,23 6,79 6,65 6,75 6,74 6,74 3,03 4,91 6,643,09 3,14 6,70 6,65 3,14 3,12 3,19 6,81 3,33 6,68 3,20 6,67 6,65 3,09 0,00 6,543,16 6,64 3,163,23 6,70 3,34 6,74 6,76 6,733,07 3,153,28 6,70 3,20 6,62 6,97

17,00 11,00

12,51

11,00

7,03

9,78 11,00

426600

12,93

11,00

11,00

14,00 11,00

15,41

11,00

9,36

10,24 11,00 8,63

11,00 10,12

7,71

3,79 3,92

10,15

3,10 8,69

8,69

2,78

7,86 7,70 8,66 8,70 8,329,17 8,21 7,87

8,29 9,02 8,13 11,31

7,26 5,01 4,64

7,41

9,31

7,60

7,50 6,94

2,76 10,15

7,847,40 6,30 7,93 7,58 6,60 6,34 8,20 6,32 6,53 6,42 6,49 3,89 3,35 4,10 4,04 5,56 3,21 5,02 6,91

6,74

15,68

4,65 4,18 6,78

6,717,887,336,72

6,64 6,15

426400

19,32

6,927,457,497,767,47

3,15 3,19 3,20 3,24 106600 Wegverkeerslawaai - RMW-2012, [Definitief v2 - Basismodel bouwvlakken] , Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

9,04 8,66 8,958,66 8,135,98

5,41

3,87 8,45 0,00 7,99 0,00 0,00 7,93 8,01 0,00 8,04 0,00 0,00 7,83 0,00 8,05 0,00 7,82 8,06 0,00 0,00 7,80 0,00 0,00 8,00 7,83 7,94 0,00 7,87 0,00 0,00 0,00 7,92 7,90 7,90 0,00 0,00 8,01

6,69 8,89 8,89 9,70 8,526,62 3,32 4,77 0,000,00 0,000,00 0,000,00 0,000,00 0,00 0,000,00 0,00 7,41 7,13 7,68 7,71 7,14 8,14 8,14 7,85 7,93 7,24 7,90 7,92

2,67 7,95 7,97 7,87 0,00 0,00 7,92 8,00 7,83 7,94 7,97 7,91 0,00 7,94 7,90 0,00 7,96 7,81 7,85 0,00 7,14 0,00 7,85 0,00 7,87 7,83 0,00 7,83 0,00 0,00 7,89 0,00 7,06 0,00 7,79 0,00 0,00 0,00 0,00 7,95 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 7,78 0,00 7,87 6,91 0,00 0,00 7,86 7,84 0,00 0,00 7,47 7,81 2,48 2,47 2,45 2,47 2,51 2,51 2,50 2,52 2,53 2,46 14,28 106800

7,43

19,94

7,92

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht Invoergegevens Model: Groep:

Naam A C4 C3 C5 C6

Bijlage B1 Gebouwen [nieuw]

Basismodel bouwvlakken Nieuw Lijst van Gebouwen, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMW-2012 Omschr.

Hoogte 17,00 11,00 11,00 11,00 11,00

Maaiveld -1,14 -1,00 -0,50 -1,00 -1,31

Hdef. Relatief Relatief Relatief Relatief Relatief

Rel.H 17,00 11,00 11,00 11,00 11,00

Cp 0 dB 0 dB 0 dB 0 dB 0 dB

Zwevend False False False False False

Refl. 63 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

Refl. 125 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

Refl. 250 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

Refl. 500 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

-1,38 -1,02 -0,54 -0,50 -0,50

Relatief Relatief Relatief Relatief Relatief

11,00 11,00 11,00 11,00 11,00

0 dB 0 dB 0 dB 0 dB 0 dB

False False False False False

0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

-1,16

Relatief

14,00

0 dB

False

0,80

0,80

0,80

0,80

C7 C8 C1 C2 B

L11

11,00 11,00 11,00 11,00 11,00

B

L14

14,00

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

26-4-2021 16:25:37

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht Invoergegevens Model: Groep:

