2021-02 RIB Bijlage Arbeidsmigratiecijfers regio Stedelijk Gebied Eindhoven
Tekst van het document
Leeswijzer ten behoeve van factsheets Arbeidsmigratiecijfers in Brabant Voor u liggen de resultaten van het kwantitatieve onderzoek naar arbeidsmigratie in Brabant, uitgevoerd door Het PON/Telos in opdracht van de provincie Noord-Brabant. In deze leeswijzer bespreken we een aantal punten die van belang zijn bij het juist lezen van de resultaten. Voor verdere bespreking en duiding van de resultaten van het onderzoek en de onderzoeksverantwoording verwijzen we naar de bijbehorende onderzoeksnotitie Arbeidsmigratiecijfers in Brabant. Dit onderzoek geeft een recent beeld (2018) van: 1. Het aantal arbeidsmigranten dat werkzaam is bij een in een Brabantse gemeente gevestigde werkgever. 2. Het aantal werkzame arbeidsmigranten dat staat ingeschreven in de Basisregistratie Personen van de betreffende Brabantse gemeente. 3. Naast omvang geeft het een beeld van deze groep aan de hand van demografische kenmerken en een typering van hun arbeidsmarktsituatie.
Begripsbepaling Arbeidsmigranten zijn: • buitenlandse werknemers (niet in Nederland geboren en/of niet de Nederlandse nationaliteit); • die géén kennismigrant zijn (vastgesteld op basis van inkomen; onder de 30 jaar is de ondergrens 18,66 euro per uur en boven de 30 jaar 25,45 euro per uur); • en vanaf 2004 in Nederland zijn gaan werken en/of wonen (dit jaartal hangt samen met de relatief recente uitbreiding van de EU met landen uit Midden en Oost Europa en de daarmee gepaard gaande vrij verkeer van personen).
Het PON/Telos Dr. Marleen van der Haar Sanne Paenen, MSc
NB. In dit onderzoek is ervoor gekozen zo betrouwbaar mogelijke informatie te verschaffen aan de hand van registerdata. Dit onderzoek kan geen uitspraken doen over: 1. de werklocatie van de groep arbeidsmigranten die voor uitzendbureaus werken 2. de verblijfplaats van niet-BRP ingeschreven arbeidsmigranten, omdat de registerdata deze informatie niet bevat. Voor punt 1 en 2 geldt dat de registerdata deze informatie niet bevat. Meer specifiek betekent dit: 1. Voor arbeidsmigranten die werkzaam zijn bij een uitzendbureau is niet bekend bij welk bedrijf (de inlener) deze uitzendkracht wordt ingezet en waar dit bedrijf is gevestigd. De registerdata bevat deze informatie niet. 2. Voor werkzame arbeidsmigranten die niet zijn ingeschreven in de Basisregistratie Personen van de gemeente is de verblijfplaats onbekend. De registerdata bevat deze informatie niet. 3. Om de dataset zo zuiver mogelijk te houden is gekozen voor een betrouwbaarheid van 100% voor de werkgemeente. Hierdoor is voor 16,2% van de arbeidsmigranten in Nederland niet met zekerheid te bepalen in welke gemeente ze werkzaam zijn.
Gebruikte gegevens Het onderzoek is gebaseerd op microdata van het CBS en geeft de situatie uit 2018 weer. De hoofdbestanden zijn registerdata bestaande uit werkgeversinformatie en informatie uit de Basisregistratie Personen.
2020 het PON
Regiotafel arbeidsmigratie Stedelijk gebied Eindhoven Arbeidsmigranten werkzaam bij een in Stedelijk gebied Eindhoven gevestigde werkgever Aantal
20.475
Aantal t.o.v. Brabant
22,3 %
Brondata: CBS microdata uit de bestanden polisadministratie en Basisregistratie Personen (BRP)-administratie, peiljaar 2018, o.a. Spolisbestanden en BRP administratie.
Ingeschreven arbeidsmigranten (Basisregistratie Personen)
Aantal jaren ingeschreven in Brabantse gemeente
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Stedelijk gebied Eindhoven
17.114
Percentage ingeschreven arbeidsmigranten in Stedelijk gebied Eindhoven t.o.v. van Brabant
31,9 %
0 - 6 mnd
12,5 %
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Stedelijk gebied Eindhoven die wonen én werken 7.157 in Stedelijk gebied Eindhoven Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Stedelijk gebied Eindhoven die wonen én werken 41,8 % in Stedelijk gebied Eindhoven t.o.v. totaal aantal ingezeten arbeidsmigranten in Stedelijk gebied Eindhoven
6 mnd - 3 jr
37,3 %
3 jr -6 jr
25,6 %
6 jr - 15 jr
24,6 %
Demografische kenmerken arbeidsmigranten werkzaam bij een in Stedelijk gebied Eindhoven gevestigde werkgever Geslacht
In dit onderzoek zijn arbeidsmigranten buitenlandse werknemers (niet in Nederland geboren en/of niet de Nederlandse nationaliteit) die géén kennismigrant zijn (vastgesteld op basis van inkomen) en vanaf 2004 (uitbreiding van de EU met landen uit Midden en Oost Europa) in Nederland zijn gaan werken en/of wonen.
