CConstaterende datNeder-Betuwe
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 9 - Bijlage bij de toelichting - AERIUS-berekening

Raadsvergadering 7 december 2023, gemeente Neder-BetuweBij agendapunt: Bestemmingsplan ‘Hoek Dalwagenseweg en Tolsestraat, Opheusden’3.772 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

MEMO Datum:

02-02-2023

Project nr:

3666.01

Betreft:

Memo effectbeoordeling stikstofdepositie Ontwikkeling hoek Dalwagenseweg en Tolsestraat te Opheusden

Bijlage(n):

Bijlage 1: AERIUS-berekening realisatiefase 2024 Bijlage 2: AERIUS-berekening gebruiksfase 2025

1.

Inleiding

In opdracht van Dhr. van Zetten heeft Buro Ontwerp & Omgeving onderzoek verricht naar de stikstofdepositie op nabijgelegen kwetsbare natuurgebieden ten gevolge van de realisatie en het gebruik van twee vrijstaande woningen op de hoek Dalwagenseweg en Tolsestraat te Opheusden. Op de navolgende afbeelding is de ligging van het projectgebied weergegeven.

Figuur 1. Ligging van het projectgebied (rood kader).

• •

•

T +31 (0)26 443 26 63 • BTW NL8139.69.785.B01 • •

Ligging Natura 2000 In Nederland zijn 162 Natura 2000-gebieden aangewezen. Dit zijn gebieden met een Europese beschermingsstatus. Veel van die gebieden zijn gevoelig voor stikstofdepositie. Het meest nabijgelegen Natura 2000-gebied betreft de ‘Rijntakken’ dat op een afstand van circa 770 meter ten noorden van het projectgebied ligt. Andere Natura 2000-gebieden op minder dan 10 km afstand zijn de Veluwe (ca. 5,2 km) en Binnenveld (ca. 8,8 km). Op de navolgende kaart is de ligging van het projectgebied ten opzichte van de Natura 2000-gebieden weergegeven.

Figuur 2. Ligging projectgebied (label 1) ten opzichte van de Natura 2000-gebieden (blauw, groen en geel).

Volgens de Wet natuurbescherming moet worden uitgesloten dat significante negatieve effecten kunnen optreden in Natura 2000-gebieden. Stikstofdepositie kan verslechterende gevolgen hebben voor stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden waarvoor een Natura 2000-gebied is aangewezen. Deze gevolgen kunnen significant zijn wanneer een plan, project of andere handeling leidt tot een toename van stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden die overbelast zijn. Een verdere toename van de stikstofdepositie is alleen toegestaan met een vergunning Wet natuurbescherming (Wnb). Daarom dient voor nieuwe plannen en projecten onderzocht te worden of er sprake is van een significante depositie van stikstof op relevante Natura 2000-gebieden.

• •

•

T +31 (0)26 443 26 63 • BTW NL8139.69.785.B01 • •

Doelstelling van het onderzoek De effectbeoordeling stikstofdepositie heeft tot doel de NOx- (stikstofoxiden) en NH3- (ammoniak) emissies naar de lucht door het voornemen inzichtelijk te maken en de toename van stikstofdepositie als gevolg hiervan op stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden te berekenen. De effectbeoordeling stikstofdepositie wordt afgesloten met conclusies waarbij duidelijk wordt of in het kader van de Wet natuurbescherming significante effecten kunnen worden uitgesloten.

• •

•

T +31 (0)26 443 26 63 • BTW NL8139.69.785.B01 • •

2.

Werkwijze

Algemeen Op basis van de berekende NOx- en NH3-emissies die een project of andere handeling van een plan uitstoot wordt met een verspreidingsmodel de stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitats en leefgebieden in Natura 2000-gebieden berekend. Er wordt gebruik gemaakt van AERIUS voor wat betreft informatie over de actuele stikstofdepositie en kritische depositiewaarde (KDW) van stikstofgevoelige habitattypen en leefgebieden in de Natura 2000-gebieden. Depositieberekeningen zijn uitgevoerd met de meest recente versie van AERIUS Calculator. Significante effecten kunnen worden uitgesloten als door het project, andere handeling of planologische mogelijkheden geen toename in stikstofdepositie plaatsvindt op stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden van Natura 2000-gebieden. Hiervan is sprake als de berekende toename in stikstofdepositie niet groter is dan 0,00 mol/ha/jr. Indien dit het geval is, is er geen vergunningsplicht voor wat betreft stikstof. Onderzoeksopzet In dit onderzoek zijn de NOx- en NH3-emissies gedurende de realisatiefase (hoofdstuk 3) en de gebruiksfase (hoofdstuk 4) onderzocht. In hoofdstuk 5 wordt met deze gegevens berekend of er een toename van stikstofdepositie plaatsvindt op nabijgelegen Natura 2000-gebieden.