Naam A C4 C3 C5 C6

Bijlage B1 Gebouwen [nieuw]

Basismodel bouwvlakken Nieuw Lijst van Gebouwen, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMW-2012 Refl. 1k 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

Refl. 2k 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

Refl. 4k 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

Refl. 8k 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

C7 C8 C1 C2 B

0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

B

0,80

0,80

0,80

0,80

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

26-4-2021 16:25:37

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht

Bijlage B1

Invoergegevens

Toetspunten Wegen Toetspunten Bodemgebieden Gebouwen

0m

40 m

426700

schaal = 1 : 1000

A_NW A_NO

A_WN

A_ON

C5_N1 C5_W

A_WZ

C5_Z1

A_ZW A_ZO

A_OZ

C5_N2 C5_Z2

C5_N3 C8_N1

C5_O

C8_N2

C8_W

C5_Z3

C8_Z1 C6_N C6_W1

C6_W2

C4_O3

C8_O

C8_Z2

C8_Z3

C7_N

C6_O1

C7_W1 C7_O1

C6_O2

C7_W2 C7_O2

C4_N1 C4_W3

C8_N3

B_NH1 B_WH3

426600

C4_W2

C6_W3

C4_O2

C3_N1 C4_W1 C4_O1 C3_W C4_Z

C1_N1 C1_W C1_Z1

C3_Z1

C3_N2 C3_Z2

C7_W3 C7_O3

C6_O3

C6_Z1

B_WH2

C3_Z3

B_NL1

C1_Z2

B_WH1

B_OL1

B_Z1

B_Z2

C1_N3 C1_O1 C1_Z3

B_OH3

C7_W5 C7_O5 B_WL C7_Z

C1_N2

B_OH2

C7_W4 C7_O4

C3_N3 C3_O1

B_OH1

C2_N1 C2_W C2_Z1

C2_N2 C2_Z2

C2_N3 C2_O C2_Z3

426500

106700 Wegverkeerslawaai - RMW-2012, [Definitief v2 - Basismodel bouwvlakken] , Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

106800

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht Invoergegevens Model: Groep:

Naam A_WN A_WZ A_ZW A_ZO A_OZ

Bijlage B1 Toetspunten

Basismodel bouwvlakken (hoofdgroep) Lijst van Toetspunten, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMW-2012 Omschr.

