bijlage 15 geuronderzoek
Tekst van het document
blauw luchthygiëne onderzoek en advies
TOETSING
GEURCONCENTRATIES
OTTINK
TE
GROENLO
Geuronderzoek in het kader van een wijziging omgevingsvergunning
Rapportnummer:
milieu
BL2022.10750.01-V05 27 januari 2023
Nude telefoon
54 - 6702 0317
DN
466699
info@buroblauw.nl
Wageningen - fax
- internet
0317
426111
www.buroblauw.nl
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
b'lauw
Pagina 2 van 79
INHOUDSOPGAVE
1 2
INLEIDING. _
BESCHRIJVING Activiteiten
2.2
Ligging.. TOETSKADER
DE
GEUR
SITUATIE.
.
_ EMISSIESCHATTING.
41
Inleiding
42 4.3
Vigerende situatie _ Beoogde situatie
44
Emissies
4.5 5
VAN
21
3 4
dierverbli
_ Samenvatting
geuremissies
_ VERSPREIDINGSBEREKENINGEN
5.1. 5,2. 5.3. 5.4.
Verspreidingsmodel … _ Resultaten vigerend (industrieel). _ Resultaten beoogd bestaande en nieuwe bronnen (industrieel) _ Resultaten beoogd nieuwe bronnen (industrieel) …
5,5. 5.6.
_ Resultaten vigerend en beoogd veehouderij. _ Resultaten cumulatief (industrieel en veehouderij)
6
_
CONCLUSIES
7
_
BIBLIOGRAFIE.
Bijlagen…. Journaalbestand
ZSrIOnmMov>
2023
vigerend industrieel
.
Journaalbestand
beoogd
bestaande
industrieel
F1 .
Journaalbestand Journaalbestand
beoogd beoogd
bestaande en nieuwe bronnen industrieel nieuwe bronnen industrieel F1
F2 .
Journaalbestand Journaalbestand
beoogd nieuwe bronnen vigerend veehouderij
Journaalbestand
beoogd
Journaalbestand
vigerend cumulatief .
Journaalbestand Journaalbestand
beoogd beoogd
Documentatie Verantwoording …
veehouderij
en nieuwe
bronnen
industrieel
F2
.
cumulatief F1 . cumulatief F2 .
aanvoer drijfmest tijdens emissiemeting
nitrificatietank
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw 1
2023
Pagina 3 van 79
INLEIDING
Buro Blauw heeft in opdracht van Ottink Vleeskalveren Groenlo (hierna:
Ottink) verspreidingsberekeningen
Aanleiding tot het onderzoek
en Mestverwerking
B.V. te
uitgevoerd voor geur.
is een vergunningsaanvraag.
In de vigerende situatie wordt geur geëmitteerd vanuit dierverblijven. Deze emissies zijn vergund onder de Wet geurhinder en veehouderij (Wgv). Daarnaast wordt geur geëmitteerd
vanuit industriële bronnen,
die verband
houden
met mest verwerkende
activiteiten.
De aangevraagde wijziging betreft een wijziging in de dieraantallen, deze wijziging is separaat beschouwd mestverwerkende
in de V-stacks berekeningen.
activiteiten plaats.
Daarnaast vinden wijzigingen
Deze beoogde situatie is opgedeeld
in de
in 2 fases; fase
1 met enkel biologische (de)nitrificatieprocessen en fase 2 met een hygiënisatie-unit voor het verder verwerken van het product uit de biologie. De geur afkomstig van bestaande en nieuwe industriële bronnen aanvaardbaar geurhinderniveau
voldoet daarbij aan het
uit de provinciale Beleidsregel geur.
Het geuronderzoek heeft tot doel de geuremissies in de beoogde situatie, zoals veroorzaakt door de mest verwerkende activiteiten, in kaart te brengen. Vervolgens wordt de geurconcentratie op leefniveau ter hoogte van omliggende
objecten
getoetst
aan het aanvaardbaar geurhinderniveau. Voor de bepaling van het aanvaardbaar geurhinderniveau wordt aangesloten bij het geurbeleid van de provincie Gelderland. Daarnaast is de cumulatieve geurbelasting van de gehele inrichting inzichtelijk gemaakt. Ofwel de geurbelasting die optreedt als gevolg van de dierverblijven en industriële bronnen
gezamenlijk.
Deze berekeningen
zijn uitgevoerd voor de vigerende en beoogde
situatie.
Leeswijzer:
in dit rapport wordt eerst een situatieschets gegeven
in hoofdstuk 2. In
hoofdstuk 3 wordt het relevante toetsingskader besproken. De emissieschattingen de vigerende en beoogde situaties worden in hoofdstuk 4 gegeven. Hoofdstuk 5 presenteert de resultaten van de verspreidingsberekeningen. onderzoek volgen in hoofdstuk 6. In dit rapport zijn enkele wijzigingen doorgevoerd
voor
De conclusies van het
ten opzichte van
de voorgaande
versie
naar aanleiding van het overleg met het bevoegd gezag op 15 december 2022. De belangrijkste wijziging is het toewijzen van enige geuremissie aan de sleufsilo, in zowel fase
1 als fase
2.
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw
2023
Pagina 4 van 79
2
BESCHRIJVING
2.1
Activiteiten
2.1.1
INDUSTRIËLE
VAN
BRONNEN
DE
SITUATIE
VIGERENDE
SITUATIE
In de vigerende situatie wordt jaarlijks 36.000 ton drijfmest gescheiden,
door middel van
een decanter. Deze activiteiten worden uitgevoerd in een halfopen loods op het terrein. In de loods wordt de dikke fractie tijdelijk opgeslagen, waarna het product wordt overgeslagen naar een opslag op het buitenterrein. De dikke fractie wordt vanuit de mestopslag
overgeslagen
en afgevoerd.
De dunne fractie wordt op de inrichting verder
bewerkt en geloosd in het riool. Bronnen Mest scheiden; -
Tijdelijke opslag
onbehandelde
- _ Overslag onbehandelde -
Opslag
-
Overslag onbehandelde
-
Nitrificatietank;
-
Denitrificatietank;
-
Biomassa
2.1.2
onbehandelde
BRONNEN
In de aangevraagde
situatie zijn:
dikke fractie;
dikke fractie naar buitenterrein; dikke fractie op het buitenterrein; dikke fractie voor afvoer;
gestookte kachel
INDUSTRIËLE
in de vigerende
(110 kW).
AANGEVRAAGDE
SITUATIE
situatie vinden wijzigingen plaats aan de mestverwerkende
installaties. Hierdoor wordt de geuremissiesituatie sterk verbeterd. In de aangevraagde situatie wordt jaarlijks 36.000 ton drijfmest verwerkt. De drijfmest wordt direct ingevoerd op de nitrificatie en denitrificatietanks.
Hierbij ontstaat een product dat geurloos is. Het
slib afkomstig van dit biologisch proces wordt door middel van een zeefband gescheiden in een dunne en dikke fractie.
De dunne fractie wordt afgevoerd, de behandelde
fractie wordt tijdelijk opgeslagen opslag van
in een sleufsilo waarna
deze wordt afgevoerd.
dikke Bij de
de dikke fractie in de sleufsilo treedt in principe geen geuremissies op. Worst-
case wordt aan de opslag in de sleufsilo toch enige geurpotentie toegeschreven. is er een tweede inrichting.
biomassakachel
in gebruik t.b.v. de warmtevoorziening
van
Tevens
de
In fase 2 wordt de dikke fractie verder gedroogd in een hygiënisatie-unit, De loods voor de slibverwerking wordt omsloten in een gebouw en op onderdruk gehouden. De
ruimtelucht van de hal wordt als ingaande lucht voor de blower van de nitrificatietank gebruikt.
De lucht in de hygiënisatie-unit wordt voor 2/3 intern gerecirculeerd en voor
1/3 over een
luchtwasser geleid.
recirculatie teruggeleid
De uitgaande
lucht van de luchtwasser wordt middels
naar de loods en van hieruit als ingaande
lucht voor de
hygiënisatie-unit gebruikt. Het droge eindproduct wordt afgesloten opgeslagen en afgevoerd. Vanuit de verwerkingsloods wordt lucht aangezogen als ingaande Iuchtstroom voor de beluchte nitrificatietank. Potentieel kan er geuremissie vrijkomen bij het hygiënisatieproces. Worst-case wordt hiervoor een emissie berekend en deze wordt gemodelleerd
als uitgaande
emissie voor de nitrificatietank.
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw
2023
Padina 5 van 79
De warmte die benodigd
is voor de hygiënisatie-unit is afkomstig
van een biomassa
gestookte kachel. Tijdens onderhoud aan de hygiënisatie-unit en/of luchtwasser wordt de dikke fractie tijdelijk in de sleufsilo opgeslagen, gelijk in fase 1 reeds het geval is. Hierbij treden in principe geen geuremissies op, maar ook in fase 2 wordt worst-case aan deze
opslag in de sleufsilo enige geurpotentie toegeschreven.
De onderhoudstermijn
daarmee enig effect op de emissiesituatie. De onderhoudstijd overeenkomstig met de stikstofdepositieberekeningen. Bronnen in de aangevraagde situatie zijn: -
Nitrificatietank;
-
Denitrificatietank;
-
Biomassa
-
Hygiënisatie-unit (deel van
-
Opslag van
gestookte kachels (2x:
110
bedraagt
heeft
3 weken
per jaar,
kW en 950 kW);
de lucht welke over de nitrificatietank wordt geleid);
behandelde dikke fractie in sleufsilo.
In de praktijk zullen de biomassakachels in fase 1 en 2 niet beide continu in gebruik zijn. Gezien het aantal draaiuren aangehouden
niet exact bekend
dat deze jaarrond,
is, wordt worst-case voor beide kachels
gedurende 8.400 uur per jaar, in gebruik zijn voor zowel
fase 1 en 2. Voor fase 2 is derhalve enkel de mogelijke geuremissie vanuit de hygiënisatie-unit een bijkomende
bron. Ook de duur van behandelde dikke fractie
verschilt tussen de beiden fasen. In fase 2 betreft het enkel opslag tijdens onderhoud. Daarnaast verschillen de invoergegevens verwerkingsgebouw
meter, in fase 2 een schoorsteen 2.1.3
EMISSIES
van de 2° biomassakachel
en het bijbehorende
tussen fase 1 en 2. In fase 1 betreft dit een schoorsteen
van 7
van 9 meter.
DIERVERBLIJVEN
In de dierverblijven vindt een kleine verschuiving plaats in dieraantallen. beoogde situatie zijn lager dan de actueel vergunde bedrijfssituatie.
Emissies in de
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw 2.1.4
Pagina 6 van 79
SAMENVATTING
Tabel 2.1 geeft een samenvatting van de hierboven benoemde geurbronnen. Tabel2.1
_ Bronnen in de vigerende en aangevraagde situatie.
