18. Toelichting - Bijlage 13 Notitie AERIUS-berekening, Sweco, 01-04-2021
Tekst van het document
Notitie Onderwerp: AERIUS-berekening bestemmingsplan Haven Oost Projectnummer: 376757 Referentienummer: SWNL0274630 Datum: 1-4-2021
1
Inleiding
De gemeente wil de inbreiding Haven Oost realiseren. Het plan bestaat uit woningbouw, een kantoorlocatie en een gemengde/maatschappelijke voorziening. Hiervoor wil zij het bestemmingsplan vaststellen. In onderstaande afbeelding is de planlocatie aangegeven.
Figuur 1-1: plangebied Haven Oost (1) en Natura 2000-gebied Vecht- en Beneden-Reggegebied
Voor de vaststelling van het bestemmingsplan zijn diverse milieuonderzoeken nodig. In deze notitie is het onderzoek stikstofdepositie beschreven. Hierbij is in het kader van de wet- en regelgeving voor natuur nagegaan of er vanuit deze wet- en regelgeving mogelijke belemmeringen zijn voor de realisatie van de planontwikkeling1. Als onderdeel hiervan dienen de effecten van het plan op de stikstofdepositie in stikstofgevoelige Natura 2000gebieden inzichtelijk te worden gemaakt. Daarbij dient te worden nagegaan of als gevolg van het plan significante negatieve effecten optreden in 1) stikstofgevoelige habitattypen en/of 2) stikstofgevoelige leefgebieden. In deze notitie zijn de uitgangspunten en resultaten vastgelegd van de berekeningen van de stikstofdepositie als gevolg van de realisatie van de voorgenomen planontwikkeling.
Zie ook Ecogroen (2021), Natuurtoets Haven Oost, Ommen – Inventarisatie en beoordeling in het kader van natuurwetgeving en -beleid 1
Sweco Zuiderzeelaan 53 8017 JV Zwolle www.sweco.nl
Sweco Nederland B.V. Handelsregister 30129769 Statutair gevestigd te De Bilt
Bert Dekker Adviseur M +31 (0) 6 30798236 1 (13)
2
Wettelijk kader
Met de Wet natuurbescherming (Wnb) worden soorten en habitattypen in Natura 2000-gebieden beschermd waarvoor instandhoudingsdoelen zijn geformuleerd. Hieruit volgt dat een project of plan niet mag leiden tot negatieve effecten op de instandhoudingsdoelstellingen. In veel Natura 2000-gebieden is door een overbelasting van de depositie van stikstof (in de vorm van stikstofoxiden en ammoniak) een probleem met de realisatie van de instandhoudings-doelstellingen van habitattypen en leefgebieden. Nieuwe ontwikkelingen die een toename van de stikstofdepositie tot gevolg hebben kunnen hierdoor negatieve gevolgen hebben voor de instandhoudingsdoelstellingen. Effecten van een plan of een project op de stikstofdepositie kunnen ontstaan tijdens de realisatiefase en/of gebruiksfase van de ontwikkeling. Met het rekenmodel AERIUS Calculator kan de stikstofdepositie (in mol N/ha/jaar) op stikstofgevoelige natuurwaarden in Natura 2000-gebieden ten gevolge van de planontwikkeling worden berekend. Voor het berekenen van de stikstofdepositie worden in het rekenmodel de emissies van stikstof in de verschillende situaties ingevoerd. Het rekenmodel berekent vervolgens de verspreiding van deze stikstofemissies en de stikstofdepositie binnen Natura 2000-gebieden op beschermde stikstofgevoelige habitattypen en stikstofgevoelige leefgebieden van beschermde soorten.
