CConstaterende datOude IJsselstreek
Koppel je AI →
Document · PDF

26-029c College - LerenWerkt_Jaarverslag_2024-2025_Digitaal - DEFINITIEF

Raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling (MO) 10 september 2026, gemeente Oude IJsselstreekBij agendapunt: 6: Jaarverslag Leren Werkt11.725 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

… onze nieuwe website live is? Neem gerust een kijkje! Zie bijlage 3 voor de tabel met daarin het overzicht van het aantal jongeren per gemeente van 23 t/m 26 jaar. 51 52 Bijlage 1. Verzuimmeldingen en resultaten 2024-2025 Tabel 1A Aantal verzuimmeldingen (speciaal) basisonderwijs Absoluut verzuim | Relatief verzuim Aalten | 5 | 1 | 5 | 4 | 2 | 1 | 21 | 10 | 28 Berkelland | 5 | 1 | 5 | 2 | 8 | 2 | 1 | 23 | 12 | 39 Bronckhorst | 4 | 2 | 18 | 24 Doesburg | 6 | 0 | 1 | 4 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 10 Doetinchem | 10 | 1 | 7 | 2 | 16 | 1 | 3 | 30 | 3 | 60 Montferland | 3 | 1 | 1 | 10 | 12 | 17 | 6 | 42 Oost Gelre | 5 | 5 | 4 | 8 | 10 | 17 Oude IJsselstreek | 4 | 1 | 4 | 2 | 4 | 10 | 14 | 8 | 32 Winterswijk | 6 | 1 | 3 | 2 | 4 | 1 | 1 | 8 | 2 | 20 Totaal | 44 | 5 | 31 | 17 | 54 | 2 | 4 | 30 | 140 | 53 | 272 Tabel 1B Resultaten verzuimmeldingen (speciaal) basisonderwijs Aalten | 21 | 2 | 3 | nvt | nvt | nvt | 2 | 28 Berkelland | 32 | 1 | nvt | nvt | nvt | 6 | 39 Bronckhorst | 21 | 1 | nvt | nvt | nvt | 2 | 24 Doesburg | 8 | nvt | nvt | nvt | 2 | 10 Doetinchem | 41 | nvt | 2 | nvt | nvt | 17 | 60 Montferland | 38 | 2 | nvt | nvt | nvt | 2 | 42 Oost Gelre | 10 | nvt | 3 | nvt | nvt | 4 | 17 Oude IJsselstreek | 27 | 1 | 2 | nvt | nvt | nvt | 2 | 32 Winterswijk | 12 | 1 | nvt | nvt | nvt | 7 | 20 Totaal | 210 | 5 | 8 | 0 | 5 | 0 | 0 | 44 | 272 53 Tabel 2A Aantal verzuimmeldingen (voortgezet)

speciaal onderwijs Absoluut verzuim | Relatief verzuim Aalten | 2 | 1 | 1 | 4 | 1 | 6 | 4 | 13 Berkelland | 2 | 2 | 2 | 2 | 13 | 5 | 19 | 10 | 34 Bronckhorst | 6 | 2 | 11 | 17 Doesburg | 4 | 1 | 1 | 4 | 1 | 9 Doetinchem | 2 | 1 | 2 | 1 | 9 | 2 | 1 | 1 | 14 | 3 | 27 Montferland | 1 | 1 | 1 | 6 | 1 | 14 | 3 | 21 Oost Gelre | 13 | 2 | 8 | 1 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 23 Oude IJsselstreek | 7 | 3 | 5 | 2 | 6 | 3 | 1 | 16 | 13 | 30 Winterswijk | 1 | 1 | 1 | 1 | 6 | 3 | 8 Totaal | 28 | 10 | 20 | 7 | 55 | 16 | 3 | 3 | 93 | 43 | 182 Tabel 2B Resultaten verzuimmeldingen (voortgezet) speciaal onderwijs Aalten | 4 | 3 | 3 | 1 | 2 | 13 Berkelland | 21 | 3 | 1 | 2 | 3 | 1 | 3 | 34 Bronckhorst | 8 | 5 | 4 | 17 Doesburg | 5 | 1 | 3 | 9 Doetinchem | 18 | 3 | 3 | 3 | 27 Montferland | 5 | 6 | 7 | 3 | 21 Oost Gelre | 11 | 1 | 1 | 10 | 23 Oude IJsselstreek | 11 | 3 | 6 | 2 | 1 | 1 | 6 | 30 Winterswijk | 3 | 1 | 2 | 2 | 8 Totaal | 86 | 19 | 29 | 2 | 8 | 1 | 3 | 34 | 182 54 Tabel 3A Aantal verzuimmeldingen voortgezet onderwijs Absoluut verzuim | Relatief verzuim Aalten | 2 | 2 | 2 | 45 | 3 | 5 | 45 | 22 | 97 Berkelland | 4 | 3 | 3 | 2 | 38 | 6 | 1 | 7 | 82 | 15 | 132 Bronckhorst | 1 | 1 | 1 | 1 | 30 | 3 | 2 | 57 | 90 Doesburg | 3 | 1 | 3 | 1 | 17 | 3 | 1 | 8 | 3 | 29 Doetinchem | 11 | 6 | 10 | 1 | 98 | 19 | 1 | 91 | 6 | 201 Montferland | 5 | 1 | 5 | 2 | 34 | 4 | 4 | 70 | 3 | 113 Oost Gelre | 4 | 1 | 3 |

