4.3 Concept stedenbouwkundig plan.pdf
Tekst van het document
Accenten op hoeken en zichtlijnen
B E E L D K WA L I T E I T B E B O U W D E R U I M T E - 42 -
C RITERIA OVER GAN G PRIV É - O PENBA AR ■ Erfafscheidingen worden bij voorkeur groen uitgevoerd (als haag of begroeid scherm); ■ Erfafscheidingen worden mee-ontworpen met de hoofd-gebouwen; ■ Waar nodig worden binnentuinen van zorgfuncties afgesloten met een, bij voorkeur begroeid, hekwerk;
De afsluiting van binnentuinen van zorgfuncties als combinatie van groenblijvende hagen en metalen poorten.
Uitkragende, mee-ontworpen balkons
Delftste stoepen bij grondgebonden woningen grenzend aan een hofje of het groene raamwerk.
Terrassen met groene erfafscheiding op maaiveld
■ Grondgebonden woningen die direct grenzen aan een hofje of het groene raamwerk krijgen een Delftse stoep van maximaal 1m diep, meeontworpen met de woning. Dit versterkt de relatie tussen de woningen en de verblijfsruimtes; ■ Appartementen op de begane grond krijgen een meeontworpen terras van maximaal 2m diep met groene erfafscheiding; ■ Appartementen op de verdieping krijgen meeontworpen uitkragende (zwevende) balkons van maximaal 2m diep; ■ Geen blinde gevels naar de groene, openbare ruimte bij woongebouwen.
C RITERIA DU UR ZAA MHEID EN TOEKOMSTBESTE NDIGHEID ■ Daken worden ingezet voor duurzame doeleinden (groen-blauw of voor zonne-energie), en deze ingrepen zijn geïntegreerd in de architectuur van het blok;
Groene erfafscheidingen aan de voor- en zijkant.
Nestmogelijkheden worden aangemoedigd
■ Natuurinclusieve ingrepen zoals verblijven voor vleermuizen en nestkasten voor diverse vogelsoorten in de bebouwing zijn geïntegreerd onderdeel van de architectuur; ■ Installaties zijn uit het zicht of op nette en passende wijze afgeschermd; Gebouwen hebben groene daken, infiltratiedaken en/of daken voor energieopwekking (in combinatie met antraciete pannen)
■ Hemelwater wordt zichtbaar afgekoppeld op de openbare ruimte of hergebruikt per cluster.
B E E L D K WA L I T E I T B E B O U W D E R U I M T E - 43 -
I N VULLI NG R UIMTELIJK RAAMWERK Plangebied Urkerweg vormt straks een nieuwe poort naar Emmeloord. Hiervoor wordt een gradiënt van bouwhoogtes gecreëerd binnen het plangebied, welke de zuid- en noordhoek aan de Urkerweg stedenbouwkundig accentueert. Hierbij vormt de noordelijke hoek van het plangebied het hoofd-accent. Deze staat verder naar voren richting de Urkerweg om dit te benadrukken en het plangebied te markeren. Binnen de noordelijke en zuidelijke stedenbouwkundige
accenten
gaat
de
bouwhoogte
geleidelijk omlaag, met centraal in het plangebied de zorg-gebouwen van maximaal 10m hoog en het centrale entreepark.
B E E L D K WA L I T E I T B E B O U W D E R U I M T E - 44 -
S FE REN Binnen het plangebied zijn drie sferen te herkennen. Deze hebben een onderlinge samenhang welke in de algemene uitgangspunten zijn beschreven, en maken gebruik van eenzelfde palet aan kleuren, materialen en detaillering. Onderling verschillen de sferen in hun relatie tot de onbebouwde ruimte, in korrelgrootte en deels ook in functie.
1 . WONEN AAN REVELSAN T In het noorden wordt aansluiting in korrelgrootte gevonden bij Revelsant. Grondgebonden woningen doen in richting en WO
kapvorm mee met de noordelijke woonwijk. Op de hoek naar de Urkerweg vormt het woongebouw een accent in hoogte L
waar het tevens een poortfunctie vormt voor Emmeloord. N ZO
2 . AAN HET ENTREEPAR K ZON
Aan het centrale entreepark komt een mix van (zorg-)functies, geclusterde (zorg)woningen met scheiden wonen/zorg en regulier wonen. Het park wordt ingekaderd met bebouwing, lager aan de voorzijde en hoger aan de achterzijde. De
N G VA O R EN Z D N EI E H EN S CO N W
Het gebouw staat met de voorkant in het groen.
NEN E IJK E GEL TIG M OK O M SD I N G I T O IET B R E N I U S U N TO A
L
ZO
NL
( W OF L E X NEN IBEL /ZO RG)
bebouwing oriënteert zich op het entreepark en op een eventuele binnentuin. De gebouwen hebben een grotere korrel, heldere entrees, en activeren het entreepark.
3 . WONEN AAN HET LA NDSCHA P Bebouwing in het zuidelijke deel reageert op de kenmerkende structuur van groene ‘kamers’. Bebouwing opent zich richting het agrarische landschap. Het groen reikt tot aan de voorzijde van de woningen, op maaiveld of op een dek. Het woonblok vormt, net zoals in het noordelijk deel, een accent in hoogte en wordt daarmee onderdeel van de poortfunctie voor Emmeloord.
B E E L D K WA L I T E I T B E B O U W D E R U I M T E - 45 -
FLEXIBEL (WONEN/ZORG)
AN
TO
NIU
S
1 . WONE N AAN REVEL SANT In het noorden komt woningbouw die in richting en korrel aansluit bij aangrenzende wijk Revelsant. Het toevoegen van zorgwoningen, in combinatie met reguliere woningen, is hier een kans.
C RITERIA DETAILLERING, KLEUR EN M ATERIALISERING ■ Elk (appartementen)gebouw heeft een eigen kleuren/of materiaalgebruik binnen het overkoepelende kleurenpalet, en een eigen gevelindeling;
WO
NEN
■ Tegenover Philadelphia komen hofwoningen. Deze woningen worden als geheel ontworpen met eenzelfde kleurgebruik, materialisatie en detaillering.
C RITERIA MASSA EN VORM ■ Grondgebonden woningen hebben een zadeldak;
ZON
N G VA O R EN Z D N EI E H EN S CO N W
ZO
N
L
KE E LIJT IG G EM S O M KO D I N G I E E O T ITBR NIUS U N TO A
L
■ De maximale lengte van één massa is 50m. ZO
C RITERIA OVER GAN G PRIV É - O PENBA AR ■ Grondgebonden woningen krijgen een Delftse stoep van maximaal 1m diep als directe overgang naar de openbare ruimte;
NL
( W OF L E X NEN IBEL /ZO RG)
■ De Delftse stoepen worden integraal meeontworpen met de woningen voor eenheid in beeld; ■ Waar parkeerkoffers direct grenzen aan de openbare ruimte (aan de noordrand van het plangebied) zorgen mee-ontworpen erfafscheidingen van de zijtuinen van woningen voor een passende overgang; ■ Deze erfafscheidingen worden uitgevoerd als combinatie van metselwerk en haag (of begroeid scherm).
B E E L D K WA L I T E I T B E B O U W D E R U I M T E - 46 -
FLEXIBEL (WONEN/ZORG)
AN
TO
NIU
S
1.
3.
5.
Appartement als losstaand object aan de Urkerweg.
2. Hofje als knusse, voornamelijk verharde ontmoetingsplek met ruimte voor groen en aandacht voor de menselijke maat.
1.
4. 5.
3. 2. 4.
Appartementen staan met de voet in het groen.
5.
Rijwoningen met zadeldak, in een eigentijdse architectuur.
Mee-ontworpen erfafscheiding voor zijtuinen grenzend aan Revelsant.
B E E L D K WA L I T E I T B E B O U W D E R U I M T E - 47 -
2 . AAN HET E NTREEPARK
CRI TER IA OV ER GA N G P R I V É - OP E N B AA R
Centraal komt het entreepark, met een mix aan woon- en
■ Er is een fysieke en visuele verbinding tussen de verschillende zorg-gebouwen In de vorm van wandelroutes, transparante gevels en/of locaties van entrees;
zorggebouwen rondom het park gepositioneerd. De relatie tussen bebouwde en onbebouwde ruimte staat hier centraal.
■ Private buitenruimtes aan het entreepark zijn afgesloten met een groene, lage erfafscheiding, mee-ontworpen met de gebouwen.
C RITERIA DETAILLERING, KLEUR EN M ATERIALISERING ■ De functies van gebouwen (zorg of wonen) zijn af te lezen aan de gevelindeling en hiermee leesbaar binnen het entreepark;
WO
NEN
ZO
C RITERIA MASSA EN VORM ■ Aangezien de bebouwing aan het entreepark een grotere korrel heeft dan in de rest van het plangebied moet er hier extra aandacht worden besteed aan detaillering en plasticiteit van de gevels; ■ Dit kan de vorm krijgen van o.a. loggia’s, pergola’s/ overkappingen, verbijzonderingen van uitkragende balkons, toepassing van hout in de gevel, en/of toepassing van open metselwerkverbanden.
ZON
N G VA O R EN Z D N EI E H EN S CO N W
N
L
■ De vier gebouwen van ZONL worden binnen eenzelfde stijl ontworpen, en zijn herkenbaar als gezamenlijke functie binnen het entreepark.
L ZO
NL
( W OF L E X NEN IBEL /ZO RG)
■ Ondersteunende gebouwen worden waar mogelijk inpandig oplossen, meeontworpen met bebouwing.
