bijlage 13 stikstofparagraaf
Tekst van het document
STIKSTOFPARAGRAAF Van
Locis Adviseurs B.V.
Betreft
Stikstofparagraaf project Roldersweg 17 – 17a te Zieuwent
Datum
19 september 2023
Inleiding Nabij de locaties Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent wordt beoogd een nieuwe vrijstaande woning te realiseren. Om deze ontwikkeling mogelijk te maken wordt er op de locatie Heideweg 4 te Harreveld meerdere agrarische schuren gesloopt.
Doel Het doel van de stikstofparagraaf is het in beeld brengen en beoordelen van de effecten van de stikstofuitstoot ten gevolge van de activiteiten welke nodig zijn ter aanleg en gebruik van het project aan de Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent en de Heideweg 4 te Harreveld.
Beoogde nieuwe woning
Figuur 1: Uitsnede plangebied Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent met nummer 3 de beoogde nieuwe woning
Stikstofparagraaf planproject Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent
Figuur 2: Uitsnede plangebied Heideweg 4 te Harreveld de te slopen bebouwing rood gemarkeerd
Wettelijk kader In het kader van de toets aan de Wet natuurbescherming wordt bepaald of een project of plan (mogelijke) significant negatieve effecten veroorzaakt op de instandhoudingsdoelstellingen van Natura 2000-gebieden. Voor plannen dient middels een voortoets, eventueel gevolgd door een passende beoordeling, getoetst te worden of het plan mogelijk significant negatieve effecten kan hebben op gevoelige habitattypen die gelegen zijn binnen omliggende Natura 2000-gebieden. De beoordeling van plannen, projecten en andere handelingen is uitgewerkt in paragraaf 2.3 van de Wet natuurbescherming. Op ruim 7,1 kilometer afstand van de planlocatie bevindt zich het Natura-2000 gebied “Korenburgerveen” (zie figuur 3). Andere Natura-2000 gebieden bevinden zicht op grotere afstanden.
Figuur 3: ligging planlocatie t.o.v. Natura-2000 gebied “Korenburgerveen” (bron aerius.nl) Stikstofparagraaf planproject Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent
Stikstofrelevante activiteiten aanlegfase Inzet materieel Bij de aanleg, sloop en bouwwerkzaamheden wordt, door de inzet van materieel aangedreven door verbrandingsmotoren, stikstof in de vorm van NOx uitgestoten. Hierbij wordt uitgegaan van een “worst-case” benadering. De duur van de voorgenomen sloop/bouwactiviteiten worden globaal geschat op 32 weken (160 werkdagen). Tijdens de sloop/bouwactiviteiten wordt er, door de inzet van materieel aangedreven door verbrandingsmotoren, stikstof in de vorm van NOx uitgestoten. Er is voorzien in zwaar transport van sloopmateriaal, beton, zand, stenen en materiaal. In totaal komen er 85 vrachtwagens (zwaar wegverkeer) en gaan er 85 vrachtwagens (zwaar wegverkeer). Verder is er een periode een mobiele kraan (stage IV, 100 kW), verreiker (stage IIIB, 80kW), een hijskraan (stage IV, 200 kW) en een betonpomp (stage IV, 30kW) aanwezig. Gedurende het sloopproces aan de Heidedijk 4 wordt er in de “worst case” benadering van uitgegaan dat er in totaal 160 personenauto of bestelbusje komen en gaan (licht verkeer). Gedurende het bouwproces wordt er in de “worst case” benadering van uitgegaan dat er per werkdag 3 personenauto of bestelbusje komen en gaan (licht verkeer) (5 dagen per week) en na afronding van de bouw een (mobiele) kraan (stage IV, 100 kW) aanwezig is voor het egaliseren/straatwerk.
In onderstaande tabel 1 is het in te zetten materieel weergegeven. 32 Weken bouwtijd
Bron Sloop en aanlegfase Mobiele kraan, sloopwerkzaamheden Locatie 1 Heideweg 4 Mobiele kraan, graafwerkzaamheden Locatie 2 Roldersweg 17 en 17a 3 Mobiele kraan, tijdens bouwwerkzaamheden 4 Verreiker, tijdens bouwwerkzaamheden 5 Hijskraan, tijdens bouwwerkzaamheden 6 Betonpomp 7 Mobiele kraan, graafwerkzaamheden na bouw
Vrachtwagen, aan/afvoer sloopmateriaal/grond 8 Locatie Heideweg 4 (oost) komen/gaan Vrachtwagen, aan/afvoer sloopmateriaal/grond 9 Locatie Heideweg 4 (west) komen/gaan Vrachtwagen, aan/afvoer grond Locatie 10 Roldersweg 17 en 17a (oost) komen/gaan Vrachtwagen, aan/afvoer grond Locatie 11 Roldersweg 17 en 17a (zuid) komen/gaan 12 Vrachtwagen, aanvoer beton (oost) komen/gaan 13 Vrachtwagen, aanvoer beton (zuid) komen/gaan Vrachtwagens, aan/af- voer bouwmaterieel, 14 materiaal, etc. (oost) komen/gaan Vrachtwagens, aan/af- voer bouwmaterieel, 15 materiaal, etc. (zuid) komen/gaan Personen vervoer, bouwbusjes (1 per werkdag, 5 werkdagen per week) Locatie Heideweg 4 (oost) 16 komen/gaan Personen vervoer, bouwbusjes (1 per werkdag, 5 werkdagen per week) Locatie Heideweg 4 (west) 17 komen/gaan Personen vervoer, bouwbusjes (3 per werkdag, 5 werkdagen per week) Roldersweg 17 en 17a (oost) 18 komen/gaan Personen vervoer, bouwbusjes (3 per werkdag, 5 werkdagen per week) Roldersweg 17 en 17a (zuid) 19 komen/gaan 20 Stationair draaien sloopfase Heideweg 4
Tabel 1: ingezet materieel aanlegfase
21 Stationair draaien aanlegfase Roldersweg 17 en 17a
* **
160 werkdagen Vermogen Dagen Draaiuren Dieselverbruik kW per jaar per jaar per uur * ltr/ jr
Ad bleu verbruik **
Mobiele werktuig
Stage klasse
mobiel werktuig
Stage IV
100
10
80
10
800
48
mobiel werktuig mobiel werktuig mobiel werktuig mobiel werktuig mobiel werktuig mobiel werktuig
Stage IV Stage IV Stage IIIB Stage IV Stage IV Stage IV
100 100 80 200 30 100
5 10 10 15 8 5
40 80 80 120 64 40
10 10 8 20 3 10
400 800 640 n.v.t. 2400 192 n.v.t. 400
24 48
Wegverkeer
Soort
wegverkeer, zwaar
zwaar
20 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer
wegverkeer, zwaar
zwaar
20 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer
wegverkeer, zwaar
zwaar
20 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer
wegverkeer, zwaar wegverkeer, zwaar wegverkeer, zwaar
zwaar zwaar zwaar
20 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer 15 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer 15 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer
wegverkeer, zwaar
zwaar
30 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer
wegverkeer, zwaar
zwaar
30 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer
wegverkeer, licht
licht
160 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer
wegverkeer, licht
licht
160 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer
wegverkeer, licht
licht
480 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer
wegverkeer, licht
licht 0,14 NOx
480 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer 0,00 NH3
0,94 NOx
0,01 NH3
144 24
Aantal per jaar Soort wegverkeer
Het brandstofverbruik in liters per uur = B (ltr/uur) = 0,095 * Pmax (kW) + 0,54 (Pmax is het maximale vermogen van het werktuig) Ad Bleu verbruik is 6% van het dieselverbruik.
