CConstaterende datOude IJsselstreek
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 10 AERIUS-berekening.pdf

Raadsvergadering 25 januari 2024, gemeente Oude IJsselstreekBij agendapunt: 2: Bestemmingsplan Grotestraat 2a Gendringen3.324 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

MEMO Aan:

RPM Bouw B.V.

Datum:

14-06-2023

Project nr:

3707.01

Betreft:

Memo effectbeoordeling stikstofdepositie Ontwikkeling Grotestraat 2a te Gendringen

Bijlage(n)

BIJL 1 - AERIUS – realisatiefase BIJL 2 - AERIUS – gebruiksfase

1.

Inleiding

In opdracht van RPM Bouw B.V. heeft Buro Ontwerp & Omgeving onderzoek verricht naar de stikstofdepositie op nabijgelegen kwetsbare natuurgebieden ten gevolge van de bouw en gebruik van drie woningen aan de Grotestraat 2a te Gendringen. Het projectgebied is gelegen in een woonmilieu binnen de bebouwde kom. Op onderstaande afbeelding is de globale ligging van het projectgebied weergegeven.

Figuur 1. Ligging van het projectgebied (rood kader).

Ligging Natura 2000 In Nederland zijn 162 Natura 2000-gebieden aangewezen. Dit zijn gebieden met een Europese beschermingsstatus. Veel van die gebieden zijn gevoelig voor stikstofdepositie. Het meest nabijgelegen Natura 2000-gebied betreft het in Duitsland gelegen ‘Klevsche Landwehr, Anholtsche Issel, Feldschlaggraben und Regnieter Bach’ dat op een afstand van circa 1,2 kilometer ten zuidoosten van het projectgebied ligt. Andere Natura 2000-gebieden op minder dan 10 kilometer afstand zijn de in Duitsland gelegen ‘VSG Unterer Niederrhein’ (3,1 km), ‘NSG Hetter-Millinger Bruch, mit Erweiterung’ (4,8 km), ‘NSG Bienener Altrhein, Millinger Meer und Hurler Meer’ (6,3 km), ‘NSG Grietherorter Altrhein’ (7,8 km), ‘Dornicksche Ward’ (8,6 km) en ‘Rhein-Fischschutzzonen zwischen Emmerich und Bad Honnef’(9,1 km). Op de navolgende kaart is de ligging van het projectgebied ten opzichte van de Natura 2000-gebieden weergegeven.

Figuur 2. Ligging projectgebied (label 1) ten opzichte van de Natura 2000-gebieden (paars).

Volgens de Wet natuurbescherming moet worden uitgesloten dat significante negatieve effecten kunnen optreden in Natura 2000-gebieden. Stikstofdepositie kan verslechterende gevolgen hebben voor stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden waarvoor een Natura 2000-gebied is aangewezen. Deze gevolgen kunnen significant zijn wanneer een plan, project of andere handeling leidt tot een toename van stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden die overbelast zijn. Een verdere toename van de stikstofdepositie is alleen toegestaan met een vergunning Wet natuurbescherming (Wnb). Daarom dient voor nieuwe plannen en projecten onderzocht te worden of er sprake is van een significante depositie van stikstof op relevante Natura 2000-gebieden.

Doelstelling van het onderzoek De effectbeoordeling stikstofdepositie heeft tot doel de NOx- (stikstofoxiden) en NH3- (ammoniak) emissies naar de lucht door het voornemen inzichtelijk te maken en de toename van stikstofdepositie als gevolg hiervan op stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden te berekenen. De effect- beoordeling stikstofdepositie wordt afgesloten met conclusies waarbij duidelijk wordt of in het ka- der van de Wet natuurbescherming significante effecten kunnen worden uitgesloten.

2.

Werkwijze

Algemeen Op basis van de berekende NOx- en NH3-emissies die een project of andere handeling van een plan uitstoot wordt met een verspreidingsmodel de stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitats en leefgebieden in Natura 2000-gebieden berekend. Er wordt gebruik gemaakt van AERIUS voor wat betreft informatie over de actuele stikstofdepositie en kritische depositiewaarde (KDW) van stikstofgevoelige habitattypen en leefgebieden in de Natura 2000-gebieden. Depositieberekeningen zijn uitgevoerd met de meest recente versie van AERIUS Calculator. Significante effecten kunnen worden uitgesloten als door het project, andere handeling of planologische mogelijkheden geen toename in stikstofdepositie plaatsvindt op stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden van Natura 2000-gebieden. Hiervan is sprake als de berekende toename in stikstofdepositie niet groter is dan 0,00 mol/ha/jr. Indien dit het geval is, is er geen vergunnings- plicht voor wat betreft stikstof. Onderzoeksopzet In dit onderzoek zijn de NOx- en NH3-emissies gedurende de realisatiefase (hoofdstuk 3) en de gebruiksfase (hoofdstuk 4) onderzocht. In hoofdstuk 5 wordt met deze gegevens berekend of er een toename van stikstofdepositie plaatsvindt op nabijgelegen Natura 2000-gebieden.

