7. Wonen Ommen, herziening Hardenbergerweg 1-3, Bijlage bij toelichting 4
Tekst van het document
AERIUS-berekening
Ommen, Hardenbergerweg 1-3
15-03-2024
Status: Definitief
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief
AERIUS-BEREKENING OMMEN, HARDENBERGERWEG 1-3
Auteur: Projectnummer: Status: Datum:
BJZ.nu 2022-311 Definitief 15 maart 2024
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
1
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief
INHOUDSOPGAVE HOOFDSTUK 1 INLEIDING ................................................................................... 3 HOOFDSTUK 2 VOORGENOMEN ONTWIKKELING ....................................................... 4 HOOFDSTUK 3 UITGANGSPUNTEN ........................................................................ 5 3.1 3.2 3.3 3.4
ALGEMEEN ................................................................................................................................................. 5 AANLEGFASE ............................................................................................................................................... 5 GEBRUIKSFASE ............................................................................................................................................ 7 INTERN SALDEREN ........................................................................................................................................ 8
HOOFDSTUK 4 RESULTATEN & CONCLUSIE ............................................................ 11 4.1 4.2 4.3
AANLEGFASE ............................................................................................................................................. 11 GEBRUIKSFASE .......................................................................................................................................... 11 CONCLUSIE ............................................................................................................................................... 11
BIJLAGEN BIJ DE STIKSTOFBEREKENING .................................................................... 12 BIJLAGE 1 BIJLAGE 2 BIJLAGE 3
REKENRESULTATEN AANLEGFASE ........................................................................................................... 12 REKENRESULTATEN GEBRUIKSFASE......................................................................................................... 13 SALDERINGSBEREKENING AANLEGFASE ................................................................................................... 14
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
2
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief
HOOFDSTUK 1
INLEIDING
Voorliggende AERIUS-berekening heeft betrekking op de percelen aan de Hardenberweg 1 en 3 te Ommen, in de gelijknamige gemeente. Momenteel zijn de gronden in gebruik ten behoeve van een installatiebedrijf. Het voornemen ziet toe om de huidige bedrijfsbebouwing te slopen en de erfverharding te saneren. Na het slopen en saneren van de bedrijfsgronden is het voornemen om de locatie te herontwikkelen voor woningbouw, waarbij 12 tot 14 appartementen en 6 studio’s worden gerealiseerd. In afbeelding 1.1 is de ligging van het plangebied in de kern Ommen en ten opzichte van de directe omgeving weergegeven. Het plangebied is aangeduid met respectievelijk de rode ster en rode contour.
Afbeelding 1.1
Ligging van het plangebied (Bron: PDOK)
In het kader van de voorgenomen ontwikkeling is inzicht in de te verwachten effecten van stikstof op nabijgelegen Natura 2000-gebieden nodig. BJZ.nu is gevraagd om de te verwachten stikstofemissie als gevolg van de voorgenomen ontwikkeling en de eventuele gevolgen daarvan inzichtelijk te maken. De stikstofberekening is uitgevoerd met behulp van de voorgeschreven rekentool AERIUS-Calculator 2023. In voorliggend rapport wordt een toelichting op de AERIUS-berekening gegeven.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
3
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief
HOOFDSTUK 2
VOORGENOMEN ONTWIKKELING
De voorgenomen ontwikkeling voorziet in de sloop van alle aanwezige (bedrijfs)bebouwing en de sanering van de aanwezige erfverharding. Na het terrein bouwrijp te hebben gemaakt betreft het voornemen om hier maximaal 20 woningen te realiseren, bestaande uit 12 tot 14 appartementen en 6 studio’s. Binnen de voorliggende berekening wordt in het kader van een worst-case scenario rekening gehouden met de realisatie van 20 woningen. De woningen worden gasloos gerealiseerd. Parkeren vindt plaats op het noordelijke deel van het perceel. De auto’s bereiken en verlaten deze parkeerplaats via de oprijlaan die aansluit op de Hardenbergerweg. In afbeelding 2.1 is de gewenste situatie schematisch weergegeven. In afbeelding 2.2 is een impressie van de gewenste situatie opgenomen.