X 106672,63 106669,19 106672,00 106692,07 106699,57

Y 426656,68 426641,26 426632,50 426628,03 426631,09

Maaiveld -1,03 -1,31 -1,10 -1,00 -1,00

Hoogte A 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

Hoogte B 5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

Hoogte C 8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

Hoogte D 12,00 12,00 12,00 12,00 12,00

Hoogte E 15,50 15,50 15,50 15,50 15,50

Hoogte F ------

A_ON A_NO A_NW C1_W C1_Z1

106703,56 106698,69 106680,05 106686,68 106694,28

426648,98 426658,80 426662,95 426553,75 426547,13

-1,00 -1,17 -1,14 -0,50 -0,57

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

12,00 12,00 12,00 ---

15,50 15,50 15,50 ---

------

C1_Z2 C1_Z3 C1_N1 C1_N2 C1_N3

106713,23 106736,97 106695,40 106714,58 106737,94

426544,63 426541,48 426557,42 426554,89 426551,80

-0,59 -0,52 -0,50 -0,50 -0,50

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

------

------

------

C3_Z1 C3_Z2 C3_Z3 C3_W C3_N1

106727,53 106740,80 106755,15 106725,38 106728,40

426566,92 426565,25 426563,44 426572,31 426577,06

-0,50 -0,50 -0,46 -0,50 -0,50

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

------

------

------

C3_N2 C3_N3 C4_Z C4_W1 C4_W2

106742,02 106756,00 106710,74 106706,43 106708,58

426575,35 426573,58 426568,47 426573,44 426590,00

-0,50 -0,05 -0,50 -0,50 -1,00

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

------

------

------

C4_W3 C4_O1 C4_O2 C4_O3 C4_N1

106710,66 106716,55 106718,66 106720,72 106716,18

426606,02 426572,19 426588,41 426604,25 426610,21

-1,00 -0,50 -1,00 -1,00 -1,00

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

------

------

------

C3_O1 C1_O1 C5_W C5_N1 C5_N2

106759,58 106741,02 106714,49 106723,98 106741,64

426567,72 426546,28 426642,48 426645,88 426643,64

-0,26 -0,50 -1,00 -1,00 -1,00

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

------

------

------

C5_N3 C5_O C5_Z1 C5_Z2 C5_Z3

106759,45 106768,45 106724,02 106741,22 106759,04

426641,38 426635,86 426635,68 426633,50 426631,24

-1,04 -1,11 -1,00 -1,00 -1,16

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

------

------

------

C6_N C6_O1 C6_O2 C6_O3 C6_Z1

106760,63 106764,54 106763,14 106761,32 106755,54

426622,13 426613,68 426602,82 426588,64 426582,43

-1,24 -1,34 -1,11 -1,00 -0,94

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

------

------

------

C6_W1 C6_W2 C6_W3 C2_W C2_N1

106754,67 106753,16 106751,39 106758,80 106769,34

426616,59 426604,84 426591,06 426544,37 426547,77

-1,20 -1,03 -1,00 -0,50 -0,50

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

------

------

------

C2_N2 C2_N3 C2_O C2_Z1 C2_Z2

106783,81 106801,20 106808,29 106769,40 106783,40

426545,90 426543,64 426537,56 426537,47 426535,65

-0,50 -0,50 -0,50 -0,51 -1,00

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

------

------

------

C2_Z3 C7_W1 C7_W2 C7_W3 C7_W4

106801,27 106779,47 106778,26 106776,46 106775,08

426533,33 426613,14 426603,80 426589,87 426579,20

-0,56 -1,50 -1,00 -1,00 -1,00

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

------

------

------

C7_W5

106773,27

426565,25

-0,50

1,50

5,00

8,50

--

--

--

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

26-4-2021 16:26:53

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht Invoergegevens Model: Groep:

Bijlage B1 Toetspunten

Basismodel bouwvlakken (hoofdgroep) Lijst van Toetspunten, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMW-2012

Naam A_WN A_WZ A_ZW A_ZO A_OZ

Gevel Ja Ja Ja Ja Ja

A_ON A_NO A_NW C1_W C1_Z1

Ja Ja Ja Ja Ja

C1_Z2 C1_Z3 C1_N1 C1_N2 C1_N3

Ja Ja Ja Ja Ja

C3_Z1 C3_Z2 C3_Z3 C3_W C3_N1

Ja Ja Ja Ja Ja

C3_N2 C3_N3 C4_Z C4_W1 C4_W2

Ja Ja Ja Ja Ja

C4_W3 C4_O1 C4_O2 C4_O3 C4_N1

Ja Ja Ja Ja Ja

C3_O1 C1_O1 C5_W C5_N1 C5_N2

Ja Ja Ja Ja Ja

C5_N3 C5_O C5_Z1 C5_Z2 C5_Z3

Ja Ja Ja Ja Ja

C6_N C6_O1 C6_O2 C6_O3 C6_Z1

Ja Ja Ja Ja Ja

C6_W1 C6_W2 C6_W3 C2_W C2_N1

Ja Ja Ja Ja Ja

C2_N2 C2_N3 C2_O C2_Z1 C2_Z2

Ja Ja Ja Ja Ja

C2_Z3 C7_W1 C7_W2 C7_W3 C7_W4

Ja Ja Ja Ja Ja

C7_W5

Ja

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

26-4-2021 16:26:53

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht Invoergegevens Model: Groep:

Naam C7_Z C7_N C7_O1 C7_O2 C7_O3

Bijlage B1 Toetspunten

Basismodel bouwvlakken (hoofdgroep) Lijst van Toetspunten, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMW-2012 Omschr.

