Bijlage bij de toelichting - AERIUS-berekening
Tekst van het document
Ber e ken in g s t i ks t of d ep os i ti e P o ort v an Och t en
Ber e ken in g s t i ks t of d ep os i ti e P o ort v an Och t en
20 maart 2022
Inhoudsopgave 1
Inleiding
3
2
Wettelijk kader
4
3
Ligging plangebied
5
4
Invoergegevens AERIUS
6
4.1
Aanlegfase model 1
6
4.1.1
Emissie mobiele werktuigen op de locatie (bron 3)
6
4.1.2
Werkverkeer (bron 2)
7
4.2
4.3
4.4
Aanlegfase model 2
8
4.2.1
Emissie mobiele werktuigen op de locatie (bron 3)
8
4.2.2
Werkverkeer (bron 2)
9
Gebruiksfase
10
4.3.1
Verkeersgeneratie bedrijven en kantoren (bron 2)
10
4.3.2
Emissie bedrijventerrein (bron 1)
11
Totale emissie
12
5
Model
13
6
Rekenresultaten en conclusie
16
20 maart 2022
1
Inleiding In het kader van het bestemmingsplan Poort van Ochten is de depositie van stikstof ten gevolge van de aanleg en het gebruik van een bedrijventerrein aan de Cuneraweg in de gemeente Neder-Betuwe berekend. 2
2
Het plan maakt ca. 7.000 m bedrijfsbebouwing en 3.000 m kantoor mogelijk op een locatie in het niet stedelijk woonmilieu. De omvang van het plan is op de onderstaande afbeelding weergegeven. De depositie van stikstof in stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden ten gevolge van de emissie van NOx en NH3 van deze ontwikkeling is berekend met het programmapakket AERIUS (7 maart 2023). Dit rapport vormt een toelichting op de berekening.
Afbeelding 1 – Omvang plangebied
Leeswijzer In het volgende hoofdstuk wordt ingegaan op het wettelijk kader van de Wet natuurbescherming bij vergunningaanvragen of bestemmingsplanprocedures. Vervolgens komt in hoofdstuk 3 de ligging van het plangebied ten opzichte van de meest nabijgelegen Natura 2000-gebieden aan bod. Hoofdstuk 4 is gewijd aan de invoergegevens van het programmapakket AERIUS en hoofdstuk 5 geeft het model weer. In het laatste hoofdstuk worden de rekenresultaten en conclusies besproken.
20 maart 2022
3
2
Wettelijk kader De Wet natuurbescherming regelt de bescherming van Natura 2000-gebieden, bossen en specifieke dier- en plantsoorten. De bescherming van de Natura 2000-gebieden is verankerd in het onderdeel gebiedsbescherming. Plannen en projecten met negatieve effecten op deze gebieden zijn vergunningsplichtig. Relevant daarbij is dat de Wnb een externe werking kent. Van externe werking is sprake als activiteiten buiten een Natura 2000-gebied van invloed zijn op de natuurwaarden in een Natura 2000-gebied. In Nederland zijn 162 Natura 2000-gebieden gelegen. In 130 van deze gebieden komen stikstofgevoelige habitats of leefgebieden van soorten voor. Dit betekent dat een verdere toename van stikstofdepositie tot een negatief effect kan leiden. Derhalve dient bij een nieuwe ruimtelijke ontwikkeling onderzocht te worden of er stikstofdepositie in stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden plaatsvindt. Dit geldt voor een activiteit waar een omgevingsvergunning voor noodzakelijk is, maar ook voor een bestemmingsplan. Voor een bestemmingsplan is het namelijk noodzakelijk om de uitvoerbaarheid van het plan op voorhand aan te tonen. Hiernaast geldt op grond van artikel 2.7 Wnb in samenhang met artikel 2.8 Wnb een onderzoeksplicht voor bestemmingsplannen.