1 | 12 | 1 | 55 | 11 | 71 Oude IJsselstreek | 3 | 1 | 2 | 29 | 8 | 1 | 3 | 141 | 31 | 177 Winterswijk | 5 | 1 | 3 | 4 | 35 | 10 | 1 | 3 | 66 | 11 | 110 Totaal | 38 | 16 | 31 | 14 | 338 | 57 | 8 | 21 | 615 | 102 | 1020 Tabel 3B Resultaten verzuimmeldingen voortgezet onderwijs Aalten | 81 | 4 | 8 | 1 | 1 | 1 | 1 | 97 Berkelland | 117 | 2 | 2 | 3 | 2 | 6 | 132 Bronckhorst | 62 | 7 | 12 | 3 | 1 | 5 | 90 Doesburg | 19 | 1 | 3 | 6 | 29 Doetinchem | 155 | 7 | 4 | 4 | 2 | 1 | 6 | 22 | 201 Montferland | 92 | 7 | 2 | 2 | 2 | 8 | 113 Oost Gelre | 59 | 3 | 2 | 1 | 6 | 71 Oude IJsselstreek | 150 | 4 | 4 | 1 | 2 | 16 | 177 Winterswijk | 86 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 17 | 110 Totaal | 821 | 37 | 37 | 5 | 13 | 7 | 13 | 87 | 1020 55 Tabel 4A Aantal verzuimmeldingen middelbaar beroepsonderwijs Absoluut verzuim | Relatief verzuim Aalten | 1 | 1 | 22 | 12 | 1 | 12 | 2 | 36 Berkelland | 3 | 1 | 3 | 50 | 22 | 1 | 12 | 2 | 66 Bronckhorst | 3 | 3 | 3 | 28 | 16 | 7 | 1 | 38 Doesburg | 14 | 4 | 4 | 18 Doetinchem | 14 | 8 | 12 | 64 | 31 | 1 | 31 | 11 | 110 Montferland | 4 | 2 | 3 | 30 | 11 | 1 | 17 | 5 | 52 Oost Gelre | 3 | 2 | 2 | 23 | 10 | 16 | 2 | 42 Oude IJsselstreek | 4 | 1 | 3 | 29 | 14 | 13 | 2 | 46 Winterswijk | 3 | 1 | 2 | 24 | 9 | 7 | 1 | 34 Totaal | 35 | 18 | 28 | 1 | 284 | 129 | 3 | 1 | 119 | 26 | 442 Tabel 4B Resultaten verzuimmeldingen middelbaar beroepsonderwijs Aalten | 31 | 1 | 1 | 1 | 2 |