Afbeelding 2.1
Gewenste situatie (Bron: IAA Architecten)
Afbeelding 2.2
Impressie gewenste situatie (Bron: IAA Architecten)
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
4
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief
HOOFDSTUK 3 3.1
UITGANGSPUNTEN
Algemeen
Het plangebied bevindt zich op circa 320 meter afstand van het dichtstbijzijnde stikstofgevoelige Natura 2000gebied ‘Vecht- en Beneden-Reggegebied’. Overige Natura 2000-gebieden bevinden zich op ruim 15 kilometer afstand. Ten behoeve van het voornemen zijn, in het kader van de stikstofdepositie als gevolg van het plan, twee AERIUS-berekeningen uitgevoerd. Deze bestaan uit een berekening voor de aanlegfase (realisatie voornemen) en een berekening voor de gebruiksfase (gebruik voornemen). Hierna worden de uitgangspunten voor deze berekeningen en de resultaten toegelicht.
3.2
Aanlegfase
3.2.1
Algemeen
Binnen de aanlegfase (realisatie voornemen) is in voorliggend geval sprake van de volgende activiteiten (bronnen) die bijdragen aan de emissie van stikstof: 1. 2.
Verkeersgeneratie bouwverkeer van en naar het plangebied; Te benutten werktuigen binnen het plangebied.
In de berekening is ervan uit gegaan dat de bouwactiviteiten binnen één jaar zullen plaatsvinden. Doordat de AERIUS-calculator rekent met een stikstofemissie/ -depositie per jaar, zullen alle stikstofbronnen van de aanlegfase in één (reken)jaar opgenomen. Dit is een worst-case scenario. 3.2.2
Verkeersgeneratie bouwverkeer
De realisatie van het voornemen heeft een tijdelijke toename van vervoersbewegingen tot gevolg, namelijk door de komst van het personeel (bouwvakkers en aannemers) en de aan- en afvoer van bouwmateriaal en bouwafval. Dit heeft tijdelijke stikstofuitstoot tot gevolg. In de AERIUS-berekening is van het volgende aantal verkeersbewegingen ten behoeve van de realisatie van het voornemen uitgegaan: Type verkeer
Aantal voertuigen
Licht verkeer Zwaar verkeer
70 50
Licht verkeer Middelwaar verkeer Zwaar verkeer
800 150 350
Verkeer t.b.v. sloopactiviteiten Verkeer t.b.v. bouwactiviteiten
Aantal verkeersbewegingen (aantal voertuigen x2) 140 100 1.600 300 700
Het totaal aantal verkeersbewegingen tijdens de sloop-en bouwperiode voor het plangebied is dus als volgt: Type verkeer
Aantal voertuigen
Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer
870 150 400
Aantal verkeersbewegingen (aantal voertuigen x2) 1.740 300 800
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
5
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief Bovenstaande gegevens zijn gebaseerd op ervaringscijfers van BJZ.nu. 1 In voorliggend geval wordt er, gezien de ligging van het plangebied, van uitgegaan dat het gebruiksverkeer het plangebied bereikt en verlaat via de aan te leggen oprijlaan, die op de Hardenbergerweg uitkomt. Vanaf de Hardenbergerweg zijn twee routes aannemelijk. De eerste route verplaatst zich in westelijke richting. Via de Hardenbergerweg en de Doctor A.C. van Raaltestraat bereikt het bouwverkeer de Prinses Julianastraat. Ter hoogte van de kruising ‘Doctor A.C. van Raaltestraat – Prinses Julianastraat’ wordt ervan uitgegaan dat het bouwverkeer afkomstig van het plangebied qua rij- en stopgedrag niet meer is te onderscheiden van het overige wegverkeer. Op dit punt is het bouwverkeer opgegaan in het heersende verkeersbeeld. Route 2 verplaatst zich vanaf de Hardenbergerweg in oostelijke richting. Na circa 200 meter op de Hardenbergerweg te hebben gereden wordt aangenomen dat het bouwverkeer afkomstig vanaf het plangebied op snelheid is gekomen en niet meer te onderscheiden is van het overige wegverkeer. Op dit punt is het bouwverkeer opgegaan in het heersende verkeersbeeld. 3.2.3