X 106777,12 106784,91 106789,51 106788,28 106786,63

Y 426559,86 426618,96 426611,96 426602,44 426589,65

Maaiveld -0,50 -1,38 -1,19 -1,00 -1,00

Hoogte A 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

Hoogte B 5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

Hoogte C 8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

Hoogte D ------

Hoogte E ------

Hoogte F ------

C7_O4 C7_O5 C8_W C8_N1 C8_N2

106785,15 106783,48 106781,08 106790,07 106808,23

426578,19 426565,30 426633,80 426637,50 426635,15

-1,00 -0,50 -1,11 -1,03 -1,00

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

------

------

------

C8_N3 C8_O C8_Z1 C8_Z2 C8_Z3

106825,60 106834,63 106791,01 106808,33 106825,89

426632,90 426626,96 426627,06 426624,82 426622,55

-1,20 -1,11 -1,22 -1,00 -1,00

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

------

------

------

B_WL B_Z1 B_Z2 B_NL1 B_WH1

106792,15 106798,59 106809,81 106800,94 106810,28

426564,27 426557,07 426555,61 426571,08 426573,51

-0,50 -0,50 -0,50 -0,50 -0,50

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

12,00 12,00 12,00 -12,00

------

------

B_WH2 B_WH3 B_NH1 B_OH1 B_OH2

106813,37 106816,35 106825,80 106830,95 106828,18

426585,82 426597,71 426602,56 426596,36 426585,18

-0,50 -1,06 -1,46 -1,00 -0,69

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

8,50 8,50 8,50 8,50 8,50

12,00 12,00 12,00 12,00 12,00

------

------

B_OH3 B_OL1

106824,64 106817,75

426570,92 426559,12

-0,50 -0,50

1,50 1,50

5,00 5,00

8,50 8,50

12,00 12,00

---

---

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

26-4-2021 16:26:53

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht Invoergegevens Model: Groep:

Bijlage B1 Toetspunten

Basismodel bouwvlakken (hoofdgroep) Lijst van Toetspunten, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMW-2012

Naam C7_Z C7_N C7_O1 C7_O2 C7_O3

Gevel Ja Ja Ja Ja Ja

C7_O4 C7_O5 C8_W C8_N1 C8_N2

Ja Ja Ja Ja Ja

C8_N3 C8_O C8_Z1 C8_Z2 C8_Z3

Ja Ja Ja Ja Ja

B_WL B_Z1 B_Z2 B_NL1 B_WH1

Ja Ja Ja Ja Ja

B_WH2 B_WH3 B_NH1 B_OH1 B_OH2

Ja Ja Ja Ja Ja

B_OH3 B_OL1

Ja Ja

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

26-4-2021 16:26:53

Verkeersgegevens Ontvangen verkeersgegevens gemeente De verkeersgegevens (intensiteiten en verdelingen) zijn verstrekt door de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid middels een e-mail (FW: Levering verkeersgegevens Boomgaardstraat te Papendrecht d.d. 9 november 2020) met daarin meerdere bijlagen. -

B1-2

shapebestand Wegen Boomgaardstraat 2030L.xlsx Knooppunten.pdf

Jeroen Schuddeboom Van: Verzonden: Aan: Onderwerp: Bijlagen:

Verkeersdata <Verkeersdata@ozhz.nl> maandag 9 november 2020 16:30 ***** FW: Levering verkeersgegevens Boomgaardstraat te Papendrecht 2030L.xlsx; Knooppunten 2030.pdf; Wegen Boomgaardstraat.shp; Wegen Boomgaardstraat.shx; Wegen Boomgaardstraat.dbf

Geachte heer Schuddeboom, In de bijlage treft u een shapebestand en excelbestand aan, met de verkeersgegevens tussen de knooppunten van de wegen rondom het plangebied Boomgaardstraat te Papendrecht voor het gevraagde jaar 2030. Een grafische weergave van de ligging van de knooppunten is tevens in de bijlage toegevoegd. De verkeersgegevens zijn afkomstig uit de Regionale VerkeersMilieuKaart Drechtsteden 2018 (RVMK DS 2018). De in de bijlage bijgevoegde databestanden geven de autonome verkeersdata weer in het scenario laag. In laag scenario zijn alleen de formeel vastgestelde projecten verwerkt. De verkeersaantrekkende werking van de nietvastgestelde projecten zijn niet verwerkt in deze verkeersdata. Het effect van het bouwproject is dus niet meegenomen in de aangeleverde data. Toelichting shape bestand Het geleverde bestand kan in geomilieu als shape import bestand worden ingelezen. De totaalintensiteiten en verdelingen worden inclusief eventuele bussen weergegeven. Deze zijn opgeteld bij het middelzware verkeer. Bij de conversie van shape naar geomilieu worden soms bepaalde (geluidreducerende) wegdekverhardingen niet goed overgenomen en omgezet in referentie wegdek (DAB). Geadviseerd wordt daarom de wegdekverhardingen te controleren met behulp van het bijgevoegde excelbestand.

