CConstaterende datNunspeet
Koppel je AI →
Document · PDF

AP 4a. Bijlage mededelingenbrief Rapportage woonruimteverdeling Huren Noord-Veluwe 2025

Commissie Ruimte en Wonen 8 juni 2026, gemeente NunspeetBij agendapunt: Mededelingen college en commissie6.998 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Rapportage woonruimteverdeling 2025 Definitief – 1 april 2026

Inhoud 1.

Samenvatting ............................................................................................................................................. 3

2.

Inleiding en leeswijzer ............................................................................................................................... 5 Inkomens en huurprijzen............................................................................................................................... 6

3.

Trends in de regio Noord-Veluwe ............................................................................................................. 7

4.

Het klantperspectief: woningzoekenden .................................................................................................. 8 Slaagkansen woningzoekenden..................................................................................................................... 9 Inschrijftijd aanbodmodel ........................................................................................................................... 11 Urgentieregeling .......................................................................................................................................... 12 Voorrangsregelingen ................................................................................................................................... 13

5.

Het woningperspectief: verhuringen....................................................................................................... 15 Verhuringen vanuit verschillende perspectieven........................................................................................ 15 Verhuisbewegingen ..................................................................................................................................... 17

6.

Verdeling naar inkomen en huishoudgrootte ......................................................................................... 21

7.

Verhuurbaarheid op basis van de marktscore ........................................................................................ 22 Marktscore vanuit verschillende perspectieven ......................................................................................... 22 Weigeringsredenen ..................................................................................................................................... 24

8.

Bijlagen .................................................................................................................................................... 25 A. Cijfers per corporatie (alle verhuringen) ................................................................................................. 25 B. Cijfers per gemeente (alle verhuringen) ................................................................................................. 27 C. Gebruik website....................................................................................................................................... 29 D. Definities ................................................................................................................................................. 30

1. Samenvatting Steeds meer woningzoekenden, slaagkans gelijk De druk op de woningmarkt blijft onverminderd hoog, ook op de Noord-Veluwe. Er is een (landelijk) tekort aan betaalbare woningen door een combinatie van te weinig nieuwbouw en een groeiende vraag door bevolkingsgroei en huishoudensverdunning. Net als voorgaande jaren neemt het aantal actief woningzoekenden toe op de Noord-Veluwe. Door de toename van het aantal verhuringen bleef, ondanks de toenamen van het aantal actieven, de slaagkans gelijk. Een mooi resultaat na jaren van dalende slaagkansen.

Aantal actieven groeit harder dan aantal inschrijvingen Van de bijna 40.000 ingeschreven woningzoekenden was in 2025 zo’n 30% actief op zoek naar een woning. Vanaf 2017 tot en met 2025 steeg het aantal actief woningzoekenden met meer dan 100%. De grootste groep woningzoekenden zijn eenpersoonshuishoudens met een laag inkomen. Het aantal actief woningzoekenden blijft verhoudingsgewijs harder stijgen dan het aantal ingeschreven woningzoekenden. Welke groepen actieven zijn in deze periode het hardst gegroeid? Dat zijn de eenoudergezinnen met 2 of meer kinderen, de groep 75-plussers (dit blijft wel de kleinste groep woningzoekenden). En als je kijkt naar inkomen, dan groeide de groep met een inkomen van grens passend toewijzen tot DAEB-inkomensgrens het hardst.

Betaalbare woningen voor de laagste inkomens Corporaties doen veel om hun woningen betaalbaar te houden. Bijna 54% van het woningaanbod had een huur onder de eerste aftoppingsgrens. Bijna 50% van de woningen is in 2025 aan woningzoekenden met een minimum inkomen verhuurd. Dit is vrijwel gelijk aan 2024. Aan de groep tot grens passend toewijzen werd 63% van de woningen verhuurd en 93% van de woningen werd aan de doelgroepen voor sociale huur verhuurd.

Slaagkans vergeleken met andere regio’s

Grafiek 1a

We zien een verschillend beeld in de ontwikkeling van de slaagkansen. Op de Noord-Veluwe bleef de slaagkans gelijk. In de SVNK-regio steeg ze iets. Terwijl de regio’s Stedendriehoek en Entree een verdere daling lieten zien.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 3

Gemiddelde inschrijftijd daalde tot onder niveau van 2017 De gemiddelde inschrijftijd, van regulier woningzoekenden waarmee ze een woning vond, is gedaald naar 12,8 jaar. Het gemiddelde over alle jaren is 13,9. Terwijl het aantal actief woningzoekenden blijft toenemen, is de gemiddelde inschrijftijd van de regulier woningzoekende nu korter dan bij de start van Huren Noord-Veluwe. Een lange inschrijftijd betekent niet dat woningzoekenden ook lang hebben moeten zoeken naar een woning. De zoektijd is bijna altijd veel korter. Binnen het aanbodmodel is dit 2 jaar en binnen het lotingsmodel 1,3 jaar. Woningzoekenden met weinig inschrijftijd zijn vooral aangewezen op loting.

Verhuringen met voorrang Het aantal verhuringen aan urgent woningzoekenden is afgenomen van 14% in 2024 naar 10,5% van alle verhuringen. De meeste urgenties (meer dan de helft) werden afgegeven aan mensen in een sociale noodsituatie, zoals dreigende dakloosheid. In 2025 werd 26% van alle woningen bemiddeld. Dit is een lichte toename ten opzichte van voorgaande jaren. Dit komt mede door een toename van het aantal woningruilen, die ook als een bemiddeling worden geregistreerd. Statushouders zijn de grootste groep die bemiddeld wordt. In 2025 ging 10% van alle (opnieuw) verhuurde woningen naar hen.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 4

2. Inleiding en leeswijzer Sinds 1 juli 2016 werken deltaWonen, Omnia Wonen, UWOON en Woningstichting Putten nauw samen op het gebied van de woonruimteverdeling op de Noord-Veluwe. Het gaat hierbij om het aanbod van de corporaties in de gemeenten Elburg, Ermelo, Harderwijk, Nunspeet, Oldebroek en Putten. Op 11 juli 2024 trad Woonzorg Nederland toe tot de regio. Deze rapportage gaat over de periode van 1 januari 2025 tot en met 31 december 2025. We blikken ook terug op voorgaande jaren. Daarmee kunnen we ontwikkelingen van de woningmarkt op de Noord-Veluwe in beeld brengen. We beginnen met een samenvatting van de belangrijkste trends en werken dit verder uit in de andere hoofdstukken.