Een te hoge stikstofdepositie kan tot een negatief effect leiden, waardoor het bestemmingsplan onder dezelfde omstandigheden niet kan worden vastgesteld. Saldering Om een ruimtelijke ontwikkeling of bestemmingsplan waarbij sprake is van meer stikstofdepositie op een stikstofgevoelig Natura 2000-gebied mogelijk te maken, kan gebruik worden gemaakt van internof extern salderen. Door middel van salderen zorgt de initiatiefnemer er voor dat de netto stikstofemissie niet toe neemt. Dit kan door middel van het staken van stikstof emitterende activiteiten op de locatie zelf (intern salderen) of het staken van stikstof emitterende activiteiten op een locatie buiten het plangebied van de ruimtelijke ontwikkeling of het bestemmingsplan (extern salderen). Om intern te kunnen salderen moet er sprake zijn van één project of één plan of één locatie. Intern salderen kan gaan om het treffen van maatregelen aan een bestaand project of kan worden toegepast op nieuwe projecten op de locatie van een bestaand project. Bij extern salderen gaat het om verschillende projecten of plannen. Extern salderen wordt aangemerkt als een mitigerende of beschermende maatregel in de zin van artikel 6, lid 3 Habitatrichtlijn en moet dus plaatsvinden in het kader van een passende beoordeling.
20 maart 2022
4
3
Ligging plangebied Zoals in de inleiding is aangegeven ligt het plangebied aan de Cuneraweg in Ochten. Op de onderstaande afbeelding is de ligging van het plangebied ten opzichte van de meest nabij gelegen Natura 2000-gebieden weergegeven.
Afbeelding 2 – Ligging plangebied ten opzichte van de meest nabij gelegen Natura 2000-gebieden
De meest nabij gelegen Natura 2000-gebieden zijn: -
Rijntakken, gelegen op een afstand van circa 1,0 km;
-
Veluwe, gelegen op een afstand van circa 9,3 km.
20 maart 2022
5
4
Invoergegevens AERIUS In AERIUS zijn standaard emissie-kengetallen opgenomen op basis waarvan de emissies van NOx en NH3 worden bepaald. Conform het handboek “Werken met AERIUS Calculator” dient de verkeersgeneratie beschouwd te worden. Uit jurisprudentie blijkt dat de gevolgen voor het milieu van het af- en aanrijdend verkeer niet meer aan de ruimtelijke ontwikkeling toegerekend worden wanneer dit verkeer kan worden geacht te zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Dit is het geval wanneer het aan- en afrijdende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag nog niet, dan wel niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. De berekening heeft dienovereenkomstig plaatsgevonden. Door de opdrachtgever is aangegeven dat de kantoren gasloos worden uitgevoerd. Dit betekent dat er geen rekening behoeft te worden gehouden met een emissie van NOx ten behoeve van de verwarming van de kantoren. Dit is geborgd in de ruimtelijke procedure. Ten behoeve van het bedrijventerrein en de verkeersgeneratie van de kantoren zijn de volgende invoergegevens in AERIUS gebruikt (hoofdstuk 4 en 5). Daarbij is uitgegaan van twee modellen voor de aanlegfase. In de volgende paragrafen worden deze modellen toegelicht. In het Aerius model is met bron 1 het projectgebied weergegeven. Deze bron kent geen emissie.
4.1
Aanlegfase model 1
In model 1 bestaat de aanlegfase uit drie jaar, namelijk 2023 t/m 2025. Hierbij wordt uitgegaan van, deels, het gebruik van elektrische mobiele werktuigen. Uit de volgende paragraaf blijkt dat emissie van mobiele werktuigen gelijk is verdeeld over de drie rekenjaren. In 2023 is daarnaast sprake van meer werkverkeer dan 2024 en 2025. Met de Aerius berekening is daarom uitgegaan van het eerste aanlegjaar (2023) als worst case berekening. Het resultaat van de hierop volgende aanlegjaren zijn hieraan gelijk dan wel gunstiger. 4.1.1 Emissie mobiele werktuigen op de locatie (bron 3) In de navolgende tabel zijn de invoergegevens van de mobiele werktuigen op de bouwlocatie weergegeven. Voor de berekening is uitgegaan van gemiddelden, gebaseerd op het bronbestand van 1
BügelHajema Adviseurs . Met betrekking tot het verbruik van het aantal liters brandstof en het percentage AdBlue is aangesloten bij het onderzoek van TNO (AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen, TNO 2021 R12305). Op basis van dit onderzoek is voor stage IV mobiele werktuigen uitgegaan van 6% AdBlue ten opzichte van het aantal liters verbruikte brandstof. 1
Voor de invoergegevens van mobiele werktuigen op de locatie is gebruik gemaakt van aannames afkomstig uit een door
BügelHajema Adviseurs bijgehouden bronbestand. Dit bronbestand bevat gemiddelde cijfers over de inzet van mobiele werktuigen op de locatie en zijn verkregen door jarenlange ervaring met stikstofberekeningen.