2.1 Beoordeling stikstofdepositie projecten Indien uit de berekeningen met AERIUS Calculator blijkt dat er geen sprake is van een toename van de stikstofdepositie (kleiner dan of gelijk aan 0,00 mol N/ha/jaar) dan is er voor het onderdeel stikstofdepositie geen vergunningplicht Wet natuurbescherming. Indien uit de berekening blijkt dat er sprake is van een toename aan stikstofdepositie (groter dan 0,00 mol N/ha/jaar) is er meestal wel een vergunningplicht Wet natuurbescherming. Indien verslechtering van habitattypen of habitats van stikstofgevoelige soorten volledig uitgesloten kan worden in een ecologische beoordeling, ondanks een toename van de depositie, is er geen vergunningplicht. Ook als na intern salderen de toename van de stikstofdepositie niet hoger is dan 0,00 mol N/ha/jaar is er geen vergunningplicht. Een Wnb-vergunning kan in de volgende situatie verleend worden: • als uit een ecologische beoordeling blijkt dat significante negatieve effecten op de betreffende Natura 2000-gebieden zijn uitgesloten; • als in het stikstofregistratiesysteem voldoende depositieruimte is om de effecten van het project te compenseren2; • als uit een passende beoordeling, eventueel inclusief extern salderen, blijkt dat er geen risico’s zijn voor het behalen van de instandhoudingsdoelstellingen van de betreffende Natura 2000-gebieden; • na het succesvol doorlopen van de ADC-toets3.
Indien uit de AERIUS-berekening blijkt dat er sprake is van een toename van de stikstofdepositie (groter dan 0,00 mol N/ha/jaar) en niet aan één van bovenstaande beschreven situaties is voldaan kan geen vergunning Wet natuurbescherming worden verleend.
2
Met het stikstofregistratiesysteem is depositieruimte gecreëerd door maatregelen die de stikstofdepositie verminderen. Een deel van deze depositieruimte kan worden ingezet voor het verlenen van een natuurvergunning. Voorlopig is het stikstofregistratiesysteem alleen beschikbaar voor woningbouwprojecten en een beperkt aantal infrastructurele projecten. 3 Dit is een onderzoek waaruit naar voren komt dat er geen Alternatieven zijn voor het project, er Dwingende reden van groot openbaar belang zijn en waarbij Compensatie voor Natura 2000-gebieden plaatsvindt.
2 (13)
2.2 Beoordeling stikstofdepositie bestemmingsplannen Een (wijziging van een) bestemmingsplan kan alleen worden vastgesteld als het plan geen significant effect heeft op de Natura 2000-gebieden ten opzichte van de feitelijke en planologisch legale situatie. Indien uit de berekeningen blijkt dat er geen sprake is van een toename van de stikstofdepositie (kleiner dan of gelijk aan 0,00 mol N/ha/jaar), of in een ecologische beoordeling (voortoets of passende beoordeling), ondanks een toename van de stikstofdepositie, significante effecten op stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden van soorten volledig uitgesloten kan worden, is het plan uitvoerbaar en kan het bestemmingsplan of de wijziging van het bestemmingsplan worden vastgesteld. 2.3 Kleine, tijdelijke toename stikstofdepositie tijdens realisatiefase Voor projecten en plannen met een geringe tijdelijke toename van de stikstofdepositie kleiner dan of gelijk aan 0,05 mol N/ha/jaar over een periode van twee jaar in de bouwfase (of een equivalent daarvan) is er een redeneerlijn dat negatieve gevolgen op stikstofgevoelige habitattypen en leefgebieden op voorhand kunnen worden uitgesloten. De bovenstaande redeneerlijn heeft betrekking op mobiele werktuigen en ander materieel, die tijdelijk stikstofemissies veroorzaken. Dit materieel wordt, verspreid over Nederland, telkens opnieuw ingezet voor verschillende projecten.
De emissies van dit materieel vormen daardoor bestaande emissiebronnen die al sinds de aanwijzing van de Natura 2000gebieden onderdeel uitmaken van de bestaande achtergronddepositie. Dit materieel veroorzaakt, ten opzichte van de totale achtergronddepositie, een minieme deken die, voor wat betreft de ruimtelijke verdeling, vrijwel constant is. De emissies, veroorzaakt door dit materieel, zijn bovendien in de loop van de tijd steeds lager geworden door het schoner worden van motoren en het toepassen van emissie-reducerende technieken. Het inzetten van dit materieel op een nieuwe locatie kan op zichzelf tot een lokale tijdelijke depositieverhoging leiden. Een dergelijke beperkte toename kan echter nooit van invloed zijn op de omvang en ruimtelijke verdeling van de totale depositiedeken als gevolg van de jaarlijkse inzet van het zich al in Nederland bevindende materieel. Daarmee kan een tijdelijke inzet van materieel, ook in combinatie met andere nog niet, of slechts ten dele uitgevoerde, maar al wel vergunde initiatieven, geen negatieve gevolgen hebben voor het behalen van de instandhoudingsdoelstellingen van stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden van Natura 2000-gebieden. Bovenstaande redeneerlijn is nog niet getoetst door de rechter, waardoor er een juridische onzekerheid is of deze lijn standhoudt in de rechtszaal bij een eventueel handhavingstraject.
