BP herziening Buitengebied, Nieuwe Dijk 1 en 1b - Bijlagen bij toelichting - Bijlage 3 - Stikstofonderbouwing
Tekst van het document
21-10-2021 V3
R&S advies, uw partner voor o.a.: •
Bestemmingsplan
•
Vergunning Wet natuurbescherming
•
Omgevingsvergunning Wabo/waterwet
•
MER-rapportage/(vormvrije) m.e.r. beoordeling
•
Onderzoek geurhinder, luchtkwaliteit en stikstof
•
Bedrijfsplan en -administratie
•
Juridisch Advies
Rapportage Stikstofdepositie Nieuwe Dijk 1 te Nuenen
R & S advies Langegracht 4b 5091 SJ MIDDELBEERS Telnr: 06 - 510 39 378 Faxnr: 084 – 229 25 56 Email: algemeen@rensadvies.com www.rensadvies.com
Colofon Titel:
Berekening stikstofdepositie inrichting, Nieuwe Dijk 1, te Nuenen
Naam en adres adviseur Naam: R & S ADVIES Adres: Langegracht 4b 5091 SJ MIDDELBEERS Telnr: 013 - 514 4175 Faxnr: 084 – 229 25 56 Emailadres: algemeen@rensadvies.com
INHOUDSOPGAVE INHOUDSOPGAVE ............................................................................................................................. 3 1.
TOETSINGSKADER ................................................................................................................. 4
1.1 ALGEMEEN ................................................................................................................................ 4 1.2 AERIUS ..................................................................................................................................... 4 2.
UITGANGSPUNTEN................................................................................................................ 5
2.1 LIGGING ................................................................................................................................... 5 2.2 ACTIVITEITEN........................................................................................................................ 5 2.3 REFERENTIE .......................................................................................................................... 5 2.4 GEBRUIKSFASE ........................................................................................................................... 8 3.
CONCLUSIE ......................................................................................................................... 11
3.1 3.2
AERIUS ............................................................................................................................. 11 STIKSTOFDEPOSITIE .............................................................................................................. 11
Bijlagen: 1. Aerius calculator 2.
Aerius calculator
Verschilberekening referentie / sloop en realisatiefase Verschilberekening referentie / beoogde gebruiksfase fase
1.
Toetsingskader
1.1 ALGEMEEN De Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft op 29 mei 2019 (zie: AbRS 29 mei 2019, ECLI:NL:RVS:2019:1603 en ECLI:NL:RVS:2019:1604) beslist dat het Programma Aanpak Stikstof (hierna: ‘PAS’) niet gebruikt mag worden als basis om toestemming te verlenen voor activiteiten die leiden tot een stikstoftoename ter plaatse van stikstofgevoelige habitattypen en soorten in Natura 2000-gebieden. Deze beslissing heeft consequenties voor ruimtelijke ontwikkelingen, zoals woningbouw, de aanleg van infrastructuur (o.a. vaar-, spoor-, en autowegen), de bouw van nieuwe bedrijven en agrarische activiteiten die kunnen leiden tot een toename van de stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebieden. Doordat het PAS niet meer gebruikt mag worden als basis voor toestemmingverlening voor activiteiten en plannen die kunnen leiden tot een toename van de stikstofdepositie, is het een stuk ingewikkelder geworden om deze ruimtelijke ontwikkelingen mogelijk te maken en te realiseren die leiden tot een toename van de stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebieden.
Nu het ecologisch onderzoek (“de passende beoordeling”) van het PAS niet meer als basis voor toestemmingverlening kan worden gebruikt, is voor veel ontwikkelingen, ook op grote afstand van Natura 2000-gebieden, nodig dat zij op een andere manier gaan aantonen, dat hun project of plan (zoals een bestemmingsplan) op voorhand geen negatieve significant effecten hebben op de Natura 2000-gebieden. Pas daarna kan toestemming worden verleend. Voor projecten betekent dit dat moet worden beoordeeld of een vergunning in het kader van de Wet Natuurbescherming is vereist. Gedeputeerde staten (en in een aantal gevallen het ministerie van LNV) zijn het bevoegd gezag voor het verlenen van deze toestemming. Er is echter pas sprake van een vergunningplicht als de bijdrage aan stikstof meer bedraagt dan 0,00 mol/ha/jaar.
1.2 AERIUS AERIUS Calculator is het rekeninstrument voor het bepalen van de emissie van stikstof uit een bron, de verspreiding door de lucht en de depositie op Natura 2000-gebieden. De AERIUS Calculator laat ook zien hoe groot de effecten op de stikstofgevoelige habitats en leefgebieden voor gevoelige soorten zijn. De rekenkern van AERIUS wordt gevormd door het Operationeel Prioritaire Stoffen model (OPS) van het RIVM. Dit model berekent de verspreiding van stikstof door de lucht en de depositie. OPS houdt daarbij rekening met verschillende factoren die de verspreiding en depositie van stikstof beïnvloeden, bijvoorbeeld de windrichting en -kracht, de ruwheid van het terrein en de hoogte van de vegetatie. Voor wegverkeer wordt gebruikt gemaakt van Standaard Rekenmethode 2 (SRM2). Daarmee sluit AERIUS aan op de modellering in het Nationaal Samenwerkingsverband Luchtkwaliteit.
2.
