Raadsvoorstel 'Vaststellen bestemmingsplan Elzenweg 31 - toevoegen bouwblok' - Bijlage 2 (Ontwerpbestemmingsplan).pdf
Tekst van het document
15 juli 2021
1/2
Elzenweg 31, 33 en 35 Oudewater
identificatie
planstatus
identificatiecode:
datum:
status:
NL.IMRO.0589.bpElzenweg31-ON01
17-03-2021 15-07-2021
concept ontwerp vastgesteld
projectnummer:
20210433 opdrachtleider:
drs. W.Kraaijeveld
Weena 505 Postbus 150 3000 AD Rotterdam T: 010-20 18 555 E-mail: info@rho.nl
2
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
3
Inhoudsopgave
Toelichting Hoofdstuk 1
Inleiding
7
1.1
Aanleiding
7
1.2
Ligging plangebied
7
1.3
Geldend planologisch kader
8
1.4
Leeswijzer
8
Hoofdstuk 2
Planbeschrijving
9
2.1
Bestaande situatie
9
2.2
Wenselijke aanpassing
9
Hoofdstuk 3
Toetsing ontwikkeling
11
3.1
Beleid en omgevingsaspecten
11
Hoofdstuk 4
Juridische planbeschrijving
13
4.1
Algemeen
13
4.2
Opbouw regels
13
4.3
De bestemmingen
13
Hoofdstuk 5
Uitvoerbaarheid
15
5.1
Economische uitvoerbaarheid
15
5.2
Maatschappelijke uitvoerbaarheid
15
Hoofdstuk 1
Inleidende regels
19
Artikel 1
Begrippen
19
Artikel 2
Wijze van meten
23
Hoofdstuk 2
Bestemmingsregels
25
Artikel 3
Bedrijventerrein
25
Artikel 4
Waarde - Archeologische verwachtingswaarde hoog
29
Hoofdstuk 3
Algemene regels
31
Artikel 5
Anti-dubbeltelregel
31
Artikel 6
Algemene gebruiksregels
32
Artikel 7
Algemene afwijkingsregels
33
Artikel 8
Overige regels
34
Hoofdstuk 4
Overgangs- en slotregels
35
Artikel 9
Overgangsrecht
35
Artikel 10
Slotregel
36
Regels
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
4
Bijlage bij de regels Bijlage 1
Rho adviseurs voor leefruimte
Staat van bedrijfsactiviteiten
20210433
TOELICHTING
6
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
7
Hoofdstuk 1
1.1
Inleiding
Aanleiding
Aan de rand van bedrijventerrein Tappersheul in Oudewater ligt een onbebouwd bedrijfsperceel aan de Elzenweg 31. Dit perceel is momenteel voornamelijk in gebruik voor opslag van materialen. In het geldende bestemmingsplan is de locatie Elzenweg 31 als gevolg van een omissie niet voorzien van een bouwvlak, waar dit in het voorgaande bestemmingsplan wel zo was. Het initiatief ligt voor om de gronden mogelijk te bebouwen. Dit bestemmingsplan voorziet in het weer toevoegen van het oorspronkelijke bouwvlak. Hiermee wordt het oorspronkelijke planologische regime en de omissie in de totstandkoming van het bestemmingsplan van destijds hersteld en is het mogelijk om een omgevingsvergunning voor bouwen te kunnen verlenen.
1.2
Ligging plangebied
Het plangebied ligt in het noorden van Oudewater op het bedrijventerrein Tappersheul. Zie figuur 1.1 voor de ligging van het plangebied.
Figuur 1.1: Ligging plangebied (bron: Luchtfoto 2020)
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
8
1.3
Geldend planologisch kader
Ter plaatse van het plangebied geldt het bestemmingsplan 'Bedrijventerrein Tappersheul', vastgesteld op 17 december 2009. Ter plaatse geldt de bestemming 'Bedrijventerrein'. Daarnaast geldt de dubbelbestemming 'Waarde - Archeologische verwachtingswaarde hoog'. Het perceel heeft een functieaanduiding 'bedrijf' en 'bedrijf tot en met categorie 4.2'. In het zuiden van het perceel, aan de weg, is de functieaanduiding 'verkooppunt motorbrandstoffen zonder lpg' van toepassing.
Figuur 1.2: Uitsnede geldend bestemmingsplan 'Bedrijventerrein Tappersheul' (bron: ruimtelijkeplannen.nl)
1.4
Leeswijzer
In Hoofdstuk 2 wordt een beschrijving gegeven van het plangebied en de wenselijke aanpassing. Hoofdstuk 3 bevat de toetsing van het bestemmingsplan aan beleid en sectorale regelgeving. Een toelichting op de juridische regeling van het plan is opgenomen in Hoofdstuk 4. In Hoofdstuk 5 wordt ingegaan op de financiële en maatschappelijke uitvoerbaarheid van het plan.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
9
Hoofdstuk 2
2.1
Planbeschrijving
Bestaande situatie
Bedrijventerrein Tappersheul ligt aan de noordzijde van Oudewater. Het bedrijventerrein is in twee delen ontwikkeld. Het eerste deel (Tappersheul I) vanaf de Johan J. Vierbergenweg tot en met de singel langs de Essenweg. Het tweede deel (Tappersheul II) vanaf de Essenweg tot en met de Iepenweg Veel verschillende bedrijven zijn hier gevestigd, zoals een kringloopwinkel, autobedrijf, dierenwinkel, opslag, afvalverwerkering en aannemers. De meeste bedrijven hebben een regionaal bereik. Het bedrijventerrein is zeer in trek bij ondernemers en nagenoeg alle percelen zijn bebouwd. De gemeente Oudewater is dan ook voornemens om het terrein uit te breiden ter hoogte van de Iepenweg, het Toleind en de Kabelslag. Aan de Elzenweg 31 is een tankstation zonder lpg gevestigd. Daarachter is Van den Hadelkamp Oudewater gevestigd, een bedrijf gespecialiseerd in sloopwerken en containerverhuur. Met de ingang van het bestemmingsplan 'Bedrijventerrein Tappersheul' is als gevolg van een omissie het bouwvlak komen te vervallen wat voorheen voor de percelen B6695, B6696, C889, C906 en C890 geldig was. Hiermee is het op dit moment niet meer mogelijk om een omgevingsvergunning voor bouwen te kunnen verlenen.
2.2
Wenselijke aanpassing
Dit postzegelbestemmingsplan voorziet in het herstellen van het oorspronkelijke bouwvlak. Op deze manier wordt de situatie hersteld zoals die van kracht was in het voorgaande bestemmingsplan. Hiermee wordt de huidige situatie correct geborgd.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
10
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
11
Hoofdstuk 3
3.1
Toetsing ontwikkeling
Beleid en omgevingsaspecten
Ter plaatse van het plangebied is de functie bedrijventerrein reeds toegestaan. Het plan betreft een reparatie van een oude bouwmogelijkheid. Onderzoek en beleidsafwegingen ten aanzien van de uitvoering is in dit bestemmingsplan dan ook niet aan de orde aangezien dit een bestaand recht was in het vorige bestemmingsplan welke middels dit plan hersteld wordt.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
12
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
13
Hoofdstuk 4
4.1
Juridische planbeschrijving
Algemeen
Dit bestemmingsplan vormt het juridisch-planologische kader voor het plangebied. Op basis van dit bestemmingsplan kan de beoogde ontwikkeling zonder verdere uitwerking van de bestemmingen of andere planologisch-juridische procedures worden uitgevoerd. Het bestemmingsplan voldoet aan de Standaard Vergelijkbare Bestemmingsplannen (SVBP2012).
4.2
Opbouw regels
De juridische regeling bestaat uit vier hoofdstukken. Hoofdstuk 1 bevat de definities van begrippen en de wijze van meten, die voor het algemene begrip, de leesbaarheid en uitleg van het plan van belang zijn. In Hoofdstuk 2 wordt op de bestemmingen en hun gebruik ingegaan. Vervolgens gaat Hoofdstuk 3 in op de algemene bepalingen. De overgangs- en slotbepalingen maken onderdeel uit van Hoofdstuk 4.
4.3
De bestemmingen
Artikel 3 Bedrijventerrein Binnen deze bestemmingen zijn bedrijven toegestaan tot en met categorie 4.2. Binnen de aanduiding 'verkooppunt motorbrandstoffen zonder lpg' is de verkoopt in motorbrandstoffen zonder lpg toegestaan. Voor het hele plangebied geldt een bouwvlak. Artikel 4 Waarde - Archeologische verwachtingswaarde hoog Ter bescherming van de archeologische waarden die mogelijk in het gebied voorkomen, is een dubbelbestemming 'Waarde - Archeologische verwachtingswaarde hoog' opgenomen, afgestemd op het gemeentelijke archeologiebeleid.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
14
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
15
Hoofdstuk 5
5.1
Uitvoerbaarheid
Economische uitvoerbaarheid
Het voorliggende bestemmingsplan heeft betrekking op bestaand bebouwd gebied waarbinnen geen nieuwe 'aangewezen bouwplannen', zoals bedoeld in artikel 6.12 Wro, mogelijk worden gemaakt. Bij de vaststelling van dit bestemmingsplan hoeft geen exploitatieplan te worden vastgesteld.
