leerlingenprognose oost gelre 2024
Tekst van het document
Leerlingenprognose basisonderwijs Oost Gelre 2023-2038 Eindrapport
Sil Vrielink
MOOZ Onderzoek juni 2024
Inhoudsopgave
1
Inleiding
2
1.1
Prognosemethode
2
2
Resultaten
4
2.1 2.2 2.3
Ontwikkeling aantal leerlingen Prognose basisgeneratie Leerlingenprognose
4 5 6
Bijlage A
Tabellen
1 - Leerlingenprognose Oost Gelre
7
1
Inleiding
Het aantal leerlingen in het basisonderwijs is de afgelopen 10 jaar gedaald, als gevolg van demografische krimp. Landelijk ging het daarbij om een daling van circa 7 procent in de periode 2013-2023. Voor de komende jaren verwacht het ministerie van OCW een verdere daling van het aantal leerlingen1, gevolgd door een geleidelijke groei vanaf 2027. Het aantal leerlingen in Oost Gelre is de afgelopen 10 jaar ook gedaald, al geldt dat niet voor alle basisscholen in gelijke mate. Op sommige scholen was de leerlingendaling groter dan op andere. Om een goed beeld te krijgen van de toekomstige ontwikkeling, heeft de gemeente behoefte aan een nieuwe leerlingenprognose voor het basisonderwijs, waarbij ook rekening wordt gehouden met de nieuwe woningbouwplannen van de gemeente. Op verzoek van de gemeente is twee jaar geleden een leerlingenprognose gemaakt voor de periode 20212036. In dit rapport presenteren we een nieuwe leerlingenprognose voor de lange termijn (2023-2038). We baseren ons daarbij op telgegevens van DUO en de meest recente PRIMOS bevolkingsprognose. Daarnaast zijn in de analyses ook de nieuwe bouwplannen van de gemeente meegenomen. Hoewel de prognose met veel zorg is opgesteld, zijn de uitkomsten uiteraard met onzekerheidsmarges omgeven. Vooral op de lange termijn en op laag schaalniveau zijn de marges groot. Aan de prognoses kunnen daarom ook geen rechten worden ontleend.
1.1
Prognosemethode Voor het opstellen van de leerlingenprognoses is gebruik gemaakt van een zogenaamd participatiegradenmodel, gericht op de lange termijn. Dit model komt overeen met het Programma van Eisen (PvE) voor leerlingenprognoses2 en gaat uit gegevens over de marktaandelen van de scholen in Oost Gelre en omgeving. Ten behoeve van de analyse is gebruikt gemaakt van: telgegevens van DUO van de afgelopen jaren (t/m 1 oktober 2023); demografische kerncijfers over de basisgeneratie (van CBS en de gemeente Oost-Gelre), en de nieuwste PRIMOS bevolkingsprognose (van ABF Research), en de meest actuele bouwplannen van de gemeente. Op basis van de telgegevens is het voedingsgebied van alle scholen in kaart gebracht en zijn belangstellingspercentages c.q. marktaandelen afgeleid. We zijn hierbij uitgegaan van gegevens over de herkomst van leerlingen (DUO) en cijfers over de basisgeneratie van 4-12-jarigen (CBS). Verder is voor het opstellen van de leerlingenprognoses gebruik gemaakt van de nieuwste bevolkingsprognose van ABF Research. Deze prognose is medio 2023 gepubliceerd en geeft inzicht in de verwachte ontwikkeling van het aantal 4-12 jarigen in de gemeente Oost Gelre (zie Tabel A.6). In de PRIMOS bevolkingsprognose is rekening gehouden met de verwachte nieuwbouw van woningen in de gemeente Oost Gelre (zie Tabel A.9).
