CConstaterende datOisterwijk
Koppel je AI →
Document · PDF

Vaststelling bestemmingsplan Scheepersdijk 97 Oisterwijk - Bijlage 2. Aangepast stikstofrapport

RAAD 6 juli 2023, gemeente OisterwijkBij agendapunt: Bestemmingsplan Scheepersdijk 97 Oisterwijk - aanvaard7.483 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Rapportage M – QUO-26577-D6V8K1_V3 Voortoets Stikstofdepositie Woningbouwontwikkeling Scheepersdijk 97 Oisterwijk 22-5-2023

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

Inhoudsopgave 1

Inleiding .............................................................................................................................. 2

2

Algemene gegevens........................................................................................................... 3

3

Rekenmodel ....................................................................................................................... 4

4

Literatuurgegevens............................................................................................................ 5

5

Emissies .............................................................................................................................. 6 5.1

Beschrijving project .................................................................................................... 6

5.2

Emissiebronnen in de aanlegfase ............................................................................. 8

5.2.1

Verkeersbewegingen door bouwverkeer in aanlegfase .................................. 8

5.2.2

Emissie mobiele werktuigen in aanlegfase ....................................................... 9

5.2.3

Stationair draaien van vrachtwagens .............................................................. 10

5.3

6

Emissiebronnen in de gebruiksfase........................................................................ 11

5.3.1

Emissie vanuit de installaties van nieuwe woningen ..................................... 11

5.3.2

Emissie vanuit de verkeer aantrekkende werking in de gebruiksfase: ........ 11

Intern salderen ................................................................................................................ 13 6.1 Historie van de bedrijfslocatie en verleende vergunningen/ milieutoestemmingen ......................................................................................................... 13 6.2

Relevante emissiebronnen in de referentiesituatie .............................................. 14

6.2.1

Verkeersbewegingen (referentiesituatie)........................................................ 15

6.2.2

Emissie vanuit stationair draaien van vrachtwagens (referentiesituatie) .... 15

6.2.3

Emissie stookinstallaties t.b.v. de timmerwerkplaats (referentiesituatie) ... 16

7

Rekenresultaten ............................................................................................................... 17

8

Conclusie .......................................................................................................................... 18

9

Bijlagen ............................................................................................................................. 19

Pagina 1 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

1

Inleiding

Woningbouwplannen, in alle diversiteit, kunnen leiden tot een toename van de stikstofdepositie ter plaatse van stikstofgevoelige habitattypen in een Natura 2000gebied. Het gebruik van woningen (in de gebruiksfase) kan leiden tot een emissie van stikstofoxide (NOx). Deze emissie kan bijvoorbeeld het gevolg zijn van het gebruik van gas en aan de woningen gerelateerde autoverkeer. Ook kan er sprake zijn van een emissie van stikstofoxide als gevolg van de bouwwerkzaamheden (in de aanlegfase), bijvoorbeeld de aanvoer van bouwmaterialen en grondverzet op de bouwplaats. In dit rapport worden de stikstofemissies en stikstofdeposities inzichtelijk gemaakt en wordt getoetst of er sprake is van (een toenemende) stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden. Handreiking Voortoets Stikstof, februari 2021 BIJ12 heeft n.a.v. de uitspraak van Raad van State van 29 mei 2019 (en een aantal uitspraken daarna) een handreiking opgesteld welke als tool gebruikt kan worden voor woningbouwprojecten. De handreiking is opgesteld om inzicht te geven in de gevolgen van de uitspraak. In de handreiking is relevante informatie opgenomen die gebruikt kan worden bij de afweging van de eventuele gevolgen van stikstofdepositie bij woningbouwprojecten. In deze voortoets is rekening gehouden met de werkwijze zoals opgenomen in het stappenplan uit de Handreiking (zie bijlage 2).

Pagina 2 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

2

Algemene gegevens

Opdrachtgever: Naam:

MINT Vastgoed Project B.V.

Adres:

Parklaan 60

Postcode en plaats:

5613 BH - Eindhoven

Opdrachtnemer: Bedrijf:

Van Empel Inspecties en Advisering

Afdeling:

Van Empel Milieu Advies

Adres:

Stökskesweg 11 Bergeijk

Postadres:

Postbus 31, 5570 AA Bergeijk

Telefoonnummer:

+31 (0)88 17 00 100

Email:

milieu@vanempelinspecties.com

Objectgegevens: Adres:

Scheepersdijk 97

Plaats:

Oisterwijk

Rapportgegevens: Rapportnummer:

QUO-26577-D6V8K1_V3

Datum:

24-2-2023

Datum aangepast:

20-04-2023 en 22-05-2023

Rapporteur:

H. Wilborts

Pagina 3 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

3

Rekenmodel

AERIUS-Calculator is het rekeninstrument voor het bepalen van de stikstofdepositie van activiteiten. Alle typen emissiebronnen (punten, lijnen en vlakken) van stikstof (NOx en NH3) kunnen in AERIUS-Calculator ingevoerd worden. AERIUS-Calculator heeft ten behoeve van het gebruikersgemak veel voorkomende typen bronnen van diverse sectoren (bijvoorbeeld industrie, landbouw en verkeer) gedefinieerd. Daarbij zijn voor diverse bronkenmerken default waarden ingevuld die gebruikt worden als de gebruiker zelf geen aangepaste waarde invoert. Gebouwinvloed Wanneer een emissiebron op een gebouw staat, of dicht bij een gebouw is gelegen, kan dit gebouw de verspreiding van de emissies beïnvloeden. Er dient in concentratie- en depositieberekeningen rekening te worden gehouden met gebouwinvloed wanneer aan alle onderstaande vier criteria wordt voldaan: 1. De bron wordt gemodelleerd als een stationaire puntbron, zoals het geval is bij o.a. schoorstenen; 2. De puntbron staat op een dominant gebouw, of dichtbij een of meerdere dominante gebouwen. Een dominant gebouw is een gebouw dat een relatief groot obstakel vormt in zijn omgeving; 3. De hoogte van het emissiepunt is minder dan 2,5 maal de hoogte van het gebouw; 4. De afstand van de emissiebron tot de meest nabije stikstofgevoelige natuur is minder dan 3 kilometer.

