CConstaterende datOegstgeest
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 3 bij RV d.d. 30 november 2021 Meerjarenonderhoudsprogramma Openbare Ruimte 2022-2027 Z-21-149735 Oegstgeest

Besluitvormende raadsbijeenkomst 27 januari 2022, gemeente OegstgeestBij agendapunt: Meerjarenonderhoudsprogramma Openbare Ruimte 2022 – 20274.961 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Steller Team Aan Datum Onderwerp

: Mariska Warning : Bestuur, strategie en bedrijfsvoering : College van burgemeester en wethouders/ Gemeenteraad : 26 november 2021 : Scenario berekening MeerJarenOnderhoudsProgramma (MJOP)

OPLEGNOTITIE

Beheerplannen Het afgelopen jaar is gewerkt aan de actualisatie van de beheerplannen. Deze actualisatie was noodzakelijk om inzicht te krijgen in het benodigde onderhoud en om de onderhoudskosten voor de toekomst goed te kunnen begroten. In het verleden is gebleken dat de beheerplannen zijn vastgesteld, maar dat het vaak ontbrak aan voldoende middelen, zowel in capaciteit als financieel, om hieraan uitvoering te geven. Op 8 juni jl. heeft het college de beheerplannen voor het ruimtelijke domein voorlopig vastgesteld (in afwachting van de uitwerking van de financiële paragraaf), met uitzondering van het beheerplan op het ruimtelijk domein riolering. De raad is door middel van een raadsmededeling geïnformeerd, waarbij is medegedeeld dat de financiële consequenties van de beheerplannen uitgewerkt en toegelicht zullen worden in een meerjarenonderhoudsprogramma. Uit de beheerplannen bleek destijds dat er over de periode 2021 t/m 2025 voor € 29.900.000 aan extra middelen nodig was voor de uitvoering. Kaderbrief 2022-2025 Vanuit de beheerplannen zijn alle benodigde onderhoudsactiviteiten gewogen en zijn de projecten financieel doorgerekend. Door middel van de kaderbrief 2022-2025 is een aanvraag gedaan om de investeringsbudgetten met een totaal bedrag van € 29.371.500 te verhogen, waarbij ook een inschatting is gemaakt van de daar bijhorende kapitaallasten.

Daarnaast is gevraagd de budgetten voor het dagelijks onderhoud te verhogen. Het ruimtelijk domein riolering was op dat moment nog buiten beschouwing gelaten. Doordat nog niet alle bedragen bekend waren, zijn in de kaderbrief 2022-2025 twee stelposten opgenomen. Één stelpost exploitatiebudgetten en één stelpost kapitaallasten voor de investeringen in de openbare ruimte. De gemeenteraad was nog niet volledig overtuigd dat het beschikbaar stellen van (nog) meer middelen ten behoeve van het ruimtelijk domein een realistische oplossing is voor het onderliggend probleem. Om die reden zijn deze middelen ten tijde van het vaststellen van de kaderbrief 20222025 niet beschikbaar gesteld. Begroting 2022-2025 Als voorbereiding voor het opstellen van de begroting 2022-2025 zijn de kosten voor de beheerplannen op de functionele beleidsthema’s opgenomen. Bij de doorrekening van de beheerplannen naar het MeerjarenOnderhoudsProgramma (MJOP) en de financiële verwerking hiervan is gebleken dat dit leidt tot een risicovolle schuld (gedefinieerd als leidende tot een schuldquote van > 130%). Dit komt doordat voor de uitvoering van het volledige MJOP over de periode 2022 tot en met 2029 circa € 60 miljoen nodig is. Om binnen de 130% schuldquote te blijven is er initieel voor gekozen om € 10 miljoen in de begroting 2022-2025 op te nemen als lumpsum investeringsbudget MJOP.