Echter, er wordt op basis van bovenstaande redeneerlijn inmiddels in de praktijk door veel bevoegde gezagen, waaronder het ministerie van LNV, I&W en verschillende provincies, een Wnb-vergunning voor projecten met een dergelijke geringe tijdelijke toename niet nodig geacht. Zij geven een positieve afwijzing bij een vergunningaanvraag.
3 (13)
3
Effecten planontwikkeling
Als gevolg van de ontwikkeling van Haven Oost ontstaan emissies van stikstof (NOx en NH3) in de aanleg- en gebruiksfase van het plan. 3.1 Fasering Het bestemmingsplan wordt volgens planning eind 2021 vastgesteld. Voor de uitvoeringswerkzaamheden wordt het rekenjaar 2022 aangehouden, waarbij er worst case van uitgegaan wordt dat alle werkzaamheden in 1 jaar plaatsvinden. Een deel van de werkzaamheden zal in de praktijk in 2023 plaatsvinden, waarbij ook al een deel van de woningen bewoond worden. De situatie in 2023 leidt niet tot hogere emissies dan de worstcase aanname dat alle aanlegwerkzaamheden in 2022 plaatsvinden. Wij gaan ervan uit dat het plangebied in 2024 volledig in gebruik is. Het rekenjaar voor de gebruiksfase is daarom 2024. 3.2 Referentiesituatie De referentiesituatie is niet betrokken bij het bepalen van de toename in de stikstofdepositie als gevolg van de planontwikkeling van Haven Oost. 3.3 Aanlegfase Tijdens de aanlegfase worden mobiele werktuigen ingezet voor de bouwwerkzaamheden en zijn er transportbewegingen voor de aan- en afvoer van materiaal, materieel en personeel.
3.3.1 Emissies mobiele werktuigen De emissies NOx en NH3 van de mobiele werktuigen zijn bepaald op basis van de emissiefactoren (g/kWh) behorende bij het type en stage-klasse van materieel dat wordt ingezet, het totaal geïnstalleerde vermogen (kW) van het materieel, het belastingpercentage van het totaal geïnstalleerde vermogen (%), de cilinderinhoud (l) en de duur (uur) van inzet en het stationair draaien4. De draaiuren van het materieel zijn ingeschat aan de hand van vergelijkbare bestemmingsplannen en projecten, zoals verschillende onderdelen van de wijk Stadshagen in Zwolle. Voor de mobiele werktuigen is, voor zover mogelijk, uitgegaan van de Stage IV emissienormen. In Bijlage 1 is de emissieberekening voor de aanlegfase van de planontwikkeling (sloop, bouwrijp maken, bouwwerkzaamheden, woonrijp maken) weergegeven. De emissie bedraagt 154,65 kg NOx en 0,24 kg NH3. De emissies zijn in AERIUS Calculator als vlakbron ingevoerd in de categorie Mobiele werktuigen – Bouw en industrie. 3.3.2 Emissies wegverkeer Tijdens de aanlegfase zijn transportbewegingen ten behoeve van de aan- en afvoer van het materiaal en materieel en van het personeel dat wordt ingezet. Aan de hand van de werkzaamheden is de inschatting gemaakt dat er in totaal circa 1.350 verkeersbewegingen met zwaar verkeer nodig zijn voor de planontwikkeling.
Voor het lichte verkeer zijn gemiddeld 100 bewegingen per dag aangehouden. De emissies van het wegverkeer worden door het rekenprogramma bepaald op basis van de emissiefactoren (g/km), behorende bij het snelheidsprofiel van de verschillende typen voertuigen, het aantal vervoersbewegingen per type voertuig en de lengte van de afgelegde weg per vervoersbeweging. 4
De emissies zijn berekend volgens de Instructie gegevensinvoer AERIUS Calculator van BIJ12, versie 1.0, oktober 2020. Draaiuren volgens opgaaf van opdrachtgever.
