Bijlage 1c - Bijlage 2 bij de toelichting - Rapportage Beoordeling Stikstofeffecten
Tekst van het document
Rapportage Beoordeling Stikstofeffecten ten behoeve van de realisatie van een loods aan de Tielsestraat 68 te Opheusden
Initiatiefnemer:
Beleggingsonderneming Utrecht-West B.V.
Initiatieflocatie:
Tielsestraat 68 4043JR Opheusden
Datum:
1 mei 2025
Rapportage:
Definitief, versie 3
Kenmerk:
CdR- 20835 - stikstofberekening
INHOUDSOPGAVE Rapportage beoordeling stikstofeffecten voor de realisatie van een loods aan de Tielsestraat 68 te Opheusden. 1.
ALGEMENE GEGEVENS INITIATIEFNEMER................................................................... 2
2.
INLEIDING ....................................................................................................................... 3
3.
LIGGING BOUWLOCATIE T.O.V. NATURA 2000-GEBIEDEN ....................................... 4
4.
TOEGEPASTE METHODE ................................................................................................ 4
5.
REALISATIEFASE ............................................................................................................. 5 5.1.
VERVOERSBEWEGINGEN .............................................................................................................................. 5
5.2.
EXTERNE VERVOERSBEWEGINGEN, MANOEUVREREN EN STATIONAIR DRAAIEN WEGVOERTUIGEN OP
TERREIN....................................................................................................................................................................... 5
5.3.
KOUDE STARTS ............................................................................................................................................. 6
5.4.
INTERNE VERVOERSBEWEGINGEN ............................................................................................................... 6
5.5.
AERIUS REALISATIEFASE ............................................................................................................................ 7
6.
GEBRUIKSFASE ............................................................................................................... 8 6.1.
VERVOERSBEWEGINGEN .............................................................................................................................. 8
6.2.
EXTERNE VERVOERSBEWEGINGEN, MANOEUVREREN EN STATIONAIR DRAAIEN WEGVOERTUIGEN OP
TERREIN....................................................................................................................................................................... 8
6.3.
KOUDE STARTS: ............................................................................................................................................ 9
6.4.
AERIUS GEBRUIKSFASE ............................................................................................................................ 10
7.
UITKOMST BEREKENING REALISATIE EN BEOOGD IN ÉÉN ..................................... 11
8.
VOORTOETS .................................................................................................................. 12 8.1.
OVERZICHT STIKSTOFDEPOSITIE ............................................................................................................... 12
8.2.
H6120 – STROOMDALGRASLANDEN ...................................................................................................... 12
9.
OVERIGE EFFECTEN ...................................................................................................... 14
10.
CONCLUSIE ................................................................................................................... 15
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 1
1.
ALGEMENE GEGEVENS INITIATIEFNEMER
Initiatiefnemer:
Beleggingsonderneming Utrecht-West B.V. Batterijenweg 17 4041 DA Kesteren
Initiatieflocatie:
Tielsestraat 68 4043JR Opheusden
Kadastraal: Activiteit: KvK:
Gemeente Opheusden, sectie C, nummer 5232 Realisatie en ingebruikname van een loods 30046307 // 000019763441
Adviseur:
VanWestreenen B.V. Scherpenzeelseweg 11 6741 LX LUNTEREN T: 0342-474255 Mail: omgevingsloket@vanwestreenen.nl
Contact:
Dhr. S. Koudijs Tel.: 06-82837890 E: koudijs@vanwestreenen.nl
Auteur:
Dhr. C.E.J. de Ruiter Tel.: 06-82099016 E: ruiter@vanwestreenen.nl
Rapportage:
Definitief, versie 3 1 mei 2025
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 2
2.
INLEIDING
Middels onderhavige rapportage wordt inzicht gegeven dat het bouwproject op het perceel ‘Tielsestraat 68’ geen gevolgen heeft waarbij significante negatieve effecten op Natura 2000-gebieden optreden. Het doel van onderhavig voornemen is de realisatie van een loods. In onderhavige rapportage is naast de realisatiefase (bouw) tevens de gebruiksfase inzichtelijk gemaakt. Daar beide situaties niet gelijktijdig plaats vinden zijn voor beide fases afzonderlijke berekeningen gemaakt. Gelet op voornoemde zijn de stikstofemissies van onderhavig bouwproject dan ook in onderhavige rapportage nader inzichtelijk gemaakt, waarbij geen gebruik gemaakt is van voornoemde bouwvrijstelling. Daar de bouw/realisatiefase en gebruiksfase niet gelijktijdig plaatsvinden zijn voor beide fases afzonderlijke berekeningen gemaakt.
Afbeelding, bouwlocatie Tielsestraat 68 (Bron: Street Smart) ([1 maart 2023])
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 3
3.
LIGGING BOUWLOCATIE T.O.V. NATURA 2000-GEBIEDEN
Afbeelding, ligging beoogde locatie t.o.v. N2000 gebieden (Bron: AERIUS Calculator).
De betreffende locatie is gelegen aan de Tielsestraat 68 te Opheusden, op een afstand van circa 344 meter van het meest dichtbij gelegen Natura 2000-gebied, betreffende ‘Rijntakken’.
4.