Daarnaast is voorgesteld om een deel van het positieve saldo van de begroting in de bestemmingsreserve financiering Pagina 1 van 4

beheerplannen te storten. De gemeenteraad heeft het lumpsum investeringsbudget MJOP van € 10 miljoen ten tijde van het vaststellen van de begroting 2022-2025 niet vastgesteld. Najaarsnota 2021 Met behulp van een extern bureau zijn de beheerplannen nogmaals kritisch beoordeeld en heeft er een aanpassing plaats gevonden aan het MeerjarenOnderhoudsProgramma (MJOP). Vooruitlopend op de vaststelling van de meerjarenonderhoudsprogramma zijn in de najaarsnota 2021 aanpassingen gevraagd van reeds bestaande investeringsbudgetten en zijn investeringsbudgetten aangevraagd voor de uitvoering van verschillende nieuwe projecten. De totale aanpassing (incl. de nieuwe kredieten) van de budgetten bedraagt € 26.897.500, waarvan een cashflow van € 989.700 is geraamd voor het boekjaar 2021. Op basis van de geactualiseerde beheerplannen is er weer voldoende onderbouwing om de bij de jaarrekening 2020 vrijgevallen voorzieningen opnieuw in te stellen. In de najaarsnota 2021 is voorgesteld om bedragen op te nemen in de betreffende voorzieningen. Het gaat hier dan om de bedragen van respectievelijk € 1.053.000 voor de voorzienig Onderhoud Wegen en € 484.000 voor de voorziening Vervanging Bomen. Naast het weer instellen van een voorziening Onderhoud Wegen, is in de najaarsnota 2021 voorgesteld om een bestemmingsreserve Onderhoud Wegen te vormen ad € 2.700.000 vanuit de algemene reserve.

De bestemmingsreserve zal jaarlijks vrij vallen ten behoeve van de voorziening Onderhoud Wegen als aanvulling op de reeds geraamde jaarlijkse storting van € 406.000. De gemeenteraad heeft de najaarsnota 2021 vastgesteld, met uitzondering van de voorgestelde wijzigingen (aanpassing als nieuw) van investeringsbudgetten ten aanzien van het MJOP. Door middel van een aangenomen amendement is besloten dat de decemberwijziging een meer gepast moment is voor deze besluitvorming. Afwegingen bij het bepalen van de investeringsvolume Ten tijde van het opstellen van de begroting 2022-2025 is gebleken dat het uitvoeren van alle MJOP projecten op korte termijn nog niet haalbaar is voor de gemeente. Dit betekent dat afwegingen moeten plaats vinden en keuzes gemaakt moeten worden. Hierin zijn de volgende elementen van belang: - Netto schuld quote; - Structurele dekking van de kapitaallasten. Netto schuldquote gecorrigeerd voor alle verstrekte leningen Het kengetal netto schuldquote zegt iets over de financiële vermogenspositie van de gemeente. Het kengetal geeft aan of de gemeente investeringsruimte heeft en of met de baten blijvend de schuldverplichtingen kunnen worden gedragen. Het kengetal wordt berekend door: langlopende en kortlopende schulden (excl.

voorzieningen) -/- (verstrekte langlopende uitzettingen en leningen + kortlopende vorderingen en uitzettingen + liquide middelen) te delen door de baten voor mutaties reserves. Bij een netto schuldquote boven de 130% wordt een hoge schuldendruk verondersteld. Dit is echter een vuistregel. Voor een genuanceerd oordeel moet ook worden gekeken naar de voorraden grond, de uitgeleende gelden en de ontwikkeling van de toekomstige financieringsstromen. Uit een gesprek met de Provincie is gebleken dat de 130% niet als een absolute grens wordt gezien. Bij de afweging of de gemeente Oegstgeest zich extra investeringen kan permitteren is vooral de structurele dekking van de kapitaallasten van betekenis.