Uitgangspunten
2.1 Ligging Het plan is niet gelegen binnen de grenzen van een gebied dat aangewezen is als Natura2000-gebied. Het dichtst nabij gelegen Natura2000-gebied betreft de Strabrechtse Heide & Beuven en is gelegen op een afstand van circa 9,6 km van het plangebied. Het Natura2000-gebied Leenderbos, Groote Heide & De Plateaux ligt op circa 10,2 km van het plangebied.
2.2
Activiteiten
Met het plan wordt de wijziging van agrarisch naar (hoveniers)bedrijf mogelijk gemaakt. De voormalige varkensstallen worden (deels) gesloopt, er wordt een nieuwe loods gebouwd ten behoeve van het hoveniersbedrijf, en de bedrijfswoning wordt (binnen de bestaande contouren) vergroot. De relevante emissies van stikstofoxiden (NOx) en ammoniak (NH3) die kunnen plaatsvinden als gevolg van de navolgende activiteiten worden hieronder weergegeven: Sloopfase en realisatiefase
Gebruiksfase
2.3
De sloop en bouw/realisatiefase zijn samen in beeld gebracht doormiddel van een Aerius berekening. Het betreft een verschilberekening waarbij de referentie is vergeleken met de emissies die vrijkomen tijdens de sloop en bouw/realisatiefase. Gebruik van de bedrijfspanden en bestaande sleufsilo’s ten behoeve van het hoveniersbedrijf en statische opslag van caravans en aspergeteelt. Gebruik van de al bestaande vakantiewoning. Verkeersbewegingen van en naar de inrichting, evenals interne verkeersbewegingen.
Referentiesituatie
De huidige en beoogde activiteiten hebben invloed op het Natura2000 gebied “Strabrechtse Heide & Beuven”. Dit gebied is aangewezen op 7 december 2004. Deze datum is de referentiedatum voor het bepalen van de referentie depositie vanuit de inrichting. Op deze datum beschikte de inrichting over een conversie vergunning voor: -
30 stuks vrouwelijk jongvee tot 2 jaar
-
72 gespeende biggen
-
52 kraamzeugen
-
167 guste en dragende zeugen
-
4 dekberen
Echter, op 29 maart 2011 is een revisievergunning verleend waardoor het vergunde aantal dieren binnen de inrichting is afgenomen. Voor de referentiedatum wordt daarom uitgegaan van de milieutoestemming d.d. 29 maart 2011. Op dit moment bestonden de emissies binnen de inrichting uit: -
1 vrijstaande ‘oudere’ woning; 1 vrijstaande vakantiewoning; 1 varkensstal voor het huisvesten van 99 vleesvarkens (stal 12) 1 varkensstal voor het huisvesten van 151 vleesvarkens (stal 11) 1 paardenstal voor het huisvesten van 16 paarden (stal 10) 1 paardenstal voor het huisvesten van 10 paarden (stal 7) 1 paardenstal voor het huisvesten van 30 stuks jongvee (stal 5 en 6)
Vrijstaande ‘oudere’ woning. De vrijstaande ‘oudere’ woning is een bestaande woning welke in de referentie situatie aanwezig was en in de beoogde situatie ongewijzigd blijft. Hierbij horen 8,6 lichte verkeersbewegingen per etmaal (CROW publicatie). Voor de woning wordt gerekend met een standaard emissie oudere vrijstaande woning van 3,59 NOx. Vrijstaande vakantiewoning De vrijstaande woning is een bestaande woning welke in de referentie situatie aanwezig was en in de beoogde situatie ongewijzigd blijft. Voor de woning wordt gerekend met een standaard emissie oudere woning appartement van 1,25 NOx. Stal 12 In stal 12 werden 99 vleesvarkens traditioneel gehuisvest. Er zijn twee ventilatoren aanwezig met een diameter van 0,45 meter en een uittreedhoogte van 3,7 meter. De emissies worden verticaal geforceerd met een snelheid van 4,0 m/s. Stal 11 In stal 11 werden 151 vleesvarkens traditioneel gehuisvest. Er zijn drie ventilatoren aanwezig met een diameter van 0,45 meter en een uittreedhoogte van 3,7 meter. De emissies worden verticaal geforceerd met een snelheid van 0,4 m/s. Stal 10 In stal 10 werden 16 paarden gehuisvest. Aan de noord-, oost- en zuidzijde van het gebouw zijn ventilatieluiken aanwezig. Emissies vinden daarom op een uitstoothoogte van 1,3 meter plaats. Stal 7 In stal 7 werden 10 paarden gehuisvest.
Het gebouw wordt geventileerd door middel van een openstaande deur aan de zuidzijde. De uitstoothoogte is 1,0 meter.