5.2
Maatschappelijke uitvoerbaarheid
Vooroverleg Op grond van artikel 3.1.1 Besluit ruimtelijke ordening (Bro) wordt het concept ontwerpbestemmingsplan voor vooroverleg toegezonden aan diverse overleginstanties. Ontwerpbestemmingsplan Het ontwerpbestemmingsplan wordt gedurende zes weken ter inzage gelegd. In deze periode kan een ieder een zienswijze indienen.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
16
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
REGELS
18
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
19
Hoofdstuk 1
Artikel 1
Inleidende regels
Begrippen
1.1 plan het bestemmingsplan Elzenweg 31, 33 en 35 met identificatienummer NL.IMRO.0589.bpElzenweg31-ON01 van de gemeente Oudewater. 1.2 bestemmingsplan de geometrisch bepaalde planobjecten met de bijbehorende regels en de daarbij behorende bijlagen. 1.3 aanduiding een geometrisch bepaald vlak of figuur, waarmee gronden zijn aangeduid, waar ingevolge de regels regels worden gesteld ten aanzien van het gebruik en/of het bebouwen van deze gronden; 1.4 aanduidingsgrens de grens van een aanduiding indien het een vlak betreft; 1.5 andere werken werken, geen bouwwerken zijnde en werkzaamheden; 1.6 bebouwing één of meer gebouwen en/of bouwwerken, geen gebouw zijnde; 1.7 bebouwingspercentage de bebouwde oppervlakte van de gebouwen uitgedrukt in procenten van de totale oppervlakte van nader aangegeven gronden; 1.8 bedrijf een onderneming waarbij het accent ligt op het vervaardigen, verwerken, installeren, inzamelen en verhandelen van goederen, detailhandel uitgezonderd; 1.9 bedrijfsgebouw een gebouw dat dient voor de uitoefening van een bedrijf; 1.10 bedrijfswoning een woning in of bij een gebouw of op een terrein, kennelijk slechts bedoeld voor (het huishouden van) een persoon, wiens huisvesting daar gelet op de bestemming van het gebouw of het terrein noodzakelijk is; 1.11 beperkt kwetsbaar object een beperkt kwetsbaar object als bedoeld in artikel 1 lid 1 sub b van het Besluit
externe veiligheid inrichtingen;
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
20
1.12 bestemmingsgrens de grens van een bestemmingsvlak; 1.13 bestemmingsvlak een geometrisch bepaald vlak met eenzelfde bestemming; 1.14 Bevi-inrichting inrichting als bedoeld in artikel 2 lid 1 van het Besluit externe veiligheid inrichtingen; 1.15 bijgebouw een vrijstaand, afzonderlijk van het hoofdgebouw in functioneel en bouwkundig opzicht te onderscheiden gebouw; 1.16 bouwen het plaatsen, het geheel of gedeeltelijk oprichten, vernieuwen of veranderen en het vergroten van een bouwwerk, alsmede het geheel of gedeeltelijk oprichten, vernieuwen of veranderen van een standplaats; 1.17 bouwgrens de grens van een bouwvlak; 1.18 bouwlaag een doorlopend gedeelte van een gebouw dat door op gelijke of bij benadering gelijke hoogte liggende vloeren of balklagen is begrensd, zulks met inbegrip van de begane grond en met uitsluiting van onderbouw en zolder; 1.19 bouwperceel een aaneengesloten stuk grond, waarop ingevolge de regels een zelfstandige, bij elkaar behorende bebouwing is toegelaten; 1.20 bouwperceelgrens een grens van een bouwperceel; 1.21 bouwvlak een geometrisch bepaald vlak, waarmee gronden zijn aangeduid, waar ingevolge de regels bepaalde gebouwen en bouwwerken geen gebouw zijnde zijn toegelaten; 1.22 bouwwerk elke constructie van enige omvang van hout, steen, metaal of ander materiaal, die hetzij direct hetzij indirect met de grond is verbonden, hetzij direct of indirect
steun vindt in of op de grond; 1.23 dak iedere bovenbeïndiging van een gebouw; 1.24 detailhandel het bedrijfsmatig te koop aanbieden (waaronder de uitstalling ten verkoop), het verkopen en/of leveren van goederen, geen motorbrandstoffen zijnde, aan personen die die goederen kopen voor gebruik, verbruik of aanwending anders dan in de uitoefening van een beroeps- of bedrijfsactiviteit; 1.25 gebouw elk bouwwerk, dat een voor mensen toegankelijke, overdekte, geheel of gedeeltelijk met wanden omsloten ruimte vormt;
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
21
1.26 groepsrisico cumulatieve kansen per jaar dat ten minste 10, 100 of 1000 personen overlijden als rechtstreeks gevolg van hun aanwezigheid in het invloedsgebied van een inrichting en een ongewoon voorval binnen die inrichting waarbij een gevaarlijke stof, gevaarlijke afvalstof of bestrijdingsmiddel betrokken is; 1.27 groothandel het bedrijfsmatig te koop aanbieden, hieronder inbegrepen de uitstalling ten behoeve van verkoop, het verkopen en/of het leveren van goederen aan wederverkopers, dan wel aan bedrijven, instellingen en personen, ter aanwending in een of andere beroeps- of bedrijfsactiviteit; 1.28 internetdetailhandel detailhandel waarbij het te koop aanbieden van goederen plaatsvindt via het internet en waarbij op locatie uitsluitend de opslag, distributie en/of het afhalen van goederen plaatsvindt en waarbij op locatie geen sprake is van een toonzaalfunctie; 1.29 kantoor een gebouw dat dient voor de uitoefening van administratieve werkzaamheden en werkzaamheden die verband houden met het doen functioneren van (semi)overheidsinstellingen, het bankwezen, administratiekantoren en naar de aard daarmee gelijk te stellen instellingen; 1.30 kwetsbaar object een kwetsbaar object als bedoeld in artikel 1 lid 1 sub l van het Besluit externe veiligheid inrichtingen; 1.31 ondergeschikte kantoorruimte kantoorruimte welke dient ter administratieve ondersteuning van een
bijbehorend en ter plaatse gesitueerd bedrijf, die rechtstreeks deel uitmaakt van dat bedrijf, en waar geen zelfstandige zakelijke diensten worden verleend aan derden; 1.32 ondergeschikte detailhandel bij groothandel detailhandel als aciviteit die in ruimtelijk, functioneel en inkomenswervend opzicht duidelijk ondergeschikt is aan de ingevolge het bestemmingsplan toegestane hoofdfunctie. De detailhandelsfunctie is van zulke beperkte bedrijfsmatige of ruimtelijke omvang dat de functie groothandel waaraan zij wordt toegevoegd qua aard, vorm en verschijningsvorm, overwegend of nagenoeg geheel als hoofdfunctie duidelijk herkenbaar blijft; 1.33 peil a. voor gebouwen, waarvan de hoofdtoegang onmiddelijk aan de weg grenst of minder dan 5 meter daarvan: de hoogte van de weg (ter plaatse van die hoofdtoegang); b. indien in of op het water wordt gebouwd: het Nieuw Amsterdams Peil; c.
in andere gevallen en voor andere bouwwerken die niet op of in het water worden gebouwd: de hoogte van de bestaande omliggende terreinen (maaiveld); 1.34 plaatsgebonden risico risico op een plaats buiten een inrichting, uitgedrukt als de kans per jaar dat een persoon die onafgebroken en onbeschermd op die plaats zou verblijven, overlijdt als rechtstreeks gevolg van een ongewoon voorval binnen die inrichting waarbij een gevaarlijke stof, gevaarlijke afvalstof of bestrijdingsmiddel betrokken is; 1.35 productiegebonden detailhandel detailhandel in goederen, die ter plaatse worden vervaardigd, gerepareerd en/of toegepast in het productieproces, waarbij de detailhandelsfunctie ondergeschikt is aan de productiefunctie. Voedings- en genotsmiddelen zijn uitgesloten;
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
22
1.36 risicovolle inrichting een inrichting als bedoeld in artikel 2 lid 1 van het Besluit externe veiligheid inrichtingen; 1.37 Staat van Bedrijfsactiviteiten de Staat van bedrijfsactiviteiten die van deze regels onderdeel uitmaakt; 1.38 seksinrichting de voor het publiek toegankelijke besloten ruimte waarin bedrijfsmatig, of in de omvang alsof zij bedrijfsmatig was, seksuele handelingen worden verricht, of vertoningen van erotisch/pornografische aard plaatsvinden. Onder seksinrichting wordt in ieder geval verstaan: een prostitutiebedrijf, alsmede een erotische massagesalon, een seksbioscoop, een seksautomatenhal, een sekstheater of een parenclub, al dan niet in combinatie met elkaar; 1.39 uitbouw een gebouw dat als vergroting van een bestaande ruimte is gebouwd aan een hoofdgebouw, welk gebouw door de vorm onderscheiden kan worden van het hoofdgebouw en dat in architectonisch opzicht ondergeschikt is aan het hoofdgebouw.
Functionele ondergeschiktheid is niet vereist; 1.40 volumieuze goederen handel in goederen die een grote omvang hebben; 1.41 voorgevelrooilijn de lijn waarin (een gedeelte van) de voorgevel van het hoofdgebouw is gebouwd alsmede de naar de weg gekeerde bestemmingsgrens; 1.42 vuurwerkbedrijf inrichting waar professioneel vuurwerk en/of meer dan 10.000 kg consumentenvuurwerk aanwezig is; 1.43 Wgh-inrichting een inrichting als bedoeld in artikel 2.4 van het Inrichtingen- en vergunningenbesluit milieubeheer;
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
23
Artikel 2
Wijze van meten
Bij toepassing van deze regels wordt als volgt gemeten: Gebouwen en bouwwerken 2.1 De bouwhoogte van een bouwwerk Vanaf het peil tot aan het hoogste punt van een gebouw of van een bouwwerk, geen gebouw zijnde, met uitzondering van ondergeschikte bouwonderdelen, zoals schoorstenen, antennes, en naar de aard daarmee gelijk te stellen bouwonderdelen. 2.2 De breedte, lengte of diepte van een gebouw Tussen (de lijnen getrokken door) de buitenzijde van de gevels en/of de harten van de scheidingsmuren. 2.3 De dakhelling Langs het dakvlak ten opzichte van het horizontale vlak. 2.4 De goothoogte van een bouwwerk Vanaf het peil tot aan de bovenkant van de goot, dan wel de druiplijn, het boeibord, of een daarmee gelijk te stellen constructiedeel. 2.5 De inhoud van een bouwwerk Tussen de onderzijde van de begane grondvloer, de buitenzijde van de gevels (en/of het hart van de scheidsmuren) en de buitenzijde van daken en dakkapellen. 2.6 De oppervlakte van een bouwwerk Tussen de buitenwerkse gevelvlakken en/of het hart van de scheidingsmuren, neerwaarts geprojecteerd op het gemiddelde niveau van het afgewerkte bouwterrein ter plaatse van het bouwwerk. 2.7 Het grondoppervlak van een gebouw Tussen (de buitenste verticale projecties van) de buitenzijde van de gevels en/of het hart van de scheidingsmuren.