Pagina 2 van 4

Structurele dekking kapitaallasten Investeringen hebben na een verloop tij afschrijvingslasten tot gevolg. Hogere afschrijvingslasten van investeringen leggen een deel van de exploitatierekening vast, waardoor de ruimte voor ombuiging op de lopende uitgaven van de exploitatie kleiner is. Het is om die reden van belang om inzicht te krijgen of de met een investering gepaard gaande afschrijvingen structureel gedekt kunnen worden binnen de begroting en vermogen van de gemeente. Daarbij is de ontwikkeling van de weerstandscapaciteit cruciaal. MeerJarenOnderhoudsProgramma (MJOP) Om inzicht te krijgen welk effect een investering uit het MJOP heeft op hierboven beschreven elementen (schuldquote en structurele dekkendheid), is eerst berekend wat de netto schuldquote is met het huidige investeringsvolume (exclusief investering gymzaal en BSO ruimte GDT ad € 2.119.000). Hiervoor een scenario (“nul-positie”) uitgewerkt waarbij de begroting 2022-2025 als uitgangspunt is genomen. In dit scenario zijn ook de mutaties vanuit de najaarsnota 2021 verwerkt. Het MJOP heeft niet alleen effect op de investeringen, maar ook op het groot onderhoud (voorzieningen) en het klein onderhoud (exploitatie). Er zijn zodoende ook nog andere mutaties in het scenario (“nul-positie”) verwerkt, die in bijlage 1 zijn weergegeven. Het scenario (“nul-positie”) wordt hierna in dit stuk aangeduid als scenario 0a.

Scenario berekeningen ten behoeve van besluitvorming Als we niet het volledige MJOP ten uitvoer kunnen brengen, betekent dit dat op volgorde van prioriteit projecten worden uitgevoerd. In de projectenlijst zijn de investeringsprojecten gefaseerd opgenomen. Deze fasering is na weging van technische, financiële en operationele factoren tot stand gekomen. Om de afweging te kunnen maken tussen accordering van projecten versus de financiële effecten in termen van schuldquote en structurele dekking van de begroting op termijn, zijn financiële scenario’s uitgewerkt. Hierbij zijn alleen de projecten opgenomen van fase A. Met scenario 0a als basis, zijn de volgende scenario’s uitgewerkt: Scenario 0b Scenario 1 Scenario 2 Scenario 3 Scenario 4 Scenario 5 Scenario 6 Scenario 7 Scenario 8 Scenario 9 Scenario 10 Scenario 11

Huidig investeringsvolume inclusief de investering BSO/gymzaal Alle investeringen van scenario 0b, inclusief MJOP projecten Rijnzichtweg west en Rijnsburgerweg Lopend project, Geversstraat en Sluisbrug Dorpsstraat Alle investeringen van scenario 1 inclusief Oudenhof 1 lopend Alle investeringen van scenario 2 inclusief Oudenhof 2 Alle investeringen van scenario 3 inclusief Leebrug Alle investeringen van scenario 4 inclusief Hendrik Heukelsbrug Alle investeringen van scenario 5 inclusief Busroute Lange Voort naar Poelgeest geschikt voor bus plus Hugo de Vrieslaan Alle investeringen van scenario 6 inclusief Boonstraat project Alle investeringen van scenario 7 inclusief Eysingabrug Alle investeringen van scenario 8 inclusief Kwaakbrug Alle investeringen van scenario 9 inclusief Sportveld 6 Alle investeringen van scenario 10 inclusief Achterstand vervanging beschoeiing

De lasten, afschrijvingen (als onderdeel van de lasten), de baten, het saldo van baten & lasten, de investeringen, de algemene reserve, de netto schuld gecorrigeerd met verstrekte leningen en de netto schuldquote gecorrigeerd met verstrekte leningen zijn per scenario in bijlage 2 opgenomen.

Pagina 3 van 4

Totale beschouwing naar aanleiding van de scenario berekeningen Netto schuldquote gecorrigeerd Uit de berekening van scenario 1 blijkt dat de netto schuldquote in het boekjaar 2026 de grens van 130% net overschrijdt met 1,1%. Aangezien deze overschrijding minimaal is, zou er zonder problemen gekozen kunnen worden om de projecten tot en met scenario 1 uit te voeren. Zoals eerder is aangegeven is de grens van 130% van de schuldquote een vuistregel die ook niet als harde grens door de Provincie wordt gehanteerd bij de beoordeling van de P&C stukken. Structurele dekking van de kapitaallasten In de paragraaf weerstandsvermogen en risicobeheersing evalueren we wat de benodigde weerstandscapaciteit is, om er voor te zorgen dat we in de toekomst alle risico’s kunnen afdekken. Uit de gewaarmerkte jaarstukken 2020 blijkt dat de benodigde weerstandscapaciteit € 5.733.000 bedraagt. Uit de begroting 2022-2025 blijkt een benodigde weerstandscapaciteit van € 5.213.200. Om het groot onderhoud aan de wegen te kunnen bekostigen, is met het vaststellen van de najaarsnota 2021 besloten om een bestemmingsreserve Onderhoud Wegen te vormen van € 2.700.000. Deze bestemmingsreserve is nodig om in de jaren 2021 tot en met 2025 de kosten voor groot onderhoud te kunnen dekken. Voor de jaren 2026 tot en met 2030 is eveneens € 2.700.000 nodig.