Te benutten werktuigen
Tijdens de realisatie van het voornemen worden binnen het plangebied werktuigen benut. Dergelijke werktuigen stoten tijdens het gebruik eveneens stikstof uit. Het gaat hierbij om tijdelijke uitstoot, hiervan is na de realisatie geen sprake meer. Voor het berekenen van het dieselverbruik is de volgende formule aangehouden: LBPJ =(0.095* Pmax +0.54)* D LBPJ staat in de bovengenoemde formule voor literverbruik per jaar. Pmax is het maximale vermogen van het werktuig en D staat voor het aantal draaiuren. Daarnaast is er rekening gehouden met het gebruik van 7% AdBlue. Hieronder is een overzicht opgenomen, waarin aan de hand van de uitgangspunten de emissie van de werktuigen is achterhaald. Het AdBlue verbruik geldt alleen voor machines, die uitgerust zijn met een scr-filter. Machines die een vermogen hebben, die kleiner is dan 56 kW, worden niet uitgerust met een scr-filter. Ook benzine aangedreven werktuigen hebben geen scr-filter. Voor deze werktuigen is het AdBlue verbruik niet van belang. In AERIUS kunnen bij het dieselverbruik en AdBlue verbruik geen decimale getallen ingevoerd worden, daarom zijn alle getalen naar boven afgerond. Hieronder is in een tabel de uitgangspunten weergegeven. Type werktuig
Aantal uren
Vermogen (kW)
Stageklasse
Diesel/benzine verbruik (liter/uur)
Diesel/benzine verbruik totaal (liter/j)
Graafmachine 1 (slopen bebouwing) Graafmachine 2 met kraker (slopen fundering) Graafmachine 3 (bouwrijp maken)
48
100
10,04
482
10
200
IV, 20142018 IV, 20142018
AdBlue verbruik 7% (liter/j) 34
19,54
196
14
15
100
10,04
151
11
30
28
IV, 20142018
3,2
96
n.v.t
100
100
10,04
1.004
70
120
200
19,54
2.345
164
50
200
19,54
977
68
50
100
10,04
502
35
Mini graafmachine (bouwrijp maken) Graafmachine 4 (bouwen woningen) Hijskraan (bouwen woningen) Heistelling (realiseren fundering) Betonstorter (realiseren fundering)
IV, 20142018 IV, 20142018 IV, 20142018 IV, 20142018 IV, 20142018
1
Deze ervaringscijfers zijn gebaseerd op stikstofberekeningen waarbij input is vergaard van vooraanstaande bouw- en sloopbedrijven, planontwikkelaars en aannemers.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
6
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief Trilplaat (aanleggen verharding)
25
10
Benzine, 2takt
1,5
38
n.v.t.
Bovenstaande gegevens zijn gebaseerd op ervaringscijfers van BJZ.nu. 2
3.3
Gebruiksfase
In de berekening voor de gebruiksfase worden de NOx en NH3 emitterende bronnen van de voorgenomen ontwikkelingen in kaart gebracht. Deze emitterende bronnen bestaan in dit geval uit het eventuele gasverbruik van de te realiseren woningen en de verkeersgeneratie. 3.3.1
Te realiseren woningen
Doordat de te realiseren woningen gasloos worden gebouwd, is ten aanzien van het gebruik van deze woningen zelf geen sprake van stikstofemissies en deposities op Natura 2000-gebieden. De woningen zijn dan ook neutraal (zonder emissies) gemodelleerd in de AERIUS-berekening. 3.3.2
Verkeersgeneratie
De te realiseren woningen brengen een bepaald aantal verkeersbewegingen met zich mee. Het aantal verkeersbewegingen heeft invloed op de AERIUS-berekening en moet in ogenschouw worden genomen. Om het aantal verkeersbewegingen te bepalen is gebruik gemaakt van de publicatie ‘Toekomstigbestendig parkeren, publicatie 381 (december 2018)’ van het CROW. Hierbij zijn de volgende uitgangspunten gehanteerd: • •
Verstedelijkingsgraad: niet stedelijk / gemeente Ommen (Bron: CBS Statline); Stedelijke zone: rest bebouwde kom.