Bron
Situatie
Scheiding dikke fractie Opslag onbehandelde dikke fractie tussenopslag Overslag onbehandelde dikke fractie naar buitenopslag voor afvoer Opslag onbehandelde dikke fractie buitenterrein Overslag onbehandelde dikke fractie voor afvoer
vigerend vigerend vigerend vigerend vigerend
Stal1
beide
Stal2
beide
Stal3
beide
Stal4
beide
Stal5
beide
Opslag behandelde dikke fractie buitenterrein Biomassa gestookte kachel (950 kW) Hygiënisatie-unit
beoogd beoogd beoogd
Nitrficatietank Denitrificatietank Biomassa gestookte kachel (110 kW)
2023
beide beide beide
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blflllW 2.2
2023
Pagina 7 van 79
Ligging
De inrichting van Ottink is gelegen aan de Oude Borculoseweg 5 in Groenlo. In de omgeving bevinden zich enkele geurgevoelige objecten die in deze rapportage worden aangemerkt berekend
als toetslocatie. Ter hoogte van deze locaties wordt de geurbelasting
en getoetst.
Details van de toetslocaties worden
gegeven
in tabel 2.2. In de
tabel is tevens aangegeven tot welke gebiedscategorie de objecten worden gerekend. Een toelichting op deze indeling is gegeven in hoofdstuk 3. Een grafische weergave van
de inrichting met geurbronnen en omliggende toetslocaties is gegeven Tabel2.2
in figuur 2.1.
Toetslocaties in de directe omgeving van Ottink.
ID
Adres 1a
x
Y
Categorie
1
Vrakkinkweg
239.028
452.076
A
2
Het
Blik 57a
238.948
451.795
A
3
Het
Blik 47
238.901
451.904
A
4
Het
Blik 45
238.855
451.901
A
5
Het
Blik 27
238.756
451.880
A
6
Vrakkinkweg 3
238.879
452.027
A
7
Vrakkinkweg 3a
238.830
452.162
A
8
Vrakkinkweg 5
238.811
452.239
A
9
De Woerd
239.493
451.827
A
10
De
Bleek
1
239.441
451.832
A
11
De
Bleek
3
239.461
451.822
A
12
De
Bleek
5
239.524
451.816
A
13
Vrakkinkweg
1
239.342
452.050
B
14
Vrakkinkweg 2
239.146
452.167
B
15
Vrakkinkweg 4
239.031
452.136
B
16
Oude Borculoseweg 9
239.092
452.552
B
17
Oude Borculoseweg 8
239.227
452.617
B
8
18
Oude Borculoseweg 7
239.296
452.350
B
28
Oude Borculoseweg 7a
239.325
452.385
B
19
Zuidgang
11
239.230
452.822
D
20
Zuidgang
1a
239.554
452.720
D
21
Den
Sliem 41
239.780
452.566
D
22
Den
Sliem 91
239.663
452.304
D
23
Den
Sliem 92
239.549
452.142
D
24
Den
Sliem
239.453
452.110
D
25
Den Sliem 93 wpl
239.571
452.218
D
26
Den
Sliem 83
239.627
452.504
D
27
Den
sliem
239.398
452.592
D
100
93
hal
rapportnr. BL2022.10750.01-V05
27 januari 2023
blauw
Pagina 8 van 79
=
Legenda ©
Figuur2.1
Toetspunten
_
Ligging van Ottink en omliggende toetspunten, nummering als in tabel 2.2.
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw 3
2023
Pagina 9 van 79
TOETSKADER
GEUR
De inrichting van Ottink is gelegen aan de Oude Oost-Gelre.
Een acceptabel
niveau niet vastgelegd
geurhinderniveau
in een verordening
Borculoseweg
5 in Groenlo, gemeente
voor industriële bronnen
en beleidsregel.
is op gemeentelijk
Voor de bepaling van het
aanvaardbaar geurhinderniveau wordt daarom aangesloten op de Beleidsregels geur bedrijven (niet-veehouderijen) Gelderland gepubliceerd op 9 maart 2017 (1). De provinciale beleidsregels toetsen de geur naar gelang zoals is samengevat
in tabel 3.1.
de hinderlijkheid van de geur,
Hierbij wordt uitgegaan van de geurconcentratie,
in
ous/m3, bij de hedonische waarde van -2 (H=-2). Tabel3.1
Beoordeling van de geur, naar (1).
Wanneer proefpersonen aan een geur bij de volgende concentraties een hedonische waarde van —2 toekennen
Wordt de geur beoordeeld als:
(NVN 2818)
< 1,5 oue/m?
zeer hinderlijk
1,5-5 oue/m3
hinderlijk
5-15 ous/m?
minder hinderlijk
> 15 oue/m?
niet hinderlijk
Geurrelevante bronnen en activiteiten die binnen de inrichting plaatsvinden zijn de nitrificatie- en denitrificatietank (mestverwerkende activiteiten) en de biomassa
gestookte kachels. De verdeling in geuremissie is ongeveer half-half tussen de (de)nitrificatietanks en biomassa
kachels. Verwacht wordt dat het bepalende component
hierbinnen de geur is die wordt geëmitteerd
binnen de mestverwerkende
activiteiten.
Door Buro Blauw zijn in het verleden aan drie verschillende vormen van mestopslag hedonische waarden bepaald, als ook het drogen van digestaat. Door Witteveen+Bos
tevens de hedonische waarden vastgesteld voor verse mengmest. Blauw
in het verleden de hedonische waarde
vergelijkbare vermogen.
bepaald
zijn
Tot slot heeft Buro
voor een houtgestookte
kachel van
Tabel 3.2 toont een overzicht van de verschillende
meetresultaten.
Alle waarden
worden
op basis van
de geurconcentraties
bij H=-2 gekarakteriseerd
minder hinderlijk, met uitzondering van de hout gestookte kachel. geurpanel
als aangenaam
ervaren, wat resulteerde in een
als
Deze werd door het
hoge geurconcentratie voor
H=-2. Aangenomen mag worden dat met name de mest verwerkende activiteiten van invloed zijn op de beleving in de omgeving, ondanks de wellicht aangename geur van de
hout gestookte kachel. Om inrichting worden overeenkomstig
die reden zal in dit rapport de geur afkomstig van de
beoordeeld
naar het toetskader voor minder hinderlijke geur,
de overige meetwaarden
in tabel 3.2.
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw Tabel3.2
aa 10 van 79
_ Resultaten hedonische analyses bij verschillende mestverwerkende activiteiten.
Jaartal
Concentratie bij H=-2
Gemeten bron
[oue/m3]
2018(2)
_ Wasser drooginstallatie Ottink
79
2008 (3)
_
Opslag vloeibare mest
123
2013(4)
_
Opslag ruwe mest
82
2013(4)
_
Opslag bewerkte mest
98
2003 (5)
_
Verse mengmest
60
2003 (5)
_ Oude mest
60
2013(6)
_
Mestdrogen
109
2015(7)
_
Houtgestookte kachel 1,25 MW
26,5
2015 2015
2023
Hygiënisatie Zeefbandpers
Verder maken bestemming
de geurbeleidsregels van de provincie Gelderland onderscheid van geurgevoelige objecten.
gebiedscategorieën, Categorie A: Categorie B: Categorie C: Categorie D:
62 96
Onderstaand
in de aard of
de indeling van de gehanteerde
naar (1).
woningen en vergelijkbare objecten gelegen in gebiedscategorie “wonen”; woningen en vergelijkbare objecten gelegen in gebiedscategorie “werken”; verblijfsobjecten, niet zijnde woningen of vergelijkbare objecten, gelegen in gebiedscategorie wonen of werken; verblijfsobjecten gelegen op een industrieterrein op de gronden die zijn bestemd voor bedrijven in categorie 4 of hoger conform de VNG brochure Bedrijven en Milieuzonering.
De inrichting van Ottink is gelegen
aaneengesloten woonbebouwing
in het buitengebied
van Groenlo, ten noorden
van de
van Groenlo en ten westen van het bedrijventerrein
Den Sliem. De geurbelasting wordt getoetst ter hoogte van de aaneengesloten woonbebouwing van Groenlo (categorie A) en omliggende geurgevoelige objecten
in het
buitengebied (categorie B). De streef-, richt- en grenswaarde voor deze categorieën worden gegeven in tabel 3.3. Daarnaast wordt de geurbelasting berekend op enkele objecten met de bestemming kantoor- of winkelfunctie binnen het bedrijventerrein. Dit bedrijventerrein biedt ruimte aan categorie 4.2 bedrijven, objecten gelegen op deze gronden
worden
dan ook aangemerkt
als categorie D. Voor deze categorie is het
acceptabel geurhinderniveau vastgesteld op 'het niveau dat bereikt kan worden door het treffen van redelijke maatregelen’. De verwachting is dat ter hoogte van deze objecten
de geurbelasting vergelijkbaar zal zijn met de toetslocaties vallend onder categorie B, gezien de afstand tot de inrichting.
Tabel3.3
_ Streef-, richt- en grenswaarden geurbelasting ter hoogte van geurgevoelige objecten in de categorieën A'en B, uitgedrukt in oue/m3 als 98 percentiel.
Aard van de geur minder hinderlijk
Ï Categorie A Ístreefw. _ richtw. _ grensw. [ 05 15 s
Ï | streefw. | 15
Categorie B richtw. _ grensw. 5 15
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw
2023
pagina 11 van 79
Gedeputeerde Staten toetsen de geurimmissie van de inrichting in geval van
of sterk fluctuerende bronnen voor het 99,5 en 99,9
aan de waarden
percentiel worden
genoemd
vermenigvuldigd
kortdurende
in artikel 8, waarbij de waarden met respectievelijk een factor 2
en4.
Nieuwe
industriële activiteiten zijn naar artikel 5 vergunbaar tot de streefwaarde
of
zoveel lager als met toepassing van BBT haalbaar is. Daarbij kan maximaal naar boven afgeweken worden tot aan de richtwaarde. Voor de gezamenlijke beoordeling van bestaande en nieuwe bronnen binnen dezelfde inrichting wordt het aanvaardbaar geurhinderniveau vastgesteld op de richtwaarde, of zoveel lager als met toepassing van BBT haalbaar is. Maximaal grenswaarde.
kan dit worden
verhoogd
De laagste van deze twee waarden
tot een eerder vergund
niveau, of de
is maatgevend.
In dit rapport wordt de geurbelasting van de nieuwe
industriële bronnen
getoetst aan de
streefwaarde. De geurbelasting van de gehele inrichting, bestaande en nieuwe industriële bronnen
gezamenlijk,
wordt getoetst aan
de richtwaarden
uit tabel 3.3.
rapportnr.
BL2022.10750.01-V05 27 januari
blauw
2023
aa e ven79
4
EMISSIESCHATTING
4.1
Inleiding
In de volgende
paragrafen
wordt de emissieschatting
activiteiten in de vigerende en beoogde 4.2
Vigerende
4.2.1
VERDRINGINGSLUCHT
gegeven
voor de geurrelevante
situatie.
situatie SILO’S
MESTAANVOER
Jaarlijks wordt ca. 36.000 m3 drijfmest opgeslagen middels een buizensysteem
aangesloten
in silo’s en verwerkt. De silo’s zijn
op de inlaat van de blower naar de
nitrificatietank. De emissie van de verdringingslucht is verdisconteerd in de emissiemetingen aan de nitrificatietank, zoals toegelicht onder 4.3.1. Tijdens de aanvoer van drijfmest in de opslagen silo’s vindt dan ook geen geuremissies plaats. 4.2.2
MEST
SCHEIDEN
De scheiding zelf vindt plaats middels een
geen geuremissies optreedt.
decanter.
