CConstaterende datOudewater
Koppel je AI →
Document · PDF

A02.1 Eindrapport Verkeer in het buitengebied van Oudewater.pdf

Gemeenteraad 13 juni 2024, gemeente OudewaterBij agendapunt: 6: Ingekomen stukken24.850 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

11. Opweg

12. Opweg

5

8. OPWEG Rijsnelheid: Gemiddeld voelt 60 km/u logisch Locatie: polderweg Wegverloop: Kaarsrechte weg Passeermogelijkheden: De weg is net niet breed genoeg voor twee passerende auto’s, wel is er grind aan een kant van de weg, waardoor het wel gebeurt. Men wacht of bij de passeerruimtes of passeert elkaar op het grint Zicht op het wegverloop: Zeer goed zichtbaar, kan ver van tevoren anticiperen op tegenliggers Zicht op opritten en aansluitende wegen: Niet aanwezig Openheid van de omgeving: De grote bomen en riet beperken redelijk het zicht, maar staan op redelijke afstand van de weg Ervaren drukte: Er rijdt relatief beperkt verkeer, maar dat is goed voorbij te rijden Opmerkingen: Schoolroute voor middelbare school, Bocht in het dorp is niet door te kijken, plots iemand om de hoek, Bij bebouwing nabij de tunnel loopt het asfalt versmallend toe, waardoor men slecht inhaalruimte inschat

9. RUIGE WEIDE Rijsnelheid: Gemiddeld voelt 40 km/u logisch Locatie: polderweg Wegverloop: Redelijk goed zicht in lengterichting Passeermogelijkheden: Zeer beperkt passeermogelijkheden Zicht op het wegverloop: Over de brug is er mogelijk slecht zicht, voor de rest duidelijk zicht Zicht op opritten en aansluitende wegen: Zeer slecht zicht op de uitritten door de sterke begroeiing Openheid van de omgeving: Zeer sterk begroeid tot over de weg. Ervaren drukte: Er rijdt nagenoeg niemand

13. Ruige Weide

10. HOGEBRUG Rijsnelheid: Gemiddeld voelt 80 km/u logisch Locatie: Polderweg Wegverloop: Zeer rechte weg met duidelijk zichtbare bochten Passeermogelijkheden: Mogelijkheid om te passeren in het gras en op enkele locaties verhard, maar geen tegenligger aanwezig Zicht op het wegverloop: Zeer duidelijk zicht over de hele route Zicht op opritten en aansluitende wegen: Zeer goed zicht op de enkele oprit Openheid van de omgeving: Zeer open omgeving Ervaren drukte: Nagenoeg geen verkeer Opmerkingen: Alleen bestemmingsverkeer volgens bebording

14. Hoge Brug

Bijlage 2 Schouwrapport over de verharding en fundering van de weg

Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023 BUITENOPNAME/INVENTAR ISATIE 09:23 GPS 52.02381, 4.88698 Waardsedijk 137, Snelrewaard

Overwegend bewolkt 20˚C wind 10 km/u

Waardsedijk locatie 4 (foto’s 1 t/m 10) Eerste gedeelte (vanaf kant Reinalderweg) is de weg breed genoeg en is de kwaliteit van de weg redelijk goed. Daarna wordt de weg smaller en wordt de kwaliteit van de weg slechter. Breedte weg varieert continu. Breedte weg 5,10 meter thv huisnummer 137 waarvan langsparkeerplaats 1,70 meter breed. Tweerichtingsverkeer Bijna alleen maar plaatselijke verkeer en fietsers. Veel scheuren en verzakkingen in de smalle wegen. Vooral ter plaatse van taluds (randschade). Oorzaak is dat de weg waarschijnlijk niet onder 45 graden is opgebouwd en dat er geen kantopsluiting zit Witte drempels liggen vlak en hebben daarom nauwelijks effect voor het matige van de snelheid. Redelijk wat verzakkingen in de weg waarvan sommige een gevaar kunnen zijn voor de weggebruiker

Zuid-linschoterzandweg locatie 3 (foto’s 11 t/m 30) Verboden toegang voor auto’s uitgezonderd bestemmingsverkeer Breedte weg 3,20 meter thv huisnummer 47. Weg is erg smal. Veel scheuren en verzakkingen in wegen. Vooral ter plaatse van taluds (randschade). Oorzaak is dat de weg waarschijnlijk niet onder 45 graden is opgebouwd en dat er geen kantopsluiting zit Af en toe vrachtwagens en tractors. Vooral veel fietsers en auto’s van aanwonenden Redelijk wat boerderijen aanwezig in de straat Reparatie vakken weer kapot. Dit duidt op verkeerde herstelmaatregel Tweerichtingsverkeer Noord-linschoterdijk (foto’s 31 t/m 38) Geen onderdeel van de aanbieding Breedte weg 3.06 meter thv eerste huis Veel verzakkingen in de weg en slechte kwaliteit Vanaf huisnummer 6 is de weg onverhard NoordLinschoter Zandweg locatie 2 (foto’s 39 t/m 57) Smalle weg en taluds en tweerichtingsverkeer Veel schades in de weg zichtbaar. Vooral ter plaatse van taluds (randschade).

Oorzaak is dat de weg waarschijnlijk niet onder 45 graden is opgebouwd en dat er geen kantopsluiting zit Breedte weg 2.83 meter thv huisnummer 1 Breedte weg 2.85 meter thv huisnummer 22 Hoenskoopse Buurtweg Locatie 5 (foto’s 58 t/m71) Breedte weg 5.86 meter thv huisnummer 1 Kwaliteit weg beter als bovenstaande wegen omdat er meer ruimte is voor de weg en de taluds verder van de weg afliggen Breedte weg 4.30 meter thv huisnummer 43 Breedte weg 6.20 meter thv huisnummer 101 Rustige weg en tweerichtingsverkeer Hekendorpse Buurtweg locatie 6 (foto’s 72 t/m 82) Drukke weg. Veel fietsverkeer en auto’s Breedte variërend Veel overhangende takken en beplanting. Snoeiwerkzaamheden uitvoeren

Print 22 juni 2023

Pagina 1 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023 Op locaties met taluds langs de weg wederom randschade. Tweerichtingsverkeer en kwaliteit weg redelijk goed. Breedte weg 4,92 meter thv huisnummer 9, Weg wordt opeens stuk smaller breedte weg 3.70 meter thv huisnummer 28