B E E L D K WA L I T E I T B E B O U W D E R U I M T E - 48 -
KE E LIJT IG G EM S O M KO D I N G I E TOI T B R E N I U S U N TO A
FL E X IB E L ( WON E N / ZOR G )
AN
TO
NIU
S
-
-
de gebouwen in elke groene kamer zijn qua architectuur, materialisering, kleurstelling en detaillering familie van elkaar.
variatie de architectuur wordt gerealiseerd door verbijzonderingen de architectuur welke de plattegrond installaties zijn ingeïntegreerd ontworpen met de inarchitectuur in de gevel leesbaar maakt (de entrees, buitenruimtes, gemeenschappelijke voorzieningen etc) -
architectuur en terreininrichting zijn in samenhang ontworpen
-
installaties zijn geïntegreerd ontworpen met de architectuur
an elkaar. 1.
3.
5.
-
baksteenarchitectuur met een rijke detaillering
-
de gebouwen in elke groene kamer zijn qua architectuur, materialisering, kleurstelling en de
-
variatie in de architectuur wordt gerealiseerd door verbijzonderingen in de architectuur welke
in de gevel leesbaar maakt (de entrees, buitenruimtes, gemeenschappelijke voorzieningen e
Entreepark wordt beëindigd door appartementenblok met natuurlijke uitstraling (bijv. hout).
-
architectuur en terreininrichting zijn in samenhang ontworpen
Variatie in architectuur wordt gerealiseerd door verbijzonderingen welke de plattegrond in de installaties zijn geïntegreerd ontworpen met de architectuur gevel leesbaar maken.
1. 2. 5. 3. 2. 4.
Aan de zuidzijde worden twee losse gebouwen verbonden met een mee-ontworpen loopbrug.
2.
4.
Horeca / terrassen aan het entreepark vallen binnen het bouwvlak en worden mee-ontworpen met de bebouwing.
Voorbeeld van een open metselwerkverband.
B E E L D K WA L I T E I T B E B O U W D E R U I M T E - 49 -
3 . WONE N AAN HET LANDSCHAP In het zuiden is ruimte voor woningen en/of zorg aan het open agrarisch landschap. Hier kan een combinatie komen van grondgebonden woningen en appartementen.
C RITERIA DETAILLERING, KLEUR EN M ATERIALISERING ■ Elk (appartementen)gebouw heeft een eigen kleuren/of materiaalgebruik binnen het overkoepelende kleurenpalet, en een eigen gevelindeling; WO
C RITERIA MASSA EN VORM
NEN
■ Gebouwen openen zich onderling richting de polder; ZO
■ Parkeren wordt geclusterd tussen/achter de woningen (eventueel onder een dek);
ZON
■ Alle gebouwen staan met minimaal 2 zijden aan een groene ruimte (zonder parkeren).
C RITERIA OVER GAN G PRIV É - O PENBA AR
N G VA O R EN Z D N EI E H EN S CO N W
N
L
■ Grondgebonden woningen krijgen hier platte daken, om aan te sluiten in beeld bij de appartementen;
L
ZO
NL
( W OF L E X NEN IBEL /ZO RG)
■ Bij grondgebonden woningen komen voortuinen van maximaal 2m diep met lage groene erfafscheiding, meeontworpen met de woningen.
B E E L D K WA L I T E I T B E B O U W D E R U I M T E - 50 -
KE E LIJT IG G EM S O M KO D I N G I E TOI T B R E N I U S U N TO A
F L EXIB EL ( WO NEN/ ZO RG)
AN
TO
NIU
S
3 . WONEN AAN HET LAN DSCHA P 1.
4.
Groene ruimtes tussen individuele gebouwen als opening richting het agrarisch landschap.
Grondgebonden woningen sluiten met platte daken aan in beeld op de appartementen.
2.
1. 4. Mogelijkheid tot parkeren onder een dek, met bovenop het dek gedeelde buitenruimte.
2.
3.
3.
Appartementen op de begane grond krijgen mee-ontworpen terrassen van maximaal 2m diep.
B E E L D K WA L I T E I T B E B O U W D E R U I M T E - 51 -
C RITERIA BOUWHOOGTE E N REPRESE NTATIE ■ De representatieve gevels en entrees van Antonius en het hoofd-gebouw van ZONL zijn zowel gericht naar de Urkerweg als naar het entreepark. Hierdoor gaan de twee zorg-functies een visuele relatie met elkaar aan; ■ Het appartementengebouw aan de achterzijde van het entreepark wordt alzijdig ontworpen met de entree richting het entreepark; ■ Bebouwing aan de noord- en zuidzijde van het plan is georiënteerd naar de Urkerweg, met entrees richting de Urkerweg; ■ De hiernaast weergegeven bouwhoogtes zijn excl. lift en ev installaties. ■ Op de 10m afstand tussen hoofdvolumes geldt een uitzondering voor serres en verbindingsgangen. ■ Onderlinge verbindingen moeten ondergeschikt zijn aan de hoofdvolumes en terug liggen ten opzichte van de voorgevellijnen.
B E E L D K WA L I T E I T B E B O U W D E R U I M T E - 52 -
T I T EL
Emmeloord, Urkerweg
O PDR ACHTGEVER
Antonius & Zorggroep Oude en Nieuwe Land
C ONTACTP ERSOON OPDRACHTGEVER
Edwin Smits & Hendrie Hoen
STAT US
Definitief
DATUM
11 december 2025
D OCUME NT NU MMER
26634-R
P R OJEC TNUM MER
989.01 / 989.02
P R OJEC TTEAM
Tijl Hekking Veerle Groeneveld Erik Prins
COLOFON - 53 -
IMOSS
Soesterweg 300B
info@imoss.nl
T 033 448 15 46
3812 BH Amersfoort
www.imoss.nl
BIJLAGE 1 - P R O G R A M M A
(%)
SOCIAAL
31
MIDDEN
Aantal
31%
30
43%
1
41
41%
40
57%
1
VRIJE SECTOR
28
28%
0
0%
28
ZORGWONINGEN
0
0%
Totaal
100
100%
70
100%
30
Grondgebonden
43
43%
Appartementen
57
57%
Getekend Aantal
(%)
Behoefte Aantal
(%)
Verschil Aantal
SOCIAAL
31
31%
30
43%
1
GRONDGEBONDEN
15
15%
0
0%
15
Rijwoning 4,5m
7
7%
0
0%
7
Rijwoning 4,5m hoek
6
6%
0
0%
6
beb-type rijwoning 6,0m levensloop hoek
Rijwoning levensloopbestendig hoek
2
2%
0
0%
2
APPARTEMENTEN
16
16%
30
43%
-14
beb-type appartementen goedkoop huur
Appartement sociaal (60m2 bvo)
16
16%
30
43%
-14
MIDDEN
41
41%
40
57%
-15
GRONDGEBONDEN
17
17%
0
57%
1
Rijwoning 5,1m
11
11%
0
0%
11
beb-type rijwoning 5,1m hoek
Rijwoning 5,1m hoek
6
6%
0
0%
6
APPARTEMENTEN
24
24%
40
57%
-16
beb-type appartementen midden koop
Appartement koop (70m2 bvo)
24
24%
40
57%
-16
VRIJE SECTOR
28
28%
0
0%
28
GRONDGEBONDEN
11
11%
0
0%
11
Rijwoning 5,4m
7
7%
0
0%
7
beb-type rijwoning 5,4m hoek
Rijwoning 5,4m hoek
4
4%
0
0%
4
APPARTEMENTEN
17
17%
0
0%
1700%
beb-type appartementen duur koop
Appartement duur koop (100m2 bvo)
17
17%
0
0%
17
Totaal aantal woningen
100
100%
70
100%
14
Model ZONL Voorzieningen
Model ZONL woningen Oppervlakte (bvo)
beb-type rijwoning 4,5m beb-type rijwoning 4,5m hoek
beb-type rijwoning 5,1m
beb-type rijwoning 5,4m
Flexibel wonen/zorg
PROGRAMMA Woningcategorie
ANTONIUS
Totaal
4.820 m2
Antonius: patient + bezoek (Incl. mogelijke uitbreiding van 1.500m2) Spoedplein (Antonius / Medrie) Infusietherapie (Antonius / ZONL) Getekend PROGRAMMA Reumazorg Woningcategorie Aantal Apotheek
3.852 m2 270 m2 120 m2 108 m2 (%)m2 47
Huisarts MIDDEN
29
VRIJE SECTOR
BVO totaal
Verschil (%)
BEB TYPE
BVO totaal
Kamers / gebouwen n.v.t. n.v.t. 1 Behoefte 4 Aantal 1
(%)
Aantal
424 39%m2
12 40
57%
-11
21
28%
0
0%
21
ZORGWONINGEN (SOCIAAL)
25
33%
Totaal
75
100%
70
100%
5
Appartementen
69
92%
Getekend Aantal
(%)
Behoefte Aantal
(%)
Verschil Aantal
MIDDEN
29
39%
40
57%
-22
APPARTEMENTEN
29
39%
40
57%
-11
Appartement koop (70m2 bvo)
29
39%
40
57%
-11
VRIJE SECTOR
21
28%
0
0%
21
GRONDGEBONDEN
6
8%
0
0%
6
Rijwoning 5,4m
5
7%
0
0%
5
beb-type rijwoning 5,4m hoek
Rijwoning 5,4m hoek
1
1%
0
0%
1
APPARTEMENTEN
15
20%
0
0%
1500%
beb-type appartementen duur koop
Appartement duur koop (100m2 bvo)
15
20%
0
0%
15
ZORGWONINGEN (SOCIAAL)
25
33%
75
107%
0
Scheiden wonen en zorg (VPT woningen)
25
33%
50
71%
-25
Totaal aantal woningen
75
100%
70
100%
-31
Voorzieningen
Oppervlakte (bvo)
Kamers / gebouwen
Totaal ZONL Wonen met zorg ZONL Wonen met zorg gezamenlijke ruimte
6.816 m2 2.010 m2 3.215 m2
54 n.v.t.
