CConstaterende datNuenen
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 17 Beekstraat CROW richtijn

Gemeenteraad 17 mei 2023, gemeente NuenenBij agendapunt: Bestemmingsplan Beekstraat, Ruimte voor Ruimte14.848 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Bijlage: 1 Uittreksel van CROW-publicatie 317 'Kencijfers parkeren en verkeersgeneratie' . Het benodigde of gewenste aantal parkeerplaatsen bij nieuwbouwlocaties kan worden bepaald op basis van parkeerkencijfers of op basis van parkeernormen. Parkeerkencijfers zijn op de praktijk gebaseerde cijfers van de verwachte parkeerbehoefte. Parkeernormen staan voor het aantal vereiste parkeerplaatsen per type bestemming. Deze normen worden bepaald door gemeenten en maken deel uit van hun parkeerbeleid. Parkeerkencijfers kunnen hiervoor input leveren. Voor het maken van een inschatting van de hoeveelheid autoverkeer dat wordt gegenereerd bij nieuwe ontwikkelingen, zijn kencijfers verkeersgeneratie ontwikkeld. Onder verkeersgeneratie wordt hierbij verstaan de totale hoeveelheid gemotoriseerd verkeer (exclusief openbaar vervoer) die gedurende een gekozen tijdsperiode naar de desbetreffende voorziening toe rijdt en hiervan wegrijdt.

Bij het gebruik van parkeerkencijfers en kencijfers verkeersgeneratie moet rekening worden gehouden met:    

bereikbaarheidskenmerken van de locatie; specifieke kenmerken van de functie; mobiliteitskenmerken van de gebruikers/bezoekers van de functie; het gemeentelijk parkeerbeleid.

Honderden bestemmingen Deze paragraaf gaat in op parkeerkencijfers en kencijfers verkeersgeneratie voor ongeveer honderd bestemmingen. Deze zijn onderverdeeld in de groepen wonen; werken; winkelen en boodschappen; sport, cultuur en ontspanning; horeca en (verblijfs)recreatie; gezondheidszorg en (sociale) voorzieningen; en onderwijs.

Fietsparkeerkencijfers De paragraaf met fietsparkeerkencijfers geeft aan dat voldoende en goede fietsparkeervoorzieningen kunnen leiden tot minder autogebruik en dus tot een geringere behoefte aan parkeerplaatsen bij diverse bestemmingen.

Voor de actualisatie van de parkeerkencijfers zijn gegevens uit diverse bronnen gebruikt. De basis werd gevormd door de OViN-gegevens (voorheen OVG- en MON-gegevens). In [6.21] staat in het kort beschreven op welke wijze dat is gedaan. Bij de parkeerkencijfers wordt onderscheid gemaakt naar stedelijkheidsgraad en naar de ligging in de stedelijke zone. Het ‘aandeel bezoekers’ staat voor het percentage of aantal bezoekers waarmee in het kencijfer rekening is gehouden. Het weergegeven kencijfer is dus inclusief bezoekersparkeren. In sommige gevallen komen functies/voorzieningen op een bepaalde plek niet of nauwelijks voor. Denk aan een manege in een centrumgebied, of een supermarkt in het buitengebied. Dit is aangegeven met ‘n.v.t.’. De kencijfers zijn onderverdeeld naar de volgende hoofdgroepen: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.

winkelen en boodschappen sport, cultuur en ontspanning horeca en (verblijfs)recreatie gezondheidszorg en (sociale) voorzieningen onderwijs wonen werken

Bij verschillende functies is sprake van globalere parkeerkencijfers. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen. 1. Winkelen en boodschappen Parkeerkencijfers bouwmarkt parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 1,2

1,7

1,7

2,2

2,2

2,7

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,5

2,0

2,0

2,5

2,2

2,7

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,6

2,1

2,1

2,6

2,2

2,7

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,6

2,1

2,2

2,7

2,2

2,7

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,6

2,1

2,1

2,6

2,2

2,7

87%

Parkeerkencijfers tuincentrum parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 1,8

2,3

2,0

2,5

2,6

3,1

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,0

2,5

2,3

2,8

2,6

3,1

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,0

2,5

2,3

2,8

2,6

3,1

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,1

2,6

2,4

2,9

2,6

3,1

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,1

2,6

2,4

2,9

2,6

3,1

89%

Opmerking Inclusief buitenruimte

Parkeerkencijfers groencentrum parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 1,8

2,3

2,1

2,6

2,6

3,1

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,0

2,5

2,3

2,8

2,6

3,1

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,0

2,5

2,3

2,8

2,6

3,1

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,1

2,6

2,4

2,9

2,6

3,1

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,1

2,6

2,4

2,9

2,6

3,1

Opmerking Inclusief buitenruimte

89%

Parkeerkencijfers bruin- en witgoedzaken parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk 2,3

3,8

3,8

5,3

5,4

6,9

8,5

10,0

sterk stedelijk

2,9

4,4

4,8

6,3

6,6

8,1

8,5

10,0

matig stedelijk

3,2

4,7

5,1

6,6

7,1

8,6

8,5

10,0

weinig stedelijk

3,3

4,8

5,4

6,9

7,4

8,9

8,5

10,0

niet stedelijk

3,3

4,8

5,4

6,9

7,4

8,9

8,5

10,0

92%

Parkeerkencijfers woonwarenhuis (zeer groot) parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max. min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 3,4

4,9

4,4

5,9

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 4,0

5,5

4,4

5,9

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 4,3

5,8

4,4

5,9

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 4,4

5,9

4,4

5,9

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 4,4

5,9

4,4

5,9

Opmerking Kengetallen gebaseerd op vestiging van circa 25.000 m 2

95%

bvo Parkeerkencijfers kringloopwinkel parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max. min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 0,6

1,1

1,1

1,6

2,0

2,5

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 0,9

1,4

1,4

1,9

2,0

2,5

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,0

1,5

1,6

2,1

2,0

2,5

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,0

1,5

1,7

2,2

2,0

2,5

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,0

1,5

1,7

2,2

2,0

2,5

89%

Parkeerkencijfers woonwarenhuis/woonwinkel parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 91%

zeer sterk stedelijk 0,6

1,1

1,0

1,5

1,1

1,6

1,7

2,2

sterk stedelijk

0,9

1,4

1,3

1,8

1,4

1,9

1,7

2,2

matig stedelijk

1,0

1,5

1,4

1,9

1,6

2,1

1,7

2,2

weinig stedelijk

1,0

1,5

1,5

2,0

1,7

2,2

1,7

2,2

niet stedelijk

1,0

1,5

1,5

2,0

1,7

2,2

1,7

2,2

Parkeerkencijfers meubelboulevard/woonboulevard parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 93%

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 1,2

1,7

1,5

2,0

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,6

2,1

2,0

2,5

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,8

2,3

2,1

2,6

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,9

2,4

2,3

2,8

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,9

2,4

2,2

2,7

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers winkelboulevard parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 94%

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 2,5

3,0

2,9

3,4

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 3,2

3,7

3,7

4,2

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 3,5

4,0

3,9

4,4

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 3,7

4,2

4,2

4,7

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 3,6

4,1

4,2

4,7

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers outletcentrum parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 94%