36 Berkelland | 56 | 1 | 1 | 3 | 4 | 1 | 66 Bronckhorst | 28 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 2 | 38 Doesburg | 16 | 1 | 1 | 18 Doetinchem | 66 | 3 | 4 | 5 | 9 | 12 | 11 | 110 Montferland | 37 | 4 | 4 | 6 | 1 | 52 Oost Gelre | 26 | 3 | 1 | 2 | 3 | 2 | 5 | 42 Oude IJsselstreek | 34 | 1 | 2 | 5 | 4 | 46 Winterswijk | 21 | 1 | 2 | 3 | 1 | 4 | 2 | 34 Totaal | 315 | 5 | 16 | 7 | 14 | 25 | 36 | 24 | 442 56 Tabel 5A Aantal verzuimmeldingen ‘geen onderwijs’ Absoluut verzuim | Relatief verzuim Aalten | 26 | 3 | 10 | 16 | 2 | 26 Berkelland | 6 | 3 | 4 | 6 Bronckhorst | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 Doesburg | 37 | 5 | 30 | 31 | 1 | 37 Doetinchem | 40 | 3 | 30 | 19 | 1 | 40 Montferland | 57 | 7 | 39 | 47 | 1 | 57 Oost Gelre | 11 | 3 | 8 | 2 | 11 Oude IJsselstreek | 35 | 3 | 16 | 28 | 1 | 35 Winterswijk | 76 | 9 | 34 | 57 | 76 Totaal | 289 | 31 | 166 | 211 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 289 Tabel 5B Resultaten verzuimmeldingen ‘geen onderwijs’ Aalten | 21 | 1 | 4 | 26 Berkelland | 5 | 1 | 6 Bronckhorst | 1 | 1 Doesburg | 32 | 1 | 4 | 37 Doetinchem | 23 | 2 | 3 | 12 | 40 Montferland | 49 | 8 | 57 Oost Gelre | 9 | 2 | 11 Oude IJsselstreek | 31 | 4 | 35 Winterswijk | 64 | 1 | 11 | 76 Totaal | 235 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7 | 45 | 289 57 Bijlage 2.

Vrijstellingen, Halt-interventies en processen-verbaal 2024-2025 Tabel 1 Aantal toegekende vrijstellingen | Tabel 2 Aantal Halt-interventies en processen-verbaal Processen-verbaal interventiesHalt- Luxe | Absoluut en verzuim | relatief verzuim Aalten | 4 | 4 | 4 | 2 | 14 | Aalten Berkelland | 6 | 16 | 2 | 24 | Berkelland | 1 | 5 Bronckhorst | 5 | 7 | 2 | 7 | 21 | Bronckhorst | 1 | 1 | 1 Doesburg | 2 | 1 | 3 | Doesburg | 1 | 1 Doetinchem | 21 | 3 | 10 | 7 | 41 | Doetinchem | 8 | 6 | 2 Montferland | 12 | 4 | 8 | 7 | 31 | Montferland | 5 | 8 | 5 Oost Gelre | 1 | 10 | 3 | 14 | 6 | 34 | Oost Gelre | 1 | 1 | 1 Oude IJsselstreek | 8 | 20 | 5 | 7 | 40 | Oude IJsselstreek | 3 | 4 | 1 Winterswijk | 6 | 21 | 7 | 34 | Winterswijk | 6 | 1 | 6 Totaal | 1 | 74 | 79 | 52 | 36 | 242 | Totaal | 24 | 23 | 22 58 Bijlage 3.

Vsv’ers in beeld Tabel 1 Nieuwe vsv’ers naar soort onderwijs vo | mbo Landelijk | RMC Achterhoek | Landelijk | RMC Achterhoek N | % | N | % | N | % | N | % 2021/2022 | 4.283 | 0,48% | 62 | 0,40% | 25.544 | 6,43% | 371 | 4,05% 2022/2023 | 4.698 | 3 | 84 | 0,55% | 24.286 | 6,42% | 356 | 4,15% 2023/2024 | 6.142 | 3 | 101 | 0,68% | 22.308 | 6,05% | 316 | 3,80% vavo | totaal Landelijk | RMC Achterhoek | Landelijk | RMC Achterhoek N | % | N | % | N | % | N | % 2021/2022 | 693 | 11,28% | 12 | 8,28% | 30.520 | 2,37% | 445 | 1,79% 2022/2023 | 717 | 11,55% | 12 | 9,38% | 29.701 | 2,34% | 452 | 1,88% 2023/2024 | 713 | 9,69% | 13 | 9,03% | 29.163 | 2,29% | 430 | 1,84% Bron: VSV dashboard. N = aantal. (s)bo | (v)so | vo Basis onderwijs | Speciaal onderwijs | Voortgezet onderwijs | mbo Speciaal basis onderwijs | Voortgezet speciaal onderwijs | (incl. praktijk onderwijs) | Middelbaar beroepsonderwijs (alle cluster 1 t/m 4 scholen) Tabel 2 Aantal vsv’ers naar leeftijd 2024-2025 Naar | Naar | Naar | Naar Naar | school | Naar | Naar | school | Naar | Naar | school | Naar | Naar | school | Naar school | binnen | school | (S)BO | school | binnen | school | S(V)O | school | binnen | school | VO | school | binnen | school | MBO binnen | regio | buiten | totaal | binnen | regio | buiten | totaal | binnen | regio | buiten | totaal | binnen | regio | buiten | totaal Leeftijd | Leeftijd t.t.v.