Het gaat hier dus om de afstand tussen de bron met gebouwinvloed en het dichtstbijzijnde stikstofgevoelige habitat of leefgebied van soorten in Natura 2000-gebieden (dit zijn de locaties waarop AERIUS de bijdrage aan de stikstofdepositie berekent). Na 3 km mag gebouwinvloed voor aanvragen worden verwaarloosd. Voor onderhavige onderzoek en beschikbare informatie geldt dat er geen rekening gehouden hoeft te worden met gebouwinvloed aangezien: Criteria In onderhavige situatie is sprake van stationaire puntbron(nen). In de directe omgeving van het plangebied is sprake van de aanwezigheid van dominante gebouwen. De hoogte van het emissiepunt is meer dan 2,5 maal de hoogte van het gebouw. Het dichtstbijzijnde stikstofgevoelige habitat of leefgebied van soorten in Natura 2000-gebieden is op < 3 kilometer gelegen.

EINDCONCLUSIE criteria De gebouwinvloed is te verwaarlozen.

Pagina 4 van 21

Van toepassing? Wel ☐ ☐

Niet ☒ ☒

☐ ☒

☒ ☐

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

4

Literatuurgegevens

Voor deze rapportage is gebruik gemaakt van literatuurgegevens uit de volgende rapporten: - Handboek Werken met AERIUS Calculator (versie 2021, 20 januari 2022) - Instructie-gegevensinvoer-AERIUS-Calculator-2021 (versie juni 2022); - Emissiefactoren voor stikstofdepositieberekeningen (bron www.tno.nl); - CROW-Publicatie 381.

Pagina 5 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

5

Emissies

De relevante emissie, met effect op de vermestende stikstofdepositie, zijn NO x en NH3. NOx emissie ontstaat bij het verbranden van fossiele brandstoffen. Dit vindt plaats in de aanwezige verbrandingsinstallaties en mobiele voertuigen. Deze emissies worden onder andere veroorzaakt bij het in werking zijn van machines, werktuigen, en door transport van en naar de locatie en dergelijke. In dit onderzoek is de stikstofemissie en -depositie van de volgende situaties inzichtelijk gemaakt: - Aanlegfase; - Gebruiksfase. 5.1

Beschrijving project

Op het adres Scheepersdijk 97 in Oisterwijk is sinds jaren een timmerbedrijf gevestigd. Onderhavige projectontwikkelaar heeft het terrein gekocht t.b.v. de ontwikkeling van woningen. Het gaat om de sloop van het timmerbedrijf en daarvoor in de plaats de bouw van 10 nieuwe woningen. Op de locatie worden 6 vrijstaande woningen en 4 twee-onderéén-kap woningen gerealiseerd. Ten behoeve van de wijziging van het bestemmingsplan dient aangetoond te worden dat er bij de beoogde ontwikkeling geen sprake is van significante negatieve gevolgen met betrekking tot stikstofdepositie. In onderstaande afbeeldingen is het plan verder verduidelijkt.

Afbeelding 1: Situatieoverzicht, projectlocatie blauw omcirkelt (Bron: GoogleMaps)

Pagina 6 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

Afbeelding 2: Situatieoverzicht (bron: stedenbouwkundig plan Oisterwijk Scheepersdijk, Van Tuijn stedenbouw, landschap, onderzoek).

Pagina 7 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

5.2

Emissiebronnen in de aanlegfase

Bij de realisatie van het plan vinden in de aanlegfase bouwactiviteiten plaats. In deze fase zijn met enige regelmaat machines en werktuigen nodig.1 Voor de aanlegfase van de woningen zijn de volgende uitgangspunten gehanteerd: • Totale bouwtijd: 1-2 jaar2; Over het algemeen worden de grotere partijen bouwmaterialen aangeleverd met behulp van vrachtwagens. Dagelijks vinden er ook verkeersbewegingen plaats met behulp van bedrijfswagens (al dan niet gecombineerd met aanhanger). Deze bedrijfswagens worden naast het vervoer van werklui en de benodigde gereedschappen en machines ook gebruikt voor de aan- en afvoer van materialen (waaronder steigermateriaal, stroomvoorzieningen et cetera).

5.2.1 Verkeersbewegingen door bouwverkeer in aanlegfase Voor het project is een realistische inschatting gemaakt van het aantal voertuigen voor de aanvoer van bouwmaterialen en afvoer van bouwafval end. In AERIUS-Calculator wordt rekening gehouden met een weekdaggemiddelde voor het aantal aan- en afvoerbewegingen (op basis van circa 235 werkdagen per jaar). Per type woning varieert het aantal benodigde verkeersbewegingen. In onderstaande tabel is per type woning een inschatting gemaakt van de het aantal verkeersbewegingen. Aantal verkeersbewegingen 3 per type woning (totaal)

Type woning

Slopen bebouwing

Aantal woningen

Licht verkeer

Zwaar verkeer

Totaal verkeersbewegingen per jaar

Licht verkeer

Zwaar verkeer

(n.v.t.)

