50. Onderzoek evenementen terreinen Spijkenisse; bijlage 2
Tekst van het document
Betreft Datum
: BIJLAGE O FASE 1 Onderzoek Evenementen terreinen Spijkenisse : september/ oktober/ november 2022
LEGENDA Evenement categorieën die de gemeente Nissewaard aanhoudt: 1. Categorie O ; melding activiteit/melding klein evenement. 2. Categorie A ; Evenement met laag risico o.a. Kindervakantie spelen 3. Categorie A+ ; n.v.t. in Nissewaard 4.Categorie B ; Evenement met hoger risico o.a. Spijkenisse Festival ,Koningsdag Spijkenisse, Under the Bridge Festival 5.Categorie C ; o.a.Paardenmarkt (note; meerdaags evenement, en omdat er meerder evenementen tegelijktijdig op diverse locaties in dezelfde kern) Punten systeem 10 groot pluspunt 9 uitstekend 7 goed 5 gemiddeld 3 slecht 1 zeer slecht 0 groot minpunt Overig * *nog niet officieel door Veiligheidsregio getoetst / goed gekeurd
1. Markt Oppervlakte bruto circa 7.466 m2 (laag gelegen deel, hoog gelegen deel, 1e heulbrugstraat, Kerkring, deel Zijlstraat) Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 60-40 circa 3.725 m2 (laag gelegen deel, hoog gelegen deel, 1e heulbrugstraat, Kerkring, deel Zijlstraat) Oppervlakte bruto circa 3.825 m2 (laag gelegen deel) Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) circa 2.295 m2 (laag gelegen deel) Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) circa 5.500 (laag gelegen deel, hoog gelegen deel, 1e heulbrugstraat, Kerkring, deel Zijlstraat) circa 4.000 (laag gelegen deel) Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Ondergrond Verhard, kostbare bestrating Aanwezige faciliteiten Elektra Basis is aanwezig voor een klein evenement Zie elektra plan Weekmarkt (note; SpijkenisseFestival aangevuld met 4 x 125 A en 3x 63 A) Water Afvoer Type evenement
8 8 9 5
Vaste basis is aanwezig en eventueel aangevuld met standleiding mogelijk Aanwezig alleen via stadsriool O, A, B, C (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor zeer diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Argument-Ja; publieksbereik, economisch, basis faciliteiten, ondergrond Agrument-Nee; doordat het een meerdaags event is, teveel geluidsoverlast voor omgeving. Advies; NEE, overlast omwonende weegt zwaarder (te dicht bevolkt)
5 5
Geluidsoverlast voor aan het plein gelegen kerk, bibliotheek, oudereninstelling en overige omwonenden Zondagswet ivm kerkdiensten. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers
4
Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Vaste locatie voor de weekmarkt op dinsdagen en zaterdagen Gemeente Nissewaard E4294+E683 Geen bruikleen/ ingebruikgeving, alleen jaarvergunningen voor marktverkopers.
4 4 7
Beschikbaarheid per jaar
Huidig beleid: 8 etmalen per jaar Advies nieuw beleid: idem
5
Bereikbaarheid publiek
Uitstekend
Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen
Goed (o.a. in nabijgelegen parkeergarages) Goed (o.a. in nabijgelegen faciliteiten) Voldoende 4x vluchtweg Goed 3x Calamiteitenroute Goed Zeer goed (t.b.v. Citymarketing; zeer goed)
Geschikt voor een Kermis
Overlast omgeving
Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten)
Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling
7
5 10 7 7 7 7 7 9
Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
Korte samenvatting & eindcijfer
Grote meerwaarde Gebruiksklaar voor kleine tot middel grote evenementen
10 7
Huidig beleid: 75 dB(A) resp. 88 dB(C), incidenteel (max. 3 etmalen per jaar) max. 85 dB(A) resp. 98 dB(C). Eindtijd evenement uiterlijk om 23.00 uur, met mogelijke uitzondering tot uiterlijk 24.00 uur op de vrijdag, de zaterdag en dagen waar een feestdag op volgt De eindtijd op een zondag is uiterlijk 21.00 uur. Evenementen met luide muziek ten hoogste 2 aaneengesloten etmalen, met uitzondering van Spijkenisse Festival Beleid Spijkenisse Festival: 98 dBA. 108 dBC Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
De Markt is een geschikte evenementenlocatie voor zeer brede doeleinden. (Ooit) ontworpen als plein van rust en bezinning. Met een mooie economische ligging midden in het centrum omringd door twee prachtige gebouwen (Dorpskerk en Boekenberg), die de citymarketing goed ondersteunen. Te klein voor een evenement zoals het Spijkenisse Festival. Prima geschikt voor diverse markten, onderdeel van Koningsdag of andere middelgrote evenementen. Vooral beperkt in gebruik door geluidsoverlast voor omwonenden en diverse instellingen.
7,7
2. Uitplein Oppervlakte bruto
circa 1.100 m2 (let op: Uitstraat zit hier 2 meter in, over een lengte van het Uitplein, zodat hulpdiensten over de Uitstraat kunnen blijven rijden) Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 770 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2)
circa 1.155 Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten)
Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra
Verhard
3 3 9
Basis is aanwezig voor een klein evenement 5x 230V-16A, 1x 380V-16A (Via app EasyPowerSupply) Alleen via tijdelijke standleiding mogelijk of vanuit winkels Aanwezig alleen via stadsriool O, A, B (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie) NEE; te klein en voor omwonende te dichtbij/ te veel overlast. Geluidsoverlast voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Groot horeca terras aanwezig, knooppunt winkelgebied Gemeente Nissewaard D8699+D8770 Geen bruikleen/ ingebruikgeving, alleen horecavergunning voor terras Merz
4
Beschikbaarheid per jaar
Huidig beleid: 8 etmalen per jaar Advies nieuw beleid: idem
5
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen
Uitstekend Goed (o.a. in nabijgelegen parkeergarages) Goed (o.a. in nabijgelegen faciliteiten) Voldoende 3x vluchtweg Voldoende 2x Calamiteitenroute Redelijk Goed/ redelijk Grote meerwaarde Gebruiksklaar voor kleine evenementen
Water Afvoer Type evenement Geschikt voor een Kermis Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten)
Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
Huidig beleid: 75 dB(A) resp. 85 dB(C) Eindtijd evenement uiterlijk om 23.00 uur. De eindtijd op een zondag is uiterlijk 21.00 uur Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
4 5 5 4 4 4 7
5 10 7 7 7 7 5 7 10 7
Korte samenvatting & eindcijfer
Het Uitplein is een geschikte evenementenlocatie voor beperkte doeleinden door zijn geringe oppevlakte en aanwezig horecaterras. Een mooie economische ligging midden in het centrum. Beperkt in gebruik door geluidsoverlast voor omwonenden.