Daarbij is onderscheid gemaakt naar viercijferig postcodegebied (kern). Op basis van cijfers van de gemeente is de verwachte ontwikkeling van de woningvoorraad voor diverse kernen naar boven bijgesteld (zie Tabel A.10). De PRIMOS bevolkingsprognose is hierop ook 1 2
Ministerie van OCW (2021) Referentieraming 2023. Den Haag. VNG (1999) Bijlage 2 bij Ledenbrief 99/136 | Programma van eisen voor leerlingenprognoses.
2 - Leerlingenprognose Oost Gelre
aangepast. Daarbij is uitgegaan van de gemiddelde woningbezetting (GWB) van de basisgeneratie in Oost Gelre. Voor het opstellen van de nieuwe leerlingenprognose is uitgegaan van de door ons bijgestelde versie van de PRIMOS bevolkingsprognose (zie Tabel A.7). Vergeleken met de ‘originele’ PRIMOS prognose, leidt de bijstelling vooral Groenlo, Lichtenvoorde tot een gunstiger ontwikkeling van het aantal kinderen in de basisschoolleeftijd (4-12 jaar; vergelijk Tabel A.6 & A.7). Op basis van deze bijgestelde bevolkingsprognose is de toekomstige ontwikkeling van de basisgeneratie in Oost Gelre in kaart gebracht en is een vooruitberekening gemaakt van het aantal leerlingen per basisschool. Voor omliggende gemeenten/kernen is in de analyse gebruik gemaakt van de Regionale bevolkingsprognose van het Planbureau voor de leefomgeving (PBL) 3. Om een goed beeld te krijgen van de verwachte leerlingenontwikkeling, zijn twee verschillende varianten doorgerekend: één die uitgaat van het actuele deelnamepercentage (1 okt. 2023) en één die uitgaat van een (gewogen) gemiddelde deelname van de afgelopen drie jaar. De verschillen tussen beide prognosevarianten zijn over het algemeen zeer beperkt. We hebben daarom besloten om in dit rapport één basisprognose te presenteren, die uitgaat van het gemiddelde van beide varianten. Voor een beperkt aantal scholen (St.
Willibrordus, ’t Carillon, de Sint Joris en sbo-school Het Gele Park) is uitgegaan van een zogenaamde afvlakkende trend voor de ontwikkeling van het ‘marktaandeel’. De ontwikkeling in de afgelopen jaren is daarbij (enigszins afgevlakt) doorgetrokken naar de toekomst.
Prognosemethode In de analyse zijn de volgende stappen gezet: 1. 2.
3.
4.
3 4
Op basis van de leerlingengegevens is het voedingsgebied van alle basisscholen in Oost Gelre in kaart gebracht. Daarnaast zijn deelnamepercentages (c.q. marktaandelen) berekend, uitgesplitst naar postcodegebied (PC4). We zijn hierbij uitgegaan van gegevens over de herkomst van leerlingen op 1 oktober en gegevens over de zogenaamde basisgeneratie (van CBS en de gemeente Oost Gelre). Op basis van de door ons bijgestelde PRIMOS bevolkingsprognose is de verwachte ontwikkeling van de basisgeneratie in kaart gebracht (zie Tabel A.7). Het gaat hierbij om aantal 4-12 jarigen4 in het voedingsgebied van de scholen. Op basis van gegevens over de onderwijsdeelname in het (recent) verleden is vervolgens een prognose gemaakt van het totaal aantal leerlingen per basisschool.
De PBL-prognose is door ons bijgesteld o.b.v. CBS cijfers over het aantal inwoners op 1.1.2023. Overeenkomstig het PvE voor leerlingenprognose gaan we uit van alle 4-11 jarigen, plus 30% van de 12-jarigen.
3 - Leerlingenprognose Oost Gelre
2
2.1
Resultaten
Ontwikkeling aantal leerlingen Het aantal leerlingen in de gemeente Oost Gelre is de afgelopen jaren aanzienlijk gedaald (zie Figuur 2.1). Op 1 oktober 2018 zaten er 2.356 leerlingen op de scholen in Oost Gelre. Dit schooljaar zijn dat er nog 2.137. Dit betekent een daling van circa 9 procent. Uit telgegevens van DUO blijkt dat het aantal leerlingen in de kleine kernen (met 16%) relatief het sterkst is gedaald (zie Tabel A.1). De leerlingendaling in Lichtenvoorde en Groenlo was met respectievelijk 7 en 8 procent wat kleiner.