Dit is een gesloten systeem
waarbij
Enkel wanneer de dikke fractie de decanter verlaat is er
sprake van geuremissie. Derhalve worden de emissies geschat op basis van het kental van overslag van dikke fractie. Hiervoor wordt uitgegaan van het kental voor opslag van dikke fractie, vermenigvuldigd met een factor drie. Dit in navolging van de verhouding tussen op- en overslag van compost in de voormalige compostering
uit de NeR.
Zo wordt een
Bijzondere Regeling
kental verkregen
Op jaarbasis wordt 9.000 ton dikke fractie geproduceerd
G4
van 0,21
Mous=/ton.
gedurende
5.110
GFT
uur per jaar
(14 uur per dag). Zodoende bedraagt de scheidingscapaciteit 1,76 ton per uur. De emissie bedraagt 1,76 ton * 0,21 Mous/ton = 0,4 Mous/uur gedurende 5.110 uur per jaar. 4.2.3
OVERSLAG
ONBEHANDELDE
DIKKE
FRACTIE
De dikke fractie wordt dagelijks van de scheiding naar de opslag getransporteerd en vanaf de opslag
afgevoerd
van de inrichting.
Op jaarbasis wordt er 9.000 ton dikke fractie verwerkt. Deze wordt twee keer overgeslagen,
derhalve wordt 18.000 ton dikke fractie overgeslagen.
Voor de verlading en afvoer wordt uitgegaan van verladingen van 36 ton/vracht, welke circa 15 minuten worden
in beslag
uitgevoerd.
nemen.
De momentane
Er kan zodoende
hypothetisch
36 * 4 = 144 ton/uur
emissie bedraagt
144 * 0,21 = 30,4 Mous/uur.
wordt verondersteld
dat er gemiddeld
1 vracht per uur wordt aangevoerd.
rekenmethode
emissiefluctuaties
binnen
gemiddelde
voor
geuremissie
berekend
het
uur
uit de
NTA-9065
met behulp van de momentane
Er
Met de
wordt
de
geuremissie en een
uurfractie: Euurgemiedel= Emomertaan*(tijdveriading/tijduur)!/2. Dit resulteert voor de verlading van dikke fractie in een gemiddelde emissie van 15,2 Mous/uur gedurende 500 uur/jaar.
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw 4.2.4
OPSLAG
aa 19 van79 ONBEHANDELDE
DIKKE
Er zijn verschillende metingen Tabel4.1
aan
FRACTIE
mestopslag
uitgevoerd. Tabel 4.1 toont een
overzicht.
_ Meetresultaten aan mestopslag
Jaartal 2001 (8) 2001 2008 2013 2013
2023
‘Gemeten bron Kippenmest
(8) (3) (4) (4)
Geuremissie 0,063
[Mous/m2uur]
Ontwaterde varkensmest Opslag vloeibare mest in mestbassin Opslag ruwe mest in mestbassin Opslag bewerkte mest in mestbassin
0,030 0,294 0,029 0,107
Gemiddelde
0,105
Meetk. Gem.
0,070
Het is de verwachting dat vaste mest minder geurt dan vloeibare mest. Het hoogste kental uit tabel A.2 betreft ook vloeibare mest, dit kental is aanzienlijk hoger dan de andere
kentallen.
Om
voor deze scheve verhouding
de emissie van de opslag van
te corrigeren wordt als schatting van
dikke fractie meststoffen
het geometrisch
of meetkundig
gemiddelde van deze emissies als kental gebruikt, namelijk 0,07 Mous/m?/uur. Het na scheiding verkregen
product wordt tijdelijk opgeslagen
naast de
scheidingsinstallatie. Het opslagoppervlak hiervan bedraagt 16 m?. De berekende emissie bedraagt 16 m? *0,07 Mous/(u*m?) = 1,1 Mous/u gedurende 8.760 uur per jaar. Daarnaast wordt dikke fractie opgeslagen op het buitenterrein. Hiervan bedraagt het
opslagoppervlak 91 m?. Voor de emissieschatting wordt verondersteld dat de opslag gemiddeld voor de helft gevuld i. De berekende emissie bedraagt 45,5 m? *0,07
Mous/(u*m?) = 3,2 Mous/u gedurende 8.760 uur per jaar. 4,2.5
NITRIFICATIE-
EN DENITRIFICATIETANKS
De emissies van de (de)nitrificatietanks zijn bepaald middels emissiemetingen
(10).
De nitrificatietank betreft een belucht oppervlak met een debiet van 1.420 m?/uzo. De gemeten geurconcentratie bedroeg 852 ous/m?, wat resulteert in een emissie van 1,2 Moue/uur gedurende 8.760 uur per jaar.
De denitrificatietank betreft een niet-belucht oppervlak van
126,6 m2.
De gemeten geurconcentratie bedroeg 0,034 ou=/m?/u, wat resulteert in een emissie van 4,4 Mous/uur gedurende
8.760 uur per jaar.
rapportnr.
BL2022.10750.01-V05
27 januari 2023
blauw 4.2.6
BIOMASSA
aa 1 van 79 KACHEL
In het verleden heeft Buro Blauw bij een houtgestookte industriële kachel met een vermogen
van
1,25 MW
een geuremissie gemeten
van 5,8 Moue/u
(9). Dit resulteert in
een emissiekental van 4,6 Mous/(MW*u). Op de inrichting is een biomassakachel van 110 kW aanwezig. De geschatte emissies vanuit de biomassakachel worden samengevat in tabel 4.2. De emissies vinden plaats
gedurende 8.400 uur per jaar Tabel4.2
ID 1
_ Emissieschatting biomassakachel
Capaciteit
[MW] 0,11
Kental
[Mou/(MWu)] 4,64
Emissie
[Moue/u] 05
rapportnr.
BL2022.10750.01-V05 27 januari
blauw 4.3
2023
aa e van79
Beoogde
situatie
In de beoogde situatie wordt de ingaande drijfmest rechtstreeks op de biologie ingevoerd.
Het product wat hieruit voortkomt is geurloos, zoals bepaald
emissiemetingen
aan de zeefband
en dikke slibfractie (10). De scheiding
met recente en overslag van
de dikke slibfractie worden buiten beschouwing gelaten. Hoewel met behulp van geurmeting aan de opslag van de behandelde dikke fractie géén significante geuremissie kon worden vastgesteld, is worst-case gekozen toch een geringe emissie toe te wijzen aan de opslag in de sleufsilo, analoog aan de worst-case stikstofemissie. Voor de overige bronnen
in fase 1 is de emissie bepaald
tijdens de metingen 4.3.1
komt overeen
VERDRINGINGSLUCHT
SILO'S
middels emissiemetingen.
met de in fase 1 aangevraagde
activiteiten.
MESTAANVOER
Jaarlijks wordt ca. 36.000 m3 drijfmest opgeslagen middels een buizensysteem
De bedrijfsuitvoering
aangesloten
in silo’s en verwerkt. De silo’s zijn
op de inlaat van de blower naar de
nitrificatietank. Tijdens de aanvoer van drijfmest in de opslagen silo's dient de verdringingslucht als ingaande lucht voor de nitrificatietank. Er vindt dan ook geen separate geuremissies plaats. Gedurende de emissiemetingen aan de nitrificatietank was sprake van aanvoer van drijfmest. (zie bijlage K). Zodoende
De lostijden bedroegen
vond de eerste deelmeting
10:46,
12:31
en 13:46 uur
plaats net na het lossen van
drijfmest. De gemeten concentratie voor de eerste deelmeting wijkt niet af van de gemiddelde gemeten concentratie. De mogelijke emissie welke vrij kan komen als gevolg van verdringingslucht is zodoende verdisconteerd
in de gemeten
emissie voor de
nitrificatietank.
4.3.2
NITRIFICATIE-
EN DENITRIFICATIETANKS
De emissies van de (de)nitrificatietanks zijn bepaald
middels emissiemetingen
(10).
De nitrificatietank betreft een belucht oppervlak met een debiet van 1.420 m?/uzo. De gemeten geurconcentratie bedroeg 852 oue/m3, wat resulteert in een emissie van 1,2 Moue/uur gedurende
8.760 uur per jaar.
De denitrificatietank betreft een niet-belucht oppervlak van 126,6 m2. De gemeten geurconcentratie bedroeg 0,034 ous/m?/u, wat resulteert in een emissie van 4,4 Mous/uur gedurende 4.3.3
8.760 uur per jaar.
BIOMASSAKACHELS
In het verleden heeft Buro Blauw bij een houtgestookte industriële kachel met een vermogen van 1,25 MW een geuremissie gemeten een emissiekental van 4,6 Moue/(MW*u).
van 5,8 Moue/u
Op de inrichting is reeds een biomassakachel
van
110 kW aanwezig.
maakt gebruik van
biomassakachel
warmte afkomstig van een
geschatte emissies vanuit de biomassakachels emissies vinden
worden
plaats gedurende 8.400 uur per jaar
(9). Dit resulteert in
De hygiënisatie-unit
van 0,95
samengevat
MW.
De
n tabel 4.3.
De
rapportnr.
BL2022.10750.01-V05 27 januari
blauw Tabel4.3
aa 16 van 79
_ Emissieschatting biomassakachels
ID
Capaciteit [MW]
Kental [Moue/(MWu)]
Emissie [Moue/u]
1
011
484
05
2
0,95
464
44
4.3.4
2023
Totaal OPSLAG
BEHANDELDE
DIKKE FRACTIE
49
IN SLEUFSILO
In fase 1 van de beoogde situatie wordt de behandelde dikke fractie tijdelijk opgeslagen in een sleufsilo waarna deze wordt afgevoerd. Deze sleufsilo is 40 meter lang en circa 6 meter breed.Hiervan bedraagt het opslagoppervlak 240 m?. Voor de emissieschatting wordt verondersteld dat de opslag gemiddeld voor de helft gevuld is. Met behulp van een lindvall-doos geurmeting kon geen significante geuremissie worden vastgesteld. Het verschil tussen de ingaande
(onbelast) en de uitgaande
lucht (belast) bedroeg
De berekende emissie bedraagt 45,5 m? *0,017 Moue/(u*m2) = 0,77 Moue/u gedurende 8.400 uur per jaar gedurende fase 1. In fase 2 vindt alleen opslag plaats tijdens onderhoud. De onderhoudstijd bedraagt 3 weken per jaar, overeenkomstig met de stikstofdepositieberekeningen.