30

200

30

200

2-onder-1kap

4

120

8

480

32

vrijstaand

6

150

10

900

60

1.410

292

totaal

Tabel 1: voertuigbewegingen in de aanlegfase

Voor onderhavig project is t.a.v. de aanlegfase rekening gehouden met de volgende verdeling: - Route 1: 50% van het verkeer in zuidwestelijke richting;

De bouwlocatie is gelegen op zandgrond. Tijdens de bouw wordt geen gebruik gemaakt van een boorstelling/ heimachine. 2 In de berekening in AERIUS-Calculator zijn alle activiteiten in 1 en hetzelfde jaar doorgerekend, rekenjaar 2023 (worstcase-scenario) 3 1 voertuig = 2 verkeersbewegingen 1

Pagina 8 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

-

Route 2: 50% van het verkeer in noordoostelijke richting4.

5.2.2 Emissie mobiele werktuigen in aanlegfase Voor de emissie vanuit de mobiele werktuigen wordt gebruik gemaakt van het TNOrapport “TNO 2021 R12305”.

Verreiker (100 KW, vanaf 2014)

Hijskraan (200 KW, vanaf 2014)

Trilplaat/ stamper (10 KW, vanaf 2014)

Minigraver (60 KW, vanaf 2014)

Vrachtwagens (200 KW, vanaf 2014)

Betonstorters/ -pompen (200 KW, vanaf 2014)

Graafmachine (200 KW, vanaf 2019)

In verband met de bouwactiviteiten in de aanlegfase is rekening gehouden met het volgende aantal draaiuren per ingezet werktuig/machine5.

Draaiuren (uur)

Type woning

Aantal woningen

1/1

totaal

slopen

(n.v.t.)

40

40

2-onder1kap Vrijstaand totaal

4 6

1/1

totaal

1,5

6

1,75

7

1,5

9 55

2,0

12 19

1/1

totaal

33,33

33,3

1,33 1,66

1/1

totaal

1/1

totaal

1/1

totaal

1/1

totaal

5,3

2

8

1,0

4

9

36

2,5

10

10,0 49

2,5

15 23

1,25

7,5 12

9

54 90

3,5

21 31

Tabel 2: inzet machines en werktuigen(in draaiuren) in de aanlegfase

Ten aanzien van het bouwverkeer (externe partijen) is rekening gehouden met 2 rijroutes tot de drukke doorgaande wegen in het centrum van Oisterwijk aangezien het niet waarschijnlijk is dat het bouwverkeer via de kleinere straten vanen naar de locatie komen aanrijden. Er zijn geen verkeerstelling bekend van de gemeente Oisterwijk. Gelet op de inrichting/ capaciteit van deze betreffende wegen is een verdeling 50/50 aangehouden wat realistisch is. 5 N.a.v. de herbeoordeling stikstofdepositieonderzoek van de OMWB (brief van 10 mei 2023, kenmerk D2023-05-006703) is contact opgenomen met Monton project management (dhr. P. van Stipdonk). Hij heeft n.a.v. de herbeoordeling opnieuw gekeken naar de uitgangspunten voor wat betreft de benodigde inzet van werktuigen en machines in de aanlegfase. N.a.v. de opmerkingenzijn de draaiuren van de hijskraan verhoogd. De overige uitgangspunten kunnen ongewijzigd aangehouden worden. 4

Pagina 9 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

In onderstaande tabel is de vereiste inzet van machines en werktuigen voor de realisatie van onderhavig plan weergegeven6. Type werktuig

Bouwjaar Brandstof Stage Vermogen vanaf klasse/ (kW) type 2019 Diesel V 75-560 2014 Diesel IV 75-560

Graafmachine10 Betonstorters / pompen Hijskranen 2019 Diesel V 75-560 Verreiker 2014 Diesel IV 75-560 Minigraver 2014 Diesel IV <=56 Trilplaat/Stamper 2014 Benzine 2takt 10 Tabel 3: Invoergegevens AERIUS mobiele werktuigen

SCR Brandstof AdBlue Aantal Brandstof AdBlue l/uur7 l/uur8 draaiuren l/jaar l/jaar per jaar9 Ja 12,3 0,37 55 677 40 Ja 12,3 0,37 19 234 7 Ja Ja n.v.t. n.v.t.

6,1 4,6 10,5 1,2

0,18 0,14 n.v.t. n.v.t.

90 31 23 12

549 143 242 14

Voor de aanlegfase wordt gebruik gemaakt van intern salderen. De totale inzet van werktuigen en machines conform opgave in tabel 3 past binnen het gewenste emissieplafond voor intern salderen.11

5.2.3 Stationair draaien van vrachtwagens Voor het stationair draaien van vrachtwagens (inclusief manoeuvreren) wordt rekening gehouden met een (worst-case) bedrijfstijd van circa 10 minuten per vrachtwagen gemiddeld. Bij een totaal van circa 47 vrachtwagens komt dit overeen met 8 uur stationair draaien van vrachtwagens per jaar. Conform de spreadsheet 202108-Emissiefactoren-voor-de-berekening-stationaireemissie-wegverkeer van BIJ12 is de NOx-emissie van stationair draaien van vrachtwagens 81,6744 gram/uur en de NH3-emissie 0,8652 gram/uur. Voor het stationair draaien van de vrachtwagens is derhalve rekening gehouden met: -

8 uur x 81,6744 gram/uur =653 gram = 0,653 kg NOx 8 uur x 0,8652 gram per uur= 6,92 gram = 0,069 kg NH

In verband met de bouwactiviteiten in de aanlegfase is rekening gehouden met de worst-case-scenario. Berekend op basis van het gemiddeld brandstofverbruik per type machine conform tabel 7 uit het TNO-rapport | TNO 2021 R12305. Dit is inclusief te slopen bebouwing, realiseren van aan- of bijgebouwen, aanleg van tuinen, plantsoenen en overige infrastructuur (wegen, paden of parkeerplaatsen), indien van toepassing binnen onderhavige ontwikkeling. 8 Het AdBlue-verbruik van nieuwere en grotere machines, met SCR wordt (conform rapport TNO 2021 R12305) ingeschat tussen 3% en 6% van het gemiddelde brandstofverbruik. Voor de worst-case is voor werktuigen van stageklasse IV rekening gehouden met een AdBlue-verbruik van 3%. Voor werktuigen vanaf Stageklasse V wordt rekening gehouden met een AdBlue-verbruik van 6% conform tabel 7 van het TNO rapport. 9 De opgave van aantal uren betreft het aantal draaiuren dat de machines in werking zijn. In AERIUS worden (conform Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2022) alle uren dat de motor draait, dus ook als de motor stationair draait als waarde ingevoerd. Hierin is tevens de lage motorlast tijdens het manoeuvreren van de voertuigen inbegrepen.

