CConstaterende datOost Gelre
Koppel je AI →
Document · PDF

bp lichtenvoordseweg 91 toelichting bijlage 7 voortoets stikstof

Gemeenteraad 7 mei 2024, gemeente Oost GelreBij agendapunt: Bestemmingsplan en beeldkwaliteitsplan Lichtenvoordseweg 91 te Groenlo4.298 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

Rapportage stikstofdepositie

Projectnummer:

230574

Omschrijving:

Herontwikkeling locatie Ars aan de Lichtenvoordseweg 91 te Groenlo

Documentnummer: 230574-R01 Datum:

2 juni 2023

Gewijzigd:

c: 9 november 2023

Fase:

Definitief Ontwerp

Status:

Definitief

Opdrachtgever:

Meekes Bouw

Adviseur:

ing. D. (Dries) van Eijk d.vaneijk@constabiel.nl | 06 - 17 31 22 60

Velp Enschede

Reigerstraat 30k Colosseum 65, kantoorruimte 0.63

6883 ES Velp 7521 PP Enschede

 info@constabiel.nl  info@constabiel.nl

 026 – 261 98 97  053 – 203 04 40

conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | Handelsregister 56550448 | BTW nr. NL852181437B01 www.constabiel.nl | info@constabiel.nl

Alle werkzaamheden worden verricht onder de toepasselijkheid van de Rechtsverhouding opdrachtgever-architect, ingenieur en adviseur DNR2011, gedeponeerd te griffie van de Arrondissementsrechtbank te Amsterdam. Op verzoek kunnen wij u deze algemene voorwaarden toezenden.

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

Pagina 2 van 29

Colofon Opdrachtgever Meekes Bouw t.a.v. Dennis Papen Banningweg 10 7142 HK Groenlo Opsteller rapportage conStabiel | Adviseurs in Bouwtechniek Opsteller:

ing. D. (Dries) van Eijk

Interne controle:

ing. T. (Tim) Nijhuis

Revisies Wijziging a:

Aanpassingen naar aanleiding van opmerkingen gemeente d.d. 14 augustus 2023

Wijziging b:

Aanpassingen naar aanleiding van opmerkingen gemeente d.d. 11 oktober 2023. Dit betreft het opnemen van de uitgangspunten in de conclusie en een update naar Aerius versie 2023.

Wijziging c:

Aanpassing van de omschrijving ten aanzien van AdBlue. Een update naar Aerius versie 2023.0.1.

Projectteam:

Bouwkundig adviseur: ing. Tekenaar:

Revisies Wijziging a:

Het aantal vervoersbewegingen van het zware vrachtverkeer tijdens de bouwfase aangepast in de Aerius berekening.

Wijziging b:

Het verwerken van de opmerkingen van de Omgevingsdienst Veluwe IJssel.

Wijziging c:

Het verwerken van de opmerkingen van de Omgevingsdienst Veluwe IJssel met kenmerk 2020-133272

conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

Pagina 3 van 29

Inhoudsopgave Colofon

2

Inhoudsopgave

3

1.

4

Inleiding 1.1

Inleiding

4

1.2

Algemene uitgangspunten

4

1.3

Projectgegevens

4

2.

Toetsingskader

5

3.

Projectomschrijving

6

4.

Uitgangspunten bouw- en gebruiksfase

8

4.1

Inleiding

8

4.2

Bouwfase

8

4.3

Gebruiksfase

10

Resultaten en conclusie

11

Bijlage 1: rekenresultaat bouwfase

12

Bijlage 2: rekenresultaat gebruiksfase

21

Bijlage 3: toelichting projectfases

29

5.

conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

1.

Inleiding

1.1

Inleiding

Pagina 4 van 29

Voor de Herontwikkeling aan de Lichtenvoordseweg 91 te Groenlo is door Meekes Bouw aan conStabiel opdracht verstrekt voor het uitvoeren van een stikstofdepositieberekening. Gedurende het opstellen van de rapportage is door conStabiel aan de opdrachtgever advies gegeven om het plan te laten voldoen aan de geldende regels. Deze rapportage heeft dan ook betrekking op de definitieve documenten. Dit rapport dient mede als onderdeel voor de omgevingsvergunning.