In de publicatie van het CROW is de verkeersgeneratie per functie uiteengezet. Daarnaast wordt hierin een minimaal en maximaal aantal verkeersbewegingen voor de functies aangegeven. In voorliggend geval is van het gemiddelde uitgegaan. Op basis van de vorenstaande uitgangspunten ontstaat qua verkeersgeneratie als gevolg van het project het volgende beeld: Functie:
Verkeersbewegingen per woning
Aantal woningen
Koop, appartement, duur Koop, appartement, goedkoop Totaal
7,4 5,6
14 6
Totaal aantal verkeersbewegingen per weekdag (gemiddeld) 103,6 33,6 137,2
De totale verkeersgeneratie voor de te realiseren woningen komt afgerond neer op 138 verkeersbewegingen per weekdagetmaal. In verband met het ophalen van vuilnis, veegwagens en het leveren van goederen voor de woningen is rekening gehouden met 0,02 vrachtwagenbewegingen per woning. Dit komt overeen met tabel A6 in de publicatie van het CROW. Dit komt neer op 0,02*20= 0,4 vrachtwagenbewegingen per etmaal. In voorliggend geval wordt er, gezien de ligging van het plangebied, van uitgegaan dat het gebruiksverkeer het plangebied bereikt en verlaat via de aan te leggen oprijlaan, die op de Hardenbergerweg uitkomt. Vanaf de Hardenbergerweg zijn er twee routes aannemelijk. De eerste route verplaatst zich in westelijke richting. Via de Hardenbergerweg en de Doctor A.C. van Raaltestraat bereikt het gebruiksverkeer de Prinses Julianastraat. Ter hoogte van de splitsing ‘Doctor A.C. van Raaltestraat – Prinses Julianastraat’ wordt ervan uitgegaan dat het gebruiksverkeer afkomstig van het
2
Deze ervaringscijfers zijn gebaseerd op stikstofberekeningen waarbij input is vergaard van vooraanstaande bouw- en sloopbedrijven, planontwikkelaars en aannemers.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
7
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief plangebied niet meer is te onderscheiden van het overige wegverkeer. Op dit punt is het gebruiksverkeer opgegaan in het heersende verkeersbeeld. Route 2 verplaatst zich vanaf de Hardenbergerweg in oostelijke richting. Na circa200 meter op de Hardenbergerweg te hebben gereden wordt aangenomen dat het gebruiksverkeer afkomstig vanaf het plangebied is verdund tot enkele procenten van het reeds aanwezige wegverkeer. Op dit punt is het verkeer opgegaan in het heersende verkeersbeeld.
3.4
Intern salderen
3.4.1
Regels intern salderen
Uit de resultaten van de aanlegfase blijkt dat er sprake is van een depositie van ten hoogste 0,01 mol/ha/jr. Wanneer dit het geval is, dient te worden vastgesteld of intern salderen tot de mogelijkheden behoort. Hierbij wordt gekeken naar de referentiesituatie. Intern salderen wordt gedefinieerd als het salderen binnen de begrenzing van één project of locatie. Voor bestemmingsplannen is de referentiesituatie de huidige planologische en feitelijke situatie vooraf aan de vaststelling van het bestemmingsplan. Het plangebied ligt binnen de begrenzing van het bestemmingsplan “Wonen Ommen”. De gronden hebben een bedrijfsbestemming. Onderstaande afbeelding toont de huidige planologische situatie:
Afbeelding 3.1
3.4.2
Uitsnede plankaart geldend bestemmingsplan (Bron: Ruimtelijkeplannen.nl)
Referentiesituatie
In de referentiesituatie is er sprake van een installatiebedrijf met een showroom. Daarnaast is de bedrijfswoning van het installatiebedrijf aanwezig binnen deze bestemming. Gelet op de planontwikkeling (hoofdstuk 2) worden deze meegenomen in de referentiesituatie.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
8
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief 3.4.2.1 Stikstofemissie gasaansluiting Mogelijke activiteiten die stikstof veroorzaken zijn het gasverbruik en de verkeersgeneratie. Uit de Warmteatlas blijkt dat het aanwezige bedrijf op het gasnet is aangesloten. Onderstaande afbeelding is een uitsnede uit de Warmteatlas; het plangebied is met blauwe omkadering weergegeven.