TOEGEPASTE METHODE
De stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebieden is berekend met het programma AERIUS® Calculator. Hierbij is de meest recente versie gebruikt, daterend van 24 april 2025. AERIUS Calculator dient gebruikt te worden om de stikstofdepositie van een bouwplan of project te bepalen op stikstofgevoelige habitats in Natura 2000-gebieden. Het toepassingsbereik van het programma erkend het gebruik van het programma voor onderhavige situatie. De AERIUSberekeningen kunnen als worst case-situaties beschouwd worden. De ingevoerde emissies zijn namelijk ruim aangehouden en zullen in de praktijk derhalve naar verwachting lager uitvallen.
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 4
5.
REALISATIEFASE
In de realisatiefase zal de realisatie van de loods plaatsvinden. Daarnaast zijn de grondwerkzaamheden opgenomen. Daar de beoogde locatie momenteel nog een braakliggend terrein betreft, is in onderhavige situatie geen sloopfase van toepassing. Er zal vervoer van personen plaatsvinden (o.a. timmermannen, metselaars, elektriciens) alsmede aanvoer van bouwmateriaal (o.a. spanten, stenen) en werktuigen (o.a. hijskranen, graafmachines). De rijroute van het verkeer is opgenomen vanaf de projectlocatie tot waar het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld. 5.1.
Vervoersbewegingen
Conform de Instructie gegevensinvoer voor de AERIUS Calculator 2024 dienen de emissies met betrekking tot wegvoertuigen uitgesplitst te worden in vier categorieën. Deze worden navolgend beschreven en geïllustreerd aan de hand van een vrachtauto: I: II: III: IV:
Externe vervoersbewegingen / heen- en terugrit (Vrachtauto rijdt naar het terrein) Manoeuvreren op terrein (Vrachtauto rijdt naar de plaats waar lading gelost dient te worden) Stationair draaien wegvoertuig (Vrachtauto staat stil, motor draait en chauffeur is bezig met de administratie) Interne vervoersbewegingen (Vrachtauto is aan het lossen m.b.t. motor en dient op dat moment gemodelleerd te worden middels de categorie mobiele werktuigen.)
Alle overige mobiele werktuigen (o.a. minikraan, trilplaat/stamper etc.) welke op het terrein gebruikt worden voor werkzaamheden, vallen ook onder categorie IV: interne vervoersbewegingen. 5.2.
Externe vervoersbewegingen, manoeuvreren en stationair draaien wegvoertuigen op terrein
Ten aanzien van de externe vervoersbewegingen geldt dat één voertuig gelijk staat aan twee bewegingen, er is namelijk telkens een heenrit en een terugrit. In navolgende tabel zijn de externe vervoersbewegingen verband houdende met de realisatiefase weergegeven. Deze zijn uitgesplist naar type transport. - 220 lichtwegverkeer per jaar (personen auto’s) - Aanvoer materialen: 12 vrachtwagens (beton, spanten en beplating) - Afvoer grond: 8 vrachtwagens Externe vervoersbewegingen · realisatiefase Type
Bewegingen per jaar
Draaitijd stationair (u/j)
Emissiefactoren stationair
Emissie stationair draaien
NOx (g/u)
NH3 (g/u)
NOx (kg/j)
NH3 (kg/j)
Licht wegverkeer (personenauto's, bestelbusjes, etc.)
440
18
4,74
0,17
0,09
0,00
Middelzwaar wegverkeer (bakwagens, etc.)
0
0
68,11
0,70
0,00
0,00
Zwaar wegverkeer (tractoren, vrachtauto's, etc.)
40
7
90,84
0,97
0,64
0,01
Een voertuig veroorzaakt twee vervoersbewegingen, er is steeds sprake van een heenrit en terugrit. Echter, niet elke dag is er een beweging van ieder type voertuig. Het verkeer rijdt vanuit twee richtingen naar de inrichting.
Totaal:
0,72
0,01
Stationaire tijd: licht verkeer: 5 minuten per voertuig; zwaar verkeer: 20 minuten per voertuig
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 5
De locatie is gesitueerd aan een erftoegangsweg. Naar verwachting zal 50% van het verkeer linksaf slaan, en 50% rechtsaf. Het verkeer is dan ook middels deze verdeelsleutel gemodelleerd. 5.3. Koude starts Sinds de AERIUS release van 1 oktober 2024 zijn er voor de koude start van wegverkeer aparte emissiefactoren opgenomen. In voorgaande modellen was de koude start opgenomen in de bewegingen van wegverkeer. In nieuwe versie van AERIUS is voor een voertuig dat 2 uur of langer stil heeft gestaan een andere emissiefactor van toepassing dan de normale emissiefactor voor wegverkeer, namelijk de emissiefactor door koude start. Voor koude start is er onderscheid gemaakt tussen ‘parkeergarage’ en ‘overige koude start bronnen’. In de onderstaande situatie is geen sprake van een parkeergarage waardoor wordt aangesloten bij de categorie ‘overige koude start bronnen’. Op grond van de gegevens met betrekking tot externe vervoersbewegingen in paragraaf 5.2 is een inschatting gemaakt van het totale aantal koude starts per voertuigtype. Voor het voertuigtype ‘zwaar wegverkeer’ is het aannemelijk dat bij de afvoer materialen of afval geen sprake is van een koude start. De voertuigen die met de voorgenoemde doelen op het erf komen zijn niet langer dan twee uur aanwezig of laten de motor draaien voor werkzaamheden.