Ruige water locatie 9 (foto’s 83 t/m 90) Variërend breedtes, Ca 3 meter breed bij foto 87 Buiten de bebouwde kom is de kwaliteit van de weg slecht, veel verzakkingen in de weg Veel overstekende eenden doordat op sommige plekken en twee zijde water ligt Tweerichtingsverkeer en veel taluds aanwezig Hogebrug locatie 10 (foto’s 91 t/m 106) Weg erg smal. Breedte weg is 2.92 meter thv inrit Vios (foto 94) Sommige slechte plekken. Grootste gedeelte van de weg recent vernieuwd en de weg ligt er goed bij. Tweerichtingsverkeer Opweg locatie 8 (foto’s 107 t/m 116) Wortelopdruk door de aanwezigheid van bomen langs de weg Verkeersdrempel aangebracht Breedte weg 5.20 meter thv van foto 110 nabij verkeersdrempel Tweerichtingsverkeer Goejanverwelle locatie 7 (foto’s 117 t/m 121) Korte weg en erg druk. Ligt kort bij het centrum Kwaliteit weg is redelijk, breedte ivm drukte niet kunnen meten. Maar de weg is erg smal voor tweerichtingen Diemerbroek locatie 1 (foto’s 122 t/m 136) Breedte weg 3.15 meter thv huisnummer 16 Kwaliteit weg is redelijk goed en vlak Breedtes variërend Weinig autoverkeer (ivm doodlopende weg voor auto’s uitgezonderd fietsers) Veel fietsers. Tweerichtingsverkeer

1

Print 22 juni 2023

2

3

Pagina 2 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023

Print 22 juni 2023

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Pagina 3 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023

Print 22 juni 2023

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

Pagina 4 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023

Print 22 juni 2023

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

Pagina 5 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023

Print 22 juni 2023

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

Pagina 6 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023

Print 22 juni 2023

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

Pagina 7 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023

Print 22 juni 2023

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

Pagina 8 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023

Print 22 juni 2023

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

Pagina 9 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023

Print 22 juni 2023

88

89

90

91

92

93

94

95

96

97

98

99

Pagina 10 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023

Print 22 juni 2023

100

101

102

103

104

105

106

107

108

109

110

111

Pagina 11 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023

Print 22 juni 2023

112

113

114

115

116

117

118

119

120

121

122

123

Pagina 12 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023

Print 22 juni 2023

124

125

126

127

128

129

130

131

132

133

134

135

Pagina 13 van 14

Rapport Zwaar verkeer Oudewater Schouw 22 juni 2023

Werkzaamheden week 25 - 2023 donderdag 22 juni 2023

136

Print 27 juni 2023

Pagina 14 van 14

Bijlage 3 Verkeerskundig onderzoek

Opdrachtgever: Projectnr: Datum:

Gemeente Woerden/Oudewater XTN005 18 augustus 2023

Opdrachtgever: Projectnr: Rapportnr: Status: Datum:

Gemeente Woerden/Oudewater XTN005 0.1 Concept 18 augustus 2023

Opsteller: HH T 088 - 33 66 333 F 088 - 33 66 099 E info@kragten.nl

-+C0HH+-

Verificatie: TVDP

-+R0TVDP+-

Validatie: TVDP © 2023 Kragten Niets uit dit rapport mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt door middel van druk, fotokopie, microfilm of op welke andere wijze dan ook zonder voorafgaande toestemming van Kragten. Het is tevens verboden informatie en kennis verwerkt in dit rapport ter beschikking te stellen aan derden of op andere wijze toe te passen dan waaraan in de overeenkomst toestemming wordt verleend.

-+V0TVDP+-

INHOUDSOPGAVE 1.1 1.2 1.3 1.4

Onderzoeksgebied.......................................................................................................4 Onderzoeksvragen .......................................................................................................5 Onderzoeksmethode ...................................................................................................5 Ontwikkelingen onderzoeksgebied ...........................................................................6

2.1 2.2 2.3 2.4 2.5 2.6 2.7 2.8 2.9 2.10

Diemerbroek .................................................................................................................8 Noord-Linschoterzandweg; .......................................................................................11 Zuid-Linschoterzandweg ............................................................................................14 Waardsedijk.................................................................................................................17 Hoenkoopse Buurtweg ..............................................................................................20 Hekendorpse Buurt .....................................................................................................23 Goejanverwelle ..........................................................................................................26 Opweg .........................................................................................................................29 Ruige Weide ................................................................................................................32 Hogebrug ....................................................................................................................35

3.1 3.2 3.3 3.4

Snelheid .......................................................................................................................39 Zwaar verkeer .............................................................................................................39 Ongevallen .................................................................................................................40 Wegbreedte................................................................................................................41

BIJLAGEN

AFBEELDINGEN Afbeelding 1 Ligging wegen buitengebied Oudewater (XTNT) ............................................................ 4 Afbeelding 2. Mogelijke toekomstige ruimtelijke ontwikkelingen Oudewater e.o. ............................. 6 Afbeelding 3. Wegvak Diemerbroek (bron: Google Streetview 2021). ................................................ 8 Afbeelding 4. Wegvak Noord-Linschoterzandweg (bron: Google Streetview 2023) ........................ 11 Afbeelding 5. Wegvak Zuid-Linschoterzandweg (bron: Google Streetview 2023). ........................... 14 Afbeelding 6. Wegvak Waardsedijk (bron: Google Streetview 2021). ................................................ 17 Afbeelding 7. Wegvak Hoenkoopse Buurtweg (bron: Google Streetview 2021)............................... 20 Afbeelding 8. Wegvak Hekendorpse Buurt (bron: Google Streetview 2022). .................................... 23 Afbeelding 9. Wegvak Goejanverwelle (bron: Google Streetview 2022). ......................................... 26 Afbeelding 10. Wegvak Opweg (bron: Google Streetview 2022)....................................................... 29 Afbeelding 11. Wegvak Ruige Weide (bron: Google Streetview 2009). ............................................. 32 Afbeelding 12. Wegvak Hogebrug (bron: Google Streetview 2023). ................................................. 35

3

1

INLEIDING Voorliggende rapportage beschrijft het onderzoek naar de verkeerssituatie op de wegen in het buitengebied van Oudewater. De vraag komt voort uit meldingen van bewoners van overlast veroorzaakt door de hoeveelheid zwaar verkeer op deze wegen. Daarnaast zijn een aantal wegen onderdeel van school-thuisroutes van de basisschool in de kern Hekendorp, waarmee er zorgen zijn bij de ouders van de schoolgaande kinderen.