Afbeelding 3.2
Aansluiting op gasnet (Bron: Warmteatlas)
Bij het stoken van gas vindt er stikstofemissie plaats, waardoor het gasverbruik in ogenschouw genomen dient te worden. Om het gasverbruik te bepalen is gebruik gemaakt van kentallen utiliteitsbouw afkomstig van het CBS. “Deze tabel bevat cijfers over het gemiddelde verbruik van elektriciteit en aardgas per m2 gebruiksoppervlakte voor verschillende typen utiliteitsbouw (kantoren, winkels, scholen etc.) in de dienstensector. Het gaat hierbij om het verbruik van aardgas en elektriciteit dat is geleverd via het openbaar net. Het aardgasverbruik is gecorrigeerd voor temperatuureffecten.” 3 Voor het berekenen van de NOx emissie is gebruik gemaakt van de onderstaande formule: NOx Emissie = EF*GI*BVO*COA*10-6 EF staat voor de emissiefactor van de CV-installatie, GI is de gasintensiteit, BVO is het bruto vloeroppervlak en de COA staat voor Calorische onderwaarde aardgas. Bij de berekening van de stikstofemissie als gevolg van het gasverbruik zijn de onderstaande uitgangspunten gebruikt: • • • •
Calorische onderwaarde aardgas: 31,65*10^6 J/m³; NOx emissie factor VR-ketel bouwjaar 2009: 51 g/GJ; Gasintensiteit bedrijfsgebouw: 11,02 /m³m2 (Bron: Warmteatlas); Bruto vloeroppervlak (bvo): 205 m2
Het vorenstaande resulteert in een emissie NOx van 3,65 kg NOx/jr.
3
https://www.cbs.nl/nl-nl/cijfers/detail/83374NED?q=utiliteitsbouw
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
9
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief De twee-onder-een-kap woning is tevens op het gasnet aangesloten. Om de NOx emissie van de woning te bepalen is gebruik gemaakt van de factsheet ‘Emissiefactoren – Ruimtelijke plannen’. In deze factsheet worden kentallen gegeven voor NOx emissie voor verschillende type woningen. De woning wordt gecategoriseerd als oude twee-onder-een-kap woning. Voor dit type woning is een emissie van 3,09 kg NOx/jr. vastgesteld. Voor de uittreedhoogte is 7,7 meter aangehouden en voor de warmte-inhoud is aangesloten bij de standaardgetallen uit de AERIUS calculator. 3.4.2.2 Verkeersgeneratie De aanwezige bebouwing brengt een bepaald aantal verkeersbewegingen met zich mee. Om het aantal verkeersbewegingen te bepalen is gebruik gemaakt van de publicatie ‘Toekomstigbestendig parkeren, publicatie 381 (december 2018)’ van het CROW. Hierbij zijn de volgende uitgangspunten gehanteerd: • • •
Verstedelijkingsgraad: niet stedelijk / gemeente Ommen (Bron: CBS Statline); Stedelijke zone: rest bebouwde kom. Woonwarenhuis/woonwinkel
Functie
Verkeersgeneratie
Woonwarenhuis/woonwinkel
9,75 (per 100 m2 BVO) Twee-onder-een-kap woning 7,8 (per woning) Totale verkeersgeneratie
Eenheid 205 m2 BVO 1 woning
Totale verkeersgeneratie 19,99 7,8 28
In verband met het ophalen van vuilnis, veegwagens en het leveren van goederen voor de woning is rekening gehouden met 0,02 vrachtwagenbewegingen per woning. Dit is volgens tabel A6 in de publicatie van het CROW. Dit komt neer op 0,02*1= 0,02 vrachtwagenbewegingen per etmaal. En voor het installatiebedrijf/showroom wordt rekening gehouden met 3 vrachtwagens per week; dat is 1,2 vrachtwagenbewegingen per etmaal. Voor de routes van het gebruiksverkeer wordt gesteld dat deze hetzelfde zijn als de routes van het gebruiksverkeer, zoals beschreven in paragraaf 3.3.2. 3.4.3
Resultaten intern salderen
Uit de rekenresultaten van de salderingsberekening blijkt dat in de aanlegfase van de voorgenomen ontwikkeling geen sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
10
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief
HOOFDSTUK 4 4.1
RESULTATEN & CONCLUSIE
Aanlegfase