4 (13)
Verkeer dient te worden gemodelleerd totdat het is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. De meest logische route is Haven Oost-Strangenweg-Schurinkstraat, zie Figuur 3-1. Op de rotonde in de Schurinkstraat is het verkeer opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Het verkeer is gemodelleerd als Wegverkeer – Binnen bebouwde kom met een filepercentage van 0%.
Figuur 3-1: route werkverkeer (2) van het plangebied (1) naar de Schurinkstraat
3.4 Gebruiksfase In de gebruiksfase worden emissies veroorzaakt door verkeersbewegingen van en naar het plangebied. De woningbouw wordt gasloos, waardoor deze geen stikstofemissies veroorzaakt. 3.4.1 Emissies wegverkeer De emissies van het wegverkeer worden door het rekenprogramma bepaald op basis van de emissiefactoren (g/km), behorende bij het snelheidsprofiel van de verschillende typen voertuigen, het aantal vervoersbewegingen per type voertuig en de lengte van de afgelegde weg per vervoersbeweging.
5 (13)
Voor het bepalen van de verkeersgeneratie is gebruik gemaakt van de kengetallen uit CROW-publicatie 3815. De gemeente Ommen is een weinig stedelijke gemeente6. Het plangebied ligt in de rest van de bebouwde kom 7. Voor het vrachtverkeer is uitgegaan van 0,02 verkeersbewegingen per woning per weekdag8. In Bijlage 2 is de berekening van de verkeersgeneratie en de verdeling over de verschillende uitvalsroutes weergegeven. In totaal bedraagt de verkeersgeneratie per etmaal 1.237 verkeersbewegingen met licht verkeer en 3,6 verkeersbewegingen met zwaar verkeer. Tabel 3-1: verkeersgeneratie gebruiksfase
ID A
Percentage licht verkeer 40%
Percentage zwaar verkeer 80%
Licht verkeer [mvt/etmaal] 513
Zwaar verkeer [mvt/etmaal] 3,1
Zwaar verkeer [mvt/jaar] 1.115
B
30%
5%
384
0,2
70
C
20%
10%
256
0,4
139
D
10%
5%
128
0,2
70
Totaal
100%
100%
1.282
3,8
1.393
Verkeer dient te worden gemodelleerd totdat het is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Voor Haven Oost zijn vier routes mogelijk, zie Figuur 3-2. De verdeling van het verkeer over de routes staat weergegeven in Tabel 3-1. De hoeveelheid zwaar verkeer is voor de invoer omgerekend naar het aantal verkeersbewegingen per jaar, omdat AERIUS Calculator geen invoer van minder dan 1 accepteert voor de hoeveelheid wegverkeer. Het verkeer is gemodelleerd als Wegverkeer – Binnen bebouwde kom met een filepercentage van 0%.
CROW (2018), Publicatie 381, Toekomstbestendig parkeren – kencijfers parkeren en verkeersgeneratie CBS (2020), Gebieden in Nederland 2020, https://opendata.cbs.nl/#/CBS/nl/dataset/84721NED/table?searchKeywords=stedelijkheid 7 Gemeente Ommen (2018), Parkeernormennota Ommen, versie 2.2 8 CROW (2018), Toekomstbestendig parkeren – kencijfers parkeren en verkeersgeneratie, opmerking bij tabel A6 5 6
6 (13)
Figuur 3-2: routes van en naar het plangebied
3.5 Effect planontwikkeling Voor het bestemmingsplan Haven Oost zijn de effecten op de stikstofdepositie in stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden berekend. Voor de berekeningen is gebruik gemaakt van AERIUS Calculator 2020. De resultaatbestanden van AERIUS Calculator zijn opgenomen in Bijlage 3 en Bijlage 4. In Tabel 3-2 zijn de resultaten van de berekeningen samengevat. Tabel 3-2: effect planontwikkeling
Fase, jaar Aanlegfase, 2022 Gebruiksfase, 2024
Maximale depositietoename [mol N/ha/jaar] 0,09 0,00
7 (13)
4
Conclusie
Voor het bestemmingsplan Haven Oost is het effect op de stikstofdepositie in Natura 2000-gebieden berekend met AERIUS Calculator 2020. De aanlegfase leidt tot een maximale depositietoename van 0,09 mol/ha/jaar bij een uitvoeringstermijn van 1 jaar. Voor de gebruiksfase zijn toenames van de stikstofdepositie lager dan 0,00 mol N/ha/jaar berekend. Negatieve effecten op beschermde stikstofgevoelige habitattypen of stikstofgevoelige leefgebieden van beschermde soorten kunnen worden uitgesloten op basis van de redenatie voor kleine, tijdelijke deposities (zie paragraaf 2.3). Op grond hiervan is het plan uitvoerbaar voor het onderdeel stikstofdepositie en is er geen vergunningplicht Wet Natuurbescherming voor het aspect stikstofdepositie.