GRZ ZONL
1.340 m2
36
Revalidatie Friesland
252 m2
15
Fysiomotion
112 m2
5
beb-voorzieningen - 11 ziekenhuis patient beb-voorzieningen - medrie beb-voorzieningen - infusietherapie beb-voorzieningen - reumazorg beb-voorzieningen - apotheek beb-voorzieningen - huisartsen
BEB TYPE
beb-type appartementen midden koop
beb-type rijwoning 5,4m
Flexibel wonen/zorg beb-type appartementen zorg
beb-voorzieningen - ZONL wonen met zorg beb-voorzieningen - ZONL gezamenlijke ruimte beb-voorzieningen - GRZ beb-voorzieningen - revalidatie friesland beb-voorzieningen - fysiomotion
BIJLAGE 1 - PROGRAMMA - 55 -
Behoefte
Aantal
Aantal
Flexibel wonen/zorg
Flexibel wonen/zorg
Getekend
PROGRAMMA Woningcategorie
PROGRAMMA Woningcategorie
ZONL
BVO totaal
BVO totaal
2.187 m2
Verschil
ZORGWONINGEN
0
0%
Totaal
100
100%
70
100%
30
Behoefte Aantal
(%)
Verschil Aantal
Grondgebonden
43
43%
Appartementen
57
57%
Getekend Aantal
(%)
SOCIAAL
31
31%
30
43%
1
GRONDGEBONDEN
15
15%
0
0%
15
Rijwoning 4,5m
7
7%
0
0%
7
Rijwoning 4,5m hoek
6
6%
0
0%
6
beb-type rijwoning 6,0m levensloop hoek
Rijwoning levensloopbestendig hoek
2
2%
0
0%
2
APPARTEMENTEN
16
16%
30
43%
-14
beb-type appartementen goedkoop huur
Appartement sociaal (60m2 bvo)
16
16%
30
43%
-14
MIDDEN
41
41%
40
57%
-15
GRONDGEBONDEN
17
17%
0
57%
1
Rijwoning 5,1m
11
11%
0
0%
11
Rijwoning 5,1m hoek
6
6%
0
0%
6
APPARTEMENTEN
24
24%
40
57%
-16
Appartement koop (70m2 bvo)
24
24%
40
57%
-16
VRIJE SECTOR
28
28%
0
0%
28
GRONDGEBONDEN
11
11%
0
0%
11
Rijwoning 5,4m
7
7%
0
0%
7
beb-type rijwoning 5,4m hoek
Rijwoning 5,4m hoek
4
4%
0
0%
4
APPARTEMENTEN
17
17%
0
0%
1700%
beb-type appartementen duur koop
Appartement duur koop (100m2 bvo)
17
17%
0
0%
17
100%
70
100%
14
Voorzieningen
Oppervlakte (bvo)
Kamers / gebouwen
Totaal
4.820 m2
Antonius: patient + bezoek Spoedplein (Antonius / Medrie) Infusietherapie (Antonius / ZONL) Reumazorg Apotheek
3.852 m2 270 m2 120 m2 108 m2 47 m2
n.v.t. n.v.t. 1 4 1
Huisarts
424 m2
12
Flexibel wonen/zorg PROGRAMMA Woningcategorie
BEB TYPE
beb-type rijwoning 4,5m beb-type rijwoning 4,5m hoek
beb-type rijwoning 5,1m beb-type rijwoning 5,1m hoek beb-type appartementen midden koop
beb-type rijwoning 5,4m
ANTONIUS
BVO totaal
(Incl. mogelijke uitbreiding van 1.500m2) Totaal aantal woningen
beb-voorzieningen - 11 ziekenhuis patient beb-voorzieningen - medrie beb-voorzieningen - infusietherapie beb-voorzieningen - reumazorg beb-voorzieningen - apotheek beb-voorzieningen - huisartsen
Flexibel wonen/zorg
ANTONIUS - PROGRAMMA - 56 -
100
ZORGWONINGEN (SOCIAAL)
25
33%
Totaal
75
100%
Appartementen
69
92%
Getekend Aantal
(%)
MIDDEN
29
APPARTEMENTEN
29
Appartement koop (70m2 bvo)
70
100%
5
Behoefte Aantal
(%)
Verschil Aantal
39%
40
57%
-22
39%
40
57%
-11
29
39%
40
57%
-11
VRIJE SECTOR
21
28%
0
0%
21
GRONDGEBONDEN
6
8%
0
0%
6
Rijwoning 5,4m
5
7%
0
0%
5
Rijwoning 5,4m hoek
1
1%
0
0%
1
APPARTEMENTEN Scheiden wonen enkoop zorg(100m2 bvo) Appartement duur
15
20%
0
0%
1500%
15
20%
0
0%
15
ZORGWONINGEN (SOCIAAL)
25
33%
75
107%
0
Scheiden wonen en zorg (VPT woningen)
25
33%
50
71%
-25
Totaal aantal woningen
75
100%
70
100%
-31
Voorzieningen
Oppervlakte (bvo)
Kamers / gebouwen
Totaal ZONL Wonen met zorg ZONL Wonen met zorg gezamenlijke ruimte
6.816 m2 2.010 m2 3.215 m2
54 n.v.t.
PROGRAMMA Woningcategorie
BEB TYPE
beb-type appartementen midden koop
beb-type rijwoning 5,4m beb-type rijwoning 5,4m hoek beb-type appartementen duur koop
beb-type appartementen zorg
ZONL
BVO totaal
2.187 m2
Flexibel wonen/zorg
Flexibel wonen/zorg
beb-voorzieningen - ZONL wonen met zorg beb-voorzieningen - ZONL gezamenlijke ruimte beb-voorzieningen - GRZ beb-voorzieningen - revalidatie friesland beb-voorzieningen - fysiomotion
GRZ ZONL
1.340 m2
36
Revalidatie Friesland
252 m2
15
Fysiomotion
112 m2
5
ZONL - PROGRAMMA - 57 -
BIJLAGE 2 - WAT E R B AL A N S
Toekomstige situatie verharding 8385 m2 Percentage verharding van kavels (A) Kavels* 2778 m2 Percentage verharding open verharding Berging eigen terrein alsvan reductie op de opgave (A2) Gesloten verharding 3701 m2 Wijzig de naam in het Startblad Model Antonius Half/open verharding 1906 m2 Oplossingsrichtingen Opgave openbare ruimte [m3] (C) (A x P1) - (A2) Percentage berging natuurvriendelijke oevers Compensatie-opgave verhard oppervlak = (B) ((A) x P) 461 m2 Percentage berging retentiegebied
90% 100% 0 m3
Antonius Berging op eigen terrein Toekomstige situatie oplossingsrichtingen in de openbare ruimte (B)
(deel voorzieningen) Oppervlaktewater bestaande situatie (C) 147 Zavel m2 -Uitgangspunten Infiltratiecapaciteit (grondsoort + K-waarde) Retentiegebied (incl. talud) Wijzig de naam in het Startblad Model 759 ZONL Waterschap Zuiderzeeland (tot 2027) Oppervlaktewater toekomstige situatie (D) 30 cm - Bergingscapaciteit 962 m2 m2 benodigde berging (m2) = netto % open water van toename verhard Verschil oppervlaktewater (E) (D C) 613oppervlak m2 Bestaande situatie verhard oppervlak (Z) - Infiltratiecapaciteit -Toekomstige netto % verschilt per deelgebied, situatie verhard 5,5% oppervlak (A)
1.057 m3 100% 100% 0 mm 915 m3 0,50915 m/dag m3
Grondsoort Berging wordt bere Zware klei Veen Toekomstige situa Lichte klei Zavel Fijn zand De oplossingsricht Grof zand
289 m3 1028 m2 talud De berging voor re LET OP: het verschil moet gelijk of groter 0 zijn i.v.m. 6.349 0 m2 Dedan infiltratiecapaci 626 m3 448 m2altijd grondvlak
10.362 3.767 m2 Antonius woningen extra waterbalans Model1.057 Antonius woningen 384 m3 m3 Model 142 Uitgangspunten (deel voorzieningen) groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap! Toekomstige situatie in(Ede openbare (B) 260 915 m3 Groen Oppervlaktewaterbalans - B) 151 m2 Rest-opgave [m2] (C2)oplossingsrichtingen (C1 / P2)ruimte 473 als m2de balans gehaald wordt Waterschap Zuiderzeeland (totwordt 2027) - Verharding bestaande niet meegerekend als compensatie. Rest-opgave [m2] (C2) situatie 416 m2 473 bergingbestaande (m2) = netto % open water van toename -benodigde Demping oppervlaktewater bestaande sittuatie dient 1 op 1 verhard oppervlak Oppervlaktewater situatie (D)(D) 136 84 m2 m2 Oppervlaktewater bestaande situatie 136 -Oppervlaktewater netto % verschilt per deelgebied, 5,5% gecompenseerd te worden in oppervlakte open water. 404 205 Oppervlaktewater toekomstige toekomstige situatie situatie (D1) (D1) 205 m2 m2 -Verschil eis geldt voor plannen totwoningen) 25.000 toename verhard oppervlak, Uitgangspunten (deel (E) m2 625 m2 373 m2 - bergingoppervlaktewater talud o.b.v. peilstijging (D2) 304 Rood als de balans niet gehaald wordt -608 m2 groter = het maatwerkberekening in(vanaf overleg metaltijd waterschap! Waterschap Zuiderzeeland 2027) 5,5% Compensatiepercentage (P) LET OP: verschil oppervlaktewater moet gelijk / groter dan 0 zijn i.v.m.
compensatie-opgave dempen 0 m2 LET OP: het versc Verschil oppervlaktewater (E) (D1+D2 - D) 373 m2 kopieer cel en plak -61390% m2 -benodigde Verhardingberging bestaande situatie wordt nietoename meegerekend alsoppervlak compensatie. = 10,2m3 per 100m2 verhard Percentage verhard van kavels* Waterbalans -100 210 m2 0 m2 LET OP: het verschil oppervlaktewater moet altijd gelijk / groter dan 0 zijn i.v.m. compensatie-opgave dempen - Demping oppervlaktewater bestaande sittuatie dient 1 op 1 Percentage verhard van half/open verharding 100% 0 m2 gecompenseerd te worden in oppervlakte open water. als compensatie. -Huidige Verharding bestaande situatie wordt niet meegerekend situatie verharding (H) 2850 m2 Waterbalans -100 m2 0 m2 Groen als de balan Amstel, Gooi oppervlak en Vecht (Z)sittuatie dient (E - C2) -Waterschap Demping oppervlaktewater bestaande Bestaande situatie Bestaande situatie verhard 6.349 0 m2 kopieer cel en plak benodigde berging (m2)verhard =(P) 10% ing open van toename verhard oppervlak Compensatiepercentage 5,5% 1 op 1 gecompenseerd te worden inwater oppervlakte open water.
