CConstaterende datLochem
Koppel je AI →
Document · PDF

RV Bijlage 7 Rapportage brandveiligheid NEN 6060 10-04-2024 2171908

Raadsvergadering 7 april 2025, gemeente LochemBij agendapunt: Ontwerp verklaring van geen bedenkingen aanvraag omgevingsvergunning pluimveestallen te Barchem6.622 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Rapportage Brandveiligheid Volgens NEN 6060 Nieuwbouw van twee pluimveestallen Hietland 4 in Barchem

Project:

24111

Van Nieuwbouw van twee pluimveestallen Hietland 4 in Barchem Onderwerp: Rapportage brandveiligheid grote brandcompartimenten volgens NEN 6060 Datum Ordernummer

: 10 april 2024 : 24111

Opdrachtgever: Agra-Matic B.V. Rubensstraat 175 6717 VE EDE

Opgesteld door: Tom van Dartel tom@vanmiddendorp.nl 06 82340085

Van Middendorp Bouwkundig Teken- en Adviesbureau B.V. Adres: Lunet 9, 3905 NW VEENENDAAL E-mail: info@vanmiddendorp.nl Website: www.vanmiddendorp.nl Telefoon: 0318 565121

KvK: 71363858 BTW: NL85868700B01 DNR voorwaarden op vanmiddendorp.nl/voorwaarden

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

2

Inhoudsopgave Inhoudsopgave

3

1. Inleiding

4

2. Uitgangspunten

5

2.1. 2.2. 2.3. 2.4.

Algemene gegevens Situatie en planbeschrijving Toegepaste materialen Controle toepassingsgebied

5 5 5 6 6

3. Bepaling Vuurbelasting 3.1. 3.2. 3.3. 3.4. 3.5. 3.6.

7

Vuurbelasting Permanente vuurbelasting Variabele vuurbelasting Totale vuurbelasting De maatgevende vuurbelasting De vuurlast

7 7 7 7 8 8

4. Berekening 4.1. 4.2. 4.3. 4.4. 4.5. 4.6. 4.7. 4.8.

9

Bepalen maatregelenpakket Maximale compartimentgrootte WBDBO toeslag WBDBO Warmtestraling Celvormige structuur Brandoverslag vanuit nevenfuncties Overige aandachtspunten

9 9 10 10 11 11 12 12

5. Aanvullende eisen NEN 6060

13

6. Ontvluchting

15

7. Conclusie

16

7.1. 7.2. 7.3. 7.4. 7.5. 7.6.

Toepassing volgens NEN 6060 Bouwkundige voorzieningen Installatietechnische voorzieningen Organisatorische voorzieningen Toezichtarrangement Voorzieningen voor de brandweer

Bijlage A Bijlage B Bijlage C Bijlage D

16 16 17 17 18 18

Situatietekening en plattegronden Bepaling van de verschillende vuurbelastingen Bepaling van de maximale compartimentgrootte Stralingsberekeningen gevels

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

3

1.

Inleiding

Voor de nieuwbouw van twee pluimveestallen aan de Hietland 4 in Barchem is het plan beoordeeld met betrekking tot het aspect beheersbaarheid van brand. De beoordeling heeft plaats gevonden aan de hand van de NEN 6060. Elke pluimveestal wordt beoordeeld als een afzonderlijk brandcompartiment. De basis voor brandcompartimentering ligt in het Bouwbesluit (afdeling 2.10), hierin is opgenomen dat de maximale afmeting voor een brandcompartiment afhankelijk is van de functie (in dit geval 2.500 m² uitgaande van een lichte industriefunctie). Op grond van artikel 1.3 uit het Bouwbesluit 2012 is het mogelijk hiervan af te wijken als er een gelijkwaardige oplossingen wordt geboden. De gelijkwaardige oplossing die in dit geval gebruikt gaat worden is de NEN 6060, inclusief bijlage J, maatregelenpakket A. Beide stallen hebben een gebruiksoppervlak van het brandcompartiment groter dan 2.500 m². Stal B heeft een gebruiksoppervlakte van 3.441 m² en stal C 2.883 m². Dit is groter dan 2.500 m² welke volgens het Bouwbesluit is toegestaan, hiervoor is een gelijkwaardige oplossing noodzakelijk. Deze gelijkwaardige oplossing hiervoor is gevonden door de toepassing van de NEN 6060. Aan de hand van een inventarisatie van de te verwachten vuurbelasting, wordt beoordeeld of de oppervlakte van dit brandcompartiment niet leidt tot een lager veiligheidsniveau.

De NEN 6060 beschrijft in tabel 1(d) het volgende: “Dit pakket is niet bedoeld om af te wijken van de eisen die het Bouwbesluit 2012 stelt ter voorkoming van dierenleed bij brand in dierenverblijven. Daarmee is niet uitgesloten dat een dierenverblijf conform het Bouwbesluit 2012, onderdeel uitmaakt van de NEN 6060-compartiment.” Op basis hiervan is, om zo veel als mogelijk de veiligheid te waarborgen van de aanwezige dieren, als onderdeel van deze NEN 6060 rapportage hoofdstuk 5 ‘aanvullende eisen NEN 6060’ toegevoegd, welke als gelijkwaardigheid dient voor de overschrijding van het brandcompartiment. Uit deze methode volgen ook de eisen met betrekking tot de weerstand tegen branddoorslag en brandoverslag (WBDBO) van het compartiment. In dit rapport worden de uitgangspunten en de resultaten van de beoordeling gepresenteerd.

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

4

2.

Uitgangspunten

In dit hoofdstuk worden de belangrijkste gegevens weergegeven die de uitgangspunten vormen voor de beoordeling.

2.1.

Algemene gegevens

Het werk betreft de nieuwbouw van twee pluimveestallen aan de Hietland 4 in Barchem. Bij de beoordeling is uitgegaan van:    

Tekeningen van Agra-Matic B.V., projectnummer: 475607. Mondelinge informatie opdrachtgever NEN 6090: Bepaling van de vuurbelasting NEN 6060: Brandveiligheid van grote brandcompartimenten

2.2.

Situatie en planbeschrijving

De gebouwen zijn pluimveestallen, dit valt qua gebouwtype onder een lichte industriefunctie voor het houden van dieren. In bijlage A is een tekening van de situatie opgenomen.

2.3.

Toegepaste materialen

Onderstaand staat een beknopt overzicht van de toegepaste materialen zoals deze zijn overgenomen in de berekening voor de permanente vuurlast. Constructie Gevels Begane grondvloer Verdiepingsvloer Dak Kozijnen Deuren

: staal : prefab betonplint : sandwichpaneel : beton : n.v.t. : vezelcement golfplaten : staal : kunststof

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

5

2.4.