6,8
3. Theaterplein Oppervlakte bruto circa 1.500 m2 (hoge en lage deel samen) Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 1.050 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra
Water Afvoer Type evenement
circa 1.575 Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Verhard, kostbare bestrating, beperkte vloer belasting door onderliggende garage Basis is aanwezig voor een klein evenement 32 A 1x 16A (vanuit theater met aparte meter 1x 32 A/ 3x 16 A (buiten kast van de gemeente)
1x 63 A/ 1x
3 3 9 6
Vaste basis is aanwezig en eventueel aangevuld met standleiding mogelijk Beperkt alleen via stadsriool O, A, B (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie) NEE; te klein en voor omwonende te dichtbij/ te veel overlast. Te zware belasting voor de ondergrond.
5 5
Geluidsoverlast voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Flexibel terras van Theater aanwezig, winkelgebied Vloer belasting door garage beperkt. Verkeersklasse 45. Dat betekent: - Maximaal gewicht van een vrachtwagen of mobiele kraan = 45 ton -Maximale aslast = 15 ton -Maximale wiellast = 7,5 ton
4 4 6
Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Gemeente Nissewaard E6436 Geen bruikleen/ ingebruikgeving.
7
Beschikbaarheid per jaar
Huidig beleid: 8 etmalen per jaar Advies nieuw beleid: 12 etmalen per jaar
6
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen
Uitstekend Goed (o.a. in nabijgelegen parkeergarages) Goed (o.a. in nabijgelegen faciliteiten) Voldoende 3x vluchtweg Voldoende 2x Calamiteitenroute Redelijk Goed Grote meerwaarde Gebruiksklaar voor kleine evenementen
Geschikt voor een Kermis Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten)
Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar
6
6 10 7 7 7 7 5 8 10 7
Geluidsgrenswaarde
Huidig beleid: 75 dB(A) resp. 85 dB(C),(max. 2 etmalen per jaar) max. 80 dB(A) resp. 90 dB(C). Eindtijd evenement uiterlijk om 23.00 uur. Met mogelijke uitzondering tot uiterlijk 24.00 uur op de vrijdag, de zaterdag en dagen waar een feestdag op volgt De eindtijd op een zondag is uiterlijk 21.00 uur Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
Korte samenvatting & eindcijfer
Het Theaterplein is een geschikte evenementenlocatie voor kleinschalige evenementen. Een mooie economische ligging midden in het centrum. Beperkt in gebruik door geluidsoverlast voor omwonenden en door beperkingen met betrekking tot belasting van de ondergrond.
7,3
4. Havenplein Oppervlakte bruto circa 850 m2 (dit is incl. de terrassen van de aangelegen horeca zaken) Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 595 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2)
circa 890 (indien terrasafscheidingen en een deel van het Horeca meubilair wordt weggehaald) Pluspunten bezoekers (=verdubbeling van de basis punten) Verhard, kostbare bestrating
3 3 9
Niet aanwezig (alleen vanuit omliggende horeca) Niet aanwezig (alleen vanuit omliggende horeca of standleiding) Beperkt alleen via stadsriool O, A, B (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor diverse events (muziek, cultuur) De aangelegen Horeca zal er deel van uit moeten maken NEE; te klein en voor omwonende te dichtbij/ te veel overlast.
3 4 5
Geluidsoverlast voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Diverse terassen aanwezig Gemeente Nissewaard E6464+E6469+E6476 Geen bruikleen/ ingebruikgeving, alleen horecavergunning voor terrassen aanwezige Horeca gelegenheden.
4 4 4
Beschikbaarheid per jaar
Huidig beleid: 8 etmalen per jaar Advies nieuw beleid: idem
5
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen
Uitstekend Goed (o.a. in nabijgelegen parkeergarages) Goed (o.a. in nabijgelegen faciliteiten) Voldoende/ matig 3x vluchtweg Voldoende 2x Calamiteitenroute Slecht Goed Grote meerwaarde Weinig voorzieningen aanwezig
Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra Water Afvoer Type evenement
Geschikt voor een Kermis Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten)
Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
Huidig beleid: 75 dB(A) resp. 85 dB(C),(max. 2 etmalen per jaar) max. 80 dB(A) resp. 90 dB(C). Eindtijd evenement uiterlijk om 23.00 uur. Met mogelijke uitzondering tot uiterlijk 24.00 uur op de vrijdag, de zaterdag en dagen waar een feestdag op volgt De eindtijd op een zondag is uiterlijk 21.00 uur Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
5
7
5 10 7 7 6 6 3 8 10 6
Korte samenvatting & eindcijfer
Het Havenplein is een evenementenlocatie die zeer beperkt is door zijn geringe oppevlakte en aanwezig horecaterrassen. Een mooie economische ligging midden in het centrum. Beperkt in gebruik door geluidsoverlast voor omwonenden.
6,5
5. Park Vogelenzang (Veld A&B) Oppervlakte bruto circa 7.000 m2 (veld A) Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 4.900 m2 (veld A) Oppervlakte bruto circa 11.500 m2 (veld B) Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) circa 8.050 m2 (veld B) Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) circa 7.350 (Veld A) in theorie. Door beperkte uitvalswegen maximaal 1.500** circa 12.075 (Veld B) in theorie. Door beperkte uitvalswegen maximaal 2.000** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Ondergrond Gras: Veld A heeft drijnage maar werkt niet afdoende. Veld B drassig bij vochtig weer. Aanwezige faciliteiten Elektra Basis is aanwezig voor een klein evenement 3x 230V-16A, 1x 380V-16A (Via app EasyPowerSupply) Water Basis aanwezig voor 6x toilet en keuken (Via app EasyPowerSupply) Afvoer Niet aanwezig Type evenement O, A, B (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor zeer diverse events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Geschikt voor een Kermis Argument-Ja; wat betreft ruimte, en redelijke afstand tot woningen. Argument-Nee; wat betreft ondergrond matig, werken met rijplaten noodzakelijk. Bereikbaarheid en vluchtwegen matig. Het is een recreatie/ natuurgebied.