Leeftijd
Man
61,8 %
< 19 jaar
2,7 %
Vrouw
38,2 %
19-24 jaar
11,9 %
25-29 jaar
21,2 %
Gehuwd/geregistreerd partner
30-34 jaar
24,9 %
25,4 %
> 35 jaar
39,3 %
Top 5 CAO waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Stedelijk gebied Eindhoven gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten 1 Geen bedrijfstak CAO
7.586
37,1 %
2 Uitzendkrachten
3.140
15,3 %
3 Metalektro
2.045
10,0 %
4 NBBU uitzendkrachten
1.580
7,7 %
5 Nederlands Universiteiten
1.011
4,9 %
Inkomen Laag uurloon (< 12 euro)
47,7 %
Middelhoog uurloon (tussen 12 en 17 euro)
30,8 %
Hoog uurloon (boven modaal, tussen 17 euro en minimum uurloon kennismigrant)
21,4 %
* Deze data komt uit de Basisregistratie Personen
Nationaliteit arbeidsmigranten werkzaam bij een in Stedelijk gebied Eindhoven gevestigde werkgever Top 5 Nationaliteit Midden en Oost-Europese landen (EU-11) Top 5 Nationaliteit Totaal arbeidsmigranten 1 2 3 4 5
Poolse Roemeense Chinese Indiase Duitse
5.937 830 804 797 722
29,0 % 4,1 % 3,9 % 3,9 % 3,8 %
1 2 3 4 5
Poolse Roemeense Bulgaarse Hongaarse Litouwse
5.937 830 739 598 281
Top 5 sectoren waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Stedelijk gebied Eindhoven gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten (o.b.v. Standaard Bedrijfsindeling, CBS) 1 Arbeidsbemiddeling, uitzendbureaus en personeelsbeheer
6.068
29,6 %
2 Groothandel en handelsbemiddeling (niet in auto’s en motorfietsen)
1.301
6,4 %
3 Onderwijs
1.237
6,0 %
4 Vervaardiging van overige machines en apparaten
1.164
5,7 %
5 Eet- en drinkgelegenheden
1.047
5,1 %
Type arbeidsverband Vast
36,9 %
Bepaalde duur
62,7 %
Stedelijk gebied Eindhoven bestaat uit de gemeenten: Oirschot Best Son en Breugel Nuenen c.a. Geldrop-Mierlo Waalre Veldhoven Eindhoven Helmond 2020 het PON
In dit onderzoek zijn arbeidsmigranten buitenlandse werknemers (niet in Nederland geboren en/of niet de Nederlandse nationaliteit) die géén kennismigrant zijn (vastgesteld op basis van inkomen) en vanaf 2004 (uitbreiding van de EU met landen uit Midden en Oost Europa) in Nederland zijn gaan werken en/of wonen.
Best
Brondata: CBS microdata uit de bestanden polisadministratie en Basisregistratie Personen (BRP)-administratie, peiljaar 2018, o.a. Spolisbestanden en BRP administratie.
Arbeidsmigranten werkzaam bij een in Best gevestigde werkgever
Ingeschreven arbeidsmigranten (Basisregistratie Personen) Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Best
591
Aantal
681
Percentage ingeschreven arbeidsmigranten in Best t.o.v. van Brabant
1%
0 - 6 mnd
13,5 %
Aantal t.o.v. Brabant
1%
94
6 mnd - 3 jr
33,8 %
3 jr -6 jr
25,5 %
6 jr - 15 jr
27,1 %
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Best die wonen én werken in Best Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Best die wonen én werken in Best t.o.v. totaal aantal ingezeten arbeidsmigranten in Best
Aantal jaren ingeschreven in Brabantse gemeente
15,9 %
* Deze data komt uit de Basisregistratie Personen
Demografische kenmerken arbeidsmigranten werkzaam bij een in Best gevestigde werkgever
Nationaliteit arbeidsmigranten werkzaam bij een in Best gevestigde werkgever
Geslacht
Top 5 Nationaliteit Totaal arbeidsmigranten
Leeftijd
Man
62,1 %
< 19 jaar
2,1 %
Vrouw
37,9 %
19-24 jaar
8,4 %
25-29 jaar
19,7 %
Gehuwd/geregistreerd partner
30-34 jaar
26,4 %
30,5 %
> 35 jaar
43,5 %
1 2 3 4 5
Poolse Indiase Duitse Roemeense Chinese
282 44 33 21 21
41,4 % 6,5 % 4,8 % 3,1 % 3,1 %
Top 5 Nationaliteit Midden en Oost-Europese landen (EU-11) 1 2 3 4 5
Poolse Roemeense Litouwse Bulgaarse Letse
282 21 12 10 9
Top 5 CAO waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Best gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten 1 Geen bedrijfstak CAO 296 43,5 %
Top 5 sectoren waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Best gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten (o.b.v. Standaard Bedrijfsindeling, CBS) 1 Arbeidsbemiddeling, uitzendbureaus en personeelsbeheer 155 22,8 %
2 M en T metaalbewerkingsbedrijf
109
16,0 %
3 Uitzendkrachten 4 NBBU uitzendkrachten
53
7,8 %
40
5,9 %
5 Open teelten
22
3,2 %
2 Vervaardiging van computers en van elektronische en optische apparatuur 3 Vervaardiging van producten van metaal (geen machines en apparaten) 4 Groothandel en handelsbemiddeling (niet in auto’s en motorfietsen) 5 Dienstverlenende activiteiten op het gebied van informatietechnologie
Inkomen Laag uurloon (< 12 euro)
48,8 %
Middelhoog uurloon (tussen 12 en 17 euro)
30,4 %
Hoog uurloon (boven modaal, tussen 17 euro en minimum uurloon kennismigrant)
20,7 %
92
13,5 %
57
8,4 %
51
7,5 %
45
6,6 %
Type arbeidsverband Vast
45,4 %
Bepaalde duur
53,7 % 2020 het PON
In dit onderzoek zijn arbeidsmigranten buitenlandse werknemers (niet in Nederland geboren en/of niet de Nederlandse nationaliteit) die géén kennismigrant zijn (vastgesteld op basis van inkomen) en vanaf 2004 (uitbreiding van de EU met landen uit Midden en Oost Europa) in Nederland zijn gaan werken en/of wonen.