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 6,6

8,6

7,3

9,3

9,4

11,4

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 7,8

9,8

8,6

10,6

9,4

11,4

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 8,2

10,2

9,1

11,1

9,4

11,4

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 8,5

10,5

9,4

11,4

9,4

11,4

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 8,5

10,5

9,4

11,4

9,4

11,4

Parkeerkencijfers buurtsupermarkt parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 89%

zeer sterk stedelijk 0,4 2,4

1,0

3,0

1,6

3,6

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

0,9 2,9

1,7

3,7

2,4

4,4

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

0,9 2,9

1,7

3,7

2,5

4,5

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

1,3 3,3

2,2

4,2

3,1

5,1

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

1,4 3,4

2,3

4,3

3,3

5,3

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers discountsupermarkt parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 96%

zeer sterk stedelijk 1,6 3,6

2,9

4,9

4,2

6,2

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

2,3 4,3

3,9

5,9

5,5

7,5

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

2,3 4,3

3,9

5,9

5,5

7,5

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

2,7 4,7

4,6

6,6

6,5

8,5

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

2,9 4,9

4,8

6,8

6,8

8,8

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers fullservice supermarkt (laag en middellaag prijsniveau) parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 93%

zeer sterk stedelijk 1,5 3,5

2,7

4,7

3,4

5,4

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

2,1 4,1

3,6

5,6

4,4

6,4

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

2,1 4,1

3,7

5,7

4,4

6,4

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

2,6 4,6

4,3

6,3

5,2

7,2

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

2,7 4,7

4,6

6,6

5,5

7,5

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers fullservice supermarkten (middelhoog en hoog prijsniveau) parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 93%

zeer sterk stedelijk 1,8 3,8

2,2

4,2

2,9

4,9

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

2,5 4,5

3,0

5,0

3,9

5,9

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

2,6 4,6

3,0

5,0

3,9

5,9

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

3,1 5,1

3,6

5,6

4,6

6,6

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

3,2 5,2

3,8

5,8

4,8

6,8

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers grote supermarkt parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 84%

zeer sterk stedelijk 4,1

6,1

4,8

6,8

5,6

7,6

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

4,9

6,9

5,8

7,8

6,7

8,7

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

5,0

7,0

5,9

7,9

6,7

8,7

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

5,6

7,6

6,6

8,6

7,6

9,6

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

5,8

7,8

6,9

8,9

7,8

9,8

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers groothandel in levensmiddelen parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 80%

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 4,4

6,4

4,5

6,5

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 5,4

7,4

5,4

7,4

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 5,4

7,4

5,4

7,4

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 6,1

8,1

6,1

8,1

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 6,3

8,3

6,4

8,4

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers binnenstad of hoofdwinkel (stads)centrum 20.000-30.000 inwoners parkeren per 100 m centrum 2

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

bvo min. max. min.

max. min.

max.

min.

max. 82%

zeer sterk stedelijk 2,5 3,5

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

2,8 3,8

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

2,8 3,8

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

3,1 4,1

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

3,2 4,2

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers binnenstad of hoofdwinkel (stads)centrum 30.000-50.000 inwoners parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max. min.

max.

min.

max. 88%

zeer sterk stedelijk 2,6 3,6

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

2,9 3,9

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

3,0 4,0

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

3,2 4,2

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

3,3 4,3

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers binnenstad of hoofdwinkel (stads)centrum 50.000-100.000 inwoners parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min. zeer sterk stedelijk

2,9 3,9

max. min.

max.

min.

max. 92%

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

3,3 4,3

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

3,3 4,3

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

3,5 4,5

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

3,6 4,6

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers binnenstad of hoofdwinkel (stads)centrum 100.000-175.000 inwoners parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max. min.

max.

min.

max. 96%

zeer sterk stedelijk

3,0 4,0

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

3,4 4,4

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

3,4 4,4

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

3,7 4,7

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

3,7 4,7

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers binnenstad of hoofdwinkel (stads)centrum > 175.000 inwoners parkeren per 100 m centrum 2

schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

bvo min. max. min.

max. min.

max.

min.

max. 99%

zeer sterk stedelijk

2,7

3,7

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

3,1

4,1

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

3,1

4,1

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

3,4

4,4

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

3,4

4,4

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers buurt- en dorpscentrum parkeren per 100 m centrum 2

schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

bvo min. max. min.

max. min.

max.

min.

max. 72%

zeer sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,8

3,8

2,4

4,4

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,1

4,1

2,7

4,7

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,1

4,1

2,7

4,7

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,3

4,3

3,0

5,0

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,4

4,4

3,1

5,1

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers wijkcentrum (klein) parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 76%

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 2,3

4,3

3,1

5,1

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,7

4,7

3,5

5,5

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,7

4,7

3,5

5,5

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 3,0

5,0

3,9

5,9

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 3,1

5,1

4,0

6,0

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers wijkcentrum (gemiddeld) parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 79%

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 2,9

4,9

3,6

5,6

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 3,3

5,3

4,1

6,1

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 3,4

5,4

4,1

6,1

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 3,7

5,7

4,5

6,5

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 3,8

5,8

4,6

6,6

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers wijkcentrum (groot) parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 81%

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 3,3

5,3

4,1

6,1

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 3,8

5,8

4,7

6,7

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 3,8

5,8

4,7

6,7

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 4,1

6,1

5,1

7,1

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 4,2

6,2

5,2

7,2

n.v.t. n.v.t.

P arkeerkencijfers stadsdeelcentrum parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max. 85%

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 3,7

5,7

4,7

6,7

n.v.t. n.v.t.

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 4,2

6,2

5,3

7,3

n.v.t. n.v.t.

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 4,2

6,2

5,3

7,3

n.v.t. n.v.t.

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 4,6

6,6

5,8

7,8

n.v.t. n.v.t.

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 4,7

6,7

5,9

7,9

n.v.t. n.v.t.

Parkeerkencijfers weekmarkt (wijkcentra gemiddeld en klein en buurt en dorpscentra) parkeren per m

centrum

schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied

aandeel bezoekers

min. max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

85%

1 kraam

zeer sterk stedelijk 0,15

0,24

0,15

0,24

0,15

0,24

n.v.t.

n.v.t.

sterk stedelijk

0,15

0,24

0,15

0,24

0,15

0,24

n.v.t.

n.v.t.

matig stedelijk

0,15

0,24

0,15

0,24

0,15

0,24

n.v.t.

n.v.t.

weinig stedelijk

0,18

0,27

0,18

0,27

0,18

0,27

n.v.t.

n.v.t.

niet stedelijk

0,18

0,27

0,18

0,27

0,18

0,27

n.v.t.

n.v.t.

Opmerkingen Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen. 1m 1 kraam = 6 m 2 bvo (indien geen parkeren achter kraam dan + 1,0 pp per standhouder)

2. Sport, cultuur en ontspanning Parkeerkencijfers bowlingcentrum parkeren per baan centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 0,7 1,7

1,2

2,2

1,7

2,7

2,3

3,3

sterk stedelijk

1,1 2,1

1,7

2,7

2,3

3,3

2,3

3,3

matig stedelijk

1,1 2,1

1,8

2,8

2,3

3,3

2,3

3,3

weinig stedelijk

1,1 2,1

1,8

2,8

2,3

3,3

2,3

3,3

niet stedelijk

1,1 2,1

1,8

2,8

2,3

3,3

2,3

3,3

89%

Parkeerkencijfers biljartcentrum parkeren per tafel centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 0,4 0,9

0,6

1,1

0,8

1,3

1,5

2,0

sterk stedelijk

0,6 1,1

0,8

1,3

1,1

1,6

1,5

2,0

matig stedelijk

0,6 1,1

0,9

1,4

1,1

1,6

1,5

2,0

weinig stedelijk

0,6 1,1

0,9

1,4

1,1

1,6

1,5

2,0

niet stedelijk

0,6 1,1

0,9

1,4

1,1

1,6

1,5

2,0

87%

Parkeerkencijfers fitnessstudio/sportschool parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min. zeer sterk stedelijk 0,6 1,6

2,1

max.

min.

max.

min.

max.

3,1

3,2

4,2

6,0

7,0

87%

sterk stedelijk

0,9 1,9

2,9

3,9

4,2

5,2

6,0

7,0

matig stedelijk

0,9 1,9

2,9

3,9

4,3

5,3

6,0

7,0

weinig stedelijk

0,9 1,9

2,9

3,9

4,3

5,3

6,0

7,0

niet stedelijk

0,9 1,9

2,9

3,9

4,3

5,3

6,0

7,0

Parkeerkencijfers fitnesscentrum parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 0,8 1,8

2,9

3,9

4,3

5,3

6,9

7,9

sterk stedelijk

1,2 2,2

3,9

4,9

5,7

6,7

6,9

7,9

matig stedelijk

1,2 2,2

4,0

5,0

5,8

6,8

6,9

7,9

weinig stedelijk

1,2 2,2

4,0

5,0

5,8

6,8

6,9

7,9

niet stedelijk

1,2 2,2

4,0

5,0

5,8

6,8

6,9

7,9

90%

Parkeerkencijfers dansstudio parkeren per 100 m centrum 2

schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

bvo min. max. min. max. min. max.

min.