(D1) Toekomstige (A) 8385 m2 situatie oppervlak (A) 10.362 3.767 m2 DISCLAIMER Percentage verhard van kavels* 90% -Kavels* Wadi'stotale en peilstijging deel voorzieningen wordt meegerekend in2778 totale m2nieuwe situatie 7.394 oppervlakte 2.461 m2 • Het beleid en de wet- en regelgeving op het gebied van water is momenteel sterk in beweging, waardoor de Waterschap Hollandse Delta Percentage verhard van half/open verharding 100% Gesloten verharding 3701 m2 IMOSS-standaarden voor de maatgevende bergingscapaciteit en de berging op eigen terrein zoals gesteld in de waarvan verhard oppervlak 90% 2.215 6.654 m2 Totaal Antonius: 51 m2 onderhevig zijn. IMOSS-waterbalans aan(m2) verandering benodigde berging = 10% open water van toename verhard oppervlak Huidige situatie verharding (H) 0 m2 Waterbalans Rekenregel Half/open verharding 1906 m2 verharding geeft een indicatie van de balans tussen opgave en ontwerp. De waterbalans is zodoende 2.240 579 m2 •Gesloten De IMOSS-waterbalans -Opgave eis geldtopenbare voor plannen tot 25.000 m2 toename verhard oppervlak, [m3] (C) Rest-opgave [m3]ruimte (C1) (C) - (B)
niet bedoeld voor het aanvragen vanm2 eentoename vergunning bij het waterschap. Eis geldt voor plannen tot 5.000 verhard oppervlak, Opgave verharding 100% •Open Het oppervlaktewater in de bestaande situatie is gebaseerd op de BGT. groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap! Toekomstige situatie verharding (A) 11294 Benodigde berging (P1)verhard oppervlak = (B) Compensatie-opgave ((A) x P) 461 m2 m2 Kavels* 5298 m2 Maximaal toelaatbare peilstijging (P2) Berging eigen terrein als reductie oppervlaktewater op de opgave (A2) Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier Gesloten verharding 3389 m2 Percentage verharding van kavels Oppervlaktewater bestaande situatie (C) 147 m2 Wijzig de naam in het Startblad benodigde berging (m2) = 10% open water van toename verhard oppervlak Model ZONL Half/open verharding 2606 m2 Percentage verharding van open verharding Oppervlaktewater toekomstige situatie (D) 759 m2 Opgave openbare ruimte [m3] (C) (A x P1) - (A2)
1.467 973 m2 10,2 m3 30 m3 cm 90% 100% 1.057 384 m3
Berging wordt bere
Grondsoort Toekomstige situa Zware LET OP: het verschil moet altijd gelijk of groter dan 0klei zijn i.v.m. 613 m2 groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap! Compensatie-opgave verhard oppervlak = (B) ((A) x P) 621 m2 Veen Oplossingsrichtingen WATERSCHAP ZONL Percentage natuurvriendelijke oevers in de openbare ruimte (B) 100% Lichte klei De oplossingsricht Toekomstige situatie oplossingsrichtingen 260 915 m3 rekenregel berging Waterschap Zuiderzeeland Uitgangspunten (deel voorzieningen) Oppervlaktewater bestaande situatie (C) 115 m2 Percentage berging retentiegebied 100% Zavel Waterschap Aa en Maas Retentiegebied (incl. talud) 260 als 915 m3de balans gehaald wordt Oppervlaktewaterbalans (E - B) 151 m2 Groen benodigde berging (m2) = toename netto open water van toename Waterschap Zuiderzeeland (tot%2027) Oppervlaktewater toekomstige situatie (D)oppervlak 554 m2 0 mm Fijn zand voor re Berging op berging eigen terrein benodigde (m3) = verhard (m2) xverhard gevoeligheidsfactor - Bergingscapaciteit 314 962 m2 oppervlak 30 cmx 0,06 (m) 289 94 m3 1028 231 m2 talud De berging netto % verschilt per deelgebied, zie kaart berging (m2) = netto % open water van toename verhard oppervlak LET OP: het verschil moet altijd gelijk of groter dan 0 zijn i.v.m.
Verschil oppervlaktewater (E) (D C) 439 m2 --benodigde Infiltratiecapaciteit (grondsoort + K-waarde) Zavel 0,50 m/dag Grof zand geldt voor plannen tot 10.000 m2 toename verhard oppervlak, De infiltratiecapaci -Eis Infiltratiecapaciteit 165 m3 626 198 m2 grondvlak 448 Eis geldt voor plannen tot 2.000(E) m2 toename verhard(D oppervlak, Verschil oppervlaktewater - C)
-groter eis geldt voor plannen tot 25.000 m2 toename verhard oppervlak, netto verschilt per deelgebied, 5,5% =%maatwerkberekening in overleg met waterschap! groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap! -Bestaande eis geldt voor plannen tot 25.000 m2 toename situatie verhard oppervlak (Z) verhard oppervlak,
Model Antonius ZONL woningen woningen extra extra waterbalans waterbalans Model6.349 Antonius ZONL woningen woningen m2 Rest-opgave [m3] (C1) (C) - (B) 125 m3 142 -608 m2 Rood als de balans niet gehaald wordt groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap! Toekomstige situatie 10.362 m2 Waterschap Delta oppervlak (A) (E - B) (C1 / P2) -182 m2 Oppervlaktewaterbalans Groen Rest-opgaveBrabantse [m2] (C2)verhard 416 als 473 m2de balans gehaald wordt -613 m2 cel en plak Hoogheemraadschap Rijnland - Verharding bestaande situatie wordt niet meegerekend als xcompensatie. Opgave openbare ruimte (C) 1.057 m3 benodigde berging (m3)van =[m3] toename verhard oppervlak (m2) gevoeligheidsfactor x 0,06 kopieer (m) benodigde berging (m2) = 15% open water van toename verhard oppervlak -Oppervlaktewater Demping oppervlaktewater bestaande sittuatie dient 1 op 1 Toekomstige situatie in de openbare ruimte (B) 915 m3 Eis geldt voor plannen totoplossingsrichtingen 10.000 m2 toename oppervlak, bestaande situatie (D)verhard 136 84 m2 Eis geldt voor plannen tot 5.000 m2 toename verhard gecompenseerd worden oppervlakte open oppervlak, water.
Rest-opgave [m2] te (C2) 473 m2 m2 groter = maatwerkberekening inin overleg met waterschap! Oppervlaktewater toekomstige situatie (D1) 404 205 Waterschap Amstel, Gooi Vechtmet groter = maatwerkberekening inen overleg waterschap! Uitgangspunten (deel woningen) Oppervlaktewater bestaande situatie 136 m2 - berging talud o.b.v. peilstijging (D2) (D) 305 304 -736 m2 Rood als de balans niet gehaald wordt benodigde berging (m2) =(P) 10% open water(D1) van toename verhard oppervlak Waterschap Zuiderzeeland (vanaf 2027) Compensatiepercentage Oppervlaktewater toekomstige situatie 205 m2 Waterschap De Dommel LET OP: het versc Verschil oppervlaktewater (E) (D1+D2 - D) 5,5% 625 373 kopieer cel en plak benodigde berging = 10,2m3 per 100m2 toename verhard oppervlak Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden Percentage verhard van kavels* 90% Verschil oppervlaktewater (E) 373 m2 benodigde (m3) = toenamemoet verhard (m2) x 0,06 (m) LET OP: hetberging verschil oppervlaktewater altijdoppervlak gelijk / groter danx 0gevoeligheidsfactor zijn i.v.m. compensatie-opgave dempen Waterschap Hollandse Delta benodigde berging (m2) = 15%m2 (stedelijk) en 10%oppervlak, (landelijk) van toename verhard oppervlak Percentage verhard van half/open verharding 100%compensatie-opgave LET OP: het verschil oppervlaktewater moet altijd gelijk / groter danopen 0 zijn water i.v.m.
dempen Eis geldt voor plannen tot 10.000 toename verhard 0 m2 berging (m2) = 10% open water van toename verhard oppervlak -benodigde Verharding bestaande situatie wordt niet meegerekend als compensatie. Eis geldt voor plannen tot 10.000 m2 toename verhard oppervlak, Huidige situatie verharding (H) 0 m2 Waterbalans -100 m2 0 m2 groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap! Waterbalans (E - C2) -100 210 m2 0 m2 Groen als de balan Amstel,totGooi Vecht Eis geldt voor plannen 5.000 m2 toename verhard dient oppervlak, groter = maatwerkberekening inen overleg met sittuatie waterschap! -Waterschap Demping oppervlaktewater bestaande kopieer cel en plak benodigde berging (m2)verharding =te10% open water van toename verhard oppervlak groter inworden overleg met waterschap! 1 op=1maatwerkberekening gecompenseerd in oppervlakte open water.