4.3.5
HYGIËNISATIE-UNIT
In de beoogde situatie (fase 2) wordt de dikke slibfractie gedurende één uur verwarmd op 70 °C, waarmee
de dikke fractie wordt verwerkt tot een exportwaardig
product.
De
lucht afkomstig van de hygiënisatie-unit wordt over een luchtwasser geleid. De uitgaande lucht wordt hergebruikt middels recirculatie teruggevoerd naar de ververwerkingshal, welke in deze fase wordt afgesloten zodat er geen emissies meer naar de buitenlucht op
kunnen treden. De lucht uit de hal wordt vervolgens over de hygiënisatie-unit geleid. De beluchtingssituatie is als volgt: luchtstroom
in de hygiënisatie-unit wordt per uur 2/3 van de
intern gecirculeerd ten behoeve van
het droogproces.
Daarnaast wordt per
uur 1/3 van de luchtstroom vanuit de hygiënisatie-unit over de luchtwasser geleid. Deze luchtstroom gaat vervolgens naar de verwerkingshal en wordt van hieruit teruggevoerd
als ingaande lucht van de hygiënisatie-unit. Vanuit de verwerkingshal wordt 1.420 m3/u20 aangezogen als ingaande lucht voor de nitrificatietank. Aan de uitgaande lucht van de luchtwasser achter de hygiënisatie-unit zijn in het verleden metingen verricht. Het product in de hygiënisatie-unit betrof destijds
onbehandelde dikke fractie mest. de huidige aanvraag
De meting is daarmee dan ook een overschatting van
waarin bewerkte
dikke fractie uit het nitrificatie- en
denitrificatieproces wordt gehygiëniseerd. Worst-case wordt de meting aan hygiënisatie van dikke fractie mest aangehouden om de geuremissie van de hygiënisatie-unit in fase 2 in te schatten. De gemeten geuremissie bedroeg 90 ou:/m: bij een debiet van 44.000 m3/u. In de gemeten situatie vond geen interne recirculatie plaats en werd alle lucht uit de hygiënisatie-unit over de luchtwasser geleid. Gezien
in de beoogde
situatie
rapportnr.
BL2022.10750.01-V05 27 januari
blauw
2023
Paa 17 van 79
2/3 van de lucht intern wordt gerecirculeerd
en
1/3 over de luchtwasser wordt geleid,
wordt voor fase 2 een 3 maal zo hoge geurconcentratie aangehouden van 270 oue/m: als uitgaande stroom
vanuit de luchtwasser.
Deze luchtstroom
komt in de verwerkingshal,
vanwaar 1.420 m?/u wordt afgezogen naar de nitrificatietank. De overige lucht wordt teruggeleid naar de hygiënisatie-unit en heeft derhalve geen geuremissie. Worst-case wordt verondersteld dat er in het nitrificatieproces geen aangevoerde lucht plaatsvindt.
geurreductie van de
De geuremissie voor de hygiënisatie-unit in fase 2 bedraagt derhalve 0,4 Mous/u gedurende 8.400 uur.
[270 ous/m? * 1.420 m?/u = 0,4 Moue/u] 44
E
ies dierverblijven
Binnen de inrichting bevinden zich verschillende dierverblijven. Voor de gehouden dieren zijn emissiefactoren opgenomen in de Regeling geurhinder en veehouderij. De vergunde emissies, aangeleverd Tabel4.4 Bron
door initiatiefnemer, worden
samengevat
in tabel 4.4.
_ Vergunde emissies dierverblijven onder de Wgv. Emissie vigerend
Emissie beoogd
[oue!s]
[oue/s]
Stal 1
11.534
11.534
Stal2
10.253
10.253
Stal3
3.275
1.495
Stal4
18.156
18.156
Stal5
33.464
34.176
m
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw 4.5
Pagina
Samenvatting
2023
18 van 79
geuremissies
In tabel 4.5 wordt een samenvatting gegeven van de hierboven beschreven geurbronnen. Ook wordt aangegeven welke industriële bronnen in de aanvraag nieuw zijn en welke bronnen
bestaand.
Tabel4.5
_ Samenvatting emissieschatting Ottink in de vigerende en aangevraagde situatie.
Bron
Situatie
Scheiding dikke fractie Overslag dikke fractie Opslag dikke fractie na scheiding Opslag dikke fractie buitenterrein
vigerend vigerend vigerend vigerend
Nitrificatietank Denitrificatietank Biomassa gestookte kachel 1
1
Inaanvraag
beide bestaand beide _ bestaand beide _ bestaand
Emissie [Moue/u] 04 152 12 32
Duur [uurjaar] 5.110 500 8.760 8760
Totaal _ [Mous/jr] 1.890 7.600 9811 27.901
12 4405
8.760 8760 8.400
10.598 38154 4.287
Biomassa gestookte kachel 2
beoogd
_ nieuw
44
8400
37027
Opslag behandelde dikke fractie fase 1 Opslag behandelde dikke fractiefase 2
beoogd beoogd
_ nieuw _ nieuw
08 08
8.400 504
6.468 388
Hygiënisatie-unit!
beoogd
_ nieuw
04
8.400
3.221
_
De emissie uit de hygiënisatie-unit vindt plaats via de nitrificatietank en is ook op deze locatie gemodelleerd.
De emissie van de nitrificatietank en de hygiënisatie-unit is derhalve in de beoogde
situatie als één bron gemodelleerd.
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw
pagin 19 van 79
5
VERSPREIDINGSBEREKENINGEN
5.1.
Verspreidingsmodel
5.1.1
2023
ALGEMEEN
Verspreidingsberekeningen
zijn uitgevoerd om
de geurbelasting van
de volgende
scenario’s in kaart te brengen: Vigerend -
Mestverwerking
-
Veehouderij
-
Cumulatief
(industrieel)
Beoogd - _ Mestverwerking e
bestaande
e
nieuwe
(industrieel) en nieuwe
bronnen
-
Veehouderij
-
Cumulatief (Fase
Voor deze berekening
bronnen
(Fase
1 en 2)
(Fase 1 en 2)
1 en 2)
is gebruik gemaakt van
het softwarepakket GeoMilieu versie 2022.2
module Stacks-G. Dit programma is een implementatie van het NNM. Volgens het NNM dienen statistische berekeningen uitgevoerd te worden over een periode van tenminste
vijf jaar. De berekeningen zijn uitgevoerd over de periode 2005 t/m 2014 zoals de beheercommissie
van
het
NNM
aanbeveelt.
De berekeningen zijn uitgevoerd op de toetsingslocaties zoals voorgesteld in hoofdstuk 2. De ruwheidslengte is bepaald door het model (Pre-SRM), en bedraagt 0,31 meter. Deze ruwheid wordt, vanwege geacht. 5.1.2
het open
karakter van de omliggende
Gedetailleerde modelinvoer is te vinden
grond,
representatief
in de journaalbestanden
(bijlage A - J).
MODELLERING
De emissies zijn gebaseerd
op de emissieschattingen
zoals gepresenteerd
hoofdstuk 4.
Voor de positie van de industriële bronnen in de aangevraagde situatie is gebruik gemaakt van de milieutekening voor de aanvraag. Voor de vigerende situatie zijn de posities bepaald op basis van luchtfoto's. De biomassakachels
en scheiding zijn ingevoerd
als puntbron
met gebouwinvloed.
De emissies van de opslag dikke fractie en de nitrificatie- en denitrificatietank zijn ingevoerd als oppervlaktebron op een hoogte van respectievelijk 1,5 en 4,5 meter. De emissies als gevolg van hoogte van
overslag van dikke fractie zijn ingevoerd als puntbron
op een
1,5 m, zonder verticale impuls.
Voor de emissiepunten en gebouwhoogtes van de stallen is uitgegaan van de gegevens zoals die in de V-stacks berekening voor de Wgv vergunning is aangehouden. Deze
rapportnr.
BL2022.10750.01-V05 27 januari
blauw gegevens
2023
Pagtna 20 van 79
worden
samengevat
in tabel 5.1. In beide situaties is de geurbelasting voor
dierverblijven van stallen 1 /m
4 identiek. De geurbelasting neemt per saldo af in de
beoogde situatie door het verminderen Tabel5.1
van
het aantal dieren.
Gegevens stallen. EP
ID
_Omschr.
x
Y
hoogte
1
Stal3vigerend
239304
452278
_
51
_
Gemgeb.
EP
EP
E
_diameter
snelheid
_aanvraag
32
0.4
4
3.275
__ hoogte
1
Stal3beoogd
239301
452276
_
51
32
0.4
4
1.495
2
Stal2
239300
452240
_
7-7
48
0.4
4
10.253
3
Stal1
239283
452201
89
54
0.4
4
11.534
4
Stal4
239327
452223
83
53
05
04
18.156
5
Stal5vigerend
239357
452235
_
9,3
63
05
04
33.464
5
Stal5beoogd
239357
452235
__ 9,3
63
0.5
0.4
34.176
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw 5.2.
aa ZE van 79
Resultaten vigerend
(industrieel)
Tabel 5.2 toont de rekenresultaten omliggende toetslocaties. Tabel5.2
2023
voor de vigerende situatie ter hoogte van de
_ Berekende geurconcentraties vigerende situatie industrieel.
Toetspunt _ Omschrijving
Categorie
richtwaarde A
98%
99,50%
15
3
_ 99,90%
[ouE/ms] _ [ouE/m3] _ [ouE/m3] 6
1
Vrakkinkweg 1a
A
0,3
0,6
10
2
Het Blik 57a
A
01
0,3
0,5
3
Het Blik 47
A
01
0,3
0,6
4
Het Blik 45
A
01
0,3
0,6
5
Het Blik 27
A
01
0,2
0,5
6
Vrakkinkweg 3
A
0,2
0,3
0,6
7
Vrakkinkweg 3a
A
0,2
0,3
0,7
8
Vrakkinkweg 5
A
0,2
0,3
0,6
9
De Woerd
A
0,2
0,4
0,9
10
De Bleek 1
A
0,2
0,5
0,9
11
De Bleek 3
A
0,2
0,4
0,8
De Bleek 5
A
0,2
0,4
0,8
5
10
20
12
8
richtwaarde
B
13
Vrakkinkweg 1
B
0,6
14
25
14
Vrakkinkweg 2
B
0,6
10
18
15
Vrakkinkweg 4
B
0,3
0,6
11
16
Oude Borculoseweg 9
B
0,3
0,7
14
17
Oude Borculoseweg 8
B
0,4
08
16
18
Oude Borculoseweg 7
B
30
5,3
11,7
28
Oude Borculoseweg 7a
B
28
59
12,3
richtwaarde D
n.V.t.
n.V.t.
n.V.t.