max. 93%

zeer sterk stedelijk 0,7

1,7

2,5

3,5

3,7

4,7

6,9

7,9

sterk stedelijk

1,0

2,0

3,3

4,3

4,9

5,9

6,9

7,9

matig stedelijk

1,1

2,1

3,4

4,4

5,0

6,0

6,9

7,9

weinig stedelijk

1,1

2,1

3,4

4,4

5,0

6,0

6,9

7,9

niet stedelijk

1,1

2,1

3,4

4,4

5,0

6,0

6,9

7,9

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

Parkeerkencijfers golfbaan (18 holes) parkeren per 18 holes, 60 centrum ha

schil centrum

min. max. min. max. min.

max.

min.

max. 98%

zeer sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 80,1

100,1

108,3 128,3

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 85,6

105,6

108,3 128,3

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 86,0

106,0

108,3 128,3

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 86,0

106,0

108,3 128,3

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 86,0

106,0

108,3 128,3

Opmerking Een 18-holes golfbaan is gemiddeld 60 - 70 ha groot

Parkeerkencijfers golfoefencentrum parkeren per centrum

centrum

schil centrum

rest bebouwde kom

aandeel bezoekers

buitengebied

min. max. min. max. min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 44,1

48,1

54,2

58,2

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 48,7

52,7

54,2

58,2

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 49,1

53,1

54,2

58,2

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 49,1

53,1

54,2

58,2

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 49,1

53,1

54,2

58,2

Opmerking Uitgaande van een omvang van circa 6 ha Parkeerkencijfers sporthal

93%

parkeren per 100 centrum m

schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied

aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min. max. min.

max.

min.

max. 96%

zeer sterk stedelijk 1,2

1,7

1,8

2,3

2,4

2,9

3,2

3,7

sterk stedelijk

1,2

1,7

1,8

2,3

2,4

2,9

3,2

3,7

matig stedelijk

1,3

1,8

1,9

2,4

2,6

3,1

3,2

3,7

weinig stedelijk

1,3

1,8

1,9

2,4

2,6

3,1

3,2

3,7

niet stedelijk

1,3

1,8

1,9

2,4

2,6

3,1

3,2

3,7

Opmerking Let op bij grotere aantallen bezoekers

Parkeerkencijfers sportzaal parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 0,8 1,3

1,6

2,1

2,4

2,9

3,3

3,8

sterk stedelijk

0,8 1,3

1,6

2,1

2,4

2,9

3,3

3,8

matig stedelijk

0,9 1,4

1,7

2,2

2,5

3,0

3,3

3,8

weinig stedelijk

0,9 1,4

1,7

2,2

2,6

3,1

3,3

3,8

niet stedelijk

0,9 1,4

1,7

2,2

2,6

3,1

3,3

3,8

Opmerking Let op bij grotere aantallen bezoekers

94%

Parkeerkencijfers kunstijsbaan (kleiner dan 400 meter) parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 0,9 1,4

1,1

1,6

1,4

1,9

1,8

2,3

sterk stedelijk

0,9 1,4

1,1

1,6

1,4

1,9

1,8

2,3

matig stedelijk

1,0 1,5

1,3

1,8

1,6

2,1

1,8

2,3

weinig stedelijk

1,0 1,5

1,3

1,8

1,6

2,1

1,8

2,3

niet stedelijk

1,0 1,5

1,3

1,8

1,6

2,1

1,8

2,3

98%

Parkeerkencijfers kunstijsbaan (400 meter) parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 1,8

2,3

2,1

2,6

2,5

3,0

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,8

2,3

2,1

2,6

2,5

3,0

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,0

2,5

2,3

2,8

2,5

3,0

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,0

2,5

2,3

2,8

2,5

3,0

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 2,0

2,5

2,3

2,8

2,5

3,0

98%

Parkeerkencijfers indoorspeeltuin (kinderspeelhal), gemiddeld en kleiner parkeren per 100 m centrum 2

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk 0,4

5,4

1,2

6,2

1,9

6,9

2,6

7,6

sterk stedelijk

0,4

5,4

1,2

6,2

1,9

6,9

2,6

7,6

matig stedelijk

0,6

5,6

1,4

6,4

2,2

7,2

2,6

7,6

weinig stedelijk

0,6

5,6

1,4

6,4

2,2

7,2

2,6

7,6

niet stedelijk

0,6

5,6

1,4

6,4

2,2

7,2

2,6

7,6

97%

Parkeerkencijfers indoorspeeltuin (kinderspeelhal), groot parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 1,0 6,0

1,8

6,8

2,8

7,8

3,6

8,6

sterk stedelijk

1,0 6,0

1,8

6,8

2,8

7,8

3,6

8,6

matig stedelijk

1,2 6,2

2,1

7,1

3,1

8,1

3,6

8,6

weinig stedelijk

1,2 6,2

2,1

7,1

3,1

8,1

3,6

8,6

niet stedelijk

1,2 6,2

2,1

7,1

3,1

8,1

3,6

8,6

98%

Parkeerkencijfers indoorspeeltuin (kinderspeelhal), zeer groot parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min. zeer sterk stedelijk 2,2 5,2

3,1

max.

min.

max.

min.

max.

6,1

4,0

7,0

4,9

7,9

98%

sterk stedelijk

2,2 5,2

3,1

6,1

4,0

7,0

4,9

7,9

matig stedelijk

2,4 5,4

3,4

6,4

4,3

7,3

4,9

7,9

weinig stedelijk

2,5 5,5

3,4

6,4

4,4

7,4

4,9

7,9

niet stedelijk

2,5 5,5

3,4

6,4

4,4

7,4

4,9

7,9

Parkeerkencijfers tennishal parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 0,2 0,4

0,3

0,5

0,3

0,5

0,4

0,6

sterk stedelijk

0,2 0,4

0,3

0,5

0,4

0,6

0,4

0,6

matig stedelijk

0,2 0,4

0,3

0,5

0,4

0,6

0,4

0,6

weinig stedelijk

0,2 0,4

0,3

0,5

0,4

0,6

0,4

0,6

niet stedelijk

0,2 0,4

0,3

0,5

0,4

0,6

0,4

0,6

87%

P arkeerkencijfers squashhal parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 1,4 1,6

2,2

2,4

2,5

2,7

3,1

3,3

sterk stedelijk

1,5 1,7

2,3

2,5

2,6

2,8

3,1

3,3

matig stedelijk

1,5 1,7

2,3

2,5

2,6

2,8

3,1

3,3

weinig stedelijk

1,5 1,7

2,3

2,5

2,6

2,8

3,1

3,3

84%

niet stedelijk

1,5 1,7

2,3

2,5

2,6

2,8

3,1

3,3

Parkeerkencijfers zwembad overdekt parkeren per 100 centrum m

schil centrum rest bebouwde kom

buitengebied

aandeel bezoekers

97%

2 bassin min.

max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 8,8

10,8

9,6

11,6

12,3

14,3

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 9,7

11,7

10,5

12,5

12,3

14,3

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 9,7

11,7

10,5

12,5

12,3

14,3

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 9,7

11,7

10,5

12,5

12,3

14,3

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 9,7

11,7

10,5

12,5

12,3

14,3

Opmerking Verkeersgeneratie combinatie zwembad overdekt en openlucht: bereken via verhouding bassin overdekt en openlucht aan de hand van kengetallen overdekt per 100 m 2 bassin en kengetallen openlucht per 100 m 2 bassin Parkeerkencijfers zwembad openlucht parkeren per 100 centrum m

schil centrum rest bebouwde kom

buitengebied

aandeel bezoekers

min.