Stikstofparagraaf planproject Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent
Wegverkeer Het wegverkeer is ingevoerd als een lijnbron. Elke lijn staat voor het verkeer dat komt of gaat. De helft van het wegverkeer van de locatie Heideweg 4 gaat richting het oosten en de ander helft gaat richting het westen. De helft van het wegverkeer van de locatie Roldersweg 17 gaat richting het oosten en de ander helft gaat richting het zuiden. De ingevoerde lijnbronnen hebben een dermate grote afstand en zijn dus opgenomen is in het heersend verkeersbeeld. Stationair draaien van voertuigen in de aanlegfase Het stationair draaien en manoeuvreren van voertuigen (weg verkeer) op de inrichting wordt ook meegenomen. Stationair draaien is onder de sector “anders” opgegeven in de AERIUS-calculator. Er wordt gebruik gemaakt van de sector anders zodat zowel de NOx als de NH3 emissie ingevoerd kunnen worden. Er wordt uitgegaan van een mix van voertuigen. Als een bedrijf gebruik maakt van vrachtwagens van derden, dan zal het wagenpark een mix zijn van Euro IV (2005), Euro V (2008) en Euro VI (2013) vrachtwagens. Het gemiddelde wagenpark in Nederland verandert voortdurend. Dit is terug te zien in de emissiefactoren die ieder jaar door het ministerie worden gepubliceerd. Voertuigtype Personenauto’s, bestelauto's en motoren Personenauto’s, bestelauto's en motoren Vrachtauto’s > 20 ton GVW en trekkers Vrachtauto’s > 20 ton GVW en trekkers
Wegtype Stad stagnerend Stad stagnerend Stad stagnerend Stad stagnerend
Component NOx NH3 NOx NH3
Eenheid G/uur G/uur G/uur G/uur
2023 4,02 0,1992 79,0392 0,9072
Tabel 2: Gehanteerde normen verkeer stationair draaien jaar 2023 (bron: TNO)
In tabel 2 staan de emissiecijfers in gram per uur, deze zullen nog vermenigvuldigd moeten worden met de tijd waarop het stationair draaien plaatsvindt. De volgende formule worden gebruikt om stationair draaien uit te rekenen: EF = EF_stationair*Tijd_stationair. Op de locatie komen en gaan vrachtwagens en bouwbusjes. Alle vrachtwagens die komen en gaan staan gemiddeld 5 minuten stationair te draaien en of zijn aan het manoeuvreren. Bij aanvoer van beton staan de vrachtwagens 25 minuten per keer extra stationair te draaien voor het pompen/draaien van beton. De bouwbusjes (licht wegverkeer) staan gemiddeld per keer 30 seconden te manoeuvreren en of stationair te draaien. In tabel 3 is een overzicht weergegeven van de gebruikte gegevens om het stationair draaien en het manoeuvreren te berekenen van de vrachtwagens en auto’s/busjes die komen en gaan naar de projectlocatie de Heideweg 4 en de Roldersweg 17 en 17a. Sloop Heideweg 4 Stationair draaien per voertuig zwaar verkeer
Soort verkeer
Vrachtwagens totaal komen/gaan Zwaar vrachtverkeer Stationair draaien per voertuig licht verkeer
Soort verkeer
Auto's/busjes bouwverkeer Totaal kilogrammen
Licht wegverkeer
Aantal per jaar
20 Aantal per jaar
160
Stikstofparagraaf planproject Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent
laadTotale laad/ lostijd/ lostijd uren vracht Norm NOx minuten kg/jaar 5
1,67
1,33
NH3 Emissie per jaar
kg/jaar
0,07904 0,0009072
laadTotale laad/ lostijd/ lostijd uren vracht Norm NOx minuten kg/jaar 0,50
NOx Emissie Norm NH3 per jaar 0,13
NOx Emissie Norm NH3 per jaar
0,00 NH3 Emissie per jaar
kg/jaar
0,00402 0,0001992
0,01 0,14
0,00 0,00
Aanlegfase Roldersweg 17 en 17a Stationair draaien per voertuig zwaar verkeer
Soort verkeer
Aantal per jaar
laadTotale laad/ lostijd/ lostijd uren vracht Norm NOx minuten kg/jaar
NOx Emissie Norm NH3 per jaar kg/jaar
NH3 Emissie per jaar
Vrachtwagens totaal komen/gaan Zwaar vrachtverkeer
65
5
5,42
0,07904 0,0009072
0,43
0,00
Vrachtwagens lossen beton
Zwaar vrachtverkeer
15
25
6,25
0,07904 0,0009072
0,49
0,01
Stationair draaien per voertuig licht verkeer
Soort verkeer
Auto's/busjes bouwverkeer Totaal kilogrammen
Licht wegverkeer
Aantal per jaar
laadTotale laad/ lostijd/ lostijd uren vracht Norm NOx minuten kg/jaar
480
0,50
4,00
NOx Emissie Norm NH3 per jaar kg/jaar
0,00402 0,0001992
NH3 Emissie per jaar
0,02 0,94
0,00 0,01
Tabel 3: berekening stationair draaien en manoeuvreren
De totale emissie van het verkeer voor het stationair draaien en manoeuvreren voor de locatie Heideweg 4 is berekend op 0,14 kg/j 𝑁𝑂𝑥 en 0,00 kg/j 𝑁𝐻3. De totale emissie van het verkeer voor het stationair draaien en manoeuvreren voor de locatie Roldersweg 17 en 17a is berekend op 0,94 kg/j 𝑁𝑂𝑥 en 0,01 kg/j 𝑁𝐻3.