Eindhoven
Brondata: CBS microdata uit de bestanden polisadministratie en Basisregistratie Personen (BRP)-administratie, peiljaar 2018, o.a. Spolisbestanden en BRP administratie.
Arbeidsmigranten werkzaam bij een in Eindhoven gevestigde werkgever
Ingeschreven arbeidsmigranten (Basisregistratie Personen) Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Eindhoven
11.632
Aantal
12.652
Percentage ingeschreven arbeidsmigranten in Eindhoven t.o.v. van Brabant
22 %
0 - 6 mnd
14,6 %
Aantal t.o.v. Brabant
14 %
5.860
6 mnd - 3 jr
39,2 %
3 jr -6 jr
24,8 %
50,4 %
6 jr - 15 jr
21,5 %
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Eindhoven die wonen én werken in Eindhoven Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Eindhoven die wonen én werken in Eindhoven t.o.v. totaal aantal ingezeten arbeidsmigranten in Eindhoven
Aantal jaren ingeschreven in Brabantse gemeente
* Deze data komt uit de Basisregistratie Personen
Demografische kenmerken arbeidsmigranten werkzaam bij een in Eindhoven gevestigde werkgever
Nationaliteit arbeidsmigranten werkzaam bij een in Eindhoven gevestigde werkgever
Geslacht
Top 5 Nationaliteit Totaal arbeidsmigranten
Leeftijd
Man
59,9 %
< 19 jaar
2,1 %
Vrouw
40,1 %
19-24 jaar
12,5 %
25-29 jaar
22,9 %
Gehuwd/geregistreerd partner
30-34 jaar
25,4 %
25,2 %
> 35 jaar
37,1 %
1 2 3 4 5
Poolse Bulgaarse Indiase Chinese Italiaanse
2.524 628 615 578 507
19,9 % 5,0 % 4,9 % 4,6 % 4,0 %
Top 5 Nationaliteit Midden en Oost-Europese landen (EU-11) 1 2 3 4 5
Poolse Bulgaarse Roemeense Hongaarse Litouwse
2.524 628 465 427 157
Top 5 CAO waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Eindhoven gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten 1 Geen bedrijfstak CAO 4.971 39,3 %
Top 5 sectoren waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Eindhoven gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten (o.b.v. Standaard Bedrijfsindeling, CBS) 1 Arbeidsbemiddeling, uitzendbureaus en personeelsbeheer 3.798 30,0 %
2 Uitzendkrachten
2.545
20,1 %
1.216
9,6 %
3 Nederlandse universiteiten 4 Metalektro
1.011
8,0 %
2 Onderwijs 3 Eet- en drinkgelegenheden
787
6,2 %
757
6,0 %
731
5,8 %
5 NBBU uitzendkrachten
703
5,6 %
4 Dienstverlenende activiteiten op het gebied van informatietechnologie 5 Groothandel en handelsbemiddeling (niet in auto’s en motorfietsen)
701
5,5 %
Inkomen Laag uurloon (< 12 euro)
46,8 %
Middelhoog uurloon (tussen 12 en 17 euro)
29,9 %
Hoog uurloon (boven modaal, tussen 17 euro en minimum uurloon kennismigrant)
23,1 %
Type arbeidsverband Vast
33,9 %
Bepaalde duur
65,8 % 2020 het PON
In dit onderzoek zijn arbeidsmigranten buitenlandse werknemers (niet in Nederland geboren en/of niet de Nederlandse nationaliteit) die géén kennismigrant zijn (vastgesteld op basis van inkomen) en vanaf 2004 (uitbreiding van de EU met landen uit Midden en Oost Europa) in Nederland zijn gaan werken en/of wonen.