10 Praktijkonderzoek uit 2018 van Cumela (de brancheorganisatie voor ondernemers in groen, grond en infra) geeft aan dat het actuele machinepark in Nederland inmiddels al behoorlijk gemoderniseerd is. Machines en werktuigen worden gemiddeld eens in de zeven tot tien jaar vervangen. Uit een stikstofenquête blijkt nog eens dat vijftig procent van het materieel inmiddels van na 2014 is, dus voorzien is van Stage IV of V. Anno 2023 is de aanwezigheid van een werktuig/machine met een stage V-motor dus gangbaar. Voor dit onderzoek is voor de graafmachine en hijskraan rekening gehouden met modernere werktuigen vanaf bouwjaar 2019 (Stage V). 11 We adviseren aan de gemeente het gebruik van de graafmachines en hijskranen in stageklasse V en het gebruik van Ad-Blue bij diesel aangedreven werktuigen van meer dan 56 KW als voorwaarde op te nemen in de Omgevingsvergunning bouwen. 6 7

Pagina 10 van 21

32 4 n.v.t. n.v.t.

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

5.3

Emissiebronnen in de gebruiksfase

Voor bronnen in de sector wonen en werken is er vaak geen specifieke informatie beschikbaar over de uitstoothoogte en de warmte-emissie, waardoor het nodig is gebruik te maken van de default kengetallen. Aangezien bij dit project de emissies voor wonen niet bekend zijn wordt gebruik gemaakt van de kengetallen uit de factsheet ‘Ruimtelijke plannen–emissiefactoren’ op de AERIUS-website (www.aerius.nl/nl/factsheets/ruimtelijke-plannen-emissiefactoren) 12.

5.3.1 Emissie vanuit de installaties van nieuwe woningen Ter plaatse van het projectgebied worden 20 nieuwe woningen gerealiseerd. Deze woningen worden aardgasloos gebouwd. De woningen worden op een duurzame wijze verwarmd. Er wordt o.a. gebruik gemaakt van warmtepompen. Er is derhalve geen emissie van NOx te verwachten vanuit de installaties van de woningen.

5.3.2 Emissie vanuit de verkeer aantrekkende werking in de gebruiksfase: Projecten kunnen leiden tot extra verkeer en vervoer (wegverkeer) van en naar het projectgebied. Het extra verkeer is berekend op basis van de landelijke CROW-richtlijnen. In de kerncijfers wordt een uitsplitsing gemaakt tussen diverse woningtypen. Elk woningtype genereert namelijk een ander aantal voertuigen per weekdagetmaal. In Tabel 4 zijn de verschillende kengetallen voor verkeersgeneratie weergegeven. Woningtype

Minimaal CROWkengetal Tussen/hoekwoning (koop) 6,9 Twee-onder-één-kap (koop) 7,3 Etage duur (huur) 5,5 Vrijstaande woning (koop) 7,7 Sociale woning (huur) 5,0 Tabel 4: CROW-kengetallen per woningtype

Maximaal CROWkengetal 7,7 8.1 6,3 8,5 5,8

Gemiddeld CROWkengetal 7,3 7,7 5,9 8,1 5,4

De CROW geeft twee mogelijke kengetallen, een minimaal en een maximaal kengetal. Voor de berekening van het extra verkeer is, zoals gebruikelijk, het gemiddelde van deze twee gehanteerd. Voor de woningen wordt aangesloten bij het gemiddeld kengetal van de relevante woningtypen. Woningtype

Gemiddeld CROWkengetal 8,1 7,7

Vrijstaande woning (koop) Twee-onder-één-kap (koop) Totaal Tabel 5: Berekening aantal voertuigbewegingen

Aantal woningen 6 4 20

Aantal extra bewegingen 48,6 30,8 79,4

In de toelichting van de factsheet wordt vermeld dat de groene waarden gebruikt kunnen worden voor de AERIUSberekening. Derhalve zijn de groene waarden m.b.t. NOx/kg/jaar aangehouden in deze toetsing. 12

Pagina 11 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

Wanneer verkeer- en vervoersbewegingen van en naar het projectgebied worden meegenomen als emissiebron, dan moet vervolgens bepaald worden tot welke afstand deze moeten worden meegenomen in het onderzoek. Hier zijn in de praktijk geen harde criteria voor. Er dient in alle gevallen een onderbouwde afweging gemaakt te worden tot waar het verkeer meegenomen wordt. Een algemeen criterium voor verkeer van en naar inrichtingen is dat de gevolgen niet meer aan de inrichting worden toegerekend wanneer het verkeer is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Dit is het geval op het moment dat het aan- en afvoerende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. Voor onderhavig project is t.a.v. de gebruiksfase rekening gehouden met de volgende verdeling 13: - Route 1: 50% van het verkeer in zuidwestelijke richting; - Route 2: 50% van het verkeer in noordoostelijke richting. Voor het verkeer is geen rekening gehouden met congestie (file). De locatie is gelegen in een rustige dorpskern zonder druk verkeer. Er zijn ook geen wegen aanwezig met verkeerslichten. Het betreft normaal verkeer.