Advies; NEE; teveel negatieve argumenten Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Beschikbaarheid per jaar
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar
7 7 5 4 5 3 6
Geluidsoverlast voor dieren en natuur, beperkt voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Rijplaten noodzakelijk bij nat weer. Wildroosters en momenteel wild aanwezig. Gemeente Nissewaard L2994 Geen bruikleen/ ingebruikgeving, jacht Rood
6 6 7
Huidig beleid: 1x per jaar (maar bekend is dat er +/- 9 etmalen iets gedaan wordt) Advies nieuw beleid: 12 etmalen per jaar
7
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Goed Matig (in woonwijk mogelijk) Goed (genoeg ruimte om met hekken te creëeren) Matig 2x vluchtweg (en enkele looppaden met bruggetjes) Slecht 1x Calamiteitenroute Matig Zeer goed Weinig meerwaarde Gebruiksklaar voor kleine evenementen
7 7 5 7 5
7
3 4 9 5 6
Geluidsgrenswaarde
Huidig beleid: Kindervakantiespelen 55 dB(A) resp. 65 dB(C). 2x5 etmalen. Incidenteel 75 dB(A) resp. 90 dB(C), tussen 19:00 en 22:00 uur max. 3x Eindtijd evenement uiterlijk om 19.00 uur. Met mogelijke uitzondering tot uiterlijk 23.00 uur max. 3x. Huidig beleid: KMT Studentenkamp 55 dB(A) resp. 65 dB(C). 6 etmalen. incidenteel 75 dB(A) resp. 90 dB(C), tussen 19:00 en 22:00 uur max. 3x Eindtijd evenement uiterlijk om 23.00 uur. Met mogelijke uitzondering tot uiterlijk 24.00 uur op vrij en za en dagen waar een feestdag op volgt. De eindtijd op een zondag is uiterlijk 21.00 uur Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
Korte samenvatting & eindcijfer
Park Vogelenzang (Veld A&B) is een geschikte evenementenlocatie voor zeer brede doeleinden. Door zijn ligging en het basisgebruik als natuur- en recreatiegebied vooral geschikt voor evenementen gericht op sport, spel, educatie en recreatie. Het park heeft een mooie uitstraling, maar voor bijvoorbeeld grote muziek evenementen door zijn beperkte aanrijroutes/ vluchtwegen en ondergrond niet de meest ideale locatie.
6,7
6. Park Vogelenzang (Veld C- natuurijsbaan) Oppervlakte bruto circa 9.534 m2 (veld C) Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 6.674 m2 (veld C) Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra Water Afvoer Type evenement Geschikt voor een Kermis
Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Beschikbaarheid per jaar
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
circa 10.000 (Veld C) in theorie. Door beperkte uitvalswegen maximaal 2.500** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Gras: Ingericht als ijsbaan, water blijft staan.
6 6 5
Niet aanwezig Niet aanwezig Niet aanwezig O, A, B (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor zeer diverse events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Argument-Ja; wat betreft ruimte, en redelijke afstand tot woningen. Argument-Nee; wat betreft ondergrond matig, werken met rijplaten noodzakelijk. Bereikbaarheid en vluchtwegen matig. Het is ingericht als ijsbaan. Advies; NEE; teveel negatieve argumenten
3 3 3
Geluidsoverlast voor dieren en natuur, beperkt voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Rijplaten noodzakelijk bij nat weer. Ingericht en aangelegd als ijsbaan, verhogingen langs de zijkanten van het veld. Gemeente Nissewaard L1742 Geen bruikleen/ ingebruikgeving, jacht Rood
6 6 6
Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 12 etmalen per jaar
7
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Goed Matig (in woonwijk mogelijk) Goed (genoeg ruimte om met hekken te creëeren) Matig 2x vluchtweg (en enkele looppaden met bruggetjes) Voldoende 2x Calamiteitenroute Matig Zeer goed Weinig meerwaarde Geen voorzieningen & infrastructuur aanwezig
7 7 5 7 5
Huidig beleid: n.v.t. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
6
7
4 4 9 5 4
Korte samenvatting & eindcijfer
Park Vogelenzang (Veld C) is ontworpen en ingericht als ijsbaan. Hierdoor zijn er wat beperkingen en in combinatie met beperkte aanrijroutes/vluchtwegen en ondergrond is het niet de meest ideale locatie voor ander soort evenementen dan evenementen gericht op sport, spel, educatie en recreatie.
6,4
7. Maasboulevard Oppervlakte bruto circa 32.000 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 22.400 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2)
circa 33.600 in theorie. Goede uitvalswegen maximaal 10.000** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Gras: Redelijke condities bij vochtig weer
10 10 5
Niet aanwezig Niet aanwezig, alleen via standleiding Niet aanwezig O, A, B, C (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor zeer diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Argument-Ja; wat betreft ruimte, en redelijke afstand tot woningen (indien je het strategisch neerzet). Mooie en sfeervolle locatie, goed bereikbaar en goede uitvalswegen. Argument-Nee; wat betreft ondergrond matig, werken met rijplaten noodzakelijk. Politiek gevoelig aangezien er veel mondige en kritische bewoners wonen. Ingericht als recreatie gebied. Advies; 50-50; De vraag is; wil je de "strijd" met de bewoners aan !?
3 4 3
Geluidsoverlast voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Deels rijplaten noodzakelijk bij nat weer. Door de ligging kunnen hoge windsnelheden invloed hebben op grote objecten. Een deel is NATURA 2000 gebied (zie tekening)
5 5 5
Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Gemeente Nissewaard C1950 & G3393 t/m G3398 Geen bruikleen/ ingebruikgeving, laatste stuk is Natura 2000 gebied
7
Beschikbaarheid per jaar
Huidig beleid: 1 etmaal per jaar Advies nieuw beleid: 8 etmalen per jaar
5
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Goed Redelijk (in woonwijk mogelijk) Goed (genoeg ruimte om met hekken te creëeren) Goed 4x vluchtweg Goed 3x Calamiteitenroute Goed Zeer goed (t.b.v. Citymarketing; zeer goed) Redelijke meerwaarde Minimale voorzieningen & infrastructuur aanwezig
5 8 6 7 8
Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra Water Afvoer Type evenement Geschikt voor een Kermis
Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar
8
7 7 10 7 5
Geluidsgrenswaarde
Huidig beleid: 70 dB(A) resp. 83 dB(C) Eindtijd evenement uiterlijk om 23.00 uur. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
Korte samenvatting & eindcijfer
De Maasboulevard is misschien wel één van de mooiste evenement locaties van Spijkenisse wat betreft uitstraling en oppervlakte, maar door de vele woningen die aan de Maasboulevard grenzen alleen geschikt voor een beperkt aantal evenementen per jaar. Breed inzetbaar op het gebied van muzikale en culturele evenementen tot sportieve en recreatieve evenementen. Wind heeft grotere invloed op grote objecten door de ligging aan het open water.