| Leeftijd op | gemeente | (buiten | regio | gemeente | (buiten | regio | gemeente | (buiten | regio | gemeente | (buiten | regio vsv-melding | 18 september 2025 | gemeente) | gemeente) | gemeente) | gemeente) | Totaal <18 (pro/vso) | 19 | 7 | Aalten | 97,70% | 2,10% | 0,10% | 2.133 | 0,00% | 94,10% | 5,90% | 85 | 75,00% | 24,60% | 0,40% | 1.451 | 0,00% | 76,00% | 24,00% | 701 | 4.370 18 | 1347* | 236 | Berkelland | 97,20% | 1,30% | 1,50% | 2.940 | 73,20% | 15,80% | 11,00% | 209 | 58,40% | 11,40% | 30,20% | 2.167 | 0,00% | 41,30% | 58,70% | 1.076 | 6.392 19 | 450 | 471 | Bronckhorst | 86,50% | 8,50% | 5,00% | 2.340 | 0,00% | 68,30% | 31,70% | 126 | 9,30% | 61,70% | 29,00% | 1.834 | 0,30% | 59,10% | 40,60% | 783 | 5.083 20 | 238 | 499 | Doesburg | 68,40% | 3,90% | 27,80% | 648 | 0,00% | 72,70% | 27,30% | 77 | 0,00% | 38,90% | 61,10% | 475 | 0,00% | 46,90% | 53,10% | 224 | 1.424 21 | 150 | 510 | Doetinchem | 97,30% | 2,40% | 0,40% | 4.567 | 68,00% | 22,60% | 9,40% | 319 | 92,50% | 5,10% | 2,40% | 3.103 | 74,00% | 0,00% | 26,00% | 1.290 | 9.279 22 | 44 | 525* | Montferland | 92,20% | 3,90% | 3,90% | 2.632 | 34,80% | 51,40% | 13,80% | 181 | 20,20% | 59,60% | 20,20% | 1.626 | 0,00% | 66,80% | 33,20% | 733 | 5.172 Totaal | 2.248 | 2.248 | Oost Gelre | 96,20% | 3,60% | 0,20% | 2.201 | 56,00% | 38,70% | 5,30% | 150 | 76,80% | 21,60% | 1,70% | 1.429 | 0,00% | 61,80% | 38,20% | 686 |

4.466 Oude IJsselstreek | 92,60% | 7,10% | 0,30% | 2.776 | 0,00% | 96,80% | 3,20% | 188 | 60,20% | 39,50% | 0,30% | 1.880 | 0,00% | 76,80% | 23,20% | 917 | 5.761 Bron: JVS | Winterswijk | 98,00% | 1,70% | 0,30% | 2.182 | 0,00% | 90,90% | 9,10% | 66 | 81,90% | 14,60% | 3,60% | 1.457 | 0,00% | 66,50% | 33,50% | 644 | 4.349 *450 binnen één maand nadat zij 18 jaar zijn geworden! | Totaal | 94,10% | 3,70% | 2,20% | 22.419 | 36,90% | 51,40% | 11,70% | 1.401 | 59,30% | 27,90% | 12,80% | 15.422 | 13,60% | 50,90% | 35,50% | 7.054 | 46.296 *12 hiervan zijn nét 23 geworden in het nieuwe schooljaar! | Bron: JVS, peildatum 1 januari 2025 Tabel 3 Aantal jongeren per gemeente van 23 t/m 26 jaar | 59 (peildatum 1 januari 2025) Aalten | 298 | 303 | 300 | 290 | 1.191 | 6.434 Berkelland | 482 | 472 | 445 | 406 | 1.805 | 9.748 Bronckhorst | 367 | 385 | 334 | 317 | 1.403 | 7.720 Doesburg | 108 | 113 | 93 | 120 | 434 | 2.212 Doetinchem | 700 | 761 | 714 | 712 | 2.887 | 14.379 Montferland | 418 | 419 | 418 | 375 | 1.630 | 8.132 Oost Gelre | 331 | 331 | 328 | 332 | 1.322 | 6.868 Oude IJsselstreek | 461 | 433 | 403 | 403 | 1.700 | 8.895 Winterswijk | 315 | 312 | 331 | 326 | 1.284 | 6.683 Totaal | 3.480 | 3.529 | 3.366 | 3.281 | 13.656 | 71.071 Bron: CBS statline, peildatum 1 januari 2025 Bijlage 4.