1.2

Algemene uitgangspunten

Deze rapportage heeft betrekking op en is opgesteld op basis van onderstaande documenten van GZNarchitecten: •

Tekening met hierop de situatie1.

Overige documenten: •

1.3

De berekening is opgesteld met behulp van de Aerius Calculator 2023.0.1, daarnaast is gebruikgemaakt van onderstaande brongegevens: • Centraal Instrument Monitoring Luchtkwaliteit. • Toekomstbestendig parkeren – Kencijfers parkeren en verkeersgeneratie, CROW 2017.

Projectgegevens

Het project is kadastraal bekend onder sectie B, nummers 5302, 5304, 5459, 5846, 6623 en 7011 (kadastrale) gemeente Groenlo. Het project omvat 5 nieuw te bouwen woningen. De woning rechtsboven is een bestaande woning.

Afbeelding 1: situatie dient om de grootte van het pand weer te geven. 1

Eventuele kleine wijzigingen op deze tekeningen hebben geen gevolgen voor de stikstofberekening. Als de oppervlakte en inhoud gelijk blijven, zal de inzet van de mobiele werktuigen niet veranderen. conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

2.

Pagina 5 van 29

Toetsingskader

Meekes Bouw wil op de locatie Ars aan de Lichtenvoordseweg 91 te Groenlo 5 nieuwbouw woningen realiseren. Zowel de aanleg- als de gebruiksfase van het plan dragen bij aan de stikstofdepositie. De overheid heeft verboden dat stikstof – die bijvoorbeeld bij bouwprojecten vrijkomt – terechtkomt in beschermde natuurgebieden (Natura 2000-gebieden). De bescherming van de natuurgebieden is in Nederland geregeld in de Wet natuurbescherming. Deze wet beschermt ook plant- en diersoorten. Een verslechtering van de leefomgeving van deze soorten leidt uiteraard tot een verslechtering van de planten en dieren die hierin leven. De uitstoot van stikstofoxiden (NOx) en ammoniak (NH3) tijdens de bouwfase vindt plaats door de voertuigbewegingen ten behoeve van de aan- en afvoer van materialen en personen en het gebruik van mobiele werktuigen tijdens de constructie van het bouwwerk. De emissie tijdens de gebruiksfase wordt veroorzaakt door alle voertuigbewegingen van en naar het plan. Na de uitspraak van de Raad van State (d.d. 29 mei 2019) mag het Programma Aanpak Stikstof (PAS) niet meer als basis worden gebruikt voor toestemming voor activiteiten die stikstof uitstoten. Als gevolg daarvan moet per activiteit duidelijk worden gemaakt dat beschermde natuurgebieden niet worden aangetast door stikstof- en ammoniakuitstoot. De Raad van State heeft opnieuw een uitspraak gedaan (d.d.

20 januari 2021), ditmaal over de rekenwijze van Aerius. Het betreft het rekenmodel SRM2 in de Aerius Calculator. Dit SMR2-rekenmodel gaat uit van een zogenoemde afkap voor verkeer. Hierbij wordt stikstofuitstoot van verkeer dat terechtkomt op meer dan 5 kilometer afstand van de weg niet meegenomen in de berekeningen. Europese natuurwetgeving vereist dat ook dat gedeelte wordt meegenomen. Sinds 1 juli 2021 is de Stikstofwet van kracht en daarmee ook de bouwvrijstelling. De vrijstelling geldt voor bouw-, aanleg- en sloopactiviteiten. De vrijstelling geldt niet voor de gebruiksfase van wat wordt gebouwd of aangelegd. Dat betekent bijvoorbeeld dat nog steeds een natuurvergunning nodig kan zijn voor de stikstofdepositie die wordt veroorzaakt door het verkeer op een aan te leggen weg. De Raad van State heeft op 2 november 2022 een uitspraak gedaan dat de bouwvrijstelling niet voldoet aan het Europese natuurbeschermingsrecht. Hiermee is de vrijstelling van de bouwfase vervallen en zal dus opnieuw in de berekening moeten worden meegenomen. Sinds 22 november 2022 tot en met 26 januari 2023 moeten er met additionele rekenpunten gerekend worden, als gevolg van veegbesluit en nieuwe habitatkartering. Met behulp van deze rekenpunten kan worden bepaald of in AERIUS 2021 een project geen effecten heeft op voor vergunningverlening relevante overbelaste habitattypen en/of leefgebieden.