Stal 5 en 6 In stal 5 en 6 werden 30 stuks vrouwelijk jongvee traditioneel gehuisvest. Het gebouw is een open loods waar aan de zuidkant emissies verlaten. De uitstoothoogte is 1,5 meter. Verkeersbewegingen Er is gekozen om verkeersbewegingen in de referentiesituatie niet mee te nemen, gezien dat hiervoor geen bewijslast is te overleggen. Bovendien wordt verwacht dat de beoogde bestemmingswijziging een sterk positieve invloed heeft op de omliggende Natura-2000 gebieden omdat de emissies significant zullen afnemen. Wijziging beoogde situatie In de beoogde situatie worden de veldschuur (gebouw 5 en 6) en de voormalige varkensstal (gebouw 8 en 9) gesloopt. De andere varkensstal (gebouw 10, 11 en 12) wordt in gebruik genomen als statische opslag van caravans, aspergeteelt en het hoveniersbedrijf. Ter plaatse van de huidige veldschuur en varkensstal wordt een nieuw te bouwen loods (500m2) gerealiseerd. De bedrijfswoning (gebouw 1) wordt uitgebreid met gebouw 2. Gebouw 7 wordt in gebruik genomen als privé bijgebouw. Gebouw 3 wordt in gebruik genomen als kantoor. Gebouw 4 blijft ongewijzigd. Als gevolg van deze wijziging zullen ook het aantal verkeersbewegingen en interne bewegingen toenemen.
2.4 Realisatiefase Als gevolg van de beoogde realisatiefase veroorzaken de navolgende activiteiten mogelijk stikstofdepositie: • Mobiele kraan, bouwjaar 2004, 80 kW, a 16,12 liter brandstof per uur voor totaal 68 uur; • Tractor, bouwjaar 2000, 100 kW, a 20,80 liter brandstof per uur voor totaal 40 uur; • Hijskraan, bouwjaar 2008, 200 kW, a 37,92 liter brandstof per uur voor totaal 60 uur; • Betonwagen, bouwjaar 2014, 260 kW, a 46,31 liter brandstof per uur voor totaal 8 uur; • Verreiker, bouwjaar 2004, 80 kW, a 16,12 liter brandstof per uur voor totaal 80 uur; • Triller, bouwjaar 1996, 20 kW, a 4,88 liter brandstof per uur voor totaal 16 uur; • Verkeersbewegingen over de weg (licht en zwaar) • Interne verkeersbewegingen (licht en zwaar). Wegverkeersbewegingen Voor de (gedeeltelijke) sloop van de twee gebouwen en de realisatie van de boogde situatie zijn diverse mobiele bronnen nodig. Vooraf valt niet aan te geven welke mobiele bronnen er precies gebruik zullen gaan worden. Daarom is een schatting gemaakt van de verwachte mobiele bronnen en verkeersbewegingen. Daarbij betreft het een worstcase situatie door in de berekening gebruik te hebben gemaakt van oudere werktuigen. In onderstaande tabel zijn de verwachte mobiele bronnen opgenomen.
Categorie Mobiele werktuig Mobiele werktuig Mobiele werktuig Mobiele werktuig Mobiele werktuig Mobiele werktuig Mobiele werktuigen Verkeer
Voerwerktuig Mobiele kraan 80 kW Tractor 100 kW Hijskraan 200 kW Betonwagen 260 kW Verreiker 80 kW Triller 20 kW
bouwjaar
Uur/jaar
Brandstof/uur Brandstof/jaar
2004
68
16,12
1096
2000
40
20,80
832
2008
60
37,92
2275
2014
8
46,31
370
2004
80
16,12
1290
1996
16
4,88
78
Stationair draaien Verkeer
2011
15
10
150
Per jaar
Buitenwegen
Per jaar
Buitenwegen
Licht verkeer 120 Zwaar verkeer 60 Verkeer Intern Licht verkeer 120 verkeer Zwaar verkeer 60 *Adblue verbruik is ca 3 tot 6% van het brandstofverbruik. -
Voor stationair draaien van het zwaar verkeersbewegingen 0,25 uur opgenomen.
vrachtverkeer
is
per
zware
-
Daarnaast zijn er nog de bestaande verkeersbewegingen van de woning en vakantiewoning (7.300 lichte verkeersbewegingen).
Interne verkeersbewegingen Ook de interne verkeersbewegingen zijn meegenomen in de berekening. Hierbij is in Aerius een worstcase opgenomen doormiddel van bij de invoer te kiezen voor ‘binnen bebouwde kom’ en hier is voor 100% file opgenomen.
2.5 Gebruiksfase Als gevolg van de beoogde gebruiksfase veroorzaken de navolgende activiteiten mogelijk stikstofdepositie: • De vakantiewoning blijft ongewijzigd. De woning voorziet in 1,25 NOx (Instructie gegevensinvoer Aerius) • De bedrijfswoning voorziet in 3,59 NOx (Instructie gegevensinvoer Aerius). • Het kantoor voorziet in 105 m² a 0,16 NOx per m² is 16,8 kg NOx (Instructie gegevensinvoer Aerius). • Verkeersbewegingen over de weg (licht, middelzwaar en zwaar) • Interne verkeersbewegingen (2x eigen vrachtwagen, 1x tractor, 1x mini loader op banden, 1x mobiele kraan op banden, 1x externe vrachtwagen).