Figuur 2.1 - Ontwikkeling aantal leerlingen in Groenlo, naar woonplaats (2018-2023)* 1.200 1.000
800 600 400 200 0 Groenlo
Lichtenvoorde 2018
2019
2020
2021
Overig 2022
2023
* Bron: DUO (2024) Open Onderwijsdata | bewerking MOOZ.
Tabel A.1 in de bijlage toont de ontwikkeling van het aantal leerlingen per basisschool. Hieruit blijkt dat de leerlingendaling niet op alle scholen even groot is. Op sommige scholen was de leerlingendaling groter dan op andere. In Groenlo hebben vooral de Hoeksteen, St. Ludgerus en St Willibrordus veel leerlingen verloren (zie Tabel A.1). Op de Ni Je Veste en ‘t Carillon is het aantal leerlingen de afgelopen jaren toegenomen. Op ’t Carillon ging het daarbij om een groei van ruim 25% (van 163 in 2018 naar 205 nu). In Lichtenvoorde zien we soortgelijke verschillen. Op basisschool de Leeuw en Het Gele Park is het aantal leerlingen relatief sterk gedaald en op basisschool Frans ten Bosch flink toegenomen. Kijken we naar de herkomst van leerlingen, dan blijkt dat de meeste basisscholen een sterk lokale functie hebben (zie Figuur 2.2). Het gros van de leerlingen komt uit de directe omgeving van de school. De instroom uit andere kernen is over het algemeen beperkt. Dit geldt zowel voor de scholen in Groenlo, als voor de scholen in Lichtenvoorde en de overige kernen. Dit betekent dat voor de prognose van het aantal leerlingen ook vooral de ontwikkeling in ‘eigen’ woonplaats van belang is, plus enkele kernen in de naaste omgeving. Of, beter gezegd, de (verwachte) ontwikkeling van het aantal 4-12 jarigen.
4 - Leerlingenprognose Oost Gelre
Figuur 2.2 - Herkomst van leerlingen in Oost Gelre, naar woonplaats (2023) 100% 90% 80% 70% 60% 50% 40% 30% 20% 10% 0%
94,1%
94,4%
92,8%
Groenlo
Lichtenvoorde
Overige kernen
Lichtenvoorde
Overige kernen
Andere gemeenten
Prognose basisgeneratie Zoals bekend, is het aantal leerlingen in het basisonderwijs in belangrijke mate afhankelijk van de ontwikkeling van de zogenaamde basisgeneratie. Dit betreft het aantal 4-12 jarigen in het voedingsgebied van de scholen. Tabel A.6 toont de prognose hiervan voor Oost Gelre, uitgesplitst naar postcodegebied. Het gaat hierbij om cijfers uit de nieuwste PRIMOS bevolkingsprognose. De door ons bewerkte versie van de PRIMOS bevolking is opgenomen in Tabel A.7. In deze tabel zijn de meest recente bouwplannen van de gemeente verdisconteerd. Figuur 2.3 toont de verwachte ontwikkeling van de basisgeneratie in de gemeente Oost Gelre, uitgesplist naar ‘woonplaats’. Uit de figuur blijkt dat de basisgeneratie in Groenlo de komende 4 jaar naar verwachting afneemt, en daarna langzaam weer groeit. In Lichtenvoorde en de overige kernen neemt het aantal kinderen in de basisschoolleeftijd naar verwachting sterker toe. Het gaat daarbij in de komende 10 jaar om een groei van circa 20%. Gegevens over de actuele leeftijdsopbouw onderstrepen dit beeld voor de komende 3 à 4 jaar (zie Tabel A.5).