Depositieberekening aanlegfase In onderstaande tabel 4 zijn alle bronnen van de aanlegfase die zijn ingevoerd in Aerius weergegeven. 32 Weken bouwtijd
Bron Sloop en aanlegfase Mobiele kraan, sloopwerkzaamheden Locatie 1 Heideweg 4 Mobiele kraan, graafwerkzaamheden Locatie 2 Roldersweg 17 en 17a 3 Mobiele kraan, tijdens bouwwerkzaamheden 4 Verreiker, tijdens bouwwerkzaamheden 5 Hijskraan, tijdens bouwwerkzaamheden 6 Betonpomp 7 Mobiele kraan, graafwerkzaamheden na bouw
Vrachtwagen, aan/afvoer sloopmateriaal/grond 8 Locatie Heideweg 4 (oost) komen/gaan Vrachtwagen, aan/afvoer sloopmateriaal/grond 9 Locatie Heideweg 4 (west) komen/gaan Vrachtwagen, aan/afvoer grond Locatie 10 Roldersweg 17 en 17a (oost) komen/gaan Vrachtwagen, aan/afvoer grond Locatie 11 Roldersweg 17 en 17a (zuid) komen/gaan 12 Vrachtwagen, aanvoer beton (oost) komen/gaan 13 Vrachtwagen, aanvoer beton (zuid) komen/gaan Vrachtwagens, aan/af- voer bouwmaterieel, 14 materiaal, etc. (oost) komen/gaan Vrachtwagens, aan/af- voer bouwmaterieel, 15 materiaal, etc. (zuid) komen/gaan Personen vervoer, bouwbusjes (1 per werkdag, 5 werkdagen per week) Locatie Heideweg 4 (oost) 16 komen/gaan Personen vervoer, bouwbusjes (1 per werkdag, 5 werkdagen per week) Locatie Heideweg 4 (west) 17 komen/gaan Personen vervoer, bouwbusjes (3 per werkdag, 5 werkdagen per week) Roldersweg 17 en 17a (oost) 18 komen/gaan Personen vervoer, bouwbusjes (3 per werkdag, 5 werkdagen per week) Roldersweg 17 en 17a (zuid) 19 komen/gaan 20 Stationair draaien sloopfase Heideweg 4 21 Stationair draaien aanlegfase Roldersweg 17 en 17a
160 werkdagen Vermogen Dagen Draaiuren Dieselverbruik kW per jaar per jaar per uur * ltr/ jr
Ad bleu verbruik **
Mobiele werktuig
Stage klasse
mobiel werktuig
Stage IV
100
10
80
10
800
48
mobiel werktuig mobiel werktuig mobiel werktuig mobiel werktuig mobiel werktuig mobiel werktuig
Stage IV Stage IV Stage IIIB Stage IV Stage IV Stage IV
100 100 80 200 30 100
5 10 10 15 8 5
40 80 80 120 64 40
10 10 8 20 3 10
400 800 640 n.v.t. 2400 192 n.v.t. 400
24 48
Wegverkeer
Soort
wegverkeer, zwaar
zwaar
20 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer
wegverkeer, zwaar
zwaar
20 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer
wegverkeer, zwaar
zwaar
20 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer
wegverkeer, zwaar wegverkeer, zwaar wegverkeer, zwaar
zwaar zwaar zwaar
20 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer 15 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer 15 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer
wegverkeer, zwaar
zwaar
30 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer
wegverkeer, zwaar
zwaar
30 stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer
wegverkeer, licht
licht
160 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer
wegverkeer, licht
licht
160 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer
wegverkeer, licht
licht
480 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer
wegverkeer, licht
licht 0,14 NOx
480 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer 0,00 NH3
0,94 NOx
0,01 NH3
Tabel 4: ingezet materieel aanlegfase Stikstofparagraaf planproject Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent
Aantal per jaar Soort wegverkeer
144 24
Het resultaat van de berekeningen luidt: er zijn geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar.
Figuur 4: Screenshot AERIUS Calculator, rekenresultaat (berekening via aerius.nl).
Daarmee staat op voorhand vast dat de activiteiten, nodig voor de sloop en aanlegfase binnen het gewenste plan, in de “worst-case” benadering geen nadelig effecten hebben op de instandhoudings-doelstellingen van de omliggende beschermde Natura 2000-gebieden. De stikstofdepositie ten gevolge van de activiteiten tijdens de aanlegfase vormt daarmee geen belemmering voor het uitvoeren van het gewenste plan.
Stikstofparagraaf planproject Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent
Stikstofrelevante activiteiten gebruiksfase Gasloos bouwen Ook bij het in gebruik hebben van woningen kan NOx ontstaan (bijv. door gasgestookte cv’s). De nieuwe woning nabij de Roldersweg 17 en 17a wordt gasloos gebouwd. De bestaande dubbele woning op de locatie Roldersweg 17 en 17a en de woning op de locatie Heideweg 4 hebben een gasgestookte cv-ketel, de uitstoot van deze gasgestookte ketels wordt meegenomen in de berekening. Hieronder wordt ingegaan op de stikstofemissies die tijdens de gebruiksfase plaatsvinden. Locatie Heideweg 4 Roldersweg 17 Roldersweg 17a Nabij Roldersweg 17 en 17a
Soort woning Vrijstaande woning (bestaand) Twee-onder-een-kap (bestaand) Twee-onder-een-kap (bestaand) Vrijstaande woning (nieuw)
Tabel 5: Overzicht beoogde en bestaande woningen
Uitstoot bestaande dubbele woning Emissie per woning (huishouden) Oudere woningen Heideweg 4 Oudere woningen Roldersweg 17 Oudere woningen Roldersweg 17a
Type woning Vrijstaande woning Twee-onder-een-kap A1 Twee-onder-een-kap A2
NOx in kg/jaar 3.59 3,09 3,09
NH3 in kg/ jaar 0,47 0,47 0,47
Tabel 6: Emissiewaarden voor vrijstaande woningen (aerius.nl/ factsheet ruimtelijke plannen emissiefactoren, 5 juli 2018).