20 maart 2022
6
De werkzaamheden m.b.t. de aanleg bebouwing, verharding en terreininrichting zoals weergegeven in tabel 1 zijn evenredig verdeeld over de rekenjaren 2023, 2024 en 2025. Daarnaast vindt in 2023 tevens het bouwrijp maken plaats. Tabel 1 – Invoergegevens mobiele werktuigen; totale hoeveelheid draaiuren en emissie mobiele werktuigen
De totale emissie van de mobiele werktuigen in de aanlegfase van model 1 bedraagt 105,8 kg NOx/jr en 2,7 kg NH3/jr. 4.1.2 Werkverkeer (bron 2) Wat betreft het werkverkeer is rekening gehouden met de volgende hoeveelheid ritten. Deze zijn verdeeld over de drie rekenjaren, op gelijke wijze als de mobiele werktuigen. Voor de berekening is uitgegaan van gemiddelden, gebaseerd op het bronbestand. Voor het bouwrijp maken en de aanleg van de nieuwe bebouwing is rekening gehouden met de volgende verkeersgeneratie: 2
-
licht verkeer 100 ritten/100 m bebouwing;
-
middelzwaar vrachtverkeer 20 ritten/ 100 m bebouwing;
-
zwaar vrachtverkeer 4 ritten/ 100 m bebouwing.
2
2
Voor de terreininrichting en aanleg van verharding is rekening gehouden met de volgende verkeersgeneratie: 2
-
licht verkeer 40 ritten/100 m ;
-
zwaar vrachtverkeer 40 ritten/100 m .
2
In tabel 2 is de totale verkeersgeneratie weergegeven en hoe deze is verdeeld over de rekenjaren. Tabel 2. Verdeling verkeersgeneratie wegverkeer licht verkeer middelzwaar
vrachtver-
2023
2024
2025
totaal
3178
2111
2111
7400
409
196
196
800
keer
20 maart 2022
7
zwaar vrachtverkeer
1215
1172
1172
3560
Bij de indeling van verkeer in licht, middelzwaar en zwaar (vracht)verkeer is uitgegaan van de voertuigcategorieën van InfoMil (tabel 2). Tabel 3. Bepaling voertuigcategorieën (InfoMil) Categorie Alledaagse omschrijving Lichte motorvoertuigen
- alle personenauto’s - de meeste bestelauto’s - vrachtwagens met 4 wielen
Middelzware motorvoertuigen
- alle autobussen - vrachtwagens met 2 assen en 4 achterwielen
Zware motorvoertuigen
- vrachtwagens met 3 of meer assen - vrachtwagens met aanhanger - trekkers met oplegger
De totale emissie van het werkverkeer bedraagt 1,6 kg NOx/jr en en minder dan 1 kg NH3/jr.
4.2
Aanlegfase model 2
In model 2 wordt uitgegaan van een aanlegfase van 5,5 jaar, namelijk 2023 t/m 2028. Voor alle mobiele werktuigen wordt uitgegaan van stageklasse IV. In de berekeningen is uitgegaan van aanlegaren 2023 en 2024 aangezien deze jaren maatgevend zijn. De overige aanlegjaren zijn wat betreft invoergegevens gelijk aan 2024. 4.2.1 Emissie mobiele werktuigen op de locatie (bron 3) In de navolgende tabel zijn de invoergegevens van de mobiele werktuigen op de bouwlocatie weergegeven. Voor de berekening is uitgegaan van gemiddelden, gebaseerd op het bronbestand van 2
BügelHajema Adviseurs . Met betrekking tot het verbruik van het aantal liters brandstof en het percentage AdBlue is aangesloten bij het onderzoek van TNO (AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen, TNO 2021 R12305). Op basis van dit onderzoek is voor stage IV mobiele werktuigen uitgegaan van 6% AdBlue ten opzichte van het aantal liters verbruikte brandstof. De werkzaamheden m.b.t. de aanleg bebouwing, verharding en terreininrichting zoals weergegeven in tabel 1 zijn evenredig verdeeld over de rekenjaren 2024 t/m 2028. Daarnaast vindt in 2023 het bouwrijp maken plaats.