Figuur 2.3 - Ontwikkeling basisgeneratie, naar ‘woonplaats’ (2024-2039 | index 2024=100) 150 140 130
INDEX 2024=100
2.2
Groenlo
120 110 100 90
80 70 60 50 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 Groenlo
5 - Leerlingenprognose Oost Gelre
Lichtenvoorde
Overige kernen
2.3
Leerlingenprognose
Het aantal leerlingen in de gemeente Oost Gelre is de afgelopen jaren gedaald, maar neemt de komende periode naar verwachting weer toe (zie Figuur 2.4). Dit geldt vooral voor de scholen in Lichtenvoorde e.o.. Uitgaande van de door ons bewerkte Primos bevolkingsprognose, is de verwachting dat het totaal aantal leerlingen stijgt van 2.137 nu naar circa 2.300 in 2028 (zie Tabel A.8). Op de scholen in Lichtenvoorde neemt het aantal leerlingen de komende 10 à 15 jaar het sterkst toe. Dit hangt o.m. samen met de bouwplannen van de gemeente. In Groenlo neemt het aantal leerlingen ook toe, maar verhoudingsgewijs minder dan in Lichtenvoorde. En in de kleine kernen (excl. Zwolle) zien we vooral op de korte termijn een groei van het aantal leerlingen, gevolgd door een geleidelijke daling.
Figuur 2.4 - Leerlingenprognose basisscholen Groenlo, 2023-2038 (2 varianten | peildatum 1 okt.) 1.400 1.188
1.200
1.028
1.254
1.089
1.000 800
691
707
716
741
600 418
506
492
481
400 200 0 Groenlo
Lichtenvoorde 2023
2028
2033
Overige kernen 2038
Tabel A.8 toont de leerlingenprognoses per basisschool. Daarbij valt op dat de verwachte ontwikkeling van het aantal leerlingen van school tot school verschilt. Op sommige scholen neemt het aantal leerlingen (sterk) toe en op andere juist af. Deze verschillen in ontwikkeling hangen samen met de verwachte ontwikkeling van de basisgeneratie in het voedingsgebied van de scholen. Daarnaast speelt voor enkele scholen ook de verandering in het marktaandeel een rol. Dit laatste geldt vooral voor de scholen die recent sterk zijn gegroeid of gedaald. De algehele trend is echter wel duidelijk. In Groenlo neemt het aantal leerlingen de eerst komende jaren iets af, maar vanaf 2027 weer langzaam toe. In Lichtenvoorde neemt het aantal leerlingen de komende 10 à 15 jaar duidelijk toe en in de kleine kernen zien we op de korte termijn een groei van het leerlingenaantal, gevolgd door een (beperkte) afname. Het totaal aantal leerlingen valt daarbij op de langere termijn wel hoger uit dan nu het geval is.
6 - Leerlingenprognose Oost Gelre
Bijlage A
Tabellen
Ontwikkeling leerlingenaantal
Overige kernen
Lichtenvoorde
Groenlo
Tabel A.1 – Ontwikkeling aantal leerlingen in Oost Gelre, per basisschool (2018-2023)
04RJ-00 Basissch De Hoeksteen 06CT-00 OBS 't Palet 08KE-00 Basisschool St Ludgerus 09KA-00 Basisschool Ni Je Veste 10FG-00 Basissch St Willibrordus 10WN-00 Bs `t Carillon Totaal 08NH-00 Basisschool De Leeuw 09MG-00 Frans ten Bosch 10XV-00 Het Gele Park (bo) 11LO-00 Basisschool Sint Joris 14VP-00 Het Gele Park (sbo) Totaal 03UN-00 Antonius 05HW-00 Sint Joseph-School 06ZO-00 RK Basisschool Antonius 07BK-00 Sint Canisiusschool 08RR-00 Basisschool St Theresia Totaal Totaal
2018
2019
2020
2021
2022
2023
195 34 61 152 147 163 752 207 177 360 288 76 1.108 79 157 87 77 96 496 2.356
193 30 65 159 136 159 742 168 191 342 300 77 1.078 80 134 90 75 91 470 2.290
178 22 53 148 129 167 697 137 200 339 291 72 1.039 86 112 95 78 83 454 2.190
180 52 156 126 175 689 115 223 345 280 70 1.033 82 98 96 70 81 427 2.149
168 43 171 126 188 696 128 237 328 282 49 1.024 83 106 98 74 78 439 2.159
163 48 164 111 205 691 128 243 332 280 45 1.028 78 97 95 75 73 418 2.137
* Bron: DUO (2024), bewerking MOOZ | peildatum 1 oktober.