8 (13)
Verantwoording Titel
AERIUS-berekening bestemmingsplan Haven Oost
Projectnummer
376757
Referentienummer
SWNL0274630
Revisie
D02
Datum
1-4-2021
Auteur
Bert Dekker
E-mailadres
bert.dekker@sweco.nl
Gecontroleerd door
Rik Zegers
Paraaf gecontroleerd
Goedgekeurd door
Rik Jansen
Paraaf goedgekeurd Klik of tik om tekst i n te voeren.
9 (13)
Bijlage 1
Emissie mobiele werktuigen aanlegfase
BEPALING DRAAIUREN EN VERVOERSBEWEGINGEN Onderdeel Sloop & sanering Sloop & sanering Sloop & sanering BRM - grondverzet BRM - grondverzet BRM - grondverzet BRM - grondverzet BRM - riolering en nuts BRM - riolering en nuts BRM - riolering en nuts BRM - verharding BRM - verharding BRM - verharding Bouw woningen Bouw woningen Bouw woningen Bouw woningen Bouw woningen WRM - verharding WRM - verharding WRM - verharding WRM - groen WRM - groen WRM - inrichting Totaal
Materieel Rupsgraafmachine Vrachtauto Generator Rupsgraafmachine Trekker Vrachtauto Wiellaadschop Mobiele graafmachine Trilplaat Vrachtauto Wiellaadschop Trilplaat Vrachtauto Mobiele graafmachine Vrachtauto Betonmixer Verreiker Trilplaat Vrachtauto Wiellaadschop Trilplaat Mobiele graafmachine Vrachtauto Vrachtauto
Dagen 50 30 30 20 20 10 10 15 15 15 15 15 15 25 100 80 120 60 20 30 20 8 4 4
Uren per dag 8 4 4 8 12 8 4 8 2 2 8 4 4 8 4 8 4 2 4 8 4 8 4 4
Draaiuren [u] 400 120 120 160 240 80 40 120 30 30 120 60 60 200 400 640 480 120 80 240 80 64 16 16 3.916
1.350 Aantal ritten zwaar verkeer 20
40
10
25 400 120
50
5 5 675
Project: Projectnummer: Opsteller: Emissie NOx - Totaal [kg] Emissie NH3 - Totaal [kg]
Wertuigtype - Specifiek betonstorters generatoren, bouw graafmachines graafmachines landbouwtrekkers trilplaten/stampers verreikers vrachtauto laadschoppen op banden
Haven Oost - Ommen 376757 Bert Dekker 276,81 0,45 Inzet Totaal Vermogen Categorie (uren/jaar) (kW) (emissienorm) STAGE IV, 130 <= kW < 300, bouwjaar 2014 (Diesel) 640 200 STAGE IIIa, 18 <= kW < 37, bouwjaar 2007 (Diesel) 120 35 STAGE IV, 75 <= kW < 130, bouwjaar 2015 (Diesel) 384 100 STAGE IV, 130 <= kW < 300, bouwjaar 2014 (Diesel) 560 140 STAGE IIIb, 75 <= kW < 130, bouwjaar 2012 (Diesel) 240 125 290 10 STAGE IV, 56 <= kW < 75, bouwjaar 2015 (Diesel) 480 70 802 300 STAGE IV, 75 <= kW < 130, bouwjaar 2015 (Diesel) 400 100
Tijd Belasting Stationair (factor) (%) 0,692857 0,3 0,335714 0,3 0,692857 0,3 0,692857 0,3 0,55 0,3 0,4 0 0,84 0,3 0,24 0,3 0,55 0,3
Cilinderinhoud (liter) 10 1,75 5 7 6,25 0,5 3,5 15 5
Emissiefactor NOX
Emissiefactor NH3
Emissiefactor NOX
Emissiefactor NH3
onbelast (g/l/uur) 10 14,2 10 10 14,2
onbelast (g/l/uur) 0,003142 0,003293 0,003149 0,003142 0,0033
10
0,003149
10
0,003149
belast (g/kWh) 1 8,8 0,8 0,8 4,9 1,1 0,9 0,4 0,9