Tabel 4 – Invoergegevens mobiele werktuigen; totale hoeveelheid draaiuren en emissie mobiele werktuigen
2
Voor de invoergegevens van mobiele werktuigen op de locatie is gebruik gemaakt van aannames afkomstig uit een door
BügelHajema Adviseurs bijgehouden bronbestand. Dit bronbestand bevat gemiddelde cijfers over de inzet van mobiele werktuigen op de locatie en zijn verkregen door jarenlange ervaring met stikstofberekeningen.
20 maart 2022
8
De totale emissie van de mobiele werktuigen in de aanlegfase van model 2 bedraagt 195,4 kg NOx/jr en 4,8 kg NH3/jr. 4.2.2 Werkverkeer (bron 2) Wat betreft het werkverkeer is rekening gehouden met de volgende hoeveelheid ritten. Deze zijn verdeeld over de drie rekenjaren, op gelijke wijze als de mobiele werktuigen. Voor de berekening is uitgegaan van gemiddelden, gebaseerd op het bronbestand. Voor het bouwrijp maken en de aanleg van de nieuwe bebouwing is rekening gehouden met de volgende verkeersgeneratie: 2
-
licht verkeer 100 ritten/100 m bebouwing;
-
middelzwaar vrachtverkeer 20 ritten/ 100 m bebouwing;
-
zwaar vrachtverkeer 4 ritten/ 100 m bebouwing.
2
2
Voor de terreininrichting en aanleg van verharding is rekening gehouden met de volgende verkeersgeneratie: 2
-
licht verkeer 40 ritten/100 m ;
-
zwaar vrachtverkeer 40 ritten/100 m .
2
In tabel 2 is de totale verkeersgeneratie weergegeven en hoe deze is verdeeld over de rekenjaren. Tabel 5. Verdeling verkeersgeneratie wegverkeer 2023
2024
t/m
totaal
2028 licht verkeer
1067
1267
7400
middelzwaar vrachtverkeer
213
117
800
zwaar vrachtverkeer
43
703
3560
Bij de indeling van verkeer in licht, middelzwaar en zwaar (vracht)verkeer is uitgegaan van de voertuigcategorieën van InfoMil (tabel 2).
20 maart 2022
9
Tabel 6. Bepaling voertuigcategorieën (InfoMil) Categorie Alledaagse omschrijving Lichte motorvoertuigen
- alle personenauto’s - de meeste bestelauto’s - vrachtwagens met 4 wielen
Middelzware motorvoertuigen
- alle autobussen - vrachtwagens met 2 assen en 4 achterwielen
Zware motorvoertuigen
- vrachtwagens met 3 of meer assen - vrachtwagens met aanhanger - trekkers met oplegger
De totale emissie van het werkverkeer bedraagt 1,6 kg NOx/jr en en minder dan 1 kg NH3/jr.
4.3
Gebruiksfase
De invoergegevens voor de gebruiksfase zijn voor beide modellen gelijk. Voor model 1 is als gebruiksfase 2026 aangehouden. In model 2 vindt de gebruiksfase feitelijk plaats in 2029. De berekening voor 2026 kan echter als worst case berekening worden gezien, waardoor er geen berekening voor 2029 nodig is. 4.3.1 Verkeersgeneratie bedrijven en kantoren (bron 2) In het model is het verkeer van en naar het terrein opgenomen, waarbij gebruik is gemaakt van CROW publicatie 381, december 2018. Daarbij is gebruikgemaakt van de kencijfers voor hoogwaardige bedrijventerreinen, en kantoren zonder baliefuncties. Voor hoogwaardige bedrijventerreinen moet er rekening worden gehouden met 208 verkeersbewegingen per netto hectare bedrijventerrein per dag. Dit netto oppervlak betreft volgens de CROW uitgave 77% van het bruto oppervlak bedrijventerrein. Voor deze locatie bedraagt het bruto bedrijventerrein inclusief kantoren ca. 1,5 ha. Voor het bedrijventerrein exclusief kantoren wordt uitgegaan van 1 ha. Het netto bedrijventerrein oppervlak bedraagt daarmee 0,77 ha. Een deel van de verkeersbewegingen is aan te merken als vrachtverkeer. De onderverdeling hiervan is tevens opgenomen in de CROW publicatie 381. Voor kantoren moet er rekening worden gehouden 2
met 9,6 verkeersbewegingen per 100 m b.v.o. Op basis van de CROW publicatie 381 en de oppervlaktes moet er totaal rekening gehouden worden met de volgende verkeersgeneraties: -
Bedrijventerrein: 160 verkeersbewegingen per dag, waarvan 134 licht verkeer, 12 middelzwaar vrachtverkeer en 14 zwaar vrachtverkeer;
Kantoren: 288 verkeersbewegingen per dag, licht verkeer.