Geldrop-Mierlo
Brondata: CBS microdata uit de bestanden polisadministratie en Basisregistratie Personen (BRP)-administratie, peiljaar 2018, o.a. Spolisbestanden en BRP administratie.
Arbeidsmigranten werkzaam bij een in Geldrop-Mierlo gevestigde werkgever
Ingeschreven arbeidsmigranten (Basisregistratie Personen) Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Geldrop-Mierlo
489
Aantal
828
Percentage ingeschreven arbeidsmigranten in Geldrop-Mierlo t.o.v. van Brabant
1%
0 - 6 mnd
11,0 %
Aantal t.o.v. Brabant
1%
66
6 mnd - 3 jr
32,3 %
3 jr -6 jr
24,9 %
13,5 %
6 jr - 15 jr
31,7 %
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Geldrop-Mierlo die wonen én werken in Geldrop-Mierlo Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Geldrop-Mierlo die wonen én werken in Geldrop-Mierlo t.o.v. totaal aantal ingezeten arbeidsmigranten in Geldrop-Mierlo
Demografische kenmerken arbeidsmigranten werkzaam bij een in Geldrop-Mierlo gevestigde werkgever Geslacht
Leeftijd
Man
60,1 %
< 19 jaar
5,0 %
Vrouw
39,9 %
19-24 jaar
15,7 %
25-29 jaar
16,5 %
Gehuwd/geregistreerd partner
30-34 jaar
15,7 %
15,1 %
> 35 jaar
47,1 %
Top 5 CAO waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Geldrop-Mierlo gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten 1 NBBU uitzendkrachten 279 33,7 % 2 Geen bedrijfstak CAO
124
15,0 %
3 Bloemen en planten groothandel 4 Uitzendkrachten
112
13,5 %
107
12,9 %
5 Metalektro
55
6,6 %
Inkomen Laag uurloon (< 12 euro)
63,3 %
Middelhoog uurloon (tussen 12 en 17 euro)
28,9 %
Hoog uurloon (boven modaal, tussen 17 euro en minimum uurloon kennismigrant)
7,9 %
Aantal jaren ingeschreven in Brabantse gemeente
* Deze data komt uit de Basisregistratie Personen
Nationaliteit arbeidsmigranten werkzaam bij een in Geldrop-Mierlo gevestigde werkgever Top 5 Nationaliteit Midden en Top 5 Nationaliteit Totaal arbeidsmigranten Oost-Europese landen (EU-11) 1 2 3 4 5
Poolse Hongaarse Roemeense Duitse Portugese
523 38 36 16 15
63,2 % 4,6 % 4,3 % 1,9 % 1,8 %
1 2 3 4 5
Poolse Hongaarse Roemeense Bulgaarse Slowaakse
523 38 36 9 7
Top 5 sectoren waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in GeldropMierlo gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten (o.b.v. Standaard Bedrijfsindeling, CBS) 1 Arbeidsbemiddeling, uitzendbureaus en personeelsbeheer 379 45,8 % 2 Groothandel en handelsbemiddeling (niet in auto’s en motorfietsen) 3 Vervaardiging van overige machines en apparaten
127
15,3 %
65
7,9 %
4 Landbouw, jacht en dienstverlening voor de landbouw en jacht 5 Overige zakelijke dienstverlening
43
5,2 %
43
5,2 %
Type arbeidsverband Vast
25,4 %
Bepaalde duur
74,4 % 2020 het PON
In dit onderzoek zijn arbeidsmigranten buitenlandse werknemers (niet in Nederland geboren en/of niet de Nederlandse nationaliteit) die géén kennismigrant zijn (vastgesteld op basis van inkomen) en vanaf 2004 (uitbreiding van de EU met landen uit Midden en Oost Europa) in Nederland zijn gaan werken en/of wonen.
Helmond
Brondata: CBS microdata uit de bestanden polisadministratie en Basisregistratie Personen (BRP)-administratie, peiljaar 2018, o.a. Spolisbestanden en BRP administratie.