1.1

Onderzoeksgebied Concreet gaat dit verkeerskundig onderzoek in op de volgende wegen in het buitengebied van Oudewater: 1. Diemerbroek; 2. Noord-Linschoterzandweg; 3. Zuid-Linschoterzandweg; 4. Waardsedijk; 5. Hoenkoopse Buurtweg; 6. Hekendorpse Buurt; 7. Goejanverwelle; 8. Opweg; 9. Ruige Weide; 10. Hogebrug. Bovengenoemde wegen zijn in het beheer van de gemeente Woerden/Oudewater en de ligging van de wegen is afgebeeld op onderstaande kaart.

Afbeelding 1 Ligging wegen buitengebied Oudewater (XTNT)

4

1.2

Onderzoeksvragen Dit verkeerskundig onderzoek geeft antwoord op de volgende onderzoeksvragen Wat is de huidige inrichting en staat van de wegen in het buitengebied van Oudewater? Wat is het huidige gebruik van de wegen in het buitengebied van Oudewater? In hoeverre is de wegindeling geschikt voor het verkeer dat in de huidige en de toekomstige situatie gebruikmaakt van de wegen? Welke wegopbouw past bij de intensiteit?

1.3

Onderzoeksmethode Om antwoord te geven op de onderzoeksvragen, richt dit verkeerskundige onderzoek zich op het huidige en toekomstige gebruik van de desbetreffende wegen in relatie tot hun functie en vormgeving. Daarbij wordt gebruik gemaakt van objectieve data over de aard en omvang van het verkeer. Zo zijn in opdracht van de gemeente Oudewater verkeerstellingen uitgevoerd op de verschillende wegvakken1. De gemeente Woerden heeft ongevallendata beschikbaar gesteld2. Zowel XTNT en Kragten hebben een schouw uitgevoerd op de betreffende wegen. Bij de schouw van XTNT3 lag de nadruk op het verkeersgedrag en de weginrichting; bij de schouw van Kragten4 lag de nadruk op civieltechnische aspecten zoals de staat van de verharding en de wegbreedtes. De resultaten van beide schouwen zijn meegenomen in het onderzoek en beide verslagen zijn opgenomen als bijlage 1 en 2 in het hoofdrapport.

1.4

Ontwikkelingen onderzoeksgebied In het onderzoeksgebied zijn verschillende ruimtelijke ontwikkelingen beoogd, zie Afbeelding 15. Geen van deze ontwikkelingen zijn op het moment van schrijven van deze rapportage formeel vastgesteld. Er zijn meerdere woningopgaves beoogd, waarvan er een met een beoogd aantal van 500 nieuwe woningen uit springt. Ook is er de ambitie om het industrieterrein uit te breiden (zie gele vierkant). Zoals op de afbeelding te zien is zijn de ontwikkelingen georiënteerd op het hoofdwegennet. Verwacht wordt dat het mogelijke extra gegenereerde verkeer nauwelijks gebruik zal maken van de buitenwegen die in dit onderzoek worden beschouwd. Dit wordt versterkt door het feit dat een aantal wegen in het buitengebied verboden zijn om in te rijden door doorgaand gemotoriseerd verkeer. De effecten van de ontwikkelingen zijn om bovengenoemde redenen naar verwachting beperkt en derhalve niet meegenomen in dit onderzoek.

1 Verkeerstellingen uitgevoerd juni-juli 2023. Aangeleverd per mail door XTNT 17-07-2023. 2 Ongevallendata aangeleverd per mail door XTNT d.d. 15-08-2023. 3 Schouw uitgevoerd door XTNT 22 juni 2023. 4 Schouw uitgevoerd door Kragten 22 juni 2023. 5 Bron: gemeente Woerden, 2023.

5

Afbeelding 2. Mogelijke toekomstige ruimtelijke ontwikkelingen Oudewater e.o.

6

2

WEGVAKKEN De 10 wegen in het onderzoeksgebied worden afzonderlijk beschreven. Per wegvak wordt het volgende beschreven: -

-

-

-

De kenmerken van de wegvakken. Hieronder valt de wegcategorie waarin de weg valt met de bijbehorende maximale snelheid, de capaciteit van de weg, de wegbreedte(s), de vormgeving van de weg en de functie van de weg. Een overzichtskaart van de gemeten wegbreedtes is als Bijlage 2 toegevoegd; De verkeersintensiteiten per richting in werkdag en weekdag etmalen; De huidige intensiteiten van (brom)fietsers per richting in werkdag en weekdag etmalen; De huidige intensiteiten verdeeld over licht, middelzwaar en zwaar verkeer; De gereden snelheden in gemiddelden en V85 waarden. De V85 is de snelheid die door 85% van de weggebruikers niet wordt overschreden. De 15% overige weggebruikers rijdt harder dan deze snelheid; De ongevallen per modaliteit verdeeld over eenzijdige ongevallen en ongevallen waarbij meerdere partijen betrokken waren. Dit zijn enkel ongevallen die vanaf 2014 door de politie geregistreerd zijn. De registratie van bergers, Rijkswaterstaat of mobielschade.nl zijn niet meegenomen; De huidige intensiteiten in relatie tot de verhardingsbreedte. De betreffende wegen worden getoetst aan de CROW publicatie 329: Handboek Wegontwerp – Erftoegangswegen en CROW ASVV 2021.

7

2.1

Diemerbroek Afbeelding 3 laat het wegvak Diemerbroek zien. In Tabel 1 staan de kenmerken van de weg beschreven waarna er op de volgende pagina wordt ingegaan op de intensiteiten, de voertuigverdeling, de gereden snelheden, de ongevallen en de wegbreedtes.

Afbeelding 3. Wegvak Diemerbroek (bron: Google Streetview 2021).

Kenmerken Diemersbroek Wegcategorie

De Diemerbroek ligt voor een deel binnen de bebouwde kom van Papebroek. Dat gedeelte is een erftoegangsweg binnen de bebouwde kom type 2 met een maximum snelheid van 30 km/u. Het overige gedeelte is een erftoegangsweg type 2 buiten de bebouwde kom met een maximum snelheid van 60 km/u. Richtintensiteit Voor een ETW type II geldt een maximale richtintensiteit van 4.000 – 6.000 mvt/etm. Dit geldt voor binnen en buiten de bebouwde kom. Wegbreedte(s) Variërend van 3,1 tot 4,7 meter. Vormgeving Relatief brede weg, geen belijning, naarmate verder op de weg wordt het kronkelender en smaller. Functie Het is een doodlopende weg waar enkele bedrijven en woningen door ontsloten worden. Het heeft daarmee een lokale ontsluitingsfunctie en geen doorgaande functie. Wegvaklengte 2,2 km Tabel 1. Kenmerken Diemerbroek. De volgende tabellen geven de intensiteiten van het gemotoriseerde verkeer (Tabel 2), de intensiteiten van (brom)fietsers (Tabel 3), de voertuigverdeling (Tabel 4), de gereden snelheden (Tabel 5) en de ongevallen (Tabel 6) van de Diemersbroek weer.