Controle toepassingsgebied

Onderstaand staat de tabel met het overzicht van de toepasbaarheid van de NEN 6060 per gebruiksfunctie.

1. Bron NEN 6060, paragraaf 7.2.2.1 Gebruiksfuncties. Tabel 1 — Overzicht van de toepasbaarheid van de maatregelpakketten bij de gebruiksfuncties die het Bouwbesluit 2012 onderscheidt

Het plan valt binnen het toepassingsgebied conform de NEN 6060.

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

6

3.

Bepaling Vuurbelasting

In dit hoofdstuk worden de verschillende vuurbelastingen nader toegelicht. De twee pluimveestallen zijn vrijwel identiek aan elkaar, maar omdat er bij stal C drie silo’s geplaatst worden zijn voor beide stallen de vuurbelastingen bepaald.

3.1.

Vuurbelasting

De vuurbelasting wordt onderscheiden in permanente en variabele vuurbelasting. De eenheid van vuurbelasting wordt gerelateerd aan de verbrandingswaarde van vurenhout (19 MJ/kg). We spreken dan van kilogram vurenhoutequivalent. De permanente vuurbelasting wordt bepaald uit de permanent aanwezige brandbare materialen, zoals de constructie, het dak en de vloeren. De variabele vuurbelasting wordt bepaald uit de wisselend aanwezig brandbare materialen, zoals de inrichting en opgeslagen goederen.

3.2.

Permanente vuurbelasting

Sommige onderdelen zijn als niet brandbaar te beschouwen, deze hebben in de berekening dan ook een nulwaarde. De berekende permanente vuurbelasting van stal B is: 13,5 kg vurenhout/m2 (zie bijlage B) De berekende permanente vuurbelasting van stal C is: 12,9 kg vurenhout/m2 (zie bijlage B)

3.3.

Variabele vuurbelasting

De berekende variabele vuurbelasting van stal B is: 6,8 kg vurenhout/m2 (zie bijlage B) De berekende variabele vuurbelasting van stal C is: 17,0 kg vurenhout/m2 (zie bijlage B) Dit is inclusief 10 % onvoorziene vuurbelasting.

3.4.

Totale vuurbelasting

De totale vuurbelasting is de permanente en de variabele vuurbelasting bij elkaar opgeteld. De totale vuurbelasting van stal B is: 20,3 kg vurenhout/m2 (zie bijlage B) De totale vuurbelasting van stal C is: 29,8 kg vurenhout/m2 (zie bijlage B)

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

7

3.5.

De maatgevende vuurbelasting

De maatgevende vuurbelasting wordt bepaald op de meest ongunstigste 1.000 m2, waar zich de grootste verbrandingswaarde bevindt. De vuurbelasting bij beide stallen is gelijkmatig verdeeld over het gehele compartiment. Hierdoor is voor stal B de maatgevende vuurbelasting gelijk aan de totale vuurbelasting. Bij stal C bevindt zich de maatgevende vuurbelasting zich in het gebied waarin de drie silo’s geplaatst zijn. De maatgevende vuurbelasting van stal B bedraagt 20,3 kg vurenhout/m2 (zie bijlage B) De maatgevende vuurbelasting van stal C bedraagt 50,5 kg vurenhout/m2 (zie bijlage B)

3.6.

De vuurlast

De vuurlast is de totale verbrandingswaarde van het brandbare materiaal in het brandcompartiment uitgedrukt in ton vurenhoutequivalent. Dit is zowel de permanente als de variabele vuurbelasting. De vuurlast in van stal B bedraagt: 69,8 ton vurenhoutequivalent (zie bijlage B) De vuurlast in van stal C bedraagt: 86,0 ton vurenhoutequivalent (zie bijlage B) Dit ligt voor elk NEN6060-compartiment onder de maximale waarde van 600 ton vurenhout-equivalent.

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

8

4.

Berekening

In dit hoofdstuk wordt beoordeeld of het NEN 6060-compartiment voldoet aan de maximale compartimentsgrootte en wat de eventuele hoogte van brandwerendheid voor de gevel dient te zijn.

4.1.

Bepalen maatregelenpakket

Er zijn 4 verschillende maatregelenpakketten, namelijk: I. II.

Basispakket Brandcompartimenten met brandmeldinstallatie Warmteafvoerinstallatie Bulk opgeslagen goederen Gesprinklerde Brandcompartimenten

III. IV.

en

Rook-

en

In dit geval wordt het gebouw niet voorzien van aanvullende brandveiligheidsvoorzieningen en moet er dus worden getoetst aan maatregelenpakket I.

4.2.

Maximale compartimentgrootte

Amax Amax Lmax q

= Lmax / q (zie bijlage C) = maximale grootte van brandcompartiment in m2 vloeroppervlakte. = afhankelijk van functie en toepassing, in dit geval 600.000 voor een lichte industriefunctie. = de gemiddelde vuurbelasting in kg vurenhout/m2

Amax Amax

= 600.000 / 20,3 = 29.597 m² = 600.000 / 29,8 = 20.103 m²

voor stal B voor stal C

De maximale toelaatbare oppervlakte voor de brandcompartimenten is repsectievelijk 29.597 m² en 20.103 m². De oppervlakte van de brandcompartimenten bedraagt 3.441 m² en 2.883 m², zodat aan deze eis wordt voldaan. Gecontroleerd dient te worden of ook aan de voorwaarden bijlage J van de NEN 6060, tabel J.1. wordt voldaan. Volgens tabel J.1. wordt de maximale omvang van het brandcompartiment bepaald door het toegepaste maatregelenpakket. Per maatregelenpakket gelden onderstaande eisen aan de maximale omvang van het NEN 6060-Compartiment, van toepassing op pluimveestallen: Maatregelpakket A: 3.825m² Maatregelpakket B: 4.900m² Maatregelpakket C: 5.400m² De oppervlakte van de compartimenten mag dus de bovenstaande waarden niet overschrijden. De oppervlakte van de brandcompartimenten is 3.441 m² en 2.883 m², voor beide oppervlakten wordt voldaan aan maatregelpakket A, die een maximale oppervlakte van 3.825 m² toelaat.

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

9

4.3.