Tabel A.2 – Groenlo: ontwikkeling aantal leerlingen per basisschool, naar leeftijdsklasse (2018-2023)
04RJ-00 De Hoeksteen
06CT-00 OBS 't Palet
08KE-00 St Ludgerus
09KA-00 Ni Je Veste
10FG-00 St Willibrordus
10WN-00 Bs `t Carillon
Totaal
OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal
2018
2019
2020
2021
2022
2023
87 108 195 12 22 34 29 32 61 83 69 152 73 74 147 75 88 163 359 393 752
84 109 193 12 18 30 24 41 65 86 73 159 66 70 136 75 84 159 347 395 742
82 96 178 7 15 22 22 31 53 82 66 148 56 73 129 92 75 167 341 356 697
77 103 180 25 27 52 81 75 156 50 76 126 103 72 175 336 353 689
81 87 168 23 20 43 87 84 171 47 79 126 112 76 188 350 346 696
79 84 163 26 22 48 83 81 164 43 68 111 124 81 205 355 336 691
* Bron: DUO (2024), bewerking MOOZ | peildatum 1 oktober. | OB = onderbouw, BB = bovenbouw.
7 - Leerlingenprognose Oost Gelre
Tabel A.3 – Lichtenvoorde e.o.: ontwikkeling aantal lrl. per basisschool en leeftijdsklasse (2018-2023)
08NH-00 Basisschool De Leeuw
09MG-00 Frans ten Bosch
10XV-00 Het Gele Park
11LO-00 Basisschool Sint Joris
14VP-00 Het Gele Park
Totaal Lichtenvoorde
03UN-00 Antonius
05HW-00 Sint Joseph-School
06ZO-00 RK Basisschool Antonius
07BK-00 Sint Canisiusschool
08RR-00 Basisschool St Theresia
Totaal Overige kernen
OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal OB BB Totaal
2018
2019
2020
2021
2022
2023
78 129 207 94 83 177 171 189 360 155 133 288 16 60 76 514 594 1.108 39 40 79 68 89 157 45 42 87 41 36 77 49 47 96 242 254 496
66 102 168 105 86 191 157 185 342 166 134 300 17 60 77 511 567 1.078 40 40 80 52 82 134 48 42 90 30 45 75 39 52 91 209 261 470
60 77 137 116 84 200 161 178 339 151 140 291 16 56 72 504 535 1.039 42 44 86 41 71 112 49 46 95 35 43 78 36 47 83 203 251 454
59 56 115 130 93 223 174 171 345 141 139 280 21 49 70 525 508 1.033 40 42 82 40 58 98 48 48 96 30 40 70 31 50 81 189 238 427
61 67 128 139 98 237 159 169 328 128 154 282 13 36 49 500 524 1.024 41 42 83 46 60 106 47 51 98 29 45 74 32 46 78 195 244 439
62 66 128 142 101 243 175 157 332 121 159 280 14 31 45 514 514 1.028 43 35 78 44 53 97 45 50 95 40 35 75 39 34 73 211 207 418
* Bron: DUO (2024), bewerking MOOZ | peildatum 1 oktober. | OB = onderbouw, BB = bovenbouw.