Wegverkeersbewegingen Ten aanzien van het hoveniersbedrijf, en mogelijke toekomstige uitbreiding, is het te verwachten dat verkeersbewegingen zullen toenemen. De verkeersbewegingen verlopen via de Nieuwe Dijk naar de Eikelkampen, waar deze worden opgenomen in het heersend verkeersbeeld tot enkele procenten van het huidige verkeersintensiteit (Huidige verkeersintensiteit Eikelkampen 85.775 vrachtauto’s en 1.462.920 auto’s) per jaar. De bewegingen in de gebruiksfase bestaan uit: Categorie Licht Licht Licht Licht Licht
Voertuig Bedrijfsbus Auto Auto Auto Auto
Zwaar
Mobiele Hoveniersbedrijf 10 kraan/trekker Vrachtwagen overige 6 Vrachtwagen Hoveniersbedrijf 8
Zwaar Zwaar
Doel Hoveniersbedrijf Hoveniersbedrijf Woonhuis Vakantiewoning Caravanstalling
p/etmaal 16 36 8,6 20 100
per werkdag werkdag dag dag 4 x per jaar werkdag
p/jaar 4.800 10.800 3.139 7.300 400
werkdag werkdag
1.800 2.400
3.000
Voor verkeersbewegingen van en naar het hoveniersbedrijf wordt uitgegaan van een werkweek van 6 dagen, waar 50 weken per jaar gewerkt wordt. Voor verkeersbewegingen ten behoeve van de caravanstalling wordt uitgegaan van 100 verkeersbewegingen worstcase op 1 dag, waarbij wordt verwacht dat de een caravan gemiddeld 4 x per jaar wordt gebracht/gehaald. De berekeningen zijn gemaakt op mogelijke toekomstige uitbreiding van het hoveniersbedrijf. Er is uitgegaan van een worstcase scenario welke bestaat uit totaal 26.439 lichte verkeersbewegingen en 7.200 zware verkeersbewegingen). Interne verkeersbewegingen Ook de interne verkeersbewegingen zullen toenemen. De interne verkeersbewegingen bestaan uit een mini loader op luchtbanden, een tractor, twee eigen vrachtwagens, een externe vrachtwagen en een mobiele kraan op luchtbanden. Voor de berekening van de emissies is gebruik gemaakt van de invoer instructiegegevens Aerius brandstofgebruik. De bewegingen van deze voertuigen worden hieronder toegelicht. Mini loader op luchtbanden De mini loader wordt gerekend als een laadschop op banden 30kW, bouwjaar vanaf 2007. Het brandstofverbruik beterft 3,68 liter/uur. De loader wordt gebruikt voor groenafvalverwerking, en het verplaatsen van materialen. De loader wordt ook meegenomen naar klanten. De loader wordt ca 2u per dag gebruikt.
Er wordt gerekend met een worstcase scenario waarin de loader iedere dag gebruikt wordt. Dit komt neer op 600 draaiuren per jaar. Tractor
Ten behoeve van de aspergeteelt wordt een kleine tractor (65pk) nog hobbymatig gebruikt. Dit komt neer op circa 50kW. Het bouwjaar wordt geschat op 1991. Het brandstofverbruik betreft 6,34 per uur. De tractor loopt 600u per jaar. De tractor wordt circa 12u per week gebruikt. Werkzaamheden bestaan uit het groenafval verplaatsen (circa 4u), en werkzaamheden ten behoeve van de aspergeteelt (gemiddeld 8u, afhankelijk van het seizoen). Eigen vrachtwagens Voor de vrachtwagens wordt gerekend met een STAGE IIIb, 75 <= kW < 560, bouwjaar 2011 (Diesel). De vrachtwagens worden op het bedrijf geladen en gelost. Naar verwachting zullen de vrachtwagen gemiddeld per keer 15 minuten stationair draaien. De vrachtwagens lopen dus beide 300u per jaar stationair op het bedrijf. Er wordt gerekend met een verbruik van 10 liter per uur. Externe vrachtwagen Op het bedrijf worden ook materialen ten behoeve van het hoveniersbedrijf gelost. Hierbij kan gedacht worden aan planten, bomen, grond en bestrating. Naar verwachting zullen de vrachtwagens gemiddeld per keer 15 minuten stationair draaien. De vrachtwagens lopen dus beide 225u per jaar stationair op het bedrijf. Er wordt gerekend met een verbruik van 10 liter per uur. Mobiele kraan op luchtbanden Voor de kleine mobiele kraan op luchtbanden wordt gerekend met mobiele kranen 25 kW, bouwjaar vanaf 1991. De kraan wordt ca.
2u per dag gebruik (kraan en loader gezamenlijk 2 uur, ivm worstcase benadering beide 2u opgenomen). De mobiele kraan wordt gebruikt ten behoeve van groenafvalverwerking en verplaatsing van materialen. De kraan wordt ook gebruikt bij klanten. Per jaar is het 600 uur a 3.50 liter brandstof per uur.
3.
Conclusie
3.1
Aerius
De mogelijke stikstofdepositie is berekend met Aerius calculator. De output van de berekeningen zijn bijgevoegd als bijlage 3d en 3b, betreft een Aerius verschilberekening van de referentie in verhouding tot de sloop en realisatiefase en een verschilberekening tussen de referentie en de beoogde situatie. Uit de bovenstaande berekeningen komt naar voren dat er geen toename van stikstofdepositie is op de omliggende Natura2000 gebieden ten opzichte van de referentiesituatie. Er kan worden geconcludeerd dat de beoogde wijziging niet bijdraagt aan negatieve stikstofgevolgen voor de Natura2000 gebieden. 3.2
Stikstofdepositie
Uit de bijgevoegde Aerius stikstofdepositie berekeningen volgt dat de beoogde veranderingen niet bijdragen aan een toename van stikstofbelasting, die hoger is dan 0,00 mol/ha/jaar. Voor het vaststellen en realiseren van het plan gelden met betrekking tot het aspect stikstofdepositie geen belemmeringen.