Conform de NSL rekentool (zie ook https://www.infomil.nl/onderwerpen/lucht-water/luchtkwaliteit/slag/aerius-luchtrekentool-nsl-rekentool/handleiding/algemeen/bestanden/wegsegmenten/congestie/) is er geen sprake van een relevante congestie. Aan de Schepersdijk wordt een 2 onder 1 kap gerealiseerd. De overige 8 woningen zullen worden ontsloten via de Pater van de Elsenstraat. In het rekenmodel zijn beide rijlijnen worst-case verlengd tot aan de openbare parkeerplaatsen binnen het plangebied.

In onderhavige onderzoek zijn de rijlijnen doorgetrokken tot drukke doorgaande wegen in het centrum van Oisterwijk. Het totaal aantal verkeersbewegingen zijn slechts een fractie van de totale verkeersintensiteit per jaar op deze doorgaande wegen. Het verkeer is dus meegenomen tot deze is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. 13

Pagina 12 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

6

Intern salderen

Bij ‘intern salderen’ leidt de nieuwe situatie niet tot een toename van de stikstofdepositie ten opzichte van de bestaande situatie. Om te bepalen of de nieuwe situatie tot een toename van stikstofdepositie leidt, wordt een verschilberekening gemaakt tussen de huidige feitelijke stikstofdepositie in de bestaande situatie en de stikstofdepositie in de nieuwe situatie. De conclusie kan dan zijn dat door intern salderen er geen toename is van stikstofdepositie binnen het project of de locatie waardoor significante effecten bij voorbaat kunnen worden uitgesloten. Met ingang van 1 januari 2020 is Artikel 2.7, tweede lid, van de Wnb gewijzigd. Met deze wijziging kwam de vraag op of voor intern salderen nog wel een vergunning nodig is. Het antwoord op deze vraag heeft de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State in zijn uitspraak (ECLI:NL:RVS:2021:71) van 20 januari 2021 gegeven. De Afdeling komt tot het oordeel dat wanneer intern wordt gesaldeerd er geen natuurvergunning nodig is. De aanlegfase van de woningen heeft qua stikstofdepositie invloed op de volgende Natura 2000-gebieden: - Kampina & Oisterwijkse Vennen (met Europese aanwijsdatum van 10-06-1994).

referentiesituatie Uit vaste jurisprudentie volgt dat onder de referentiesituatie de feitelijk, planologisch legale situatie voorafgaand aan het vaststellen van het bestemmingsplan wordt verstaan (ABRvS 22 januari 2020, ECLI:NL:RVS:2020:212). De thans aanwezige timmerwerkplaats is gelegen binnen het bestemmingsplan Woongebieden van de gemeente Oisterwijk en heeft de enkelbestemming “Bedrijf”. De activiteiten van de timmerwerkplaats zijn passend (en sinds jaar en dag feitelijk en planologisch legaal aanwezig). 6.1

Historie van de bedrijfslocatie en verleende vergunningen/ milieutoestemmingen

Op basis van historisch onderzoek in het archief van de gemeente Oisterwijk (gegevens 10 februari 2023 ontvangen via de gemeente Oisterwijk) zijn de volgende gegevens bekend: Op onderhavige locatie is sedert 1933 een timmerwerkplaats gevestigd. In 1944 en 1961 zijn er uitbreidings- en wijzigingsvergunning verleend voor het bedrijf ter plaatse. Op respectievelijk 29 juli 1988, 19 juli 1990 zijn Hinderwet vergunningen verleend14 en op 7 februari 1995 is de vergunning geactualiseerd. Per 1 december 2000 is het bedrijf komen te vallen binnen de algemene regels van het Besluit bouw- en houtbedrijven milieubeheer, die per 1 januari 2008 onder het Activiteitenbesluit is komen te vallen.

De activiteiten en de omvang van het bedrijf zijn na de vergunning van 19 juli 1990 niet gewijzigd. Na 1990 hebben enkel nog actualisaties van de vergunningen plaatsgevonden danwel zijn de activiteiten van het bedrijf onder de algemene regels van een AMVB of Activiteitenbesluit komen te vallen. De vergunde situatie op 19 juli 1990 is derhalve ook leidend als referentiesituatie voor een project. De aanwijsdatum van Kampina & Oisterwijkse Vennen is 10 juni 1994. De referentiesituatie voor onderhavig project (na onderhavig plan) ligt hiermee gelijk aan de referentiesituatie de feitelijk, planologisch legale situatie. 14

Pagina 13 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

In 2003 heeft de heer G. van de Mierde het bedrijf overgenomen op huurbasis. Na de overname hebben er geen wijzigingen plaatsgevonden. Op 20 september 2007 en 13 december 2011 heeft de gemeente Oisterwijk het bedrijf gecontroleerd op het naleven van de algemene milieuvoorschriften. Medio 2020 heeft de familie Horvers het pand verkocht aan onderhavige projectontwikkelaar met als doel het pand te slopen en er nieuwe woningen te realiseren. Voor onderhavige situatie geldt dat er vanaf de oprichting tot heden verschillende milieuvergunningen zijn verleend. In de loop der jaren hebben er geen wijzigingen plaatsgevonden t.a.v de activiteiten en de gebouwen van het bedrijf. De in de paragraaf genoemde informatie is bekend bij de gemeente Oisterwijk. De gegevens zijn afkomstig uit de volgende documenten die we via gemeente Oisterwijk digitaal hebben ontvangen (zie bijlage 3):

Afbeelding 3: overzicht ontvangen digitale bestanden historische milieutoestemmingen