Hiermee komt de benodigde weerstandscapaciteit uit op totaal circa € 8 miljoen. Uit de scenario van scenario 4 blijkt dat de algemene reserve per 31 december 2030 een omvang heeft van bijna € 8 miljoen. In de scenario’s 5 tot en met 11 zakt de algemene reserve onder de benodigde weerstandscapaciteit. Overige overwegingen bij besluitvorming Om toch meer projecten uit het MJOP te kunnen uitvoeren, kan worden overwogen om de baten te verhogen door middel van de onroerende zaakbelasting. Bij een verhoging vanaf het boekjaar 2023 van 2% extra, op de huidige verhoging waarmee wordt gerekend (2%), is het financiële effect: 2022 Verhoging baten onroerende zaakbelasting

-

2023

2024

2025

Totaal

178.600

360.800

546.700

1.086.100

Met deze verhoging zou de algemene reserve bij scenario 7 per 31 december 2030 een omvang hebben van circa € 7 miljoen + circa € 1 miljoen = circa € 8 miljoen. Hierbij is alleen rekening gehouden met een verhoging van de OZB in de boekjaren 2023 tot en met 2025.

Pagina 4 van 4

Bijlage 1 - Verwerkte mutaties om te komen tot scenario nul-positie (0a) MVA - investeringen Terug draaien stelpost investering MJOP Aframen kredieten als gevolg van invoering nieuwe MJOP Doorschuiven kredieten naar volgend begrotingjaar Verschuiving Leo kannerschool Nieuwbouw grond

FVA - verstrekte leningen Converteerbare hybride obligatielening Alliander

2021

2022

2023

2024

2025

-2.764 -3.579 3.000

-5.000 -1.746 3.578 -3.000

-5.000 -25 -

-222 -

-562 -

2021

2022

2023

2024

2025

-

2.183

-

-

-

2021

2022

2023

2024

2025

Voorzieningen - stortingen Extra dotatie GO Bomen

-

70

70

70

70

Voorzieningen - onttrekkingen Aframing onttrekking GO Wegen Bijramen onttrekking GO Wegen Bijramen onttrekking GO Bomen

-48 -

260 115

209 115

-50 115

-187 115

2021

2022

2023

2024

2025

-

-70 528 70 -498 49

-140 362 70 -195 54

-534 347 70 -590 468

-529 349 70 -541 478

2021

2022

2023

2024

2025

-

389

132

137

222

2021

2022

2023

2024

2025

-

200

98

73

65

Exploitatie - lasten Stelpost kapitaallasten MJOP investering € 10 mln terug draaien Hogere kosten klein onderhoud Mutatie toevoeging voorziening GO bomen Lagere afschrijvingskosten Hogere financieringslasten

Exploitatie - baten Surplus algemene uitkering (circulaire)

Reserves - onttrekkingen Onttrekking bestemmingsreserve beheerplannen t.b.v. hogere lasten klein onderhoud

Bijlage 2 – Uitkomsten per scenario 2021

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

Scenario 0a Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.335.968 2.955.915 59.714.954 511.236 6.359.772 6.524.562 47.347.003 79,3%

58.811.018 3.540.233 58.501.156 78.882 15.470.500 6.821.818 59.684.929 102,0%

57.326.140 3.494.340 57.545.262 460.358 5.615.000 7.569.202 61.067.581 106,1%

57.224.865 3.891.198 58.058.980 529.620 6.150.000 8.598.261 62.110.277 107,0%

56.480.891 4.040.443 57.772.400 3.928.479 8.695.000 9.867.542 66.270.950 114,7%

57.346.678 4.668.067 57.731.400 323.699 10.191.242 61.880.458 107,2%

57.094.200 4.160.578 57.731.400 659.910 10.851.152 57.660.422 99,9%

57.219.433 4.036.894 57.731.400 595.656 11.446.807 53.627.224 92,9%

57.244.425 3.797.114 57.731.400 598.987 12.045.795 49.829.375 86,3%

Scenario 0b Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.335.968 2.955.915 59.714.954 511.236 6.359.772 6.524.562 47.347.003 79,3%