Arbeidsmigranten werkzaam bij een in Helmond gevestigde werkgever
Ingeschreven arbeidsmigranten (Basisregistratie Personen)
Aantal jaren ingeschreven in Brabantse gemeente
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Helmond
2.999
Aantal
2.974
Percentage ingeschreven arbeidsmigranten in Helmond t.o.v. van Brabant
6%
0 - 6 mnd
6,5 %
Aantal t.o.v. Brabant
3%
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Helmond die wonen én werken in Helmond
851
6 mnd - 3 jr
31,8 %
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Helmond die wonen én werken in Helmond t.o.v. totaal aantal ingezeten arbeidsmigranten in Helmond
28,4 %
3 jr -6 jr
28,4 %
6 jr - 15 jr
33,2 %
* Deze data komt uit de Basisregistratie Personen
Demografische kenmerken arbeidsmigranten werkzaam bij een in Helmond gevestigde werkgever
Nationaliteit arbeidsmigranten werkzaam bij een in Helmond gevestigde werkgever
Geslacht
Top 5 Nationaliteit Totaal arbeidsmigranten
Leeftijd
Man
65,4 %
< 19 jaar
5,4 %
Vrouw
34,6 %
19-24 jaar
11,8 %
25-29 jaar
17,7 %
Gehuwd/geregistreerd partner
30-34 jaar
20,8 %
23,5 %
> 35 jaar
44,3 %
1 2 3 4 5
Poolse Duitse Roemeense Hongaarse Belgische
1.605 109 98 75 71
54,0 % 3,7 % 3,3 % 2,5 % 2,4 %
Top 5 Nationaliteit Midden en Oost-Europese landen (EU-11) 1 2 3 4 5
Poolse Roemeense Hongaarse Litouwse Letse
1.605 98 75 61 27
Top 5 CAO waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Helmond gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten 1 Geen bedrijfstak CAO 1.072 36,0 %
Top 5 sectoren waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Helmond gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten (o.b.v. Standaard Bedrijfsindeling, CBS) 1 Arbeidsbemiddeling, uitzendbureaus en personeelsbeheer 1.434 48,2 %
2 NBBU uitzendkrachten
538
18,1 %
3 Uitzendkrachten 4 Metalektro
292
9,8 %
270
9,1 %
5 Groenten en fruit, groothandel
239
8,0 %
2 Vervaardiging van voedingsmiddelen 3 Vervaardiging van producten van metaal (geen machines en apparaten) 4 Groothandel en handelsbemiddeling (niet in auto’s en motorfietsen) 5 Vervoer over land
Inkomen Laag uurloon (< 12 euro)
57,8 %
Middelhoog uurloon (tussen 12 en 17 euro)
31,3 %
Hoog uurloon (boven modaal, tussen 17 euro en minimum uurloon kennismigrant)
10,9 %
303
10,2 %
186
6,3 %
163
5,5 %
128
4,3 %
Type arbeidsverband Vast
31,1 %
Bepaalde duur
68,6 % 2020 het PON
In dit onderzoek zijn arbeidsmigranten buitenlandse werknemers (niet in Nederland geboren en/of niet de Nederlandse nationaliteit) die géén kennismigrant zijn (vastgesteld op basis van inkomen) en vanaf 2004 (uitbreiding van de EU met landen uit Midden en Oost Europa) in Nederland zijn gaan werken en/of wonen.
Nuenen, Gerwen en Nederwetten Arbeidsmigranten werkzaam bij een in Nuenen, Gerwen en Nederwetten gevestigde werkgever Aantal
327
Aantal t.o.v. Brabant
0%
Brondata: CBS microdata uit de bestanden polisadministratie en Basisregistratie Personen (BRP)-administratie, peiljaar 2018, o.a. Spolisbestanden en BRP administratie.
Ingeschreven arbeidsmigranten (Basisregistratie Personen) Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Nuenen, Gerwen en Nederwetten
188
Percentage ingeschreven arbeidsmigranten in Nuenen, Gerwen en Nederwetten t.o.v. van Brabant Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Nuenen, Gerwen en Nederwetten die wonen én werken in Nuenen, Gerwen en Nederwetten Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Nuenen, Gerwen en Nederwetten die wonen én werken in Nuenen, Gerwen en Nederwetten t.o.v. totaal aantal ingezeten arbeidsmigranten in Nuenen, Gerwen en Nederwetten
0%
Demografische kenmerken arbeidsmigranten werkzaam bij een in Nuenen, Gerwen en Nederwetten gevestigde werkgever Geslacht
Leeftijd
Man
74,3 %
< 19 jaar
7,0 %
Vrouw
25,7 %
19-24 jaar
14,4 %
25-29 jaar
13,1 %
Gehuwd/geregistreerd partner
30-34 jaar
17,7 %
10,7 %
> 35 jaar
47,7 %
Aantal jaren ingeschreven in Brabantse gemeente
14
0 - 6 mnd
6,4 %
6 mnd - 3 jr
38,8 %
3 jr -6 jr
27,7 %
6 jr - 15 jr
27,1 %
7,4 %
* Deze data komt uit de Basisregistratie Personen
Nationaliteit arbeidsmigranten werkzaam bij een in Nuenen, Gerwen en Nederwetten gevestigde werkgever Top 5 Nationaliteit Midden en Top 5 Nationaliteit Totaal arbeidsmigranten Oost-Europese landen (EU-11) 1 2 3 4 5
Roemeense Poolse Duitse Griekse Spaanse
139 78 10 10 7
42,5 % 23,9 % 3,1 % 3,1 % 2,1 %
1 2 3 4 5
Roemeense Poolse Bulgaarse Hongaarse
139 78 6 6
Top 5 CAO waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Nuenen, Gerwen en Nederwetten gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten 1 Vleessector 149 45,6 %
Top 5 sectoren waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Nuenen, Gerwen en Nederwetten gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten (o.b.v. Standaard Bedrijfsindeling, CBS) 1 Arbeidsbemiddeling, uitzendbureaus en personeelsbeheer 150 45,9 %
2 Geen bedrijfstak CAO
54
16,5 %
45
13,8 %
3 Open teelten 4 M en T metaalbewerkingsbedrijf
44
13,5 %
2 Landbouw, jacht en dienstverlening voor de landbouw en jacht 3 Vervaardiging van voedingsmiddelen
17
5,2 %
18
5,5 %
16
4,9 %
5 Uitzendkrachten
15
4,6 %
4 Groothandel en handelsbemiddeling (niet in auto’s en motorfietsen) 5 Detailhandel (niet in auto’s)
15
4,6 %
Inkomen Laag uurloon (< 12 euro)
70,3 %
Middelhoog uurloon (tussen 12 en 17 euro)
24,5 %
Hoog uurloon (boven modaal, tussen 17 euro en minimum uurloon kennismigrant)
5,2 %
Type arbeidsverband Vast
21,4 %
Bepaalde duur
78,0 % 2020 het PON
In dit onderzoek zijn arbeidsmigranten buitenlandse werknemers (niet in Nederland geboren en/of niet de Nederlandse nationaliteit) die géén kennismigrant zijn (vastgesteld op basis van inkomen) en vanaf 2004 (uitbreiding van de EU met landen uit Midden en Oost Europa) in Nederland zijn gaan werken en/of wonen.