99%

2 bassin min.

max. min.

max.

min.

max.

max.

zeer sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 8,0

10,0

10,5

12,5

14,8

16,8

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 9,1

11,1

11,9

13,9

14,8

16,8

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 9,1

11,1

11,9

13,9

14,8

16,8

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 9,1

11,1

11,9

13,9

14,8

16,8

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 9,1

11,1

11,9

13,9

14,8

16,8

Opmerking Verkeersgeneratie combinatie zwembad overdekt en openlucht: bereken via verhouding bassin overdekt en openlucht aan de hand van kengetallen overdekt per 100 m 2 bassin en kengetallen openlucht per 100 m 2 bassin

Parkeerkencijfers wellnesscentrum (thermen, kuurcentrum, beautycentrum) parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk n.v.t n.v.t n.v.t

n.v.t

8,3

9,3

9,8

10,8

sterk stedelijk

n.v.t n.v.t n.v.t

n.v.t

8,8

9,8

9,8

10,8

matig stedelijk

n.v.t n.v.t n.v.t

n.v.t

8,8

9,8

9,8

10,8

weinig stedelijk

n.v.t n.v.t n.v.t

n.v.t

8,8

9,8

9,8

10,8

niet stedelijk

n.v.t n.v.t n.v.t

n.v.t

8,8

9,8

9,8

10,8

Parkeerkencijfers sauna, hammam

99%

parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 1,6 2,6

3,3

4,3

5,0

6,0

6,8

7,8

sterk stedelijk

2,0 3,0

4,1

5,1

6,1

7,1

6,8

7,8

matig stedelijk

2,0 3,0

4,1

5,1

6,2

7,2

6,8

7,8

weinig stedelijk

2,0 3,0

4,1

5,1

6,2

7,2

6,8

7,8

niet stedelijk

2,0 3,0

4,1

5,1

6,2

7,2

6,8

7,8

99%

Parkeerkencijfers bibliotheek parkeren per 100 centrum m

schil centrum

rest bebouwde kom buitengebied

aandeel bezoekers

97%

2 bvo min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk

0,1

0,6

0,4

0,9

0,6

1,1

1,1

1,6

sterk stedelijk

0,2

0,7

0,5

1,0

0,8

1,3

1,1

1,6

matig stedelijk

0,2

0,7

0,5

1,0

0,9

1,4

1,1

1,6

weinig stedelijk

0,2

0,7

0,5

1,0

0,9

1,4

1,1

1,6

niet stedelijk

0,2

0,7

0,5

1,0

0,9

1,4

1,1

1,6

Parkeerkencijfers bioscoop parkeren per 100 centrum m

schil centrum

rest bebouwde kom buitengebied

aandeel bezoekers

2 bvo min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk

1,6

3,6

5,5

7,5

8,1

10,1

12,7

14,7

sterk stedelijk

2,2

4,2

6,9

8,9

10,0

12,0

12,7

14,7

matig stedelijk

2,2

4,2

7,0

9,0

10,2

12,2

12,7

14,7

weinig stedelijk

2,2

4,2

7,0

9,0

10,2

12,2

12,7

14,7

niet stedelijk

2,2

4,2

7,0

9,0

10,2

12,2

12,7

14,7

94%

Opmerkingen 1 zitplaats is circa 3 m 2 bvo Bij bioscopen moet voor parkeren rekening worden gehouden met een eventuele overlap tussen twee voorstellingen (+ 40%). Gegeven kengetallen betreffen de drukste voorstelling op de drukste dag van de drukste maand

Parkeerkencijfers filmtheater/filmhuis parkeren per 100 centrum m

schil centrum

rest bebouwde kom buitengebied

aandeel bezoekers

97%

2 bvo min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk

1,0

3,0

3,0

5,0

5,0

7,0

8,9

10,9

sterk stedelijk

1,6

3,6

4,2

6,2

6,7

8,7

8,9

10,9

matig stedelijk

1,6

3,6

4,3

6,3

6,9

8,9

8,9

10,9

weinig stedelijk

1,6

3,6

4,3

6,3

6,9

8,9

8,9

10,9

niet stedelijk

1,6

3,6

4,3

6,3

6,9

8,9

8,9

10,9

Opmerkingen 1 zitplaats is circa 3 m 2 bvo Bij filmhuizen moet voor parkeren rekening worden gehouden met een eventuele overlap tussen twee voorstellingen (+ 20%). Gegeven kengetallen betreffen de drukste voorstelling op de drukste dag van de drukste maand Parkeerkencijfers theater/schouwburg parkeren per 100 centrum m

schil centrum

rest bebouwde kom buitengebied

aandeel bezoekers

87%

2 bvo min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk

5,2

8,2

5,7

8,7

7,4

10,4

10,5

13,5

sterk stedelijk

5,8

8,8

6,4

9,4

8,3

11,3

10,5

13,5

matig stedelijk

5,9

8,9

6,5

9,5

8,3

11,3

10,5

13,5

weinig stedelijk

5,9

8,9

6,5

9,5

8,3

11,3

10,5

13,5

niet stedelijk

5,9

8,9

6,5

9,5

8,3

11,3

10,5

13,5

Opmerkingen 100 zitplaatsen is 300 m 2 bvo

Parkeerkencijfers musicaltheater

parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 2,1 3,1

2,5

3,5

3,0

4,0

4,6

5,6

sterk stedelijk

2,4 3,4

2,9

3,9

3,4

4,4

4,6

5,6

matig stedelijk

2,4 3,4

2,9

3,9

3,5

4,5

4,6

5,6

weinig stedelijk

2,4 3,4

2,9

3,9

3,5

4,5

4,6

5,6

niet stedelijk

2,4 3,4

2,9

3,9

3,5

4,5

4,6

5,6

86%

Opmerkingen 100 zitplaatsen is 840 m 2 bvo Parkeerkencijfers casino parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 4,8 5,8

5,2

6,2

5,6

6,6

7,5

8,5

sterk stedelijk

5,2 6,2

5,6

6,6

6,0

7,0

7,5

8,5

matig stedelijk

5,2 6,2

5,6

6,6

6,0

7,0

7,5

8,5

weinig stedelijk

5,2 6,2

5,6

6,6

6,0

7,0

7,5

8,5

niet stedelijk

5,2 6,2

5,6

6,6

6,0

7,0

7,5

8,5

86%

P arkeerkencijfers volkstuin parkeren per 10 tuinen

centrum

min.

schil centrum

rest bebouwde kom

max. min. max. min.

aandeel bezoekers

buitengebied

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk n.v.t. n.v.t. 0,9

1,2

1,0

1,3

1,3

1,6

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,1

1,4

1,2

1,5

1,3

1,6

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,1

1,4

1,2

1,5

1,3

1,6

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,1

1,4

1,2

1,5

1,3

1,6

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. 1,1

1,4

1,2

1,5

1,3

1,6

100%

P arkeerkencijfers attractie- en pretpark parkeerkencijfers per ha netto terrein

centrum

schil centrum rest bebouwde buitengebied kom

min. max. min. max.

min.

max. min.

zeer sterk stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

n.v.t.

sterk stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

n.v.t.

matig stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

n.v.t.

weinig stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

n.v.t.

niet stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

n.v.t.

max.

aandeel bezoekers 99%

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen.

P arkeerkencijfers dierenpark parkeren per ha netto centrum terrein

schil centrum rest bebouwde kom

min. max. min.

max.

min.

max.

buitengebied

aandeel bezoekers

min.

99%

max.

zeer sterk stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

n.v.t.

n.v.t.

sterk stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

n.v.t.

n.v.t.

matig stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

n.v.t.

n.v.t.

weinig stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

n.v.t.

n.v.t.

niet stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

n.v.t.

n.v.t.

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen. P arkeerkencijfers jachthaven parkeren per ligplaats centrum

schil centrum rest bebouwde kom

buitengebied

min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

sterk stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

matig stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

weinig stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

niet stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

aandeel bezoekers

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen.

P arkeerkencijfers manege (paardenhouderij) schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied

aandeel bezoekers

min.

max.

min.

max.

min.

max.

90%

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,3

0,5

parkeren per box centrum

min. zeer sterk

max.

stedelijk sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,3

0,5

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,3

0,5

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,3

0,5

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,3

0,5

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen. Parkeerkencijfers museum parkeren per 100 centrum m

schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied

aandeel bezoekers

95%

2 bvo min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk

0,3

0,5

0,5

0,7

0,9

1,0

n.v.t.

n.v.t.

sterk stedelijk

0,3

0,5

0,5

0,7

0,9

1,0

n.v.t.

n.v.t.

matig stedelijk

0,5

0,7

0,7

0,9

1,0

1,2

n.v.t.

n.v.t.

weinig stedelijk

0,5

0,7

0,7

0,9

1,0

1,2

n.v.t.

n.v.t.

niet stedelijk

0,5

0,7

0,7

0,9

1,0

1,2

n.v.t.

n.v.t.

Opmerking

Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen.

Parkeerkencijfers stadion

parkeren per zitplaats

centrum

rest bebouwde kom

buitengebied

aandeel bezoekers

max.

min.

max.

min.

max.