belast (g/kWh) 0,00276061 0,00309189 0,00250544 0,00240926 0,00240482 0,00061581 0,00255575 0 0,00282742
Emissie Emissie Emissie Emissie stationair stationair belast belast (kg NOX/jaar) (kg NH3/jaar) (kg NOX/jaar) (kg NH3/jaar) 19,20 0,89 5,76 11,76 6,39 0,00 5,04 0,00 6,00
0,01 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
62,08 8,69 14,90 30,42 56,60 1,28 17,78 16,17 13,86
0,17 0,00 0,05 0,09 0,03 0,00 0,05 0,00 0,04
Emissie Emissie totaal totaal (kg NOX/jaar) (kg NH3/jaar) 81,28 9,58 20,66 42,18 62,99 1,28 22,82 16,17 19,86
0,18 0,00 0,05 0,10 0,03 0,00 0,05 0,05
Bijlage 2
Verkeer gebruiksfase
VERKEERSGENERATIE CROW-PUBLICATIE 381 [weekdagen] Gemeente: Stedelijkheid: Locatie: Kengetal:
Ommen Weinig stedelijk Rest bebouwde kom Laagste
Licht verkeer [mvt/etmaal]: Zwaar verkeer [mvt/etmaal]:
1.282 3,8
Woningen Zwaar verkeer Beschrijving/locatie HO24, zijde Ommeresstraat Ommeresstraat Ommeresstraat Midden voor HO24 Haven Oost - meest noordelijk Haven Oost - 2e vanaf noorden Westrand begraafplaats Vechtdal Wonen Woningen Meijerink Zuidwest begraafplaats HO24, appartementen VW Totaal
Type op regiekaart Appartementen Appartementen Woningen - hoeken bebouwd Woningen - hoeken bebouwd Woningen - hoeken bebouwd Woningen - hoeken bebouwd Woningen - vrijstaand en geschakeld Hofwoningen Woningen - vrijstaand Woningen - vrijstaand Appartementen, sociale huur
0,02 mvt/wo/etmaal Type cf. CROW Huur, appartement, duur Koop, appartement, duur Koop, huis, tussen/hoek Koop, huis, tussen/hoek Koop, huis, tussen/hoek Koop, huis, tussen/hoek Koop, huis, twee-onder-een-kap Huur, huis, sociale huur Koop, huis, vrijstaand Koop, huis, vrijstaand Huur, appartement, midden/goedkoop (incl. sociale huur)
cf. tabel A6 uit CROW-publicatie 381 Aantal woningen Min. kengetal [mvt/wo/weekdag] 9 5,6 13 7,0 14 7,0 20 7,0 14 7,0 16 7,0 10 7,4 15 5,2 3 7,8 3 7,8 12 3,7 6,5 129
0,02 mvt/100 m²/etmaal Type cf. CROW Bedrijfsverzamelgebouw Kantoor (zonder baliefunctie)
Expert judgement, hiervoor staat geen kengetal in CROW-publicatie 381 Aantal m2 bvo Min. Kengetal [mvt/100 m² bvo/weekdag] 3976 7 2208 7,9 6184 7,3
Max. kengetal [mvt/wo/weekdag] 6,4 7,8 7,8 7,8 7,8 7,8 8,2 6,0 8,6 8,6 4,5 7,3
Kengetal [mvt/wo/weekdag] 5,60 7,00 7,00 7,00 7,00 7,00 7,40 5,20 7,80 7,80 3,70 6,45
Totaal [mvt/etmaal] 50,4 91,0 98,0 140,0 98,0 112,0 74,0 78,0 23,4 23,4 44,4 832,6
Zwaar verkeer [mvt/etmaal] 0,2 0,3 0,3 0,4 0,3 0,3 0,2 0,3 0,1 0,1 0,2 2,6
Licht verkeer [mvt/etmaal] 50,2 90,7 97,7 139,6 97,7 111,7 73,8 77,7 23,3 23,3 44,2 830,0
Max. kengetal [mvt/100 m² bvo/weekdag] 8,7 9,6 9,0
Kengetal [mvt/100 m² bvo/weekdag] 7,00 7,90 7,32
Totaal [mvt/etmaal] 278 174 452,8
Zwaar verkeer [mvt/etmaal] 0,8 0,4 1,2
Licht verkeer [mvt/etmaal] 277,5 174,0 451,5