8

Intensiteiten Diemersbroek (2023) Doorsnede Werkdag Weekdag Etmaal (024u)

667

100%

595

Ri. Noordoost Werkdag Weekdag

100%

348

Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag

310

319

285

Tabel 2. Intensiteiten Diemersbroek (motorvoertuigen/etmaal).

Intensiteiten (brom)fietsers Diemersbroek (2023) Doorsnede Werkdag Weekdag Etmaal (024u)

523

100%

486

Ri. Noordoost Werkdag Weekdag

100%

325

Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag

305

198

180

Tabel 3. Intensiteiten (brom)fietsers Diemersbroek (fietsers/etmaal). Zoals te zien is in Tabel 2 en Tabel 3 zijn de verkeersintensiteiten op een gemiddelde werkdag 667 mvt/etm, de intensiteiten voor (brom)fietsers bedragen 523 (brom)fietsers per etmaal.

Voertuigverdeling Diemersbroek (2023) Doorsnede Werkdag Weekdag Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z)

Ri. Noordoost Werkdag Weekdag

Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag

609

91,3%

549

92,2%

93,7%

94,3%

88,8%

89,9%

27 31

4,1% 4,6%

22 24

3,7% 4,1%

2,4% 3,9%

2,2% 3,5%

5,9% 5,3%

5,3% 4,8%

Tabel 4. Voertuigverdeling Diemersbroek. L = Licht verkeer (2 assen, afstand < 3,7 m), M = Middelzwaar verkeer (2 assen, afstand > 3,7 m), Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen). Zoals te zien is in Tabel 4 bedraagt het aandeel zwaar vrachtverkeer 4,6% (31 vrachtauto’s) van de totale hoeveelheid gemotoriseerd verkeer op een gemiddelde werkdag.

Snelheid Diemersbroek (2023)

Gem. snelheid V85

Doorsnede

Ri. Noordoost

Ri. Zuidwest

38 50

37 49

39 51

Tabel 5. Snelheid Diemersbroek (km/uur). Zoals te zien is in Tabel 5 ligt de gemiddelde snelheid op 38 km/u en ligt de V85 op 50 km/u. De meetlussen van de verkeerstelling lagen op de komgrens. De toegestane maximale snelheid binnen de bebouwde kom bedraagt 30 km/u, buiten de bebouwde kom bedraagt deze 60 km/u.

Ongevallen Diemersbroek (2014 – nu) Eenzijdig

Meerdere partijen

Vrach twage n

Lan dbou w

(bro m) fiets

Mot or

(beste l) auto

Tota al ong.

Vrach twage n

Lan dbou w

(bro m) fiets

Mot or

(beste l) auto

Voetgang er

Tota al ong.

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

0

1

Tabel 6. Aantal betrokkenen bij ongevallen op de Diemersbroek. De totalen zijn het totaal aantal ongevallen. Er kunnen meerdere betrokkenen bij een ongeval geweest zijn.

9

Tabel 6 laat zien dat er op de Diemersbroek geen eenzijdige ongevallen hebben plaatsgevonden en er 1 ongeval heeft plaatsgevonden waarbij meerdere partijen bij betrokken waren. Er zijn geen landbouwvoertuigen of vrachtwagens bij deze ongevallen betrokken geweest.

Intensiteiten en wegbreedte(s) Diemersbroek Gemeten wegbreedte(s) 3,1 tot 4,7 meter Ondergrond Klei/veen Huidige intensiteit 667 mvt/etm Tabel 7. Intensiteiten en wegbreedte(s) Diemerbroek. Om bermschade te voorkomen geldt buiten de bebouwde kom met de huidige verkeersintensiteit als CROW-richtlijn een wegbreedte van 4,5 meter6. Binnen de bebouwde kom geldt voor een erftoegangsweg een minimale wegbreedte van 4,8 meter7. De gemeten wegbreedtes uit Tabel 7 voldoen gedeeltelijk aan de genoemde richtlijnen.

6 CROW-publicatie Handboek wegontwerp – Erftoegangswegen. 7 CROW ASVV 2021.

10

2.2

Noord-Linschoterzandweg; Afbeelding 4 laat het wegvak Noord-Linschoterzandweg zien. In Tabel 8 staan de kenmerken van de weg beschreven waarna er op de volgende pagina wordt ingegaan op de intensiteiten, de voertuigverdeling, de gereden snelheden, de ongevallen en de wegbreedtes.

Afbeelding 4. Wegvak Noord-Linschoterzandweg (bron: Google Streetview 2023)

Kenmerken Noord-Linschoterzandweg Wegcategorie

De Noord-Linschoterzandweg ligt voor een deel binnen de bebouwde kom, dat gedeelte is gecategoriseerd als erftoegangsweg binnen de bebouwde kom type II met een snelheidsregime van 30 km/u. Het overige gedeelte is gecategoriseerd als erftoegangsweg type II buiten de bebouwde kom met een snelheidsregime van 60 km/u. Capaciteit Voor een ETW type II geldt een maximale richtintensiteit van 4.000 – 6.000 mvt/etm. Dit geldt voor binnen en buiten de bebouwde kom. Wegbreedte(s) Variërend van 2,7 tot 2,9 meter. Vormgeving Smalle weg, kronkelende weg, witte lijnmarkering aan de waterkant. De weg is voorzien van passeerstroken. Functie Het is een landelijke weg waar voornamelijk woningen aan ontsloten worden. Het heeft daarmee voornamelijk een lokale ontsluitingsfunctie en minder een doorgaande functie. Wegvaklengte 4,2 km Tabel 8 Kenmerken Noord-Linschoterzandweg.

11

De volgende tabellen geven de intensiteiten van het gemotoriseerde verkeer (Tabel 9), de intensiteiten van (brom)fietsers (Tabel 10), de voertuigverdeling (Tabel 11), de gereden snelheden (Tabel 12) en de ongevallen (Tabel 13) van de Noord-Linschoterzandweg weer.

Intensiteiten Noord-Linschoterzandweg (2023) Doorsnede Werkdag Weekdag Etmaal (0-24u)

308

100%

305

Ri. Noordoost Werkdag Weekdag

100%

151

Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag

149

157

155

Tabel 9. Intensiteiten Noord-Linschoterzandweg (motorvoertuigen/etmaal).