Vervoersbewegingen 2 vrijstaande woningen Voor de bestaande en de nieuwe woningen worden de vervoersbewegingen meegenomen in de Aerius berekening. Om het gebruik van de 2 vrijstaande woningen (Heideweg 4 en de nieuwe vrijstaande woning nabij de Roldersweg 17 en 17a) te bepalen wordt gebruik gemaakt van de bron: CROW-publicatie 317 ‘Kencijfers parkeren en verkeersgeneratie’. De vrijstaande woningen vallen onder het buitengebied – weinig stedelijk. In figuur 5 is met rood omcirkeld welke verkeersgeneratie bij dit type woningen hoort. Gemiddeld komen er (7,8+8,6 /2=) 8,2 auto’s per dag. Dit komt neer op (8,2 * 365 dgn. =) 2.993 vervoersbewegingen per woning per jaar.
Figuur 5: verkeersgeneratie vrijstaande woning (bron: CROW)
Vervoersbewegingen 2 twee-onder-één-kap woningen Om het gebruik van de 2 twee-onder-één-kap woningen (Roldersweg 17 en 17a) te bepalen wordt gebruik gemaakt van de bron: CROW-publicatie 317 ‘Kencijfers parkeren en verkeersgeneratie’. De twee-onder-één-kap woningen vallen onder het buitengebied – weinig stedelijk. In figuur 6 is met rood omcirkeld welke verkeersgeneratie bij dit type woningen hoort. Gemiddeld komen er (7,4+8,2 /2=) 7,8 auto’s per dag. Dit komt neer op (7,8 * 365 dgn. =) 2.847 vervoersbewegingen per woning per jaar.
Stikstofparagraaf planproject Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent
Figuur 6: verkeersgeneratie twee-onder-één-kap woning (bron: CROW)
Wegverkeer Het wegverkeer is ingevoerd als een lijnbron. Elke lijn staat voor het verkeer dat komt of gaat. De helft van het wegverkeer van de locatie Heideweg 4 gaat richting het oosten en de ander helft gaat richting het westen. De helft van het wegverkeer van de locatie Roldersweg 17 gaat richting het oosten en de ander helft gaat richting het zuiden. De ingevoerde lijnbronnen hebben een dermate grote afstand en zijn dus opgenomen is in het heersend verkeersbeeld. Stationair draaien van voertuigen Het stationair draaien en manoeuvreren van voertuigen (weg verkeer) wordt ook meegenomen. Stationair draaien is onder de sector “anders” opgegeven in de AERIUS-calculator. Er wordt gebruik gemaakt van de sector anders zodat zowel de NOx als de NH3 emissie ingevoerd kunnen worden. Er wordt uitgegaan van een mix van voertuigen. Als een bedrijf gebruik maakt van vrachtwagens van derden, dan zal het wagenpark een mix zijn van Euro IV (2005), Euro V (2008) en Euro VI (2013) vrachtwagens. Het gemiddelde wagenpark in Nederland verandert voortdurend. Dit is terug te zien in de emissiefactoren die ieder jaar door het ministerie worden gepubliceerd. Voertuigtype personenauto's, bestelauto's en motoren personenauto's, bestelauto's en motoren vrachtauto's > 20 ton GVW en trekkers vrachtauto's > 20 ton GVW en trekkers
Wegtype stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend
Component NOx NH3 NOx NH3
Eenheid g/uur g/uur g/uur g/uur
2023 4,02 0,1992 79,0392 0,9072
Tabel 7: Gehanteerde normen verkeer stationair draaien jaar 2023 (bron: TNO)
In tabel 7 staan de emissiecijfers in gram per uur, deze zullen nog vermenigvuldigd moeten worden met de tijd waarop het stationair draaien plaatsvindt. De volgende formule worden gebruikt om stationair draaien uit te rekenen: EF = EF_stationair*Tijd_stationair. De auto’s kunnen 7 dagen per week, 365 dagen (td operatief) per jaar komen en gaan. Voor de auto’s is gerekend met 10 seconden per keer dat de auto’s aan het manoeuvreren of stationair draaien zijn. In tabel 8 is een overzicht weergegeven van de gebruikte gegevens om het stationair draaien en het manoeuvreren te berekenen van de auto’s die komen en gaan naar de projectlocatie de Heideweg 4 en de Roldersweg 17 en 17a.
Stikstofparagraaf planproject Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent
Gebruiksfase Heideweg 4 Stationair draaien per voertuig licht verkeer
Soort verkeer
Auto’s van/naar woning Heideweg 4 (vrijstaande wonining)
Licht wegverkeer
Aantal per jaar
laad-lostijd/ Totale laad/ vracht lostijd uren Norm NOx minuten kg/jaar
2993
0,17
8,48
NOx Norm NH3 Emissie per jaar kg/jaar
0,00402 0,0001992
Totaal kilogrammen
NH3 Emissie per jaar
0,03
0,00
0,03
0,00
Gebruiksfase Roldersweg 17 en 17a Stationair draaien per voertuig licht verkeer
Soort verkeer
Aantal per jaar
laad-lostijd/ Totale laad/ vracht lostijd uren Norm NOx minuten kg/jaar
NOx Norm NH3 Emissie per jaar kg/jaar
Auto’s van/naar woning Roldersweg 17 (twee-onder-een-kap)
Licht wegverkeer
2847
0,17
8,07
0,00402 0,0001992
0,03
0,00
Auto’s van/naar woning Roldersweg 17a (twee-onder-een-kap)
Licht wegverkeer
2847
0,17
8,07
0,00402 0,0001992
0,03
0,00
Auto’s van/naar woning nabij Roldersweg 17 en 17a (vrijstaand nieuw)
Licht wegverkeer
2993
0,17
8,48
0,00402 0,0001992
0,03
0,00
0,10
0,00
Totaal kilogrammen
NH3 Emissie per jaar
Tabel 8: berekening stationair draaien en manoeuvreren
De totale emissie van het verkeer voor het stationair draaien en manoeuvreren voor de locatie Heideweg 4 is berekend op 0,03 kg/j 𝑁𝑂𝑥 en 0,00 kg/j 𝑁𝐻3. De totale emissie van het verkeer voor het stationair draaien en manoeuvreren voor de locatie Roldersweg 17 en 17a is berekend op 0,10 kg/j 𝑁𝑂𝑥 en 0,00 kg/j 𝑁𝐻3.