Toelichting excelblad Het kan voorkomen dat een stuk weg tussen 2 knooppunten in meerdere keren voorkomt. Deze weg is dan gesplitst vanwege meerdere doeleinden. In de spreadsheet zijn deze wegen te herkennen aan het getalspercentage in kolom C "Start PCT'. De opgeknipte wegen tussen 2 knooppunten in bevatten allemaal dezelfde intensiteit en verdeling. De spreadsheet geeft een linker- en de rechterrijbaan aan. De rechterrijbaan betreft altijd de rijrichting van het laagste knooppuntnummer naar het hoogste knooppuntnummer. De etmaalintensiteiten in Kolom G (Intens R) en in kolom H (Intens L) van de spreadsheet (met bijhorende verdelingen in de kolommen I t/m AF) zijn inclusief rijdende bussen. Algemeen • Indien van toepassing: Voor de wegen die niet in RVMK zijn opgenomen, zult u, zo nodig in overleg met de verkeerskundige van de gemeente zelf, een realistische onderbouwde aanname van de te verwachten verkeersintensiteit moeten doen. • De verkeersdata uit de Regionale VerkeersMilieuKaart Drechtsteden 2018 (RVMK DS 2018).zijn zorgvuldig samengesteld. Komt u desondanks informatie tegen die niet correct, volledig of actueel is, dan stellen wij uw reactie bijzonder op prijs. Met vriendelijke groet, Adviseur Geluid Unit Omgevingskwaliteit Werkdagen: maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag Johan de Wittstraat 140, 3311 KJ, Dordrecht Postbus 550, 3300 AN Dordrecht www.ozhz.nl

GJ.Ambachtsheer@ozhz.nl 078 770 3167

Is deze mail niet voor u bedoeld? Laat dit aan de afzender weten en verwijder de mail. Aan dit bericht kunt u geen rechten ontlenen.

1

Verkeersgeneratie plan

B1-3

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht

Bijlage B1

Invoergegevens

Wegen

VW

Wegen Toetspunten Bodemgebieden Gebouwen

426800

80 m

VW

0m schaal = 1 : 2000

BHS

Mui lwij

cks

WS

WS

NW1

BHS

NW2

DO

426600

BGS

DO

BGS

B

B

426400

PW

106600 Wegverkeerslawaai - RMW-2012, [Definitief v2 - Basismodel bouwvlakken] , Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Kragten BV

106800

Kraaihoek Fase 1 Papendrecht Invoergegevens Model: Groep:

Bijlage B1 Wegen

Basismodel bouwvlakken (hoofdgroep) Lijst van Wegen, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMW-2012

Naam B B BGS BGS BHS

Omschr. Bosch Bosch Boomgaardstraat Boomgaardstraat Badhuisstraat

X-1 106649,90 106606,92 106691,50 106829,62 106849,24

Y-1 426475,35 426485,94 426564,67 426559,29 426636,48

X-n 106923,27 106649,90 106672,77 106691,50 106866,77

Y-n 426459,23 426475,35 426567,04 426564,67 426694,53

H-1 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

H-n 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

M-1 3,50 3,30 -0,50 -0,21 -1,23

BHS DO DO Muilwijcks NW1

Badhuisstraat De Overtoom De Overtoom Muilwijckstraat Nieuw weg

106829,62 106671,98 106650,39 106687,03 106691,65

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://raad.papendrecht.nl/api/v1/meetings/444/documents/7911