Al met al levert dit de volgende totalen op:
20 maart 2022
10
Licht verkeer: 455 mvt per dag,
Middelzwaar vrachtverkeer: 12 mvt per dag,
Zwaar vrachtverkeer: 14 mvt per dag.
Bij de indeling van verkeer in licht, middelzwaar en zwaar (vracht)verkeer is uitgegaan van de voertuigcategorieën van InfoMil (tabel 2). De totale emissie van de verkeersgeneratie van de kantoren en het bedrijventerrein in de gebruiksfase bedraagt in 2026 7,6 kg NOx/jr en 0,7 kg NH3/jr. 4.3.2 Emissie bedrijventerrein (bron 1) Ter plaatse van het bedrijventerrein mogen bedrijven van maximaal milieucategorie 3.2 zich vestigen. Omdat nog niet bekend is welke bedrijven zich gaan vestigen binnen het plangebied, is het stikstofeffect berekend aan de hand van kengetallen voor stikstofemissie per milieucategorie. Dit is een gangbare en geaccepteerde methodiek om op bestemmingsplanniveau het stikstofeffect van een bedrijventerrein, waarvan nog niet bekend is welke bedrijven er komen, te berekenen. Tabel 7 geeft de gehanteerde emissie per milieucategorie, uitgesplitst naar stikstofoxiden (NOx, afkomstig van productieprocessen, verwarming en verkeer) en ammoniak (NH3, afkomstig van verkeer en overige bedrijfsprocessen). Deze kengetallen zijn bepaald aan de hand van bekende emissies van bedrijven in de milieucategorieën (CBS).
Om te komen tot voor het onderzoek bruikbare emissiekengetallen (gelet op de milieucategorie), is uitgegaan van de totale emissie van NOx en NH3 in Nederland zoals opgenomen in de databank van het CBS als gevolg van (industriële) bedrijfsactiviteiten en mobiele bronnen. Op basis van deze gegevens is vervolgens een emissie-aandeel per milieucategorie bepaald. Ook is bekend (op basis van de jaarlijkse inventarisatie van bedrijventerreinen) wat het totale oppervlak aan bedrijventerreinen is in Nederland. Door deze laatste gegevens te combineren met de emissie-aandelen per milieucategorie wordt aldus per stof en per milieucategorie een emissiekengetal, uitgedrukt in kilogram per hectare per jaar verkregen. Het bedrijventerrein wordt aardgasvrij aangelegd. Dit wordt geborgd in het bestemmingsplan. Daarom is op de NOx emissies in tabel 7 een korting toegepast van 40%: Aardgasvrij betekent minder gebruik van fossiele brandstoffen (vooral uit stationaire bronnen) en daarmee veel minder uitstoot van stikstof. Aardgasvrij betekent echter niet stikstofloos: er blijven bedrijfsprocessen mogelijk die gebruik blijven maken van fossiele brandstoffen en daarmee voor een uitstoot van stikstof zorgen (denk bijvoorbeeld aan laden en lossen van vrachtwagens op het bedrijfsperceel door dieselheftrucks).
Daarom is de korting (40%) veilig laag ingeschat om onderschatting van het stikstofeffect te voorkomen.
20 maart 2022
11
Tabel 7 Gehanteerde kengetallen stikstofemissie (kg/ha/jaar) per milieucategorie
Zoals aangegeven maakt het bedrijventerrein uitbreiding ten hoogste categorie 3.2 bedrijvigheid mogelijk. Op basis van de uitgangspunten zoals toegelicht in de vorige paragraaf wordt gerekend met een netto oppervlakte bedrijventerrein van 0,77 ha. In de stikstofberekening is daarom uitgegaan van 60,5 kg NOx (0,77 x 78,6 kg/ha/jr) en 3,9 kg NH3 per jaar voor de bedrijfsemissies. De totale emissie vanwege het gebruik van het bedrijventerrein bedraagt in 2026 68,1kg NOx/jr en 4,5 kg NH3/jr. Voor rekenjaar 2029 (gebruiksfase model 2) zal de emissie niet meer bedragen dan berekend voor 2026.