2.8 De vloeroppervlakte bij bedrijfsvloeroppervlakte en verkoopvloeroppervlakte De oppervlakte gemeten op vloerniveau tussen de binnenzijden van de scheidingsmuren die de desbetreffende ruimte of groep van ruimten omhullen, met uitzondering van ruimten voor verticaal verkeer, ruimten voor gebouwinstallaties, dragende binnenmuren, vrijstaande draagconstructies en delen van vloeren waarboven de vrije hoogte lager is dan 1.5 meter. Ondergeschikte bouwdelen Bij het meten worden ondergeschikte bouwdelen, als plinten, pilasters, kozijnen, gevelversieringen, ventilatiekanalen, schoorstenen, gevel- en kroonlijsten, luifels, balkons en overstekende daken buiten beschouwing gelaten, mits de overschrijding van bouwvlak- of bestemmingsgrenzen niet meer dan 1 meter bedraagt.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
24
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
25
Hoofdstuk 2
Artikel 3
Bestemmingsregels
Bedrijventerrein
3.1 Bestemmingsomschrijving De voor 'Bedrijventerrein' aangewezen gronden zijn bestemd voor: a. ter plaatse van de aanduiding 'bedrijf tot en met categorie 4.2': bedrijven tot en met categorie 4.2 van de Staat van bedrijfsactiviteiten; b. ter plaatse van de aanduiding 'bedrijf' tevens een bedrijfsactiviteit met SBI code 372.A2 uit ten hoogste categorie 5.2 van de Staat van bedrijfsactiviteiten; c. ter plaatse van de aanduiding 'verkooppunt motorbrandstoffen zonder lpg': tevens voor de verkoop van motorbrandstoffen, met uitzondering van lpg; d. in aanvulling op het bepaalde onder a tevens voor internetdetailhandel; e. in aanvulling op het bepaalde onder a tevens voor detailhandel in: 1. automobielen; 2. caravans; 3. boten en motoren; 4. meubels voor zover het betreft ondergeschikte detailhandel bij een meubelgroothandel; f. in aanvulling op het bepaalde onder a tevens voor productiegebonden detailhandel tot 10% van de bedrijfsvloeroppervlakte met een maximale totale oppervlakte van 150 m²; g. ondergeschikte detailhandel in volumineuze goederen bij groothandelsondernemingen; met daarbijbehorende: h. gebouwen; i. bouwwerken, geen gebouw zijnde; j. andere-werken, erven en terreinen; met inachtneming van het volgende: k. in de parkeerbehoefte dient te worden voorzien op eigen terrein; l. detailhandel anders dan bedoeld onder c tot en met g niet is toegestaan; m.
Wgh-inrichtingen zijn niet toegestaan; n. Bevi-inrichtingen zijn niet toegestaan; o. inrichtingen die zijn genoemd in bijlage C en D van het besluit Milieueffectrapportage 1994 zijn niet toegestaan; p. vuurwerkbedrijven zijn niet toegestaan; q. kantoren anders dan in de zin van ondergeschikte kantoorruimte zijn niet toegestaan. 3.2 Bouwregels Op de voor 'Bedrijventerrein' aangewezen gronden mogen uitsluitend bouwwerken ten dienste van de bestemming worden gebouwd. 3.2.1 Gebouwen Voor een gebouw gelden de volgende regels:
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
26
a. b. c. d. e.
een gebouw dient binnen een bouwvlak te worden gebouwd; het bebouwingspercentage van het bouwperceel mag niet meer dan 80 bedragen; de bouwhoogte mag niet meer dan 12 meter bedragen, tenzij anders op de plankaart is aangegeven; de afstand van een gebouw tot de zijdelingse perceelgrens mag niet minder dan 2 meter bedragen; de afstand van een gebouw tot de naar de weg gekeerde grens van het bouwperceel mag niet minder dan 5 meter bedragen.
3.2.2 Bouwwerken, geen gebouw zijnde Voor een bouwwerk, geen gebouw zijnde gelden de volgende regels: a. de bouwhoogte van erf- en terreinafscheidingen mag niet meer dan 3 meter bedragen; b. de bouwhoogte van lichtmasten mag niet meer dan 9 meter bedragen; c. in overige gevallen mag de bouwhoogte niet meer dan 5 meter bedragen. 3.3 Nadere eisen Burgemeester en wethouders kunnen nadere eisen stellen aan de plaats en de afmetingen van de bebouwing, het materiaalgebruik en het kleurgebruik ten behoeve van: a. het straat- en bebouwingsbeeld; b. de milieusituatie; c. de verkeersveiligheid; d. de gebruiksmogelijkheden van de aangrenzende gronden; e. de sociale veiligheid; f. de externe veiligheid. 3.4 Afwijken van de bouwregels Het bevoegd gezag kan met een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in: a. 3.2.1 onder c en toestaan dat de bouwhoogte wordt verhoogd tot niet meer dan 15 meter, met dien verstande dat: 1. de bedrijfseconomische noodzaak dient te zijn aangetoond; 2. bij de ontheffing eisen kunnen worden gesteld aan de landschappelijke inpassing van de nieuwe bebouwing in de omgeving; b. 3.2.1 onder d en toestaan dat de afstand tot de zijdelingse perceelgrens wordt verminderd, mits er geen onevenredige afbreuk wordt gedaan aan de bereikbaarheid en veiligheid in geval van calamiteiten; c.
3.2.2 onder c en toestaan dat de bouwhoogte wordt verhoogd tot niet meer dan 8 meter; d. 3.2.2, onder b en toestaan dat de bouwhoogte van een lichtmast wordt verhoogd tot niet meer dan 25 meter, met dien verstande dat: 1. de bedrijfseconomische noodzaak dient te zijn aangetoond; 2. uit een overgelegd lichtplan is gebleken dat maximale lichthinder beperkende maatregelen worden genomen; 3. de ontsteking van verlichting tussen 0.00 uur en 5.00 uur uitsluitend incidenteel kan worden toegestaan bij nachtwerkzaamheden. 3.4.1 Afwegingskader Een in 3.4 genoemde omgevingsvergunning kan slechts worden verleend indien geen onevenredige aantasting plaatsvindt van: a. het straat- en bebouwingsbeeld; b. de milieusituatie; c. de verkeersveiligheid; d. de gebruiksmogelijkheden van de aangrenzende gronden; e. de sociale veiligheid; f. de externe veiligheid.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
27
3.5 Specifieke gebruiksregels 3.5.1 Opslag Opslag is uitsluitend toegestaan binnen het bouwvlak en achter de voorgevelrooilijn. 3.5.2 Strijdig gebruik Tot een met de bestemming strijdig gebruik als bedoeld in artikel 7.10 van de Wet ruimtelijke ordening wordt in ieder geval gerekend: a. bewoning van bedrijfsruimten. 3.6 Afwijken van de gebruiksregels Het bevoegd gezag kan met een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in: a. 3.1 onder a en toestaan dat tevens bedrijven worden toegelaten die niet zijn genoemd in de Staat van Bedrijfsactiviteiten of die volgens de Staat van Bedrijfsactiviteiten van een hogere categorie zijn, voor zover het betrokken bedrijf naar aard en invloed op de omgeving geacht kan worden te behoren tot de reeds toegelaten categorie, met dien verstande dat: 1. Bevi-inrichtingen niet zijn toegestaan; 2. Vuurwerkbedrijven niet zijn toegestaan; 3. Wgh-inrichtingen niet zijn toegestaan; 4. inrichtingen die zijn genoemd in bijlage C en D van het Besluit Milieueffectrapportage 1994 niet zijn toegestaan; b. 3.1 onder c ten behoeve van detailhandel in lpg, met dien verstande dat: 1. de afstand zoals bedoeld in artikel 5 lid 3 van het Besluit externe veiligheid inrichtingen jo.
artikel 1 van de Regeling externe veiligheid inrichtingen dient te zijn gelegen binnen het bouwperceel van de inrichting, dan wel op gronden waarop geen kwetsbare of beperkt kwetsbare objecten zijn gesitueerd dan wel toegestaan; 2. een verantwoording dient te worden gegeven van het groepsrisico in het invloedsgebied van de inrichting conform het bepaalde in artikel 13 van het Besluit externe veiligheid inrichtingen, zoals dat geldt ten tijde van de vaststelling van het ontwerpbestemmingsplan; 3. de verkeersveiligheid, brandveiligheid en een adequate brand- en rampenbestrijding worden gewaarborgd; c. 3.1 onder e ten behoeve van detailhandel in machines, mits vestiging elders in de gemeente niet mogelijk en/of uit ruimtelijke overwegingen niet wenselijk is gebleken; d. 3.1 onder n ten behoeve van de vestiging van een Bevi-inrichting, met dien verstande dat: 1. de 10-6 contour voor het plaatsgebonden risico of - indien van toepassing - de afstand zoals bedoeld in artikel 5 lid 3 van het Besluit externe veiligheid inrichtingen jo. artikel 1 van de Regeling externe veiligheid inrichtingen dient te zijn gelegen binnen het bouwperceel van de Bevi-inrichting, dan wel op gronden waarop geen kwetsbare of beperkt kwetsbare objecten zijn gesitueerd dan wel toegestaan; 2.
een verantwoording dient te worden gegeven van het groepsrisico in het invloedsgebied van de inrichting conform het bepaalde in artikel 13 van het Besluit externe veiligheid inrichtingen, zoals dat geldt ten tijde van de vaststelling van het ontwerpbestemmingsplan; 3. de verkeersveiligheid, brandveiligheid en een adequate brand- en rampenbestrijding worden gewaarborgd; e. 3.5.1 ten behoeve van opslag vóór de voorgevelrooilijn, indien opslag achter deze lijn wegens ruimtegebrek niet mogelijk is. 3.6.1 Afwegingskader Een in 3.6 genoemde omgevingsvergunning kan slechts worden verleend indien geen onevenredige aantasting plaatsvindt van: a. het straat- en bebouwingsbeeld; b. de milieusituatie; c. de verkeersveiligheid;
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
28
d. e. f.