WBDBO toeslag

De te hanteren WBDBO-toeslag naar naburige brandcompartimenten (verticale scheidingen) wordt bepaald door de grafieken in figuur 1, behalve wanneer er op het betrokken perceel voor de betreffende gevel(s) een onbebouwde (vrije) ruimte aanwezig van minimaal 5 m loodrecht op de gevel. In dat geval wordt de veiligheidsmarge geacht aanwezig te zijn en kan dus een waarde van 0 worden ingevuld voor de toeslag.

2. Bron NEN 6060, paragraaf 7.3.3.2. Bepaling van de WBDBO-toeslag Figuur 1: Grafiek ter bepaling van de te hanteren WBDBO-toeslag naar naburige compartimenten; niet van toepassing bij minstens 5 m vrije afstand op het perceel

Alle gevels liggen op meer dan 5 m van perceelsgrenzen of belendende bebouwing. Tussen de stallen in wordt een brandscheiding gerealiseerd. Deze brandscheiding heeft een oppervlakte van 270 m². Geconcludeerd wordt dat voor geen enkele gevel gerekend hoeft te worden met een WBDBO-toeslag.

4.4.

WBDBO

Volgens de NEN 6060 is de WBDBO gelijk aan de maatgevende vuurbelasting (20,3 en 50,5 kg vurenhout/m²) in minuten met een minimum van 60 minuten WBDBO. In dit geval betekent dat een WBDBO van 60 minuten voor beide brandcompartimenten.

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

10

4.5.

Warmtestraling

Om de reductie op de WBDBO ten gevolge van afstand te bepalen wordt de straling op de doelgevel bepaald door de berekening zoals deze is opgenomen in de NEN 6060. Gevel

Afstand

Breedte

Hoogte

Straling

Reductie

(m)

(m)

(m)

(kW/m²)

(min)

Benodigde WBDBO

Stal B Zuidoostgevel

12,6

34,1

4,74

6,1

240

0 min

43,0

103,8

2,29

0,8

240

0 min

41,6

34,1

4,74

1,0

240

0 min

11,7

79,1

2,80

3,7

240

0 min

12,6

30,7

4,74

5,2

240

0 min

53,6

30,7

4,74

0,5

240

0 min

Richting perceelsgrens (maatgevend) Zuidwestgevel Richting perceelgrens (maatgevend) Noordwestgevel Richting perceelgrens (maatgevend) Stal C Noordoostgevel Richting bebouwing Zuidoostgevel Richting perceelsgrens (maatgevend) Noordwestgevel Richting perceelgrens (maatgevend)

3. Tabel warmtestraling van alle gevels

Uit de berekening volgt dat geen enkele gevel brandwerend uitgevoerd hoeft te worden. Wel dienen de interne brandscheidingen richting nevenfuncties brandwerend uitgevoerd te worden. Zie hiervoor paragraaf 4.7. van deze rapportage.

4.6.

Celvormige structuur

Binnen het NEN 6060-compartiment is geen celvormige structuur aanwezig.

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

11

4.7.

Brandoverslag vanuit nevenfuncties

Conform bijlage J van de NEN 6060 dient er een brandscheiding aangebracht te worden rondom nevenfuncties. Concreet houdt dit in dat alle nevenfuncties een brandscheiding van ten minste 60 minuten éénzijdig (vanuit de nevenfuncties richting het dierenverblijf) dienen te hebben. Gekeken naar de indeling van het bouwplan wordt geconcludeerd dat de volgende nevenfuncties voorzien moeten worden van een éénzijdige brandscheiding van 60 minuten richting de stallen:  

Besturingsruimte Loods E

Omdat de brandwerendheidseis éénzijdig geldt dienen de besturingsruimte en loods richting de aangrenzende pluimveestallen voorzien te zijn van een brandwerende gevel en dient om brandoverslag te voorkomen ook het dak/plafond hiervan brandwerend uitgevoerd te worden.

4.8.

Overige aandachtspunten

Buiten de hierboven beschreven nevenfuncties bevinden zich binnen het bouwplan nog enkele aandachtspunten, dit zijn de opstellingen van de warmtewisselaars en de silo’s. Iedere stal is voorzien van een warmtewisselaar. De dieren die aanwezig zijn in de stallen zijn kuikens, het pand is enkel gelijkvloers uitgevoerd, hierdoor zullen de kuikens zich altijd ‘laag bij de grond’ bevinden. Eventueel beginnende rookvorming zal in de basis altijd naar de nok van de stal stijgen. Rookvorming op peilniveau zal pas bij een volledig ontwikkelde brand plaatsvinden. De warmtewisselaars worden zo uitgevoerd dat bij een temperatuur van meer dan 35 graden de warmtewisselaar automatisch uitgeschakeld wordt, er is dan geen luchtstroom van en naar de wisselaar. Daarnaast is er nagenoeg geen techniek aanwezig in de warmtewisselaars, waardoor de kans op het ontstaan van brand in de warmtewisselaar vrijwel nihil is. Als gevolg hiervan is het niet aannemelijk dat er bij de warmtewisselaar brand kan ontstaan die zich ontwikkeld tot een volledige brand, waardoor rookvorming op peilniveau zal plaatsvinden. Bij stal C zijn drie polyester voersilo’s geplaatst. Volgens de NEN6060 mogen de silo’s in een NEN 6060-veestal worden opgesteld.

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

12

5.

Aanvullende eisen NEN 6060

Buiten bovenstaande dient te allen tijde voldaan te worden aan de verdere maatregelen zoals gesteld in de NEN 6060, bijlage J. Voor het onderhavige bouwplan is maatregelenpakket A van toepassing. De toe te passen nieuwe materialen dienen te voldoen aan paragraaf J.6.1. van de NEN 6060, zie onderstaande: 

 

Een zijde van een dak en/of een gevel die grenst aan de binnenlucht moet voldoen aan brandklasse B, rookklasse s2 en druppelvorming d0 bepaald volgens NEN‐ EN 13501‐1+A1. Op ten hoogste 5% van de totale oppervlakte van de constructieonderdelen van de NEN 6060‐veestal is deze eis niet van toepassing. Een zijde van het dak die grenst aan de buitenlucht moet voldoen aan de kwalificatie ‘niet brandgevaarlijk’ bepaald volgens NEN 6063. Een zijde van de gevel die grenst aan de buitenlucht moet voldoen aan brandklasse D bepaald volgens NEN‐EN 13501‐1+A1. Op ten hoogste 5% van de totale oppervlakte van de constructieonderdelen van de NEN 6060‐veestal is deze eis niet van toepassing. Een zijde van een constructieve vloer die grenst aan de binnenlucht moet voldoen aan brandklasse Bfl en rookklasse s1fl bepaald volgens NEN‐EN 13501‐1. Op ten hoogste 5% van de totale oppervlakte van de constructieonderdelen van de NEN 6060‐veestal is deze eis niet van toepassing.