4.4
Totale emissie
De totale emissie van het plan in model 1 bedraagt 175,5 kg NOx/jr en 7,2 kg NH3/jr. De totale emissie van het plan in model 2 bedraagt 265,1 kg NOx/jr en 9,3 kg NH3/jr.
20 maart 2022
12
5
Model De emissie en depositie van het plan zijn bepaald met behulp van het AERIUS pakket (tussen 7 en 20 maart 2023). Voor de aanlegfase van model 1 is rekenjaar 2023 gehanteerd als worst case berekening. Voor de aanlegfase van model 2 is 2023 en 2024 aangehouden als worst case rekenjaren. Als rekenjaar voor de gebruiksfase is rekenjaar 2026 gebruikt. Indien het plan later zal worden uitgevoerd, kunnen deze berekeningen als worst-case worden beschouwd. In latere rekenjaren zal de emissiefactor van onder andere verkeersbewegingen namelijk afnemen. Navolgend is van het model van beide modellen en een afbeelding opgenomen.
Afbeelding 3 - AERIUS model – aanlegfase 2023 (model 1)
20 maart 2022
13
Afbeelding 4 - AERIUS model – aanlegfase 2023 (model 2)
Afbeelding 5 - AERIUS model – aanlegfase 2024 (model 2)
20 maart 2022
14
Afbeelding 6 - AERIUS model gebruiksfase 2026 (model 1 en 2)
20 maart 2022
15
6
Rekenresultaten en conclusie De berekeningen met AERIUS genereren per rekenjaar een rekenresultaat en een pdf bestand waarin wordt geconstateerd dat er geen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden zijn met een overschrijding van een planbijdrage van meer dan 0,00 mol N/ha/jaar. Deze pdf bestanden zijn als bijlage opgenomen en seperaat toegevoegd.
Afbeelding 7 - AERIUS model – aanlegfase 2023 (model 1)
Afbeelding 8 - AERIUS model – aanlegfase 2023 (model 2)
Afbeelding 9 - AERIUS model – aanlegfase 2024 (model 2)
Afbeelding 10 - AERIUS model gebruiksfase 2026 (model 1 en 2)
Er treedt door de stikstofdepositie geen negatief effect op in het kader van de Wet natuurbescherming (Wnb) beschermde Natura 2000-gebieden. Het aspect stikstof staat nadere besluitvorming niet in de weg.
20 maart 2022
16
Colofon Rapport BügelHajema Adviseurs
BügelHajema Adviseurs bv Bureau voor Ruimtelijke Ordening en Milieu BNSP Utrechtseweg 7 3811NA Amersfoort T 033 465 65 45 E info@bugelhajema.nl W www.bugelhajema.nl Vestigingen te Assen, Leeuwarden en Amersfoort
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Totale emissie
Situatie 1 - Beoogd
Resultaten
Situatie 1 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie
RvpKrWCFoeN2 (07 maart 2023)
Gemeente Neder-Betuwe Cuneraweg, -/- Ochten Poort van Ochten Aanleg bedrijventerrein + kantorenpark RvpKrWCFoeN2 07 maart 2023, 15:52 Wnb-rekengrid Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
2023 -
1,4 kg/j
36,4 kg/j
2/7
Projectberekening
Situatie 1 (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Anders... | Anders... | Projectgebied 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen Verkeersnetwerk
RvpKrWCFoeN2 (07 maart 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
1,4 kg/j 27,4 g/j
35,7 kg/j 0,7 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie
De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.
RvpKrWCFoeN2 (07 maart 2023)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 1 " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RvpKrWCFoeN2 (07 maart 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
-
-
5/7
Projectberekening
Situatie 1 , Rekenjaar 2023 1
Anders... | Anders...