de gebruiksmogelijkheden van de aangrenzende gronden; de sociale veiligheid; de externe veiligheid.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
29
Artikel 4
Waarde - Archeologische verwachtingswaarde hoog
4.1 Bestemmingsomschrijving De voor 'Waarde - Archeologische verwachtingswaarde hoog' aangewezen gronden zijn, behalve voor de daar voorkomende bestemming(en) (basisbestemming), mede bestemd voor: a. het behoud, de bescherming en/of het herstel van de archeologische waarden; met daarbijbehorende: b. bouwwerken, geen gebouwen zijnde; c. werken, geen bouwwerk zijnde, en werkzaamheden d. voorzieningen. 4.2 Bouwregels Op de voor 'Waarde - Archeologische verwachtingswaarde hoog' aangewezen gronden mag, in afwijking van hetgeen in de overige regels is bepaald, niet worden gebouwd. 4.2.1 Uitzonderingen Het bepaalde in 4.2 is niet van toepassing op: a. bouwwerken en voorzieningen ten behoeve van instandhouding en bescherming van en onderzoek naar aanwezige of naar verwachting aanwezige archeologische waarden; b. bouwwerken en -projecten met een oppervlakte van niet meer dan 100 m2; c. activiteiten waarvoor geen of een lichte bouwvergunning vereist is; d. bouwprojecten waarvoor een reguliere bouwvergunning is verleend en waarbij een rapport is overlegd waarin de archeologische waarde van de gronden in voldoende mate is vastgesteld. 4.3 Afwijken van de bouwregels 4.3.1 Afwijking Het bevoegd gezag kan met een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in 4.2 en toestaan dat wordt gebouwd ten dienste van en conform de (basis)bestemming.
4.3.2 Afwegingskader Een in 4.3 genoemde omgevingsvergunning kan slechts worden verleend indien vooraf door de aanvrager een rapport is overlegd waarin de archeologische waarde van het terrein dat blijkens de aanvraag zal worden verstoord naar het oordeel van het bevoegd gezag in voldoende mate is vastgesteld en daartegen uit hoofde van de bescherming van de archeologische waarde geen bezwaar bestaat. 4.3.3 Omgevingsvergunning niet vereist Een in 4.3 genoemde omgevingsvergunning is niet vereist indien: a. op basis van aanvullend en/of definitief archeologisch onderzoek is aangetoond dat op de betrokken locatie geen archeologische waarden (meer) aanwezig zijn; b. naar het oordeel van burgemeester en wethouders de archeologische waarde van het terrein in andere beschikbare informatie voldoende is vastgesteld; c. het bouwplan betrekking heeft op wijziging of vervanging van bestaande bebouwing, waarbij de oppervlakte niet wordt uitgebreid en de bestaande fundering wordt gebruikt. 4.3.4 Verplichtingen Aan een in 4.3 genoemde omgevingsvergunning kunnen in het belang van de archeologische monumentenzorg de volgende verplichtingen worden verbonden: a. de verplichting tot het treffen van technische maatregelen waardoor monumenten in de bodem kunnen worden behouden; b. de verplichting tot het doen van opgravingen;
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
30
c.
de verplichting de activiteit die tot de bodemverstoring leidt, te laten begeleiden door een deskundige op het terrein van de archeologische monumentenzorg die voldoet aan door burgemeester en wethouders bij de vergunning te stellen kwalificaties.
4.4 Omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde, of van werkzaamheden 4.4.1 Verbod Het is verboden zonder of in afwijking van een omgevingsvergunning van het bevoegd gezag op gronden over een oppervlakte van 100 m² of meer de volgende werken en/of werkzaamheden uit te voeren: a. het uitvoeren van graafwerkzaamheden en het roeren en omwoelen van gronden, dieper dan 0,3 m onder peil; b. het verlagen van de bodem en afgraven van gronden, dieper dan 0,3 m onder peil; c. het graven of anderszins aanbrengen van watergangen en waterpartijen dieper dan 0,3 m onder peil; d. het aanbrengen van diepwortelende beplantingen; e. het ophogen of egaliseren van gronden. 4.4.2 Uitzondering op verbod Het in 4.4.1 vervatte verbod is niet van toepassing op werken en werkzaamheden: a. in het kader van het normale beheer en onderhoud; b. in het kader van archeologisch onderzoek en opgravingen, mits verricht door een ter zake deskundige; c. die reeds in uitvoering zijn op het tijdstip van het van kracht worden van dit plan dan wel mogen worden uitgevoerd krachtens een verleende vergunning; dan wel indien: d. op basis van aanvullend en/of definitief archeologisch onderzoek is aangetoond dat op de betrokken locatie geen archeologische waarden (meer) aanwezig zijn; e.
naar het oordeel van burgemeester en wethouders de archeologische waarde van het terrein in andere beschikbare informatie voldoende is vastgesteld. 4.4.3 Strijd met bestemming a. Uitvoering van de andere-werken is in strijd met de bestemming 'Waarde - Archeologische verwachtingswaarde hoog' indien daardoor dan wel door de daarvan (direct of indirect) te verwachten gevolgen een onevenredige aantasting van de waarden van deze gronden kan plaatsvinden, hetgeen dient te blijken uit een rapport waarin de archeologische waarde van de gronden in voldoende mate is vastgesteld. b. Een rapport als bedoeld onder a is niet noodzakelijk indien naar het oordeel van burgemeester en wethouders de archeologische waarde van de gronden middels andere beschikbare informatie afdoende is vastgesteld. Deze informatie wordt dan ook als een rapport beschouwd. 4.4.4 Procedure Alvorens te beslissen over een aanvraag voor een aanlegvergunning kunnen burgemeester en wethouders advies inwinnen van een ter zake deskundige. 4.5 Wijzigingsbevoegdheid 4.5.1 Wijzigingsregels Burgemeester en wethouders kunnen het plan wijzigen en de bestemming van het gebied wijzigen dan wel laten vervallen: a. indien de geconstateerde aanwezigheid of afwezigheid van archeologische waarden, in voorkomend geval na beëindiging van opgravingen, daartoe aanleiding geeft; b. indien andere wettelijke regelen daartoe aanleiding geven.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
31
Hoofdstuk 3
Artikel 5
Algemene regels
Anti-dubbeltelregel
Grond die eenmaal in aanmerking is genomen bij het toestaan van een bouwplan waaraan uitvoering is gegeven of alsnog kan worden gegeven, blijft bij de beoordeling van latere bouwplannen buiten beschouwing.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
32
Artikel 6
Algemene gebruiksregels
6.1 Strijdig gebruik Onder een gebruik strijdig met de bestemming, zoals bedoeld in artikel 7.10 van de Wet ruimtelijke ordening wordt in ieder geval verstaan: a. het gebruiken of het laten gebruiken van gebouwen ten behoeve van een seksinrichting.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
33
Artikel 7
Algemene afwijkingsregels
7.1 Afwijking Het bevoegd gezag kan met een omgevingsvergunning afwijken van: a. de bestemmingsregels en toestaan dat het beloop of het profiel van wegen of de aansluiting van wegen onderling in geringe mate wordt aangepast, indien de verkeersveiligheid en/of -intensiteit daartoe aanleiding geven; b. de bestemmingsregels met het oog op de aanpassing aan de werkelijke afmetingen van het terrein mits de structuur van het plan niet wordt aangetast en de ontheffing gewenst en noodzakelijk wordt geacht voor de juiste verwezenlijking van het plan; c. de bestemmingsregels ten aanzien van de bouwhoogte van bouwwerken geen gebouw zijnde en toestaan dat de bouwhoogte wordt vergroot tot niet meer dan 10 m; d. de bestemmingsregels ten aanzien van de bouwhoogte van bouwwerken geen gebouw zijnde en toestaan dat de bouwhoogte van zend-, ontvang- en/of sirenemasten wordt vergroot tot niet meer dan 40 meter; e. de bestemmingsregels en toestaan dat de grenzen van het bouwvlak naar de buitenzijde worden overschreden door: 1. plinten, pilasters, kozijnen, gevelversieringen, ventilatiekanalen en schoorstenen; 2. gevel- en kroonlijsten en overstekende daken; 3. (hoek)erkers over maximaal de halve gevelbreedte, ingangspartijen, luifels, balkons en galerijen, mits de bouwvlakgrens met niet meer dan 1,50 meter wordt overschreden; f.
de bestemmingsregels ten behoeve van het aanbrengen van wijzigingen in de plaats en de richting van begrenzingen van de bestemmingen en/of bouwgrenzen, mits deze nodig zijn in verband met afwijkingen en onnauwkeurigheden van de kaart ten opzichte van de feitelijke situatie, dan wel nodig zijn in verband met de juiste inpassing van de gebouwen binnen de bouwvlakken, waarbij de grenzen met niet meer dan 5 m worden verschoven; g. het bepaalde ten aanzien van de maximale bouwhoogte van gebouwen en toestaan dat de bouwhoogte van de gebouwen wordt vergroot ten behoeve van plaatselijke verhogingen, zoals schoorstenen, luchtkokers, liftkokers en lichtkappen. 7.2 Afwegingskader Een in 7.1 genoemde omgevingsvergunning kan slechts worden verleend indien geen onevenredige aantasting plaatsvindt van: a. het straat- en bebouwingsbeeld; b. de milieusituatie; c. de verkeersveiligheid; d. de gebruiksmogelijkheden van de aangrenzende gronden; e. de sociale veiligheid; f. de externe veiligheid.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
34
Artikel 8
Overige regels
8.1 Werking wettelijke regelingen De wettelijke regelingen waarnaar in de regels van dit plan wordt verwezen, gelden zoals deze luiden op het moment van vaststelling van het plan.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
35
Hoofdstuk 4
Artikel 9
Overgangs- en slotregels
Overgangsrecht
9.1 Overgangsrecht bouwwerken Voor bouwwerken luidt het overgangsrecht als volgt: a. een bouwwerk dat op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel gebouwd kan worden krachtens een omgevingsvergunning voor het bouwen, en afwijkt van het plan, mag, mits deze afwijking naar aard en omvang niet wordt vergroot: 1. gedeeltelijk worden vernieuwd of veranderd; 2. na het tenietgaan ten gevolge van een calamiteit geheel worden vernieuwd of veranderd, mits de aanvraag van de omgevingsvergunning voor het bouwen wordt gedaan binnen twee jaar na de dag waarop het bouwwerk is tenietgegaan; b. het bevoegd gezag kan eenmalig in afwijking van dit lid onder a een omgevingsvergunning verlenen voor het vergroten van de inhoud van een bouwwerk als bedoeld in dit lid onder a met maximaal 10%; c. dit lid onder a is niet van toepassing op bouwwerken die weliswaar bestaan op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan, maar zijn gebouwd zonder vergunning en in strijd met het daarvoor geldende plan, daaronder begrepen de overgangsbepaling van dat plan. 9.2 Overgangsrecht gebruik Voor gebruik luidt het overgangsrecht als volgt: a. het gebruik van grond en bouwwerken dat bestond op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan en hiermee in strijd is, mag worden voortgezet; b.