(D1) Toekomstige situatie (A) 11294 m2 Waterschap Vallei en Veluwe DISCLAIMER -Hoogheemraadschap Wadi's en situatie peilstijging deel voorzieningen wordt meegerekend in5298 totale van Schieland de Krimpenerwaard Kavels* m2nieuwe situatie 6.349 m2 Bestaande situatie Bestaande verhard oppervlak (Z) benodigde (m3) = 60 mm pergebied m2 toename verhard oppervlak • Het beleid enberging de wet- en regelgeving op het van water is momenteel sterk in beweging, waardoor de Waterschap Hollandse Delta Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier benodigde berging (m2) = 5% 20% open water van toename verhard oppervlak Gesloten verharding 3389 m2 IMOSS-standaarden voor de maatgevende bergingscapaciteit en de berging op eigen terrein zoals gesteld in de Toekomstige situatie verhard oppervlak (A) 10.362 m2 Totaal ZONL: 31 verandering m2 IMOSS-waterbalans aan(m2) zijn. van toename verhard oppervlak benodigde berging = 10% 10%onderhevig open water benodigde berging (m2) = open water van tussen toename verhard oppervlak Eis voor plannen tot 10.000 m2 toename verhard oppervlak, Waterbalans Rekenregel Half/open verharding 2606 m2 otale oppervlakte 7.394 m2 •Kavels Degeldt IMOSS-waterbalans geeft een indicatie van de balans opgave en ontwerp. De waterbalans is zodoende niet bedoeld voor het aanvragen van eentoename vergunning bij het waterschap.
Eis geldt geldt voor plannen tot 2.000 5.000 m2 toename verhard oppervlak, Eis voor plannen tot verhard oppervlak, Opgave groter = maatwerkberekening in m2 overleg met waterschap! waarvan verhard oppervlak 90% 6.654 m2 •- Het oppervlaktewater in de bestaande situatie is gebaseerd op de BGT. groter = maatwerkberekening maatwerkberekening in overleg overleg met waterschap! waterschap! groter = in met 10,2 m3 Benodigde berging (P1)verhard Compensatie-opgave oppervlak = (B) ((A) x P) 621 m2 Gesloten verharding 2.240 m2 Maximaal toelaatbare peilstijging oppervlaktewater (P2) 30 m2 cm Open verharding 100% 1.467 Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier Waterschap Zuiderzeeland Percentage verharding van kavels 90% Oppervlaktewater bestaande situatie (C) 115 m2 benodigde berging berging (m2) = netto 10% water vanvan toename verhard oppervlak benodigde (m2) = %verharding open water toename verhard oppervlak Percentage verharding openopen 100% Grondsoort Oppervlaktewater toekomstige situatie (D) 554 m2 Berging volledig eigen terrein alsvan reductie op opgave (A2) 0 m3 Berging wordt bere Totaal plangebied: 82dem2 geldt plannen tot 2.000(E) m2zie toename oppervlak, -Eis netto % voor verschilt per deelgebied, kaart verhard(D LET OP: het verschil moet altijd gelijk of groter Zware dan 0klei zijn i.v.m.
Verschil oppervlaktewater - C) 439 m2 groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap! -Oplossingsrichtingen eis geldt voor plannen tot 25.000 m2 toename verhard oppervlak, Veen WATERSCHAP Toekomstige situa Opgave openbare ruimte [m3] (C) (A x P1) - (A2) 1.057 m3 groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap! 100% Lichte klei Percentage berging natuurvriendelijke oevers rekenregel Waterschap Zuiderzeeland Percentage berging retentiegebied 100% Zavel Waterschap Aa en Maas Oppervlaktewaterbalans (E - B) -182 m2 Groen als de balans gehaald wordt benodigde berging (m2) = netto % open water van toename verhard oppervlak UITGEEFBAAR KAVELS Hoogheemraadschap van Rijnland Berging op eigen terrein 0 mm Fijn zand benodigde berging (m3) = toename verhard oppervlak (m2) x gevoeligheidsfactor x 0,06 (m) De oplossingsricht Toekomstige situatie oplossingsrichtingen in de openbare ruimte (B) 915 m3 -Eis netto % verschilt per deelgebied, zie kaart berging (m2) = 15% open water van toename verhard oppervlak Totaal 3087 Zavel m2 0,50 m/dag Grof zand -benodigde Infiltratiecapaciteit (grondsoort + K-waarde) geldt voor plannen 10.000 m2 toename verhard oppervlak, Retentiegebied (incl. tot talud) 915 m3
B I J L A G E 2 - W AT ERBALANS - eis geldt voor plannen tot 25.000 m2 toename verhard oppervlak, Eis geldt voor plannen tot 5.000 toename verhard oppervlak, groter = maatwerkberekening in m2 overleg met waterschap! - Bergingscapaciteit
- 58 Bestaande -groter==maatwerkberekening maatwerkberekening inoverleg overlegmet met waterschap! groter uitg-kavels donker situatie verhard in oppervlak (Z)waterschap! - Infiltratiecapaciteit
962 m2
0 m2
-736 m2
30 cm
289 m3 1028 m2 talud 6.349 0 m2 626alsm3 grondvlak Rood de balans448 niet m2 gehaald wordt
De berging voor re
De infiltratiecapaci
Model Antonius
Wijzig de naam in het Startblad
Uitgangspunten (deel voorzieningen) Waterschap Zuiderzeeland (tot 2027) benodigde berging (m2) = netto % open water van toename verhard oppervlak - netto % verschilt per deelgebied, 5,5% - eis geldt voor plannen tot 25.000 m2 toename verhard oppervlak, groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap!
- Verharding bestaande situatie wordt niet meegerekend als compensatie. - Demping oppervlaktewater bestaande sittuatie dient 1 op 1 gecompenseerd te worden in oppervlakte open water. Compensatiepercentage (P) Percentage verhard van kavels* Percentage verhard van half/open verharding Huidige situatie verharding (H)
5,5% 90% 100% 2850 m2
Toekomstige situatie verharding (A) Kavels* Gesloten verharding Half/open verharding
8385 m2 2778 m2 3701 m2 1906 m2
Compensatie-opgave verhard oppervlak = (B) ((A) x P)
461 m2
Oppervlaktewater bestaande situatie (C) Oppervlaktewater toekomstige situatie (D) Verschil oppervlaktewater (E)
(D - C)
147 m2 759 m2 613 m2
LET OP: het verschil moet altijd gelijk of groter dan
Oppervlaktewaterbalans
(E - B)
151 m2
Groen als de balans gehaald wordt
-608 m2
Rood als de balans niet gehaald wordt
-613 m2
kopieer cel en plak
Waterschap Amstel, Gooi en Vecht benodigde berging (m2) = 10% open water van toename verhard oppervlak Waterschap Hollandse Delta benodigde berging (m2) = 10% open water van toename verhard oppervlak Eis geldt voor plannen tot 5.000 m2 toename verhard oppervlak, groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap!
Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier benodigde berging (m2) = 10% open water van toename verhard oppervlak Eis geldt voor plannen tot 2.000 m2 toename verhard oppervlak, groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap!
Waterschap Zuiderzeeland benodigde berging (m2) = netto % open water van toename verhard oppervlak - netto % verschilt per deelgebied, zie kaart - eis geldt voor plannen tot 25.000 m2 toename verhard oppervlak, groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap!
Hoogheemraadschap van Rijnland benodigde berging (m2) = 15% open water van toename verhard oppervlak Eis geldt voor plannen tot 5.000 m2 toename verhard oppervlak, B I J L A G E 2 - W AT E R B A L A N S ANTONIUS groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap!