6.2

Relevante emissiebronnen in de referentiesituatie

Van de bedrijfslocaties is bekend dat het een timmerwerkplaats betrof waar circa 14 personen werkzaam waren (circa 11 in de werkplaats en 3 op kantoor). Het pand werd verwarmd door middel van een cv-installatie en gasheaters. Het is zeer aannemelijk dat onderhavig personeel met auto naar het werk hebben gereden. Hiervoor is een voorzichtige aanname gemaakt van circa 10 auto’s per dag. (20 verkeersbewegingen met licht verkeer15 per etmaal). Het terrein heeft een omvang van circa 3.100 m2 en de voormalige timmerwerkplaats heeft een omvang van circa 800 m2. Bekend is dat er 2 á 3 keer per week materialen werden geleverd en dat de gereed zijnde producten met een frequentie van circa 1 á 2 keer per week werden weggereden. Hiernaast werden 1 of 2 wekelijks verschillende afvalcontainers geleegd. Leveranciers en klanten maken zowel gebruik van bestelauto’s en vrachtwagens. Hiervoor is een voorzichtige aanname gemaakt van circa 5 voertuigen per week waarvan 2 zware voertuigen en 3 lichte voertuigen. Rekening gehouden met een 5-daagse werkweek komt dit overeen met 0,8 verkeersbewegingen zwaar verkeer en 1,2 verkeersbewegingen licht verkeer per etmaal.

15

1 voertuig = 2 verkeersbewegingen

Pagina 14 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

6.2.1 Verkeersbewegingen (referentiesituatie) Ten aanzien van de referentiesituatie zijn de volgende verkeersbewegingen (lijnbron) meegenomen voor het intern salderen: -

21,2 lichte verkeersbewegingen per etmaal 0,8 zware verkeersbewegingen per etmaal.

Ten aanzien van de verdeling van het verkeer is rekening gehouden met dezelfde verdeling en routing zoals is aangehouden in paragraaf 5.3.

6.2.2 Emissie vanuit stationair draaien van vrachtwagens (referentiesituatie) Voor het manoeuvreren en laden en lossen wordt rekening gehouden met een (worstcase) bedrijfstijd van 5 minuten per vrachtwagen voor het stationair laten draaien van de motoren. Met 0,4 vrachtwagens per dag stationair draaien t.b.v. laden en lossen en manoeuvreren is op jaar basis sprake van circa 8,6 uur stationair draaien van vrachtwagens16. Het brandstofverbruik van de stationair draaiende vrachtwagens is als volgt ingeschat: - 8,6 uur x gemiddeld brandstofverbruik 1,19 l/uur = 10 liter diesel per jaar; - 8,6 uur x gemiddeld AdBlue-verbruik 0,0357 l/uur = 0,3 liter AdBlue per jaar. Bovengenoemd brandstof- en AdBlue-verbruik is in AERIUS ingevoerd i.c.m. een stageklasse IV, bouwjaar vanaf 2014, vermogen 200 KW (>75-560 KW). De totale emissie van het stationair draaien van vrachtwagens wordt automatisch berekend in AERIUSCalculator.

Bij een worst-case-scenario zal sprake zijn van 5 werkdagen per week x 52 weken per jaar en een gemiddelde van 0,8 vrachtwagens per dag. Per jaar is dus sprake van circa 208 vrachtwagens x 5 min. = 17 uur stationair draaien van vrachtwagens. 16

Pagina 15 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

6.2.3 Emissie stookinstallaties t.b.v. de timmerwerkplaats (referentiesituatie) Voor wat betreft de aanwezige cv-installaties en gasheaters is geen specifieke informatie beschikbaar waardoor het nodig is gebruik te maken van de default kengetallen. Het gasverbruik van het gebouw is variabel. Ten aanzien van de NOx -emissie is een inschatting gemaakt van het totale gasverbruik aan de hand van energiekengetallen uit het Rapport " Ontwikkeling energiekengetallen utiliteitsgebouwen” (J.M. Sipma & M.D.A. Rietkerk, januari 2016). Voor het gebouw is rekening gehouden met een gemiddeld gasverbruik van 15 m3/m2 . Het bedrijfsvloeroppervlak (BVO) is als volgt: - Timmerwerkplaats: 800 m2 In onderstaande berekening wordt de Nox-emissie vanuit de timmerwerkplaats bepaald. Deze emissie is 5,7 kg NOx per jaar. Stookinstallaties timmerwerkplaats Toelichting: Voor stookinstallaties in onderhavige gebouwen worden soortgelijke ketelinstallaties gebruikt als bij woningen. Om deze reden kunnen de emissiefactoren bij woningen ook worden gebruikt Het rapport waar de emissiefactoren uit worden berekend is gebruikt voor de landelijke emissieregistratie voor stationaire bronnen kleiner dan 20 MWth. aantal BVO (werkplaats) gas intensiteit bedrijfshal zonder koeling

800,00 m2 15,00 m3/m2 zie: rapport "Ontwikkeling energiekengetallen utiliteitsgebouwen, tabel 1, pag. 8

Brandstofverbruik: Brandstof: Omrekening aardgasequivalent: Omrekening naar GJ Totaal warmte verbruik Emissiefactor Nox Emissie Nox

12000,00 m3/jaar aardgas 1,00 31,60 379,75 GJ/jaar 15,00 g/GJ

zie: https://www.infomil.nl/link-alm/tabel/ 1 Gigajoule= 31,6 aardgas equivalent zie pag. 4, rapport TNO 2014 R10584 (worst-case)

5,70 kg/jaar

Afbeelding 4: Emissieberekening emissie vanuit stookinstallaties

Pagina 16 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

7

Rekenresultaten

Voor onderhavige berekeningen is gebruik gemaakt van de meest recente versie van AERIUS-Calculator (beschikbaar via https://www.aerius.nl/nl). Via de module is het mogelijk om pdf-bestanden te genereren vanuit AERIUS-Calculator. Deze Pdf-bestanden zijn onderdeel van deze rapportage en worden gelijktijdig in dit rapport aangeboden. Pdf-bestand(en) van de volgende berekening(en) is toegevoegd (bijlage 1): - Aanlegfase: AERIUS_projectberekening_20230522142357_aanlegfaseRd3m2hp79p8i - Gebruiksfase: AERIUS_projectberekening_20230522140454_gebruiksfaseRn3f4U6XBToq