8 - Leerlingenprognose Oost Gelre
Tabel A.4 – Groenlo: herkomst leerlingen per basisschool, naar 4-cijferig postcodegebied (2016-2021)
04RJ-00 De Hoeksteen
08KE-00 St Ludgerus
09KA-00 Ni Je Veste
10FG-00 St Willibrordus
10WN-00 Bs `t Carillon
7141 7137 Overig Totaal 7142 7141 7104 7151/52 Overig Totaal 7141 7137 7142 7104 Overig Totaal 7141 7156 7137 Overig Totaal 7141 7137 Overig Totaal
2018
2019
2020
2021
2022
2023
190 1 4 195 37 14 2 6 2 61 140 9 1 2 152 113 31 1 2 147 162 1 163
188 1 4 193 43 10 3 5 4 65 144 8 3 2 2 159 110 23 1 2 136 157 1 1 159
173 2 3 178 36 7 5 3 2 53 137 6 1 2 2 148 100 24 3 2 129 166 1 167
174 2 4 180 36 5 7 3 1 52 145 6 2 1 2 156 103 19 1 3 126 172 3 175
160 2 6 168 30 4 7 2 43 160 4 2 1 4 171 108 15 3 126 185 3 188
158 2 3 163 29 10 6 3 48 155 2 2 5 164 97 13 1 111 199 6 205
* Bron: DUO (2024), bewerking MOOZ | peildatum 1 oktober.
Tabel A.5 – Leeftijdsopbouw basisgeneratie Oost-Gelre, naar postcodegebied (1.1.2024)
0 jaar 1 jaar 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar 6 jaar 7 jaar 8 jaar 9 jaar 10 jaar 11 jaar 12 jaar
7131
7132
7134
7135
7136
7137
7141
7142
7263
Totaal
101 85 93 93 101 84 103 96 95 77 87 91 92
36 43 37 50 24 33 31 36 34 43 39 38 38
12 16 14 17 9 12 11 9 10 11 16 12 12
17 8 13 15 17 13 10 12 5 12 13 11 16
21 16 28 24 13 12 16 10 12 12 14 20 26
13 16 15 14 11 16 17 14 12 16 10 14 13
89 59 76 74 82 91 88 81 83 79 98 68 101
4 5 10 3 4 4 8 1 7 5 7 4 6
11 15 9 7 10 7 9 8 6 6 13 12 10
304 263 295 297 271 272 293 267 264 261 297 270 314
* Bron: Oost-Gelre, bewerking MOOZ.
9 - Leerlingenprognose Oost Gelre
Tabel A.6 – Prognose basisgeneratie Oost Gelre, naar postcodegebied (aantal 4-12 jarigen)* Postcode
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
2035
2036
2037
2038
2039
7131 7132 Lichtenvoorde 7141 7142 Groenlo 7134 7135 7136 7137 7263 Overige kernen Oost Gelre
732 320 1.053 697 40 736 98 101 121 112 74 505 2.294
762 289 1.051 700 42 742 94 98 117 114 74 496 2.289
763 308 1.070 693 42 734 105 99 126 121 74 525 2.329
779 307 1.086 683 46 728 103 104 135 124 77 543 2.358
793 316 1.109 651 40 690 96 107 143 128 91 566 2.365
810 314 1.124 672 34 705 95 123 157 124 91 591 2.421
808 316 1.124 680 38 718 98 122 158 123 99 600 2.443
825 325 1.150 678 39 717 99 124 164 111 93 591 2.458
842 336 1.178 665 39 704 95 126 161 110 104 596 2.478
859 341 1.199 679 38 717 97 127 174 114 93 606 2.522
880 352 1.232 682 43 725 93 117 173 117 92 592 2.549
891 344 1.235 694 37 731 94 122 154 119 93 582 2.547
925 317 1.243 717 40 757 89 121 155 120 82 566 2.566
941 317 1.258 715 38 753 93 135 154 126 80 588 2.599
961 315 1.276 726 36 762 91 131 159 119 76 577 2.614
959 317 1.275 738 38 776 88 133 156 122 74 573 2.624
984 322 1..306 722 36 758 88 132 155 115 74 564 2.628
* Primos bevolkingsprognose 2023 (ABF Research) | basisgeneratie betreft 4-11 jarigen, plus 30% van de 12-jarigen.