Intensiteiten (brom)fietsers Noord-Linschoterzandweg (2023) Doorsnede Werkdag Weekdag Etmaal (024u)

574

100%

619

Ri. Noordoost Werkdag Weekdag

100%

288

Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag

311

286

308

Tabel 10. Intensiteiten (brom)fietsers Noord-Linschoterzandweg (fietsers/etmaal). Zoals te zien is in Tabel 9 en Tabel 10 zijn de verkeersintensiteiten op een gemiddelde werkdag 308 mvt/etm, de intensiteiten voor (brom)fietsers bedragen 574 (brom)fietsers per etmaal.

Voertuigverdeling Noord-Linschoterzandweg (2023) Doorsnede Werkdag Weekdag Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z)

Ri. Noordoost Werkdag Weekdag

Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag

292

94,5%

292

95,7%

94,2%

95,4%

94,8%

96,0%

10 7

3,2% 2,3%

7 6

2,4% 1,9%

3,6% 2,2%

2,8% 1,9%

2,7% 2,5%

2,0% 1,9%

Tabel 11. Voertuigverdeling Noord-Linschoterzandweg. L = Licht verkeer (2 assen, afstand < 3,7 m), M = Middelzwaar verkeer (2 assen, afstand > 3,7 m), Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen). Zoals te zien is in Tabel 11 bedraagt het aandeel zwaar vrachtverkeer 2,3% (7 vrachtauto’s) van de totale hoeveelheid gemotoriseerd verkeer op een gemiddelde werkdag.

Snelheid Noord-Linschoterzandweg (2023) Doorsnede

Ri. Noordoost

Ri. Zuidwest

35 47

35 47

35 48

Gem. snelheid V85

Tabel 12. Snelheid Noord-Linschoterzandweg (km/uur). Zoals te zien is in Tabel 12 ligt de gemiddelde snelheid op 35 km/u en ligt de V85 op 47 km/u. De maximaal toegestane snelheid op de locatie van de meting bedraagt 30 km/u.

Ongevallen Noord-Linschoterzandweg (2014 – nu) Eenzijdig

Meerdere partijen

Vrach twage n

Lan dbou w

(bro m) fiets

Mot or

(beste l) auto

Tota al ong.

Vrach twage n

Lan dbou w

(bro m) fiets

Mot or

(beste l) auto

Voetgang er

Tota al ong.

0

0

0

0

1

1

2

0

3

0

4

1

5

Tabel 13. Aantal betrokkenen bij ongevallen op de Noord-Linschoterzandweg. De totalen zijn het totaal aantal ongevallen. Er kunnen meerdere betrokkenen bij een ongeval geweest zijn.

12

Tabel 34 laat zien dat er op de Noord-Linschoterzandweg 1 eenzijdig ongeval heeft plaatsgevonden en 5 ongevallen hebben plaatsgevonden waarbij meerdere partijen bij betrokken waren. Er zijn 2 vrachtwagens betrokken geweest bij deze ongevallen.

Intensiteiten en wegbreedte(s) Noord-Linschoterzandweg Gemeten wegbreedte(s) 2,7 tot 2,9 meter Ondergrond Klei/veen Huidige intensiteit 308 mvt/etm Tabel 14. Intensiteiten en wegbreedte(s) Noord-Linschoterzandweg. Om bermschade te voorkomen geldt buiten de bebouwde kom met de huidige verkeersintensiteit als CROW-richtlijn een wegbreedte van 3 meter8. Binnen de bebouwde kom geldt voor een erftoegangsweg een minimale wegbreedte van 4,8 meter9. De gemeten wegbreedtes uit Tabel 14 voldoen niet aan de genoemde richtlijnen.

8 CROW-publicatie Handboek wegontwerp – Erftoegangswegen. 9 CROW ASVV 2021.

13

2.3

Zuid-Linschoterzandweg Afbeelding 5 laat het wegvak Zuid-Linschoterzandweg zien. In Tabel 15 staan de kenmerken van de weg beschreven waarna er op de volgende pagina wordt ingegaan op de intensiteiten, de voertuigverdeling, de gereden snelheden, de ongevallen en de wegbreedtes.

Afbeelding 5. Wegvak Zuid-Linschoterzandweg (bron: Google Streetview 2023).

Kenmerken Zuid-Linschoterzandweg Wegcategorie

Ook de Zuid-Linschoterzandweg ligt voor een deel binnen de bebouwde kom, dat gedeelte is gecategoriseerd als een erftoegangsweg binnen de bebouwde kom type II met een snelheidsregime van 30 km/u. Het overige gedeelte is gecategoriseerd als een erftoegangsweg type II buiten de bebouwde kom met een snelheidsregime van 60 km/u. Capaciteit Voor een ETW type II geldt een maximale richtintensiteit van 4.000 – 6.000 mvt/etm. Dit geldt voor binnen en buiten de bebouwde kom Wegbreedte(s) Variërend van 2,8 tot 3,5 meter. Vormgeving Smalle, kronkelende weg met geen belijningen. De weg is voorzien van passeerstroken. Functie Het is een landelijke weg waar voornamelijk woningen aan ontsloten worden. Het heeft daarmee voornamelijk een lokale ontsluitingsfunctie en minder een doorgaande functie. Wegvaklengte 4,6 km Tabel 15. Kenmerken Zuid-Linschoterzandweg.

14

De volgende tabellen geven de intensiteiten van het gemotoriseerde verkeer (Tabel 16), de intensiteiten van (brom)fietsers (Tabel 17), de voertuigverdeling (Tabel 18), de gereden snelheden (Tabel 19) en de ongevallen (Tabel 20) van de Zuid-Linschoterzandweg weer.

Intensiteiten Zuid-Linschoterzandweg (2023) Doorsnede Werkdag Weekdag Etmaal (024u)

425

100%

394

Ri. Noordoost Werkdag Weekdag

100%

213

Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag

197

212

197

Tabel 16. Intensiteiten Zuid-Linschoterzandweg motorvoertuigen/etmaal).

Intensiteiten (brom)fietsers Zuid-Linschoterzandweg (2023) Doorsnede Werkdag Weekdag Etmaal (024u)

304

100%

312

Ri. Noordoost Werkdag Weekdag

100%

149

Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag

155

155

156

Tabel 17. Intensiteiten (brom)fietsers Zuid-Linschoterzandweg fietsers/etmaal). Zoals te zien is in Tabel 16 en Tabel 17 bedraagt de verkeersintensiteit 425 mvt/etm. De intensiteit voor (brom)fietsers bedraagt 304 (brom)fietsers per etmaal.