Slaagkansen In deze rapportage worden in een aantal tabellen slaagkansen gepresenteerd. Slaagkans wordt berekend door het aantal verhuringen te delen door het aantal actief woningzoekenden. Een voorbeeld: In de regio Noord-Veluwe zijn in 2023 in totaal 964 woningen verhuurd. In totaal waren er 8.743 woningzoekenden actief. Dat maakt de slaagkans 964/8.743 = 11,0%. Onder een actief woningzoekende wordt verstaan: Iemand die ingeschreven is bij Huren Noord-Veluwe en in de betreffende periode ten minste 1x op een geadverteerde woning heeft gereageerd. Vergelijking van slaagkansen vereist inzicht in de wijze waarop deze tot stand komen. Een woningzoekende die bijvoorbeeld in meerdere gemeenten reageert op een woning, komt in de tabellen in elk van die gemeenten voor als actief woningzoekende. Bij de bepaling van de totale hoeveelheid actief woningzoekenden, komt deze persoon slechts één keer voor.

Slaagkansen per gemeente Ook bij de interpretatie van slaagkansen per gemeente is het van belang nauwkeurig te bepalen over welke slaagkansen het gaat. Daarbij zijn er drie mogelijkheden, deze zie je terug in deze rapportage:  Slaagkans van inwoners van gemeente X op een woning in de regio  Slaagkans van alle woningzoekenden op een woning in de gemeente X  Slaagkans van woningzoekenden uit de gemeente X op een woning in de gemeente X

Toelichting cijfers en DOMIS De cijfers in de jaarrapportage zijn gebaseerd op de database afkomstig uit het WBS van Huren NoordVeluwe. Het betreft een momentopname. Wijzigingen in het WBS zijn altijd van invloed op de database en kunnen daarmee ook effect hebben op de cijfers zoals in de jaarrapportage gepresenteerd worden. Er vinden geen grote wijzigingen meer plaats, omdat verwacht mag worden dat het verslagjaar administratief is afgesloten zodra de jaarrapportage wordt opgemaakt. Toch komt het regelmatig voor dat bijvoorbeeld advertenties die zijn gepubliceerd in het verslagjaar alsnog worden geannuleerd. Dit kan effect hebben op het aantal actieven of aantal reacties per advertentie. Het doel van de jaarrapportage is om trends te analyseren en inzicht te geven over woonruimteverdeling in het verslagjaar. Nadere gegevens zijn altijd op te vragen uit DOMIS.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 5

Inkomens en huurprijzen In deze rapportage worden bij inkomens- en huurprijzen geen bedragen genoemd. Dit is bewust gedaan omdat de grenzen van de inkomens- en huurprijsklassen jaarlijks worden aangepast. Om de positie van de diverse inkomensgroepen en woningen naar huurprijs in diverse jaren te kunnen vergelijken worden daarom de omschrijvingen van de klassen gehanteerd i.p.v. bedragen. Voor de diverse verslagperioden gelden de volgende grenzen:

Inkomensgrenzen 2024

1 persoon geen AOW

2 of meer personen 2 of meer personen geen AOW AOW

1 persoon AOW

Tot minimum inkomen

€ 20.700

€ 22.025

€ 26.975

€ 29.325

Min. Inkomen - grens doelgroep (passend toewijzen grens)

€ 20.701 € 27.725

€ 22.026 € 27.225

€ 26.976 € 37.625

€ 29.326 € 36.675

€ 27.726

€ 27.226

€ 37.626

€ 36.676

Grens doelgroep – DAEB-grens DAEB-grens en meer

2025

€ 47.699

€ 47.699

€ 52.671

€ 52.671

Vanaf € 47.700

Vanaf € 47.700

Vanaf € 52.672

Vanaf € 52.672

1 persoon geen AOW

1 persoon AOW

2 of meer personen geen AOW

2 of meer personen AOW

Tot minimum inkomen

€ 22.700

€ 22.700

€ 30.450

€ 30.450

Min. Inkomen - grens doelgroep (passend toewijzen grens)

€ 22.701

€ 22.701

€ 30.451

€ 30.451

€ 28.375

€ 27.775

€ 38.500

€ 37.350

€ 28.376

€ 27.776

€ 38.501

€ 37.351

€ 49.669

€ 49.669

€ 54.847

€ 54.847

Vanaf € 49.670

Vanaf € 49.670

Vanaf € 54.848

Vanaf € 54.848

Grens doelgroep – DAEB-grens DAEB-grens en meer

Huurprijsgrenzen 2023

2024

2025

1e aftoppingsgrens

€ 647,19

€ 650,43

€ 682,96

2e aftoppingsgrens

€ 693,60

€ 697,07

€ 731,93

Liberalisatiegrens

€ 808,06

€ 879,66

€ 900,07

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 6

3. Trends in de regio Noord-Veluwe

Grafiek 3a

Grafiek 3b

Het aantal actief woningzoekenden blijft stijgen tot 11.000. Een toename van 45% ten opzichte van 2021.

Meer woningzoekenden zorgden niet voor meer reacties per advertentie. Dit aantal is met 245 bijna gelijk aan 2024.

Grafiek 3c

Grafiek 3d

Het aantal woningen dat verhuurd werd, nam met 91 toe in 2025 ten opzichte van 2024. Het aantal nieuwbouwwoningen is redelijk gelijk aan het aantal in 2024. Van deze 1.062 verhuringen werden er 21 in de vrije sector verhuurd.

Door de toename van het aantal verhuringen bleef, ondanks de toenamen van het aantal actieven, de slaagkans gelijk. Een mooi resultaat na jaren van dalende slaagkansen.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 7

4. Het klantperspectief: woningzoekenden Vanaf 1 juli 2016 maken de vier samenwerkende corporaties gebruik van één website voor hun woningzoekenden en woningaanbod. En in juli 2024 sloot Woonzorg Nederland zich hierbij aan. Op 1 januari 2026 stonden er in 39.908 huishoudens ingeschreven binnen de regio Noord-Veluwe. Dit is een toename van bijna 3.600 woningzoekenden in 1 jaar. In onderstaande grafiek is goed te zien hoe het aantal ingeschreven woningzoekenden blijft stijgen; een toename van 70% sinds 1 januari 2017. Er is ook op de Noord-Veluwe een tekort aan (betaalbare) huurwoningen door een combinatie van onvoldoende bouw(mogelijkheden) en een groeiende vraag (door bevolkingsgroei en huishoudensverdunning).