De toe te passen installaties dienen te voldoen aan paragraaf J.6.2. van de NEN 6060, zie onderstaande: Voorwaarden voor heaters, luchtverhitters en andere verwarmingsinstallaties zijn:  

Ze worden op een stabiele, vaste en brandvrije ondergrond opgesteld die voldoet aan brandklasse A2 of beter zoals bedoeld in NEN 13501‐1+A1; Ze worden jaarlijks onderhouden door een erkend installateur.

Bij maatregelenpakket A geldt geen verplichting voor het toepassen van branddetectie. Volgens paragraaf J.6.3. van de NEN 6060 dient nabij de NEN 6060-veestal een bluswatervoorziening aanwezig te zijn met een minimale capaciteit van 90 m³/h voor een duur van 4 uur. De locatie, uitvoeren en bereikbaarheid van de bluswatervoorziening moet worden afgestemd met het bevoegd gezag. Daarnaast dient te allen tijde voldaan te worden aan de verdere maatregelen zoals gesteld in de NEN 6060, bijlage J, paragraaf J.8.1., behorende bij maatregelenpakket A. Dit houdt in dat het bouwplan aan onderstaande moet voldoen:  

1 × per 5 jaar periodieke keuring volgens NTA 8220 (inbegrepen een thermografisch onderzoek van de installaties); Elektrische installatie worden aangebracht op een onbrandbare ondergrond (betonpaneel) die voldoet aan brandklasse A2 of beter zoals bedoeld in NEN‐EN 13501‐1+A1. Het betonpaneel is rondom minimaal 10 mm groter dan de technische installatie;

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

13

     

Kabels van de installatie worden gelegd in draadgoten tegen ongedierte en er is een verplichting tot afsluiten contract voor ongediertebestrijding; Verlichting wordt op onbrandbare ondergrond aangebracht die voldoet aan brandklasse A2 of beter volgens NEN‐EN 13501‐1+A1. Elektromotoren zijn beveiligd tegen overbelasting; Werkzaamheden worden zoveel mogelijk uitgevoerd in een werkplaats die gelegen is in een ander brandcompartiment; Opnemen van een rookverbod in en rondom de stal; Bewustwording van brandrisico's;

OPMERKING Onder bewustwording van brandrisico’s wordt verstaan dat de ondernemer kan aantonen dat hij zich meer dan gemiddeld bewust is van veiligheidsrisico’s en handelt volgens dit bewustzijn. De ondernemer zou dit bijvoorbeeld kunnen aantonen door zijn opleiding of cursussen op het gebied van brandpreventie en door periodieke brandveiligheidssessies met de medewerkers van het bedrijf waarin aandacht is voor instructie en oefening (protocol en praktijk).Wanneer de ondernemer deze maatregel als onderdeel van de oplossing indient bij het bevoegd gezag, zal over de invulling ervan goedkeuring verleend moeten worden door de brandweer. Bovendien behoort de frequentie van het toezichtarrangement waarbij deze maatregel is toegepast, door het bevoegd gezag met een interval van 1 x per jaar te worden vastgesteld. Het toezichtarrangement behoort te worden uitgevoerd volgens 6.3. NEN 6060 Instemming van het bevoegd gezag is vereist

Notitie: bovenstaand zijn diverse aanvullende eisen, zoals gesteld in de NEN 6060 weergegeven. Hiernaast dienen aan de primaire (basis) prestatie-eisen zoals gesteld in het Bouwbesluit 2012 te allen tijden voldaan te worden.

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

14

6.

Ontvluchting

De ontvluchting voldoet qua loopafstanden rechtstreeks aan het Bouwbesluit 2012. De bezetting is kleiner dan 1 persoon per 30m², hierdoor mogen in de basis vluchtafstanden van 60 meter gehanteerd worden. Artikel 2.102. Vluchtroute 7. In afwijking van het vierde en vijfde lid geldt bij een bezetting van minder dan 1 persoon per 30 m² gebruiksoppervlakte van het subbrandcompartiment een waarde van ten hoogste 60 m.

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

15

7.

Conclusie

De beoordeling wordt samengevat in de onderstaande (deel)conclusies en benodigde voorzieningen. Hierbij worden de conclusies per paragraaf samengevat.

7.1. 

 

 

Het werk betreft de nieuwbouw van twee pluimveestallen aan de Hietland 4 in Barchem. De stallen zijn beoordeeld op basis van de NEN 6060, waarbij elke afzonderlijke pluimveestal beoordeeld is als één groot brandcompartiment. Het totaal oppervlak van de brandcompartimenten bedraag 3.441 m² en 2.883 m². Dit voldoet qua oppervlak niet aan de eisen uit het bouwbesluit en als gelijkwaardige oplossing is het brandcompartiment beoordeeld op basis van Maatregelenpakket I van de NEN 6060, inclusief aanvullende bijlage J met maatregelenpakket A. De berekende maatgevende vuurbelasting is ten hoogste 20,3 en 50,5 kg vurenhout/m² wat een WBDBO oplevert van 60 minuten. Het geplande vloeroppervlak van 3.441 m² en 2.883 m² (gebruiksoppervlakte) voldoet aan de maximale toegestane vloeroppervlakte 3.825 m², voortkomende uit maatregelenpakket A, bijlage J van de NEN 6060 voor elk brandcompartiment. Voor geen enkele gevel hoeft gerekend te worden met een toeslag op de WBDBO van 60 minuten volgens figuur 1. Er is geen celvormige structuur aanwezig binnen het NEN 6060-compartiment.

7.2.   