Voertuigverdeling Zuid-Linschoterzandweg (2023) Doorsnede Werkdag Weekdag Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z)

Ri. Noordoost Werkdag Weekdag

Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag

397

93,4%

371

94,2%

93,6%

94,4%

93,2%

94,0%

16 12

3,7% 2,9%

13 10

3,3% 2,5%

3,3% 3,1%

2,9% 2,7%

4,1% 2,7%

3,7% 2,3%

Tabel 18. Voertuigverdeling Zuid-Linschoterzandweg. Zoals te zien is in Tabel 18 bedraagt het aandeel zwaar vrachtverkeer 2,9% (12 vrachtauto’s) van de totale hoeveelheid gemotoriseerd verkeer op een gemiddelde werkdag..

Snelheid Zuid-Linschoterzandweg (2023) Doorsnede

Ri. Noordoost

Ri. Zuidwest

38 49

38 48

39 49

Gem. snelheid V85

Tabel 19. Snelheid Zuid-Linschoterzandweg. Zoals te zien is in Tabel 19 ligt de gemiddelde snelheid op 38 km/u en ligt de V85 op 49 km/u. De maximaal toegestane snelheid op de locatie van de meting bedraagt 30 km/u.

Ongevallen Zuid-Linschoterzandweg (2014 – nu) Eenzijdig

Meerdere partijen

Vrach twage n

Lan dbou w

(bro m) fiets

Mot or

(beste l) auto

Tota al ong.

Vrach twage n

Lan dbou w

(bro m) fiets

Mot or

(beste l) auto

Voetgang er

Tota al ong.

0

0

0

0

4

4

0

2

1

1

6

0

5

Tabel 20. Aantal betrokkenen bij ongevallen op de Zuid-Linschoterzandweg. De totalen zijn het totaal aantal ongevallen. Er kunnen meerdere betrokkenen bij een ongeval geweest zijn. Tabel 20 laat zien dat er op de Zuid-Linschoterzandweg 4 eenzijdige ongevallen en 5 ongevallen waarbij meerdere partijen bij betrokken waren hebben plaatsgevonden. Er zijn twee ongevallen

15

geregistreerd met landbouwvoertuigen en geen ongevallen geregistreerd waarbij vrachtwagens betrokken waren.

Verharding Zuid-Linschoterzandweg Gemeten wegbreedte(s) 2,8 tot 3,5 meter Ondergrond Klei/veen Huidige intensiteit 425 mvt/etm Tabel 21. Verharding en wegbreedtes Zuid-Linschoterzandweg. Om bermschade te voorkomen geldt buiten de bebouwde kom met de huidige verkeersintensiteit als CROW-richtlijn een wegbreedte van 4 meter10. Binnen de bebouwde kom geldt voor een erftoegangsweg een minimale wegbreedte van 4,8 meter11. De gemeten wegbreedtes uit Tabel 21 voldoen niet aan de genoemde richtlijnen.

10 CROW-publicatie Handboek wegontwerp – Erftoegangswegen. 11 CROW ASVV 2021.

16

2.4

Waardsedijk Afbeelding 6 laat het wegvak Waardsedijk zien. In Tabel 22 staan de kenmerken van de weg beschreven waarna er op de volgende pagina wordt ingegaan op de intensiteiten, de voertuigverdeling, de gereden snelheden, de ongevallen en de wegbreedtes.

Afbeelding 6. Wegvak Waardsedijk (bron: Google Streetview 2021).

Kenmerken Waardsedijk Wegcategorie

De Waardseijk loopt door de dorpskernen Snelrewaard en Oudewater. Binnen de bebouwde kom is het gecategoriseerd als een erftoegangsweg type II met een snelheidsregime van 30 km/u. Het overige gedeelte is gecategoriseerd als een erftoegangsweg type II buiten de bebouwde kom met een snelheidsregime van 60 km/u. Capaciteit Voor een ETW type II geldt een maximale richtintensiteit van 4.000 – 6.000 mvt/etm. Dit geldt voor binnen en buiten de bebouwde kom. Wegbreedte(s) Variërend van 3,3 tot 6,2 meter. Vormgeving Smalle weg, met in het 30 km/u gebied gevoelsmatig een bredere weg. De witte drempels liggen vlak en hebben daarom beperkt effect voor het matigen van de snelheid. De weg is voorzien van passeerstroken. Functie Gezien de ligging van de N228 en N204 in de nabije omgeving is de Waardsedijk geen doorgaande weg. Het is een landelijke weg waar voornamelijk woningen en enkele bedrijven aan ontsloten worden. Wegvaklengte 4,3 km Tabel 22. Kenmerken Waardsedijk.

17

De volgende tabellen geven de intensiteiten van het gemotoriseerde verkeer (Tabel 23), de intensiteiten van (brom)fietsers (Tabel 24), de voertuigverdeling (Tabel 25), de gereden snelheden (Tabel 26) en de ongevallen (Tabel 27) van de Zuid-Linschoterzandweg weer.

Intensiteiten Waardsedijk (2023) Doorsnede Werkdag Etmaal (0-24u)

1017

Ri. Noord

Weekdag

100%

923

Ri. Zuid

Werkdag

Weekdag

Werkdag

496

448

521

100%

Weekdag 475

Tabel 23. Intensiteiten Waardsedijk motorvoertuigen/etmaal).

Intensiteiten (brom)fietsers Waardsedijk (2023) Doorsnede Werkdag Weekdag Etmaal (024u)

693

100%

746

Ri. Noordoost Werkdag Weekdag

100%

338

Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag

368

356

378

Tabel 24. Intensiteiten (brom)fietsers Waardsedijk fietsers/etmaal). Zoals te zien is in Tabel 23 en Tabel 24 zijn de verkeersintensiteiten op een gemiddelde werkdag 1.017 mvt/etm, de intensiteiten voor (brom)fietsers bedragen 693 (brom)fietsers per etmaal.

Voertuigverdeling Waardsedijk (2023) Doorsnede

Ri. Noord

Werkdag

Weekdag

Licht (L)

979

96,2%

891

Middelzwaar (M)

24

2,3%

20

Zwaar (Z)

15

1,4%

12

Ri. Zuid

Werkdag

Weekdag

Werkdag

Weekdag

96,5%

96,1%

96,4%

96,3%

96,6%

2,2%

2,4%

2,2%

2,3%

2,2%

1,3%

1,5%

1,4%

1,4%

1,2%

Tabel 25. Voertuigverdeling Waardsedijk. L = Licht verkeer (2 assen, afstand < 3,7 m), M = Middelzwaar verkeer (2 assen, afstand > 3,7 m), Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen). Zoals te zien is in Tabel 25 bedraagt het aandeel zwaar vrachtverkeer 1,4% (15 vrachtauto’s) van de totale hoeveelheid gemotoriseerd verkeer op een gemiddelde werkdag..