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Projectnummer 2022.07.174 Nieuwe dijk 1 , 5674PD Nuenen Projectnummer 2022.07.174 Verschilberekening: -Referentie -Beoogde situatie
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Rnf8Hi1x4xig 09 november 2023, 01:26 Wnb-rekengrid incl. eigen rekenpunten
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Planologisch beoogde situatie - Beoogd
0,01 mol/ha/j 0,00 ha 3.594,87 ha 0,00 mol/ha/j 0,08 mol/ha/j
2393779
Milieutoestemming 29-03-2011 - Referentie Planologisch beoogde situatie - Beoogd Milieutoestemming 29-03-2011 - Referentie Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
Rnf8Hi1x4xig (09 november 2023)
2023 2023
0,08 mol/ha/j
1.012,0 kg/j 0,9 kg/j 2389192
7,6 kg/j 621,5 kg/j
Strabrechtse Heide & Beuven Strabrechtse Heide & Beuven
2/12
Projectberekening
Planologisch beoogde situatie (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 2 4 5 6 7 8
Wonen en Werken | Recreatie | Vakantiewoning Wonen en Werken | Kantoren en winkels | Kantoor Wonen en Werken | Woningen | Woning Energie | Energie | CV ketel 35 kW Energie | Energie | CV ketel 93 kW Energie | Energie | CV ketel 35 kW Mobiele werktuigen | Landbouw | Mobiele bronnen Verkeersnetwerk
Rnf8Hi1x4xig (09 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,2 kg/j 0,8 kg/j
1,3 kg/j 16,8 kg/j 3,6 kg/j 0,8 kg/j 1,9 kg/j 0,8 kg/j 565,9 kg/j 30,4 kg/j
3/12
Projectberekening
Milieutoestemming 29-03-2011 (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Landbouw | Stalemissies | stal 11 Landbouw | Stalemissies | Gebouw 5 + 6 Landbouw | Stalemissies | gebouw 7 Wonen en Werken | Woningen | Woning Wonen en Werken | Recreatie | Vakantiewoning Energie | Energie | CV ketel 93 kW Energie | Energie | CV ketel 35 kW Landbouw | Stalemissies | stal 12 Landbouw | Stalemissies | stal 10
Rnf8Hi1x4xig (09 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
453,0 kg/j 132,0 kg/j 50,0 kg/j 297,0 kg/j 80,0 kg/j
3,6 kg/j 1,3 kg/j 1,9 kg/j 0,8 kg/j -
4/12
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
10 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rnf8Hi1x4xig (09 november 2023)
5/12
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Planologisch beoogde situatie" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
3.594,87
Per gebied
Berekend (ha gekarteerd)
Strabrechtse Heide & Beuven (137) Leenderbos, Groote Heide & De Plateaux (136) Kampina & Oisterwijkse Vennen (133) Weerter- en Budelerbergen & Ringselven (138) Deurnsche Peel & Mariapeel (139) Groote Peel (140) KempenlandWest (135)
Rnf8Hi1x4xig (09 november 2023)
905,52
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
2.763,89
0,00
0,00
3.594,87
0,08
2.222,38
0,00
0,00
905,52
0,08
742,42
2.763,89
0,00
0,00
742,42
0,07
611,05
2.327,95
0,00
0,00
611,05
0,03
435,26
2.513,04
0,00
0,00
435,26
0,03
397,05
2.587,65
0,00
0,00
397,05
0,03
273,74
2.457,12
0,00
0,00
273,74
0,02
229,83
2.653,75
0,00
0,00
229,83
0,03
6/12
Projectberekening
Per eigen rekenpunt
1 2
Rnf8Hi1x4xig (09 november 2023)
Naam
Coördinaat
Hamonterheide, Hageven, Buitenheide, Stamprooierbroek en Mariahof (22 km) Hageven met Dommelvallei, Beverbeekse Heide, Warmbeek en Wateringen (22 km)
X:161795 Y:367875 X:161829 Y:367860
Projectbijdrage (mol N/ha/jr)
-0,01 -0,01
7/12
Projectberekening
Planologisch beoogde situatie, Rekenjaar 2023 1
Wonen en Werken | Recreatie
Naam Vakantiewoning Uittreedhoogte Locatie X:165447,5 Warmteinhoud Y:389629,84 Spreiding Oppervlakte 0,02 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
Wonen en Werken | Kantoren en winkels
Naam Kantoor Uittreedhoogte Locatie X:165476,46 Warmteinhoud Y:389651,47 Spreiding Oppervlakte 0,01 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 3
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Verkeersbewegingen X:165358,39 Y:389470,71 496,56 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4
Max. snelheid
80 km/uur 80 km/uur 80 km/uur 80 km/uur
Wonen en Werken | Woningen
Naam Woning Uittreedhoogte Locatie X:165465,85 Warmteinhoud Y:389639,82 Spreiding Oppervlakte 0,03 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 5
Energie | Energie
Naam CV ketel 35 kW Uittreedhoogte Locatie X:165442,33 Warmteinhoud Y:389640,3 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie
Rnf8Hi1x4xig (09 november 2023)
1,0 m 0,000 MW 1m
NOₓ
1,3 kg/j
1,0 m 0,014 MW 6m
NOₓ
16,8 kg/j
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
Aantal voertuigbewegingen
26.439,0 /jaar 0,0 /jaar 7.200,0 /jaar 0,0 /jaar
-
14,5 kg/j 4,0 kg/j 0,6 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
1,0 m 0,000 MW 1m