- 59 Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden
1 op 1 gecompenseerd te worden in oppervlakte open water. (D1) - Wadi's en peilstijging deel voorzieningen wordt meegerekend in totale nieuwe situatie Antonius woningen extra waterbalans Model AntoniusModel woningen Waterbalans Rekenregel Opgave Benodigde berging (P1) Maximaal toelaatbare peilstijging oppervlaktewater (P2) Uitgangspunten (deel woningen) Percentage verharding van kavels Waterschap Zuiderzeeland (vanaf 2027) Percentage verharding van open verharding benodigde berging = 10,2m3 per 100m2 toename verhard oppervlak
10,2 m3 30 cm 90% 100%
k-w
Oplossingsrichtingen - Verharding bestaande situatie wordt niet meegerekend als compensatie. 100% Percentage berging natuurvriendelijke oevers - Demping oppervlaktewater bestaande sittuatie dient 100% Percentage berging retentiegebied 1 op 1 gecompenseerd te worden in oppervlakte open water. (D1) Berging op eigen terrein 0 mm - Wadi's en peilstijging deel voorzieningen wordt meegerekend in totale nieuwe situatie Zavel 0,50 m/dag - Infiltratiecapaciteit (grondsoort + K-waarde)
Grondsoort Zware klei Veen Lichte klei Zavel Fijn zand Grof zand
Waterbalans Rekenregel Bestaande situatie verhard oppervlak (Z) 6.349 m2 Opgave Toekomstige situatie verhard oppervlak (A) 10.362 m2 Benodigde berging (P1) 10,2 m3 Opgave openbare ruimte [m3] (C) 1.057 m3 Maximaal toelaatbare peilstijging oppervlaktewater (P2) 30 cm Toekomstige situatie oplossingsrichtingen in de openbare ruimte (B) 915 m3 Percentage verharding van kavels 90% Rest-opgave [m2] (C2) 473 m2 Percentage verharding van open verharding 100% Oppervlaktewater bestaande situatie (D) 136 m2 Oppervlaktewater toekomstige situatie (D1) 205 m2 Oplossingsrichtingen Verschil oppervlaktewater (E) 373 m2 Percentage berging natuurvriendelijke oevers 100% LET OP: het verschil oppervlaktewater moet altijd gelijk / groter dan 0 zijn i.v.m. compensatie-opgave dempen Percentage berging retentiegebied 100% Waterbalans -100 m2 Berging op eigen terrein 0 mm - Infiltratiecapaciteit (grondsoort + K-waarde) Zavel 0,50 m/dag
Grondsoort Zware klei Veen Lichte klei 0 m2 Zavel 0 m2 Fijn zand Grof zand
k-w
Bestaande situatie verhard oppervlak (Z) Bestaande situatie verhard oppervlak (Z) Toekomstige situatie verhard oppervlak (A) Toekomstige situatie verhard oppervlak (A) Kavels totale oppervlakte Opgave openbare ruimte [m3] (C) - waarvan verhard oppervlak Toekomstige situatie oplossingsrichtingen in de openbare ruimte (B) Gesloten verharding Rest-opgave [m2] (C2) Open verharding Oppervlaktewater bestaande situatie (D) Oppervlaktewater toekomstige situatie (D1) Berging eigen terrein als reductie op de opgave (A2) Verschil oppervlaktewater (E)
6.349 m2 6.349 m2 10.362 m2 10.362 m2 7.394 m2 1.057 m3 6.654 m2 915 m3 2.240 m2 473 m2 1.467 m2 136 m2 205 m2 0 m3 373 m2
Bestaande situatie wo
LET OP: het verschil oppervlaktewater moet altijd gelijk / groter dan 0 zijn i.v.m. compensatie-opgave dempen
0 m2 Toekomstige situatie v 0 m2
Opgave openbare ruimte [m3] (C) Waterbalans
90% 100%
1.057 m3 -100 m2
(A x P1) - (A2)
Toekomstige situatie oplossingsrichtingen in de openbare ruimte (B) Bestaande situatie verhard oppervlak (Z) Retentiegebied (incl. talud) Toekomstige situatie verhard oppervlak (A) - Bergingscapaciteit 962 m2 Kavels totale oppervlakte - Infiltratiecapaciteit - waarvan verhard oppervlak Gesloten verharding Rest-opgave [m3] (C1) (C) - (B) Open verharding Rest-opgave [m2] (C2) (C1 / P2)
30 cm 90% 100%
Berging eigen terrein als reductie op de opgave (A2) Oppervlaktewater bestaande situatie (D) Oppervlaktewater toekomstige situatie (D1) Opgave openbare ruimte [m3] (C) (A x P1) - (A2) - berging talud o.b.v. peilstijging (D2) Verschil oppervlaktewater (E) (D1+D2 - D)
915 m3 6.349 m2 915 m3 10.362 m2 289 m3 7.394 m2 626 m3 6.654 m2 2.240 m2 142 m3 1.467 m2 473 m2
Berging wordt bereke
De oplossingsrichting Bestaande situatie wo
1028 m2 talud 448 m2 grondvlak
0 m3 136 m2 205 m2 1.057 m3 304 m2 373 m2
30 cm
915 m3 915 m3 -100 289 m2 m3 626 m3
De infiltratiecapaciteit
Berging wordt bereke
Toekomstige situatie v LET OP: het verschil
LET OP: het verschil oppervlaktewater moet altijd gelijk / groter dan 0 zijn i.v.m. compensatie-opgave dempen
Toekomstige situatie oplossingsrichtingen in de openbare ruimte (B) Retentiegebied (incl. talud) Waterbalans (E - C2) - Bergingscapaciteit 962 m2 - Infiltratiecapaciteit
De berging voor reten
0 m2
De oplossingsrichting
0 m2 Groen als de balans De berging voor reteng 1028 m2 talud De infiltratiecapaciteit 448 m2 grondvlak kopieer cel en plak
DISCLAIMER • Het beleid en de[m3] wet- en regelgeving op het gebied van water is momenteel Rest-opgave (C1) (C) - (B)sterk in beweging, waardoor de 142 m3 IMOSS-standaarden voor de maatgevende bergingscapaciteit en de berging op eigen terrein zoals gesteld in de IMOSS-waterbalans aan(C2) verandering onderhevig zijn. Rest-opgave [m2] (C1 / P2) 473 m2 • De IMOSS-waterbalans geeft een indicatie van de balans tussen opgave en ontwerp. De waterbalans is zodoende niet bedoeld voor het aanvragen van een vergunning bij het waterschap. • Het oppervlaktewater in de bestaande situatie is gebaseerd op de BGT.
Oppervlaktewater bestaande situatie (D) Oppervlaktewater toekomstige situatie (D1) - berging talud o.b.v. peilstijging (D2) Verschil oppervlaktewater (E)
B I J L A G E 2 - W AT E R B A L A N S A N T O N I U S(D1+D2 - D)
136 m2 205 m2 304 m2 373 m2
LET OP: het verschil
LET OP: het verschil oppervlaktewater moet altijd gelijk / groter dan 0 zijn i.v.m. compensatie-opgave dempen
- 60 -
WATERSCHAP
0 m2
Model ZONL
Wijzig de naam in het Startblad
Uitgangspunten (deel voorzieningen) Waterschap Zuiderzeeland (tot 2027) benodigde berging (m2) = netto % open water van toename verhard oppervlak - netto % verschilt per deelgebied, 5,5% - eis geldt voor plannen tot 25.000 m2 toename verhard oppervlak, groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap!
- Verharding bestaande situatie wordt niet meegerekend als compensatie. - Demping oppervlaktewater bestaande sittuatie dient 1 op 1 gecompenseerd te worden in oppervlakte open water. Compensatiepercentage (P) Percentage verhard van kavels* Percentage verhard van half/open verharding Huidige situatie verharding (H)
5,5% 90% 100% 0 m2
Toekomstige situatie verharding (A) Kavels* Gesloten verharding Half/open verharding
11294 m2 5298 m2 3389 m2 2606 m2
Compensatie-opgave verhard oppervlak = (B) ((A) x P)
621 m2
Oppervlaktewater bestaande situatie (C) Oppervlaktewater toekomstige situatie (D) Verschil oppervlaktewater (E)
(D - C)
115 m2 554 m2 439 m2
LET OP: het verschil moet altijd gelijk of groter dan
Oppervlaktewaterbalans
(E - B)
-182 m2
Groen als de balans gehaald wordt
-736 m2
Rood als de balans niet gehaald wordt kopieer cel en plak
Waterschap Amstel, Gooi en Vecht benodigde berging (m2) = 10% open water van toename verhard oppervlak Waterschap Hollandse Delta benodigde berging (m2) = 10% open water van toename verhard oppervlak Eis geldt voor plannen tot 5.000 m2 toename verhard oppervlak, groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap!
Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier benodigde berging (m2) = 10% open water van toename verhard oppervlak Eis geldt voor plannen tot 2.000 m2 toename verhard oppervlak, groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap!
Waterschap Zuiderzeeland benodigde berging (m2) = netto % open water van toename verhard oppervlak - netto % verschilt per deelgebied, zie kaart - eis geldt voor plannen tot 25.000 m2 toename verhard oppervlak, groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap!
Hoogheemraadschap van Rijnland benodigde berging (m2) = 15% open water van toename verhard oppervlak geldt voor plannen tot 5.000 m2 toename verhard oppervlak, B I J L A G E 2 - W AT E R B AEis L ANS ZONL groter = maatwerkberekening in overleg met waterschap!
- 61 Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden
1 op 1 gecompenseerd te worden in oppervlakte open water. (D1) - Wadi's en peilstijging deel voorzieningen wordt meegerekend in totale nieuwe situatie Model Antonius ZONL woningen woningen extra extra waterbalans waterbalans Model Antonius ZONL woningen woningen Waterbalans Rekenregel Opgave Benodigde berging (P1) Maximaal toelaatbare peilstijging oppervlaktewater (P2) Uitgangspunten (deel woningen) Percentage verharding van kavels Waterschap Zuiderzeeland (vanaf 2027) Percentage verharding van open verharding benodigde berging = 10,2m3 per 100m2 toename verhard oppervlak
10,2 m3 30 cm 90% 100%
k-w
Oplossingsrichtingen - Verharding bestaande situatie wordt niet meegerekend als compensatie. 100% Percentage berging natuurvriendelijke oevers - Demping oppervlaktewater bestaande sittuatie dient 100% Percentage berging retentiegebied 1 op 1 gecompenseerd te worden in oppervlakte open water. (D1) Berging op eigen terrein 0 mm - Wadi's en peilstijging deel voorzieningen wordt meegerekend in totale nieuwe situatie Zavel 0,50 m/dag - Infiltratiecapaciteit (grondsoort + K-waarde)
Grondsoort Zware klei Veen Lichte klei Zavel Fijn zand Grof zand
Waterbalans Rekenregel Bestaande situatie verhard oppervlak (Z) 0 m2 Opgave Toekomstige situatie verhard oppervlak (A) 3.767 m2 Benodigde berging (P1) 10,2 m3 Opgave openbare ruimte [m3] (C) 384 m3 Maximaal toelaatbare peilstijging oppervlaktewater (P2) 30 cm Toekomstige situatie oplossingsrichtingen in de openbare ruimte (B) 260 m3 Percentage verharding van kavels 90% Rest-opgave [m2] (C2) 416 m2 Percentage verharding van open verharding 100% Oppervlaktewater bestaande situatie (D) 84 m2 Oppervlaktewater toekomstige situatie (D1) 404 m2 Oplossingsrichtingen Verschil oppervlaktewater (E) 625 m2 Percentage berging natuurvriendelijke oevers 100% LET OP: het verschil oppervlaktewater moet altijd gelijk / groter dan 0 zijn i.v.m. compensatie-opgave dempen Percentage berging retentiegebied 100% Waterbalans 210 m2 Berging op eigen terrein 0 mm - Infiltratiecapaciteit (grondsoort + K-waarde) Zavel 0,50 m/dag
Grondsoort Zware klei Veen Lichte klei 0 m2 Zavel 0 m2 Fijn zand Grof zand
k-w
Bestaande situatie verhard oppervlak (Z) Bestaande situatie verhard oppervlak (Z) Toekomstige situatie verhard oppervlak (A) Toekomstige situatie verhard oppervlak (A) Kavels totale oppervlakte Opgave openbare ruimte [m3] (C) - waarvan verhard oppervlak Toekomstige situatie oplossingsrichtingen in de openbare ruimte (B) Gesloten verharding Rest-opgave [m2] (C2) Open verharding Oppervlaktewater bestaande situatie (D) Oppervlaktewater toekomstige situatie (D1) Berging eigen terrein als reductie op de opgave (A2) Verschil oppervlaktewater (E)
0 m2 6.349 0 m2 3.767 m2 10.362 3.767 m2 2.461 m2 1.057 384 m3 2.215 m2 260 m3 915 579 m2 416 m2 473 973 m2 136 84 m2 404 m2 205 0 m3 625 m2 373
Bestaande situatie wo
LET OP: het verschil oppervlaktewater moet altijd gelijk / groter dan 0 zijn i.v.m. compensatie-opgave dempen
0 m2 Toekomstige situatie v 0 m2
Opgave openbare ruimte [m3] (C) Waterbalans
90% 100%
384 m3 -100 210 m2
(A x P1) - (A2)
Toekomstige situatie oplossingsrichtingen in de openbare ruimte (B) Bestaande situatie verhard oppervlak (Z) Retentiegebied (incl. talud) Toekomstige situatie verhard oppervlak (A) - Bergingscapaciteit 314 m2 Kavels totale oppervlakte - Infiltratiecapaciteit - waarvan verhard oppervlak Gesloten verharding Rest-opgave [m3] (C1) (C) - (B) Open verharding Rest-opgave [m2] (C2) (C1 / P2)
30 cm 90% 100%
Berging eigen terrein als reductie op de opgave (A2) Oppervlaktewater bestaande situatie (D) Oppervlaktewater toekomstige situatie (D1) Opgave openbare ruimte [m3] (C) (A x P1) - (A2) - berging talud o.b.v. peilstijging (D2) Verschil oppervlaktewater (E) (D1+D2 - D)
260 m3 6.349 m2 260 m3 10.362 3.767 m2 94 m3 2.461 m2 7.394 165 m3 2.215 m2 6.654 2.240 579 m2 125 m3 1.467 973 m2 416 m2
Berging wordt bereke
De oplossingsrichting Bestaande situatie wo
231 m2 talud 198 m2 grondvlak
0 m3 84 m2 404 m2 1.057 384 m3 305 m2 625 m2
30 cm
260 m3 915 260 m3 915 210 289 94 m2 m3 165 m3 626
De infiltratiecapaciteit
Berging wordt bereke
Toekomstige situatie v LET OP: het verschil
LET OP: het verschil oppervlaktewater moet altijd gelijk / groter dan 0 zijn i.v.m. compensatie-opgave dempen
Toekomstige situatie oplossingsrichtingen in de openbare ruimte (B) Retentiegebied (incl. talud) Waterbalans (E - C2) - Bergingscapaciteit 314 m2 962 - Infiltratiecapaciteit
De berging voor reten
0 m2
De oplossingsrichting
0 m2 Groen als de balans De berging voor reteng 1028 231 m2 talud De infiltratiecapaciteit 198 m2 grondvlak 448 kopieer cel en plak
DISCLAIMER • Het beleid en de[m3] wet- en regelgeving op het gebied van water is momenteel Rest-opgave (C1) (C) - (B)sterk in beweging, waardoor de 142 125 m3 IMOSS-standaarden voor de maatgevende bergingscapaciteit en de berging op eigen terrein zoals gesteld in de IMOSS-waterbalans aan(C2) verandering onderhevig zijn. Rest-opgave [m2] (C1 / P2) 416 m2 473 • De IMOSS-waterbalans geeft een indicatie van de balans tussen opgave en ontwerp. De waterbalans is zodoende niet bedoeld voor het aanvragen van een vergunning bij het waterschap. • Het oppervlaktewater in de bestaande situatie is gebaseerd op de BGT.
Oppervlaktewater bestaande situatie (D) Oppervlaktewater toekomstige situatie (D1) - berging talud o.b.v. peilstijging (D2) Verschil oppervlaktewater (E)
B I J L A G E 2 - W AT E R B A L A N S Z O N L
(D1+D2 - D)
136 84 m2 404 m2 205 305 m2 304 625 m2 373
LET OP: het verschil
LET OP: het verschil oppervlaktewater moet altijd gelijk / groter dan 0 zijn i.v.m. compensatie-opgave dempen
- 62 -
WATERSCHAP
0 m2
Model Antonius Model Antonius woningen Model Antonius Model Antonius woningen
BIJLAGE 3 - PA R K E E R B A LA N S
Uitgangspunten parkeeropgave Uitgangspunten parkeeropgave Gem. Noordoostpolder, Beleid parkeren en parkeernormen 2025-2030
TOTA A L
*Gem. Rest Noordoostpolder, Emmeloord Beleid parkeren en parkeernormen 2025-2030 ** het aanwezigheidspercentage voor wonen wordt alleen gerekend op de opgave in het openbaar gebied * Rest Emmeloord
** Bij negatieve uitkomst wordt er wonen 0 gerekend, altijd bezoekers parkeren in de openbare ruimte gerealiseerd wordt. heteen aanwezigheidspercentage voor wordtzodat alleenergerekend op de opgave in het openbaar gebied ** Bij een negatieve uitkomst wordt er 0 gerekend, zodat er altijd bezoekers parkeren in de openbare ruimte gerealiseerd wordt. Samenvatting Antonius
Totaal
Parkeerbehoefte (A) Samenvatting
135 Totaal
Opgave parkeren(A) voor wonen in openbaar gebied Parkeerbehoefte
130 135
Opgave openbaar gebied incl. in aanwezigheidpercentage** (C) parkeren voor wonen openbaar gebied
Model Model ZONL ZONL woningen
Opgave openbaar gebied incl. aanwezigheidpercentage** (C)
233 130 233
Parkeeroplossing prive (B)
5
Parkeeroplossing openbaar prive (B) gebied (D)
232 5
Uitgangspunten parkeeropgave
Parkeeroplossing openbaar gebied (D) 232 Gem. Noordoostpolder, Beleid parkeren en parkeernormen 2025-2030 Parkeerbalans zonder aanwezigheidspercentage -21 ((D + B) - A) * Rest Emmeloord Parkeerbalans (D -1 Parkeerbalans zonder aanwezigheidspercentage +C)B) - A) -21 ** het aanwezigheidspercentage voor wonen wordt alleen gerekend op ((D de -opgave in het openbaar gebied Parkeerbalans (D C) ** Bij een negatieve uitkomst wordt er 0 gerekend, zodat er altijd bezoekers parkeren in de openbare ruimte gerealiseerd-1wordt.
Samenvatting ZONL Parkeerbehoefte Parkeerbehoefte (A)
Totaal
Woning Parkeerbehoefte Opgave typologieen parkeren voor wonen in openbaar gebied Woning Opgave typologieen openbaar gebied incl. aanwezigheidpercentage** (C)
Aantal
Kencijfer
Aantal
norm* Kencijfer
84 84 bewoners 183
Behoefte
Totaal
bezoekers Behoefte bewoners
bezoekers 4,5 bezoekers
Totaal
Koop, huis, tussen/hoek
30
1,85 norm*
1,70 bewoners
0,15 51,0 bezoekers bewoners
Appartement (koop/huur) >100m2 bvo Koop, huis, tussen/hoek Parkeeroplossing prive (B) Appartement (koop/huur) >30m2 - bvo <75m2 >100m2 Parkeeroplossing openbaar gebied (D) bvo
17 30
1,35 1,85
1,20 1,70
0,15
20,4 51,0
2,6 4,5
40 17
1,00 1,35
0,85 1,20
34,0 20,4
6,0 2,6
13 40
1,25 1,00
1,10 0,85
183
0,15
Huur, huis, sociale huur >30m2 - <75m2 bvo Appartement (koop/huur)
0,15
14,3 34,0
2,0 6,0
Parkeerbehoefte (A) Huur, huis, sociale huuraanwezigheidspercentage Parkeerbalans zonder Parkeerbehoefte (A) Parkeerbalans