Snelheid Waardsedijk (2023) Doorsnede

Ri. Noord

Ri. Zuid

Gem. snelheid

27

27

27

V85

34

35

34

Tabel 26. Snelheid Waardsedijk. Zoals te zien is in Tabel 26 ligt de gemiddelde snelheid op 27 km/u en ligt de V85 op 34 km/u. De maximaal toegestane snelheid op de locatie van de meting bedraagt 30 km/u.

Ongevallen Waardsedijk (2014 – nu) Eenzijdig

Meerdere partijen

Vrach twage n

Lan dbou w

(bro m) fiets

Mot or

(beste l) auto

Tota al ong.

Vrach twage n

Lan dbou w

(bro m) fiets

Mot or

(beste l) auto

Voetgang er

Tota al ong.

0

0

2

0

1

3

2

0

6

2

14

0

10

Tabel 27. Aantal betrokkenen bij ongevallen op de Waardsedijk. De totalen zijn het totaal aantal ongevallen. Er kunnen meerdere betrokkenen bij een ongeval geweest zijn.

18

Tabel 27 laat zien dat er op de Waardsedijk 3 eenzijdige ongevallen en 10 ongevallen waarbij meerdere partijen bij betrokken waren hebben plaatsgevonden. Er zijn geen ongevallen geregistreerd met landbouwvoertuigen en twee ongevallen geregistreerd waarbij vrachtwagens betrokken waren.

Intensiteiten en wegbreedte(s) Waardsedijk Gemeten wegbreedte(s) 3,3 tot 6,2 meter Ondergrond Klei/veen Huidige intensiteit 1.017 mvt/etm Tabel 28. Intensiteiten en wegbreedte(s) Waardsedijk. Om bermschade te voorkomen geldt buiten de bebouwde kom met de huidige verkeersintensiteit als CROW-richtlijn een wegbreedte van 5 meter12. Binnen de bebouwde kom geldt voor een erftoegangsweg een minimale wegbreedte van 4,8 meter13. De gemeten wegbreedtes uit Tabel 28 voldoen gedeeltelijk aan de genoemde richtlijnen.

12 CROW-publicatie Handboek wegontwerp – Erftoegangswegen. 13 CROW ASVV 2021.

19

2.5

Hoenkoopse Buurtweg Afbeelding 7 laat het wegvak Hoenkoopse Buurtweg zien. In Tabel 29 staan de kenmerken van de weg beschreven waarna er op de volgende pagina wordt ingegaan op de intensiteiten, de voertuigverdeling, de gereden snelheden, de ongevallen en de wegbreedtes.

Afbeelding 7. Wegvak Hoenkoopse Buurtweg (bron: Google Streetview 2021)

Kenmerken Hoenkoopse Buurtweg Wegcategorie

De Hoenkoopse Buurtweg is gecategoriseerd als een erftoegangsweg type II buiten de bebouwde kom met een snelheidsregime van 60 km/u. Capaciteit Voor een ETW type II buiten de bebouwde kom geldt een maximale richtintensiteit van 4.000 – 6.000 mvt/etm. Wegbreedte(s) Met een breedte van ongeveer 4 meter over een groot gedeelte van de weg is het een van de bredere wegen binnen het onderzoeksgebied. Vormgeving Geen snelheidsremmende maatregelen. Voornamelijk lange rechtstanden. Functie Het is een landelijke weg waar voornamelijk woningen en enkele ondernemingen aan ontsloten worden. Het heeft daarmee een lokale ontsluitingsfunctie en geen doorgaande functie. Wegvaklengte 4,9 km Tabel 29. Kenmerken Hoenkoopse Buurtweg.

20

De volgende tabellen geven de intensiteiten van het gemotoriseerde verkeer (Tabel 30), de intensiteiten van (brom)fietsers (Tabel 31), de voertuigverdeling (Tabel 32), de gereden snelheden (Tabel 33) en de ongevallen (Tabel 34) van de Zuid-Linschoterzandweg weer.

Intensiteiten Hoenkoopse Buurtweg (2023) Doorsnede Werkdag Etmaal (0-24u)

1030

Ri. Noordwest

Weekdag

100%

974

Ri. Zuidoost

Werkdag

Weekdag

Werkdag

Weekdag

511

484

519

490

100%

Tabel 30. Intensiteiten Hoenkoopse Buurtweg motorvoertuigen/etmaal).

Intensiteiten (brom)fietsers Buurtweg (2023) Doorsnede Werkdag Weekdag Etmaal (024u)

226

100%

221

Ri. Noordwest Werkdag Weekdag

100%

117

Ri. Zuidoost Werkdag Weekdag

115

109

106

Tabel 31. Intensiteiten (brom)fietsers Hoenkoopse Buurtweg fietsers/etmaal). Zoals te zien is in Tabel 30 en Tabel 31 zijn de verkeersintensiteiten op een gemiddelde werkdag 1.030 mvt/etm, de intensiteiten voor (brom)fietsers bedragen 226 (brom)fietsers per etmaal.

Voertuigverdeling Hoenkoopse Buurtweg (2023) Doorsnede

Ri. Noordwest

Werkdag

Weekdag

Licht (L)

949

92,2%

905

Middelzwaar (M)

50

4,8%

42

Zwaar (Z)

31

3,0%

27

Ri. Zuidoost

Werkdag

Weekdag

Werkdag

Weekdag

92,9%

91,5%

92,4%

92,9%

93,5%

4,4%

5,2%

4,7%

4,4%

4,0%

2,7%

3,3%

2,9%

2,7%

2,5%

Tabel 32. Voertuigverdeling Hoenkoopse Buurtweg. L = Licht verkeer (2 assen, afstand < 3,7 m), M = Middelzwaar verkeer (2 assen, afstand > 3,7 m), Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen). Zoals te zien is in Tabel 32 bedraagt het aandeel zwaar vrachtverkeer 3% (31 vrachtauto’s) van de totale hoeveelheid gemotoriseerd verkeer op een gemiddelde werkdag.

Snelheid Hoenkoopse Buurtweg (2023) Doorsnede

Ri. Noordwest

Ri. Zuidoost

Gem. snelheid

58

57

58

V85

69

69

69

Tabel 33. Snelheid Hoenkoopse Buurtweg. Zoals te zien is in Tabel 33 ligt de gemiddelde snelheid op 58 km/u en ligt de V85 op 69 km/u. De maximaal toegestane snelheid op de locatie van de meting bedraagt 60 km/u.

Ongevallen Hoenkoopse Buurtweg (2014 – nu) Eenzijdig

Meerdere partijen

Vrach twage n

Lan dbou w

(bro m) fiets

Mot or

(beste l) auto

Tota al ong.