• •

•

T +31 (0)26 443 26 63 • BTW NL8139.69.785.B01 • •

3.

Emissie realisatiefase

Mobiele werktuigen Tijdens de sloop-, aanleg- en bouwperiode ontstaan NOx-emissies door de inzet van mobiele werktuigen, auto’s en vrachtwagens. De inzet van de mobiele werktuigen en voertuigbewegingen is ingeschat aan de hand van de werkelijk verwachte inzet voor de bouw van twee vrijstaande woningen.Er is gerekend met de volgende bouwfasen: Sloop van de bestaande bebouwing; Uitgraven fundering; Leveren elementen; Beton storten; Aanbrengen elementen en afbouw. Voor de aanvoer met auto’s, busjes en zwaar vrachtverkeer zijn de totale verkeersbewegingen in beeld gebracht. In onderstaande tabel is het overzicht van mobiele werktuigen en voertuigbewegingen weergegeven voor de realisatie van de woningen.

Voor de bepaling van de jaargemiddelde emissie is uitgegaan van een volledige uitvoering van de realisatiefase in het jaar 2024. Naast emissie door mobiele werktuigen gaat het om 390 ritten met licht verkeer, 78 ritten met middelzwaar vrachtverkeer en 52 ritten met zwaar vrachtverkeer. Uitgangspunten AdBlue-verbruik Conform de “Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2022” is voor mobiele werktuigen de AUB-methode gehanteerd, waarbij rekening is gehouden met AdBlue-verbruik, het aantal uren en brandstofverbruik1. Het brandstofverbruik en verbruik van AdBlue is berekend op basis van het aantal draaiuren. Het verbruik van AdBlue in SCR-installaties varieert echter. Ook de belasting van de motor speelt hierin een grote rol. Conform de handreiking wordt uitgaan van de normale waarden 3% (Stage III) of 6% (hogere stageklassen) van het dieselverbruik.

1

BIJ12 (2022). Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2022. januari 2023, versie 1.0.

• •

•

T +31 (0)26 443 26 63 • BTW NL8139.69.785.B01 • •

Uitgangspunten verkeersafwikkeling De gevolgen voor het milieu van het af- en aanrijdend bouwverkeer worden niet meer aan het onderhavige project toegerekend wanneer dit verkeer kan worden geacht te zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld.2 Volgens de Raad van State is dit het geval op het moment dat het aanen afrijdende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag nog niet dan wel niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt.3 Het bouwverkeer rijdt vanuit het projectgebied in zuidelijke richting via de Dalwagenseweg en Dodewaardsestraat naar de A15. De A15 is een rijksweg. Hier is het bouwverkeer zeker opgenomen in het heersende verkeersbeeld.

2

https://www.infomil.nl/vaste-onderdelen/uitgebreid-zoeken/@89887/wanneer_is_het/ uitspraak E03.99.0110 C.G.M. Otten, E. Bouman en Exploitatiemaatschappij Gelredome te Arnhem, Dorpsvereniging Elden, H. van der Wagen-Bötzel en R.M. van der Wagen-Bötzel te Elden - B&W Arnhem 3

• •

•

T +31 (0)26 443 26 63 • BTW NL8139.69.785.B01 • •

4.