7,4
8. De Uitwaaier Oppervlakte bruto circa 196.420 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 137.494 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra Water Afvoer Type evenement Geschikt voor een Kermis
Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Beschikbaarheid per jaar
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
circa 309.361 in theorie. Redelijke uitvalswegen maximaal 5.000** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Gras; Matige condities bij vochtig weer
9 9 4
Niet aanwezig Niet aanwezig Niet aanwezig O, A, B, C (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor diverse en brede events ( markten, cultuur, educatie en outdoor) Argument-Ja; wat betreft ruimte, en ruime afstand tot woningen, goede uitvalswegen. Argument-Nee; wat betreft ondergrond slecht, werken met rijplaten noodzakelijk. Het is ingericht als natuur- en recreatie gebied. Advies; NEE; natuur- en recreatiegebied geeft de doorslag.
3 3 3
Geluidsoverlast voor dieren en natuur, zeer beperkt voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Rijplaten noodzakelijk bij nat weer. Veel bosjes en slootjes aanwezig. Gemeente Nissewaard G50+G5 Geen bruikleen/ ingebruikgeving, jacht Groen
7 7 7
Huidig beleid: 8 etmalen per jaar Advies nieuw beleid: 12 etmalen per jaar
7
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Matig Matig (in woonwijk mogelijk) Goed (genoeg ruimte om met hekken te creëeren) Goed 3x vluchtweg Goed 3x Calamiteitenroute Goed Zeer goed Weinig meerwaarde Geen voorzieningen & infrastructuur aanwezig
7 5 5 7 8
Huidig beleid: 70 dB(A) resp. 83 dB(C). 2etmalen per jaar. Incidenteel 75 dB(A) resp. 90 dB(C). Eindtijd evenement uiterlijk om 23.00 uur. Met mogelijke uitzondering tot uiterlijk 24.00 uur op vrij en za en dagen waar een feestdag op volgt. De eindtijd op een zondag is uiterlijk 21.00 uur Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
7
7
7 7 9 5 4
Korte samenvatting & eindcijfer
De Uitwaaier is ingericht als natuur- en recreatiegebied en daardoor ook vooral geschikt voor evenementen op dat gebied. Vooral de ondergrond, maar ook door de indeling (bosjes, bomen en slootjes) niet geschikt voor grotere (muziek) evenementen met zwaardere obstakels en voertuigen.
7,2
9. Breestraat/ Parkeer terrein Oppervlakte bruto circa 4.000 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 2.800 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) circa 4.200 Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra Water Afvoer Type evenement Geschikt voor een Kermis
Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Beschikbaarheid per jaar
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar
Verhard
7 7 9
Basis is aanwezig voor middelgrote evenementen; 3x 63 A Vaste basis is aanwezig en eventueel aangevuld met standleiding mogelijk Beperkt alleen via stadsriool O, A, B, C (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Argument-Ja; publieksbereik, economisch, basis facaliteiten, ondergrond Agrument- Nee; doordat het een meerdaags event is, teveel geluidsoverlast, flats zorgen voor "klankkast"-effect voor de omgeving. Advies; NEE, overlast omwonende weegt zwaarder (te dicht bevolkt)
7 5 5
Extra geluidsoverlast voor omwonende door "klankkast" effect. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Wordt standaard gebruikt als parkeerterrein. Gemeente Nissewaard D9636 Geen bruikleen/ ingebruikgeving.
1 1 4
Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 8 etmalen per jaar
5
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Uitstekend Goed (o.a. in nabijgelegen parkeergarages) Goed (o.a. in nabijgelegen faciliteiten) Goed 4x vluchtweg Voldoende 3x Calamiteitenroute Goed Matig Grote meerwaarde Gebruiksklaar voor kleine tot middel grote evenementen
5 10 7 7 7
7
7
7 7 7 10 7
Geluidsgrenswaarde
Huidig beleid:IJsbaan 55 dB(A) resp. 65 dB(C) Meer dan 7 aaneengesloten etmalen. Incidenteel 75dB(A) resp. 85dB(C) van 7:00-19:00 uur max. 8x. Van 19:00-eindtijd 75dB(A) Resp. 90dB(C) max. 4x. Eindtijd evenement uiterlijk om 23.00 uur. Zondag uiterlijk 21:00 uur. Huidig beleid:Kermis 80 dB(A) resp. 90 dB(C). Max 7 aaneengesloten etmalen. Op 1 meter afstand buitenrand van de afzonderlijke attractie. Geluidsinstallatie moeten voorzien zijn van een begrenzer en equalizer. Het is niet toegestaan verschillende muziek per attractie/horeca te draaien; speakers moeten "doorgelust" worden. Eindtijd evenement uiterlijk om 23.00 uur. Zondag uiterlijk 21:00 uur. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
Korte samenvatting & eindcijfer
De Breestraat/Parkeerterrein is door zijn gunstige, centrale en dus economische ligging een geschikte evenementenlocatie voor diverse doeleinden. Maar door de hoge flatgebouwen die het plein omringen, ontstaat er een 'klankkast'. Daardoor is het voor evenementen die continu mechanisch geluid produceren, geen geschikte locatie.
7,3
10. Maaswijkweg -Schenkeldijk (oude circus locatie) Oppervlakte bruto circa 30.625 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 21.435 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra Water Afvoer Type evenement Geschikt voor een Kermis
Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers Beschikbaarheid per jaar
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
Korte samenvatting & eindcijfer
circa 32.000 in theorie. Door beperkte uitvalswegen maximaal 2.000** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Gras; Slechte condities bij vochtig weer
4 4 3
Niet aanwezig Niet aanwezig Niet aanwezig O, A, B (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor zeer diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Argument-Ja; wat betreft ruimte, en redelijke afstand tot woningen. Argument-Nee; wat betreft ondergrond matig, werken met rijplaten noodzakelijk. Bereikbaarheid en vluchtwegen zeer matig. Advies; NEE; teveel negatieve argumenten.