19
Zuidgang 11
D
0,2
0,4
0,8
20
Zuidgang 1a
D
0,3
0,6
11
21
Den Sliem 41
D
0,2
0,5
0,9
22
Den Sliem 91
D
0,5
10
15
23
Den Sliem 92
D
0,8
15
25
24
Den Sliem 100
D
10
21
3,9
25
Den Sliem 93 wpl
D
0,9
15
24
26
Den Sliem 83
D
0,4
0,9
15
27
Den sliem 93 hal
D
0,5
11
20
Uit de tabel blijkt dat de geurconcentratie ter hoogte van de omliggende toetslocaties overal voldoet aan de richtwaarden
voor een minder hinderlijke geur voor de betreffende
gebiedscategorieën. Op alle locaties, met uitzondering van toetspunt 18 en 28, blijft de geurbelasting zelfs onder het niveau van de streefwaarde. De hoogst berekende geurconcentratie ter hoogte van
omliggende woningen
maximale 0,3 oue/m? als 98 percentielwaarde.
in gebiedscategorie A bedraagt
rapportnr.
BL2022.10750.01-V05 27 januari
blauw 5.3.
aa 22 van 79
Resultaten
beoogd
bestaande
en nieuwe
bronnen
(industrieel)
Tabel 5,3 toont de resulterende geurbelasting voor de beoogde situatie, nieuwe bestaande bronnen gezamenlijk, ter hoogte van de omliggende toetslocaties. Tabel5.3
en
Berekende geurconcentraties beoogd nieuwe en bestaande bronnen industrieel. Fase 1 [ouE/ms]
TP_
2023
Omschrijving
Categorie
richtwaarde A
Fase 2 [ouE/ms]
_98%
_99,50%
99,90%
_98%
99,50%
99,90%
15
3
6
15
3
6
1
Vrakkinkweg 1a
A
02
03
06
02
03
06
2
HetBlik57a
A
01
02
03
01
02
03
3
HetBlik47
A
01
02
04
01
02
03
4
HetBlik45
A
01
02
03
01
02
03
5
HetBlik27
A
01
01
03
01
01
03
6
Vrakkinkweg 3
A
01
02
04
01
02
04
7
Vrakkinkweg 3a
A
01
02
04
01
02
04
8
Vrakkinkweg 5
A
01
02
03
01
02
03
9
De Woerd8
A
01
03
05
01
03
05
10
De
Bleek
1
A
01
03
05
01
03
05
11
De
Bleek
3
A
01
03
05
01
03
05
12
De
Bleek
5
A
0.1
0.3
05
01
03
05
richtwaarde B
5
10
20
5
10
20
13
Vrakkinkweg 1
B
05
09
17
05
09
18
14
Vrakkinkweg 2
B
0.4
06
14
04
07
12
15
Vrakkinkweg 4
B
02
04
06
02
04
07
16
Oude Borculoseweg 9
B
0.2
04
06
02
03
06
17
Oude Borculoseweg 8
B
0.2
04
07
02
04
06
18
Oude Borculoseweg 7
B
14
18
29
10
18
30
28
Oude Borculoseweg 7a
B
1.2
24
33
09
16
27
n.
n.vt.
n.v.t.
nvt.
nvt
n.v.
richtwaarde
D
19
Zuidgang 11
D
0.1
0.2
04
01
0.2
04
20
Zuidgang 1a
D
0.2
0.3
06
0.2
0.3
06
21
Den
Sliem
41
D
0.2
0.3
0.5
01
0.3
0.5
22
Den
Sliem
91
D
0.3
0.5
10
0.3
0.6
10
23
Den
Sliem
92
D
0.5
0.9
16
0.5
10
17
24
Den
Sliem
100
D
0.7
14
25
07
14
25
25
Den Sliem 93 wpl
D
0.6
10
17
06
11
18
26
Den
Sliem
83
D
0.3
04
08
0.3
04
08
27
Den
sliem
93
D
0.3
06
1.0
0.3
0.5
0.9
hal
Uit de tabel blijkt dat de geurconcentratie ter hoogte van de omliggende overal voldoet aan de richtwaarden
toetslocaties
voor een minder hinderlijke geur voor de betreffende
gebiedscategorieën. Op alle locaties blijft de geurbelasting zelfs onder het niveau van de streefwaarde.
woningen
De hoogst berekende geurconcentratie ter hoogte van
omliggende
in gebiedscategorie A bedraagt maximale 0,2 ous/m3 als 98 percentielwaarde.
m
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw 5.4.
2023
Pagina 23 van 79
Resultaten
beoogd
nieuwe
bronnen
(industrieel)
Tabel 5.4 toont de resulterende geurbelasting voor de beoogde situatie, als gevolg van alleen de nieuwe bronnen, ter hoogte van geurgevoelige objecten. Tabel
5.4
Berekende geurconcentraties beoogd nieuwe bronnen industrieel. Fase 1 [ouE/ms]
TP_
Omschrijving
Categorie
Fase 2 [ouE/ms]
_98%
_99,50%
99,90%
_98%
99,50%
99,90%
0,5
1
2
0,5
1
2
streefwaarde A
1
Vrakkinkweg 1a
A
00
01
01
00
01
01
2
HetBlik57a
A
00
00
01
00
00
01
3
HetBlik47
A
00
00
01
00
00
01
4
HetBlik45
A
00
00
01
00
00
01
5
HetBlik27
A
00
00
01
00
00
01
6
Vrakkinkweg 3
A
00
01
01
00
00
01
7
Vrakkinkweg 3a
A
00
00
01
00
00
01
8
Vrakkinkweg 5
A
00
00
01
00
00
01
9
De Woerd8
A
00
00
01
00
00
01
10
De
Bleek
1
A
00
00
01
00
00
01
11
De
Bleek
3
A
00
00
01
00
00
01
12
De
Bleek
5
A
0.0
00
0.1
00
_00
0.1
15
3
6
15
3
6
streefwaarde B
13
Vrakkinkweg 1
B
01
01
02
04
01
02
14
Vrakkinkweg 2
B
01
01
02
04
01
02
15
Vrakkinkweg 4
B
00
01
01
00
01
01
16
Oude Borculoseweg 9
B
00
01
01
00
01
01
17
Oude Borculoseweg 8
B
01
01
02
00
01
01
18
Oude Borculoseweg 7
B
0.4
07
10
02
03
06
28
Oude Borculoseweg 7a
B
0.5
08
11
02
03
06
nvt
nvt
nvt
nvt
ny
streefwaarde
D
n
19
Zuidgang 11
D
00
01
01
00
01
01
20
Zuidgang 1a
D
01
01
01
00
01
01
21
Den
Sliem
41
D
00
01
01
00
01
01
22
Den
Sliem
91
D
01
01
01
01
01
02
23
Den
Sliem
92
D
01
01
02
01
01
02
24
Den
Sliem
100
D
01
01
02
01
02
02
25
Den Sliem 93 wpl
D
01
01
02
01
01
02
26
Den
Sliem
83
D
01
01
02
01
01
02
27
Den
sliem
93
D
0.1
0.2
02
01
01
0.2
hal
Uit de tabel blijkt dat de geurconcentratie ter hoogte van de omliggende toetslocaties overal ruimschoots
voldoet aan de streefwaarden
de betreffende gebiedscategorieën.
minder hinderlijke geur voor
De hoogste geurbelasting als gevolg van uitsluitend
nieuwe activiteiten ter hoogte van woningen
0,0 ou:/m3 als 98 percentielwaarde.
voor een
in gebiedscategorie A bedraagt
maximaal
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw 5.5.
Pagina 24 van 79
Resultaten vigerend
en beoogd
veehouderij
Tabel 5.5 toont de resulterende geurbelasting ter hoogte van geurgevoelige gevolg van alleen de stallen, berekend met V-Stacks en GeoMilieu. Tabel5.5
_ Berekende geurconcentraties vigerend en beoogd veehouderij.
Volgnr.
_ Omschrijving
Geurnorm
objecten als
Vigerend
Beoogd
98% [ouE/m?]
98% [ouE/m?]
V-Stacks
1
2023
_
GeoMilieu
_V-Stacks
_GeoMilieu
6
Vrakkinkweg 1a
14
80
83
79
82
7
Vrakkinkweg 3
14
46
47
46
46
8 9
Vrakkinkweg 32 Vrakkinkweg 5
14 14
41 39
42 40
41 39
42 40
10
Het Blik 47
5
39
40
39
40
11 12
Den Sliem 100 Den Sliem 93 wpl
5 5
17,9 146
21,7 17,0
178 145
208 16,6
13
Den Sliem 83
5
75
77
74
77
14 15
Zuidgang 1a Den sliem 93 hal
5 5
56 92
57 96
55 90
57 97
16
De Bleek 1
5
49
51
49
50
17 18
De Bleek 3 De Bleek 10
5 5
46 42
49 51
46 41
48 50
19 20
Oude Borculoseweg 7 Oude Borculoseweg 7a
“ “
27,8 24,4
33,1 28,2
267 23,7
32,9 28,7
Voor deze locaties geld vanuit de WgV geen
normering
aangezien de woonlocaties onderdeel zijn van
een nabijgelegen agrarisch bedrijf
Uit de tabel blijkt dat de berekend concentraties in de beoogde situatie afnemen t.0.v. de vigerende
situatie.
twee modellen
Daarnaast zijn de verschillen
in berekende
(V-stacks en GeoMilieu) duidelijk zichtbaar.
waardes vallen structureel
hoger uit dan
hetgeen
concentraties tussen de
De met Geomilieu
met V-stacks berekend
berekende
wordt.
rapportnr.
BL2022.10750.01-V05 27 januari
blauw 5.6.
aa 25 van 79
Resultaten
cumulatief
(industrieel
en veehouderij)
Tabel 5.6 toont de resulterende geurbelasting voor de vigerende alle activiteiten cumulatief (industrieel en veehouderij). Tabel
2023
situatie als gevolg van
5.7 toont de resulterende geurbelasting voor de beoogde situatie als gevolg van
alle activiteiten cumulatief (industrieel en veehouderij). Tabel5.6
_ Berekende geurconcentraties vigerend cumulatief. 98%
Toetspunt
_ Omschrijving
99,50%
_ 99,90%
_ [ouE/ms]
_ [ouE/m3]
Categorie
[ouE/ms 86
16,0
28,7
Gebiedscategorie A 1
Vrakkinkweg 14
A
2
Het Blik 57a
A
35
75
144
3
Het Blik 47
A
42
85
16,6
4
Het Blik 45
A
37
76
149
5
Het Blik 27
A
30
61
117
6
Vrakkinkweg 3
A
49
95
174
7
Vrakkinkweg 3a
A
44
93
184
8
Vrakkinkweg 5
A
42
87
163
9
De Woerd 8
A
50
110
19,7
10
De Bleek 1
A
53
115
20,4
11
De Bleek 3
A
51
10,8
19,9
12
De Bleek 5
A
48
10,5
184
Gebiedscategorie B 13
Vrakkinkweg 1
B
170
33,5
53,9
14
Vrakkinkweg 2
B
19,6
34,3
549
15
Vrakkinkweg 4
B
°9
183
318
16
Oude Borculoseweg 9
B
76
140
24,0
17
Oude Borculoseweg 8
B
80
143
23,6
18
Oude Borculoseweg 7
B
341
49,6
68,0
28
Oude Borculoseweg 7a
B
30,4
45,5
62,9
Gebiedscategorie D 19
Zuidgang 11
D
45
83
152
20
Zuidgang 1a
D
60
111
192
2
Den Sliem 41
D
49
93
171
22
Den Sliem 91
D
10,3
183
33,7
23
Den Sliem 92
D
16,4
29,2
48,8
24
Den Sliem 100
D
22,5
40,4
60,9
25
Den Sliem 93 wpl
D
177
33,8
56,9
26
Den Sliem 83
D
81
154
29,0
27
Den sliem 93 hal
D
10,2
185
30,9
m
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw Tabel
2023
Pagina 26 van 79
Berekende geurconcentraties beoogd cumulatief.