Depositieberekening gebruiksfase In onderstaande tabel 9 zijn alle bronnen van de gebruiksfase die zijn ingevoerd in Aerius weergegeven. Gebruiksfase 1 Uitstoot bestaande woning Heideweg 4 (vrijstaand bestaand) 2 Verkeersgeneratie woning Heideweg 4 (vrijstaand bestaand) komen en gaan oost 3 Verkeersgeneratie woning Heideweg 4 (vrijstaand bestaand) komen en gaan west 4 Uitstoot bestaande woning Roldersweg 17 (Twee-onder-een-kap bestaand) 5 Uitstoot bestaande woning Roldersweg 17a (Twee-onder-een-kap bestaand) 6 Verkeersgeneratie woning Roldersweg 17 (Twee-onder-een-kap bestaand) komen en gaan oost 7 Verkeersgeneratie woning Roldersweg 17 (Twee-onder-een-kap bestaand) komen en gaan zuid 8 Verkeersgeneratie woning Roldersweg 17a (Twee-onder-een-kap bestaand) komen en gaan oost 9 Verkeersgeneratie woning Roldersweg 17a (Twee-onder-een-kap bestaand) komen en gaan zuid 10 Verkeersgeneratie woning nabij Roldersweg 17 en 17a (vrijstaand nieuw) komen en gaan oost 11 Verkeersgeneratie woning nabij Roldersweg 17 en 17a (vrijstaand nieuw) komen en gaan zuid 12 Stationair draaien vervoersbewegingen Heideweg 4 13 Stationair draaien vervoersbewegingen Roldersweg 17 en 17a
Wegverkeer wegverkeer wegverkeer
wegverkeer wegverkeer wegverkeer wegverkeer wegverkeer wegverkeer
Soort Aantal per jaar Soort wegverkeer 3,59 NOx 0,47 NH3 licht 2993 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer licht 2993 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer 3,09 NOx 0,47 NH3 3,09 NOx 0,47 NH3 licht 2847 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer licht 2847 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer licht 2847 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer licht 2847 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer licht 2993 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer licht 2993 stand. verdisconteerd, licht wegverkeer 0,03 NOx 0,00 NH3 0,10 NOx 0,00 NH3
Tabel 9: ingezet materieel gebruiksfase
Het resultaat van de berekeningen luidt: er zijn geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar.
Figuur 7: Screenshot AERIUS Calculator, rekenresultaat (berekening via aerius.nl). Stikstofparagraaf planproject Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent
Daarmee staat op voorhand vast dat de activiteiten, nodig voor de gebruiksfase binnen het gewenste plan, in de “worst-case” benadering geen nadelig effecten hebben op de instandhoudings-doelstellingen van de omliggende beschermde Natura 2000-gebieden. De stikstofdepositie ten gevolge van de activiteiten tijdens de gebruiksfase vormt daarmee geen belemmering voor het uitvoeren van het gewenste plan.
Algehele conclusie stikstofparagraaf Uit de berekeningen met Aerius-calculator blijkt voor zowel de aanlegfase (bijlage 1) als de gebruiksfase (bijlage 2) dat er ter hoogte van kwetsbare habitattypen in de Natura 2000-gebieden geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar zijn. Volledigheidshalve is ook een berekening gemaakt van de aanlegfase en de gebruiksfase tezamen (bijlage 3). Geconcludeerd kan worden dat er ook dan geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar zijn. Daarmee staat op voorhand vast dat de aanlegfase en de gebruiksfase van de nieuwe en bestaande woningen geen nadelige effecten hebben op de instandhoudingsdoelstellingen van de omliggende beschermde Natura 2000-gebieden.