Sinds 26 januari 2023 is de versie Aerius 2022 operationeel en is het toevoegen van de additionele rekenpunten niet meer nodig. Het beoogde plan mag geen negatieve effecten veroorzaken op de omliggende Natura 2000-gebieden. Met het programma Aerius Calculator wordt de depositie van stikstofverbindingen in de vorm van ammoniak (NH3) en stikstofoxiden (NOx) op het oppervlak van de omliggende Natura 2000-gebieden inzichtelijk gemaakt. Bij een projecteffect kleiner dan of gelijk aan 0,00 mol/ha/jaar zorgt het beoogde plan niet voor een significante toename in stikstofdepositie en worden negatieve effecten uitgesloten. Wanneer het projecteffect hoger is dan 0,00 mol/ha/jaar dient een vergunning te worden aangevraagd en is nader aanvullend onderzoek noodzakelijk. De vergunning kan alleen worden verleend indien de zekerheid is verkregen dat de natuurlijke kenmerken van het Natura 2000-gebied niet worden aangetast. Dit kan worden aangetoond met een verschilberekening tussen de referentiesituatie en de toekomstige situatie (interne saldering). Wanneer blijkt dat het projecteffect van het beoogde plan kleiner dan of gelijk is aan de referentiesituatie, kan de vergunning verleend worden.

conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

3.

Pagina 6 van 29

Projectomschrijving

De woningen zijn gelokaliseerd in wijk 06 Groenlo in de gemeente Oost Gelre. Het plangebied bevindt zich op 4800 meter van het Natura-2000 gebied Korenburgerveen. Zie afbeelding 3.

Afbeelding 2: omgeving plangebied

conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

Pagina 7 van 29

Afbeelding 3: situatie plangebied met afstand tot Natura-2000 gebied Korenburgerveen

conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

Pagina 8 van 29

4.

Uitgangspunten bouw- en gebruiksfase

4.1

Inleiding

De Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2023 geeft bij paragraaf 7.1.3. het toepassingsbereik aan. Alleen in de situaties waar het natuurgebied dichtbij de betreffende bron ligt in combinatie met dichte bebouwing geeft Aerius geen veilige benadering. Voor dergelijke specifieke situaties moet contact opgenomen worden met het bevoegd gezag. Bij de berekening zijn we ervan uitgegaan dat de wegen niet grenzen aan aaneengesloten bebouwing. In bijlage 3 worden het materieel met draaiuren en het aantal voertuigen zwaar vrachtverkeer aangetoond. Adviesbureau conStabiel adviseert onderstaande uitgangspunten. Wanneer hier niet aan kan worden voldaan dient contact opgenomen te worden met conStabiel.

4.2

Bouwfase

Uitgangspunten slopen en bouwrijp maken: • • • • •

Alle mobiele werktuigen zijn samengevoegd tot één vlakbron. Zie bijlage 1 voor het overzicht van de mobiele werktuigen. Gebruik van bulldozer, 200 kW, bouwjaar vanaf 2015, diesel, 24 draaiuren. Gebruik van graafmachine, 100 kW, bouwjaar vanaf 2015, diesel, 40 draaiuren. Gebruik van mini-graafmachine, 50 kW, bouwjaar vanaf 2015, diesel, 80 draaiuren. Zwaar vrachtverkeer2, 48 voertuigen voor de aan- en afvoer van materiaal.

Uitgangspunten bouwfase:

stageklasse

vermogen

draaiuren

brandstofverbruik

brandstofverbruik

bulldozer graafmachine mini-graafmachine betonmixer mobiele kraan trilplaat

2015 2015 2015 2015 2015 2015

IV IV IV IV IV IV

[kW] 200 100 50 300 360 10

[uur] 24 40 80 20 20 80

[l per uur] 22,25 11,39 4,88 33,10 39,62 2,75

[l per jaar] 534 456 391 662 792 220

AdBlue verbruik

bouwjaar

Het gebruik van Gebruik van betonmixer, 300 kW, bouwjaar vanaf 2015, diesel, 20 draaiuren. Gebruik van mobiele kraan, 360 kW, bouwjaar vanaf 2015, diesel, 20 draaiuren. Licht verkeer, 600 voertuigen gedurende het gehele project. Zwaar vrachtverkeer, 60 voertuigen gedurende de bouwfase van het project.

type machine

• • • • •

[l per jaar] 32 27 40 48

Uitgangspunten Brandstofverbruik mobiele werktuigen is gebaseerd op rapport TNO-2021-R12305, versie 10 december 2021 van TNO.