Emissie gebruiksfase

Programma Het beoogde programma bedraagt twee vrijstaande woningen, welke gasloos worden opgeleverd. Verkeersaantrekkende werking De verkeersgeneratie is bepaald met behulp van CROW-publicatie 381 “Toekomstbestendig parkeren: Van parkeerkencijfers naar parkeernormen” (december, 2018) en “Demografische kerncijfers per gemeente” van het CBS. De verkeersaantrekkelijke werking is afhankelijk van de stedelijkheid van de gemeente, de ligging t.o.v. het centrum en het woningtype. Opheusden valt onder gemeente Neder-Betuwe. Het CBS typeert de gemeente Neder-Betuwe als een ‘niet stedelijke gemeente’.4

Volgens CROW kan de ligging van het projectgebied getypeerd worden als ‘rest bebouwde kom’ aangezien de locatie niet in of vlak rond het centrum van Opheusden ligt, maar nog wel deel uitmaakt van de bebouwde kom. De verkeersaantrekkende werking voor twee woningen op een dergelijke locatie is als volgt:

4

https://opendata.cbs.nl/statline/#/CBS/nl/dataset/83859NED/table?dl=2944A

• •

•

T +31 (0)26 443 26 63 • BTW NL8139.69.785.B01 • •

De totale verkeersaantrekkende werking van het plan is gemiddeld 16,4 voertuigbewegingen per etmaal. Op jaarbasis zijn dit [16,4 × 365 =] 5.986 ritten. In de CROW-publicatie is het volgende over vrachtverkeer opgenomen: “het vrachtverkeer naar en van woongebieden is doorgaans verwaarloosbaar, maar is wel in de cijfers verwerkt. Als gemiddelde kan worden gehanteerd: 0,02 vrachtautobewegingen per woning per werkdagetmaal”. Een werkdag kan naar weekdag worden omgerekend door te delen met 1,11. Per weekdagetmaal zijn er dus [0,02 ÷ 1,11 =] 0,018 vrachtverkeerbewegingen per woning. Op jaarbasis is er met twee woningen sprake van een toename van [(0,018 × 2) × 365 =] 13,1 ritten met zwaar vrachtverkeer. Het aantal ritten licht verkeer is dus [5.986 – 13,1 =] 5.972,9 per jaar. Huishoudens Conform de gegevensset ‘kentallen Ruimtelijke plannen’ van RIVM/EZ, behorende bij de AERIUSfactsheet ‘Ruimtelijke plannen – Emissiefactoren’ is de NH3-emissie van huishoudens voor nieuwbouwwoningen 0 kg/jr. Ook de NOx-emissie is verwaarloosbaar, aangezien de geplande woningen gasloos wordt opgeleverd (emissiefactor = 0 kg/jr). Tauw heeft in 2018 in opdracht van BIJ12 emissiekentallen NOx voor huishoudens bepaald vanwege sfeerhaarden en barbecues5. Aangezien de woningen over een grondgebonden buitenruimte zullen beschikken wordt uitgegaan van een worst-case emissiefactor van 0,44 kg/jr per woning.

De totale NOx-emissie door sfeerhaarden en barbecues komt neer op [2 × 0,44 =] 0,88 kg/jr. Uitgangspunten verkeersafwikkeling De gevolgen voor het milieu van het af- en aanrijdend verkeer worden niet meer aan het onderhavige project toegerekend wanneer dit verkeer kan worden geacht te zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld.6 Volgens de Raad van State is dit het geval op het moment dat het aanen afrijdende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag nog niet dan wel niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt.7 Het verkeer rijdt vanuit het projectgebied in zuidelijke richting via de Dalwagenseweg en Dodewaardsestraat naar de A15. De A15 is een rijksweg. Hier is het verkeer zeker opgenomen in het heersende verkeersbeeld.

5

Tauw, Emissiekentallen NOx en NH3 voor PAS / AERIUS, 31 augustus 2018 https://www.infomil.nl/vaste-onderdelen/uitgebreid-zoeken/@89887/wanneer_is_het/ 7 uitspraak E03.99.0110 C.G.M. Otten, E. Bouman en Exploitatiemaatschappij Gelredome te Arnhem, Dorpsvereniging Elden, H. van der Wagen-Bötzel en R.M. van der Wagen-Bötzel te Elden - B&W Arnhem 6

• •

•

T +31 (0)26 443 26 63 • BTW NL8139.69.785.B01 • •

5.

AERIUS-berekening

Uitgangspunten berekeningen Met AERIUS Calculator zijn de eerder genoemde emissiebronnen gemodelleerd waarbij wordt opgemerkt dat: - Het wegverkeer is gemodelleerd als lijnbron; - AERIUS hanteert een minimum van 1,0 voertuig. Als het voertuigaantal per etmaal lager is dan 1,0 is het aantal per jaar weergegeven. - De emissie door de woningen is gemodelleerd als oppervlaktebron; - De emissie door werktuigen is gemodelleerd als oppervlaktebron.