Afbeelding 5: Rekenresultaten AERIUS-Calculator aanlegfase

Afbeelding 6: rekenresultaten AERIUS-Calculator gebruiksfase

De toename stikstofdepositie in de aanlegfase en de gebruiksfase bedraagt 0,00 mol/ha/jr. Pagina 17 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

8

Conclusie

In deze rapportage zijn de te verwachten effecten van stikstofdepositie op Natura 2000gebieden in kaart gebracht. Voorgenomen ontwikkeling vindt plaats op een locatie waar geruime tijd een timmerbedrijf gevestigd is geweest. De emissies vanuit de vergunde activiteiten van het voormalige timmerbedrijf zijn gebruikt met het intern salderen. Bij ‘intern salderen’ leidt de nieuwe situatie niet tot een toename van de stikstofdepositie ten opzichte van de bestaande situatie 17 . Om te bepalen of de nieuwe situatie tot een toename van stikstofdepositie leidt, wordt een verschilberekening gemaakt tussen de huidige feitelijke stikstofdepositie in de bestaande situatie en de stikstofdepositie in de nieuwe situatie. Met ingang van 1 januari 2020 is Artikel 2.7, tweede lid, van de Wnb gewijzigd. Met deze wijziging kwam de vraag op of voor intern salderen nog wel een vergunning nodig is. Het antwoord op deze vraag heeft de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State in zijn uitspraak (ECLI:NL:RVS:2021:71) van 20 januari 2021 gegeven. De Afdeling komt tot het oordeel dat wanneer intern wordt gesaldeerd er geen natuurvergunning nodig is. Uit de rekenresultaten blijkt dat de gewenste ontwikkeling in de aanlegfase en de gebruiksfase niet leidt tot een toename stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden.

Hiermee kan worden geconcludeerd dat de aanlegfase en gebruiksfase van deze nieuwe woningen, geen significant nadelige gevolgen met betrekking tot het aspect verzuring op Natura 2000-gebieden veroorzaken. Conform de “Handreiking Voortoets Stikstof van BIJ12 is geen passende beoordeling noodzakelijk. We adviseren aan de gemeente het gebruik van de graafmachines en hijskranen in stageklasse V en het gebruik van Ad-Blue bij diesel aangedreven werktuigen van meer dan 56 KW als voorwaarde op te nemen in de Omgevingsvergunning bouwen.

Voor de aanlegfase wordt tevens gebruik gemaakt van intern salderen. De totale inzet van werktuigen en machines conform opgave in tabel 3 past binnen het gewenste emissieplafond voor intern salderen. 17

Pagina 18 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

9

Bijlagen

De volgende bijlagen zijn toegevoegd: Bijlage

Naam

1

Stappenplan ‘Handreiking Voortoets Stikstof’ van februari 2021

2

Pdf-bestand(en) AERIUS-Calculator

3

kopie verleende vergunningen/ milieutoestemmingen

Pagina 19 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

Bijlage 1 – Stappenplan Handreiking Voortoets Stikstof’ van februari 2021

Pagina 20 van 21

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

Bijlage 2 – Pdf-bestand(en) AERIUS-Calculator

Pagina 21 van 21

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

MINT Vastgoed Project B.V. Scheepersdijk 97, 5062 EB Oisterwijk woningbouwplan Scheepersdijk Oirsterwijk aanlegfase woningbouwplan Scheepersdijk Oisterwijk (verschilberekening incl. intern salderen)

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Rd3m2hp79p8i 22 mei 2023, 14:26 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

2876796

Kampina & Oisterwijkse Vennen

referentiesituatie - Referentie aanlegfase - Beoogd referentiesituatie - Referentie aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

Rd3m2hp79p8i (22 mei 2023)

2023 2023

0,01 mol/ha/j -

99,8 g/j 0,4 kg/j

8,0 kg/j 22,4 kg/j

2/10

Projectberekening

aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | mobiele werktuigen  Verkeersnetwerk

Rd3m2hp79p8i (22 mei 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,4 kg/j 29,4 g/j

21,5 kg/j 0,9 kg/j

3/10

Projectberekening

referentiesituatie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Wonen en Werken | Kantoren en winkels | CV-installaties Timmerwerkplaats 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Stationair draaien van vrachtwagens  Verkeersnetwerk

Rd3m2hp79p8i (22 mei 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,4 g/j 97,4 g/j

5,7 kg/j 0,4 kg/j 1,9 kg/j

4/10

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rd3m2hp79p8i (22 mei 2023)

5/10

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

-

-

Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Kampina & Oisterwijkse Vennen

Rd3m2hp79p8i (22 mei 2023)

6/10

Projectberekening

aanlegfase, Rekenjaar 2023 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

mobiele werktuigen X:141883,34 Y:398520,68 0,33 ha

graafmachines

Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja

betonstorters/ pompen

Naam

NOₓ NH₃

Stageklasse

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

55 u/j

40 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 234 l/j SCR: ja

19 u/j

7 l/j

vrachtwagens

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 59 l/j SCR: ja

49 u/j

2 l/j

hijskranen

Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja

549 l/j

90 u/j

33 l/j

verreiker

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 143 l/j SCR: ja

31 u/j

4 l/j

minigraver

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 242 l/j SCR: nee

23 u/j

trilplaat/ stamper

alle werktuigen op benzine, 2takt

2

14 l/j

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

route 1 X:141655,86 Y:398428,09 546,22 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Rd3m2hp79p8i (22 mei 2023)

677 l/j

21,5 kg/j 0,4 kg/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Stof Emissie