99%

schil centrum

min. max. min. zeer sterk stedelijk 0,04 0,2

0,04

0,2

0,04

0,2

n.v.t.

n.v.t.

sterk stedelijk

0,04 0,2

0,04

0,2

0,04

0,2

n.v.t.

n.v.t.

matig stedelijk

0,04 0,2

0,04

0,2

0,04

0,2

n.v.t.

n.v.t.

weinig stedelijk

0,04 0,2

0,04

0,2

0,04

0,2

n.v.t.

n.v.t.

niet stedelijk

0,04 0,2

0,04

0,2

0,04

0,2

n.v.t.

n.v.t.

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen. Parkeerkencijfers sportveld parkeren per hectare netto terrein

centrum

rest bebouwde kom

buitengebied

aandeel bezoekers

max.

min.

max.

min.

max.

95%

schil centrum

min. max. min. zeer sterk stedelijk 13,0 27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

n.v.t.

n.v.t.

sterk stedelijk

13,0 27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

n.v.t.

n.v.t.

matig stedelijk

13,0 27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

n.v.t.

n.v.t.

weinig stedelijk

13,0 27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

n.v.t.

n.v.t.

niet stedelijk

13,0 27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

n.v.t.

n.v.t.

Opmerkingen Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen. Parkeerkencijfers zijn exclusief kantine, kleedruimte, oefenveldje en toiletten.

3. Horeca en (verblijfs)recreatie Parkeerkencijfers bungalowpark (huisjescomplex) parkeren per bungalow

schil centrum

centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min.

max.

min. max. min.

max.

min. max. 91%

zeer sterk stedelijk n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t. 1,5

1,7

2,0

2,2

sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t. 1,5

1,7

2,0

2,2

matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t. 1,6

1,8

2,0

2,2

weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t. 1,6

1,8

2,0

2,2

niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. n.v.t. 1,6

1,8

2,0

2,2

Parkeerkencijfers camping (kampeerterrein) parkeren per standplaats

centrum

schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max.

min. max. min.

max.

min. max. 90%

zeer sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t.

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,3

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t.

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,3

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t.

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,3

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t.

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,3

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t.

n.v.t. n.v.t. n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,3

Opmerkingen Exclusief 10% voor gasten van bezoekers

Parkeerkencijfers 1* hotel parkeren per 10 kamers

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 77%

zeer sterk stedelijk

0,3 0,5 0,7

0,9

2,2

2,4

4,4

4,6

sterk stedelijk

0,3 0,5 0,7

0,9

2,2

2,4

4,4

4,6

matig stedelijk

0,3 0,5 0,7

0,9

2,3

2,5

4,4

4,6

weinig stedelijk

0,3 0,5 0,7

0,9

2,4

2,6

4,4

4,6

niet stedelijk

0,3 0,5 0,7

0,9

2,4

2,6

4,4

4,6

Parkeerkencijfers 2* hotel parkeren per 10 kamers

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 80%

zeer sterk stedelijk

1,1 1,6 1,9

2,4

3,6

4,1

6,0

6,5

sterk stedelijk

1,1 1,6 1,9

2,4

3,6

4,3

6,0

6,5

matig stedelijk

1,2 1,7 2,0

2,5

3,8

4,3

6,0

6,5

weinig stedelijk

1,2 1,7 2,1

2,6

4,0

4,5,

6,0

6,5

niet stedelijk

1,2 1,7 2,1

2,6

4,0

4,5

6,0

6,5

Parkeerkencijfers 3 * hotel parkeren per 10 kamers

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 77%

zeer sterk stedelijk

1,5 2,5 2,6

3,6

4,2

5,2

6,3

7,3

sterk stedelijk

1,5 2,5 2,6

3,6

4,2

5,2

6,3

7,3

matig stedelijk

1,6 2,6 2,8

3,8

4,5

5,5

6,3

7,3

weinig stedelijk

1,7 2,7 2,9

3,9

4,7

5,7

6,3

7,3

niet stedelijk

1,7 2,7 2,9

3,9

4,7

5,7

6,3

7,3

Parkeerkencijfers 4 * hotel parkeren per 10 kamers

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 73%

zeer sterk stedelijk

2,7 3,7 4,4

5,4

6,3

7,3

8,5

9,5

sterk stedelijk

2,7 3,7 4,4

5,4

6,3

7,3

8,5

9,5

matig stedelijk

2,9 3,9 4,6

5,6

6,7

7,7

8,5

9,5

weinig stedelijk

3,0 4,0 4,8

5,8

7,0

8,0

8,5

9,5

niet stedelijk

3,0 4,0 4,8

5,8

7,0

8,0

8,5

9,5

Parkeerkencijfers 5 * hotel parkeren per 10 kamers

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

min. max. min. max. min.

aandeel bezoekers

buitengebied

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 4,2 5,8 6,8

8,4

9,3

10,9

11,8

13,8

sterk stedelijk

4,2 5,8 6,8

8,4

9,3

10,9

11,8

13,8

matig stedelijk

4,5 6,1 7,1

8,7

9,8

11,4

11,8

13,8

weinig stedelijk

4,7 6,3 7,5

9,1

10,2

11,8

11,8

13,8

65%

niet stedelijk

4,7 6,3 7,5

9,1

10,2

11,8

11,8

13,8

Parkeerkencijfers discotheek parkeren per 100 m centrum schil centrum 2

rest bebouwde kom

buitengebied

aandeel bezoekers

bvo min. max. min. max. min. zeer sterk stedelijk 1,6 5,6 5,2

max.

min.

max. 99%

9,2

8,7

12,7

18,8

22,8

sterk stedelijk

4,1 8,1 10,3 14,3

16,4

20,4

18,8

22,8

matig stedelijk

4,9 8,9 11,9 15,9

18,8

22,8

18,8

22,8

weinig stedelijk

5,0 9,0 11,9 15,9

18,9

22,9

18,8

22,8

niet stedelijk

4,9 8,9 11,9 15,9

18,8

22,8

18,8

22,8

Parkeerkencijfers café/bar/cafetaria parkeren per 100 centrum m

rest bebouwde kom buitengebied

aandeel bezoekers

max.

min.

max.

min.

max.

90%

schil centrum

2 bvo min. max. min. zeer sterk stedelijk 4,0

6,0

4,0

6,0

5,0

7,0

n.v.t.

n.v.t.

sterk stedelijk

4,0

6,0

4,0

6,0

5,0

7,0

n.v.t.

n.v.t.

matig stedelijk

4,0

6,0

4,0

6,0

5,0

7,0

n.v.t.

n.v.t.

weinig stedelijk

5,0

7,0

5,0

7,0

6,0

8,0

n.v.t.

n.v.t.

niet stedelijk

5,0

7,0

5,0

7,0

6,0

8,0

n.v.t.

n.v.t.

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het

toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen. Parkeerkencijfers restaurant parkeren per 100 centrum m

rest bebouwde kom buitengebied

aandeel bezoekers

max.

min.

max.

min.

max.

80%

schil centrum

2 bvo min. max. min. zeer sterk stedelijk 8,0

10,0

8,0

10,0

12,0

14,0

n.v.t.

n.v.t.

sterk stedelijk

8,0

10,0

8,0

10,0

12,0

14,0

n.v.t.

n.v.t.

matig stedelijk

8,0

10,0

8,0

10,0

12,0

14,0

n.v.t.

n.v.t.

weinig stedelijk

10,0 12,0

10,0

12,0

14,0

16,0

n.v.t.

n.v.t.

niet stedelijk

10,0 12,0

10,0

12,0

14,0

16,0

n.v.t.

n.v.t.

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen.

Parkeerkencijfers evenementenhal/beursgebouw/congresgebouw parkeren per 100 centrum m

rest bebouwde kom buitengebied

aandeel bezoekers

max.

min.

max.

min.

max.

99%

schil centrum

2 bvo min. max. min. zeer sterk stedelijk 3,0

5,0

4,0

7,0

5,0

10,0

n.v.t.

n.v.t.

sterk stedelijk

3,0

5,0

4,0

7,0

5,0

10,0

n.v.t.

n.v.t.

matig stedelijk

4,0

7,0

5,0

8,0

6,0

11,0

n.v.t.

n.v.t.

weinig stedelijk

4,0

7,0

5,0

8,0

6,0

11,0

n.v.t.

n.v.t.

niet stedelijk

4,0

7,0

5,0

8,0

6,0

11,0

n.v.t.

n.v.t.