3 3 3
Geluidsoverlast beperkt voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Rijplaten noodzakelijk bij nat weer Gemeente Nissewaard Waterschap Hollandse Delta F705 + F706 Bruikleen Kranenburg (opzegtermijn 1 maand). F8272 geen bruikleen/ ingebruikgeving. Jacht Rood Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 12 etmalen per jaar
6 6 7
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Zeer matig (met de fiets en lopend lastig en gevaarlijk voor kinderen) Matig (in woonwijk mogelijk) Goed (genoeg ruimte om met hekken te creëeren) Matig 2x vluchtweg Matig/ slecht 2x Calamiteitenroute Slecht Goed Weinig meerwaarde Geen voorzieningen & infrastructuur aanwezig
7 4 5 7 5
5
7 7
4 4 8 5 4
Huidig beleid: n.v.t. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
Maaswijkweg-Schenkeldijk is door zijn oppervlakte en ligging met betrekking tot gelluidsoverlast gunstig voor evenementen. Echter is de ondergrond zeer slecht en is het terrein alleen met de auto goed en veilig te bereiken. Hierdoor is het matig geschikt voor brede evenementen.
5,8
11. Park Waterland/ Zuidrandpark Oppervlakte bruto circa 69.700 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 40-60 circa 27.880 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) circa 41.820 in theorie. Door beperkte uitvalswegen maximaal 10.000** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Ondergrond Gras; Matige condities bij vochtig weer Aanwezige faciliteiten Elektra Niet aanwezig Water Niet aanwezig Afvoer Niet aanwezig Type evenement O, A, B, C (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor zeer diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Geschikt voor een Kermis Argument-Ja; wat betreft ruimte, en redelijke afstand tot woningen. Argument-Nee; wat betreft ondergrond matig, werken met rijplaten noodzakelijk. Bereikbaarheid en vluchtwegen matig. Recreatie en natuurgebied. Advies; NEE; teveel negatieve argumenten. Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Beschikbaarheid per jaar
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
10 10 4 3 3 3 8
Geluidsoverlast beperkt voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Rijplaten noodzakelijk bij nat weer Gemeente Nissewaard F2259 + F6898 + F7980 + F7981 Huurovereenkomst F7980 Vereniging Amateur Astronomen + Bruikleen Baris F 7981 ged.(F2256)-> F2259+ F7980 + F 7981 Jacht Rood
6 6 7
Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 12 etmalen per jaar
7
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Matig Matig (in woonwijk mogelijk) Goed (genoeg ruimte om met hekken te creëeren) Goed 4x vluchtweg Goed 3x Calamiteitenroute Redelijk Zeer goed Weinig meerwaarde Geen voorzieningen & infrastructuur aanwezig
7 6 5 7 8
Huidig beleid: n.v.t. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
7
7 6 9 5 4
Korte samenvatting & eindcijfer
Park Waterland/Zuidrandpark is een geschikte evenementenlocatie voor zeer brede doeleinden. Door zijn ligging en het basisgebruik als natuur- en recreatie gebied vooral geschikt voor evenementen gericht op sport, spel, educatie en recreatie. Een mooie uitstraling, maar voor bijvoorbeeld grote muziekevenementen door zijn matige ondergrond en indeling (bosjes, bomen, water) niet de meest ideale locatie.
7,3
12. Hondenveld/ Grevelstuk Sportpark Oostbroek Oppervlakte bruto circa 5.350 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 3.745 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2)
circa 5.617 in theorie. Door beperkte uitvalswegen maximaal 4.000** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Gras/ Grevel; Redelijke condities bij vochtig weer
8 8 7
Niet aanwezig (alleen zeer beperkt vanuit omliggende sportaccomodaties) Niet aanwezig (alleen zeer beperkt vanuit omliggende sportaccomodaties) en standleiding Beperkt alleen via stadsriool O, A, B, C (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor zeer diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Argument-Ja; zeer geschikt wat betreft ruimte, en zeer goede afstand tot woningen wat betreft geluidsoverlast. Groot gedeelte verharde ondergrond. Sfeervolle locatie. Kermis exploitant is positief over deze locatie. Argument-Nee; beperkte uitvalswegen. Werken met rijplaten op het grasgedeelte noodzakelijk. Advies; JA
4 4 5
Geluidsoverlast minimaal voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Deels rijplaten noodzakelijk bij nat weer Huidige ontsluitingsweg en toegang tot sportaccomodaties beperkt. Moet nog worden onderzocht. Let op; er zijn al plannen voor herontwikkeling van de huidige toegangsweg naar de sportaccomodaties
9 9 5
Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Gemeente Nissewaard C3343 Grevelstuk mogelijk uitbereiding voor 4e padelbaan door Tennisvereniging Hondenveld is permanent verhuurd aan een hondenschool (duur van de overeenkomst nog uit te zoeken) Behoefte van gebruik/ verplaatsing nog te onderzoeken
7
Beschikbaarheid per jaar
Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 35 etmalen per jaar
10
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen
Redelijk Slecht Redelijk (ruimte om met hekken te creëeren) Goed 3x vluchtweg Zeer matig 1x Calamiteitenroute Matig Goed Weinig meerwaarde Weinig voorzieningen & infrastructuur aanwezig
Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra Water Afvoer Type evenement Geschikt voor een Kermis
Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten)
Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar
8
10 6 3 5 7 4 6 8 5 5
Geluidsgrenswaarde
Huidig beleid: n.v.t. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
Korte samenvatting & eindcijfer
Hondenveld/Grevelstuk Sportpark Oostbroek is door zijn ligging met betrekking tot geluidsoverlast voor omwonenden zeer gustig voor grotere muziekevenementen. Ook op het gebied van ondergrond heeft het gustige eigenschappen. De econonische ligging is minder gusntig en de ontsluitingsweg is beperkt. Echter heeft deze locatie (groei)mogelijkheden en zijn er (mits de financiele middelen toereikend zijn) oplossingen te vinden voor de ontsluitingsbeperkingen.