3.

Emissie realisatiefase

Mobiele werktuigen Tijdens de aanleg- en bouwperiode ontstaan NOx-emissies door de inzet van materieel (veelal mobiele werktuigen), auto’s en vrachtwagens. De inzet van materieel (mobiele werktuigen en vracht- wagenbewegingen) is ingeschat aan de hand van de werkelijk verwachte inzet voor de bouw van acht woningen. Er is gerekend met de volgende bouwfasen: Slopen bestaande bebouwing; Uitgraven fundering; Leveren elementen; Beton storten; Aanbrengen elementen en afbouw. Het aantal voertuigbewegingen door auto’s is ingeschat op vier per werkdag. Voor aanvoer met middelzwaar en zwaar vrachtverkeer zijn de totale verkeersbewegingen in beeld gebracht. De realisatiefase is verspreidt over circa 52 weken. In onderstaande tabel is het overzicht van mobiele werktuigen en voertuigbewegingen weergegeven voor sloop van de schuur en de realisatie drie nieuw woningen. Overzicht mobiele werktuigen Werktuig en bouwjaar Stage Sloopkraan Graafmachine Betonmixer Betonpomp Graafmachine Telescoopkraan Mobiele hijskraan Shovel Boorstelling

Stage IV, 2014-2018, 75 - 560 kW diesel, SCR: ja Stage IV, 2014-2018, 75 - 560 kW diesel, SCR: ja Stage IV, 2014-2018, 75 - 560 kW diesel, SCR: ja Stage IV, 2014-2018, 75 - 560 kW diesel, SCR: ja Stage IV, 2014-2018, 75 - 560 kW diesel, SCR: ja Stage IV, 2014-2018, 75 - 560 kW diesel, SCR: ja Stage IV, 2014-2018, 75 - 560 kW diesel, SCR: ja Stage IV, 2014-2018, 75 - 560 kW diesel, SCR: ja Stage IV, 2014-2018, 75 - 560 kW diesel, SCR: ja

Aantal voertuigbewegingen licht verkeer Aantal voertuigbewegingen middelzwaar vrachtverkeer Aantal voertuigbewegingen zwaar vrachtverkeer Bouwtijd in weken

Vermogen Draaiuren (kW) (uur/jr) 200 100 80 160 105 180 220 70 150

BrandstofBrandstofAdBlueverbruik (l/uur) verbruik (l/jr) verbruik (l/jr) 20 20 20 10 24 20 50 30 16

26,35 13,44 10,86 15,35 13,42 23,77 28,93 9,57 22,75

527 269 217 154 322 475 1447 287 364

totaal/jr totaal/jr totaal/jr

32 16 13 9 19 29 87 17 22 1040 104 130

52

Voor de bepaling van de jaargemiddelde emissie is uitgegaan van een volledige uitvoering van de realisatiefase in het jaar 2024. Naast emissie door mobiele werktuigen gaat het om 1040 ritten met licht verkeer, 104 ritten met middelzwaar verkeer en 130 ritten met zwaar vrachtverkeer.

Uitgangspunten verkeersafwikkeling De gevolgen voor het milieu van het af- en aanrijdend verkeer worden niet meer aan het onderhavige project toegerekend wanneer dit verkeer kan worden geacht te zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Volgens de Raad van State is dit het geval op het moment dat het aanen afrijdende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag nog niet dan wel niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. Het verkeer rijdt vanuit het projectgebied via de Ulftseweg en Staringstraat naar de Rijnweg. Via de Rijnweg rijdt het verkeer naar de Oude IJselweg (N817). De N817 is een provinciale weg. Hier is het verkeer zeker opgenomen in het heersende verkeersbeeld.

4.

Emissie gebruiksfase

Programma Het beoogde programma bedraagt de bouw van drie levensloopbestendige woningen, welke gasloos zullen worden opgeleverd. Verkeersaantrekkende werking De verkeersgeneratie is bepaald met behulp van CROW-publicatie 381 “Toekomstbestendig parkeren: Van parkeerkencijfers naar parkeernormen” (december, 2018) en “Demografische kerncijfers per gemeente” van het CBS. De verkeersaantrekkelijke werking is afhankelijk van de stedelijkheid van de gemeente, de ligging t.o.v. het centrum en het woningtype. Gendringen valt onder gemeente Oude IJsselstreek. Het CBS typeert de gemeente Oude IJsselstreek als een ‘weinig stedelijke gemeente’.