NOₓ
3,6 kg/j
40,0 m 0,220 MW
NOₓ
0,8 kg/j
8/12
Projectberekening
6
Energie | Energie
Naam CV ketel 93 kW Uittreedhoogte Locatie X:165462,07 Warmteinhoud Y:389644,5 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 7
Energie | Energie
Naam CV ketel 35 kW Uittreedhoogte Locatie X:165489,79 Warmteinhoud Y:389659,94 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 8
40,0 m 0,220 MW
NOₓ
1,9 kg/j
40,0 m 0,220 MW
NOₓ
0,8 kg/j
NOₓ NH₃
565,9 kg/j 0,2 kg/j
Mobiele werktuigen | Landbouw
Naam Locatie Oppervlakte
Mobiele bronnen X:165482,82 Y:389668,97 0,58 ha
Loader
Stage-IIIA, 2006-2010, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
Tractor Vrachtwagen
Naam
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Stage-I, <= 2001, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
8556 l/j
600 u/j
Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, SCR: nee
3000 l/j
300 u/j
115,5 kg/j NH₃ 28,1 g/j NOₓ 259,7 kg/j NH₃ 64,2 g/j NOₓ 46,5 kg/j
Externe vrachtwagen
Stage-IIIA, 2006-2010, 75-560 kW, diesel, SCR: nee
2250 l/j
225 u/j
NH₃ 22,5 g/j NOₓ 34,9 kg/j
Mobiele kraan
Stage-I, <= 2001, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
3546 l/j
600 u/j
NH₃ 16,9 g/j NOₓ 109,4 kg/j NH₃ 26,6 g/j
9
Stageklasse
3750 l/j
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Interne verkeersbewegingen X:165454,53 Y:389705,25 239,57 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Rnf8Hi1x4xig (09 november 2023)
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
600 u/j
Stof Emissie
NOₓ
Links Rechts NOₓ 15,8 kg/j Type scherm - - NO₂ 3,4 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
26.439,0 /jaar 0,0 /jaar 7.200,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
100,0 % 0,0 % 100,0 % 0,0 %
9/12
Projectberekening
Milieutoestemming 29-03-2011, Rekenjaar 2023 1
Landbouw | Stalemissies
Naam stal 11 Locatie X:165487,69 Y:389707,02 Wijze van ventilatie Geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
2
Uittreedhoogte 3,7 m Uittreeddiameter 0,5 m Temperatuur 11,85 °C Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 4,0 m/s
D3.100 - overige huisvestingssystemen (Varkens; vleesvarkens, opfokberen van circa 25 kg tot 7 maanden, opfokzeugen van circa 25 kg tot eerste dekking )
Landbouw | Stalemissies
Naam Gebouw 5 + 6 Locatie X:165483,28 Y:389665,23 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven
3
Landbouw | Stalemissies
Aantal dieren
Stof Emissiefactor (kg/dier/j)
1,0 m 0,000 MW
NH₃
BWLcode
Wonen en Werken | Woningen
Wonen en Werken | Recreatie
Naam Vakantiewoning Uittreedhoogte Locatie X:165447,04 Warmteinhoud Y:389629,84 Spreiding Oppervlakte 0,02 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie Rnf8Hi1x4xig (09 november 2023)
NH₃ 4,4
Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)
K1.100 - overige huisvestingssystemen Overig 10 (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder))
Naam Woning Uittreedhoogte Locatie X:165468,16 Warmteinhoud Y:389642,13 Spreiding Oppervlakte 0,03 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 5
NH₃
Uittreedhoogte Warmteinhoud
Diersoort RAV-code - Omschrijving
4
1,5 m 0,000 MW
A3.100 - overige huisvestingssystemen Overig 30 (Rundvee; vrouwelijk jongvee tot 2 jaar)
Naam gebouw 7 Locatie X:165428,89 Y:389636,04 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven
NH₃ 3
BWLcode
453,0 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
Overig 151
Uittreedhoogte Warmteinhoud
Diersoort RAV-code - Omschrijving
BWLcode
NH₃
NH₃ 5
-
453,0 kg/j
132,0 kg/j
Reductie Emissie
-
132,0 kg/j 50,0 kg/j
Reductie Emissie
-
50,0 kg/j
1,0 m 0,000 MW 1m
NOₓ
3,6 kg/j
1,0 m 0,000 MW 1m
NOₓ
1,3 kg/j
10/12
Projectberekening
6
Energie | Energie
40,0 m 0,220 MW
NOₓ
1,9 kg/j
40,0 m 0,220 MW
NOₓ
0,8 kg/j
Uittreedhoogte 3,7 m Uittreeddiameter 0,5 m Temperatuur 11,85 °C Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 4,0 m/s
NH₃
297,0 kg/j
Naam CV ketel 93 kW Uittreedhoogte Locatie X:165464,17 Warmteinhoud Y:389645,55 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 7
Energie | Energie
Naam CV ketel 35 kW Uittreedhoogte Locatie X:165440,44 Warmteinhoud Y:389640,09 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 8
Landbouw | Stalemissies
Naam stal 12 Locatie X:165472,99 Y:389715,69 Wijze van ventilatie Geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
9
D3.100 - overige huisvestingssystemen (Varkens; vleesvarkens, opfokberen van circa 25 kg tot 7 maanden, opfokzeugen van circa 25 kg tot eerste dekking )
Landbouw | Stalemissies
Naam stal 10 Locatie X:165492,94 Y:389693,85 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