7,5
13. 4e voetbalveld SCO'63 Sportpark Oostbroek Oppervlakte bruto circa 7.004 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 4.902 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) circa 7.353 in theorie. Door beperkte uitvalswegen maximaal 6.000** (note: het gravel gedeelte moet dan wel beschikbaar zijn) Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Ondergrond Gras; Redelijke condities bij vochtig weer Aanwezige faciliteiten Elektra Niet aanwezig (alleen zeer beperkt vanuit omliggende sportaccomodaties) Water Niet aanwezig (alleen zeer beperkt vanuit omliggende sportaccomodaties) en standleiding Afvoer Beperkt alleen via stadsriool Type evenement O, A, B, C (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor zeer diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Geschikt voor een Kermis Argument-Ja; zeer geschikt wat betreft ruimte, en zeer goede afstand tot woningen wat betreft geluidsoverlast. Gunstige ligging door grevel en verharde stuk wat ervoor ligt. Sfeervolle locatie. Kermis exploitant is positief over deze locatie. Argument-Nee; beperkte uitvalswegen. Werken met rijplaten op het grasgedeelte noodzakelijk. Advies; JA Overlast omgeving
9 9 5 4 4 5 8
Geluidsoverlast minimaal voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Rijplaten noodzakelijk bij nat weer. Op het moment (nog) andere bestemming. Huidige ontsluitingsweg en toegang tot sportaccomodaties beperkt. Moet nog worden onderzocht. Let op; er zijn al plannen voor herontwikkeling van de huidige toegangsweg naar de sportaccomodaties
9 9 5
Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Gemeente Nissewaard C3343 Dit is een voetbalveld in gebruik door SCO 63. Bruikleen/ ingebruikgeving (duur van de overeenkomst nog uit te zoeken) Behoefte van gebruik/ verplaatsing nog te onderzoeken
7
Beschikbaarheid per jaar
Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 35 etmalen per jaar
10
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen
Redelijk Slecht Redelijk (ruimte om met hekken te creëeren) Goed 3x vluchtweg Zeer matig 1x Calamiteitenroute
Beschikbaarheid/ beperking
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten)
Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar
Matig Zeer goed Weinig meerwaarde Weinig voorzieningen & infrastructuur aanwezig
10 6 3 5 7 4 6 8 5 4
Geluidsgrenswaarde
Huidig beleid: n.v.t. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
Korte samenvatting & eindcijfer
4e veld SCO Sportpark Oostbroek. Heeft op het moment (nog) een andere bestemming en het is nog niet bekend in hoeverre er ook daadwerkelijk mogelijkheden zijn in de toekomst (zie nog uit te werken FASE 3). Door de ligging met betrekking tot geluidsoverlast voor omwonenden zeer gustig voor grotere muziek evenementen. De econonische ligging is minder gusntig en de ontsluitingsweg is beperkt. Echter heeft deze locatie (groei)mogelijkheden en zijn er (mits de financiele middelen toereikend zijn) oplossingen te vinden voor de ontsluitingsbeperkingen.
7,5
14. Rugby Scouts (Fitnesspad 1) Oppervlakte bruto circa 8.400 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 5.880 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) circa 8.820 in theorie. Door beperkte uitvalswegen maximaal 6.000 (note: het gravel gedeelte moet dan wel beschikbaar zijn) Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Ondergrond Gras; Redelijke condities bij vochtig weer Aanwezige faciliteiten Elektra Niet aanwezig (alleen zeer beperkt vanuit omliggende sportaccomodaties) Water Niet aanwezig (alleen zeer beperkt vanuit omliggende sportaccomodaties) en standleiding Afvoer Beperkt alleen via stadsriool Type evenement O, A, B, C (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor zeer diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Geschikt voor een Kermis Argument-Ja; zeer geschikt wat betreft ruimte, en zeer goede afstand tot woningen wat betreft geluidsoverlast. Gunstige ligging door grevel en verharde stuk wat ervoor ligt. Sfeervolle locatie. Kermis exploitant is positief over deze locatie. Argument-Nee; beperkte uitvalswegen. Werken met rijplaten op het grasgedeelte noodzakelijk. Advies; JA Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking
Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
4 4 5 8
9 9 5
Gemeente Nissewaard C1923 + C1924 Dit is een veld in gebruik door Scouts en onderwijs. In erfpacht uitgegeven aan een derde. dat is en duur van de overeenkomst nog uit te zoeken) Behoefte van gebruik/ verplaatsing nog te onderzoeken.
7
Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 35 etmalen per jaar
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen
Redelijk Slecht Redelijk (ruimte om met hekken te creëeren) Matig 2x vluchtweg Zeer matig 1x Calamiteitenroute Matig Zeer goed Weinig meerwaarde
(wie
10
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten)
Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch
9 5
Geluidsoverlast minimaal voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Rijplaten noodzakelijk bij nat weer. Op het moment (nog) andere bestemming. Huidige ontsluitingsweg en toegang tot sportaccomodaties beperkt. Moet nog worden onderzocht. Let op; er zijn al plannen voor herontwikkeling van de huidige toegangsweg naar de sportaccomodaties
Beschikbaarheid per jaar
Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten
9
10 6 3 5 7 4 6 8 5
Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
Opmerkingen & Advies
Weinig voorzieningen & infrastructuur aanwezig
4
Huidig beleid: n.v.t. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
Rugby Scouts Sportpark Oostbroek. Heeft op het moment (nog) een andere bestemming en het is nog niet bekend in hoeverre er ook daadwerkelijk mogelijkheden zijn in de toekomst (zie nog uit te werken FASE 3). Door zijn ligging met betrekking tot geluidsoverlast voor omwonenden zeer gustig voor grotere muziekevenementen. De econonische ligging is minder gusntig en de onsluitingsweg is beperkt. Echter heeft deze locatie (groei)mogelijkheden en zijn er (mits de financiele middelen toereikend zijn) oplossingen te vinden voor de ontsluitingsbeperkingen.
7,5
15. Golfafslagvled/ Fitness Gelderblom (Fitnesspad 1) Oppervlakte bruto circa 11.360 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 7.952 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2)
circa 11.928 in theorie. Door beperkte uitvalswegen maximaal 3.000** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Gras; Slechte condities bij vochtig weer
5 5 4
Niet aanwezig (alleen zeer beperkt vanuit omliggende sportaccomodaties) Niet aanwezig (alleen zeer beperkt vanuit omliggende sportaccomodaties) Beperkt alleen via stadsriool O, A, B (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor zeer diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Argument-Ja; zeer geschikt wat betreft ruimte, en zeer goede afstand tot woningen wat betreft geluidsoverlast. Sfeervolle locatie. Argument-Nee; te smal en op sommige delen te heuvelachtig. Beperkte uitvalswegen. Wat betreft ondergrond matig, werken met rijplaten noodzakelijk. Advies; NEE
3 4 5
Geluidsoverlast minimaal voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Rijplaten noodzakelijk bij nat weer Huidige ontsluitingsweg en toegang tot sportaccomodaties beperkt. Moet nog worden onderzocht. Let op; er zijn al plannen voor herontwikkeling van de huidige toegangsweg naar de sportaccomodaties
9 9 5
Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
Gemeente Nissewaard C1924 + C1925 C1924 in erfpacht uitgegeven, C1925 niets bekend wat betreft gebruik .