Rekenresultaten realisatiefase De verspreidingsberekeningen zijn uitgevoerd met de AERIUS Calculator voor het rekenjaar 2024, aangezien dit het eerste jaar is wanneer de werkzaamheden theoretisch gezien kunnen starten. Uit de rekenresultaten blijkt dat op stikstofgevoelige habitattypen en leefgebieden in nabijgelegen Natura 2000-gebieden geen stikstofdepositie groter dan 0,00 mol N/ha/jr plaatsvindt. De rekenresultaten voor de gebruiksfase zijn als bijlage 1 bij deze memo gevoegd. Rekenresultaten gebruiksfase De verspreidingsberekeningen zijn uitgevoerd met de AERIUS Calculator voor het rekenjaar 2025, aangezien dit het eerste jaar is wanneer de woningen theoretisch gezien in gebruik kunnen zijn. Uit de rekenresultaten blijkt dat op stikstofgevoelige leefgebieden en habitattypen in nabijgelegen Natura 2000-gebieden geen stikstofdepositie groter dan 0,00 mol N/ha/jr plaatsvindt. De rekenresultaten voor de gebruiksfase zijn als bijlage 2 bij deze memo gevoegd. Conclusie Uit de uitgevoerde effectbeoordeling stikstofdepositie blijkt dat het gebruik van twee vrijstaande woningen op de hoek Dalwagenseweg en Tolseweg te Opheusden niet leidt tot een stikstofdepositie groter dan 0,00 mol N/ha/jr op stikstofgevoelige habitattypen van Natura 2000gebieden.

Met betrekking tot stikstofdepositie kan worden opgemerkt dat er geen vergunning van de Wet natuurbescherming nodig is om de ontwikkeling mogelijk te maken.

• •

•

T +31 (0)26 443 26 63 • BTW NL8139.69.785.B01 • •

Bijlagen Bijlage 1: AERIUS-berekening realisatiefase 2024 Bijlage 2: AERIUS-berekening gebruiksfase 2025

• •

•

T +31 (0)26 443 26 63 • BTW NL8139.69.785.B01 • •

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

Realisatiefase - Beoogd

Resultaten

Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

RkpijyDPzxSw (31 januari 2023)

Buro Ontwerp & Omgeving Dalwagenseweg 53, 4043 MV Opheusden 3666.01 Effectbeoordeling stikstofdepositie realisatiefase hoek Dalwagenseweg en Tolsestraat te Opheusden RkpijyDPzxSw 31 januari 2023, 19:20 Wnb-rekengrid Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

2024 -

0,5 kg/j

10,5 kg/j

2/8

Projectberekening

Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen  Verkeersnetwerk

RkpijyDPzxSw (31 januari 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,4 kg/j 41,2 g/j

9,7 kg/j 0,8 kg/j

3/8

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.

RkpijyDPzxSw (31 januari 2023)

4/8

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RkpijyDPzxSw (31 januari 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

-

-

5/8

Projectberekening

Realisatiefase, Rekenjaar 2024 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Voertuigbewegingen X:172177,42 Y:437739,44 456,67 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Max. snelheid

Aantal voertuigen

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

390 p/jaar 78 p/jaar 52 p/jaar 0 p/jaar

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Voertuigbewegingen X:172512,23 Y:437251,71 1.108,85 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Links Rechts NOₓ 0,2 kg/j Type scherm - NO₂ 54,0 g/j Hoogte - NH₃ 6,7 g/j Afstand tot de weg - -

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Max. snelheid

-

Aantal voertuigen

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

390 p/jaar 78 p/jaar 52 p/jaar 0 p/jaar

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Voertuigbewegingen X:172571,8 Y:436987,27 554,85 m Snelweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RkpijyDPzxSw (31 januari 2023)

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Max. snelheid

100 km/uur 100 km/uur 100 km/uur 100 km/uur

-

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

Aantal voertuigen

390 p/jaar 78 p/jaar 52 p/jaar 0 p/jaar

-

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,4 kg/j 0,1 kg/j 20,3 g/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,1 kg/j 35,6 g/j 13,3 g/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