Grafiek 4a

Net iets meer dan 11.000 van de bijna 40.000 ingeschreven woningzoekenden was in 2025 actief op zoek, door ten minste eenmaal op een woningadvertentie te reageren. Dit is net als voorgaande jaren bijna 30% van het aantal ingeschrevenen. Vanaf 2017 tot en met 2025 steeg het aantal actief woningzoekenden met meer dan 100%. Het aantal actief woningzoekenden blijft verhoudingsgewijs dus harder stijgen dan het aantal ingeschreven woningzoekenden.

Grafiek 4b

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 8

Het aantal actieven groeide de afgelopen 5 jaar met 45%. Welke groepen actieven zijn in deze periode het hardst gegroeid? Naar huishoudenssamenstelling zijn dit de eenoudergezinnen met 2 of meer kinderen, deze groep groeide net wat harder dan gemiddeld. Als deze groei het gevolg zou zijn van de bezettingsnorm, dan zou je ook een groei mogen verwachten bij de tweeoudergezinnen met kinderen. Maar deze groep groeide minder hard dan gemiddeld. Kijk je naar de leeftijd van de actieven dan zie je dat de groep 75-plussers met 71% is gegroeid. Dit is wel de kleinste groep woningzoekenden, minder dan 5%. Als je tot slot kijkt naar het inkomen, dan groeide de groep met een inkomen van grens passend toewijzen tot- DAEB-inkomensgrens het hardst met 92%. De groep met een inkomen van minimum tot grens passend toewijzen is de enige groep die in aantal afnam de afgelopen jaren.

Tabel 4a

Woningzoekenden die meer dan 10 keer gereageerd hebben op een advertentie vormen de grootste groep (ruim 44%). Het lijkt voor de hand te liggen om aan te nemen dat woningzoekenden die maar één of enkele keren gereageerd hebben specifiek op zoek zijn naar juist die ene woning. Dit is echter lang niet altijd het geval. Veel van deze woningzoekenden zijn pas aan het einde van de verslagperiode actief geworden en zoeken naar verwachting in 2025 verder. Wat deze tabel niet laat zien, de woningzoekende die niet reageert omdat zij verwacht geen kans te maken. Terwijl ze misschien wel een (dringende) woonwens hebben.

Slaagkansen woningzoekenden De slaagkansen van de woningzoekenden zijn vanuit verschillende perspectieven bekeken.

Slaagkans naar herkomst over 2 jaar

Tabel 4b

Deze tabel laat de verdeling zien per gemeente van de slaagkansen naar herkomst. Woningzoekenden uit Putten hadden in 2025 de grootste slaagkans, gevolgd door Elburg. Dit is een ander beeld dan vorig jaar. In Putten zal dit samenhangen met een toename van het aantal verhuringen door 52 nieuwbouwwoningen.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 9

De woningzoekenden van buiten de regio hebben (net als voorgaande jaren) de laagste slaagkans. Deze is wel toegenomen ten opzichte van 2024, maar blijft met 4,5% ver onder het gemiddelde van 9,7%. Een verklaring van deze lage slaagkans is, dat actief woningzoekenden van buiten de regio korter staan ingeschreven, waardoor hun kansen lager zijn. Een enkele keer is de herkomst van de woningzoekende niet goed in de database gekomen (onbekend).

Slaagkans naar inkomen over 2 jaar

Tabel 4c

De slaagkans van de eerste inkomensgroep (tot minimum inkomen) is met 11,3% het hoogst en deze is na een daling in 2024 weer wat gestegen. De slaagkansen van de andere inkomensgroep daalden daardoor iets. De grootste daling (0,8%) zien we bij groep 4: meer dan DAEB-inkomen. In 3 van de 4 inkomensgroepen groeit het aantal actieven in 2025. Het aantal actieven met inkomen tussen het minimum en de grens passend toewijzen (groep 2) daalt juist. Ook het aantal verhuringen aan deze groep is gedaald. De slaagkans daalde met 0,3%. We hadden al geconstateerd dat over de afgelopen 5 jaar groep 3 het hardst groeide.

Grafiek 4c

In bovenstaande grafiek zien we de verdeling van het aantal verhuringen over de 4 inkomensgroepen. 48% van de woningen is in 2025 aan woningzoekenden met een minimum inkomen verhuurd. Dit is vrijwel gelijk aan 2024. Aan de groep tot grens passend toewijzen werd 63% van de woningen verhuurd en 93% van de woningen werd aan de doelgroepen voor sociale huur verhuurd.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 10

Slaagkans naar leeftijd over 2 jaar

Tabel 4d

Er is een lineair verband tussen de leeftijd en slaagkans. Wie ouder is, staat vaak langer ingeschreven als woningzoekende en heeft daardoor meer kans op een woning. De 75-plussers hebben de grootste slaagkans, maar hun slaagkans is afgenomen ten opzichte van 2024. 75-plussers zijn verhoudingsgewijs de hardst groeide groep actieven. Ook voor de groep van 65 t/m 74 jaar en van 55 t/m 64 jaar is de slaagkans afgenomen. Voor de groep van 65 t/m 74 jaar was de afname zelfs 7%. De slaagkans van de groepen 30 t/m 54 jaar en 23 t/m 29 jaar nam juist toe na een daling in 2024. De slaagkans van de jongeren t/m 22 jaar was stabiel. De stijgingen in 2024 van de slaagkans van 55-plussers is in 2025 weer omgeslagen in een daling. Het aantal verhuringen (77) met doorstroomvoorrang senioren (zie ook pagina 13) is redelijk gelijk gebleven ten opzichte van 2024 (80).

Slaagkans naar huishoudgrootte over 2 jaar

Tabel 4e

Van de actief woningzoekenden is 63% alleenstaand. De 1 en 2 persoonshuishoudens samen vormen 87% van alle actief woningzoekenden. Beide groepen hebben net als voorgaande jaren een beneden gemiddelde slaagkans. Deze groep is vooral aangewezen op de goedkopere woningen en valt vaak buiten de voorrangsregels. Van alle andere groepen steeg de slaagkans of bleef deze gelijk. Huishoudens met zeven personen of meer hadden de grootste slaagkans, maar deze groep is zeer beperkt in aantal. En vaak zijn het bijzondere toewijzingen via bemiddeling.