Bedrijven/maatschappelijke functie Zwaar verkeer Beschrijving/locatie Loods HO24 Noordwest hoek plangebied Totaal
Type op regiekaart Bestaande loods - divers programma - 2 bouwlagen Kantoorlocatie - 3 bouwlagen
ROUTES Licht verkeer [mvt/etmaal]: Zwaar verkeer [mvt/etmaal]:
1.282 3,8 ID Beschrijving A Haven Oost ri. Strangenweg B Haven Oost ri. Hardenbergerweg C Ommeresstraat ri. Strangenweg D Ommeresstraat ri. Hardenbergerweg Totaal
Percentage licht verkeer 40% 30% 20% 10% 100%
Percentage zwaar verkeer 80% 5% 10% 5% 100%
Licht verkeer [mvt/etmaal] 513 384 256 128 1.282
Zwaar verkeer [mvt/etmaal] Zwaar verkeer [mvt/jaar] 1.115 3,1 70 0,2 139 0,4 70 0,2 1.393 3,8
Bijlage 3
AERIUS calculatieresultaat aanlegfase
Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.
Berekening Aanlegfase Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens
Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. RPJXxUHAZYA3 (23 maart 2021) pagina 1/8
Resultaten
Contact
Activiteit
Rechtspersoon
Inrichtingslocatie
Gemeente Ommen
--, 7731 Ommen
Omschrijving
AERIUS kenmerk
Haven Oost
RPJXxUHAZYA3
Datum berekening
Rekenjaar
Rekenconfiguratie
23 maart 2021, 13:53
2022
Berekend voor natuurgebieden
Totale emissie
Resultaten Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)
Toelichting
Resultaten
Situatie 1
NOx
282,09 kg/j
NH3
< 1 kg/j
Natuurgebied
Bijdrage
Vecht- en Beneden-Reggegebied
0,09
Bestemmingsplan Haven Oost Aanlegfase
Aanlegfase
RPJXxUHAZYA3 (23 maart 2021) pagina 2/8
Resultaten
Locatie Aanlegfase
Emissie Aanlegfase
Resultaten
Bron Sector
Aanlegfase
Emissie NH3
Emissie NOx
Plangebied Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie
< 1 kg/j
276,81 kg/j
Aan- en afvoer Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
5,28 kg/j
RPJXxUHAZYA3 (23 maart 2021) pagina 3/8
Resultaten
Resultaten stikstof gevoelige Natura 2000 gebieden
Natuurgebied
Hoogste bijdrage
Vecht- en Beneden-Reggegebied
0,09
Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*
(mol/ha/j)
*
Resultaten
Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.
Aanlegfase
RPJXxUHAZYA3 (23 maart 2021) pagina 4/8
Resultaten
Resultaten per habitattype
Vecht- en Beneden-Reggegebied Habitattype
Hoogste bijdrage
H2330 Zandverstuivingen
0,09
H6120 Stroomdalgraslanden
0,09
H9120 Beuken-eikenbossen met hulst
0,05
H91E0C Vochtige alluviale bossen (beekbegeleidende bossen)
0,04
H5130 Jeneverbesstruwelen
0,04
H4030 Droge heiden
0,03
Lg02 Geïsoleerde meander en petgat
0,02
H2310 Stuifzandheiden met struikhei
0,02
H6230vka Heischrale graslanden, vochtig kalkarm
0,02
H7140A Overgangs- en trilvenen (trilvenen)
0,02
H9190 Oude eikenbossen
0,02
H9999:39 Habitattype onbekend/onzeker KDW op basis meest kritische relevante type (H7120).