6/8

Projectberekening

4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Verkeer op locatie X:172132,16 Y:437911,43 62,97 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 39,6 g/j Type scherm - NO₂ 11,1 g/j Hoogte - NH₃ 0,0 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigen

In file

390 p/jaar 78 p/jaar 52 p/jaar 0 p/jaar

50,0 % 50,0 % 50,0 % 0,0 %

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Mobiele werktuigen X:172150,17 Y:437907,33 0,31 ha

NOₓ NH₃

Naam

Stageklasse

Betonmixer

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 146 l/j SCR: ja

14 u/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 92 l/j SCR: ja

6 u/j

Mobiele kraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 225 l/j SCR: ja

16 u/j

Telescoopkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 681 l/j SCR: ja

30 u/j

Sloopkraan

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 507 l/j SCR: ja

20 u/j

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 106 l/j SCR: ja

8 u/j

Betonpomp

9,7 kg/j 0,4 kg/j

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik

9 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

6 l/j

NOₓ NH₃

14 l/j

NOₓ NH₃

41 l/j

NOₓ NH₃

30 l/j

NOₓ NH₃

6 l/j

NOₓ NH₃

0,7 kg/j 35,0 g/j 0,3 kg/j 22,1 g/j 1,1 kg/j 54,0 g/j 3,8 kg/j 0,2 kg/j 3,0 kg/j 0,1 kg/j 0,8 kg/j 25,4 g/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. RkpijyDPzxSw (31 januari 2023)

7/8

Projectberekening

Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230126_290cbff6e8 Database versie 2022_290cbff6e8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RkpijyDPzxSw (31 januari 2023)

8/8

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

Gebruiksfase - Beoogd

Resultaten

Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

Ru2AnT6MmGtX (01 februari 2023)

Buro Ontwerp & Omgeving Dalwagenseweg 53, 4043 MV Opheusden 3666.01 Effectbeoordeling stikstofdepositie gebruiksfase hoek Dalwagenseweg en Tolsestraat te Opheusden Ru2AnT6MmGtX 01 februari 2023, 14:00 Wnb-rekengrid Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

2025 -

0,3 kg/j

3,5 kg/j

2/7

Projectberekening

Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 4 Wonen en Werken | Woningen | Huishoudens  Verkeersnetwerk

Ru2AnT6MmGtX (01 februari 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,3 kg/j

0,9 kg/j 2,6 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.

Ru2AnT6MmGtX (01 februari 2023)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

Ru2AnT6MmGtX (01 februari 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

-

-

5/7

Projectberekening

Gebruiksfase, Rekenjaar 2025 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Voertuigbewegingen X:172173,72 Y:437749,3 477,73 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Voertuigbewegingen X:172512,23 Y:437251,71 1.108,85 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Aantal voertuigen

5972.9 p/jaar 0 p/jaar 13.1 p/jaar 0 p/jaar

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Voertuigbewegingen X:172571,8 Y:436987,27 554,85 m Snelweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

5972.9 p/jaar 0 p/jaar 13.1 p/jaar 0 p/jaar

-

1,0 m 0,000 MW 1m

-

Aantal voertuigen

100 km/uur strikte handhaving 100 km/uur strikte handhaving 100 km/uur strikte handhaving 100 km/uur strikte handhaving

Naam Huishoudens Uittreedhoogte Locatie X:172148,16 Warmteinhoud Y:437921,88 Spreiding Oppervlakte 0,12 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie Ru2AnT6MmGtX (01 februari 2023)

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Max. snelheid

Wonen en Werken | Woningen

-

Aantal voertuigen

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

4

Max. snelheid

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

3

Links Rechts NOₓ 0,7 kg/j Type scherm - NO₂ 0,1 kg/j Hoogte - NH₃ 39,6 g/j Afstand tot de weg - -

5972.9 p/jaar 0 p/jaar 13.1 p/jaar 0 p/jaar NOₓ

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

1,3 kg/j 0,3 kg/j 0,1 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,6 kg/j 0,1 kg/j 0,1 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,9 kg/j

6/7

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230126_290cbff6e8 Database versie 2022_290cbff6e8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

Ru2AnT6MmGtX (01 februari 2023)

7/7

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13433408/1