Inschrijftijd aanbodmodel Inschrijftijd is de periode dat een woningzoekenden zich heeft ingeschreven totdat ze de woning betrekt. In de tabel hieronder staat per gemeente en woningtype de gemiddelde inschrijftijd voor alle 675 woningen die op basis van inschrijftijd (aanbodmodel) verhuurd zijn in 2025. Deze gemiddelde inschrijftijd is 12,4 jaar. Een daling ten opzichte van 14,3 jaar in 2024.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 11

Gemiddelde inschrijftijd aanbodmodel naar woningtype, gemeente en klantsoort

Tabel 4f

In de regio heeft de etagewoning met lift net als in 2024 de langste gemiddelde inschrijftijd. Deze woningen worden vaak aan 55-plussers verhuurd. Voor de boven- en benedenwoning en etagewoning zonder lift is de inschrijftijd het kortst. Op deze woningen reageren vaker starters en zij staan gemiddeld korter ingeschreven. (De inschrijftijd onder etagewoning zonder lift in Oldebroek betreft 1 verhuring.) In de grafiek hieronder zie je de gemiddelde inschrijftijd in de tijd van reguliere woningzoekenden, dus exclusief urgenten en woningzoekenden met voorrang. De gemiddelde inschrijftijd van deze mensen is na een jaar van stijging weer gedaald naar 12,8 jaar. Het gemiddelde over alle jaren is 13,9. Terwijl het aantal actief woningzoekenden blijft toenemen, is de gemiddelde inschrijftijd van de regulier woningzoekende nu lager dan bij de start van Huren Noord-Veluwe.

Grafiek 4d

Desondanks heb je nog altijd heel wat jaren inschrijftijd nodig om in aanmerking te komen voor een woning. Er zijn er verschillende voorrangsregelingen waardoor woningzoekenden met een kortere inschrijftijd ook een kans maken. Toch blijft het voor woningzoekenden die kort staan ingeschreven, moeilijk om een woning te krijgen via het aanbodmodel. Zij zijn aangewezen op woningen die verloot worden. Een lange inschrijftijd betekent niet dat woningzoekenden ook lang hebben moeten zoeken naar een woning. Veel woningzoekenden hebben zich in het verleden uit voorzorg ingeschreven. Daarbij komt dat doorstromers hun woonduur mochten gebruiken als inschrijftijd. De zoektijd, de tijd vanaf de eerste reactie in het jaar of de jaren voorafgaand aan het vinden van een woning, is bijna altijd veel korter. Binnen het aanbodmodel is dit 2 jaar (was 1,7) en binnen het lotingsmodel 1,3 jaar (was 1,4). Je kijkt dus naar de periode waarin een woningzoekende actief aan het zoeken was.

Urgentieregeling Het is mogelijk om in de regio Noord-Veluwe een urgentieverklaring te verkrijgen op grond van een medische, financiële of sociale noodsituatie. Daarnaast kunnen corporaties aan woningzoekenden een stadsvernieuwingsurgentie verlenen. Met deze urgentieverklaringen kunnen woningzoekenden zelf reageren op gepubliceerde woningen en krijgen zij voorrang bij de toewijzing.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 12

In onderstaande tabel is weergegeven hoe vaak een woningzoekende met een urgentieverklaring een woning heeft verkregen in de diverse gemeenten. Een beperkt deel van urgent woningzoekenden wordt bemiddeld, deze cijfers vind je terug in het volgende hoofdstuk.

Verhuringen via aanbodmodel aan de urgent woningzoekenden per gemeente Financieel

Medisch

Sociaal

Als % van alle urgenten

Stadsvernieuwing Totaal

Elburg

4

12

2

18

16%

Ermelo

7

13

4

24

22%

Harderwijk

18

22

40

36%

Nunspeet

7

5

12

11%

Oldebroek

2

4

6

5%

Putten

3

8

11

10%

41

64

111

100%

Totaal Tabel 4g

0

6

De meeste urgenties (meer dan de helft) werden afgegeven aan mensen in een sociale noodsituatie, zoals dreigende dakloosheid. Het aantal stadvernieuwingsurgenten was met 6 een stuk kleiner dan de 42 in 2024. Het aantal medisch urgenten nam juist met bijna 100% toe. Het merendeel van de urgent woningzoekenden die via het aanbodmodel een woning vond in 2025 kwam uit een van de regiogemeentes. In 2025 kwamen 8 van de 111 urgenten van buiten de regio, dit zijn vooral de sociaal urgenten.

Verhuringen aan urgenten ten opzichte van alle verhuringen Verhuringen aan urgenten

Alle verhuringen

% van totaal

2017

87

939

9,3%

2018

114

852

13,4%

2019

102

938

10,9%

2020

118

1.039

11,4%

2021

126

1.039

12,1%

2022

101

906

11,1%

2023

101

964

10,5%

2024 2025

136 111

972 1.062

14,0% 10,5%

Tabel 4h

Het aantal verhuringen aan urgent woningzoekenden is in vergelijking met 2024 afgenomen, zowel in absolute aantallen als in verhouding tot het totaal aantal verhuringen. Het ligt weer in lijn met de voorgaande jaren. De stijging in 2024 werd veroorzaakt door een groter aantal stadvernieuwingsurgenten dan in de andere jaren.

Voorrangsregelingen De regio kent 2 voorrangsregelingen ter bevordering van doorstroming: voorrang voor senioren en voorrang op basis van gezinsgrootte. Onder bepaalde voorwaarden krijgen senioren voorrang om door te stromen naar een beter passende woning. En op een deel van de woningen krijgen meerpersoonshuishoudens voorrang (bezettingsnorm). Beide regelingen hebben tot doel het zo goed mogelijk benutten van de woningvoorraad en mensen passend huisvesten.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 13

Daarnaast kent de regio sinds 2024 een (tijdelijke) voorrangsregeling voor de voormalig woningzoekenden van Woonzorg Nederland. Deze woningzoekenden krijgen voorrang op een deel van de woningen van Woonzorg Nederland omdat zij anders door hun geringe inschrijftijd geen kans meer zouden maken op een woning.