Bij de aan- en afvoer van materialen en afval en onvoorziene verkeersbewegingen van het voertuigtype ‘zwaar wegverkeer’ zijn toch worstcase een koude start opgenomen. Met betrekking tot het voertuigtype ‘licht wegverkeer’ is als worst case scenario voor 50% van het aantal voertuigen binnen deze categorie een koude start opgenomen. Bovenstaande resulteert in het navolgende aantal koude starts. • •
Zwaar wegverkeer Lichtwegverkeer
20 koude starts 220 koude starts
Koude Start realisatiefase Type
Aantal Koude starts (KS)/j
emissiefactor/KS Nox (g/KS)
emissie KS
NH3 (g/KS) NOx (kg/jr)
NH3 (kg/j)
Licht wegverkeer (personenauto's, bestelbusjes, etc.)
220
0,28
0,05
0,06
0,01
Middelzwaar wegverkeer (bakwagens, etc.)
0
19,34
0,20
0,00
0,00
Zwaar wegverkeer (tractoren, vrachtauto's, etc.)
20
24,87
0,29
0,50
0,01
Totaal
0,56
0,02
5.4.
Interne vervoersbewegingen
Naast de transportbewegingen naar de bouwplaats toe, zullen er ook mobiele werktuigen op de locatie zelf in gebruik zijn. Verder zullen er vrachtwagens laden en lossen op de bouwplaats (b.v. bouwmaterialen en bouwafval). De inzet van de mobiele werktuigen alsmede de verkeersbewegingen van het bouwverkeer zijn berekend conform navolgende waarden. Navolgend zijn de emissies van de betreffende voer- en werktuigen weergegeven:
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 6
Interne vervoersbewegingen, realisatiefase Werktuig
Totale emissie per jaar (in kg): Brandstof
STAGEklasse
AUB- type
Draaitijd totaal (u/j)
Brandstofverbruik (l/j)
AdBlue verbruik (l/jaar)
4,53
0,20
NOx-emissie (kg/j)
NH3-emissie (kg/j)
graafmachine 60 kW, bouwjaar 2020
Diesel
Stage-V
D
20
125
8,00
0,54
0,03
laadschoppen op banden 100 kW, bouwjaar 2020
Diesel
Stage-V
D
25
251
15,00
1,51
0,06
betonstorter 200 kW, bouwjaar 2019
Diesel
Stage-V
D
10
195
12,00
0,97
0,05
hijskranen 100 kW, bouwjaar 2020
Diesel
Stage-V
D
15
151
9,00
0,92
0,04
verreiker 100 kW, bouwjaar 2020
Diesel
Stage-V
D
10
100
6,00
0,59
0,02
Totaal:
80
822
50,0
4,53
0,20
Tabel berekend m.b.v. de AUB-methode, conform de AERIUS factsheet m.b.t. de emissie van mobiele werktuigen. Zie ook: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/mobiele-werktuigen-stage-klasse-categorieën/
5.5.
AERIUS Realisatiefase
Navolgend zijn de belangrijkste resultaten uit de uitvoer van de AERIUS-calculatie van de realisatiefase weergegeven:
De volledige AERIUS-berekening is weergegeven in bijlage 1. Uit de berekening van de realisatiefase blijkt dat er geen rekenresultaten boven de 0,00 mol/ha/j verkregen worden op stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebieden. De verkeersbewegingen en mobiele werktuigen verband houdende met de realisatiefase zullen dan ook geen significante toename van stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebieden tot gevolg hebben. Negatieve significante effecten op Natura 2000-gebieden als gevolg van de realisatiefase zijn dan ook uitgesloten.
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 7
6.
GEBRUIKSFASE
De beoogde situatie ziet toe op de ingebruikname van de loods. In de gebruiksfase is er uitsluitend sprake van extra verkeersbewegingen ten opzichte van de vigerende situatie. Immers betreft de projectlocatie momenteel nog een braakliggend terrein. Verder zal de loods niet worden voorzien van een gasaansluiting. Derhalve betreft de gebruiksfase uitsluitend de relevante verkeersbewegingen. Daarnaast wordt opgemerkt dat de bomenloods en de kalverenhouderij onlosmakelijk van elkaar gescheiden zijn. Deze functies staan los van elkaar en opereren onafhankelijk. Er is geen functionele, ruimtelijke of logistieke verwevenheid tussen beide activiteiten. De ingebruikname van de loods heeft dan ook geen enkele invloed op de bedrijfsvoering van de kalverenhouderij. 6.1.
Vervoersbewegingen
Conform de Instructie gegevensinvoer voor de AERIUS Calculator 2024 dienen de emissies met betrekking tot wegvoertuigen uitgesplitst te worden in vier categorieën. Deze worden navolgend beschreven en geïllustreerd aan de hand van een vrachtauto: I: II: III: IV:
Externe vervoersbewegingen / heen- en terugrit (Vrachtauto rijdt naar het terrein) Manoeuvreren op terrein (Vrachtauto rijdt naar de plek waar vracht gelost dient te worden) Stationair draaien wegvoertuig (Vrachtauto staat stil, motor draait en chauffeur is bezig met de administratie) Interne vervoersbewegingen (Vrachtauto is aan het lossen m.b.t. motor en dient op dat moment gemodelleerd te worden middels de categorie mobiele werktuigen.)