Toepassing volgens NEN 6060

Bouwkundige voorzieningen

Geen enkele gevel hoeft brandwerend uitgevoerd te worden. De besturingsruimte en loods E zijn nevenfuncties en worden voorzien van een éénzijdige brandscheiding van 60 minuten en weerstand tegen rookdoorgang Sa. Door toepassing van bijlage J worden aanvullende eisen gesteld aan onder ander de toe te passen materialen, zie onderstaande: o Een zijde van een dak en/of een gevel die grenst aan de binnenlucht moet voldoen aan brandklasse B, rookklasse s2 en druppelvorming d0 bepaald volgens NEN‐EN 13501‐1+A1. Op ten hoogste 5% van de totale oppervlakte van de constructieonderdelen van de NEN 6060‐veestal is deze eis niet van toepassing. o Een zijde van het dak die grenst aan de buitenlucht moet voldoen aan de kwalificatie ‘niet brandgevaarlijk’ bepaald volgens NEN 6063 o Een zijde van de gevel die grenst aan de buitenlucht moet voldoen aan brandklasse D bepaald volgens NEN‐EN 13501‐1+A1. Op ten hoogste 5% van de totale oppervlakte van de constructieonderdelen van de NEN 6060‐veestal is deze eis niet van toepassing. o Een zijde van een constructieve vloer die grenst aan de binnenlucht moet voldoen aan brandklasse Bfl en rookklasse s1fl bepaald volgens NEN‐EN 13501‐1. Op ten hoogste 5% van de totale oppervlakte van de constructieonderdelen van de NEN 6060‐veestal is deze eis niet van toepassing.

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

16

7.3.  

 

 

  

Door toepassing van bijlage J worden aanvullende eisen gesteld aan onder andere de toe te passen installaties, zie onderstaande. Voorwaarden voor heaters, luchtverhitters en andere verwarmingsinstallaties zijn: o Ze worden op een stabiele, vaste en brandvrije ondergrond opgesteld die voldoet aan brandklasse A2 of beter zoals bedoeld in NEN 13501‐1+A1; o Ze worden jaarlijks onderhouden door een erkend installateur. De warmtewisselaars worden voorzien van een 60 minuten brandscheiding, bij een temperatuur van meer dan 35 graden wordt de warmtewisselaar automatisch uitgeschakeld, er is dan geen luchtstroom van en naar de wisselaar. Er geldt geen verplichting tot het aanbrengen van branddetectie. Er dient een bluswatervoorziening aanwezig te zijn met een minimale capaciteit van 90 m³/h voor een duur van 4 uur. De locatie, uitvoeren en bereikbaarheid van de bluswatervoorziening moet worden afgestemd met het bevoegd gezag. 1 × per 5 jaar periodieke keuring volgens NTA 8220 (inbegrepen een thermografisch onderzoek van de installaties); Elektrische installatie worden aangebracht op een onbrandbare ondergrond (betonpaneel) die voldoet aan brandklasse A2 of beter zoals bedoeld in NEN‐EN 13501‐1+A1.

Het betonpaneel is rondom minimaal 10 mm groter dan de technische installatie; Kabels van de installatie worden gelegd in draadgoten tegen ongedierte en er is een verplichting tot afsluiten contract voor ongediertebestrijding; Verlichting wordt op onbrandbare ondergrond aangebracht die voldoet aan brandklasse A2 of beter volgens NEN‐EN 13501‐1+A1. Elektromotoren zijn beveiligd tegen overbelasting;

7.4. 

Installatietechnische voorzieningen

Organisatorische voorzieningen

Door toepassing van bijlage J worden aanvullende eisen gesteld aan onder andere het gebruik, zie onderstaande: o 1 × per 5 jaar periodieke keuring volgens NTA 8220 (inbegrepen een thermografisch onderzoek van de installaties); o Kabels van de installatie worden gelegd in draadgoten tegen ongedierte en er is een verplichting tot afsluiten contract voor ongediertebestrijding; o Werkzaamheden worden zoveel mogelijk uitgevoerd in een werkplaats die gelegen is in een ander brandcompartiment; o Opnemen van een rookverbod in en rondom de stal; De ondernemer dient zich bewust de zijn van brandrisico’s: hieronder wordt verstaan dat de ondernemer kan aantonen dat hij zich meer dan gemiddeld bewust is van veiligheidsrisico’s en handelt volgens dit bewustzijn. De ondernemer zou dit bijvoorbeeld kunnen aantonen door zijn opleiding of cursussen op het gebied van brandpreventie (en blusmiddelen) en door periodieke brandveiligheidssessies met de medewerkers van het bedrijf waarin aandacht is voor instructie en oefening (protocol en praktijk).

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

17

7.5. 

Er wordt voor het ingebruikname van het bouwwerk een toezichtarrangement afgesloten met een onafhankelijke (niet dezelfde als de opsteller van deze rapportage), ter zake kundig adviesbureau. Het toezichtarrangement bestaat uit; o Een vijfjaarlijks uit te voeren controle op de uitgangspunten zoals in de rapportage NEN 6060, behorende bij de omgevingsvergunning zijn opgenomen. De datum voor de controles moet vooraf met de desbetreffende gemeente worden overeengekomen (de frequentie voor de jaarlijkse controle dient afgestemd te worden met het bevoegd gezag). o Er wordt binnen 1 week na de controle een rapportage aan de betreffende gemeente toegezonden. o De uitvoering en werkwijze van het toezichtarrangement dienen te voldoen aan art. 6.3. van de NEN 6060.

Voor de werkwijze dient op gecontroleerd te worden of voldaan wordt aan: o de aanwezige gemiddelde vuurbelasting in het NEN 6060-compartiment kleiner dan of gelijk is aan de toegelaten gemiddelde vuurbelasting, q, zoals gesteld in deze rapportage; o de maatgevende vuurbelasting in het NEN 6060-compartiment kleiner dan of gelijk is aan de toegelaten maatgevende vuurbelasting, qm, zoals gesteld in deze rapportage; o de brandwerendheid van de scheidingsconstructies voldoet aan de gestelde eisen; o de brandwerendheid en de werking van de zelfsluitende constructies ter plaatse van doorgangen in brandwerende scheidingsconstructies voldoen aan de gestelde eisen; o de voorwaarden voor de installaties, zoals gesteld in deze rapportage. o alle voorwaarden zoals gesteld in paragraaf 7.1. t/m 7.4. van deze rapportage. Voorwaarden aan de vluchtrouteaanduiding als bedoeld in deze norm zijn: o De vluchtrouteaanduiding moet voldoen aan een van toepassing zijnde vigerende norm. o De zichtbaarheidseisen moet voldoen aan een van toepassing zijnde vigerende norm.

7.6.  

Toezichtarrangement

Voorzieningen voor de brandweer

De maximale loopafstanden voldoen aan het Bouwbesluit 2012. Er dient een bluswatervoorziening aanwezig te zijn met een minimale capaciteit van 90 m³/h voor een duur van 4 uur. De locatie, uitvoeren en bereikbaarheid van de bluswatervoorziening moet worden afgestemd met het bevoegd gezag. De stallen zijn rondom voorzien van verharding. Het is aannemelijk dat het pand goed toegankelijk is voor de brandweer.