Naam Projectgebied Uittreedhoogte Locatie X:167607,97 Warmteinhoud Y:436731,69 Spreiding Oppervlakte 2,00 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
0,0 m 0,000 MW 0m
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Wegverkeer X:167516,49 Y:436723,53 135,89 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RvpKrWCFoeN2 (07 maart 2023)
Max. snelheid
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigen
3177 p/jaar 409 p/jaar 1215 p/jaar 0 p/jaar
0,7 kg/j 0,2 kg/j 27,4 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
6/7
Projectberekening
3
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Mobiele werktuigen X:167607,97 Y:436731,69 2,00 ha Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik
heistelling 200kw Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1321 l/j SCR: ja
67 u/j
Betonstorter 200kw
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1321 l/j SCR: ja
67 u/j
graafmachine 100kw
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 814 l/j SCR: ja
80 u/j
wals 100kw
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 407 l/j SCR: ja
40 u/j
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 100 l/j SCR: nee
40 u/j
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 933 l/j SCR: ja
92 u/j
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 933 l/j SCR: ja
92 u/j
triplaat 10kw kraan 100kw graafmachine 100kw
35,7 kg/j 1,4 kg/j
79 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
79 l/j
NOₓ NH₃
49 l/j
NOₓ NH₃
24 l/j
NOₓ NH₃ NOₓ NH₃
56 l/j
NOₓ NH₃
56 l/j
NOₓ NH₃
7,6 kg/j 0,3 kg/j 7,6 kg/j 0,3 kg/j 4,7 kg/j 0,2 kg/j 2,6 kg/j 97,7 g/j 2,2 kg/j 0,0 kg/j 5,5 kg/j 0,2 kg/j 5,5 kg/j 0,2 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230221_e1cb893112 Database versie 2022_e1cb893112 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RvpKrWCFoeN2 (07 maart 2023)
7/7
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Totale emissie
Situatie 1 - Beoogd
Resultaten
Situatie 1 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie
RgNaLVpFTkvz (09 maart 2023)
Gemeente Neder-Betuwe Cuneraweg, -/- Ochten Poort van Ochten aanlegfase bedrijventerrein + kantorenpark RgNaLVpFTkvz 09 maart 2023, 05:22 Wnb-rekengrid Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
2023 -
1,5 kg/j
36,1 kg/j
2/7
Projectberekening
Situatie 1 (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Anders... | Anders... | Projectgebied 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen Verkeersnetwerk
RgNaLVpFTkvz (09 maart 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
1,5 kg/j 6,4 g/j
36,0 kg/j 0,1 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie
De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.
RgNaLVpFTkvz (09 maart 2023)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 1 " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RgNaLVpFTkvz (09 maart 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
-
-
5/7
Projectberekening
Situatie 1 , Rekenjaar 2023 1
Anders... | Anders...
Naam Projectgebied Uittreedhoogte Locatie X:167607,97 Warmteinhoud Y:436731,69 Spreiding Oppervlakte 2,00 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
0,0 m 0,000 MW 0m
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Mobiele werktuigen X:167607,97 Y:436731,69 2,00 ha
graafmachine 200kw
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 3170 l/j SCR: ja
160 u/j 190 l/j
hijskraan 200kw Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 3170 l/j SCR: ja
160 u/j 190 l/j
Naam
3
NOₓ NH₃
Stageklasse
Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Wegverkeer X:167524,15 Y:436726,58 157,30 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
36,0 kg/j 1,5 kg/j
Max. snelheid
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Stof Emissie
NOₓ NH₃ NOₓ NH₃
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigen
1067 p/jaar 213 p/jaar 43 p/jaar 0 p/jaar
18,0 kg/j 0,8 kg/j 18,0 kg/j 0,8 kg/j 0,1 kg/j 25,2 g/j 6,4 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
RgNaLVpFTkvz (09 maart 2023)
6/7
Projectberekening
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230221_e1cb893112 Database versie 2022_e1cb893112 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RgNaLVpFTkvz (09 maart 2023)
7/7
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Totale emissie
Situatie 1 - Beoogd
Resultaten
Situatie 1 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie
RNp4JUjWPNxT (09 maart 2023)
Gemeente Neder-Betuwe Cuneraweg, -/- Ochten Poort van Ochten Aanleg bedrijventerrein + kantorenpark RNp4JUjWPNxT 09 maart 2023, 04:05 Wnb-rekengrid Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
2024 -
1,3 kg/j
31,5 kg/j
2/8
Projectberekening
Situatie 1 (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Anders... | Anders... | Projectgebied 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen Verkeersnetwerk
RNp4JUjWPNxT (09 maart 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
1,3 kg/j 13,5 g/j
31,2 kg/j 0,4 kg/j
3/8
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie
De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.