Oirschot
Brondata: CBS microdata uit de bestanden polisadministratie en Basisregistratie Personen (BRP)-administratie, peiljaar 2018, o.a. Spolisbestanden en BRP administratie.
Arbeidsmigranten werkzaam bij een in Oirschot gevestigde werkgever
Ingeschreven arbeidsmigranten (Basisregistratie Personen)
Aantal jaren ingeschreven in Brabantse gemeente
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Oirschot
140
Aantal
385
Percentage ingeschreven arbeidsmigranten in Oirschot t.o.v. van Brabant
0%
0 - 6 mnd
13,6 %
Aantal t.o.v. Brabant
0%
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Oirschot die wonen én werken in Oirschot
39
6 mnd - 3 jr
39,3 %
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Oirschot die wonen én werken in Oirschot t.o.v. totaal aantal ingezeten arbeidsmigranten in Oirschot
27,7 %
3 jr -6 jr
28,6 %
6 jr - 15 jr
18,6 %
* Deze data komt uit de Basisregistratie Personen
Demografische kenmerken arbeidsmigranten werkzaam bij een in Oirschot gevestigde werkgever
Nationaliteit arbeidsmigranten werkzaam bij een in Oirschot gevestigde werkgever
Geslacht
Top 5 Nationaliteit Totaal arbeidsmigranten
Leeftijd
Man
81,8 %
< 19 jaar
7,0 %
Vrouw
18,2 %
19-24 jaar
16,6 %
25-29 jaar
24,9 %
Gehuwd/geregistreerd partner
30-34 jaar
14,8 %
19,0 %
> 35 jaar
36,6 %
1 2 3 4 5
Poolse Letse Bulgaarse Hongaarse Chinese
179 36 22 13 13
46,5 % 9,4 % 5,7 % 3,4 % 3,4 %
Top 5 Nationaliteit Midden en Oost-Europese landen (EU-11) 1 2 3 4 5
Poolse Letse Bulgaarse Hongaarse Roemeense
179 36 22 13 7
Top 5 CAO waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Oirschot gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten 1 Geen bedrijfstak CAO 185 48,1 %
Top 5 sectoren waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Oirschot gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten (o.b.v. Standaard Bedrijfsindeling, CBS) 1 Opslag en dienstverlening voor vervoer 140 36,4 %
2 Open teelten
33
8,6 %
68
17,7 %
3 Glastuinbouw 4 Retail non-food
27
7,0 %
2 Landbouw, jacht en dienstverlening voor de landbouw en jacht 3 Detailhandel (niet in auto’s)
32
8,3 %
26
6,8 %
25
6,5 %
5 M en T metaalbewerkingsbedrijf
24
6,2 %
4 Eet- en drinkgelegenheden 5 Vervaardiging van producten van metaal (geen machines en apparaten)
19
4,9 %
Inkomen Laag uurloon (< 12 euro)
57,4 %
Middelhoog uurloon (tussen 12 en 17 euro)
35,3 %
Hoog uurloon (boven modaal, tussen 17 euro en minimum uurloon kennismigrant)
6,8 %
Type arbeidsverband Vast
56,6 %
Bepaalde duur
42,9 % 2020 het PON
In dit onderzoek zijn arbeidsmigranten buitenlandse werknemers (niet in Nederland geboren en/of niet de Nederlandse nationaliteit) die géén kennismigrant zijn (vastgesteld op basis van inkomen) en vanaf 2004 (uitbreiding van de EU met landen uit Midden en Oost Europa) in Nederland zijn gaan werken en/of wonen.
Son en Breugel
Brondata: CBS microdata uit de bestanden polisadministratie en Basisregistratie Personen (BRP)-administratie, peiljaar 2018, o.a. Spolisbestanden en BRP administratie.