Met zwaar vrachtverkeer worden voertuigen van minimaal 7,5 ton in combinatie met drie of meer assen met een minimale voortuiglengte van 10m bedoeld. 2

conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

Pagina 9 van 29

Toelichting AdBlue: Voor wat betreft het AdBlue verbruik zijn we uitgegaan van 6% van het dieselverbruik, zoals wordt voorschreven3 voor de hogere stageklassen (IV en hoger). Dit betekent dus ook dat de uitvoerende partij alleen mobiele werktuigen mag inzetten met een bouwjaar van 2014 of jonger. Toelichting stationair:

Jaar NH3 NOx licht wegverkeer 0 2019 0,228 7,1112 bussen 0 2019 0,1008 52,6344 middelzwaar wegverkeer 0 2019 0,594 103,6248 zwaar wegverkeer 108 2019 0,9288 111,1356 g/uur 0,017 2,000 kg/jaar Gemid. 10 min. per bezoek Totaal per jaar 18 uur Bron: Instructie gegevensinvoer voor Aerius Calculator 2023, versie 2, november 2023

Bij een gemiddeld bezoek van al het zware vrachtverkeer van 10 minuten komt dat voor het gehele project neer op 18 uur stationair draaien. Voor het licht wegverkeer gaan we uit dat deze niet stationair draaien binnen het projectgebied. Toelichting sloop en bouwrijp maken: De 24 en 40 draaiuren van respectievelijk de bulldozer en de graafmachine zijn nodig voor de sloop van de bestaande bedrijfshal en het bouwrijp maken van het terrein. Daarnaast zijn 80 draaiuren van de mini graafmachine en trilplaat nodig voor de werkzaamheden voor het straatwerk van het terrein. Het zware vrachtverkeer bestaat uit voertuigen die de bouwplaats voorzien van materiaal/materieel. Daarnaast worden deze voertuigen ingezet om materiaal/grond af te voeren. Toelichting bouwfase: Het gebruik van een heistelling wordt niet nodig geacht, daar de omgeving grotendeels uit zandlagen bestaat en er dus op staal gefundeerd kan gaan worden. De 20 draaiuren van de betonmixer zijn nodig voor de fundering. De 20 draaiuren van de mobiele kraan zijn nodig voor het plaatsen van de prefab vloeren. De binnenwanden, kozijnen, HSB-wanden en prefab dakelementen worden met behulp van een elektrische kraan geplaatst. Het wegverkeer geeft de voertuigen van de arbeiders weer. Het zware vrachtverkeer bestaat uit voertuigen van de leveranciers van de verschillende bouwmaterialen.

Ook worden deze voertuigen ingezet om materieel te leveren. De gemiddelde etmaalintensiteit op de provinciale weg de Rondweg (N319) ligt conform de site van het Centraal Instrument Monitoring Luchtkwaliteit tussen de 5.000 en de 6.000. Deze ligt vele malen hoger dan de maximale verkeersgeneratie van de bouwfase. Het verkeer ten gevolge van de bouwfase zal dus ter hoogte van de kruising met de Winterswijkseweg volledig zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld. De afstand van de bouwlocatie tot dit punt is als lijnbron in de Aerius berekening meegenomen. Zie bijlage 1 voor Aerius berekening. 3

Instructie gegevensinvoer voor Aerius Calculator 2023, versie 2, november 2023 conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