Bijlage 1: depositieberekening Aerius aanlegfase d.d. 19-09-2023 Bijlage 2: depositieberekening Aerius gebruiksfase d.d. 19-09-2023 Bijlage 3: depositieberekening Aerius aanlegfase + gebruiksfase d.d. 19-09-2023
Stikstofparagraaf planproject Roldersweg 17 en 17a te Zieuwent
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Locis Adviseurs B.V. Roldersweg 17 en 17a , - Zieuwent Sloop en aanlegfase Sloop en aanlegfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RvvstmZd4yQF 19 september 2023, 15:06 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Sloop en aanlegfase - Beoogd Sloop en aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RvvstmZd4yQF (19 september 2023)
2023 -
1,2 kg/j
43,6 kg/j
2/8
Projectberekening
Sloop en aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele kraan, sloopwerkzaamheden Locatie Heideweg 4 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele kraan, graafwerkzaamheden Locatie Roldersweg 17 en 17a 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele kraan, tijdens bouwwerkzaamheden 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Verreiker, tijdens bouwwerkzaamheden 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Hijskraan, tijdens bouwwerkzaamheden 6 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Betonpomp 7 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele kraan, graafwerkzaamheden na bouw 20 Anders... | Anders... | Stationair draaien sloopfase Heideweg 4 21 Anders... | Anders... | Stationair draaien aanlegfase Roldersweg 17 en 17a Verkeersnetwerk
RvvstmZd4yQF (19 september 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,2 kg/j 96,0 g/j 0,2 kg/j 4,8 g/j 0,6 kg/j 1,4 g/j 96,0 g/j 10,0 g/j 33,1 g/j
4,7 kg/j 2,4 kg/j 4,7 kg/j 10,0 kg/j 13,6 kg/j 4,2 kg/j 2,4 kg/j 0,1 kg/j 0,9 kg/j 0,6 kg/j
3/8
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
1000 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RvvstmZd4yQF (19 september 2023)
4/8
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Sloop en aanlegfase " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RvvstmZd4yQF (19 september 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
-
-
5/8
Projectberekening
Sloop en aanlegfase , Rekenjaar 2023
Er zijn meer dan 10 wegverkeer emissiebronnen in deze situatie en deze worden niet in de PDF getoond. Laad de PDF in Calculator in om alle bronnen in te zien (tot een maximum van 5000 bronnen). 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning Naam
Locatie Oppervlakte
Mobiele kraan, sloopwerkzaamheden Locatie Heideweg 4 X:231853,4 Y:444764,19 0,21 ha
Naam
Stageklasse
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
2
Naam
Brandstofverbruik
800 l/j
4,7 kg/j 0,2 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
80 u/j
48 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte
Mobiele kraan, graafwerkzaamheden Locatie Roldersweg 17 en 17a X:233786,95 Y:446528,95 0,02 ha
Naam
Stageklasse
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
3
NOₓ NH₃
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
400 l/j
2,4 kg/j 96,0 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
40 u/j
24 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Mobiele kraan, tijdens bouwwerkzaamheden X:233786,95 Y:446528,95 0,02 ha
Naam
Stageklasse
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
RvvstmZd4yQF (19 september 2023)
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
800 l/j
2,4 kg/j 96,0 g/j 4,7 kg/j 0,2 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
80 u/j
4,7 kg/j 0,2 kg/j
48 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
4,7 kg/j 0,2 kg/j
6/8
Projectberekening
4
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Verreiker, tijdens bouwwerkzaamheden X:233786,95 Y:446528,95 0,02 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Verreiker Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, SCR: 640 l/j nee 5
Naam
Hijskraan, tijdens bouwwerkzaamheden X:233786,95 Y:446528,95 0,02 ha
Stageklasse
NOₓ
10,0 kg/j NH₃ 4,8 g/j
Brandstofverbruik
13,6 kg/j 0,6 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
120 u/j 144 l/j
Stof Emissie
NOₓ
13,6 kg/j NH₃ 0,6 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Betonpomp X:233786,95 Y:446528,95 0,02 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Betonpomp Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: 192 l/j nee Naam
80 u/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Hijskraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 2400 l/j ja
7
Draaiuren AdBlue verbruik
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
6
10,0 kg/j 4,8 g/j
4,2 kg/j 1,4 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
64 u/j
Stof Emissie
NOₓ
4,2 kg/j NH₃ 1,4 g/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte
Mobiele kraan, graafwerkzaamheden na bouw X:233786,95 Y:446528,95 0,02 ha
Naam
Stageklasse
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
RvvstmZd4yQF (19 september 2023)
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
400 l/j
2,4 kg/j 96,0 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
40 u/j
24 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
2,4 kg/j 96,0 g/j
7/8
Projectberekening
20
Naam
Anders... | Anders...
Stationair draaien Uittreedhoogte sloopfase Warmteinhoud Heideweg 4 Locatie X:231862,54 Y:444755,58 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 21
Naam
Anders... | Anders...
Stationair draaien Uittreedhoogte aanlegfase Warmteinhoud Roldersweg 17 en 17a Locatie X:233790,55 Y:446524,64 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
2,0 m 0,000 MW
NOₓ
0,1 kg/j
2,0 m 0,000 MW
NOₓ NH₃
0,9 kg/j 10,0 g/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022.2_20230808_506285819f Database versie 2022.2_506285819f Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RvvstmZd4yQF (19 september 2023)
8/8
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Locis Adviseurs B.V. Roldersweg 17 en 17a , - Zieuwent Gebruiksfase Gebruiksfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Rr4X3PgiSuG1 19 september 2023, 15:53 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
Rr4X3PgiSuG1 (19 september 2023)
2023 -
1,8 kg/j
13,4 kg/j
2/9
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Wonen en Werken | Woningen | Uitstoot bestaande woning Heideweg 4 (vrijstaand bestaand) 4 Wonen en Werken | Woningen | Uitstoot bestaande woning Roldersweg 17 (Twee-onder-een-kap bestaand) 5 Wonen en Werken | Woningen | Uitstoot bestaande woning Roldersweg 17a (Twee-onder-een-kap bestaand) 12 Anders... | Anders... | Stationair draaien vervoersbewegingen Heideweg 4 13 Anders... | Anders... | Stationair draaien vervoersbewegingen Roldersweg 17 en 17a Verkeersnetwerk
Rr4X3PgiSuG1 (19 september 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,5 kg/j 0,5 kg/j 0,5 kg/j 0,4 kg/j
3,6 kg/j 3,1 kg/j 3,1 kg/j 30,0 g/j 0,1 kg/j 3,5 kg/j
3/9
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
1000 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rr4X3PgiSuG1 (19 september 2023)
4/9
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
Rr4X3PgiSuG1 (19 september 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
-
-
5/9
Projectberekening
Gebruiksfase , Rekenjaar 2023 1
Naam
Wonen en Werken | Woningen