Arbeidsmigranten werkzaam bij een in Son en Breugel gevestigde werkgever
Ingeschreven arbeidsmigranten (Basisregistratie Personen) Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Son en Breugel
165
Aantal
1.173
Percentage ingeschreven arbeidsmigranten in Son en Breugel t.o.v. van Brabant
0%
0 - 6 mnd
4,8 %
Aantal t.o.v. Brabant
1%
43
6 mnd - 3 jr
34,5 %
3 jr -6 jr
29,1 %
26,1 %
6 jr - 15 jr
31,5 %
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Son en Breugel die wonen én werken in Son en Breugel Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Son en Breugel die wonen én werken in Son en Breugel t.o.v. totaal aantal ingezeten arbeidsmigranten in Son en Breugel
Demografische kenmerken arbeidsmigranten werkzaam bij een in Son en Breugel gevestigde werkgever Geslacht
Leeftijd
Man
55,7 %
< 19 jaar
1,0 %
Vrouw
44,3 %
19-24 jaar
10,1 %
25-29 jaar
26,3 %
Gehuwd/geregistreerd partner
30-34 jaar
26,8 %
28,0 %
> 35 jaar
35,9 %
Top 5 CAO waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Son en Breugel gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten 1 Geen bedrijfstak CAO 709 60,4 % 2 Slagersbedrijf
120
10,2 %
3 Vleessector 4 Uitzendkrachten
107
9,1 %
59
5,0 %
5 Beroepsgoederenvervoer over de weg
31
2,6 %
Inkomen Laag uurloon (< 12 euro)
40,2 %
Middelhoog uurloon (tussen 12 en 17 euro)
46,5 %
Hoog uurloon (boven modaal, tussen 17 euro en minimum uurloon kennismigrant)
12,9 %
Aantal jaren ingeschreven in Brabantse gemeente
* Deze data komt uit de Basisregistratie Personen
Nationaliteit arbeidsmigranten werkzaam bij een in Son en Breugel gevestigde werkgever Top 5 Nationaliteit Midden en Top 5 Nationaliteit Totaal arbeidsmigranten Oost-Europese landen (EU-11) 1 2 3 4 5
Poolse Duitse Roemeense Belgische Chinese
584 54 41 34 34
49,8 % 4,6 % 3,5 % 2,9 % 2,9 %
1 2 3 4 5
Poolse Roemeense Litouwse Hongaarse Bulgaarse
584 41 32 27 24
Top 5 sectoren waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Son en Breugel gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten (o.b.v. Standaard Bedrijfsindeling, CBS) 1 Vervaardiging van elektrische apparatuur 320 27,3 % 2 Vervaardiging van voedingsmiddelen 3 Groothandel en handelsbemiddeling (niet in auto’s en motorfietsen) 4 Vervaardiging van computers en van elektronische en optische apparatuur 5 Vervoer over land
227
19,4 %
198
16,9 %
74
6,3 %
73
6,2 %
Type arbeidsverband Vast
60,0 %
Bepaalde duur
40,0 % 2020 het PON
In dit onderzoek zijn arbeidsmigranten buitenlandse werknemers (niet in Nederland geboren en/of niet de Nederlandse nationaliteit) die géén kennismigrant zijn (vastgesteld op basis van inkomen) en vanaf 2004 (uitbreiding van de EU met landen uit Midden en Oost Europa) in Nederland zijn gaan werken en/of wonen.
Veldhoven
Brondata: CBS microdata uit de bestanden polisadministratie en Basisregistratie Personen (BRP)-administratie, peiljaar 2018, o.a. Spolisbestanden en BRP administratie.