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

18

 

Het rapport betreft een voldoet conclusie. Bij het opstellen van deze berekening is uitgegaan van de informatie zoals deze door de opdrachtgever en ontwerper is verstrekt. Van Middendorp Bouwkundig teken- en adviesbureau is niet aansprakelijk als er wordt afgeweken van de gegevens zoals deze in de rapportage staan vermeld.

Ederveen,

Tom van Dartel Van Middendorp Bouwkundig teken- en adviesbureau B.V.

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

19

Bijlage A

Situatietekening en plattegronden

De situatietekening is noordgericht

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

20

Plattegrond

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

21

Bijlage B

Bepaling van de verschillende vuurbelastingen

Stal B: Bepaling oppervlak stal

2537,0 m²

+

wintergarten

904,0 m²

+

totaal

3441,0 m²

Permanente vuurbelasting. Materiaal:

Verbrandingswaarde Hoeveelheid:

Gewicht:

Per eenheid:

bijdrage

Totaal:

Opmerking

gevels ongeisoleerde betonplint

onbrandbaar

topgevel, geïsoleerde betonplint

5,4 m³

30,0 kg/m³

30,0 MJ/kg

66%

3236,1 MJ

topgevels, sandwichpaneel 100mm

26,8 m³

30,0 kg/m³

30,0 MJ/kg

66%

15919,2 MJ

5,0 st

35,0 kg/st

30,0 MJ/kg

66%

3465,0 MJ

buitenkozijnen, verzinkt staal loopdeuren

onbrandbaar

stalen constructie

onbrandbaar

houten regelwerk t.p.v. zijgevel

3,8 m³

580,0 kg/m³

19,0 MJ/kg

66%

27873,1 MJ

windbreekgaas t.p.v. zijgevel

238,7 m²

1,0 kg/m²

28,0 MJ/kg

66%

4411,9 MJ

aluminium lekdorpels en waterslagen

onbrandbaar

binnenwanden geisoleerd sandwichpaneel, 100mm

467,1 m³

30,0 kg/m³

30,0 MJ/kg

100%

binnendeuren met kozijn

3,0 st

40,0 kg/st

19,0 MJ/kg

100%

420390,0 MJ 2280,0 MJ

uitloopopeningen t.b.v kippen, multiplex

1,4 m³

580,0 kg/m³

19,0 MJ/kg

100%

15428,0 MJ

150,0 MJ/st

100%

1650,0 MJ

staalconstructie luchtinlaatventiel

onbrandbaar 11,0 st

binnenwand (richting stal C) ongeisoleerde betonplint

onbrandbaar

brandwerend sandwichpaneel

onbrandbaar

brandwerende binnendeuren met kozijn

onbrandbaar

steenwolisolatie bij goot

onbrandbaar

staalconstructie

onbrandbaar

dak vezelcement golfplaat

onbrandbaar

glaswol 200mm

onbrandbaar

houten gordingen 75x275mm

68,5 m³

580,0 kg/m³

19,0 MJ/kg

33%

249136,2 MJ

lichtstraten, carbonplaat

32,0 m²

4,0 kg/m²

28,0 MJ/kg

33%

1182,7 MJ

aluminium golfplaat plafond

onbrandbaar

aluminium getrokken goten

onbrandbaar

stalen spanten

onbrandbaar

beganegrond vloer

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

22

in het werk gestorte betonvloer

onbrandbaar

Installaties e- en w-installatie

3441,0 m²

gebruiksoppervlakte:

3441,0 m²

permanente vuurbelasting/m²

40,0 MJ/m² vuurlast:

137640,0 MJ

46453,3 kg vurenhout equivalent

13,5 kg vurenhout/m²

Variabele vuurbelasting. Materiaal:

100%

Verbrandingswaarde Hoeveelheid:

Gewicht:

Per eenheid:

Totaal:

Opmerking

algemeen ventilatoren voer

12,0 st

150,0 MJ/st

6000,0 kg

60% droge mest en strooisel ca 20mm levende have: vleeskuikens voerlijn met kunststof voerpannen

60,0 m³

350,0 kg/m³

1800,0 MJ

14,5 MJ/kg

87000,0 MJ

12,8 MJ/st

267960,0 MJ niet meegerekend

35500,0 st 822,0 st

1,5 kg/st

28,0 MJ/st

34524,0 MJ

450,0 MJ/st

450,0 MJ

machines / apparaten aandrijving uitloopopening

1,0 st

liermotor

4,0 st

450,0 MJ/st

1800,0 MJ

wesselman heater

5,0 st

1500,0 MJ/st

7500,0 MJ

warmtewisselaar

1,0 st

1500,0 MJ/st

1500,0 MJ

gebruiksoppervlakte:

3441,0 m²

vuurlast+ 10% onvoorzien:

permanente vuurbelasting/m²

13,5 kg vurenhout/m²

variabele vuurbelasting/m²

6,8 kg vurenhout/m²

Totale vuurbelasting (q):

20,3 kg vurenhout/m²

Maatgevende vuurbelasting (qm).

20,3 kg vurenhout/m²

Totale vuurbelasting

23304,6 kg vurenhout equivalent

+

69757,9 kg vurenhout

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

23

Stal C: Bepaling oppervlak stal

2194,0 m²

+

wintergarten

689,0 m²

+

totaal

2883,0 m²

Permanente vuurbelasting. Materiaal:

Verbrandingswaarde Hoeveelheid:

Gewicht:

Per eenheid:

bijdrage

Totaal:

Opmerking

gevels ongeisoleerde betonplint

onbrandbaar

topgevel, geïsoleerde betonplint

5,4 m³

30,0 kg/m³

30,0 MJ/kg

66%

3236,1 MJ

topgevels, sandwichpaneel 100mm

26,8 m³

30,0 kg/m³

30,0 MJ/kg

66%

15919,2 MJ

5,0 st

35,0 kg/st

30,0 MJ/kg

66%

3465,0 MJ

houten regelwerk t.p.v. zijgevel

2,9 m³

580,0 kg/m³

19,0 MJ/kg

66%

21240,4 MJ

windbreekgaas t.p.v. zijgevel

181,9 m²

1,0 kg/m²

28,0 MJ/kg

66%

3362,1 MJ

buitenkozijnen, verzinkt staal loopdeuren

onbrandbaar

stalen constructie

onbrandbaar

aluminium lekdorpels en waterslagen

onbrandbaar

binnenwanden geisoleerd sandwichpaneel, 100mm

356,0 m³

30,0 kg/m³

30,0 MJ/kg

100%

320355,0 MJ

binnendeuren met kozijn

3,0 st

40,0 kg/st

19,0 MJ/kg

100%

2280,0 MJ

uitloopopeningen t.b.v kippen, multiplex

1,2 m³

580,0 kg/m³

19,0 MJ/kg

100%

13224,0 MJ

150,0 MJ/st

100%

1350,0 MJ

staalconstructie luchtinlaatventiel

onbrandbaar 9,0 st

binnenwand (richting stal B) ongeisoleerde betonplint

onbrandbaar

brandwerend sandwichpaneel

onbrandbaar

brandwerende binnendeuren met kozijn

onbrandbaar

steenwolisolatie bij goot

onbrandbaar

staalconstructie

onbrandbaar

dak vezelcement golfplaat

onbrandbaar

glaswol 200mm

onbrandbaar

houten gordingen 75x275mm

56,1 m³

580,0 kg/m³

19,0 MJ/kg

33%

204013,3 MJ

lichtstraten, carbonplaat

32,0 m²

4,0 kg/m²

28,0 MJ/kg

33%

1182,7 MJ

aluminium golfplaat plafond

onbrandbaar

aluminium getrokken goten

onbrandbaar

stalen spanten

onbrandbaar

beganegrond vloer in het werk gestorte betonvloer

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

onbrandbaar

24

Installaties e- en w-installatie

2883,0 m²

gebruiksoppervlakte:

2883,0 m²

permanente vuurbelasting/m²

40,0 MJ/m² vuurlast:

115320,0 MJ

37102,5 kg vurenhout equivalent

12,9 kg vurenhout/m²

Variabele vuurbelasting. Materiaal:

100%

Verbrandingswaarde Hoeveelheid:

Gewicht:

Per eenheid:

Totaal:

Opmerking

algemeen ventilatoren voer 60% droge mest en strooisel ca 20mm levende have: vleeskuikens voerlijn met kunststof voerpannen

10,0 st

150,0 MJ/st

1500,0 MJ

5150,0 kg

14,5 MJ/kg

74675,0 MJ

12,8 MJ/st

229999,0 MJ

51,5 m³

350,0 kg/m³

niet meegerekend

30500,0 st 706,0 st

1,5 kg/st

28,0 MJ/st

29652,0 MJ

machines / apparaten aandrijving uitloopopening

1,0 st

450,0 MJ/st

450,0 MJ

liermotor

4,0 st

450,0 MJ/st

1800,0 MJ

wesselman heater

4,0 st

1500,0 MJ/st

6000,0 MJ

warmtewisselaar

1,0 st

1500,0 MJ/st

1500,0 MJ

33600,0 kg

14,5 MJ/st

487200,0 MJ

28,0 MJ/st

12600,0 MJ

silo's voer in silo 70% gevuld silo (polyester)

gebruiksoppervlakte:

3,0 st

150,0 kg/st

2883,0 m²

vuurlast+ 10% onvoorzien:

permanente vuurbelasting/m²

12,9 kg vurenhout/m²

variabele vuurbelasting/m²

17,0 kg vurenhout/m²

Totale vuurbelasting (q):

29,8 kg vurenhout/m²

Maatgevende vuurbelasting (qm).

50,5 kg vurenhout/m²

Totale vuurbelasting

48942,8 kg vurenhout equivalent

+

86045,3 kg vurenhout

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

25

Maatgevende vuurbelasting Permanente vuurbelasting. Materiaal:

Verbrandingswaarde Hoeveelheid:

Gewicht:

Per eenheid:

bijdrage

Totaal:

Opmerking

gevels ongeisoleerde betonplint

onbrandbaar

topgevel, geïsoleerde betonplint

2,7 m³

30,0 kg/m³

30,0 MJ/kg

66%

1618,1 MJ

topgevels, sandwichpaneel 100mm

13,4 m³

30,0 kg/m³

30,0 MJ/kg

66%

7959,6 MJ

4,0 st

35,0 kg/st

30,0 MJ/kg

66%

2772,0 MJ

houten regelwerk t.p.v. zijgevel

1,5 m³

580,0 kg/m³

19,0 MJ/kg

66%

10620,2 MJ

windbreekgaas t.p.v. zijgevel

63,3 m²

1,0 kg/m²

28,0 MJ/kg

66%

1168,9 MJ

buitenkozijnen, verzinkt staal loopdeuren

onbrandbaar

stalen constructie

onbrandbaar

aluminium lekdorpels en waterslagen

onbrandbaar

binnenwanden geisoleerd sandwichpaneel, 100mm

123,8 m³

30,0 kg/m³

30,0 MJ/kg

100%

111375,0 MJ

binnendeuren met kozijn

1,0 st

40,0 kg/st

19,0 MJ/kg

100%

760,0 MJ

uitloopopeningen t.b.v kippen, multiplex

0,4 m³

580,0 kg/m³

19,0 MJ/kg

100%

4519,6 MJ

150,0 MJ/st

100%

450,0 MJ

staalconstructie luchtinlaatventiel

onbrandbaar 3,0 st

binnenwand (richting stal B) ongeisoleerde betonplint

onbrandbaar

brandwerend sandwichpaneel

onbrandbaar

brandwerende binnendeuren met kozijn

onbrandbaar

steenwolisolatie bij goot

onbrandbaar

staalconstructie

onbrandbaar

dak vezelcement golfplaat

onbrandbaar

glaswol 200mm

onbrandbaar

houten gordingen 75x275mm

21,8 m³

580,0 kg/m³

19,0 MJ/kg

33%

79205,1 MJ

lichtstraten, carbonplaat

14,0 m²

4,0 kg/m²

28,0 MJ/kg

33%

517,4 MJ

aluminium golfplaat plafond

onbrandbaar

aluminium getrokken goten

onbrandbaar

stalen spanten

onbrandbaar

beganegrond vloer in het werk gestorte betonvloer

onbrandbaar

Installaties e- en w-installatie

1000,0 m²

gebruiksoppervlakte:

1000,0 m²

permanente vuurbelasting/m²

40,0 MJ/m² vuurlast:

100%

40000,0 MJ

13735,0 kg vurenhout equivalent

13,7 kg vurenhout/m²

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

26

Variabele vuurbelasting. Materiaal:

Verbrandingswaarde Hoeveelheid:

Gewicht:

Per eenheid:

Totaal:

Opmerking

algemeen ventilatoren voer

4,0 st 2000,0 kg

60% droge mest en strooisel ca 20mm levende have: vleeskuikens voerlijn met kunststof voerpannen