Vrach twage n

Lan dbou w

(bro m) fiets

Mot or

(beste l) auto

Voetgang er

Tota al ong.

0

0

0

0

1

1

0

0

0

0

2

0

1

Tabel 34. Aantal betrokkenen bij ongevallen op de Hoenkoopse Buurtweg. De totalen zijn het totaal aantal ongevallen. Er kunnen meerdere betrokkenen bij een ongeval geweest zijn.

21

Tabel 34 laat zien dat er op de Hoenkoopse Buurtweg 1 eenzijdig ongeval en 1 ongeval waarbij meerdere partijen bij betrokken waren hebben plaatsgevonden. Van deze ongevallen zijn er geen landbouwvoertuigen of vrachtwagens bij betrokken geweest.

Intensiteiten en wegbreedte(s) Hoenkoopse Buurtweg Gemeten wegbreedte(s) 4 meter Ondergrond Klei/veen Huidige intensiteit 1.030 mvt/etm Tabel 35. Intensiteiten en wegbreedte(s) Hoenkoopse Buurtweg. Om bermschade te voorkomen geldt buiten de bebouwde kom met de huidige verkeersintensiteit als CROW-richtlijn een wegbreedte van 5 meter14. De gemeten wegbreedtes uit Tabel 35 voldoet niet aan de genoemde richtlijnen.

14 CROW-publicatie Handboek wegontwerp – Erftoegangswegen.

22

2.6

Hekendorpse Buurt Afbeelding 8 laat het wegvak Hekendorpse Buurt zien. In Tabel 36 staan de kenmerken van de weg beschreven waarna er op de volgende pagina wordt ingegaan op de intensiteiten, de voertuigverdeling, de gereden snelheden, de ongevallen en de wegbreedtes.

Afbeelding 8. Wegvak Hekendorpse Buurt (bron: Google Streetview 2022).

Kenmerken Hekendorpse Buurt Wegcategorie

De Hekendorpse Buurt is gecategoriseerd als een erftoegangsweg type II buiten de bebouwde kom met een snelheidsregime van 60 km/u. Capaciteit Voor een ETW type II buiten de bebouwde kom geldt een maximale richtintensiteit van 4.000 – 6.000 mvt/etm. Wegbreedte(s) Variërend van 3,2 tot 4,9 meter. Vormgeving Smalle, kronkelende weg met kantmarkering. Op het grootste gedeelte van de weg is het buiten de passeerstroken niet mogelijk om in te halen of te passeren. Er is weinig tot geen zicht op de weg door de krappe bochten. Er zijn geen snelheidsremmende maatregelen toegepast. Er zijn passeerstroken aangelegd. Functie Het is een landelijke weg waar voornamelijk woningen en bedrijven aan ontsloten worden. De Hollandsche IJssel vormt een barrière tussen Hekendorp en de N228. Het verkeer uit het oosten richting Hekendorp zal gebruik maken van de weg. Het heeft echter meer een lokale ontsluitingsfunctie dan een doorgaande functie. Wegvaklengte 3,9 km Tabel 36. Kenmerken Hekendorpse Buurt.

23

De volgende tabellen geven de intensiteiten van het gemotoriseerde verkeer (Tabel 37), de intensiteiten van (brom)fietsers (Tabel 38), de voertuigverdeling (Tabel 39), de gereden snelheden (Tabel 40) en de ongevallen (Tabel 41) van de Hekendorpse Buurt weer.

Intensiteiten Hekendorpse Buurt (2023) Doorsnede Werkdag Etmaal (0-24u)

1450

Ri. Noordoost

Weekdag

100%

1366

Ri. Zuidwest

Werkdag

Weekdag

Werkdag

Weekdag

721

684

729

682

100%

Tabel 37. Intensiteiten Hoenkoopse Buurt motorvoertuigen/etmaal).

Intensiteiten (brom)fietsers Hekendorpse Buurt (2023) Doorsnede Werkdag Weekdag Etmaal (024u)

1211

100%

1316

Ri. Noordoost Werkdag Weekdag

100%

571

Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag

648

640

667

Tabel 38. Intensiteiten (brom)fietsers Hekendorpse Buurt fietsers/etmaal). Zoals te zien is in Tabel 37 en Tabel 38 zijn de verkeersintensiteiten op een gemiddelde werkdag 1.450 mvt/etm, de intensiteiten voor (brom)fietsers bedragen 1.211 (brom)fietsers per etmaal.

Voertuigverdeling Hekendorpse Buurt (2023) Doorsnede Werkdag

Ri. Noordoost

Weekdag

Ri. Zuidwest

Werkdag

Weekdag

Werkdag

Weekdag

Licht (L)

1370

94,5%

1296

94,9%

94,6%

95,0%

94,3%

94,8%

Middelzwaar (M)

52

3,6%

44

3,2%

3,5%

3,1%

3,7%

3,4%

Zwaar (Z)

28

1,9%

26

1,9%

1,9%

2,0%

1,9%

1,8%

Tabel 39. Voertuigverdeling Hoenkoopse Buurt. L = Licht verkeer (2 assen, afstand < 3,7 m), M = Middelzwaar verkeer (2 assen, afstand > 3,7 m), Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen). Zoals te zien is in Tabel 39 bedraagt het aandeel zwaar vrachtverkeer 1,9% (28 vrachtauto’s) van de totale hoeveelheid gemotoriseerd verkeer op een gemiddelde werkdag.

Snelheid Hekendorpse Buurt (2023) Doorsnede

Ri. Noordoost

Ri. Zuidwest

Gem. snelheid

41

41

41

V85

53

54

53

Tabel 40. Snelheid Hoenkoopse Buurt. Zoals te zien is in Tabel 40 ligt de gemiddelde snelheid op 41 km/u en ligt de V85 op 53 km/u. De maximaal toegestane snelheid op de locatie van de meting bedraagt 60 km/u.

Ongevallen Hekendorpse Buurt (2014 – nu) Eenzijdig

Meerdere partijen

Vrach twage n

Lan dbou w

(bro m) fiets

Mot or

(beste l) auto

Tota al ong.

Vrach twage n

Lan dbou w

(bro m) fiets

Mot or

(beste l) auto

Voetgang er

Tota al ong.

1

0

4

0

4

9

3

1

3

1

4

0

6

Tabel 41. Aantal betrokkenen bij ongevallen op de Hekendorpse Buurt. De totalen zijn het totaal aantal ongevallen. Er kunnen meerdere betrokkenen bij een ongeval geweest zijn.

24

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://gemeenteraad.oudewater.nl/api/v1/meetings/585/documents/18213