het is verboden het met het bestemmingsplan strijdige gebruik, bedoeld in dit lid onder a, te veranderen of te laten veranderen in een ander met dat plan strijdig gebruik, tenzij door deze verandering de afwijking naar aard en omvang wordt verkleind; c. indien het gebruik, bedoeld in dit lid onder a, na het tijdstip van de inwerkingtreding van het plan voor een periode langer dan een jaar wordt onderbroken, is het verboden dit gebruik daarna te hervatten of te laten hervatten; d. dit lid onder a is niet van toepassing op het gebruik dat reeds in strijd was met het voorheen geldende bestemmingsplan, daaronder begrepen de overgangsbepalingen van dat plan.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
36
Artikel 10
Slotregel
Deze regels worden aangehaald als: 'Regels van het bestemmingsplan Elzenweg 31, 33 en 35'.
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
BIJLAGEN BIJ DE REGELS
38
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
39
Bijlage 1 Staat van bedrijfsactiviteiten
Rho adviseurs voor leefruimte
20210433
Bijlage
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
Lijst van afkortingen in de Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein' ‐ < > = cat. e.d. kl. n.e.g. o.c. p.c. p.o. b.o. v.c. u d
niet van toepassing of niet relevant kleiner dan groter gelijk aan categorie en dergelijke klasse niet elders genoemd opslagcapaciteit productiecapaciteit productieoppervlak bedrijfsoppervlak verwerkingscapaciteit uur dag
w j B C D L Z R V G/P
week jaar bodemverontreiniging continu divers luchtverontreiniging zonering op basis van Wet geluidhinder risico (Besluit externe veiligheid inrichtingen mogelijk van toepassing) Vuurwerkbesluit van toepassing verkeersaantrekkende werking goederenvervoer/personenvervoer: 1. potentieel geringe verkeersaantrekkende werking 2. potentieel aanzienlijke verkeersaantrekkende werking 3. potentieel zeer grote verkeersaantrekkende werking
1
CATEGORIE
VERKEER
AFSTANDEN IN METERS
01
01
‐
LANDBOUW EN DIENSTVERLENING TEN BEHOEVE VAN DE LANDBOUW
0112
011, 012, 013, 016
0
Tuinbouw:
0112
0113
4
- champignonkwekerijen (algemeen)
30
10
30
C
10
30
2
1 G
0112
0113
5
- champignonkwekerijen met mestfermentatie
100
10
30
C
10
100
3.2
1 G
0112
0163
6
- bloembollendroog‐ en prepareerbedrijven
30
10
30
C
10
30
2
1 G
0112
011
7
- witlofkwekerijen (algemeen)
30
10
30
C
10
30
2
1 G
014
016
0
Dienstverlening ten behoeve van de landbouw:
014
016
1
- algemeen (onder andere loonbedrijven): b.o. > 500 m²
30
10
50
10
50
3.1
2 G
014
016
2
- algemeen (onder andere loonbedrijven): b.o. <= 500 m²
30
10
30
10
30
2
1 G
014
016
014
016
3
- plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. > 500 m²
30
10
50
10
50
3.1
2 G
014
016
4
- plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. <= 500 m²
30
10
30
10
30
2
1 G
0142
0162
KI‐stations
30
10
30
C
0
30
2
1 G
05
03
0501.1
0311
Zeevisserijbedrijven
100
0
100
C
50
100
3.2
2 G
0501.2
0312
Binnenvisserijbedrijven
50
0
50
C
10
50
3.1
1 G
0502
032
0
Vis‐ en schaaldierkwekerijen
0502
032
1
- oester‐, mossel‐ en schelpenteeltbedrijven
100
30
50
C
0
100
3.2
1 G
0502
032
2
- visteeltbedrijven
50
0
50
C
0
50
3.1
1 G
15
10, 11
‐
VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN
151
101, 102
0
Slachterijen en overige vleesverwerking:
151
101, 102
1
- slachterijen en pluimveeslachterijen
100
0
100
C
50
3.2
2 G
151
101
2
- vetsmelterijen
700
0
100
C
30
151
101
3
- bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval
300
0
100
C
50
INDICES
GEVAAR
GELUID
OMSCHRIJVING
GROOTSTE AFSTAND
SBI‐2008 VNG‐nr.
SBI‐1993
STOF
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
GEUR
2
D
- algemeen met opslag bestrijdingsmiddelen > 10 ton: zie SBI‐code 51.55
‐
VISSERIJ‐ EN VISTEELTBEDRIJVEN R
R R
100
D
700
5.2
2 G
300
4.2
2 G
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
151
101
4
- vleeswaren‐ en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1.000 m²
100
0
100
C
50
100
3.2
2 G
151
101
5
- vleeswaren‐ en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1.000 m²
50
0
50
C
30
50
3.1
1 G
151
101
6
- vleeswaren‐ en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 200 m²
30
0
50
10
50
3.1
1 G
151
101, 102
7
- loonslachterijen
50
0
50
10
50
3.1
1 G
151
108
8
50
0
50
10
50
3.1
2 G
152
102
0
- vervaardiging van snacks en vervaardiging van kant‐en‐klaarmaaltijden met p.o. < 2.000 m² Visverwerkingsbedrijven:
152
102
1
- drogen
700
100
200
C
30
700
5.2
2 G
152
102
2
- conserveren
200
0
100
C
30
200
4.1
2 G
152
102
3
- roken
300
0
50
C
0
300
4.2
1 G
152
102
4
- verwerken anderszins: p.o. > 1.000 m²
300
10
50
C
30
300
4.2
2 G
152
102
5
- conserveren of verwerken anderszins: p.o. <= 1.000 m²
100
10
50
30
100
3.2
1 G
152
102
6
- conserveren of verwerken anderszins: p.o. <= 300 m²
50
10
30
10
50
3.1
1 G
1531
1031
0
Aardappelproductenfabrieken:
1531
1031
1
- vervaardiging van aardappelproducten
300
30
200
1531
1031
2
- vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m²
50
10
50
1532,1533
1032, 1039
0
Groente‐ en fruitconservenfabrieken:
1532,1533
1032, 1039
1
- jam
50
10
100
C
1532,1533
1032, 1039
2
- groente algemeen
50
10
100
C
1532,1533
1032, 1039
3
- met koolsoorten
100
10
100
1532,1533
1032, 1039
4
- met drogerijen
300
10
1532,1533
1032, 1039
5
- met uienconservering (zoutinleggerij)
300
10
1541
104101
0
Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlijke oliën en vetten:
1541
104101
1
- p.c. < 250.000 ton/jaar
200
1541
104101
2
- p.c. >= 250.000 ton/jaar
300
1542
104102
0
Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en vetten:
1542
104102
1
- p.c. < 250.000 ton/jaar
1542
104102
2
- p.c. >= 250.000 ton/jaar
INDICES GROOTSTE AFSTAND
GEVAAR
GELUID
STOF
GEUR
AFSTANDEN IN METERS
C
R
D
VERKEER
SBI‐2008
CATEGORIE
SBI‐1993
VNG‐nr.
OMSCHRIJVING
3
50
R
300
4.2
2 G
50
R
50
3.1
1 G
10
100
3.2
1 G
10
100
3.2
2 G
C
10
100
3.2
2 G
200
C
30
300
4.2
2 G
100
C
10
300
4.2
2 G
30
100
C
50
300
C
200
10
100
C
300
10
300
C
30
R
200
4.1
3 G
Z
50
R
300
4.2
3 G
100
R
200
4.1
3 G
Z
200
R
300
4.2
3 G
1042
0
Margarinefabrieken:
1543
1042
1
- p.c. < 250.000 ton/jaar
100
10
200
C
30
R
200
4.1
3 G
1543
1042
2
- p.c. >= 250.000 ton/jaar
200
10
300
C
Z
50
R
300
4.2
3 G
1551
1051
0
Zuivelproducten fabrieken:
1551
1051
1
- gedroogde producten, p.c. >= 1,5 ton/uur
200
100
500
C
Z
50
R
500
5.1
3 G
1551
1051
2
- geconcentreerde producten, verdampingscapaciteit >= 20 ton/uur
200
30
500
C
Z
50
R
500
5.1
3 G
1551
1051
3
- melkproductenfabrieken v.c. < 55.000 ton/jaar
50
0
100
C
50
R
100
3.2
2 G
1551
1051
4
- melkproductenfabrieken v.c. >= 55.000 ton/jaar
100
0
300
C
50
R
300
4.2
3 G
1551
1051
5
- overige zuivelproductenfabrieken
50
50
300
C
50
R
300
4.2
3 G
1552
1052
1
Consumptie‐ijsfabrieken: p.o. > 200 m²
50
0
100
C
50
R
100
3.2
2 G
1552
1052
2
- consumptie‐ijsfabrieken: p.o. <= 200 m²
10
0
30
30
2
1 G
1561
1061
0
Meelfabrieken:
1561
1061
1
- p.c. >= 500 ton/uur
200
100
300
C
100
R
300
4.2
2 G
1561
1061
2
- p.c. < 500 ton/uur
100
50
200
C
50
R
200
4.1
2 G
1561
1061
Grutterswarenfabrieken
50
100
200
C
50
4.1
2 G
1562
1062
0
Zetmeelfabrieken:
1562
1062
1
- p.c. < 10 ton/uur
200
50
200
C
1562
1062
2
- p.c. >= 10 ton/uur
300
100
300
C
1571
1091
0
Veevoerfabrieken:
1571
1091
1
- destructiebedrijven
700
30
200
C
1571
1091
2
- beender‐, veren‐, vis‐ en vleesmeelfabriek
700
100
100
C
30
5.2
3 G
1571
1091
3
- drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) capaciteit < 10 ton/uur water
300
100
200
C
30
300
4.2
2 G
1571
1091
4
- drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) capaciteit >= 10 ton/uur water
700
200
300
C
50
700
5.2
3 G
1571
1091
5
- mengvoeder, p.c. < 100 ton/uur
200
50
200
C
30
200
4.1
3 G
1571
1091
6
- mengvoeder, p.c. >= 100 ton/uur
300
100
300
C
300
4.2
3 G
1572
1092
Vervaardiging van voer voor huisdieren
200
100
200
C
200
4.1
2 G
1581
1071
Broodfabrieken, brood‐ en banketbakkerijen:
INDICES GROOTSTE AFSTAND
GEVAAR Z
0 Z
Z
200
30
R
200
4.1
1 G
50
R
300
4.2
2 G
5.2
3 G
50
Z Z
D
VERKEER
1543
0
AFSTANDEN IN METERS GELUID
OMSCHRIJVING
CATEGORIE
SBI‐2008 VNG‐nr.