58.811.018 3.540.233 58.501.156 78.882 15.470.500 6.821.818 59.684.929 102,0%

57.326.140 3.494.340 57.545.262 450.358 7.615.000 7.559.202 63.077.581 109,6%

57.273.646 3.939.979 58.058.980 459.725 6.269.371 8.518.365 64.260.763 110,7%

56.532.656 4.092.208 57.772.400 3.855.065 8.695.000 9.714.232 68.443.086 118,5%

57.398.443 4.719.831 57.731.400 251.446 9.965.678 64.073.082 111,0%

57.145.965 4.212.343 57.731.400 588.819 10.554.497 59.872.373 103,7%

57.271.197 4.088.659 57.731.400 525.726 11.080.223 55.857.341 96,8%

57.296.190 3.848.879 57.731.400 530.219 11.610.441 52.076.495 90,2%

Scenario 1 Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.322.685 2.942.632 59.714.954 521.350 7.625.679 6.534.675 48.616.080 81,4%

58.792.891 3.522.106 58.501.156 89.033 15.885.500 6.842.083 61.376.982 104,9%

57.338.727 3.506.927 57.545.262 424.762 8.260.000 7.553.871 65.427.642 113,7%

57.286.232 3.952.565 58.058.980 416.095 8.154.371 8.469.406 68.526.867 118,0%

56.545.242 4.104.794 57.772.400 3.797.984 11.690.000 9.608.192 75.748.684 131,1%

57.620.553 4.941.942 57.731.400 -12.791 9.595.401 71.420.807 123,7%

57.368.075 4.434.453 57.731.400 326.950 9.922.351 67.259.857 116,5%

57.493.308 4.310.769 57.731.400 266.224 10.188.575 63.282.216 109,6%

57.518.300 4.070.989 57.731.400 273.085 10.461.660 59.536.394 103,1%

Bijlage 2 – Uitkomsten per scenario 2021

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

Scenario 2 Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.321.885 2.941.832 59.714.954 521.712 7.800.679 6.535.037 48.791.518 81,7%

58.792.091 3.521.306 58.501.156 87.316 16.305.500 6.840.728 61.974.937 105,9%

57.337.927 3.506.127 57.545.262 416.431 9.245.000 7.544.185 67.018.929 116,5%

57.285.432 3.951.765 58.058.980 389.752 9.859.371 8.433.376 71.850.297 123,8%

56.637.321 4.196.873 57.772.400 3.666.749 11.690.000 9.440.927 79.111.270 136,9%

57.712.632 5.034.021 57.731.400 -141.968 9.298.959 74.820.491 129,6%

57.460.154 4.526.532 57.731.400 199.830 9.498.790 70.694.581 122,5%

57.585.387 4.402.848 57.731.400 141.163 9.639.953 66.749.922 115,6%

57.610.379 4.163.068 57.731.400 150.082 9.790.034 63.035.025 109,2%

Scenario 3 Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.321.885 2.941.832 59.714.954 521.425 7.915.679 6.534.750 48.906.805 81,9%

58.792.091 3.521.306 58.501.156 85.759 16.580.500 6.838.884 62.366.781 106,6%

57.337.927 3.506.127 57.545.262 404.358 11.145.000 7.530.268 69.323.646 120,5%

57.285.432 3.951.765 58.058.980 367.113 9.954.371 8.396.820 74.272.653 127,9%

56.704.173 4.263.725 57.772.400 3.576.850 11.690.000 9.314.472 81.556.673 141,2%

57.779.484 5.100.872 57.731.400 -230.621 9.083.851 77.287.695 133,9%

57.527.006 4.593.384 57.731.400 112.423 9.196.274 73.182.341 126,8%

57.652.238 4.469.700 57.731.400 55.001 9.251.275 69.256.992 120,0%

57.677.231 4.229.920 57.731.400 65.166 9.316.441 65.560.159 113,6%

Scenario 4 Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.321.885 2.941.832 59.714.954 520.543 8.268.290 6.533.868 49.260.297 82,5%