Verhuringen sociale huurwoningen met doorstroomvoorrang senioren

Tabel 4i

We zien dat (net als in 2024) ruim 45% van de woningen die worden geadverteerd met doorstroomvoorrang, ook zijn verhuurd aan een woningzoekende met deze voorrang. In 2024 werden 80 woningen met voorrang verhuurd. Daarnaast zien we dat 11 woningzoekenden met doorstroomvoorrang een nieuwe woning vonden zonder deze voorrang. Het zijn vooral etagewoningen met lift die aan deze groep worden verhuurd. 22 woningen met doorstroomvoorrang werden verhuurd aan iemand met urgentie. Per gemeente zie je grote verschillen in de match tussen advertentie en de woningzoekende. In Nunspeet werd 69% van de woningen met doorstroomvoorrang verhuurd aan een woningzoekende met voorrang, tegen 35% in Ermelo. De cijfers laten niet zien of deze mensen ook zonder de voorrang zouden zijn verhuisd.

Verhuringen sociale huurwoningen met bezettingsnorm

Tabel 4j

Bij 184 (17%) advertenties is sprake van een bezettingsnorm, dat is iets meer dan in 2024 (13%). Het merendeel (85%) betreft voorrang voor een huishouden van minimaal 3 personen. De meeste van deze woningen wordt vervolgens ook verhuurd aan een huishouden met 3 of meer personen.

Verhuringen met voorrang Woonzorg Nederland Woonzorg Nederland heeft 8 van de 17 woningen in 2025 verhuurd met voorrang voor een voormalige woningzoekende van Woonzorg Nederland.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 14

5. Het woningperspectief: verhuringen Woningen op de website van Huren Noord-Veluwe worden verhuurd op basis van de langste inschrijftijd of via loting. Daarnaast wordt een aantal woningen bemiddeld. Deze woningen worden niet geadverteerd. Alle woningen worden wel verantwoord op de website. In dit hoofdstuk worden de verhuurde woningen op basis van een aantal kenmerken vergeleken. Ook worden verhuisbewegingen in beeld gebracht.

Verhuringen vanuit verschillende perspectieven Verhuringen naar huurprijs over 2 jaar

Tabel 5a

Hoewel het totaal aantal verhuurde woningen met 91 is toegenomen in 2025, is het aantal verhuurde woningen tussen de kwaliteitskortingsgrens en de 1e aftoppingsgrens iets afgenomen. Verhoudingsgewijs is de verhuur van woningen tussen de 2e aftoppingsgrens en de huurtoeslaggrens het meest is toegenomen.

Grafiek 5a

Bijna 54% van het woningaanbod had een huur onder de eerste aftoppingsgrens. In 2024 was dit bijna 60%. De daling kan (deels) komen door nieuwbouw, die wordt vaak boven de 2 e aftoppingsgrens verhuurd. De daling kan deels komen door nieuwbouw, die wordt vaak 98% van de woningen is onder de huurtoeslaggrens verhuurd. Het aandeel vrijesectorwoningen blijft met 2% zeer beperkt.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 15

Verhuringen naar woningtype over 2 jaar

Tabel 5b

Van alle (op)nieuw verhuurde woningen staat de eengezinswoning met ruim 50% weer op de eerste plaats. Dit is 8% meer dan vorig jaar. Dit is (deels) het resultaat van nieuwbouw. Het aantal etagewoningen met lift nam juist met 10% af.

Verhuringen naar aantal slaapkamers over 2 jaar

Tabel 5c

Ruim twee derde van de (opnieuw) verhuurde woningen heeft 2 of meer slaapkamers. Dit sluit goed aan bij de uitkomst van woonwensenonderzoek. Veel mensen wonen het liefst in een woning met minimaal 2 slaapkamers.

Verhuringen naar gemeente over 2 jaar

Tabel 5d

Ten opzichte van de vorige verslagperiode werden er in Nunspeet, Oldebroek en Putten meer woningen verhuurd. Dit zal voornamelijk door nieuwbouw komen in Putten en ook Oldebroek (zie verderop in dit hoofdstuk). Nieuwbouw zorgt niet alleen voor extra woningen, maar ook voor doorstroming.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 16

Verhuringen naar model over 2 jaar

Tabel 5e

De meeste vrijkomende woningen (bijna 75%) werden geadverteerd op de website. 26% haalde de website niet en werd bemiddeld. Het aandeel loting steeg met ruim 2% ten opzichte van de vorige verslagperiode naar 10,5%. En er heeft een woningruil plaatsgevonden via de website. Deze ruil vond in december plaats, daarom is de andere woning nog niet zichtbaar in dit overzicht. Deze is nog niet afgemeld in 2025. In onderstaande tabel zijn de overige woningruilen te zien. Dit zijn ruilen dis niet via hurennoordveluwe.nl zijn gelopen.

(Directe) bemiddeling in de tijd Woningen kunnen om verschillende redenen bemiddeld worden. In onderstaande tabel staan de bemiddelingsredenen naar aantallen in de tijd. 2021

2022

2023

2024

2025

als % van alle verhuringen 2025

Bijzondere toewijzing

44

39

26

28

35

3%

Centrale uitgang

36

24

26

27

30

3%

Medische indicatie

12

8

10

16

5

0,2%

Stadsvernieuwing

4

13

20

3

0,1%

Statushouders

81

84

89

111

10%

Urgentie sociaal

3

2

Woningruil

18

11

54

5%

2

0,007%

Directe bemiddeling

118

1 8

33

Zorggroep NWV Woonwagenstandplaats

3

Zorgindicatie

25

31

18

18

34

3%

Totaal

223

212

206

235

274

26%

Tabel 5f

In 2025 werden 274 woningen bemiddeld. Dat is 26% van alle nieuwe verhuurde woningen. Dit is een lichte toename ten opzichte van voorgaande jaren. Dit komt mede door een toename van het aantal woningruilen. Statushouders zijn de grootste groep die bemiddeld wordt. In 2025 ging 10% van alle (opnieuw) verhuurde woningen naar statushouders, in 2024 was dit 9%.

Verhuisbewegingen In deze paragraaf wordt verder ingegaan op de verhuisbewegingen tussen de verschillende gemeentes en de herkomst van nieuwe huurders.