SBI‐1993
STOF
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
GEUR
4
50 30
R
R
700
D
700
D
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
1581
1071
1
- v.c. < 7.500 kg meel/week, bij gebruik van charge‐ovens
30
10
30
C
10
30
2
1 G
1581
1071
2
- v.c. >= 7.500 kg meel/week
100
30
100
C
30
100
3.2
2 G
1582
1072
Banket, biscuit‐ en koekfabrieken
100
10
100
C
30
100
3.2
2 G
1583
1081
0
Suikerfabrieken:
1583
1081
1
- v.c. < 2.500 ton/jaar
500
100
300
C
1583
1081
2
- v.c. >= 2.500 ton/jaar
1000
200
700
C
1584
10821
0
Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade‐ en suikerwerk:
1584
10821
1
- cacao‐ en chocoladefabrieken: p.o. > 2.000 m²
500
50
1584
10821
2
100
30
1584
10821
3
30
1584
10821
4
- cacao‐ en chocoladefabriek en vervaardigen van chocoladewerken met p.o. < 2.000 m² - cacao‐ en chocoladefabriek en vervaardigen van chocoladewerken met p.o. <= 200 m² - suikerwerkfabrieken met suikerbranden
1584
10821
5
1584
10821
6
1585
1073
1586
1083
0
Koffiebranderijen en theepakkerijen:
1586
1083
1
1586
1083
2
1587
INDICES GROOTSTE AFSTAND
GEVAAR
GELUID
STOF
GEUR
AFSTANDEN IN METERS
VERKEER
SBI‐2008
CATEGORIE
SBI‐1993
VNG‐nr.
OMSCHRIJVING
5
100
R
500
5.1
2 G
200
R
1000
5.3
3 G
100
50
R
500
5.1
2 G
50
30
100
3.2
2 G
10
30
10
30
2
1 G
300
30
50
30
R
300
4.2
2 G
- suikerwerkfabrieken zonder suikerbranden: p.o. > 200 m²
100
30
50
30
R
100
3.2
2 G
- suikerwerkfabrieken zonder suikerbranden: p.o. <= 200 m²
30
10
30
10
30
2
1 G
Deegwarenfabrieken
50
30
10
10
50
3.1
2 G
- koffiebranderijen
500
30
200
10
500
5.1
2 G
- theepakkerijen
100
10
30
10
100
3.2
2 G
108401
Vervaardiging van azijn, specerijen en kruiden
200
30
50
10
200
4.1
2 G
1589
1089
Vervaardiging van overige voedingsmiddelen
200
30
50
30
200
4.1
2 G
1589.1
1089
Bakkerijgrondstoffenfabrieken
200
50
50
50
4.1
2 G
1589.2
1089
0
Soep‐ en soeparomafabrieken:
1589.2
1089
1
- zonder poederdrogen
100
10
50
10
1589.2
1089
2
- met poederdrogen
300
50
50
50
1589.2
1089
Bakmeel‐ en puddingpoederfabrieken
200
50
50
1591
110101
Destilleerderijen en likeurstokerijen
300
30
200
1592
110102
0
Vervaardiging van ethylalcoholdoorgisting:
C
C
Z
D
D
R
200 100
3.2
2 G
R
300
4.2
2 G
30
200
4.1
2 G
30
300
4.2
2 G
GROOTSTE AFSTAND
CATEGORIE
VERKEER
1592
110102
1
- p.c. < 5.000 ton/jaar
200
30
200
C
30
R
200
4.1
1 G
1592
110102
2
- p.c. >= 5.000 ton/jaar
300
50
300
C
50
R
300
4.2
2 G
1593 t/m 1595
1102 t/m 1104
Vervaardiging van wijn, cider en dergelijke
10
0
30
C
0
30
2
1 G
1596
1105
Bierbrouwerijen
300
30
100
C
50
300
4.2
2 G
1597
1106
Mouterijen
300
50
100
C
30
300
4.2
2 G
1598
1107
Mineraalwater‐ en frisdrankfabrieken
10
0
100
100
3.2
3 G
16
12
160
120
200
30
50
30
200
4.1
2 G
17
13
171
131
10
50
100
30
100
3.2
2 G
172
‐
AFSTANDEN IN METERS GELUID
OMSCHRIJVING
‐
VERVAARDIGING VAN TEXTIEL
132
0
Weven van textiel:
172
132
1
- aantal weefgetouwen < 50
10
10
100
172
132
2
- aantal weefgetouwen >= 50
10
30
300
173
133
Textielveredelingsbedrijven
50
0
174,175
139
Vervaardiging van textielwaren
10
0
1751
1393
Tapijt‐, kokos‐ en vloermattenfabrieken
100
176,177
139, 143
Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen
0
18
14
181
141
Vervaardiging kleding van leer
30
0
50
182
141
Vervaardiging van kleding en –toebehoren (exclusief van leer)
10
10
30
183
142, 151
Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont
50
10
10
19
15
191
151, 152
300
30
100
Bewerken en spinnen van textielvezels
‐
50
R R
VERWERKING VAN TABAK Tabakverwerkende industrie
‐
INDICES
GEVAAR
SBI‐2008 VNG‐nr.
SBI‐1993
STOF
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
GEUR
6
C
0
100
3.2
2 G
50
300
4.2
3 G
50
10
50
3.1
2 G
50
10
50
3.1
1 G
30
200
10
200
4.1
2 G
10
50
10
50
3.1
1 G
0
50
3.1
1 G
10
30
2
2 G
10
50
3.1
1 G
10
300
4.2
2 G
Z
VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT
VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCLUSIEF KLEDING) Lederfabrieken
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
192
151
Lederwarenfabrieken (exclusief kleding en schoeisel)
50
10
30
10
50
3.1
2 G
193
152
Schoenenfabrieken
50
10
50
10
50
3.1
2 G
20
16
2010.1
16101
0
50
100
50
100
3.2
2 G
2010.2 2010.2
200
30
50
10
200
4.1
2 G 2 G
INDICES GROOTSTE AFSTAND
GEVAAR
GELUID
STOF
GEUR
AFSTANDEN IN METERS
D
VERKEER
SBI‐2008
CATEGORIE
SBI‐1993
VNG‐nr.
OMSCHRIJVING
7
‐
HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK EN DERGELIJKE
16102
0
Houtconserveringsbedrijven:
16102
1
- met creosootolie
2010.2
16102
2
- met zoutoplossingen
10
30
50
10
50
3.1
202
1621
Fineer‐ en plaatmaterialenfabrieken
100
30
100
10
100
3.2
3 G
203,204,205
162
0
Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout
0
30
100
0
100
3.2
2 G
203,204,205
162
1
Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout, p.o. < 200 m²
0
30
50
0
50
3.1
1 G
205
162902
Kurkwaren‐, riet‐ en vlechtwerkfabrieken
10
10
30
0
30
2
1 G
21
17
2111
1711
200
100
200
C
200
4.1
3 G
2112
1712
0
Papier‐ en kartonfabrieken:
2112
1712
1
- p.c. < 3 ton/uur
50
30
50
C
30
R
50
3.1
1 G
2112
1712
2
- p.c. 3 ‐ 15 ton/uur
100
50
200
C
Z
50
R
200
4.1
2 G
2112
1712
3
- p.c. >= 15 ton/uur
200
100
300
C
Z
100
R
300
4.2
3 G
212
172
Papier‐ en kartonwarenfabrieken
30
30
100
C
30
R
100
3.2
2 G
2121.2
17212
0
Golfkartonfabrieken:
2121.2
17212
1
- p.c. < 3 ton/uur
30
30
100
C
2121.2
17212
2
- p.c. >= 3 ton/uur
50
30
200
C
22
18
‐
UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUCTIE VAN OPGENOMEN MEDIA
2221
1811
30
0
100
C
Houtzagerijen
‐
R
VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER‐ EN KARTONWAREN Vervaardiging van pulp
Drukkerijen van dagbladen
50
Z
R
30
R
100
3.2
2 G
30
R
200
4.1
2 G
100
3.2
3 G
10
1812
Drukkerijen (vlak‐ en rotatiediepdrukkerijen)
30
0
100
10
100
3.2
3 G
2222.6
18129
Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen
10
0
30
0
30
2
1 P
2223
1814
A
Grafische afwerking
0
0
10
0
10
1
1 G
2223
1814
B
Binderijen
30
0
30
0
30
2
2 G
2224
1813
Grafische reproductie en zetten
30
0
10
10
30
2
2 G
2225
1814
Overige grafische activiteiten
30
0
30
10
30
223
182
Reproductiebedrijven opgenomen media
0
0
10
0
23
19
231
191
Cokesfabrieken
1000
700
1000
C
Z
100
2320.1
19201
Aardolieraffinaderijen
1500
100
1500
C
Z
1500
2320.2
19202
A
Smeeroliën‐ en vettenfabrieken
50
0
100
2320.2
19202
B
Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie
300
0
100
2320.2
19202
C
Aardolieproductenfabrieken n.e.g.