100 13- A) ((D + B) 100 (D - C)
1,25
1,10
-111
0,15
119,7 14,3
15,0 2,0
134,7
119,7
15,0
134,7
0
-0
Opgave parkeren voor wonen in openbaar gebied
(A - B)
114,7 **
15,0
129,7
Aanwezigheidspercentage voor gebruik Opgave parkeren voor wonen in gecombineerd openbaar gebied
(A - B)
114,7 **
15,0
Werkdag nacht 129,7
Bewoners** Aanwezigheidspercentage voor gecombineerd gebruik
100% Werkdag nacht 114,7
Bezoekers Bewoners** Parkeerbehoefte Opgave Wonen incl. aanwezigheidspercentage Bezoekers Woning typologieen
0% 100%
Opgave Wonen incl. aanwezigheidspercentage Voorzieningen Koop, huis, tussen/hoek Voorzieningen Appartement (koop/huur) >100m2 bvo
Huisartsenpraktijk (per behandelkamer) Appartement (koop/huur) >30m2 - <75m2 bvo Apotheek (per gebouw) Huisartsenpraktijk (per behandelkamer) Aanleunwoning, serviceflat
Fysieotherapiepraktijk Apotheek (per gebouw) Parkeerbehoefte (A) (per behandelkamer) Ziekenhuis (per 100m2(per bvo)behandelkamer) Fysieotherapiepraktijk
Aantal
Kencijfer norm*
6 15 29 25 75
1,85 12 12 4 1
1,35 1,00 0,95
Behoefte
bewoners bezoekers bewoners Parkeerkencijfer 1,70 0,15 10,2 Behoefte totaal norm* 1,20 bezoekers 0,15 Parkeerkencijfer 18,0 Behoefte 3,0 57% 36 norm* 0,85 bezoekers 0,15 24,7 totaal
3,2 3,0 1,8 3,2
0%
0,80
45% 57%
57% 45%
2.741m2 4
1,7 1,8
29% 57%
Toekomstige uitbreiding ziekenhuis (per 100m2 bvo) Ziekenhuis (per 100m2 bvo)
1.500m2 2.741m2
1,7
29%
Parkeerbehoefte (C1) Toekomstige uitbreiding (per 100m2 bvo) Opgave parkeren voor ziekenhuis wonen in openbaar gebied Parkeerbehoefte (C1) Aanwezigheidspercentage voor gecombineerd gebruik
1.500m2(A - B) 1,7
29%
0,15
20,0 72,9
36
7 3 47 7
bezoekers 0,9 2,3 4,4 3,8 11,3
26 47 26 72,9 ** 118,5 118,5
Opgave Voorzieningen Fysieotherapiepraktijk (per behandelkamer) 56 - 63 Opgave openbaar gebied incl.(per aanwezigheidpercentage** (C2) Verpleegen verzorgingstehuis wooneenheid) 54
Totaal
bezoekers
Parkeerkencijfer
Totaal
1 21 4 1
84,1
14 4 7 14
11,3
47,0 7 47,0
84,1 Werkdag middag 60% 50%
B I J L A G E 3 - PA R K E E R B A L Anorm* NS
Opgave Voorzieningen Toekomstige uitbreiding ziekenhuis: patient + bezoek (per 100m2 bvo) 26
115 Totaal 0,0 115
21 bezoekers
Aanwezigheidspercentage voorzieningen Bewoners** Aanwezigheidspercentage voorzieningen Bezoekers
Sociaal (arts,aanwezigheidspercentage therapeut, consultatiebureau) (per kamer) 46 Opgavemedisch Wonen incl. Ziekenhuis: patient + bezoek (per consultatiebureau) 100m2 bvo) 47 Sociaal medisch (arts, therapeut, (per kamer) 46 Toekomstige uitbreiding ziekenhuis: patient + bezoek (per 100m2 bvo) 26 Ziekenhuis: patient + bezoek (per 100m2 bvo) 47 Voorzieningen
0,0 114,7
Behoefte
bezoekers
totaal
bezoekers
1,8
57%
101
57
0,6
60%
32
19
118,5 118,5
43,7 Werkdag5,6 ochtend 100% 46 Werkdag49 ochtend 100% 47 46 100% 47 Totaal 26 100%
118 26 118 233,2
Uitgangspunten parkeeropgave
Model Antonius Model Antonius woningen
Gem. Noordoostpolder, Beleid parkeren en parkeernormen 2025-2030
* Rest Emmeloord Model Antonius Model Antonius woningen ** het aanwezigheidspercentage voor wonen wordt alleen gerekend op de opgave in het openbaar gebied
Uitgangspunten parkeeropgave
** Bij een negatieve uitkomst wordt er 0 gerekend, zodat er altijd bezoekers parkeren in de openbare ruimte gerealiseerd wordt. Gem. Noordoostpolder, Beleid parkeren en parkeernormen 2025-2030
Uitgangspunten * Rest Emmeloord parkeeropgave
Gem. Noordoostpolder, Beleid voor parkeren enwordt parkeernormen 2025-2030 ** het aanwezigheidspercentage wonen alleen gerekend op de opgave in het openbaar gebied Samenvatting Totaal **Rest Bij een negatieve uitkomst wordt er 0 gerekend, zodat er altijd bezoekers parkeren in de openbare ruimte gerealiseerd wordt. Emmeloord Parkeerbehoefte (A) ** het aanwezigheidspercentage voor wonen wordt alleen gerekend op de opgave in het openbaar gebied 135 Opgave parkeren wonenuitkomst in openbaar 130 ** Bij eenvoor negatieve wordt gebied er 0 gerekend, zodat er altijd bezoekers parkeren in de openbare ruimte gerealiseerd wordt.
TOTAAL ANTONIUS
Opgave openbaar gebied incl. aanwezigheidpercentage** (C) Samenvatting
233
Parkeerbehoefte (A) Parkeeroplossing prive (B) voor wonen in openbaar gebied Samenvatting Opgave parkeren Parkeeroplossing openbaar(A) gebied incl. (D) aanwezigheidpercentage** (C) Parkeerbehoefte Opgave openbaar gebied
5 232
Opgave parkeren voor wonen in openbaar gebied Parkeerbalans zonder aanwezigheidspercentage Opgave openbaar gebied (C)+ B) - A) Parkeeroplossing prive (B)incl. aanwezigheidpercentage**((D Parkeerbalans Parkeeroplossing openbaar gebied (D) Parkeeroplossing prive (B)
Woning typologieen
-1
(D - C)
Parkeeroplossing openbaar gebied (D) Parkeerbalans zonder aanwezigheidspercentage Parkeerbalans Parkeerbalans zonder aanwezigheidspercentage Parkeerbehoefte Parkeerbalans
-21
Aantal
Appartement (koop/huur) >100m2 bvo Woning typologieen Appartement (koop/huur) >30m2 - <75m2 bvo Parkeerbehoefte
Huur, huis,Woning sociale huur typologieen Koop, huis, tussen/hoek Parkeerbehoefte (A) Appartement (koop/huur) >100m2 bvo Koop, huis, tussen/hoek Appartement (koop/huur) >30m2 - <75m2 bvo
-1
-21
-1
Kencijfer
Behoefte
bezoekers bewoners
1,85
1,70
0,15
51,0
1,20 Kencijfer 0,85 norm* 1,10 Kencijfer 1,85
0,15
20,4
40 13 100
1,25 Aantal 30 17 30 40
norm* 1,35 1,85 1,00
13
1,25
17 13 40 100 (A - B)
0,85 1,10
4,5
0,15
14,3
119,7
(A - B) Parkeerkencijfer
Behoefte totaal
bezoekers
36
21
3
Behoefte 1 4 totaal
ZiekenhuisVoorzieningen (per 100m2 bvo) (per behandelkamer) Huisartsenpraktijk Toekomstige uitbreiding Apotheek (perziekenhuis gebouw) (per 100m2 bvo)
2.741m2 12 1.500m2 1
1,7 1,7
12 4 1 2.741m2 4 1.500m2 2.741m2 1.500m2
45% Parkeerkencijfer 57% norm* bezoekers Parkeerkencijfer 3,0 29% 57% norm* bezoekers 3,2 29% 45% 3,0 1,8 3,2 1,7
57% 57% 45% 29%
1,7
29%
1,8 1,7 1,7
7 47 26 118,5
14 Behoefte 36 7 totaal 3 36 7 3 47
47,0
7 26 47 118,5
57% 29% 29%
26
118,5 46
Ziekenhuis: patient + bezoek (per 100m2 bvo) 47 Opgave openbaar gebied incl. (C2) kamer) Sociaal medisch (arts,aanwezigheidpercentage** therapeut, consultatiebureau) Toekomstige uitbreiding ziekenhuis: patient + bezoek(per (per 100m2 bvo) 46 26 Ziekenhuis: patient + bezoek (per 100m2 bvo) 47 Opgave Voorzieningen Parkeeroplossing Aantal Toekomstige uitbreiding ziekenhuis: patient + bezoek (per 100m2 bvo) 26 Enkele oprit zonder garage 5 Opgave Opgave Voorzieningen openbaar gebied incl. aanwezigheidpercentage** (C2) Parkeeroplossing prive / toebedeeld (B)
129,7 6,0 15,0 2,0 Werkdag nacht 114,7 15,0100%
15,0
bezoekers
Kencijfer
Gerealiseerd
1,0
5 5,0
134,7
Totaal
4,5 6,0 2,6 2,0
114,7 **
57%
1,8
4,5 bezoekers 2,6
15,00%
3,0 3,2
Totaal bezoekers
114,7 **
norm*
4
Opgave Voorzieningen Aanwezigheidspercentage voorzieningen Sociaal medisch (arts, therapeut, consultatiebureau) (per kamer)
1,70 0,85 1,20 1,10
(A - B)
1
46
1,35 1,25 1,00
0,15 bewoners 0,15 1,70 bewoners 1,20
Totaal bezoekers
Behoefte 2,6 34,0 6,0 bezoekers bewoners 14,3 Behoefte 2,0 0,15 51,0 119,7 bezoekers bewoners 15,0 0,15 20,4 0,15 51,0 0,15 34,0 0,15 20,4 0,15 14,3 114,7 ** 34,0 15,0 0,15 119,7
100
Fysieotherapiepraktijk (per behandelkamer)
Ziekenhuis:Aanwezigheidspercentage patient + bezoek (C1) (per 100m2 bvo) 47 Parkeerbehoefte voorzieningen Toekomstige uitbreiding ziekenhuis: patient + bezoek (per 100m2 bvo) 26
0,0
115 Werkdag nacht
134,7 134,7 129,7
129,7 100% 114,7 Totaal Werkdag nacht 0,0 0% 100% 0%
114,7 115 0,0
115 Totaal bezoekers 21 bezoekers 1 21 4
Totaal 118,5
1 14 4 7
Werkdag ochtend 14 47,0 46 7 100% 47,0100% 100%
118,5
47 118,5 26 Werkdag ochtend 118 100% 46 Werkdag ochtend 100% 47 100%233,2 46 26 100% 47 118 100% 26 5,0
118 233,2
Opgave openbaar gebied incl. aanwezigheidpercentage** (C2) Parkeeroplossing Parkeerroplossing openbaar Aantal Enkele oprit zonder garage Parkeren openbaar gebied 232 Parkeeroplossing Parkeeroplossing prive / toebedeeld (B)
Aantal Kencijfer Kencijfer 1,0 5
Gerealiseerd
1 Aantal
Kencijfer
5
1,0
5
Parkeeroplossing prive / toebedeeld (B) Parkeerroplossing openbaar Parkeerbalans zonder aanwezigheidspercentage Parkeren openbaar gebied Parkeerroplossing openbaargebied (D) Parkeerbalans Parkeeroplossing openbaar