5.7
Fase 1 [ouE/m3] TP_Omschrijving
Fase 2 [ouE/m3]
Categorie
_98%
_99,50%
_99.90%
_98%
_99,50%
99,90%
Gebiedscategorie A 1
Vrakkinkweg
A
84
159
286
84
160
285
2
HetBlik57a
A
34
73
141
33
73
141
3
HetBiik47
A
41
82
162
41
82
161
4
HetBiik
45
A
36
74
146
36
74
146
5
HetBiik27
A
29
60
118
29
60
115
6
Vrakkinkweg 3
A
47
93
11
47
92
170
7
Vrakkinkweg 3a
A
43
91
183
43
91
18.4
8
Vrakkinkweg 5
A
40
85
160
41
85
160
9
De Woerd8
A
48
106
189
48
106
189
10
DeBleek
1
A
51
11.0
193
51
110
193
11
DeBleek
3
A
49
104
190
49
104
190
12
De
5
A
46
10.1
176
_46
100
176
Bleek
1a
Gebiedscategorie B 13
Vrakkinkweg 1
B
160
314
508
160
315
507
14
Vrakkinkweg 2
B
195
241
871
195
341
569
15
Vrakkinkweg 4
B
97
180
313
97
180
314
16
Oude Borculoseweg 9
B
75
138
233
75
138
233
17
Oude Borculoseweg 8
B
78
140
226
78
139
226
18
Oude Borculoseweg 7
B
337
495
694
337
496
694
28
Oude Borculoseweg 7a
B
296
448
633
293
445
630
44
80
148
44
8O
145
_
Gebiedscategorie D 19
Zuidgang 11
D
20
Zuidgang 1a
D
59
109
1941
59
109
191
21
Den
Sliem
41
D
47
0
112
48
90
172
22
Den
Sliem
91
D
10.1
18.1
336
101
182
336
23
Den
Sliem
92
D
156
277
443
156
277
446
24
Den
Sliem
100
D
213
374
848
213
374
548
25
Den Sliem 93 wpl
D
174
325
846
171
325
546
26
Den
Sliem
83
D
80
15.1
288
80
151
288
27
Den
sliem
93
D
100
304
100
182
302
hal
Uit beide tabellen valt op te maken
__
183
_
dat de cumulatieve geurbelasting ter hoogte van alle
geurgevoelige locaties afneemt met 0,1 tot 1,2 ous/m? voor het 98 percentiel en 0,0 tot 3,0 oue/m? voor het 99,5 percentiel. Enkel voor het 99,9 percentiel s een toename
berekend ter hoogte van toetspunten
14, 18, 21 en 28 van maximaal 2,0 oue/m?.
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw
2023
pagina 27 van 79
Dit is mogelijk een gevolg van het verplaatsen van geurbronnen
binnen de inrichting,
aangezien voor zowel de veehouderij als de industriële bronnen sprake is van een afname van de geuremissie. agrarisch
bedrijf.
Bronnen
14, 18 en 28 betreffen woningen
Hiervoor geldt geen toetsing aan de WgV
behorende
norm,
enkel
bij een
de
afstandsrichtlijn van 50 meter, aangezien de geur van de eigen bedrijfsvoering bepalend wordt geacht voor de mate van geurhinder. Gezien de geringe toename in geurbelasting voor enkel het 99,90 percentiel, in combinatie met dat gedurende het overgrote deel van het jaar sprake is van een afname van de geurbelasting, en gezien de geringe bijdrage van de industriële activiteiten, wordt de berekende geacht.
geurconcentratie
aanvaardbaar
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw 6
2023
pagin 28 van 79
CONCLUSIES
In opdracht van Ottink Vleeskalveren en Mestverwerking
B.V. heeft Buro Blauw
geurverspreidingsberekeningen uitgevoerd voor de inrichting aan de Oude Borculoseweg 5 te Groenlo. De geuremissies en de geurbelasting van bestaande en nieuwe bronnen zijn daarbij in kaart gebracht. -
Uit het onderzoek worden
de volgende conclusies getrokken:
De emissie van nieuwe industriële bronnen bedraagt ca. 40.248 Mous/jaar. De emissie van bestaande en nieuwe industriële bronnen gezamenlijk bedraagt ca. 110.087 Mous/jaar in fase 1 en 93.287 Mous/jaar in fase 2;
- _ In de vigerende situatie is de geuremissies van 100.242 Mous/jaar; -
industriële bronnen
ca.
De berekende geurconcentratie ter hoogte van geurgevoelige objecten in de gebiedscategorie A, als gevolg van bestaande en nieuwe bronnen gezamenlijk,
bedraagt maximaal 0,2 ous/m? als 98 percentielwaarde. De belasting als gevolg van nieuwe bronnen bedraagt maximaal 0,0 ous/m? als 98 percentielwaarde. Daarmee wordt voldaan aan hinderlijke geur; -
De berekende
het acceptabel geurhinderniveau
geurconcentratie ter hoogte van geurgevoelige
gebiedscategorie
B, als gevolg van bestaande
en nieuwe
voor een minder
objecten
bronnen
in de
gezamenlijk,
bedraagt maximaal 2,1 ous/m? als 98 percentielwaarde. De belasting als gevolg van nieuwe bronnen bedraagt maximaal 1,4 oue/m? als 98 percentielwaarde. Daarmee wordt voldaan aan hinderlijke geur; -
De cumulatieve geurbelasting
het acceptabel geurhinderniveau
in de omgeving
voor een minder
neemt ter hoogte van omliggende
toetspunten af met 0,1 tot 1,2 oue/m? voor het 98 percentiel. Zowel de geuremissie van de veehouderij de beoogde situatie af. Op basis van vergunbaar.
als van de mestverwerkende
het toetskader voor industriële bronnen
activiteiten neemt in
zijn de aangevraagde
wijzigingen
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw 7
2023
aa 29 van 79
BIBLIOGRAFIE
1. Gelderland,
Gedeputeerde
veehouderijen)
Gelderland.
Staten
van. Beleidsregels geur bedrijven (niet-
sl : Provincie Gelderland,
2. Buro Blauw. Emissieonderzoek bij (geanonimiseerd) n BV, 2018.
2017.
besluit 28 februari 2017.
Groenlo. Wageningen : Buro Blauw
BL2018.8726.01-V01.
3. (geanonimiseerd) B Geuronderzoek bij een mestbassin te Annerveensche Kanaal. Wageningen Buro Blauw B.V., 2008.
:
BL2008.4262.01.
(geanonimiseerd) Geuronderzoek aan open mestbassins in Middelharnis. Wageningen : Buro 4. Blauw
B.V., 2013.
BL2013.6217.01-V01.
5. Witteveen+Bos. onvergiste mest.
Onderzoek naar de geuremissie bij (gebruik van) vergiste mest en
Deventer
: Witteveen+Bos,
2003.
2021-02-22-03-004.
< (geanonimiseerd) E Geuronderzoek aan platendrogers Dorset. Wageningen : Buro BLauw B.V., 2013.
BL2013.6548.01.
7. Buro Blauw. Geuremissie onderzoek bij van Puijenbroek Textiel in Goirle. Wageningen : Buro Blauw BV, 2015. BL2015.7613.01_V02. (geanonimiseerd) Geuronderzoek Kunst EcoService BV te Sluiskil. Amsterdam 3. N Research Amsterdam 9. Buro
Blauw
B.V., 2001. ARHHOOA10.
. Geuremissie onderzoek bij van Puijenbroek textiel in Goirle.
Wageningen : Buro Blauw, 2015. BL2015.7613.01_V02. 10. Buro Blauw. Emissie onderzoek bij Ottink in Groenlo. 2022.
: Project
BL2022.10799.01-V01.
Wageningen
: Buro Blauw,
rapportnr.
BL2022.10750.01-VO5 27 januari
blauw BIJLAGEN
2023
Pagina 30 van 79
rapportnr.
BL2022.10750.01-V05
27 januari 2023
blauw A
Pagina 31 van 79
Journaalbestand STACKS+
VERSIE
Release
runidentificatie
vigerend
industrieel
2022.1
2022-05-03
GM-STACKS-Geur-2005
stof-identificatie:
start
Geur
datum/tijd:
datum/tija
journaal
bestand:
30-6-2022
13:53:33
30-6-2022
13:54:01
BEREKENINGRESULTATEN
Percentielen
voor
_
In
het
de
percentielwaarden
kunnen
bij
minder
nauwkeurig
een
Berekening Meteo
De
l-uurgemiddelde
percentielenbestand
Schiphol
Alleen
gering
aantal
zijn!
en
waarop
hoeveel hoge
regel
meteo
in uit
vertaald
uur
daardoor
percentielbestand Presm
naar
locatiespecifieke
achtergrondconcentratie
datum/tijd:
Eind
datum/tijd:
(en
meteo}
is
meteo
bepaald
:
239348
452277
berekend!
1-2005
1:00
h
31-12-2014
1-
24:00
h
berekeningen:
Aantal
berekenings-uren
Aantal
meteo-uren
windroos:
2005 :
waarmee
frekwentie
87648
gerekend
van
is
voorkomen
:
van
de
windsnelheid,
sektor(van-tot)
coordinaten:
neerslagson
uren
3
ws
neerslag(mm)
windsti
1
(-15-
15):
4474,0
51
3.1
300.90
0
2
(15-45):
5345.0
61
3.5
206.50
0
3
(45-75):
7078.0
81
3.7
230.45
0
4
(75-105):
4381.0
5.0
2.9
320.78
0
5
(105-135):
4674.0
5.3
2.7
309.25
0
6
(135-165):
5941.0
68
2.9
526.15
0
7
(165-195):
9691.0
11.1
3.6
867.64
0
8
(195-225):
13535.0
154
4.2
1191.59
0
9
(225-255):
12445.0
142
4.5
1436,35
0
10
(255-285):
8921.0
10.2
3.7
1322.95
0
11
(285-315):
60450
69
3.3
695.50
0
12
(315-345):
5118.0
5.8
3.2
488,35
0
3.6
7896.38
gemiddeld/som:
87648
windsektoren(uren, met
gem.