BWLcode
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
Overig 99
NH₃ 3
1,3 m 0,000 MW
NH₃
Uittreedhoogte Warmteinhoud BWLcode
Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)
K1.100 - overige huisvestingssystemen Overig 16 (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder))
NH₃ 5
-
297,0 kg/j
80,0 kg/j
Reductie Emissie
-
80,0 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rnf8Hi1x4xig (09 november 2023)
11/12
Projectberekening
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
Rnf8Hi1x4xig (09 november 2023)
12/12
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Projectnummer 2022.07.174 Nieuwe dijk 1 , 5674PD Nuenen Projectnummer 2022.07.174 Verschilberekening: -Referentie -Sloop en realisatiefase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RbzDXof72pMk 09 november 2023, 01:37 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Milieutoestemming 29-03-2011 - Referentie Sloop en realisatiefase - Beoogd Milieutoestemming 29-03-2011 - Referentie Sloop en realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RbzDXof72pMk (09 november 2023)
2023 2023
0,08 mol/ha/j 0,00 ha 3.596,53 ha 0,00 mol/ha/j 0,08 mol/ha/j
1.012,0 kg/j 0,2 kg/j 2389192
7,6 kg/j 106,1 kg/j
Strabrechtse Heide & Beuven
2/11
Projectberekening
Sloop en realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 4 5
Wonen en Werken | Recreatie | Vakantiewoning Wonen en Werken | Woningen | Woning Mobiele werktuigen | Landbouw | Mobiele werktuigen Verkeersnetwerk
RbzDXof72pMk (09 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,2 kg/j 71,9 g/j
1,3 kg/j 3,6 kg/j 100,3 kg/j 0,9 kg/j
3/11
Projectberekening
Milieutoestemming 29-03-2011 (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Landbouw | Stalemissies | stal 11 Landbouw | Stalemissies | Gebouw 5 + 6 Landbouw | Stalemissies | gebouw 7 Wonen en Werken | Woningen | Woning Wonen en Werken | Recreatie | Vakantiewoning Energie | Energie | CV ketel 93 kW Energie | Energie | CV ketel 35 kW Landbouw | Stalemissies | stal 12 Landbouw | Stalemissies | stal 10
RbzDXof72pMk (09 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
453,0 kg/j 132,0 kg/j 50,0 kg/j 297,0 kg/j 80,0 kg/j
3,6 kg/j 1,3 kg/j 1,9 kg/j 0,8 kg/j -
4/11
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
10 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RbzDXof72pMk (09 november 2023)
5/11
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Sloop en realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
3.596,53
Per gebied
Berekend (ha gekarteerd)
Strabrechtse Heide & Beuven (137) Leenderbos, Groote Heide & De Plateaux (136) Kampina & Oisterwijkse Vennen (133) Weerter- en Budelerbergen & Ringselven (138) Deurnsche Peel & Mariapeel (139) Groote Peel (140) KempenlandWest (135)
RbzDXof72pMk (09 november 2023)
905,52
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
2.763,89
0,00
0,00
3.596,53
0,08
2.222,38
0,00
0,00
905,52
0,08
742,42
2.763,89
0,00
0,00
742,42
0,08
611,05
2.327,95
0,00
0,00
611,05
0,03
436,92
2.513,04
0,00
0,00
436,92
0,04
397,05
2.587,65
0,00
0,00
397,05
0,04
273,74
2.457,12
0,00
0,00
273,74
0,02
229,83
2.653,75
0,00
0,00
229,83
0,03
6/11
Projectberekening
Sloop en realisatiefase, Rekenjaar 2023 1
Wonen en Werken | Recreatie
Naam Vakantiewoning Uittreedhoogte Locatie X:165447,5 Warmteinhoud Y:389629,84 Spreiding Oppervlakte 0,02 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Interne verkeersbewegingen X:165454,89 Y:389705,04 243,21 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
1,0 m 0,000 MW 1m
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
NOₓ
1,3 kg/j
Links Rechts NOₓ 0,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 27,2 g/j Hoogte - - NH₃ 1,5 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
120,0 /jaar 0,0 /jaar 60,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
100,0 % 0,0 % 100,0 % 0,0 %
Wegverkeer | Weg
Verkeersbewegingen woning + vakantiewoning en verkeersbewegingen LinksRechtsNOₓ 0,8 sloop en realisatiefase kg/j X:165358,39 Y:389470,71 0,2 Locatie Type scherm NO₂ kg/j 496,56 m - - NH₃ 70,3 Lengte Hoogte g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. 0 m Naam
maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wonen en Werken | Woningen
Naam Woning Uittreedhoogte Locatie X:165465,85 Warmteinhoud Y:389639,82 Spreiding Oppervlakte 0,03 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie RbzDXof72pMk (09 november 2023)
1,0 m 0,000 MW 1m
Aantal voertuigbewegingen
In file
120,0 /jaar 0,0 /jaar 40,0 /jaar 0,0 /jaar 7.300,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ
3,6 kg/j