7
Beschikbaarheid per jaar
Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 35 etmalen per jaar
10
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Redelijk Slecht Redelijk (ruimte om met hekken te creëeren) Goed 3x vluchtweg Zeer matig 1x Calamiteitenroute Matig Zeer goed Weinig meerwaarde Minimale voorzieningen & infrastructuur aanwezig
10 6 3 5 7
Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra Water Afvoer Type evenement Geschikt voor een Kermis
Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar
5
4 6 8 5 4
Geluidsgrenswaarde
Huidig beleid: n.v.t. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
Opmerkingen & Advies
Golfafslagveld op Sportpark Oostbroek is door zijn ligging met betrekking tot geluidsoverlast voor omwonenden zeer gustig voor muziekevenementen. De ondergrond is matig en is op sommige plekken wat heuvelachtig. Als uitbereidingsgebied op het grevelstuk/hondenveld heeft het wel potentie.
6,8
16. P&R Heemraadlaan (naast metro) Oppervlakte bruto circa 7.380 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 5.166 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra Water Afvoer Type evenement Geschikt voor een Kermis
Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers Beschikbaarheid per jaar
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
circa 7.749 in theorie. Door beperkte uitvalswegen maximaal 4.500** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Verhard
8 8 9
Niet aanwezig Niet aanwezig, alleen via standleiding Beperkt alleen via stadsriool O, A, B ( (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor zeer diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Argument-Ja; wat betreft ruimte, en redelijke afstand tot woningen dmv scheiding Metro baan. Goede ondergrond. Centrale ligging. Kermis exploitant is positief over deze locatie. Argument-Nee; uitvalswegen matig. Advies; JA
3 4 5
Geluidsoverlast voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Wordt standaard gebruikt als parkeerterrein. (note; verkeersadviseur van gemeente Nissewaard heeft inmiddels zijn mening gegeven over de situatie, een officieel advies is er nog niet uitgebracht) Gemeente Nissewaard D9030 + D9634 Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 8 etmalen
5 5 4
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Zeer goed Matig (in woonwijk mogelijk) Matig (beperkte ruimte om met hekken te creëeren) Matig 2x vluchtweg Voldoende 2x Calamiteitenroute Matig Goed Redelijke meerwaarde Minimale voorzieningen & infrastructuur aanwezig
5 8 5 4 5
Huidig beleid: n.v.t. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
7
7 5
7 5 7 7 5
Opmerkingen & Advies
P&R Heemraadlaan heeft zeer gunstige eigenschappen. De oppervlakte en ondergrond zorgen voor een zeer goede basis voor diverse, grotere evenementen. Het ligt binnen de gemeente Spijkenisse centraal en is goed bereikbaar. Echter worden er wel veel parkeerplaatsen onttrokken bij een evenement en is daardoor berperkt per jaar geschikt. Zie note bij Beschikbaarheid/ beperking.
6,7
17. Plaatweg (schiereiland aan de Maas) Oppervlakte bruto circa 16.800 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 11. 760 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) circa 17.640 in theorie. Door zeer beperkte uitvalswegen maximaal 1.500** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Ondergrond Gras; Matige condities bij vochtig weer Aanwezige faciliteiten Elektra Niet aanwezig Water Niet aanwezig Afvoer Niet aanwezig Type evenement O, A, B (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor zeer diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie en outdoor) Geschikt voor een Kermis Argument-Ja; wat betreft ruimte, en minimale woningen wat betreft geluidsoverlast. Argument-Nee; wat betreft ondergrond matig, werken met rijplaten noodzakelijk. Bereikbaarheid en vluchtwegen slecht. Advies; NEE; teveel negatieve argumenten. Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers Beschikbaarheid per jaar
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
Opmerkingen & Advies
4 4 4 3 3 3 5
Geluidsoverlast minimaal voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Rijplaten noodzakelijk bij nat weer Waterschap Hollandse Delta C3312 Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 12 etmalen
9 9 7
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Slecht Zeer slecht Goed (genoeg ruimte om met hekken te creëeren) Matig 2x vluchtweg Zeer matig 1x Calamiteitenroute Matig/ slecht Goed Weinig meerwaarde Geen voorzieningen & infrastructuur aanwezig
7 4 2 5 6
4 7
4 4 8 5 3
Huidig beleid: n.v.t. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
Plaatweg. Het grootste voordeel van deze locatie is de ligging met betrekking tot geluidsoverlast en de oppervlakte. De bereikbaarheid voor publiek en hulpdiensten is te beperkt. Het is hoogstens geschikt voor sport- en recreatieactiviteiten.
5,8
18. Mallebos/ Malledijk Oppervlakte bruto circa 8.864 m2 (achterste grasveld) Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 6.204 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra Water Afvoer Type evenement Geschikt voor een Kermis
Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers Beschikbaarheid per jaar
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
Opmerkingen & Advies
circa 9.306 in theorie. Door beperkte uitvalswegen maximaal 3.500** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Gras en bosgrond; Slechte condities bij vochtig weer
7 7 4
Niet aanwezig Niet aanwezig Niet aanwezig O, A, B (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor diverse en brede events (markten, cultuur, educatie en outdoor) Argument-Ja; wat betreft ruimte, en afstand tot woningen. Argument-Nee; wat betreft ondergrond matig, werken met rijplaten noodzakelijk. Bereikbaarheid en vluchtwegen slecht. Natuurgebied Advies; NEE; teveel negatieve argumenten. Geluidsoverlast voor dier en natuur, beperkt voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Rijplaten noodzakelijk bij nat weer Staatsbosbeheer M37 Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 8 etmalen
3 3 3
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Redelijk Matig (in woonwijk mogelijk) Goed (genoeg ruimte om met hekken te creëeren) Goed 3x vluchtweg Voldoende 2x Calamiteitenroute Slecht Zeer goed Weinig meerwaarde Geen voorzieningen & infrastructuur aanwezig
5 6 3 4 7
5
7 7 7
4 5
5 3 9 5 3
Huidig beleid: n.v.t. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
Het Mallebos heeft één veld dat mogelijk geschikt zou zijn. Echter moet hier heel veel gebeuren om het tot een geschikte evenementenlocatie te transformeren. Het is hoogstens geschikt voor sport- en recreatieactiviteiten.