Volgens het CROW kan de ligging van het projectgebied getypeerd worden als ‘schil centrum’ aangezien de locatie niet in het centrum van Gendringen ligt, maar wel vlak rond het centrum ligt. De verkeersaantrekkende werking voor een woning op een dergelijke locatie is als volgt:

De totale verkeersaantrekkende werking motorvoertuigbewegingen per etmaal.

van

het

plan

bedraagt

gemiddeld

21,9

In de CROW-publicatie is het volgende over vrachtverkeer opgenomen: “het vrachtverkeer naar en van woongebieden is doorgaans verwaarloosbaar, maar is wel in de cijfers verwerkt. Als gemiddelde kan worden gehanteerd: 0,02 vrachtautobewegingen per woning per werkdagetmaal”. Een werkdag kan naar weekdag worden omgerekend door te delen met 1,11. Per weekdagetmaal zijn er dus [0,02 ÷ 1,11 =] 0,018 vrachtverkeerbewegingen per woning. Op jaarbasis is er met één vrijstaande woning sprake van een toename van [(0,018 × 365) × 3] = 19,7 vrachtverkeersbewegingen.

Uitgangspunten verkeersafwikkeling De gevolgen voor het milieu van het af- en aanrijdend verkeer worden niet meer aan het onderhavige project toegerekend wanneer dit verkeer kan worden geacht te zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Volgens de Raad van State is dit het geval op het moment dat het aanen afrijdende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag nog niet dan wel niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. Het verkeer rijdt vanuit het projectgebied via de Ulftseweg en Staringstraat naar de Rijnweg. Via de Rijnweg rijdt het verkeer naar de Oude IJselweg (N817). De N817 is een provinciale weg. Hier is het verkeer zeker opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Huishoudens Conform de gegevensset ‘kentallen Ruimtelijke plannen’ van RIVM/EZ, behorende bij de AERIUSfactsheet ‘Ruimtelijke plannen – Emissiefactoren’ is de NH3-emissie van huishoudens voor nieuwbouwwoningen 0 kg/jr. Ook de NOx-emissie is verwaarloosbaar, aangezien de geplande woning gasloos wordt opgeleverd (emissiefactor = 0 kg/jr).

5.

AERIUS-berekening

Uitgangspunten berekeningen In lijn met de gewijzigde Regeling natuurbescherming van 24 april 2019 zijn aparte stikstofdepositie berekeningen uitgevoerd voor de realisatie- en gebruiksfase. Met de meest recente versie van AERIUS Calculator zijn de eerder genoemde emissiebronnen gemodelleerd, waarbij wordt opgemerkt dat: Het wegverkeer is gemodelleerd als lijnbron; AERIUS hanteert een minimum van 1,0 voertuig; Als het voertuigaantal per etmaal lager is dan 1,0 is het aantal per jaar weergegeven; De emissie door mobiele werktuigen is gemodelleerd als oppervlaktebron. Rekenresultaten realisatiefase De verspreidingsberekeningen zijn uitgevoerd met AERIUS Calculator voor het jaar 2024 aangezien dit het eerste jaar is waarin de werkzaamheden theoretisch gezien kunnen worden uitgevoerd. Uit de rekenresultaten blijkt dat op verschillende stikstofgevoelige leefgebieden en habitattypen van Natura 2000-gebieden geen stikstofdepositie groter dan 0,00 mol/ha/jr plaatsvindt. De rekenresultaten voor de aanlegfase zijn als bijlage 1 bij deze memo gevoegd. Rekenresultaten gebruiksfase De verspreidingsberekeningen zijn uitgevoerd met AERIUS Calculator voor het rekenjaar 2025, aangezien dit het eerste jaar is wanneer de woningen theoretisch gezien in gebruik kunnen zijn.

Uit de rekenresultaten blijkt dat op verschillende stikstofgevoelige leefgebieden en habitattypen van Natura 2000-gebieden geen stikstofdepositie groter dan 0,00 mol/ha/jr plaatsvindt. De rekenresultaten voor de gebruiksfase zijn als bijlage 2 bij deze memo gevoegd. Conclusie Uit de uitgevoerde effectbeoordeling stikstofdepositie blijkt dat de bouw en het gebruik van maximaal drie woningen aan de Grotestraat te Gendringen niet leidt tot een stikstofdepositie groter dan 0,00 mol/ha/jr op stikstofgevoelige habitattypen en leefgebieden van Natura 2000-gebieden.