Herkomst nieuwe huurders per gemeente In de linkerkolom van onderstaande tabellen zie je de herkomst van de nieuwe huurders, in de kolomkoppen zie je de gemeente waar de woning staat. Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 17

Tabel 5g

Tabel 5h

Bovenstaande tabellen laten zien dat minste verhuringen aan woningzoekenden uit de eigen gemeente in Oldebroek (44%) waren. In Harderwijk waren 200 van de 317 verhuringen aan een Harderwijker (63%). Uit de rest van Nederland kwamen 180 nieuwe huurders (17%), een toename van 5% ten opzichte van 2024. Als je enkel kijkt naar herkomst bij de nieuwbouw dan komt ruim 20% van de nieuw huurders van buiten de regio. Als je de groep van buiten de regio naar model uitsplitst (inclusief 2 huurders met herkomst onbekend), dan zie je een andere verhouding tussen de modellen dan bij de hele groep nieuwe huurders:

Tabel 5i

Van de 182 verhuringen aan huurders van buiten de regio, komt ruim 25% van de huurders uit een ander deel van de provincie Gelderland. Van deze 182 woningen is 32% via bemiddeling toegewezen, dat is 6% meer dan als je naar alle woningen kijkt. 41 woningen zijn bemiddeld aan een statushouder van buiten de regio. En hiervan kwam de helft uit een ander deel van de provincie Gelderland. Wie van buiten de regio komt, vindt ook vaker via loting een woning: 25%. Terwijl nog geen 11% van de woningen via loting is aangeboden. Woningzoekenden van buiten de regio hebben minder inschrijftijd opgebouwd. Ze zoekt en vindt vaker een woning via loting. Dit betekent niet dat deze mensen geen binding hebben met de regio. Het kunnen bijvoorbeeld ook jongeren zijn die weer terugkeren naar de regio vanuit elders in Nederland. Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 18

Verhuringen inwoners eigen gemeente Door de jaren heen zie je het aandeel vehuringen (alle modellen) aan woningzoekenden in de eigen woongemeente varieert, dit hangt ook samen met het aantal mutaties en/of nieuwbouw in de betreffende gemeente. Alle verhuringen

Verhuring aan woningzoekenden uit de eigen gemeente

Herkomst huurder

2021

2022

2023

2024

2025

Elburg

52%

39%

53%

54%

54%

Ermelo

56%

62%

45%

54%

48%

Harderwijk

72%

69%

64%

74%

63%

Nunspeet

57%

46%

47%

47%

48%

Oldebroek

41%

43%

52%

54%

44%

Putten

45%

66%

59%

49%

52%

Tabel 5k

Het gemiddelde over de jaren ligt in alle gemeenten rond de 50%. En in Harderwijk boven de 60%. Dit betreft alle verhuringen (aanbodmodel, bemiddeling en lotingsmodel). Deze percentages zijn iets afgenomen ten opzichte van 2024. Als je enkel naar de nieuwbouw kijkt dan zie je een lager pecentage van verhuringen aan eigen inwoners. In Oldebroek is ruim 30% van de nieuwbouw aan een Oldebroeker verhuurd en in Putten is ongeveer 40% van de nieuwbouw aan een Puttenaar verhuurd. (De nieuwbouw in Harderwijk was met 10 te beperkt en is hierin buiten beschouwing gelaten.) Aanbodmodel

Verhuring aan woningzoekenden uit de eigen gemeente

Herkomst huurder

2021

2022

2023

2024

2025

Elburg

60%

51%

58%

55%

61%

Ermelo

64%

70%

54%

58%

54%

Harderwijk

77%

74%

65%

74%

67%

Nunspeet

69%

51%

50%

51%

53%

Oldebroek

45%

53%

58%

61%

48%

Putten

47%

75%

66%

56%

60%

Tabel 5l

Het aandeel verhuringen aan inwoners van de eigen gemeente ligt binnen het aanbodmodel in alle gemeenten wat hoger zoals in bovenstaande tabel te zien is. Per gemeente varieert het verschil met plus 4% tot 8%.

Nieuwbouw In de verslagperiode werden 102 nieuwbouwwoningen opgeleverd door Woningstichting Putten, UWOON en Omnia Wonen. Het aantal nieuwbouwwoningen was redelijk gelijk aan het aantal in 2024.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 19

Woningtype

2021

2022

2023

2024

Appartement met lift

143

58

28

59

Appartement zonder lift

63

54

24

38

2025

10

Benedenwoning

17

Bovenwoning

17

Eengezinswoning

27

27

23

20

40

Flexwoning Totaal

18 233

139

75

117

102

Tabel 5m

Er werden 6 nieuwe complexen opgeleverd in de gemeenten Harderwijk, Oldebroek en Putten, waarvan een deel zorgwoningen en 18 flexwoningen in Putten. Gemeente

2021

2022

Elburg

14

Ermelo

31

76

Harderwijk

118

36

2023

2024

2025

32

Nunspeet

41 24

44

10

51

Oldebroek

15

40 52

Putten

70

12

Totaal

233

139

75

117

102

Tabel 5n

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 20

6. Verdeling naar inkomen en huishoudgrootte In dit hoofdstuk worden de verhuringen in 2025 bekeken naar inkomen en huishoudgrootte.

Relatie inkomen en huurprijs De volgende tabel laat de relatie zien tussen de huurprijs en het inkomen van de nieuwe huurder.

Tabel 6a

Van de nieuwe huurders heeft 48% een inkomen tot het minimum, dit zijn veelal eenpersoonshuishoudens. Dat is 5% meer dan in 2024. De 2e inkomensgroep is verhoudingsgewijs juist afgenomen. De toewijzing aan de groepen 3 en 4 (grens passend toewijzen en meer) is verhoudingsgewijs redelijk gelijk gebleven.

Relatie huishoudgrootte en aantal kamers In de volgende tabel wordt de relatie tussen het aantal kamers van de woning en de huishoudgrootte van de nieuwe huurder in beeld gebracht.