Alle overige mobiele werktuigen (o.a. heftrucks, gazonmaaier, etc.) welke op het terrein gebruikt worden voor werkzaamheden, vallen ook onder categorie IV: interne vervoersbewegingen. 6.2.
Externe vervoersbewegingen, manoeuvreren en stationair draaien wegvoertuigen op terrein
Ook voor de gebruiksfase geldt dat de rijroute van het verkeer is opgenomen vanaf onderhavige locatie tot waar het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld. Wederom geldt dat één voertuig gelijk staat aan twee bewegingen, er is namelijk telkens sprake van een heenrit en een terugrit. Wederom geldt dat de rijroute van het verkeer is opgenomen vanaf de loods tot waar het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld. Ook hier geldt weer dat één voertuig gelijk staat aan twee bewegingen, omdat er namelijk telkens sprake is van een heenrit en een terugrit. In de berekening is wederom uitgegaan van een ‘worst-case’ benadering. De beoogde woning brengt 8 verkeersbewegingen per dag met zich mee; wederom is de rijroute van het verkeer opgenomen vanaf de beoogde woning tot waar het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld.
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 8
Externe vervoersbewegingen · beoogde situatie Draaitijd stationair (u/j)
Emissiefactoren stationair
Emissie stationair draaien
Bewegingen per etmaal
NOx (g/u)
NH3 (g/u)
NOx (kg/j)
NH3 (kg/j)
Licht wegverkeer (personenauto's, bestelbusjes, etc.)
2
30
4,74
0,17
0,14
0,01
Middelzwaar wegverkeer (bakwagens, etc.)
0
0
68,11
0,70
0,00
0,00
Zwaar wegverkeer (tractoren, vrachtauto's, etc.)
2
50
90,84
0,97
4,54
0,05
Totaal:
4,68
0,05
Type
Een voertuig veroorzaakt twee vervoersbewegingen, er is steeds sprake van een heenrit en terugrit. Echter, niet elke dag is er een beweging van ieder type voertuig. Het verkeer rijdt vanuit twee richtingen naar de inrichting. Stationaire tijd: licht verkeer: 5 minuten per voertuig; zwaar verkeer: 20 minuten per voertuig
De locatie is gesitueerd aan een erftoegangsweg. Naar verwachting zal 50% van het verkeer linksaf slaan, en 50% rechtsaf. Het verkeer is dan ook middels deze verdeelsleutel gemodelleerd. 6.3.
Koude starts:
Sinds de AERIUS release van 1 oktober 2024 zijn er voor de koude start van wegverkeer aparte emissiefactoren opgenomen. In voorgaande modellen was de koude start opgenomen in de bewegingen van wegverkeer. In nieuwe versie van AERIUS is voor een voertuig dat 2 uur of langer stil heeft gestaan een andere emissiefactor van toepassing dan de normale emissiefactor voor wegverkeer, namelijk de emissiefactor door koude start. Voor koude start is er onderscheid gemaakt tussen ‘parkeergarage’ en ‘overige koude start bronnen’. In de onderstaande situatie is geen sprake van een parkeergarage waardoor wordt aangesloten bij de categorie ‘overige koude start bronnen’. Op grond van de gegevens met betrekking tot externe vervoersbewegingen in paragraaf 6.2 is een inschatting gemaakt van het totale aantal koude starts per voertuigtype. Voor het voertuigtype ‘zwaar wegverkeer’ is het aannemelijk dat bij de afvoer materialen of afval geen sprake is van een koude start. De voertuigen die met de voorgenoemde doelen op het erf komen zijn niet langer dan twee uur aanwezig of laten de motor draaien voor werkzaamheden. Bij de aan- en afvoer van materialen en afval en onvoorziene verkeersbewegingen van het voertuigtype ‘zwaar wegverkeer’ zijn toch worstcase een koude start opgenomen.
Met betrekking tot het voertuigtype ‘licht wegverkeer’ is als worst case scenario voor 50% van het aantal voertuigen binnen deze categorie een koude start opgenomen. Bovenstaande resulteert in het navolgende aantal koude starts. • •
Zwaar wegverkeer Lichtwegverkeer
365 koude starts 365 koude starts
Koude Starts Beoogde situatie Type
Aantal Koude starts (KS)/j
emissiefactor/KS
emissie KS
Nox (g/KS)
NH3 (g/KS)
NOx (kg/jr)
NH3 (kg/j)
Licht wegverkeer (personenauto's, bestelbusjes, etc.)
365
0,28
0,05
0,10
0,02
Middelzwaar wegverkeer (bakwagens, etc.)
0
19,34
0,20
0,00
0,00
Zwaar wegverkeer (tractoren, vrachtauto's, etc.)
365
24,87
0,29
9,08
0,10
Totaal
9,18
0,12
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 9
6.4.