Tabel A.7 – Bewerkte prognose basisgeneratie Oost Gelre, naar postcodegebied (aantal 4-12 jarigen)* Postcode
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
2035
2036
2037
2038
2039
7131 7132 Lichtenvoorde 7141 7142 Groenlo 7134 7135 7136 7137 7263 Overige kernen Oost Gelre
732 320 1.053 697 40 736 98 101 121 112 74 505 2.294
762 289 1.051 700 42 742 94 98 117 114 74 496 2.289
762 307 1.069 704 42 745 105 101 126 123 72 527 2.341
780 318 1.098 689 46 735 103 106 136 126 76 547 2.380
793 328 1.122 650 40 690 96 109 145 131 90 571 2.383
815 327 1.142 670 34 704 95 126 159 127 90 597 2.443
814 328 1.142 713 38 752 98 125 159 126 98 607 2.500
831 337 1.168 707 39 746 99 127 165 114 92 598 2.511
847 349 1.196 694 39 733 95 130 162 113 102 602 2.531
864 353 1.217 708 38 746 97 131 175 116 92 612 2.575
885 365 1.250 711 43 754 93 121 174 120 91 598 2.602
896 356 1.253 723 37 760 94 126 155 122 92 588 2.601
931 330 1.261 746 40 786 89 124 157 123 81 573 2.619
947 329 1.276 744 38 782 93 138 155 129 79 595 2.652
966 328 1.294 755 36 791 91 135 160 122 74 583 2.667
964 329 1.293 767 38 805 88 137 157 125 72 580 2.678
989 334 1.324 751 36 787 88 135 157 118 73 571 2.681
* Bewerkte Primos bevolkingsprognose 2023 (ABF Research) | o.b.v. gemeentelijke woningbouwplannen.
10
-
Leerlingenprognose Oost Gelre
Overig
Lichtenvoorde
Groenlo
Tabel A.8 – Leerlingenprognose basisscholen Oost Gelre, 2023–2038 (peildatum 1 oktober)*
04RJ-00 De Hoeksteen 08KE-00 St Ludgerus 09KA-00 Ni Je Veste 10FG-00 St Willibrordus** 10WN-00 Bs `t Carillon** Totaal 08NH-00 De Leeuw 09MG-00 Frans ten Bosch 10XV-00 Het Gele Park 11LO-00 Sint Joris** 14VP-00 Het Gele Park Totaal 03UN-00 Antonius 05HW-00 Sint Joseph-School 06ZO-00 RK BS Antonius 07BK-00 Sint Canisiusschool 08RR-00 BS St Theresia Totaal Oost Gelre
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
2035
2036
2037
2038
163 48 164 111 205 691 128 243 332 280 45 1.028 78 97 95 75 73 418 2.137
164 47 165 107 213 695 129 241 338 282 41 1.030 84 105 104 75 74 442 2.168
163 49 162 101 214 690 132 247 346 287 39 1.050 88 113 103 79 77 460 2.200
156 45 154 94 206 654 134 251 353 294 37 1.069 91 119 98 81 88 477 2.200
159 41 158 97 211 665 138 257 361 295 38 1.088 88 130 97 94 89 498 2.251
168 45 167 102 224 707 137 257 360 296 38 1.089 88 130 100 93 95 506 2.302
167 45 166 102 221 701 140 262 368 303 38 1.112 80 134 100 95 91 499 2.312
164 45 163 100 217 689 143 267 376 312 38 1.137 79 132 96 96 99 502 2.328
167 44 166 102 222 702 146 272 383 317 39 1.157 81 142 98 97 92 511 2.370
168 48 167 103 223 709 149 279 392 326 39 1.186 84 141 95 90 91 500 2.395
171 45 169 104 227 716 150 282 394 322 39 1.188 85 127 96 93 90 492 2.395
176 47 175 107 234 739 156 292 401 307 40 1.196 86 129 92 92 82 481 2.415
176 46 174 107 234 736 158 297 407 308 41 1.212 90 128 96 103 81 498 2.446
178 45 177 109 236 745 161 303 413 309 41 1.228 86 132 94 100 78 490 2.462
181 46 180 111 240 757 161 303 413 309 41 1.227 88 129 92 102 76 487 2.472
177 45 176 109 235 741 165 310 423 315 41 1.254 83 129 92 101 77 481 2.476
* Leerlingenprognose o.b.v. bewerkte Primos bevolkingsprognose 2023 | gemiddelde van twee prognosevarianten (1. actuele marktaandeel en 2. 3-jaars gemiddelde). ** Voor genoemde scholen is uitgegaan van een afvlakkende trend voor wat betreft de ontwikkeling van het marktaandeel.