RNp4JUjWPNxT (09 maart 2023)
4/8
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 1 " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RNp4JUjWPNxT (09 maart 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
-
-
5/8
Projectberekening
Situatie 1 , Rekenjaar 2024 1
Anders... | Anders...
Naam Projectgebied Uittreedhoogte Locatie X:167607,97 Warmteinhoud Y:436731,69 Spreiding Oppervlakte 2,00 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
0,0 m 0,000 MW 0m
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Wegverkeer X:167516,49 Y:436723,53 135,89 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RNp4JUjWPNxT (09 maart 2023)
Max. snelheid
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigen
1267 p/jaar 117 p/jaar 703 p/jaar 0 p/jaar
0,4 kg/j 0,1 kg/j 13,5 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
6/8
Projectberekening
3
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Mobiele werktuigen X:167607,97 Y:436731,69 2,00 ha
graafmachine 200kw
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 951 l/j SCR: ja
48 u/j
hijskraan 200kw Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 951 l/j SCR: ja
48 u/j
heistelling 200kw Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 792 l/j SCR: ja
40 u/j
Betonstorter 200kw
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 792 l/j SCR: ja
40 u/j
graafmachine 100kw
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 489 l/j SCR: ja
48 u/j
wals 100kw
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 244 l/j SCR: ja
24 u/j
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 60 l/j SCR: nee
24 u/j
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 560 l/j SCR: ja
55 u/j
hijskraan 100kw Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 560 l/j SCR: ja
55 u/j
Naam
triplaat 10kw graafmachine 100kw
Stageklasse
NOₓ NH₃
31,2 kg/j 1,3 kg/j
Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik
57 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
57 l/j
NOₓ NH₃
48 l/j
NOₓ NH₃
48 l/j
NOₓ NH₃
29 l/j
NOₓ NH₃
15 l/j
NOₓ NH₃ NOₓ NH₃
34 l/j
NOₓ NH₃
34 l/j
NOₓ NH₃
5,4 kg/j 0,2 kg/j 5,4 kg/j 0,2 kg/j 4,3 kg/j 0,2 kg/j 4,3 kg/j 0,2 kg/j 3,0 kg/j 0,1 kg/j 1,3 kg/j 58,6 g/j 1,3 kg/j 0,0 kg/j 3,1 kg/j 0,1 kg/j 3,1 kg/j 0,1 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
RNp4JUjWPNxT (09 maart 2023)
7/8
Projectberekening
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230221_e1cb893112 Database versie 2022_e1cb893112 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RNp4JUjWPNxT (09 maart 2023)
8/8
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Totale emissie
Situatie 1 - Beoogd
Resultaten
Situatie 1 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie
Ru58AHi5o5Gz (20 maart 2023)
Gemeente Neder-Betuwe Cuneraweg, -/- Ochten Poort van Ochten Gebruik van bedrijventerrein + kantorenpark Ru58AHi5o5Gz 20 maart 2023, 21:26 Wnb-rekengrid Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
2026 -
4,5 kg/j
68,1 kg/j
2/6
Projectberekening
Situatie 1 (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1 Industrie | Overig | Emissie bedrijventerrein Verkeersnetwerk
Ru58AHi5o5Gz (20 maart 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
3,9 kg/j 0,7 kg/j
60,5 kg/j 7,6 kg/j
3/6
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie
De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.
Ru58AHi5o5Gz (20 maart 2023)
4/6
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 1" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
Ru58AHi5o5Gz (20 maart 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
-
-
5/6
Projectberekening
Situatie 1, Rekenjaar 2026 1
Industrie | Overig
Naam Emissie Uittreedhoogte bedrijventerrein Warmteinhoud Locatie X:167607,97 Spreiding Y:436731,69 Oppervlakte 2,00 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2
22,0 m 0,280 MW 11 m
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Wegverkeer X:167522,26 Y:436731,03 161,13 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
NOₓ NH₃
60,5 kg/j 3,9 kg/j
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigen
422 p/etmaal 12 p/etmaal 14 p/etmaal 0 p/etmaal
7,6 kg/j 2,0 kg/j 0,7 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230315_cd85399aac Database versie 2022_cd85399aac Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
Ru58AHi5o5Gz (20 maart 2023)
6/6