(blokken
percentielen
(meteo)periode
Start
Historische
De
alle
bron(nen)-bijdragen
Doorgerekende
de
berekeningsuren
Eindhoven,
de
op
hebben,
(laatste met
concentraties
aangegeven
betrekking
uitgevoerd
locatie
is
0.0
%)
op
receptor-lokatie 239348
452277
rapportnr. BL2022.10750.01-V05
27 januari 2023
blauw
Pagina 32 van 79
lengtegraad
50
breedtegraad:
:
52.0
Bodemvochtigheid-index:
Albedo
1.00
(bodemweerkaatsingscoefficient):
Percentielen
voor
_
In
het
de
percentielwaarden
1-uurgemiddelde
percentielenbestand
kunnen
bij
minder
nauwkeurig
een
gering
aantal
zijn!
windprofiel
Terreinruwheid Hoogte
[m]
berekende
Gemiddelde
hoogste
op de
hoeveel hoge
berekeningsuren
gebied
regel
gesloten
concentraties
in
concentratie
in
daardoor
obstakels
(z0-displacement)
windrichtingsafhankelijk
Aantal
(yyymm‚dd,hh):
Brongegevens
OPPERVLAKTEBRON
X-positie Y-positie
[0uE/m3]:
het
2014,
van van
de de
van
**
0.06424
grid:
bron bron
bron
3,
:
0.2201
oppervlaktebron
[m]
zijde
oppervlaktebron
[m]
oppervlaktebron
Orientatie
is
379]
:
[graden]:
137.2 97648
zijn
uren
emissie
met
over
een
alle
X-positie
van
de
bron
[m]:
Y-positie
van
de
bron
[m]:
emissie
>
voorgaande
bronne:
2 611]
"NI,
oppervlaktebron
[m]
langste
zijde
oppervlaktebron
[m]
is
uren
(
87648
Nitrificatie”
45
[graden]:
87.3 87648
uren
emissie
met
over
een
alle
emissie
X-positie
van
de
bron
[m]:
Y-positie
van
de
bron
[m]:
>
voorgaande
* Brongegevens van bron : ** OPPERVLAKTEBRON ** [Oppervlaktebron
0} bronne
3 612] 239380 452240
kortste
zijde
oppervlaktebron
[m]
:
9.9
langste
zijde
oppervlaktebron
[m]
:
10.6
oppervlaktebron
Orientatie
alle
15.
bedrijfsuren:
cumulatieve
over
13.9 :
oppervlaktebron zijn
884.719970703
452255
zijde
oppervlaktebron
0}
239383
kortste
(Bedrijfsuren
buitenopslag"
15 _
xurnrrkt Brongegevens van bron : ** OPPERVLAKTEBRON ** [Oppervlaktebron
Orientatie
dikke,
&
bedrijfsure
cumulatieve
Hoogte
"opsl
55
:
oppervlaktebron
(Bedrijfsuren
Aantal
5
239355 452315
zijde
Hoogte
49.32558
1
[m]: [m]:
langste
Aantal
7,
[Oppervlaktebron
kortste Hoogte
00
bronnen
*sist++4 *
_
:
genomen
15
Hoogste uurwaarde concentratie in tijdreeks: Coordinaten (x‚y): 239325, 452385 Datum/tijd
(blokken
percentielbestand
[m]:
concentratiewaarde
uur
percentielen
10 0.3100
[m]:
meteolokatie
veldwaarde
gem.
hebben,
(laatste
door op
concentraties
aangegeven
betrekking
Aantal receptorpunten Terreinruwheid receptor Ophoging
is
0.20
is
oppervlaktebron
:
(graden]:
45
_
177.8
"De,
1220.790039063
Denitrificatie”
over
alle
uren
(
87648
rapportnr. BL2022.10750.01-V05
27 januari 2023
blauw Aantal
Pagina 33 van 79
bedrijfsure
(Bedrijfsuren cumulatieve
uren
emissie
*t1+ **
87648
zijn
met
over
alle
Brongegevens
OPPERVLAKTEBRON
een
van
**
emissie
voorgaande
bron
van
de
bron
[m]
Y-positie
van
de
bron
[m]:
:
oppervlaktebron
[m]
langste
zijde
oppervlaktebron
[m]
Aantal
emissie
*kkkrkk
Brongegevens
PUNTBRON
X-positie Y-positie
de de
"Opslag
met
een
alle van
bron bron
_
(tov
snelheid
>
rookgassen
emissie
emissie
bronne:
:
is
“oversl
[m]:
bedrijfsuren
emissie
uur
over
(MM}
berekend
GEBOUW
van
**
uren:
alle
Brongegevens
de de
afh
0.000 van
_
voorgaande
bron
:
{Schoorsteen
bron bron
[m]: [m]:
"kachell,
gebouw
Iml:
47.3
gebouw
Iml:
18.5
_
[m]
gebouw
x coordinaat v coordinaat
van van
gebouw gebouw
[m]: [ml:
Schoorsteenhoogte
[graden]
(tov
maaiveld)
_ _
schoorsteendiameter
(top):
Uitw.
schoorsteeniameter
(top):
Gem.
uittree
Temperatuur Gem. warmte “warmte
over
[m]:
is
over
bedrijfsuren
:
(m/s)
(MM} afh
:
: van
(
87648
0.52763 _
5.75039
473.00 0.138
berekend
zijn
uren
met
een
gemiddelde
emissie
over
bedrijfsuren:
(ouE/s)
14
gemiddelde
emissie
over
alle
(ouE/s)
137
emissie
uren
0.55 (m3/s)
uur
cumulatieve
alle
0.45
buitenluchttemp**
bedrijfsuren:
(Bedrijfsuren
over
55
rookgassen (K} emissie over bedrijfsuren
emissie
87648
biomassakachell"
per
Aantal
(
239299 452240
bedrijfsuren
snelheid
uren
85.6
Inw.
volumeflux
alle
48
Orientatie
Gem.
over
239306 452261
zijde
gebouw
251 2992.301513672
6 613]
zijde het
4222
bronne
kortste
van
buitenluchttemp**
(ouE/s)
langste Hoogte
000500 285.00
bedrijfsuren
alle
van van
fra.…
dikke
0.00665
(K}
over
X-positie Y-positie
87648
5201
emissie
PLUS
overslag
:
(m/s)
gemiddelde
BRON
dik,
1.10 (Nm3/s)
met een emissie > 0} bedrijfsuren: (ouE/s}
**
(
1.00
uren over
*
alle
15
(top):
per
over
239355 452314
maaiveld)
over
2741.750000000
5
597]
Aantal bedrijfsure (Bedrijfsuren zijn gemiddelde emissie cumulatieve
uren
scheiding”
0}
voorgaande
bron
over
Gem.
“Warmte
Opslag
176.0
emissie
(m]: {m]:
Temperatuur
warmte
sch,
50
Uitw. schoorsteendiameter (top): Gem. volumeflux over bedrijfsuren uittree
87648
15
schoorsteendiameter
Gem.
(
5.3
[Schoorsteen
Schoorsteenhoogte
Inw.
:
(graden]:
over
**
van van
uren
87648
uren
cumulatieve
**
615]
bedrijfsuren:
zijn
alle
4
is
oppervlaktebron
(Bedrijfsuren
over
452288
zijde
Orientatie
2430640136719
239372
kortste
oppervlaktebron
0} bronnen:
(Oppervlaktebron
X-positie
Hoogte
>
84507
over
alle
emissie
uren:
_
>
voorgaande
0}
bronnen:
_3129.000488281
rapportnr. BL2022.10750.01-V05
27 januari 2023
blauw xarmrrt **
BRON
Pagina 34 van 79
Brongegevens PLUS
GEBOUW
van
**
X-positie
van
de
bron
[m]:
Y-positie
van
de
bron
(m]:
langste zijde gebouw kortste zijde gebouw Hoogte van het gebouw gebouw
xcoordinaat
van
gebouw
v_coordinaat
van
Schoorsteenhoogte
:
176.5 _
239381
gebouw
[ml:
_
452285
(tov
maaivela)
[m]:
15
(top): (top):
1.00 1.10
volumeflux over bedrijfsuren uittree snelheid over bedrijfsuren rookgassen emissie
warmte
**Warmte
emissie
s
(im3/s) (m/s}
(K}
: : :
over
bedrijfsuren
per
uur
berekend
(MW) afh
: van
met
000500 0.00665
26500 0.000 51533
uren over
met een emissie > 0} bedrijfsuren: (ouE/s)
gemiddelde emissie over alle uren: _ (0uE/s) cumulatieve emissie over alle voorgaande bronnen:
lijst
_
buitenluchttemp**
bedrijfsuren:
(Bedrijfsuren zijn gemiddelde emissie
scheiding”
13.3 9. 5.0
[ml:
Gem.
“scheiding,
452288
[graden]
Temperatuur
Aantal
7 6161
(m]: (m]: [ml:
Inw. schoorsteendiameter Uitw. schoorsteendiameter Gem. Gem.
:
239372
_
Orientatie
bron
[Schoorsteen
receptorpunt
die
ergens
een
bronafstand
103 < 3189406982422
van
nul
gaven:
over
alle
uren
( 87648
rapportnr.
BL2022.10750.01-V05
27 januari 2023
blauw B
Pagina 35 van 79
Journaalbestand
beoogd
STACKS+
2022.2
VERSIE
Release
runidentificatie
bestaande
start
bronnen
industrieel
2022-07-21
GM-STACKS-Geur-2005
stof-identificatie:
Geur
datum/tijd:
datum/tija
en nieuwe
journaal
bestand:
27-1-2023
11:39:44
27-1-2023
11:40:14
BEREKENINGRESULTATEN
Percentielen
voor
_
In
het
de
percentielwaarden
kunnen
bij
minder
nauwkeurig
een
Berekening Meteo
De
l-uurgemiddelde
percentielenbestand
Schiphol
Alleen
gering
aantal
zijn!
en
waarop
hoeveel hoge
regel
meteo
in uit
vertaald
uur
daardoor
percentielbestand Presm
naar
locatiespecifieke
achtergrondconcentratie
datum/tijd:
Eind
datum/tijd:
(en
meteo}
is
meteo
bepaald
:
239348
452295
berekend!
1-2005
1:00
h
31-12-2014
1-
24:00
h
berekeningen:
Aantal
berekenings-uren
Aantal
meteo-uren
windroos:
2005 :
waarmee
frekwentie
87648
gerekend
van
is
voorkomen
:
van
de
windsnelheid,
sektor(van-tot)
coordinaten:
neerslagson
uren
3
ws
neerslag(mm)
windstil
1
(-15-
15):
4474,0
51
3.1
300.90
0
2
(15-45):
5345.0
61
3.5
206.50
0
3
(45-75):
7078.0
81
3.7
230.45
0
4
(75-105):
4381.0
5.0
2.9
320.78
0
5
(105-135):
4674.0
5.3
2.7
309.25
0
6
(135-165):
5940.0
68
2.9
526.15
0
7
(165-195):
9692.0
11.1
3.6
867.64
0
8
(195-225):
13535.0
154
4.2
1191.59
0
9
(225-255):
12445.0
142
4.5
1436,35
0
10
(255-285):
8921.0
10.2
3.7
1322.95
0
11
(285-315):
60450
69
3.3
695.50
0
12
(315-345):
5118.0
5.8
3.2
488,35
0
3.6
7896.38
gemiddeld/som:
87648
windsektoren(uren, met
gem.