11 - Leerlingenprognose Oost Gelre
Tabel A.9 – Verwachte ontwikkeling woningvoorraad, conform PRIMOS prognose 2023* Naam
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
2035
2036
2037
2038
2039
18 5 9 3 14 7 15 1 9
28 2 0 6 3 1 34 -1 6
25 1 10 0 10 1 40 -1 0
18 1 0 -1 4 1 15 1 2
25 -2 -1 0 -1 0 27 -1 0
24 4 3 1 1 3 24 1 0
9 1 1 0 1 0 12 2 1
12 3 -1 -1 1 3 6 3 -3
12 2 -1 -1 0 0 7 1 0
5 3 1 0 -1 0 8 -1 3
-1 2 0 2 -1 1 7 -1 0
0 2 0 -1 1 1 1 0 -2
-2 1 0 0 0 -2 4 -1 0
9 1 -1 0 1 -1 14 -1 0
2 0 -1 0 1 0 -4 1 1
-5 2 -1 0 0 2 1 0 1
Oost Gelre - 7131 Lichtenvoorde Oost Gelre - 7132 Lichtenvoorde Oost Gelre - 7134 Vragender Oost Gelre - 7135 Harreveld Oost Gelre - 7136 Zieuwent Oost Gelre - 7137 Lievelde Oost Gelre - 7141 Groenlo Oost Gelre - 7142 Groenlo Oost Gelre - 7263 Mariënvelde
Tabel A.10 – Bijgestelde bouwplannen, conform gemeente* Naam
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
2035
2036
2037
2038
2039
15 0 9 10 15 17 77 1 2
34 69 0 6 9 7 6 -1 6
25 8 10 7 10 1 5 -1 0
42 1 0 5 4 1 8 1 2
28 -2 -1 0 -1 0 220 -1 0
24 4 3 1 1 3 0 1 0
9 1 1 0 1 0 12 2 1
12 3 -1 -1 1 3 6 3 -3
12 2 -1 -1 0 0 7 1 0
5 3 1 0 -1 0 8 -1 3
-1 2 0 2 -1 1 7 -1 0
0 2 0 -1 1 1 1 0 -2
-2 1 0 0 0 -2 4 -1 0
9 1 -1 0 1 -1 14 -1 0
2 0 -1 0 1 0 -4 1 1
-5 2 -1 0 0 2 1 0 1
Oost Gelre - 7131 Lichtenvoorde Oost Gelre - 7132 Lichtenvoorde Oost Gelre - 7134 Vragender Oost Gelre - 7135 Harreveld Oost Gelre - 7136 Zieuwent Oost Gelre - 7137 Lievelde Oost Gelre - 7141 Groenlo Oost Gelre - 7142 Groenlo Oost Gelre - 7263 Mariënvelde * Bron: gemeente Oost Gelre.
12 - Leerlingenprognose Oost Gelre