Uit de AERIUS-berekening met betrekking tot de aanlegfase blijkt dat in de aanlegfase van de voorgenomen ontwikkeling sprake is van rekenresultaten van 0,01 mol/ha/j. Er is daarmee sprake van een stikstofdepositie met significant negatief effect op Natura 2000-gebieden. De onderdelen en resultaten van de AERIUSberekening zijn in bijlage 1 bijgevoegd. Wanneer de (tijdelijke) depositie als gevolg van de aanlegfase tegenover de depositie als gevolg van de aanwezige activiteit wordt gezet (intern salderen) is per saldo geen sprake van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr., waardoor als gevolg van de aanlegfase geen sprake is van een stikstofdepositie met significant negatief effect op Natura 2000-gebieden. Voor de bijbehorende salderingsberekening wordt verwezen naar bijlage 3.
4.2
Gebruiksfase
Uit de AERIUS-berekening met betrekking tot de gebruiksfase blijkt dat in de gebruiksfase van de voorgenomen ontwikkeling geen sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/j. Er is daarmee geen sprake van een stikstofdepositie met significant negatief effect op Natura 2000-gebieden. De onderdelen en resultaten van de AERIUS-berekening zijn in bijlage 2 bijgevoegd.
4.3
Conclusie
Geconcludeerd wordt dat voor zowel de aanlegfase als de gebruiksfase geen sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/j. Er is daarmee geen sprake van een stikstofdepositie met significant negatief effect op Natura 2000-gebieden. De voortoets voor het plan voldoet, ten aanzien van de effecten van de stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden aan artikel 2.7, lid 1 van de Wet natuurbescherming.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
11
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief
BIJLAGEN BIJ DE STIKSTOFBEREKENING Bijlage 1
Rekenresultaten aanlegfase
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
12
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
BJZ.nu Hardenbergerweg 1, 7731 HA Ommen Hardenbergerweg 1-3 Sloop bestaande bebouwing en realisatie 20 woningen.
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RqJZdiccTStN 15 maart 2024, 11:15 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gewenste situatie aanleg - Beoogd Gewenste situatie aanleg - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RqJZdiccTStN (15 maart 2024)
2024
0,01 mol/ha/j 0,73 ha 0,00 ha 0,01 mol/ha/j 0,00 mol/ha/j
1,4 kg/j
5897021
10,5 kg/j
Vecht- en BenedenReggegebied
2/7
Projectberekening
Gewenste situatie aanleg (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Woningen Verkeersnetwerk
RqJZdiccTStN (15 maart 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
1,4 kg/j 29,1 g/j
9,2 kg/j 1,3 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RqJZdiccTStN (15 maart 2024)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gewenste situatie aanleg" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Vecht- en BenedenReggegebied (39)
RqJZdiccTStN (15 maart 2024)
0,73 Berekend (ha gekarteerd)
0,73
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
1.539,42
1.539,42
0,73
0,73
0,01
0,01
0,00
0,00
0,00
0,00
5/7
Projectberekening
Gewenste situatie aanleg, Rekenjaar 2024 1
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Woningen X:225672,66 Y:504254,38 0,22 ha
Graafmachine Sloop
Stageklasse
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
482 l/j
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
196 l/j
Graafmachine bouw
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
1004 l/j
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
2345 l/j
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
977 l/j
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
502 l/j
Heistelling Betonstorter Trilplaat
Draaiuren AdBlue verbruik
48 u/j
34 l/j (34)
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Graafmachine met kraker
Hijskraan
9,2 kg/j 1,4 kg/j
10 u/j
14 l/j (14)
NOₓ NH₃
100 u/j 70 l/j
NOₓ NH₃
120 u/j 164 l/j
NOₓ NH₃
50 u/j
68 l/j
NOₓ NH₃
50 u/j
35 l/j
NOₓ NH₃
alle werktuigen op benzine, 2takt 38 l/j
NOₓ NH₃
Mini graafmachine