5,9
19. P&R De DOME (C.Villeriuslaan) Oppervlakte bruto circa 2.760 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 1.932 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) circa 2.898 in theorie. Door beperkte uitvalswegen maximaal 1.800** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Ondergrond Verhard Aanwezige faciliteiten Elektra Niet aanwezig Water Niet aanwezig, alleen via standleiding Afvoer Beperkt alleen via stadsriool Type evenement O, A, B (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie) Geschikt voor een Kermis Argument-Ja; wat betreft ruimte, en redelijke afstand tot woningen. Goede ondergrond. Kermis exploitant is positief over deze locatie. Argument-Nee; uitvalswegen matig. Advies; JA, (voor een kleine kermis) Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers Beschikbaarheid per jaar
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
4 4 9 3 4 5 5
Geluidsoverlast voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Wordt standaard gebruikt als parkeerterrein. Let op: herontwikkeling en nieuwbouw scholen Heijwegenlaan Gemeente Nissewaard E6889
5 5 4
Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 8 etmalen
5
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Goed Matig (in woonwijk mogelijk) Matig (in woonwijk mogelijk) Goed 3x vluchtweg Voldoende 2x Calamiteitenroute Matig Goed Redelijke meerwaarde Minimale voorzieningen & infrastructuur aanwezig
5 8 5 4 7
Huidig beleid: n.v.t. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
7
6 4 7 7 5
Opmerkingen & Advies
P&R De Dome heeft een aantal zeer gunstige eigenschappen. De ondergrond en ligging zorgen voor een zeer goede basis voor diverse, kleinschalige evenementen. Het ligt binnen de gemeente Spijkenisse centraal en is goed bereikbaar. Echter worden er wel parkeerplaatsen onttrokken bij een evenement en is daardoor berperkt per jaar geschikt.
6,2
20. Parkeerdek (Dirk-centrum) Oppervlakte bruto circa 2.244 m2 Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) 70-30 circa 1.570 m2 Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) circa 2.355 in theorie. Door zeer beperkte uitvalswegen maximaal 750** Pluspunten t.b.v. bezoekersaantallen (=verdubbeling van de basis punten) Ondergrond Verhard Aanwezige faciliteiten Elektra Niet aanwezig Water Niet aanwezig, alleen via standleiding Afvoer Niet aanwezig, alleen beperkt via regenafvoer Type evenement O, A, B (gebaseerd op m2 en uitvalswegen) Geschikt voor diverse en brede events (muziek, markten, cultuur, educatie) Geschikt voor een Kermis NEE; Beperkte hoogte om attracties naar bovenste verdieping te brengen, voor omwonende te dichtbij/ te veel overlast. Te zware belasting voor ondergrond. Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers Beschikbaarheid per jaar
Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde
3 3 9 3 4 3 4
Geluidsoverlast voor omwonende. Geparkeerde auto's /fietsen en eventuele wildplassers. Pluspunten t.b.v. overlastomgeving (=verdubbeling van de basis punten) Wordt standaard gebruikt als parkeerterrein. Bovenste parkeerlaag vrijwel altijd leeg. Let op: herontwikkeling VVE Kolkplein D9039 Huidig beleid: geen Advies nieuw beleid: 8 etmalen
5 5 6
Pluspunten t.b.v. beschikbaarheid per jaar (=verdubbeling van de basis punten) Uitstekend Goed (o.a. in nabijgelegen parkeergarages) Goed (o.a. in nabijgelegen faciliteiten) Zeer matig 3x vluchtweg Zeer slecht 1x Calamiteitenroute Zeer slecht Goed (is een bijzondere locatie, dat maakt het apart) Grote meerwaarde Minimale voorzieningen & infrastructuur aanwezig
5 10 7 7 4
Huidig beleid: n.v.t. Advies nieuw beleid: Nog uit te werken (uitgangspunt om een eenduideige standaard in te voeren voor de locaties in de binnenstad en in de buitengebieden)
4 5
2 2 8 10 5
Opmerkingen & Advies
Parkeerdek Dirk is een unieke locatie. Het is bekend dat de bovenste verdieping minimaal wordt gebruikt voor parkeren van winkelend publiek en/of omwonenden. Het eigendom ligt echter niet bij de gemeente Nissewaard. Voor kleinschalige (muziek) evenementen en/of bijvoorbeeld een openluchtbioscoop is het geschikt. Door de beperkte vluchtwegen en de slechte aan- en afvoermogelijkheden is het een beperkte locatie.
6,0
21. Groene Kruisweg/ Noordzijde (parkeerterrein Bioscoop/ Zwembad) Oppervlakte bruto Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra Water Afvoer Type evenement Geschikt voor een Kermis Overlast omgeving
n.v.t * n.v.t. n.v.t. Verhard n.v.t.
Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers
n.v.t. Gemeente Nissewaard E6660 n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. *Groene Kruisweg/Noorzijde is een parkeerterrein bestemd voor het zwembad en de bioscoop. Daarnaast is de toegangsweg ook voor bestemmingsverkeer voor het aangelegen hotel. De onttrekking van deze parkeerplaatsen is geen realistische optie voor een evenementenlocatie.
Beschikbaarheid per jaar Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde Opmerkingen & Advies
n.v.t. n.v.t. n.v.t.
0,0
22. Centrumpark (naast kinderboerderij) Oppervlakte bruto Oppervlakte netto (=bruto - vaste obstakels & obstakels tbv evenement) Max. aantal bezoekers ( uitgangspunt: gemiddeld 1,5 persoon per m2) Ondergrond Aanwezige faciliteiten Elektra Water Afvoer Type evenement Geschikt voor een Kermis Overlast omgeving Beschikbaarheid/ beperking Eigendom/ Perceel/ Gebruikers Beschikbaarheid per jaar Bereikbaarheid publiek Parkeergelegenheid auto Parkeergelegenheid fiets Te creëren Vluchtwegen/ Nooduitgangen Calamiteitenroute/ bereikbaarheid hulpdiensten Aan-/ afvoer materialen & bereikbaarheid backstage Sfeer/ uitstraling Economisch Gebruiksklaar Geluidsgrenswaarde Opmerkingen & Advies