58.792.091 3.521.306 58.501.156 73.099 19.480.500 6.825.342 65.632.933 112,2%

57.337.927 3.506.127 57.545.262 370.324 13.195.000 7.482.692 74.673.831 129,8%

57.462.094 4.128.427 58.058.980 145.142 9.954.371 8.127.274 79.668.148 137,2%

56.880.834 4.440.386 57.772.400 3.355.322 11.690.000 8.823.398 86.997.035 150,6%

57.956.145 5.277.534 57.731.400 -449.666 8.373.732 82.770.441 143,4%

57.703.667 4.770.045 57.731.400 -104.138 8.269.594 78.704.987 136,3%

57.828.900 4.646.361 57.731.400 -159.077 8.110.517 74.817.055 129,6%

57.853.892 4.406.581 57.731.400 -146.429 7.964.088 71.155.155 123,3%

Bijlage 2 – Uitkomsten per scenario 2021

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

Scenario 5 Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.321.885 2.941.832 59.714.954 518.693 9.008.290 6.532.018 50.002.147 83,7%

58.816.758 3.545.973 58.501.156 44.694 19.480.500 6.795.087 66.378.522 113,5%

57.362.593 3.530.793 57.545.262 341.785 13.195.000 7.423.898 75.423.292 131,1%

57.486.760 4.153.093 58.058.980 116.313 9.954.371 8.039.650 80.421.772 138,5%

56.905.501 4.465.053 57.772.400 3.326.420 11.690.000 8.706.871 87.754.895 151,9%

57.980.811 5.302.200 57.731.400 -478.320 8.228.551 83.532.289 144,7%

57.728.333 4.794.711 57.731.400 -132.545 8.096.007 79.470.574 137,7%

57.853.566 4.671.027 57.731.400 -187.235 7.908.772 75.586.134 130,9%

57.878.559 4.431.248 57.731.400 -174.339 7.734.433 71.927.477 124,6%

Scenario 6 Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.321.885 2.941.832 59.714.954 518.393 9.128.290 6.531.718 50.122.447 83,9%

58.812.525 3.541.740 58.501.156 47.643 19.660.500 6.797.737 66.680.104 114,0%

57.368.361 3.536.561 57.545.262 334.026 13.195.000 7.418.789 75.726.866 131,6%

57.492.528 4.158.861 58.058.980 108.467 9.954.371 8.026.695 80.727.424 139,0%

56.911.269 4.470.820 57.772.400 3.318.575 11.690.000 8.686.072 88.062.624 152,4%

57.986.579 5.307.968 57.731.400 -486.046 8.200.026 83.841.977 145,2%

57.738.333 4.804.711 57.731.400 -144.385 8.055.641 79.782.102 138,2%

57.863.566 4.681.027 57.731.400 -198.956 7.856.684 75.899.383 131,5%

57.888.559 4.441.248 57.731.400 -185.942 7.670.742 72.242.329 125,1%

Scenario 7 Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.321.885 2.941.832 59.714.954 515.868 10.138.290 6.529.193 51.134.972 85,6%

58.812.525 3.541.740 58.501.156 41.143 20.030.500 6.788.711 68.069.130 116,4%

57.406.405 3.574.605 57.545.262 287.898 13.195.000 7.363.636 77.123.976 134,0%

57.530.572 4.196.905 58.058.980 61.860 9.954.371 7.924.935 82.133.097 141,5%

56.949.313 4.508.864 57.772.400 3.271.870 11.690.000 8.537.607 89.476.957 154,9%

58.024.623 5.346.012 57.731.400 -532.250 8.005.357 85.264.470 147,7%

57.776.377 4.842.755 57.731.400 -190.087 7.815.270 81.212.254 140,7%

57.901.610 4.719.071 57.731.400 -244.158 7.571.112 77.336.693 134,0%

57.926.603 4.479.292 57.731.400 -230.643 7.340.469 73.686.296 127,6%

Bijlage 2 – Uitkomsten per scenario 2021

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

Scenario 8 Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.321.885 2.941.832 59.714.954 515.380 10.333.543 6.528.705 51.330.713 86,0%