20,0 m³

350,0 kg/m³

150,0 MJ/st

600,0 MJ

14,5 MJ/kg

29000,0 MJ

12,8 MJ/st

89320,0 MJ niet meegerekend

11800,0 st 275,0 st

1,5 kg/st

28,0 MJ/st

11550,0 MJ

450,0 MJ/st

450,0 MJ

machines / apparaten aandrijving uitloopopening

1,0 st

liermotor

4,0 st

450,0 MJ/st

1800,0 MJ

wesselman heater

1,0 st

1500,0 MJ/st

1500,0 MJ

warmtewisselaar

1,0 st

1500,0 MJ/st

1500,0 MJ

33600,0 kg

14,5 MJ/st

487200,0 MJ

28,0 MJ/st

12600,0 MJ

silo's voer in silo 70% gevuld silo (polyester)

gebruiksoppervlakte:

3,0 st

150,0 kg/st

1000,0 m²

vuurlast+ 10% onvoorzien:

permanente vuurbelasting/m²

13,7 kg vurenhout/m²

variabele vuurbelasting/m²

36,8 kg vurenhout/m²

Totale vuurbelasting (q):

50,5 kg vurenhout/m²

Maatgevende vuurbelasting (qm).

50,5 kg vurenhout/m²

36793,3 kg vurenhout equivalent

+

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

27

Bijlage C

Bepaling van de maximale compartimentgrootte

Stal B: Maatregelpakket I * Maximale compartimentsgrootte. A max = Lmax .q q = vuurbelasting =

20,3 kg vurenhout/m²

Lmax =

600000 kg vurenhout equivalent A max =

Gebruiksoppervlakte =

29597 m²

= 3825 m² o.b.v. maatregelenpakket A

3441,0 m² dus, voldoet

Stal C: Maatregelpakket I * Maximale compartimentsgrootte. A max = Lmax .q q = vuurbelasting =

29,8 kg vurenhout/m²

Lmax =

600000 kg vurenhout equivalent A max =

Gebruiksoppervlakte =

20103 m²

= 3825 m² o.b.v. maatregelenpakket A

2883,0 m² dus, voldoet

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

28

Bijlage D

Stralingsberekeningen gevels

Stal B: Zuidoostgevel richting perceelsgrens (maatgevend) Gebruiksfunctie

industrie

Afstand tot doelgevel

12,6 m

Breedte brongevel

34,1 m

Hoogte brongevel:

4,74 m

Maatgevende vuurbelasting:

20,3 minuten

Gebruiksoppervlak brandcompartiment

3441,0 m²

WBDBO eis gevel

20,3 minuten

Marge bedraagt:

0 minuten

Fv = 4/ 2π x (hr x Fa x arctan(Fa) + (Fb/hr) arctan (Fb) =

0,135

φ doel

6,1 kW/m²

Ca

240 minuten

Benodigde WBDBO gevel=

0 minuten WBDBO

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

29

Zuidwestgevel richting perceelsgrens (maatgevende afstand) Gebruiksfunctie

industrie

Afstand tot doelgevel

43,0 m

Breedte brongevel

103,8 m

Hoogte brongevel:

2,29 m

Maatgevende vuurbelasting:

20,3 minuten

Gebruiksoppervlak brandcompartiment

3441,0 m²

WBDBO eis gevel

20,3 minuten

Marge bedraagt:

0 minuten

Fv = 4/ 2π x (hr x Fa x arctan(Fa) + (Fb/hr) arctan (Fb) =

0,019 φ doel

0,8 kW/m²

Ca

240 minuten

Benodigde WBDBO gevel=

0 minuten WBDBO

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

30

Noordwestgevel richting perceelgrens (maatgevende afstand) Gebruiksfunctie

industrie

Afstand tot doelgevel

41,6 m

Breedte brongevel

34,1 m

Hoogte brongevel:

4,74 m

Maatgevende vuurbelasting:

20,3 minuten

Gebruiksoppervlak brandcompartiment

3441,0 m²

WBDBO eis gevel

20,3 minuten

Marge bedraagt:

0 minuten

Fv = 4/ 2π x (hr x Fa x arctan(Fa) + (Fb/hr) arctan (Fb) =

0,022 φ doel

1,0 kW/m²

Ca

240 minuten

Benodigde WBDBO gevel=

0 minuten WBDBO

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

31

Stal C: Noordoostgevel richting belendende bebouwing Gebruiksfunctie

industrie

Afstand tot doelgevel

11,7 m

Breedte brongevel

79,1 m

Hoogte brongevel:

2,80 m

Maatgevende vuurbelasting:

50,5 minuten

Gebruiksoppervlak brandcompartiment

2883,0 m²

WBDBO eis gevel

50,5 minuten

Marge bedraagt:

0 minuten

Fv = 4/ 2π x (hr x Fa x arctan(Fa) + (Fb/hr) arctan (Fb) =

0,082

φ doel

3,7 kW/m²

Ca

240 minuten

Benodigde WBDBO gevel=

0 minuten WBDBO

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

32

Zuidoostgevel richting perceelsgrens (maatgevend) Gebruiksfunctie

industrie

Afstand tot doelgevel

12,4 m

Breedte brongevel

30,7 m

Hoogte brongevel:

4,74 m

Maatgevende vuurbelasting:

50,5 minuten

Gebruiksoppervlak brandcompartiment

2883,0 m²

WBDBO eis gevel

50,5 minuten

Marge bedraagt:

0 minuten

Fv = 4/ 2π x (hr x Fa x arctan(Fa) + (Fb/hr) arctan (Fb) =

0,116

φ doel

5,2 kW/m²

Ca

240 minuten

Benodigde WBDBO gevel=

0 minuten WBDBO

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

33

Noordwestgevel richting belendende bebouwing (maatgevende afstand) Gebruiksfunctie

industrie

Afstand tot doelgevel

53,6 m

Breedte brongevel

30,7 m

Hoogte brongevel:

4,74 m

Maatgevende vuurbelasting:

50,5 minuten

Gebruiksoppervlak brandcompartiment

2883,0 m²

WBDBO eis gevel

50,5 minuten

Marge bedraagt:

0 minuten

Fv = 4/ 2π x (hr x Fa x arctan(Fa) + (Fb/hr) arctan (Fb) =

0,011 φ doel

0,5 kW/m²

Ca

240 minuten

Benodigde WBDBO gevel=

0 minuten WBDBO

Van Middendorp Bouwkundig Teken- & Adviesbureau B.V. | 10-4-2024

34

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/15201511/1