7/11
Projectberekening
5
Mobiele werktuigen | Landbouw
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Mobiele werktuigen X:165482,82 Y:389668,97 0,58 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃ Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Stage-IIIA, 2006-2010, 75-560 kW, diesel, SCR: nee
Tractor
Stage-II, 2002-2005, 75-560 kW, 832 l/j diesel, SCR: nee
40 u/j
Hijkraan
Stage-IIIA, 2006-2010, 75-560 kW, diesel, SCR: nee
2275 l/j
60 u/j
Betonwagen
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 370 l/j diesel, SCR: ja
8 u/j
Verreiker
Stage-II, 2002-2005, 75-560 kW, 1290 l/j diesel, SCR: nee
80 u/j
Triller
Stage-I, <= 2001, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
16 u/j
NH₃ 88,8 g/j NOₓ 26,2 kg/j NH₃ 9,7 g/j NOₓ 2,4 kg/j
15 u/j
NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 1,5 kg/j
RbzDXof72pMk (09 november 2023)
78 l/j
Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 150 l/j kW, diesel, SCR: ja
68 u/j
Stof Emissie
Mobiele kraan
Stationair draaien zwaar vrachtverkeer
1096 l/j
100,3 kg/j 0,2 kg/j
22 l/j
5 l/j
NOₓ
16,8 kg/j NH₃ 8,2 g/j NOₓ 16,8 kg/j NH₃ 6,2 g/j NOₓ 34,4 kg/j NH₃ 17,1 g/j NOₓ 2,1 kg/j
NH₃ 36,0 g/j
8/11
Projectberekening
Milieutoestemming 29-03-2011, Rekenjaar 2023 1
Landbouw | Stalemissies
Naam stal 11 Locatie X:165487,69 Y:389707,02 Wijze van ventilatie Geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
2
Uittreedhoogte 3,7 m Uittreeddiameter 0,5 m Temperatuur 11,85 °C Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 4,0 m/s
D3.100 - overige huisvestingssystemen (Varkens; vleesvarkens, opfokberen van circa 25 kg tot 7 maanden, opfokzeugen van circa 25 kg tot eerste dekking )
Landbouw | Stalemissies
Naam Gebouw 5 + 6 Locatie X:165483,28 Y:389665,23 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven
3
Landbouw | Stalemissies
Aantal dieren
Stof Emissiefactor (kg/dier/j)
1,0 m 0,000 MW
NH₃
BWLcode
Wonen en Werken | Woningen
Wonen en Werken | Recreatie
Naam Vakantiewoning Uittreedhoogte Locatie X:165447,04 Warmteinhoud Y:389629,84 Spreiding Oppervlakte 0,02 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie RbzDXof72pMk (09 november 2023)
NH₃ 4,4
Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)
K1.100 - overige huisvestingssystemen Overig 10 (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder))
Naam Woning Uittreedhoogte Locatie X:165468,16 Warmteinhoud Y:389642,13 Spreiding Oppervlakte 0,03 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 5
NH₃
Uittreedhoogte Warmteinhoud
Diersoort RAV-code - Omschrijving
4
1,5 m 0,000 MW
A3.100 - overige huisvestingssystemen Overig 30 (Rundvee; vrouwelijk jongvee tot 2 jaar)
Naam gebouw 7 Locatie X:165428,89 Y:389636,04 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven
NH₃ 3
BWLcode
453,0 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
Overig 151
Uittreedhoogte Warmteinhoud
Diersoort RAV-code - Omschrijving
BWLcode
NH₃
NH₃ 5
-
453,0 kg/j
132,0 kg/j
Reductie Emissie
-
132,0 kg/j 50,0 kg/j
Reductie Emissie
-
50,0 kg/j
1,0 m 0,000 MW 1m
NOₓ
3,6 kg/j
1,0 m 0,000 MW 1m
NOₓ
1,3 kg/j
9/11
Projectberekening
6
Energie | Energie
40,0 m 0,220 MW
NOₓ
1,9 kg/j
40,0 m 0,220 MW
NOₓ
0,8 kg/j
Uittreedhoogte 3,7 m Uittreeddiameter 0,5 m Temperatuur 11,85 °C Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 4,0 m/s
NH₃
297,0 kg/j
Naam CV ketel 93 kW Uittreedhoogte Locatie X:165464,17 Warmteinhoud Y:389645,55 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 7
Energie | Energie
Naam CV ketel 35 kW Uittreedhoogte Locatie X:165440,44 Warmteinhoud Y:389640,09 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 8
Landbouw | Stalemissies
Naam stal 12 Locatie X:165472,99 Y:389715,69 Wijze van ventilatie Geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
9
D3.100 - overige huisvestingssystemen (Varkens; vleesvarkens, opfokberen van circa 25 kg tot 7 maanden, opfokzeugen van circa 25 kg tot eerste dekking )
Landbouw | Stalemissies
Naam stal 10 Locatie X:165492,94 Y:389693,85 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
BWLcode
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
Overig 99
NH₃ 3
1,3 m 0,000 MW
NH₃
Uittreedhoogte Warmteinhoud BWLcode
Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)
K1.100 - overige huisvestingssystemen Overig 16 (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder))
NH₃ 5
-
297,0 kg/j
80,0 kg/j
Reductie Emissie
-
80,0 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
RbzDXof72pMk (09 november 2023)
10/11
Projectberekening
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RbzDXof72pMk (09 november 2023)
11/11