AERIUS Gebruiksfase
Navolgend zijn de belangrijkste resultaten uit de uitvoer van de AERIUS-calculatie van de gebruiksfase weergegeven:
De volledige AERIUS-berekening is weergegeven in bijlage 2. Uit de berekening van de gebruiksfase blijkt dat er geen rekenresultaten boven de 0,00 mol/ha/j verkregen worden op stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebieden. De verkeersbewegingen verband houdende met de gebruiksfase zullen dan ook geen significante toename van stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebieden tot gevolg hebben. Negatieve significante effecten op Natura 2000-gebieden als gevolg van de gebruiksfase van de loods zijn dan ook uitgesloten.
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 10
7.
UITKOMST BEREKENING REALISATIE EN BEOOGD IN ÉÉN
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 11
8.
VOORTOETS
Uit de AERIUS-berekeningen blijkt dat als gevolg het voorgenomen project met de bijbehorende activiteiten het volgende habitattype wordt belast. 8.1.
Overzicht stikstofdepositie
Figuur 3 Genummerde hexagonen met een toename van stikstofdepositie in zowel de realisatiefase als de beoogde fase in één berekening(bron: AERIUS)
Wanneer de realisatiefase en beoogde situatie vanuit een worstcasescenario in een berekening worden opgenomen vindt een toename van stikstofdepositie plaats. In het bovenstaande figuur is het hexagon waarop de stikstofdepositie toeneemt weergegeven. In de voortoets van de berekening wordt een toename gevonden op 1 hexagon. Binnen deze hexagon veroorzaakt het project slechts een toename van 0,01 mol N/ha/jr, op 0,00 hectare. Op het navolgende habitattype zorgt het project, in het worstcasescenario, volgens de AERIUS-berekening voor een toename van stikstofdepositie. •
H6120 – Stroomdalgraslanden
8.2.
H6120 – Stroomdalgraslanden
Voor het betreffende hexagon geldt dat de achtergronddepositie deze waarde licht overschrijdt. Het oppervlak aan stikstofgevoelige vegetatie binnen dit hexagon bedraagt echter minder dan 100 m².Gezien de beperkte omvang van het stikstofgevoelige areaal én de geringe overschrijding van de KDW, wordt geconcludeerd dat significante nadelige effecten op de instandhoudingsdoelstellingen van H6120 uitgesloten kunnen worden.
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 12
Op voorhand kan daarom worden vastgesteld dat er als gevolg van de beoogde activiteiten geen sprake zal zijn van significante negatieve effecten op habitattype H6120 – Stroomdalgraslanden, tijdens de realisatiefase en de gebruiksfase.
Figuur 4 Hexagon 1 - Leefgebied (H6120) ten opzichte van de luchtfoto
In aanvulling op het bovenstaande blijkt uit de natuurdoelanalyse dat de natuurdoelen met betrekking tot het habitattype stroomdalgraslanden in de huidige situatie behaald gaan worden. Dit wordt afgeleid uit het ja-oordeel wat desbetreffende gebied heeft gekregen. Uit figuur 4 (linkerzijde) is het donkerpaars/lichtblauw gearceerde deel het oppervlak van H6120. Rechts in de figuur is een recente luchtfoto van dezelfde locatie weergeven. In figuur 4 is te zien dat er sprake is van gemaaid grasland. Verdwijnen van hooi- of begrazingsbeheer of begrazing met onvoldoende intensiteit leidt tot verruiging van de vegetatie en opslag van struikgewas. De meest soortenrijke stroomdalgraslanden liggen in delen van het rivierenlandschap die al tientallen tot honderden jaren geleden zijn gevormd en een langdurig hooi- en/of weidebeheer kennen. Het is nog onvoldoende onderzocht of bij ‘juist’ beheer soortenrijke stroomdalgraslanden ook op relatief korte termijn kunnen ontstaan uit ruige pionierstadia. Er geldt hiervoor dus wel dat de extra verruiging als gevolg van stikstofdepositie maar zeer beperkt zal zijn. De zeer geringe toename van stikstofdepositie zal dan ook geen significant negatief effect hebben. De verruiging vindt namelijk niet of nauwelijks plaats. Daarnaast bedraagt de oppervlakte soms maar een beperkte hoeveelheid.
Dit geldt ook voor bovenstaand hexagon 1, het oppervlak stikstofgevoelige natuur bedraagt minder als 100 m2 waardoor er geen sprake kan zijn van significant nadelige effecten voor de natuur binnen deze hexagonen. Uit combinatie van factoren, het kleine oppervlak, het ja-oordeel, maaibeheer en de tijdelijke toename van stikstofdepositie zullen geen significant negatieve effecten hebben op de natuur en bijbehorende instandhoudingsdoelstellingen/natuurdoelen.
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 13
9.
OVERIGE EFFECTEN
Omdat het project is gelegen op circa 344 meter van het Natura 2000-gebied Rijntakken, dient er een nadere onderbouwing te worden overlegt waarin mogelijke (negatieve) effecten (anders dan stikstofdepositie) op daarvoor gevoelige soorten en/of habitats onderbouwd. De effectenindicator bestaat echter niet meer. Maar op basis van het oorsprongsdocument en eerder aanvragen kunnen de storende factoren vastgesteld worden. • Oppervlakteverlies Van oppervlakte verlies is geen sprake omdat het beschikbaar oppervlak van het leefgebied soorten en/of habitatypen niet afneemt. • Versnippering Van versnippering is geen spraak daar het leefgebied van de soorten niet wordt aangetast noch uiteenvalt. • Verzuring door stikstof uit de lucht Middels een berekening met AERIUS calculator is deze storende factor reeds beoordeeld waaruit blijkt dat er geen sprake is van een toename van stikstofdepositie. • Vermesting door stikstof uit de lucht Middels een berekening met AERIUS calculator is deze storende factor reeds beoordeeld waaruit blijkt dat er geen sprake is van een toename van stikstofdepositie. Dit is ook verder onderbouwd in vorig hoofdstuk 8 van deze rapportage. • Verontreiniging Niet van toepassing omdat er geen machines nog mensen in het gebied komen waardoor er geen verhoogde concentratie van bepaalde stoffen in het gebied zullen voorkomen ten gevolg van de activiteit ter plaatse.