(blokken
percentielen
(meteo)periode
Start
Historische
De
alle
bron(nen)-bijdragen
Doorgerekende
de
berekeningsuren
Eindhoven,
de
op
hebben,
(laatste met
concentraties
aangegeven
betrekking
uitgevoerd
locatie
is
0.0
%)
op
receptor-lokatie 239348
452295
F1
rapportnr. BL2022.10750.01-V05
27 januari 2023
blauw
Pagina 36 van 79
lengtegraad
50
breedtegraad:
:
52.0
Bodemvochtigheid-index:
Albedo
1.00
(bodemweerkaatsingscoefficient):
Percentielen
voor
_
In
het
de
percentielwaarden
1-uurgemiddelde
percentielenbestand
kunnen
bij
minder
nauwkeurig
een
gering
aantal
zijn!
windprofiel
Terreinruwheid Hoogte
[m]
berekende
Gemiddelde
gem.
Hoogste
uurwaarde
gebied
regel
gesloten
Brongegevens
OPPERVLAKTEBRON
van
**
[0uE/m3]:
0.03267
het
grid:
0.10036
tijdreeks:
6.13010
bron
:
de bron [m]: de bron [m]: oppervlaktebron
[m]
langste
oppervlaktebron
[m]
zijde
oppervlaktebron
Orientatie Aantal
452350 9, 8
:
00
genomen
1
[Oppervlaktebron
X-positie van Y-positie van kortste zijde Hoogte
(z0-displacement)
15
in
in
daardoor
percentielbestand
obstakels
concentratie
concentratie
(blokken
windrichtingsafhankelijk
[m]:
concentratiewaarde
uur
percentielen
bronnen
*sist++4 **
hoeveel hoge
10 0.3100
[m]:
concentraties
in
Coordinaten (x‚y): 239296, Datum/tijd _ (yyymm‚dd‚hh): 2011, 2,
Aantal
op de
berekeningsuren
meteolokatie
veldwaarde
hoogste
hebben,
(laatste
door op
concentraties
aangegeven
betrekking
Aantal receptorpunten Terreinruwheid receptor Ophoging
is
0.20
is
611]
:
15. 45
[graden]:
87.3
bedrijfsure
97648
(Bedrijfsuren zijn gemiddelde emissie gemiddelde emissie cumulatieve
Nitrificatie"
239383 452255 13.9
:
oppervlaktebron
"NI,
uren over over
emissie
met een emissie > 0} bedrijfsuren: (ouE/s) alle uren: _ (OuE/s)
over
alle
voorgaande
336 336
bronnen:
(ouE/s)
612]
Denitrificatie”
336.1
over
alle
uren
1545.9
over
alle
uren
87648}
*sist+++4 *
Brongegevens
OPPERVLAKTEBRON
X-positie Y-positie
van van
de de
**
bron bron
van
bron
:
2
[Oppervlaktebron
[m]: [m]:
239380 452240
kortste
zijde
oppervlaktebron
[m]
99
langste
zijde
oppervlaktebron
[m]
10.6
Hoogte
oppervlaktebron
Orientatie Aantal
is
oppervlaktebron
"De,
45 [graden]:
_
177.8
bedrijfsuren:
97648
(Bedrijfsuren zijn uren met een emissie > 0} gemiddelde emissie over bedrijfsuren: (ouE/s) gemiddelde emissie over alle uren: _ (OuE/s) cumulatieve emissie over alle voorgaande bronnen:
1210 1210 (0uB/s)
87648)
“+ **
Brongegevens
OPPERVLAKTEBRON
**
van
bron
:
[Oppervlaktebron
3 618]
"Sleufsilo,
Sleufsilo
opslag
be.…."
rapportnr. BL2022.10750.01-V05
27 januari 2023 Pagina 37 van 79
blauw X-positie
van
de
bron
[m]:
Y-positie
van
de
bron
[m]:
239352 452337
kortste
zijde
oppervlaktebron
[m]
50
langste
zijde
oppervlaktebron
[m]
39.7
Hoogte
oppervlaktebron
is
:
15
Orientatie oppervlaktebron (graden]: Aantal bedrijfsure (Bedrijfsuren zijn uren met een emissie
56.7 84365
>
0}
gemiddelde
emissie
over
bedrijfsuren:
(ouE/s}
gemiddelde
emissie
over
alle
(ouE/s)
cumulatieve
emissie
over
uren:
alle
_
voorgaande
214 206
bronne
(ouB/s)
"kachel2,
biomassa
1751.8
over
alle
uren
(
alle
uren
(
87648)
mm
**
Brongegevens
BRON
PLUS
GEBOUW
van
**
bron
4
[Schoorsteen
X-positie
van
de
bron
[m]:
Y-positie
van
de
bron
[m]:
2]
452296
zijde
gebouw
Iml:
13.3
kortste
zijde
gebouw
Iml:
94
het gebouw _ [m]: gebouw [graden] :
50 1765
x coordinaat v coordinaat
van van
gebouw gebouw
[ml: [ml:
Schoorsteenhoogte
(tov
maaiveld)
Inw.
schoorsteendiameter
Uitw. Gem.
over
_ _
239381 452285 [m]:
7.0
(top):
schoorsteendiameter volumeflux
0.45
(top):
0.55
bedrijfsuren
(tm3/s)
0.52763
Gem. uittree snelheid over bedrijfsuren (m/s} Temperatuur rookgassen (K} Gem. warmte emissie over bedrijfsuren (M} “warmte
per
uur
berekend
zijn
uren
met
een
gemiddelde
emissie
over
bedrijfsuren:
(ouE/s}
gemiddelde
emissie
over
alle
(ouE/s)
Aantal
emissie
is
afh
van
5.75160 473.20 0.138 buitenluchttemp**
bedrijfsure
(Bedrijfsuren
cumulatieve
84507
emissie
over
emissie
uren:
alle
_
>
voorgaande
0} 1 224 1 181
bronnen:
(ouE/s)
2932.4
87648}
mm **
Brongegevens
BRON
PLUS
GEBOUW
van
**
van
de
bron
[m]:
Y-positie
van
de
bron
[m]:
langste zijde gebouw kortste zijde gebouw Hoogte van het gebouw gebouw
x_coordinaat vcoordinaat
bron
"kachell"
452261
(m tml: {m]
_
47.3 18.5 48
[graden]
85.6
gebouw gebouw
[ml: [ml:
Schoorsteenhoogte
(tov
maaiveld)
Uitw.
613]
239306
van van
Inw.
s
[Schoorsteen
X-positie
Orientatie
schoorsteendiameter
schoorsteendiameter
_ _
239299 452240 [m]:
5.5
(top):
0.45
(top):
0.55
Gem. volumeflux over bedrijfsuren (tm3/s) Gem. uittree snelheid over bedrijfsuren (m/s} Temperatuur
rookgassen
Gem,
emissie
warmte
*“*Warmte Aantal
(K} bedrijfsuren
per
uur
berekend
zijn
uren
met
een
emissie
over
bedrijfsuren:
emissie
is
(W} afh
: van
bedrijfsure
gemiddelde
0.52763
5.75040 :
over
(Bedrijfsuren
ka.….”
239387
langste
Hoogte van Orientatie
gest‘ ookte
47300 0.138
buitenluchttemp** 84192
emissie
>
0}
(ouE/s}
142
over
rapportnr.
BL2022.10750.01-V05
27 januari 2023
blauw gemiddelde cumulatieve
Pagina 38 van 79
emissie emissie
over
alle
over
alle
uren:
_
(OuE/s)
voorgaande
bronne
87648}
lijst
met
receptorpunt
die
ergens
een
bronafstand
(ouB/s) van
nul
136
gaven!
3068.5 over alle uren {
rapportnr.
BL2022.10750.01-V05
27 januari 2023
blauw c
Pagina 39 van 79
Journaalbestand
beoogd
STACKS+
2022.2
VERSIE
Release
runidentificatie
bestaande
start
bronnen
industrieel
2022-07-21
GM-STACKS-Geur-2005
stof-identificatie:
Geur
datum/tijd:
datum/tija
en nieuwe
journaal
bestand:
27-1-2023
11:42:16
27-1-2023
11:42:43
BEREKENINGRESULTATEN
Percentielen
voor
_
In
het
de
percentielwaarden
kunnen
bij
minder
nauwkeurig
een
Berekening Meteo
De
l-uurgemiddelde
percentielenbestand
Schiphol
Alleen
gering
aantal
zijn!
en
waarop
hoeveel hoge
regel
meteo
in uit
vertaald
uur
daardoor
percentielbestand Presm
naar
locatiespecifieke
achtergrondconcentratie
datum/tijd:
Eind
datum/tijd:
(en
meteo}
is
meteo
bepaald
:
239348
452295
berekend!
1-2005
1:00
h
31-12-2014
1-
24:00
h
berekeningen:
Aantal
berekenings-uren
Aantal
meteo-uren
windroos:
2005 :
waarmee
frekwentie
87648
gerekend
van
is
voorkomen
:
van
de
windsnelheid,
sektor(van-tot)
coordinaten:
neerslagson
uren
3
ws
neerslag(mm)
windstil
1
(-15-
15):
4474,0
51
3.1
300.90
0
2
(15-45):
5345.0
61
3.5
206.50
0
3
(45-75):
7078.0
81
3.7
230.45
0
4
(75-105):
4381.0
5.0
2.9
320.78
0
5
(105-135):
4674.0
5.3
2.7
309.25
0
6
(135-165):
5940.0
68
2.9
526.15
0
7
(165-195):
9692.0
11.1
3.6
867.64
0
8
(195-225):
13535.0
154
4.2
1191.59
0
9
(225-255):
12445.0
142
4.5
1436,35
0
10
(255-285):
8921.0
10.2
3.7
1322.95
0
11
(285-315):
60450
69
3.3
695.50
0
12
(315-345):
5118.0
5.8
3.2
488,35
0
3.6
7896.38
gemiddeld/som:
87648
windsektoren(uren, met
gem.
(blokken
percentielen
(meteo)periode
Start
Historische
De
alle
bron(nen)-bijdragen
Doorgerekende
de
berekeningsuren
Eindhoven,
de
op
hebben,
(laatste met
concentraties
aangegeven
betrekking
uitgevoerd
locatie
is
0.0
%)
op
receptor-lokatie 239348
452295
F2
rapportnr. BL2022.10750.01-V05
27 januari 2023
blauw
Pagina 40 van 79
lengtegraad
50
breedtegraad:
:
52.0
Bodemvochtigheid-index:
Albedo
1.00
(bodemweerkaatsingscoefficient):
Percentielen
voor
_
In
het
de
percentielwaarden
1-uurgemiddelde
percentielenbestand
kunnen
bij
minder
nauwkeurig
een
gering
aantal
zijn!
windprofiel
Terreinruwheid Hoogte
[m]
berekende
Gemiddelde
gem.
Hoogste
uurwaarde
gebied
regel
gesloten
Brongegevens