Tabel 6b

Er is een verband te zien tussen aantal kamers en huishoudgrootte, maar dit verband is zeker niet lineair. De eenpersoonshuishoudens krijgen zowel absoluut als relatief veel woningen met twee of minder slaapkamers. Dat is ook logisch. Zij zijn de grootste groep en ze kunnen makkelijker genoegen nemen met een kleinere woning. In 2025 is 75% van alle woningen aan deze groep toegewezen, in 2024 was dit 78%.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 21

7. Verhuurbaarheid op basis van de marktscore De verhuurbaarheid van woningen kun je ook weergegeven op basis van de marktscore. De marktscore wordt bepaald door het aantal reacties op een woning(advertentie) te delen door de positie van de nieuwe huurder op de kandidatenlijst. Dit getal geeft een indicatie van het aantal kandidaten voor de woning dat daadwerkelijk de woning zou hebben willen en mogen huren. Stel op een woning reageren 100 mensen. Kandidaat 2 accepteert de woning. Dan is de marktscore voor deze woning 50. Het gemiddelde aantal reacties op een woningadvertentie was 245 in 2025. Had geen enkele woningzoekende een woning geweigerd, dan was de marktscore 245 geweest. Omdat niet elke eerste kandidaat de woning accepteerde, is de gemiddelde marktscore lager namelijk 189. Dit is iets hoger dan in 2024. En met een redelijk gelijk aantal reacties per advertenties, is er dus iets minder geweigerd.

Marktscore in vergelijking met andere regio’s 2021

2022

2023

2024

2025

Noord-Veluwe

85

101

114

171

189

Stedendriehoek

83

112

116

130

150

Thuiskompas (Drenthe)

56

80

80

82

108

Tabel 7a

Ook in andere regio’s zien we de marktscore stijgen. De marktscore van de Stedendriehoek (regio Apeldoorn) lag een aantal jaren dichtbij die van Huren Noord-Veluwe, maar in 2024 is deze op de NoordVeluwe veel harder gestegen. In Drenthe is de marktscore lager en was ze de laatste jaren stabiel. Maar hier zien we in 2025 een behoorlijke stijging.

Marktscore vanuit verschillende perspectieven In deze paragraaf wordt de marktscore over de jaren vanuit verschillende invalshoeken bekeken.

Marktscore naar huurprijs 2021

2022

2023

2024

2025

1. t/m kwaliteitskortingsgrens

67

62

87

81

131

2. t/m 1e aftoppingsgrens

95

110

113

171

188

3. tussen 1e en 2e aftoppingsgrens

93

97

127

211

213

4. tussen 2e aftoppingsgrens en huurtoeslaggrens

66

108

125

154

195

5. boven huurtoeslaggrens

11

15

18

13

21

Totaal

85

101

114

171

189

Tabel 7b

De marktscore is in alle huurprijscategorieën toegenomen. Hoe hoger de marktscore, hoe hoger het aantal reacties per advertentie. Woningen boven de huurtoeslaggrens hebben een hele lage marktscore. Deze woningen hadden per advertentie gemiddeld 94 reacties. Ze werden dus relatief vaak geweigerd.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 22

Marktscore naar woningtype 2021

2022

2023

2024

2025

Benedenwoning

66

75

71

141

165

Bovenwoning

99

81

92

125

131

Eengezinswoning

108

128

154

223

217

Etagewoning met lift

49

75

70

124

168

Etagewoning zonder lift

89

75

94

149

160

Totaal

85

101

114

171

189

Tabel 7c

Ondanks het feit dat meeste woningzoekenden alleenstaanden zijn, heeft de eengezinswoning de hoogste marktscore. Deze steeg in 2023 en 2024 zelfs bovengemiddeld, in 2025 is ze iets gedaald. Maar het blijft veruit de hoogste marktscore, ook hebben deze woningen het hoogste aantal reacties per advertentie. Vraag je het aan de woningzoekende, dan wil hij het liefste een grondgebondenwoning. De marktscore van etagewoningen met lift is bovengemiddeld gestegen.

Marktscore naar aantal slaapkamers 2021

2022

2023

2024

2025

0 slaapkamers

42

16

50

78

105

1 slaapkamer

51

57

61

109

108

2 slaapkamers

68

115

110

159

188

3 slaapkamers

142

145

165

245

263

4+ slaapkamers

102

123

154

196

243

2

92

171

189

5+ slaapkamers Totaal

85

101

114

Tabel 7d

Woningen met weinig slaapkamers scoren onder het gemiddelde, ondanks dat het grootste deel van de woningzoekenden bestaat uit 1- en 2-persoonshuishoudens. Ook deze kleine huishoudens lijken een voorkeur te hebben voor woningen met minimaal 2 slaapkamers.

Marktscore naar gemeente 2021

2022

2023

2024

2025

Elburg

77

108

144

176

238

Ermelo

101

101

154

222

358

Harderwijk

92

135

141

210

265

Nunspeet

81

56

65

102

116

Oldebroek

52

60

57

86

74

Putten

86

99

100

85

56

Totaal

85

101

114

171

189

Tabel 7e

Ermelo, Harderwijk en Elburg scoren bovengemiddeld op de marktscore, deze is ook verder gestegen ten opzichte van 2024. Putten en Oldebroek laten een daling zien en komen daarmee nog wat verder af te liggen van het regio gemiddelde. Ook Nunspeet heeft een marktscore onder het gemiddelde, ze steeg wel.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 23

Weigeringsredenen De weigeringsredenen van de corporaties zijn divers, veel voorkomend zijn onder andere geen reactie door de woningzoekende (verschillende mogelijkheden) of de documenten zijn niet compleet.