• Bewuste verandering soortensamenstelling Er is geen sprake van bewust ingrijpen in de natuur. • Verdroging Niet van toepassing daar er geen grondwater wordt onttrokken ten behoeve van de bouw. • Verstoring door geluid De verstoring door geluid zal niet toenemen daar tussen de bouwplaats en de Rijntakken nog bebouwing en een dijk is gesitueerd welke als gevolg hebben dat het geluid gedempt wordt. Verder valt nog op te merken dat het initiatief op een afstand van circa 344 meter van het bedrijf ligt. • Verstoring door licht De verstoring door licht zal niet toenemen daar de bouwwerkzaamheden overdag plaatsvinden. Als gevolg van de bebouwing en dijk welke tussen het initiatief en het gebied liggen zal er geen sprake zijn van direct schijnsel in het gebied. Verder valt nog op te merken dat het initiatief op een afstand van circa 344 meter van het bedrijf ligt.
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 14
10. CONCLUSIE In opdracht van Beleggingsonderneming Utrecht-West B.V. is door VanWestreenen Adviseurs te Lunteren een onderzoek naar mogelijke significante stikstofeffecten uitgevoerd. Dit in verband met het voornemen van initiatiefnemer aan de Tielsestraat 68 te Opheusden. Onderhavig voornemen betreft de realisatie en gebruiksfase van een loods. Uit de calculaties uit hoofdstuk 5 en 6 en de bijbehorende AERIUS-berekeningen blijkt dat in de toegepaste ‘worst-case’ benadering de stikstofdepositie niet leidt tot significant negatieve effecten op stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebieden. Verder blijkt ook uit de voortoets (hoofdstuk 8) en het hoofdstuk met overige effecten dat dit geen nadelige gevolgen zal hebben. Dit geldt voor zowel de realisatie- als gebruiksfase. Derhalve kan op voorhand worden uitgesloten dat er bij onderhavig bouwproject sprake zal zijn van significant negatieve effecten.
Bijlagen Bijlage 1: AERIUS-berekening Realisatiefase Bijlage 1a: AERIUS-berekening Realisatiefase extra beoordeling Bijlage 2: AERIUS-berekening Gebruiksfase Bijlage 2a: AERIUS-berekening Gebruiksfase extra beoordeling Bijlage 3: AERIUS-berekening realisatiefase- beoogde situatie in één Bijlage 3a: AERIUS-berekening realisatiefase- beoogde situatie in één extra beoordeling
Rapportage beoordeling stikstofeffecten – Tielsestraat 68 te Opheusden 15
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Van Westreenen Tielsestraat 68, 4043JR Opheusden Boomkwekerij Van IJmeren B.V. Realisatiefase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
ReySz3xM1qvM 01 mei 2025, 16:06 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
realisatiefase - Beoogd realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
ReySz3xM1qvM (01 mei 2025)
2025 -
0,2 kg/j
6,0 kg/j
2/8
Projectberekening
realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 4 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein - Realisatiefase 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | IV: Interne vervoersbewegingen - Realisatiefase 6 Verkeer | Koude start: overig | IIII: koude start Verkeersnetwerk
ReySz3xM1qvM (01 mei 2025)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
9,8 g/j 0,2 kg/j 15,5 g/j 6,4 g/j
0,7 kg/j 4,5 kg/j 0,5 kg/j 0,2 kg/j
3/8
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). ReySz3xM1qvM (01 mei 2025)
4/8
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.
ReySz3xM1qvM (01 mei 2025)
5/8
Projectberekening
realisatiefase, Rekenjaar 2025
1 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) - Realisatiefase Links Rechts NOₓ 28,3 g/j Locatie X:170291,38 Y:438603,44 Type scherm - - NO₂ 6,3 g/j Lengte 251,27 m Hoogte - - NH₃ 1,4 g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen In file
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
220,0 /jaar 0,0 /jaar 20,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
220,0 /jaar 0,0 /jaar 20,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
2 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) - Realisatiefase Links Rechts NOₓ 28,4 g/j Locatie X:170058,7 Y:438568,27 Type scherm - - NO₂ 6,3 g/j Lengte 252,15 m Hoogte - - NH₃ 1,5 g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen In file
3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam II: Manouvreren op terrein - Realisatiefase Links Rechts NOₓ Locatie X:170054,97 Y:438717,21 Type scherm - NO₂ Lengte 404,40 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
ReySz3xM1qvM (01 mei 2025)
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
440,0 /jaar 0,0 /jaar 40,0 /jaar 0,0 /jaar
0,2 kg/j 34,2 g/j 3,5 g/j
In file
100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %
6/8
Projectberekening
4
Anders... | Anders...