0,01
ZGH2330 Zandverstuivingen
0,01
ZGH91E0C Vochtige alluviale bossen (beekbegeleidende bossen)
0,01
H4010A Vochtige heiden (hogere zandgronden)
0,01
H3160 Zure vennen
0,01
H7110B Actieve hoogvenen (heideveentjes)
0,01
H7150 Pioniervegetaties met snavelbiezen
0,01
ZGH2310 Stuifzandheiden met struikhei
0,01
(mol/ha/j) voor de 10 stikstofgevoelige Natura 2000gebieden met het hoogste resultaat
Resultaten
Aanlegfase
Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*
0,03
-
RPJXxUHAZYA3 (23 maart 2021) pagina 5/8
Resultaten
Vecht- en Beneden-Reggegebied Habitattype
Hoogste bijdrage
ZGH4010A Vochtige heiden (hogere zandgronden)
0,01
ZGH4030 Droge heiden
0,01
ZGH9120 Beuken-eikenbossen met hulst
0,01
*
Resultaten
Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*
Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.
Aanlegfase
RPJXxUHAZYA3 (23 maart 2021) pagina 6/8
Resultaten
Emissie (per bron)
Plangebied 225678, 504450 276,81 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y)
Aanlegfase
NOx NH3
Voertuig
Omschrijving
AFW
Mobiele werktuigen
Uitstoot hoogte (m)
Spreiding (m)
Warmte Stof inhoud (MW)
Emissie
4,0
4,0
0,0 NOx NH3
276,81 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
Aan- en afvoer 225562, 504596 5,28 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Zwaar vrachtverkeer
1.350,0 / jaar NOx NH3
1,79 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Licht verkeer
100,0 / etmaal NOx NH3
3,49 kg/j < 1 kg/j
Aanlegfase
RPJXxUHAZYA3 (23 maart 2021) pagina 7/8
Resultaten
Disclaimer
Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis
Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2020_20210209_2f032ce1a2 Database versie 2020_20210209_2f032ce1a2 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2020
Resultaten
Aanlegfase
RPJXxUHAZYA3 (23 maart 2021) pagina 8/8
Bijlage 4
AERIUS calculatieresultaat gebruiksfase
Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.
Berekening Gebruiksfase Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens
Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. S3YU7EjuxGXv (01 april 2021) pagina 1/6
Resultaten
Contact
Activiteit
Rechtspersoon
Inrichtingslocatie
Gemeente Ommen
--, 7731 Ommen
Omschrijving
AERIUS kenmerk
Haven Oost
S3YU7EjuxGXv
Datum berekening
Rekenjaar
Rekenconfiguratie
01 april 2021, 08:14
2024
Berekend voor natuurgebieden
Totale emissie
Resultaten Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)
Toelichting
Resultaten
Situatie 1
NOx
19,18 kg/j
NH3
1,32 kg/j
Natuurgebied
Uw berekening heeft geen depositieresultaten opgeleverd boven 0,00 mol/ha/jr.
Bestemmingsplan Haven Oost Gebruiksfase
Gebruiksfase
S3YU7EjuxGXv (01 april 2021) pagina 2/6
Resultaten
Locatie Gebruiksfase
Emissie Gebruiksfase
Resultaten
Bron Sector
Gebruiksfase
Emissie NH3
Emissie NOx
A Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
7,66 kg/j
B Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
4,86 kg/j
C Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
3,46 kg/j
D Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
3,21 kg/j
S3YU7EjuxGXv (01 april 2021) pagina 3/6
Resultaten
Emissie (per bron)
Naam Locatie (X,Y)
Gebruiksfase
NOx NH3
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
513,0 / etmaal NOx NH3
7,04 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Zwaar vrachtverkeer
1.115,0 / jaar NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
A 225569, 504564 7,66 kg/j < 1 kg/j
B 225648, 504266 4,86 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
384,0 / etmaal NOx NH3
4,82 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Zwaar vrachtverkeer
70,0 / jaar NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Gebruiksfase
S3YU7EjuxGXv (01 april 2021) pagina 4/6
Resultaten
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
256,0 / etmaal NOx NH3
3,38 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Zwaar vrachtverkeer
139,0 / jaar NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
C 225779, 504610 3,46 kg/j < 1 kg/j
D 225830, 504415 3,21 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
128,0 / etmaal NOx NH3
3,14 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Zwaar vrachtverkeer
70,0 / jaar NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Gebruiksfase
S3YU7EjuxGXv (01 april 2021) pagina 5/6
Resultaten
Disclaimer
Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis
Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2020_20210209_2f032ce1a2 Database versie 2020_20210209_2f032ce1a2 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2020
Resultaten
Gebruiksfase
S3YU7EjuxGXv (01 april 2021) pagina 6/6