NOₓ

4,2 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 4,6 kg/j NH₃ 56,2 g/j NOₓ 1,3 kg/j NH₃ 14,2 g/j NOₓ 3,4 kg/j NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 3,0 kg/j NH₃ 34,3 g/j NOₓ 5,0 kg/j NH₃ 1,8 g/j NOₓ 56,0 g/j NH₃ 0,0 kg/j

Links Rechts NOₓ 0,4 kg/j Type scherm - NO₂ 0,1 kg/j Hoogte - NH₃ 12,3 g/j Afstand tot de weg - -

Voertuigbewegingen

705,0 p/jaar 0,0 p/jaar 146,0 p/jaar 0,0 p/jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/10

Projectberekening

3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

route 2 X:142010,91 Y:398613,11 761,23 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Rd3m2hp79p8i (22 mei 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 0,5 kg/j Type scherm - NO₂ 0,1 kg/j Hoogte - NH₃ 17,1 g/j Afstand tot de weg - -

Voertuigbewegingen

705,0 p/jaar 0,0 p/jaar 146,0 p/jaar 0,0 p/jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/10

Projectberekening

referentiesituatie, Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Kantoren en winkels

Naam CV-installaties Uittreedhoogte Timmerwerkplaats Warmteinhoud Locatie X:141879,47 Spreiding Y:398514 Oppervlakte 0,08 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

route 1 X:141655,86 Y:398428,09 546,22 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

route 2 X:142010,91 Y:398613,11 761,23 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Stationair draaien van vrachtwagens X:141896,43 Y:398519,57 0,02 ha

Stageklasse

vrachtwagen Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Rd3m2hp79p8i (22 mei 2023)

NOₓ

5,7 kg/j

Links Rechts NOₓ 0,8 kg/j Type scherm - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - NH₃ 40,7 g/j Afstand tot de weg - -

Voertuigbewegingen

In file

10,6 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,4 p/etmaal 0,0 p/etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 1,1 kg/j Type scherm - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - NH₃ 56,7 g/j Afstand tot de weg - -

Voertuigbewegingen

In file

10,6 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,4 p/etmaal 0,0 p/etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Max. snelheid

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

4

11,0 m 0,014 MW 6m

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

10 l/j

0,4 kg/j 2,4 g/j

Draaiuren AdBlue verbruik

9 u/j

0 l/j

Stof Emissie

NOₓ

0,4 kg/j NH₃ 2,4 g/j 9/10

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022.1_20230405_989cfb3815 Database versie 2022.1_989cfb3815 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

Rd3m2hp79p8i (22 mei 2023)

10/10

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

MINT Vastgoed Project B.V. Scheepersdijk 97, 5062 EB Oisterwijk woningbouwplan Scheepersdijk Oirsterwijk gebruiksfase woningbouwplan Scheepersdijk Oisterwijk (verschilberekening incl. intern salderen)

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Rn3f4U6XBToq 22 mei 2023, 14:07 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

referentiesituatie - Referentie gebruiksfase - Beoogd referentiesituatie - Referentie gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

Rn3f4U6XBToq (22 mei 2023)

2023 2023 -

99,8 g/j 0,4 kg/j

8,0 kg/j 5,7 kg/j

2/9

Projectberekening

gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 

Verkeersnetwerk

Rn3f4U6XBToq (22 mei 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,4 kg/j

5,7 kg/j

3/9

Projectberekening

referentiesituatie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Wonen en Werken | Kantoren en winkels | CV-installaties Timmerwerkplaats 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Stationair draaien van vrachtwagens  Verkeersnetwerk

Rn3f4U6XBToq (22 mei 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,4 g/j 97,4 g/j

5,7 kg/j 0,4 kg/j 1,9 kg/j

4/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rn3f4U6XBToq (22 mei 2023)

5/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

Rn3f4U6XBToq (22 mei 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

-

-

6/9

Projectberekening

gebruiksfase, Rekenjaar 2023 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

route 1 X:141767,68 Y:398508,33 836,62 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

route 2 X:141990,6 Y:398603,95 805,97 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Rn3f4U6XBToq (22 mei 2023)

Max. snelheid

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 2,9 kg/j Type scherm - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Voertuigbewegingen

39,7 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 2,8 kg/j Type scherm - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Voertuigbewegingen

39,7 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/9

Projectberekening

referentiesituatie, Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Kantoren en winkels

Naam CV-installaties Uittreedhoogte Timmerwerkplaats Warmteinhoud Locatie X:141879,47 Spreiding Y:398514 Oppervlakte 0,08 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

route 1 X:141655,86 Y:398428,09 546,22 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

route 2 X:142010,91 Y:398613,11 761,23 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Stationair draaien van vrachtwagens X:141896,43 Y:398519,57 0,02 ha

Stageklasse

vrachtwagen Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Rn3f4U6XBToq (22 mei 2023)

NOₓ

5,7 kg/j

Links Rechts NOₓ 0,8 kg/j Type scherm - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - NH₃ 40,7 g/j Afstand tot de weg - -

Voertuigbewegingen

In file

10,6 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,4 p/etmaal 0,0 p/etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 1,1 kg/j Type scherm - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - NH₃ 56,7 g/j Afstand tot de weg - -

Voertuigbewegingen

In file

10,6 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,4 p/etmaal 0,0 p/etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Max. snelheid

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

4

11,0 m 0,014 MW 6m

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

10 l/j

0,4 kg/j 2,4 g/j

Draaiuren AdBlue verbruik

9 u/j

0 l/j

Stof Emissie

NOₓ

0,4 kg/j NH₃ 2,4 g/j 8/9

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022.1_20230405_989cfb3815 Database versie 2022.1_989cfb3815 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

Rn3f4U6XBToq (22 mei 2023)

9/9

Rapportnummer: QUO-26577-D6V8K1_V3 © van Empel Inspecties en Advisering

Bijlage 3: kopie verleende vergunningen/ milieutoestemmingen

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12813063/1