5
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam
III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Realisatiefase Locatie X:170128,15 Y:438668,54 Oppervlakte 1,23 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport Naam
Locatie Oppervlakte Naam
IV: Interne vervoersbewegingen - Realisatiefase X:170128,15 Y:438668,54 1,23 ha
Stageklasse
graafmachine 60 kW, bouwjaar 2020
4,0 m 0,000 MW 4m
NOₓ NH₃
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Stage-V, >= 2019 , 56-75 kW, 125 l/j diesel, SCR: ja
Draaiuren AdBlue verbruik
20 u/j 8 l/j
25 u/j 15 l/j
betonstorter 200 kW, bouwjaar 2019
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, 195 l/j diesel, SCR: ja
10 u/j 12 l/j
hijskranen 100 kW, bouwjaar 2020 Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, 151 l/j diesel, SCR: ja
15 u/j 9 l/j
verreiker 100 kW, bouwjaar 2020 Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, 100 l/j diesel, SCR: ja
10 u/j 6 l/j
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
IIII: koude start X:170128,15 Y:438668,54 1,23 ha
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
ReySz3xM1qvM (01 mei 2025)
4,5 kg/j 0,2 kg/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
laadschoppen op banden 100 kW, Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, 251 l/j bouwjaar 2020 diesel, SCR: ja
6
0,7 kg/j 9,8 g/j
NOₓ NH₃ NOₓ NH₃ NOₓ NH₃ NOₓ NH₃
NOₓ NH₃
0,5 kg/j 30,0 g/j 1,5 kg/j 60,2 g/j 1,0 kg/j 46,8 g/j 0,9 kg/j 36,2 g/j 0,6 kg/j 24,0 g/j 0,5 kg/j 15,5 g/j
Koude starts
220,0 /jaar 0,0 /jaar 20,0 /jaar 0,0 /jaar
7/8
Projectberekening
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2024.2_20250422_b7f8ec73c8 Database versie 2024.2_b7f8ec73c8_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
ReySz3xM1qvM (01 mei 2025)
8/8
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden of . in de
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Van Westreenen Tielsestraat 68, 4043JR Opheusden Boomkwekerij Van IJmeren B.V. Beoogde situatie
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RkxGXoNdHsbk 01 mei 2025, 16:05 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
beoogde situatie - Beoogd beoogde situatie - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RkxGXoNdHsbk (01 mei 2025)
2025 -
0,1 kg/j
7,7 kg/j
2/7
Projectberekening
beoogde situatie (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 4 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 5 Verkeer | Koude start: overig | IIII: koude start Verkeersnetwerk
RkxGXoNdHsbk (01 mei 2025)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
53,4 g/j 16,2 g/j 47,1 g/j
4,7 kg/j 0,1 kg/j 2,9 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RkxGXoNdHsbk (01 mei 2025)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "beoogde situatie" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.
RkxGXoNdHsbk (01 mei 2025)
5/7
Projectberekening
beoogde situatie, Rekenjaar 2025
1 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) Links Rechts NOₓ 0,4 kg/j Locatie X:170291,38 Y:438603,44 Type scherm - NO₂ 95,8 g/j Lengte 251,27 m Hoogte - NH₃ 10,5 g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen In file
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
1,0 /etmaal 0,0 /etmaal 1,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
1,0 /etmaal 0,0 /etmaal 1,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
2 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) Links Rechts NOₓ 0,4 kg/j Locatie X:170058,7 Y:438568,27 Type scherm - NO₂ 96,2 g/j Lengte 252,15 m Hoogte - NH₃ 10,5 g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen In file
3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam II: Manouvreren op terrein Locatie X:170054,97 Y:438717,21 Lengte 404,40 m Wegtype Buitenweg Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4
Naam
Anders... | Anders...