300
0
233
210, 212, 244
Splijt‐ en kweekstoffenbewerkingsbedrijven
10
24
20
‐
VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUCTEN
2411
2011
0
Vervaardiging van industriële gassen:
2411
2011
1
- luchtscheidingsinstallatie v.c. >= 10 ton/dag lucht
2411
2011
2
2411
2011
3
2412
2012
2413
2012
0
Anorganische chemische grondstoffenfabrieken:
2413
2012
1
- niet vallend onder 'post‐Seveso‐richtlijn'
100
30
2413
2012
2
- vallend onder 'post‐Seveso‐richtlijn'
300
50
2414.1
20141
A0
Organische chemische grondstoffenfabrieken:
GELUID
GEUR
INDICES
D
VERKEER
2222
‐
AFSTANDEN IN METERS STOF
OMSCHRIJVING
GEVAAR
SBI‐2008 VNG‐nr.
SBI‐1993
CATEGORIE
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
GROOTSTE AFSTAND
8
2
2 G
10
1
1 G
R
1000
5.3
2 G
R
1500
6
3 G
30
R
100
3.2
2 G
50
R
300
4.2
2 G
200
50
R
300
D
4.2
2 G
10
100
1500
1500
D
6
1 G
10
0
700
C
- overige gassenfabrieken, niet explosief
100
0
500
- overige gassenfabrieken, explosief
100
0
500
Kleur‐ en verfstoffenfabrieken
200
0
200
AARDOLIE‐/STEENKOOLVERWERKENDE INDUSTRIE; BEWERKING SPLIJT‐ /KWEEKSTOFFEN
Z
100
R
700
5.2
3 G
C
100
R
500
5.1
3 G
C
300
R
500
5.1
3 G
C
200
R
200
D
4.1
3 G
300
C
300
R
300
D
4.2
2 G
500
C
700
R
700
D
5.2
3 G
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
2414.1
20141
A1
- niet vallend onder 'post‐Seveso‐richtlijn'
300
10
200
C
300
R
300
D
4.2
2 G
2414.1
20141
A2
- vallend onder 'post‐Seveso‐richtlijn'
1000
30
500
C
700
R
1000
D
5.3
2 G
2414.1
20141
B0
Methanolfabrieken:
2414.1
20141
B1
- p.c. < 100.000 ton/jaar
100
0
200
C
2414.1
20141
B2
- p.c. >= 100.000 ton/jaar
200
0
300
C
2414.2
20149
0
Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synthetische):
2414.2
20149
1
- p.c. < 50.000 ton/jaar
300
0
200
C
2414.2
20149
2
- p.c. >= 50.000 ton/jaar
500
0
300
C
2415
2015
Kunstmeststoffenfabrieken
500
300
500
C
2416
2016
Kunstharsenfabrieken en dergelijke
700
30
300
242
202
0
Landbouwchemicaliënfabrieken:
242
202
1
- fabricage
300
50
242
202
2
- formulering en afvullen
100
10
243
203
Verf, lak en vernisfabrieken
300
2441
2110
0
Farmaceutische grondstoffenfabrieken:
2441
2110
1
- p.c. < 1.000 ton/jaar
2441
2110
2
- p.c. >= 1.000 ton/jaar
2442
2120
0
Farmaceutische productenfabrieken:
2442
2120
1
- formulering en afvullen geneesmiddelen
50
10
2442
2120
2
- verbandmiddelenfabrieken
10
10
2451
2041
Zeep‐, was‐ en reinigingsmiddelenfabrieken
300
100
200
C
100
2452
2042
Parfumerie‐ en cosmeticafabrieken
300
30
50
C
50
2462
2052
0
Lijm‐ en plakmiddelenfabrieken:
2462
2052
1
- zonder dierlijke grondstoffen
100
10
100
50
2462
2052
2
- met dierlijke grondstoffen
500
30
100
50
2464
205902
Fotochemische productenfabrieken
50
10
100
50
R
2466
205903
Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken
50
10
50
50
R
A
INDICES GROOTSTE AFSTAND
GEVAAR
GELUID
STOF
GEUR
AFSTANDEN IN METERS
VERKEER
SBI‐2008
CATEGORIE
SBI‐1993
VNG‐nr.
OMSCHRIJVING
9
100
R
200
4.1
2 G
200
R
300
4.2
3 G
100
R
300
4.2
2 G
200
R
500
5.1
3 G
500
R
500
5.1
3 G
C
500
R
700
5.2
3 G
100
C
1000
R
1000
5.3
3 G
30
C
500
R
500
D
5.1
2 G
30
200
C
300
R
300
D
4.2
3 G
200
10
200
C
300
R
300
4.2
1 G
300
10
300
C
500
R
500
5.1
2 G
50
50
R
30
10
Z
Z
50
3.1
2 G
30
2
2 G
R
300
4.2
3 G
R
300
4.2
2 G
100
3.2
3 G
500
5.1
3 G
100
3.2
3 G
50
3.1
3 G
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
221101
2512
VERKEER
22
2511
CATEGORIE
25
B
Overige chemische productenfabrieken n.e.g.
200
30
100
C
200
R
200
4.1
2 G
Kunstmatige synthetische garen‐ en vezelfabrieken
300
30
300
C
200
R
300
4.2
3 G
300
50
300
C
100
R
300
4.2
2 G
50
10
30
50
3.1
1 G
GROOTSTE AFSTAND
2060
INDICES
GEVAAR
205903
247
AFSTANDEN IN METERS GELUID
2466
OMSCHRIJVING STOF
SBI‐2008 VNG‐nr.
SBI‐1993
GEUR
10
‐
VERVAARDIGING VAN PRODUCTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF
221102
0
Loopvlakvernieuwingsbedrijven:
2512
221102
1
- vloeroppervlak < 100 m²
2512
221102
2
- vloeroppervlak >= 100 m²
200
50
100
50
R
200
2513
2219
Rubberartikelenfabrieken
100
10
50
50
R
100
252
222
0
Kunststofverwerkende bedrijven:
252
222
1
- zonder fenolharsen
200
50
100
100
R
252
222
2
- met fenolharsen
300
50
100
200
R
252
222
3
- productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststofbouwmaterialen
50
30
50
30
26
23
‐
VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT‐, KALK‐ EN GIPSPRODUCTEN
261
231
0
Glasfabrieken:
261
231
1
- glas en glasproducten, p.c. < 5.000 ton/jaar
30
30
100
261
231
2
- glas en glasproducten, p.c. >= 5.000 ton/jaar
30
100
300
261
231
3
- glaswol en glasvezels, p.c.< 5.000 ton/jaar
300
100
100
261
231
4
- glaswol en glasvezels, p.c. >= 5.000 ton/jaar
500
200
300
2612
231
Glas‐in‐loodzetterij
10
30
30
10
2615
231
Glasbewerkingsbedrijven
10
30
50
10
262, 263
232, 234
0
Aardewerkfabrieken:
262, 263
232, 234
1
- vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW
10
10
30
262, 263
232, 234
2
- vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW
30
50
264
233
A
Baksteen en baksteenelementenfabrieken
30
200
264
233
B
Dakpannenfabrieken
50
200
Rubberbandenfabrieken
30
30
D
4.1
2 G
3.2
1 G
200
4.1
2 G
300
4.2
2 G
50
3.1
2 G
D
100
3.2
1 G
300
4.2
2 G
300
4.2
1 G
500
5.1
2 G
30
2
1 G
50
3.1
1 G
10
30
2
1 G
100
30
100
3.2
2 G
200
30
200
4.1
2 G
200
100
200
4.1
2 G
C
Z
50
R
30 C
Z
50
R
R
STOF
AFSTANDEN IN METERS
INDICES
2651
2351
0
Cementfabrieken:
2651
2351
1
- p.c. < 100.000 ton/jaar
10
300
500
C
2651
2351
2
- p.c. >= 100.000 ton/jaar
30
500
1000
C
2652
235201
0
Kalkfabrieken:
2652
235201
1
- p.c. < 100.000 ton/jaar
30
200
200
2652
235201
2
- p.c. >= 100.000 ton/jaar
50
500
300
2653
235202
0
Gipsfabrieken:
2653
235202
1
- p.c. < 100.000 ton/jaar
30
200
200
2653
235202
2
- p.c. >= 100.000 ton/jaar
50
500
300
2661.1
23611
0
Betonwarenfabrieken:
2661.1
23611
1
- zonder persen, triltafels en bekistingtriller
10
100
200
2661.1
23611
2
- met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. < 100 ton/dag
10
100
300
2661.1
23611
3
- met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. >= 100 ton/dag
30
200
700
2661.2
23612
0
Kalkzandsteenfabrieken:
2661.2
23612
1
- p.c. < 100.000 ton/jaar
10
50
100
2661.2
23612
2
- p.c. >= 100.000 ton/jaar
30
200
300
2662
2362
Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken
50
50
100
2663, 2664
2363, 2364
0
Betonmortelcentrales:
2663, 2664
2363, 2364
1
- p.c. < 100 ton/uur
10
50
100
2663, 2664
2363, 2364
2
- p.c. >= 100 ton/uur
30
200
300
2665, 2666
2365, 2369
0
Vervaardiging van producten van beton, (vezel)cement en gips:
2665, 2666
2365, 2369
1
- p.c. < 100 ton/dag
10
50
100
2665, 2666
2365, 2369
2
- p.c. >= 100 ton/dag
30
200
300
267
237
0
Natuursteenbewerkingsbedrijven:
267
237
1
- zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 m²
10
30
100
0
100
267
237
2
- zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m²
10
30
50
0
50
3.1
1 G
267
237
3
- met breken, zeven of drogen, v.c. < 100.000 ton/jaar
10
100
300
10
300
4.2
1 G
GROOTSTE AFSTAND
GEVAAR
GELUID
VERKEER
SBI‐2008
CATEGORIE
SBI‐1993
VNG‐nr.