Bijlagen Bijlage 1: AERIUS-berekening realisatiefase Bijlage 2: AERIUS-berekening gebruiksfase

Bijlage 1

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Buro Ontwerp & Omgeving Grotestraat 2a, 7081 CE Gendringen 3707.01 E ectbeoordeling stikstofdepositie realisatiefase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RWkfAonngTxz 14 juni 2023, 09:40 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Realisatiefase - Beoogd Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RWkfAonngTxz (14 juni 2023)

2024 -

1,0 kg/j

24,2 kg/j

2/7

Projectberekening

Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 

RWkfAonngTxz (14 juni 2023)

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bron 1 Verkeersnetwerk

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1,0 kg/j 46,6 g/j

22,9 kg/j 1,3 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RWkfAonngTxz (14 juni 2023)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RWkfAonngTxz (14 juni 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

-

-

5/7

Projectberekening

Realisatiefase, Rekenjaar 2024 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Bron 1 X:223350,93 Y:431893,35 0,12 ha

Naam

Stageklasse

Sloopkraan

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

527 l/j 269 l/j

Betonmixer

217 l/j

Betonpomp

32 l/j

NOₓ

20 u/j

16 l/j

NOₓ

20 u/j

13 l/j

NOₓ NH₃

Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: 154 l/j ja 322 l/j

Telescoopkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

475 l/j

Mobiele hijskraan

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1447 l/j

Shovel

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

287 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

364 l/j

RWkfAonngTxz (14 juni 2023)

20 u/j

Stof Emissie

NH₃

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Boorstelling

Draaiuren AdBlue verbruik

NH₃

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

22,9 kg/j 1,0 kg/j

10 u/j

9 l/j

NOₓ NH₃

24 u/j

19 l/j

NOₓ NH₃

20 u/j

29 l/j

NOₓ NH₃

50 u/j

87 l/j

NOₓ NH₃

30 u/j

17 l/j

NOₓ NH₃

16 u/j

22 l/j

NOₓ NH₃

2,8 kg/j 0,1 kg/j 1,6 kg/j 64,6 g/j 1,3 kg/j 52,1 g/j 1,0 kg/j 37,0 g/j 2,0 kg/j 77,3 g/j 2,4 kg/j 0,1 kg/j 8,0 kg/j 0,3 kg/j 1,8 kg/j 68,9 g/j 2,0 kg/j 87,4 g/j

6/7

Projectberekening

2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Bron 2 X:223389,41 Y:431910,18 102,12 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Bron 3 X:223124,67 Y:432542,22 1.352,38 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 0,1 kg/j Type scherm - NO₂ 36,3 g/j Hoogte - NH₃ 3,3 g/j Afstand tot de weg - -

Voertuigbewegingen

1.040,0 p/jaar 104,0 p/jaar 130,0 p/jaar 0,0 p/jaar

In file

50,0 % 50,0 % 50,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 1,2 kg/j Type scherm - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - NH₃ 43,3 g/j Afstand tot de weg - -

Voertuigbewegingen

1.040,0 p/jaar 104,0 p/jaar 130,0 p/jaar 0,0 p/jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022.1_20230606_5e1adbf5a8 Database versie 2022.1_5e1adbf5a8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RWkfAonngTxz (14 juni 2023)

7/7

Bijlage 2

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Buro Ontwerp & Omgeving Grotestraat 2a, 7081 CE Gendringen 3707.01 Effectbeoordeling stikstofdepositie gebruiksfase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RVxRga3tKMqa 14 juni 2023, 09:48 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RVxRga3tKMqa (14 juni 2023)

2025 -

0,2 kg/j

2,8 kg/j

2/6

Projectberekening

Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 

Verkeersnetwerk

RVxRga3tKMqa (14 juni 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,2 kg/j

2,8 kg/j

3/6

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RVxRga3tKMqa (14 juni 2023)

4/6

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RVxRga3tKMqa (14 juni 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

-

-

5/6

Projectberekening

Gebruiksfase, Rekenjaar 2025 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Bron 1 X:223123,97 Y:432532,52 1.508,74 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 2,8 kg/j Type scherm - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Voertuigbewegingen

21,9 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar 19,7 p/jaar 0,0 p/jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022.1_20230606_5e1adbf5a8 Database versie 2022.1_5e1adbf5a8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RVxRga3tKMqa (14 juni 2023)

6/6

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://raad.oude-ijsselstreek.nl/api/v1/meetings/4693/documents/28397