4.3

Pagina 10 van 29

Gebruiksfase

De nieuwbouw zal niet worden aangesloten op het gasnet. De emissie van stikstofoxiden (NOx) en ammoniak (NH3) tijdens de gebruiksfase wordt veroorzaakt door de voertuigbewegingen van en naar het plan. De wijk 06 Groenlo in de gemeente Oost Gelre is conform de demografische kencijfers van het CBS aan te merken als een weinig stedelijk (500 ≤ 876 ≤ 1000 adressen/km2) gebied. Conform de uitgave Toekomstbestendig parkeren – Kencijfers parkeren en verkeersgeneratie van CROW heeft een vrijstaand koop huis een verkeersgeneratie van maximaal 8,6 voertuigbewegingen per woning uitgaande van een vrijstaande woning in het buitengebied. Dit resulteert in het aantal voertuigbewegingen van 5 x 8,6 = 43 per weekdag voor de 5 vrijstaande woningen. Voor de ontsluiting van het plan wordt verwezen naar de bouwfase. Zie bijlage 2 voor de Aerius berekening. Uitgangspunten gebruiksfase: •

Licht verkeer: 43 voertuigbewegingen per weekdag.

conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

5.

Pagina 11 van 29

Resultaten en conclusie

De berekening is gemaakt voor de bouw- en gebruiksfase met peiljaar resp. 2024 en 2025 gemaakt met het programma Aerius Calculator 2023.0.1. Het programma Aerius Calculator kan na de juiste invoer van de emissiebronnen berekenen hoeveel stikstof er terechtkomt in één van de Natura-2000 gebieden. De Natura 2000 gebieden die in Duitsland liggen zijn ook meegenomen. Op voorwaarde dat de uitvoerende partij alleen mobiele werktuigen mag inzetten met een bouwjaar van 2014 of jonger, met SCR-technologie (geschikt voor AdBlue) of ten minste gelijkwaardig, voor zover het gaat om mobiele werktuigen met een vermogen van 56 kW of meer. Daarnaast is er voor een kraan op diesel alleen ruimte om de prefab betonnen vloeren mee te plaatsen. Alle overige bouwmaterialen en elementen dienen met een elektrische kraan ver- of geplaatst te worden. Onder die voorwaarden zal voor dit project de depositie voor de bouw- en gebruiksfase 0,00 mol/ha/jaar te zijn. Het plan leidt niet tot negatieve effecten ten aanzien van de stikstofdepositie in de Natura-2000 gebieden. Op basis van het onderzoek blijkt dat er geen vergunning benodigd is voor het onderdeel stikstof.

conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

Pagina 12 van 29

Bijlage 1: rekenresultaat bouwfase

conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Meekes Bouw Lichtenvoordseweg 91, 7141 DW Groenlo Herontwikkeling locatie Ars aan de Lichtenvoordseweg 91 Het betreft de sloop van en bestaand bedrijfspand en nieuwbouw van 5 vrijstaande woningen

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RP7btvdAQW6F 09 november 2023, 12:03 Wnb-rekengrid incl. eigen rekenpunten

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

bouwfase - Beoogd bouwfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RP7btvdAQW6F (09 november 2023)

2024 -

0,6 kg/j

29,8 kg/j

2/8

Projectberekening

bouwfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | bouwfase 3 Anders... | Anders... | stationair draaien mobiele werktuigen  Verkeersnetwerk

RP7btvdAQW6F (09 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,6 kg/j 17,0 g/j 28,8 g/j

26,6 kg/j 2,0 kg/j 1,2 kg/j

3/8

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RP7btvdAQW6F (09 november 2023)

4/8

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "bouwfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RP7btvdAQW6F (09 november 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/8

Projectberekening

Per eigen rekenpunt

Naam

Coördinaat

2

Vogelschutzgebiet 'Moore und Heiden des westlichen Münsterlandes' (4 km) Zwillbrocker Venn u. Ellewicker Feld (4 km)

3

Witte Venn, Krosewicker Grenzwald (7 km)

4

Lüntener Fischteich u. Ammeloer Venn (13 km)

5

Berkel (14 km)

6

Schwattet Gatt (16 km)

7

Burlo-Vardingholter Venn und Entenschlatt (17 km)

8

Wacholderheide Hörsteloe (20 km)

9

Klevsche Landwehr, Anholt. Issel, Feldschlaggr. u. Regnieter Bach (23 km)

X:244238 Y:450972 X:244240 Y:450974 X:246003 Y:454592 X:250078 Y:459213 X:254106 Y:449451 X:255404 Y:455506 X:247896 Y:435992 X:259035 Y:457618 X:227164 Y:430422