OMSCHRIJVING
11
GEUR
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
30
R
500
5.1
2 G
Z
50
R
1000
5.3
3 G
30
R
200
4.1
2 G
Z
50
R
500
5.1
3 G
30
R
200
4.1
2 G
Z
50
R
500
5.1
3 G
30
200
4.1
2 G
30
300
4.2
2 G
30
700
5.2
3 G
30
100
3.2
2 G
30
300
4.2
3 G
30
100
3.2
2 G
Z
Z
10
100
3.2
3 G
Z
10
300
4.2
3 G
50
R
100
3.2
2 G
Z
200
R
300
4.2
3 G
3.2
1 G
D
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
2391
2682
2399
A0
Bitumineuze materialenfabrieken:
2682
2399
A1
2682
2399
A2
2682
2399
B0
Isolatiematerialenfabrieken (exclusief glaswol):
2682
2399
B1
2682
2399
2682
2399
2682
GEUR
STOF
- met breken, zeven of drogen, v.c. >= 100.000 ton/jaar
30
200
700
Slijp‐ en polijstmiddelenfabrieken
10
30
50
- p.c. < 100 ton/uur
300
100
100
- p.c. >= 100 ton/uur
500
200
200
- steenwol, p.c. >= 5.000 ton/jaar
100
200
300
C
B2
- overige isolatiematerialen
200
100
100
C
C
Minerale productenfabrieken n.e.g.
50
50
100
2399
D0
Asfaltcentrales: p.c. < 100 ton/uur
100
50
200
2682
2399
D1
- asfaltcentrales: p.c. >= 100 ton/uur
200
100
300
27
24
‐
VERVAARDIGING VAN METALEN
271
241
0
Ruwijzer‐ en staalfabrieken:
271
241
1
- p.c. < 1.000 ton/jaar
700
500
700
271
241
2
- p.c. >= 1.000 ton/jaar
1500
1000
1500
272
245
0
IJzeren‐ en stalenbuizenfabrieken:
272
245
1
- p.o. < 2.000 m²
30
30
500
272
245
2
- p.o. >= 2.000 m²
50
100
1000
273
243
0
Draadtrekkerijen, koudbandwalserijen en profielzetterijen:
273
243
1
- p.o. < 2.000 m²
30
30
300
273
243
2
- p.o. >= 2.000 m²
50
50
700
274
244
A0
Non‐ferro‐metaalfabrieken:
274
244
A1
- p.c. < 1.000 ton/jaar
100
100
300
274
244
A2
- p.c. >= 1.000 ton/jaar
200
300
700
274
244
B0
Non‐ferro‐metaalwalserijen, ‐trekkerijen en dergelijke:
274
244
B1
- p.o. < 2.000 m²
50
50
500
4
Z
700
10
50
D
5.2
2 G
3.1
1 G
30
300
4.2
3 G
Z
50
500
5.1
3 G
Z
30
300
4.2
2 G
50
200
4.1
2 G
50
100
3.2
2 G
30
200
4.1
3 G
50
300
4.2
3 G
Z
C
10
VERKEER
237
2681
INDICES CATEGORIE
267
AFSTANDEN IN METERS GROOTSTE AFSTAND
OMSCHRIJVING
GEVAAR
SBI‐2008 VNG‐nr.
SBI‐1993
GELUID
12
Z
D
200
R
700
5.2
2 G
300
R
1500
6
3 G
500
5.1
2 G
R
1000
5.3
3 G
30 Z
50
300
4.2
2 G
Z
50
R
700
5.2
3 G
30
R
300
4.2
1 G
50
R
700
5.2
2 G
50
R
500
5.1
2 G
30
Z
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
- p.o. >= 2.000 m²
0
IJzer‐ en staalgieterijen/‐smelterijen:
2751, 2752
2451, 2452
1
2751, 2752
2451, 2452
2753, 2754
2453, 2454
2753, 2754 2753, 2754
VERKEER
B2
2451, 2452
CATEGORIE
244
2751, 2752
INDICES
100
R
1000
5.3
3 G
30
R
300
4.2
1 G
Z
50
R
500
5.1
2 G
30
R
300
4.2
1 G
Z
50
R
500
5.1
2 G
100
3.2
2 G
10
50
3.1
1 G
30
200
4.1
2 G
Z
30
300
4.2
3 G
30
R
300
4.2
2 G
Z
50
R
500
5.1
3 G
30
200
4.1
2 G
30
200
4.1
1 G
100
30
100
D
3.2
2 G
50
10
50
D
3.1
1 G
50
100
50
100
3.2
2 G
30
200
200
30
200
D
4.1
2 G
30
50
100
50
100
D
3.2
1 G
GEVAAR
274
AFSTANDEN IN METERS GROOTSTE AFSTAND
OMSCHRIJVING GEUR
STOF
GELUID
SBI‐2008 VNG‐nr.
SBI‐1993
13
200
100
1000
- p.c. < 4.000 ton/jaar
100
50
300
C
2
- p.c. >= 4.000 ton/jaar
200
100
500
C
0
Non‐ferro‐metaalgieterijen/‐smelterijen:
2453, 2454
1
- p.c. < 4.000 ton/jaar
100
50
300
C
2453, 2454
2
- p.c. >= 4.000 ton/jaar
200
100
500
C
28
25, 31
‐
VERVAARDIGING EN REPARATIE VAN PRODUCTEN VAN METAAL (EXCLUSIEF MACHINES/TRANSPORTMIDDELEN)
281
251, 331
0
Constructiewerkplaatsen:
281
251, 331
1
- gesloten gebouw
30
30
100
30
281
251, 331
1a
- gesloten gebouw, p.o. < 200 m²
30
30
50
281
251, 331
2
- in open lucht, p.o. < 2.000 m²
30
50
200
281
251, 331
3
- in open lucht, p.o. >= 2.000 m²
50
200
300
2821
2529, 3311
0
Tank‐ en reservoirbouwbedrijven:
2821
2529, 3311
1
- p.o. < 2.000 m²
30
50
300
2821
2529, 3311
2
- p.o. >= 2.000 m²
50
100
500
2822, 2830
2521, 2530, 3311
Vervaardiging van verwarmingsketels, radiatoren en stoomketels
30
30
200
284
255, 331
A
Stamp‐, pers‐, dieptrek‐ en forceerbedrijven
10
30
200
284
255, 331
B
Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen en dergelijke
50
30
284
255, 331
B1
Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen en dergelijke, p.o. < 200 m²
30
30
2851
2561, 3311
0
Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven:
2851
2561, 3311
1
- algemeen
50
2851
2561, 3311
10
- stralen
2851
2561, 3311
11
- metaalharden
Z
14
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
INDICES
2561, 3311
12
- lakspuiten en moffelen
100
30
100
50
R
100
D
3.2
2 G
2851
2561, 3311
2
- scoperen (opspuiten van zink)
50
50
100
30
R
100
D
3.2
2 G
2851
2561, 3311
3
- thermisch verzinken
100
50
100
50
100
3.2
2 G
2851
2561, 3311
4
- thermisch vertinnen
100
50
100
50
100
3.2
2 G
2851
2561, 3311
5
- mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, polijsten)
30
50
100
30
100
3.2
2 G
2851
2561, 3311
6
- anodiseren, eloxeren
50
10
100
30
100
3.2
2 G
2851
2561, 3311
7
- chemische oppervlaktebehandeling
50
10
100
30
100
3.2
2 G
2851
2561, 3311
8
- emailleren
100
50
100
50
100
3.2
1 G
2851
2561, 3311
9
- galvaniseren (vernikkelen, verchromen, verzinken, verkoperen en dergelijke)
30
30
100
50
100
3.2
2 G
2852
2562, 3311
1
Overige metaalbewerkende industrie
10
30
100
30
100
D
3.2
1 G
2852
2562, 3311
2
Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, p.o. < 200 m²
10
30
50
10
50
D
3.1
1 G
287
259, 331
A0
Grofsmederijen, anker‐ en kettingfabrieken:
287
259, 331
A1
- p.o. < 2.000 m²
30
50
200
287
259, 331
A2
- p.o. >= 2.000 m²
50
100
500
287
259, 331
B
Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.
30
30
287
259, 331
B
Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig, p.o. < 200 m²
30
29
27, 28, 33
‐
VERVAARDIGING VAN MACHINES EN APPARATEN
29
27, 28, 33
0
Machine‐ en apparatenfabrieken, inclusief reparatie:
29
27, 28, 33
1
- p.o. < 2.000 m²
30
29
27, 28, 33
2
- p.o. >= 2.000 m²
50
30
200
29
28, 33
3
- met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 MW
50
30
300
29
27, 28, 33
- reparatie van machines en apparaten, zonder proefdraaien verbrandingsmotoren = 1 MW
30
30
30
26, 28, 33
‐
VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS
30
26, 28, 33
A
Kantoormachines‐ en computerfabrieken, inclusief reparatie
30
10
GROOTSTE AFSTAND
GELUID
GEVAAR R
VERKEER
2851
GEUR
AFSTANDEN IN METERS STOF
OMSCHRIJVING
CATEGORIE
SBI‐2008 VNG‐nr.
SBI‐1993
30
200
4.1
2 G
30
500
5.1
3 G
100
30
100
3.2
2 G
30
50
10
50
3.1
1 G
30
100
30
100
3.2
2 G
Z
D
30
200
D
4.1
3 G
30
300
D
4.2
3 G
50
30
50
3.1
1 G
30
10
30
2
1 G
Z
Staat van Bedrijfsactiviteiten 'bedrijventerrein'
312 313
4.1
1 G
4.1
1 G
STOF
200
GEUR
VERKEER
271, 331
CATEGORIE
311
INDICES GROOTSTE AFSTAND