Waar gaan kinderen naar school? (s)bo | (v)so | vo Basis onderwijs | Speciaal onderwijs | Voortgezet onderwijs | mbo Speciaal basis onderwijs | Voortgezet speciaal onderwijs | (incl. praktijk onderwijs) | Middelbaar beroepsonderwijs (alle cluster 1 t/m 4 scholen) Naar | Naar | Naar | Naar Naar | school | Naar | Naar | school | Naar | Naar | school | Naar | Naar | school | Naar school | binnen | school | (S)BO | school | binnen | school | S(V)O | school | binnen | school | VO | school | binnen | school | MBO binnen | regio | buiten | totaal | binnen | regio | buiten | totaal | binnen | regio | buiten | totaal | binnen | regio | buiten | totaal gemeente | (buiten | regio | gemeente | (buiten | regio | gemeente | (buiten | regio | gemeente | (buiten | regio gemeente) | gemeente) | gemeente) | gemeente) | Totaal Aalten | 97,70% | 2,10% | 0,10% | 2.133 | 0,00% | 94,10% | 5,90% | 85 | 75,00% | 24,60% | 0,40% | 1.451 | 0,00% | 76,00% | 24,00% | 701 | 4.370 Berkelland | 97,20% | 1,30% | 1,50% | 2.940 | 73,20% | 15,80% | 11,00% | 209 | 58,40% | 11,40% | 30,20% | 2.167 | 0,00% | 41,30% | 58,70% | 1.076 | 6.392 Bronckhorst | 86,50% | 8,50% | 5,00% | 2.340 | 0,00% | 68,30% | 31,70% | 126 | 9,30% | 61,70% | 29,00% | 1.834 | 0,30% | 59,10% | 40,60% | 783 | 5.083 Doesburg | 68,40% | 3,90% | 27,80% | 648 | 0,00% | 72,70% | 27,30% | 77 | 0,00% | 38,90% | 61,10% | 475 | 0,00% | 46,90% | 53,10%

| 224 | 1.424 Doetinchem | 97,30% | 2,40% | 0,40% | 4.567 | 68,00% | 22,60% | 9,40% | 319 | 92,50% | 5,10% | 2,40% | 3.103 | 74,00% | 0,00% | 26,00% | 1.290 | 9.279 Montferland | 92,20% | 3,90% | 3,90% | 2.632 | 34,80% | 51,40% | 13,80% | 181 | 20,20% | 59,60% | 20,20% | 1.626 | 0,00% | 66,80% | 33,20% | 733 | 5.172 Oost Gelre | 96,20% | 3,60% | 0,20% | 2.201 | 56,00% | 38,70% | 5,30% | 150 | 76,80% | 21,60% | 1,70% | 1.429 | 0,00% | 61,80% | 38,20% | 686 | 4.466 Oude IJsselstreek | 92,60% | 7,10% | 0,30% | 2.776 | 0,00% | 96,80% | 3,20% | 188 | 60,20% | 39,50% | 0,30% | 1.880 | 0,00% | 76,80% | 23,20% | 917 | 5.761 Winterswijk | 98,00% | 1,70% | 0,30% | 2.182 | 0,00% | 90,90% | 9,10% | 66 | 81,90% | 14,60% | 3,60% | 1.457 | 0,00% | 66,50% | 33,50% | 644 | 4.349 Totaal | 94,10% | 3,70% | 2,20% | 22.419 | 36,90% | 51,40% | 11,70% | 1.401 | 59,30% | 27,90% | 12,80% | 15.422 | 13,60% | 50,90% | 35,50% | 7.054 | 46.296 Bron: JVS, peildatum 1 januari 2025 Colofon Redactie: Jet Philipsen, Karin Wensink, Lieselot Scholten, Renske Seesink-Joling en Rianne Hulshof Eindredactie: Tekstbureau Elise Schouten Productie: Rosenmullers Communicatie & Organisatie Vormgeving: DailyDaisy Fotografie: Wilbert van Woensel 60

lerenwerkt.nu

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://raad.oude-ijsselstreek.nl/api/v1/meetings/5119/documents/33026