58.812.525 3.541.740 58.501.156 36.011 21.135.500 6.783.091 69.375.003 118,6%

57.406.405 3.574.605 57.545.262 271.216 14.655.000 7.341.333 79.906.531 138,9%

57.530.572 4.196.905 58.058.980 28.823 11.089.371 7.869.595 86.083.690 148,3%

57.079.032 4.638.584 57.772.400 3.101.246 11.690.000 8.311.643 93.468.455 161,8%

58.154.342 5.475.731 57.731.400 -700.687 7.610.956 89.294.685 154,7%

57.906.097 4.972.475 57.731.400 -356.337 7.254.619 85.278.999 147,7%

58.031.329 4.848.791 57.731.400 -408.221 6.846.398 81.437.781 141,1%

58.056.322 4.609.011 57.731.400 -392.518 6.453.880 77.819.541 134,8%

Scenario 9 Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.321.485 2.941.432 59.714.954 515.422 10.476.543 6.528.748 51.474.070 86,2%

58.812.125 3.541.340 58.501.156 33.954 21.597.500 6.781.077 69.982.817 119,6%

57.406.005 3.574.205 57.545.262 262.751 15.579.000 7.330.854 81.447.210 141,5%

57.581.538 4.247.871 58.058.980 -35.889 11.089.371 7.794.404 87.638.114 150,9%

57.129.999 4.689.550 57.772.400 3.036.694 11.690.000 8.171.899 95.036.465 164,5%

58.205.309 5.526.698 57.731.400 -764.495 7.407.405 90.875.536 157,4%

57.957.063 5.023.441 57.731.400 -419.400 6.988.004 86.871.947 150,5%

58.082.296 4.899.757 57.731.400 -470.539 6.517.465 83.042.081 143,8%

58.107.289 4.659.978 57.731.400 -454.092 6.063.373 79.434.447 137,6%

Scenario 10 Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.321.485 2.941.432 59.714.954 515.247 10.546.543 6.528.573 51.544.245 86,3%

58.812.125 3.541.340 58.501.156 33.600 21.597.500 6.780.548 70.053.346 119,7%

57.411.005 3.579.205 57.545.262 257.383 15.579.000 7.324.957 81.518.107 141,7%

57.586.538 4.252.871 58.058.980 -41.277 11.089.371 7.783.119 87.709.399 151,1%

57.134.999 4.694.550 57.772.400 3.031.306 11.690.000 8.155.227 95.108.138 164,6%

58.210.309 5.531.698 57.731.400 -769.859 7.385.367 90.947.573 157,5%

57.962.063 5.028.441 57.731.400 -424.422 6.960.625 86.944.326 150,6%

58.087.296 4.904.757 57.731.400 -475.858 6.484.767 83.114.779 144,0%

58.112.289 4.664.978 57.731.400 -459.388 6.025.379 79.507.442 137,7%

Bijlage 2 – Uitkomsten per scenario Scenario 11 Lasten Afschrijvingen Baten Resultaat MVA investeringen Algemene reserve Netto schuld gecorrigeerd Schuldquote gecorrigeerd

2021

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

69.813.000 2.847.602 59.799.029 9.035.815 5.830.966 42.207.245 70,6%

60.320.152 2.940.099 59.714.954 515.856 10.836.543 6.529.181 51.834.970 86,8%

58.810.792 3.540.007 58.501.156 32.565 21.837.500 6.780.121 70.586.439 120,7%

57.428.671 3.596.871 57.545.262 236.383 15.579.000 7.303.530 82.054.534 142,6%

57.604.205 4.270.538 58.058.980 -62.448 11.089.371 7.740.521 88.249.330 152,0%

57.152.665 4.712.217 57.772.400 3.010.113 11.690.000 8.091.437 95.651.595 165,6%

58.227.976 5.549.364 57.731.400 -790.850 7.300.587 91.494.354 158,5%

57.979.730 5.046.108 57.731.400 -445.530 6.855.056 87.494.229 151,6%

58.104.963 4.922.424 57.731.400 -496.444 6.358.613 83.667.601 144,9%

58.129.955 4.682.644 57.731.400 -479.771 5.878.841 80.062.980 138,7%

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10934601/1