Uitstoot bestaande Uittreedhoogte woning Heideweg 4 Warmteinhoud (vrijstaand bestaand) Locatie X:231852,21 Y:444740,34 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
NOₓ NH₃
3,6 kg/j 0,5 kg/j
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Verkeersgeneratie woning Heideweg 4 (vrijstaand bestaand) komen en gaan LinksRechtsNOₓ 0,3 oost kg/j X:232042,98 Y:444747,63 59,8 Type scherm NO₂ g/j 453,95 m - - NH₃ 30,9 Hoogte g/j Buitenweg Afstand tot de weg - Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
6,0 m 0,000 MW
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
2.993,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Verkeersgeneratie woning Heideweg 4 (vrijstaand bestaand) komen en gaan LinksRechtsNOₓ 0,6 west kg/j X:231399,75 Y:444619,03 0,1 Type scherm NO₂ kg/j 1.082,35 m - - NH₃ 73,8 Hoogte g/j Buitenweg Afstand tot de weg - Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Rr4X3PgiSuG1 (19 september 2023)
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
2.993,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
6/9
Projectberekening
4
Naam
Wonen en Werken | Woningen
Uitstoot bestaande Uittreedhoogte woning Roldersweg Warmteinhoud 17 (Twee-ondereen-kap bestaand) Locatie X:233762,58 Y:446498,27 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 5
Naam
Wonen en Werken | Woningen
Uitstoot bestaande Uittreedhoogte woning Roldersweg Warmteinhoud 17a (Twee-ondereen-kap bestaand) Locatie X:233758,23 Y:446489,75 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 6
6,0 m 0,000 MW
NOₓ NH₃
3,1 kg/j 0,5 kg/j
6,0 m 0,000 MW
NOₓ NH₃
3,1 kg/j 0,5 kg/j
Wegverkeer | Weg
Verkeersgeneratie woning Roldersweg 17 (Twee-onder-een-kap bestaand) komenLinksRechtsNOₓ 0,4 en gaan oost kg/j X:234057,28 Y:446431,91 96,5 Locatie Type scherm NO₂ g/j 770,48 m - - NH₃ 49,9 Lengte Hoogte g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type Normaal Naam
hoogteligging Weghoogte 0 m Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 7
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
2.847,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Wegverkeer | Weg
Verkeersgeneratie woning Roldersweg 17 (Twee-onder-een-kap bestaand) komenLinksRechtsNOₓ 0,4 en gaan zuid kg/j X:233596,86 Y:446190,49 94,3 Locatie Type scherm NO₂ g/j 752,99 m - - NH₃ 48,8 Lengte Hoogte g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type Normaal Naam
hoogteligging Weghoogte 0 m Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Rr4X3PgiSuG1 (19 september 2023)
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
2.847,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
7/9
Projectberekening
8
Wegverkeer | Weg
Verkeersgeneratie woning Roldersweg 17a (Twee-onder-een-kap bestaand) komen en gaan oost X:234061,01 Y:446431,5 Type scherm
Naam Locatie
762,97 m Lengte Wegtype Buitenweg Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type Normaal hoogteligging Weghoogte 0 m Verkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 9
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
744,43 m Lengte Wegtype Buitenweg Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type Normaal hoogteligging Weghoogte 0 m Verkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
- - -
Aantal voertuigbewegingen
2.847,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar
NO₂ 95,6 g/j NH₃ 49,5 g/j
In file
2.847,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar
Verkeersgeneratie woning Roldersweg 17a (Twee-onder-een-kap bestaand) komen en gaan zuid X:233592,96 Y:446188,72 Type scherm
Locatie
- -
Aantal voertuigbewegingen
Wegverkeer | Weg
Naam
10
Hoogte Afstand tot de weg
0,4 LinksRechtsNOₓ kg/j
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
0,4 LinksRechtsNOₓ kg/j - - - -
NO₂ 93,3 g/j NH₃ 48,3 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Wegverkeer | Weg
Verkeersgeneratie woning nabij Roldersweg 17 en 17a (vrijstaand nieuw) komen LinksRechtsNOₓ 0,4 en gaan oost kg/j X:234092,1 Y:446428,1 92,2 Locatie Type scherm NO₂ g/j 700,43 m - - NH₃ 47,7 Lengte Hoogte g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type Normaal Naam
hoogteligging Weghoogte 0 m Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Rr4X3PgiSuG1 (19 september 2023)
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
2.993,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
8/9
Projectberekening
11
Wegverkeer | Weg
Verkeersgeneratie woning nabij Roldersweg 17 en 17a (vrijstaand nieuw) komen LinksRechtsNOₓ 0,5 en gaan zuid kg/j X:233617,16 Y:446208,9 0,1 Locatie Type scherm NO₂ kg/j 808,64 m - - NH₃ 55,1 Lengte Hoogte g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type Normaal Naam
hoogteligging Weghoogte 0 m Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 12
Naam
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Anders... | Anders...
Stationair draaien Uittreedhoogte vervoersbewegingenWarmteinhoud Heideweg 4 Locatie X:231858,8 Y:444751,16 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 13
Naam
Anders... | Anders...
Stationair draaien Uittreedhoogte vervoersbewegingenWarmteinhoud Roldersweg 17 en 17a Locatie X:233783,14 Y:446505,49 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
Aantal voertuigbewegingen
In file
2.993,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar 0,0 p/jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
2,0 m 0,000 MW
NOₓ
30,0 g/j
2,0 m 0,000 MW
NOₓ
0,1 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022.2_20230808_506285819f Database versie 2022.2_506285819f Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/ Rr4X3PgiSuG1 (19 september 2023)
9/9
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Locis Adviseurs B.V. Roldersweg 17 en 17a , - Zieuwent Sloop en aanlegfase met gebruiksfase Sloop en aanlegfase met gebruiksfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RsD4dBwQReDL 19 september 2023, 16:02 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Sloop en aanlegfase met gebruiksfase - Beoogd Sloop en aanlegfase met gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RsD4dBwQReDL (19 september 2023)
2023 -
3,0 kg/j
57,0 kg/j
2/9
Projectberekening
Sloop en aanlegfase met gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele kraan, sloopwerkzaamheden Locatie Heideweg 4 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele kraan, graafwerkzaamheden Locatie Roldersweg 17 en 17a 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele kraan, tijdens bouwwerkzaamheden 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Verreiker, tijdens bouwwerkzaamheden 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Hijskraan, tijdens bouwwerkzaamheden 6 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Betonpomp 7 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele kraan, graafwerkzaamheden na bouw 20 Anders... | Anders... | Stationair draaien sloopfase Heideweg 4 21 Anders... | Anders... | Stationair draaien aanlegfase Roldersweg 17 en 17a 22 Wonen en Werken | Woningen | Uitstoot bestaande woning Heideweg 4 (vrijstaand bestaand) 25 Wonen en Werken | Woningen | Uitstoot bestaande woning Roldersweg 17 (Twee-onder-een-kap bestaand) 26 Wonen en Werken | Woningen | Uitstoot bestaande woning Roldersweg 17a (Twee-onder-een-kap bestaand) 33 Anders... | Anders... | Stationair draaien vervoersbewegingen Heideweg 4 34 Anders... | Anders...