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170128,15 Y:438668,54 Oppervlakte 1,23 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport RkxGXoNdHsbk (01 mei 2025)
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
4,0 m 0,000 MW 4m
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
2,2 kg/j 0,5 kg/j 26,1 g/j
In file
2,0 /etmaal 0,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal
100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %
NOₓ NH₃
4,7 kg/j 53,4 g/j
6/7
Projectberekening
5
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
IIII: koude start X:170128,15 Y:438668,54 1,23 ha
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
NOₓ NH₃
0,1 kg/j 16,2 g/j
Koude starts
1,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2024.2_20250422_b7f8ec73c8 Database versie 2024.2_b7f8ec73c8_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RkxGXoNdHsbk (01 mei 2025)
7/7
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Van Westreenen Tielsestraat 68, .... Opheusden IJmeren realisatiefase en beoogde situatie
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Rpsb1gg1tgV4 01 mei 2025, 11:28 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
realisatiefase en beoogde situatie - Beoogd realisatiefase en beoogde situatie - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
Rpsb1gg1tgV4 (01 mei 2025)
2025
0,01 mol/ha/j 0,00 ha 0,00 ha 0,01 mol/ha/j -
0,3 kg/j
4060393
13,7 kg/j
Rijntakken
2/9
Projectberekening
realisatiefase en beoogde situatie (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 4 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein - Realisatiefase 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | IV: Interne vervoersbewegingen - Realisatiefase 6 Verkeer | Koude start: overig | IIII: koude start 10 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 11 Verkeer | Koude start: overig | IIII: koude start Verkeersnetwerk
Rpsb1gg1tgV4 (01 mei 2025)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
9,8 g/j 0,2 kg/j 15,5 g/j 53,4 g/j 16,2 g/j 53,5 g/j
0,7 kg/j 4,5 kg/j 0,5 kg/j 4,7 kg/j 0,1 kg/j 3,2 kg/j
3/9
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rpsb1gg1tgV4 (01 mei 2025)
4/9
Projectberekening
Rpsb1gg1tgV4 (01 mei 2025)
5/9
Projectberekening
realisatiefase en beoogde situatie, Rekenjaar 2025
1 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) - Realisatiefase Links Rechts NOₓ 28,3 g/j Locatie X:170291,38 Y:438603,44 Type scherm - - NO₂ 6,3 g/j Lengte 251,27 m Hoogte - - NH₃ 1,4 g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen In file
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
220,0 /jaar 0,0 /jaar 20,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
220,0 /jaar 0,0 /jaar 20,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
2 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) - Realisatiefase Links Rechts NOₓ 28,4 g/j Locatie X:170058,7 Y:438568,27 Type scherm - - NO₂ 6,3 g/j Lengte 252,15 m Hoogte - - NH₃ 1,5 g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen In file
3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam II: Manouvreren op terrein - Realisatiefase Links Rechts NOₓ Locatie X:170054,97 Y:438717,21 Type scherm - NO₂ Lengte 404,40 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Rpsb1gg1tgV4 (01 mei 2025)
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
440,0 /jaar 0,0 /jaar 40,0 /jaar 0,0 /jaar
0,2 kg/j 34,2 g/j 3,5 g/j
In file
100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %
6/9
Projectberekening
4
Anders... | Anders...
5
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam
III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Realisatiefase Locatie X:170128,15 Y:438668,54 Oppervlakte 1,23 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport Naam
Locatie Oppervlakte Naam
IV: Interne vervoersbewegingen - Realisatiefase X:170128,15 Y:438668,54 1,23 ha
Stageklasse
graafmachine 60 kW, bouwjaar 2020
4,0 m 0,000 MW 4m
NOₓ NH₃
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Stage-V, >= 2019 , 56-75 kW, 125 l/j diesel, SCR: ja
Draaiuren AdBlue verbruik
20 u/j 8 l/j
25 u/j 15 l/j
betonstorter 200 kW, bouwjaar 2019
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, 195 l/j diesel, SCR: ja
10 u/j 12 l/j
hijskranen 100 kW, bouwjaar 2020 Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, 151 l/j diesel, SCR: ja
15 u/j 9 l/j
verreiker 100 kW, bouwjaar 2020 Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, 100 l/j diesel, SCR: ja
10 u/j 6 l/j
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
IIII: koude start X:170128,15 Y:438668,54 1,23 ha
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Rpsb1gg1tgV4 (01 mei 2025)
4,5 kg/j 0,2 kg/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
laadschoppen op banden 100 kW, Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, 251 l/j bouwjaar 2020 diesel, SCR: ja
6
0,7 kg/j 9,8 g/j
NOₓ NH₃ NOₓ NH₃ NOₓ NH₃ NOₓ NH₃
NOₓ NH₃
0,5 kg/j 30,0 g/j 1,5 kg/j 60,2 g/j 1,0 kg/j 46,8 g/j 0,9 kg/j 36,2 g/j 0,6 kg/j 24,0 g/j 0,5 kg/j 15,5 g/j
Koude starts
220,0 /jaar 0,0 /jaar 20,0 /jaar 0,0 /jaar
7/9
Projectberekening
7 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) Links Rechts NOₓ 0,4 kg/j Locatie X:170291,38 Y:438603,44 Type scherm - NO₂ 95,8 g/j Lengte 251,27 m Hoogte - NH₃ 10,5 g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen In file
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
1,0 /etmaal 0,0 /etmaal 1,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
1,0 /etmaal 0,0 /etmaal 1,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
8 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) Links Rechts NOₓ 0,4 kg/j Locatie X:170058,7 Y:438568,27 Type scherm - NO₂ 96,2 g/j Lengte 252,15 m Hoogte - NH₃ 10,5 g/j Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen In file
9 Verkeer | Rijdend verkeer Naam II: Manouvreren op terrein Locatie X:170054,97 Y:438717,21 Lengte 404,40 m Wegtype Buitenweg Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 10
Naam
Anders... | Anders...
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170128,15 Y:438668,54 Oppervlakte 1,23 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport
Rpsb1gg1tgV4 (01 mei 2025)
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
4,0 m 0,000 MW 4m
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
2,2 kg/j 0,5 kg/j 26,1 g/j
In file
2,0 /etmaal 0,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal
100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %
NOₓ NH₃
4,7 kg/j 53,4 g/j
8/9
Projectberekening
11
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
IIII: koude start X:170128,15 Y:438668,54 1,23 ha
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
NOₓ NH₃
0,1 kg/j 16,2 g/j
Koude starts
1,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2024.2_20250422_b7f8ec73c8 Database versie 2024.2_b7f8ec73c8_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
Rpsb1gg1tgV4 (01 mei 2025)
9/9