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen.

4. Gezondheid en (sociale) voorzieningen Parkeerkencijfers huisartsenpraktijk (-centrum) parkeren per behandelkamer

centrum schil centrum

rest bebouwde buitengebied kom

aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk

1,4 1,9 1,7

2,2

2,1

2,6

3,0

3,5

sterk stedelijk

1,8 2,3 2,2

2,7

2,7

3,2

3,0

3,5

matig stedelijk

1,8 2,3 2,2

2,7

2,7

3,2

3,0

3,5

weinig stedelijk

2,0 2,5 2,5

3,0

3,0

3,5

3,0

3,5

niet stedelijk

2,0 2,5 2,5

3,0

3,0

3,5

3,0

3,5

57%

Parkeerkencijfers fysiotherapiepraktijk (-centrum) parkeren behandelkamer

centrum schil centrum

rest bebouwde buitengebied kom

aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min.

max. 57%

zeer sterk stedelijk

0,7 1,2 0,9

1,4

1,1

1,6

1,7

2,2

sterk stedelijk

1,0 1,5 1,2

1,7

1,5

2,0

1,7

2,2

matig stedelijk

1,0 1,5 1,2

1,7

1,5

2,0

1,7

2,2

weinig stedelijk

1,1 1,6 1,4

1,9

1,7

2,2

1,7

2,2

niet stedelijk

1,1 1,6 1,4

1,9

1,7

2,2

1,7

2,2

Parkeerkencijfers consultatiebureau parkeren per behandelkamer

zeer sterk stedelijk

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 50%

0,8 1,3 1,0

1,7

1,9

1,5

1,2

2,4

sterk stedelijk

1,0 1,5 1,3

1,8

1,6

2,1

1,9

2,4

matig stedelijk

1,1 1,6 1,3

1,8

1,6

2,1

1,9

2,4

weinig stedelijk

1,2 1,7 1,5

2,0

1,8

2,3

1,9

2,4

niet stedelijk

1,2 1,7 1,5

2,0

1,9

2,4

1,9

2,4

Parkeerkencijfers gezondheidscentrum parkeren per behandelkamer

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 55%

zeer sterk stedelijk

1,0 1,5 1,2

1,7

1,5

2,0

2,2

2,7

sterk stedelijk

1,3 1,8 1,6

2,1

1,9

2,4

2,2

2,7

matig stedelijk

1,3 1,8 1,6

2,1

1,9

2,4

2,2

2,7

weinig stedelijk

1,4 1,9 1,8

2,3

2,2

2,7

2,2

2,7

niet stedelijk

1,5 2,0 1,8

2,3

2,2

2,7

2,2

2,7

Parkeerkencijfers consultatiebureau voor ouderen parkeren per behandelkamer

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 38%

zeer sterk stedelijk

1,1 1,3 1,4

1,6

1,8

2,0

2,1

2,3

sterk stedelijk

1,2 1,4 1,5

1,7

1,8

2,0

2,1

2,3

matig stedelijk

1,2 1,4 1,5

1,7

1,8

2,0

2,1

2,3

weinig stedelijk

1,2 1,4 1,5

1,7

1,9

2,1

2,1

2,3

niet stedelijk

1,2 1,4 1,5

1,7

1,9

2,1

2,1

2,3

Parkeerkencijfers tandartsenpraktijk (-centrum)

parkeren per behandelkamer

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 47%

zeer sterk stedelijk

1,1 1,6 1,4

1,9

1,7

2,2

2,4

2,9

sterk stedelijk

1,3 1,8 1,7

2,2

2,1

2,6

2,4

2,9

matig stedelijk

1,3 1,8 1,7

2,2

2,1

2,6

2,4

2,9

weinig stedelijk

1,5 1,9 1,9

2,4

2,3

2,8

2,4

2,9

niet stedelijk

1,5 2,0 1,9

2,4

2,3

2,8

2,4

2,9

Parkeerkencijfers apotheek parkeren per apotheek

centrum

rest bebouwde kom

buitengebied

aandeel bezoekers

max.

min.

max.

min.

max.

45%

schil centrum

min. max. min. zeer sterk stedelijk 1,8

2,3

2,3

2,8

2,7

3,2

n.v.t.

n.v.t.

sterk stedelijk

2,0

2,5

2,5

3,0

2,9

3,4

n.v.t.

n.v.t.

matig stedelijk

2,0

2,5

2,5

3,0

2,9

3,4

n.v.t.

n.v.t.

weinig stedelijk

2,1

2,6

2,6

3,1

3,1

3,6

n.v.t.

n.v.t.

niet stedelijk

2,2

2,7

2,6

3,1

3,1

3,6

n.v.t.

n.v.t.

Parkeerkencijfers ziekenhuis parkeren per 100 m centrum

rest bebouwde kom

buitengebied

aandeel bezoekers

max.

min.

max.

min.

max.

29%

1,4

1,4

1,6

1,9

2,1

schil centrum

2 bvo min. max. min. zeer sterk stedelijk 1,1

1,3

1,2

sterk stedelijk

1,3

1,5

1,5

1,7

1,6

1,8

1,9

2,1

matig stedelijk

1,3

1,5

1,5

1,7

1,6

1,8

1,9

2,1

weinig stedelijk

1,4

1,6

1,6

1,8

1,8

2,0

1,9

2,1

niet stedelijk

1,4

1,6

1,6

1,8

1,8

2,0

1,9

2,1

Opmerkingen Let op: de weergegeven kengetallen gelden voor een gemiddeld ziekenhuis. Een gedetailleerde parkeerberekening is mogelijk door gebruik te maken van de volgende parkeerkengetallen: * bezoekers van klinische patiënten: 0,5 p.p. per bed bij beperkt aantal bezoekuren per dag, 0,25 p.p. per bed bij gespreide bezoektijden * dagverplegings- respectievelijk deeltijdbehandelingspatiënten: 0,5 p.p. per bed respectievelijk plaats * medewerkers: 0,25 p.p. per formatieplaats (voor elke ambulante behandelaar 1 parkeerplaats)

Parkeerkencijfers crematorium parkeren per (deels) gelijktijdige plechtigheid

centrum

schil centrum

rest bebouwde buitengebied aandeel kom bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 99%

zeer sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 25,1

35,1

25,1 35,1

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 25,1

35,1

25,1 35,1

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 25,1

35,1

25,1 35,1

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 25,1

35,1

25,1 35,1

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 25,1

35,1

25,1 35,1

Parkeerkencijfers begraafplaats parkeren per (deels) gelijktijdige plechtigheid

centrum

schil centrum

rest bebouwde buitengebied aandeel kom bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 97%

zeer sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 26,6

36,6

26,6 36,6

sterk stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 26,6

36,6

26,6 36,6

matig stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 26,6

36,6

26,6 36,6

weinig stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 26,6

36,6

26,6 36,6

niet stedelijk

n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. 26,6

36,6

26,6 36,6

Parkeerkencijfers penitentiaire inrichting parkeren per 10 cellen

centrum

schil centrum rest bebouwde kom

min. max. min.

buitengebied

aandeel bezoekers 37%

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 1,4

1,9

1,9

2,4

3,0

3,5

3,4

3,9

sterk stedelijk

1,4

1,9

1,9

2,4

3,0

3,5

3,4

3,9

matig stedelijk

1,4

1,9

1,9

2,4

3,0

3,5

3,4

3,9

weinig stedelijk

1,4

1,9

1,9

2,4

3,0

3,5

3,4

3,9

niet stedelijk

1,4

1,9

1,9

2,4

3,0

3,5

3,4

3,9

Parkeerkencijfers religiegebouw parkeren per zitplaats

centrum

schil centrum rest bebouwde kom

min. max. min.

buitengebied

aandeel bezoekers X%

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 0,1

0,2

0,1

0,2

0,1

0,2

n.v.t.

n.v.t.

sterk stedelijk

0,1

0,2

0,1

0,2

0,1

0,2

n.v.t.

n.v.t.

matig stedelijk

0,1

0,2

0,1

0,2

0,1

0,2

n.v.t.

n.v.t.

weinig stedelijk

0,1

0,2

0,1

0,2

0,1

0,2

n.v.t.

n.v.t.

niet stedelijk

0,1

0,2

0,1

0,2

0,1

0,2

n.v.t.

n.v.t.