Arbeidsmigranten werkzaam bij een in Veldhoven gevestigde werkgever
Ingeschreven arbeidsmigranten (Basisregistratie Personen) Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Veldhoven
725
Aantal
1.384
Percentage ingeschreven arbeidsmigranten in Veldhoven t.o.v. van Brabant
1%
0 - 6 mnd
10,3 %
Aantal t.o.v. Brabant
2%
178
6 mnd - 3 jr
36,1 %
3 jr -6 jr
25,8 %
24,6 %
6 jr - 15 jr
27,7 %
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Veldhoven die wonen én werken in Veldhoven Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Veldhoven die wonen én werken in Veldhoven t.o.v. totaal aantal ingezeten arbeidsmigranten in Veldhoven
Aantal jaren ingeschreven in Brabantse gemeente
* Deze data komt uit de Basisregistratie Personen
Demografische kenmerken arbeidsmigranten werkzaam bij een in Veldhoven gevestigde werkgever
Nationaliteit arbeidsmigranten werkzaam bij een in Veldhoven gevestigde werkgever
Geslacht
Top 5 Nationaliteit Totaal arbeidsmigranten
Leeftijd
Man
68,4 %
< 19 jaar
0,8 %
Vrouw
31,6 %
19-24 jaar
5,6 %
25-29 jaar
13,4 %
Gehuwd/geregistreerd partner
30-34 jaar
36,7 %
38,8 %
> 35 jaar
43,6 %
1 2 3 4 5
Poolse Indiase Chinese Griekse Italiaanse
150 110 94 81 65
10,8 % 7,9 % 6,8 % 5,9 % 4,7 %
Top 5 Nationaliteit Midden en Oost-Europese landen (EU-11) 1 2 3 4 5
Poolse Roemeense Bulgaarse Litouwse Letse
150 22 18 10 5
Top 5 CAO waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Veldhoven gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten 1 Metalektro 944 68,2 %
Top 5 sectoren waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Veldhoven gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten (o.b.v. Standaard Bedrijfsindeling, CBS) 1 Vervaardiging van overige machines en apparaten 929 67,1 %
2 Geen bedrijfstak CAO
147
10,6 %
68
4,9 %
3 Ziekenhuizen 4 Uitzendkrachten
56
4,0 %
2 Arbeidsbemiddeling, uitzendbureaus en personeelsbeheer 3 Gezondheidszorg
66
4,8 %
51
3,7 %
34
2,5 %
5 M en T metaalbewerkingsbedrijf
29
2,1 %
4 Vervaardiging van producten van metaal (geen machines en apparaten) 5 Eet- en drinkgelegenheden
34
2,5 %
Inkomen Laag uurloon (< 12 euro)
22,4 %
Middelhoog uurloon (tussen 12 en 17 euro)
26,4 %
Hoog uurloon (boven modaal, tussen 17 euro en minimum uurloon kennismigrant)
51,0 %
Type arbeidsverband Vast
57,7 %
Bepaalde duur
42,0 % 2020 het PON
In dit onderzoek zijn arbeidsmigranten buitenlandse werknemers (niet in Nederland geboren en/of niet de Nederlandse nationaliteit) die géén kennismigrant zijn (vastgesteld op basis van inkomen) en vanaf 2004 (uitbreiding van de EU met landen uit Midden en Oost Europa) in Nederland zijn gaan werken en/of wonen.
Waalre
Brondata: CBS microdata uit de bestanden polisadministratie en Basisregistratie Personen (BRP)-administratie, peiljaar 2018, o.a. Spolisbestanden en BRP administratie.
Arbeidsmigranten werkzaam bij een in Waalre gevestigde werkgever
Ingeschreven arbeidsmigranten (Basisregistratie Personen) Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Waalre
185
Aantal
71
Percentage ingeschreven arbeidsmigranten in Waalre t.o.v. van Brabant
0%
0 - 6 mnd
3,8 %
Aantal t.o.v. Brabant
0%
12
6 mnd - 3 jr
34,1 %
3 jr -6 jr
25,9 %
6 jr - 15 jr
36,2 %
Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Waalre die wonen én werken in Waalre Aantal ingeschreven arbeidsmigranten in Waalre die wonen én werken in Waalre t.o.v. totaal aantal ingezeten arbeidsmigranten in Waalre
Aantal jaren ingeschreven in Brabantse gemeente
6,5 %
* Deze data komt uit de Basisregistratie Personen
Demografische kenmerken arbeidsmigranten werkzaam bij een in Waalre gevestigde werkgever
Nationaliteit arbeidsmigranten werkzaam bij een in Waalre gevestigde werkgever
Geslacht
Top 5 Nationaliteit Totaal arbeidsmigranten
Leeftijd
Man
64,8 %
< 19 jaar
8,5 %
Vrouw
35,2 %
19-24 jaar
9,9 %
25-29 jaar
15,5 %
Gehuwd/geregistreerd partner
30-34 jaar
15,5 %
22,5 %
> 35 jaar
50,7 %
1 2 3 4 5
Poolse Belgische Syrische Griekse Chinese
12 7 7 6 6
16,9 % 9,9 % 9,9 % 8,5 % 8,5 %
Top 5 Nationaliteit Midden en Oost-Europese landen (EU-11) 1 Poolse 2 3 4 5
12
Top 5 CAO waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Waalre gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten 1 Geen bedrijfstak CAO 28 39,4 %
Top 5 sectoren waar de meeste arbeidsmigranten, werkzaam bij een in Waalre gevestigde werkgever, bij zijn aangesloten (o.b.v. Standaard Bedrijfsindeling, CBS) 1 Eet- en drinkgelegenheden 21 29,6 %
2 Horeca- en aanverwante bedrijf
2 Groothandel en handelsbemiddeling (niet in auto’s en motorfietsen) 3 Vervaardiging van producten van metaal (geen machines en apparaten) 4 Arbeidsbemiddeling, uitzendbureaus en personeelsbeheer
13
18,3 %
9
12,7 %
6
8,5 %
5 Detailhandel (niet in auto’s)
5
7,0 %
21
29,6 %
3
%
4
%
5
%
Inkomen Laag uurloon (< 12 euro)
47,9 %
Middelhoog uurloon (tussen 12 en 17 euro)
26,8 %
Hoog uurloon (boven modaal, tussen 17 euro en minimum uurloon kennismigrant)
25,4 %
Type arbeidsverband Vast
50,7 %
Bepaalde duur
45,1 % 2020 het PON