CConstaterende datMiddelburg
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 2 Van den Dool - Verschillen-analyse begroting vs jaarstukken I.numbers

Commissie Algemeen Bestuur 23 juni 2026, gemeente MiddelburgBij agendapunt: Jaarstukken 2025 (26-092 AB)416 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Verschillen-analyse_begroting_vs_jaarstukken 2025 in ‘000

Begroting

Jaarstuk ken

Verschil len

% verschillen

brgr. in % totaal

jaar in % totaal

Algemene uitkering

128.300

137.500

9.200

7,2%

57,5%

46,5%

Specifieke uitkering

27.000

37.000

10.000

37,0%

12,1%

12,5%

Sub-totaal

155.300

174.500

19.200

12,4%

69,6%

59,1%

OZB-niet-woningen

9.400

7.500

(1.900)

-20,2%

4,2%

2,5%

OZB-woningen

9.000

7.600

(1.400)

-15,6%

4,0%

2,6%

Afvalstoffenheffing

7.800

7.600

(200)

-2,6%

3,5%

2,6%

Rioolheffing

6.500

6.700

200

3,1%

2,9%

2,3%

Parkeerbelasting

7.900

6.900

(1.000)

-12,7%

3,5%

2,3%

Leges

4.600

4.700

100

2,2%

2,1%

1,6%

Overigebelastingen

400

2.500

2.100

525,0%

0,2%

0,8%

Grondexploitatie

3.400

9.200

5.800

170,6%

1,5%

3,1%

Overig

17.100

29.400

12.300

71,9%

7,7%

9,9%

Sub-totaal

66.100

82.100

16.000

24,2%

29,6%

27,8%

Inkomsten ex inzet reserves

221.400

256.600

35.200

15,9%

99,2%

86,8%

Inzet reserves

1.800

38.900

37.100

2.061,1%

0,8%

13,2%

Totaal

223.200

295.500

72.300

32,4%

100,0%

100,0%

Bestuur en ondersteuning

32.300

33.100

800

2,5%

14,3%

11,9%

Veiligheid

7.900

8.400

500

6,3%

3,5%

3,0%

Verkeer, vervoer en waterstaat

18.000

16.900

(1.100)

-6,1%

8,0%

6,1%

Economie

2.500

5.700

3.200

128,0%

1,1%

2,0%

Onderwijs

9.400

9.000

(400)

-4,3%

4,2%

3,2%

Sport, cultuur en recreatie

19.700

23.600

3.900

19,8%

8,7%

8,5%

Sociaal domein

99.000

105.000

6.000

6,1%

43,9%

37,7%

Volksgezondheid en milieu

20.500

21.400

900

4,4%

9,1%

7,7%

Volkshuisv, Leef omg. en sted vern.

7.600

13.600

6.000

78,9%

3,4%

4,9%

Sub-totaal

216.905

236.700

19.795

9,1%

96,3%

85,1%

Toevoeging reserves

8.400

41.600

33.200

395,2%

3,7%

14,9%

Totaal

225.305

278.300

52.995

23,5%

100,0%

100,0%

Saldo

(2.105)

17.200

19.305

Inkomsten

Uitgaven

1

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/17131027/1