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen.

Parkeerkencijfers verpleeg- en verzorgingstehuis parkeren per wooneenheid

centrum

schil centrum rest bebouwde kom

buitengebied

aandeel bezoekers 60%

min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

sterk stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

matig stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

weinig stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

niet stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

Opmerkingen Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Bij het toepassen van deze cijfers moet een forse marge in acht worden genomen. Parkeerkencijfers zijn inclusief parkeren voor personeel.

5. Onderwijs Parkeerkencijfers kinderdagverblijf (crèche) parkeren per 100 centrum m

schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min.

max.

min. max. min.

max.

min. max. 0%

zeer sterk stedelijk 0,7

0,9

0,9

1,1

1,0

1,2

1,4

1,6

sterk stedelijk

0,8

1,0

1,0

1,2

1,1

1,3

1,4

1,6

matig stedelijk

0,9

1,1

1,1

1,3

1,3

1,5

1,4

1,6

weinig stedelijk

0,9

1,1

1,1

1,3

1,3

1,5

1,4

1,6

niet stedelijk

0,9

1,1

1,1

1,3

1,3

1,5

1,4

1,6

Opmerking Exclusief kiss and ride Parkeerkencijfers basisschool parkeren per leslokaal

centrum

schil centrum

min. max.

min. max. min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk

0,5 1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

sterk stedelijk

0,5 1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

matig stedelijk

0,5 1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

weinig stedelijk

0,5 1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

niet stedelijk

0,5 1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

Opmerking Exclusief kiss and ride

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

Parkeerkencijfers middelbare school parkeren per 100 leerlingen

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 11%

zeer sterk stedelijk

2,0 4,0 2,6

4,6

2,9

4,9

3,9

5,9

sterk stedelijk

2,3 4,3 3,0

5,0

3,3

5,3

3,9

5,9

matig stedelijk

2,7 4,7 3,5

5,5

3,9

5,9

3,9

5,9

weinig stedelijk

2,7 4,7 3,6

5,6

3,9

5,9

3,9

5,9

niet stedelijk

2,7 4,7 3,6

5,6

3,9

5,9

3,9

5,9

Opmerking Bezoekers zijn leerlingen Parkeerkencijfers ROC parkeren per 100 leerlingen

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 7%

zeer sterk stedelijk

2,8 4,8 3,3

5,3

3,7

5,7

4,9

6,9

sterk stedelijk

3,2 5,2 3,8

5,8

4,2

6,2

4,9

6,9

matig stedelijk

3,7 5,7 4,4

6,4

4,8

6,8

4,9

6,9

weinig stedelijk

3,8 5,8 4,4

6,4

4,9

6,9

4,9

6,9

niet stedelijk

3,8 5,8 4,4

6,4

4,9

6,9

4,9

6,9

Opmerking Bezoekers zijn leerlingen

Parkeerkencijfers hogeschool parkeren per 100 studenten

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 72%

zeer sterk stedelijk

5,5 9,5 6,1

10,1

6,6

10,6

8,9

12,9

sterk stedelijk

6,3 10,3 6,9

10,9

7,5

11,5

8,9

12,9

matig stedelijk

7,3 11,3 8,0

12,0

8,7

12,7

8,9

12,9

weinig stedelijk

7,4 11,4 8,1

12,1

8,9

12,9

8,9

12,9

niet stedelijk

7,4 11,4 8,2

12,2

8,9

12,9

8,9

12,9

Opmerking Bezoekers zijn studenten Parkeerkencijfers universiteit parkeren per 100 studenten

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 48%

zeer sterk stedelijk

8,6 12,6 10,2 14,2

11,3

15,3

14,8 18,8

sterk stedelijk

9,7 13,7 11,5 15,5

12,7

16,7

14,8 18,8

matig stedelijk

11,2 15,2 13,2 17,2

14,5

18,5

14,8 18,8

weinig stedelijk

11,4 15,4 13,4 17,4

14,7

18,7

14,8 18,8

niet stedelijk

11,4 15,4 13,4 17,4

14,8

18,8

14,8 18,8

Opmerking Bezoekers zijn studenten

Parkeerkencijfers avondonderwijs parkeren per 10 studenten

zeer sterk stedelijk

centrum schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min. max. min.

max.

min. max. 95%

2,6 4,6 3,5

6,4

9,5

5,5

4,4

11,5

sterk stedelijk

3,0 5,0 4,0

6,0

5,0

7,0

9,5

11,5

matig stedelijk

3,5 5,5 4,6

6,6

5,8

7,8

9,5

11,5

weinig stedelijk

3,6 5,6 4,7

6,7

5,8

7,8

9,5

11,5

niet stedelijk

3,6 5,6 4,7

6,7

5,9

7,9

9,5

11,5

Opmerking Bezoekers zijn studenten

6. Wonen Parkeerkencijfers koop, vrijstaand parkeren per woning centrum schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk

1,2 2,0

1,4

2,2

1,7

2,5

2,0

2,8

sterk stedelijk

1,2 2,0

1,4

2,2

1,7

2,5

2,0

2,8

matig stedelijk

1,4 2,2

1,5

2,3

1,8

2,6

2,0

2,8

weinig stedelijk

1,4 2,2

1,7

2,5

1,9

2,7

2,0

2,8

niet stedelijk

1,4 2,2

1,7

2,5

1,9

2,7

2,0

2,8

0,3 pp per woning

Parkeerkencijfers koop, twee-onder-een-kap parkeren per woning centrum schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk

1,1 1,9

1,3

2,1

1,6

2,4

1,8

2,6

sterk stedelijk

1,1 1,9

1,3

2,1

1,6

2,4

1,8

2,6

matig stedelijk

1,3 2,1

1,4

2,2

1,7

2,5

1,8

2,6

weinig stedelijk

1,3 2,1

1,6

2,4

1,8

2,6

1,8

2,6

niet stedelijk

1,3 2,1

1,6

2,4

1,8

2,6

1,8

2,6

0,3 pp per woning

Parkeerkencijfers koop, tussen/hoek parkeren per woning centrum schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk

1,0 1,8

1,2

2,0

1,4

2,2

1,6

2,4

sterk stedelijk

1,0 1,8

1,2

2,0

1,4

2,2

1,6

2,4

0,3 pp per woning

matig stedelijk

1,1 1,9

1,3

2,1

1,5

2,3

1,6

2,4

weinig stedelijk

1,1 1,9

1,4

2,2

1,6

2,4

1,6

2,4

niet stedelijk

1,1 1,9

1,4

2,2

1,6

2,4

1,6

2,4

Parkeerkencijfers koop, etage, goedkoop parkeren per woning centrum schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk

0,8 1,6

0,9

1,7

1,0

1,8

1,2

2,0

sterk stedelijk

0,8 1,6

0,9

1,7

1,1

1,9

1,2

2,0

matig stedelijk

0,9 1,7

1,0

1,8

1,2

2,0

1,2

2,0

weinig stedelijk

0,9 1,7

1,0

1,8

1,2

2,0

1,2

2,0

niet stedelijk

0,9 1,7

1,0

1,8

1,2

2,0

1,2

2,0

0,3 pp per woning

Parkeerkencijfers koop, etage, midden parkeren per woning centrum schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk

0,9 1,7

1,1

1,9

1,3

2,1

1,5

2,3

sterk stedelijk

0,9 1,7

1,1

1,9

1,3

2,1

1,5

2,3

matig stedelijk

1,0 1,8

1,2

2,0

1,4

2,2

1,5

2,3

weinig stedelijk

1,0 1,8

1,3

2,1

1,5

2,3

1,5

2,3

niet stedelijk

1,0 1,8

1,3

2,1

1,5

2,3

1,5

2,3

0,3 pp per woning

P arkeerkencijfers koop, etage, duur parkeren per woning centrum schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

0,3 pp per woning

zeer sterk stedelijk

1,0 1,8

1,2

2,0

1,5

2,3

1,7

2,5

sterk stedelijk

1,0 1,8

1,2

2,0

1,5

2,3

1,7

2,5

matig stedelijk

1,2 2,0

1,3

2,1

1,6

2,4

1,7

2,5

weinig stedelijk

1,2 2,0

1,5

2,3

1,7

2,5

1,7

2,5

niet stedelijk

1,2 2,0

1,5

2,3

1,7

2,5

1,7

2,5

P arkeerkencijfers huur, etage, midden/goedkoop parkeren per woning centrum schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk

0,6 1,4

0,7

1,5

0,8

1,6

1,0

1,8

sterk stedelijk

0,6 1,4

0,7

1,5

0,9

1,7

1,0

1,8

matig stedelijk

0,7 1,5

0,8

1,6

1,0

1,8

1,0

1,8

weinig stedelijk

0,7 1,5

0,8

1,6

1,0

1,8

1,0

1,8

niet stedelijk

0,7 1,5

0,8

1,6

1,0

1,8

1,0

1,8

0,3 pp per woning

P arkeerkencijfers huur, etage, duur parkeren per woning centrum schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk

0,9 1,7

1,1

1,9

1,3

2,1

1,5

2,3

sterk stedelijk

0,9 1,7

1,1

1,9

1,3

2,1

1,5

2,3

matig stedelijk

1,0 1,8

1,2

2,0

1,4

2,2

1,5

2,3

weinig stedelijk

1,0 1,8

1,3

2,1

1,5

2,3

1,5

2,3

niet stedelijk

1,0 1,8

1,3

2,1

1,5

2,3

1,5

2,3

0,3 pp per woning

P arkeerkencijfers huurhuis, sociale huur parkeren per woning centrum schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk

0,8 1,6

0,9

1,7

1,0

1,8

1,2

2,0

sterk stedelijk

0,8 1,6

0,9

1,7

1,1

1,9

1,2

2,0

matig stedelijk

0,9 1,7

1,0

1,8

1,2

2,0

1,2

2,0

weinig stedelijk

0,9 1,7

1,0

1,8

1,2

2,0

1,2

2,0

niet stedelijk

0,9 1,7

1,0

1,8

1,2

2,0

1,2

2,0

0,3 pp per woning

P arkeerkencijfer s huurhuis, vrije sector parkeren per woning centrum schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk

1,0 1,8

1,2

2,0

1,4

2,2

1,6

2,4

sterk stedelijk

1,0 1,8

1,2

2,0

1,4

2,2

1,6

2,4

matig stedelijk

1,1 1,9

1,3

2,1

1,5

2,3

1,6

2,4

weinig stedelijk

1,1 1,9

1,4

2,2

1,6

2,4

1,6

2,4

niet stedelijk

1,1 1,9

1,4

2,2

1,6

2,4

1,6

2,4

0,3 pp per woning

P arkeerkencijfer s kamerverhuur parkeren per kamer centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk 0,5 0,5

0,5

0,6

0,6

0,7

0,0

0,0

sterk stedelijk

0,5 0,5

0,5

0,6

0,6

0,7

0,0

0,0

matig stedelijk

0,5 0,6

0,6

0,7

0,6

0,8

0,0

0,0

0,2 pp per woning

weinig stedelijk

0,5 0,6

0,6

0,7

0,6

0,8

0,0

0,0

niet stedelijk

0,5 0,6

0,6

0,7

0,6

0,8

0,0

0,0

P arkeerkencijfers parkeren kamerverhuur, studenten, niet-zelfstandig parkeren per kamer centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk 0,2 0,3

0,2

0,3

0,2

0,3

0,0

0,0

sterk stedelijk

0,2 0,3

0,2

0,3

0,2

0,3

0,0

0,0

matig stedelijk

0,2 0,3

0,2

0,3

0,2

0,3

0,0

0,0

weinig stedelijk

0,2 0,3

0,2

0,3

0,2

0,3

0,0

0,0

niet stedelijk

0,2 0,3

0,2

0,3

0,2

0,3

0,0

0,0

0,2 pp per woning

P arkeerkencijfers aanleunwoning en serviceflat parkeren per woning centrum schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers min. max. min.

max.

min.

max.

min. max.

zeer sterk stedelijk

0,2 0,6

0,2

0,6

0,8

1,3

1,0

1,4

sterk stedelijk

0,2 0,6

0,8

1,3

0,9

1,3

1,0

1,4

matig stedelijk

0,8 1,3

0,9

1,3

0,9

1,3

1,0

1,4

weinig stedelijk

0,8 1,3

0,9

1,3

1,0

1,4

1,0

1,4

niet stedelijk

0,8 1,3

0,9

1,3

1,0

1,4

1,0

1,4

0,3 pp per woning

7. Werken P arkeerkencijfers kantoor (zonder baliefunctie) parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 0,6 1,1

0,9

1,4

0,9

1,4

2,3

2,8

sterk stedelijk

0,9 1,4

1,3

1,8

1,4

1,9

2,3

2,8

matig stedelijk

1,3 1,8

1,7

2,2

1,8

2,3

2,3

2,8

weinig stedelijk

1,6 2,1

2,1

2,6

2,3

2,8

2,3

2,8

niet stedelijk

1,6 2,1

2,1

2,6

2,3

2,8

2,3

2,8

5%

P arkeerkencijfers commerciële dienstverlening (kantoor met baliefunctie) parkeren per 100 m centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied aandeel bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 0,9 1,4

1,1

1,6

1,4

1,9

3,3

3,8

sterk stedelijk

1,3 1,8

1,6

2,1

2,0

2,5

3,3

3,8

matig stedelijk

1,8 2,3

2,1

2,6

2,6

3,1

3,3

3,8

weinig stedelijk

2,2 2,7

2,7

3,2

3,3

3,8

3,3

3,8

niet stedelijk

2,2 2,7

2,7

3,2

3,3

3,8

3,3

3,8

20%

P arkeerkencijfers bedrijf arbeidsintensief/bezoekersextensief (industrie, laboratorium, werkplaats) parkeren per 100 m centrum

schil

rest bebouwde

buitengebied aandeel bezoekers

2

centrum

kom

bvo min. max. min. max. min.

max.

min. max. 5%

zeer sterk stedelijk

1,0

1,5

1,3

1,8

1,6

2,1

2,1

2,6

sterk stedelijk

1,1

1,6

1,5

2,0

1,9

2,4

2,1

2,6

matig stedelijk

1,3

1,8

1,7

2,2

2,1

2,6

2,1

2,6

weinig stedelijk

1,3

1,8

1,7

2,2

2,1

2,6

2,1

2,6

niet stedelijk

1,3

1,8

1,7

2,2

2,1

2,6

2,1

2,6

Opmerking Exclusief vrachtwagenparkeren P arkeerkencijfers bedrijf arbeidsextensief/bezoekersextensief (loods, opslag, transportbedrijf) parkeren per 100 m centrum 2

schil centrum

rest bebouwde kom

buitengebied aandeel bezoekers

bvo min. max. min. max. min.

max.

min. max. 5%

zeer sterk stedelijk

0,3

0,8

0,5

1,0

0,6

1,1

0,8

1,3

sterk stedelijk

0,4

0,9

0,5

1,0

0,7

1,2

0,8

1,3

matig stedelijk

0,4

0,9

0,6

1,1

0,8

1,3

0,8

1,3

weinig stedelijk

0,4

0,9

0,6

1,1

0,8

1,3

0,8

1,3

niet stedelijk

0,4

0,9

0,6

1,1

0,8

1,3

0,8

1,3

Opmerking Exclusief vrachtwagenparkeren

P arkeerkencijfers bedrijfsverzamelgebouw parkeren per 100

centrum

schil centrum rest bebouwde kom buitengebied

aandeel

m

bezoekers

2 bvo min. max. min.

max.

min.

max.

min.

max.

zeer sterk stedelijk 0,6

1,1

0,9

1,4

1,1

1,6

1,7

2,2

sterk stedelijk

0,8

1,3

1,1

1,6

1,3

1,8

1,7

2,2

matig stedelijk

1,0

1,5

1,3

1,8

1,6

2,1

1,7

2,2

weinig stedelijk

1,1

1,6

1,5

2,0

1,7

2,2

1,7

2,2

niet stedelijk

1,1

1,6

1,5

2,0

1,7

2,2

1,7

2,2

Opmerking Gelijkwaardige mix van kantoren (zonder baliefunctie), arbeidsextensieve en arbeidsintensieve bedrijven

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12661499/2