Tabel 7f

Tabel 7g

Na persoonlijke redenen, staan de staat van de woning en de ligging bovenaan in de lijst met veel voorkomende weigeringsredenen van woningzoekenden.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 24

8. Bijlagen A. Cijfers per corporatie (alle verhuringen) Verhuringen naar huurprijs

Percentage verhuringen naar huurprijs

Verhuringen naar woningtype

Verhuringen naar aantal kamers

Verhuringen naar gemeente

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 25

Verhuringen naar model

Percentage verhuringen naar model

Verhuringen via bemiddelingsmodel naar reden bemiddeling

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 26

B. Cijfers per gemeente (alle verhuringen) Verhuringen naar model

Herkomst actieven per jaar

Herkomst nieuwe huurders per jaar

Gemiddeld aantal reacties (op een woning) per gemeente per jaar

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 27

Slaagkans naar herkomstgemeente huurder

Slaagkans naar herkomstgemeente huurder per jaar Herkomst huurder

2021

2022

2023

2024

2025

Buiten de regio

9,1%

6,3%

5,5%

3,5%

4,5%

Elburg

20,2%

12,9%

14,4%

10,8%

14,5%

Ermelo

14,3%

17,8%

11,7%

13,1%

10,4%

Harderwijk

16,2%

13,3%

13,8%

14,2%

12,1%

Nunspeet

17,4%

11,6%

14,9%

11,3%

12,7%

Oldebroek

10,5%

14,9%

14,6%

12,7%

12,0%

Putten

13,7%

13,4%

11,9%

10,8%

16,0%

Totaal

13,7%

11,8%

11,0%

9,7%

9,7%

Slaagkans naar gemeente waar woning staat

Slaagkans: gemeente waar woning staat is gelijk herkomstgemeente

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 28

C. Gebruik website Uit Google analytics is data gehaald over het gebruik van de website van de regio Noord-Veluwe. De meeste mensen bezochten in 2025 de website via hun mobiele telefoon, die is wel afgenomen ten opzichte van het voorgaande jaar. Het gebruik van de desktop is juist toegenomen. Dit is niet direct te verklaren. De app kan ook op de desktop gebruikt worden.

De pagina ‘Te huur’ wordt het meest bezocht, gevolgd door de detailpagina van de advertentie. Samen is dit meer 50% van het gebruik. De startpagina staat voor ruim 13% van het gebruik van de website. Als je kijkt naar de herkomst van de website bezoekers, dan zien we een opvallende op de 2 e plaats: de VS, maar dit kunnen (ook) VPN-servers zijn. Ruim 97% van de bezoekers benadert de website vanuit Nederland.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 29

D. Definities Aanbiedingen Het aantal aanbiedingen is het aantal keren dat een woning die in de gevraagde periode is verhuurd aan een kandidaat is aangeboden. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de stap ‘huurcontract getekend’ in het systeem is doorgevoerd. Interessepeilingen en groepsbezichtigingen worden hierbij niet als aanbieding gezien. Aanbiedingscoëfficiënt De aanbiedingscoëfficiënt wordt gevormd door het aantal aanbiedingen te delen door het aantal verhuringen. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de stap ‘huurcontract getekend’ in het systeem is doorgevoerd. Actief woningzoekenden Het aantal actief woningzoekenden is het aantal unieke woningzoekenden dat binnen een opgevraagde categorie en binnen de opgegeven termijn minimaal 1 keer op een woning heeft gereageerd. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de reactie in het systeem is ingevoerd. Advertenties Het aantal advertenties is het aantal advertenties dat in de gevraagde periode is gepubliceerd. Bij deze advertenties worden advertenties voor nieuwbouw en die ingetrokken zijn, niet meegenomen. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de woning in het systeem is ingevoerd.

Gemiddelde inschrijfduur De gemiddelde inschrijfduur (ook wel meettijd genoemd) is het rekenkundige gemiddelde van de inschrijfduur van de woningzoekenden die in de periode een woning hebben gekregen. Woningen die naar urgenten zijn gegaan of zijn bemiddeld worden hierom niet meegenomen. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de stap ‘huurcontract getekend’ in het systeem is doorgevoerd. Inschrijfduur De inschrijfduur is het verschil tussen de datum dat de stap ‘huurcontract getekend’ in het systeem is doorgevoerd en de inschrijfdatum van de woningzoekende die de woning heeft gekregen. Interesse Bij interesse staat het aantal keren dat bij een in de periode verhuurde woning een kandidaat van een interessepeiling of groepsbezichtiging heeft aangegeven interesse te hebben. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de stap ‘huurcontract getekend’ in het systeem is doorgevoerd. Interessepeilingen Het aantal interessepeilingen is het aantal woningzoekenden dat heeft deelgenomen aan een interessepeiling of groepsbezichtiging voor een woning die in de gevraagde periode is verhuurd. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de stap ‘huurcontract getekend’ in het systeem is doorgevoerd.

Leegmeldingen Het aantal leegmeldingen is het aantal woningen dat in de gevraagde periode in het systeem is ingevoerd. Een woning kan meerdere malen worden ingevoerd. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de woning in het systeem is ingevoerd.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 30

Marktscore De marktscore is een maat die de verhuurbaarheid van de woningen weergeeft. De marktscore wordt gevormd door het aantal reacties per advertentie te delen door de gemiddelde positie. De marktscore staat voor het gemiddeld aantal reagerende kandidaten die de woning bij een aanbieding zou hebben genomen. Positie De positie is de plek op de oorspronkelijke kandidatenlijst van de woningzoekende die de woning gekregen heeft. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de stap ‘huurcontract getekend’ in het systeem is doorgevoerd. Reacties Het aantal reacties is het aantal passende en niet-passende reacties dat in de gevraagde periode in de gevraagde categorie is ingevoerd. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de reactie in het systeem is ingevoerd. Reacties per advertentie Het aantal reacties per advertentie wordt gevormd door het aantal geadverteerde woningen in de gevraagde periode en het aantal reacties op deze woningen. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de sluitingsdatum van de advertentie. Slaagkans De slaagkans van woningzoekenden wordt gevormd door het aantal verhuringen te delen door het aantal actief woningzoekenden. De slaagkans is een maat voor het aandeel actief woningzoekenden dat in de gevraagde periode een woning heeft gevonden.

Verhuringen Een verhuring is een woning waarvan in het systeem is vastgelegd dat het huurcontract getekend is. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de stap ‘huurcontract getekend’ in het systeem is doorgevoerd. Deze datum betreft een systeemdatum en kan dus niet door de gebruiker aangepast worden. Hierdoor is het mogelijk om meteen na het einde van een periode een juist aantal verhuringen in de periode te produceren. Zoektijd De zoektijd van een geslaagde woningzoekende is het verschil in jaren tussen de datum van het ondertekenen van het huurcontract en de datum van de oudste reactie van de woningzoekende waarbij alleen jaren waarin minimaal 1 keer is gereageerd worden meegenomen. Indien iemand dus bijvoorbeeld in 2020 heeft gereageerd, en daarna pas in 2024 dan wordt de eerste reactie uit 2024 genomen als basis voor de zoektijd.

Rapportage Huren Noord-Veluwe 2025

pagina 31

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/17045381/1