CConstaterende datMaasdriel
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 7 Stikstofdepositieonderzoek

Gemeenteraad 9 november 2023, gemeente MaasdrielBij agendapunt: Bestemmingsplan Hedel herziening 2022, Blankensteijn 112.086 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

• • • • • •

• •

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

Gebruiksfase - Beoogd

Resultaten

Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

S4TiFfKtjCap (27 januari 2023)

Lycens BV Blankensteijn 11, - Blankensteijn Blankensteijn, Hedel Realisatie van 45 appartementen S4TiFfKtjCap 27 januari 2023, 12:40 Wnb-rekengrid incl. eigen rekenpunten Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

2023 -

0,4 kg/j

6,5 kg/j

2/54

Projectberekening

Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen  Verkeersnetwerk

S4TiFfKtjCap (27 januari 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,4 kg/j

6,5 kg/j

3/54

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.

S4TiFfKtjCap (27 januari 2023)

4/54

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

S4TiFfKtjCap (27 januari 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

-

-

5/54

Projectberekening

Gebruiksfase, Rekenjaar 2023 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Verkeersbeweging Oost X:146672,68 Y:417177,6 376,72 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Verkeersbeweging West X:146294,97 Y:417241,03 397,45 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 2,5 kg/j Type scherm - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigen

73.8 p/etmaal 0.36 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 4,0 kg/j Type scherm - NO₂ 0,9 kg/j Hoogte - NH₃ 0,3 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigen

110.7 p/etmaal 0.54 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230126_290cbff6e8 Database versie 2022_290cbff6e8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

S4TiFfKtjCap (27 januari 2023)

54/54

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

Realisatiefase - Beoogd

Resultaten

Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

RVhUkK1koT4L (27 januari 2023)

Lycens BV Blankensteijn 11, - Blankensteijn Blankensteijn, Hedel Realisatie van 45 appartementen RVhUkK1koT4L 27 januari 2023, 12:39 Wnb-rekengrid incl. eigen rekenpunten Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

2023 -

5,0 kg/j

126,8 kg/j

2/57

Projectberekening

Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Sloopfase en Bouwrijp maken 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Funderingsfase 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Ruwen afbouw 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Woonrijp maken  Verkeersnetwerk

RVhUkK1koT4L (27 januari 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1,1 kg/j 1,2 kg/j 1,8 kg/j 0,7 kg/j 87,1 g/j

27,2 kg/j 28,1 kg/j 44,4 kg/j 23,7 kg/j 3,4 kg/j

3/57

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.

RVhUkK1koT4L (27 januari 2023)

4/57

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RVhUkK1koT4L (27 januari 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

-

-

5/57

Projectberekening

Realisatiefase , Rekenjaar 2023 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Sloopfase en Bouwrijp maken X:146492,35 Y:417226,84 0,44 ha

Naam

Stageklasse

Sloopkraan

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

NOₓ NH₃

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik

1828 l/j

90 u/j

110 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

938 l/j

Vrachtwagens Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

2012 l/j

2

27,2 kg/j 1,1 kg/j

90 u/j

56 l/j

NOₓ NH₃

120 u/j 121 l/j

NOₓ NH₃

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Graafmachine Egaliseren

Funderingsfase X:146492,35 Y:417226,84 0,44 ha

Stageklasse

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

NOₓ NH₃

625 l/j

Betonstorter

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1006 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1259 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1509 l/j

RVhUkK1koT4L (27 januari 2023)

60 u/j

38 l/j

NOₓ NH₃

625 l/j

Vrachtwagens

28,1 kg/j 1,2 kg/j

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue Stof Emissie verbruik

Graafmachine - Graven Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, Bouwput diesel, SCR: ja

Betonmixer

10,2 kg/j 0,4 kg/j 5,6 kg/j 0,2 kg/j 11,3 kg/j 0,5 kg/j

60 u/j

38 l/j

NOₓ NH₃

60 u/j

60 l/j

NOₓ NH₃

60 u/j

76 l/j

NOₓ NH₃

90 u/j

91 l/j

NOₓ NH₃

3,4 kg/j 0,2 kg/j 3,4 kg/j 0,2 kg/j 5,9 kg/j 0,2 kg/j 6,9 kg/j 0,3 kg/j 8,4 kg/j 0,4 kg/j

54/57

Projectberekening

3

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Ruw- en afbouw X:146492,35 Y:417226,84 0,44 ha

Stageklasse

NOₓ NH₃

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue Stof Emissie verbruik

Hijskraan Kanaalvloerplaten

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Hijskraan Breedvloerplaten

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

922 l/j

Betonstorter

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1006 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1259 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

922 l/j

Cementdekvloermixer Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

600 l/j

Vrachtwagens

2013 l/j

Betonmixer Hijskraan

RVhUkK1koT4L (27 januari 2023)

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

44,4 kg/j 1,8 kg/j

922 l/j

60 u/j

55 l/j

NOₓ NH₃

60 u/j

55 l/j

NOₓ NH₃

60 u/j

60 l/j

NOₓ NH₃

60 u/j

76 l/j

NOₓ NH₃

60 u/j

55 l/j

NOₓ NH₃

90 u/j

36 l/j

NOₓ NH₃

90 u/j

120 l/j

NOₓ NH₃

5,4 kg/j 0,2 kg/j 5,4 kg/j 0,2 kg/j 5,9 kg/j 0,2 kg/j 6,9 kg/j 0,3 kg/j 5,4 kg/j 0,2 kg/j 3,7 kg/j 0,1 kg/j 11,7 kg/j 0,5 kg/j

55/57

Projectberekening

4

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Woonrijp maken X:146492,35 Y:417226,84 0,44 ha

NOₓ NH₃

Stageklasse

Graafmachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Manitou Knikmops Verreiker

23,7 kg/j 0,7 kg/j

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue Stof Emissie verbruik

1251 l/j

120 u/j 75 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

776 l/j

120 u/j 47 l/j

Trilplaten Stampers

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

278 l/j

60 u/j

Vrachtwagens

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1006 l/j

60 u/j

5

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Verkeersbeweging West X:146292,79 Y:417241,4 386,71 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Verkeersbeweging Oost X:146669,39 Y:417179,91 386,73 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RVhUkK1koT4L (27 januari 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

60 l/j

NOₓ

7,4 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 4,6 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 5,9 kg/j NH₃ 2,1 g/j NOₓ 5,9 kg/j NH₃ 0,2 kg/j

Links Rechts NOₓ 2,1 kg/j Type scherm - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - NH₃ 52,6 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigen

2496 p/jaar 0 p/jaar 1268 p/jaar 0 p/jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 1,3 kg/j Type scherm - NO₂ 0,4 kg/j Hoogte - NH₃ 34,5 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigen

1664 p/jaar 0 p/jaar 828 p/jaar 0 p/jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

56/57

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230126_290cbff6e8 Database versie 2022_290cbff6e8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RVhUkK1koT4L (27 januari 2023)

57/57

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13228124/1