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
96 l/j
Graafmachine bouwrijp Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 151 l/j maken diesel, SCR: ja
RqJZdiccTStN (15 maart 2024)
30 u/j
NOₓ NH₃
15 u/j
11 l/j (11)
NOₓ NH₃
0,6 kg/j 0,1 kg/j 0,2 kg/j 47,0 g/j 1,4 kg/j 0,2 kg/j 2,5 kg/j 0,6 kg/j 1,2 kg/j 0,2 kg/j 0,7 kg/j 0,1 kg/j 0,2 kg/j 0,0 kg/j 2,1 kg/j 0,0 kg/j 0,2 kg/j 36,2 g/j
6/7
Projectberekening
2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Route 1 bouwverkeer X:225616,41 Y:504181,43 317,65 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Route 2 bouwverkeer X:225756,91 Y:504241,31 299,56 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 0,7 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 15,0 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
870,0 /jaar 150,0 /jaar 400,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 0,6 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 14,1 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
870,0 /jaar 150,0 /jaar 400,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1.2_20240307_d2f5f75faf Database versie 2023.1.2_d2f5f75faf_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RqJZdiccTStN (15 maart 2024)
7/7
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief
Bijlage 2
Rekenresultaten gebruiksfase
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
13
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
BJZ.nu Hardenbergerweg 1, 7731 HA Ommen Hardenbergerweg 1-3 Sloop bestaande bebouwing en realisatie 20 woningen.
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RRWZSzK1YNYy 15 maart 2024, 11:16 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gewenste situatie gebruik - Beoogd Gewenste situatie gebruik - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RRWZSzK1YNYy (15 maart 2024)
2024 -
0,2 kg/j
5,7 kg/j
2/6
Projectberekening
Gewenste situatie gebruik (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1
Wonen en Werken | Woningen | Woningen Verkeersnetwerk
RRWZSzK1YNYy (15 maart 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,2 kg/j
5,7 kg/j
3/6
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RRWZSzK1YNYy (15 maart 2024)
4/6
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gewenste situatie gebruik" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RRWZSzK1YNYy (15 maart 2024)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/6
Projectberekening
Gewenste situatie gebruik, Rekenjaar 2024 1
Wonen en Werken | Woningen
Naam Woningen Uittreedhoogte Locatie X:225672,66 Warmteinhoud Y:504254,38 Spreiding Oppervlakte 0,22 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Verkeersgeneratie route 1 X:225616,41 Y:504181,43 317,65 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
10,0 m 0,000 MW 5m
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Route 2 gebruiksfase X:225849,09 Y:504280,87 500,19 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,4 kg/j Hoogte - - NH₃ 80,9 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
69,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,2 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 3,5 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,1 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
69,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,2 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1.2_20240307_d2f5f75faf Database versie 2023.1.2_d2f5f75faf_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RRWZSzK1YNYy (15 maart 2024)
6/6
AERIUS-berekening Ommen, Hardenbergerweg 1-3 Definitief
Bijlage 3
Salderingsberekening aanlegfase
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
14
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
BJZ.nu Hardenbergerweg 1, 7731 HA Ommen Hardenbergerweg 1-3 Sloop bestaande bebouwing en realisatie 20 woningen.