1

RP7btvdAQW6F (09 november 2023)

Projectbijdrage (mol N/ha/jr)

-

6/8

Projectberekening

bouwfase, Rekenjaar 2024 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

bouwfase X:239202,85 Y:450272,83 0,36 ha

bulldozer

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

graafmachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Naam

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

24 u/j

32 l/j

456 l/j

40 u/j

27 l/j

minigraafmachine

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 391 l/j SCR: nee

80 u/j

betonmixer

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

662 l/j

20 u/j

40 l/j

mobiele kraan

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

792 l/j

20 u/j

48 l/j

trilplaat

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 220 l/j SCR: nee

80 u/j

2

Stageklasse

26,6 kg/j 0,6 kg/j

534 l/j

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

bouwverkeer X:239472,94 Y:450670,98 1.028,29 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RP7btvdAQW6F (09 november 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Stof Emissie

NOₓ

3,0 kg/j NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 2,8 kg/j NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 8,2 kg/j NH₃ 2,9 g/j NOₓ 3,5 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 4,2 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 4,8 kg/j NH₃ 1,7 g/j

Links Rechts NOₓ 1,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 28,8 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

1.200,0 /jaar 0,0 /jaar 216,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/8

Projectberekening

3

Naam

Anders... | Anders...

stationair draaien Uittreedhoogte mobiele Warmteinhoud werktuigen Spreiding Locatie X:239203,52 Y:450272,87 Oppervlakte 0,36 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

0,0 m 0,000 MW 0m

NOₓ NH₃

2,0 kg/j 17,0 g/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RP7btvdAQW6F (09 november 2023)

8/8

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

Pagina 21 van 29

Bijlage 2: rekenresultaat gebruiksfase

conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Meekes Bouw Lichtenvoordseweg 91, 7141 DW Groenlo Herontwikkeling locatie Ars aan de Lichtenvoordseweg 91 Het betreft de gebruiksfase van 5 vrijstaande woningen.

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Rs2enLqAYtBA 09 november 2023, 09:10 Wnb-rekengrid incl. eigen rekenpunten

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

gebruiksfase - Beoogd gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

Rs2enLqAYtBA (09 november 2023)

2025 -

0,1 kg/j

3,9 kg/j

2/7

Projectberekening

gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 

Verkeersnetwerk

Rs2enLqAYtBA (09 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,1 kg/j

3,9 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rs2enLqAYtBA (09 november 2023)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

Rs2enLqAYtBA (09 november 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/7

Projectberekening

Per eigen rekenpunt

Naam

Coördinaat

2

Vogelschutzgebiet 'Moore und Heiden des westlichen Münsterlandes' (4 km) Zwillbrocker Venn u. Ellewicker Feld (4 km)

3

Witte Venn, Krosewicker Grenzwald (7 km)

4

Lüntener Fischteich u. Ammeloer Venn (13 km)

5

Berkel (14 km)

6

Schwattet Gatt (16 km)

7

Burlo-Vardingholter Venn und Entenschlatt (17 km)

8

Wacholderheide Hörsteloe (20 km)

9

Klevsche Landwehr, Anholt. Issel, Feldschlaggr. u. Regnieter Bach (23 km)

X:244238 Y:450972 X:244240 Y:450974 X:246003 Y:454592 X:250078 Y:459213 X:254106 Y:449451 X:255404 Y:455506 X:247896 Y:435992 X:259035 Y:457618 X:227164 Y:430422

1

Rs2enLqAYtBA (09 november 2023)

Projectbijdrage (mol N/ha/jr)

-

6/7

Projectberekening

gebruiksfase, Rekenjaar 2025 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

bouwverkeer X:239472,94 Y:450670,98 1.028,29 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 3,9 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,1 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

43,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

Rs2enLqAYtBA (09 november 2023)

7/7

conStabiel Adviseurs in Bouwtechniek

Pagina 29 van 29

Bijlage 3: toelichting projectfases

*Conform de uitgave Toekomstbestendig parkeren – Kencijfers parkeren en verkeersgeneratie van CROW, pagina 18

conStabiel B.V. | Adviseurs in Bouwtechniek | www.constabiel.nl | info@constabiel.nl | 026 - 261 98 97

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14091186/1