| Stationair draaien vervoersbewegingen Roldersweg 17 en 17a Verkeersnetwerk
RsD4dBwQReDL (19 september 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,2 kg/j 96,0 g/j 0,2 kg/j 4,8 g/j 0,6 kg/j 1,4 g/j 96,0 g/j 10,0 g/j 0,5 kg/j 0,5 kg/j 0,5 kg/j 0,4 kg/j
4,7 kg/j 2,4 kg/j 4,7 kg/j 10,0 kg/j 13,6 kg/j 4,2 kg/j 2,4 kg/j 0,1 kg/j 0,9 kg/j 3,6 kg/j 3,1 kg/j 3,1 kg/j 30,0 g/j 0,1 kg/j 4,1 kg/j
3/9
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
1000 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RsD4dBwQReDL (19 september 2023)
4/9
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Sloop en aanlegfase met gebruiksfase " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RsD4dBwQReDL (19 september 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
-
-
5/9
Projectberekening
Sloop en aanlegfase met gebruiksfase , Rekenjaar 2023
Er zijn meer dan 10 wegverkeer emissiebronnen in deze situatie en deze worden niet in de PDF getoond. Laad de PDF in Calculator in om alle bronnen in te zien (tot een maximum van 5000 bronnen). 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning Naam
Locatie Oppervlakte
Mobiele kraan, sloopwerkzaamheden Locatie Heideweg 4 X:231853,4 Y:444764,19 0,21 ha
Naam
Stageklasse
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
2
Naam
Brandstofverbruik
800 l/j
4,7 kg/j 0,2 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
80 u/j
48 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte
Mobiele kraan, graafwerkzaamheden Locatie Roldersweg 17 en 17a X:233786,95 Y:446528,95 0,02 ha
Naam
Stageklasse
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
3
NOₓ NH₃
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
400 l/j
2,4 kg/j 96,0 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
40 u/j
24 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Mobiele kraan, tijdens bouwwerkzaamheden X:233786,95 Y:446528,95 0,02 ha
Naam
Stageklasse
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
RsD4dBwQReDL (19 september 2023)
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
800 l/j
2,4 kg/j 96,0 g/j 4,7 kg/j 0,2 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
80 u/j
4,7 kg/j 0,2 kg/j
48 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
4,7 kg/j 0,2 kg/j
6/9
Projectberekening
4
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Verreiker, tijdens bouwwerkzaamheden X:233786,95 Y:446528,95 0,02 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Verreiker Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, SCR: 640 l/j nee 5
Naam
Hijskraan, tijdens bouwwerkzaamheden X:233786,95 Y:446528,95 0,02 ha
Stageklasse
NOₓ
10,0 kg/j NH₃ 4,8 g/j
Brandstofverbruik
13,6 kg/j 0,6 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
120 u/j 144 l/j
Stof Emissie
NOₓ
13,6 kg/j NH₃ 0,6 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Betonpomp X:233786,95 Y:446528,95 0,02 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Betonpomp Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: 192 l/j nee Naam
80 u/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Hijskraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 2400 l/j ja
7
Draaiuren AdBlue verbruik
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
6
10,0 kg/j 4,8 g/j
4,2 kg/j 1,4 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
64 u/j
Stof Emissie
NOₓ
4,2 kg/j NH₃ 1,4 g/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte
Mobiele kraan, graafwerkzaamheden na bouw X:233786,95 Y:446528,95 0,02 ha
Naam
Stageklasse
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
RsD4dBwQReDL (19 september 2023)
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
400 l/j
2,4 kg/j 96,0 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
40 u/j
24 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
2,4 kg/j 96,0 g/j
7/9
Projectberekening
20
Naam
Anders... | Anders...
Stationair draaien Uittreedhoogte sloopfase Warmteinhoud Heideweg 4 Locatie X:231862,54 Y:444755,58 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 21
Naam
Anders... | Anders...
Stationair draaien Uittreedhoogte aanlegfase Warmteinhoud Roldersweg 17 en 17a Locatie X:233790,55 Y:446524,64 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 22
Naam
Wonen en Werken | Woningen
Uitstoot bestaande Uittreedhoogte woning Heideweg 4 Warmteinhoud (vrijstaand bestaand) Locatie X:231852,21 Y:444740,34 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 25
Naam
Wonen en Werken | Woningen
Uitstoot bestaande Uittreedhoogte woning Roldersweg Warmteinhoud 17 (Twee-ondereen-kap bestaand) Locatie X:233762,58 Y:446498,27 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 26
Naam
Wonen en Werken | Woningen
Uitstoot bestaande Uittreedhoogte woning Roldersweg Warmteinhoud 17a (Twee-ondereen-kap bestaand) Locatie X:233758,23 Y:446489,75 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 33
Naam
Anders... | Anders...
Stationair draaien Uittreedhoogte vervoersbewegingenWarmteinhoud Heideweg 4 Locatie X:231858,8 Y:444751,16 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie RsD4dBwQReDL (19 september 2023)
2,0 m 0,000 MW
NOₓ
0,1 kg/j
2,0 m 0,000 MW
NOₓ NH₃
0,9 kg/j 10,0 g/j
6,0 m 0,000 MW
NOₓ NH₃
3,6 kg/j 0,5 kg/j
6,0 m 0,000 MW
NOₓ NH₃
3,1 kg/j 0,5 kg/j
6,0 m 0,000 MW
NOₓ NH₃
3,1 kg/j 0,5 kg/j
2,0 m 0,000 MW
NOₓ
30,0 g/j
8/9
Projectberekening
34
Naam
Anders... | Anders...
Stationair draaien Uittreedhoogte vervoersbewegingenWarmteinhoud Roldersweg 17 en 17a Locatie X:233783,14 Y:446505,49 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
2,0 m 0,000 MW
NOₓ
0,1 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022.2_20230808_506285819f Database versie 2022.2_506285819f Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RsD4dBwQReDL (19 september 2023)
9/9