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RdCSCavut4Cx 15 maart 2024, 11:17 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
5897021
Vecht- en BenedenReggegebied
Referentiesituatie - Referentie Gewenste situatie aanleg - Beoogd Referentiesituatie - Referentie Gewenste situatie aanleg - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RdCSCavut4Cx (15 maart 2024)
2024 2024
0,01 mol/ha/j -
0,1 kg/j 1,4 kg/j
10,4 kg/j 10,5 kg/j
2/9
Projectberekening
Referentiesituatie (Referentie), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 4 5
Anders... | Anders... | plangebied Wonen en Werken | Kantoren en winkels | gasverbruik woonwinkel Wonen en Werken | Woningen | bestaande woning Verkeersnetwerk
RdCSCavut4Cx (15 maart 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,1 kg/j
3,7 kg/j 3,1 kg/j 3,7 kg/j
3/9
Projectberekening
Gewenste situatie aanleg (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Woningen Verkeersnetwerk
RdCSCavut4Cx (15 maart 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
1,4 kg/j 29,1 g/j
9,2 kg/j 1,3 kg/j
4/9
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RdCSCavut4Cx (15 maart 2024)
5/9
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gewenste situatie aanleg" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Vecht- en Beneden-Reggegebied
RdCSCavut4Cx (15 maart 2024)
6/9
Projectberekening
Referentiesituatie, Rekenjaar 2024 1
Anders... | Anders...
Naam plangebied Uittreedhoogte Locatie X:225672,66 Warmteinhoud Y:504254,38 Spreiding Oppervlakte 0,22 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Verkeersgeneratie route 1 X:225616,41 Y:504181,43 317,65 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Route 2 gebruiksfase X:225849,09 Y:504280,87 500,19 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wonen en Werken | Kantoren en winkels
Naam gasverbruik Uittreedhoogte woonwinkel Warmteinhoud Locatie X:225680,34 Y:504252,66 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 5
0,0 m 0,000 MW 0m
Wonen en Werken | Woningen
Naam bestaande woning Uittreedhoogte Locatie X:225686,64 Warmteinhoud Y:504256,02 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie RdCSCavut4Cx (15 maart 2024)
Links Rechts NOₓ 1,4 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 42,7 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
28,0 /etmaal 0,0 /etmaal 1,2 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,5 kg/j Hoogte - - NH₃ 67,3 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
In file
28,0 /etmaal 0,0 /etmaal 1,2 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
7,7 m 0,014 MW
NOₓ
3,7 kg/j
7,7 m 0,000 MW
NOₓ
3,1 kg/j
7/9
Projectberekening
Gewenste situatie aanleg, Rekenjaar 2024 1
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Woningen X:225672,66 Y:504254,38 0,22 ha
Graafmachine Sloop
Stageklasse
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
482 l/j
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
196 l/j
Graafmachine bouw
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
1004 l/j
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
2345 l/j
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
977 l/j
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
502 l/j
Heistelling Betonstorter Trilplaat
Draaiuren AdBlue verbruik
48 u/j
34 l/j (34)
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Graafmachine met kraker
Hijskraan
9,2 kg/j 1,4 kg/j
10 u/j
14 l/j (14)
NOₓ NH₃
100 u/j 70 l/j
NOₓ NH₃
120 u/j 164 l/j
NOₓ NH₃
50 u/j
68 l/j
NOₓ NH₃
50 u/j
35 l/j
NOₓ NH₃
alle werktuigen op benzine, 2takt 38 l/j
NOₓ NH₃
Mini graafmachine
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
96 l/j
Graafmachine bouwrijp Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 151 l/j maken diesel, SCR: ja
RdCSCavut4Cx (15 maart 2024)
30 u/j
NOₓ NH₃
15 u/j
11 l/j (11)
NOₓ NH₃
0,6 kg/j 0,1 kg/j 0,2 kg/j 47,0 g/j 1,4 kg/j 0,2 kg/j 2,5 kg/j 0,6 kg/j 1,2 kg/j 0,2 kg/j 0,7 kg/j 0,1 kg/j 0,2 kg/j 0,0 kg/j 2,1 kg/j 0,0 kg/j 0,2 kg/j 36,2 g/j
8/9
Projectberekening
2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Route 1 bouwverkeer X:225616,41 Y:504181,43 317,65 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Route 2 bouwverkeer X:225756,91 Y:504241,31 299,56 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 0,7 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 15,0 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
870,0 /jaar 150,0 /jaar 400,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 0,6 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 14,1 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
870,0 /jaar 150,0 /jaar 400,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1.2_20240307_d2f5f75faf Database versie 2023.1.2_d2f5f75faf_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RdCSCavut4Cx (15 maart 2024)
9/9